320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Pininapasun attacks!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pininapasun attacks!


    Tere!

    Teemat sundis algatama laupäevane mäng Soomega. Tjah, kõik oli tore, rahvast (loe: eestlasi) kui murdu, meeleolu oli ülev jne-jnt. Aga!...

    Meenub, et aastad (võibolla 3-4) tagasi jälgisin Eesti korvpallikoondise mingisuguse kohtumise teleülekannet. Saku suurhall oli rahvast tulvil, meeleolu samuti ülev, aga see, mis mind muigama ajas, oli võrdlus, millelt leidsin end, vaadates fänne ja nende kaasaelamist, eelkõige kaasaelamise helilist poolt. Kuivõrd tol hallil ajal (ikka seesama 3-4 aastat tagasi) tehti jalgpallitribüünidel omade toetuseks ja vastase laituseks häält peamiselt hüüetega-lauludega (või kisaga-käraga-urinaga-röginaga, vastavalt iga indiviidi loomingulisusele ja vokaalsetele võimetele), sekka üksikud löökriistad, mida oli alati tore (et mitte öelda uhke ja ülev) kuulata, mõjus masendavalt uus nähtus, mida külvas sel hetkel uudne ja seninägematu sinine terroripasun. Pisikene papist või plastist pasun lõi tribüünidel täpselt sellise atmosfääri, et raske oli aru saada, mis kurat toimub! Kui Eesti ründas, täitis Eesti esihalli imal ja kiimane pinin, mis summutas järjest üksikumaks jäävad \"Eesti-Eesti\" hüüded (kardetavasti summutati hüüdvad suud sellesamase sinise freewarega), juhtus aga vastane ründama, ei juhtunud atmosfääri helilises pooles suurt midagi, võibolla muutus üksnes pisut intesiivsemaks see pinin (põmst sama, mis juhtub heliliselt kui sumisevat herilast p...st näpistada). Mäletan, et olin suht kindel sel hetkel, et hirmus riistapuu Suurhalli seinte vahelt vallale ei pääse, ammugi veel Arena tribüünidele, kus teadupärast au sees Eesti rahva kauaaegsed laulutraditsioonid, mehemeel ja vennaarm ning kus vanataat kõrvu põlvepikku poisikesega karjub oma hääle ära nii et kurk verine. Ei! Sellist asja ei saa juhtuda, oli minu kindel arusaam. Tundsin kaasa korvpallifännidele, kes oma hääle pininale kaotavad ning keerasin telekal hääle maha. See oli mõni aasta tagasi...

    Kuid mida pidid minu vaesed kõrvad kuulma eelmisel laupäeval sel jumala poolt maha jäetud Finnairi staadionil?! Ko-hu-tav! Õigupoolest oleks ma pidanud staadioniväravas pakutud jõletoru vastu võtma ja selle kuhugi ära peitma, sest ilmselt suruti see pläru kätte mõnele minu järel staadionile saabunud alaealisele eestimaalasele, kes siis ühines ühtaselt üle Eesti tribüüniosa laotunud pinipasunakooriga. Ausõna -- ei olnud ilus. Mõjus ahistavalt ja ahastavalt. Lisaks sellele jäid kuulmata mitmed väärt hääled, mis olid sulgunud ümber siniste tattipritsivate torude, mis omakorda lämmatas mittepinisevate fännide laulukoori... (osastav kääne)

    Siit ettepanek -- bännida eelpool kirjeldet\' pinipasun jalgpallistaadioneilt, kuna see segab jalgpallifännide kaasaelamist mängul.

    Arvamused, härrased-prouased?


    pRmt!

    aiFo.
    80
    Väike vastik junn -- BÄNNIDA!
    78,75%
    63
    Tuleb mänguatmosfäärile kasuks -- LAS OLLA!
    12,50%
    10
    Igaühe oma asi, mis staadionil teeb -- POHHUI
    8,75%
    7
    Jalgpallihaigla liige
    Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

    #2
    Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

    Ühinen sinu arvamusega.

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

      Mul pole midagi pinipasunate vastu.Ei häiri

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

        ühinen aiFoga, pasun häirib, ta tundub äärmiselt nõme. Ise ei ole kordagi seda puhunud ka.

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

          Alati vastu olnud. Rõve pinin.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

            Niivõrd kuivõrd kuidas korvpall mulle meeldib, seal tundub ta minu jaoks paslik. Samas vutimängudel on minu jaoks kõige olulisem ikka jaurav mehehääl, kus saab laule ja hüüdeid maha karjuda.
            Nii et see pasun võib heaga vutistaadioneilt kaduda
            308

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

              Absoluutselt ei meeldi Põhjus küll äärmiselt isiklik - kui oled ikka saanud korra kopsud läbi vanaisalt saadud sarve puhtaks puhuda, siis mõjuvad igasugused pardip..se-pasunad äärmiselt mannetult. Pea panevad valutama lihtsalt. Ma saan aru küll, et paljude jaoks on tegu lihtsaima võimalusega oma kaasaelamist väljendada, sest kes see siis viitsib mingeid laule ja hüüdlauseid ometi pähe õppida... Aga vastutegevust tulekski ehk alustada kõigepealt sellest, et ei jagataks neid pinisejaid tasuta enne mängu statka kõrval suurtest kastidest, nagu ma mitu korda näinud olen. Kes seda teeb üldse???
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                Samuti pisipasunate vastu.
                Sai kogetud seda Belgiaga mängul 2002 sügis,mil Isamaaliit neid jagas ja sellest tookord piisas.Kui Sellel sügisel Sai neid Samu pasunaid jaotatud,siis sai suunatud pasuna jaotajad Peatribüüni uksele.Et jätkem fänni tribüün ilma sellest jubedast vidinast.Pasun ise on pasun aga kui me üritame üheskoos meeskonda ergutada ja seda veel üheaegselt,siis on pisipasun ikka häiriv,sest puhuvas seda tavaliselt just verisulised fännid,kes ei tea meite lauludest mitte Muchvigi.
                Kui me suudaks irwwwwwwwwwwwwwww need pininapasunad üheaegselt puhuma panna,siis olex vast ,et sellest abi
                ..... aga jah,las tegelevad nendega Peatribüün,sest neil niikuinii suu vett täis)))))
                Jalgpallihaigla liige.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                  Tunnistan ausalt et mina viskasin finnairi staadioni ees neid 3 tk prügikasti. (hävitasin) Häirivad täielikult ja AiFo põhjendas selle põhjalikult ära miks see nii on. Las pinistavad saku suurhallis.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                    Endal on suur ja madalama häälega pasun ja enne Eesti-Läti mängu lasin üksi sellega viiest lätlasest üle. Kahjuks meil neid ei müüda minu teada ja on ainult need odavad pinipasunad.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                      Mulle meeldib arvatavasti sama pasun mis insectile. Nimelt müüdi neid kunagi Läti-Eesti mängul, kilega ja roosat värvi olid. Kolmes tükis olid ja mida enam tükke lisasid, seda jämedamaks pasuna hääl läks. Maksis ka toona sitaks vähe.

                      Vot need olid tõsiselt head asjad.
                      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                        Ei hooli ka neist pinisevatest pasunatest kohe mitte üldse.
                        Samas pean tunnistama, et kuna neid pasunaid seal Finnairi staadioni juures jagati (ja ükskord Lillekülas ka), siis ma ta endale tasku toppisin. Ja kui mängu ajal mõni kohtuniku otsus hirmsasti vastukarva oli, siis ma seda pasunat ja ühtlasi ka kaasfänne selle pininaga piinasin.
                        Aga jah tegelikult oleks ikka väga hea, kui need pinisevad tuutud ära keelatakse.
                        Samuti ei hooli eriti sellest ka, kui mingit sitapaberit ja muud sarnast sodi staadionile visatakse. ( Sitapaberit ei ole eesti fännid vist eriti lehvitanud aga mingeid peenemaid paberirulle on loobitud küll. )
                        It says so in the scriptures!

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                          samuti vastu...mõttetu riist milles suur muud kasu pole kui ehk joogitopsina kasuta kui viniseva otsiku asemel vedelikku pidav kork panna...

                          eelistan igaljuhul ntx trummi ja häälepaelu
                          sigpic

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                            Pinipasun on kole, papist ja plastikust vidin . Tema hääl on sama nõrk, abitu ja lootusetu nagu Eesti korvpall ja selle tulevik. Pinipasunatega samasse patta võib panna
                            ka sinised T-särgid,mida kossuvõistlustel tasuta jagati .
                            Kui aga pasunatest laiemalt rääkida siis õnneks on olemas ka palju tõsisemaid relvi nagu jahisarv ,suruõhu pasun ja küljelt puhutav jalkafänni pasun. Kahe viimase turustamisega tegelen ka ise ja nende suhtes võin küll öelda ,et pininast on asi väga kaugel.
                            Ütleme nii ,et fännitribüün suurt mingeid abivahendeid ei kasuta aga teised staadioni osad kasutavad usinalt ja sinna pole midagi parata. Aga pluss on see ,et laulukoor ka aina suureneb nii ,et võibolla 5 aasta pärast jõuame juba pool staadioni lauljatega täita.
                            Jalgpalli Fänniatribuutikast laiemas plaanis rääkides võib öelda ,et meil on veel päris kõvasti ruumi kuhu areneda
                            Ei mõelnud siinkohal teps mitte pürot.:P
                            FCF Forever

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Pininapasun attacks!\'

                              need pinisevad pasunid võib tõesti ära jätta...päris häiriv oli endal olla kui keegi kõrval pasunaga pinistas...okei..saan aru...et ergutada eestlasi või siis vastupidi..tekitada soomlastele raskusi..kuid..jah...ei ole meeldiv...ennem röögi ja karju eesti eesti ...
                              õlu, jalgpall ja naised

                              Kommentaar

                              Working...
                              X