PDA

View Full Version : Eesti kohtunikud

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7

17
07.08.05, 23:17
.....

lume
07.08.05, 23:24
Mis mängust sa seda järeldad nüüd?

gamer
07.08.05, 23:25
Eelmisest aastast, kui A2 klassis meie kastis kaks meie meest omavahel kokku jooksid ja vastastele penalt anti.
Täna kui kaks korda keelduti penaltit andmast.
Ükskord, kui kohtunik saatis meie võistkonna mängija karup***e.

Nii et ikka juhtub, kõiki kobistamisi ei viitsi siia kirjutama hakata. Agak ohtunikest tuleb ka ikkagia ru saada, sest enamik neist on väikesepalgalised ja ka vähese koolitatusega. Loodame, et asi paraneb.

17
07.08.05, 23:26
Algselt postitas lume

Mis mängust sa seda järeldad nüüd?11111111111

lume
07.08.05, 23:28
Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

Mida sa tahad nüüd öelda, kas Kure vääris täna vähemalt punkti?

gamer
07.08.05, 23:30
17 rahune maha, selline on teie tase. Madistage ja lööge Tartu punte ja Viljandeid ja Valgasid. Aga oleks ime olnud, kui te oelksite suutnud midagi Levadia vastu.

17
07.08.05, 23:33
Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

Mis mängust sa seda järeldad nüüd?1111111111111

11111111111

Jeti88
07.08.05, 23:34
17 on õigus. Kure oli tna 100% viigis kinni. Ainult et see krdi kohtunik rsk:viha: ...

lume
07.08.05, 23:36
Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

111111111111

Mul oli inimene staadionil kes jagab jalgpallist MIDAGI. Kure ei olnud viiki väärt.

Jeti88
07.08.05, 23:42
Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

11111111111

Mul oli inimene staadionil kes jagab jalgpallist MIDAGI. Kure ei olnud viiki väärt.

Sa küsi oma \"inimese\" käest, mille eest anti Levadiale penalt. Mix jagati kaarte ainlt Kure mängijatele?

Drogba
07.08.05, 23:43
Käisin täna TVMK- Tammeka vaatamas ja mulle tundus ka et kohtuniku tase oli kehv kuna ääre kohtunik vehkis seal ammu lipuga kuid kohtunik pani alles seda mõne aja pärast tähele kui olukord oli juba peaaegu lahendatud ja mõnikord antakse kuidagi väga kergelt penalti.

lume
07.08.05, 23:45
Algselt postitas hmf

Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

Algselt postitas 17

Algselt postitas lume

11111111111

Sa küsi oma \"inimese\" käest, mille eest anti Levadiale penalt. Mix jagati kaarte ainlt Kure mängijatele?

Ma arvan et minu kontaktinimene jagab jalkast vähe rohkem kui sina.

17
07.08.05, 23:48
11111111111

lume
07.08.05, 23:53
Algselt postitas 17

11111111111

Petersoo ei ole mulle tuttav inimene.

siim089
08.08.05, 00:09
Kuzmitsev ei suutunud seda Urugayga mängu ka kontrolli all hoida

caecar
08.08.05, 00:21
ärge nutke :)

soxx
08.08.05, 11:55
Eestis puudub kohtunike tase,suhtumine ka muidugi vastav..aga jah ega neile ka maksta selle eest eriti...eelmine nädal mängiti õismäel 3 mängu järjest!!(4.liigas) ilma õige kohtunikuta...tekib küsimus mille eest maksta liiga osalemistasu....parem juba ajada õismäel suvalised matsid kokku ja saab samamoodi veeretada palli,võtta mõni tuttav kohtunikuks ja seda kõikke tasuta...

oku
08.08.05, 12:28
Huvitav kas pärast iga Kure mängu hakatakse siin lalisema? Mulle isiklikult teeb see juba nalja, et viimastes voorudes Kuressaare väidetavalt ainult kohtunike tõttu on punkte kaotanud. Üks mäng võib ju nii olla, aga kolm-neli järjest?

The boy who cried wolf?

Ja vastuseks esimeses postituses esitatud küsimusele - mina ei arva, et kohtunike tase on haledam kui kunagi varem.

Mõnuagent 007
08.08.05, 12:53
samas on ju kõigil võimalus käia kohtuniku kursustel ning hakata ise mänge vilistama. praegused kohtunikud armastavad tõenäoliselt mängu rohkem kui teie, sest nemad teevad oma päevatöö kõrvalt jalgpalli heaks rohkem kui suvaline arvuti taga vinguja.

17
08.08.05, 15:12
11111111111

gamer
08.08.05, 15:18
Hakka kohtunikuks ja vilista Kure mänge siis ;) Jubedaid kohtunikke juhtub igalepoole ja ka headele kohtunikele halvad päevad. Kuid sellest ei saa nii suurt numbrit teha.

Oll
08.08.05, 16:01
Algselt postitas oku

Huvitav kas pärast iga Kure mängu hakatakse siin lalisema? Mulle isiklikult teeb see juba nalja, et viimastes voorudes Kuressaare väidetavalt ainult kohtunike tõttu on punkte kaotanud. Üks mäng võib ju nii olla, aga kolm-neli järjest?

Mina olen teinud täpselt samad tähelepanekud.
Julgeks väita, et \"ajakirjanik\", kes on kirjutanud Kure kodumängude ülevaateid pole olnud lõpuni objektiivne.

Oll
08.08.05, 16:07
Algselt postitas 17
11111111111

Ma arvan, et herr 17 on jõudnud liiga lähedale tõele, miks kõik kohtunikud Kure mänge nii ebaõiglaselt vilistavad. Ülemaaline \"Vihkame Saaremaale sõite\" salajane kohtunikeühendus on oma salajastel kokkutulekutel hakanud arutama, kuidas saada lahti liiga tähelepanelikust ja uudishimulikust kodanikust 17...

The truth is out there!

oku
08.08.05, 16:22
Algselt postitas 17
11111111111

17,

Noh, mis ma ikka nii väga lisada öelda oskan. Kuressaares konkreetseid mänge ma vaatamas ei ole käinud. Võib-olla Kuzmitšev tõesti hoidis oma keelt kõnelevate härraste poole ...

Aga vasturääkivus on su jutus ikka. Sa väidad, et ainult nelja tugevama mänge käivad \'inimesemoodi\' kohtunikud vilistamas. Rumal jutt.
Kure viimast nelja kodumängu on peakohtunikuna vilistanud sellised kohtunikud nagu Sergei Kuzmitšev, Sten Kaldma, Kristo Tohver ja Margus Kotter. \'Mingiks idioodiks\' ei julgeks ma neist kedagi nimetada, kuigi Kuzmitševi juhendatud kohtumõistjate tiim oli (pean tunnistama) neist neljast konkurentsitult nõrgim ja Kaldmale ei ole sel aastal erilisi \'pärleid\' vilistada antud. Siiski on Kaldma, Tohver ja Kotter kolm kõige rohkem käesoleval aastal Meistriliigas peakohtunikuna teeninud härrast. Ei julgeks väita, et päris imbetsillidega tegemist.

Veel mõningad mängud, kus need kohtunikud käesoleval hooajal on vilistanud:

Kuzmitšev: Trans-TVMK
Tohver: TVMK-Levadia, Trans-Flora, Levadia-Trans
Kotter: TVMK-Flora, Levadia-TVMK

Nelja tugevama osalusel mänge on veel palju, ka Kaldmal, ma ei viitsinud lihtsalt enam surfata.

Mis puutub juttu, et kohtunikele ei meeldi Saaremaale reisida, siis see kõlab lapsikult.

Kokkuvõtteks - saa üle! Jalgpalliülevaadete kirjutaja-hakatis peaks suutma erapooletust säilitada ja emotsioone vaka all hoidma.

Igatahes edu järgmistes voorudes ja normaalsemaid kohtunikke :kaval:

Martin
08.08.05, 16:29
Algselt postitas oku
Sergei Kuzmitšev, Sten Kaldma, Kristo Tohver ja Margus Kotter. \'Mingiks idioodiks\' ei julgeks ma neist kedagi nimetada,
Kellest parim on täiesti selgelt ja pika puuga Tohver. Respect. Eesti hetke parim imho.

Jalgpalliülevaadete kirjutaja-hakatis peaks suutma erapooletust säilitada ja emotsioone vaka all hoidma.
Esimest ehk jah, teist kohe kindlasti mitte. Jälle imho.

sosku
08.08.05, 16:40
Algselt postitas oku
Võib-olla Kuzmitšev tõesti hoidis oma keelt kõnelevate härraste poole
Ära lahmi! Minu teada räägib hr. Kuzmitsev hoolimata oma rahvusest igapäevaselt peamiselt eesti keelt ja seda täiesti puhtalt ning (aktsendi)vabalt. Seevastu Vinogradovi Valerka no-estonskii vabshee ne govorit.

17
08.08.05, 16:41
Algselt postitas sosku

Algselt postitas oku
Võib-olla Kuzmitšev tõesti hoidis oma keelt kõnelevate härraste poole
Ära lahmi! Minu teada räägib hr. Kuzmitsev hoolimata oma rahvusest igapäevaselt peamiselt eesti keelt. Samahästi võiks väita, et Zahovaiko või Saharov ....11111111111

oku
08.08.05, 17:04
Esimest ehk jah, teist kohe kindlasti mitte. Jälle imho.

Nõus. Pidasin silmas erapooletuid emotsioone.

Mis puutub Kuzmitševi eesti keele oskusesse, siis ei väitnud ma kuskil, et ta eesti keelt ei oska. Oma keel asemel oleks ma nähtavasti pidanud kirjutama emakeel.

arvaja
08.08.05, 22:44
Kuzmitšev ei tea vist jalgapllist midagi igat mängu mida vaatamas olen käinud teeb koguaeg mõlemale poole nii valed otsuseid,et nutt tuleb silma.Eiko Saar samasgune

17
09.08.05, 00:07
Algselt postitas arvaja

Kuzmitšev ei tea vist jalgapllist midagi igat mängu mida vaatamas olen käinud teeb koguaeg mõlemale poole nii valed otsuseid,et nutt tuleb silma.Eiko Saar samasgune
11111111111

nwa
09.08.05, 01:20
Ausalt.

las kure tegeleb mängimisega mitte jonnimisega sama tendents mis teise liiga Radal.
Arvan, et Kuzjal ja Saarekal on suht pohhui kas kure võidab või kaotab

arvaja
09.08.05, 10:33
Minu meelest eesti parima vilega kohtunik on Sten Kaldma.Kui olen tema mänge vaatamas käinud olen alati rahule jäänud.

17
09.08.05, 23:47
11111111111

sosku
10.08.05, 08:56
Mesiniku jutt on nagu on - usud veerandit, saad ikka poolega petta. Ei maksa võtta kõike puhta tõena, mis must-valgel kirjas.

arvaja
10.08.05, 10:19
Aga ta on lihtsalt jobu.

Martin
24.08.05, 13:21
Eesti vutikohtunik = püha lehm? (http://suluseis.blogspot.com/2005/08/eesti-vutikohtunik-pha-lehm.html)

arvaja
26.08.05, 15:29
Õige lause oleks eesti kohtunikule.\'\'Kohtunik on pede\'\'.

gamer
26.08.05, 15:48
Algselt postitas arvaja

Samas kui sa julged inimesele nii julgelt öelda, ehk pole sa ise ka parem.

Martin
26.08.05, 16:00
Algselt postitas arvaja

Mul on kindlad andmed, et üks Eesti kohtunikest abiellus. Naisega. Muidugi ta pole äkki veel kapist välja tulnud :P :D

Amadeus
26.08.05, 16:10
Algselt postitas Martin

Algselt postitas arvaja

Mul on kindlad andmed, et üks Eesti kohtunikest abiellus. Naisega. Muidugi ta pole äkki veel kapist välja tulnud :P :D

Mul on kindlad andmed, et üks eesti kohtunikest on juba teist korda abielus ja ikka veel naisega. Kusjuures on mõlema naisega ka lapsed olemas. Üks esimese naisega soetatud järglastest istub praegu Flora treeneripingil.

salmer
26.08.05, 16:14
neid kohtunike, kelle puhul saab t6esti tasemest r22kida, on m6ni yksik

Martin
26.08.05, 17:19
Algselt postitas Amadeus

Algselt postitas Martin
Mul on kindlad andmed, et üks Eesti kohtunikest abiellus. Naisega.
Mul on kindlad andmed, et üks eesti kohtunikest on juba teist korda abielus ja ikka veel naisega.
Äkki on neil pesa? :D

kanchelskis
27.08.05, 16:30
oh teid torusi küll.kui te nii kõvad mehed olete siis vilistage ise ja vaadake kas on kerge otsustada kui pealekauba veel teiesuguste ``jalgpalligeeniuste``kukeviinast tingitud rullnokka möla tribkalt kuulama peab!muidugi on kohtunike tase nõrk,madalamate liigade mänge vilistavad ju mehed metsast ja see hooaeg tundub et ka kõrgemate liigade mängudel on palju selliseid mehi,aga pole kohtunikke ju,raske on selliseks tööks motiveerida kui süsteem on mäda ja kõik tõukavad üheskoos.ega see ei aita kui te karjute peale igat vilet kohtunik on pede!süsteem on pede!!!kohtunikud on teisejärgulised.polegi kedagi panna sinna platsile ja piirile kui noored ja kogenematud ja lumepall hakkab ju veerema kui kõik pressivad ja lasevad alla:(

siim089
27.08.05, 18:48
EIKO SAAR:viha:
see mees ei oska isegi vilet kasutada

arvaja
27.08.05, 20:10
See vend kõlbabki ksukile 3 liigasse.

kurkull
27.08.05, 20:16
Algselt postitas siim089

see mees ei oska isegi vilet kasutada

Eiko on kõige tegijam kohtunik üldse siin vabariigis

jorss
27.08.05, 20:21
MASENDAV! :viha:

arvaja
27.08.05, 21:06
Hea vilepartiiga kohtunike on tõesti vähe,nu pole ka ime,sest seee on nende lisaamet ja palka ka eriti ei saa.

jorss
27.08.05, 21:35
oot, kas sa pead silmas, et ejl ei maksa ära või, et tasud on väikesed?

arvaja
27.08.05, 21:39
Algselt postitas jorss

oot, kas sa pead silmas, et ejl ei maksa ära või, et tasud on väikesed?

Ei maksavad küll ära,arvan vähemalt,kuid mingi suur summa see küll ei ole,mida nad sealt saavad.Peale süüdistuste.

gamer
27.08.05, 21:40
ML-s on vist 1k mäng või ma eksin.

jorss
27.08.05, 21:45
minu teada saav ML-s väljakukohtunik brutona mingi 1,5 kg eek\'i. kohtunikul tuleb 4-5 mängu kuus (+ veel mõned mängud madalamates liigades). ütle nüüd palun palju on ML-s mängijate keskmine palk ja kui palju siin on neid mängijaid, kes kohtunikest rohkem teenivad?:D

sosku
27.08.05, 22:20
Algselt postitas siim089
Millega ta siis hakkama sai?

siim089
27.08.05, 23:18
Algselt postitas sosku

Algselt postitas siim089
No mees on saanud vict kohtunikuks läbi oma issi. Esiteks juba siis on imelik kogu tänase mängu kohtunikebirgaadi riietus. Korralikul birgaadil on ÜHTE värvi vormid. Aga seal oli nagu moeetendus, lisaks mõtleb see mees ikka kaua ennem kui vilistab, kaarti ei anna puhtal mahatõmbamisel ja nii nii edasi

17
27.08.05, 23:19
Algselt postitas siim089

Algselt postitas sosku

Algselt postitas siim089
No mees on saanud vict kohtunikuks läbi oma issi. Esiteks juba siis on imelik kogu tänase mängu kohtunikebirgaadi riietus. Korralikul birgaadil on ÜHTE värvi vormid. Aga seal oli nagu moeetendus11111111111

siim089
27.08.05, 23:23
Algselt postitas 17

Algselt postitas siim089

Algselt postitas sosku

Algselt postitas siim089
No mees on saanud vict kohtunikuks läbi oma issi. Esiteks juba siis on imelik kogu tänase mängu kohtunikebirgaadi riietus. Korralikul birgaadil on ÜHTE värvi vormid. Aga seal oli nagu moeetendus11111111111
nu kahjuks mitte aga kujuta ette kui ML mingil alagrupiturniiril oleks nii
PEAKOHTUNIK : üleni mustas
1 piirikohtunik : üleni kollane
2. piirikohtunik: kollase ja musta segu :D

lisaks, on kohtunike kõrvakuulmisega probleeeme. Ma juhtisin tähelepanu, et pallipoistel peavad vestid olema, sest muidu ei ole võimalik neid tuvastada, aga ei see piirikohtnik seisis naq, et \"mis asjad need vestid veel on\"
naq üks ütles sellised lollakaid asju juhtub ainult EESTIS

gamer
28.08.05, 15:06
Sellist jama nagu täna kalevi-Flora mängul oli pole veel näinud. Kuna Flora oli lootusetult kaugele jäämas 2-3 koha konkurentsist, siis imporditi kohale mingisugune lammas, kellel polevat pabereidki. Nii kaua ta Pärnakatele kaarte jagas, kuni Pärnakaid oli platsile vaid 6 jäänud ja mäng tuli lõpetada.

Kohtunik ise oli nagu eile sündinud, suluseisu asemel penalt. Väravavahi viivitamiseks luges palli 3sek käes hoidmist. Jne, jne. Ei tea kas oli Karvase käsi asja juures, aga nii kõrvaldab Flora siis teelt oma konkurente.

Martin
28.08.05, 15:10
Algselt postitas gamer
Sellist jama nagu täna kalevi-Flora mängul oli pole veel näinud. Kuna Flora oli lootusetult kaugele jäämas 2-3 koha konkurentsist, siis imporditi kohale mingisugune lammas, kellel polevat pabereidki. Nii kaua ta Pärnakatele kaarte jagas, kuni Pärnakaid oli platsile vaid 6 jäänud ja mäng tuli lõpetada.
Kohtunik ise oli nagu eile sündinud, suluseisu asemel penalt. Väravavahi viivitamiseks luges palli 3sek käes hoidmist. Jne, jne. Ei tea kas oli Karvase käsi asja juures, aga nii kõrvaldab Flora siis teelt oma konkurente.

Mis liiga? Naised?

gamer
28.08.05, 19:33
B1 El. Käisin vaatamas, kuna lootsin 2-3 koha peale head lahingut näha, kuna Levadia on juba kaugel ees ja iga hooaja eel selge, et nemad meistrid. Aga see kohtunikuhärra tundus olevat Flora poolt väga hea importkaup, huvitav palju maksis?

sosku
10.09.05, 17:08
Kõikidele kohtunikekirujatele

Hr. Kuzmitshev võeti meistri- ja esiliiga väljakukohtuniku ametist määramata ajaks maha. Põhjuseks muidugi paljuräägitud Kuressaare - Levadia mäng. Ise ta ennast süüdi kuidagi ei tunnistanud ja kuigi ma seda mängu ei näinud, pole mul ka põhjust tema sõnades kahelda. Aga kui jalkaliit (loe: mängu inspektor) nii tahtis, siis selle vastu ju ei saa.
Nüüd käib mees madalamate liigade mänge vilistamas ja on sellega rahul. Ütles, et ongi parem - ei pea enam nii tihti kusagile Narva või Saaremaa kaugustesse sõitma.

17
10.09.05, 18:11
11111111111

jorss
10.09.05, 20:12
jaa, see ammu tuntud tõde, et flora süsteemi vastu ei ole kasulik eksida.

Jeti88
10.09.05, 21:16
Algselt postitas jorss

panid nüüd ilge nalja maha jah...

gamer
10.09.05, 22:20
Algselt postitas jorss

samas süsteemi poolt on kasulik eksida:D

jorss
10.09.05, 23:08
kahjuks ei ole see üldsegi naljakas. :(

arvaja
11.09.05, 15:09
Aga,mida Kuzmitsev selles mängus tegi?Pole asjaga eriti kursis.

sosku
12.09.05, 17:49
Algselt postitas arvaja
Aga,mida Kuzmitsev selles mängus tegi?Pole asjaga eriti kursis.
Ega ma ka täpselt ei tea. Loe Kure teemat, seal väitis üks pubekas niimoodi:

Juba avaminutitest tugeva surve peale pannud FC Levadia teenis viiendal minutil olematust olukorrast penalti
Seera rääkis ja näitas mulle oma nägemuse konkreetsest pendlani viinud olukorrast ja väitis, et Kure mängija tegi vea, lüües vastasele jalga. Ma kordan veel - mina usun tema juttu igal juhul rohkem kui mõne põmmpeast tattnina kraaksumist siin foorumis. Sest - miks ta pidanuks mulle valetama?
Minuni on aga jõudnud kuuldused, nagu olnuks mängu inspektor ise ka suur Kure poolehoidja ja ilmselt seetõttu saigi mängu raportisse selline vilemeeste tegevust totaalselt mahategev hinnang.
Kahju Kuzmitsevist. Julgelt vilistab aga mõnedele tema nägu vist lihtsalt ei meeldi (Pohlaku punane).

Sir. Nuutu
12.09.05, 19:15
Mis tase???
Pärast Flora-Dünamo mängu võin öelda, et Eesti kohtunikel puudub sihuke asi nagu \"Tase\".

Oll
12.09.05, 19:36
Algselt postitas Nuutu

Mis tase???
Pärast Flora-Dünamo mängu võin öelda, et Eesti kohtunikel puudub sihuke asi nagu \"Tase\".

Ei tea midagi.
kaitsja s88dab palli tagasi, mille vastasmeeskonna r8ndaja vahelt l6ikab ja kohtunik annab suluseisu!
Teine n2ide:
Berge ootab kannatlikult palli keskjoonel, s88t antakse ja norrakas spurdib 8le keskjoone> j2lle suluseis.

8ldiselt mulle ei meeldi see kohtunike kallal virisemine, aga no selline selge reeglite mittetundmine....

Pilt
12.09.05, 19:38
Algselt postitas Oll

kaitsja s88dab palli tagasi, mille vastasmeeskonna r8ndaja vahelt l6ikab ja kohtunik annab suluseisu!
Teine n2ide:
Berge ootab kannatlikult palli keskjoonel, s88t antakse ja norrakas spurdib 8le keskjoone> j2lle suluseis.

see ajas kohe tõsiselt närvi!:viha:
tõsiselt see äärekohtunik oli alles paar päeva reegleid õppinud..

engineer
13.09.05, 15:36
Algselt postitas Oll

Algselt postitas Nuutu

Mis tase???

Ei tea midagi.
Teine n2ide:

8ldiselt mulle ei meeldi see kohtunike kallal virisemine, aga no selline selge reeglite mittetundmine....
Kas ta siis ootas keskjoonel või selle taga? Joonel seistes ei saa ju üle selle joosta vaid sealt ainult edasi liikuda.

Corinthian
13.09.05, 16:34
Algselt postitas gamer

selle mehe nimi oli PEDJASAAR :D selle legendaarse venna vägitegudest võiks varsti raamatu kirjutada . pealkiri võiks olla umbes - kuidas ma esimest korda vilet nägin :D

Oll
13.09.05, 18:13
Algselt postitas engineer

Algselt postitas Oll

Algselt postitas Nuutu

Mis tase???

Ei tea midagi.
Teine n2ide:

Kas ta siis ootas keskjoonel või selle taga? Joonel seistes ei saa ju üle selle joosta

Just! Vastasid ise oma k8simusele.

mg
13.09.05, 20:26
a mina mõtlen, et miks oolander meeste mänge vilistab, sest tammeka transi mängus pühapäeval oli ta ikka 1 mängu kangelastest(negatiivses mõttes loomalikult)

Oll
13.09.05, 22:55
Algselt postitas mg

a mina mõtlen, et miks oolander meeste mänge vilistab, sest tammeka transi mängus pühapäeval oli ta ikka 1 mängu kangelastest(negatiivses mõttes loomalikult)

ta ongi selline loomalik naine.;)

kaitz
15.09.05, 13:27
Kas olete mõelnud Miks on Eesti kohtunike tase halb

jorss
15.09.05, 14:22
... ja kellele see kasulik on

arvaja
15.09.05, 14:24
Algselt postitas kaitz

Kas olete mõelnud Miks on Eesti kohtunike tase halb

sest nad saavad vähe palka.

jorss
15.09.05, 14:34
kle vt eelmise lk ülalt 2.st posti koomik

norsk
11.10.05, 11:16
Uno Tutk hetkel Raadio kahes kohtunikutööst pajatamas.
Ja seda kella 11ni välja.

Erko
11.10.05, 11:19
Kuna suuri publikuhorde pole, kus eksimine on kuritegu, siis pole nii hullu kui tase madlamal on. Kui mängude tase tõuseb, eks siis peaks kohtunike oma ka tõusma.

kaups
11.10.05, 17:02
Jah, pealtvaataja ja fännina on oi-oi kui palju teinekord kaasarääkida platsil toimuvale! ;) Aga üks on kindel, et ka halb kohtunik (erapoolik või lihtsalt soss-sepp) on parem kui üldse ilma kohtunikuta mängimine. Kes on jalgpalli vähegi mänginud, teab millest räägin. :)

kertz12
15.10.05, 09:14
kõik jääb raha taha seisma. Kohtunikel on tase selline, et võivad vist ainult vilistada maksimaalselt eesti meistriliigat.

Rein
15.10.05, 09:19
Pole neil kohtunikel h2da midagi.Alati on keegi kes pole vilega rahul.N6ustun kaupsiga .Parem [ks sitt kohtunik kui yldse ilma m2ngida.

siim089
03.11.05, 22:31
Maarenist räägib TV\'s,. Mina kahjuks ei jäänud temaga rahule !!!!:viha: Eks ta ise teab seda

Erko
04.11.05, 11:23
Neile, kes eile spordiuudiseid ei näinud on klipp siin:
http://etvsport.ee/index.php?0&popup=video&id=1411

jorss
19.01.06, 10:35
ehk helistavad ka collina, frisk ja co ning pakuvad lattikule, karutoomile ja rammole konkurentsi. :D :D :D :D :D :D

Toimub jalgpallikohtunike koolitus
Eesti Jalgpalli Liit (EJL) korraldab veebruari alguses kohtunike koolituskursuse, mille edukad läbijad omandavad jalgpallikohtuniku litsentsi ning saavad võimaluse alates uuest hooajast õigusemõistjana tegutseda.

Kursusele on oodatud kõik sportlike eluviisidega huvilised, kes soovivad tegutseda kohtunikuna Eesti jalgpallimeistrivõistlustel.

Lisainformatsiooni ja kursustele registreeruda saab telefonidel 627 9960 ja 56 237 036 (Uno Tutk, EJLi peakohtunik).

jorss
19.01.06, 10:53
tutk on nagu valeri kirss, kes tänaval vähegi söödavamatele kiisudele ligi tikub ja neid missivõistlustele meelitab.

kes siis kohtunikke sohva pealt otsib? mängijatega on vaja ikka tööd teha. need vähemalt teavad, mis spordialaga on tegemist!

tra ma ei või! :viha:

kaups
19.01.06, 13:13
Rahu, rahu, jorss!:) Asi ongi selles, et huvituvad ja võtavad ühendust tõelised ala fännid. Võtaks isegi ühendust, kui töö võimaldaks nädalavahetustel vilistamist.:( Või Sa arvad, et kohtunike värk peaks olema mingi suletud tsunfti põhimõttel, kuhu saab vaid parooli ja erilise tutvuse ning teenetega? ;)

p3p3
19.01.06, 13:40
Bruno Rammo on väga kehv :)

jorss
19.01.06, 14:45
lihtsalt sedalaadi kuulutuse (ja kuulutamise) peale reageerivadki vaid sellised ala \"tõelised fännid\" sohvalt, kes seni mängu (ja välimuse järgi otsustades ka sporti üldse) vaid telekakastist silmanurgast jälginud. a\'la rammo ja ko.

pealegi, miks juba olemasolevatele kohtunikele on hiljem ainsateks eksamiteks kord-kaks aastas toimuvad jooksutestid? :viha:

Jaan
19.01.06, 15:15
Jorss, võta nüüd vaiksemalt, eksole. Või on tõesti Eestis hordidekaupa endisi profimängijaid, kes info puudusel pole kohtunikuks hakanud? Milliselt tasemelt alates on kohtunik endine mängija -teine liiga, esiliiga, meistrikas, koondis?

jorss
19.01.06, 15:23
KAS SIIS NII RASKE ON ARU SAADA, ET ASJAGA PEAKS TEGELEMA JUBA SIIS, KUI NAD VEEL MÄNGIVAD!

nt. nagu treenerite koolitus. JA PIDEVALT! mitte loeng või kaks ja edasi vt kuidas ise hakkama saad. mis sa mõtled, et peale loengut on selline vend valmis üksipäini vastu seisma kahe poolpurjus jõugu (enamsti venekeelse) sõimuks ja ähvardusteks 4./5. liigas?

sealt tulevadki need jobud, kes siis kõrgemale kerkides tahavad kõikki hirmsasti paikka panna ja vähemalt vilega oma ülimat tähtsust ja ilmeksimatust tõestada. kahjuks on sihukesi eestis ikka ilgelt palju. :(

praeguse süsteemi (suure juhi plats puhtaks poliitika tulemus muide) puhul ei tahagi ükski mängija kohtunikuks hakata, sest see on ju SEE KÕIGE LOLLIM VEND VÄLJAKUL! ja enamasti kahjuks ongi :(

Jaan
19.01.06, 16:20
Millisel tasemel mängija on mängija? See küsimus jäi vastamata. Sinu poolt toodud argumentide vastu ütleks aga, et säärased asjad sõltuvad pigem isiklikest omadustest.

jorss
19.01.06, 17:08
isiklikud omadused peale selle :P

kaups
20.01.06, 11:26
Algselt postitas jorss

praeguse süsteemi (suure juhi plats puhtaks poliitika tulemus muide) puhul ei tahagi ükski mängija kohtunikuks hakata, sest see on ju SEE KÕIGE LOLLIM VEND VÄLJAKUL! ja enamasti kahjuks ongi :(
President on rahva nägu. Rahvas on oma valitsejaid väärt. Sama kehtib ka jalgpallis-Eesti jalgpall väärib just selliseid kohtunikke, kes meil praegu on. Tegelikult pole kohtunikel viga midagi, sest kui kohtunik \"eksib\" oma otsustes mõlema meeskonna kahjuks (kasuks), siis peaks ju mäng kohtuniku poolest võrdne olema. Mõni lubab jõulisemat, teine õrnemat mängu. Peaasi, et vile oleks erapooletu.
Ei tulegi sellist mängu viimastel aegadel meelde, kus kohtunike vile pärast oleks tulemus olnud ebaõiglane või mõni kindel võidufavoriit kaotanud!?

vrz
20.01.06, 13:12
Neid kohtunike eksimusi tuleb ju absoluutselt igalpool ette, mitte ainult Eestis. Ja eks kohtunike tase on ka liiga ja mängijate tasemega üsna otseselt seotud - minu meelest on natuke sinisilmne oodata maailmatasemel vilet Eesti Meistriliigas. Niikaua, kuni vile on erapooletu, kipuvad ikkagi kohtunike eksimused hooaja peale ära tasakaalustuma.

Chazlor
21.01.06, 03:16
Allo

Parimad kohtunikud ei ole kunagi mängijad olnud vaid on alustanud kohtuniku ametiga vanuses 12-16. Kohtuniku amet on läinud niivõrd keeruliseks (kuna jalgpall on niivõrd palju edasi arenenud), et enam ei piisa sellest, kui sa oled mängija olnud.
Selle asja nimi on spetsialiseerumine sõbrad ja see on viimaste sajandite trend peaaegu igas eluvaldkonnas!

Parimatega

dareth
21.01.06, 22:59
12-16? :o Kas tõesti jalgapalikohtuniku elukutse on nii spetsiifiline vm, et karjäärivalik tuleb juba puberteedieas ära teha? Loomlikult tuleb kasuks, kui juba nooruses tuleb end seada kohtumõistja rolli, kuid see ei pea toimuma tingimata jalgpalliplatsil.

17
09.05.06, 12:13
Olen laisk ja ei viitsi ise otsida. Kas sellel kohtunike koolitusel osalemisel mingi vanuse alampiir ka on?

Jaan
09.05.06, 14:33
Kui vanust napib, saad ju noortemänge ikkagi teha. Igal juhul helista jalgpalliliitu ja uuri järgi.

Zavjalov
09.05.06, 14:49
Maaren Orlander on minuarust üks Eesti parimaid kohtunikke.

elx
09.05.06, 17:00
Algselt postitas Zavjalov

Maaren Orlander on minuarust üks Eesti parimaid kohtunikke.
viimati nägin teda tulevik-vaprus vilistamas, noh.. oleks enamat oodandu.

arvaja
09.05.06, 17:18
Tekkis huvi äkki keegi oskab öelda palju kohtunik ühe mängu pealt raha teenib?

Zavjalov
09.05.06, 17:54
Algselt postitas arvaja

B-klassi kohtunik peaks teenima kuskil 600-800 krooni mängu eest.

17
09.05.06, 18:23
Algselt postitas arvaja

II liiga piirikohtunikud saavad 400, maksud maha ja u 300 puhtalt kätte siis.

kaitz
09.05.06, 23:47

Algselt postitas arvaja

Sassis oled või 150-:D

kaitz
09.05.06, 23:48
Algselt postitas 17

Algselt postitas arvaja

II liiga piirikohtunikud saavad 400, maksud maha ja u 300 puhtalt kätte siis.

350- kätte:kaval:

sosku
15.05.06, 23:03
Kuhu on kadunud vilemees nimega Raivo Lattik?

siim089
15.05.06, 23:07
Algselt postitas sosku

Kuhu on kadunud vilemees nimega Raivo Lattik?Mitteametlikud allikad väidavad, et alkohol teeb kahjuks oma töö :( ! Muidugi, kui keegi teab rohkem või ma eksisin siis sorry :)

kaitz
16.05.06, 00:56
Algselt postitas siim089

Algselt postitas sosku

Kuhu on kadunud vilemees nimega Raivo Lattik?Mitteametlikud allikad väidavad, et alkohol teeb kahjuks oma töö :( ! Muidugi, kui keegi teab rohkem või ma eksisin siis sorry :)

Njah sa ei eksi kahjuks nii ta on

Virtuoso
25.05.06, 12:00
Algselt postitas kaitz

Algselt postitas arvaja

Sassis oled või 150-:D

Mõeldud oli siis ilmselt B litsentsi omavat kohtunikku mitte B-klassi mängu vilistavat kohtunikku:) Aga ei tea ka siis info korrektsuse kohta täpsemalt öelda.

Oll
25.05.06, 14:52
Hinnad ei sõltu litsentsist, vaid vilistatava mängu nn. kategooriast.

kaitz
25.05.06, 19:24
Algselt postitas Oll

Hinnad ei sõltu litsentsist, vaid vilistatava mängu nn. kategooriast.

Täpselt nii:oih:

nwa
25.05.06, 19:40
Allar Ilves kuhu on kadunud??????

kaitz
25.05.06, 20:34
Algselt postitas nwa

Allar Ilves kuhu on kadunud??????

Kas mitte Allan Ilves:kaval: ei läbinud katseid ei ilmund kohale:oih:

Pilt
04.06.06, 20:40
ohh jummal...Sten Kaldma...mis tal arus on? täiesti lollid otsused tänasel mängul. Mäng oli igav ja Stan tegi selle veel igavamaks. Just kui oldi mängutempo ülesse saadud, vilistas Arulage Sten kuskiltkohast vea, niiet mäng jälle igavaks venis...
absurd! Saa aru Sten sa pole mingi kohtunik!!!

elx
04.06.06, 20:47
Algselt postitas Pilt

ohh jummal...Sten Kaldma...mis tal arus on? täiesti lollid otsused tänasel mängul. Mäng oli igav ja Stan tegi selle veel igavamaks. Just kui oldi mängutempo ülesse saadud, vilistas Arulage Sten kuskiltkohast vea, niiet mäng jälle igavaks venis...
absurd! Saa aru Sten sa pole mingi kohtunik!!!ilmselt ei näinud sa tänast ajaxi - vapruse mängu, vt see oli jube kohtunikutöö.

lume
25.06.06, 00:06
Tänases Intertoto mängus Carmarthen Town - Tampere United olid siis meie poisid vilistamas, Kaasik keskel ja Mutli-Pajunurm äärtel.
Paistab et oli norm vile.

17
27.08.06, 20:32
Tundub, et pärast tänast tuleb see teema taas üles tuua:P Rääkige siis, mis täna toimus:sega11:

gamer
27.08.06, 20:47
Algselt postitas 17

Tundub, et pärast tänast tuleb see teema taas üles tuua:P Rääkige siis, mis täna toimus:sega11:

Ma ei saa aru, kas asi on minus või milles. Võõrsilmängudel on reeglina kohtunike tase hea. Eelmises voorus õnnistati meid lausa Maareni perfektse vilega. Seekordne vile oli aga sitt mis sitt. Kui mängija ikka hüppab üle maaslamabva väravavahi ja komistades maha kukub, siis ei anta ikka penaltit. Samas kui vastaspoole ründajal kätega ümbertringi kinni võetakse ja maha tiritakse, siis vile vaikib nagu oleks kurku jäänud. See siis meistriliigas.

Madalamatest ei hakkaks rääkimagi, see mis eile Turbas toimus oli ikka huumori tipp. Kui mängijal ja pallil vahet ei tehta ja mõlemad ühe kolakaga kaugele eemale lüüakse ja kohtuniku vile vaikib, siis... Samas kui kõige pisem mängija julgeb \"kohtunike lemmikute\" kõige suuremale käe selga panna, siis on surmkindel viga.

Seekodukohtunike äaostmine mdalamates liigades vast ei olegi kõige hullem. Hull on Meistriliiga vilekvaliteet ja selle kõikumine. Vabandage härrad, kui ikka üks \"naispioneer\" teile kõgile silmad ette teeb, siis milles on asi? Kas kohtunikupalk on väike, et ei ole motivatsiooni korralikult vilistada? Kas täiendõpe puudub või on puudulik? Kas tõesti on omad huvid sees ja tuleb kindlate meeskondade kahjuks vilistada?

Romet ja Urmas ehk täiendavad tänase baasil seda veel.

Kebab
27.08.06, 20:53
Mis võimalused minul kui fännil on kaasa rääkida ametlikumal tasemel tänase Tammeka-TVMK mängu vilepartii kohta? Sest pole mõtet mänge vaatama minna, kui kohtunikud on kahtlased ja nende tegevus jätab õhku küsimärgid ostetavuse kohta.

KategorieC
27.08.06, 22:22
Seal mängus küll mingit küsimärki ei olnud....

Juveman
28.08.06, 00:46
Naeruväärne minumeelest selle pendli juures oli see, et kohtunik oli olukorras oma 7-8meetri kaugusel ehk nägi asja väga lähedalt. Seda hämmastavam oli tema vile. Teine naeruväärne olukord, mis kohe nii meelde tuleb, oli Maagi kaitsemängija 100% käega mäng. Öeldakse, et kohtunik vaatab, kas pall otsis kätt või käsi palli. Selles olukorras ei saanud lihtsalt kahtlust olla, mees sirutas käe pikalt välja ja tabas palli käelabaga. Absurd, et vile vaikib. Ning jällegi oli kohtunikuhärra olukorrale väga ligidal. Olgugi, et Galkin meiepoolt üritas sama korduvalt, ei olnud tema käed piisavalt pikad ning ei ulatunud pallini.

Levadia-Vapruse vilepartii oli vast selle hooaja parim, mida ma näinud olen. Pärnusse satuvad vilistama aga eriti kahtlased kujud. Selline vile ajab rahva staadionilt minema kui nähakse, et vilemees otsustab mängu saatuse.

oku
28.08.06, 09:20
Vaatasin Levadia - Valga mängu. Jumala normaalne vile. Pinget ka muidugi eriti polnud.

Seku
28.08.06, 12:53
See,et mängu saatuse otsustab kohtunik,jätab ikka väga halva maigu suhu.Peale mängu oli mõni väikseim poiss ka pisarais ja seda ei olnud just meeldiv vaadata. Kaldma ei tohix enam kunagi vilistada.Ka teiste kohtunike aadressil on tulnud vahest ytlemisi,kuid kõige rohkem siiski ei olda rahul just Kaldma tegevusega.Eile jäi selline mulje,et mees on lihtsalt kinni maxtud. Esimesel poolajal polnud yhtki mänguseisakut ja toimus ainult yx vahetus ja Kaldma lisas peaaegu 4 minutit! Teisel poolajal oli vahetusi ja seisakuid ja mäng lõppes õigel ajal. Mis toimub? Tammeka mängis oma hooaja parima mängu.Kõik mängisid väga hingestatult,kõik aitasid yxteist,Kytt tegi väravas lausa uskumatuid tõrjeid.... Ka kymnekesi jäädes suutis Tammeka kodupubliku marulisel toetusel mängu domineerida,kuid Kyti eemaldamine oli juba liiast.Kahjux kõike väga täpselt ei näinud,kuid seda siiski et Kytt pyydis palli,kukkus,vastane pyydis talt veel käest palli ära lyya ja siis äkki olid peaaegu kõik mängijad ymber tema ja toimus väike kähmlus,mille peale tõmbas Kaldma äkki punase välja......
Seda,et terve tribyynitäis rahvast nii emotsionaalselt omasid toetab ja ebaõigluse vastu pystiseistes vilistab,pole ammu näinud.Tammeka vääris selles mängu võitu rohkem,kui kunagi varem. See,et selline kohtunike tegevus viib rahva staadionilt,on enam kui kindel. Tean vähemalt kahte mängu,kui Kaldma on vilistand nii Maagi kui Vapruse vastu.Kaua võib? Ei imestax kui järgmist Kaldma vilistatavat mängu rahvas pystiseistes mõnitax. Raske on kirjutada,sest võit oli nii käeulatuses ja olen väga pettunud. Kui Tammeka olex kaotanud õiglaselt,olex kah kindlasti väga kahju,aga et kaotada kohtuniku syy läbi.....:(

Kebab
28.08.06, 18:25
Kui saaks teada mis mängudes kaldma kahtlaseid otsusedi teeb, saaks selgema pildi kas alati on üheks osapooleks samad klubid. Saaks selgema pildi, kas ja kes talle maksab.

gamer
28.08.06, 18:27
Algselt postitas Kebab

Kui saaks teada mis mängudes kaldma kahtlaseid otsusedi teeb, saaks selgema pildi kas alati on üheks osapooleks samad klubid. Saaks selgema pildi, kas ja kes talle maksab.

Kui ma ei eksi, siis Kaldma andis pärnuski suhteliselt mittemillegi eest M.Pedõkile teise kollase, kuigi võitlus oli palli pärast ja aktsioonis olid mõlemad osapooled.

elukunstnik
29.08.06, 01:15
Minu mälu järgi kevadel Pärnus vilistas Kaldma just Tammeka kasuks (Galkini punane), nüüd siis vastu. Paistab, et põhimõtteline kodumeeskondade vastane hoopis.

kaigas
29.08.06, 02:39
Eesti kohtunikud jah kahjux ei suuda oma tööd ilusti ja erapooletult teha:(

R10
31.08.06, 23:29
See erapooletuse jutt on nüüd küll jama. Eesti liigades lihtsalt pole mõtet kohtunikke ära ostma hakata, sest mängus on nii võrd vähe. Ja kohtunikud lihtsalt ei hakka riskima oma maine/ametiga selle pärast, et neile teine meeskond lihtsalt rohkem meeldib.

Eksimused tulevad sellepärast, et kohtunikud on täiesti tavalised inimesed, kes teevadki vigu- see on inimlik.
Kindlasti mõjutab kohtunik taset ka konkurentsi puudumine või selle vähesus, sest enamik meist lihtsalt ei taha seda tööd teha, kui 90 minutit mängijad, publik ja treenerid sind sõimavad.
Paljudel, kes alles alustanud ja õpivad, saavad kogemusi, käivad noortemänge vilistamas viskab see lihtsalt üle ja tehakse tööga lõpparve. Teisi jälle motiveerib ainult palk(mis on tegelikult liiga väike selle töö jaoks), sest mingit naudingut see \"poolpurjusvenelastejaniisamapuberteedikute\" vilistamine ei paku. Alles jäävadki vähesed, reeglina 40.-50. aastased onud, kel on Jumala poolt antud võime neid etteheiteid/solvanguid mitte südamesse võtta. Maakeeli: neil on pohhui.
Mul endal ka kolm kamraadi, 17-aastased olid just alustanud vilistamist/liputamist ja lihtsalt viskas kopa ette see pidev sõimamine ja rahulolematus. Noore inimese jaoks on see eriti raske.

Eestis on tõesti vähe kohtunikke.

Inimesed, palun näidake õigusemõistjate vastu üles rohkem austust ja ÄRAGE VIRISEGE KOGU AEG ja ärge peletage neid väheseid julgeid, selle ala juurest eemale. Eriti hellad olge noorte vastu.

Lihtsalt järgmine kord, kui hakkad karjuma kohtuniku peale, siis pane ennast tema olukord ja mõtle mida tunneks SINA.

Äitäh

kaitz
31.08.06, 23:40
Algselt postitas R10

See erapooletuse jutt on nüüd küll jama. Eesti liigades lihtsalt pole mõtet kohtunikke ära ostma hakata, sest mängus on nii võrd vähe. Ja kohtunikud lihtsalt ei hakka riskima oma maine/ametiga selle pärast, et neile teine meeskond lihtsalt rohkem meeldib.

Eksimused tulevad sellepärast, et kohtunikud on täiesti tavalised inimesed, kes teevadki vigu- see on inimlik.
Kindlasti mõjutab kohtunik taset ka konkurentsi puudumine või selle vähesus, sest enamik meist lihtsalt ei taha seda tööd teha, kui 90 minutit mängijad, publik ja treenerid sind sõimavad.
Paljudel, kes alles alustanud ja õpivad, saavad kogemusi, käivad noortemänge vilistamas viskab see lihtsalt üle ja tehakse tööga lõpparve. Teisi jälle motiveerib ainult palk(mis on tegelikult liiga väike selle töö jaoks), sest mingit naudingut see \"poolpurjusvenelastejaniisamapuberteedikute\" vilistamine ei paku. Alles jäävadki vähesed, reeglina 40.-50. aastased onud, kel on Jumala poolt antud võime neid etteheiteid/solvanguid mitte südamesse võtta. Maakeeli: neil on pohhui.
Mul endal ka kolm kamraadi, 17-aastased olid just alustanud vilistamist/liputamist ja lihtsalt viskas kopa ette see pidev sõimamine ja rahulolematus. Noore inimese jaoks on see eriti raske.

Inimesed, palun näidake õigusemõistjate vastu üles rohkem austust ja ÄRAGE VIRISEGE KOGU AEG ja ärge peletage neid väheseid julgeid, selle ala juurest eemale. Eriti hellad olge noorte vastu.

Lihtsalt järgmine kord, kui hakkad karjuma kohtuniku peale, siis pane ennast tema olukord ja mõtle mida tunneks SINA.

Äitäh

Täiesti nõus seda tööd tuleb võtta lihtsalt KÜLMAKÕHUGA ühest kõrvast sisse ja teisest välja VOT NII

PraS
01.09.06, 11:29
Algselt postitas kaigas

Eesti kohtunikud jah kahjux ei suuda oma tööd ilusti ja erapooletult teha:(

Natuke imelik oleks nõuda kohtunikelt maailmataset, kui meie pallurid seda mitte pole.

ek
01.09.06, 11:55
Algselt postitas R10

See väide on jama. Samamoodi võib öelda et Itaalia liigas on nii palju kaalul et keegi ei taha riskima hakata aga vaata mis tegelikult välja tuli. Suured ja mainekad klubid kasutasid kõiki võimalusi et tulemus kirja saada.
Eesti klubidele on CL ja eufa cupi pääsemine piisav argument et teha kõik mis võimalik et vajalikud võidud kätte saada. kas mõni klubi vajalike tulemuste saamisteks ka kohtunikke mõjutab, on iga klubi asjapulkade südametunnistuse asi.

Neevitser
01.09.06, 13:03
Algselt postitas ek

Algselt postitas R10

See väide on jama. Samamoodi võib öelda et Itaalia liigas on nii palju kaalul et keegi ei taha riskima hakata aga vaata mis tegelikult välja tuli. Suured ja mainekad klubid kasutasid kõiki võimalusi et tulemus kirja saada.
Eesti klubidele on CL ja eufa cupi pääsemine piisav argument et teha kõik mis võimalik et vajalikud võidud kätte saada. kas mõni klubi vajalike tulemuste saamisteks ka kohtunikke mõjutab, on iga klubi asjapulkade südametunnistuse asi.

Lugege tänast päevalehte kõik, väga hea ja õige artikkel.
Kaua me neid jobusid kaitseme, Kaldma sugune peaks samuti karistuse saama.

Oll
01.09.06, 13:57
Algselt postitas R10

Äitäh

Respect

R10
01.09.06, 17:20
Algselt postitas ek

Algselt postitas R10

Aga Eesti jalgpallis pole lihtsalt nii palju raha mängus nagu kuskil Itaalias ja tase pole ka nii ühtlane. Pole erilist mõtet hakata sellega jamama hakata, kuigi keegi ei garanteeri, et seda ei juhtu.

Martin
01.09.06, 18:35
Eesti Jalgpalli Liit karistas Tammeka klubi ja mängijaid (http://www.postimees.ee/010906/esileht/sport/216037.php)

EPLi arvamuslugu - http://www.epl.ee/artikkel/352974

Kurikala
04.09.06, 13:08
Ma saan aru, et kohtunikud on ka inimesed ja eksivad...aga kuidas on võimalik, et mõnes mängus juhtub nii, et kohtunik eksib ainult ühe meeskonna poole. See ei saa olla ju inimlik eksimus...võibolla alateadlik eelarvamus, aga selle eelarvamuse vältimist peaks ju esimese asjana kohtunike koolitusel õpetama...Kohtunike tase on nõrk mu meelest.

kaups
04.09.06, 23:13
Tark koer ei haugu,...vaid jätab meelde.;)
Mäletate seda MasterCardi (kollane-punane) reklaami?:P

KategorieC
05.09.06, 08:24
R10 Sinu jutu järgi on näha et sa lihtsalt ei ole näinud selliseid mänge kus kohtunik väärib iga tema poole lennutatud sõimusõna ja veelgi. Või üritad niisama lampi õilsat mängida. Mina ei toeta siin kindlasti Sieg Oder Spielabbruch\'i...vaatan eesti liigas kõiki kohtumisi neutraalsest seisukohast.

Vahkito
07.09.06, 20:23
Sain just yhe hää raamatu läbi. Collina \"Minu mängureeglid\". Soovitan kõigile. Lausa uskumatu tundub,et kuskil on olemas kohtunikke,kes on iga meeskonna,iga mängija kohta eraldi infot kogunud,jälginud video vahendusel eelnevaid mänge.Pole oluline kas on käimas MM või riigi meistrivõistlused.Kohtunikud läbivad aastas erinevaid koolitusi....
Eesti omad võixid kah lasta end kuskil koolitada või vähemalt selle raamatugi läbi lugeda.Mõtlemisainet seal jätkub.;)

Kebab
10.09.06, 23:56
Tänane voor:

JK Trans Narva - FC Ajax Lasnamäe 2:0 (0:0)

Peakohtunik: Sten Kaldma

EJL-lt pole vaja midagi küsida, sest ta on andnud ammendava vastuse. kladma partii Tammeka-TVMK oli igati tipp-topp. :(

Kebab
10.09.06, 23:56
Tänane voor:

JK Trans Narva - FC Ajax Lasnamäe 2:0 (0:0)

Peakohtunik: Sten Kaldma

EJL-lt pole vaja midagi küsida, sest ta on andnud ammendava vastuse. kladma partii Tammeka-TVMK oli igati tipp-topp. :(

Kebab
13.09.06, 10:16
Sõim pole lubatud,kätelaiutamine ka vist mitte? (http://http://www.epl.ee/artikkel/354544)

Huvitav (masendav) artikkel kohtuniketööst. Toon välja tsitaadi : “Nimetatud Teniste-juhtum on selline, kus tribüünil olevad inimesed ja ajakirjanikud ei saanud võib-olla päris täpselt aru kohtunikutöö spetsiifikast,” arvas kaldma.

See lause on ju meile näkku irvitamine. Toonuks siis põhjusegi välja aga ei midagi. Jään endiselt arvamuse juurde, et kaldma töö spetsiifika on see, et ta on äraostetav.

Martin
13.09.06, 17:14
Brasiilia kohtunike tase: http://www.futebolinterior.com.br/osite/internac.php?nid=118713

Mina sain videot vaadata IEga, Firefxiga ei avanud.

boobek
13.09.06, 17:41
Brasiilia kohtunike tase: http://www.futebolinterior.com.br/osite/internac.php?nid=118713

Mina sain videot vaadata IEga, Firefxiga ei avanud.

Kohtunik on ju naisoost kui mu silmad ei peta?

vincent
13.09.06, 18:23
Juuresolevast tekstist tuleb välja, et tala pani kollastele särkidele hoopis abikohtunik, kes kukkus ühel hetkel lipuga vehkima, et värav. Väljakukohtunik käis kontrollimas, ega võrgus auku pole, rääkis kaks sõna joonekohtunikuga ja luges värava, keeldudes otsust rohkem selgitamast :p. Meil toimuv on kukepea sellega võrreldes.
Ahjaa, vastasmeeskonna suhtumine oli ka tasemel - kui kohtunik luges värava, siis see, mis tegelikult juhtus, pole meie asi. Võit mistahes vahenditega...

soxx
19.09.06, 09:11
http://www.sloleht.ee/2006/09/19/sport/206060/

gunnar1
19.09.06, 17:15
http://www.sportnet.ee/index.php?id=33227
Eesti kohtunik meistriliigas teenib siis 28x vähem. Ilmselt ei saagi paremat taset nõuda selle raha eest

Kebab
19.09.06, 17:49
Kas tonn kakksada kahe tunni eest on tõesti väike summa? Täitsa hea lisaraha põhitööle, minu meelest.

PraS
19.09.06, 20:53
Kas tonn kakksada kahe tunni eest on tõesti väike summa? Täitsa hea lisaraha põhitööle, minu meelest.

tõesti vääriline raha inimesele, kes ei saa peaegu ühtegi nädalavahetust suviti koos oma perega veeta. nii nagu raha nii ka tase.

pallimees
20.09.06, 10:20
sellele kahele tunnile mängu ajale tuleb liita veel tund valmistumist enne mängu ja kui mäng on näiteks Valgas ja kohtunikud Tallinnast , siis veel vähemasti 6 tundi sõidu aega.Kokku siis võib selle raha teenida 9 tunniga.

-RoMaRiO-
12.11.06, 20:13
Viimasel ajal mänge jälgides olen silma peal hoidnud ka kohtunikel väike hinnang siis meie mõnele kohtunikule. Viie palli süsteemis

Silver Kõiv - 4+
Ain Karutoom - 4
Mart Martin 3
Elar Tarkus 2
Eiko Saar 4+
Bruno Rammo 3
Urmo Visnapuu 3
Aivar Iisrael 4

17
18.03.07, 12:57
11111111111

masturr
18.03.07, 13:34
kõige lagim vend on Jaan Roos tema apsude kirjeldamiseks kulux terve päev, kusjuures jääb mulje et poisil on ka väga hea ettekujutlusvõime

kaups
18.03.07, 14:54
Kuidas meie lemmik ilueedi ka elab?

17
18.03.07, 14:58
Kuidas meie lemmik ilueedi ka elab?

Milline neist paljudest?

Vähetuntud vutivaatleja
18.03.07, 19:59
kõige lagim vend on Jaan Roos tema apsude kirjeldamiseks kulux terve päev, kusjuures jääb mulje et poisil on ka väga hea ettekujutlusvõime

Siin on hea öelda, et kus viga näed laita, seal tule ja aita. Näib, et tunned end jalgpallis igati kodus. Eesti Jalgpalliliidul on kohtunikest suur puudus - eriti just headest kohtunikest. Sina kui ilus, tark ja osav peaksid kohtunike taseme taevasse viima. Miks sa juba sellega ei tegele? Selgi talvel olid kohtunikekoolitused. Vinguda oskavad kõik, kuid ise teha on hoopis raskem. Ehk äpudele jääb nurga taga sõna võtta, samas kui mehed midagi teevad.

FEODOR
18.03.07, 20:10
Siin on hea öelda, et kus viga näed laita, seal tule ja aita. Näib, et tunned end jalgpallis igati kodus. Eesti Jalgpalliliidul on kohtunikest suur puudus - eriti just headest kohtunikest. Sina kui ilus, tark ja osav peaksid kohtunike taseme taevasse viima. Miks sa juba sellega ei tegele? Selgi talvel olid kohtunikekoolitused. Vinguda oskavad kõik, kuid ise teha on hoopis raskem. Ehk äpudele jääb nurga taga sõna võtta, samas kui mehed midagi teevad.

just nimelt midagi teevad:) kui sa midagi teed siis tee seda korralikult mitte poolkõvalt.
Aastat jooksul on käinud kohtinuke ringist läbi suur hulk hea tasemega vilemehi aga EJL ei ole suutnud/tahtnud neid vilistamas hoida

Martin
18.03.07, 21:02
kustutatud postitus

Mul oli rõõm ja võimalus sinu postitust näha.

Ehk siis. Kirjutasid põnevalt, et need, kes vilistavad, võiks seda osata. Kuid kust sa võtad, et nad ei oska? 17 ka enne plärises siin mingitest situatsioonidest, teadmata ise, et ta ajab küllaltki rumalat juttu, sest kohtunikud peavadki need olukorrad ära võtma.

Mis ma siinkohal öelda tahan - äkki ei tunne lihtsalt sina reegleid ja virised seetõttu täiesti valesti, kuigi arvad samas, et mees vilega on totaalne tolbajoob.

Vähetuntud vutivaatleja
18.03.07, 21:13
just nimelt midagi teevad:) kui sa midagi teed siis tee seda korralikult mitte poolkõvalt.
Aastat jooksul on käinud kohtinuke ringist läbi suur hulk hea tasemega vilemehi aga EJL ei ole suutnud/tahtnud neid vilistamas hoida

Jalgpalliliit ei saa kedagi kinni hoida :) Ma arvan, et üsna suur osa kohtunike lahkumise või kohtunikuks isegi mittehakkamise põhjustest on seotudki just selliste "17" suguste laste vingumisega (ja meedia järjepideva kritiseerimisega), kes ei ole reegliteraamatut ihusilmagagi näinud ning kes arvavad, et näevad 100 meetri kauguselt paremini kui kohtunik 5 meetri kauguselt või kes kuskilt kuulsid kedagi midagi arvamas stiilis naised saunas räägivad. Eks kohtunik peab üks tuim tüüp olema, kuid kui iga päev aastast-aastasse käib üks asjatundmatu vigin ja virin, siis võib ühel hetkel küll nö. kopa ette visata. Vaadates veel virisemist maailma parimate kohtunike kallal, siis jõuamegi järeldusele, et kõik kohtunikud olenemata tema tasemest on jobud ja ei sobi kohtunikuks. Pigem soovitaks keskenduda mänguolukordade analüüsile, mitte niivõrd kohtuniku jooksustiilile. Kuid mida ka mina tean :D

17
18.03.07, 21:15
11111111111

Martin
18.03.07, 21:20
11111111111

Nagu treenerid ja mängijad reegleid jagaks....

IndrekL
18.03.07, 21:38
Martin, see minu müstiline kustutatud tekst käis rohkem Miko jutu jätkuks (ja teda tsiteerinud kuti). Mul otseseid pretensioone kohtunikele ei ole. Lihtsalt see oli minu meelest rumal ütlus, et vilista paremini, kui oskad.

kaups
19.03.07, 12:29
Siin on kohtunikud sageli ka ISE süüdi. Kui tahad end väljakul väga esile tösta, siis ole valmis ka suuremaks kriitikaks. Võtame näiteks külg- vöi otsajoone ületanud palli: reeglina mängijad teavad väga hästi kellest välja läks ja kes mängu jätkab. Vöi mitmesugused mängupeatamised. Kohtunike LIIGNE agarus PISIASJADES pöhjustab sageli segadust ja mängijad lähevad pikapeale närviliseks. Osade kohtunike vilistamise ajal muutub kogu mängu atmosfäär pingeliseks. Kas on pöhjuseks see, et kohtunik armastab ennast rohkem kui antud mängu vöi on tegemist mingite muude pöhjustega-ei oska öelda...
Kohtunike loomulikul valikul toimub sama loogika, mis näiteks politseinike ja öpetajate puhul: aeg näitab, kes on töeline kohtunik ning teeb seda tööd südamega ja hästi. Iga kutsumus vajab oma kiiksu. Kes on AGA eksinud pöhimötteliste asjade vastu vöi vilistab oma ambitsioonide pärast, lahkub nagunii varem vöi hiljem.
Ei ole mötet fänne, mängijaid ja treenereid materdada-igaüks, kes on seda mängu vähegi mänginud, omab oma seisukohta vilistamise ja kohtunikutöö kohta. Selge see, et kompromissitus mängus, kus on kaks vastast, peab kohtunik teatud möttes olema "paksu nahaga", aga teatud asjades tuleb säilitada ka örnus, vaimustus, imetlusvöime jms. Ühesönaga-ka kohtunik peaks jalgpalli armastama ja köike sellega seonduvat. Ja antakse andeks ka kohtunikule nö. valed otsused (kohtuniku jaoks olid nad ju ikkagi antud hetkel ainuöiged ;) Kuid kui kohtunik enam jalgpalli ei armasta, siis on aeg küll lahkuda...
Tegelikult on meie kohtunike tase siiski hea ja peegeldab ka Eesti jalgpalli tänast seisu ilmekalt.
Kasvame ja areneme koos!

Rein
19.03.07, 14:39
Olgu kohtunik kui hea (halb) tahes, ikkagi üks pool kes pole rahul tema otsustega.

kaups
23.03.07, 09:44
Kus on andmed meie armsate kohtunike kohta?
Kes vilistavad ja mõistavad kohut palliplatsidel 2007.a. ja mis liigades?

Raivo19
23.03.07, 17:01
Tegelikult on meie kohtunike tase siiski hea ja peegeldab ka Eesti jalgpalli tänast seisu ilmekalt.
Kasvame ja areneme koos!ei,päris koos ei areneta,kohtunikud arenevad sammukese tagapool ;)

schmeichel
14.04.07, 10:56
Seoses madalamate liigade hooaja algusega natuke informatsiooni kohtunike töömailt - et mängijad teaksid ja et mõned kohtunike otsused ei tuleks platsil üllatusena:

Nimelt on kohtunikele antud selged suunised, et mängijat tuleb hoiatada kollase kaardiga kui ta:
- näitab välja rahulolematust kohtuniku otsusega nt joostes kohtuniku (või abikohtuniku) poole;
- näitab välja rahulolematust oma tegevuse või žestidega;
- nõuab verbaalselt või füüsiliselt vastasele kollast kaarti.

Nii et teadke, teatraalne käeviibutamine kohtuniku näo ees ja vastasele kaardi nõudmine tähendab nõudjale endale kollast kaarti.

Lisaks nõutakse kohtunikelt, et juhul kui mängijad tekitavad tema ümber rüseleva summa, PEAB VÄHEMALT ÜKS mängija saama karistatud kollase kaardiga, füüsilise kontakti puhul kohtunikuga aga kindlasti juba punase kaardiga.

Ja minupoolne soovitus kõigile, lugege (veelkord) läbi reeglid (kättesaadavad nt EJL kodulehel http://jalgpall.struktuur.ee/350 või FIFA kodukal (http://www.fifa.com/en/regulations/regulation/0,1584,3,00.html), lisaks ka reeglite lisainstruktsioonid ja reeglite kohta esitatud küsimused-vastused. Tagajärg on see, et tõenäoliselt õnnestub vältida nii mõndagi (oma teadmatusest teenitud) kollast/punast kaarti ja paremini aru saada kohtuniku poolt tehtud otsustest.

Head hooaega kõigile

Erko
14.04.07, 12:07
Minu meelest on küll need reeglid ülepingutatud. Olgem ausad madalamtes liigades ei tee kohtunikud just alati õigeid otsuseid ja kui rahulolematuse eest antakse juba kollane, siis see küll kuhugi ei kõlba. Ma hästi ei usu, et kohtunikud seda üks ühele järgmima hakkavad ja kui hakkavad, siis saab EJL vist oma võlgadest välja, sest päris paljud klubid peaksid hakkama maksma siis trahvi. Aga mis on sellisel juhul kui vahetusmängija või keegi pealtvaatajate hulgast nõuab kollast või ei ole rahul. Tema saab siis ka kollase?

schmeichel
14.04.07, 19:00
Aga mis on sellisel juhul kui vahetusmängija või keegi pealtvaatajate hulgast nõuab kollast või ei ole rahul. Tema saab siis ka kollase?

Vahetusmängija (sh ka mängust väljavahetatud mängija) suhtes kehtivad täpselt samad reeglid. Pealtvaatajad aga ei kuulu otseselt kohtunike jurisdiktsiooni alla. Kaudselt küll - näiteks võib nende käitumise tõttu (asjade loopimine väljakule vms) mängu katkestada.

17
14.04.07, 20:28
11111111111

kaitz
14.04.07, 20:29
11111111111

Nii,et jälle kohtunik süüdi

kaups
15.04.07, 21:32
Nii,et jälle kohtunik süüdi

Milles süüdi?
Karutoom tegi normaalse vile. Teise värava puhul klaarisime mängu lõppedes äärekohtunikuga ka asjad ära-suluseisu tõepoolest ei olnud, napilt küll, aga ei olnud. Nii et äärekohtunikud olid ka korrektsed. See, et kohtunikku söimatakse, kuulub kahjuks selle ameti juurde. Kompleksidega mehel on parem vilistama mitte minna.
Ei ole nõus ainult sellega, et kohtunik nii palju neid kaarte vibutab. Saan köigest aru ja instruktsioonidega on neile antud palju, aga amatööride tasemel (ja eriti madalamates liigades) on mängu loogika vähe teine. Kui profile tähendab kaart ja valejäetud mäng ühte, siis närvitsev peakohtunik möjub meie liigades nakkavalt nii mängijatele kui pealtvaatajatele. See ei ole kokkuvõttes jalgpallile kasulik. Mönus on mängu jälgida, kui kohtunik kontrollib olukorda ja vilistab vaid ÄÄRMISE vajaduse korral. Kurb on vaadata, kui vilemees oma vöimu liigselt platsil tarvitab.
Üldiselt peaks olukord olema korras, kui fännid saavad minna kohtuniku juurde ja isegi vaatamata erimeelsustele normaalselt nendega suheldes, mille juurde kuulub ka loomulikult tänu vile eest. :)

PraS
17.04.07, 23:52
Täna sain minagi teada, et on ainult üks Ain Karutoom!
Meeldiv on ka see, et nüüd on reeglid teistmoodi. Et see kelle näo suunas vibituakse rusikaga saab hoopis kollase mitte too pallur kes üritab vastast füüsiliselt rünnata.

17
18.04.07, 00:05
Meeldiv on ka see, et nüüd on reeglid teistmoodi. Et see kelle näo suunas vibituakse rusikaga saab hoopis kollase mitte too pallur kes üritab vastast füüsiliselt rünnata.

Näete, ma polegi ainuke! Hinna sees!

Martin
18.04.07, 10:29
Silver Kõiv tegi ka eile Tartus veidi nalja. Mis ajast Levadia nüüd pühaks lehmaks on kuulutatud, kelle mängijatele kollaseid näidata ei tohi?

kaups
18.04.07, 11:02
Ei tea, kuhu need eksperimendid välja viivad? :( Hakata Eestis meie tagasihoidlike mängijate juures rakendama neid põhimõtteid, on NAERUVÄÄRNE. Eestis ei ole sellist agressiivsust ja väljakujunenud vastasseise (k.a. kohtunike ja vastasfännide suhtes), mis vajaksid sellist jalgpalli lörtsimist. Mehelik ja aus mäng, olgu siis kohtunikud ka tõelised MEHED, mitte m....d! :)

Martin
18.04.07, 21:56
Hihihi, Maikel Mikson. Nagu ikka - temalt võib trikke oodata. Eelmine kord küll ei tulnud, kuid eks erand kinnitab reeglit. Täna siis mängu 93. minutil. Huvitav, kuhu see kaitsja kadus, kes Kudut kaks-kolm meetrit sulgu ei mänginud. Ju teleporteerus trikimehe abiga minema.

Kudugi ei suutnud oma õnne uskuda, kui edasi lasti mängida. Jokutas seal niisama. Kuid realiseerimine, pärast mõistmist, et vilet ei tulegi, oli väga kena ja rahulik.

Ja kui juba kiita, siis oli Kudu üldse mängu parim mees (kui ta need kuus-seitse õllepudelit ja kabanossi ka vööpiirkonnast lahti seoks, oleks tõenäoliselt veelgi parem ja teravam. Igatahes jättis väga hea mulje.) ja tänu temale ning üldse Viljandi ründetegevusele väärisid nad ka edasipääsu. Mis siis, et seekord äärekohtuniku mõnusa abiga.

Välgu ründeliin on aga täielik null, nagu Eesti koondis - üks mees (kusjuures Pütsepp pole üldse halb) uitab ees ja ongi kõik. Peapalle küll võidab, kuid suunata pole neid kuhugi, sest ees on tema ja neli kaitsjat. Muud teravad momendid tekkisid vaid Tuleviku kaitsjate lollide söötude tõttu. Seega ei pane enam imestama, miks Välk tulemusi ei suuda välja pigistada mängudest.

Martin
18.04.07, 21:58
Ahjaaa, lisame siis, et Ainar Kuusk ja Alik Säde said kenasti hakkama. Ainaril paar pläkki oli - näiteks pärast Kudu väravat eemaldasid särgi kaks meest, kuid hoiatada sai vaid Kudu (kuigi Janek hõikas talle, et teinegi eemaldas ja too mees tölleras tal nina alt läbi kah). Samas väga hullu midagi polnud, pisiasju leiab alati. Ehk tasub aint julgust juurde saada ja konkreetsem olla.

Tundmatu
18.04.07, 22:06
Just!
Suluseis oli nii ilmne, et :S
Kaartid kah peale väravat:S
Halvasti eriti ei taha öelda, hästi pole midagi öelda:S

Krt ja paar vilet olid täpselt sellised et eelnenud olukorras sama situatsioon vilistan nii ja teine hetk naa :S

marcello
18.04.07, 22:12
Ainaril jätkus juba Olympicus silmi ainult Kudu jaoks :)

Kui Tulevik 2 kupi kinni paneb siis kes läheb eurosarja?

Martin
18.04.07, 22:15
Ainaril jätkus juba Olympicus silmi ainult Kudu jaoks :)

Sulg pole Ainari, vaid äärekohtunik Miksoni viga. Ehk meeldimine pole ehk põhiteema :)

Mängima hakkakski Tulevik II.

marcello
18.04.07, 22:26
Sulg pole Ainari, vaid äärekohtunik Miksoni viga. Ehk meeldimine pole ehk põhiteema :)

Mängima hakkakski Tulevik II.

Silmi ainult Kudu jaoks oli särgi seljast võtmist silmas peetud.
Teine äärekohtunik polnudki Hami olnud vaid keegi Alik Säde,see kes siis särgi asja püüdis hüüda

Martin
18.04.07, 22:31
Teine äärekohtunik polnudki Hami olnud vaid keegi Alik Säde,see kes siis särgi asja püüdis hüüda

Jep, täiesti minu pask. Kopeerisin ilma mõtlemata Flora lehelt, ma ju tean Sädet, piisavalt tema vile all ise mänginud :o Eks ikka juhtub, hiline õhtutund juba :D

Sats1
11.06.07, 13:03
Tänases 11.06.2007a. «Vesti» ajalehes (lk.11) on artilel “Karikafinaali Levadia-Trans peakohtunik Sten Kaldma on tagandanud (kehve kohtunikutegevuse finaalis tõttu) üheks kuuks Meistriliiga mängude kohtunikutegevusest ” kohta.

kaups
09.07.07, 11:44
http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=18&artid=18313

Erko
21.07.07, 20:08
Kurat ma uurisin, et Ain Karutoomi kohta pole siin teemas eriti kirjutatud, aga täna jättis küll nii sita mulje kui vähegi võimalik.

sosku
08.08.07, 10:12
Nagu lähtub 28. juulil toimunud Meistriliiga kohtumise Tallinna FC Levadia - Viljandi jk Tulevik (5:0)protokollist, lõi kohtumise 41. minutil teise värava siiski Kaimar Saag, mitte hooaja parim väravakütt Indrek Zelinski.
Ai-ai! Räme prohmakas Kaldmalt, kirjutada protokolli number 11 asemel 17. Väitku ametlik statistika mida tahab, tegelikult lõi selle kolli ikkagi Zelinski. Seda nägid staadionil kõik - nii pealtvaatajad, teadustaja kui ka inspektor.

dobermann
08.08.07, 11:26
Ai-ai! Räme prohmakas Kaldmalt, kirjutada protokolli number 11 asemel 17. Väitku ametlik statistika mida tahab, tegelikult lõi selle kolli ikkagi Zelinski. Seda nägid staadionil kõik - nii pealtvaatajad, teadustaja kui ka inspektor.

jeahh, tean oma kogemusest, et Eestis on siiski kohtuniku silm ja pliiats kuningad ning tema protokolli kirjutatud number edasi kaebamisele ei kuulu, kui just mingit IMET ei juhtu ja ta oma viga ise ei tunnista! ja seda ei juhtu, vähemalt Steni puhul mitte, isegi kui sul tõestuseks nii kõva argument, kui foto Eesti Päevalehes :D

tom1976
23.08.07, 23:03
Kurat ma uurisin, et Ain Karutoomi kohta pole siin teemas eriti kirjutatud, aga täna jättis küll nii sita mulje kui vähegi võimalik.

Karutoom ongi täpselt selline mees nagu sa siin kirjutad.

17
25.08.07, 21:31
11111111111

saun
25.08.07, 21:56
Mis ikka peeglit kiruda, kui nina viltu peas :-)

kaitz
25.08.07, 21:57
11111111111

Kas kaotuses on süüdi kohtunik

17
25.08.07, 22:03
Kas kaotuses on süüdi kohtunik

Ei väida seda, aga kui sa ühtset joont hoida ei oska, siis võid malet vilistada.

kaitz
25.08.07, 23:57
Ei väida seda, aga kui sa ühtset joont hoida ei oska, siis võid malet vilistada.

Nu ma olen natuke sinuga nõus aga vähemalt polnud ta vict see mäng mõjutatav või....

sosku
26.08.07, 17:17

Näib, et minu märkusest oli kasu. Nüüd muudeti asi uuesti ringi nii, nagu tegelikult oligi.

Sats1
27.08.07, 10:04
Tänase "Vesti" ajalehe andmel FC TVMK kavatseb esitama EJL-u kaebust kvalifitseerimata kohtunikutegevuse kohta (mängus FC Levadia-FC TVMK)

käbi
27.08.07, 16:35
Mis seal mängus kohtunikuga oli siis?

IndrekL
28.08.07, 16:48
Mis seal mängus kohtunikuga oli siis?
No minu jaoks jäi arusaamatuks, miks Terja punase sai ning miks Saviauk penaltit ei saanud. Kukkus küll veidi kergelt, ent oli üks ühe vastu minemas ning sai ikkagi piisavalt jalga, et ära lugeda.

Erko
29.10.07, 17:21
Käsin nädalavahetusel Viljandis kahte mängu vaatamas. Ühte vilistas Maaren Olander ja teist Elar Tarkus. Peab tõdema, et esimene tegi oma tööd ikka tunduvalt paremini.

gianluca
31.10.07, 15:03
Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Uno Tutk tegutseb UEFA poolt määratud kohtunike vaatlejana 7. novembri Meistrite liiga mängul Manchester United – Kiievi Dünamo.

Tutki näol on tegemist UEFA poolt määratud esimese eestlasest kohtunike vaatlejaga. Ühtlasi on tegemist ka esimese korraga, kui eestlane nii kõrgel tasemel kohtunike tööd hindama usaldatakse.

http://www.sportnet.ee/index.php?id=57671

ROOTSI KUNN
31.10.07, 15:48
Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik Uno Tutk tegutseb UEFA poolt määratud kohtunike vaatlejana 7. novembri Meistrite liiga mängul Manchester United – Kiievi Dünamo.

Tutki näol on tegemist UEFA poolt määratud esimese eestlasest kohtunike vaatlejaga. Ühtlasi on tegemist ka esimese korraga, kui eestlane nii kõrgel tasemel kohtunike tööd hindama usaldatakse.

http://www.sportnet.ee/index.php?id=57671

See on tunnustus meie kohtunikele ja nende koolitajale. Tubli Uno!

FEODOR
31.10.07, 18:38
See on tunnustus meie kohtunikele ja nende koolitajale. Tubli Uno!

Kunn, kui sa ei tea tagamaid kuidas ja mis hinnaga see koht saadud on siis oleme kussssss!!!!!

Jeti88
31.10.07, 18:40
Kunn, kui sa ei tea tagamaid kuidas ja mis hinnaga see koht saadud on siis oleme kussssss!!!!!

ja sina tead?
mida sa ajad üldse?

ROOTSI KUNN
31.10.07, 23:04

Aga palun! Valgusta siis pimedusega löödud inimesi. Sul on selleks suurepärane võimalus ,sest vastupidiselt mulle on sulle ju anonüümsus garanteeritud. Hind huvitaks ilmselt paljusid.

aws0m3
01.11.07, 12:05
nii, ma arvan et siin räägitakse meeste esiliiga ja meistriliiga kohtunikest,aga ütlen vahele et noorte meistrivõistluste kohtunikud on sitad, üks hea on, ülejäänud pasahunnikud, sest nad ei oska sittagi, vilistavad suluseisu kui söödetakse taha poole, :S:S see on hea või? Ei, ma ei usu. Kui näeksite mõnda tšorti saaksite ära, sest noh jah. edu neile.

Rein
10.01.08, 17:23
EESTI JALGPALLI LIIT
PRESSITEADE 10.01.2008

Veebruaris alustab Eesti Jalgpalli Liit uute kohtunike koolitamist, loengud toimuvad Tallinnas A. Le Coq Arenal.

Kohtunike kool alustab 5. veebruaril, ühtekokku on plaanis kaheksa loengukorda. Koolitust juhendab Eesti Jalgpalli Liidu peakohtunik, UEFA poolt tunnustatud kohtunike vaatleja Uno Tutk.

„Kursustele on oodatud kõik – nii need, kes soovivad jalgpallikohtunikuks saada kui ka lihtsalt huvilised, kes tahavad rohkem reeglitest teada,” märks Tutk. „Seoses noorte Eliitliiga käivitamisega ootame ka noortega tegelevatest klubidest huvilisi, et üheskoos tõsta meie kohtunikkonna arvu ning teenindustaset.”

Info ja registreerimine telefonil 56 237 036 (Uno Tutk) või uno@jalgpall.ee (uno@jalgpall.ee).

EJLi pressiteenistus

Kellel tase ei meeldi mingu hakaku kohtunikuks.

jaamu
21.01.08, 14:33
Euroopa tippkohtunik MAAREN OLANDER: mölisema on kõik kõvad mehed, aga et keegi reeglid ära õpiks, seda pole! (http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=263120)

jaamu
02.04.08, 11:32
Selle hooaja jalgpalli UEFA Women’s Cupi ehk õrnema soo Meistrite Liiga poolfinaali korduskohtumist Itaalia klubi Verona Bardolino ja Saksamaa naiskonna FFC Frankfurt vahel teenindab peakohtunikuna eestlanna Maaren Olander.

Koos 13 ametikaaslasega Euroopa naiskohtunike kõige kõrgemasse ehk eliitgruppi kuuluvat Olanderit assisteerivad laupäeval, 5. aprillil Veronas toimuvas mängus roostlannad Susanne Borg ja Anna Nyström, neljandaks kohtunikuks on Lena Arwedahl samuti Rootsist.

Bardolino – Frankfurt poolfinaalpaari avakohtumise võitsid sakslannad tulemusega 4:2. UEFA Women’s Cupi teises poolfinaalis on vastamisi Rootsi klubi Umeå IK ja Prantsusmaad esindav Lyoni Olympique.

ETV SPORT

kindral
02.04.08, 17:23
Selle hooaja jalgpalli UEFA Women’s Cupi ehk õrnema soo Meistrite Liiga poolfinaali korduskohtumist Itaalia klubi Verona Bardolino ja Saksamaa naiskonna FFC Frankfurt vahel teenindab peakohtunikuna eestlanna Maaren Olander.

Kusjuures, ma lugesin Postimees.ee pealkirja ja sain südamerabanduse. Seal oli, et "Eesti kohtunik vilistab jalgpalli Meistrite liiga poolfinaali". Aga õnneks oli taaskord pealkiri eksitav!!

yheksa
02.04.08, 22:55
A miks önneks?

elx
03.04.08, 11:51
krt eilsed Kalev spordi uudised olid ikka lahedad - Maareni nime hääldati umbes sedasi: "märiin öul..." lõpus tabas see uudise lugeja ise ka ilmselt mis jama ta suust välja ajab:P

kindral
03.04.08, 13:30
A miks önneks?

Sellepärast on mul hea meel, et ta meeste Meistrite Liigat ei vilista, et ta on ennegi meeste mängudes oma "head taset" ja "suurt geniaalsust" näidanud, pole vaja, et ta ka maailma tasemel seda tegema läheb.
Naiste mäng on pisut aeglane ning loodetavasti saab ta seal paremini hakkama!

17
14.04.08, 17:34
Saaremaalt posu kohtunikke juures (http://www.fckuressaare.ee/?module=news&id=335)

zaz
26.04.08, 21:19
tänases telemängus lasi kohtunikebrigaad ikka väga koleda vea läbi, kurat nii ei tohiks ikka MEISTRILIIGA tasemel vigu ometigi teha...
Ega see muidugi lõpptulemuse suhtes midagi muutnud poleks, kuid see ei vabanda rumalust

kaups
26.04.08, 21:44
tänases telemängus lasi kohtunikebrigaad ikka väga koleda vea läbi, kurat nii ei tohiks ikka MEISTRILIIGA tasemel vigu ometigi teha...
Ega see muidugi lõpptulemuse suhtes midagi muutnud poleks, kuid see ei vabanda rumalust

Mis olukorda sa mötlesid?

jorss
03.08.08, 01:30
levadia tänane avavärav siis ilmselgest suluseisust

elx
03.08.08, 23:37
Marek Lillmaa - joonekohtunik kes fikseerib värava 10 sekundit peale sündmust ning alles peale seda, kui ründav meeskond on tema suunas kümme grimassi teinud.. muud polegi öelda.

-RoMaRiO-
16.03.09, 16:21
Kas härra Kotter pole selleks aastaks kohtuniku litsentsi saanud või lihtsalt loobunud? Aastalõputurniiril tundus tõesti, et ei ole kõige paremas füüsilises konditsioonis.

PraS
17.03.09, 22:10
Kas härra Kotter pole selleks aastaks kohtuniku litsentsi saanud või lihtsalt loobunud? Aastalõputurniiril tundus tõesti, et ei ole kõige paremas füüsilises konditsioonis.

on ta kunagi paremas vormis olnud? Flora hingab kergendunult kui Kotter vilistama enam ei satu.

sosku
17.03.09, 22:40
Kotter oli täna Hiiul mängu vaatamas.

Martin
17.03.09, 22:51
Peatükk sarjast "Õpime olukordi tõlgendama".

Sosku
Novikov tegi lihtsalt kaks kaarti väärt viga. Kohe peale tema minemasaatmist oli hetk, kus Terehhov tuli suurel kiirusel sirge jalaga tald ees M. Sillastele kossi. Kõiv lõi vist vedelaks, ei julgenud kohe teist punast Kaljule lehvitada.

-Raul-
Vähe sellest, et ta oskas Novikovile 2 kollast anda, mida arvestades sellise libedusega ja ilmastikuoludega naljalt ei anta, imes ta ka Terehhovile kollase, kuigi lahtise palli lõi ära Terja. See oli üldse selline situatsioon, kus kaitsja Terja oli ründajast ees, lõi palli ära ja siis tuli Tuleviku noor talle täiega jalga sisse ja Terja lonkis vigastusega varumeestepingile.

eika
17.03.09, 22:55
Fännide värk. Tuleviku fänn nägi kindlat punast, Kalju fänn nägi, et viga polnud ja tegelik tõde on kusagil keskel :)

kaups
19.03.09, 15:02
Peatükk sarjast "Õpime olukordi tõlgendama".

Irw, täpselt selline see kohtuniku elu on! ;)
Ei midagi kadestamisväärset. Kuigi fännina sõiman vahel kohtunikku, on südames ikka suur austus nende vastu! Ilma nendeta ei ole võimalik liigamänge lihtsalt pidada.

-RoMaRiO-
28.03.09, 16:43
http://www.youtube.com/watch?v=ui2slA7XqZw&feature=channel_page

Aavoga tuleb see voor nõustuda, olles ka ise mängu näinud.

taku*
28.03.09, 16:51
sarap on jumal:D

kaups
28.03.09, 17:45
http://www.youtube.com/watch?v=ui2slA7XqZw&feature=channel_page

Aavoga tuleb see voor nõustuda, olles ka ise mängu näinud.

Meil ei ole liigamängudes veel väga suuri traumasid olnud seoses küünarnukilöökidega. Kas tõesti peab enne keegi viga saama, kui sellesse tõsisemalt suhtuma hakatakse? :(

sosku
28.03.09, 18:04
Meil ei ole liigamängudes veel väga suuri traumasid olnud seoses küünarnukilöökidega. Kas tõesti peab enne keegi viga saama, kui sellesse tõsisemalt suhtuma hakatakse? :(
"Küll see mälu on ikka lühikene!", ütleks selle peale Toomas Vitsut:
Post versus Cepauskas
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=175062

kaitz
05.04.09, 17:55
Tänasel esiliigamängul Tulevik II - Pärnu Vaprus oli küll Põlva brigaad"TASEMEL",HILJEM KIRJUTAN MÕNED NÄITED KA.

Riks
13.04.09, 07:56
klass omaette on madalamaid liigasid vilistav Pärnu WC Guwalda mängumehest kohtunik, just see patsiga ja pikk tüüp. :)
ma arvan, et mõnelegi kõrgema klassiga kohtunikule teeb küll silmad ette. :D

Raix
14.04.09, 10:29
klass omaette on madalamaid liigasid vilistav Pärnu WC Guwalda mängumehest kohtunik, just see patsiga ja pikk tüüp. :)
ma arvan, et mõnelegi kõrgema klassiga kohtunikule teeb küll silmad ette. :D

Mida head või halba ta siis vilega teeb, et on silma jäänud?

INCE
14.04.09, 11:20
Tänasel esiliigamängul Tulevik II - Pärnu Vaprus oli küll Põlva brigaad"TASEMEL",HILJEM KIRJUTAN MÕNED NÄITED KA.

kaitz, kuhu siis näited jäid? Kas kaamera läks katki ...

käbi
14.04.09, 19:51
Mille järgi tänapäeval lisaminuteid määratakse?

Stauf
14.04.09, 20:05
Mille järgi tänapäeval lisaminuteid määratakse?

Pealtvaatajate arv jagada 10-ga... Kui tegemist Kalju kodumänguga siis tuleb saadud arvust veel ruutjuur võtta.

Stauf
14.04.09, 20:09
Hannes Kaasik got balls.

ROOTSI KUNN
14.04.09, 21:29
Kaasik tegi lõpuks Naha ülbamisele täna lõpu ,kui andis türnerile punase. See oli hea ja õiglane tegu ,sest Nahk on nii kogu aeg igas mängus sigatsenud aga ükski kohtunik pole osanud mängu lugeda ja mehele punast anda. Viimati jõhkrutses Naha-raibe Kalju mängus ,kus kohtunik ei suutnud seda ära fikseerida.
Igatahes Kaasiku üks paremaid partiisid.

viki77
16.04.09, 01:26
Kaasik tegi lõpuks Naha ülbamisele täna lõpu ,kui andis türnerile punase. See oli hea ja õiglane tegu ,sest Nahk on nii kogu aeg igas mängus sigatsenud aga ükski kohtunik pole osanud mängu lugeda ja mehele punast anda. Viimati jõhkrutses Naha-raibe Kalju mängus ,kus kohtunik ei suutnud seda ära fikseerida.
Igatahes Kaasiku üks paremaid partiisid.

Täitsa nõus sinuga!

Urmas Epner
24.04.09, 14:53
meie noorteliiga mänge vilistab küll kohutavalt.

suhteliselt pime tegelane ka minu arust

PraS
30.05.09, 21:23
Mul on üks küsimus. Kas kui väravaht võtan oma väravast joogipudeli siis kas ta ei tohi seda maha tagasi visata vaid peab panema selle rahulikult ja pehmelt kükitades murule tagasi?

Igatahes täna keelas Lillmaa joogipudeleid visata.

Nohik
01.06.09, 02:26
http://www.youtube.com/watch?v=4vUM4XMo2nQ

5:20

fizth
01.06.09, 02:28
Mis sa sellest näitad ! Täitsa tavaline oleks pidand olema aga ei antud mis teha saa üle juba !

Nohik
01.06.09, 02:44
Mis sa sellest näitad ! Täitsa tavaline oleks pidand olema aga ei antud mis teha saa üle juba !

Saa üle juba? Viimasest voorust on see ja pealegi väravavaht ei üritanud kohe mitte kuidagi palli mängida...

Kas nüüd on keelatud jalkafännide foorumis midagi öelda kui 100% penaltit ei anta? :D:D

jorss
01.06.09, 11:23
http://www.youtube.com/watch?v=4vUM4XMo2nQ

5:20

ahh pennal pendlaks (neid kohti oli seal tegelikult isegi 3-4 kui kordusi jälgida, esimese kohta on kuskil eespool toodud lingil ka 2 fotot), aga kas keegi oskab seletada miks roos ei andnud vähemalt kollast kaarti väravavahi vastu toorutsemise eest? 1:43!

vea vilistas kenasti ära aga kaardi jättis andmata! ....... väravapostile nt

:D

Nohik
01.06.09, 17:00
ahh pennal pendlaks (neid kohti oli seal tegelikult isegi 3-4 kui kordusi jälgida, esimese kohta on kuskil eespool toodud lingil ka 2 fotot), aga kas keegi oskab seletada miks roos ei andnud vähemalt kollast kaarti väravavahi vastu toorutsemise eest? 1:43!

vea vilistas kenasti ära aga kaardi jättis andmata! ....... väravapostile nt

:D

Jumala kindel punase koht ju!:D

kaups
08.07.09, 15:41
Ei meeldi kohe kuidagi need kohtunikud, kes juriidiliselt vilistavad nagu öigesti e. JOKK, aga mängu tervikuna lugeda ei oska! Jalgpallimängule see kohe kuidagi kasuks ei tule-ei mängijatele ega pealtvaatajatele ja üldse selle spordiala arengule!!!
(loe: jälle meie Karutoom)

Nahkpea
08.07.09, 15:55
Ise ma Kuressaare-Levadia mängu ei näinud, aga sõber sattus seda vaatama ja see vile oli ikka täisklounaad olnud.

jyriöö
08.07.09, 17:25
Mis seal siis täpsemalt toimus?

jorss
08.07.09, 18:19
Ei meeldi kohe kuidagi need kohtunikud, kes juriidiliselt vilistavad nagu öigesti e. JOKK, aga mängu tervikuna lugeda ei oska! Jalgpallimängule see kohe kuidagi kasuks ei tule-ei mängijatele ega pealtvaatajatele ja üldse selle spordiala arengule!!!
(loe: jälle meie Karutoom)

kaua pidanuks kohtunik siis veel vilega ootama, et mängu tervikuna lugemise oskust näidata? palli kätte võtmise ja vile vahele jäi 10 s, reegel NÕUAB vilet 6 sekundi pärast. http://www.youtube.com/watch?v=DXm8OqYdCPg