PDA

View Full Version : FC Lasnamäe Ajaxi seiklused Meistriliigas

bomb
22.11.05, 11:02
Kuna selline klubi nagu Lasnamäe ajaks sai tänu üleminekumängudele meistriliigasse avaks ka sellekohase teema.:kaval:

Silver
22.11.05, 11:15
Rääkides seiklustest, siis praegu juba endine Ajaxi noor ründeäss Andrejev tegi kuu alguses väikest löömingut ning istus ühe öö kartsas. See on see, kui öösel tekib kaklemisisu ja järgmine päev on mäng, kuhu oled lootusetult hiljaks jäänud. ;)

Amadeus
22.11.05, 13:14
Algselt postitas Silver

Rääkides seiklustest, siis praegu juba endine Ajaxi noor ründeäss Andrejev tegi kuu alguses väikest löömingut ning istus ühe öö kartsas. See on see, kui öösel tekib kaklemisisu ja järgmine päev on mäng, kuhu oled lootusetult hiljaks jäänud. ;)

nüüd siis juba Levadia \"ründeäss\" :)

See oli kindlasti uue lepingu tähistamine

god
22.11.05, 13:25
hull lahe Ajaxil jõuab meistrikasse ja siis ostetakse ründaja ära....:D

kaitz
22.11.05, 15:38
Algselt postitas god

Ju on siis potensiaali noormehel:kaval:

muhv33
22.11.05, 16:20
Algselt postitas kaitz

Algselt postitas god

Ju on siis potensiaali noormehel:kaval:

Kaitz-Kaitz...kasuta väljendeid,kus võimalus eksida riskivaba...ja kuidas muidu potentsiga lood on?:D

vaikiv mees
22.11.05, 22:25
veidi kannatust ja --see-- (http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=4485)
teema oleks vast umber t6stetud

bomb
23.11.05, 12:49
Siis võiks Soccernet.ee panna need kaks teemat ühte teema alla ja tuua Meistriliiga üldteema alla.

Ramm
12.03.06, 15:24
Hea algus Ajaxil;)

MihkelPallak
17.03.06, 20:17
Sellises ajakirjas nagu Eesti Liigajalgpall 2006 on kirjas, et Lasnamäe Ajaxi särgisponsorid on Umbro ja Uhlsport . Et nagu kuidas see võimalik on ...?:doh:

tsirka
04.04.06, 19:46
Algselt postitas MihkelPallak

Sellises ajakirjas nagu Eesti Liigajalgpall 2006 on kirjas, et Lasnamäe Ajaxi särgisponsorid on Umbro ja Uhlsport . Et nagu kuidas see võimalik on ...?:doh:

Nii ongi, neil mxlemiga minu teada leping sxlmitud.

norsk
14.04.06, 12:27
Ajax kaotas Pärnus peale punktide ka oma kapteni. Aleksei Zozulja on jalaluumurruga teadmata ajaks platsilt eemal.
Info klubi kodukalt.

17
14.04.06, 13:00
Pärnakad lõhuvad nii mis kole kurat:D Kõigepealt Sereda, nüüd Zozulja.

gamer
14.04.06, 13:52
Algselt postitas 17

Varsti tuleb Tammeka kah meile külla;)

arvaja
14.04.06, 14:05
Suht masendav tõesti.Järgmine aasta alustaks hooaja Jaanuaris?Selge on see.et Eestis ei saa hooaega Märtis alata.kui on õues -10

Kebab
14.04.06, 14:15
Algselt postitas 17

Mis siin naljakat on? :oih: Ma ei usu, et pärnakad tahtlikult vigastusi tekitavad. EJL ametnikel tuleks aga võibolla kriitilise pilguga üle vaadata Pärnu kuntsmuru seisukorra. Kas ta ikka kannatab mängimist?

gamer
14.04.06, 14:18
Algselt postitas Kebab

Algselt postitas 17

Mis siin naljakat on? :oih: Ma ei usu, et pärnakad tahtlikult vigastusi tekitavad. EJL ametnikel tuleks aga võibolla kriitilise pilguga üle vaadata Pärnu kuntsmuru seisukorra. Kas ta ikka kannatab mängimist?

Ei ole meiek unstmurul viga midagi, ainult üks koht on nati lohku vajunud. Üldises mõttes päris hea plats.

arvaja
14.04.06, 14:51
Algselt postitas gamer

Algselt postitas Kebab

Algselt postitas 17

Ei ole meiek unstmurul viga midagi, ainult üks koht on nati lohku vajunud. Üldises mõttes päris hea plats.

Lihtsalt kokkusattumus?

gamer
14.04.06, 15:03
Algselt postitas arvaja

Algselt postitas gamer

Algselt postitas Kebab

Algselt postitas 17

Lihtsalt kokkusattumus?

Nu ei julgeks kunstmuru küll süüdistada. Kõik Pärnu meeskonand talvläbi seal trenni teinud ja minu kõrvu pole kostunud ühtegi vigastust, mis oleks seoses platsiga juhtunud. Isegi siis, kui jääkoorik peal oli.

Ramm
16.04.06, 20:51
Õnnitlused Ajax\'le kes avasid oma punktiarve:õnnelik: :lahe:

tsirka
18.04.06, 23:50
Algselt postitas Ramm

Õnnitlused Ajax\'le kes avasid oma punktiarve:õnnelik: :lahe:

Küll ajax veel kellegi tagant punkte varastab, pane tähele ;)

17
18.05.06, 19:46
http://www.supportergrupp.ee/kaup/ajax_sall.gif

Millal siis selliseid salle reaalselt näha saab?:)

tsirka
20.05.06, 19:06
Algselt postitas 17

http://www.supportergrupp.ee/kaup/ajax_sall.gif

Millal siis selliseid salle reaalselt näha saab?:)

Tundes hästi ajaxi klubi, peaks ütlema, et kuskil 5 aasta pärast :)

skint
01.06.06, 17:43
Kas keegi võiks seletada rumalale muu Eesti kodanikule, kus mängib Ajax oma kodumängud? Jajaah, Lasnamäel. Aga pisut täpsemalt, mitte et EMT maja lähedus mulle midagi ütleks. Kuigi peamine oleks hoopis see vist, et kui lähedale staadionile saab parkida automobiili?

vrz
01.06.06, 17:49
Klondaiki taga on see Ajaxi kompleks. Ehk siis Lasnamäe kanali suhteliselt alguses, KUMU-st natuke edasi. Kohe sinna staadioni juurde saab parkida ka, aga kuidas sinna autoga ligi saab, pole paraku aimugi.

elx
01.06.06, 18:11
kusjuurs ise ajasinka kaardil näpuga järge ning otsisin aadressi järgi aga.. noh, sellist aadressi pole olemaski:(

ilmselt tuleb veidi varem koha peale seiklema minna.

Juveman
03.06.06, 01:34
Algselt postitas elx

kusjuurs ise ajasinka kaardil näpuga järge ning otsisin aadressi järgi aga.. noh, sellist aadressi pole olemaski:(

ilmselt tuleb veidi varem koha peale seiklema minna.

Põhimõtteliselt nagu sama probleem, ajaxi kodukas annab aadressiks Võidujooksu 8a, mida vähemalt delfi kaart leida ei suuda. Lasnamäest tean nagu ainult kergejõustiku halli ning Selverit selle lähedal. kõik. keegi oskab öelda, kuhu sealt liikuma peaks?

marcello
03.06.06, 01:54
Linna poolt tulles 67 või 68 (nv ei sõida) peale Estonia juurest ja kanalisse sõites neljanda(kui esimeseks lugeda silda kadrioru stata juures) silla juures välja.Märksõna on Klondaik,selle taga staadion asubki.Kanalisse on ilusti staadioni prozektorid paista.Pärast Selverit teine peatus siis üle silla ja tagasi marssida.Võib ka esimeses peatuses kanalis maha tulla ja võtta suund lasnamäe poole.Varsti on näha paremal \"kaldal\" statoili ja vastaskaldal selle vastas asub ka staadion

marcello
03.06.06, 01:57
Algselt postitas skint

Kas keegi võiks seletada rumalale muu Eesti kodanikule, kus mängib Ajax oma kodumängud? Jajaah, Lasnamäel. Aga pisut täpsemalt, mitte et EMT maja lähedus mulle midagi ütleks. Kuigi peamine oleks hoopis see vist, et kui lähedale staadionile saab parkida automobiili?

Autoga saab kohe stata kõrvale.Kanalisse ja statoili juurest üles ja üle silla,klondaiki kõrvalt mööda ja stata paistab.

Juveman
03.06.06, 18:28
Algselt postitas marcello

Linna poolt tulles 67 või 68 (nv ei sõida) peale Estonia juurest ja kanalisse sõites neljanda(kui esimeseks lugeda silda kadrioru stata juures) silla juures välja.Märksõna on Klondaik,selle taga staadion asubki.Kanalisse on ilusti staadioni prozektorid paista.Pärast Selverit teine peatus siis üle silla ja tagasi marssida.Võib ka esimeses peatuses kanalis maha tulla ja võtta suund lasnamäe poole.Varsti on näha paremal \"kaldal\" statoili ja vastaskaldal selle vastas asub ka staadion

Nii et kui ma nüüd homme autoga lähen,siis põhimõtteliselt pärast selverit üle silla ja Klondaiki taga ongi stata? Klondaik on siis nähtavasti see ööklubi jah? Loodetavasti on see silmapaistev ning ma ei sõida sellest mööda.

vincent
03.06.06, 18:45
Ära muretse, nii koleda (http://www.ekspress.ee/fotodb/F009A2716E1B9533C2256CE7004C3EB6/$file/tn_magnet1.jpg) välimusega ehitist mitte märgata on suht võimatu ;).
Miskine kaart ka abiks (Klondaiki kodulehelt):

http://www.klondaik.ee/images/ulinna1.gif

IndrekL
03.06.06, 19:25
Selle platsi kõrval kohe on Ajaxi kurikuulus kunstmuru väljak, mille kate võrdub enam-vähem asfaltiga.

marcello
03.06.06, 19:29
Algselt postitas IndrekL

Selle platsi kõrval kohe on Ajaxi kurikuulus kunstmuru väljak, mille kate võrdub enam-vähem asfaltiga.

Nüüd leiavad kõik selle staadioni üles;)

arvaja
03.06.06, 19:42
Algselt postitas IndrekL

Tahtsid öelda,ey seal asub ainulaadne roheline asfald?:)

Juveman
03.06.06, 20:28
Tundub, et homse päeva nimeks saab \'Tunne Lasnamäed\'. Vahva seiklus tõotab tulla :)
Aga tänud abistajatele!

marcello
03.06.06, 23:34
Algselt postitas Juveman

Tundub, et homse päeva nimeks saab \'Tunne Lasnamäed\'. Vahva seiklus tõotab tulla :)
Aga tänud abistajatele!

Autoga lähed siis pole mingit ekskursiooni,sõidad kanalist sillani kus peal statoil,sealt üle silla vasakule,kohe paistab Vladimir \"ei kommentaari\" Belõi mehhaanika kool ja selle kõrval klondaik.siis peaks ilusti kätte paistma ka stata prozed

elx
04.06.06, 19:58
aitäh Klondaiki eest - sellest oli palju abi:)
muidugi tulemus polnud see mis ta oli:(

skint
04.06.06, 21:33
Kõigepealt jah tänud vrz-ile, vincentile ja marcellole - tänu abile oli nagu suht lebo see koht üles leida. Muidugi tegi omamoodi meele mõruks kohe see, et oma pool tundi enne mängu algust tolle Klondaiki ees lehviv Eesti lipp oli puha valepidi... Salumäe stiilis siis. Nojah. Vähemalt parandati see viga paari tunni jooksul ära.

Aga muidu jättis korraldus jms päris positiivse mulje... v-o küll suures osas sellepärast, et olin valmis miskiks rõveduseks, kuid ei, kõik oli ilus - piletimüüjad rääkisid ilusat eesti keelt ja pakkusid kava ja sai osaleda ennustuses ja värki. Ja enne mängu esinesid tantsutüdrukud... hmm, huvitav. Poolajal tegid šõud miskid footbagi poisid ja loositi välja mitmeid Ajaxi salle ning hooajapileteid. Niisugust aktiivsust kokku pole mina veel ühelgi EML mängul näinud, normaalne... nii peabki.

Ahjaa, kuulu järgi osteti umbes 52 või 53 piletit, mis olevat uus rekord. Muhe. Samas ei saa aru, kust need ülejäänud 120 inimest saadionile jõudsid. Rahvast oli igatahes üsna meeldivalt palju. Jällegi, äkki teema selles, et arvasin, et kokku tulebki kõigest 50-70 silmapaari mängu vaatama...

Halb oli ainult see, et Sarap pidevalt targutas midagi seal, fuhh. Ja see, et ühele paksule vene onule ei meeldinud, kuidas me väheke Pärnule kaasa elasime ja ta miski sülitamisliigutuse sarnase asja ette võttis. Ja see, et linn või keegi pole staadionile viivat teed viitsinud ära asfalteerida korralikult. Ja tulemus. Peale selle üldiselt siiski väga viis võõrsilmäng ja minu arvamus Ajaxi klubist paranes kõvasti.

Sats1
05.06.06, 12:16
JK AJAX-JK VAPRUS mängul sain aru, et Tallinnas samm-sammult ilmub JK TAMMEKA analoogi:\"rahvameeskond\". Meeskond, mis liiged (treenerid, mängijad, personal jne.) on OMAD. Külastage JK AJAX-i kodumängu ning te tunnete mis ma pean silmas

elx
05.06.06, 20:08
Sats1 räägib siinkohal kusjuures tõesti õigust, pani ise ka tähele, et õhkkond oli samasugune nagu Vapruse kodumängudel ja ma julgen kirjelduste järgi oletada, et ka Tammeka mängudel. Ma kujutan ette, et Lasnamäe (seda enam, kui oleksin mitte-eestlane) elanikuna poleks mul kahtlustki selles keda toetada.

Kaspy
05.06.06, 22:25
Algselt postitas Sats1

JK AJAX-JK VAPRUS mängul sain aru, et Tallinnas samm-sammult ilmub JK TAMMEKA analoogi:\"rahvameeskond\". Meeskond, mis liiged (treenerid, mängijad, personal jne.) on OMAD. Külastage JK AJAX-i kodumängu ning te tunnete mis ma pean silmas

Selleks et sellest melust osa saada peab ka lihtsalt OMA olema ;)

Martin
05.06.06, 22:38
Algselt postitas elx

Sats1 räägib siinkohal kusjuures tõesti õigust, pani ise ka tähele, et õhkkond oli samasugune nagu Vapruse kodumängudel ja ma julgen kirjelduste järgi oletada, et ka Tammeka mängudel. Ma kujutan ette, et Lasnamäe (seda enam, kui oleksin mitte-eestlane) elanikuna poleks mul kahtlustki selles keda toetada.

Eks kõige parem olekski ehk Eesti jalgpallile, kui liigast kukuks Valga ja Tulevik ja tuleks Kalju-Kuressaare või isegi Kalev.

Sellised kindlama taustaga klubid, mis põhineks siiski kindlal regioonil ja kus oleks siiski koosseis, mis igal aastal ei muutu.

PraS
05.06.06, 23:20
Algselt postitas Martin

Algselt postitas elx

Eks kõige parem olekski ehk Eesti jalgpallile, kui liigast kukuks Valga ja Tulevik ja tuleks Kalju-Kuressaare või isegi Kalev.

Sellised kindlama taustaga klubid, mis põhineks siiski kindlal regioonil ja kus oleks siiski koosseis, mis igal aastal ei muutu.

Samas taset arvestades oleks kasulik kui üks neist püsima jääks.

kaitz
05.06.06, 23:27
Algselt postitas Martin

Algselt postitas elx

Pane põlema ennast:deemon:

gamer
05.06.06, 23:34
Algselt postitas kaitz

Algselt postitas Martin

Algselt postitas elx

Martinil on täitsa õigus.

kaitz
05.06.06, 23:36
Algselt postitas gamer

Algselt postitas kaitz

Algselt postitas Martin

Algselt postitas elx

Martinil on täitsa õigus.

EI viitsi vaidlema hakata:viha:

Martin
05.06.06, 23:37
Algselt postitas PraS

Algselt postitas Martin

Algselt postitas elx

Samas taset arvestades oleks kasulik kui üks neist püsima jääks.

Mis taset? Seda, et nad on viimane ja eelviimane? Et nemad asenduks lihtsalt teistega? Üldiselt sümboolselt rääkides võib ju öelda, et Viljandil ja Valgal on mingi noortetöö, kuid see pole ei tuntav ega nähtav. Minu jaoks on mõlemad, eriti muidugi Valga, ka ammu kogukonnast eraldunud klubid.

Samas nimetatud kolmel on mingigi võimalus end tippseltskonda kinnitada ja mitte loota vaid sellele, et äkki keegi annab meile paremad mängijad, sest teised paremad võeti lihtsalt niisama ära. Lisaks siis kogukonna punkt.

Amadeus
06.06.06, 11:33
Algselt postitas Martin

Mis taset? Seda, et nad on viimane ja eelviimane? Et nemad asenduks lihtsalt teistega? Üldiselt sümboolselt rääkides võib ju öelda, et Viljandil ja Valgal on mingi noortetöö, kuid see pole ei tuntav ega nähtav. Minu jaoks on mõlemad, eriti muidugi Valga, ka ammu kogukonnast eraldunud klubid.

Samas nimetatud kolmel on mingigi võimalus end tippseltskonda kinnitada ja mitte loota vaid sellele, et äkki keegi annab meile paremad mängijad, sest teised paremad võeti lihtsalt niisama ära. Lisaks siis kogukonna punkt.

Noh tegelikult oled sa natuke ülekohtune Viljandi suhtes. Neil on eesti mastaabis täiesti korralik noortetöö olemas. Need kes A klassis mängiks mängivad küll praegu esiliigat, aga 89 grupp on neil ka tugev tulemas ja pealegi tulevad neile tavaliselt üle ka Viljandi SK paremad noored. Seni mängiti ilmselt tallinlastega seetõttu et oma noored ei olnud veel vastavasse ikka jõudnud, aga paari aasta jooksul peaks see praegune 87 punt MLs mängima. Vähemalt minu arust oleks see loogiline areng.
Warrioril peaks areng sama rada pidi minema ja selle esimeseks sammuks oli kohaliku klubiga ühinemine. Praegu küll kohalike tase ei kannata 2 liigast kõrgemat, aga ka neil on mingid noorte grupid olemas. Esiliigat mängib küll vist ainult A1 punt.
Nõmmel ja Kalevil ei ole päris kindlasti rohkem noori peale kasvamas. Nende noortetöö on ikka titesussides. Oma kasvandikke ei ole loota enne 5 aastat.
Kure on küll oma tööga ära teeninud, et taas MLsse tõusta. Neil on ikka pidev töö nii noorte kui ka tüdrukutega.

Silver
06.06.06, 12:03
Probleem seisnebki selles, et Flora liigutab oma mängijaid vastavalt vajadusele. Sellised farmklubid ei suuda mingisugust konkurentsi pakkuda just sellepärast, et pole kindlat klubipoliitikat ja koosseisu. Igal aastal tuleb uus vanusegrupp Valgasse ning Valgas olnutest liiguvad osad Tuleviku ridadesse, mõni parem Florasse.

Noored mängumehed, kes Valga rivistusse saavad hakkavad kiirelt kogemusi omandama. Nendelt ei saagi mingisugust eesmärki seada, kui kogemuste omandamine. See ei ole normaalne, et selline farmklubi saaks vastu näiteks TVMK-le või Levadiale. Narva Transi poisid on aastaid kokku mänginud ja ka nemad sõidaksid Valgast üle.

Antud juhul oleks kindlasti parim, kui üks kahest jääks püsima – tekiks olukord, kus noortel oleks endiselt võimalus meistriliigas mängida. Ning teise koha hõivaks näiteks Kalju, Kalev, Kure. Sel juhul tekiks meistriliigasse veel üks iseseisev klubi, kes suudaks samuti vaikselt kaarte liigutama hakata. Loomulikult ei pea ma reaalseks, et näiteks Kalju mängides Levadiaga kohe punkte rebima hakkab, kuid tasapisi jalgu alla saades võib heal päeval isegi viigisadamas kohtumine lõppeda.

Vaadates hetkeseisu, siis teeb mulle ainult rõõmu, et Vaprus ja Ajax on meistriliigasse kanda kinnitamas. Vaheldust on vaja, millalgi peab tulema ka see aeg, kui esinelikule hakatakse tõsisemalt kandadele astuma.

Selline tulemus nagu Vaprus TVMK vastu hiljaaeg saavutas muudab olukorra veel huvitavamaks. Igaüks võib punkte noppida isegi sealt, kus seda kõige vähem oodata! ;)

Martin
06.06.06, 13:50
Algselt postitas Amadeus

Algselt postitas Martin
Mis taset?
...

Noh tegelikult oled sa natuke ülekohtune Viljandi suhtes.
...

Silver vastas väga hästi. Polegi midagi lisada.

Silver
06.06.06, 14:09
Aaaja, Amadeus, mis sa tõesti loodad, et need noored, kes Viljandis praegu endale põhja laovad ka sinna mängima jäävad? Vaevalt! Paremad noored tiritakse Florasse, natukene nõrgemad ehk Valgasse? Ning olen kindel, et nii mõnigi noor hakkab pallima kuskil hoopis kolmandas klubis, sest ajalugu on näidanud - mitmed kolivad õppima kas Tartusse või Tallinna. Küll siis endale uus klubi ka leitakse.

Ja just need paar, kes sealt minema tõmmatakse võivad tähendada Viljandi jalgpallile väga palju. Hetkel oleks kõige parem variant see, et Viljandi omad vutigurud asja käsile võtaksid. Vanemad staarid, kes veel Viljandis elavad ennast välja ajaksid ja oma linna esindama taaskord asuksid. Hetkel on samasugune olukord Kures, kus noored on peale tulemas, kuid praegu domineerib veel vanem generatsioon, kes klubi ülal hoiab. Ainult noortele ei saa lootma jääda, tuleb omada ka mingit põhja ja kandepinda, kes olenemata olukorrast kastanid tulest välja tooksid. ;)

PraS
06.06.06, 15:05
Algselt postitas Silver

Aaaja, Amadeus, mis sa tõesti loodad, et need noored, kes Viljandis praegu endale põhja laovad ka sinna mängima jäävad? Vaevalt! Paremad noored tiritakse Florasse, natukene nõrgemad ehk Valgasse? Ning olen kindel, et nii mõnigi noor hakkab pallima kuskil hoopis kolmandas klubis, sest ajalugu on näidanud - mitmed kolivad õppima kas Tartusse või Tallinna. Küll siis endale uus klubi ka leitakse.

Julgen väita, et Valka küll neid poisse keegi ei tõmba. 19a. poiss pole enam noor ning võib-olla tõesit mõned lähevad Tartu või Tallinna õppima, kuid nagu ka Kurel on oma treeninggrupp Tlns siis ei näe ma põhjust miks ei võiks seda olla ka mõne aasta pärast Tulevikul.

Erinevalt mõnest teisest klubist on Viljandil väga tasemel noored olnud läbiaegade. Võin nüüd eksida, kuid kas mitte pole Viljandlastel alati olnud igas vanuseklassis noortetiim esiliigas.

Kokkuvõtteks näen ma Tulevikule palju suuremat tulevikku kui mistahes praegusele Flora farmklubile.

Peaasi et meie klubidel oleks isu noortega tegeleda ja koondisele väärilist järelkasvu koolitada.

sosku
11.06.06, 23:15
Huvitav, kas Ajaxil ja Levadial on mingi diil, et Ajaxisse laenatud trio Demutski, Rõskevits ja Rulkov Levadia vastu mängida ei tohi (nagu täna)? Alust selleks arvata annab ka nende eelmine omavaheline mäng, kus nimetud mehed miskipärast ei mänginud.

Aga muidu oli protokolli vaadates Ajaxil täna päris nõrk koosseis väljakul. 2 poissi koguni debüteerisid ML-s. Selle taustal pole 0:8 mingi ime.

Amadeus
12.06.06, 14:48
Need polnud ainukesed mehed kes nende põhikoosseisust ei mänginud. Arvatavasti vaaadati, et kaotus niikuinii tuleb, laseme siis noortel kogemusi saada. Sest ka Rõtškov kes alati muidu ikka põhis on, alustas hoopis pingil. Kaitse oli ju täielikult mingite poisikeste punt. Kirpu ja Avdejenko ju mõlemad 89 sündinud. Lisaks Ungurs, kes sel hooajal ei ole just eriti tihti mänginud. (Eelmise hooaja jättis sootuks vahele).

Ka eesliinides olid mehed puudu. Harutjunjan, Levotšski, Rõškevitš, Rulkov, Tšelnokov. Kui need mehed on olnud saadaval, on nad ka alati olnud põhis.

kprsoo
13.08.06, 17:09
Järjekordne 0:8 Levadiale. Ootan juba pikisilmi liigatabelis Tuleviku möödumist Ajaxist. Täna juba selleks võimalus:) Ja hooaja löpus ka Ajaxi esiliigasse kukkumist. Meistrikasse võiksid järgmiseks aastaks jõuda Nõmme ja Kuressaare.

Silver
13.08.06, 17:20
Ajax tundus hooaja alguses täitsa konkurentsivõimeline ( mõtlen koosseisu ). Paar Levadia noort ning vana kahurvägi Rõtškov ja Tšelnokov - materjali tundus olevat. Kahju, et seda realiseerida ei suudetud. Levadia noortest Ajaxis ei tea ma enam midagi, Tšelnokov pallib Kalevis, Rõtškov piirdub vahetusest mängu tulemisega.

Mis puutub järgmisesse hooajasse, siis on hetkel seis suhteliselt nutune, kui Kure ja Kalev või isegi Kalju tõuseksid üles. Miks? Sest ükski kolmest ei oma konkurentsivõimelist meeskonda, mis peaks vastu terve hooaja ning suudaks suurematelt mõnegi punkti röövida.

Kuressaare koosseis on nii ebastabiilne, samuti need sõidud saarde ajaksid närvi nii mõnegi mängija, kui sealt vähemalt 8:0 võitudega mandrile tagasi seilatakse.

Kalev punnitab, mis ta punnitab aga ka nende koosseis ei tundu üldsegi hirmuäratav - mängijad on head, aga midagi ülimalt head seal siiski pole. Pealegi on Kalevi rahaseisud seoses staadioni ehitamisega väga nukrad.

Kalju olukord on samuti ebastabiilne. Kord suudetakse lüüa Kurele 6 vastuseta väravat, teinekord kaotatakse Levadiale suurelt või siis mängitakse Dünamoga suur eduseis maha.

Olgem ausad - ei Kure, Kalju ega Kalev ei suudaks pakkuda erilist konkurentsi Meistriliiga esinelikule. Ja kui veel Tartu klubid ühinevad, siis on tugev 5 meeskond kah olemas.

ROOTSI KUNN
13.08.06, 17:27
Algselt postitas kprsoo

Järjekordne 0:8 Levadiale. Ootan juba pikisilmi liigatabelis Tuleviku möödumist Ajaxist. Täna juba selleks võimalus:) Ja hooaja löpus ka Ajaxi esiliigasse kukkumist. Meistrikasse võiksid järgmiseks aastaks jõuda Nõmme ja Kuressaare.

VÄga loll jutt. Ajax on praegu tunduvalt parem ,kui Kalju ja ka Kuressaare. Ajax ei kuku enam kusagile esiliigasse ,seda võin kindlalt ennustada. Ajaxis mängivad enamuses noored ja oma klubi kasvandikud. Mida on Kaljul vastu panna?? Ainult üks mõla käib platsil ,mäng küll mitte.

kprsoo
13.08.06, 18:02
Algselt postitas ROOTSI KUNN

Algselt postitas kprsoo

VÄga loll jutt. Ajax on praegu tunduvalt parem ,kui Kalju ja ka Kuressaare. Ajax ei kuku enam kusagile esiliigasse ,seda võin kindlalt ennustada. Ajaxis mängivad enamuses noored ja oma klubi kasvandikud. Mida on Kaljul vastu panna?? Ainult üks mõla käib platsil ,mäng küll mitte.

Loll jutt, siis loll jutt. Avaldasin lihtsalt arvamust.
Aga miks need Ajaxi noored siis ei mängi, teine 0:8 juba Levadiaga. Isegi Valgal pole selliseid tulemusi \"ette näidata\".
Veel Kalju ja Kuressaare kohta. Meistriliiga esinelikut nad küll ei ohustaks- aga samas, kes seda praegugi õieti teeb? (peale Pärnu muidugi)
Ja minu arvates on mõlemal klubil rohkem isikupära ja ka lootust fänne platsi äärde meelitada kui Ajaxil.
Ajaxi meistriliigasse püsima jäämist mina nii kindlalt küll ei ennustaks. Saame näha.

-RoMaRiO-
13.08.06, 18:10
Ja Kuressaare kohta olid nad eelmine hooaeg ju Tammekaga täiesti võrdsed.

varix
13.08.06, 19:04
ajaxi levadia poisid lihtsalt ei mängi levadia vastu ja kogu lugu:P

ROOTSI KUNN
14.08.06, 00:12
Nii nagu Rüütligi täna AK uudistes ütle ei tohiks sellisel platsil nagu on praegu Ajaxi väljak ,Meistriliigat mängida. Oli ikka kohutav küll ja ma ei saa sellest aru ,miks annab EJL sellisele väljakule litsensi. OK! Inimesed on seal vaeva näinud aga 2006.a. ei tohiks Eestis enam karjamaal tippjalgpalli mängida.
Ma ei tea ühtegi pallimängu Eestis ,kus mängitakse nii jubedates tingimustes . Ja seda mitte ainult Lasnamäel!!!

17
14.08.06, 01:22
Tra nendel tibladel on vöörsilsärk ka samasugune nagu meil :viha: Ahju krt!:viha:

kaitz
14.08.06, 01:50

Nii nagu Rüütligi täna AK uudistes ütle ei tohiks sellisel platsil nagu on praegu Ajaxi väljak ,Meistriliigat mängida. Oli ikka kohutav küll ja ma ei saa sellest aru ,miks annab EJL sellisele väljakule litsensi. OK! Inimesed on seal vaeva näinud aga 2006.a. ei tohiks Eestis enam karjamaal tippjalgpalli mängida.
Ma ei tea ühtegi pallimängu Eestis ,kus mängitakse nii jubedates tingimustes . Ja seda mitte ainult Lasnamäel!!!

Nõus aga väidetavalt anti litsents siis kui oli plats veel korras kuid täpsem inf puudub aga jube on ta küll isegi patt oleks 3-5 liiga mänge pidada:kaval:

ROOTSI KUNN
14.08.06, 10:18
Juttude järgi anti see litsens ka teatud tagamõttega aga sellest ma siin rääkima ei hakka.
Igatahes ei olnud väljak tegelikult meistriliiga tasemel ka siis ,kui ta avati,ma ise olin avamängul kohal. Lisaks tuli peale kuum suvi ja kuna seal puudub väljakukastmise süsteem ja kastmine käib mingite selliste vihmutitega ,millega ma kodus aias kastan siis on kõik seal täiesti perses ja kuivanud.
Staadioni omanikud ei suuda olemasolevate vahenditega seal lihtsalt midagi muuta,kuigi tahtmist neil on. Eestis on paraku ikka nii ,et iga vald ostab endale ennem paari milli eest lumetraktori ja kui ehitab jalgpalliväljaku.

Järgmisel aastal ei tohiks sellele väljakule mingil juhul litsensi anda ,sest muru seal praktiliselt enam ei olegi.

gamer
14.08.06, 10:22
EI ole ka Pärnus Raekülas erilist niisutamisüsteemi, lihtsalt keerlevad sprinklerid, aga kastetud staadion saab ja muru kah täitsa peal.

soxx
14.08.06, 10:26
Algselt postitas 17

Tra nendel tibladel on vöörsilsärk ka samasugune nagu meil :viha: Ahju krt!:viha:

Kle sa tibla mölla vähem...Ajaxil oli juba enne TEID see võõrsilsärk...et jah:\"Pane ise ennast ahju\"

Silver
14.08.06, 10:27
Seitseteist on koguaeg selline tüüp olnud, kes enne ütleb ja siis mõtleb! Anname talle selle andeks. ;)

Sats1
14.08.06, 11:44
Palju korda kuulsin Soccernet-is ja EJL-u ametnikutest, et meie jalgpalliinfrastruktuur areneb. Jama !!! Vaadake mis väljakutel mängivad ja treenivad meie lapsed, juuniorid ning madalate liigade pallurid. Hirm !!! On olemas MITU näidisväljakud aga teised (eriti kunstiväljakud) väljakud on hirmuses korras. EJL kahjuks ei tegele tehnika küsimusi ning senini puuduvad SELGE nõudmiseid väljakute kohta. Miks mõned aastat tagasi EJL ei seadnud nõudmiseid väljakute (mis kasutavad Meistri-, madalate liigade mängudeks) kohta ?

Silver
14.08.06, 12:06
Hakkame siis algusest pihta.

Fc Flora esindusmeeskond, süsteemi kuuluvad tütarmeeskonnad, naised ja noored treenivad enamus Lilleküla staadionikompleksis. Mitu head staadionit, head tingimused ning korralik kunst- ja muruväljak. Ei tohiks nuriseda.

Tallinna Kalevi esindusmeeskond, naised ja noored ning mitu-mitu madalamate liigade meeskonda treenivad Kalevi kunstmurul. Staadion on uus, fantastiliselt heas korras, mõnusad pesemisruumid. Samuti on ka muruväljak, mis vajaks kerget hooldamist, kuid trenni on seal mõnus teha.

TJK ja Wismari „arena” – on samuti täitsa mõnus staadion. Pole just kõige uuem ja ilusam, kuid väljak on pehme, trenni teevad seal nii mõnedki noored. Pesemisvõimalused on rahuldavad, kuid mulle isiklikult Wismari meeldib.

Kotka Staadion – kõik tip-top. Sügisest on suur sisesaal samuti olemas, kus saab trenni teha, ei nurise!

Punase tänava staadion – Levadia duubel teeb seal osaliselt trenni? Väljak on korralik, kergejõustiku ja jõusaali areen on täpselt kõrval ning pesemisvõimalused on korralikud.

Hiiu Staadion – uus ja vapustavalt hea kunstmuru! Sügiseks on pesemisruumid, kontorid jms samuti olemas – ka tribüünid! Ja lähedal on Trummi jõusaal, jooksurajad jne.

Laagri Staadion - kate uus, pesemisvõimalused korralikud, Jõujaam läheduses, head tingimused!
Usun, et nii mõnigi hea staadion jäi praegu mainimata eesotsas Kadrioru staadioni ja harjutusväljakuga jne.

Tingimused paranevad aasta-aastalt. See, et Ajax ei suuda oma kodumänge mujal pidada on nende probleem ja üldist süsteemi ei saa süüdistada muus, kui Ajaxi lubasmises seal mängida.

Näha on, et kas siis EJL või klubid, linnavalitsus, linnaosad teevad suuri pingutusi, et staadioneid ehitada ja korrastada. Iseenesest on mõistetav, et muruväljakuid on vähe – Eesti kliima on selline, et väga raske on neid hooldada. Mis teha! Selle eest on nii mõnigi ilus ja pehme kunstkattega väljak Tallinnas olemas. ;)

zaz
14.08.06, 12:21
Silver, sina räägid ainult Tallinna väljakutest. Neid on tõesti viimasel ajal tublisti kerkinud ja küllap enamus on omale mõnusamad ka juba välja valinud ;)
Aga kui nüüüd vaadata üle-Eestilist olukorda, siis pole asjad kuidagi nii roosilised...

Sats1
14.08.06, 12:22
Silver,

sa arvad et Kalevi kunstiväljak on heas korras ? : )

Sa nägid Maardu kunstiväljak, Ajaxi kunstiväljakud, Õismäe kunstiväljakud ?

Sats1
14.08.06, 12:31
Me võime vaidleda (mis väljak on „heas“ või „halvas“ korras) nii kaua, kuni EJL annab SELGE nõudmiseid väljakute kohta. \"Kellele ema, kellele tütar\" /c/ EESTIMEES

Silver
14.08.06, 12:41
Kalevi kunstmuru on väga heas korras.

Mis puutub Õismäe ja Ajaxi omadesse, siis nad on juba algusest peale väga sitalt ehitatud ja hooldatud.

eestimees
14.08.06, 12:41
Algselt postitas Sats1

Me võime vaidleda (mis väljak on „heas“ või „halvas“ korras) nii kaua, kuni EJL annab SELGE nõudmiseid väljakute kohta. \"Kellele ema, kellele tütar\" /c/ EESTIMEES

:lahe:

Raimo
14.08.06, 12:55
Algselt postitas Sats1
Silver,
sa arvad et Kalevi kunstiväljak on heas korras ? : )
Sa nägid Maardu kunstiväljak, Ajaxi kunstiväljakud, Õismäe kunstiväljakud ?

Ehheee, Sats - võin sulle öelda, et Kalevi kunstmuruväljakuid on \"tänu\" sellele, et staadion asub kunagise Härjapea jõe sängis, Eesti kalleimad. Kui soovid, võin sulle seal ekskursiooni korraldada.

Sats1
14.08.06, 13:23
Algselt postitas Silver

Kalevi kunstmuru on väga heas korras.

Ei tule meelde, et kuskil Tallinnas asutanud kunstiväljakul pall hüppaks kunstimurult nii kõrgel nagu Kalevis.

Raimo
14.08.06, 13:28
Algselt postitas Sats1
Ei tule meelde, et kuskil Tallinnas asutanud kunstiväljakul pall hüppaks kunstimurult nii kõrgel nagu Kalevis.

:sega4:

see on vist jutt sellest kategooriast, et miks on Eesti koondises ainult floralased?

Silver
14.08.06, 13:29
Sats1, mis ajendab sind sellist jama rääkima?

ROOTSI KUNN
14.08.06, 14:05
Algselt postitas zaz

Silver, sina räägid ainult Tallinna väljakutest. Neid on tõesti viimasel ajal tublisti kerkinud ja küllap enamus on omale mõnusamad ka juba välja valinud ;)
Aga kui nüüüd vaadata üle-Eestilist olukorda, siis pole asjad kuidagi nii roosilised...

Ma just tahtsin seda sama öelda ja lisaksin veel . Kunstmuruväljakuid on tõesti kerkinud üsna palju aga jällegi..... pealtvaatajate peale ei ole mõeldud ,tribüünid kui neid üldse on siis katuseta ja tuulevarjuta . Toitlustusest ei tasu unistadagi.\'
Silver! Eesti kliima ei ole mingi polaarjoone tagune tundra ,kus muru ei kasva!!;) Asi on lihtsalt selles ,et muru vajab korralikku ja proffessionaalset hooldust ning niisutussüsteemi. Need aga vajavad rohkem vahendeid ,kui kunstmuru.
Aga Kadriorg ja Arena näitavad väga hästti ,et maailmatasemel muru on meil vabalt võimalik kasvatada.:lahe:

Raimo
14.08.06, 14:16
Ma just tahtsin seda sama öelda ja lisaksin veel . Kunstmuruväljakuid on tõesti kerkinud üsna palju aga jällegi..... pealtvaatajate peale ei ole mõeldud ,tribüünid kui neid üldse on siis katuseta ja tuulevarjuta . Toitlustusest ei tasu unistadagi.\'
Silver! Eesti kliima ei ole mingi polaarjoone tagune tundra ,kus muru ei kasva!!;) Asi on lihtsalt selles ,et muru vajab korralikku ja proffessionaalset hooldust ning niisutussüsteemi. Need aga vajavad rohkem vahendeid ,kui kunstmuru.
Aga Kadriorg ja Arena näitavad väga hästti ,et maailmatasemel muru on meil vabalt võimalik kasvatada.:lahe:

Pärnu Kalevi staadionil on samuti väga hea muru. Ja täpselt: muru vajab oluliselt rohkem vahendeid kui kunstmuru. Vahendite puuduses probleem ongi.
Ent muru muruks.
See on tõesti fakt, et infrastruktuuri arendamisel on veel palju ära teha. Kuid kahtlane, et seda EJL peaks tegema. Võtke kasvõi Saksamaa, kus MMi areenid valmisid erasektori ja kohaliku omavalitsuse koostöös.
Ja ega siis Tõnu Sirel ei saa tulla Kadrioru või Ajaxi staadionile meile kotlette praadima. Kui publikut staadionil ei ole, siis ei tule ka ärimees staadionile toitlustust pakkuma. Flora mängudel (kui veel Maarjamäel mängiti) oli toitlustus olemas, kuid mitte ei tasunud see ära. Rahvas lihtsalt ei ostnud süüa (mis polnud sugugi kallis).
Klubidel on aga niigi suured miinused, seega pole mõeldav, et mõni klubi hakkab esialgu subsideerima ehk kinni maksma toitlustaja kahjumit.

Sats1
14.08.06, 14:29
Silver,

Meil on eri kujutlus „hea“/“halva“ kunstimuru kohta.

Aga ma ei anna oma lapsi Kalevi kunstimurul harjutama. Kunstiväljak A.Le Coq arenal-teine asi, üks meie näidisväljakutest.

Sats1
14.08.06, 15:02
„Kalevi kunstmuruväljakuid on \"tänu\" sellele, et staadion asub kunagise Härjapea jõe sängis, Eesti kalleimad. Kui soovid, võin sulle seal ekskursiooni korraldada“ /c / RAIMO

Kuulsin veteraanidest, et NSVL-u ajal Kalevi tagaväljak (täna-Kalevi kunst.) oli Tallinna halvimaks muruväljakuks (väljakutest kus toimusid Meistri-, Tallinna liigade mängud).

Omal ajal, Kalevi tagaväljakul toimusid motopalli ning jääpalli mängud.

Amadeus
14.08.06, 15:11
Algselt postitas Sats1

„Kalevi kunstmuruväljakuid on \"tänu\" sellele, et staadion asub kunagise Härjapea jõe sängis, Eesti kalleimad. Kui soovid, võin sulle seal ekskursiooni korraldada“ /c / RAIMO

Kuulsin veteraanidest, et NSVL-u ajal Kalevi tagaväljak (täna-Kalevi kunst.) oli Tallinna halvimaks muruväljakuks (väljakutest kus toimusid Meistri-, Tallinna liigade mängud).

Minu arust oli see tagaväljak mitte muru vaid kruusaväljak. Vähemalt mina mäletan 80-ndate lõpust seal ainult auke ja kive ja vihma puhul tohutuid lompe :)

eestimees
14.08.06, 15:14
Algselt postitas Sats1

kalevi staadioni muru on võimas!!!! sellel murul müttaks iga kell:lahe:

ja kunstmuru on ka OK

17
14.08.06, 15:30
Algselt postitas soxx

Algselt postitas 17

Kle sa tibla mölla vähem...Ajaxil oli juba enne TEID see võõrsilsärk...et jah:\"Pane ise ennast ahju\"

Meil oli sellised särgid eelmise, ehk Meistriliiga hooaja algusest. Kui mängisime Ajaxiga aasta lõpus üleminekumänge, siis mängis Ajax mingite koledate ja vanamoodsate särkidega. Selle hooaja 5-6 voorust(täpselt ei mäleta) hakkas Ajax mängima samasuguste kollaste särkidega nagu meil ning eile nägin ETV uudistes, et ka nende vöörsilsärk on täpselt samasugune. Millal siis Ajax \"tegelikult\" neid särke kasutama hakkas?

Sats1
14.08.06, 15:33
Amadeus,

Ma mängisin Kalevi tagaväljakul \"murul\", aga võin nimetada Kalevi tagaväljaku muruväljakuks ainult suhteliselt : )

Sul on õigus auke, kive ja lompe kohta

Raimo
14.08.06, 18:22
Algselt postitas Sats1
Amadeus,
Ma mängisin Kalevi tagaväljakul \"murul\", aga võin nimetada Kalevi tagaväljaku muruväljakuks ainult suhteliselt : )

ma ei saa küll hetkel teemale pihta. Et kuna veel 3 aastat tagasi olid seal augud, kivid ja lombid, siis on praegune kunstmuruväljak, kuhu investeeriti natuke üle 5 miljoni krooni, kehv?

Sats1
15.08.06, 09:40
Mitte küll kehv, aga mängi ning trenni seal ise

Kuku
25.08.06, 00:25
On see tulnud Ajaxil kombeks ikka 0:8 kaotada?

soxx
25.08.06, 12:25
Algselt postitas Raimo

Algselt postitas Sats1
Amadeus,

ma ei saa küll hetkel teemale pihta. Et kuna veel 3 aastat tagasi olid seal augud, kivid ja lombid, siis on praegune kunstmuruväljak, kuhu investeeriti natuke üle 5 miljoni krooni, kehv?

5M on natuke kahtlane,selle hinna eest oleks saanud soetada ka maapinna soojustuse:)

soxx
25.08.06, 16:51
Seoses Lasnamäe FC Ajaxi staadioni mängukõlbmatusega on Eesti 2006. aasta jalgpalli meistrivõistluste meistriliiga kalendrisse sisse viidud muudatus. Meistriliiga 25. vooru kohtumine FC Ajaxi ja FC Flora vahel peetakse pühapäeval, 27. augustil kell 17 Maardu staadionil.

tsirka
26.08.06, 14:32
Algselt postitas soxx

Seoses Lasnamäe FC Ajaxi staadioni mängukõlbmatusega on Eesti 2006. aasta jalgpalli meistrivõistluste meistriliiga kalendrisse sisse viidud muudatus. Meistriliiga 25. vooru kohtumine FC Ajaxi ja FC Flora vahel peetakse pühapäeval, 27. augustil kell 17 Maardu staadionil.

Meistriliiga kohta on muru tänavu küll seal veidi kehv ja imelikud künkad sinna kohati kerkinud. Ei tea mis juhtus... Eelmine aasta mäletan et oli veidi korralikum teine :)

soxx
18.09.06, 12:58
Tundub et tahest tahtmata jääb ajax püsima! Igati hea:rolleyes:

Sats1
26.09.06, 15:13
Tänases "Tallinna Teataja" lehes (vene keelses versioonis; eesti keelses versioonis seda artikli puudub) on artikel JK Ajaxi väljakutest. Artiklis on kirjutanud, et omal ajal Ajaxi jalgpallikompleksi maal paigutati muruhokiks tehtud kunstikate : )

kaitz
26.09.06, 15:20
Siiski usun,et läheb üleminekumängu mängima

kaups
27.09.06, 18:34
Tulevikul viimane aeg siis jalad köhu alt välja vötta ;)

kaups
02.10.06, 11:15
Ilmselt minu rikutus, aga esimene möte, mis tekkis peale tulemuse teadasaamist (3:2 Maagiga) läksid mötted millegipärast igasugustele kokkumängudele, sahkerdamistele jne. Ühesönaga köigele, mis on vastuolus ausa mänguga.
Aga see on kindlasti vaid minu rikutud mötlemine...

Erko
26.10.06, 18:10
see rikutud mõtlemine ei pruugigi nii rikutud olla.