320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kuldne ja hõbedane värav?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuldne ja hõbedane värav?

    Sooviks teada millal kasutati esmakordselt ja millistel suurturniiridel on play-offides mängitud \"Kuldset värava\" peale, kas selline \"äkksurmamine\" on süsteemne kasutamine või on kaootiline? Sama küsimus ka \"Hõbedase värava\" kohta. Kas ühte neist on kasutatakse MMil ja teist EMil? Kas 2006MMil on ka neist kumbki kasutusel?

    #2
    Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

    Esimene suurturniir kuldse väravaga oli EM 1996, kui Saksamaa võitis just kuldse väravaga finaalis Tšehhit. Algne idee oli (vist), et lisaaeg võtab täispikkuses mängides meeskonnad liiga läbi ja järgmises ringis pole neist sageli vastast pool tundi vähem mänginutele. Samuti arvati FIFA juhtkonnas, et see muudaks lisaaja ju palju põnevamaks (nagu Blatteri suurepärane idee mängu lõpus penaltite löömise kohta jne jne ).Kuldne värav tekitas palju kriitikat, kuna muutis lisaajad liiga igavaks, sest tavaliselt ei tahtnud kumbki meeskond riskida. Nii tehtigi pärast 2002. aasta MM-i asi ümber nö. hõbedaseks väravaks. j seda kasutati EM2004, ilmselt ka sis Aafrika rahvuste karikal pool aastat varem.

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

      Algselt postitas joe112
      Kas 2006MMil on ka neist kumbki kasutusel?
      Minu teada FIFA loobus sellest õudusest täielikult. UEFA aga rakendab oma hõbedast edasi? Väga kursis ma viimaste arengutega ei ole.

      Isiklik seisukoht selles suhtes on ja jääb negatiivseks. Lisaaeg võib pakkuda uskumatu vaatemängu: heaks näiteks Belgia vs NSVL 1986. aasta MM-il. Kõige õudsem \"kuldse värava\" lahendus ongi sealtsamast 1996. aasta EM-i finaalist. Uskumatult koba värav, mis andis ühele samal hetkel tiitli ja tõukas teise põrgu.
      Õiglane on täpselt fikseeritud mänguaeg, mille jooksul mõlemal tiimil on võimalus mida iganes korda saata.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

        Algselt postitas mcnamara
        Isiklik seisukoht selles suhtes on ja jääb negatiivseks. Lisaaeg võib pakkuda uskumatu vaatemängu: heaks näiteks Belgia vs NSVL 1986. aasta MM-il. Kõige õudsem \"kuldse värava\" lahendus ongi sealtsamast 1996. aasta EM-i finaalist. Uskumatult koba värav, mis andis ühele samal hetkel tiitli ja tõukas teise põrgu.
        Õiglane on täpselt fikseeritud mänguaeg, mille jooksul mõlemal tiimil on võimalus mida iganes korda saata.
        minu arust peaks lisaaega lühendama 15 minuti peale. sest kuuajalise turniiri puhul, kus on sageli kahe play-off kohtumise vahel umbes kolm päeva aega taastumiseks, võib ühe meeskonna pool tundi pikem mänguaeg saada puhanumale suureks plussiks.

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

          Lisaaeg võib (vahel väga-väga harva) pakkuda uskumatu vaatemängu, aga ei pruugi. FIFA muudatus oligi algselt põhjustatud ju sellest, et aina rohkem ja rohkem lisaaegu kujutasid endast unele suigutavat palliveeretamist keskväljal ja lihaste lõdvestamisharjutusi penaltiseeriaks valmistumisel.
          Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

            Algselt postitas jyriöö


            Lisaaeg võib (vahel väga-väga harva) pakkuda uskumatu vaatemängu, aga ei pruugi. FIFA muudatus oligi algselt põhjustatud ju sellest, et aina rohkem ja rohkem lisaaegu kujutasid endast unele suigutavat palliveeretamist keskväljal ja lihaste lõdvestamisharjutusi penaltiseeriaks valmistumisel.
            Ja kuldne värav muutis ses suhtes midagi? Seda suurem oli mõlema meeskonna kabuhirm vastast palliga oma värava lähistele lasta.
            Ilusaid ja võitluslikke lisaaegu on siiski omajagu nähtud: mitte alati ei ole väravaid sündinud, aga tihti on.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

              Võib-olla muutis, võib-olla ei muutnud. Mina seda ei väitnudki ju. Samas hullemaks ta asja kohe kindlasti ei teinud. Paremat varianti ei keela samas keegi välja pakkumast. Ma lihtsalt ei kutsuks seda õuduseks.
              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav

                Algselt postitas jyriöö
                Ma lihtsalt ei kutsuks seda õuduseks.
                Minu hinnangul see seda kaotava meeskonna seisukohalt siiski on. Võrdsed võimalused eelkõige.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                  Lisaaja alates on mõlemal võistkonnal täpselt võrdsed võimalused esimene värav lüüa. Kui sa pead võrdsuse näitajaks seda, et kaotusseisu jäädes on vastasel veel võimalik viigistada, siis minu jaoks pole see paraku argument. Üleminutitel löödud väravatest on mänge kaotatud küll ja küll.
                  Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                    Algselt postitas jyriöö


                    Lisaaja alates on mõlemal võistkonnal täpselt võrdsed võimalused esimene värav lüüa. Kui sa pead võrdsuse näitajaks seda, et kaotusseisu jäädes on vastasel veel võimalik viigistada, siis minu jaoks pole see paraku argument. Üleminutitel löödud väravatest on mänge kaotatud küll ja küll.
                    Mina pean võrdsuseks seda, et on kindlaks määratud 90 + 30 minutit puhast mänguaega, mille jooksul mõlemal on võimalus mäng võita. Mitte 90 + 12 ja head ööd.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                      arvamus puudub seetõttu olen coinflicki või mäng viie väravani poolt


                      õpingud kammivad
                      jokers to the right
                      clowns to the left of me

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                        Kas 1998 MMil lõid prantslased kodus Paraguaile kaheksandikfinaalis ka kuldse värava?

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                          Algselt postitas joe112


                          kas 1998 MMil lõid prantslased kodus Paraguaile kaheksandikfinaalis ka kuldse värava?

                          kahjuks küll (muidu ei mäletaks, aga eile just eurosport näitas seda Blanci kolli)
                          We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                            Algselt postitas mcnamara



                            Kõige õudsem \"kuldse värava\" lahendus ongi sealtsamast 1996. aasta EM-i finaalist.

                            No selles suhtes olen küll eri meelt, Minu jaoks on see teatavatel põhjuste just unelmate värav Hõissa, Bierhoff ja Saksamaa vutikoondise viimane staarründaja! See värav oli väga ilus - IMEILUS !!!!
                            On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                            I don’t care what you think of me!
                            Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Kuldne ja hõbedane värav?\'

                              Mina olen Maccaga ühte meelt,tänu kuldsetele ja hõbedastele kollidele selliseid mänge nagu Belgia-NSVL enam ei näe.Kes seda mängu nägi see teab mida mõtlen.
                              INTER ARMA CARITAS

                              Kommentaar

                              Working...
                              X