PDA

View Full Version : Balti liiga

kyps
05.11.01, 15:55
Nii siis vana teema, et kas tuleks teha Balti riike ühendav liiga või mitte. Ise olen raudselt selle idee poolt.

pastakanovic
05.11.01, 16:00
davaiko, teeme ära.

PAPA
05.11.01, 16:02
balti liigat on juba üks kord proovitud ,siis ei tulnud sellest suurt midagi välja.Kuigi mõte iseenesest on hea - eesti klubid saaksid tugevaid mänge läbi hooaja .Eestist võiks sinna kuuluda vast 4 esimest ,sest teiste tase on liiga madal ,et lätlaste ja leedukate tippudega võistelda.

eston maravilha
05.11.01, 16:22
ma võin eksida aga kuna kõiki 3 liigat mängitakakse suvel siis võiks balti liiga olla midagi champ league sarnast et mängitakse koduse hooaja kõrvalt. et selgitada baltikumi parim klubi.

Aff
05.11.01, 17:34
Loomulikult koduste liigade kõrvalt - rahvusliigad EI TOHI kaduda. Seda võiks teha talvel, ma küll ei tea, kas Leedus on korralik täismõõtmetes siseplats, aga Riias on kindlasti ja varsti ka meil ja ma ise pooldaks sellist varianti kõige enam - oleks talvel ka pingelisi kohtumisi, muidu korraldavad siin aeg-ajalt vaid sõpruskohtumisi.

raido
05.11.01, 20:03
Pole see Eesti klubi tase võrreldes teisega küll nüüd nii väga nõrk. Est-Lat 100+ said Eesti meistriliiga klubid rohkem võite kui läti.

kojamees
07.11.01, 16:29
Üks on kindel see tugevdab klubisid.:D

raido
08.11.01, 20:24
See võib ju Eesti paremaid meeskondi tugevadada aga vaadake parem, mis saab teistest Eesti klubidest?
Eestist mängiks Balti liigas arvatavasti 3 Tallinna (Flora, Levadia, TVMK) klubi ning 1 Narva (Trans) klubi. Teistes Eesti linnades jalgpall muutuks vähem populaarseks. Vaadake näiteks Pärnut: linna klubi on meistriliigas ja fännide arv suureneb kindlasti veel, aga Pärnu Levadia vaevalt saaks Balti liigasse, seega mängiks Pärnu arvatavasti ikkagi Eesti esiliigas, ning kuigi jalgpall muutub siin pidevalt populaarsemaks, hakkaks see taas hajuma!
See käib ka teiste Eesti klubide (Lootus, Tulevik, Valga) kohta.

kyps
08.11.01, 21:29
Ise arvan, et kui Balti liiga on siis seal mängivad meeskonnad paralleelselt ei mängiks meistriliigas ja iga aasta langeks Balti liigast iga riigi viletsam klubi kohalikku liigasse ja parim kohaliku liiga meeskond liituks Balti liigaga.

Igatahes aitaks see vastasseisude tekkimisele kaasa, mis omakorda tooks rahva staadionile.

wal
09.11.01, 12:42
Aga kui parimad koduses liigas ei mängiks, vaid ainult Balti liigas, kes siis eurosarja lähevad? Karikavõistlusi BL ei segaks, aga CL eelring: kas BL-s parima koha saanud Eesti klubi või siis koduse liiga parim (ehk tugevuselt 4.-5. klubi)? Muudel pallialadel peetakse Balti liigasid koduse hooaja kõrvalt. Tippklubid saavad suurema koormuse, mis peaks neile jõukohane olema. Sel juhul peaks paremad ikka koduliigas ka võistlema.

kojamees
11.11.01, 19:51
Pigem ma arvan et see tugevdab kõikki klubisid ja takkistusex see ei ole.:hüppenöör

Mõm17
14.11.01, 22:57
Halb plaan, kuna klubidel pole raha(v.a. Flora, Levadia). Rahalised võimalused seaksid piirid. Parem variant oleks, kui loodaks Põhjamaid ühendav liiga ning Eesti klubid sellest osa võtaksid(muidugi on ka siin raha probleem).:kisakõri:

vibu
18.11.01, 10:36
liiga mõte- hea mõte. Koduste mängude kõrvalt, 4 esimest saavad Balti liigast osa võtta. Siis tooks teised meistriliiga meeskonnad samuti jalad tagumiku alt välja ja hakkaksid mängima. Ja kohalikesse meeskondadesse hakkaks valguma ka Läti ja Leedu verd, ning ka vastupidi. Võidaks sellest vaid fännid, kellele mängud läheksid huvitavamaks, ning mängijad, kes võib-olla ei kõlba veel euroopasse mängima, aga kõlbavad mängima Lätti või Leetu. Turuväärtused hinnataks ümberja võidaks JALGPALL

Keedumuna
18.11.01, 14:16
pooldan.kohe kahe käega pooldan.
ja nüüd ütlen midagi,mis ajab kindlasti paljud vihaseks:viha: : balti liiga puhul võiks võtta eeskujuks NEBLi. süsteem ju toimib ning mitte kõige viletsamalt... sellise süsteemiga saaks liita juurde ka näiteks põhjamaade klubisid

wall
18.11.01, 17:05
Milline kaos tekiks Euroopa klubijalgpallis, kui nähtaks Balti liiga loomist.
Järgmisena soovivad oma liigat Aserbaidzaan,Armeenia ja Gruusia.
Siis soovivad koosliigat Wales,Iiri ja Põhja-Iiri.
FIFA ei saa enam keelitada Sotimaa kahel paremal liitumast Inglise meistriliigaga, kuna mille poolest Balti riigid paremad neist on?
Siis soovib Kanada oma liiga liitmist USA MLS-ga, kuna NBA ja NHL (vb veel mõni liiga,pole kursis täpselt) juba on nende kahe riigi oma liiga.

KAOS

Sellist plaani ei lasta mitte mingil juhul läbi ükskõik mida Teie arvate.

Olen kõigega, mis mul välja näidata on VASTU !

vibu
18.11.01, 17:16
Cornwall- ära nüüd solvu, kuid sinu põhjendus on ausalt öeldes minu arvates natukene lapsik- muidu hakkavad teised ka tahtma. Kui meie tahame, et asi läheks paremaks, miks siis ei või teised seda tahta...? Ja et see nüüd halb on... mina sellest aru ei saa. Ja põhjendus, et NIIKUINII EI LUBATA. kas see keelab tahtmist või?

wall
18.11.01, 17:43
Cornwall- ära nüüd solvu, kuid sinu põhjendus on ausalt öeldes minu arvates natukene lapsik- muidu hakkavad teised ka tahtma. Kui meie tahame, et asi läheks paremaks, miks siis ei või teised seda tahta...? Ja et see nüüd halb on... mina sellest aru ei saa. Ja põhjendus, et NIIKUINII EI LUBATA. kas see keelab tahtmist või?

Einoh, mis temas lapsikut on? Nii ta ju ON!

Kas ta ikka läheks paremaks? Või arvad seda Sina,et ta läheb paremaks?

Tahtmist see muidugi ei keela, kuid võttes asja FIFA vaatest siis on sellele läbiminek väga ebatõenäoline. Mõtle nüüd ette veidi, mida muud ta tekitada võiks, kui et teiste samalaadsed tahted.

Üks Indrek Kanniku lause siinkohal veel juurde :
" vaevalt Trans-Kaunas mäng Kreenholmi staadionile rohkem vaatajaid tooks kui Trans-Lootus ".

Lineker
18.11.01, 17:59
[quote]Orginally posted by cornwall

Blablabla....

Siis soovivad koosliigat Wales,Iiri ja Põhja-Iiri.

Blablabla....

[quote]

Ha-ha-haa.

Loe see lause läbi ning mõtle uuesti (ja ma ei pea silmas sõna "koosliigat" )

vibu
18.11.01, 18:22
Cornwall
meie kahe erinevus ongi selles, et mina tunnistan, et oman OMA arvamust, sina omad vaid FIFA arvamust...
mõttetu mees...

wall
18.11.01, 18:38
kumb meist nüüd lapsik on,vibu?

Mis mõte on oma arvamuse väljaütlemisel (ÄRA loe oma arvamuse OMAMISEL), kui see läbi ei lähe.

Mina mõtlen ette, Sina mõtled... ?

mõttetu mees...

vibu
18.11.01, 18:59
Cornwall kullake...
seda ma püüangi sulle seletada. Kui mina arvan, et keegi teeb midagi valesti, siis ma ütlen talle seda, et minu arvates teeb ta valesti. Sina ei ütle ja jätad sellega mulje, et oled rahul. Lihtsalt sellepärast, et arvad, et niikuinii midagi ei muutu. Seda, et sa oled mõttetu mees- sorry selle pärast
PÕHImõtteta mees.
ja pealegi ei küsinud meie arvamust asjast FIFA, kelle kohta sa ütled, et niikuinii midagi ei muutu. Ise tunnistad, et omad oma arvamust, KUID KUNA FIFA omab teist, siis väljendad vastuseisu. Jään oma juurde.
PÕHImõtteta mees.

guitz
18.11.01, 19:01
Aga miks peab olema mingi liiga?Võib juu olla ka mingi karikas.Näiteks Balti Cup.Võiks võtta eeskujuks NEBL,mis toimub ka koduse liiga kõrval ja keegi ei kobise.Samasuguse võiks teha ka jalkas.

wall
18.11.01, 19:39
vibu...

Kui Sa tähele ei pannud suunasin ma oma esimese sõnumi laiale ringile mitte üksikult Sinule. Põhimõtteliselt kaldud Sa teemast kõrvale.

Ma ei näe mõtet sellel, kui tuuakse aina väiteid kui kasulik see Eesti klubidele oleks ning ei mõelda sellele, mida see klubidega laiemas ringis teeks. See on mõttetu tulevikuta üritus.

Ma ei mõista, mida Sa hakkasid taga ajama,vibu? kas püüad end maksma panna või tahad öelda,et FIFA asja läbi ei lase pole üldse tähtis? et põhimõte seisneb selles,et MEIE (mitte mina) tulime selle peale kõige esimesena?
Mille eest Sa,kallis võitled?
Jään kindlaks, Mõttetu mees...

Balti karikast: see on parem idee, kui liiga. Kuid kui Eesti koondis ei võta Balti koondiste mõõduvõttu tõsiselt, mis mõte sellel siis oleks?

Kui absoluutselt KÕIK klubid antud võimaliku uue turniiriga nõus on, siis vaataks edasi... seniks, mina lõpetan.

vibu
18.11.01, 20:12
Mind lausa huvitab... kes saab aru mille eest ma võitlen? Mina ise küll saan.
Võitlen selle eest, et kui inimene omab oma arvamust, siis julgeks ta seda ka välja ütelda, isegi kui ta teab, et see niikuinii midagi ei muuda. Siiani epole sa põhjendanud (kui see FIFA jutt välja jätta) miks sa oled vastu?
1940ndal anti Eesti ära. Ilma ühegi pauguta. Sest kõik teadsid, et võtavad niikuinii. Ja minul isiklikult on häbi, et MITTE KEEGI ei teinud isegi moepärast ühtegi lasku. Isegi teades, et võtavad niikuinii. kui sa nüüd hakkad seletama, et miks ma neid kahte asja kõrvutan,siis...
Ma ei püüa sulle seletada, et balti liiga oleks tore. Sa oled oma FIFA asjas niikuinii niivõrd kinni. Ma püüan sulle seletada, et oma arvamus tuleb välja öelda, isegi kui see midagi ei muuda....
mina lõpetan. Kui sa ka nüüd sellest aru ei saa, siis järgnev on juba ajaraiskamine...

willane
19.11.01, 00:26
mina arvan, et sellest ei saa asja. ilmselt UEfa-d ja FIFA-d ei luba. lisaks muidugi kulukad sõidud ning publik pole sellisele tasemele ka garanteeritud. muidu olen optimist, aga selles teemas pessimist