PDA

View Full Version : Suusahüpped

Leheküljed : [1] 2

Jeti88
26.11.05, 15:07
Lääne - Euroopas armastatud talispordiala hakkab Eestis ka tasapisi hoogu sisse saama.

Salumäe sai nädalavahetusel küll ilusa hüppega lõppvõistlusele aga lõppvõistlus jäi halva ilma tõttu kahjuks ära:(

skint
26.11.05, 18:34
Napilt ei jäänud ära muideks... 25. koht. Vaimustavad 6 punkti.

marcello
26.11.05, 20:23
Kahju,et teine võistlus aia taha läks.Ja esimene oli ka ainult ühe vooruga,tahaks näha mida Jens teeb teises voorus

Raivo19
01.12.05, 04:56
Pull on mõelda,et suusahüppaja on nagu kaalujälgija,hull kaalualandamine kõikvõimalike meetoditega käib.Kolm Pikkorit näit.mängisid meiega üks hooaeg jalkat ja tahtsid liigatki pelama hakata kui tuli vahele nende dieedipidamise teema.Selle tagajärjel väänasid ennast Tambet ja Rauno ära ja Levandi keelas neil selle pulli.Iseenesest on nad kõvad jalkamehed,trenniski käinud.

Salumäe ja Jüris ka parajateks \"kiludeks\" saanud,Hannavald oli anorektikuna ju üksvahe päris kokku kukkunud.Näiteid on ilmselt veel.

marcello
01.12.05, 05:26
Mulle oleks seda sibulasupi dieeti vaja,iseasi,et kui päevagi vahele jätan siis Sakust uuritakse mis mu tervisel viga.Neil olevat läbimüük kahanenud:P

Raivo19
01.12.05, 05:52
see uus saku kuld on päris hea...salumäe joob ka päris kõvasti õltsi,ta vist aint ei söö sittagi..,arvatavasti oli tal õllest hemoglobiin nii madal,et murdmaal vastu ei pidanud.

muuseas,granaatõunamahl(orig.aserite oma) tõstab hemoglobiini,soovitasin seda aasmäe rasedale naisele,kellel oli väga madal näit,ja aitas.

marcello
03.12.05, 01:44
Täna olevat hüpatud sure mäe kval. Lillehammeris (Trondheimi asemel) Aga fis-ski andmetel polnud meite omasid startlistis-mis värk on?

marcello
04.12.05, 02:04
Kas ma olen midagi kahe silma vahele jätnud aga kuskil ei näinud juttu meie kotkastest.
Ma muutun paranoiliseks

vincent
04.12.05, 02:12
äi teind seekord kaasa lihtsalt (etv väitel). Mispärast, ei tea. Lihtsaim seletus oleks muidugi, et Jensil on noor naine ja Jürisel deprekas :D aga tõsiselt rääkides - poistel ehk mingi laager vms?

norsk
05.12.05, 13:54
Jens osales seekord kontinentaalkarikas Rovaniemis, hüppas 100m mäel 89 meetrit, mis andis 33. koha ja teisest voorust eemalejäämise. Jürisest pole haisugi.
http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&raceid=1876

norsk
05.12.05, 18:55
Ahjaa, tegemist on siis K90, ehk normaalmäega. Viimasel ajal on kombeks hüppemägede puhul põhilise parameetrina märkida mäe suurust(hill size), mitte kriitilist punkti(K- point) nagu vanasti ja see tekitab vähemalt minu puhul natuke segadust.
Tänaselt võistluselt Salumäele 30. koht 89,5 ja 89 meetriste hüpetega. Jens oli üks vähestest, kes teises voorus tulemust ei parandanud.

golo
09.12.05, 17:18
kui eestisse kiiremas korras korralikke hüppemägesi ei teki sis ple lootust et areng ka kiirelt edasi läheb ja midagi ka hüppemäel juhtuma hakkab...

Jasper
09.12.05, 17:38
Algselt postitas golo

kui eestisse kiiremas korras korralikke hüppemägesi ei teki sis ple lootust et areng ka kiirelt edasi läheb ja midagi ka hüppemäel juhtuma hakkab...
jajah....meie 2 mägikotkast vajavad hädasti oma mäge, mis üliodav.

sry aga see eesti suusahüpperiigiks ja oma mägi projekt käib rämedalt pinda ja eriti ei viici sel teemal enam vaieldagi.

Jeti88
09.12.05, 17:41
Seda hüppetorni teemat lahati päris sügavalt juba siin (http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=3365&page=16).

Devil
10.12.05, 22:22
Kui tahate suusahüppajat, Pange nimeks Andreas.

Jeti88
17.12.05, 16:54
Salumäel jätkus siis jõudu ainult kvalifikatsiooniks.

Sportnet (http://www.sportnet.ee/index.php?id=18206), võistlus katkestati.

HUvitav oleks muidugi teada, miks selline asi juhtus ja miks mõnikord nagu tuleb ja siis teinekord jälle ei tule seda hüpet? Loodame et asi paraneb...

marcello
17.12.05, 20:24
Hüppajad lasti kiires tempos alla,et juurde sadav lumi ei hakkaks kiirusi segama.Enne Jensu hüppas Alborn lühikese hüppe ja siis kutsuti Jens poomilt ära.Ja lund muudkui sadas ja sadas.Kiirus ei olnud võrreldav nendega kes said \"hanereas\" alla tulla.Seega ei olnud Jensu süü küll milleski.Loodusjõud ja zürii peata oleks oli see mis Jensu võistluse seekord perse keerasid!Nieminen viska Heina üle kildu...Eks ta selline vinguja paista meedia vahendusel ka olema!

Raivo19
18.12.05, 08:54
Algselt postitas Hmf

HUvitav oleks muidugi teada, miks selline asi juhtus ja miks mõnikord nagu tuleb ja siis teinekord jälle ei tule seda hüpet? Loodame et asi paraneb...Kahevõistlejatelt olen kuulnud,et väga tähtis on see tuulemoment äratõukehetkel.Et tuleb saada selline \"õhkpadi\" ette-alla,siis võib hüppe pikaks venitada.Kui tuul vingerpussi mängib ja vait või tagant on,surub hüppe kiiremini maha.Seda need treenerid ka seal vehivad.Kõik ootavad nagu surfarid oma hetke.
Ise käisin noorena ka Mustamäel trennis ja väiksest laskumas,seal polnud tuulega muidugi mingit pistmist.Küll aga pani mõtlema kevadine saepuru maitse suus ning murdmaale polnud raske ümber minna.:P (Tegelt kadus suusaisu paariks aastaks isegi nii,et sai Tammiste käe all korvpallitrennis käidud)

Jeti88
18.12.05, 11:12
Algselt postitas Raivo19

Algselt postitas Hmf

HUvitav oleks muidugi teada, miks selline asi juhtus ja miks mõnikord nagu tuleb ja siis teinekord jälle ei tule seda hüpet? Loodame et asi paraneb...Kahevõistlejatelt olen kuulnud,et väga tähtis on see tuulemoment äratõukehetkel.Et tuleb saada selline \"õhkpadi\" ette-alla,siis võib hüppe pikaks venitada.Kui tuul vingerpussi mängib ja vait või tagant on,surub hüppe kiiremini maha.Seda need treenerid ka seal vehivad.Kõik ootavad nagu surfarid oma hetke.

noh, seda tean minagi;)

aga kas õige äratõuke moment ka mitte selline asi pole, mis vajab tõsist harjutamist (selle asja juures ma võin nüüd küll tõsiselt puusse panna)

skint
18.12.05, 14:33
Algselt postitas Hmf

aga kas õige äratõuke moment ka mitte selline asi pole, mis vajab tõsist harjutamist (selle asja juures ma võin nüüd küll tõsiselt puusse panna)

Ära jama, hmf. Suusahüpetes küll midagi peale kõrguskartuse eemaletõrjumise harjutama pea. Sõidad mäkke ja annad aga alla tulla, kui treener ütleb, et hea tuul on. Koogitükk.

Jeti88
18.12.05, 14:40
Algselt postitas skint

Algselt postitas Hmf

Ära jama, hmf. Suusahüpetes küll midagi peale kõrguskartuse eemaletõrjumise harjutama pea. Sõidad mäkke ja annad aga alla tulla, kui treener ütleb, et hea tuul on. Koogitükk.

ok, rahune maha, kui sa seda nii täpselt tead, ma lihtsalt küsisin. be cool.

Raivo19
18.12.05, 19:15
Algselt postitas Hmf

Algselt postitas Raivo19

Algselt postitas Hmf

noh, seda tean minagi;)

aga kas õige äratõuke moment ka mitte selline asi pole, mis vajab tõsist harjutamist (selle asja juures ma võin nüüd küll tõsiselt puusse panna)pidi olema eriline äkktunnetuse hetk,mis vajab teravust,kiirust,tehnikat,jõudu,taipu.kusjuures,ku i juba asi tulema hakkab,pidi tavasuusatamine paraja põntsu panema selle elemendi treenimisele.(ilmselt töötavad teised lihased ja aeroobne ning anaeroobne töö on omavahel segatud).seepärast ongi kaht ala raske kokku ühtseks treenida.

marcello
18.12.05, 20:37
hmf,skint ju norib su kallal.Äratõuge üks tähtsamaid elemente hüppe juures.
Aga ma kordan veel,et Jensul tuli hüpe hästi välja ja äratõuke moment oli õige (kotkas Toni kommentaar) aga taganttuul ja teistest väiksem kiirus (enne Jensu tegi zürii mingi nõmeda pausi ja lasi ainult ühel proovihüppajal tulla,seega oli pausi ajal sadanud lumi takistuseks) rikkusid hüppe ära.

Aga täna ei pääsenud ta võistluselegi?

svennson
18.12.05, 20:46
Tüübid panevad tühja rohkem, tulemusi pole.
Koguaeg mingid masendused ja rahahädad ka.

Jeti88
18.12.05, 21:18
Krt, ma arvasin kohe et ma olen kuulnud kuskilt et see äratõuke moment on väga oluline.

Devil
19.12.05, 12:30
Tõukad vara, lendad kõrgelt aga siis järsku kukud vara ... tõukad hilja lendad madalalt tasakesi ja stabiilselt aga mitte kaugele.
Boinijatel on oluline enesekindlus ja tunnetus kõige muu kõrval. Väike kehakaal tuleb kaa kasuks muidugi, seeps see noorte ala ongi ;). Goldi ruulz.

Raivo19
20.12.05, 08:32
Väga kurb lugu selle Mustamäe torniga:(
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=188092&r=1

Kunagi üle 20 aasta tagasi jalutasin Nõmme Põhikooli ja üks noormees koos hüvastijätukirjaga oli sealtsamast tornist alla hüpanud,põhjuseks sassis suhted kallima ja emaga.Nägime klassivendadega,kuidas inimene ära viidi,kurb pilt kogu eluks...

Trampliin,kust kunagi tuule tiibadesse saanud nii Allar Levandi kui Ago Markvardt,on veel ohvreid nõudnud.Trennis kaldus trajektoorist kõrvale Hiiu poiss R.Oll,otse betoonposti,silmapilkne surm.Ja siis mõni aasta hiljem, mu enda koolivennad tegid mäekaldale koobast,mis sisse varises.Viiest neli jäid lõksu...alatiseks.

Luid-konte on seal palju murtud kuid jäädavalt minek on kuidagi eriti ränk.Samas ei meenu mulle,et kunagi midagi hirmsat oleks Tehvandil juhtunud.

marcello
29.12.05, 07:19
Nõnnaks,täna tuleb Jensul Vurru Adam ära võita või siis vähemalt nii hea hüpe teha,et pääseks 5 lucky looseri hulka.Algab Mäkiviikko

norsk
30.12.05, 22:42
Paraku algas Mäkiviikko vaid 105 meetrise hüppe ja tagantpoolt viienda kohaga. Nägi keegi Jensu hüpet? Oli see tuule viga või muu põhjus?
Samas teeb rõõmu vanameister Okabe tagasitulek :)

SleepWalking
30.12.05, 22:45
Algselt postitas norsk
Paraku algas Mäkiviikko vaid 105 meetrise hüppe ja tagantpoolt viienda kohaga. Nägi keegi Jensu hüpet? Oli see tuule viga või muu põhjus?

Toni Niemise kommentaar teise kommentaatori küsimusele \"oliko see myöskin mäkihyppyä\" oli midagi sellist \"no ei todellakaan jos verrataan parhaisiin\".

taku*
31.12.05, 00:27
soomlased kritiseerisid veel jensu tehnikat. see pidi tal kõige nõrgem külg olema.... väheamlt antud hüppel...

Martin
31.12.05, 02:01
Kommentaar Delfist.

pets, 30.12.2005 12:15
Soome telekommentaator nimetas meie Jensi \"suolattu muikku\" ehk soolatud rääbiseks.Annaks jumal, et see küllaltki tabav ütlemine jensile hüüdnimeks ei saaks.

marcello
31.12.05, 08:22
Jestas,Tobenoku ikka hüppab veel
igatahes way to go

Jeti88
31.12.05, 19:41
Noh, Jens jõudis ka Garmisch - Partenkirchenis põhivõistlusele. Paremuselt 20. hüpe. Põhivõistlusel läheb kokku soomlase Harri Olliga, suht tundmatu nimi. Olli on nagu Salumäegi jõudnud see hooaeg ühe korra MK sarja punktikohale. Loodame et seekord läheb paremini.

taku*
01.01.06, 16:17
herr Jensul kahjuks täna hüpe ei kulgenud.

gamer
01.01.06, 18:19
Jamh, 105m natuke vähe, kui õieti märkasin siis Ollil oli 115m. Aga jõudu järgnevateks võistlusteks.

3rk1
03.01.06, 16:44
seekord edasi ei saa.

eika
04.01.06, 18:26
Viimasel etapil läheb eriti põnevaks. Peale tänast Janda edu Janne ees 2 punkti. Tänase etapi võitis mõneti üllatuslikult Bystoel, kes edestas napilt Jandat (kes oli peale esimest vooru alles 13.). Ahonen jäi kuhugi esikümne keskele.

taku*
04.01.06, 19:02
kuuendaks.

pohhui see nelja mäe turnee....

olümpial on kungingas pukil:)

mcnamara
04.01.06, 20:36
Oh õudust. Tuuled rikkusid suuresti tänase võistluse. Ometi oli rõõm näha Morgensternilt vähemalt mingisugust taset üle hulga aja. Torinost Austriale individuaalmedalit on siiski raske loota, meeskonnavõistluses on aga tänu soomlaste ja sakslaste võimetusele nelja korralikku meest välja panna kõik võimalik. Kuidagi oleks vaja Martin Höllwarth lendama saada. Tema kogemusi läheb olümpial vaja.

Loca
06.01.06, 09:34
Btw kuidas valitseva olümpiavõitja vorm on?

mcnamara
06.01.06, 10:37
Algselt postitas Loca

Btw kuidas valitseva olümpiavõitja vorm on?

Kõikuv. Potensiaali pikkadeks hüpeteks on, aga igal võistlusel välja ei tule.

dreyd
06.01.06, 10:40
ei ole viimasel ajal minu silm riivanud ebastabiilsemat (osaliselt) võistlusala kui seda on suusahüppad, teatud mööndusega on vaid Ahonen see kes stabiilselt esikohti võtab. Võta või suurvõistlused... Ammann, jne. Pakun et tänavu on siis Janda kord...
Kas keegi mäletab veel aegu kui ruulisid Nykanen, Weissflog, AP Nikkola, Vettori, naljaga pooleks Jan Boklöv (hea nali eks ju?) ja lendav Edward. Eks nüüd kui elu kiirem ja inimesed nii vaimselt kui ka füüsiliselt nõrgemad muutub ka selline ala nagu suushüpped avatumaks üllatustele, võta nüüd kinni on see hea või halb, ilmselt meile väike riigile see sobib.

mcnamara
06.01.06, 13:47
Algselt postitas dreyd
Kas keegi mäletab veel aegu kui ruulisid Nykanen, Weissflog, AP Nikkola, Vettori, naljaga pooleks Jan Boklöv (hea nali eks ju?) ja lendav Edward.

Miks ma ei mäleta. Ajad olid teised tõesti. Polnud veel V-stiili, mis võistlused tasavägisemaks teeb ja annab ka kehvale äratõukajale õige tuulega võimaluse kaugele lennata. Mäletan hästi Calgary olümpia suusahüppevõistlusi - keerulistes oludes tegi paar-kolm meest korralikke hüppeid, ülejäänud potsatasid poole mäe peal alla. Minu meelest on suushüpped just tänu ettearvamatusele nüüd palju huvitavam ala.
Tahan tuua ära ka oma kolme noorpõlvelemmiku nimed suusahüpetes: Roger Ruud (norralane, kuulsa Birger Ruudi suguvõsa liige, hüppas 80-tel) ning austerlased Armin Kogler ja Andreas Felder. Austerlaste poolehoidjaks olen jäänudki - ehkki Kogleri või Felderi sarnast lemmikut pole hiljem olnud.

dreyd
06.01.06, 13:57
minu lemmikud-Nikkola, Nykanen, Ylipulli, sommid kokkuvõttes. Jugod eesotsas Ulaga. Siis Albertvillest hakkas asi kuidagi ära kiskuma, kuigi Niemise naerul-nägu-laps-igavesti oli omamoodi lõbus ka vaadata.

marcello
06.01.06, 14:30
nostalgia...
Felder,Kogler ja Vettori olid tegijad kuigi ise koguaeg sommidele pöialt hoidnud.

mcnamara
06.01.06, 14:56
Minevikku meenutades tulid mulle meelde need Boklövi aastad. Just pärast Calgaryt ja enne Albertville\'i. Kuidas rootslase stiili Soome telekas mõnitati! Terve endiste/praeguste hüppajate ja kohtunike kaardivägi oli stuudiosse veetud ja küll nad siis uurisid ja puurisid ja väitsid, et see pole ikka hüppamine ega midagi ja 10 punkti stiili eest oleks sellise hüppe eest liig. Eks mõni kohtunik võistlustel andiski Boklövile alla kümne.
Naljakas mõelda, kui ruttu kõik muutus ja kui imelik selline suhtumine praegu tundub. Boklövil olid veel jalad õige väheke laiali tegelikult...

dreyd
06.01.06, 15:00
jah ja siis tulid jaapanlased Jaapanist, kes tõelist kaskadöörlust demonstreerisid, maskid kah veel ees. Aga Boklöv oli jah ses osas õnnetu mees.

Jasper
06.01.06, 21:47
nagu ma aru saan siis jäi mul läbi aegade suusaturniiri finaal nägemata :(

norsk
09.01.06, 12:09
Algselt postitas Jasper

nagu ma aru saan siis jäi mul läbi aegade suusaturniiri finaal nägemata :(

Ja seal oli mida vaadata. Kui tavaliselt on turniiri võitja peale 3. etappi enam vähem selge, siis seekord jagus pinget viimase sekundini. Tundub uskumatuna, et 8 hüppe tulemus punkti kümnendiku täpsusega sama võib olla, aga võta näpust.
Kuigi Ahose närv osutus otsustaval hetkel Janda omast kõvemaks(peale viimast hüpet olin nõus mürki võtma selle peale, et Ahonen võitis), tundus mulle isiklikult, et põhjanaaber pressis endast viimase välja, vastupidiselt Jandale, kes oli ka enamaks suuteline.
Torinos aga mina oma raha kahe eelnimetatud isiku peale ei paneks, pigem pakuks võitjaks kedagi norralastest. Ja oma suurelt lemmikult Takanobult, kes lõpetas Mäkiviikko tubli 6. kohaga, ootan medalit :)

Tänases Sport-Expressis oli vene suusahüppajate hetkeseisust juttu ja paistab, et venelastel on tekkinud isu soome treenerite vastu, kes viimastel aastatel üsna edukad on olnud. Aasta tagasi koondise etteotsa palgatud sakslase Schteierti käe all pole vastupidiselt venelaste ootustele imesid sündinud, kuigi mingi edasiminek on siiski toimunud. Võimalik, et tema saatus selgub peale olümpiat, kus eesmärgiks on kuue hulka jõudmine.
Muide hiljutine kahevõistluse äss Jari Mantila töötab idanaabrite juures hooldemehena.

marcello
09.01.06, 17:35
Sommid on tegijad.Mõniaeg tagasi olid nad USA,Austria,Norra,Jaapanlaste ja mõistagi sommide peatreenerid.Praegu vist Soome,Norra,Itaalia.Kindlasti jäi mõni maa mainimata-korea,hiina? (Itaallastel vana hea Cecon abitreener)
Soomlastest klubidetreenereid leidub juba Jaapanis mitu.

norsk
11.01.06, 23:31
37 aastane Masahiko Harada sõidab oma viiendale olümpiale. Info pärineb Sport-Expressist (http://www.sport-express.ru/art.shtml?115024)
Veterani hetkevormist saab ilmselt ülevaate Sapporo MK etapil, mis toimub 21.-22. jaanuaril.

symbio
25.01.06, 23:53
Suusahüppe on kuidagi imelik ala, iseenesest on ju mõnus vaadata, kuidas mehed, ~90km/h mäest alla kulgevad ning seejärel lendavad 200m kaugusele.Ala on minujaoks imelik, kuna seal iga-aasta vahetuvad liidrid.Aastaid tagasi valitses seal sakslane Schmitt, siis valitsevad Austerlased, seejärel tuli A.Malyz, eelmine hooaeg Ahonen, kes siis hetkelgi suudab hüppata ning see hooaeg on siis J.Janda - Millest see kõik sõltub, et liidrid niimoodi vahetuvad?

Jyrka
25.01.06, 23:57
Ma just eile vetsus mõtlesin sama asja. Üks hooaeg on Hüppaja A teistest peajagu üle ja järgmisel on umbes 30nes. Schmitt, Amman, Malyz, see soomlane, isegi Andy Goldberger hüppab edasi kuigi ta oli viimati hea umbes 10 aastat tagasi.

popp00
26.01.06, 00:04
Andy Goldberger viskas suusad varna ära.

symbio
26.01.06, 00:05
Põhimõtteliselt ma hoian ikka veel pöialt Schmittile, kuna tal on minu arust kift nimi ning kui ta veel tippus (loe: liider,üldliider) oli, siis ta kandis üht ägedat MILKI kiivrit, mis oli lilla, ning ta prillid olid sellised punased - stiil oli nagu silmapaistev.Ja juuksevärvi vahetas tihedalt.Ja muidugi hüppata oskas ka.
Kommentaatorid räägivad, et ta on ikka veel otsimas oma vormi...Et millest see vorm suusahüppajatel õigemini koosneb?

zaz
26.01.06, 00:29
Algselt postitas symbio
siis ta kandis üht ägedat MILKI kiivrit, mis oli lilla,

MILKA :kop:

eika
28.01.06, 20:49
Tänase MK etapi esikolmik: Matti Hautamäki, Tami Kiuru ja Janne Ahonen. Ja olümpiani ainult kaks nädalat. Paistab, et soomlastele hakkab kamaluga medaleid tulema.

Meie Jüris jäi viimaseks, kuid muidu oli ta tubli :lahe:

eestimees
31.01.06, 11:02
mis juhtus Simon Ammaniga, kes võitis 02 OMil 2 kulda? tal pold ühtki tulemust nagu eriti ette näidata ennem OM ja peale seda ka, ta ju täiesti kustunud oli peale OMi! mis vennaga juhtus et äkki peale OM nii põhja vajus?

symbio
31.01.06, 16:27
Algselt postitas eestimees

mis juhtus Simon Ammaniga, kes võitis 02 OMil 2 kulda? tal pold ühtki tulemust nagu eriti ette näidata ennem OM ja peale seda ka, ta ju täiesti kustunud oli peale OMi! mis vennaga juhtus et äkki peale OM nii põhja vajus?
See on täiesti tavaline asi.Järgmine aasta on Janda täpselt samamoodi põhjas.

SleepWalking
31.01.06, 16:30
Algselt postitas symbio
See on täiesti tavaline asi.Järgmine aasta on Janda täpselt samamoodi põhjas.

olen valmis kihla vedama, et ei ole. janda eelnevaid tulemusi vaadates ei anna miski selliseks arvamuseks põhjust.

peapall
08.02.06, 17:23
kopinpeistin

Otepääle tuleb 58,5 miljonit maksev suusahüppekompleks

Sihtasutus Tehvandi Spordikeskus rajab Otepääle uue suusahüppemäe kompleksi, mille ehitustööde kogumaksumus on 58,5 miljonit krooni. Tehvandi Spordikeskuse haldusjuht Jüri Kull ütles BNS-ile, et uue suusahüppemäe kompleksi rahastamiseks on sihtasutus koostanud ja esitanud taotlusprojektid Euroopa Liidu struktuurifondidele. \"Taotlusprojekt, mis käsitleb hüppemäe ehituse esimest etappi on rahastamisotsuse saanud ja sellele toetudes oleme sõlminud töövõtulepingu riigihanke võitjaga Skanska EMV AS-iga,\" lisas Kull.

Hüppemäe esimese etapi tööd on kavas teostada selle aasta lõpuks. Projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke dokumentide kohaselt peaks kogu kompleks valmima 2007. aasta lõpuks. Rajatav Tehvandi K90 suusahüppemäe kompleks hakkab vastama Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) reeglitele, praegu on Tehvandil FIS reeglitele vastavad murdmaasuusarajad.

Tehvandi Spordikeskus tegutseb 1977. aastast, alates 2005. aastast tegutseb keskus kultuuriministeeriumi, Otepää valla ja Eesti Suusaliidu algatusel riigiasutuse varade baasil SA Tehvandi Spordikeskusena.

Igal juhul mulle meeldib.

Devil
05.03.06, 17:42
Jens täna siis 23s :).

sibierski
06.03.06, 16:32
ylikõva kui jens suudaks hooaja lõpuni 20 piirimail jätkata ja siis lõpupole ühe puraka teha ja 6 hulka end lennutada !:kaval:

Devil
06.03.06, 20:35
20 parema sekka pole ta veel siiani mahtunud minu teada, tänases Kuopio kvalifikatsioonis sai ta 35nda koha, seega hüppab homme taas :). Ja võimalus taas ennast tõestada.

aga jah, Härra, kes suusahüpetes ikkagi ennast teise ringi hüppab on tegija (Y).

17
07.03.06, 20:14
Jens siis täna esimeses voorus 30.nes ja punkt on taas kindlustatud:)

lenc
10.03.06, 14:43
Täna peaks ka Lillehammerist punktilisa tulema. Eilsete kvalifikatsioonihüpete põhjal julgen täiesti väita, et eestlaste senine parim koht MK-lt, Jaan Jürise 15. koht 2003 aastal Willingenist, on ohus.

vaikiv mees
10.03.06, 19:58
<see mees oli 3a tagasi isegi paremas hoos kui Jens,
(viimane j2i praegu esimese vooru j2rel poole punkti kaugusele 30-31. koha jagajatest..)

Janne Ahonen down in 27th place
tundub, et luhtunud OMi j2rel on rihma l6dvaks lasknud

lenc
11.03.06, 00:33
Täna läks siis Salumäel natuke nihu. Ma arvan, et ta ise oleks lootnud ligi 130M hüpet, aga mis teha. Loodame Holmenkollenist paremat.

Algselt postitas vaikiv mees

<see mees oli 3a tagasi isegi paremas hoos kui Jens,

Ei ütleks. Sirvisin eile seda 3 aasta tagust protokolli ja tegelikult oli konkurents tookord natuke lahjem. Mitte et see vilets oleks olnud, aga viimase paari aastaga on see kohe eriti tihedaks läinud. Mingi 5-6 aastat tagasi võisid 10 meetrit enne K-punkti maanduda ja ikka punkte saada, praegu peab kindlalt K-punktini välja saama.

Kuku
18.03.06, 00:39
Tampere linnakohus karistas äsja kõigi aegade parimat suusahüppajat Matti Nykäst neljakuise vabadusekaotusega. Kurb lugu mida kõike see alkohol tekitab.

Wingback
18.03.06, 13:07
Algselt postitas Kuku
Kurb lugu mida kõike see alkohol tekitab.
Antud mehe hädade kõige suuremaks põhjustajaks on siiski tema kahe kõrva vahel olev tühjus.

norsk
24.11.06, 23:03
On põhjust see teema taas ülespoole tõsta.
Kuusamos esimene MK võistlus peetud ja Salumäe alustas hooaega punktiga, ehk kolmekümnenda kohaga. Nigela ilma tõttu oli võistlus paras loterii ja piirduti vaid ühe vooruga. Paljud liidrid ja mitteliidrid põrusid ning lõpuprotokoll tuli täitsa huvitav. Artu Lappi sai elu esimese etapivõidu, varem pole see mees vist poodiumilegi jõudnud. Järgnesid Amman ja norrakate teise esheloni mees Jacobsen.
Lõppjärjestus: http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=JP&raceid=2159

Ahjaa, tekkis üks küsimus. Miks sellises tugevas suusariigis nagu Rootsi on suusahüpped ja kahevõistlus on juba aastaid sellises seisus nagu nad on, ehk pehmelt öeldes perses?
Esimese hooga ei tulegi pähe ühtegi taliolümpiaala, kus rootsalsed medalikonkurentsis poleks. Ahjaa, ilma kepita uisutamine pole vist nende tugavaim külg. :D

Mõnuagent 007
21.01.07, 00:38
Jan Mazoch pani Zakopanes sellise lennu maha, et on hetkel haiglas koomas. Keset hüpet tuli suusk alt ja käis täiel lennul üle pea. väga kole oli

vincent
21.01.07, 14:07
puhtjuhuslikult sattusin sellele otseülekandes peale. ausalt öeldes oli selline pilt, et minul kadus kohe igasugune isu ainumatki kordust näha ja hüppestaadioni võttis ka paugupealt haudvaikseks. loodame, et poiss paraneb...

Maarek
21.01.07, 19:35
Kes veel näinud pole, saab seda masendavat lendu siit vaadata:
http://www.youtube.com/watch?v=0JXPKIRbj2w

mcnamara
22.12.07, 16:05
Esimene suusahüppevõistlus, mida sel hooajal jälgisin. Ja millises imelises hoos austerlased on. Vapustav. Neli meest viie parema hulgas ja Morgi muudkui võidab.
Jätkuks nüüd hoogu ka nelja mäe turneeks.

Devil
22.12.07, 18:30
Esimene suusahüppevõistlus, mida sel hooajal jälgisin. Ja millises imelises hoos austerlased on. Vapustav. Neli meest viie parema hulgas ja Morgi muudkui võidab.
Jätkuks nüüd hoogu ka nelja mäe turneeks.
Gregor ja Thomas on shupper küll :)

Aílton
22.12.07, 19:04
Gregor ja Thomas on shupper küll :)

kuidas norrakatel ja soomlastel läks?

Devil
22.12.07, 19:47
kuidas norrakatel ja soomlastel läks?

Ahoneni teine hüpe läks nässu, teisi somme ei mäleta
Hilde norrakate poolelt hoidis lippu kõrgel ja ei laskud austerlastel nelja esimest kohta võtta.

Devil
23.12.07, 17:19
Täna siis morgi teekond maandus kolmandal kohal, võitis Küttel ja Gregor oli teine.

Morgi edu siiski mäekõrgune.

kala2
23.12.07, 17:22
kahju et kofleri 139m pekki läks

budu
24.12.07, 19:48
aga meie omad ei oska või ei taha üldse kaugele hüpata

kala2
24.12.07, 20:15
võtab vist jala värisema nii kõrgelt ja sellise seltskonnaga koos hypata

vandersell
07.01.08, 10:46
Selline väike uudis, et Janne Ahonen võitis eile nelja hüppemäe viimase etapi ja kokkuvõttes kogu turnee. Karjääri jooksul oli see Jäämehele (sommidel teisi hüüdnimesi vist polegi) viiendaks üldvõiduks ning sellega seoses möödus ta võitude arvult kellesti Jens Weissflogist.

Noh, selline väike ja tähtsusetu sündmus.

lenc
07.01.08, 11:03
...Jäämehele (sommidel teisi hüüdnimesi vist polegi)...

No "lendav soomlane" on ka suht levinud hüüdnimi, aga suusahüppajaid millegipärast nii ei kutsuta...

mcnamara
25.02.08, 23:07
Austria siis nüüd meeskondlik lennumäe maailmameister, valitsev suure mäe meeskondlik maailmameister ja ka meeskondlik olümpiavõitja on nad juba varasemast. Nii et puhas vuuk.
Gregor-poiss ja Martin Koch tegid Oberstorfis päris imepäraseid hüppeid. Ei saanud neile seal keegi vastu. Pealegi hea meel, et aastavahetusel kukkunud ning täniajani veel pisut vormist väljas Andy Kofler sai ka rõõmupeost osa.
Ja lisaks veel muidugi Hommikutähe kindlustatud maailma karikas. Vaimustav hooaeg Pointneri poistel. :)

Mask
26.03.08, 14:56
Janne Ahonen lõpetab oma eduka sportlaskarjääri (http://etvsport.ee/index.php?0569907)
Kahju.

vincent
26.03.08, 15:10
Eks asub tõsisemalt oma suvespordiala kallale. Euroopa paremate seas ta juba on, aga vaevalt temasugusel mehel kõlbab ainult sellega piirduda.

http://www.dragracingonline.com/raceresults/2007/ix_6-eng/Janne-Ahonen.jpg

vaikiv mees
11.04.08, 22:36
ma pidin ule kontrollima, millise maailma tippriigi treeneriks maailmameister ja OM-h6be Martin Höllwarth asub,
selgub, et Eesti

Epic
11.04.08, 22:53
ma pidin ule kontrollima, millise maailma tippriigi treeneriks maailmameister ja OM-h6be Martin Höllwarth asub,
selgub, et Eesti

See ei olnudki siis aprillinali? Tundu sküll nii. (1+1+4 leping) Aga väga positivne siis :) Iseasi, kas on üldse kedagi enam, keda treenida.

dreyd
12.04.08, 20:26
täpselt sama lugu siin, see oli piisavalt kreisi, et olla aprillikas.

jaamu
12.04.08, 20:30
Härrased suusaliidust... Aprill! (http://www.sloleht.ee/index.aspx?v=blog&blogID=3&postID=90)

dreyd
12.04.08, 20:37
normaalne,

Epic
20.05.08, 22:25
Mmm...et siis ikkagi nagu on. Tänases õhtulehes pikk jutt. Mõnus segasuma :)

cocoon
29.12.08, 14:11
Täna saab alguse siis järjekordne Nelja hüppemäe turnee. Eeldatavad favoriidid kindlasti austerlased (Morgenstern, Loitzl, Schlierenzauer), samuti hetke üldliider Simon Ammann ning ka sommidest võib keegi üllatada. Kellel võimalus, siis Eurospordi vahendusel jälgitav:)

norsk
29.12.08, 14:51
Täna saab alguse siis järjekordne Nelja hüppemäe turnee. Eeldatavad favoriidid kindlasti austerlased (Morgenstern, Loitzl, Schlierenzauer), samuti hetke üldliider Simon Ammann ning ka sommidest võib keegi üllatada. Kellel võimalus, siis Eurospordi vahendusel jälgitav:) Sel hooajal soomlaste esinumbriks pürgiv Larinto lendas eilses kvalifikatsioonis päris ilusasti, aga miskipärast tundub et turnee kokkuvõttes ta poodiumile ei jõua. Arvan, et tuleb tihe rebimine ning Gregor võidab ja esikolmikusse trügib ka 1 sakslane. Iseäranis tore oleks näiteks Schmitti tagasitulek :)

TIBLA
30.12.08, 13:55
Noh nii... 1 etapp lõppenud
Oodatav tulemus: Simonn Amann
Positiivsed üllatajad: kindlasti Vassiljev
Negatiivsed üllatajad: Austria koondis (va Loitzl), Massa (e. Hautamäki), veteranid Janda ning Malysz

Homme siis Garmischi mägi. Kõik vaatama!!!

cocoon
30.12.08, 14:48
Austerlaste tagasihoidlik esitus oli küll pettumus ning Vassiljevit poleks tõepoolest poodiumile osanud oodata. Loodame, et Morgi ja Schlierenzauer ka oma vormi leiavad...Ammann vast paneb kinni ürituse seekord.

mcnamara
30.12.08, 15:00
Eurospordi kommentaator (kes ilmselt istus Londonis stuudios) oli võimetu seda märkama, aga ilmselt eilse võistluse käigus õhuvoolud pisut pöördusid pärast Jacobsoni jt hiigelhüppeid. Tõenäoliselt seepärast Morgi, Larinto ja ka Gregori esimesed hüpped pisut ebaõnnestusid.
Aga võitis muidugi igati õige mees. Vahed tipus siiski väga väikesed ja vähemalt Loitzl ja Gregor võivad kokkuvõttes Ammannile ohtlikuks saada.

TIBLA
02.01.09, 11:59
Garmischi etapp
Oodatav tulemus: noh Simonn Amann on hoos seega kohtunikke otsus anda 60 punkti Loitzlile on ainult konkurentsi taastumiseks.

Positiivsed üllatajad: Wolfgang Loitzl (esimene võit karjääris kui ma ei eksi), Harri Olli, Emmanuel Chedal (prantsalastel on vist Soome treener), Roman Koudelka (12. koht noh sisuliselt vedas kui tuul oli vaikne).

Negatiivsed üllatajad: jälle Janda ja Malysz, kindlasti Romoeren (mehel vist pärast 239 m motivatsioon kadunud) ja Schmitt (millal on siis sakslaste tagasitulek?)

Ülehomme austerlaste koobas Innsbruck.

mcnamara
02.01.09, 12:42
Austerlase võit Garmischis on minu jaoks algava spordiaasta suhtes hea enne. Möödunud aastal võitis seal Schlierenzauer ja minu lemmikutel läks terve aasta eri spordialadel kenasti. Loodetavasti on Loitzli võit sama hea märk.

cannuman
02.01.09, 14:19
Kas Amann on tõesti nii jubeda stiiliga siis? Pole ammu vaadanud suusahüppeid, aga järgmist üritan siis vaadata.

cocoon
02.01.09, 15:11
Kohtunikud tegid tõesti vast Potterile liiga natuke. Esimese vooru 140 m oli ulmeline aga Loitzl oli kõvasti stiilsem:D
Loodaks ikkagi ka, et Gregor kodumägedel nüüd kindluse leiaks.

budu
02.01.09, 15:52
kus siis eesti suusakargajad on?

Tofoa
02.01.09, 17:00
kus siis eesti suusakargajad on?

Teema rikutud !

cocoon
03.01.09, 14:38
Üllatuslikult avastasin, et Kalev Sport teeb tänasest kvalifikatsioonist ja homsest põhivõistlusest Innsbruckis otseülekanded.

Blue Rock
05.01.09, 20:38
http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/urheilu/makihyppy/20082009/616037.jpg

Innsbrucki võistluse järel nägi päevavalgust suhteliselt koomiline intsident: Matti Hautamäki on MTV3 reporteri Jari Porttila intervjueeritavana, kui samaaegselt kohale tormas Austria TV kaameramees, kes hüppas otseülekandes Porttila nina alla rusikas peos Saksa-Inglise segakeeles röökima: "Aufgestören me one more time."
Ehk siis tõlkes à la "kui ühe korra veel segad,siis..."

Teatavasti MTV3 võttegrupp oli eelnevalt broneerinud koha enda kasutusse, kuid austarlane ilmselt unustas Loitzli ja Schlierenzaueri kaksikvõidu joovastuses need piirid.

FIS andis vennikesele hiljem kollase kaardi, selle eeldusega, et kui veel tuleb siplema, sellele järgneb punase kaart, mis tähendab püsivat bänni Nelja Hüppemäe Turneele.

wacho
05.01.09, 22:17
põris karm vana tõesti... :) intervjueerigu päevakangelasi kodumaalt...ei saagi aru mis tal nende soomlastega asja. kuigi matti oli "man of the day".

kalevi ylekanne oli väga viisakas. aplaus minu poolt.

TIBLA
06.01.09, 09:38
Innsbrucki hüppemägi 3 etapp

Ütleks, et päris karm hüppemägi, mis koosneb kahest mäest :)

Nii Ammanil on siis kaitsev taktika...Loitzlil kõige suuremad šanssid võita turniiri...Schlirenzauer - teine koht, kuid see ei ole tema tase...Schmitti kunagine vorm on tagasi...Jakobson ka tagasi..

Kahjuks Kalev Spordi ülekannet nägin ainult ositi, kui Eurospordis oli reklaam :)

Eile vaadatud viimase etappi kvalifikatsioon ilma Schlirenzauer ja Ammanita...Vassiljev võitis...teised favoriidid tegid võistlus-trenni...

Homme mul Jõulud..nii et Häid Jõule Teile ja keegi postitab siis väikse kokkuvõte...oleksin väga tänulik

mcnamara
06.01.09, 20:25
Vaimustav. Ometi austerlase võit neljal mäel. Ja see tänane Loitzli võistlus oli muidugi eriti suurepärane. Kaks pea täiuslikku hüpet ja kokku üle 300 punkti. Sellist summat tavamäel iga päev ei näe, lennumäel ainult.
Ja muidugi saada lõpuks individuaaltiitel pärast kümneaastast stabiilset panust Austria koondises võib olla ääretult rahuldustpakkuv.

cocoon
07.01.09, 01:16
See oli tõepoolest super, mis Bischofshofenis toimus. Loitzl oli mees teiselt planeedilt ning igati vääris ka turniiri üldvõitu. Ammannil läheb raskeks MK hetke üldliidri koha hoidmisega.

Blue Rock
07.01.09, 03:01
See oli tõepoolest super, mis Bischofshofenis toimus. Loitzl oli mees teiselt planeedilt ning igati vääris ka turniiri üldvõitu.

Bischofshofen hüpe oli kindlasti üks muljetavaldavamaid, mida kogu suusahüppe ajaloos on nähtud. Wolfgang on päris kaua hüpanud juba, kuid suuremaid kordaminekuid pole individuaalsel tasemel olnud. Seega, kindlasti omalaadne kergendus...

...ja kahjurõõmust nautivatele meeldetuletuseks, et Wolfgangi karjääri mahub ka selline (http://www.youtube.com/watch?v=8Q0QY5D8MEU) stiilinäide :p

SleepWalking
07.01.09, 08:36
Bischofshofen hüpe oli kindlasti üks muljetavaldavamaid, mida kogu suusahüppe ajaloos on nähtud.

üks suurimaid liialdusi ... khm ... ajaloos.

Blue Rock
07.01.09, 10:59
üks suurimaid liialdusi ... khm ... ajaloos.

Millele see väide toetub?

Nõnda pikki ja stiilipuhtaid õhulende, mis riivavad täiuslikkust, näeb tänapäeval siiski äärmiselt harva. Samasse kategooriasse võib kergitada ehk Janne Ahoneni õhulennu Willingenis 2005, Björn Einar Romöreni hüppe Planicas samal aastal ning mõistagi Kazuyoshi Funaki triumfi hooajal 1997/98,

SleepWalking
07.01.09, 11:24
Millele see väide toetub?

riskin kõlada nagu mcnamara aga ma mäletan suusahüppeid sarajevo olümpiamängudest alates ning selle aja jooksul on tehtud tuhandeid imeilusaid hüppeid, mida teineteisega võrrelda siiski on üsna keeruline. näiteks matti 88, puikkonen 89 polnud sugugi halvem kui loitzl 09. ja ahonen 05 on siiani mu meelest ületamata.

mcnamara
07.01.09, 11:32
riskin kõlada nagu mcnamara aga ma mäletan suusahüppeid sarajevo olümpiamängudest alates ning selle aja jooksul on tehtud tuhandeid imeilusaid hüppeid, mida teineteisega võrrelda siiski on üsna keeruline. näiteks matti 88, puikkonen 89 polnud sugugi halvem kui loitzl 09. ja ahonen 05 on siiani mu meelest ületamata.

Loe: ainult soomlased oskavad imeilusasti hüpata. Eks ta ole.
Mulle, erinevalt Soome TV tolleaegsetest "ekspertidest", meeldisid hoopis Jan Boklöv hüpped revolutsioonilisel hooajal 88/89.

Blue Rock
07.01.09, 11:43
Eks ta ole pigem maitse asi, kelle stiil kõige kenam on, ses suhtes on mõistagi mõtetu vaielda. Samas ka klassikalist ja V-stiili on iseenesest ebakorrektne võrrelda. Ühele meeldib ema, teisele tütar jne - eks ta nii ole...

Maarek
07.01.09, 12:02
...ja kahjurõõmust nautivatele meeldetuletuseks, et Wolfgangi karjääri mahub ka selline (http://www.youtube.com/watch?v=8Q0QY5D8MEU) stiilinäide :p

Kui üks suusk äratõukel pidurit paneb, siis vist üsna raske tasakaalu hoida :confused: Ei tahaks väga uskuda, et tema selle hüppe ära fuckis nagu üks pealkirjadest ütles.

Vaatasin ka nö seonduvaid klippe Goldbergeri, Mazochi ja Morgensterni kukerpallidest ja pani ikka ohkama küll :(

SleepWalking
07.01.09, 12:28
Loe: ainult soomlased oskavad imeilusasti hüpata. Eks ta ole.

alateadvus, mis seal ikka. boklövi hüppamine oli sama kole kui gunde svani esimesed vabastiilisammud. prohvetid võõral maal.

Blue Rock
07.01.09, 12:29
Kui üks suusk äratõukel pidurit paneb, siis vist üsna raske tasakaalu hoida :confused: Ei tahaks väga uskuda, et tema selle hüppe ära fuckis nagu üks pealkirjadest ütles.
Kahtled sabotaažis?:rolleyes: Ma ei märka küll ühtki ülearust lisajõudu, kes selle ära oleks rikkutud. Siin (http://nettitv.mtv3.fi/uutiset/index.shtml/uutiset/urheilu/makihyppy?152923#152923) omakorda on veidi tõendeid ka sellest :p

norsk
09.01.09, 12:44

Vaatasin ka nö seonduvaid klippe Goldbergeri, Mazochi ja Morgensterni kukerpallidest ja pani ikka ohkama küll :(
Minu jaoks on tempel mällu igaveseks Kobelevi kukkumine Planicas... Ei teagi, kumb on suurem ime, kas see, et ta üldse ellu jäi, või see, et ta järgmisel aastal MK-sarja naases.
http://www.youtube.com/watch?v=b6o0OeYho0Y

norsk
09.01.09, 21:15
Sooritusi igale maitsele, kirsiks tordil Weissflogi hull 135,5m kullalend.
Lillehammeri olümpia suure mäe meeskonnavõistlus. (http://www.youtube.com/watch?v=uhmA0yY68X4&NR=1)

cocoon
10.01.09, 18:00
See oli väga hull, mis Gregor Schlierenzauer just Bad Mitterndorfi lennumäel tegi. Uus mäerekord, 215.5 meetrit teises voorus...põhimõtteliselt sirge maa peale maandus juba.:D Kahju, et Lotzli teine hüpe ebaõnnestus aga ega ta polegi lennumäe mees eriti.

Video ka sellest rekordhüppest.
http://www.youtube.com/watch?v=pApPZY7THvI

wacho
10.01.09, 21:00
päris sick hype! mis siis veel Planicas saama hakkab...

cocoon
26.01.09, 23:01
Gregor jätkab võimsalt ning on ka Ammanni juba üldliidrikohalt lükanud.
Järjekordne rekordhüpe (http://www.youtube.com/watch?v=FzuNctAxe_c) Vancouveri hüppemäelt...hull! Tore oli ka Morgit taas poodiumil näha Kanadas.

Hetke üldseis:

1. Gregor SCHLIERENZAUER (AUT) 1320
2. Simon AMMANN (SUI) 1212
3. Wolfgang LOITZL (AUT) 1106
4. Martin SCHMITT (GER) 586
5. Thomas MORGENSTERN (AUT) 568
6. Ville LARINTO (FIN) 503

Mask
17.02.09, 16:29
Silmitsesin just Kava.ee ,et vaadata milla suusatamise MM täpselt on ja ohh üllatust- leitsin kavast, et naiste suusahüpped on MM-i kavasse võetud.

sprinter
17.02.09, 21:04
lisaks siia veel

Kõigest 12-aastane naissuusahüppaja Liberecis siiski ei võistle
17.02.2009 19:36

Tšehhi naiste suusahüppekoondise peatreener Jaroslav Sakala otsustas mitte saata võistlustulle treeningul kukkunud 12-aastast Natalie Dejmkovat.

Noor Tšehhi tütarlaps ja võistluste noorim osaleja kukkus teisipäeval oma esimesel treeninghüppel K100 mäel.

Naiste suusahüpped on Liberecis esimest korda tiitlivõistluste ajaloos.

ERR SPORT

sirmik
18.02.09, 00:20
Libereci MM-i ajakava koos infoga tele-, raadio- ja internetiülekannete kohta leiab siit (http://www.spordikalender.ee/index.php?page=150&).

Mask
18.02.09, 00:23
Meil endil pole mõnda nais suusahüppajat? Väga huvitav saab olema seda vaadata igaljuhul.

budu
18.02.09, 00:58
Meil endil pole mõnda nais suusahüppajat? Väga huvitav saab olema seda vaadata igaljuhul.

kle peaks isegi olema,vähemalt seal ETV suusaajakirjas on silma hakanud ja poiste hulgas saab suht hästi hakkama aga muidugi ma ei tea mida ta suurematel küngastel suudab

budu
20.02.09, 13:50
Ei tea mitmendaks eesti mehed oleks tänases naistevõistluses jäänud,medalit vist ikka poleks saanud

Tofoa
20.02.09, 16:42
Kuule budukas, tõmba koomale väheke

cannuman
21.02.09, 15:21
ütlen kohe ära, et ei tea sittagi naiste suusahüpetest.

Mehi ja naisi muidugi võib ju võrrelda, samas naised peaksid ju kergemad olema, mis võiks ju mingi eelmis olla? Samas meestel jälle on kindlasti äratõuge oluliselt parem.

Kaspy
24.02.09, 10:53
No ega enamus mehi ka just süldi ja sealihaga vormi ei timmi ;D
Päris jube näide oli mõni a tagasi üks sakslastest,ei meenu nimi hetkel...Sven...
Võõraste treenerite tulekuga Eestisse on ka toitumisele hakatud rõhku panema,kuigi tüübid on isegi suhteliselt luust

Siim
24.02.09, 12:00
No ega enamus mehi ka just süldi ja sealihaga vormi ei timmi ;D
Päris jube näide oli mõni a tagasi üks sakslastest,ei meenu nimi hetkel...Sven...
Võõraste treenerite tulekuga Eestisse on ka toitumisele hakatud rõhku panema,kuigi tüübid on isegi suhteliselt luust

Hannawald. Lisaks kehakaalu vähenemisele ilmnesid tal veel psüühilised probleemid ja seepärast ta spordiga lõpparve tegigi.

surfaja
09.03.09, 09:36
Ahonen plaanib tagasitulekut.
http://sport.err.ee/index.php?0589081

Kaspy
09.03.09, 10:36
Päris loogiline otsus,tegelikult lahkus liigagi vara areenilt ehk on vaheaasta kasukski tulnud

budu
10.03.09, 23:07
Vana mees tegi noortele säru!!!super võistlus kus sommid kõrbesid.

Esikoha sai Kuopios 38-aastane jaapanlane Takanobu Okabe, kes juba 1995. aastal tuli Thunder Bays maailmameistriks. Avavooru üheksandalt kohalt kerkis teiseks šveitslane Simon Ammann, kolmas oli poolakas Adam Malysz. MK-sarja liider Gregor Sclierenzauer leppis Kuopios kümnenda kohaga.

Soomlaste pettumust täiendas esimese vooru järel teist kohta hoidnud Kalle Keituril, kes teises voorus hüppas vaid 105 meetrit ning langes 15. kohale.

Tulemused: 1. Takanobu Okabe JPN 241,7 2. Simon Ammann SUI 240,4 3. Adam Malysz POL 239,3 4. Harri Olli FIN 234,9 5. Noriaki Kasai JPN 231,2 6. Martin Schmitt GER 229,3 7. Fumihisa Yumoto JPN 222,8 8. Wolfgang Loitzl AUT 220,9 9. Thomas Morgenstern AUT 218,0 10. Gregor Schlierenzauer AUT 217,6

norsk
15.03.09, 16:29
Täna on sisuliselt tuulevaikne ja selliseid tuulevooge nagu eile Vikersundis ei ole. Aga teine voor tuleb vägagi põnev.

Eilsed mäerekordid:
Olli (http://www.youtube.com/watch?v=wxq0JEGWARg)
Schlierenzauer (http://www.youtube.com/watch?v=dFB3Wj1spMY&feature=related)

Edit: kohtunik, kes Nipponi veteranidele stiili eest alla 19 annab, on tropp!!

budu
22.03.09, 13:46
ühel sommil täna vedas et külge maha ei pannud kuna tuul ikka vedas tüübi päris viltu ja hüpe maandus enne 100 meetrit.ütleme nii et õnnejumal aitas teda

cocoon
22.03.09, 14:01
Väga põnev teine voor teotab tulla Planicas, esiviisik peale esimest vooru 2-punkti sees Malysziga eesotsas.

norsk
22.03.09, 14:03
Ammani 233m lend oli ka hull, kutil oli ikka päris ehmatanud nägu peas peale maandumist.
Teine voor siiski toimub, kuigi tuuleolud on päris salakavalad.

lorenzo
05.12.09, 19:04
kas meil enam suusahüppajaid polegi või? vaatan siin suusaliidu lehte ja sealt vaatab vastu kodanik Pärn ja keegi noor nolk. et see on kõik? Pärn võistleb ikka veel?

Kurat
10.12.09, 17:15
kas meil enam suusahüppajaid polegi või? vaatan siin suusaliidu lehte ja sealt vaatab vastu kodanik Pärn ja keegi noor nolk. et see on kõik? Pärn võistleb ikka veel?

Martin Höllwarth (Eesti suusahüppekoondis aprill 2008 – oktoober 2009)

"Vancouveris on Eesti suusahüppemeeskond kaheksa hulgas!" kinnitas kolmekordne olümpiahõbe ja maailmameister ametisse asudes. Tulemusi aga ei tulnud. Austerlase ametist vabastamise järel selgus, et ebaedus oli oma osa kanda ka sportlastel: nood ei viitsinud režiimi pidada ega kaalust alla võtta.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=358056

No suusahüppajad otsustasid, et nad ei taha nälgida tulemuste nimel :) Sellest oli ju mingi korralik poleemika kah üleval Eestis.

Peeter I
10.12.09, 17:27
OT: Paras nalja artikkel see Õhtulehe oma.

surfaja
26.12.09, 23:40
Pole see aasta eriti suusahüppeid veel jälgida saanud ja kuna mõne päeva pärast algab 4 hüppemäe turnee, siis võiks keegi valgustada millises seisus sommid on? Kas Janne on history või võib ta selle sarja kinni panna tänavu? Või Ammann näiteks?

kala2
27.12.09, 00:39
Ahoneni vorm ple kyll miskit erilist,vähemalt seninähtu põhjal.. Amman ja Gregor suht kõvad tiitlipretendendid ja tõenäoliselt nende vahel suurem rebimine toimub...aga samas on see esiots seal suht võrdne ja vabalt võib keski teine sähvatada

Tofoa
27.12.09, 13:28
Poola Adam ja saksa Martin ei tee tegusid?

Peeter I
27.12.09, 14:15
Poola Adam ja saksa Martin ei tee tegusid?

Neid kahte ei tasu kunagi maha kanda.

surfaja
28.12.09, 14:50
Vähemalt Janne ise on optimislik...

Pärast aastapikkust pausi taas nelja hüppemäe turneel osalev Janne Ahonen on võistlusteks valmis.

"Jõulude ajal tegin tähtsaid hüppeharjutusi ja tulemused olid head," lausus soomlane YLE-le. "Usun, et alustan mäginädalat heast seisust."

17. korda turneed läbiv Ahonen arvab, et võitja otsustastakse viimasel etapil Bischofshofenis.
"See on endiselt unikaalne, ebatavaline ja traditsiooniline hüppemägi. Seda pole veel sarnaselt teistele tänapäevaseks kohandatud."
ERR SPORT

Devil
29.12.09, 18:54
Keegi teab, kust täna läbi veebi saaks hüppeid laivis näha?

cocoon
29.12.09, 20:58
Sellist purakat Janne poolt küll oodata ei osanud. Intervjuud andes oli tagasihoidlik, nagu ikka.
Eks tänast avaetappi väga tõsiselt võtta ei saa arvestades ilmastikuolusid!?

surfaja
29.12.09, 22:05
Ilmastikuolud polnud täna jah suurem asi.Ise vahetasin peale Schmitti floppi kanalit...Uuesti vaatasin siis kui teisest voorust 24 paremat hakkasid alla tulema.Peaks mainima, et Jannel tõesti vedas.Kaks hüppajat enne teda said ka head olud.
Kofleri lend oli ka omeette klassist.
järjestus (http://live.fisski.com/live3014.htm)

Tofoa
30.12.09, 01:49
Kirjutage siia kui Schmitt midagi võidab või sinna lähedale jõuab. Siis ma hakkan ka milka-võistlust vaatama. Vähemalt 1997 oli see midagi sellist.

count
30.12.09, 13:42
mul on mobiiltelefonis suusahüppemäng , aga telefon kadus ära, aga kui üles leian, siis tahaks teada kas sellel mängul mingeid koode ka on ve? nagu et tahaks mäerekordeid teha adam malishiga (ei tea kuidas see täpne nimi oligi nüüd enam) GO ADAM GOOOOO!!!

Jasper
30.12.09, 15:27
The 'stache
http://trendz.pl/files/imagecache/new_295_230/files/6105AdamMalysz224602sania.jpg
pede. Janne FTW!

mcnamara
01.01.10, 18:10
Tarvis meelde tuletada: kui austerlastel läheb uusaastavõistlusel hästi, tuleb minu lemmikutele mis tahes alal hea spordiaasta. ;) Kaksikvõit tundub päris lootustandev algus.

surfaja
01.01.10, 23:23
Peast enam ei mäleta, aga peale esimest vooru jäi neljanda ja viienda koha vahele suur punktivahe.Muidu oleks Simon uue mäerekordiga kõigile luu kurku kinni löönud.

surfaja
03.01.10, 18:44
Nelja hüppemäe turnee 3/4:
1. Andreas Kofler AUT 772,2
2. Gregor Schlierenzauer AUT 757,6
3. Wolfgang Loitzl AUT 750,7
4. Janne Ahonen FIN 749,9
5. Simon Ammann SUI 746,9

Täna oli Gregor suht omas maailmas.Vahe esimesega enne viimast etappi tundub küll suur olevat, aga mitte lootusetu.Teiste võimalustesse erilist usku pole.

mcnamara
06.01.10, 20:32
Vaimustav, vaimustav. Andy Kofleri tagasitulek maailma tippu teeb mulle tõelist rõõmu. Ja see, et austerlased kõik neli võistlust võitsid ning on neljakesi maailma kuue parema seas kuu aega enne olümpiat. Super.

cocoon
06.01.10, 21:34
Vaimustav, vaimustav. Andy Kofleri tagasitulek maailma tippu teeb mulle tõelist rõõmu. Ja see, et austerlased kõik neli võistlust võitsid ning on neljakesi maailma kuue parema seas kuu aega enne olümpiat. Super. Ei ütleks, et Kofler päris tipus kunagi on olnud. Pigem täitis nö team player-i rolli Austria meeskonnas siiani. Vancouveri meeskonnavõistluse kulla võib küll austerlastele kaela kenasti ära riputada juba tõepoolest.

SleepWalking
06.01.10, 21:43
Vancouveri meeskonnavõistluse kulla võib küll austerlastele kaela kenasti ära riputada juba tõepoolest.

ärasõnaja! loodetavasti.

mcnamara
06.01.10, 22:49
Ei ütleks, et Kofler päris tipus kunagi on olnud. Pigem täitis nö team player-i rolli Austria meeskonnas siiani.

Olümpiamängude individuaalhõbe ei maksa midagi?

surfaja
06.01.10, 23:11
Noh nagu näha mingi medali on ta siiski saanud, aga huvitav miks mitte ükski 'ekspert' ei julge tema peale panustada? Sommid nimetavad teda lausa '
pahvipääksi'.
Olümpiani veel tiba aega, aga meeskonnana on nad küll tugevad.

Mask
08.03.10, 02:38
Kui siin murdmaasuusatamise teemas räägiti, et Salpausselkä mängudel olevat üks eesti noormees murdmaas pika puuga teisi võitnud, siis tuleb välja ,et ka suusahüpetes läks nii. (http://sport.postimees.ee/?id=233800)

vincent
08.03.10, 02:50
Kui siin murdmaasuusatamise teemas räägiti, et Salpausselkä mängudel olevat üks eesti noormees murdmaas pika puuga teisi võitnud, siis tuleb välja ,et ka suusahüpetes läks nii. (http://sport.postimees.ee/?id=233800)
Jutt käib ikka samast kutist, marcello vist ei leidnud seda mäekargamise teemat lihtsalt kohe üles.

Mask
08.03.10, 12:26
Siis sain ma täiesti valesti aru, ei uurinud ka täpsemalt. Mõtlesin, et jutt käis murdmaasuusatajast. :o

marcello
08.03.10, 13:12
Siis sain ma täiesti valesti aru, ei uurinud ka täpsemalt. Mõtlesin, et jutt käis murdmaasuusatajast. :o

minu paha jah, läksin kergema vastupanu teed ja panin mk teemasse üles kuna tegin suusajuttu ka. Aga Maskilt tahaks küsida, et kuidas murdmaas "ligi 20 PUNKTIGA" saab ära panna;)

Mask
08.03.10, 13:17
minu paha jah, läksin kergema vastupanu teed ja panin mk teemasse üles kuna tegin suusajuttu ka. Aga Maskilt tahaks küsida, et kuidas murdmaas "ligi 20 PUNKTIGA" saab ära panna;)

Jutt käis 20 sangast. Mõtlesin siis ,et 20 sekundiga.

Maarek
08.03.10, 17:13
Väljend juuniorid andis tegelikult üsna hea vihje sellele, kellest jutt käis ;)

Mask
08.03.10, 17:20
Murdmaas polegi juunioreid?

Ei aga minu viga. Ju siis ei lugenud nii hoolikalt. Vabandused.

norsk
12.02.11, 17:16
Vikersundi mäe ümberehituse esimesi vilju ei olnud vaja kaua oodata, juba kvalifikatsioonis sai senine maaimarekord Evenseni poolt kahel korral ületatud. Uue rekordipurustaja arhitektiks on muide Planica kuulsa lennumäe üks loojatest Janesz Gorišek.

http://www.youtube.com/watch?v=DIHFYee-VK0

mcnamara
26.02.11, 18:53
Hopp, Morgi, hopp! :) Individuaalne MM-kuld nelja hüppemäe turniiri ja maailma karika võitudele lisaks. Unistuste hooaeg.

matheous
27.02.11, 18:47
Normaalmäe meeskonnavõistluse maailmameistriks oodatult Austria, Norra ja Saksamaa ees. Soome väga mannetu nagu viimastel aastatel tavaks saanud, kuid suurt mäge silmas pidades oli Hautamäki esinemine väga positiivne.

cannuman
02.03.11, 16:46
Ei ole viitsinud hüppeid jälgida. Mis moodi neid tuulepunkte antakse? Ehk siis mitu punkti annab 1m/s tuult? See on erineva suurusega mäel erinev? Ja üldse mitu punkti annab 1m suurel ja mitu väikesel mäel? Aitäh

ericbana
02.03.11, 17:05
Ei ole viitsinud hüppeid jälgida. Mis moodi neid tuulepunkte antakse? Ehk siis mitu punkti annab 1m/s tuult? See on erineva suurusega mäel erinev? Ja üldse mitu punkti annab 1m suurel ja mitu väikesel mäel? Aitäh

Oslo MM-i väiksel mäel (suurus 106), kus ühe meetri väärtus on kaks punkti, annab poomi liigutamine meetri võrra 6,36 punkti, üks meeter sekundis puhuv tuul on võrdne aga seitsme punktiga. MM-i suure mäe (suurus 134) puhul on vastavad näitajad 7,24 ja 8,82 punkti ning meetri väärtus on 1,8 punkt

Mask
04.03.11, 03:14
Tore, et suure mäe tiitli võitis Morgi ees Schlierenzauer, kellel on sellel hooajal päris palju ebaõnne olnud. Temale oli ka see esimeseks individuaalseks MM-kullaks. Morgenstern on sellel hooajal juba küll kulda ja karda kogunud kahe MM-tiitli kõrval. Kurb on aga see, et Poola kotkas Adam Malysz ripitab selle hooaja järel suusad "varna". :(
Samas poolakatel on selle hooajal esile tõusnud noor Kamil Stoch, kes on sellel hooajal kaks MK-etapivõitu võtnud.

dnb
16.03.11, 18:50
Tippu pürgiv Kaarel Nurmsalu: hakkan suusahüppajaks! (http://www.epl.ee/artikkel/594452)

Mu meelest õige valik, 30 kohta murdmaas ära anda on ikka liiga hull.

lorenzo
16.03.11, 21:20
miskipärast usun siiski et suusahüppajana on ta umbes sama nagu Jens Salumäe- teeb mõned hooajad, leiab siis, et ikka ei saa asja ja lõpetab spordi

dnb
16.03.11, 22:27
Kahevõistlejana tal ka väga tulevikku ei oleks kui ikka murdmaal hakkama ei saa. Tuleb kõvasti trenni teha.

lenc
16.03.11, 22:42
miskipärast usun siiski et suusahüppajana on ta umbes sama nagu Jens Salumäe- teeb mõned hooajad, leiab siis, et ikka ei saa asja ja lõpetab spordi
No Salumäe tegi siiski oma parima olümpiakoha ära just spetshüpetes ja olümpiale järgnenud hooajal oli loota ka väga häid tulemusi MK etappidel. Paraku tulid siis teatavad lahkhelid treeneriga ning pärast seda enam tagasi ree peale ei saadudki. Loodetavasti läheb Nurmsalul teisiti, kui ta ikkagi spetshüppajaks hakkab.

eika
16.03.11, 22:49
Kas Nurmsalu veel kuu tagasi ei öelnud, et tema suusahüppajaks kohe kindlasti ei hakka, sest ta ei taha ennast näljutada? Kiired meelemuutused.

Maarek
16.03.11, 23:44
Kas Nurmsalu veel kuu tagasi ei öelnud, et tema suusahüppajaks kohe kindlasti ei hakka, sest ta ei taha ennast näljutada? Kiired meelemuutused.

Jah, see oli üsna hiljuti juunioride MM'l, kui ta selle väite välja käis.

Mnjaa, tal tuleb ikka väga kõvasti veel dieeti pidada, sest hetkel oleks ta vist rekordkaalus suusahüppaja :p

mcnamara
17.03.11, 09:58
Nojah. Mees räägib väga vastuolulist juttu. Mis aga spetshüppajate tippu puudutab, siis sinna kahevõistleja kiiresti ikka ei küündi. Mäletan Oslost, et järjestikustel päevadel hüpati samalt mäelt niimoodi, et kahevõistlejate pink oli mäel kohas 16, spetshüppajatel 3 või 4. Päris metsik kiiruste vahe hüppel.

cannuman
17.03.11, 11:22
Ei ole mingi ekspert sel alal, aga no kurat kui sa suusatada ei suuda, siis ei ole kahevõistluses midagi teha. Umbes nagu eesti laskesuusatajad, et isegi kui puhtalt lased, siis pole mingit varianti hed kohta saada.

Kui suusatada suudaksid, siis mõnikord ehk lased märgid maha ka/teed normaalse hüpe juhuste kokkulangemisel on võimalus hea koht saada. Aga nii lambist ikka head suusasõitu ei tee

eika
17.03.11, 11:28
Samas on suusahüppe tipp kordades tihedam ja seal näiteks stabiiseks esikahekümne meheks saada on märgatavalt raskem kui kahevõistluses seda oleks. Eriti oluline on see Eesti (rahastamise) puhul, kus väärtustatakse pigem nurgatagaste alade esikümne kohti, kui populaarsuse tipus olevate alade esikolmekümne kohti.

mcnamara
02.01.12, 00:26
Austerlaste kaksikvõit uue aasta hüpetes peaks minu jaoks head spordiaastat ennustama. Proosit!

mcnamara
03.01.13, 16:57
Esmakordselt üle aastate on austerlased nelja hüppemäe aegu alavormis. Schlieri muidugi ainsa erandina, aga talgi Jacobsenile raske vastu saada. Mägesid valitsevad Norra ja vähemal määral Poola.
Ainult üks soomlane näib osalevat, aga tal pole veel 30 hulka asja olnud. Katastroof.

-RoMaRiO-
03.01.13, 17:16
Esmakordselt üle aastate on austerlased nelja hüppemäe aegu alavormis. Schlieri muidugi ainsa erandina, aga talgi Jacobsenile raske vastu saada. Mägesid valitsevad Norra ja vähemal määral Poola.
Ainult üks soomlane näib osalevat, aga tal pole veel 30 hulka asja olnud. Katastroof.

Asikainen oli Garmisch-Partenkirchenis 27. aga ega seal suurt vahet pole, totaalne madalseis soomlastel, nagu ka Nurmsalul, kes ka täna ei suutnud end põhivõistlusele hüpata. Julgen pakkuda, et kui hooaja teisel poolel kah punkte ei tule, siis järgmisel hooajal Nurmsalut enam hüppamas ei näe.

SleepWalking
10.01.13, 23:18
On vist täiskuuöö. Aga Janne Ahonen (http://yle.fi/urheilu/mtv3_janne_ahonen_tekee_yllatyspaluun_makeen/6446266) tahab ikkagi olümpiakulda. Või siis kolmandat korda karjääri lõpetada.

idikas
10.01.13, 23:49
On vist täiskuuöö. Aga Janne Ahonen (http://yle.fi/urheilu/mtv3_janne_ahonen_tekee_yllatyspaluun_makeen/6446266) tahab ikkagi olümpiakulda. Või siis kolmandat korda karjääri lõpetada.
Allikat?

marcello
10.01.13, 23:55
Allikat?

Möh?
Link on ju olemas, tõlgendus pisut vale- jahib siiski puuduvat individuaalset olümpiamedalit, mitte otseselt kulda! Kaks meeskondlikku hõbedat on olemas

idikas
11.01.13, 00:01
Möh?
Link on ju olemas, tõlgendus pisut vale- jahib siiski puuduvat individuaalset olümpiamedalit, mitte otseselt kulda! Kaks meeskondlikku hõbedat on olemas
Sorry, minu tähelepanematusest tingitud äpardus - ülikõva igatahes!!! Kellelegi kaasa elada järgmine olümpia, Nurmsalust midagi ei oota väga.

metssiga
15.01.13, 13:10
viimasel ajal räägitakse sest nurmsalust kole palju, kuigi mehel ju mitte midagi ettenäidata pole viimasest ajast. peale vabanduste ja väga veidrate mõtteavalduste. kohati tekib tunne, et tal vist pole kõik hea seal üleval pool

Mask
16.02.13, 19:11
Nurmsalu on lõpuks realiseerimas oma potentsiaali Oberstdorfis ja oma karjääri esimesed punktid kirja saamas.

Edit: Pärast esimest vooru korralik plats nr 19.

idikas
16.02.13, 20:21
26. koht käes ja ilmselt nii jääbki, samal ajal toimusid eestikad ka ja seal tegi puhta töö Kristjan Ilves. Hea päev suusahüppetes, noor poiss tuli esimest korda meistriks ja Nurmsalu sai esimest korda punkte.

Mask
16.02.13, 20:27
Teises voorus pisut põrus aga jah, esimesed punnid ikkagi käes. Kiitused!

lenc
16.02.13, 20:37
Teises voorus pisut põrus aga jah, esimesed punnid ikkagi käes. Kiitused!

Ei põrunud ta midagi. Esimeses voorus oli tema hüppe ajal soodne vastutuul, teises väike taganttuul. Hüpete pikkused peegeldavad seda kenasti. Kõik need, kes teises voorus temast "mööda hüppasid" ongi temast tugevamad, aga said esimeses voorus lihtsalt ebasoodsa taganttuule.

SleepWalking
16.02.13, 21:10
Kõik need, kes teises voorus temast "mööda hüppasid" ongi temast tugevamad, aga said esimeses voorus lihtsalt ebasoodsa taganttuule.

Ehk väidad, et suurepärane tuulekompensatsioonisüsteem ei tööta?

lenc
16.02.13, 21:16
Ehk väidad, et suurepärane tuulekompensatsioonisüsteem ei tööta?

Lennumägedel on tuule efekt selgelt suurem kui jagatav kompensatsioon.

SleepWalking
16.02.13, 21:39
Lennumägedel on tuule efekt selgelt suurem kui jagatav kompensatsioon.

Kas ei ole nii, et iga konkreetse mäe puhul on kompensatsiooni arvutamise aluseks vastav statistika põhjal väljaarvutatud konkreetse mäe koefitsent? Mis siis ühtlasi võtab suurema tuule mõju lennumäel arvesse.

lenc
16.02.13, 22:00
Kas ei ole nii, et iga konkreetse mäe puhul on kompensatsiooni arvutamise aluseks vastav statistika põhjal väljaarvutatud konkreetse mäe koefitsent? Mis siis ühtlasi võtab suurema tuule mõju lennumäel arvesse.

Jah, aga siiski on kompensatsiooni osakaal väiksem reaalsest mõjust. Ja mitte ainult lennumägedel, vaid kõikjal. Lennumägede puhul paistab see lihtsalt rohkem välja.

Mask
22.02.13, 21:16
Mõlemad meie poisid läbisid MM-il normaalmäe kvalifikatsiooni edukalt. Nurmsalu hüppe pikkus 95,5 ja edasi 16ndana ning nooruke Martti Nõmme hüppas 93,5 ning kohaks 26.

ericbana
24.02.13, 02:18
väga kena võistlus Nurmsalult. Tabel oli ülitihe, võinuks veel mõned kohad kärpida.

cannuman
24.02.13, 02:28
palju nurmsalu kaalub?

ericbana
24.02.13, 02:38
palju nurmsalu kaalub?

umbes 65-66kg peaks olema. Midagi sinna kanti igatahes.

Tofoa
24.02.13, 16:15
umbes 65-66kg peaks olema. Midagi sinna kanti igatahes.

Ja kui pikk ta on?

karljorks
24.02.13, 16:24
178 cm

ericbana
24.02.13, 16:34
183cm. suht müstika tegelt.

karljorks
24.02.13, 16:37
Suusaliidu andmetel peaks olema 178 :)

ericbana
24.02.13, 16:39
Suusaliidu andmetel peaks olema 178 :)

eeem. ei. http://www.suusaliit.ee/?op=body&id=115&cid=372&cgid=&PHPSESSID=47e5ffec1107178feafe7c14b810497c

karljorks
24.02.13, 16:40
Siis on ingliskeelses suusaliidus valed andmed , seal näitab 178 :)

http://www.suusaliit.ee/?op=body&id=240&cid=383&cgid=&PHPSESSID=4e015ce7ece2c2ec64e3c45b6cf7fb97

difender
24.02.13, 20:05
Kõik kes vaidlevad kui pikk Nurmsalu on, siis siit Kirstjan Kalkuni poolt videointerviuust kuulete ise kui palju Nurmsalu oma pikkuseks ütleb. Üldiselt hea ja põhjalik seletus Nurmsalult poolt.

Link: http://sport.err.ee/suusatamine/suusatamisemm2013/424d7fc6-4b78-40d5-be5c-0c7a2dee6577

cannuman
24.02.13, 21:31
178 vs 183. Vigurdavad seal lubatud BMI piiril mängides pikkusega?

ericbana
24.02.13, 21:48
178 vs 183. Vigurdavad seal lubatud BMI piiril mängides pikkusega?

183 ilmselgelt õige. Ei kujuta ette ka kust see teine number üldse tuli.

karljorks
25.02.13, 16:43
183 ilmselgelt õige. Ei kujuta ette ka kust see teine number üldse tuli.

Nõustun sellega pärast Kalkuni kuulamist .

budu
27.02.13, 23:13
Mõlemaid poisid siis pääsesis põhivõistlusele! Sellega juba peab vist rahule jääma

El President
27.02.13, 23:15
ja kõik neli soomlast selja taga... on ikka ajad :)

32. Ville Larinto FIN 103,3
36. Lauri Asikainen FIN 98,9
37. Anssi Koivuranta FIN 97,6
44. Sami Heiskanen FIN 84,7

olukord muidugi muutub, kui Janne Ahonen naaseb

Aílton
10.03.13, 15:53
Nurmsalult kohe väga korralik hüpe, 123 meetrit. Väga kõva, mees oli ise ka hüppega silmnähtavalt rahul, näpp püsti!

Pes
10.03.13, 16:41
Nurmsalu teeb praegu eluvõistlust ja mitte kuskil eesti ajalehes seda ei kajastata.

Mask
10.03.13, 16:50
Esimese vooru järel 13. Loodetavasti teine hüpe tuleb ka välja ja suudab top 20 püsida.

Pes
10.03.13, 17:16
Teine hüpe jäi ikka lühikeseks. 20 sekka asja pole.

sherf
10.03.13, 17:16
Teine hüpe 115,5 ja praegu 14 koht. Kahjuks ka siit ei tule 20 sekka.

Mask
10.03.13, 17:21
Sel hooajal pole teine hüpe tal vist kordagi õnnestunud (võrreldes siis esimesega). Endale ei meenu küll.

Tofoa
10.03.13, 17:32
Selleks, et suusahüpetega tegeleda, peab sinu koduma riigilipul olema esindatud punane värv. Nurmsalu ainus mees 30 hulgas, kellel punast värvi lipul pole.

lenc
10.03.13, 17:34
Selleks, et suusahüpetega tegeleda, peab sinu koduma riigilipul olema esindatud punane värv. Nurmsalu ainus mees 30 hulgas, kellel punast värvi lipul pole.

Mis värvus esineb maailma riikide lippudel kõige enam? Pu.....

rauulo
10.03.13, 18:36

Matti Nykänen ja Janne Ahonen tahaksid sinuga vaielda. Või äkki kehtib reegel ainult selle aasta kohta?

fcfloraforever
10.03.13, 20:02
Matti Nykänen ja Janne Ahonen tahaksid sinuga vaielda. Või äkki kehtib reegel ainult selle aasta kohta?
Kas Soome niiöelda riigipea vms kuidas seda nimetada lipul vapp mitte punane ei ole :)

Kasepats-Pidur
11.03.13, 11:23
Kas Soome niiöelda riigipea vms kuidas seda nimetada lipul vapp mitte punane ei ole :)

Ei puutu kuidagi lipuvärvidesse, aga ka Eesti vapil on punast (lõvide keeled).

Kasepats-Pidur
12.03.13, 10:44
2020
Kaaskodanik mõtles vist seda varianti.

Ma seda.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/10/Estonian_presidential_flag.png

cannuman
12.03.13, 10:45
Võite kõik hüpata, pole probleemi

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRA2l72u6MWXTbclXPHgbmfarZo_sGtf jhvAghqKaIVCCDlkh02

Mask
17.03.13, 18:21
Nurmsalu taaskord 30 parema seas ja esimest korda on ta võrreldes esimese vooruga oma kohta parandamas. PB on tulemas.

Edit: 21. koha jagamine koos sakslase Andreas Wankiga. Esikoht samuti jagamisele MK valitseja Gregor Schlierenzaueri ja esmakordselt poodiumi kõrgemale tõusva noore poolaka Piotr Zyla. Poolakate pealekasv peale Adam Malyszi lõpetamist on küll võimas olnud.

Mask
22.03.13, 18:08
Nurmsalu Planica lennumäe lõppvõistlusel pärast esimest vooru lausa üheksas. Eks tal pisut vedas/või siis jällegi mitte, et poomi peale teda tõsteti tänu millele temast hiljem hüpanutel korralikult punkte maha kraabiti. Loodetavasti teises voorus teeb ka korraliku hüppe ja saab korraliku punktilisa. Siis võimalus ka pühapäeval hüpata/lennata, kui sinna pääsevad Suusalennu 30 paremat punktide alusel (?). Hetkel on ta selles arvestuses 45.

lenc
22.03.13, 18:13
Vedas sellega, et tema hüppe ajal oli veel mõõdukas vastutuul, hilisematest said vähesed seda nautida. Teise vooru eel tuleb märkida, et Nurmsalu edu näiteks 30. koha ees on ainult 12,5 punkti (10,5 meetrit) ja lennumäel on see suhteliselt väike vahe. Kui juhtub Nurmsalu hüppe kasvõi natuke ebaõnnestuma või tuulega mingi jama tekkima, võib ennast ikka kolmanda kümne lõpust leida.

Mis puudutab pühapäevast võistlust, siis sinna pääsevad üldise MK-sarja 30 paremat, kuhu Nurmsalul pole kuidagi võimalik jõuda.

Mask
22.03.13, 18:15
Vedas sellega, et tema hüppe ajal oli veel mõõdukas vastutuul, hilisematest said vähesed seda nautida. Teise vooru eel tuleb märkida, et Nurmsalu edu näiteks 30. koha ees on ainult 12,5 punkti (10,5 meetrit) ja lennumäel on see suhteliselt väike vahe. Kui juhtub Nurmsalu hüppe kasvõi natuke ebaõnnestuma või tuulega mingi jama tekkima, võib ennast ikka kolmanda kümne lõpust leida.

Mis puutub pühapäevast võistlust, siis sinna pääsevad üldise MK-sarja 30 paremat, kuhu Nurmsalul pole kuidagi võimalik jõuda.

Selge pilt. Mõtlesin, et kuna hüppavad lennumäel, siis arvesse läheb just selle sarja punktiseis.

Edit: Tegi korraliku hüppe ka teises voorus ja elu parim 13. koht käes. Kahju ainult, et hooaeg just nüüd läbi saab, kui meie mees vormi ja enesekindluse on saavutanud.

lenc
22.03.13, 19:05
Kui enne teist vooru vaatasin tahapoole kui väiksed vahed on, siis lõpuks saame hoopis ettepoole vaadata. Andreas Stjernen 7. kohal jäi kõigest 6,9 punkti kaugusele, see teeb alla 6 meetri, mis on lennumäel täiesti tühine vahe. Stjernen ise jäi temast koht kõrgemal olevast Jurij Tepešist lausa 18,5 punkti kaugusele. Ühesõnaga, hammas jääb veel kõvasti verele Nurmsalul :)

F.Totti
23.03.13, 01:20
Nurmsalult super tulemus!

Ise oleksin tglt rohkem oodanud uut eesti rekordit hüppepikkuses, arvestades ta viimase aja stabiilsust ja hüppevormi.

Üldiselt need poomi-punktide-hüppepikkuste mängud on kergelt nagu mõjunud ala vaatemängulisusele, mina nautisin siiski rohkem pikki hüppeid (nö. hüppeid sinna põhja) kui neid poom alla , punkte juurde kombosid ja ma ei tea kui suure osa sellest siis veel see tuule tugevus annab.

Tore on näha, et Kaarel on stabiilsuse leidnud, aga kindlasti on see uus punktisüsteem Kaarlile pigem kasuks tulnud.

norsk
16.12.13, 14:50
http://static.berkutschi.com/berkutschi/images/galleries/000/020/658/thumb675croped/TM__8515.jpg

Tänavu juba viiendat korda esikümnes ning lõpuks ka poodiumil!
Kuidagi ei taha pähe mahtuda asjaolu, et härra debüteeris maailma karikal juba siis, kui mina alles teise klassi läksin ja mu õde polnud veel sündinud.

Mask
16.12.13, 20:58
Ammann on end ka taas Olümpia hooajaks vormi ajanud. Ahonen läheb samuti etapp-etapilt ainult paremasse hoogu. Kasai on muidugi fenomen. Olümpialt vôiks ju midagi talle kukkuda.

mcnamara
17.12.13, 12:06
Minu absoluutne lemmik Tommy Morgenstern lõpuks võitis üle pika-pika aja. Et siis järgmisel päeval õnnetult ja valusalt kukkuda. Vast pikka võistluspausi siiski ei tule.

mcnamara
01.01.14, 18:04
Uue aasta hüppevõistluse kaksikvõit Austriasse! Traditsiooniliselt hea enne, peaks tulema suurepärane spordiaasta. Hõissa! :)

Mask
04.01.14, 18:13
Millal viimati sommid MK-etapi vôitsid enne tänast Koivuranta triumfi? Ja teine küsimus, kas ja kui, siis millal (viimati) vôitis kahevôistlusest hüpetesse üle tulnud sportlane MK-etapi hüpetes? Koivurantal muidugi vedas ka pisut, et teine voor tuule tôttu pooleli jäeti ja vaid esimese vooru hüppeid arvestati. Ma millegipärast kaldun arvama, et oleks teine voor ka toimunud, siis poleks lôppseis päris selline välja näinud.

Enne turniiri viimast vôistlust Bischofshofenis jätkab üldliidrina üllatusmees Thomas Diethart. Ammann pärast tänast teist kohta pisut lähenes

1. Diethart 716,1
2. Ammann 706,7
3. Morgenstern 700,1
4. Kasai 681,1
5. Prevc 676,5

Edit: Ise küsin ise vastan. Vähemalt esimesele. Pôhjanaabrite eelmine vôit pärineb aastast 2010, kui Ville Larinto kodusel Kuopio MK-etapil 1. detsembril vôidutses. Tollal muide vôeti lausa kaksikvôit, kuna Hautamäki sai 0,1 punktilise kaotusega teise koha.

Edit2: Nelja hüppemäe turniiri vôitiski Diethart, kaasmaalase Morgensterni ja Ammanni ees, kes muu kulla ja karva kôrval antud turniiri pole oma karjääri jooksul veel vôita suutnud.

Mask
10.01.14, 22:07
Morgensternil juba teine jube kukkumine lühikese aja jooksul:

http://www.youtube.com/watch?v=65Lhw55dAvg

Korraks kaotas teadvuse. Käed ja jalad pidid liikuma.

mcnamara
11.01.14, 01:23
Vähemalt pole elu ohus. Aga karjäär võimalik küll et läbi. Kohutavalt kahju, kõige sümpaatsem hüppaja viimasel aastakümnel.

dontastik
12.01.14, 03:21
VÕIMAS!

http://sport.postimees.ee/2658426/mk-etapi-voitnud-41-aastane-kasai-pustitas-vageva-rekordi

http://youtu.be/IQSv4eejMzc

budu
12.01.14, 11:36
VÕIMAS!

http://sport.postimees.ee/2658426/mk-etapi-voitnud-41-aastane-kasai-pustitas-vageva-rekordi

http://youtu.be/IQSv4eejMzc

Väsimatu vana! Olümpialt võiks ka medali teenida!

Mask
13.01.14, 13:55
Vähemalt pole elu ohus. Aga karjäär võimalik küll et läbi. Kohutavalt kahju, kõige sümpaatsem hüppaja viimasel aastakümnel.

Nii hull see asi ônneks ei ole. Optimistlikumad isegi räägivad vôimalusest Sotšis stardis olla.

Kasai on muidugi legend. Vôiks tôesti midagi OM-ilt saada.

mcnamara
23.01.14, 18:02
Morgenstern plaanib Sotšis hüpata. (http://yle.fi/urheilu/morgenstern_haluaa_sotshiin_-_en_halua_urani_paattyvan_kaatumiseen/7048431) Kui arstid lubavad muidugi.

Rudy
09.03.14, 16:53
Nurmsalu teeb midagi praegu. Tune in Eurosport.

Mask
09.03.14, 17:05
Pisut vara veel üleliia rõõmustada, teine voor on veel ees ja ajalugu on näidanud, et seal kipub tal pigem asi metsa minema aga jah, esimese vooru järel on mees ajalugu tegemas.