PDA

View Full Version : Jalgpallihaigla üldkoosolek 2005

Stinger
25.11.05, 17:54
Eesti jalgpallikoondise toetajate ühenduse Jalgpallihaigla 2005. aasta üldkoosolek toimub reedel 9. detsembril 2005 algusega 18.00 Tallinnas aadressil Rävala 8 esimese korruse konverentsisaalis.

Jalgpallihaigla üldkoosolekule on oodatud kõik Jalgpallihaigla liikmed ja ainult Jalgpallihaigla liikmed.

Kaasa võtta Jalgpallihaigla liikmekaart ja/või isikut tõendav dokument.

Lisainfo Kojamehelt

Jalgpallihaigla
www.jalgpallihaigla.ee
jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee

rauno
25.11.05, 18:19
Positiivne:)

strowik
25.11.05, 18:34
On ka informatsiooni, mis teemadel koosolekul arutama hakatakse ning orienteeruv pikkus?

Hellik
27.11.05, 18:28
Eesti jalgpallikoondise toetajate ühendus Jalgpallihaigla kuulutab välja logo avaliku konkursi.

Logol peab olema kindlasti kasutatud järgmisi detaile:
- värvid: sinine, must ja valge
- tekst JALGPALLIHAIGLA 2001
- kujund: jalgpall

Soovitatavad failitüübid *cdr ja *ai (arvesse lähevad ka kõik muud, s.h käsitsi paberile joonistatud kavandid).

Võistlustööd saata emailiga jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee või postiaadressile:
Ott Pruun/Jalgpallihaigla

Luise 15-6

Tallinn

Võistlustööde esitamise viimane tähtaeg on 7.12.2005 kell 15.00 (selleks hetkeks peab olema logokavand Jalgpallihaigla emailiboksis või postkastis).

NB! Võistlustöö esitamisega annab autor MTÜ-le Jalgpallihaigla kõik logoga seondavad õigused (s.h õiguse logo kujundust vajaduse korral muuta). Kui logo on Jalgpallihaigla liikmete ja juhatuse poolt välja valitud ja heaks kiidetud, kohustab Jalgpallihaigla mainima töö autori nime vastavas pressiteates.

Väljavalitud logo autor saab preemiaks järgmise paketi:
- 1 vabalt valitud fännisall Jalgpalihaigla fänniatribuutika hulgast
- kõik Jalgpallihaigla laos olemasolevad mängumärgid aastatest 2003-2005
- 1 tasuta pilet vabalt valitud 2006. aasta Eesti koondise kodumängule
- 10 % odavam reis Bona Reisidega Eesti koondise välismängule

2. koht: fännisall
3. koht: MM 2006 fännisärk
----------------------------------

Ka selline teade tuli mõne päeva eest meili peale. Tähtaega vaadates peaks logo valimine olema üldkoosoleku üks punktidest, loodetavasti küll mitte kõige tähtsam.:kaval:

Tundmatu1976
29.11.05, 13:21
Vat kui hea, siis seal üritusel saan ehk ka liikmekaardi omanikuks ;)

Sen
29.11.05, 16:48
Jah, positiivne uudis!
Kas juhatus võiks teatada ka koosoleku kokkukutsumise põhjuse? Nii mina kui paljud teised soovivad teada üldkoosoleku päevakorda. Tänan.

Sillu
29.11.05, 21:42
Algselt postitas Sen

Jah, positiivne uudis!
Kas juhatus võiks teatada ka koosoleku kokkukutsumise põhjuse? Nii mina kui paljud teised soovivad teada üldkoosoleku päevakorda. Tänan.

Jah!
Juriidiliselt pole üldkoosolek üldse pädev, kui selle pävakord pole kutses avaldatud.
Teisiti sõnastades on üldkoosolek pädev arutama ja otsuseid vastu võtma ainult päevakorra punktides, mis avaldatud kutses või muul moel eelnevalt liikmetele teatavaks tehtud.

Hunt
30.11.05, 07:41
KLe jurist ära siis tule!:kaval:

sicmic
30.11.05, 13:29
Algselt postitas Hunt

KLe jurist ära siis tule!:kaval:

Ma ei ole küll jurist, aga ei hakka ka end Eesti teisest otsast kohale toimetama, kui ma ei tea, millest räägitakse.:oih:

Nõuame päevakorda!:)

ballack
30.11.05, 17:42
njah aga juriidilises mõttes just peab see toimuma ja vahet pole kas on pädev või mitte (keegi jurist midagi mainis et see koosolek peab toimuma aastas vähemalt korra kui ma õieti mäletan). kui eksin siis ärge maha tapke :D

Sen
30.11.05, 18:44
Algselt postitas ballack

njah aga juriidilises mõttes just peab see toimuma ja vahet pole kas on pädev või mitte (keegi jurist midagi mainis et see koosolek peab toimuma aastas vähemalt korra kui ma õieti mäletan). kui eksin siis ärge maha tapke :D

Praeguse põhikirja redaktsiooni kohaselt ei olegi võimalik ühtegi otsust vastu võtta.
Mis puutub sellesse et kas on juriidiline või mitte siis sel pole praegu tähtsust.

Üheks punktiks mis koosolekul arutamisele võiks tulla ongi just põhikirja muutmine.
Teiseks punktiks aastaaruande esitamine üldkoosolekule kuigi see peks toimuma 6 kuud peale majandusaasta lõppu (2001,2002,2003,2004?)
Kolmandaks liikmemaksu kehtestamine?
A need lihtsalt minu oletused või ettepanekud

Et üldkooselukul vastu võtta otsuseid peab juhatus teatavaks tegema päevakorra.

Sillu
30.11.05, 21:27
Ma tulen igatahes kohale ja vaatan vähemalt palatikaaslaste näod üle. :kaval:

kojamees
01.12.05, 10:13
Sen panusta enda energiat sellele va \"viies tribüün\" või mis teil see oli????
Kas oled huvitet koostööst või kavatsed lihtsalt Pidurdada????:viha:

Sen
01.12.05, 12:09
Algselt postitas kojamees

Sen panusta enda energiat sellele va \"viies tribüün\" või mis teil see oli????
Kas oled huvitet koostööst või kavatsed lihtsalt Pidurdada????:viha:

Selle asemel et neid punaseid lõustu siia postitada võiksid inimestele rääkida mis teemal üldkoosolek tuleb. Stinger kirjutab et lisainfo kojamehelt.... kas see ongi lisainfo? (viies tribüün, koostööst, pidurdada)
Kustkohast loed sa välja mingit pidurdamist? Vastupidi! Soovin teada millest jutt tuleb, et end ette valmistada koosolekuks või käivad sinu koosolekud nii et tuleme kokku ja hakkame mingit mula ainult suust välja ajama. Oleks vaja arutada, mida saab paremaks ja kes üldse suudavad midagi paremaks muuta?

kojamees
01.12.05, 18:10
Päevakorda alles hakkatakse täna arutama 50 min pärast.
Ja kedagi ,ei jäeta informeerimatta,lihtsalt irisev ja ilkuv toon mulle ei meeldi.Ja ku keegi alustab vestlust just sellel toonin,siis vastan loomulikult Temale arusaadavas (loe:alustatud) keeles.

ballack
01.12.05, 21:24
kõikidel palun vait olla ja edasi juua :D ok päris hea oleks kui näeks ära kes siis ikka jalgpallihaiglas on. nimekirjas on küll neid palju kuid siiski nägupidi ju ei ütle ära kas on patsient või mitte. ootan ärevusega :õnnelik:

Corinthian
02.12.05, 00:44
Mis on Jalgpallihaigla mõte, eesmärk, missioon, visioon ... wateva? Huvitav oleks lihtsalt teada? Liikmeid on ju juba \"tuhandeid\" ... palju kohale tuli, mis arutati, mis otsustati ? Lihtrahvas tunneb ka huvi ...

Sir. Nuutu
02.12.05, 01:10
Algselt postitas Corinthian

Mis on Jalgpallihaigla mõte, eesmärk, missioon, visioon ... wateva? Huvitav oleks lihtsalt teada? Liikmeid on ju juba \"tuhandeid\" ... palju kohale tuli, mis arutati, mis otsustati ? Lihtrahvas tunneb ka huvi ...

Kuidas sa saad küsida selliseid küsimusi, kui see alles hakkab toimuma.

Kahju et see 9dets on. Kolm asja juba kogunenud sellele kuupäevale:(

rooney
02.12.05, 21:16
Mina igatahes kohele tulemas, esiteks et saada värske liikmena oma liikmekaart kätte ja lisaks veel tutvuma ülejäänud palati kaaslastega!

kojamees
03.12.05, 13:01
Jalgpallihaigla üldkoosoleku päevakorra projekt

09.12.2005

Kell 17:30-20:00

1.Koosoleku rakendamine

2.Mandaadkomisjoni valimine

3.Häältelugemise komisjoni valimine

4.Päevakorra kinnitamine

5.JPH juhatuse esimehe aruanne

6.Tarmo Tuule aruanne

7.Steve Vili aruanne

8.Tarmo Kruusimäe aruanne

9.Uue põhikirja projekti tutvustamine ja kinnitamine

10.Uue Logo tutvustamine ja kinnitamine

11.Uue juhatuse kandidaatide tutvustus ja juhatuse valimine.

12.Vabad Sõnavõtud.

13.Valimistulemuste teatavaks tegemine ja kinnitamine.

14.Üldkoosoleku lõpetamine.

Sir. Nuutu
03.12.05, 14:17
Algselt postitas Nuutu

Kuidas sa saad küsida selliseid küsimusi, kui see alles hakkab toimuma.

Kahju et see 9dets on. Kolm asja juba kogunenud sellele kuupäevale:(

Praeguse sisuga saan ennast siiski kohale uperdada:P

aiFo
03.12.05, 18:23

kas saaks pisut lahti seletada, nö puust ja punaseks, mandaatkomisjoni olemust ja ülesandeid. tänan.

kuidas ja millal toimub uute juhatuse kandidaatide ülesseadmine? kes võivad kandidaate esitada? (miski kriitiline mass või võib teoreetiliselt esitada igaüks igaühe? kas kandidaat saab ennast kellegi kasuks taandada?) kas kandidaatide ülesseadmises on ka miskeid omapärasusi? (kunagi oli jutt geograafilisest jagunemisest ntx).

eks küsimusi tekib veel. hea oleks kui üritus saaks eelnevalt siinkohas läbi arutatud-seletatud, et ei tekiks olukorda, kus juhatus peaks iga persooniga kohapeal a&o\'d tutvusta ja kogu aur läheks selgitamaks, mis üleüldse toimub... jõudu!

aiFo.

aiFo
04.12.05, 13:31
Algselt postitas Sen

Uut põhikirja ei saa kohe kindlasti kinnitada, sest 282 liiget kokku ei tule.

khmm... sjuke ketserlik mõte tekkis... et kas juhatuse otsusega liikmeid välja visata ei saa mitte? viskaks mittekohaleilmunud korraks hops välja, teeks põhikirjamuudatuse ja võtaks seejärel väljavisatud jälle ilusti tagasi :) tjah, kirjutatut üle lugedes kõlab ikka väga jaburalt küll :) samas on sarnaseid skeeme ju \"päriselus\" ja \"äris\" kasutatud küll ja küll...:doh:

Sen
04.12.05, 13:36
9.Uue põhikirja projekti tutvustamine ja kinnitamine

Kirjutan uuesti sest vahepeal oli kaduma läinud

Põhikirja projekti kinnitamine?
Kuidas seda mõista? Või mõtled sa põhikirja kinnitamist?
Teatavasti tuleb osavõtjate nimekiri ka äriregistrisse viia, et uus põhikiri toimima hakkaks.

Sen
04.12.05, 13:49
Algselt postitas aiFo

Algselt postitas Sen

khmm... sjuke ketserlik mõte tekkis... et kas juhatuse otsusega liikmeid välja visata ei saa mitte? viskaks mittekohaleilmunud korraks hops välja, teeks põhikirjamuudatuse ja võtaks seejärel väljavisatud jälle ilusti tagasi :) tjah, kirjutatut üle lugedes kõlab ikka väga jaburalt küll :) samas on sarnaseid skeeme ju \"päriselus\" ja \"äris\" kasutatud küll ja küll...:doh:

1 variant oleks ka lihtvolituse blanketid välja trükkida ja võtta allkirjad nende käest kes kohale ei kavatse tulla aga see oleks ikka väga suur töö.
2 variant korduskoosolek sama päevakorraga ja samas kohas, siis võib ka 5 inimesega otsuseid vastu võtta.

aiFo
05.12.05, 16:11
tjah, kurb.

2 päeva jooksul pole esitatud küsimustele vastatud. miks nii?

kas inimestel on põhjust tartust ja põlvast üksnes sellepärast tallinnasse sõita, et teada saada seal, et mõne aja pärast toimub korduskoosolek?... sen, viitsid sinagi seda asja vähe seletada ehk? ma isiklikult ei jaga asjade õiguslikust taustast mitte muhvigi.

pRmt!

Sen
05.12.05, 17:49
tjah, kurb.

ma ei julge siin midagi seletada ega küsida, sest keegi võib seda jälle tõlgendada pidurdamisega.
Juba kehtiv põhikiri on nii vigasid täis, et ma kaldun arvama JH asutamise
õigustühisuses.
Üks näide sealt: / Liikmeks vastuvõtmise otsus jõustub, kui üldkoosolekul on osalenud vähemalt pooled Ühingu liikmed/ ??? Kuidas seda mõista?
Kuna pole ühtegi koosolekut toimunud kas siis JH-l ei olegi liikmeid?
Aga tundub et see on 1 punkt mida me saame ära kasutada. JH-l pole tänase päeva seisuga ühtegi liiget! Uurin seda asja targemate käest.
Aga juhul kui seda kasutada ei saa siis korduskoosolek sama päevakorraga on
kindlamast kindel!
Koosoleku otsustusvõimelisus.
Üldkoosolek on otsustusvõimeline kui sellest võtab osa üle poole Ühingu liikmetest või nende esindajatest ( s.o. siis 212 liiget ja/või esindajat ).
Kas juhatusel on andmeid tulijate/mittetulijate kohta? Kas kõik liikmed on
saanud kutse koos päevakorraga üldkoosolekule? Minule näiteks pole see meili peale tulnud.
Põhikirja muutmine otsustatakse kohalolevate liikmete vähemalt 2/3 häälteenamusega,
kusjuures antud otsuste vastuvõtmiseks on nõutav vähemalt 2/3 Ühingu liikmete kohalolek.
Põhikirja muutmisel tuleb osavõtjate nimekiri ja allkirjastatud volitused äriregistrisse viia. Ei kujuta küll ette kes hakkab neid allkirju võltsima, sest olen 100 % kindel et 2/3 liikmetest (s.o. 282 liiget kohale ei ilmu). Seega, uut põhikirja pole võimalik reedel kinnitada.
Kui otsustati lõpuks üldkoosolek korraldada siis võiks selle ikka korralikult ette valmistada, sest paljud tulevad tõesti spetsiaalselt L-Eestist kohale k.a. ka mina.
Põhikirja järgi peab juhatus kord aastas kokku kutsuma üldkoosoleku.
Üldkoosolek peab valima revidendi kes esitab üldkoosolekule lõppenud majandusaasta aruande.
Päevakorras pole juttugi revidendi valimisest kuigi seda põhikiri nõuab rääkimata majandusaasta aruannetest.
Samuti pooldan liikmemaksu kehtestamist mis võiks ka 1 päevakorra punkt olla.
Praeguseks kõik! Tänan.

estone
05.12.05, 18:53
mida iganes sen

kojamees
06.12.05, 20:20
Rahu Härrased.
Üldkoosolek on ikkagi meil sellex,et ükskord see paberimajandus korda teha ja viia MTÜ vastavusse MTÜ säädusega.
Et anda meite tegevusele õiguslik alus.
Muud pole miskit muutund ja Revident valitakse ka.Senini oleme me enda majandusaruanded ikka läbi raamatupidamis firma ajanud.
Paanikaks pole põhjust .
:õlu: :õlu: :õlu:

aiFo
06.12.05, 22:26

Rahu Härrased.
Üldkoosolek on ikkagi meil sellex,et ükskord see paberimajandus korda teha ja viia MTÜ vastavusse MTÜ säädusega.
Et anda meite tegevusele õiguslik alus.
Muud pole miskit muutund ja Revident valitakse ka.Senini oleme me enda majandusaruanded ikka läbi raamatupidamis firma ajanud.
Paanikaks pole põhjust .

Rahu on. Aga endiselt õhus küsimused, mis esitasin eespool seoses koosoleku kava punktidega:

Lisaks sooviks kommentaari numbrile 282 ja koosoleku esimese toimumiskorra õnnestumise sõltuvusele sellest numbrist.

Tänan,

aiFo.

Stinger
07.12.05, 09:27
Algselt postitas aiFo

Lisaks sooviks kommentaari numbrile 282 ja koosoleku esimese toimumiskorra õnnestumise sõltuvusele sellest numbrist.

Lugedes seadust ja vaadates meie olukorda tundub olukord loomulikult nutune. Praeguses JH-s on kindlasti suur hulk surnuid hingesid, veel suurem kogus muidu liikmekaardiga lehvitajaid (keda huvitab rohkem baaris saadav ale kui JH-s idee).

Koosolekul ootan eelkõige säravate ideede pakkujaid, kes suudavad kuidagi kaasa aidata JH paremaks muutmisele.

Nende tüüpide koht, kes kohale ei ilmu ja pärast hakkavad protsessima, on peldikus koos oma seadustega.

aiFo
07.12.05, 09:59
Algselt postitas Stinger

Nende tüüpide koht, kes kohale ei ilmu ja pärast hakkavad protsessima, on peldikus koos oma seadustega.

tjah, seleta seda inimesele, kes tuleb ntx võrust kohale spetsjomm ja peab kohapeal kuulma, et sorrilääd, koosolek on tähtsate otsuste tegemiseks õigustühine, tule kohale nädala pärast, siis saab otsuseid vastu võtta, kuna nii näeb ette mtü-de seadus...

minul on ju lihtne -- hüppan reede õhtul 5 paiku nr 3 trolli ja hoplaa, olen kohal; juhtub ürituse must stsenaarium tulema, sean sammud edasi mõnda kesklinna lokaali ja pole kah väga hullu. kui vaja, siis nii kasvõi mitu nädalat järjest.

ma ei küsinud oma küsimusi mitte kellegi kiusamiseks, vaid pigem ürituse ladusa toimumise soodustamiseks. paraku sisulisi vastuseid peale seni oma ja mõnede privaatteadete (mis käinud kõik mtü seaduste teemal) ja nüüd ka stingeri oma, pole ma saanud :doh:

Stinger
07.12.05, 10:20
Algselt postitas aiFo

tjah, seleta seda inimesele, kes tuleb ntx võrust kohale spetsjomm ja peab kohapeal kuulma, et sorrilääd, koosolek on tähtsate otsuste tegemiseks õigustühine

Ma kaldun arvama, et kohale tulnud isikute jaoks pole demokraatlikult vastuvõetud otsused kindlasti meie endi silmis õigustühised. Mida seadus ütleb on eraldi teema.

Ma tahan öelda, et kui kutse saanud ja kohale tulnutest enamus midagi otsustab, siis on see meie jaoks seaduseks, mida peab täitma. Alati võib ju protsessida, et vähe rahvast kohal, hääle andud liige ei pruugi olla teovõimeline ja enda ümber toimuvaga kursis jne jne.

Loodan, et rahvas saab aru millises olukorras on JH. Eluilmas ei tule KUNAGI kohale 50% liikmetest. Mis me siis teeme, seaduse järgi kõik õigustühine???

Millestki peab ju seda sasipundart hakkama lahti harutama.

kojamees
07.12.05, 10:45
MA olen ikka igasorti koosolekutel olnud ja see 50% jutt on ikka ajast ja arust.KAs me tahame vormistada enda JH või vedada seaduses näppu.Kui juba seadusesse,siis on ju tegelikult veel suuremad küsimärgid aga eks otsige need ise ülesse.
Mandaatkomisjon-eks ikka see,et registreerida kohaletulnute arv.See ikka selleks ,et koosolek rakenduks.
JUhatus ja juhatuse valimine-see tuleb ju pärast uue Põhikirja kinnitamist.
Sealt ka vastused-mitu liiget,nõudmised,tingimused.

Tembu
07.12.05, 10:50
Ei ole just eriti kursis MTÜ seadusega, kuid kas alaealised (kuni 18a isikud) annavad välja täiemõõtmelise(seaduse mõistes siis) liikme staatuse? Sellest ei või tekkida mingit keberniiti?

kojamees
07.12.05, 15:20
Kui kellegi jaoks on see problee,siis PROBLEEM.meie jaoks ilmselt ei ole,sest fänn on fänn!!!

Martin
07.12.05, 15:35
Mina ei saa üldse aru, et mis mõte on näiteks mingil mandaatkomisjonil, kui seadused ja praegune põhikiri on niikuinii suva. Siis võib ju niisama lällata ja pärast öelda, et otustati. Suvalised numbrid kah paprile ja edasi! Kes ikka kobiseb, seadused ju ei koti.

Sen
07.12.05, 17:16

MA olen ikka igasorti koosolekutel olnud ja see 50% jutt on ikka ajast ja arust.KAs me tahame vormistada enda JH või vedada seaduses näppu.Kui juba seadusesse,siis on ju tegelikult veel suuremad küsimärgid aga eks otsige need ise ülesse.
Mandaatkomisjon-eks ikka see,et registreerida kohaletulnute arv.See ikka selleks ,et koosolek rakenduks.
JUhatus ja juhatuse valimine-see tuleb ju pärast uue Põhikirja kinnitamist.
Sealt ka vastused-mitu liiget,nõudmised,tingimused.

50 % ajast ja arust? Jah, loomulikult on see ajast ja arust aga meie peame siiski veel lähtuma oma vanast põhikirjast ja seadustest.
Koosolekut tuleks alustada liikmete vastuvõtmisest, sest praegu pole JH ühtegi liiget kuigi räägitakse et meid on tuhandeid. Ja peale seda saab ka uue põhikirja vastu võtta ja äriregistrisse viia.
Kas selle uue põhikirja projektiga on ka enne koosolekut võimalust tutvuda?

Sen
07.12.05, 22:20
Algselt postitas Tembu

Ei ole just eriti kursis MTÜ seadusega, kuid kas alaealised (kuni 18a isikud) annavad välja täiemõõtmelise(seaduse mõistes siis) liikme staatuse? Sellest ei või tekkida mingit keberniiti?

§8. Füüsilise isiku teovõime

(1) Füüsilise isiku teovõime on võime iseseisvalt teha kehtivaid tehinguid.

(2) Täielik teovõime on 18-aastaseks saanud isikul (täisealisel). Alla 18-aastasel isikul (alaealisel) on piiratud teovõime.

Piiratud teovõimega isiku poolt seadusliku esindaja eelneva nõusolekuta tehtud ühepoolne tehing on tühine.

kojamees
08.12.05, 00:35
MIs see siia puutub.Sen.Ma ei saa Su jutust aru.Ka Õpilaste Omavalitsused teevad otsuseid!!!!

kojamees
08.12.05, 00:36
Põhikirjaga saab tutvuda kohapeal.

aiFo
08.12.05, 02:22
dsoh.

*toimuva koosoleku seaduslik pool selgub kohapeal

*uue võimaliku põhikirjaga saab tutvuda kohapeal

*uue juhatuse liikmekandidaatide esitamise kord, võimalike kandidaatide arutelu, nende esitamine -- kohapeal

kas ei oleks siiski lihtsam võimalikult palju eelinfot toimuvast juba varasemalt liikmetele seedimiseks ette heita. 2 ja pool tundi kipub plaanitava programmi läbimiseks kõigi nende viivitustega koos, mis kuluvad uue põhikirja ettepanekuga tutvumiseks, juhatuse liikmekandidaatide väljanuputamiseks (nende nõusoleku nuiamiseks, võimalike alternatiivide otsimiseks jne-jnt) ja kõigiks hääletusprotseduurideks väheks jääma. kas on plaanis koosoleku alguses tekitada infotund, kus kõik siin kõlanud küsimustele vastuse saab?

praegu tundub ainus kindel asi olevat koht ja aeg. homme siis!

pRmt!

aiFo.

Sir. Nuutu
08.12.05, 08:33
Kurat küll, mida te nutate ja vinugute siin.
On siis uudishimu nii suur, et ei jõua reedet ära oodata?!
Küll te seal teada saate ju.
Miks teha koosolek ennem juba soccerneti foorumis ära, kui see planeeritud reedele?
Ärge tahtke liigapalju teada.

aiFo
08.12.05, 08:42
edit: muudan oma esialgset teksti, kuna avastasin eelnevast kirjutisest küsimused. kas retoorilised või mitte, aga igaks juhuks üritan vastata.

jõuan reede rahumeeli ära oodata. olen endale selle 2-3 tundi juba ilusti vabaks teinud ja puha ning isegi nö musta stsenaariumi korral ei oleks minu isiklik tragöödia teab-mis-suur. küll aga olen pidanud suht ebalevalt vastama inimestele, kes pärivad, et kas on mõtet lõuna-eestist kohale vurada. ühest küljest ju nagu koosolek toimuks, teisest küljest on aga tal juures MTÜ-de seadusest tulenev kiiks, mis muudaks nagu vastuvõetavad otsused seaduse ees õigustühiseks. ja kui koosoleku üheks eesmärgiks oleks nagu kogu JH asi seaduslikult jonksu ajada, siis tekibki küsimusi. et kas üritatakse asja seaduslikult ajada või võetakse vastu otsuseid vastu \"meie endi poolt ja enda jaoks\" (umbes nii nagu mainis stinger). mõlemal variandil omad head ja vead. paraku ei ole praegu ühest vastust, kumba teed minnakse. sest nagu öeldud (stinger jällegi), on ebareaalne 2/3 rahvast kokku saada. kas selles suhtes on välja mõeldud mingid variandid, seda miskipärast ei öelda.

nuutu, ehk ikkagi põhjendad, miks ei peaks saama tutvuda uue põhikirjaga enne selle kinnitamist? samuti jäetakse kohapealseks aktsiooniks juhatuse liikmekandidaatide esitamine ja esitamiskorra tutvustamine. kohapeal ei suudeta kindlasti selles suhtes ennast 100% mobiliseerida, liialt palju muud müra -- põmst esitavad/esitatakse kandidaate/kandidaatideks need, kellel asi eelnevalt läbi mõeldud...

viimase soovituse \"ärge tahtke liigapalju teada\" jätan kommentaarita

tänan.

aiFo.

kojamees
08.12.05, 12:37
Kõigile teadmiseks.
Vaadakem seda MTÜ JAlgpallihaigla-t kui äriregistri seisukohalt ja seal te näete kahte nime.
EHK teisisõnu.Need kaks nime teevad éttepaneku,et otsustajate ring oleks veidike laiem,siis pärast osade inimeste virisemist -ilmselt pole vaja seda üldkoosolekut ka teha.
Need kaks nime saavad ka ilma teisteta hakkama ja võivad vastu võtta nii logo kui programmi ja valida oma suva järgi ka juhatuse.
Milleks üldse enda aega raisata ja tekitada MTÜ-le rahalisi kulutusi???????

Kes tahab juristiks saad-mingu Ülikooli!!!!

Kuhu on kadunud sära teite silmis ja vaimustus.
Küsige korraks endalt----MILLEKS ?????
\"....ainult ilkujad on irvel
ikka hammas haljas
küünikul kõik küünemust ...\"

ja mis sest,Te ei tunnegi MEID
sest meid on vaid TUHANDEID

Sir. Nuutu
08.12.05, 13:35
Sest kõik saate ju naguinii kohapeal teada.
See vaidlus või see niiöelda \"müra\" mis siin tekkinud on, on liiga suureks aetud. Läksite lihtsalt kõik ühe suure lainega kaasa.
Mina igaljuhul proovin nüüd mitte siia enam postitada, muidu jäen kah veel selle \"laine\" alla.

ballack
08.12.05, 13:43
ma ka ei saa aru milleks vinguda? ok võib-olla tõesti see põhikirja variant võiks olla kättesaadav kuid muud ei ole ju olulised. meil on siiski fänniorganisatsioon mitte mingi anonüümsete alkohoolikute ühing kus inimesed teevad tööd kuna nad tahavad aidata. meil on fänniorganisatsioon ja see on loodud meie endi jaoks mitte kellelegi narkomaan vasjale lasnamäelt või alkohoolik peebule (kõik peebud ärge seda enda mõnitamisena võtke) abja-paluojalt. ja kui midagi ongi vinguda siis võiks seda teha vastavas foorumi nurgas ja peale koosolekut kuna siis on nähtud milline see tegelikult oli ehk siis paluks mitte spekuleerida kui palju rahvast tuleb jne. kui tahate näpuga seaduses olla siis palun lugege üle mitu MTÜ\'d eestis on kus kõiki seadusi täidetakse ja palju on üldse MTÜ\'sid. paluks enne koosolekut mitte ühtegi vingumist siia siis saab rõõmsa meelega koosolekule tulla mitte ei pea tulema mõttega et läheks suureks sõnasõjaks ja karjumiseks või mida iganes. me oleme siiski kõik ju Eesti jalgpallikoondise fännid ja võiks ikka sõbralikult suhelda mitte kirveid üksteise selga lüüa nagu USA\'s tavaline on - me siiski ju oleme Eestis mitte USA\'s?.;)

ballack
08.12.05, 13:45
kui tahate muidugi vaielda hästi palju siis astuge keskerakonda (loe: keskpartei) ja siis saate volikokku (eriti need kes eesti keelt ei oska) või riigikokku ja seal saate vaielda nii et vähe pole.:D kuni koosoleku alguseni: silentium absolutum!

kyps
08.12.05, 13:49
Mina olen küll siin teemas vingumise asemel rohkem konstruktiivset kriitikat ja selgeid küsimusi näinud, millele aga on pahatihti vastatud just stiilis \"ära vingu!\". Ilus see igatahes pole.

Sen
08.12.05, 13:56

Kõigile teadmiseks.
Vaadakem seda MTÜ JAlgpallihaigla-t kui äriregistri seisukohalt ja seal te näete kahte nime.
EHK teisisõnu.Need kaks nime teevad éttepaneku,et otsustajate ring oleks veidike laiem,siis pärast osade inimeste virisemist -ilmselt pole vaja seda üldkoosolekut ka teha.
Need kaks nime saavad ka ilma teisteta hakkama ja võivad vastu võtta nii logo kui programmi ja valida oma suva järgi ka juhatuse.
Milleks üldse enda aega raisata ja tekitada MTÜ-le rahalisi kulutusi???????

Kes tahab juristiks saad-mingu Ülikooli!!!!

Kuhu on kadunud sära teite silmis ja vaimustus.
Küsige korraks endalt----MILLEKS ?????
\"....ainult ilkujad on irvel
ikka hammas haljas
küünikul kõik küünemust ...\"

ja mis sest,Te ei tunnegi MEID
sest meid on vaid TUHANDEID

Tohohh kojamees.
Kui me vaatame JH-t äriregistri seisukohalt siis võib seal tõsti kaks nime kirjas olla.
Kaks nime saavad ilma teisteta hakkama? :doh: Milleks siis üldse liikmeid vaja on kui kaks nime teevad kõik ära. Tuletan sulle meelde et ühingu kõrgemaks organiks on liikmete üldkoosolek.
Aga vaatan, et need kaks nime siiski pole jõudnud kõike teha.
Ei pea olema jurist, et seadust ja ühingu põhikrja täita.
Nüüd siis juba arvad et polegi vaja koosolekut teha? Juhatus peab kutsuma koosoleku
kokku vähemalt kord aastas.
Küsimuste esitamine ei ole virisemine ja sooviks konkreetseid vastuseid liikmete poolt
esitatud küsimustele. Oli ju kirjas et lisainfo kojamehelt.
ahjaa, mis on selle salapärase raamatupidamisfirma nimi kes 4 aastat aruannet teeb?
Selline korralagedus tuleb lõpetada mistahes viisil. Juhatus on ilmselt arvanud seni, et see auamet, mis põhikirja lugemist ei eelda.

Tembu
08.12.05, 14:07
Algselt postitas ballack
kui tahate näpuga seaduses olla siis palun lugege üle mitu MTÜ\'d eestis on kus kõiki seadusi täidetakse ja palju on üldse MTÜ\'sid.

Mina pean ennast väga seadusekuulekaks inimeseks. On taunitav, kuidas äriettevõtted(ja ka eraisikud) üritavad läbi ussim***i seadustest mööda vaadata, neid eirata ja pidades selliseid teguviise justkui loomulikeks ning enesestmõistetavateks...
Teeme nii nagu kõik? Ei tasuks laskuda nii madalale, kuhu kogu poliitiline ja äriline ladvik on maandunud.
Kui juba teha midagi, siis miks kuradi pärast peaks seda tegema poolikult?
Meie, kui oma riigi ja koondise fännid, peaksime olema aususes ja seadusekuulekuses esirinnas. Vot.
Ja vingumisi pole siin tõesti olnud. Ning ka selgeid vastuseid mitte.

Ahjaa. Selgust ja läbipaistvust!

ballack
08.12.05, 16:37
jalgpallihaigla ei saa lihtsalt olla täiesti seadusekuulekas. meid ei tule ju ühekski koosolekusks piisavalt kokku. teeme seda nii hästi kui suudame siis. ja peaasi on et paberimajandus oleks korras. see kas meid tuleb sinna see 2/3 kohale või mitte see ei ole nii tähtis (hea muidugi oleks kui tuleks). meie eesmärk lihtsalt on teistsugune kui teistel MTÜ\'del. tuleb lihtsalt leppida sellega. peace!

tafka
08.12.05, 23:16
jalgpallihaigla ei saa lihtsalt olla täiesti seadusekuulekas

et oleme siis nagu jalkaliit?

ballack
09.12.05, 00:04
aga äkki siis seletad kuidas sa saaksid selle piisava arvu liikmeid kokku (ehk see milles kindlalt puudu jääb)?

-Antz-
09.12.05, 00:46
Mnjaa. Ma vinguma ei hakka. Pole liigegi. Raix soovitas mul täna seda kammaijaad lugeda.
Korralik huumor. Kas saab uue modede süsteemi rakendudes ja selle nö. koosoleku toimumise järgselt tõsta kogu eelpoololev kompott teemasse: Veits nalja? :)
Üldiselt mulle huumor istub.

fitti
09.12.05, 03:30
Algselt postitas ballack
jalgpallihaigla ei saa lihtsalt olla täiesti seadusekuulekas.
/.../
ja peaasi on et paberimajandus oleks korras.

võtan oma mantli.

Corinthian
09.12.05, 10:00
Algselt postitas ballack

jalgpallihaigla ei saa lihtsalt olla täiesti seadusekuulekas. meid ei tule ju ühekski koosolekusks piisavalt kokku. teeme seda nii hästi kui suudame siis. ja peaasi on et paberimajandus oleks korras. see kas meid tuleb sinna see 2/3 kohale või mitte see ei ole nii tähtis (hea muidugi oleks kui tuleks). meie eesmärk lihtsalt on teistsugune kui teistel MTÜ\'del. tuleb lihtsalt leppida sellega. peace!

Et siis prooviks korrata oma küsimust : mis on Jalgpallihaigla mõte, eesmärk, missioon, visioon ... wateva? Huvitav oleks lihtsalt teada? Liikmeid on ju juba \"tuhandeid\"? Või on olemas lühema ja pikema aja eesmärgid? Või üksnes soov liidu liikmeks astuda ja liituda suure juhi manageeritava koalitsiooniga ?

Stinger
09.12.05, 10:25

Algselt postitas ballack

Et siis prooviks korrata oma küsimust : mis on Jalgpallihaigla mõte, eesmärk, missioon, visioon ... wateva? Huvitav oleks lihtsalt teada? Liikmeid on ju juba \"tuhandeid\"? Või on olemas lühema ja pikema aja eesmärgid? Või üksnes soov liidu liikmeks astuda ja liituda suure juhi manageeritava koalitsiooniga ?

Kui liige oled, siis peaks sulle ju selge olema, mis MTÜ liige sa oled. Kui aga liitumisavalduse tegid meeltesegaduses, siis võta liikmekaart kaasa ja tule üldkoosolekule, kus korratakse need teemad üle.

Kui sa aga JH liige ei ole, siis unusta kogu eelnev jutt ära;)

Corinthian
09.12.05, 11:09
Algselt postitas Stinger

Algselt postitas ballack

Kui liige oled, siis peaks sulle ju selge olema, mis MTÜ liige sa oled. Kui aga liitumisavalduse tegid meeltesegaduses, siis võta liikmekaart kaasa ja tule üldkoosolekule, kus korratakse need teemad üle.

Kui sa aga JH liige ei ole, siis unusta kogu eelnev jutt ära;)

Tänan, sain kõigile oma küsimustele ammendav vastus ;)

estone
09.12.05, 11:55
JPH liige olemine on vabatahtlik, kui midagi ei sobi siis baybay

Devil
09.12.05, 12:23
ja vot sellised jandid ongi põhjuseks, miks mina pole JPHsse astunud.

Hunt
09.12.05, 13:08
Mina olen üx nendest paljudest kes täna ei jõua koosolekule! Kahjux ajateenistus on selline jama asi mis piirab paljusid asju mida tahax teha;)

ballack
09.12.05, 13:50
miks kõik mind alati valesti mõistavad? ma kirjutasin et jalgpallihaigla ei saa kunagi olla täiesti seadusekuulekas ja see on sellepärast et me ei saa piisavalt palju liikmeid koosolekule. ma kirjutasin et paberimajandus peab olema korras ja see tähendab siin ka seda et raamatupidamine oleks korras ehk siis ei ole raha kantimist kõrvale ja muid selliseid asju. ja juhtimine on nii nagu ta praegu on: mõndade inimeste käes, kuid selle pärast ei saa vinguda kuna kui liikmeid ei tule piisavalt kokku siis see tähendab et liikmed on lihtsalt rahul praeguse juhtimisega. kui liikmed (loe: patsiendid) ei oleks rahul siis nad kas lahkuks jalgpallihaiglast või alustaks mässu või koosolekul hääletaks maha praeguse juhtkonna või midagi muud. ja mina ei ole juhtkonnas nii et minu poole mitte pöörduda nende küsimustega et mis seal toimub või mida iganes sellist. foorumis on mõtetu vaielda - parem vaidleme koosolekul nendega silmas-silma ja siis äkki oskan ära seletada oma mõtted.

päkapikk
09.12.05, 19:17
kuni viimase hetkeni pidin koosolekule minema............kuradi naised ja nende mured.:(

-Antz-
09.12.05, 21:51
Jajah. Õudne.
Aga kas siis \"Väikese notsu nikkumise laulu\" ka ikka lauldi?

jansa
10.12.05, 01:01
...keegi kohalkäinuist ehk kommenteeriks mis tehtud mis teoksil ning mis otsuseid siis vastu võeti kah. Ise kahjuks trenni tõttu tulla ei saanud....

ballack
10.12.05, 02:16
põhimõtteliselt ametlikult on liikmeid tänasest umbes 40 mitte üle 400. tulemas on millalgi suurpuhastus \"kustutatud\". jalgpallihaigla kaardid vahetatakse välja pubides vaja minevate magnetkaartide vastu (et saaks hakata saama soodustusi rohkemates kohtades ja muidki põhjusi). jne. ma igatahes väsinud ja magama ja ei kommentaari.

Sen
12.12.05, 19:17
Miks te siin naisi sõimate??? Edit : (naiste sõim on maha võetud, tänud!)

Aga komöödiat jagus ka koosolekule.
Minu jaoks algas koosolek veidi üllatunult kuna kojamees ei lubanud mind registreerida liikmete nimekirja vaid käskis mind külalisena registreerida, sest mul polevat liikmekaarti kaasas. Peale mõningat vaidlemist ja AiFo ja Poborsky meeldetuletust et saab ka passiga lubati mindki osalejate nimekirja :)
Sõnavõtud olid siis Papa, Stiivi, Poborsky ja kojamehe poolt. Mõningaid ebatäpsusi oli sõnavõttudes kuid üldjuhul sujus kõik hästi. Tegin ka mõned märkused esinejale kuna sõnavõtt sisaldas liialt poliitikat - mitmekordna mainimine Isamaliitu. Teatavasti on JH poliitikaväline ühendus.
Otsustest:
Kehtestati aastane liikmemaks 100 kr, alla 18 aastastele 50 kr
Logo konkurss oli naljanumber, laekunud oli 7 tööd kui ma õieti mäletan, kusjuures ükski ei sobinud JH logoks. Valiti välja vana ristilipp, mille kallal hakatakse edasi töötama.
Senised kaardid vahetatakse välja uute magnetkaartide vastu
Uut põhikrja ei saanud vastu võtta, kuna juba esimeses lauses oli viga sees mis puudutas kuupäeva. Ja kui kellelegi tundus see norimisena siis oli see lihtsalt märkus, sest sellise kuupäevaga oleks see põhikiri äriregistrist tagasi tulnud ja oleks jällegi uut koosolekut vaja.
Juhtisin tähelepanu sellele et JH ei saa 3.märtsil 2006 viie aastaseks vaid 21.juuni 2006
kuna asutamiskoosolek ja põhikirja kinnitamine toimus 21.juuni 2001
Uus koosolek otsustati kokku kutsuda just 3. märtsil kuid palun tungivalt see edasi lükata varasema või hilisema nädalavahetuse peale kuna paljud JH liikmed pole veel Belfastist tagasi jõudnud k.a. mina.

Üldkokkuvõtteks võib öelda et koosolek oli väga positiivne ja vajalik.

uvv
12.12.05, 20:47
loen. imestan. siis imestan veel. siis mõtlen, et äkki lugesin valesti.
siis loen uuesti ja jälle imestan.
oeh.
ei tahaks nagu lasteaed ka öelda.
visiteerin sarnase nimega asutust sageli, hommikuti ja õhtuti. üks minu juurde kolinud ja siin juba mõned aastad elanud naga nõuab.
tema ja ta semud küll sarnast kammaiaad ei korralda.
üks variant on veel. Kivirähk.

sicmic
12.12.05, 21:56
Algselt postitas ballack

põhimõtteliselt ametlikult on liikmeid tänasest umbes 40 mitte üle 400. tulemas on millalgi suurpuhastus \"tontidest\". jalgpallihaigla kaardid vahetatakse välja pubides vaja minevate magnetkaartide vastu (et saaks hakata saama soodustusi rohkemates kohtades ja muidki põhjusi). jne. ma igatahes väsinud ja magama ja ei kommentaari.

Kas keegi oskab seda põhjalikumalt kommenteerida? Kes, mis, millal, miks, kuidas, kas jne..

Sann
13.12.05, 03:13
uskumatu!

Tundmatu1976
13.12.05, 10:22
Nõnna nagu Senaator rääkis oli.
Samas kommentaarid uskumatu jne... on minu jaoks naljanumber, kes keelas endal kohale tulla ja püüda anda omapoolseid ettepanekuid. Aidata kaasa, et asi paraneks. Distantsilt targutada on alati lihtsam, kui käsi külge panna.

uvv
13.12.05, 10:58
Algselt postitas Tundmatu1976

Nõnna nagu Senaator rääkis oli.
Samas kommentaarid uskumatu jne... on minu jaoks naljanumber, kes keelas endal kohale tulla ja püüda anda omapoolseid ettepanekuid. Aidata kaasa, et asi paraneks. Distantsilt targutada on alati lihtsam, kui käsi külge panna.

Ma ei ole lihtsalt JPH liige. Miks ei ole liige? Loe see foorum uuesti läbi. Algusest.

Stinger
13.12.05, 11:35
Algselt postitas uvv

loen. imestan. siis imestan veel. siis mõtlen, et äkki lugesin valesti.
siis loen uuesti ja jälle imestan.
oeh.
ei tahaks nagu lasteaed ka öelda.
visiteerin sarnase nimega asutust sageli, hommikuti ja õhtuti. üks minu juurde kolinud ja siin juba mõned aastad elanud naga nõuab.
tema ja ta semud küll sarnast kammaiaad ei korralda.
üks variant on veel. Kivirähk.

ime jah

uvv
13.12.05, 18:18
Algselt postitas Stinger

Algselt postitas uvv

ime jah

palun väga.
jõuad just lõpetada, kui keegi su sõnale jooned alla jämedalt veab.

Sillu
15.12.05, 23:19
Sorry, võitluskaaslased!
Oleksin ka hea meelega kohal olnud, aga olin samal ajal kahjuks \"erakorralisena\" hospitaliseeritud. Täna siis lasti välja :(

Sen
16.12.05, 02:06
Algselt postitas Sillu

Sorry, võitluskaaslased!
Oleksin ka hea meelega kohal olnud, aga olin samal ajal kahjuks \"erakorralisena\" hospitaliseeritud. Täna siis lasti välja :(

Järsku räägid lähemalt sellest

ballack
16.12.05, 11:13
Algselt postitas Sillu

Sorry, võitluskaaslased!

wismari? :D

Sillu
16.12.05, 17:30
Algselt postitas ballack

wismari? :D

Ei.
Paldiski mnt :kaval:

Noonik
20.12.05, 22:11
Lugesin siin eespool, et oli mingi logo-konkurss ja ükski visand ei käranud ja jätkatakse praeguse täiendamisega...

Üldjuhul oleks logona veel ülilihtne variant SININE RIST nagu PUNANE RIST.
Tegu ju ikkagi \"HAIGLAGA\".

;)

Edit. sinisel ristil ei ole vist mingit copyrighti peal

dreyd
21.12.05, 09:37
loomatohtrid kasutavad ka sinist risti, siis võiks olla juba valge rist musta taustal või mingi sarnane kombi, kus ka sinine sees on.

Stinger
21.12.05, 10:17
Üldkoosolek valis suure häälteenamusega JPH logoks ristilipu, seega case closed!

vaikiv mees
09.01.06, 17:07
Algselt postitas ballack

ja see on sellepärast et me ei saa piisavalt palju liikmeid koosolekule.

Kirjanduse Selts on oma põhikirjas (http://www.kirjandus.ee/?nodeid=14&lang=et) asja kirvemeetodil lahendanud, et selliseid ebameeldivusi ei tekiks:

§ 6
Selts peab aastas vähemalt ühe üldkoosoleku, mille kutsub kokku Seltsi juhatus. Üldkoosoleku toimumisest teatab Seltsi juhatus liikmetele ette kaks nädalat enne koosoleku toimumist kas teatega vähemalt kahes üleriigilises päevalehes või saates Seltsi igale liikmele 2–3 nädalat enne üldkoosolekut kirjaliku teate. Teates peavad olema näidatud üldkoosoleku toimumise aeg, koht ja päevakord.

§ 7
Üldkoosoleku avab Seltsi esimees. Üldkoosolekut juhatab valitud juhataja ning protokollib valitud protokollija. Protokollile kirjutavad alla juhataja ja protokollija.

§ 8
Üldkoosolek on otsustusvõimeline enama kui poolte hääleõiguslike liikmete kohalolekul. Kui koosolek ei ole otsustusvõimeline, siis kutsutakse hiljemalt kolme nädala jooksul uuesti kokku sellesama päevakorraga koosolek, mis on otsustusvõimeline kokkutulnud liikmete arvust hoolimata

Sir. Nuutu
24.01.06, 17:29
Tollel Detsembri kuu koosolekul räägiti ka kodulehest. Põhimõtteliselt leidsin ma IT tüübi kes oleks nõus seda tegema. Kui veel huvi sellevastu peaks olema, eks andkem märkku.