PDA

View Full Version : Miks mängud nii kallid on???

Ch1ller666
29.10.05, 14:40
Miks maksab uus PS2 või XBOX mäng mingi 1000kr?? Sisuliselt on see ju ainult plaat teatud informatsiooniga selle tootmine ei tohiks ju kallis olla. Kui mäng on valmis läheb see ju masstoodangusse. Mängu hind tundub veel eriti kallis kuna konsool ise maksab poes umbes 2500kr. Tänu sellele ei osta eestis ja muudes sarnase majandusega riikides peaaegu mitte keegi originaal mänge. Võiks ju arvata et nüüd kui varsti PS3 on välja tulemas hinnad langevad aga kus sa sellega ikka sama jama :( Minu meelest oleks uute mängude normaalne hind mingi 300 eeku aga seda vist ei juhtu :doh:

gamer
29.10.05, 14:44
Kas mitte ei olnud kuskil info et ühe CD tootmishind on paarkümmend senti ;)

Ch1ller666
29.10.05, 14:54
Algselt postitas gamer

Kas mitte ei olnud kuskil info et ühe CD tootmishind on paarkümmend senti ;) No näädsa siis, hinnad ju mõnes mõttes täiesti hullumeelsed :viha:

Martin
29.10.05, 15:31
Algselt postitas Ch1ller666

Algselt postitas gamer

Kas mitte ei olnud kuskil info et ühe CD tootmishind on paarkümmend senti ;) No näädsa siis, hinnad ju mõnes mõttes täiesti hullumeelsed :viha:

Arvad, et arendajad ja kirjutajad töötavad tasuta? See CD kirjutamise hind on kõige marginaalsem kulutus.

Ch1ller666
29.10.05, 15:42
Algselt postitas Martin

Algselt postitas gamer

Arvad, et arendajad ja kirjutajad töötavad tasuta? See CD kirjutamise hind on kõige marginaalsem kulutus. Ei seda ma ei arva ma ju ütlesin et kui mäng on VALMIS siis läheb see masstoodangusse. Kas sina oled siis põhimõtteliselt rahul praeguste hindadega?

Maarek
29.10.05, 15:58

Miks maksab uus PS2 või XBOX mäng mingi 1000kr??

Siin asi lihtsalt selles, et neid lolle lihtsalt küllalt, kes sellise raha eest mänge nõus ostma:oih: Ja kui turgu, siis mille kuradi pärast (eriti veel vaestele ida-eurooplastele) asja odavamat müüa

Martin
29.10.05, 16:12
Ei seda ma ei arva ma ju ütlesin et kui mäng on VALMIS siis läheb see masstoodangusse. Kas sina oled siis põhimõtteliselt rahul praeguste hindadega?

Ma olen vist loll, kuid ma ei saa aru, mis vahe seal on, kas mäng on valmis või pole. Valmis teevad selle ikka needsamad progejad ja arendajad. Kas nad siis enam palka ei saa, kui mäng on valmis?

Jyrka
29.10.05, 16:14
Nad võiksid mängude tegemise asemel need hoopis netist tõmmata, siis saaksid müüa mingi 100 krooni eest või veel odavamalt.

Zaeka
29.10.05, 16:15
Jah milleks easports tegi fifa 2006.oleks võinud torrentiga tõmmata ju

Ch1ller666
29.10.05, 16:19
Algselt postitas Jyrka

Nad võiksid mängude tegemise asemel need hoopis netist tõmmata, siis saaksid müüa mingi 100 krooni eest või veel odavamalt.
Sa Jyrka võiks vähem möla ajada.

Ch1ller666
29.10.05, 16:24
Algselt postitas Martin

Ei seda ma ei arva ma ju ütlesin et kui mäng on VALMIS siis läheb see masstoodangusse. Kas sina oled siis põhimõtteliselt rahul praeguste hindadega?

Ma olen vist loll, kuid ma ei saa aru, mis vahe seal on, kas mäng on valmis või pole. Valmis teevad selle ikka needsamad progejad ja arendajad. Kas nad siis enam palka ei saa, kui mäng on valmis? No seda küll aga see ei selgita mängude tohutut hinda. Korruta see 1000kr mis saadakse iga müüdud koopia eest teatud arvu miljonitega kui paljuga täpselt oleneb muidugi mängust. Ja sa ikka arvad et hind on normaalne? EA, Konami või Capcomi aastane kasum on kindlasti tohutu.

Jyrka
29.10.05, 16:27
Chiller sa oled uskumatult loll. Supply and demand ehk eesti keeles ????? ja ?????. Igatahes playstation kaks ei olegi mõeldud sulle ja ma arvan, et iga kord, kui keegi eestlane ostab endale mõned mängud oma kuupalga eest, on mõnel EA mehel natuke halb olla. Ju nõu, nagu sul on kui sa mõtled nälgivatele aafriklastele.

Ch1ller666
29.10.05, 16:34
Algselt postitas Jyrka

Chiller sa oled uskumatult loll. Supply and demand ehk eesti keeles ????? ja ?????. Igatahes playstation kaks ei olegi mõeldud sulle ja ma arvan, et iga kord, kui keegi eestlane ostab endale mõned mängud oma kuupalga eest, on mõnel EA mehel natuke halb olla. Ju nõu, nagu sul on kui sa mõtled nälgivatele aafriklastele.
Kuule mis sa arvad et ma olen ainuke kes arvab et mängud on liiga kallid??? Selliseid inimesi on väga palju ja mitte ainult vaestes ida euroopa riikides vaid üle maailma. Ja sellel EA mehel peakski halb olla olema sest tohutu turg jääb neil tänu kallitele hindadele vallutamata. Ja nõudlus on alati palju suurem kui pakkumine on odavam :doh:

Martin
29.10.05, 17:25
Sa ei suuda seda teemat vist ikka üldse jälgida. Ega palk pole ainuke kuluallikas. Mis sa arvad, et poed müüvad tasuta ja ei saa mängu pealt midagi? Mis sa arvad, et need plaadid viiakse üle maailma tasuta jõuluvana poolt? Mis sa arvad, et tööruumides pole elektrit? Pole uusi arvuteid ja kõike muud, mida on vaja pidevaks arendustegevuseks? Mis sa arvad, et firmad töötavad nullkuluga?

Kui kõik need vahendajad, poodide tasud, piraatlus jne.. arvesse võtta, ei jäägi nagu väga palju alles. Seetõttu ongi su mängud nii kallid. Neid on kallis teha ja suurem osa tegijatest tuleb kuuldavasti päris napilt nulli ja väga paljud on juba mängude tegemise lõpetanud, sest see ei tasu ennast lihtsalt ära.

Ch1ller666
29.10.05, 17:30
Algselt postitas Martin

Sa ei suuda seda teemat vist ikka üldse jälgida. Ega palk pole ainuke kuluallikas. Mis sa arvad, et poed müüvad tasuta ja ei saa mängu pealt midagi? Mis sa arvad, et need plaadid viiakse üle maailma tasuta jõuluvana poolt? Mis sa arvad, et tööruumides pole elektrit? Pole uusi arvuteid ja kõike muud, mida on vaja pidevaks arendustegevuseks? Mis sa arvad, et firmad töötavad nullkuluga?

Kui kõik need vahendajad, poodide tasud, piraatlus jne.. arvesse võtta, ei jäägi nagu väga palju alles. Seetõttu ongi su mängud nii kallid. Neid on kallis teha ja suurem osa tegijatest tuleb kuuldavasti päris napilt nulli ja väga paljud on juba mängude tegemise lõpetanud, sest see ei tasu ennast lihtsalt ära.
Kõik sinu argumendid käivad ka näiteks DVD\'ide kohta aga need on palju normaalsema hinnaga. Ja piraatlus ongi nii suur tänu sellele et mängude hinnad on nii kallid et inimesed ei jõua originaale osta. Pealegi mängude hinnad on algusest peale olnud umbes sama kallid nii et piraatlust hindade tõusus süüdistada ei saa.

Martin
29.10.05, 17:47
Kõik sinu argumendid käivad ka näiteks DVD\'ide kohta aga need on palju normaalsema hinnaga. Ja piraatlus ongi nii suur tänu sellele et mängude hinnad on nii kallid et inimesed ei jõua originaale osta. Pealegi mängude hinnad on algusest peale olnud umbes sama kallid nii et piraatlust hindade tõusus süüdistada ei saa.

Aaaa, DVD. Muidugi. Filmikompaniid laevadki ju ainult DVDsid välja ja kinokassast ei tule üldse raha. Jah. Muidugi.

Ch1ller666
29.10.05, 17:58
Algselt postitas Martin

Aaaa, DVD. Muidugi. Filmikompaniid laevadki ju ainult DVDsid välja ja kinokassast ei tule üldse raha. Jah. Muidugi. Nojah kui väga tahta siis saab absoluutselt kõike õigustada. Ega muud üle ei jää kui raha koguda ja aastas omale 1-2 mängu osta ja olukorraga leppida :(

wal
01.11.05, 15:25
Ja ärge unustage, et ntx jalkamängudel oodatakse ju, et mängijate andmed vastaks võimalikult värskele seisule jne...Keegi peab ju seda ka kontrollima. Odavamalt saaks kindlasti ka teha. Iseasi, kas sulle meeldiks ntx CM2005/06 mängida 93/94 andmetega... (noojah, mis minusugune 9x-seeriaga jändaja nüüd teab...)

Hughes
01.11.05, 15:36

Algselt postitas Martin

Ma olen vist loll, kuid ma ei saa aru, mis vahe seal on, kas mäng on valmis või pole. Valmis teevad selle ikka needsamad progejad ja arendajad. Kas nad siis enam palka ei saa, kui mäng on valmis? No seda küll aga see ei selgita mängude tohutut hinda. Korruta see 1000kr mis saadakse iga müüdud koopia eest teatud arvu miljonitega kui paljuga täpselt oleneb muidugi mängust. Ja sa ikka arvad et hind on normaalne? EA, Konami või Capcomi aastane kasum on kindlasti tohutu.

okei, kui sa korrutadki selle 1000 krooni müüdud koopiate arvuga ja jagad selle töötajate arvuga, siis pole see summa mis vähemalt palkadeks minema peaks, kuigi suur. sest esiteks tegeldakse arendustöödega mitmeid kuid ja neid töötajaid on firmades tohutult. lisaks veel need kulutused, mis Martin juba ette loetles. pakun et poed võtavad sellest plaadi hinnast u. 20-25%(võin ka eksida).

eston maravilha
01.11.05, 17:58
Algselt postitas Jyrka

BWAHAHAHAHAAA

super

Ch1ller666
01.11.05, 18:23
Algselt postitas Hughes

okei, kui sa korrutadki selle 1000 krooni müüdud koopiate arvuga ja jagad selle töötajate arvuga, siis pole see summa mis vähemalt palkadeks minema peaks, kuigi suur. sest esiteks tegeldakse arendustöödega mitmeid kuid ja neid töötajaid on firmades tohutult. lisaks veel need kulutused, mis Martin juba ette loetles. pakun et poed võtavad sellest plaadi hinnast u. 20-25%(võin ka eksida).

Arendustöödega tegeldakse vahel mitte kuid vaid lausa aastaid, see ongi tegelikult vist peamine faktor miks mängud nii kallid on. Põhimõtteliselt tegin praegu ennast lolliks seda öeldes aga loll peab ka vahel olema ;) Kuigi fakt on see et mängud on eestlase seisukohast kallid. Selle seisu parandamiseks pole vaja mitte mängude hindu langetada vaid elatustaset oluliselt tõsta, mis aga ei tundu kahjuks eriti tõenäline :(
Vähemalt sellisele järeldusele olen mina jõudnud.

Maarek
01.11.05, 18:31
Algselt postitas Hughes

Algselt postitas Martin

Siinkohal üks näide.
Meie Taani pomod käisid täna kohal käisid ja rääkisid kuidas nende ekspedeerimisprogrammi arendustöö käib. 5 tüüpi on põhikohaga kogu asja arendamiseks kulutanud 50000 töötundi per nägu. Arvestuslik tasu ca 150 Eurot per tund / nägu. Natuke arvutamist näitab, mis on ühe programmi ülalpidamine ühe firma (ca 400 töötajat) jaoks maksma läinud. Ja see arendamine on pidevalt jätkuv protsess. Pole küll näide mängu kohta, aga arvan, et sarnasus on olemas.

Refieus
02.11.05, 12:38
Ei.

Maarek
02.11.05, 13:00
Algselt postitas amority

Ei.

Kas vastus kogu teemale või minu kommentaartile?
Üldiselt võiks ka miskise selgituse lisada :doh: , sest ei võib ju tähendada ka seda, et sinu vanaema nimi pole Marta. Või mis?

Kebab
02.11.05, 15:04
Ok, aga seletage siis miks Venemaal müüdavad mängud 100-150 eeku maksavad, samas inglisekeelsed 500-700 eeku? Kas Venemaal müüakse mänge kahjumiga?

Ch1ller666
02.11.05, 15:06
Algselt postitas Kebab

Ok, aga seletage siis miks Venemaal müüdavad mängud 100-150 eeku maksavad, samas inglisekeelsed 500-700 eeku? Kas Venemaal müüakse mänge kahjumiga?Äkki peetakse venelasi nii vaesteks et seal pole kallimalt lihtsalt mõtet müüa :oih:

Kebab
02.11.05, 15:07
Järelikult saab ka euroopas müüa 100-150 krooniga?

Zaeka
02.11.05, 15:11
Tsitaat ühest teisest foorumist:

Mängude kohta aga nii palju, et Venemaal on piraattarkvara keelav seadustik väga nõrk ja sellised ettevõtted kes lääne mänge \"lokaliseerivad\" ja neid kommiraha eest edasi müüvad on mitmeid ja nad on Venemaal legaalselt tegutsevad, loomulikult ükski läänemeelne riik (ka Eesti) neid legaalsetena ei tunnista ja nii olemegi kõik rõõmsalt piraadid

Kebab
02.11.05, 15:16
Ei usu, et Tartu Kaubamajas piraattoodangut müüakse! Mida mujal asuvad foorumid selle kohta ütlevad?

Zaeka
02.11.05, 15:24
Sellekohta et Eesti poed neid müüvad öeldi et :
Nojah meie jaoks on need piraadid, kuid seal mitte, samas mine näiteks kristiinesse ja osta neid farguseid poest legaalselt palju tahad, pole mina veel näind mõnda menti seal riiuleid puistamas.

Tegelikult on need mängud piraadid(aga mina ei ole 100%kindel)

Edit:
Huvitav miks neid vene playstationi mänge Eesti poes ei müüda ja neid piraatmängudeks nimetatakse aga Venemaal saab neid täiesti vabalt poest osta nagu arvuti omigi.

Ch1ller666
02.11.05, 15:33
No venemaal on kõik natuke teistmoodi kui mujal.

Graeme
02.11.05, 22:19
Mis sa arvad palju sellest 1000st polele ja vahendajale laheb?50% kindlasti!
Naiteks siin(iiris) kui uus mang valja tuleb maksab umbes 750 eeku aga kui ostad kaks erinevat uut mangu saad kolmanda uue mangu tasuta endale valida nii,et 500 eeku tuleb uhe mangu hinnaks.peale selle ostavad poed mange tagasi ja muuvad ka kasutatuid mange.Ma pole veel kusagil nii kalleid mange nainud nagu eestis on.

Ch1ller666
02.11.05, 22:34
Jah eks see eesti elu ole kallis :(

Erko
03.11.05, 08:52
Üks lihtne põhjus on see, et piraatlus on suur. Kui see nii suur poleks, siis oleks ausaid ostjaid rohkem ja konkurents oleks tihedam ja hinnad läheksid madalamale. Ja loojad saaksid endiselt hea raha. Aga kes küll seda tahaks, et piraatlus ära kaoks:doh:

GreenACe
03.11.05, 15:41
Samas sain ma sellel suvel USA\'st fifa 2004 10$ eest :doh:

eston maravilha
03.11.05, 17:36
Algselt postitas GreenACe

seletab vist kõik..

GreenACe
06.11.05, 14:59
Algselt postitas eston maravilha

seletab vist kõik..
1 aasta vana mäng, pole ju nii hull :doh:
eestist saaks sellise 500-700 krooni eest

Ch1ller666
06.11.05, 15:18

seletab vist kõik..
Minu meelest on väga suur vahe kas maksta 10$ või 500-700 eeku.

Aramis
06.11.05, 15:44

seletab vist kõik..

Ärme liialda - Rocca +-ses maksab FIFA2005 momendil 245.- ...See oli näide. Võimalik, et paljudes teistes poodides maksab see mänmg ka 495, aga mitte rohkem... Osad poed on uue mängu vana ks muutmisega teinud ka hinnamuutuse, teised aga pole olnud nii tähelepanelikud ja eks seal omad vitsad peksavad.
Aga uute mängude vastu on raske midagi teha. Maaletooja hind on pea alati ligi 500 pluss käive ja sealt need poodide 795, 895 ja 995 tulevad.

Marduk
09.11.05, 11:00
Algselt postitas insect

Üks lihtne põhjus on see, et piraatlus on suur. Kui see nii suur poleks, siis oleks ausaid ostjaid rohkem ja konkurents oleks tihedam ja hinnad läheksid madalamale. Ja loojad saaksid endiselt hea raha. Aga kes küll seda tahaks, et piraatlus ära kaoks:doh:

Ei saa sellele loogikale pihta. Salaviina on palju. Tõstame riigiviina hinda. Kumba viina nüüd rohkem hakatakse ostma?

Elu näitab pigem seda, et mida odavam on asi seda meelsamini inimesed seda ostavad (seda suuremale hulgale on asi taskukohasem).

Kuid ühes suhtes on sul jah õigus- kui tarbimine suureneb siis võivad ka hinnad langeda. Kuid meite elu siin näitab pigem seda, et enne peavad langema hinnad ja alles siis suureneb tarbimine.

GreenACe
09.11.05, 20:16
Algselt postitas insect

oleksid originaalid odavamad, siis ostaksin küll originaale ;)

Ch1ller666
09.11.05, 21:53

Algselt postitas insect

oleksid originaalid odavamad, siis ostaksin küll originaale ;)
Ma arvan et enamus teeks seda. Aga vaevalt need hinnad lähemal ajal langevad :(