PDA

View Full Version : Agentide töö

Martin
04.08.05, 20:13
Rooba, kes ei mängi Taanis.
Klavan, kes ei mänginud Norras.
Mehed, kellel tõmmatakse nahk kogu aeg klubides üle kõrvade.

Oper nüüd Sunderlandis - läks sinna lepingut sõlmima, sinna jõudes aga saadeti pikalt.

Kas süüdi on Eesti agentide maotus? Kas Eesti pallurid peaksid pöörduma Euroopa suuremate agendifirmade poole, kes ei laseks endast niimoodi üle sõita?

P.S. Tunnustan väga Lehistet ja Pohlakut Operile Sunderlandi võimaluse leidmise eest! Küll aga tekitab kõhklusi järgenenu.

Sir. Nuutu
04.08.05, 22:06
Ei tea jah...
Samas välismaa agendid on kallid ja ega nad nüüd palju rohkem ei määra kah.
Ehk saab Lehiste järgmise pakkumise, kui see ikka tuleb, kotti pista;)

kotkas
05.08.05, 10:05
Olen kuulnud , et mängijad pole ennegi Lehiste tööga rahul olnud!

Edson
05.08.05, 11:01
Mnajh, pigem peaks otsima põhjuseid mängijate kvaliteedist. Ega mingist väikeriigist Eestist pärit kahtlasi idaeurooplasi pole nii lihtne müüa midagi. Enne võetakse ikkagi mõni tuntud kaubamärgi (brass, ita jt) esindaja.

Tavaline jalkafänn teab mängijate müügiga seonduvatest erinevatest nüanssidest ja raskustest sama palju kui kährik kaamlite suguelust. Arvan, et eestlasi on päris edukalt õnnestunud välismaale müüa aga mehed ise pole suutnud võimalust ära kasutada.

tank
05.08.05, 11:09
Ma ei ütleks, et me väga edukad oleme olnud mängijate müügil võrreldes kasvõi näiteks läti ja leeduga.

tanielo
05.08.05, 11:54
Algselt postitas Edson

Mnajh, pigem peaks otsima põhjuseid mängijate kvaliteedist. Ega mingist väikeriigist Eestist pärit kahtlasi idaeurooplasi pole nii lihtne müüa midagi. Enne võetakse ikkagi mõni tuntud kaubamärgi (brass, ita jt) esindaja.

Just! Keegi ei taha ju ebakvaliteetset kaupa osta.

eestimees
06.08.05, 10:01
Roobaga on see jama, et ta oli põhimänija algul ju taanis ja alles peale vigastust langes vahetusmängijaks.........treenerit siin süüdistada küll ei saa et eelistab teisi mehi temale sest kindlasti on tema ees olev mängija tast parem

TonZo
13.08.05, 22:49
kahjuks on eestis ainult yks agent LEHISTE, kelle tase on .... -lahter täidke ise

budu
13.08.05, 22:54
tegelt on lehiste ikka päris korraliku tööd teinud aga nuriseda vöib aint selle yle miks neid mehi sinna valerengasse pingile saadetakse ja eks kui rooba isegi sinna ei lähe siis keegi ikka varsti on sinna teel.

midfielder
13.08.05, 23:02
Rooba suhtes on nad vast seetõttu kahtleval positsioonil, kuna ta pole alates 2003 a kevadringist sisuliselt Kopenhaageni põhis mänginudki, võib olla 5 mängu tuleb kokku tänaseni ja nii pikalt first-team footballist eemal olnu on loomulikult teistele klubidele mõtlemisainet pakkuv mees. Ses suhtes võiks nagu Operit Valerengasse pakkuda, juhul kui sealt huvi on. Minu teada Iversen tahab lahkuda peale seda hooaega ja Floga sõlmiti vist järgmise hooaja lõpuni diil. Kuid eelkõige peaks norrast huvi tulema ja Oper peab hakkama lõpuks väravaid lööma, mitte rahulduma resultatiivse söödu andjana.

budu
13.08.05, 23:05
vaevalt oper ise oleks huvitatud norra liigast see oleks ikka samm tagasi oma karjääris.eks ta ikka kuskile hollandisse vöi briti saartele sokutatakse

midfielder
13.08.05, 23:13
No loodame, kuid parem oleks üleminek juba augustis teha kuni transferid veel lahti, kuna venemaal ta ilmselt toksib kuni hooaja lõpuni torpedo duublis. Selline pidavat olema meeste saatus, kellega lepingut ei pikendata.

Sats1
25.03.08, 20:41
Möödanud nädala "MK-Estonii" nädalalehes on olemas suur intervjuu Tarmo Lehistega. Palju huvatavat infot.

boobek
25.03.08, 21:47
Möödanud nädala "MK-Estonii" nädalalehes on olemas suur intervjuu Tarmo Lehistega. Palju huvatavat infot.

Ja kõigil Soccerneti lugejatel on kindlasti see ajaleht aastaks ette tellitud.

urmar
25.03.08, 22:16
Ja kõigil Soccerneti lugejatel on kindlasti see ajaleht aastaks ette tellitud.

nüüd siis telli, ole juba ette targem! :)

norsk
25.03.08, 23:26
Kas sellel mingit netiversiooni ei ole?

Sats1
26.03.08, 08:21
"Kas sellel mingit netiversiooni ei ole?" (c)norsk
Ei ole.

Tafkin
26.03.08, 12:50
"Kas sellel mingit netiversiooni ei ole?" (c)norsk
Ei ole.

Sats, äkki tooksid sealt mõned magusamad mõttevälgatused siis välja... kui viitsid muidugi

Sats1
27.03.08, 15:17
Meie pallurite "ekspordist" :
http://www.uefa.com/footballeurope/news/kind=2/newsid=675619.html

IndrekL
31.03.08, 01:44
Jajah, kuidas Luik küll julgeb mitte Švetsi ja Novikovi mainida. Just nemad on need, kes peaksid Inglismaal ja koondises mängima.

urmar
31.03.08, 02:29
Jajah, kuidas Luik küll julgeb mitte Švetsi ja Novikovi mainida. Just nemad on need, kes peaksid Inglismaal ja koondises mängima.

see on nüüd jama lugu jah. :D

urmar
31.03.08, 02:31
Kas sa ise ka aru said, mida see lause tähendas?

see oli väga hea lause, tundub, et ainult eesti keele oskamine ei taga veel sellest aru saamist. :)

taku*
31.03.08, 20:04
Kas sa ise ka aru said, mida see lause tähendas?

ta sellepärast kirjutaski, et teised seletaksid, mida ta öelda tahtis. daaaa.

eston maravilha
14.09.08, 22:11
aga mängijate taseme?

Kasper
15.09.08, 01:25
kui ma vaatan, et Hyypia mängib Liverpoolis ja Piiroja Fredrikstadis, siis see paneb mõtlema agentide erineva taseme peale.
No omalajal ei jäänud ju palju puudu, et Lemsalu oleks 'Pooliga liitunud. :rolleyes:

budu
15.09.08, 12:59
nii palju kui mina kuulnud oled siis võiks eestist rohkem mängijaid väljas mängida aga Lehiste pidi ikka paras möku olema

kala
15.09.08, 13:16
nii palju kui mina kuulnud oled siis võiks eestist rohkem mängijaid väljas mängida aga Lehiste pidi ikka paras möku olema

Imelikul kombel suudab "Eesti kõige sitem agent" Lehiste ka suhteliselt keskpäraseid mängijaid (nt. Palatu, Sidorenkov, Zenjov) välja müüa, aga meie nn. tõelised talendid Kink, Puri (keda Lehiste ei esinda) mängivad ikka siin.

eestimees
15.09.08, 13:31
Imelikul kombel suudab "Eesti kõige sitem agent" Lehiste ka suhteliselt keskpäraseid mängijaid (nt. Palatu, Sidorenkov, Zenjov) välja müüa, aga meie nn. tõelised talendid Kink, Puri (keda Lehiste ei esinda) mängivad ikka siin.

Zenjovi müüs Lehiste v?

ALEKOK
15.09.08, 13:39

Kas Zenjov polegi talent?

kala
15.09.08, 13:39
Zenjovi müüs Lehiste v?

Jah.......

eestimees
15.09.08, 13:54
Jah.......

nuu oky...

kala
15.09.08, 14:08
Kas Zenjov polegi talent?

Tuleta meelde millal ta müüdi ning kas ta oli siis koondises või selle tasemel.

midfielder
15.09.08, 14:31
Hea, et see teema natuke elavnes, mida võis ka pärst taolist fopaad eeldada. Paraku jään mina aga veendumuse juurde, et agendi töö on ainult poolenisti kui mitte vähemgi, mängija võimaliku eduka väliskarjääri garant. Pallur peab ikka ise mees olema, et läbi lüüa ja kui oskused ka võimaldavad, siis on eeldust ka kaugemale püüelda. Siin räägivad aga faktid meile vastu, sest 10a. jooksul, mil meie pallurid Skandinaavias pallinud pole peale Operi keegi !!! suutnud tugevamasse liigasse pääseda. Kas see on juhus või hoopis karm reaalsus? Dekaadi jooksul on vist seal erinevates liigades pallinud oma paarkümmend eestlast ja ometi pole arengut toimunud. Vaevalt nüüd põhjuseks halb agenditöö oleks, pigem ikka mängijate endi kehv meisterlikkus, mis ei luba kõrgemal tasemel liigades lepingut teenida.
Pakun, et ca 3/4 praegustele koondise palluritele ongi Skandinaavia võimete lagi ja need kes suutnud tugevamatesse liigadesse murda on selle ka oskuste poolest välja teeninud. (Oper, Klavan, Poom, Stepanov , mingil määral ka Zenjov, kuigi ta päris põhimees oma klubis pole).
Kahju, et Kingi võimalik lepingu saamine jäi vigastuse taha. Puri puhul vist oli Dortmundi A tiimi pääsemine algusest peale utoopia. Purje hooaja alguse särav mäng on ka taandumas, ehkki lootsin, et selle jätkudes oleks lootust talvest Lääne-Euroopa poole kiigata (Interi loots ju vana Volendami treener). Aga hetkel paistab kõigi kolme seis olevat talvist ülemineku akent silmas pidades kesine. Kuigi lootus on see, mis alati püsib.

ALEKOK
15.09.08, 14:42
Tuleta meelde millal ta müüdi ning kas ta oli siis koondises või selle tasemel.

Ma julgeks küll öelda, et ta oli toona juba koondise tasemel või vähemalt sellel tasemel, et teda oleks võinud katsetada koondises.

kala
15.09.08, 15:32
Sul on arvamus, et heaks agendiks teeb osav paberimäärimine. Hea agent on see, kes pakub mängijat erinevatele klubidele. Annab klubile video mängijast jne. Lehiste istub aga oma Flora kontoris ja ootab klubide kõnesid.

Naljatilk. Töötad vist Lehistega koos.
Agendi tugevust hinnatakse siiski toimunud tehingute järgi. Kas keegi helistab, saadab video, joonistab, istub, määrib paberit või annab pistist ei oma tähtsust.
Ja Puri Borussia saaga on ehedaks näiteks, kuidas agent ei tohiks töötada.

eika
15.09.08, 15:38
Ja Puri Borussia saaga on ehedaks näiteks, kuidas agent ei tohiks töötada.
Oot, mismõttes?

kala
15.09.08, 15:41
Ma julgeks küll öelda, et ta oli toona juba koondise tasemel või vähemalt sellel tasemel, et teda oleks võinud katsetada koondises.

See on rohkem maitseasi. Kuid arvan, et tema üleminek oli sellel hetkel enamusele ootamatu.

kala
15.09.08, 15:53
Oot, mismõttes?

Panna mängija sellise psühholoogilise surve all, tilgutades ajakirjandusse infot tema 99% tõenäosusega toimuva tehingu suhtes ja hoides teemat üleval üle kahe kuu, kusjuures tehingu toimumise tõenäosus vahepeal veel suurenes ):.
Võib-olla seetõttu Sass ei olegi viimastel kuudel oma tõelist sisu suutnud näidata.

eika
15.09.08, 16:03
Mulle küll kuskil silma ei jäänud, et Puri agent Babak Afshar oleks meedias laianud, et diil on tehtud. Minu meelest ajasid seda 99% paska pigem Kristal ja muud Levadia tegelased.

urmar
15.09.08, 16:11
Mulle küll kuskil silma ei jäänud, et Puri agent Babak Afshar oleks meedias laianud, et diil on tehtud. Minu meelest ajasid seda 99% paska pigem Kristal ja muud Levadia tegelased.

Eks päevaleht haaras asjal sarvist ja Levadia kasutas vanat flora taktikat infot varakult avaldada. Enam Flora nii ei tee, et pikalt ette kuulutab. Elu on õpetanud. :D Levadia teeb aga tavaliselt Florale sarnaseid otsuseid pika aja järel ka ise. :) Meenutame, et kunagi oli Flora president Mart Laar. :doh:

budu
15.09.08, 16:15
Eks päevaleht haaras asjal sarvist ja Levadia kasutas vanat flora taktikat infot varakult avaldada. Enam Flora nii ei tee, et pikalt ette kuulutab. Elu on õpetanud. :D Levadia teeb aga tavaliselt Florale sarnaseid otsuseid pika aja järel ka ise. :) Meenutame, et kunagi oli Flora president Mart Laar. :doh:

Lehiste võiks jah veits aktiivsem olla,kahju et ta on ainuke agent eestis.

kala
15.09.08, 16:45

Mis sa arvad, kellelt Kristal info sai? Kui agent lubab Levadial sellist "paska" ajada, siis on osa tema tööst tegemata.

midfielder
15.09.08, 22:06
Hea, et see teema natuke elavnes, mida võis ka pärst taolist fopaad eeldada. Paraku jään mina aga veendumuse juurde, et agendi töö on ainult poolenisti kui mitte vähemgi, mängija võimaliku eduka väliskarjääri garant. Pallur peab ikka ise mees olema, et läbi lüüa ja kui oskused ka võimaldavad, siis on eeldust ka kaugemale püüelda. Siin räägivad aga faktid meile vastu, sest 10a. jooksul, mil meie pallurid Skandinaavias pallinud pole peale Operi keegi !!! suutnud tugevamasse liigasse pääseda. Kas see on juhus või hoopis karm reaalsus? Dekaadi jooksul on vist seal erinevates liigades pallinud oma paarkümmend eestlast ja ometi pole arengut toimunud. Vaevalt nüüd põhjuseks halb agenditöö oleks, pigem ikka mängijate endi kehv meisterlikkus, mis ei luba kõrgemal tasemel liigades lepingut teenida.
Pakun, et ca 3/4 praegustele koondise palluritele ongi Skandinaavia võimete lagi ja need kes suutnud tugevamatesse liigadesse murda on selle ka oskuste poolest välja teeninud. (Oper, Klavan, Poom, Stepanov , mingil määral ka Zenjov, kuigi ta päris põhimees oma klubis pole).
Kahju, et Kingi võimalik lepingu saamine jäi vigastuse taha. Puri puhul vist oli Dortmundi A tiimi pääsemine algusest peale utoopia. Purje hooaja alguse särav mäng on ka taandumas, ehkki lootsin, et selle jätkudes oleks lootust talvest Lääne-Euroopa poole kiigata (Interi loots ju vana Volendami treener). Aga hetkel paistab kõigi kolme seis olevat talvist ülemineku akent silmas pidades kesine. Kuigi lootus on see, mis alati püsib.

EDIT: Muuseas meil on mõned ajad tagasi (2005) pea pool koondise põhisatsist mänginud ju Skandinaavia liigadest tugevamas liigas-Venemaal (Oper, Stepanov, Jääger, Terehhov, Kruglov) lisaks veel Pareiko ja Novikov. Seega kokku 7 meest Euroopa sisuliselt 6-7 taseme liigas ja ikka me ei suutnud märkimisväärset arenguhüpet. Kuigi mitmed neist meestest olid pingipoisid ja mängupraktikat kippus nappima, kuid fakt iseenesest on mainimisväärne arvestades meie väga väikest rahvaarvu.

Kui mingit progressi koondise mängus loota, siis peaks sisuliselt sama hulk mehi 7 või ideaalis kogu algkoosseisu jagu, pallima suht sama tasemega liigas. Ainult nõnda võiks kvalitatiivset hüpet loota. Kuna Euroopa suure viisiku liigad on minu hinnangul meie pallureile taseme poolest enamasti ülejõukäivad, siis oleks üks võimalus võimalikult palju mehi Euroopa kontekstis maksimaalselt tugeva liiga klubidesse lähetada-promoda ja siin ma näen ühe variandina Eredivisiet võimaliku meisterlikkuse tõstmise kohana. Liiga ise on minu hinnangul ühtlasem (6 Euroopas) kui Venemaa või Portugali oma, kes platseeruvad oma tasemelt viie tippliiga järel. Lisaks on Holland meile kultuuriliselt lähedasem ja klubis kohenemine peaks ehk selle võrra kergem olema kui idanaabri juures või Lõuna-Euroopas. Lisaks asjaolu, et kaks meie meest juba neljandat hooaega seal mängimas.

(Ebaoluline pole ka faktor, et Hollandis on suur pealtvaatajate hulk mängudel suhteliselt väikse riigi kohta (ligi 19 000 mängu kohta eelmisel hooajal, mis jääb alla vaid suurele viisikule ning ületab nt. Brasiilia ja Argentiina kõrgliigade vastavaid näitajaid ja ainsa väikeriigina ületab ka Championshipi ja 2 Bundesliga keskmise näitaja mängude külastatavuse osas). Vaid 16 miljonilise rahva kohta on see näit muljetavaldav.)

Nii Zenjov kui Stepanov oleksid sinna suutelised lepingut teenima ning eelpoolmainitud Purile, Purjele ja Kink-ile, kes oma mängumaneerilt sobiks madalmaadesse, ei ole midagi ülejõu käivat ka meie Norra liiga meestel. Vaid Bärengrub tundub nõrk. Nii Londak, Lindpere, Jääger kui ka Piiroja võiksid heade kokkusattumiste korral (agenditöö, hea vorm jne) mängida kõik Hollandi kõrgliigas. Raio isegi kolmes neid testimas käinud ning poleks paha ka suht hilises eas natuke ka maast palliga mängimist arendada (see oli ta suurim miinus Hollandist lepingu mitteteenimisel). Lindpere ja Jääger peaks ka tulpidemaale sobima oma lühikese kasvu ja Joeli puhul ka korraliku tehnika poolest. Ja Londak-gi oleks arenemisvõimeline.

Kui kogu meie alg 11 palliks järgnevas koosseisus eredivisies

Londak

Jääger--Stepanov---Piiroja----Klavan

Purje-----Puri-----Lindpere----Kink

Oper-----Zenjov

siis oleks kindlasti eeldusi meeste individuaalseteks ja ka meeskondlikuks arenguhüppeks, sest mägutempo, tehnika, üldine tase on seal mitu korda kõrgem kui Skandinaavias.

Siia võib teoreetiliselt lisada ka Vassiljevi, kes Omniworldis eelmine aasta testimas käis ja võib olla mõne aasta pärast ka Posti kui suudab end esiliigas kehtestada.

See on vaid visioon, kuid mitte midagi ületamatut, sest nendel palluritel oleks ehk? võimeid Hollandi liigas pallida. Ja mida rohkem mehi regulaarselt maksimaalselt tugevas liigas mängupraktikat saab, seda suurem ka lootus koondise progresseeruvale esitusele valikmängudes.

budu
25.02.09, 15:59
Kuidas võib sellel talvel jääda agentide tööga?Eks Tarmo Lehiste on oma tavalise arvu mehi suut välismaale sokutada aga nagu öeldakse et alati võiks rohkem.
Eriti meeldiv üllatus on eestimehe panus meeste pääsemisele välismaale.aga selline küsimus eestimehele et kas oled otseselt ka mõne mehe agent või lihtsalt oled kasutanud oma tutvusi?

eestimees
25.02.09, 16:24
Kuidas võib sellel talvel jääda agentide tööga?Eks Tarmo Lehiste on oma tavalise arvu mehi suut välismaale sokutada aga nagu öeldakse et alati võiks rohkem.
Eriti meeldiv üllatus on eestimehe panus meeste pääsemisele välismaale.aga selline küsimus eestimehele et kas oled otseselt ka mõne mehe agent või lihtsalt oled kasutanud oma tutvusi?

selleks, et ametlikult olla kellegi agent peab olema litsents, mida mul ei ole. aga litsendsi puudumine ei ole mul veel asju takistanud. seega olen nn. esindaja:)

budu
25.02.09, 16:30
selleks, et ametlikult olla kellegi agent peab olema litsents, mida mul ei ole. aga litsendsi puudumine ei ole mul veel asju takistanud. seega olen nn. esindaja:)

Loodan et esindad veel see aasta mõnegi mehe välismaale.
aga ehk on midagi liikumas teemal Stepanov ja Vosko???

Sonderfern
25.02.09, 18:34
Londak

Jääger--Stepanov---Piiroja----Klavan

Oper-----Zenjov

Väga asjalik koosseis midfielderi poolt. Loodan, et Puri kuidagi arengus seisma ei jää, siis ta kindlasti võiks olla koondise põhimees. Pareiko vastu pole mul midagi aga ei tea.. lihtsalt turvalisem tunne on, kui Londak on väravas. Lihtsalt minu arvamus.
Ning Zenjovi kohta nii palju, et loodan, et Rüütlil pole temaga mingit kana kitkuda.

Aga igatahes superhea töö eestimehe poolt Teleši asjus jne!!!

willane
11.11.09, 22:42
leidsin täna FIFA kodulehelt juhuslikult agentide nimekirja ning selgub, et FIFA andmetel on Eestis ainult ÜKS agent, kes on omandanud EJL-ist litsentsi.
http://www.fifa.com/aboutfifa/federation/administration/playersagents/list.html

dareth
12.11.09, 13:05
ja sellega oleme Keenia, Macau, Seišellide, Vietnami, Iraagi, Kaimani saarte, Salvadori jm kaunite riikide auväärses seltskonnas

metssiga
12.11.09, 14:47
aga see on ka ainus agent maailmas, kes raha nimel ei tegutse, see tuleks eraldi seal tabelis välja tuua!

ertz
12.11.09, 14:51

Väga asjalik koosseis midfielderi poolt.

jah, eriti asjalik on poolkaitse, mis koosneb sisuliselt neljast ääremängijast :D

Felipe
30.08.15, 09:03
Mis seisud üldse agentidega Eestis on hetkel? Harri Ojamaa ja Golden Star Management , Nesta Sport Grupp koosseisus Stepanov Novikov, ning kes Flora poolelt asjadega tegeleb, legendaarne Tarmo Lehiste?

Ojamaa, mõlemad Anierid, Morozov ja Meerits pidi ka miskit otsima hetkel.