PDA

View Full Version : Saapamaa vuti üldarutelu

Leheküljed : [1] 2 3

Tanel
10.05.05, 21:58
Kuna hooaja teemas palju vastuseid just ei tule, siis siin on eraldi teema. Hooaja teema võib siis pigem hoida minu ülevaadete jaoks ja voorude kommenteerimiseks. (Nähtud mängu kommenteerimine jne)

Siia võite vabalt igasuguseid uudiseid (artikkleid, kolumne) postitada oma kommentaaridega ja kui mingi kommentaar tuleb pähe, siis palun postitage. Võite rääkida ka mängijatest jne. Samas ka Serie C-st ning muudest liigadest. Kõigest, mis on Itaalia jalgpalliga seotud. ;)

Hooaja teemad tulevad ja lähevad, kuid loodan, et see ikka ilusti jääb.

Ma loodan, et sellest teemast tuleb selline nagu ma tahan.

Jasper
11.05.05, 15:13
tra ma enam ei tea mis teemat piinata aga kysimus on seekord siis selline-millal tehakse teatavaks bännide saajad ja kustkohast sa seda vaatad? mul meeles situatsioon kus pippo sihilikult rusikaga nygis(jah nügis mitte ei löönud) vastasmängijat ja ma tahan teada mis sellest saanud on. lisaks kas kellelgi ei juhtu olema pilti kus pippo ja buffy koos koera moodi maas roomavad(see oli kyll mega situatsioon mu meelest. näoilmed ja sõprus vs konkurents ja kõik muu peegeldu simadest)

Tanel
11.05.05, 19:00
Põhimõtteliselt tuleb avada Lega Calcio kodulehekülg (http://www.lega-calcio.it/eng/index.shtml). Siis minna väikeses küljemenüüs \"Board\"-i, sinna tekib väike alamenüü, kust valida \"Notice\". Tulevad ette mõned kastid ja seal, kus on \"Sport Judge\" (ehk distipliiniga seotud värgid, bännid, trahvid), valid \"Serie A TIM and B TIM Championships\". Siis tulevad nö märkused. Sealt valid kuupäeva järgi sobiva (antud juhul siis järgmise vooru kohta on \"Notice n. 332\" (http://www.lega-calcio.it/comun/0405/cu332.pdf), kuupäevage 10. mai 2005) ja siis avab seal .pdf faili. (Mul on selle avamiseks Acrobat Reader)

Fail on Itaalia keelne ja kõigepealt on seal trahvid. Sellele järgnevadki puudujad järgmisest voorust. Antud juhul puuduvad järgmisest voorust:

Fabio Galante (Livorno), Lorenzo D\'Anna (Chievo Verona), Nelson Abeijon (Cagliari), Giuseppe Biava (Palermo), Matteo Contini (Parma), Alessandro Cucciari (Messina), Alexei Eremenko (Lecce), Massimo Loviso (Bologna), Davide Mandelli (Chievo Verona), Stefano Mauri (Udinese), Matteo Melara (Livorno), Carlo Nervo (Bologna), Alessandro Nesta (AC Milan), Fabio Simplicio (Parma) ja Fabio Vignaroli (Parma).

Filippo Inzaghist pole sõnagi.

Tanel
11.05.05, 19:25
Muide paljud vist ei tea, et Napoli on kindlustanud endale play-off koha Serie C1B-s ning võib võidu korral play-offides tõusta Serie B-sse. Süsteemi kohta ma hästi ei tea, aga arvan, et koha nimel kohtutakse Serie C1A võitjaga. Samas võib olla ka nii, et automaatselt saavad edasi C1A ja C1B võitjad ning 2. ja 2. võistkond mängivad omavahel play-offi ning Serie B-sse saaks 4 võistkonda, mis oleks selgelt loogilisem, kui esimene variant milles saab edasi 5 võistkonda. Ning jälgides channel4.comi \"Napoli Watch\"-i, siis tundub, et nii see ongi.

Ja muidu, hooaeg hakkab lõpema ning ilmselt tulevad ka võimalikud vallandamised ja värgid. Chievo Verona on juba Mario Berettale ust näidanud ja ning vähemalt üks võistkond jääb kindlasti treenerita. Roma Bortolo Mutti ju hakkab klubi spordidirektoriks, samas kahtlen ka Dino Zoffi positsiooni kindluses. Atalanta jätab oma treeneri ilsmelt alles, kuigi langetakse suure tõenäousega Serie B-sse. Prandelli on teatanud, et on valmis jälle treenerina jätkama, samas on tööta ka Luigi Del Neri, Giuseppe Trappatoni ja Alberto Zaccheroni ning mitmed teised. Ja suure tõenäosusega läheb ka Francesco Guidolin Palermost ära, kuna klubi president Maurizio Zamparini tahab, et ta mängiks ründavamat mängu, mida Guidolin teha ilmselt ei taha. Palju vabu kohti, kes kuhu liigub?

Samas klubid on viimasel ajal hakkanud \"ahvima\" Juventust ja ei suhtle enam pressiga. Nii palju, kui mina tean, siis hetkel on selles listis lisaks Juventusele ka Roma, Lazio ja Chievo Verona. Ausalt öeldes mõistan ma ainult Juventuse oma, kuna neid kiputaks ilmselt kõvasti ründama. Chievo on nagunii koguaeg suhteliselt vaikne ja ei ütleks, et Laziogi just eriti palju pressiga suhtleb ja mingeid suure probleeme neil pole. Roma põhjus on minu teada ainult mängimisele keskenduda, millest veel aru saan, kuna neil on suur põrgu seal lahti. Chievo ikka aegajalt saab tulemusi, kodus ollakse vägagi korralikud.

Jasper
11.05.05, 21:43
napoli võiks kyll serie a-ni tõusta 90.ndate ja maradona pärast

Devil
12.05.05, 11:14
Laziol on probleeme rassismiga ;). SS Lazio 4ever

Maarek
12.05.05, 11:20
Algselt postitas Tanel
samas kahtlen ka Dino Zoffi positsiooni kindluses.

Prandelli on teatanud, et on valmis jälle treenerina jätkama, samas on tööta ka Luigi Del Neri, Giuseppe Trappatoni ja Alberto Zaccheroni ning mitmed teised.

Zoffi leping pidi kestma hooaja lõpuni ning enamus kuulujuttude põhjal peaks Prandelli tema saabastesse astuma.;)

Jasper
12.05.05, 18:07
Algselt postitas Devil

Laziol on probleeme rassismiga ;). SS Lazio 4ever
laziol pole probleeme rassismiga...neile lihtsalt ei istu neegrid;):D:D:D:D:D

Tanel
12.05.05, 19:17
Neegrid ei istu? Minu arust on seal vähemalt kaks mustanahalist.

Tanel
12.05.05, 20:34
Maldini lausus (http://www.channel4.com/sport/football_italia/may8c.html) paar päeva tagasi, et Derby D\'Italia peaks olema Milan vs. Juventus, mitte Inter vs. Juventus. Arvamused?

Vaielda saab kõvasti selle teemaga ilmselt. Mina ise ütleks, et Inter vs. Juventus on seda alati olnud ja nii see peaks jääda. Lisaks peaks neil klubidel olema kõige suurem fännibaas Itaalias, peale neid tuleb AC Milan. Samuti on Inter ja Juventus ainsad klubid, kes on rajamisest peale alati kõrgeimas liigas (Serie A-s) mänginud. Ja ei nõustuks mitte Maldiniga, et viimastel aastatel on AC Milani ja Juventuse matš hooaja kõige suurem olnud. Pigem seda ainult sel hooajal ja ehk ka eelmise alguses (+ 02/03 ML finaal). AC Milan oli ju enne Carlo Ancelottit väikest mõõnaperioodi üle elamas. Lisaks enne eelmist hooaega polnud AC Milan lõpetanud uuel aastatuhandel ühtegi korda liigat Juventusest eespool ja samuti ei saadud üle 3 kohast ning alati oli hooaja lõpus vahe liidriga üle 10 punkti. Samas on juhivad AC Milan ja Juventus tiitlivõitude tabelit.

Põhimõtteliselt ütlesin omalt poolt kõik ära ja arvamus on, et asi jääks nagu on, kuigi see on tõesti olnud sel hooajal aasta mäng.

Aquilotta
01.06.05, 21:25
Alates 2005/2006 hooajast enam hoojal lõpul ümbermängimisi ei tule, tabel pannakse paika (so kohad võrdsete punkitide korral) arvestades omavahelisi mänge. Igati positiivne, sedasi jääb hooaja venimine ära.

Teine uuendus, et juhul kui mõni mäng katkestatakse force majore põhjustel, siis uut mängu alustakse sellest minutist, kus mäng pooleli jäi ;) Kas samast tulemusest ka, seda ses uudises ei olnud, aga loogiline oleks nii... Kah igati õige, muidu juhtub nagu Messinaga, et olles 1 - 0 juhtimas katkestatakse mäng, ja siis pärast alusta jälle 0-0 seisust (selle mängu lõpuks nad ikka tookord võitsid - ikka tulemausega 1-0 ;) Seda veel kirjas ei olnud, et millal seda mängu jätkata võib, kas ka nt. järgmisel päeval, või peab ikka mingi pikem aeg vahel olema nagu siiani...

Ja uuendusi võib veel tulla ;)

Tanel
09.06.05, 22:13
Udinese ei taha vist kuidagi tippklubiks saada, täpselt nagu pärast 97/98 Euroopasse jõudmist müüdi maha enamikud staarmängiad tegeletakse sellega ka nüüd. Jankulovski on lahkunud, treeneril Spalettil lasti minna, Iaquinta on vist samuti lahkumas nagu ka David Pizarro. Rahalisel seisul pole ju viga midagi. Uued mehed pole küll teab, mis kõvad mängumehed, pigem oleks nad veel hetkel pingipikenduseks. Mul on kahtlane tunne, et Udinese on järgmisel hooajal jälle seal seitsmenda koha kandis. Rahaline tulu oleks nende kolme mängija (Jankulovski, Pizarro, Iaquinta) umbes 30 miljonit naela, kuid neid hoides tipu jõudes tuleks sealt aastate jooksul tulu 100-des miljonites.

See on siis minu postitus teisest teemast. Nüüd on Pizarro andnud teada, et ta tahab klubist lahkuma ja nõudnud üleminekut. Ilmselt jagab ta minu seisukohta, et Udinese ei taha kohe mitte mingil moel tõusuteed jätkata. Ma küll lootsin, et just nemad saavad selle Meistrite Liiga koha, kuid oleks ma seda suve ette näinud, siis ma oleksin pigem vast ikkagi Sampdoriale pöialt hoidnud. Udinese president Giampaolo Pozzo on küll lausunud, et tahab edu saavutada, kuid ostes \"tähtede\" asemele mingeid noori alla 21-aastaseid (või mingeid keskklassist vanemaid mängijaid) seda küll enne kui 4-5 aasta pärast ei saavuta. Võimalik, et mingi tugevama vastase juhul tehakse Itaaliale häbi ja langetakse lausa kvalifikatsiooniringis välja.

Muide, Udinese ostud: Jose Luis Vidigal (32-aastane), Paulo Vitor de Souza Barreto (19), Antonio D\'Agostino (26) ja Marco Motta (19).

Viimane tehing pole veel vist veel küll päris kindel. Barreto on siis Treviso paljulubav brasiillasest ründaja, kes juulis saab 20, kes on seni löönud Serie B\'s 12 väravat. D\'Agostino on ta Barreto meeskonnakaaslane, kes tänavu teinud kaasa enamuses Treviso mängudes ning löönud ka mõned väravad. Vidigal on teatavasti nüüd juba endine Livorno poolkaitsja. Kui ma ei eksi, siis rahvus on tal portugaallane. Marco Motta jällegi Atalantas mänginud paljulubav äärekaitsja, -poolik. Etendas hooaja lõppus Delio Rossi 3-5-2 taktikas paremat äärt. Samas, siis kui ta põhikoosseisu sai, mängis ta äärekaitsjana. Ühtlasi on ka Itaalia U21 koondislane.

Teie arvamused Udinese tegutsemise kohta (mida teeksite teisiti)?

Maarek
19.06.05, 23:27
Algselt postitas Tanel

Muide paljud vist ei tea, et Napoli on kindlustanud endale play-off koha Serie C1B-s ning võib võidu korral play-offides tõusta Serie B-sse. Süsteemi kohta ma hästi ei tea, aga arvan, et koha nimel kohtutakse Serie C1A võitjaga. Samas võib olla ka nii, et automaatselt saavad edasi C1A ja C1B võitjad ning 2. ja 2. võistkond mängivad omavahel play-offi ning Serie B-sse saaks 4 võistkonda, mis oleks selgelt loogilisem, kui esimene variant milles saab edasi 5 võistkonda. Ning jälgides channel4.comi \"Napoli Watch\"-i, siis tundub, et nii see ongi.

Kahjuks play-off Avellino vastu kokkuvõttes kaotati ning tuleb veel vähemalt aastake Serie C-s veeta:( :( :(

Tanel
27.06.05, 15:30
Sellised uudised, et Itaalia Jalgpalliliit FIGC on muutnud niimoodi reegleid, et Pierluigi Collina saab veel ühe aasta vist tippjalgpalli vilistada! Täpselt ma ei tea! Aga vot järgmisel hooajal peaks ta veel vilet suus hoidma Serie A\'s!!!

orbitaaljaam
26.07.05, 21:15
sport.etv kirjutab, et messina visati nõrgemasse seltskonda, ehk siis serie-a st minema. mismoodi see messina asemiku valimine toimub? et kes siis nende asemel saab serie-a`sse:kratsti:

Devil
27.07.05, 02:38
kes ikka esimesena serie a-st välja jäi

eika
27.07.05, 15:13
Genoa demoted to C1

Genoa have been demoted to Serie C1 after the Italian Football League concluded their investigation into claims of match-fixing. The charge related to Genoa’s 3-2 victory over Venezia on the last day of the Serie B season, which was enough to secure automatic promotion. As a result, the Rossoblu will instead play next season in Serie C1. To make matters worse, the League also imposed a three point deduction. Club president Enrico Preziosi and general manager Stefano Capozucca were banned from the game for five years for their roles in the affair. Venezia managing director Francesco Dal Cin was also given a five-year ban. And Venezia players Martin Lejsal and Massimo Borgobellow were given bans of five and six months for their part in the affair. Both clubs have the right to appeal the decisions.

Huvitav-huvitav, kes siis järgmine aasta Serie A`s mängivad? Kõigil on mingi jama...

Tanel
27.07.05, 15:21
Nüüd on siis Bolognal koht jälle olemas. Ilmselt Torino ja Messina väljalangemisega lähevad kohad Ascolile ja Trevisole, kuna Perugial, kes play-offi finaalis mängis, on samuti rahalisi raskusi. Võimalik, et jätkab ehk ka Brescia. Eks näis. Augusti alguses peaks selge olema, kes mängivad ja kes mitte.

orbitaaljaam
18.09.05, 17:52
mnjaa, esimese poolajaga 17 väravat seitsmes mängus. ja kõik meeskonnad on värava kirja saanud. jätkame samas tempos härrased:õnnelik:
ja maldinil on täna 570 mäng serie a-s. mis on dino zoffi rekordi kordamine:)

Tanel
18.09.05, 17:56
Algselt postitas orbitaaljaam

mnjaa, esimese poolajaga 17 väravat seitsmes mängus. ja kõik meeskonnad on värava kirja saanud. jätkame samas tempos härrased:õnnelik:
ja maldinil on täna 570 mäng serie a-s. mis on dino zoffi rekordi kordamine:) Tahtsin just sama asja postida. Tulge tulge mõlisema, et võidetakse 1:0. Väga huvitavat ja põnevat jalgpalli on see hooaeg mängitud. Jõle äss on vaadata skoore praegu. :) Kuigi selle posti oleks võinud ehk hooaja teemasse panna. ;)

Lisame veel neli väravat eilsest kahest mängust ning Livorno-Roma mäng tuleb ka ilmselt väga huvitav ja väravaterohke. ;)

Jasper
30.09.05, 10:59
turvalisusest itaalia jalgpallis (http://www.uefa.com/magazine/news/Kind=128/newsId=344516.html)

orbitaaljaam
02.10.05, 22:39
The referees in Italy look like goalkeepers at the moment - tonight\'s ref, a Mr Gianluca Paparesta from Bari, is sporting a luminous green number....
eurosport.com :D

Tanel
19.10.05, 00:45
Itaalia klubidel siis täna sitt päev Euroopas. Udinesel läks muidugi enamvähem aga ikkagi oleks võinud ju ka võita. Loodame, et homme ja ka eriti neljapäeval läheb paremini. :)

Jasper
19.10.05, 01:08
mijnu jaoks suht pos et juve pähe sai-oli ka aeg!

Aramis
19.10.05, 01:09
Kahju sellest Udinese väravast...Ma oleks eelistanud kasvõi Juve viiki.

Jasper
20.10.05, 14:12
Algselt postitas Aramis

Kahju sellest Udinese väravast...Ma oleks eelistanud kasvõi Juve viiki.
siis sa oled ju vapsjee hardcore fänn

Devil
20.10.05, 14:30
point selles, et bayern saab niivõinaa edasi :P

Jasper
16.11.05, 11:30
eile panid noored jälle kellegi kotti. pazzini väravast. mängib ta siiamaani atalantas?

Juveman
16.11.05, 13:18
Algselt postitas Jasper

eile panid noored jälle kellegi kotti. pazzini väravast. mängib ta siiamaani atalantas?

Minuteada Fiorentina klubiks tal praegu.

Jasper
16.11.05, 17:06
Algselt postitas Juveman

Algselt postitas Jasper

vist jah. ametlikult uurida ei viici aga täna kohtasin fiore-milan eelarutelus ka tema nime.

Maarek
16.11.05, 21:26
Algselt postitas Jasper

Algselt postitas Juveman

Algselt postitas Jasper

vist jah. ametlikult uurida ei viici aga täna kohtasin fiore-milan eelarutelus ka tema nime.

Jep, loomulikult noore staari asukohaks Fiorentina.;);) Osteti ta ära jaanuaris, eelmise hooaja keskel.

Tanel
04.12.05, 22:11
Otsisin naljapärast paar pilti Omobono Tennist, Treviso 10 000 kohalisest kodustaadionist. Staadioni nimi tuleneb kunagisest samanimelisest kuulsast motosõitjast, kes valitses seda ala omal ajal 20-ndatel, 30-ndatel tugevalt ning oli suht sensatsiooniline inimene. Igatahes staadion on iga mäng viimase kohani täis:

http://www.fbctreviso.it/nuovo/stad/image001.jpg
http://xoomer.virgilio.it/redboys/stadi%202003/foto/stadio%20Omobono%20Tenni%20di%20treviso.jpg
http://www.fussballtempel.net/uefa/ITA/Omobono_Tenni3.jpeg
http://www.fussballtempel.net/uefa/ITA/Omobono_Tenni4.jpeg
http://www.fussballtempel.net/uefa/ITA/Omobono_Tenni2.jpeg

Saarlane
06.12.05, 21:34
Statka ise on peldik aga muru tundub täitsa OK olevat;)

Jasper
14.12.05, 19:17
muuseas on hetkel foorumis tegelane nimega Ultra Lecce...olen midagi sellist näinud vist tartu poole sõites kuskil maha jäänud bussipeatuses, kui õigesti mäletan. huvitav tundub mule lihtsalt. äkki postitab ka itaalia alamforumisse midagi oleks asi siin jälle kirjum.

mazz
14.12.05, 19:46
Algselt postitas Jasper

muuseas on hetkel foorumis tegelane nimega Ultra Lecce...olen midagi sellist näinud vist tartu poole sõites kuskil maha jäänud bussipeatuses, kui õigesti mäletan. huvitav tundub mule lihtsalt. äkki postitab ka itaalia alamforumisse midagi oleks asi siin jälle kirjum.
Olen ise ka tähele pannud ja mõelnud selle üle, et kust need Lecce Ultrad küll välja karanud on. Mitte ainult ühe, vaid päris mitme bussipeatuste seinal on selline kiri minu mäletamist mööda.

Tanel
14.12.05, 21:19
Algselt postitas mazz

Algselt postitas Jasper

Olen ise ka tähele pannud ja mõelnud selle üle, et kust need Lecce Ultrad küll välja karanud on. Mitte ainult ühe, vaid päris mitme bussipeatuste seinal on selline kiri minu mäletamist mööda.Põhimõtteliselt olen näinud ka Brescia fänni siin. Üldse kokku tean, et siin on Juventuse, Interi, Milani, Roma, Lazio, Fiorentina ning ilmselt ka Lecce ja Brescia fänne. Ehk on veelgi. 50/50 võimalusele, et siin on mõni Parma fänn, sest kui mõtlen, siis olen nt. Parma avatare näinud. (Mitte 17, lol) :)

Jasper
19.12.05, 14:19
kas ma olen ainus kes seda ei usu? (http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=109767&progr=2)

njah...need goal.comi parimad on ikka naljakad. kord oli seal kaka kui ta tuli vahetusest ja ei mõjutanud kuidagi seisu. kui juve vastu mängisime siis oli puudu(ülejäänud kõik peaaegu olid) gattuso ja nesta kes tegelt oli MOM-id. nüüd siis väravavahiks messina poiss kes neli korda pidi palli korjama, rääkimata pirlo väravast. aga jah highlightide põhjal tegi ta mõned head tõrjed siiski. ja gila lõi ainult ühe värava:viha:

Tanel
19.12.05, 16:07
Algselt postitas Jasper

kas ma olen ainus kes seda ei usu? (http://www.goal.com/NewsDetail.aspx?idNews=109767&progr=2)

njah...need goal.comi parimad on ikka naljakad. kord oli seal kaka kui ta tuli vahetusest ja ei mõjutanud kuidagi seisu. kui juve vastu mängisime siis oli puudu(ülejäänud kõik peaaegu olid) gattuso ja nesta kes tegelt oli MOM-id. nüüd siis väravavahiks messina poiss kes neli korda pidi palli korjama, rääkimata pirlo väravast. aga jah highlightide põhjal tegi ta mõned head tõrjed siiski. ja gila lõi ainult ühe värava:viha: LMAO.... Kommentaaridel ei lase ta ennast vist häirida. Parem vaadaku kõik mängud kuskil videos üle, kui selliseid asju teeb.

Devil
21.12.05, 10:56
Toksisin tiba numbreid kokku.

Ehk siis vaatasin, kuidas värk maailmas on ka praegu, tuleb välja et nn Tippliigadest skooritakse kõige rohkem Itaalias (A).

Ita 2,64
Ger 2,58
Spa 2,44
Eng 2,41 ... näe imet inglased on kõige haledamad :), ainuke kes seal normaalselt skoorib on Chelsea.

Jasper
21.12.05, 12:18
hmm...see nagu siis mängu kohta statistika v?
mulle isiklikult ei tõesta see enam midagi aga vb mingi \"itaalias-on-20-võistkonda-kes-ainult-kaitsevad-ja-epl-on-väravaterohkeim-liiga\" mehe võtab sõnatuks.

Devil
21.12.05, 12:30
mulle meeldib nähvata lihtsalt :), sest kõiksugused süüdistused on põhjendamatud, jalgpall on siiski piisavalt globaalne :).

Keskmiselt mängu kohta jah on see ja näruste viigiarvutuses saaksime kas 3 või 4 koha, sest ka neid pole just palju.
IMHO on see aasta 0:0idega laineid löönd just inglismaa.

fitti
21.12.05, 12:41
Algselt postitas Devil
IMHO on see aasta 0:0idega laineid löönd just inglismaa.

12 nullnulli terve premieri peale, mängitud 17 vooru. Virvendus, mitte lained.

Devil
21.12.05, 13:00
mnjah 16 vooru itaalias 10 nulli mängu

1 Dets
4 Nov
2 Okt
3 Sept

edit: inglismaa on peale 8ndat vooru 0:0idega pidama saand ning asendand need 1:0idega (lol)

Tanel
21.12.05, 15:49
Ma olen juba ammu sellest tegelikult rääkinud. Vanapõlvkonna treenerid langevad vaikselt madalale või jäävad töötuks, ning vanakooli mehed just need kaitsva stiili pooldajad ongi. Samas enamikel Serie A klubidel on noored treenerid ja ülla-ülla - skoorid on suured. Seda ka ei saa väitma tulla nüüd, et lihtsalt tüüpiliselt kasutatakse võimalusi ära peaaegu 100%\'liselt. Võimalusi on sitaks, ainult tagumiseotsa klubide clash\'ides ei ole reegline palju põnevust. Praegu on kõikides suuremates kohtumistes, mis pähe tulevad, vähemalt 2 (reeglina 3-5) väravat löödud.

mazz
21.12.05, 16:07
Kaitsest lähtuv jalgpall ei tähenda veel, et mängud peaksid väravatevaesed olema. Vaadake kasvõi Juventust, kes on löönud liigas enim väravaid - 2,25 mängus.

Pealegi ei näe ma mingit põhjust kaitsvat jalgpalli maha teha või unistada La Liga mängustiilist. Kõik võistkonnad, kellele ma kunagi pöialt olen hoidnud (Itaalia koondis ja klubid ning Eesti koondis), on alati mänginud kaitsest lähtuvalt ning iseenesestmõistetavalt austan seda stiili teistest enam.

eika
21.12.05, 16:17
Minu jaoks on see keskmiste väravate arvutamine sellisel moel mõttetu. Peamine ikkagi, et oleks põnevad mängud. Mina nt vaatan parema meelega 1-0 lõppevat põnevusmängu, kui nt 4-0 lõppevat ühepoolset jalgpalli. Õnneks on sellel hooajal Serie A`s olnud just põnevad ja suureskoorilised mängud, mida veel tahta :)

Jasper
23.12.05, 15:36
no mis toimub...cassano minemas reali? toni kiitmas barcelonat? andestamatu...koondisest välja kui hispaaniasse peaks kolima!

eika
23.12.05, 17:48
No ma ei saa nendest meestest kohe üldse aru. Mõlemas meeskonnas on tippründajad ees ja platsile saamine oleks vägagi problemaatiline. Ja üleüldse itaallastel on võõrsil läbilöömisega läbi aegade suuri raskusi olnud.

Tanel
23.12.05, 18:02
Nja, Cassano rikkub oma karjääri ilmselt lõplikult ära, kui ta Reali läheb. Aga nüüd mil Sacchi läinud ehk seda ei juhtu, kuid vist on need kõlakad järjest tugevamaks läinud pärast Sacchi lahkumist. Eks näis. Muidugi on võimalus, et kõik läheb õnneks, kuid nagu eika põhimõtteliselt ütles, itaallased ei saa võõraste maade stiilidega mitte hästi hakkama. Muidugi iseenesest, Cassano tehnilisust arvestades, võib ta ka läbi lüüa Hispaanias, kuid see on liiga suur risk. MM lootused kahvatuksid sügavalt. Aga noh ainuke võimalus hetkel on Real, Inter langes ära nüüd (Obinna toodi). Või siis pisut naeruväärne asi tuli pähe. PARMA!? Sanz\'il on raha küll ning vaatamata sellele, et Corradi on väravaid lööma hakkanud viimasel ajal, kuluks ikka Morfeo närvilisuse juures küll üks parem mees sinna ära. Aga ilmselt hakkab Parma tugevdama kaitseliini.

eika
23.12.05, 19:01
Ma tean veel ühte klubi, kellele meeldib meeskonda tasuta või siis odavalt superstaare tuua ;)

Tanel
23.12.05, 19:11
Algselt postitas eika

Ma tean veel ühte klubi, kellele meeldib meeskonda tasuta või siis odavalt superstaare tuua ;)Ma tean ka, aga kas sellel klubil on ka vaja ründajaid. Tundub mulle, et vist ei ole. :)

Ahjaa, selle ründava värgi osas, tooks välja ühe Mancini tsitaati Interi kohta (Ei viitsi tõlkima hkkata seda, aga annab aimu uue põlvkonna treeneritest):

\"I believe such good players can\'t limit themselves to try to defend, and grab a goal on the counter attack. This is the Italian mentality of 20 years ago. We must go out to win against anyone and everyone. If we don\'t win it\'s important, anyway, that the squad has its own identity, that above all it\'s a squad designed to play well, then success will arrive for certain\"

Jasper
01.02.06, 17:11
panen siia sellise lingi, kus valitud teamide läbi aegade parimaid on valitud (http://www.channel4.com/sport/football_italia/alltime/milanxi.html)

Maarek
02.02.06, 09:51
Algselt postitas Jasper

panen siia sellise lingi, kus valitud teamide läbi aegade parimaid on valitud (http://www.channel4.com/sport/football_italia/alltime/milanxi.html)

Miks sa siis ainult ühe meeskonna parimate lingi paned. Neid oli ju seal rohkem ;)
http://www.channel4.com/sport/football_italia/alltime/allhome.html

Tanel
02.02.06, 13:55
Suht naljakas arvamus tegelt mõnes kohas. Kõik suurem bläkk on kahtlemata Silvio Piola väljajätmine Lazio all-timest! Ja muidugi käis pinda ka see, et Ronaldo oli Interi omas. Enne kasvõi Vieri! Ning üllatus oli mul hiiglaslik, kui Sandro Mazzola\'t ei näinud seal! Aga vaatamata mõnele eriarvamusele on channel4\'lt supertöö!

Maarek
03.02.06, 21:51
Leidsin huvitava tabeli, mis koostatud Fox Soccer Channeli poolt. Fiorentina positsioon mulle meeldib ;), kuigi eks need tabelid üsna suhtelised tavaliselt ole.

RANK CLUB PTS LAST
1 FC Barcelona (ESP) 246 3
2 Olympique Lyon (FRA) 232 1
3 Chelsea FC (ENG) 228 2
4Juventus (ITA) 224 4
5 Bayern Munich (GER) 198 5
6 Inter Milan (ITA) 186 7=
7 AC Milan (ITA) 176 7=
8 PSV Eindhoven (HOL) 160 9
9 Liverpool FC (ENG) 154 6
10 Manchester United (ENG) 152 13
11 Real Madrid (ESP) 148 10
12 Werder Bremen (GER) 140 16
13 Arsenal FC (ENG) 128 12
14= Hamburger SV (GER) 112 11
14= CF Valencia (ESP) 112 NR
16 Celtic Glasgow (SCO) 62 22
17 Boca Juniors (ARG) 60 15
18 Feyenoord (HOL) 58 18
19 FC Porto (POR) 54 21
20 Fiorentina (ITA) 52 19=
21= Corinthians (BRA) 42 19=
21= Girondins Bordeaux (FRA) 42 NR
23 Villarreal (ESP) 34 17
24= AZ Alkmaar (HOL) 26 23
24= Ajax Amsterdam (HOL) 26 NR

Tanel
06.02.06, 00:32
Mõtlesin, et võiks iga kuu mingi debati teha. Nagu teeks mingi teema ja siis vaidleks selle üle. Näiteks: Christian Vieri teema. Ainuke asi, mida on vaja on eriarvamused ning selle välja ütlemine. Küll siis vaidlus oma arvamuse kaitsmisega tekiks. Ja iseenesest oli Vieri teemas suht lõbus. :)

Kas tasub proovida?

Tanel
11.02.06, 16:18
Vanglateed ees ootav Perugia president Luciano Gaucci tuli välja, siis välja sellise uudisega:

Disgraced former Perugia President Luciano Gaucci has launched new accusations at the Italian football world of “orders” given to referees.

“Football is 70 to 80 per cent fixed,” he slammed on ‘Striscia la Notizia.’ “It is run by politics, economy, agents GEA and FIGC chief Franco Carraro. They have monopolised the sport and turned the beautiful game into a travesty.”

Gaucci is hardly new to making wild accusations about ‘the powers that be,’ but the recent arrest warrant for fraudulent bankruptcy against the businessman and his two sons, Riccardo and Alessandro, have brought forth a new tirade.

“The same clubs have to win every time,” he continued. “There is no psychological sublimation – there are outright orders to the referees on who to favour, who to defeat and who needs to win. It’s a scandal.”

Gaucci, who famously attempted to sign Serie A’s first female player and ‘sacked’ Korean Ahn Jung-Hwan for scoring the winning goal against Italy in the 2002 World Cup, is currently in Santo Domingo pending an international arrest warrant.

“When will I return to Italy? If all goes well, in two months, but I need to say from here what I know and that if this aggression against my children and me continues, then I will reveal everything. Those who must pay will pay.”

Perugia were declared bankrupt in July 2005 after more than £17m went missing from their accounts. The club was relegated to Serie C1 under new ownership.

Kas uskuda või mitte - enda asi. Pole ta nagu esimene mees, kes seda väitnud on. Korruptsioonist teab ta ilmselt palju. ;)

Jasper
12.02.06, 19:09
Channel4;

Lazio and Roma players will meet Italian-born survivors of the Nazi death camps to help combat anti-Semitism among their fans.

Mayor of Rome Walter Veltroni has started a campaign after being shocked by the racist banners and flags on show at the Stadio Olimpico in recent weeks.

“Football and swastikas have no place together. I hope that this meeting will give them a chance to learn about the horrors of the death camps at first hand from some of the actual survivors,” explained Veltroni. “It may help bring back some dignity to the most popular sport in Europe.”

Both Lazio and Roma have been punished by the Disciplinary Commission after sections of their fans unfurled banners with neo-Nazi and anti-Semitic imagery this season and it is becoming an increasingly worrying trend.

Only once has one of the players been involved, as Biancocelesti star Paolo Di Canio (pictured) was fined and suspended for his Fascist salutes to the fans. “Di Canio has been invited along with the rest of the squad,” added the Mayor.

Last week the entire Roma squad, led by Francesco Totti, also met with Holocaust survivors.

During the meeting Totti was told by a long-time Roma fan that he was a better footballer than the Giallorossi captain. “When I was deported at just 15 I was a better player than you,” said Alberto Sed.

“It was a very important experience for us,” said Roma Coach Luciano Spalletti. “To hear certain things from people who went through them was moving. They asked us not to play if those banners were shown again and we intend to follow their wishes. A stadium is for sport, not to make political statements.”

In another anti-racist campaign, Roma fans will receive a free copy of Roberto Benigni’s double Oscar winning film ‘Life is Beautiful’ when they buy ‘Il Romanista’ newspaper.

Editor Riccardo Luna feels that the story of a Jewish family deported to the concentration camps may help to educate some of the capital’s notorious Neo-Nazi fans.

“At least this way some of them might grasp what happened,” said Luna. “The majority of the messages from our fans asked how they could help to show their anger with the situation.”

The idea to distribute the film came after months of racist banners which all came to a head during the Roma-Livorno game in January.

Roma were punished by the Disciplinary Commission with an order to play their February 8 home game against Cagliari at a neutral ground behind closed doors.

Kuna ise seal lehel ei käi siis kopipeist ühest teisest foorumist.

OT: Pippo eufooria tuleb hiljem koos väravatega;)

Tanel
13.02.06, 14:40
Kes postitas 10 000-nda posti Itaalia teemas. Igatahes pidu! :love:

Jasper
21.03.06, 12:42
Päris tulemuslik teine poolaeg oli siis Serie A mängudes. Vaatasin põgusalt ka väravad üle ja soovitan seda teha ka teistel. Välja tooksin Suazo penalti(keskele ja väravavahil jalgevahelt), Mutarelli pommi, Aquilani löök(kuigi väravavahi pakk, siis mulle meeldis), Foglio penalti, Amauri koll ja Malago \"tsenderdus\"?

Loomulikult oli ka ilus vaadata Sheva, Treze, DP, Gila, Figo ja tesite külmi lõpetamisi aga eelnevad olid paremad elamused.

Tanel
30.04.06, 16:15
Väikene intervjuu :P:

What do the fans ask you before a derby?

Matrix: To give all I have, and to play with heart.

And if you can\'t?

Matrix: I feel very bad.

What\'s the best thing in a derby?

Matrix: the adrenaline that gives you.

Kaka\': winning it.

If you win the derby, how do you celebrate:

Matrix: Chi non salta rossonero e\'! e\'!

Kaka\': *Points to the sky*

Who\'s the most handosome?

Matrix: he is.

Kaka\': I am.

Richer?

Kaka\': he is.

Good?

Kaka\': we both are.

Bad?

Kaka\': he is.

Matrix: on the pitch, I am.

What can be done to stop violence?

Matrix: a lot.

Kaka\': education.

Shout!

http://img150.imageshack.us/img150/3140/11rc3.jpg

What do you think when: Kaka\' gets past you?

Matrix: And now what do I do?

When Materazzi steals the ball from you?

Kaka\': you ba$tard!

Convince Moratti to stay at Inter.

Matrix: I\'d remind him that the first tifoso is Moratti.

Kaka\': listen to Marco Mr President, don\'t leave Inter.

What would you say to Gattuso if he confessed to you he was gay?

Kaka\': Good luck.

Matrix: Ringhio! I can\'t believe it!

Who\'s got the longest dick in your team?

Kaka\': Clarence.

Matrix: Adriano. Actually Cristiano Zanetti (he said he\'ll pay me 500 euros if I said that).

Bad breath?

Kaka\': nobody.

Matrix: when he eats a Brazilian dish, Julio Cesar.

Who\'s the most handsome?

Matrix: Figo.

Kaka\': I am.

The ugliest?

Kaka\': Gattuso.

Matrix: Julio Cesar.

The cheapest? (meaning the one who doesn\'t want to spend money)

Matrix: Julio Cesar, he doesn\'t even have a watch!

Kaka\': Dida. He never buys you a drink or sweets on his birthday.

The ba$tard?

Matrix: nobody.

Kaka\': ba$tard in an affectionate way... Costacurta.

The whiner?

Kaka\': Nesta, surely.

Matrix: we don\'t have those, thank God.

The worst game.

Matrix: 5 May, against Lazio, we lost the scudetto.

Kaka\': Istanbul.

What did you think about afterwards?

Kaka\': we were so close, then we lost.

Matrix: when will I get another chance like this?

Why Inter never win?

Kaka\': mistery.

Matrix: we are cursed.

Why is Adriano in a crisis?

Kaka\': I don\'t know.

Matrix: because he\'s sad.

Why did Kaka\' defend him?

Matrix: because you\'re great.

Kaka\': because I don\'t think he\'s been treated fairly.

Why nobody defends him at Inter?

Kaka\': that\'s a negative attitude.

Matrix: it\'s not true that nobody defends him.

Who\'s gonna win the World Cup?

Kaka\': Brazil, I hope.

Matrix: Brazil, no doubt.

Italy has won the World Cup!

http://img140.imageshack.us/img140/3381/23qi1.jpg

Mancini or Ancelotti?

Kaka\': Ancelotti.

Matrix: Mazzone ()

Pepsi or Coke?

Kaka\': Coke.

Matrix: Pepsi.

A good quality of the other person.

Kaka\': Matrix has a big heart.

Matrix: everything.

A negative thing about the other person.

Matrix: I\'d have to see him naked.

Kaka\': sometimes he\'s too nasty on the pitch.

Confess a secret.

Matrix: my son loves Kaka\', he adores you, he\'s a Milan fan.

Final promise.

Kaka\': \"I promise not to score against Italy in the World Cup final.\"

Matrix: \"I promise to win the scudetto with Inter next year\".

You both should stop saying all this bullshit!

Matrix: \"I\'ll win it, I\'ll win it! Sooner or later, I\'ll win it!\"

Jasper
30.04.06, 16:33
Muuseas lugedes ei ole see nii äge kui vaadates. Kahjuks on see itaalia keeles muidugi. Mõnusalt on kokku lõigatud. See Mancini või Ancelotti koht oli ka hea. See sulg vist tähendabki, et Materazzil oli kõvem mõttepaus.

Epic
30.04.06, 18:58
Turul räägiti, et neli tänast Serie A mängu on fixitud. Cagliari - Parma, Sampdoria - Udinese, Treviso - Ascoli, Siena - Juventus. Kõik kusjuures lõppesidki selliste tulemustega millest räägiti. Juve 3:0 etteminek kümne minutiga on eriti kahtlane. :kaval:

2mSööt3mMööda
30.04.06, 19:11
Algselt postitas Epic

Turul räägiti, et neli tänast Serie A mängu on fixitud. Cagliari - Parma, Sampdoria - Udinese, Treviso - Ascoli, Siena - Juventus. Kõik kusjuures lõppesidki selliste tulemustega millest räägiti. Juve 3:0 etteminek kümne minutiga on eriti kahtlane. :kaval:
Mõned voorud tagasi olid ka suured jutud, et mitu mängu on fixitud viikide peale aga välja küll midagi sellist ei tulnud. Kihlveokontorid pakkusid viikidele koenfe ~2 ja nii mis on täiesti absurd. Aga eks jah sellised jutud lähevad Itaalias alati lahti kui hooaja viimased mängud on ja eks osad neist kindlasti vastavad ka tõele.

Jasper
30.04.06, 19:22
Siena-Juve mängu eel lubasid Siena mehed ikka lahingu anda. Vandenõuteoreetikud muidugi said indu juurde. On ju Sienas 8-9 mängijat seotud Juvega(laenatud sealt või co-ownership). Nii suurt jama ma siiski uskuda ei taha.

Samal ajal segab Palermo kaarte. Imeline come-back Roma vastu ja nüüd Fiorele kott pähe. Loodame, et siis Juvele ka armu ei anta. Chievo-Roma tegid üldse väga väravaterohke mängu. Võimalusi tundus ka reporti lugedes palju olevat, sest Doni sai ikka kiita tõrjete eest. Rääkimata Mancini penaltitõrjest Fontana poolt. Milan siis võttis Pippo kahest kollis 3 punni ja sellest pikemalt koos highlightsidega tulevikus teatud teemas. Mainida võib siiski, et nii Pippo kui Sheva suutsid võimalusi ka ära vussida. Eriti Pippo. Materazzi oleks tema asemel raudselt ära löönud.

Tanel
01.05.06, 11:10
Neid mänge fixitakse iga aasta, kuid kahjuks keegi ei viitsi sinna kontrollima minna. Ainuke jama on see, et tihtipeale on lihtne teha suulist kokkuleppet stiilis \"võidate saate selle mängija suvel laenuna, kaotate mängu saate selle mängija natukene odavamalt osta\" jne.

Juve mäng on muidugi täielik \"fix\". Isegi kui nad oleks võinud täiesti vabalt ka ilma võita on see naeruväärne. 8 minutiga 3 väravat ning siis Siena mängijad saavad sitaks võimalusi millest ükski sisse ei lähe. Masendav...

Jasper
09.08.06, 13:23
Sellise teema kaevasin ülesse, kuna on vist jäänud tahaplaanile suur muutus liigas. Moggi teema juba mainisin, et teleõiguste seadus on muutumas. Eelnõu on siis olemas ning artiklitest jäi meelde nagu eeldatav kinnitmine toimub talvel. Väga hea otsus ju või mis? (Põhimõte on siis, et klubid ei saa enam eraldi teleõigusi müüa vaid edaspidi teeb seda liiga ja raha jagatakse võrdselt ehk siis nagu igas teises suuremas ligas).

Ümberkorraldusi on lubanud ka uus liiga boss Mataresse, kes eile ametisse nimetati.

Blue Rock
09.08.06, 18:42
Algselt postitas Jasper

Sellise teema kaevasin ülesse, kuna on vist jäänud tahaplaanile suur muutus liigas. Moggi teema juba mainisin, et teleõiguste seadus on muutumas. Eelnõu on siis olemas ning artiklitest jäi meelde nagu eeldatav kinnitmine toimub talvel. Väga hea otsus ju või mis? (Põhimõte on siis, et klubid ei saa enam eraldi teleõigusi müüa vaid edaspidi teeb seda liiga ja raha jagatakse võrdselt ehk siis nagu igas teises suuremas ligas).

Ümberkorraldusi on lubanud ka uus liiga boss Mataresse, kes eile ametisse nimetati.

Olgugi, et saapamaa vutt pole kaugeltki mitte veel kõikvõimalikest needustest puhastatud, võib uuele suunale, ennekõike selle positiivsusele, näidata vabalt :ham4: Muutusi on oodatud juba igavik ja mis tähelepandav, nende täideviimiseks vajati põlvepidi põhjamutta vajumist.

Teleõigustest rääkides \"suured\" on on kommertslikke tv-lepinguid tehes endale kaapinud lõviosa sissetulekust, jättes enamiku klubidest \"kopikaid\" lugema. Näitena siinkohal Juventus, kes eelmise aastas lõpus sõlmis Mediasetiga kaheaastase lepingu, mis tõi La Vecchia Signora pangaarvele 248 M €(!), kui suurim osa pidi leppima alla viie miljoniga hooajas.

...ning nagu eelmine kirjutaja juba mainis, Galliani on lõpuks ometi troonilt tõugatud - loodetavasti püsivasti.

Jasper
22.01.07, 21:34
Kookisin sellise teema välja, et juhtida tähelepanu www.101greatgoals.com 'is loetule:

“Football… bloody hell!”

January 22nd, 2007

Gabrielle Marcotti has a moving piece in The Game today about Giovanni Montani the Bari youth striker killed by the Italian mafia.

Giovanni Montani was from the “Montani crime family who dominate the San Paolo neighbourhood of Bari, a city in the Puglia region of southern Italy.”

Montani was killed as a result of inter-family feuding similar to that seen in gangster movies such as The Godfather and Goodfellas.

Marcotti concludes that “We often romanticise professional sport as a means of escape, from poverty, from the ghetto, from crime. Too often, however, as Giovanni’s story shows, there is no escaping your roots.”

This rather depressing story can be compared to an article in the New York Times yesterday. Warren St. John tells the story of a boys soccer program in Clarkston called the “Fugees”.

“The Fugees are indeed all refugees, from the most troubled corners - Afghanistan, Bosnia, Burundi, Congo, Gambia, Iraq, Kosovo, Liberia, Somalia and Sudan. Some have endured unimaginable hardship to get here: squalor in refugee camps, separation from siblings and parents. One saw his father killed in their home.

The Fugees, 9 to 17 years old, play on three teams divided by age. Their story is about children with miserable pasts trying to make good with strangers in a very different and sometimes hostile place. But as a season with the youngest of the three teams revealed, it is also a story about the challenges facing resettled refugees in this country.”

This is an uplifting story which shows that it is possible “to romanticise” the power of sport.

A number of newspaper reports on the Arsenal – Manchester United game were quick to cite Alex Ferguson’s quote from the 1999 European Cup Final, “football… bloody hell!” These famous words can also attest to the power of the beautiful game and not just the events that occur within the “football bubble.”

Sügav ohe!

Saarlane
23.01.07, 21:04
Italian soccer is losing ground to its European rivals with ageing stadiums, problem terraces and a television free-for-all driving supporters away, a study of European leagues published on Tuesday has concluded.

While big Italian clubs such as Juventus and AC Milan benefit from huge individually-negotiated television revenue deals and continue to do well in UEFA competitions and rankings, their performance masks a deeper malaise, the study's authors said.

"Italy's stadiums are totally decrepit...there's a big imbalance in television rights...I'm pretty pessimistic unless there's a rethink," said Philippe Piola, head of entertainment studies at the Euromed business school in Marseille and co-author of the report with Ineum management consultants in Paris.

Italian clubs face record losses in 2006-07 due to changes in the way they can amortise the cost of players bought at the height of the transfer market boom, the study said.

Average attendance at Italian Serie A league games fell 14 percent between the 2004-05 and 2005-06 seasons, although the sharp drop was partly due to an expansion of the league to 20 from 18 clubs, it said.

"Racism and violence (on the terraces) are not the best means to attract families to games," said Vincent Chaudel, head of sports at Ineum.

"The (Italian) clubs are not in the same situation as 15 years ago when they were the first to attract the best talent."

The study confirmed the dominance of the European game in terms of financial muscle by Britain's Premier League clubs.

Ineum said French clubs needed to think about building new stadiums and raising prices if they wanted to remain competitive in the future.

Tanel
26.01.07, 00:14
Tegelt see küsimus on minu silmis suhteliselt lihtne. Kolm asja -

a) Serie A's on liiga palju nn. "külaklubisid", kelle fännibaas on täpselt nii palju, kui kohalike on. Ja kohalikest kah osad suure tõenäosusega eelistavad kedagi suurematest klubidest. (suure fännibaasiga tiimid nagu Bologna, Hellas Verona, Juventus, Napoli, Genoa, Bari istuvad kuskil B's või madalamal)

b) Pileti hinnad on enamjaolt hiiglaslikud, et mingilgi moel saada võimalust osta normaalseid mängijaid, sest nagu artikkel mainib on mitmel suurklubil eri-TV lepingud ning teenitakse kordades rohkem.

c) Keegi ei taha jooksuradadega staadioneid praegu välja üldse vahetadagi. Rääkimata väga väikestest rahasummadest, mis paljudel klubidel kasutada on, loodavad kõik ilmselt ka seda, et Itaalia saab Euro 2012 ning sellega seoses saadaks pool-muidu staadion. (Uus või tehakse vanast moderne)

---

Aga tegelikult tulin ma siia teemasse, et teada anda seda, et Parma on müüdud mingile härrasmehele kelle nime ma kahjuks unustasin.

Jasper
26.01.07, 11:32
Tegelt see küsimus on minu silmis suhteliselt lihtne.
Aga tegelikult tulin ma siia teemasse, et teada anda seda, et Parma on müüdud mingile härrasmehele kelle nime ma kahjuks unustasin.

Tommaso Ghirardi (http://www.channel4.com/sport/football_italia/jan25p.html)

Tanel
28.01.07, 13:18
Best Italian
Fabio Cannavaro, Andrea Pirlo, Luca Toni

Best Foreigner
Kaka, Andriy Shevchenko, David Suazo

Best Young Player
Daniele De Rossi, Pasquale Foggia, Raffaele Palladino

Best Goalkeeper
Marco Amelia, Gianluigi Buffon, Angelo Peruzzi

Best Defender
Fabio Cannavaro, Alessandro Nesta, Gianluca Zambrotta

Best Coach
Fabio Capello, Cesare Prandelli, Luciano Spalletti

Best Referee
Domenico Messina, Gianluca Paparesta, Roberto Rosetti

Cannoniere 2006
Luca Toni

Itaalia Oskarite Nominendid

Mõned nominatsioonid on naerväärsed. Paparesta? Calciopoliga bänni sai mees ja nüüd nomineeritud parimaks kohtunikuks. Shevchenko? Siin võib mitu meest nimetada. Nesta? Materazzi oli WC's palju tähtsam figuur lõpuks ning üldkokkuvõttes on ka sitaks parem olnud. Palladino & Foggia? Oma klubides pingimehed siiski, kui ma ei eksi.

Jasper
28.01.07, 14:20
Hääletamine toimus suvel. Paparestat ja Messinat nimekirjas nähes tundub, et enne kohtudraamasid. Tore on näha tiitlivõitjaid nimekirjas:)

Foggia oma klubis küll mängu ei saanud, aga Empoli eest, kus ta laenul oli terve hooaja, mängis 34 mängu wikipedia andmeil. Tutti ja patsi polegi vaja näha sellistes nimekirjades. Kui siis aasta omavärava kategooria lisamisel.

Jasper
30.01.07, 12:18
Tulemused:
Best Overall Player: Fabio Cannavaro
Best Italian: Fabio Cannavaro
Best Foreigner: Kaka and David Suazo
Best Young Player: Daniele De Rossi
Best Goalkeeper: Gigi Buffon
Best Defender: Fabio Cannavaro
Best Coach: Luciano Spalletti
Best Referee: Roberto Rosetti
Top Scorer: Luca Toni
Best Goal: Francesco Totti [Roma versus Sampdoria (http://www.youtube.com/watch?v=vcCnoG0FOmk)]
Most Loved Player: Gigi Buffon [44,836 votes out of 166,300]

Väga kerge olnuks ennustada. Vähemasti kiirelt üle vaadates oleks ise samamoodi need kandidaatide vahel jaganud. Ainuke, mis mõtlema oleks sundinud on treeneri auhind.

Channel4 nupuke. (http://www.channel4.com/sport/football_italia/jan29r.html) Kas siis kõik olid valitud mängijate poolt? Mis auhind the "Most Lover Player" veel on? Teiste aastate võitjateni oskab keegi mind juhatada?

Tanel
30.01.07, 20:55
Umm, kui hääletamine toimus suvel siis kuidas saab Totti supervärav Samp'i vastu sees olla? Suhteliselt normaalne valik lõpuks. Spalletti on tõesti minu silmis vähemalt Serie A's kõige parem treener, auhinnakapiga jääb alla, kuid potentsiaal on kõva ning suudab tugevatest keskmikest alati parima välja pigistada. Oleks Spalletti Udinesesse jäänud ma usuks, et just nemad oleks Roma asemel Interi sabas.

Jasper
30.01.07, 21:09
Umm, kui hääletamine toimus suvel siis kuidas saab Totti supervärav Samp'i vastu sees olla?

Mina ei tea. Channeli uudises oli, et suvel :sega9:

J.R.I.M
03.02.07, 02:32
Koondise sõprusmängud Belgia ja Rumeeniaga tühistati http://www.channel4.com/sport/football_italia/feb2r.html

Saarlane
05.02.07, 23:32
Ja nüüd tehti kerged muudatused Itaalia vutistaadionitel:

Italy's government announced new security measures for soccer stadiums on Monday, raising hopes that matches could resume this weekend, as the nation mourned the death of a policeman killed by rioting fans.Interior Minister Giuliano Amato told a news conference stadiums which do not meet safety regulations will have to hold matches behind closed doors without spectators.

The block sale of tickets to away fans would also be stopped, and police given the power to make arrests without a warrant for football violence offences up to 48 hours after the crime, Amato said.

He added that the existing system of stadium bans for those found guilty of violence at matches would be beefed up to include the under-18s.

The commisioner of the Italian Football Federation, Luca Pancalli, said a decision about when to restart play would be made by Thursday after a meeting of the Italian cabinet to approve the new measures on Wednesday.

"Technically there is time to restart the championship this weekend," Pancalli told a news conference.

"I'm optimistic that everyone involved in football will have the maturity to accept the new regulations and will collaborate to redraw the future of Italian football. I believe that today we can open a new chapter."

Not all of Italy's Serie A stadiums meet current security regulations.

Luigi Scotti, undersecretary at the Justice Ministry, told a news conference only five were in line with regulations, though that number could rise to 10 if away fans were banned.
The industry is worried that officials could decide to prolong a costly suspension imposed last Friday on a sport that, beyond being a national obsession, rakes in an estimated six billion euros ($7.81 billion) a year.

Antonio Matarrese, who represents the financial interests of the teams as president of the football league, said hooliganism was largely a police matter and matches should be resumed.
"We are pained, but the show must go on," he told La Repubblica newspaper. "Soccer must never shut down."

Speaking about the death of 38-year-old policeman Filippo Raciti, Matarrese said: "Deaths in the soccer system unfortunately are part of this enormous (hooligan) movement that the police have not been yet able to control."

His comments on the day of Raciti's funeral in Catania drew sharp criticism from the country's Sports Minister Giovanna Melandri, who called them "beyond comment".

"STAIN ON SOCCER"

Prime Minister Romano Prodi also attacked Matarrese's position as "unacceptable" and described the riots in the Sicilian city of Catania as a "guerrilla war".
Hooded youths wielding metal poles and large firecrackers lashed out at police, as streams of fans fled down city streets to safety.

A firecracker which exploded in Raciti's face was initially considered the cause of death, though a prosecutor said an autopsy showed it was due to a blow from a blunt object.
Raciti's coffin, draped in the Italian flag, was driven through the packed streets of Catania on Monday to the cathedral, with thousands of onlookers solemnly applauding in a customary sign of respect.

Throughout the country, Italians paused, with Rome's main airport suspending all check-ins for a minute of silence.

The Catholic funeral service, presided over by the city's archbishop, was broadcast live on national television.

Pope Benedict, in a message of condolence sent by the Vatican secretary of state, expressed his "firm condemnation for any act of violence that stains the world of soccer".

Raciti's 15-year-old daughter gave a tearful speech, saying: "I hope your death can transform society". His wife told the mourners that Raciti's last day started like any other.

"I said goodbye to him like I always did. I expected him to come home, maybe with a few scars but I never thought he would come back to me like this (in a coffin)," Raciti said at Monday's funeral in the cathedral of Catania.

Raciti was the 13th person to be killed in or around Italy's football stadiums since 1962. The last fatality at a Serie A match happened in 1995 when a Genoa fan was stabbed to death before a game against AC Milan.

eestimees
06.02.07, 14:55
Itaalia siseministri sõnul mängitakse kohaliku jalgpalli meistrisarja Serie A enamik lähituleviku kohtumisi tühjadele tribüünidele ning tulevikus lubatakse publik ainult rangeima astme turvakontrolli läbinud staadionitele.

„Pealtvaatajaid lubatakse vaid neile areenidele, mis täidavad kõik turvanõuded,” sõnas siseminister Giuliano Amato. „See otsus ei kuulu tingimisele, staadionitele nagu Catania oma, ei lubata enam mitte kedagi.”

Praeguse seisuga on veel ebaselge, kas meistriliiga hooaeg jätkub juba sel nädalavahetusel, ent kindlasti mängitakse neist enamik tühjadele tribüünidele.

Itaalia justiitsministri kantselei juhi Luigi Scotti vastavad praegusel hetkel nõuetele vaid viis staadionit. Nende arvu võib kahekordistada juhul, kui külalismeeskonna toetajaid tribüünidele ei lubata.

Itaalia valitsus kavatseb huligaanide tasalülitamiseks kasutusele võtta teisigi karme meetmeid. Amato teatas, et külalismeeskonna toetajatele mõeldud sektorisse ei müüda enam üldse pileteid ja politsei võib jalgpallivägivallas kahtlustatu 48 tunni jooksul pärast juhtunut spetsiaalse orderita vahistada.

Esmaspäeval kriisikoosoleku pidanud valitsuse, politsei, olümpiakomitee ja jalgpalliliidu juhid otsustasid lõplikud sanktsioonid paika panna kolmapäeval, mille järel otsustatakse ka, millal liigad jätkuvad.

Reedeses tulise Sitsiilia klubide mõõduvõtus Catania ja Palermo vahel ei suutnud klubide poolehoidjad end vaos hoida ning rahutustes hukkus politseinik Filipo Raciti, kes suri sisemisse verejooksu, mille tingisid raudkangi hoobid kõhu piirkonda ning surmavaks osutunud vigastused võis mees saada, kui kukkus rahvasumma sisse pikali ja inimesed ta oma jalge alla trampisid.

Ka mäng ise ei möödunud vahejuhtumiteta, sest teisel poolajal tuli kohtumine väljakule visatud suitsupommi tõttu pooleks tunniks peatada.

Itaalia politsei aga kahtlustab endiselt mõrva, kuivõrd Raciti oli kohtus jalgpallihuligaanide vastu tunnistusi andnud. Raciti maeti esmaspäeval.

Jasper
06.02.07, 19:09
Noorteturniir Viareggio (http://www.channel4.com/sport/football_italia/feb6g.html) alustab homme, kuid publikuta.

Uuendused Milani kodukalt (http://www.acmilan.com/NewsDetail.aspx?idNews=39633):

These are the principle measures that were announced after yesterday's Figc
and Coni meeting:

1. Stadia that do not meet the standards set out by Pisanu’s Bill will host games that will be played behind closed doors.

2. Anyone that is arrested will be held for 48 hours.

3. Stacks of tickets for fans that want to follow their team in an away game will be prohibited.

4. Controls will be implemented on the stadia that have less than 10,000 spectators and are therefore exempt from the turnstile rules.

5. DASPO act’s violations will be considered felonies and will be applied to everybody, including minors.

6. DASPO act’s violators will be held responsible and sentenced to social services activities.

7. In the near future, stadia will be owned by the clubs and therefore the clubs will be responsible for the internal safety measures and the clubs will be forbidden to have any type of relationship with organized fan groups.

8. Coni Italian Olympic Committee will assist the clubs in establishing a staff of stewards to oversee the safety within the stadia during football games.

Mulle pakub enim huvi seitsmes punkt, sest alles see ju oli, kui Interil ja Milanil mõlemal oli uue staadioni plaan, kuid äkitselt kirjutasid mõlemad alla 50 aasta pikkusele rendilepingule. Inter pole vist uue staadioni mõtteid täitsa maha matnud peale lepingu sõlmimist(Moratti on minu mälu järgi sel teemal vahest vihjeid teinud). Ehk kolivad siis ära ja algsed omanikud omandavad San Siro.

Channel4 raport staadionite vajadustest (http://www.channel4.com/sport/football_italia/feb6h.html)

Kõik 42 liigasse kuuluvat klubi annetasid Filippo Raciti ja Ermanno Licursi(Sammartinese amatöörklubi ametnik, kes suri ajukahjustusse, mille olevat saanud kaklust lahutades) perekondadele 10 000€ ehk 210 000€ mõlemale. Väike lohutus, aga ilus žest ikka.

Ibanez
06.02.07, 23:56
Ega Itaalias on selle palliveeretamisega nüüd kasinad lood (Y)

Jasper
07.02.07, 13:42

Ega? (Y)?

vostrjakov
07.02.07, 18:21

Probleem ei ole mitte palli veeretamises vaid selles, et on teatud probleemide lahendamist kogu aeg edasi lükatud. Selleks, et toimuksid "revolutsioonilised" muudatused on vaja läbi elada teatud hulk dramaatilisi sündmusi.

eestimees
07.02.07, 23:38
http://home.skysports.com/list.aspx?hlid=446788&CPID=21&clid=1570&lid=2&title=Italians+approve+stadium+laws&channel=football_home&

elagu itaalia jalka:D:D Seria Ast 6 klubil on reeglitele vastav staadion - uskumatu ikka küll, paras neile nüüd et peavad tühjade tribüünide ees mängima

Jasper
07.02.07, 23:42
http://home.skysports.com/list.aspx?hlid=446788&CPID=21&clid=1570&lid=2&title=Italians+approve+stadium+laws&channel=football_home&

elagu itaalia jalka:D:D Seria Ast 6 klubil on reeglitele vastav staadion - uskumatu ikka küll, paras neile nüüd et peavad tühjade tribüünide ees mängima

Serie A-s on 6 klubil uutele reeglitele vastav staadion. :doh:

Fännide saatus selgub homme.

Tanel
07.02.07, 23:51
Kui sul midagi paremat pole teha, kui siin provotseerida, siis mine ona Lampardi pildi peale parem.

Kahju on, et mingi idiootse Catania fänni pärast peavad mõned klubid saama miljonite naelade suurused kahjumid ning mõnele klubile võib asi saada ka saatuslikuks. Minu isiklik suur soov oleks Catania Serie A'st üldse välja visata, sest nende fännid ei tee muud, kui voorust vooru lihtsalt huligaanitsevad. Võõrsil ja kodus, nende fännikultuur ei ole mitte klubi toetamine vaid konfliktide näol tähelepanu võitlemine. Juba Serie A algusest peale on nad pahandustes olnud.

Ma mõtlen kas see komiteekene või niisugune ka muudele tagajärgedele ei mõelnud. Kas nad arvavad, et Ultrad vaatavad rõõmuga selliseid asju pealt? Või, et milline hoop on see Itaalia jalgpallile. Tegu on finantsiliselt veel hullema situatsiooni, kui Calciopoliga. Niigi on vähe fänne, nüüd peavad osad klubid oma ainukesest sissetulekust loobuma päevapealt kehtestatud reeglitega, mida ei olegi võimalik koheselt parandada. Varasemalt oli see Legge Pisanu või mis iganes selle nimi oligi lihtsalt 2005. aastal välja antud paber, mis soovitas klubidel parandada asju, mille perfektsuses võis kahelda.

Paljud klubid pole aastate jooksul kordagi mingit probleemi tekitanud. Interiga küll on olnud, aga näiteks Milaniga ei tule küll midagi ette, kui aus olla ja nüüd peavad nemad selle eest karistatud saama.

Tere tulemast, istume vaikselt pingil ja sööme hamburgereid ajastu!

Tanel
07.02.07, 23:57
Lisaks -

Tühjad tribüünid või turvalisemad staadionid ei hoia fännirahutusi ära. Kui on vaja, siis saab ka väljaspool staadionit kakelda nagu enamjaolt ka reedel õhtul oli.

Lisaks sellele oli selle politseiniku surm suure tõenäosusega planeeritud. Mäss oli lihtsalt suitsukate või nii, et raskem oleks süüdlast leida. Milleks muidu tuua pomm mängule kaasa? Et see Palermo fännisektsiooni visata?

Ma ei tahakski mõelda millised numbrid praegu kaovad seoses suletud ustega, aga Eesti eelarvest moodustaks see väga kopsaka summa... Igatahes piisavalt pensionäridele kahe(kolme)kordse pensioni tagamiseks.

Hetkel käib jalgpallile haua kaevamine. Euro 2012 on juba kaotatud 95%. On vaid aja küsimus millal Itaalia jalgpall lisaks hamburgeri elemendile ka veel paari asja inglise jalgpallist laenab. Ehk siis võõromanikud.

vostrjakov
08.02.07, 08:16
Tühjad tribüünid või turvalisemad staadionid ei hoia fännirahutusi ära. Kui on vaja, siis saab ka väljaspool staadionit kakelda nagu enamjaolt ka reedel õhtul oli.

Mis teha kui kodanikud ei viitsi või ei suuda ennast kontrollida. Ei tahaks küll mõelda, et peaksin kabuhirmus ja elu eest põgenema kui sattun Roma särgis SanSirole. Kuuldavasti on Sankt Peterburis liikvel linnalegend kus Zeniidi poolehoidjad olla metroos korraldanud Spartaki särgis kodanikule klapperjahi.

Lisaks sellele oli selle politseiniku surm suure tõenäosusega planeeritud. Mäss oli lihtsalt suitsukate või nii, et raskem oleks süüdlast leida. Milleks muidu tuua pomm mängule kaasa? Et see Palermo fännisektsiooni visata?

Minu arust on itaalalsed palju nutikamad selleks, et kasutada kure püüdmisel kirvest. Kui see oli nii nagu sa väidad siis on sitsiilased küll oma kuri kuulast minevikku minetamas. Teatud piirini on fännid vastasseis kindlasti tervitatav aga antud juhul mindi küll üle igasuguse piiri. No see ei ole normaalne, et mingi liiga mängu tagajärel on vigastatuid rohkem kui Mahtra sõjas. Nagu näha kaasnevad sellele juhtumile fataalsed tagajärjed - tühjad staadionid, suletud fänni sektorid ja EM ilma jäämine. Ise olen viibinud Lazio mängul kus Empoli fännid lasti staadionile siuliselt viis minutit ennem mängu ja staadionilt lasti nad ära hiljem ja seda kõike politsei järelvalve all.

Hetkel käib jalgpallile haua kaevamine. Euro 2012 on juba kaotatud 95%. On vaid aja küsimus millal Itaalia jalgpall lisaks hamburgeri elemendile ka veel paari asja inglise jalgpallist laenab. Ehk siis võõromanikud.

Lohutuseks nii palju, et ei ole võitu ega kaotust vaid hetkele tuginev üleolek. Kui ei saada 2012 EM korraldad saadakse äkki veerand sada aastat hiljem. Vahet pole ju... ? Kahjuks on jalgpall kasvanud nii suureks äri valdkonnaks, et asi väljub lihtsalt kotrolli alt. Vaatasin nädal aega tagasi Juventuse raportit itaalia Börsile siis seal on mainitud 20 klubist mängivad Inglismaa liigades 8 klubi, Itaalias 5, Hispaanias 3, Saksamaalt 2 ja Pransusmaalt 1 klubi ning Sotimaalt 1 klubi. Eks see näitab ilusasti ära millisel turul ringleb kõige rohkem raha ja kuhu tasub investeerida, et kasumit lõigata. Arvestades seda, et kodanikud kes on soetamas Liverpooli klubi ei ole selles äris sugugi algajad vaid on seotud ameerika jalgpalli, peaspalli ja jäähokiga. Tundub, et vanast heast jalgpallist on saamas või saanud suure jooneline "rahamasin".

lorenzo
08.02.07, 14:47
ma ei tea, sellised nn. ultrad, kes korraldavad vastasfannidele klapperjahte, peksavad, tapavad, korraldavad rahutusi jne, need tuleks pikemaks ajaks kongi panna. mis jaoks pean mina tundma hirmu oma elu parast kui lahen staadionile jalgpalli vaatama? tundub, et jalgpall ongi varsti saamas mingiks ultrate vaatemanguks, sest pered oma lastega ju sinna enam ei tule kui selliseid asju juhtub. ses mottes on siin Pureneedel, nii Hispaanias kui ka Portugalis, ikka hulga rahulikum, aga siin on muidugi omad vead-vahest on rassismiilmingud, aga fannide vahelisi klaarimisi ikka naljalt ei kuule.

Jasper
08.02.07, 14:53
Vägivald tuleb igaljuhul välja juurida jalgpallist. Olgu see staadionil või selle läheduses peale mängu. Need praegused reeglid tunduvad küll vähe ülekohtused klubidele, kes pole probleeme tekitanud, kuid midagi peab ette võtma. Lisaks tundub see reeglite vastu võtmine Itaalias olevat sarnane turul kauplemisega ning olen kindel, et klubidele antakse üleminekuperiood. See on ka kõige mõistlikum lahendus.

Milanil on ka probleeme olnud. Fossa läks laiali, remember.

Tanel
08.02.07, 20:49
Vägivaldsed Ultrad on kindlad grupid ning need on reegline ka teada ning neid annab kergemini välja juurida.

San Sirost rääkida, või Interi fännidest, siis tihtipeale jamade korral ei ole tegu klubide vaheliste konfliktidega, vaid reeglina on tegu protestiaktsioonidega oma klubi vastu. Või siis lihtsalt mõne idioodi vajadus tähelepanu saada.

Lisaks sellele on suhteliselt halb mõelda seda, et Meistrite Liiga mängud tuleb pidada kodust eemal, kuigi San Sirol on UEFA'lt viie tärni hinne.

mazz
11.02.07, 12:58
Hetkel käib jalgpallile haua kaevamine. Euro 2012 on juba kaotatud 95%.
Konkurendid on õnneks väga nõrgad sattunud. Poolat on ka tabanud suured skandaalid, lisaks on nii seal kui ka Horvaatias samuti pidevad probleemid fännidega. Pealegi ei kannata konkurentide infrastruktuur Itaaliaga võrdlust välja ning nende staadionid on samuti sitas olukorras. Lisaks kõigele korraldatakse finaalturniire pigem ikkagi ühes riigis korraga.

Lohutuseks nii palju, et ei ole võitu ega kaotust vaid hetkele tuginev üleolek. Kui ei saada 2012 EM korraldad saadakse äkki veerand sada aastat hiljem. Vahet pole ju... ?

Seda EM-i on Itaalia jalgpallile väga vaja. Riigi rahadega saadaks lõpuks ometi staadionid korda ja allakäigule ehk lõpu tehtud.

lorenzo
11.02.07, 17:17
klege keegi akki teab, kas klubide personal ning noored voivad mange jalgida keelatud staadionitel? Chievo-Interi mangus siin ikka kaib plaksutamine, aga muidugi tribuunid on tuhjad. kusjuures klubilippudega vendi paistab ikka aia taga olema.
muide kui nuud rahvas on staadionitelt ara aetud, kas nuud on margatavalt kasvanud ka telenumbrid?:)

Saarlane
21.02.07, 22:16
Üsna naljakas on lugeda Flachi väidet (http://www.channel4.com/sport/football_italia/feb21k.html) dopinguga vahelejäämise järel, et ta suudab seda kõike seletada. Tehke oma pakkumised - kas mees suudab Borriellost naljakama seletuse kokku rääkida? :)

Tanel
25.02.07, 14:32
http://i39.photobucket.com/albums/e175/Tanel1991/sansiro.jpg

Muideks, lorenzo postitusele hiliselt vastates ütleks, et telenumbrite suurenemine on vaevalt märkimisväärne. 20-30 tuhat mängu kohta ei oleks märkimisväärne, need kes tahtsid(tahavad) sõitsid ikkagi kaasa. Telenumbrite liigne suurus ongi suur probleem staadionite täitmisel, sest televisioonilt tulev raha mängu kohta on ikka kordades (võib-olla pisut liialdus) suurem kui see, mis tuleb täismajalt näiteks.

ethan
25.02.07, 16:09
Konkurendid on õnneks väga nõrgad sattunud. Poolat on ka tabanud suured skandaalid, lisaks on nii seal kui ka Horvaatias samuti pidevad probleemid fännidega. Pealegi ei kannata konkurentide infrastruktuur Itaaliaga võrdlust välja ning nende staadionid on samuti sitas olukorras. Lisaks kõigele korraldatakse finaalturniire pigem ikkagi ühes riigis korraga.

Seda EM-i on Itaalia jalgpallile väga vaja. Riigi rahadega saadaks lõpuks ometi staadionid korda ja allakäigule ehk lõpu tehtud.

Mina arvan, et Itaalia jalgpallile ei ole seda EM-i kuigivõrd vaja. Nimelt ei ole ühel vireleval ja sügavas moraalses kriisis ühiskonnal niivõrd mastaapset suurüritust lisakohustusena edukalt läbi viia tarvis, see oleks ressursside raiskamine ning tekitab ohu teatud ühiskonnapoolele vale motivatsiooni tekkimiseks. Jälgides viimaseid sündmusi Itaalias, ei näe ka võimalust, kuidas lood paremaks minema peaksid hakkama, sest kõik algab ju ülevalt (või siis täiesti põhjast) pihta, ning seal on lood ikka üsna nutused. Kuid kui Itaalia peaks ka väljavalituks saama, siis turniiri tarbeks on tarvis ju vaid 6-8 vms staadioni. Ning see ei tähenda veel seda, et klubide juhtkondade tasandil midagi muutuks, mis on Itaalia jalgpalli tegelikke üks probleeme.

Mis puudutab võrdlust Poola ja Horvaatiaga, siis arvan, et konkurendid on Itaalial äärmiselt tugevad, Poola ja Horvaatia on mõlemad tugeval ülesmäge mineval trepil astumas kogu ühiskonna ja riigiga, viimased kriisid Poolas on võib-olla hiljutise kommunistliku taustaga riigi kasvuraskused, ning ületatavad, see-eest Horvaatia on aga veelgi tugevama kandidaadi mulje jätnud, näiteks ühtsuse poolest. Lisaks usutavasti eelistab UEFA eesotsas sümpaatse M. Platiniga ilmselt just väiksemaid riike EM-i tarbeks. Ühtlasi loodetavasti saab sisuka arutelu teemaks ka EM-finaalturniiril osalejate arvu suurendamine 24-ni, et (ümber)tasakaalustada praegused jalgpallikeskused. Sedasi siis, kindlasti on veel ütelda, aga eks kui mingit diskussiooni tekib, eks siis näeb.

Saarlane
20.03.07, 23:13
Livorno peatreener sai jälle kinga (http://www.sportnet.ee/index.php?id=44116)

Tanel
21.03.07, 00:58
Unustasin lingi kopi-peistida, aga jah, välja on pakutud uued staadionireeglid, mis on ikka väga karmid.

Põhimõtteliselt kaoks enamik esemetest ära, järgi jääks vaid sallid, bännerid & teatud lipud nii, kuidas ma aru sain. Ja need peavad olema klubivärvides ja mitte ründavad. Trummid, megafoonid, embleemid, tulevärk ja laulud (chant'id), mis on pühendatud mingile fänniorganisatsioonile, kes on mõistetud süüdi millegi rikkumisega spordiüritustel - kõik on bännitud. Rikkumisega võib pikaks ajaks vangi minna.

Ainuke positiivne asi on, et alla-14 aastased saavad koos vanema või sugulasega tasuta staadionitele. Kuigi rahaliselt ei ole see klubide jaoks kõige parem, kuid pikas perspektiivis hakkaks need lapsed ehk juba ka tihedamalt käima ning seda hiljem juba oma raha eest.

Saarlane
23.03.07, 10:37
Paraku sellist teemat ei leidnud, kus kõigest muust rääkida ning teha ka ei viitsi, seega kasutan seda topicut edasi.

Pozzi (http://www.channel4.com/sport/football_italia/mar22o.html) on Empoli ja noorte EM-i pärast ühe oma sõrme ohverdama.

Jr
23.03.07, 14:39
Paraku sellist teemat ei leidnud, kus kõigest muust rääkida ning teha ka ei viitsi, seega kasutan seda topicut edasi.

Pozzi (http://www.channel4.com/sport/football_italia/mar22o.html) on Empoli ja noorte EM-i pärast ühe oma sõrme ohverdama.

Kangelane.

Saarlane
06.04.07, 12:10
Üks Interi vihkaja jälle juures. (http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr6b.html)

Tanel
06.04.07, 12:47
Üks Interi vihkaja jälle juures. (http://www.channel4.com/sport/football_italia/apr6b.html)Naerma ajab. Oleks seda keegi muu öelnud siis veel. Emerson ise, kes lahkus Romast nende ilmselt teisena vihatuimasse klubisse, Juventusesse sõimab teisi reeturiteks, kui ta ise samamoodi uppuvalt laevalt põgenes. Vieira oli Juventuses kõvad üks aastat ning Ibrahimovic veel kõvemad kaks, mitte viis aastat või nii. Rääkimata sellest, et Ibrahimovici polnud teisel hooajal niigi enam just kõige armastatum mängija.

eika
08.04.07, 13:02
Et siis kui Ronaldo läks peale mitut aastat Realis olemist Milani, oli ta maailma suurim reetur. Emerson Romast Juventusesse, siis oli ta reetur. Aga kui mängijad tulevad Interisse, siis on kõik normaalne. Ilus.

Tanel
08.04.07, 13:18
Et siis kui Ronaldo läks peale mitut aastat Realis olemist Milani, oli ta maailma suurim reetur. Emerson Romast Juventusesse, siis oli ta reetur. Aga kui mängijad tulevad Interisse, siis on kõik normaalne. Ilus.Esimesele võrdlusele ma ei saa pihta. Kui sa lugesid mu postituse ilusti läbi, siis said aru, et üks põhiküsimusi oli aastates. Kui näiteks suvel Camoranesi või ka Buffon tuleks Interisse, siis see juba oleks reetmine, aga suurem enamik Interi fänne ei taha näiteks esimest meie seas üldse näha.

Jr
08.04.07, 17:52
No Emerson on küll õige mees nimetama Ibrat ja Vieirat reeturiks. Ise läks kohe Capellole järgi.

cannuman
08.04.07, 20:58
No Emerson on küll õige mees nimetama Ibrat ja Vieirat reeturiks. Ise läks kohe Capellole järgi.

jah minu meelest on nad kõik reeturid...Ronaldo puhul on asi veidi teisiti ja Crespo puhul ka. Aga üldiselt need lõunamaa mehed ju on sellised, et raske mingit lojaalsust nõuda neilt.

Arks
08.04.07, 21:57
Siiski Del Piero on lojaalne.

cannuman
08.04.07, 22:13
Siiski Del Piero on lojaalne.

sa oled noor tüdruk eks?

Arks
08.04.07, 22:59
Kuidas ta pole siis?
Totti on ka elu aeg Romas mänginud veel.

Tanel
09.04.07, 22:49
Sai mõnusa kõhutäie naerda, kui Dudek väitis, et Itaalia ei tohiks EM'i pidada. Minu arust on Itaalia kõrgemad võimud näitanud viimaste aastate muudatuste jms kõrget tahet jalgpalli olukorda seal mail paranda. Minu jaoks isegi liialt palju kahjuks. Aga noh, eks Dudek on mures selle pärast, et Poola ilma hosti-mata EM'ile vaevalt jõuaks.

Jasper
13.04.07, 13:17
Guardiani Peterjon Cresswell analüüsib, miks Euro 2012 võib toimuda Ida-Euroopas (http://blogs.guardian.co.uk/sport/2007/04/12/why_euro_2012_could_go_east.html).

Jasper
20.06.07, 22:49
Sampdoria teemas sai juba räägitud pimedate pakkumiste süsteemist. Selles (http://www.channel4.com/sport/football_italia/jun20r.html) artiklis nimekiri mängijatest, kelle saatus sedamoodi selgub.

Fabio Quagliarella (Sampdoria/Udinese)
Andrea Coda (Udinese/Empoli)
Marco Cassetti (Roma/Lecce)
Gianluca Comotto (Torino/Roma)
Damiano Ferronetti (Parma/Roma)
Giuseppe Scurto (Chievo/Roma)
Daniele Corvia (Siena/Roma)
Stephen Makinwa (Lazio/Palermo)
Michele Ferri (Cagliari/Palermo)
Davide Matteini (Palermo/Empoli)
Viktor Boudianski (Ascoli/Juventus)
Daniele Gastaldello (Siena/Juventus)
Tomas Danilevicius (Bologna/Livorno)
Mattia Graffiedi (Triestina/Milan)

eika
20.06.07, 23:03
Oot, mis siis saab, kui mõlemad võrdselt pakuvad või siis kumbki ei paku midagi?

Saarlane
20.06.07, 23:09
Jääb samasse klubisse, kus ta hetkel on.

Jasper
20.06.07, 23:11
Oot, mis siis saab, kui mõlemad võrdselt pakuvad või siis kumbki ei paku midagi?

Eks nad midagi ikka pakuvad ja nii kaua käib oskjon, kui keegi teeb kõrgema panuse, ütleb minu loogika.

Saarlane
31.10.07, 14:44
Juventus ja tema 630 Milaanos elavat fänni (http://www.fourfourtwo.premiumtv.co.uk/page/PopupArticle/?story=2007-10-31T010505Z_01_L11714208_RTRIDST_0_SOCCER-ITALY-FANCLUB-SPORTS-FEATURE-PIX.XML&title=Milan%27s%20Juve%20fan%20club%20proud%20to%2 0be%20different)

Tanel
31.01.10, 01:05
Uurisin juhuslikult endise Interi mängija Mohamed Kalloni käekäiku/allakäiku ja avastasin sellise asja: http://en.wikipedia.org/wiki/Kallon_FC

Saarlane
31.01.10, 11:20
Kallon FC on juba pikemat aega avatud olnud klubi, aga mängija enda karjäär sedamööda ka alla käinud, nii et nüüd ta omaenda tiimis mängib. Aga eks seda rahakest ole aastate jooksul juba kogunenud ka, et seda nüüd sedaviisi investeerida võib.

hofnar
15.02.10, 19:27
Mõneti offtopic aga kas jalgpall on tõesti nii tähtis itaalastele, et corriere dello sporti ja tuttosporti kodulehtedel on kahe pronksi kohta ainult väike nupuke?

Tanel
15.02.10, 23:37
Vastus on üsna obvious ju. :D

vendetta
16.02.10, 00:03
See on nii ja ei ole ka :)
Gazzettal on näiteks väga korralik taliolümpia erileht veebis. Paberlehte pole ammu kätte sattunud aga üldiselt on mulje jäänud, et suurtest spordilehtedest on roosal lehel kõige rohkem tähelepanu ka muule spordile jagunud ja Tuttol kõige vähem.

count
22.03.10, 20:23
Kõvasti on spekuleeritud Azzurri koondise üle. Kes väärib kohta , kes mitte jne. Kui mängitud on 29 ringi peaks pilt juba suht selge olema.

VV: Buffon vs Amelia - kumb jagab rohkem biiti?

Kaitse: SUUR LOTERII! Ükskõik kelle sinna Lippi valib ei saa me kunagi teada
mida see rivistus seal teeb. Kui suvel veel oli kindel et kaitses peaks olema Juventude kaitseliin jne. Siis praeguseks on tõestatud kõike muud kui seda. Pigem jääb juba mulje et inimesed vanast harjumusest loodavad et Cannvaro veel midagi suudab. Ainuke mees kes peaks pileti garanteerinud olema , Nesta, suudab kindlalt ennast jälle esimeses või teises mängus vigastada ja seega kaitse on meil puhas 0

Keskväli: MILAN? - EI! ROMA? JAH! - olen alati seisnud selle eest, et keskvälja peavad esindama ühe klubi mehed ja ainuke klubi kus kohast saaks sinna korraliku materjali on Roma! Orkestrit juhiksid DDR , Brighi , Perrotta ja Totti. Vahetused võib teha Perrottale v Brighile, aga kindlasti peab neile andma võimaluse ennast tõestada.

Rünne: PARIM! - Kuii hooaja alguses olin hirmul et ründajate talendist jääb vajaka, siis aastal 2010 võib rahulikult hingata! Ründesse on võtta igat värvi ja igas suuruses mehi. Miccoli, Di Natale , Toni , Gilardino, Pazzini jne jne . valige milline meeldib! Siit poolt tervitan Amauri jms. fänne!

ÄÄRED: kui keegi lahendab selle mõistatuse , siis andke ka teistele teada. Ääred on täesti surnud. Parim vasak äär D`Agostino on sel hooajal oma hale vari. Grosso??? - täiesti taandarenenud. Paremal äärel sama lugu, Zambrotta ei oska isegi paelu enam siduda ja Lippi lemmik sohilaps Camoranesi on juba ammu oma parim enne ületanud!

eika
22.03.10, 20:32
Kõvasti on spekuleeritud Azzurri koondise üle. Kes väärib kohta , kes mitte jne. Kui mängitud on 29 ringi peaks pilt juba suht selge olema.

VV: Buffon vs Amelia - kumb jagab rohkem biiti?

Kaitse: SUUR LOTERII! Ükskõik kelle sinna Lippi valib ei saa me kunagi teada
mida see rivistus seal teeb. Kui suvel veel oli kindel et kaitses peaks olema Juventude kaitseliin jne. Siis praeguseks on tõestatud kõike muud kui seda. Pigem jääb juba mulje et inimesed vanast harjumusest loodavad et Cannvaro veel midagi suudab. Ainuke mees kes peaks pileti garanteerinud olema , Nesta, suudab kindlalt ennast jälle esimeses või teises mängus vigastada ja seega kaitse on meil puhas 0

Keskväli: MILAN? - EI! ROMA? JAH! - olen alati seisnud selle eest, et keskvälja peavad esindama ühe klubi mehed ja ainuke klubi kus kohast saaks sinna korraliku materjali on Roma! Orkestrit juhiksid DDR , Brighi , Perrotta ja Totti. Vahetused võib teha Perrottale v Brighile, aga kindlasti peab neile andma võimaluse ennast tõestada.

Rünne: PARIM! - Kuii hooaja alguses olin hirmul et ründajate talendist jääb vajaka, siis aastal 2010 võib rahulikult hingata! Ründesse on võtta igat värvi ja igas suuruses mehi. Miccoli, Di Natale , Toni , Gilardino, Pazzini jne jne . valige milline meeldib! Siit poolt tervitan Amauri jms. fänne!

ÄÄRED: kui keegi lahendab selle mõistatuse , siis andke ka teistele teada. Ääred on täesti surnud. Parim vasak äär D`Agostino on sel hooajal oma hale vari. Grosso??? - täiesti taandarenenud. Paremal äärel sama lugu, Zambrotta ei oska isegi paelu enam siduda ja Lippi lemmik sohilaps Camoranesi on juba ammu oma parim enne ületanud!
Hahahahaaa.

edit: Kustutasin oma jutu ära, sest sain aru, et sa äärte all mõtled ka äärekaitsjaid. Samas D´Agostino muundus eelmisel hooajal Registaks ja äärel pole enam ammu pallinud.

count
22.03.10, 20:42
D`Agostino on sündinud vasak äär, kindel fakt! Ja olen ka täiesti kindel et Grosso on vasak äär. Zambrotta peaks olema 50/50 nii parem kui vasak kuid siiski pigem parem äär... Eika sa peaskid ikka natuke rohkem jagama...

edit: kes nutab, kes naerab :) Juventuse lipukandjana pigem nutaks...

eika
22.03.10, 20:47
No Brighit ja Perrottat (ja Tonit) koondisesse ikka ei nõuaks.

cannuman
22.03.10, 20:47
Ma just mõtlesin ka, et peaks update tegema võimaliku MM koondise kohta. Turniiritabelis Lazioga madistava Udinese ääreründaja DiNatale aktsiad on veelgi tõusnud ja hetkel näen temal algkoosseisu kohta. Gilardino kaasamises ei kahtle vist keegi. Jääb küsimus, et kas Pazzini või Toni? Rossi kohta ei oska midagi öelda, pole tükk aega näinud teda mängimas. Iaquinta suutis paar head võimalust kasutamata jätta, aga usun et ta kogub ennast pisut ja Lippi kindlasti ta kutsub.

Aga counti suur mure, ääred...

No DiNatale on kindel. Cossu läbis Kameruni vastu testi hindele 5- ja kuna palju alternatiive pole, siis miks mitte. Veel Marchionni, Maggio, Criscito, Grosso, Zambrotta...Sellist pooletoobiseid valikuid on tegelt palju. Aga küll Lippi teab kes õigel ajal vormis on.

Tanel
22.03.10, 20:52
Ma võtaks Maggio küll. Üks vähestest itaallastest, kes liikumiseks rulluiske ei vaja.

vendetta
22.03.10, 22:38
Viimasest voorust kaks huvitavat lugu.

Cagliari maksab piletiraha tagasi nagu lubatud sai kaotuse puhul.

Palju dramaatilisem on aga lugu Chievost ja Cataniast. Juba eelmisest teisipäeva õhtust oli teada, et see mäng lõpeb 1-1! Itaalia lehed nuhkisid selle kiirelt välja, isegi UK ajalehtedes, kus on suhteliselt tavaline mingi väike rubriik nv jalka tipsteriga, oli see ilusti ära märgitud ja UK bookmakerid tegid serie a hooaja käiberekordi. Kes vähegi teab palju on normaalselt kahe tabeli allosas oleva võrdse meeskonna mängu koefid peaks aru saama, et 1.85 viigi koef ja täpne skoor 1-1 2.1 kanti on täiesti ulme. Aga mitte serie a's, kus ''Italian job'' on igahooajaline külaline. Igatahes vaadake teise poolaja highlightse ja otsutage ise :rolleyes: Mina oleks Lo Monaco asemel päris vait, tema nimelt ähvardas ''legaalaktsiooniga'' ajakirjandust, et tehakse liiga ja kõik oli nii fair play kui veel üldse olla saab...

http://www.youtube.com/watch?v=xXEIWxY5Noo

krt ei oska youtube linki lisada õigesti

eika
22.03.10, 22:55
lingile ümber ja keskel watch?v= asemel v/

http://www.youtube.com/v/xXEIWxY5Noo

Tofoa
25.03.10, 15:57
ema on teil kokkuleppemäng.

vendetta
25.03.10, 21:03
Tofoa, Fat Tony nii ei arva, Emad jätame businessist välja.

http://www.clandebichos.com/portal/components/com_joomgallery/img_originals/publicidad_22/personajes_17/20070830_1931656761_mafioso.jpg

Saarlane
25.05.10, 19:00
Transfer-season on nüüd küll mitteametlikult avatud: "Ibra Milani", "Borriello Juvesse" ja "Mexes-Iaquinta vahetus" taolised pasauudised risustavad meediat. Oo, tore aeg.

Tofoa
25.05.10, 19:10
"Ibra Milani"

See debiilik oleks kindlasti rahul sellega, kui saaks oma unistuste klubiga liituda. Kahjuks ebareaalne tõesti, Silvio otsib vanemaid ja odavamaid mehi.

keenjus250
30.05.10, 21:13
Nii, serie a-sse tõusid Lecce ja Cesena. Üleminekumänge hakkavad pidama Brescia, Sassuolo, Torino ning Cittadella.

Serie c-sse langesid Mantova, Gallipoli, Salernitana ning Augusti lõpust ka Inter.

eika
31.05.10, 01:13
Cesena paneb eesotsas peatreener Bisoliga hullu. Kahe hooajaga tõusti Serie C1`st kõrgeimasse liigasse. Samas ei saaks öelda, et meeskond seda hiiglasliku rahakoti najal tegi. Ühesõnaga igati huvitav tiim.

Lecce on vana pendeldaja. On ju meeskond suutnud hooti ka Serie A`s särada (märksõnad Zeman, Bojinov, Vucinic), aga selle kordamiseks peaks suvise üleminekuakna liigutused väga täppi minema. Loodetavasti kumbki mees Livorno suguseks mütsigalööjaks ja juba eos väljalangemisega leppinud meeskonnaks ei kujune.

Eks näis, kes ülejäänud nelikust tõuseb. Sassuolo ja Cittadella edu oleks muidugi masendav. Esimese kodustaadion mahutab 4000 inimest ja sestap peab oma kodumänge naaberlinnas Modenas. Teise kodustaadion mahutab 7000 inimest ja läbi hala kauples endale välja õiguse pidada Serie B mänge oma kodustaadionil. Torino või Brescia osas eelistusi pole- mõlema koosseisud on juba praegu vaadates päris huvitavad ja kindlasti tooks mõlemad elu Serie A`sse.

count
01.06.10, 23:44
Palun Camoranesi, tee ükskordki elus midagi õieti , JA JÄÄ VIGASEKS! Vähemalt senikaua kuni Lippi oma koondise nimetab, kus sinu abordijäänuse nime sees pole - aitäh tähelepanu eest!

Jr
02.06.10, 00:03
Viimased uudised siis ütlevad, et Sirigu, Cassani, Cossu, Borriello ja Rossi on need 5 venda , kes peavad MMi kodutelekast vaatama..Quagliarella tiimis!

Goalkeepers: Gianluigi Buffon (Juventus), Morgan De Sanctis (Napoli), Federico Marchetti (Cagliari)

Defenders: Salvatore Bocchetti (Genoa), Leonardo Bonucci (Bari), Fabio Cannavaro (Juve), Giorgio Chiellini (Juventus), Domenico Criscito (Genoa), Fabio Grosso (Juve), Nicola Legrottaglie (Juve), Christian Maggio (Napoli), Gianluca Zambrotta (Milan)

Midfielders: Mauro German Camoranesi (Juve), Ivan Gennaro Gattuso (Milan), Claudio Marchisio (Juve), Riccardo Montolivo (Fiorentina), Angelo Palombo (Sampdoria), Simone Pepe (Udinese), Andrea Pirlo (Milan)

Forwards: Antonio Di Natale (Udinese), Alberto Gilardino (Fiorentina), Vincenzo Iaquinta (Juventus), Giampaolo Pazzini (Sampdoria), Fabio Quagliarella (Napoli)

Tanel
02.06.10, 00:11
Tee mis tahad, aga loen 24 nime seal. Ja De ROssit pole seal nimekirjas...

Õige nimekiri:

Portieri:Buffon, De Sanctis, Marchetti. Difensori: Bocchetti, Bonucci, Cannavaro, Chiellini, Criscito, Maggio, Zambrotta. Centrocampisti: Camoranesi, De Rossi, Gattuso, Marchisio, Montolivo, Palombo, Pepe, Pirlo. Attaccanti: Di Natale, Gilardino, Iaquinta, Pazzini, Quagliarella.

count
02.06.10, 00:26
No siis on idioodile ka selge mis asetusega ja kellega platsil Itaalia mängima hakkab:

_________________Buffon__________________
Criscito______Cannavaro___Chiellini_____Zambrotta
______________DDR______Gattuso_____________
__________________Pirlo_____________________
____Quagliarella____________________Di Natale
__________________Pazzini___________________

Pazzini võib vahelduda Gilardino-ga, Pirlo Pepega. Kõik muu peaks sama olema....

Jr
02.06.10, 00:28
:) ma ei kontrollinudki, arvasin, et DDR on 150% sees..football-italiast..

egas midagi kui Forza Azzurri!

Jasper
02.06.10, 00:37
No siis on idioodile ka selge mis asetusega ja kellega platsil Itaalia mängima hakkab:

Pazzini võib vahelduda Gilardino-ga, Pirlo Pepega. Kõik muu peaks sama olema....
Sahistatakse Chiellini lükkamisest vasakule äärele(Bonucci keskele). Quagliarella on viimane mees, kes algkoosseisu saab. Nokkimisjärjekorras on lippi poisid(Camoranesi ja Iaquinta toim.) temast kindlasti eespool.

count
02.06.10, 00:40
Sahistatakse Chiellini lükkamisest vasakule äärele(Bonucci keskele). Quagliarella on viimane mees, kes algkoosseisu saab. Nokkimisjärjekorras on lippi poisid(Camoranesi ja Iaquinta toim.) temast kindlasti eespool.

sellise tsenaarumi korral olgu Jumal meile armuline :S

vendetta
02.06.10, 00:56
Mind ei üllataks isegi see enam kui selline virtuoos nagu Pepe ja 0vormis Camo mõlemad alustaks Paraguay vastu :eek: Kaitses võib tõsta igatepidi, küll Buffon ära lapib... aga kust ikka need väravad tulema hakkavad? Di Natale väravad liigas ei maksa enam hetkel mitte midagi.

eika
02.06.10, 01:14
Viimaste treeningmängude järgi (kuigi Lippi on väga palju erinevaid võimalusi katsetanud) võiks eeldada isegi midagi sellist:

___________________Buffon
Zambrotta___Cannavaro____Chiellini___Criscito
______De Rossi__________________Pirlo
IQ/Camo___________Marchisio_______Di Natale
________________Gilardino/Pazzini

Ühesõnaga katsetas Lippi Marchisiot traquaristana ja oli mehega üsna rahul. Küllap see asi nii kujunebki, et üks kahest- Pirlo või Marchisio on veidi ettenihutatud poolkaitsja. Counti pakutud Gattuso vaevalt platsile saab- küllap toodi habemik rohkem riietusruumi innustajaks. Konfödel oli muidu suureks probleemiks see, et DDR ja Pirlo jäid pidevalt kahekesi enda platsipoolele pikka palli taguma ja asi näga välja üsna kole. Eks saab näha, kas ja kuidas see probleem lahendatud sai.

Kaitses on suurim küsimusi Jasperi poolt välja toodud Chiellini ümber. Chiellini on minu mäletamist mööda viimastes koondise sõprusmängudes episoodiliselt vasakul äärel pallinud küll, aga pagan, Cannavaro-Bonucci keskkaitseliin oleks väga hirmuäratav ja riskantne. Küllap on küsimus selles, et Di Natale suurem asi kaitses mängija pole ja ründava orientatsiooniga, koduklubis sageli wingbacki mängiva Criscito asetamine antud äärele võiks vasaku kaitsetsooni läbikäiguhooviks muuta. Keeruline värk igatepidi ja head lahendus nagu pole. Paremkaitses vaevalt Lippi julgeb Maggiot Zambrottale eelistada. Vähemalt esimeses mängus.

Di Natale algkoosseisu koht (vähemalt antud taktika puhul) näib olevat väga kindel. Mehel vägev hooaeg seljataga ja miks ka mitte. Paremäärega on keerulisem lugu: Camoranesi pole ammu midagi maailmaklassilist näidanud ja Iaquintale on see positsioon lihtsalt veidi võõras. Eks see asi oleneb vastasest- kui teisel meeskonnal on üpris ründab vasakkaitsja lükatakse Camoranesi sisse ja vastasel juhul lastakse IQ`l möllata.

Tipuründajate duellis näib Gilardinol olevat õhkõrn eelis Pazzogoli ees. Vähemalt viimastes treeningmängudes on Viola staar alustanud ja Doria staar lõpetanud. Siiski võib eeldada, et Lippi pole selles osas oma lõplikku valikut veel teinud.

edit 1: Viskan mängijate ametlikud (või ajas tuttosport jälle kelbast?) särginumbrid ka siia. 1 - Gianluigi Buffon (Juve) 2 - Christian Maggio (Napoli) 3 - Domenico Criscito (Genoa) 4 - Giorgio Chiellini (Juve) 5 - Fabio Cannavaro (Juve) 6 - Daniele De Rossi (Roma) 7 - Simone Pepe (Udinese) 8 - Rino Gattuso (Milan) 9 - Vincenzo Iaquinta (Juventus) 10 - Antonio Di Natale (Udinese) 11 - Alberto Gilardino (Fiorentina) 12 - Federico Marchetti (Cagliari) 13 - Salvatore Bocchetti (Genoa) 14 - Morgan De Sanctis (Napoli) 15 - Claudio Marchisio (Juventus) 16 - Mauro German Camoranesi (Juventus) 17 - Angelo Palombo (Sampdoria) 18 - Fabio Quagliarella (Napoli) 19 - Gianluca Zambrotta (Milan) 20 - Giampaolo Pazzini (Sampdoria) 21 - Andrea Pirlo (Milan) 22 - Riccardo Montolivo (Fiorentina) 23 - Leonardo Bonucci (Bari).

edit 2: Antud postitused peaksid tegelikult olema koondise või mõnes MMi teemas.

count
02.06.10, 01:28
IQ või/ja Camo platsil = alagrupis surmasaamine!
Keskväljal võib jah pilt olla ka selline nagu Eika pakkus, Juve poiss peaks õigusega eelistatud olema...Kaitseliinis jään siiski endale kindlaks. Aga miks sisi Lippi üldse Quagriella võttis kaasa? Kas te ikka mäletate veel kuidas ta KOOS Di Natalega väravaid tootis? See oleks ainuke loogiline lahendus. Esitleda Quagriellat ja Di Natalet tipuründaja abistamisel äärtel!

Tofoa
02.06.10, 01:33

Kaitseliinis jään siiski endale kindlaks.

Ära Criscitot paremale küll topi.

count
02.06.10, 01:38
___________________Buffon
Zambrotta___Cannavaro____Chiellini___Criscito
______De Rossi__________________Pirlo
________________Marchisio_______________
________________Pazzini___________

no läks peegelpilti, mõtlesingi vasakut aga ma oeln täna veits sodi, sorry. Selline siis peaks õige pilt olema. Ärge keegi palun vaielge rohkem. Trükkige see skeem endale seinale!
edit: ei ole kõige tugevam FM viimasel ajal olnud... aeglane arvuti on, ma proovvin ennast parandada

keenjus250
02.06.10, 09:49
juventus 5
napoli 3
milan 3
sampdoria 2
udinese 2
fiorentina 2
genoa 2
cagliari 1
Bari 1
roma 1
inter: feil

Jasper
02.06.10, 13:37
Aga miks sisi Lippi üldse Quagriella võttis kaasa? Kas te ikka mäletate veel kuidas ta KOOS Di Natalega väravaid tootis? See oleks ainuke loogiline lahendus. Esitleda Quagriellat ja Di Natalet tipuründaja abistamisel äärtel!

Q-U-A-G-L-I-A-R-E-L-L-A [kwaʎʎaˈrɛlla]

Tanel
02.06.10, 15:00
juventus 5
napoli 3
milan 3
sampdoria 2
udinese 2
fiorentina 2
genoa 2
cagliari 1
Bari 1
roma 1
inter: feil
Tubli. Teavitasid veelgi, et Inter on munn klubi ja ma ei tea mida kõike veel. Ühel päeval kannab su lobitöö veel suuri vilju, kui avatakse oma Eesti anti-Inter klubi, kuhu kuulun isegi mina!

eika
05.06.10, 16:14
Mis ühendab Itaalia koondist, Cagliarit, Cataniat, Chievot, Fiorentinat, Interit, Juventust, Milani, Parmat, Sampdoriat, Udineset?*

Kõik nad lähevad uuele hooajale vastu uue peatreeneriga.

* Ma olen kindel, et ma mõne Serie a klubi unustasin nimekirjast.

Jasper
05.06.10, 16:54
Mis ühendab Itaalia koondist, Cagliarit, Cataniat, Chievot, Fiorentinat, Interit, Juventust, Milani, Parmat, Sampdoriat, Udineset?*

Kõik nad lähevad uuele hooajale vastu uue peatreeneriga.

* Ma olen kindel, et ma mõne Serie a klubi unustasin nimekirjast.

Cesena. Suht hullumeelne tegelikult. Mõtlesin hooaja lõpupoole mingit statistikat teha, palju neid teenerivahetusi on, kuid ei viitsinud.

Tofoa
05.06.10, 16:58
Cesena. Suht hullumeelne tegelikult. Mõtlesin hooaja lõpupoole mingit statistikat teha, palju neid teenerivahetusi on, kuid ei viitsinud.

http://img267.imageshack.us/img267/7629/trenn.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/4692/trennn.jpg

eika
27.06.10, 04:30
Itaalia klubid lahendavad vaikselt oma co-ownershippe. Allpool on (veidi vana) nimekiri sellest, mida otsustati. Olulisemad liigutused on Motta mängijaõiguste omandamine Udinese poolt, Criscito mängijaõigused kuuluvad nüüdsest täielikult Genoale, Floccari omad Laziole, Biabiany ja Mariga Interile, Lanzafame Juventusele ja nii edasi. Huvitav lugu (http://italy.theoffside.com/serie-a/the-strange-case-of-luis-jimenez.html) on Tšiili staari Luis Jimeneszega, kus Kolmanda liiga klubi Ternana pakkus mehe eest 3 miljonit ja napsas mängija Interi nina alt endale. Kuigi Ternana teguviisi tagant on ilmselgelt näha soov mängija kallilt maha müüa on Jimenez lubanud asjad kohtusse minna.

STEFANO SCAPPINI: Co-ownership renewed between Sampdoria and Ravenna
MICHAEL AGAZZI: Cagliari bought the other half from Triestina and now own 100%
LORENZO ARIAUDO: Cagliari exercised the option to buy half of his rights from Juventus and now co-own him with Juve.
RADJA NAINGGOLAN: Cagliari exercised the option to buy half of his rights from Piacenza and now co-own him with Piacenza.
STEFANO DEL SANTE: Co-ownership renewed between Fiorentina and Varese
JAN HABLE: Co-ownership renewed between Fiorentina and Ascoli
ARTURO LUPOLI: Co-ownership renewed between Fiorentina and Ascoli
NICCOLO’ MANFREDINI: Co-ownership renewed between Fiorentina and Reggiana
EDOARDO PAZZAGLI: Co-ownership renewed between Fiorentina and Prato
MARCO ROMIZI: Fiorentina bought the other half from Reggiana and now own 100%
ANDREA MORELLI: 50% of his rights sold from Fiorentina to Juve Stabia, they now co-own
MATTEO ARATI: Co-ownership renewed between Fiorentina and Reggiana
N’DIAYE PAPA WAIGO: Genoa and Fiorentina go to blind auction
MARCO PAROLO: Cesena bought the other 50% of his rights from Chievo and now own 100%
SERGIO FLOCCARI: Lazio exercised the option to buy the other half of his rights from Genoa and now own 100%
MASSIMO CODA: Cagliari sold 50% of his rights to Cremonese and now co-own with them
ENRICO COTZA: Cagliari sold 50% of his rights to Alghero and now co-own with them
DOMINIQUE MALONGA: Cesena exercised the option to buy 50% of his rights from Torino and now co-own him with Torino
EMMANUEL LEDESMA: Novara chose not to exercise the option of buying half of his rights from Genoa
PABLO GRANOCHE: Chievo bought the other half of his rights from Triestina and now own him 100%
IVAN FATIC: Co-ownership renewed between Chievo and Genoa
VALERIO FOGLIO: L’AlbinoLeffe riscatta l’intero cartellino dal Vicenza
EMANUELE TESTARDI: Sampdoria bought the other 50% of his rights from Pescara and now own him 100%
DANILO SODDIMO: Pescara bought the other 50% of his rights from Sampdoria and now own him 100%
ENRICO ALFONSO: Co-ownership renewed between Chievo and Inter
MICHELE RIGIONE: Co-ownership renewed between Chievo and Inter
MARCELLO COTTAFAVA:Co-ownership renewed between Chievo and Triestina
EZEQUIEL MATIAS SCHELOTTO: Atalanta bought the other 50% from Cesena and now own him 100% but loaned to Cesena for next season
BOSKO JANKOVIC: Co-ownership renewed between Genoa and Palermo
DANIELE MANNINI: Co-ownership renewed between Sampdoria and Napoli
MARCO MOTTA: Roma and Udinese will go to a blind auction
RAFFAELE PALLADINO: Co-ownership renewed between Genoa and Juventus
DOMENICO CRISCITO: Genoa bought the other 50% of his rights from Juventus and now own him 100%
LUIS JIMENEZ: Inter and Ternana will go to a blind auction
GIANNI MUNARI: Co-ownership renewed between Leccei and Palermo
ANTONIO LANGELLA: Udinese and Bari will go to a blind auction
PAULO BARRETO: Bari and Udinese will go to a blind auction
RICCARDO MEGGIORINI: Genoa and Bari will go to a blind auction
DAVIDE LANZAFAME: Juventus bought the other 50% of his rights from Palermo and now own him 100%
MICHELE PAOLUCCI: Co-ownership renewed between Juventus and Siena
DANIELE GALLOPPA: Co-ownership renewed between Parma and Siena
REGINALDO: Co-ownership renewed between Parma and Siena
DAVIDE ASTORI: Co-ownership renewed between Milan and Cagliari
ALBERTO PALOSCHI: Co-ownership renewed between Mlan and Parma
JONATHAN BIABIANY: Inter bought the other 50% of his rights from Parma and now own him 100%
MCDONALD MARIGA: Inter bought the other 50% of his rights from Parma and now own him 100%
MATTIA MUSTACCHIO: Sampdoria bought the other 50% of his rights from Ancona and now own him 100%
ALEANDRO ROSI: Co-ownership renewed between Roma and Siena
GIANLUCA CURCI: Co-ownership renewed between Roma and Siena
EMANUELE CALAIO’: Siena bought the other 50% of his rights from Napoli and now own him 100%
DANIELE DESSENA: Sampdoria bought the other 50% of his rights from Parma and now own him 100%
MASSIMO VOLTA: Co-ownership renewed between Sampdoria and Parma
ANTONIO MIRANTE: Sampdoria bought the other 50% of his rights from Juventus and then sold him to Parma 100%.

Tanel
27.06.10, 15:21
Ehk siis Inter came out on top! Biabiany on tulevikutäht, Jimeneze eest 3 miljonit. :)

Maarek
28.06.10, 00:49
Ehk siis Inter came out on top! Biabiany on tulevikutäht, Jimeneze eest 3 miljonit. :)

Kunagi oli selle viimase kohta sama jutt :p

Huvitav oleks teada, et mis võimalusi antakse nüüd Interis 22 aastat vanale tulevikutähele, kui ees ootavad Eto'o, Milto, Pandev ja Balotelli?

Jimenez hakkab lammutama nii või naa. Kaua sai oodatud seda päev, mil mees Interi särki hakkab kandma ning lõpuks on see kohal. Serie A järgmine täht on ilusti oma koha leidnud.

Tanel
28.06.10, 01:06
Algus oli tal super, aga kahjuks jah, vajus ära... vigastused jms tulid taaskord piinama teda.

Tanel
29.06.10, 17:18
Vaatasin preagu transfermarkt.de'd ja siis jõudis kohale kui palju kräppi Itaalia klubides vedeleb.

Interiga eesotsas siis, kel oli näiteks välja saadetud Kerlon, Nelson Rivas, Nicolas Burdisso, Victor Obinna, David Suazo, Mancini (kellest nii mõnedki on väga suurte palganumbritega) ja veel noored, kes jäävad sinna Serie A teise poole/Serie B tasemele pluss veel Quaresma ja Jimenez saadeti minema. Sealt Q ja Jimenezi eest juba 11 miljonit tuli, teiste meeste eest saaks ka oma 15-20+ miljonit eurot ilusti teenitud. Ja palganumbrid kokku olid neil meestel kindlasti üle 10 miljoni aastas (millest ma usun lõviosa maksis isegi siis kui nad laenul olid Inter).

Ja ega pole ainsad. Enamustel tiimidel on lihtsalt mingi 10-20 mängijat, kes igal jumala hooajal kuskile suvalisse Serie B / Serie C tiimi saadetakse. Ju siis loodetakse, et mõni neist hakkab kogemata hästi mängima.

eika
29.06.10, 23:45
http://www.corrieredellosport.it/images/39/C_3_Media_1091139_immagine.jpg
Uus Serie A logo ja uus Serie A pall. Päris homo pall, peaks mainima.

erxu
30.06.10, 01:01
Logo meenutab nagu mingit Eesti pakendiringluse logo.

Saarlane
30.06.10, 01:11
Homo logo ka.

TheGunner
30.06.10, 02:28
Mingid autoteed on peale joonistatud. :sega9:

Maarek
30.06.10, 14:33
Logo meenutab nagu mingit Eesti pakendiringluse logo.

Jah, tõsine sarnasus tõesti :eek::eek:
.
http://www.pakendiringlus.ee/web2/img/logo.png

Angelo Nerazzurro
02.07.10, 11:58
http://italy.theoffside.com/files/2010/06/Beretta-LOGO-328.jpg

Jr
03.07.10, 00:21
Uuest hooajast max 1 euroopa passita mängija? Interi foorumist sain vihje..

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=http://www.tuttomercatoweb.com/%3Faction%3Dread%26id%3D216219

Maarek
03.07.10, 01:28
Uuest hooajast max 1 euroopa passita mängija? Interi foorumist sain vihje..

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=it&tl=en&u=http://www.tuttomercatoweb.com/%3Faction%3Dread%26id%3D216219

Sellest vaid ühe passita mehe ostmisest hooajal rääkisid mängu ajal kommentaatorid ka, et Itaalia oli otsuse vastu võtnud. Põhjuseks rõhumine oma rahvusest mängijatele.

Tanel
08.07.10, 20:23
Väidevalt ei jätka Rosetti enam kohtunikutööd.

Jasper
08.07.10, 21:22
Võtab Collina eelmise ameti üle?

-e- Serie B kohtunikemäärajaks sai hooips.

Rosetti hangs up his whistle
Thursday 8 July, 2010
Italian referee Roberto Rosetti has decided to end his career and become the new designator for Serie B.

The FIFA-listed official had two years left in his career before retirement, due to age limits, but opted to draw the curtain before the deadline.

Rosetti took part in this summer's World Cup and was heavily criticised for allowing Carlos Tevez's goal in the game between Argentina and Mexico.

Despite the fact that the blame was to be shared with the linesman, Rosetti was reportedly hurt by criticism.

The referee from Turin has been largely regarded as the finest in the Italian game following the retirement of Pierluigi Collina, who has just recently announced he will become a UEFA designator.

Meanwhile, another former referee, Stefano Braschi, has accepted a role as a designator for the Lega Pro.

http://football-italia.net/jul08o.html

Blue Rock
06.11.10, 17:46
Kui ca. aastake tagasi oli Doria (http://foorum.soccernet.ee/showpost.php?p=1075081&postcount=54) teemas juttu Blucerchiati uuest kodupesast, siis tõdegem, et ka mujal on sarnaseid plaane punutud. Vähemalt Bologna (http://s.edizionibe.it/63/files/2009/10/stadio-del-futuro.jpg), Catania (http://undiciperundici.files.wordpress.com/2009/01/3.jpg), Fiorentina (http://images.corriere.it/Media/Foto/2008/09/19/fdg/STADIO_big.jpg), Napoli ( http://www.eyeonarchitettura.it/il-nuovo-stadio-san-paolo-di-napoli/), Palermo (http://www.mediagol.it/articolo.asp?idNotizia=172411) ja Lazio (http://www.valeriani.info/wp-content/uploads/2007/10/stadio.bmp) on enda uue väljaku mõtteid avalikustanud, unustamata taevasiniste linnarivaali (http://www.youtube.com/watch?v=Iz36-alDRBk&feature=related) auahnet projekti.

Ilusad ja uhked visioonid iseenesest, kuid võttes arvesse hetke majanduslik olukord, tundub siiski, et juba kerkimas olev ja uueks hooajaks valmiv Juventuse (http://www.ilnuovostadiodellajuventus.com/Pages/Default.aspx) staadion jääb ainukeseks uueks areeniks mõneks ajaks.

Uuu
06.11.10, 21:44
Lazio staadioni jaoks läheb kopp maasse järgmisel aastal peale Scudetto võitmist.

vendetta
06.02.11, 16:40
Eile jõudsid kaks vanameistrit ümmarguste numbriteni.

http://www.upload.ee/image/1105080/toto.jpg

TOTO DI NATALE

100

väravat Udinese eest. Tuleb kindlasti lisa.

http://images2.gazzettaobjects.it/Hermes%20Foto/2011/02/05/0LG60HBA--620x300.jpg?v=201102052331

LUCA TONI

100

väravat Serie A's.

Järgmised juubilarid on arvatavasti Ibra, kes läheneb jõudsalt oma 100nda liigaväravale ja Totti, kellel on täiesti reaalne jõuda ulmelise 200ni :)

orbitaaljaam
18.03.11, 19:42
Võtsin ette ja vaatasin serie -a klubide kodulehed läbi. Eesmärgiga vaadata, kui rahvusvahelised üritatakse olla, rõhuga erinevatele keeltele, milles on võimalik lehte sirvida. Läheb hetke serie-a järjestuses
AC Milan- 7 keelt
Inter-5 keelt
Napoli- 2 (Itaalia ja Ameerika sic!) (4 aastat tagasi oli veel vaid Itaalia keelne)
Udinese-4
Lazio-Ainult Itaalia (vähemalt kohe esilehel ei märganud võimalust keelt valida. Nagu wtf? rääkigu Roma fännid mida tahes, on tegu siiski üle keskmise klubiga ning aastatuhande vahetusepaiku oldi ka Euroopa mõistes arvestatav jõud).
AS Roma-2 (Itaalia ja Inglise)
Juventus-5 S.h. Bahasa Indonesia (http://en.wikipedia.org/wiki/Indonesian_language) (mis näitab, kuskohast turgu otsitakse)
Bologna-Itaalia
Palermo- Itaalia
Fiorentina- Itaalia ja Inglise
Cagliari-Itaalia
Genoa- Itaalia ja nii algeline, et valus vaadata.
Catania-Itaalia
Chievo Verona- Itaalia ja Inglise. Ja üldse üks ok koduleht võrreldes paljude muude selle tabeliosa satsidega.
Sampdoria-Itaalia
Cesena-Itaalia
Parma- Itaalia (facepalm)
Lecce- Itaalia ja mingit inglise keelset nägin ka korra, ehki amtlikult on tegemisel.
Brescia- Itaalia
Bari- Itaalia

Loomulikult oleks pidanud panema kohe lingid meeskondade nimeda külge, aga sellepelae tulin alles poolepealt.
Ühesõnaga, kui mingitel tabeli lõpuosa meeskondade puhul võib veel aru saada ,et infot inglise keeles pole, siis iga meekond kes Euroopasse saab või pürgib sinna, võiks siiski infot ka muus kui ainult Itaalia keeles jagada. Lazio?!Palermo!? Sampdorial oleks pidanud juba ammu see olema.

Ja eks see pole ehk lõplik kuna väga pikalt ei viitsinud surfata ja põhjalikult kodulehtesi läbi ei töödanud.
Kokkuvõtteks võib kirjutada, et kui itaallastel on ikka kõvasti veel arengu ruumi. Kahjuks ei oska mujalt euroopast võrdlevalt infot tuua.

lorenzo
18.03.11, 19:59
tee hispaanlastega. nad üldjuhul samal tasemel võõrkeeltega. vähemalt kui turistina külastada ja tavakohalikega suhelda

orbitaaljaam
18.03.11, 20:02
tee hispaanlastega. nad üldjuhul samal tasemel võõrkeeltega. vähemalt kui turistina külastada ja tavakohalikega suhelda

Natuke OT, aga mina olen itaalias käinud kaks korda-2001 ja 2008. Mõlemal korral kaks nädalat ja mööda maad ringi lliikunud. Ja vähemalt inglise keele oskuse osas oli toimunud märgatav edasiminek. MItte, et asi heal tasemel oleks, aga siiski areng oli hoomatav.

keenjus250
18.03.11, 20:06
Inglise keel oli/on seal ju kohutav. Keegi ei osanud või ei tahtnud välja näidata, et oskavad. Muidugi on erandeid. Hispaania kohta ei tea midagi.

Tofoa
18.03.11, 21:41
Prantsusmaal olete käinud?

orbitaaljaam
12.04.11, 11:43
Ma ei tea, kes seda Itaalia tabelit haldab esilehel, aga kas oleks võimali seda natukene tuunida, et panna juurde top-scorers, pealtvaatajate ja ehk veel mingit statistikat? Või on seda liiga palju tahetud? Kes seda üldse haldab? Tanel?

Maarek
12.04.11, 13:16
Ma ei tea, kes seda Itaalia tabelit haldab esilehel, aga kas oleks võimali seda natukene tuunida, et panna juurde top-scorers, pealtvaatajate ja ehk veel mingit statistikat? Või on seda liiga palju tahetud? Kes seda üldse haldab? Tanel?

Seal nupuke "statistika" täitsa olemas, aga kasu sellele vajutamisest pole :confused:
Tanel peaks seda haldama.

Tanel
13.04.11, 00:48
Me leppisime kokku, et skoorijaid jms me kirja ei pane, sest see on üsna tühi töö liiga väikese hulga inimeste jaoks (tähendaks koosseisude sisse trükimist jne). Saab ju mujalt üsna lihtsalt kätte.

orbitaaljaam
13.04.11, 09:10
Me leppisime kokku, et skoorijaid jms me kirja ei pane, sest see on üsna tühi töö liiga väikese hulga inimeste jaoks (tähendaks koosseisude sisse trükimist jne). Saab ju mujalt üsna lihtsalt kätte.

Jah, nagu ka tulemusi, tabeliseisu, uudiseid, live kommentaare jms.

Maarek
14.04.11, 15:43

Jah, aga sel juhul tekib küsimus, et miks krt see "statistika" nupuke sinna loodud on?
Kasvõi näiteks parimate skoorijate tabelit kuskilt copy/paste'da ei ole vist väga keeruline.

Muidugi saab ka mujalt lihtsalt kätte, aga tuleb tunnistada, et mujalt saab lihtsalt kätte ka tabeliseisud, mänguvoorud jne.
Miks siis seda tehakse, kui tegelikult ka selle lihtsalt mujalt kätte saab? :confused:

eika
13.06.11, 01:10
Tanel mainis ühes teises teemas Udinese staadioniplaane. Vähe pilte ka ideedest, mis teistel klubidel on:

Siena, (staadionil kohti) 20k
Arhitektuuriime loodetakse aastaks 2019 valmis saada
http://a323.yahoofs.com/ymg/ept_sports_sow_experts__18/ept_sports_sow_experts-887403508-1299185741.jpg?ymNRZpEDTHAhH9Ju

Roma, 55k
Asjad olenevad sellest, kui tõsiselt DiB statkat pushima hakkab.
http://www.corrieredellosport.it/images/96/C_3_Media_896896_immagine.jpg

Atalanta, 35k
Loodetakse paari aasta pärast kopp maase lüüa.
http://net-storage.tccstatic.com/storage/bergamonerazzurra.com/img_notizie/thumb1/7e2bfd5ef025670c1bab06f9cdf71e18-37344-d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.jpeg

Bologna 30k
Vana staadioni täielik restaureerimine, mingit ajakava kui sellist pole.
http://www.ecocompactcity.org/Stadium/Renato-Dall'Ara/Interno-dall'ara-progetto.jpg

Cagliari, 23k
Vahepeal olid jutud, et sellel aastal hakatakse ehitama. Viimasel ajal pole enam selle kohta ümberlükkamist/kinnitamist näinud.
http://www.unionesarda.it/foto/ArticoloSezione/301314.jpg

eika
13.06.11, 01:17
Lazio
Mida kindlat veel pole, kui klubi ja linna vahelised läbirääkimised välja arvata. Aga selline pilt on nt läbi käinud,
http://www.stadiodelleaquile.com/web/images/phocagallery/stadiodelleaquile/thumbs/phoca_thumb_l_stadio_delle_aquile_07.jpg

Palermo
Sama seis nagu Laziol
http://www.mediagol.it/public/news/172201071756b.jpg

Novara, 21k
Staadioni säästurenoveerimine, tahetakse võimalikult kiiresti asjad selgeks saada
http://img844.imageshack.us/img844/2310/novara.jpg

Udinese
Tanel juba teises teemas rääkis
http://www.udine20.it/wp-content/uploads/2011/02/nuovo-stadio-friuli-5.jpg

Ja Interi "Allianz Arena stiilis 400 milline staadion" teemast on ka räägitud, aga midagi konkreetset hetkel veel toimimas pole. Ja enam-vähem kõigil Serie B meeskondadel on überplaanid, aga vaevalt keegi madalamates liigades kümnetesse-sadadesse miljonitesse eurodesse ulatuvaid kulutusi tehakse.

Maarek
13.06.11, 10:52
Mitte ainult staadion (mahutavus 40 - 50k ) vaid lausa kompleks nimega Citadella oli ka Fiorentinal täitsa tõsiselt plaanis, aga Della Valle tüli linnavalitsusega tõmbas sellele möödunud sügisel vee peale :(

http://www.fiorentina.it/foto/29643.jpg
http://www.fiorentina.it/foto/29642.jpg

orbitaaljaam
20.06.11, 00:11
Ei, see on ikka sünge, kuidas kevadel kisasid Roma fännid, et neil tuleb huvitav suvi ja värki. Interi omad istusid vaikselt nurgas ja ootasid igavledes uut hooaega. Karma raisk.

count
20.06.11, 00:21
Ei, see on ikka sünge, kuidas kevadel kisasid Roma fännid, et neil tuleb huvitav suvi ja värki. Interi omad istusid vaikselt nurgas ja ootasid igavledes uut hooaega. Karma raisk.

palun tõlget eesti keelde...

orbitaaljaam
18.09.11, 04:06
Kuna õhtu jooksul jäi õhku küsimus, siis ehk siin selgub tõde. Kumb on kõvem klubi, kas Juve või Roma. Ühel on välja panna serie b võit ja paar kaotust kohtusaalides, teisel persetäis teisi kohti, paar koppat, Totti ja totaalläbikukkumine euroopas :D.

cannuman
18.09.11, 11:18
Roma on nii kõva meeskond, et võib endale sellist luksust lubada nagu eile - Taddei ja Perrotta äärekaitses. Aga üldiselt jää vait, mul pea valutab :(

Tanel
29.09.11, 01:20
Midagi positiivsemat (ja samas veidi negatiivset).

Roma oma staadioni ehitamine paistab vett vedama minevat ning uus plaan on arendada Olimpico ümbrust. Aga eeldan, et see on hetkel lihtsalt mingi varuvariant kuni olukord staadionite ehitust soosib (või Juve projekti tagajärjed selgemad on). Kui tõesti neil on plaanis Olimpicoga jätkata, siis saab sissetuleku suurendamine väga keeruline olema (puhtalt kommertstulude jms suurendamise lootusega Euroopa tippudega konkureerida tundub Itaalia finantskliimas üsna naiivne - reaalne ja suur sissetuleku suurenemine tuleks minu arvates potentsiaalselt vaid staadionite pealt). Parem siiski kui meie Moratti plaan, kes ei kavatsegi San Sirolt enne ära liikuda kui viimane torn kokku kukub.

Fiorentina paistab ka mingit lootust omavat, sest linn on lõpuks vastu tulema hakanud. Oma Cittadellat nad vast ei saa ning ei tundu ka praegu väga tark arvestades, et vahepealne renessans on peatunud ja ei suudeta oma parimaid mängijaid tiimis hoida. Samas ei ole ma aru saanud, kas Fiorentina kavatseb päris enda staadioni ehitada või on see koos linnaga?

Aga jälle, puhas bürokraatia ja sedagi ilma lõplikke nõusolekuteta. Kopp maasse!

Maarek
29.09.11, 11:45
Samas ei ole ma aru saanud, kas Fiorentina kavatseb päris enda staadioni ehitada või on see koos linnaga?

Kui Cittadella projekt käima lükati, siis pidi kogu finantseerimine olema Fiorentina poolt ja linn pidi vaid vajaliku maa leidma. Della Valle tahtis projekti jaoks 80 hektarit ja siis äkki hakkas linnapea plõksima, et küll on maa eraomandis eluasemete rajamiseks või siis ei taheta nii suurt piirkonda haljastatud maad anda, kuna projekt polevat piisavalt selge ja nii edasi mingi suvaline bla, bla, blaah.
Kuigi linnapea vahetusel võttis uus linnapea Renzi teema üles, et võiks asjaga jätkata, aga kuna Diego teiseks nimeks on Jonnipunn, siis sellest piisas, et asi katki jätta.
Loodan, et nüüd suudetakse kasvõi osaliselt see asi ikka käima lükata. 30 hektarit on ka asi.

eika
29.09.11, 11:48
See 30 ha. Ostetakse välja, antakse tasuta, ikka mingi lahjem renditeema?

Maarek
29.09.11, 12:23
See 30 ha. Ostetakse välja, antakse tasuta, ikka mingi lahjem renditeema?

Tõenäoliselt ALeCoq Arenaga sarnane teema, kus linn annab oma maal hoonestusõiguse a'la sajaks aastaks.

vendetta
29.09.11, 18:29
Peale Napoli - Milan liigamängu võttis Napoli linnapea kõvasti sõna igalpool, et ka Napoli peaks kiiremas korras omale moodsa kodustaadioni saama, kas see tuli südamest või tundus talle lihtsalt sobiv moment olema oma potensiaalsetele valijatele meelde tuletada kui hea ja õilis nende linnajuht on, ise teades, et nagunii see teema vajub varsti ära...

Jasper
06.10.11, 14:44
Stadium law to be passed within a month: minister

(AFP) – 18 hours ago

ROME — Italy is to pass a new law within the next month which will facilitate the building of privately-owned football stadiums, junior government minister Rocco Crimi said Wednesday.

Currently only Juventus own their own stadium and they only moved there this season.

Even big clubs like AC Milan, Inter Milan and Roma rent their stadiums from the city.

The problem with building a stadium is the level of bureaucracy that needs to be overcome before an idea can be put into practice.

But that will soon be a thing of the past as the government is set to approve a law that will remove most of the obstacles.

"I'm very happy that the law relating to stadiums has been approved ... it's an important step," said Crimi.

"It will now pass into parliament and I hope that it will be quickly approved to give the country a framework that will allow sports societies to have modern, secure and efficient stadia."

Another junior minister Francesco Giro said the process will now move quickly.

"We will come to a bipartisan agreement, the law will be approved in November directly in committee without having to go to a vote in chambers," he said.

Copyright © 2011 AFP.

http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5gbd2JAf92o1nI_6iClhvBV4e4GMw?docId=CNG.62960 d81c9574355889ec2e3eeb14bb3.81

Palju sellest reaalselt kasu on? Pole õrna aimugi.

orbitaaljaam
06.10.11, 15:03
Eks vaadatakse, kuidas Juve projekt ennast hooaja lõpuks õigustanud on. Loodetavasti need, kel vähegi jaksu on hakkavad ennast liigutama. Galliani mingist lähiajaloo sõnavõtust on küll meelde jäänud, et "Milanil küll seda raha pole". Et kellel siis on?

eika
06.10.11, 15:40
Esimene aasta läheb kindlasti hästi- hooajapileteid müüdi massiliselt, staadion pidevalt täis ja rahhi näib päris hästi tulevat. AGA esimese hooaja põhjal eriti põhjapanevaid järeldusi ei saa nagunii teha, sest edasisitel hooaegadel võivad need numbrid langeda. Kasumlikkust pole enivei 10 aasta jooksul näha. Lisaks oli Juvel see "eelis", et seis oli nii sitt (a la 6000 pealine CL alagrupimäng jne), et midagi lihtsalt tuli teha. Teistel Itaalia klubidel nii karjuvat vajadust publikunumbri poolest ehk pole.

Tanel
06.10.11, 17:16
Eks vaadatakse, kuidas Juve projekt ennast hooaja lõpuks õigustanud on. Loodetavasti need, kel vähegi jaksu on hakkavad ennast liigutama. Galliani mingist lähiajaloo sõnavõtust on küll meelde jäänud, et "Milanil küll seda raha pole". Et kellel siis on?
Lollid vabandused lihtsalt.

Kui Berlusconi valimistel pooldajaid kaotama hakkab, küll siis see raha tekib. Nagu ikka Milanis see elu käib. Kui hääli pole vaja, siis kulutused on ka madalad.

Raha peaks olema küll, eriti arvestades, et FFP osas selline asi mingit rolli ei mängi... vb tekitab just olukorra, kus klubi näitab, et tulevik on kindlustamisel ja võib veidi ette nähtud kriteeriumeid ületada. Pigem pole kas mune või viitsimist. Milano klubidel on lihtne end San Siro taha peita kuigi reaalselt võiks staadionitulud palju suuremad olla. Mitte päris Inglismaa tippude tasemel, kuna võiks taas mainida Itaalia majanduse nõrkust, aga miks mitte 2x-ne. Inter ja Milan peaks mõlemad olema suutelised 60k-se staadioni iga Serie A mäng ära täitma.

Juve jaoks toob uus projekt igal juhul edu, sest Torino on piisavalt suur linn ja Juventus on siiski Itaalia kõige toetatum klubi... 40k-se staadioni täitmine ei tohiks mingeid probleeme pakkuda, varasemad statkad olid lihtsalt sellised, et ühel külmal sügise õhtul ei kutsu sinna. Endine Delle Alpi oli ikka idiootsuse tipp ning kogu see 90-nda aasta MM-i eel staadionite ehitamise/renoveerimise eest vastutanud punt... tagantjärgi peaks nad kõik peaga vastu seina jooksma.

Saan aru, et siis ei näthud võib-olla ette mingit imelist aega, kus VIP-d maksavad umbes pool piletirahadest, aga jooksurajad, mida pole 20 aasta jooksul põhimõtteliselt kasutatudki...

http://sebastians-pamphlets.com/img/posts/idiotic-comment-form-design.png

Panso
07.10.11, 20:36
Ei nimetakski seda mingiks projektiks, uut staadionit oli igal juhul vaja. Publikunumbrid sõltuvad ka edust. Ma küll täpselt ei mäleta, aga on vist nii olnud, et kui Inter CL võitis siis piletid läksid nagu soojad saiad järgmisel suvel vms. Ühesõnaga edu mängib rolli. Ma arvan, et kui CL-i jõuame (Juve) siis esimeste mängude korral on täismaja isegi mingite bate borissovi suguste vastu, puhtalt selle pärast, et esimene hooaeg euroopas uue staadionaga.

edit: teadjamad võiks sõna võtta, et kas mõlemad milano klubid plaanivad uut staadionit või läheb san siro ühele ja piirduvad renoveerimisega. Kuigi omad vead, pean san sirot üheks legendaarsemaks staadioniks kogu selle ajaloo iseärasustega. Puuduvad ju sellel ka jooksurajad võrreldes Roma staadioniga.

orbitaaljaam
05.12.11, 01:39
Itaalia ja tema noored mängumehed
http://www.drrossoneri.com/2011/11/29/italy-is-eating-her-children/

orbitaaljaam
18.12.11, 13:30
Piletihinnad
Võetud kodulehtedelt, täishinnad, alaealistele ja puuetega külastajatele kehtivad hinnad on välja jäetud.
AC Milan- 18-360 eurot (olenevalt vastasest) http://www.acmilan.com/en/tickets/price_lists ja http://www.acmilan.com/en/stadium/map_of_the_sectors
Juventus- 30-75 eurot hinnatabel (http://www.juventus.com/wps/portal/en/incampo/biglietteria/prezzi/!ut/p/b1/tZHLkqJAFES_xQ-w6yLPWvKmxOJZKLAxBB-ICggq6td3d8TMohe9m8m7yoiMODcjUY5SlDebx_GwuR3bZnP-9rm0nkkqjlybAwiWFhAaEJtpbMmJPFqh1CmHp9HS0TCNCGYxLc y2zXbjM3No6T6PkenZoErlQ3oUe8W2tSq590WW5kJQiHq1zuPa IWf_VlG73iyXV5Yo50OwW0mWL3VJR9oC-PMCZ0R56lHGV8ILQ9Zrd6ufY-l-vfExEfTgsCf75oFVrTiX4WGC5ig_FpePsbx8wMcMAwZZkARR4W WF46Wvt_OfzWwmYSBhYKkmxRwQ-U8AfpEKyHPayw7FuwZlX1F5PQOwscapYPMLDUjiWs5Ckznf5RF DKQjruH515H16R_U78mhS-TFzX2DCzDPXscesgG1jbjAiX1u4lIVjzCKXGfRJcUq3VpRoBha YNE4mf4G_zCLD_wL-0lD_98Af-4GsKCJgTgQZA48FDi3rErAxkNFQ0wPw1SCIF68JfbM4if3G0qa 9F93iEw5C9UWZI8V4Kzb9ovGvDdE198Xhm2zthzEqiVItMi1WD qFwysm0Ch2nmcfscjfZtk5WysK680a77dabxtWacJo-xp72FvB3s1b8Yi293aKz81ihJ0tKQ_l-1R0hcZ9lQsO644Pb7DUUUzoslUsx37_192q-peMEdZfH6bRXOeX7RnXyCWnq-QM!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?urile=wcm%3apath%3a%2fjuvecom-en%2fcampo%2fbiglietteria%2fprezzi) ja sektorite kaart (http://www.juventus.com/wps/wcm/connect/f5cb730e-df81-478d-8375-97e204e25845/mappa_settori.pdf?MOD=AJPERES&CONVERT_TO=url&CACHEID=f5cb730e-df81-478d-8375-97e204e25845)
Udinese- 15-150 eurot Tabel (http://www.udinese.it/ENG/stadio.php?id=#biglietti) ja sektorite kaart (http://www.udinese.it/ENG/img/stadio/stadio_mappa_big.jpg)
Lazio- 16-100 eurot (vs Udinese) tabel (http://www.sslazio.it/news/news/1-news/2303-vendita-tagliandi-lazio-udinese-del-18-dicembre.html) ja sektorite kaart (http://www.sslazio.it/images/stories/MAPPA_OLIMPICO_NUMERI_GRANDI_ridotta_ULTIMA_5_OTT. pdf)
Napoli- ei leidnud kodulehelt infot üles
Palermo- 9-250 eurot Hinnad (http://www.palermocalcio.it/it/tickets/prezzi_biglietti_palermo_calcio.php) ja kaart (http://www.palermocalcio.it/it/tickets/settori_stadio.php)
Inter- 23-385 eurot Hinnad (http://www.inter.it/en/biglietti/prezzi.html) ja stektorite kaart (http://www.inter.it/en/biglietti/alanmappa.html)
Chievo- 9-30 eurot (vs Cagliari) hinnad (http://www.chievoverona.it/en/next-match) ja sektorite kaart (http://www.chievoverona.it/en/content/how-reach-stadium)
Genoa- 25-150 eurot Hinnad (http://www.genoacfc.it/index.php?option=com_content&task=view&id=2765&Itemid=104) ja sektorite kaart (http://www.genoacfc.it/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=15)
Roma- 13-300 (olenevalt vastasest) Hinnatabelit ei saa linkida, sest kogu koduleht sama aadressiga www.asroma.it. sama jama staadioni kaardi linkimisega.
Catania- nii p****s koduleht, et .... isegi Chrome ei suutnud ära tõlkida.Vist viskas kuhugi vahendajate lehele. Ei närinud läbi
Cagliari- 23-90 eurot (vs Milan) hinnad (http://www.cagliaricalcio.net/botteghino/prezzi_biglietti.html) ja sektorite kaart (http://www.cagliaricalcio.net/botteghino/stadio/stadio.html)
Parma- 15-100 eurot hinnad (http://fcparma.com/index.php/biglietti/prezzi/?lang=en) ja sektorite kaarti ei suutnud tuvastada
Atalanta- hind tundub sõltuvat vastasest, kuna eelmine oli kodumäng, ei tea hinda.sektorite kaart (http://www.atalanta.it/web/guest/mappa-interattiva)
Fiorentina- sama jutt, mis Atalantal
Bologna- 20-90 eurot (vs Roma) hinnad (http://www.bolognafc.it/prossima-partita.asp) ja sektorite kaart (http://www.bolognafc.it/files/cms/193420717Mappadallara.gif)
Siena- sama jutt, mis Atalantal ja Fiorentinal sektorite kaarti kah ei tuvastanud
esena- hinda ei leidnud sektorite kaart (http://www.cesenacalcio.it/index.php?option=com_content&view=article&id=130&Itemid=50&lang=en)
Novara- 16-40 eurot (vs Palermo) hinnad (http://www.novaracalcio.com/portal/IT/handle/?page=pagina_1321435607)ja sektorite kaart (http://www.novaracalcio.com/portal/IT/handle/?page=biglietteria_settori)
Lecce- olenevalt vastasest, ees kaks võõrsilmängu sektorite plaan (http://www.uslecce.it/Stadio.aspx). Aga neil oli vähemalt loogilise ülesehitusega koduleht.

Ühesõnaga sõltub palju vastasest. Kes viitsib võib täiendada või parandada, ilmselt on kuskil mõni näpukas sees.
Tegelt polnud ka midagi targemat oma ajaga peale hakata

Jasper
19.12.11, 16:49
Saapamaa vuti noored kunstnikud + minu lempar compilationmaster =

http://www.youtube.com/watch?v=4zGQHCSKAo4
&

http://www.youtube.com/watch?v=TdSc_qLa4Cw

Tanel
20.12.11, 13:41
Piletihinnad
Võetud kodulehtedelt, täishinnad, alaealistele ja puuetega külastajatele kehtivad hinnad on välja jäetud.
AC Milan- 18-360 eurot (olenevalt vastasest) http://www.acmilan.com/en/tickets/price_lists ja http://www.acmilan.com/en/stadium/map_of_the_sectors
Juventus- 30-75 eurot hinnatabel (http://www.juventus.com/wps/portal/en/incampo/biglietteria/prezzi/!ut/p/b1/tZHLkqJAFES_xQ-w6yLPWvKmxOJZKLAxBB-ICggq6td3d8TMohe9m8m7yoiMODcjUY5SlDebx_GwuR3bZnP-9rm0nkkqjlybAwiWFhAaEJtpbMmJPFqh1CmHp9HS0TCNCGYxLc y2zXbjM3No6T6PkenZoErlQ3oUe8W2tSq590WW5kJQiHq1zuPa IWf_VlG73iyXV5Yo50OwW0mWL3VJR9oC-PMCZ0R56lHGV8ILQ9Zrd6ufY-l-vfExEfTgsCf75oFVrTiX4WGC5ig_FpePsbx8wMcMAwZZkARR4W WF46Wvt_OfzWwmYSBhYKkmxRwQ-U8AfpEKyHPayw7FuwZlX1F5PQOwscapYPMLDUjiWs5Ckznf5RF DKQjruH515H16R_U78mhS-TFzX2DCzDPXscesgG1jbjAiX1u4lIVjzCKXGfRJcUq3VpRoBha YNE4mf4G_zCLD_wL-0lD_98Af-4GsKCJgTgQZA48FDi3rErAxkNFQ0wPw1SCIF68JfbM4if3G0qa 9F93iEw5C9UWZI8V4Kzb9ovGvDdE198Xhm2zthzEqiVItMi1WD qFwysm0Ch2nmcfscjfZtk5WysK680a77dabxtWacJo-xp72FvB3s1b8Yi293aKz81ihJ0tKQ_l-1R0hcZ9lQsO644Pb7DUUUzoslUsx37_192q-peMEdZfH6bRXOeX7RnXyCWnq-QM!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/?urile=wcm%3apath%3a%2fjuvecom-en%2fcampo%2fbiglietteria%2fprezzi) ja sektorite kaart (http://www.juventus.com/wps/wcm/connect/f5cb730e-df81-478d-8375-97e204e25845/mappa_settori.pdf?MOD=AJPERES&CONVERT_TO=url&CACHEID=f5cb730e-df81-478d-8375-97e204e25845)
Udinese- 15-150 eurot Tabel (http://www.udinese.it/ENG/stadio.php?id=#biglietti) ja sektorite kaart (http://www.udinese.it/ENG/img/stadio/stadio_mappa_big.jpg)
Lazio- 16-100 eurot (vs Udinese) tabel (http://www.sslazio.it/news/news/1-news/2303-vendita-tagliandi-lazio-udinese-del-18-dicembre.html) ja sektorite kaart (http://www.sslazio.it/images/stories/MAPPA_OLIMPICO_NUMERI_GRANDI_ridotta_ULTIMA_5_OTT. pdf)
Napoli- ei leidnud kodulehelt infot üles
Palermo- 9-250 eurot Hinnad (http://www.palermocalcio.it/it/tickets/prezzi_biglietti_palermo_calcio.php) ja kaart (http://www.palermocalcio.it/it/tickets/settori_stadio.php)
Inter- 23-385 eurot Hinnad (http://www.inter.it/en/biglietti/prezzi.html) ja stektorite kaart (http://www.inter.it/en/biglietti/alanmappa.html)
Chievo- 9-30 eurot (vs Cagliari) hinnad (http://www.chievoverona.it/en/next-match) ja sektorite kaart (http://www.chievoverona.it/en/content/how-reach-stadium)
Genoa- 25-150 eurot Hinnad (http://www.genoacfc.it/index.php?option=com_content&task=view&id=2765&Itemid=104) ja sektorite kaart (http://www.genoacfc.it/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=15)
Roma- 13-300 (olenevalt vastasest) Hinnatabelit ei saa linkida, sest kogu koduleht sama aadressiga www.asroma.it. sama jama staadioni kaardi linkimisega.
Catania- nii p****s koduleht, et .... isegi Chrome ei suutnud ära tõlkida.Vist viskas kuhugi vahendajate lehele. Ei närinud läbi
Cagliari- 23-90 eurot (vs Milan) hinnad (http://www.cagliaricalcio.net/botteghino/prezzi_biglietti.html) ja sektorite kaart (http://www.cagliaricalcio.net/botteghino/stadio/stadio.html)
Parma- 15-100 eurot hinnad (http://fcparma.com/index.php/biglietti/prezzi/?lang=en) ja sektorite kaarti ei suutnud tuvastada
Atalanta- hind tundub sõltuvat vastasest, kuna eelmine oli kodumäng, ei tea hinda.sektorite kaart (http://www.atalanta.it/web/guest/mappa-interattiva)
Fiorentina- sama jutt, mis Atalantal
Bologna- 20-90 eurot (vs Roma) hinnad (http://www.bolognafc.it/prossima-partita.asp) ja sektorite kaart (http://www.bolognafc.it/files/cms/193420717Mappadallara.gif)
Siena- sama jutt, mis Atalantal ja Fiorentinal sektorite kaarti kah ei tuvastanud
esena- hinda ei leidnud sektorite kaart (http://www.cesenacalcio.it/index.php?option=com_content&view=article&id=130&Itemid=50&lang=en)
Novara- 16-40 eurot (vs Palermo) hinnad (http://www.novaracalcio.com/portal/IT/handle/?page=pagina_1321435607)ja sektorite kaart (http://www.novaracalcio.com/portal/IT/handle/?page=biglietteria_settori)
Lecce- olenevalt vastasest, ees kaks võõrsilmängu sektorite plaan (http://www.uslecce.it/Stadio.aspx). Aga neil oli vähemalt loogilise ülesehitusega koduleht.

Ühesõnaga sõltub palju vastasest. Kes viitsib võib täiendada või parandada, ilmselt on kuskil mõni näpukas sees.
Tegelt polnud ka midagi targemat oma ajaga peale hakata

Napoli - http://www.sscnapoli.it/client/render.aspx?content=1&root=3470

Francesco
21.12.11, 22:48
Serie B: Livorno hire Madonna! like a virgin.

vendetta
23.01.12, 14:05
Paremat teemat selle video jaoks ei viitsinud välja mõelda.

technical director Jasper presents:

Mister Di Canio. 100% stereotüüpi.

Jasper
23.01.12, 14:34
http://www.youtube.com/watch?v=S1RP8iA6lvQ

('&' oli üleliigne ja meil on siin foorumis ka videonupp kuhu kopipeistid kogu adress) :)

vendetta
23.01.12, 14:54
Ei toiminud ka ilma &'ta, mul on mingi segadus foorumi seadetega ja ainus foorum, kus pidevalt videosid postitan on hoopis teise ülesehitusega. Üritan meeles pidada videonupu olemasolu tulevikus (nagu ka eelmine kord ja üleeelmine jne). Tänud.

Maarek
23.01.12, 15:41
Minu juba arvasin, et kadedad serveriomanikud mul jälle juutuubi ära keelanud :p

Jasper
06.02.12, 11:07
Saapamaa vuti noored kunstnikud + minu lempar compialtionmaster =

"piisavalt hea, et saaks Premier League's mängida"

http://www.youtube.com/watch?v=X--AdbI3SEk

Tanel
07.02.12, 21:01
Keda huvitab noortejalgpall, siis Viareggio turna algas esmaspäeval. Rai-s on suuremate tiimide mängud tagantjärgi vaatamiseks saadaval (juve, roma ja inter on mänginud juba ning nende mängud olemas).

http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-74f480a2-b011-4eee-87ae-c124d7b8f233-raisport-2011.html#set=ContentSet-6938f8db-ce97-435a-9e54-f9063def57fd&page=0

orbitaaljaam
11.02.12, 23:44
Kas mingi staadion on D-tähe kujuline?
Udinese oma ei ole ju? Tundub tavaline staadioniring
http://www.google.ee/url?source=imglanding&ct=img&q=http://stadiums.football.co.uk/Images/Photos/Large/1595-1.jpg&sa=X&ei=59I2T5T6CZH88QO_krzQAg&ved=0CAoQ8wc&usg=AFQjCNEa911YDwD94yosqNXCY3zbPlI2hQ

Jasper
12.02.12, 02:29
Udinese-schmfiorentina.
http://it.wikipedia.org/wiki/Stadio_Artemio_Franchi
http://www.football-pictures.net/data/media/420/Artemio_Franchi_A.jpg

Francesco
12.02.12, 03:09
Piletihinnad

Roma hinnatabel koos staadioni kaardiga.

http://www.asroma.it/en/stadium/index.html

Tanel
26.02.12, 11:39
Põhimeeskondade mängijatestatistikat.

Juventus - 6 endist Milani või Interi meest (+ 2 endist Romat)
Milan - 8 endist Juve või Interi meest (+3 endist Romat)
Inter - 0 endist Milani või Juve meest (+2 endist Romat + endine Juve/Roma treener)

Rivaalid.

cannuman
26.02.12, 12:51
teil pole lihtsalt itaallasi.

d-fox
26.02.12, 13:15
teil pole lihtsalt itaallasi.

rahu, Interil on plaan!

eika
26.02.12, 13:33

Inter - 0 endist Milani või Juve meest (+2 endist Romat + endine Juve/Roma treener)
Põhimeeskonnad ja Inter. Kuidas need asjad omavahel seotud on?

Jasper
26.02.12, 13:35

Juventus - 6 endist Milani või Interi meest (+ 2 endist Romat)
Milan - 8 endist Juve või Interi meest (+3 endist Romat)

Rivaalid.teeme siis ilmselge nalja ka ära:
inter - 0 Milani või Ladri klassiga meest.

on a relative note: M007 kas sa loed? Vieira, Zlatan, Meazza jäid mul vist nimetamata. (ehk siis Vieira, Zlatan, Meazza, Serena, Baggio, Davids, Pirlo, Vieri + treenerina Trapattoni peaks olema nimekiri)

eika
26.02.12, 13:36
Treenerina peaks vähemalt Zaccheroni ka veel olema. Äkki keegi veel.

Mõnuagent 007
26.02.12, 13:39
teeme siis ilmselge nalja ka ära:

on a relative note: M007 kas sa loed? Vieira, Zlatan, Meazza jäid mul vist nimetamata. (ehk siis Vieira, Zlatan, Meazza, Serena, Baggio, Davids, Pirlo, Vieri + treenerina Trapattoni peaks olema nimekiri)

ok. viis märki.

eika
26.02.12, 13:48
Üldiselt. Milani värava lõi Juve kasvandik, Juve värava Milani kasvandik Roma kasvandiku söödust. Inter pole 4 mängu järjest suutnud skoorida+neil ei käinud viimases mängus ühtegi itaallast platsil. Ei näe probleemi.

Noce: "I was so fired up and had this anger within me that I wanted to let explode. I spent 11 years at Juve before being set aside without much of an explanation."

Matri grew up in the Milan youth academy, but was never given much consideration at the club. Matri: "It was a special atmosphere for me, as it was the first time I had played such an important match. It meant a lot to me to be here."

Tanel
26.02.12, 16:24
teeme siis ilmselge nalja ka ära:

on a relative note: M007 kas sa loed? Vieira, Zlatan, Meazza jäid mul vist nimetamata. (ehk siis Vieira, Zlatan, Meazza, Serena, Baggio, Davids, Pirlo, Vieri + treenerina Trapattoni peaks olema nimekiri)Pirlo tõmba maha, tema oli ENNE Interis kui Milanisse ja Juvesse läks. Oleks Coco öelnud, siis oleks OK.

Ja see nali oli ilmselge jah.

Asja point oli lihtsalt see, et Milan ja Juve ei ole rivaalid.

Jasper
26.02.12, 16:36
Pirlo tõmba maha, tema oli ENNE Interis kui Milanisse ja Juvesse läks. Oleks Coco öelnud, siis oleks OK.

M007 küsis pubis, kes on kõigis kolmes mänginud ja see oli nimekiri nendest meestest.

Milan ja Juve pole rivaalid? eino ... jõudu.

Francesco
26.02.12, 16:38
Juve värava Milani kasvandik Roma kasvandiku söödust.

Kes selle söödu andis?

atleticomadrid
05.03.12, 13:57
Kohtunikud pakuvad kõneainet Serie A - s nagu ei kunagi varem see hooaeg. Milani - Juve mängu räme pang, Parma -Napoli mängul kahtlased otsused, Rooma derby eemaldamine, Interi Catania mängu suluseisu värav, asi on jälle täitsa käest ära !
Kas tõesti on Itaalia liiga kohtunike tase niivõrd käest ära ja kari pimedaid hiiri on kollasesse särki pandud ning vile vurrude vahele topitud ?
Või on kuri salasepitsus taas liigasse siginenud ?

Uuu
05.03.12, 14:30
Unusta see debry vile. Lotito on viimane inimene kes kohtunikke osta saaks, pole vist FIGCis tegelast kes meie kalli Claudio nimegi tahab mainida. Õppige kaotama juustukad. Mis puutub rube vilesse siis olen selle kriitika poolt. Meeskond hakkab neil väsima ja mitmes positsioonis on juba vedel majas. Ja siis tuleb võtta see 12. peenis appi. Paari vooru pärast leiab rube ennast juba printeri ja riommaga junne näksimas seal nö chaseing groupist.

atleticomadrid
05.03.12, 14:49
Derby vilest üldiselt ei tea kaasa rääkida, kuna pärast esimest pooaega läks stream kinni ära. Roma kaotus oli nii ehk naa vältimatu.
Aga penaltiolukord on juba süviti probleem, mida mainis ka Reya ise, otse punane väravavahile lihtsalt solgib mängu ära! Reeglit ennast tuleks muuta, näiteks kollane + penalti. Sama reegel solkis ära ka hooaja esimese Madridi derby, sellistes mängudes varakult kümnekesi jäämine otsustab mängu saatuse 9 juhul 10- st.

F.Totti
05.03.12, 15:04
Unusta see debry vile. Lotito on viimane inimene kes kohtunikke osta saaks, pole vist FIGCis tegelast kes meie kalli Claudio nimegi tahab mainida. Õppige kaotama juustukad. Mis puutub rube vilesse siis olen selle kriitika poolt. Meeskond hakkab neil väsima ja mitmes positsioonis on juba vedel majas. Ja siis tuleb võtta see 12. peenis appi. Paari vooru pärast leiab rube ennast juba printeri ja riommaga junne näksimas seal nö chaseing groupist.

Kas ta tõesti arvad, et Lotidiot on üksinda selles suures supis hulpimas, kui üleelmine hooaeg tehti koostööd Interiga, siis miks nüüd ei või keegi krediiti anda kolmikust milan-juve-inter.
Ja väidetavalt oli Mäkipizza eelmise kuu käive rekordiline, et neid niidiotsakesi on rohkem kui üks millest kinnihakata.

Reja on ainukene aumees selles suleliste pundis, peate olema jumalale tänulikud, et mees ei otsustanud teid orbudeks teha.

See oli ikka Derby mõistes suhteliselt perses otsus, saan aru, et kohtunik üritas balansseerida seda Scaloni teise kollasega, kuid selleks ajaks oli juba suhteliselt selge kõik seadusesilmadele.Scaloni punane tehti vaid selleks, et eesriie ettetõmmata, tegelikkuses tõmmati eesriie sellega hoopis eest.Vana kaval nõks, kuid nii läbinähtav.

Kui natuke mõelda, siis on ikka väga ülekohtune: määratakse pennal,eemaldatakse väravavaht,sa jääd 1 mehega vähemusse,pead väljakule tooma täiesti külma keeperi, kes pole mitu kuud mängida saanud,lisaks pead võtma ära väljakult 1 olulise mehe, mis lööb mängurütmi ja joonise sassi.+ lisaks jääd suure tõenäosusega 1 väravalisse kaotusseisu.

Kõige naljakam ongi see, et oleks siis Steke üksinda olnud seal viimane mees, aga Juan oli ka olukorda surmamas, et selline kolmikolukord, kus Klose sihilikult läks kontakti ,nähes, et temal enam võimalust palli sissesuunata pole, paraku oli kohtunik nati halva nurga all ja kotkad ajasid oma tiivad nii kõrgele kui said ja kohtunik sai sellest mõnusa mõjutuse.

Uuu
05.03.12, 15:26
Atleticoga nõus. Ja sama ka Reja suhtes. See mäng oli tegelikult kontrolli all ja Lazio on ikkagi palju kogenum ja kvaliteetsem meeskond.
Ja frotti....õpi kaotama ja situ pihku, will you?

cru
05.03.12, 15:46
kas mitte Roma derbyl ja Milan - Juve mängul sama kohtunik ei olnud?

Maarek
05.03.12, 16:01
Atleticoga nõus. Ja sama ka Reja suhtes. See mäng oli tegelikult kontrolli all ja Lazio on ikkagi palju kogenum ja kvaliteetsem meeskond.

OMG, sa oled ikka siiras loll. Loomulikult on mäng kontrolli all, kui mängitakse ühemehelises enamuses :doh:
Kahju, et seda kvaliteeti mees mehe vastu ei näinud.

atleticomadrid
05.03.12, 16:03
kas mitte Roma derbyl ja Milan - Juve mängul sama kohtunik ei olnud?
Ei. Juve mängul Tagliavento ja Derbyl Bergonzy.

F.Totti
05.03.12, 16:05

Asi polegi niivõrd kaotuses vaid pigem võrdsuses, kuniks palli pole lahtilöödud tundub kõik olema kõikidele võrdne, kuid siis hakkab üks geberniitimine pihta.
Kui keegi suud lahti ei tee, siis kordub järgmine kord sama asi veel hullemas võtmes ja tegemist ei ole muusikast tuntud viiuli või bassivõtmega.

Et sinu arvates peaksime olema rahul sellise asjaga mis juhtus, esimeses Derbys olid juba ohumärgid ja nüüd juba teist derbyt järjest peame leppima 10 mehega mängimise.

Vaadates statistikat:

Pallivaldamine oli nagunii meile 55-45, olugi, et teil oli üks mees rohkem. Aga vigade arv 12 meil 27 teil ja kaarte saime phmt samapalju, et wtf nagu??? Totti-De Rossi ikka istutasid mitu head korda rusika maasse, hea, et seda kohtunikule näkku ei istutatud. Muudkui tuldi metallist putsakorgid ees sääremarja sisse.

orbitaaljaam
05.03.12, 16:46
Kas ta tõesti arvad, et Lotidiot on üksinda selles suures supis hulpimas, kui üleelmine hooaeg tehti koostööd Interiga, siis miks nüüd ei või keegi krediiti anda kolmikust milan-juve-inter.

Tuumateadlane minus ütleb, et antud kolmikust sobis Lazio võit ainult Interile :)

Maarek
05.03.12, 17:08

Tuumateadlane minus ütleb, et antud kolmikust sobis Lazio võit ainult Interile :)

Jah, Roma kaotus Interile sobib, aga kui keegi neid hoiab, siis tekib küsimus, et miks Napoli kahjuks keegi ei vilistanud :p

Uuu
05.03.12, 17:43
See kisub küll vägagi derby jutuks ära, aga Lazio viimased kaotused derbys on just kohtuniku antud penaltite ja punastega ära lõrtsitud. Noh Lichty mängis käega kogemata kastis sai punase...hakkan jälle nutma väe? Oi kurja 1 mees maas bla-bla-bla
Cesena vastu oli Lazio 2 goli maas ja Konko punasega nahhui....tuldi tagasi. See üks mees vähemuses juhtus teil mängu alguses...küllalt aega, et mehed ümber paigutada ja kontroll saada. Tulite ju tasa ka. Olge uhked enda üle ja olge õnnelikud, et Reja ründavalt edasi ei lubanud mängida peale Mauri imeilusat väravat. Samuti peate õnnelikud olema, et 1-4 ei saanud...te räägite vaid oma võimalustest...ütleme nii et isegi Vosko oleks Hernanese sitteri sisse pannud ja selle kuradi mängu ammu lukku pannud.
Kohtunike teema on kindlasti aktuaalne ja konstruktiivne kriitika on alati hea.

FORZA LAZIO!!!

Tanel
13.03.12, 16:42
Huvitav idee:

(http://www.soccerissue.com/2012/03/13/juvents-inter-and-milan-should-sell-shares-to-their-fans/)

Last week La Gazzetta dello Sport revealed Italian clubs’ debt increased by 50 percent last season. Serie A (http://www.soccerissue.com/2011/12/05/serie-a-got-the-kiss-of-life-2/) clubs collectively lost €285m in the 2010/11 season, up from €193m in the previous campaign.

The primary guilty parties were the country’s three giants – Juventus (http://www.soccerissue.com/2011/09/09/uefa-should-learn-from-the-nfl/), Inter Milan (http://www.soccerissue.com/2011/11/18/champions-league-format-uefa-must-consider/) and AC Milan (http://www.soccerissue.com/2011/08/23/old-school-loser-2/) recorded losses of €252m (88% of the collective loss). Juventus lost €95.4m, Inter Milan €86.8m, and AC Milan €69.8m. It’s a worrying trend for Italy’s top clubs with UEFA’s new financial fair play (http://www.soccerissue.com/2012/03/09/ffp-out-salary-cap-in/) rules due to come into effect next season.

The biggest problem are the huge salaries, which account for 89% of Juve’s budget 88% of Inter ‘s and 85% of Milan’s – way above the recommended 60% and way above clubs such as Arsenal (http://www.soccerissue.com/category/gunner/)(about 50%) and Manchester United (http://www.soccerissue.com/category/united-nation/) (less than 50%).

The solution? Well, it’s time for the benefactors and patrons of these clubs to be more like Real Madrid, Bayern Munich and Barcelona and have the fans have a say in the management of the club. In short – it’s time for Agnelli family, Massimo Moratti and Silvio Berlusconi to sell some of their shares to their loyal supporters.

It makes a lot of financial sense. According to Sport+Markt (http://www.sportundmarkt.com/) - Milan have about 21 million fans in Europe, Juventus have about 17 million fans and Inter about 10 million fans.

That means that if Juve sell a million fan shares for €100 per share (that’s very plausible), the club will earn €100m.
If The NFL’s Green Bay Packers (http://www.soccerissue.com/2011/10/17/community-is-essential-for-success/) sold more than 268,000 shares ($200 per share, which is basically a piece of paper) in their most recent stock offering, raising $67m – Juve can raise even more with a well planned sell of shares to the fans.

orbitaaljaam
31.03.12, 15:31
Ma olen seda vist küll juba korra küsinud kuskil, aga palju meeskonnad linnadele renti maksavad staadionite kasutamise eest?

Tanel
31.03.12, 15:50
San Siro puhul maksavad äkki paar miljonit aastas.

Jasper
31.03.12, 19:20
Ma olen seda vist küll juba korra küsinud kuskil, aga palju meeskonnad linnadele renti maksavad staadionite kasutamise eest?
Gli Affitti passivi, pari a 6.916 migliaia di Euro (6.925 migliaia di Euro nel 2009), sono costituiti:
•per 4.231 migliaia di Euro (4.196 migliaia di Euro nel 2009) dagli oneri derivanti
dall’uso dello stadio San Siro di Milano per effetto dell’accordo tra
l'Amministrazione Comunale di Milano e la Capogruppo A.C. Milan S.p.A., che
prevede la gestione congiunta con F.C. Internazionale Milano S.p.A. dello stesso
a partire dal 1° luglio 2000 e fino al 30 giugno 2030;

kui ma õigesti aru saan, siis Milan maksis 2010 4,231,000€. allikas 2010 bilanss (http://www.acmilan.com/it/club/balance_sheet)

However, Lotito believes that the major dynamic holding the club back is the old, uncomfortable stadium, which they share with Roma. Like almost all other clubs in Italy, Lazio do not own their stadium, but rent it from CONI, the Italian Olympic Committee. This rent has been steadily rising in the last few years from €1.9 million in 2007 to €2.7 million in 2010, leading to a number of disputes. - swissramble (http://swissramble.blogspot.com/2011/09/can-lazio-achieve-success-on-cheap.html)

Inter have to pay €4.3 million rent a year to the local council, who own the stadium. - swissramble (http://swissramble.blogspot.com/2011/12/moneys-too-tight-to-mention-at-inter.html)

Tofoa
01.04.12, 06:01
Benevento maksab 35 tuhat €

orbitaaljaam
17.05.12, 14:44
Kuhu küll kaovad teemad :D
http://img152.imageshack.us/img152/4409/pilt.png

Francesco
17.05.12, 15:20
Ma ka ei tea, mul arvuti rikkis vist, oma arust postitan ja siis on kohe kadunud. Võib ka olla et asi polegi arvutis, üks lähedane sõber ja tark inimene ja kindlasti kohe hetero soovitas mul arsti juurde minna. Võib-olla pean ta nõu kuulda võtma, ootan kui ta mulle oma arsti numbri ära saadab :)

E: Kallis sõber, aga tänud sellegi eeest, 3x päevas pole lihtne shoutboxi sattuda :)

*Francesco has reached 650 posts!* @ 13:20
*Jasper has reached 9650 posts!* @ 12:57
*Francesco has reached 650 posts!* @ 12:53
*Francesco has reached 650 posts!* @ 12:16

hofnar
17.05.12, 15:38
orbsil on reklaamid ja nii nõme skin, lol

atleticomadrid
17.05.12, 15:42
Truth is out there

orbitaaljaam
17.05.12, 15:44
orbsil on reklaamid ja nii nõme skin, lol
pfff, soccernetti tuleb klikkidega toetada :)
tegelt ka, ma klikin aegajalt. mazz tahab ju ka õlut juua.

orbitaaljaam
17.05.12, 17:14
hahahahahahhahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaha hahahahahahahhahahahahaha fakk krambid
5 modet alateemas, kus 20 aktiivset postitajat. Kes mu personaalne mode on?
Jasper mode? hahahahahhahahahahhahahahahhahahahahhaa pisarad
hahahahhhahahahahahahhahahahahhahahahahhahahahahah hahahahah
cannu juba lubas mind bannida. kes mind kaitseb?
ei, laske edasi. naljakas päev

orbitaaljaam
17.05.12, 17:15
Tra liiga hea.

http://www.youtube.com/watch?v=gx4jn77VKlQ

vendetta
17.05.12, 18:09
hahahahahahhahahahahhahhahahahahahahahahhahahahaha hahahahahahahhahahahahaha fakk krambid
5 modet alateemas, kus 20 aktiivset postitajat. Kes mu personaalne mode on?
Jasper mode? hahahahahhahahahahhahahahahhahahahahhaa pisarad
hahahahhhahahahahahahhahahahahhahahahahhahahahahah hahahahah
cannu juba lubas mind bannida. kes mind kaitseb?
ei, laske edasi. naljakas päev

Vanad roomlased ütlesid väga ilusti - PANEM ET CIRCENSES
Umbes sellisena nagu see foorum (eriti viimasel ajal) olen ma alati ette kujutanud saapamaa poliitikat ja poliitikuid. Tsirkus, Hüsteerika, Egotripid jne - ühesõnaga täielik tohuvabohu ja bardakk enamuse ajast.

laske tõesti edasi, täitsa huvitab kohe kuhu niimoodi EMiks jõuame :D

Jasper
22.05.12, 12:48
http://www.sporcle.com/games/NahuOost/serie-a-top-10-scorers-each-season-since-199697 - You got 111 out of 176 answers correct. (muidugi kaks minutit enne lõppu leidsin, et viimaseid aastaid küsitakse ka ja ühte praegust treenerit ei fikseeritud millegipärast)