PDA

View Full Version : Nõmme Kalju

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102

-vandersell-
25.03.21, 21:56
Kalju plakat tänase mängu väljaku ääres "LOVE IT OR FEAR IT" on üsna kohane slogan Kalju viimaste sündmuste juures. Kergelt nagu sama kui Estline slogan Estonia huku ajal "Mälestus kogu eluks".

Kui seda edaspidi kasutatakse, siis ma ei imestaks kui mõni ajakirjanik sellest järjekordse klikikoguja välja üllitaks.

atleticomadrid
25.03.21, 22:06
Nii juhtub, kui panna joodik väravasse.

Piirissaar
25.03.21, 22:11
Kalju plakat tänase mängu väljaku ääres "LOVE IT OR FEAR IT" on üsna kohane slogan Kalju viimaste sündmuste juures. Kergelt nagu sama kui Estline slogan Estonia huku ajal "Mälestus kogu eluks".

Kui seda edaspidi kasutatakse, siis ma ei imestaks kui mõni ajakirjanik sellest järjekordse klikikoguja välja üllitaks.Üllatav, aga sümpaatne, et jalgpalli kõrval õhutatakse diskussiooni IT võimaluste ja ohtude üle.

telekavaataja
25.03.21, 22:12
Kas Nõmme Kalju on aastal 2021 midagi positiivset ka saavutanud on?

-vandersell-
25.03.21, 22:14
Kas Nõmme Kalju on aastal 2021 midagi positiivset ka saavutanud on?

Koroonatestid jäid kõik vist eelmisse aastasse?

ltltl
25.03.21, 22:17
Nii juhtub, kui panna joodik väravasse.

Palun selgita lähemalt. Millega Lepmets nüüd hakkama sai?

Tofoa
25.03.21, 22:19
Palun selgita lähemalt. Millega Lepmets nüüd hakkama sai?

Eelmine suvi jäi päris tugeva joobega autoroolis vahele. Jaanipäeva paiku.

Vask
25.03.21, 22:20
Ma selles Heroli otse nurgalöögist löödud väravat täielikult Lepmetsa hingele ei paneks.

tomm
25.03.21, 23:05
LOL 😂

Kes esimesena koju saadetakse? Hooaja suurim eesmärk läks vett vedama juba enne esimest liigamängu.

Volkovist kahju. See pea oli ikka väga norgus pingi poole kõndides.

$$$
25.03.21, 23:09
Minu poolest võib selle pedoklubi kokku pakkida.

-RoMaRiO-
25.03.21, 23:19
Ei halastata ka. Mida vähem justkui hoolida sooviks, seda enam korda läheb. Oli teada, et karikavõit on paras väljakutse, aga siiski teostatav ülesanne. Või vähemalt oluliselt tõenäolisem kui see, et järgmises ringis keegi kornerist otse sisse keerutab või viimasel sekundil risti vajutatakse. Aga see on jalgpall. Alustati ootuspäraselt väga suure tahtmisega ja Viljandi oli kohati ikka päris hädas. Ja siis juba viimastel hooaegadel harjumuspäraseks saanud täiesti debiilne punane väga kaugel oma väravast. On see ülehäälestus või mis, aga see on lubamatu. Sõltumata vähemusest suudeti kohati veel väga kenasti ka mängu üle kontrolli omada, aga kui lõpuks kaotad elemendist, mis peaks olema selle meeskonna trump, siis on ikka erakordselt õnnetu. Täna anti väljakule ikka väga palju, et selles osas igasugused pretentsioonid puuduvad, aga kvaliteeti ees ikka vähe. Tänavune Viljandi on kaugel naljapundist, et edu neile ja ehk ikka ei ole viimased karikavõistlused sellisel kujul.

kergemaks ka just ei lähe, kui pühapäeval kell 1 juba Legioniga, aga ju siis peab.

-RoMaRiO-
25.03.21, 23:24

mitu Inglismaa vutiklubi sa juba kokku pakkinud oled? ja kas pakid Liverpooli ka kokku, kui ajaloohõlmast peaks miskit kooruma?

$$$
25.03.21, 23:28
mitu Inglismaa vutiklubi sa juba kokku pakkinud oled? ja kas pakid Liverpooli ka kokku, kui ajaloohõlmast peaks miskit kooruma?

Kui tuleb välja, et seal 21. sajandil lapsi ahistatakse ja maha vaikitakse, siis viskan oma liverpooli särgid minema jah.

-RoMaRiO-
25.03.21, 23:30
Kui tuleb välja, et seal 21. sajandil lapsi ahistatakse ja maha vaikitakse, siis viskan oma liverpooli särgid minema jah.

aga kui Liverpool ühel päeval araablaste kätte läheb?

Sambaz
25.03.21, 23:39

Sa oled ka vist seal Kolumbias täiesti ära kerinud, tea kas just Pablo varandused avastatud maapõuest ja tehakse korralikult ninna coca-cocalt, aga mis kuradi põhjustel peaks üks klubi kaduma ühe kahtlase tegelase puhul? Või selle lause välja ütlemise puhul oli vaja kõigest Kalju väljalangemist karikast, et noh, nüüd oleks ka aeg, et Kalju mine sinna, kust sa tulid? Proovi muidugi seletada oma argumenti kokku pakkimisest sellel vist üle 800? lapsele, kus enam trenni minna ei saa ja tuleb klubi vahetada, mis teadupärast polegi nii lihtne.

Mitte klubi ei pea kokku pakkima, vaid tuleb asjad pigem üle vaadata, sest endiselt, sama vajalik kui Viljandi Tulevik on eesti jalgpallile on ka Nõmme Kalju.

$$$
25.03.21, 23:49
Sa oled ka vist seal Kolumbias täiesti ära kerinud, tea kas just Pablo varandused avastatud maapõuest ja tehakse korralikult ninna coca-cocalt, aga mis kuradi põhjustel peaks üks klubi kaduma ühe kahtlase tegelase puhul? Või selle lause välja ütlemise puhul oli vaja kõigest Kalju väljalangemist karikast, et noh, nüüd oleks ka aeg, et Kalju mine sinna, kust sa tulid? Proovi muidugi seletada oma argumenti kokku pakkimisest sellel vist üle 800? lapsele, kus enam trenni minna ei saa ja tuleb klubi vahetada, mis teadupärast polegi nii lihtne.

Mitte klubi ei pea kokku pakkima, vaid tuleb asjad pigem üle vaadata, sest endiselt, sama vajalik kui Viljandi Tulevik on eesti jalgpallile on ka Nõmme Kalju.

ma neid aineid ei tarbi, aga teemakohane postitus muidugi arvestades varasemaid Kalju skandaale :) .

Lapsevanemana oleks vähe parem kui saaks lapsed uude klubisse viia ilma üleminekutasu ja mu sellise jebimiseta vast. Või tahad ikka oma tütreid siin heaks mängijaks kasvatada?

Sambaz
26.03.21, 00:01
ma neid aineid ei tarbi, aga teemakohane postitus muidugi arvestades varasemaid Kalju skandaale :) .

Absoluutselt. Selles oli ka point. Skandaale oli ja on ja tulebki ilmselt veelgi. Aga kas Tallinna Kalev oleks pidanud juba ammu asjad kokku pakkima kui avastasid Rames Mamedov ei olegi nii tore poiss? Kas Flora peaks oma süsteemi korralikult ümber vahetama, sest tegelikult mõndadel meestel meeldis ka seal lisateenistust teenida läbi pettuste? Kas Tulevik peaks ka kokku pakkima, sest ühed panid liiga palju pidu kuskil ööklubis? Transist muidugi me ei hakka üldse rääkima, sest Gruznov on ju olnud alati aususe verstapost. Kas Levada ei peaks juba ammu lõpetama ära, sest Podholjuzin ei esinda nende väärtusi tegelt ju üldse. Maardu muidugi peaks juba ammu olema saatnud oma noored Legionisse ja nii edasi ja nii edasi. Ku me nii mõtleme, siis parajalt patused on kõik meie tippklubid, kes rohkem, kes vähem. Aga kas sellepeale peaks kogu meie jalgpallisüsteemile keskmist sõrme näitama? Kindlasti mitte. Endiselt, asju tuleb lihtsalt üle vaadata ja küll saab ka Kalju asjad korda.

Vask
26.03.21, 00:01
Subjektiivse kõrvaltvaatajana arvan, et Kaljus võiks juhtkonnavahetus toimuda. Fännid võiksid saada uue juhatuse ja presidendi valida. Kalju ärakadumist ei soovi, ehkki mängijapoliitika poolest ta mulle sümpaatne ei ole. Tegu on siiski vana klubiga, kelle juured ulatuvad esimesse vabariiki, seega juba sügavama ajalooga kui Flora.

maamesilane
26.03.21, 09:10
No mängijapoliitika saaks ju eraldi teemana teha. Oi seal saaks kõik auru välja lasta. Sest kahtlustan,et Tuleviku mängijatepoliitika ei meeldi ka paljudele! Viljandi linnameeskonda ka mäletate?

Veel1v2rav
26.03.21, 09:26
No mängijapoliitika saaks ju eraldi teemana teha. Oi seal saaks kõik auru välja lasta. Sest kahtlustan,et Tuleviku mängijatepoliitika ei meeldi ka paljudele! Viljandi linnameeskonda ka mäletate?

Klubi mäletan, aga mis skandaale seal oli?

...Jumal...
26.03.21, 10:00
Subjektiivse kõrvaltvaatajana arvan, et Kaljus võiks juhtkonnavahetus toimuda. Fännid võiksid saada uue juhatuse ja presidendi valida. Kalju ärakadumist ei soovi, ehkki mängijapoliitika poolest ta mulle sümpaatne ei ole. Tegu on siiski vana klubiga, kelle juured ulatuvad esimesse vabariiki, seega juba sügavama ajalooga kui Flora.

:D

See, et keegi võtab endale mingi vana (ja unustatud) klubi nime ning kuulutab end selle klubi õigusjärglaseks, ei tee sellest Hiiu mändide all mängivast klubist meeskonda, kelle juured ulatuvad esimesse vabariiki. Nõmme SS Kaljule panid aluse maadlejad. Kui Volkov välja jätta, siis palju seal maadlejaid järel on?

Praegune Nõmme JK Kalju sündis 1997. aastal ja NKFC on selle õigusjärglane.

purgeenius
26.03.21, 10:03
Slaavi treenerite probleem on meeskonna ülemotiveerimine. Meestele on pähe tambitud, et tuleb surra igas olukorras ja siis saadaksegi ägedaid punaseid keskringis.

Vask
26.03.21, 10:30
:D

See, et keegi võtab endale mingi vana (ja unustatud) klubi nime ning kuulutab end selle klubi õigusjärglaseks, ei tee sellest Hiiu mändide all mängivast klubist meeskonda, kelle juured ulatuvad esimesse vabariiki. Nõmme SS Kaljule panid aluse maadlejad. Kui Volkov välja jätta, siis palju seal maadlejaid järel on?

Praegune Nõmme JK Kalju sündis 1997. aastal ja NKFC on selle õigusjärglane.

Pärnu Vaprus oli ka algselt karskusselts, aga siiski ei kahtle, et tänane Vaprus ei võiks olla selle õigusjärglane. Lihtsalt tegevusvaldkond on piiratum.

uhuu
26.03.21, 11:34

Fännid valivad klubile uue omaniku? See, et vana nimi elusati on hea, aga seda tuleks võtta auasjana, mitte hakata ennast laenatud ajalooga ehtima ja see, et lambist Flora sisse tood on selline alaväärsuskompleksi jutt, mis ei jäta kellegile head muljet.

Vask
26.03.21, 12:38
Fännid valivad klubile uue omaniku? See, et vana nimi elusati on hea, aga seda tuleks võtta auasjana, mitte hakata ennast laenatud ajalooga ehtima ja see, et lambist Flora sisse tood on selline alaväärsuskompleksi jutt, mis ei jäta kellegile head muljet.

Oleks üsna innovatiivne, kui allakäiguredelile sattunud Kaljus saaksid fännid osaluse klubi juhtimises. Lisaks oleks see samm klubi n.ö puhtalt lehelt alustamiseks, aga oleks huvitav lähenemine. Klubid, kes oma sümboolikas viitavad asutamisaastale enne sõda, siis need on järelikult õigusliku järjepidevuse alusel ka taastatud. Ainult nimi ei loe midagi. PJK asutamisaastaks on 1989 kuigi samanimeline klubi oli varasemalt olemas. Kui sind häiris Flora väljatoomine, siis minu meelest võiks taastada Tallinna Spordi (vahepeal vist püüti?), kes tiitlite poolest suudaks Floraga konkureerida. Mõned aastad tagasi ületas Flora nad meistritiitlite arvuga. Aga noh, küllap ka siin ilmneb mingi alaväärsuskompleks mul :D

krissucool
26.03.21, 12:54
Mind huvitab eilse mängu juures kõige rohkem see, et kas Edur on tõesti nii halb jalgpallur et tema platsilt ärasaamiseks on vaja esimesel minutil vahetus teha?

telekavaataja
26.03.21, 13:06
Mind huvitab eilse mängu juures kõige rohkem see, et kas Edur on tõesti nii halb jalgpallur et tema platsilt ärasaamiseks on vaja esimesel minutil vahetus teha?

Reaalselt sama küsimus.

eika
26.03.21, 13:21
Hästi puusalt tulistades. Kuna Kaljul kohe otsa tulemas liigamäng, siis äkki hoiti KTM-Edurit selleks värskena?

telekavaataja
26.03.21, 13:22
Hästi puusalt tulistades. Kuna Kaljul kohe otsa tulemas liigamäng, siis äkki hoiti KTM-Edurit selleks värskena?

Pakun, et mäng Tulevikuga oli veits olulisem.

-RoMaRiO-
26.03.21, 13:31
Soccernet käsitles seda kui protestiaktsiooni KTM reegli vastu, mida küll lõpuni välistada ei saa, aga selleks oleks ilmselt palju mõistlikumaid lahendusi, kui oma debüüti tegeva mängija enesekindluse täiesti nulli viimine. Mul küll konkreetsed andmed puuduvad, aga pakuksin ühe võimalusena, et pärast isolatsioone ja muid jamasid ei olnud Edur lihtsalt tegelikult piisavas konditsioonis. Ja kuna ülejäänud KTM lahendused oleks tähendanud koondisekandidaadi Marini või väga hea pre-seasoni teinud Volkovi pingile kupatamist, siis tundus see parima lahendusena. Aga ei saa salata, et sellest vahetusest Kalju tugevnes küll. Veremejev ei teinud eile kaugeltki oma parimat esitust, aga SN kombel Edurit ja Veremejevit tasemelt ühele pulgale panna, siis see on omane juba briti meedia kohalike mängijate pushimisele. Otseselt ta midagi ära ei rikuks, aga sportlikul printsiibil ta Kalju parimasse rivistusse ei kuuluks ja julgen hetkel kahelda, kas ka Tuleviku omasse.

NuFc
26.03.21, 15:47
Soccernet käsitles seda kui protestiaktsiooni KTM reegli vastu, mida küll lõpuni välistada ei saa, aga selleks oleks ilmselt palju mõistlikumaid lahendusi, kui oma debüüti tegeva mängija enesekindluse täiesti nulli viimine. Mul küll konkreetsed andmed puuduvad, aga pakuksin ühe võimalusena, et pärast isolatsioone ja muid jamasid ei olnud Edur lihtsalt tegelikult piisavas konditsioonis. Ja kuna ülejäänud KTM lahendused oleks tähendanud koondisekandidaadi Marini või väga hea pre-seasoni teinud Volkovi pingile kupatamist, siis tundus see parima lahendusena. Aga ei saa salata, et sellest vahetusest Kalju tugevnes küll. Veremejev ei teinud eile kaugeltki oma parimat esitust, aga SN kombel Edurit ja Veremejevit tasemelt ühele pulgale panna, siis see on omane juba briti meedia kohalike mängijate pushimisele. Otseselt ta midagi ära ei rikuks, aga sportlikul printsiibil ta Kalju parimasse rivistusse ei kuuluks ja julgen hetkel kahelda, kas ka Tuleviku omasse.

Protestiaktsioon või mitte, aga see on mängija on mängija mõnitamine.

$$$
26.03.21, 17:04

Kuidas see enesekindlusele hakkab? Kindlasti on mängija varasemalt juba teadlik, et saab minuti täna. Umbes sama, et Edur sa oled täna pingil või pole koosseisus = enesekindlus hävitatud.

EDIT: muidugi see oleks ka huumor kui see esimese minuti vahetus oleks treeneri üllatus mida mängijatele ei jagatud :D

Graham Poll
26.03.21, 17:30
Kuna Nõmme Kalju on ligilähedaselt sama ebameeldiv nähtus nagu Tottenham Hotspur või EKRE, siis mina olen küll vaga rahul, et välja lendasid.

vaikiv mees
26.03.21, 17:56
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/ixidf6/possibly_the_fastest_substitution_in_football/

Eesti KTM reegli oludes ju juba vana nali (https://sport.delfi.ee/artikkel/91094605/kogu-tode-mangust-levadia-vs-kalju-jokk-skeem-toi-ajaloolise-vahetuse-imeline-seeria-sai-otsa-ja-abitreeneri-oluline-motiveerimisoskus)

kui sa oled varasemalt Premium liiga tasemel mängumees /-/ning oled ka mänguvormis

treeneri meelest algkoosseisu tasemel mängijat vaevalt keegi 1.min vahetab

-RoMaRiO-
26.03.21, 18:06
Kuidas see enesekindlusele hakkab? Kindlasti on mängija varasemalt juba teadlik, et saab minuti täna. Umbes sama, et Edur sa oled täna pingil või pole koosseisus = enesekindlus hävitatud.

EDIT: muidugi see oleks ka huumor kui see esimese minuti vahetus oleks treeneri üllatus mida mängijatele ei jagatud :D

Sa võid seda otsust enne mängu kommunikeerida, aga kui sa oled varasemalt Premium liiga tasemel mängumees, oled liitunud uue klubiga ning oled ka mänguvormis, aga sind pannakse algkoosseisu ainult selleks, et esimesel võimalusel välja vahetada, siis ilmselgelt on see emotsionaalselt hävitav ja pole ühestki otsast võrreldav olukorraga kui sind üleüldse ei kaasata. Aga nagu ma enne juba ütlesin, siis ma kahtlen, et see päris nii mustvalge juhtum oli. Kahju, et Frantsevi kommentaari pole saadud.

Kasper
26.03.21, 19:25
Veremejev ei teinud eile kaugeltki oma parimat esitust, aga SN kombel Edurit ja Veremejevit tasemelt ühele pulgale panna, siis see on omane juba briti meedia kohalike mängijate pushimisele. Otseselt ta midagi ära ei rikuks, aga sportlikul printsiibil ta Kalju parimasse rivistusse ei kuuluks ja julgen hetkel kahelda, kas ka Tuleviku omasse.
Ma saan aru, et Veremejevit segasid mullu ka vigastused jne, aga oma nende 11 Premium liiga mängu ja mõne ELB kohtumisega ta nüüd Edurist mäekõrguselt paremat muljet küll ei jätnud. Tõsi, suvel mingi periood meenutas ta juba jalgpallurit, erinevalt hooaja algusest. Aga sama tegi ka Edur, kes astus mullu ikka mitu sammu edasi.

Aga eks aeg näitab, kes kui hea lõpuks on.

ElNino9
28.03.21, 13:23
Mitu korda Kalju on esimesel minutil vahetanud juba?
Pohlak võiks selle debiilse reegli ära lõpetada juba.

Silver
28.03.21, 15:08
Väga rasked kolm punkti. Aga siiski kolm punkti. Murekohti mängupildis on mitmeid, rohkem kui positiivseid, aga vähemalt saime võidu kätte ja seda miski ei muuda. Järgmiste mängudeni. Legion oma nurgalöögist niimoodi sisse saada - naiivne. Vähemalt punkti olid nad küll väärt. Aga this is bloody football. Kalju fännidele midagigi head. Grindimine alles algas!

Seda Kalju heitimist Soccerneti LIVE'is on nauditav jälgida. Trollid, pange edasi, sisu tuleb toota.. :D

Mister
28.03.21, 15:12
No nii sitta Kaljut pole minu silmad varem näinud, aga kui sellise mänguga lõpus selline värav lüükase ja suudetakse võita, siis väga pikemaks rant'imiseks ka põhjust pole :D

Reina
28.03.21, 17:45
See mäng oli nii kole et anna olla. Uskumatu et see värav saadi lõpus, Lepmetsal vist selg valus, kogu meeskonda tassida nii.

Veel1v2rav
30.03.21, 00:40
https://youtu.be/verHZJvIUBE

Peaaegu miljon vaatamist :O

zys
30.03.21, 21:04
https://www.youtube.com/watch?v=-rkUpMYvlFE&t=289s
4:49, kas see mitte Kuno Tehva seal taga pole?

Pints
30.03.21, 21:21
https://www.youtube.com/watch?v=-rkUpMYvlFE&t=289s
4:49, kas see mitte Kuno Tehva seal taga pole?

On vist tõesti.

7049

Mister
30.03.21, 21:30
Pildil veel 2 tol ajal Kaljuga seotud olnud inimest. Foto mingilt klubiürituselt.

Silver
31.03.21, 00:32
Pildil veel 2 tol ajal Kaljuga seotud olnud inimest. Foto mingilt klubiürituselt.

Tegemist oli Prives toimunud Kalju hooaja lõpetamisega, mis toimus päevasel ajal ja kuhu olid kutsutud kõik klubi liikmed ja mängijad. Kui siit otsida midagi kriminaalselt, siis jumal sellega.. :)

Tofoa
31.03.21, 01:20
Tegemist oli Prives toimunud Kalju hooaja lõpetamisega, mis toimus päevasel ajal ja kuhu olid kutsutud kõik klubi liikmed ja mängijad. Kui siit otsida midagi kriminaalselt, siis jumal sellega.. :)

Miks MBT seal siis on?

mjaasa
31.03.21, 07:48
Mis aasta hooja lõpetamine oli?

Silver
31.03.21, 08:26
Miks MBT seal siis on?

Kus mina peaksin teadma? Kutsutud olid nii toetajad, fännid ning kaasa võis minu mäletamist mööda võtta ka sõpru. Aastat pakkuda ei oska.

Tofoa
31.03.21, 13:04
Mis aasta hooja lõpetamine oli?

2011a (https://sport.delfi.ee/artikkel/63676428/fotod-nomme-kalju-tunnustas-club-prive-s-loppenud-aasta-parimaid?fbclid=IwAR3ZSYTpX68Z-NXwuhPzd6-oArrFAKthTmslYI89d5IfZP1TPB9jd1VsG5g)

käbi
31.03.21, 15:44
2011a (https://sport.delfi.ee/artikkel/63676428/fotod-nomme-kalju-tunnustas-club-prive-s-loppenud-aasta-parimaid?fbclid=IwAR3ZSYTpX68Z-NXwuhPzd6-oArrFAKthTmslYI89d5IfZP1TPB9jd1VsG5g)

Ehk siis, tegemist oli 16-17 neiuga tol hetkel. Keegi ei tea, ega näinud ega tea ju midagi. Mis seal on 200+ inimest? Getulio pole vist ka mingi 4nda järguline kuju ka selles tiimis aastal 2011.

Mister
31.03.21, 17:07

Seda minagi jah. Seetõttu täpsustasingi.
Omal ajal sai MBT't ja GAF'i tsillimas nähtud küll (a'la sellisel üritusel), aga ma reaalselt arvasin, et tegu on Kalju naismängijaga vmt ja lihtsalt eriti entukas ja poeb treenerile ehk, aga vot mis tegelikkus siis :D :D Vana hobu tahtis kaeru hoopis.

ElNino9
01.04.21, 13:36
OTT JÄRVELAST SAAB NÕMME KALJU UUS FÄNNIKOORDINAATOR
Mis iganes see siis ka poleks.

telekavaataja
01.04.21, 13:46

1. aprill?

godzilla
01.04.21, 14:38
OTT JÄRVELAST SAAB NÕMME KALJU UUS FÄNNIKOORDINAATOR

Kuulsin seda ka, et Getuliost pidi saama Kalju uus president.

Silver
01.04.21, 14:57
Kuulsin seda ka, et Getuliost pidi saama Kalju uus president.

Mina kuulsin, et pidi Florasse minema. Kasvatatakse heaks ja tubliks inimeseks.

ElNino9
01.04.21, 15:01
1. aprill?
Minu arust ongi veider, et Nõmme Kalju selle asjaga kaasa läks, et selline asi postitada.

enrito
01.04.21, 15:39
Minu arust ongi veider, et Nõmme Kalju selle asjaga kaasa läks, et selline asi postitada.
Veider, et keegi seda teksti lugedes seda tōsimeeli uskuma jääb 😀

ElNino9
01.04.21, 18:07
Veider, et keegi seda teksti lugedes seda tōsimeeli uskuma jääb 😀

Okei, sõnastasin ehk valesti aga kes mind enam usub.
Ma väga pealkirjast kaugemale ei jõudnud ja pole kursis kas Eesti klubidel üldse sellises ametis inimesi on?

Iceman
03.04.21, 13:25
Kalju trollib ikka mõnuga jalka liitu

MNa
03.04.21, 13:41

Eks nad esimeses järjekorras trollivad iseend sellega.

kesa
03.04.21, 13:54

Tobe, andke Rattasepale 5-10 minutitki mänguaega, oleks kasu suurem. Mõnitate poissi.

plain
03.04.21, 14:29
#frantsevout

Vask
03.04.21, 14:40
Kaljul on uus koduvorm?

Silver
03.04.21, 14:53
Uus vorm on sama kole nagu tänane mäng. Täiesti seosetu tiksumine. Taome sirgjooneliselt palli ette ja loodame, et lühike Volkov seal need kõrged pallid kätte saab. Teenitud kaotus, pole midagi teha. Transile kiitus. Üks lambi olukord, kindlalt taga ja 3p tabelis käes.

plain
03.04.21, 14:56
Uus vorm on sama kole nagu tänane mäng. Täiesti seosetu tiksumine. Taome sirgjooneliselt palli ette ja loodame, et lühike Volkov seal need kõrged pallid kätte saab. Teenitud kaotus, pole midagi teha. Transile kiitus. Üks lambi olukord, kindlalt taga ja 3p tabelis käes.

Kui su peatreener võtab 60. minutil vaieldavalt Eesti Premium Liiga kõige loovama mängija välja 0-1 hoidva kaitsva võistkonna vastu, siis ma ei tea kuidas üldse võitma peaks. Frantsev ilmselgelt pole see treener kes Kalju praegu tiitlile viiks ja saan aru, miks Levadia eelistas Vassiljevit talle. Terve mänguplaan on enda väljakupoolel tiksumine ja pika ette panemine VOLKOVILe. Mõistmatu taktika.

Mister
03.04.21, 15:05
Uus vorm mulle täitsa meeldis isegi, aga see nagu kõige väiksem murekoht.

Klubist pole enam mitte miskit alles. Nii sitta Kaljut pole minu silmad veel selle 13-14 aastase perioodi jooksul näinud. Üks suur agoonia ja kannatuste jada on see 90 minutit mängupäevadel ning paraku peab tõdema, et ka identiteedipuudus on klubi tabanud.
Hetkel on pigem tunne, et seda klubi enam ei eksisteeri ja on aeglane ja piinarikas üleminek lõpliku kadumiseni.

Solskjær
03.04.21, 15:07
Mitte kordagi 90 minuti jooksul ei tundunud, et Kalju siin värava lööks. Esimeste mängude põhjal ütleks, et esikolmikust jäävad nad minimaalselt 10p kaugusele. Kes teab, äkki võtabki keegi nendelt neljanda koha ära.

Kaks müstilist asja Kalju juures.

Esiteks... Nende taktika, mida ei anna kuidagimoodi taktikaks nimetatagi. Silmad kinni pikk pall kasti? Volkov üksinda viie Narva mängija vahel, aga Subbotinid lükkavad ikkagi palli alla. See on kõige koledam jalgpall, mida ma üle pika aja näinud olen. Pole võimalik, et keegi kuskil usub, et see päriselt töötab.

Teiseks... Veremeiev. Kalju mängib oma 1. minuti vahetusega klouni, et tuua selline kloun platsile? Ilmselt kõige rumalam leegionär, keda ma üle pika aja näinud olen.

rallikas
03.04.21, 15:18
https://vistapointe.net/images/t80-2.jpg
https://st.depositphotos.com/1649223/2072/i/950/depositphotos_20728961-stock-photo-small-floating-tank-t-38.jpg

-RoMaRiO-
03.04.21, 15:42
Tuleb oma sõnu süüa ja öelda, et ei ole tõesti mõtet KTM noormehi kiusata. Midagi halvemaks ei saaks küll sellest minna. Marin ja Volkov midagi üritavad pusida, Babichev on ka okei, aga ülejäänud kaaslaste kvaliteet on nii null, et paar aastat jalgpallitrennis käinud noormehe puhul suurt kukkumist ei oleks. Kartus oli, et Frantsevi tulekuga võib Natkho täiesti ära kaduda, aga see on hetkel ikka karm. Kui Frantsevit juba prooviti, siis võiks Voolaidi ka proovida.

Silver
03.04.21, 15:53
Kui nüüd tõsisemalt analüüsida, siis Kalju probleemid väljakul võtab kokku väga kehv tegutsemine üleminekuturul ja komplekteerimises. Viimase hooaja jooksul oli korduvalt võimalus tuua meeskonda mõni Premium liiga väga heal tasemel ründaja, kes suudaks hooaja jooksul lüüa ca. 20 väravat. TOP3 jõudmiseks on sellist mängijat hädasti vaja ja fookus peaks olema just antud probleemi lahendamisel. Ilma sellise ründajata on ikka väga raske võite noppida.

Eelmine hooaeg. Valikus oli nii Henri kui Hannes Anier. Üks läks Paidesse, teine Levadiasse. Kalju pakkumine ei olnud motiveeriv? Ju ei suudetud ära rääkida antud mängijaid. Ilmselgelt järgmiseks suureks nimeks tituleeritud Tamm ei ole kaugelt seal, kus ta võiks olla ning mis on ootused. Lühike Volkov sobib hästi ründesse, kui tema kõrval on väärt partner, kes suudab jõu ja kiirusega pidevalt ohtlikult vastaseid töödelda. Volkov mulle mängijana väga meeldib, aga rünnet ehitada üles tema ja Nathko peale, see tundub enesetapp.

Nathko on oma enda hale vari. Vastased saavad väga hästi aru, kuidas tuleb Nathko vastu mängida. Jõuliselt. Kogu sellest loovusest on väga vähe kasu, kui ainukene variant ette poole mängida on Volkovile, kes siis on üldjuhul 3-5 vastase vahel.

Nüüd minna laskmine. Minu meelest nii Subbotin kui Paur on oma parim enne minetamas. Kalju puhul on ka see probleem, et teatud mängijatega on pikad lepingud ning kui nad ei suuda mängida sellel tasemel nagu neilt oodatakse, siis proovitakse ikka veel ja veel. Ma saan aru, et siin saab öelda, et valikut väga pole ja mängime nendega, kes on. Arusaadav. Aga need mehed ju ei vea välja, kui eesmärgiks on meistritiitel. Ja siis mingid lambi vennad nagu näiteks Odilavio. Miks teda hoida? Kellele? Täielik lego.

Kui mingigi valemiga suudetakse saavutada TOP3 ehk see nö pronksine koht, oleks juba väga tugev tulemus ja üle oma varju hüppamine. Praegusel hetkel ei suudeta isegi hädist Narvat hammustada. See, et Legionist jagu saime oli ka pime õnn ja täielik joppamine.

Ka mina olen poolt, et Rattasepale oleks võinud anda ikka vähemalt 15-25 minutit, sest Veremejev on täpselt samasugune kaigas nagu iga teine import-eksport vend Kalju rivistuses.

Oskab keegi öelda, mis seis on Khomutoviga? Seda venda oleks hädasti vaja, et vähegi teravust luua. Kui pikalt ta on väljas? Pohhui, grindime edasi.

HABE
03.04.21, 16:01
No sellise KTM nalja ja noorte poiste mõnitamise peale tuli mõte, et Tehva võiks ennast ära regada ja iga mäng ise põhis olla ja selle minuti ära kesta seal väljakul :D LÄheks ju küll kirja KTM-na.

-RoMaRiO-
03.04.21, 16:54
Tegelikult ei ole seis üldse nii hull. Enne hooaega poleks uskunudki, et aprillis Florast liigatabelis ees ollakse.

xrip55
03.04.21, 17:04
Tegelikult ei ole seis üldse nii hull. Enne hooaega poleks uskunudki, et aprillis Florast liigatabelis ees ollakse.

Muidugi. Narva ju mingi nalja sats ka pole

Vask
03.04.21, 17:15
Mulle tundub, et Kalju mängupilt hakkas alla käima Kožuhhovskiga, kes suutis tihti viletsa mängupildiga tulemuse ära võtta. Mulle tundub, et mängijatel klassi on ja mulle torkab silma, et keskväljal võidetakse palju võitlusi ja individuaalsel tasandil osasvust on. Ründeteravus ja mängupilt üldiselt tundub Kalju nõrgaks kohaks olevat.

Silver
03.04.21, 18:33
See Järvela Kalju heitimine on juba tragikoomiline. Kuule pontšik, kui sa seda loed, siis puhka jalga! :D
https://soccernet.ee/artikkel/luup-peale-kalju-%E2%80%93-trans-duelli-voitis-klubi-mis-toesti-on-iseseisev-soltumatu-ja-ajalooline

HABE
03.04.21, 21:02
See Järvela Kalju heitimine on juba tragikoomiline. Kuule pontšik, kui sa seda loed, siis puhka jalga! :D
https://soccernet.ee/artikkel/luup-peale-kalju-%E2%80%93-trans-duelli-voitis-klubi-mis-toesti-on-iseseisev-soltumatu-ja-ajalooline

Silver, rahu. Korra tehti Oti kulul nalja, mille peale poiss solvus, sest kõik ei oska enda üle naerda. (Fännid on klubi peegelpilt jne)
No see KTM asi on juba vägagi mannetu ja pigem tekitab ebasoosivat suhtumist klubi suhtes. Kuttidele ei anta võimalustki ennast väljakul tõestada. Aga viimastel hooaegadel pole ise sittagi tehtud, et hoida oma KTM klubis, viimati lasti Kirss poisil rahu meeli lahkuda. Ainsalu oli 2 hooaja vahel vaba mees.
https://www.facebook.com/pantrid/posts/3901747829884410

MNa
03.04.21, 21:21
Ei tasu ka välistada, et see inetu Rattaseppa solgutamine võib Kalju noormängijatele anda väga lihtsa signaali - tõmmata minema kui vähegi võimalus. Miks peaks noorte/esindusmeeskonna piiril olev tüüp tahtma jätkata klubis kus oma poissi minutiks ka ei usaldata?

tomm
03.04.21, 21:28
Meerits ongi praegu nr2 või mingi vigastus veel segamas?

Sambaz
03.04.21, 22:21
Ei, OJ. Sa ei ole isegi ebameeldiv enam minusugustele, kellele peaks olema suunatud kõige enam sinu imelised kallutatud lood meie vutist toimuvast, vaid sa oled ka juba ebameeldiv kallutatud ajakirjanik neile, kes meie PL liigat igapäevaselt ei jälgi. Ja see on päris märgiline.
https://scontent-hel3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/168470684_2810754075855007_2995070533753201300_n.p ng?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=mRj7qm4-f1AAX8uo-99&_nc_ht=scontent-hel3-1.xx&oh=537ca552e99664b8de8ce2cb4fecd8f5&oe=608FBDEA

käbi
03.04.21, 23:56
Seal artiklis on midagi muudetud/kustutatud või milles teema on?

Reina
04.04.21, 00:32
Midagi ei ole, Kalju troglodüütidest fännid on soolased vastusele nende enda lollile naljale. Kellele meeldiks võlts tsiteering endast? OJ ei ole absoluutselt mu lemmik soccernetis aga artikkel on objektiivne ja Kalju on lihtsalt mannetu. Proovida päästa klubi mainet selliste sigadustega on ajuvaba. See mis platsil ja selle ääres toimub uskumatul kombel sada korda hullem veel. Paras Sillamäe treatment kuluks ära praegu, aga kuidagi proovib Tehva seda sitta pilpa peal hoida oma sõnavõttudega ja muutes mitte midagi klubis tõestades et ta on järjekordne mõttetu käpik.

Silver
04.04.21, 00:34
Sambaz'i tsiteeritud postitus ütles kõik ära. Mind isegi ei aja see heitimine närvi, pigem paneb muigama. Ma saan aru, et paljudele ei meeldi Kalju. See on täiesti fain. Ma saan aru, et Kalju on teinud palju asju valesti. Ka see on OK. Aga nii järjepidevalt s*tta toota ja veel oma nime antud üllitistele lisada. Palju õnne! Oti puhul on tegemist vaesemehe Pahviga, kes arvab, et enne teda ei eksisteerinud maailm ja peale teda tuleb veeuputus. Reaalsus on see, et sa oled täiesti tühine sulesepp, kelle suvaline soust ei kõlba isegi kastmeks.

Silver
04.04.21, 00:39
Midagi ei ole, Kalju troglodüütidest fännid on soolased vastusele nende enda lollile naljale. Kellele meeldiks võlts tsiteering endast? OJ ei ole absoluutselt mu lemmik soccernetis aga artikkel on objektiivne ja Kalju on lihtsalt mannetu. Proovida päästa klubi mainet selliste sigadustega on ajuvaba. See mis platsil ja selle ääres toimub uskumatul kombel sada korda hullem veel. Paras Sillamäe treatment kuluks ära praegu, aga kuidagi proovib Tehva seda sitta pilpa peal hoida oma sõnavõttudega ja muutes mitte midagi klubis tõestades et ta on järjekordne mõttetu käpik.

Ooo Janek Mäggi 2.0. Tule päästa meid ja vii tõotatud maale! Kuulaks hea meelega Sinu heaks inimeseks kasvatamise teooriat. Mulle ikka ja jälle meeldivad need Football Manageri peatreenerid, klubide juhid, skaudid ja PR spetsialistid. Sa vajaksid hädasti ühte sundpookimist ja koroonapassi. Täiesti mõttetut ila pole vaja toota. PS! Kuno Tehva on Eesti jalgpallile andnud kordades rohkem kui nii mõnigi teine inimene. Kas ta on teinud kõik by the book? Kindlasti mitte. Kas teel heaks inimeseks kasvamiseks on läinud kõik nii nagu plaanitud? Kindlasti mitte. Aga see ei tähenda, et Kalju roll oleks Eesti jalgpallis vähetähtis.

Reina
04.04.21, 00:40
Mida püha paska sa ajad. Võtsidki Nõmme fännid kokku oma kommentaariga, hea töö, vapustav lihtsalt.

Silver
04.04.21, 00:49
Mida püha paska sa ajad. Võtsidki Nõmme fännid kokku oma kommentaariga, hea töö, vapustav lihtsalt.

Hakkame siis algusest:

Midagi ei ole, Kalju troglodüütidest fännid on soolased vastusele nende enda lollile naljale. Kellele meeldiks võlts tsiteering endast? OJ ei ole absoluutselt mu lemmik soccernetis aga artikkel on objektiivne ja Kalju on lihtsalt mannetu.

Kui su aju pole veel registreerinud õigeid võnkeid, siis nii mõnigi Kalju poolehoidja ei ole hetkel rahul tiimi olukorraga. Viskame selle üle ka nalja. Kui enda üle ei naera, kes siis veel naeraks? :)

Proovida päästa klubi mainet selliste sigadustega on ajuvaba.

Mis sigadusest sa täpselt räägid?

See mis platsil ja selle ääres toimub uskumatul kombel sada korda hullem veel. Paras Sillamäe treatment kuluks ära praegu, aga kuidagi proovib Tehva seda sitta pilpa peal hoida oma sõnavõttudega ja muutes mitte midagi klubis tõestades et ta on järjekordne mõttetu käpik.

Su heit on läinud isegi antud olukorras kõvasti üle piiri. Kellele või miks sa soovid ära panna? Mis see sulle annab?

Sambaz
04.04.21, 00:52

Mine putsi selle jutuga, päriselt ka. Püüan näha asja nii neutraalsena kui suudan, aga su monoloogse jutu peale hakkasin küll hetkel naerma. Kui sa näed seal objektiivseid hinnanguid antud olukorrale OJ poolt, siis sa oled tõesti võimas inimene. Järsku on saavutanud Trans justkui eetiliselt puhta klubi maine, kus me kõik peaks ära unustama nende kihlveoskandaailid, mida ilmselt keskmine PL fänn ei jõua kokku lugedagi ja Trans on justkui jumalt saadetud kingitus siia meie vutimaastikule. Ja Burdakov on ka AP hea sõber, kellega sõrves paar head napsu teha saunas. Omamata muidugi tähtsust kui palju mainekahju on tehtud sellega minevikus ja nüüd ongi justkui taipohhui sellest, sest ajastus ja olek sobib hetkel ilmselt väga hästi, et kottida ühte klubi. Siis ma tuleme OJ tagasi, kelle hinnangud, meie koondise/klubi jalgpallile on olnud paratamatult olnud nagu ühe vitsaga löödud, selle sama vitsaga mida eelnev sõrve mees pidevalt räägib. Siin pole ammugi enam küsimus NK fännides, mida sa hetkel ennast kujutad hetkel arvavat.

Ja ma ennast pean endiselt Flora toetajaks, alates sellest kui nägin Kasimiri esimest korda Tartus mängimas. Aga näedsa, need kahtlased topeltstandardid häirivad endiselt, mis meil teatud seltskonnalt ilmuvad ikka aeg ajalt välja. Ikka sealt kus tuul tuleb :)

Nasfal
04.04.21, 01:16
OJ ei ole absoluutselt mu lemmik soccernetis aga artikkel on objektiivne ja Kalju on lihtsalt mannetu.

Mmmmmmmm ostsite mõnelt pankroti läinud ööklubilt mikkreid või mida sa Järvelaga pillud?

Reina
04.04.21, 01:27
Artikkel toob välja Transi ajaloo ja mängu statistika. Palun too endapoolne arvamus, alati on su mõttevälgatused oodatud siin

Reina
04.04.21, 01:34
Mis sigadusest sa täpselt räägid?

Su heit on läinud isegi antud olukorras kõvasti üle piiri. Kellele või miks sa soovid ära panna? Mis see sulle annab?

Sigadus on see "aprillinaljast" postitus. Kui sa ise ei saa aru mis sellega viga on siis jääda see selleks.

Ma ei vihka kaljut jalgpallilises mõttes. Üks parimaid sõpru on Kalju fänn, olen palju treeninud Hiiul ja kodune tunne tekib sellega. Aga tundub et inimesed ei mõista mis mastaabis on see treenerite skandaal ja Tehva sõnavõtud sellega seoses mõjutanud nende tõsiseltvõetavust. KTMi triangel on ka oma teema ja see on juba rahvusvahelise negatiivse tähelepanu tõmmanud Kaljule selga. Ma usun et korralik puhastus lihtsalt kogu juhatusest treeneriteni tuleks kasuks. Mängijad on kahjuks lihtsalt mõjutatud kogu sellest pasarahast mis klubi ümbritseb.

Nasfal
04.04.21, 01:53
Artikkel toob välja Transi ajaloo ja mängu statistika. Palun too endapoolne arvamus, alati on su mõttevälgatused oodatud siin

Esiteks juba pealkiri näitab ära , et selle artikkliga taheti Kaljule ära panna ja kogu see sarkastiline ja mõnitav toon Kalju tekitatud miraažist jne ei ole mitte humoorikas lisand vaid oma positsiooni ärakasutamine, et kedagi halvustada ja tampida. (Huumor on subjektiivne ma tean).

Nüüd sa võid üritada kuidagi pehmendada, et sa ei vihka Kaljut ja üks sinu parimaid sõpru on Kalju fänn jne. See on natukene debiilne, sest loe oma eelmisi postitusi, kus õhkus seda otsest viha nii Kalju fännide, klubi, organisatsiooni ja kõigi suhtes.

Ütleme nii, et võib aimata sinu isikliku mingit kokkupuudet mõne skandaaliga, mis sind on mõjutanud ja sellest tuleneb ka see viha. Kui see on nii, siis eks võib ka mõista, sest me kõik oleme inimesed.

$$$
04.04.21, 03:21
No ma võin küll öelda, et ma olen kalju heiter. Aga see OJ ka paras kloun.

Silver
04.04.21, 08:58
Sigadus on see "aprillinaljast" postitus. Kui sa ise ei saa aru mis sellega viga on siis jääda see selleks.

Aga tundub et inimesed ei mõista mis mastaabis on see treenerite skandaal ja Tehva sõnavõtud sellega seoses mõjutanud nende tõsiseltvõetavust.

No, aga räägi, mis mastaabis see siis on? Reaalselt faktipõhiseid näiteid, et saaks mastaapi hinnata. Ja tõsiseltvõetavusega sama asi. Kuidas sa seda hindad, mille alusel? Faktid sõber, faktid.

KTMi triangel on ka oma teema ja see on juba rahvusvahelise negatiivse tähelepanu tõmmanud Kaljule selga.

See, et paar suvalist välismaist vutiportaali on siin-seal seda sheerinud, siis no harm done. See, kas selline nipitamine on õige? Ei ole ja seda on paljud fännid ka väljendanud. Kas KTM reegel on vajalik? Minu meelest ei ole, aga siin lähevad ka arvamused kaheks. Kes pooldab, kes mitte.

Ma usun et korralik puhastus lihtsalt kogu juhatusest treeneriteni tuleks kasuks. Mängijad on kahjuks lihtsalt mõjutatud kogu sellest pasarahast mis klubi ümbritseb.

Nii, tuled puhastama? Kas sa reaalselt saad aru ka, kuidas jalgpalliklubi toimib? See pole mingi MTÜ organisatsioon, kus iga aasta valitakse uus juhatus ja president. Tahame seda või mitte, siis iga klubi on omaniku nägu. Kui kaob omanik, kaob suure tõenäosusega ka klubi. Ei ole nii, et see boss meile ei meeldi, mine ära ja võtame järgmise. Nii nagu Levadia toimimise taga on Levada, Paidet veab Verstoni-Veiko, Florat omab Pohlakute dünastia, Narvas on Burdakov, Kaljus Kuno, jne. Ma võin sulle saladuskatte all öelda, et kui Burdakov Narvas ära väsib ja pojal jalgpalli huvi kaob, siis pakib pillid kokku ka Trans. Iga klubi on seotud oma omanikuga ning on suuresti ka antud omaniku erabisness. Me neid ühiskondlikel alustel klubisid oleme näinud küll ja veel. Reaalsus on see, et suurt jalgpalli nad ei mängi.

käbi
04.04.21, 09:17
See pole mingi MTÜ organisatsioon, kus iga aasta valitakse uus juhatus ja president.

Nõmme Kalju FC MTÜ, https://www.inforegister.ee/80048819-NOMME-JALGPALLIKLUBI-KALJU
Niisama nokin, reaalsuses on jah enamus premi klubisid kaugel normaalsest MTÜst.

EDIT. ja kui kuskil teha fännide osalusega klubi Eestis, siis miks mitte Kaljus, võtke laev üle!

Silver
04.04.21, 09:35
Nõmme Kalju FC MTÜ, https://www.inforegister.ee/80048819-NOMME-JALGPALLIKLUBI-KALJU
Niisama nokin, reaalsuses on jah enamus premi klubisid kaugel normaalsest MTÜst.

EDIT. ja kui kuskil teha fännide osalusega klubi Eestis, siis miks mitte Kaljus, võtke laev üle!

Juriidiliselt on kõik klubid MTÜ'd, aga reaalsuses mitte. Jutt, et võtke klubi üle, ei päde. Näita mulle mõni selline projekt siin või lähiriikides, mis oleks toiminud? Reaalsus on see, et klubi omanik on inimene, kellel on kontaktid ja kes paneb ka ise suure hulga pappi hakkama teatud olukordades, et klubi üldse eksisteeriks.

Vask
04.04.21, 11:01
Ma vaatasin mängueelseid kommentaare ja ma ei saanud otseselt ikkagi aru, kust tuleb see Kalju ja Transi ajalugude võrdlus? Iseenesest sellistele asjadele rõhumine kahtlemata kuulub jalgpalliajakirjanduse ja klubide identiteedi juurde, aga mulle tundub ka veidi kummalise koha peal ja ilma konkreetse taustata, et sellist võrdlust tuua. Kui isegi vahest peas mõlgub, siis praegu pole vast kõige õigem hetk selleks.

rallikas
04.04.21, 11:37
Kus kuradi persest tuleb teil arusaam, et Järvela vastas sellega Pantrite naljale? Kui ta vastaks sellega meile, siis oleks tema vastus olnud suunatud ka meile, mitte klubi pihta.

Kui küsite kus kohast tulevad loosungid “Ajalooline, Sõltumatu, Iseseisev”, siis need on klubi enda mõeldud tänavuse hooaja loosungid. Neid näete vabalt Kalju FB lehe erinevatel postitustel.

tpx
04.04.21, 12:53
Kus kuradi persest tuleb teil arusaam, et Järvela vastas sellega Pantrite naljale? Kui ta vastaks sellega meile, siis oleks tema vastus olnud suunatud ka meile, mitte klubi pihta.

FBs tehtud nali, 1. aprillil, oli täiesti viisakas, ei mingeid roppusi vaid nutikalt komponeeritud ja sisult terav. Samas klassis "https://lugejakiri.ee/" sisuga, mis samuti minu arvates on väga hea nagu ka too postitus. Enda üle naermine ja enda üle ise nalja tegemine tuleb alati kasuks, jäämurdja nö. :rolleyes:

Kui nüüd OJ tõesti selle peale solvus, siis tuleks mõelda, et kas ajakirjaniku amet on see õige amet, mida pidada, sest sellise õhukese nahaga olles on raske ja eriti raske on veel siis kui "sees" kõik pulbitseb nii hoogsalt, et sapises kastes paberil sõnakujul tahab ilmuda üleriiklikus nö. juhtivas teemaportaalis. Mõttekoht nii OJile, kui ka peatoimetajale. Olgem ausad, viimasel ajal on neid semiämbreid, mis kolisenud, olnud veidi rohkem kui peaks.

PS. (OJtism) Püüan hellalt vikerkaarelt eepiliselt kukkuma lastud mikrofoni.

nonoh
04.04.21, 13:20
FC Impotent?

Vask
04.04.21, 13:29
Kui küsite kus kohast tulevad loosungid “Ajalooline, Sõltumatu, Iseseisev”, siis need on klubi enda mõeldud tänavuse hooaja loosungid. Neid näete vabalt Kalju FB lehe erinevatel postitustel.

Selle pinnalt ütleksin, et siis isegi asjakohane võrdlus, kuigi tundub tõesti kergelt liiga ründav, aga jalka-ajakirjanikud toovadki selliseid võrdlusi välja ja see pole ikka päris sinna "Fc Impotendi" tasemele, mis oli ka asjakohane omal ajal.

atleticomadrid
04.04.21, 13:51
Sellise stiiliga jätkates võiks läbiva joonena enamike Premmi klubisi p**se saatma hakata.
Mida teeb Tuleviku logol 1912 või Vapruse omal 1922? Paide jällegi treenib Tallinnas, mis kuradi järvamaast te seal kodukal inisete? Kuressaare samamoodi + igavene sületäis Flora laenumehi. Tartu jällegi pole 20 a jooksul medalimänguni küündinud, kas ei oleks aeg juba ära panna selle eest? Flora kelkis viimaste aastate euromängudega, äkki ikka tuletaks meelde seda 20 aastast iket, igal võimalikul juhul? Ja noh, Levadia on lilleväetis mitte superklubi. Transi on liiga palju venelasi ja Legionis liiga vähe eestlasi.

Sopaloopimine alaku, ikkagi üldtunnustatud jalgpalliportaali mängukokkuvõte.

Reina
04.04.21, 17:11
Mida teeb Tuleviku logol 1912 või Vapruse omal 1922?

Ülejäänud küsimused on mõistlikud aga selle kohta niipalju et loe eesti jalgapalli ajaloo kohta. Mõlemad klubid on loodud tõepoolest noil aastatel ja mõlemad katkestasid sõdade tõttu tegutsemise teatud perioodidel. Tulevik on Eesti üks vanimaid klubisid ja üks ainukesi tõsise identiteediga nagu Kalev. Pärnu ajalugu natuke killustunum aga umbes sama looga.

Silver
04.04.21, 17:43
Ülejäänud küsimused on mõistlikud aga selle kohta niipalju et loe eesti jalgapalli ajaloo kohta. Mõlemad klubid on loodud tõepoolest noil aastatel ja mõlemad katkestasid sõdade tõttu tegutsemise teatud perioodidel. Tulevik on Eesti üks vanimaid klubisid ja üks ainukesi tõsise identiteediga nagu Kalev. Pärnu ajalugu natuke killustunum aga umbes sama looga.

Just, just. Milline imeline identiteet ja juhtimine. Lausa pisar tuleb silma. Eriti vaadates Kalevit ja Lindperet. Nende pikaajalist seost, meeletut fänniarmeed ja tipus mängivat meeskonda. Iga klubi, mis meil on omaette väärtus. Ja mida rohkem on erinevaid klubisid, erinevaid lähenemiseid, seda parem. Intriig müüb, vastasseis müüb, ole sa Kalju, Flora, Levadia, Viljandi või kes iganes. Igal klubil on perioode, kus läheb paremini ja kus läheb halvemini ja igat klubi juhivad teatud inimesed, kes tellivad ka muusika ning maksavad arve.

Minu arvamus on see, et rahulolematu võib alati olla. Kõik fännid on rahulolematud, kui klubil ei lähe hästi. Aga selga mina küll Kunole või Kaljule fännina ei pööra.

Jah, on tehtud mitmeid eksimusi ja viimane Getulio case oli ka pigem halb. Samas me ei saa kogu süsteemi, treenereid, mängijaid, lapsi maha kanda, sest üks jobu treener otsustas, et on õige alaealisega armastust jagada. Getulio ei ole Kalju ja üks sitasti välja kukkunud pressiteade ei peaks olema kuid fookuses nr. 1. Kalju on kordades enamat, kui see üks lambine pressiteade. Kalju ei ole kaugeltki Getulio.

Mis puutub Kunosse, siis senikaua kuni tema tellib muusika ja maksab arve, võib ta otsustada nii kuidas ise heaks arvab. Ei tea mina, Mario, HABE, rallikas, teised fännid, treenerid, mängijad, lapsevanemad mis moodi klubi juhtida, eelarvet kokku saada, mängijaid valida, arveid maksta. Me teame nii palju, et soovime näha võitvat meeskonda, kes mängiks meistritiitlile, oleks Euroopas hea. Kui on klubis periood, kus kõik ei ole nii nagu me soovime, siis tuleb ka kokku hoida, mitte näpuga näidata.

See jutt, et klubis võiks tulla uus juht ja eestvedaja on meelevaldne. Eesti tippjalgpall sõltub sellest, kes on antud hetkel klubi omanik ja eesotsas. Igal asjal on hind ja usun, et ka Kuno silmis Kaljul. Samas loota, et ohho, nüüd tuleb keegi ja tahab Kalju ära osta, meeskonna uuesti üles ehitada, mina sellesse ei usu. On meil Kuno, siis on. Teeb ta alati õigeid või valeid otsuseid, võidab, kaotab, eksib. Kõike tuleb ette. Ja kui mõnele heiterile ei meeldi Kalju Eesti jalgpallis, siis olgu temaga nii. Aga tulla ja mingit s*tta toota pole ka õige.

Kui mõni mängija ongi rahulolematu, siis see on tema õigus. Kui keegi mängijatest ei taha Kalju vormi kanda, siis minu pärast mingu kuhu iganes. Legionisse, Kuresse, Viljandisse või Maardu Linnameeskonda. Mängijad mängivad ennekõike ikkagi endale ja teevad oma karjääri. See, et Kulinitšid, Subbotinid, Ustad, Paurid, Nathkod, jt. on kõik sitasti hooaeg alustanud näitab nii mõndagi. Vingumise asemel võiks mängija oma palga esmalt väljakul välja teenida ja siis alles kobiseda organisatoorse poole osas. Minu meelest on need vennad täiesti flopid sellel hooajal, vähemalt alguses. Hakaku esmalt rsk mängima. Tõestagu väljakul, et lisaks vingumisele on meestes ka sisu.

Ja nüüd Järvela-Oti Kalju foobiast. See, et ta on kõva sõnasepp ja enda arust jalgpalli tippanalüütik on tema unelm. Üks ajakirjanik ei tohiks olla niimoodi kurjust täis, eriti olukorras kus nina püsti ajamiseks pole mingit põhjust. Kõik need ühte auku üllitised ja "meistriteosed" on bullshit.

tpx
04.04.21, 18:24
Ja nüüd Järvela-Oti Kalju foobiast. See, et ta on kõva sõnasepp ja enda arust jalgpalli tippanalüütik on tema unelm. Üks ajakirjanik ei tohiks olla niimoodi kurjust täis, eriti olukorras kus nina püsti ajamiseks pole mingit põhjust. Kõik need ühte auku üllitised ja "meistriteosed" on bullshit.

OJ pole minu arvates siiani aru saanud, et SN pole tabloid "Õhtuleht". Isegi see viimati nimetatud väljaanne pigem hoidub "Salomon Vesipruulike" tekstide avaldamisest.

Eks ole näha kuhu suunda SN oma sisu ja selle toimetamise osas suundub. Praegu kisub rohkem raba poole kui reele tagasi.

Drogba
04.04.21, 22:14
Eelmine hooaeg. Valikus oli nii Henri kui Hannes Anier. Üks läks Paidesse, teine Levadiasse. Kalju pakkumine ei olnud motiveeriv? Ju ei suudetud ära rääkida antud mängijaid.

Mitte aint vennad Anierid, aga see mis hetkel teeb Nikita Andreev on lihtsalt võimas. Milline uus hingamine, tahtmine ning sobivus Legioni meeskonda. Ka tema kuulub hetkel Premium liiga parimate ründajate hulka, kellest Kaljus just puudu on.

Silver
04.04.21, 23:25
Mitte aint vennad Anierid, aga see mis hetkel teeb Nikita Andreev on lihtsalt võimas. Milline uus hingamine, tahtmine ning sobivus Legioni meeskonda. Ka tema kuulub hetkel Premium liiga parimate ründajate hulka, kellest Kaljus just puudu on.

Siin ei pea olema tuumafüüsik, et aru saada miks Kalju eelmine hooaeg põrus ning, miks see hooaeg tuleb eeldatavalt sama raske. Küsimus on ainult ja ainult ründes!

Kui vaadata Kalju kahte edukat hooaega, kui tuldi meistriks - 2018 ja 2012, siis löödi mõlemal hooajal üle 100 värava. 2018. skooriti 114x, 2012 108x. Mõlemal hooajal kandis suuremat raskust tipuründaja ning teda toetas väga tugev wingman ehk nr. 10.

2018. tuldi suuresti meistriks tänu Liliu 32 väravale (31 mängust) ning meistritiitli arhidektiks oli hall kardinal Rimo Hunt, kes toetas 15 väravaga. Rimo kompromissitu musta töö tegemine ja jõuline mäng tekitas Liliule piisavalt ohtlike olukordi, mille pealt brass ka enamuse ära realiseeris. Loomulikult suutsid kahekohalise väravate arve kirja saada ka Brtan, Subbotin ning Volkov, kelle panus polnud sugugi väiksem. Brtan lõi päris mitu väga tähtsat väravat toona.

Vaatame nüüd esimest meistritiitlit 2012. aastal. Tipuründaja Neemelo 24 väravat, nr. 10 Jevdokimov 15 väravat. 10+ väravat said kirja Viikmäe, Quintieri, Wakui ja Eino Puri. Ehk mõlemal hooajal, kui tuli tiitel, mängis väga tähtsat rõhku just realiseerimine ning ründemängu kvaliteet.

Üleäänutel hooaegadel pole suudetud 100 värava piiri murda. Eelmine hooaeg oli mänguliselt lühem, seega see ei lähe arvesse, aga juba siis oli ründevõimekus kergelt öeldes s*tt (Khomutov 10 + Volkov 10 väravat, rõhutan AINULT!). Korra 2017. löödi küll 101 väravat, see oli erand.

Ehk siis long story short. Kui tahad Premmis vähegi adekvaatset tulemust saavutada ja TÕESTI meistritiitlile mängida, siis on sul vaja püssirohtu. Ja mitte 1, vaid 2 head ründajat. Lisaks 2 sellist ründavama stiiliga keskpoolikut, kes suudavad vajadusel ka realiseerida. Peale Liliu lahkumist pole ilmselgelt tegeletud õigete ründajate värbamisega. Käest on lastud mitmed head täiendused ning selle pealt praegu makstakse ka kõvasti lõivu.

Volkov üksi ei tassi, munad Tamme korvis ei õigusta. See, kas ja palju on Tammel eeldusi, see jäägu iga foorumispetsialistist skaudi enda otsustada. Odilavio on täielik flop ja sellega Kalju ründe mehitatus ka piirdub. Khomutov suudab vajadusel ründes koha välja mängida, aga kehvemal päeval pole ka tema teab mis superstaar. Hetkel on mees vist üldse katki? Mõttetu on siin mingitest tiitlitest või TOP3 rääkida, kui roster ei vasta eesmärkidele. Selle asemel, et ühte või heal juhul kahte ründajat palgata oleks amatööranalüüs pinginud välja selle, et lase paaril slaavi kaikal minna ja säästa see plekk, et lükata ründajatesse.

Miks seda tehtud pole? See on rohkem Kalju skauntingu poole suunatud küsimus. Aga probleemid algavad ainult ja ainult sealt.. :)

Hyrax
05.04.21, 10:02
Ma tahaks ka lisada siia, et mitte Nõmme Kalju fännina ma ei arvanud eriti midagi hästi Oti kirjutisest. Ott tulistab tuimalt ja mõnikord tabab kümnesse mõne hea artikliga, aga pooltel kordadel laseb pealtvaatajad maha (need piinlikud Frank Liivaku artiklid - muide Frank see aasta Levadias on väga hea olnud - Ott, miks sa ei kirjuta?).

Mängu vaadates jäi mulje, et taktikaliselt peatreener pani mööda. Koosseis toimib kinniselt ja kontratega nõelamise pealt - kiired üleminekud ründesse (kontrate tegemiseks on väga head mängijad olemas Nathko, Volkov, Marin). Trans sai varajase värava ja hakkas bussi parkima. Positsioonirünnakute tegemiseks ja bussi parkiva meeskonna vastu on Kaljul puudu mingi käik - oleks võinud siis kohe toppida mingi latid sinna kasti lammutama lootuses, et midagigi hakkab juhtuma. Marin ja Volkov ei hakka sul tsenderdusi kätte saama seal.

Ja oleme ausad, ükskõik kui sitt Trans pole tavapäeval, siis nad on "Hurrraaa!" meeskond - kui nad saavad oma mängu käima, siis jäävad tipud hätta ka ja tulevad need viigid ja võidud Transi poolt. Aastast aastasse teevad paar siukest thriller mängu, et ei usu oma silmi. Järgmine voor saavad tabeli alumiselt jälle tala ja siis on kõik normaalne.

tpx
05.04.21, 10:29
Ott tulistab tuimalt ja mõnikord tabab kümnesse mõne hea artikliga, aga pooltel kordadel laseb pealtvaatajad maha (need piinlikud Frank Liivaku artiklid - muide Frank see aasta Levadias on väga hea olnud - Ott, miks sa ei kirjuta?).

Täiesti valiidne point! Levadia, olukorda riigis arvesse võttes, on mänginud juba 3 mängu ja Liivak pole neis nii sama platsil tolgendanud, on andnud oma märgatava panuse. Tõesti, kus on nüüd sama teemat käsitlevad artiklid?

vutiguru
05.04.21, 18:45
Ma ei ole eriti tihe Soccerneti ja Ott Järvela artiklite lugeja, seega ei ole ma nii hästi kursis tema üldise hoiakuga, aga kui ma seda konkreetset artiklit eraldiseisvana nüüd loen, siis ma ausalt öeldes ei ootaks, et see 2-3 lehekülge nii emotsionaalset arutelu endaga kaasa võiks tuua. Esimene lõik oli ju tegelikult kiidulaul Transile, mille juures oli loo vürtsitamiseks kasutatud oponendi sloganit. Mulle tundub suhteliselt tavaline ajakirjanduslik võte.. On ju neid nalju ikka tehtud. Schalke 04 meenub esimese hooga kohe. Teine lõik oli tõesti kriitiline Kalju suhtes ja see, et fraas "Kalju Tekitatud Miraaž" koguni kahel korral seal esines, võib tõesti ületada hea maitse piiri. Samas on tegemist arvamuslooga (sellele viitab ka alapealkiri "Soccernet.ee tähelepanekud"), kus üldiselt ajakirjanikud avaldavadki enda arvamust asjast. Lisaks on ju KTM juba nii vana asi ja nagu ma siit arutelust aru olen saanud, siis ka vähemalt mingi osa Kalju fännidest tunnistavad, et see on probleem, et klubi ei suuda mängijaid kasvatada/kinni hoida. Seega on Tehva pidev kurtmine selles osas minu jaoks ka natuke naljakas. Minu seisukoht on see, et reeglid on kõigi jaoks ühesugused ning kõik peavad tegutsema vastavalt olemasolevatele reeglitele. Otseslt seda mängijate 1. minutil välja vahetamist ma Kaljule ette ei heidaks, kuna see on kooskõlas reeglitega. Küll aga peaks klubi aru saama, et pikas perspektiivis ei ole see jätkusuutlik lahendus. Ja kui ajakirjanik peab vajalikus sellele valupunktile osutada, siis see on tema õigus ja privileeg. Pealegi, otseselt midagi labast ta ju ka ei kirjutanud seal.. erinevalt mõnest foorumihundist, kes teda igasugustesse karvastesse kohtadesse saatsid.

Kribenski
05.04.21, 19:38
Peale podcasti on täiesti kadunud maine Järvelalt. Sa kurat pole isegi mitte ühtegi negatiivses võtmes artiklit kirjutanud Florast, Eesti koondisest kasvõi Võru Heliosis (okei, ülepingutatud, aga siiski) ja sa tuled väitma, et teeme ajakirjandust, siis võid ukse lahti lüüa Elu24 ning ennast tööle pakkuda.

plain
05.04.21, 22:50
Küll siis saavad aru, kui ainus järelejäänud KTM saab vigastada ega saa mängu jätkata.

Lihtsalt tahan tähelepanekuna välja tuua, et Kalju algkoosseisus on kuskil 6-7 Eesti mängijat, kellest mitu tükki on seal kuskil 4-5 aastat mänginud aga miskipärast me ikka räägime sellest, et tegemist on leegionäride võistkonnaga ja sellepärast ei saada KTM reegliga hakkama. Avilov läks 22-aastaselt sinna ja alustab 4-dat hooaega aga meie reeglite järgi ei vea KTM kohta välja. Subbotin on alates 2016 mänginud Kaljus aga millegipärast ei peeta teda ikka veel KTM-iks. Seal on paar meest veel nagu Volkov ja Kulinitš, kes on juba aastaid mänginud, on Eesti passiga aga ei vea KTM staatust välja, kuna üle 23-aastased peavad veetma 7 aastat klubis enne kui saab öelda, et nende mängijate arengus on klubi kaasa aidanud.

Ma olen nõus, et need esimese minuti vahetused ei ole ilusad ja tõesti võiks natuke otsida endale neid noori sinna klubisse juurde, kindlasti oleks neil endal ka süda rohkem rahul. Sama võiks ju ükskord selle KTM reegli üle vaadata ja tunnistada, et Eesti maastikul, kus mängijad liiguvad klubide vahel suht tihti on selline reegel täielik totrus. Ütlen ausalt, et ei ole Kalju fänn aga kui ma vaatan veel Premium Liigas teiste võistkondade koosseise nagu Paide või Legioni oma, siis on näha, et neid KTM probleeme võib hooaja jooksul veel tekkida, eriti antud olukorras, kus iga hetk võib üks KTM mängija covidi saada ja on 2 nädalat väljas. Pole siiamaani näinud kuidas see KTM reegel Eestis liiga arengule kaasa on aidanud ja praeguses eriolukorras on veel eriti tobe antud reegliga jätkata, kuna osadele võistkondadele võib see Euroopa koha või lausa liigavõidu maksta.

ivar5lepik
05.04.21, 23:35
Samas on tegemist arvamuslooga (sellele viitab ka alapealkiri "Soccernet.ee tähelepanekud"), kus üldiselt ajakirjanikud avaldavadki enda arvamust asjast.

Eks igasugused žanrid ongi ajaga põimunud, aga klassikalises mõttes on tegu siiski mängu ülevaatega. Kas või kuivõrd palju peaks "tähelepanekud" koosnema autori personaalsest arvamusest (või veelgi enam hinnangutest), on juba teema pikemaks aruteluks.

Kotz
07.04.21, 16:12
Publikut kahjuks staadionile ei lubata, aga kaasa saate meile elada EJL kanalis Soccernet.ee. Ausa kokkuvõtte mängust teeb O.J.

Mõnus torge jälle

Drogba
07.04.21, 19:36
Hea töö! Uut ründajat polegi vaja kui Avilov olemas! :D

Mister
07.04.21, 22:01
Kusjuures ma mõtlen, et see Odilavio on päris hea troll tegelikult. Tüübil palk tiksub, naudib Euroopa hüvesid ja mitte emmigi tegema ei pea, sügab kuskil diivanil kotte lihtsalt juba 2 aastat :D
Oleks tegu mängumehega, siis ilmselt oleks avaldanud soovi lahkuda ning end kuskil soojemas kliimas uuesti üles töötada, aga siin on käitumismustrist näha, et paraku on Kalju omale järjekordse konteinerist lekkinud parasiidi külge saanud.

Nasfal
08.04.21, 00:49
Kusjuures ma mõtlen, et see Odilavio on päris hea troll tegelikult. Tüübil palk tiksub, naudib Euroopa hüvesid ja mitte emmigi tegema ei pea, sügab kuskil diivanil kotte lihtsalt juba 2 aastat :D
Oleks tegu mängumehega, siis ilmselt oleks avaldanud soovi lahkuda ning end kuskil soojemas kliimas uuesti üles töötada, aga siin on käitumismustrist näha, et paraku on Kalju omale järjekordse konteinerist lekkinud parasiidi külge saanud.

Ehk keegi valgustaks täpsemalt, et eelmine hooaeg oli tal see fantoomvigastus, aga lõpus oli juba isegi väljakul, aga veel ei mänginud. Nüüd on ta taas täiesti kadunud, et mis seekord?

Silver
08.04.21, 12:30
Kure mäng oli so-so. Eks reaalne pilt tuleb ette pühapäeval, kui Kalju kohtub Levadiaga. Võit oleks magus, viik enam-vähem tulemus, kaotuse korral hakkaks rong Nõmme jaamast vaikselt juba lahkuma. Antud mängus ei ole vahel 3 punkti, pigem 6. Loodan, et ründemängijatest suudab ka keegi nüüd mõne värava lüüa ja Avilov taga nulli hoida. Odi kohta ei oska midagi öelda. Ehk keegi targem oskab kommenteerida.

atleticomadrid
08.04.21, 12:52
Ootasin näha Natholt see hooaeg avanemist, sest loovust jagub aga kahjuks ei ole tal selle meeskonna mänguplaanis mitte midagi teha.

plain
08.04.21, 13:31
Ootasin näha Natholt see hooaeg avanemist, sest loovust jagub aga kahjuks ei ole tal selle meeskonna mänguplaanis mitte midagi teha.

Pean kahjuks nõustuma sinuga selles, et Frantsevi mänguplaanis ei ole Natkhole kohta. Tegelikult oli Kuressaare mängus näha, et Natkho sissetulekuga hakkas pall kiiremini liikuma ja suudeti isegi üle 5 söödu keskväljal lükata. Tundub, et Kalju peab kuidagi 1-2 väravat ära lööma ja kui vastased suruma hakkavad, alles siis tekib Natkhole ruumi, et mängida eespool. Kalju mäng peaks ilmselgelt olema ehitatud Natkho ümber, kuid kahjuks raisatakse vaieldavalt Eesti liigas mängiva top 3 mängija andeid. Kahju, et Frantsev toodi, kuna Kristal oskas Natkhot paremini ära kasutada enda mänguplaanis.

E: Natkho mitte Nathko

telekavaataja
18.04.21, 20:01
Ühtegi
raamilööki
45 minuti jooksul
Vapruse vastu.

Kribenski
18.04.21, 20:30
Frantsev toodi ainult üheks ülesandeks. Ebaõnnestus. Ikka töllerdab ringi.

Silver
18.04.21, 20:51
Well played Vaprus ja respekt!

käbi
18.04.21, 20:58
Kas Meerits just ütles, et Frantsev ei jaga biiti.

Mister
18.04.21, 21:03
Meerits jah ütles välja, et treeneri pask. "Mängime nii, nagu treener ütleb."

#FrantsevOut

Minu fänniajaloo kohutavaim Kalju. Isegi 0-7 suurtelt vanasti oli nauditavam vaatamine. Sellist sitta küll ei tolereeri.

telekavaataja
18.04.21, 21:05
https://i5.walmartimages.com/asr/a2de0031-0ee4-4635-a4ae-4bfc79a1dce5_1.6475bbff2702d1f46bd9cc56dd53e3b0.jp eg?odnWidth=612&odnHeight=612&odnBg=ffffff

enrito
18.04.21, 21:05
Virgoooo faking Vallik. Ärge tehke Kaljule nüüd liiga kui vastastel on nii kvaliteetne ründaja siis ei saagi lootusi kõrgeks ajada.

Nasfal
18.04.21, 21:08
Kuna Kaljul on ikkagi kombeks treenereid ringiratast keerutada, siis ma usun, et Karel Voolaid oleks nüüd see vend, kes vääriks teist ringi.

JuriM
18.04.21, 21:10
Jubedalt tulevikku ja noorte arendamisse suunatud otsus :) Täiesti mõttetu klubi mis võiks juba releka saada.

Ikka veel jama.

Hyrax
18.04.21, 21:11
Minu kaastunne NK fännidele. Võib-olla Kristal ja Frantsev minema saata ja hakata tiimi ümber ehitama - tundub, et paljud mängijad on loorberitele puhkama jäänud ja enam ei vea välja taset. Näha on ka, et Puri saadeti minema ja Legionis särab - ilmselt Avilov, Paur, Volkov, Marin (kuidas seda mängijat valesti kasutada on näha sellel hooajal NK-s) jms kes muidu on vanasti näidanud head minekut lööksid ka kuskil mujal meeskonnas särama.

rallikas
18.04.21, 21:12
2008 aasta Nõmme Kalju koos Lullude, Mittide ja Haavistutega oli ka asjalikum ja põnevam vaadata, kui praegu väljakul toimuv värvi kasvamine ja muru kuivamine.

elx
18.04.21, 21:31
Enne väravat jõudsin mõelda, et nüüd on Kalju seal maal, et mängitakse Vaprusega nagu võrdne võrdsega, olenemata lõpptulemusest. Minu seisukohast oli tulemus muidugi ülipositiivne aga värava puhul.. mida Avilov tegi? Bet,, oli Meeritsas nii kindel, alahindas vastast või olid jalad tõesti nii läbi? Ta ju jooksis täiesti lönta-lönta.

rallikas
18.04.21, 21:35
Enne väravat jõudsin mõelda, et nüüd on Kalju seal maal, et mängitakse Vaprusega nagu võrdne võrdsega, olenemata lõpptulemusest. Minu seisukohast oli tulemus muidugi ülipositiivne aga värava puhul.. mida Avilov tegi? Bet,, oli Meeritsas nii kindel, alahindas vastast või olid jalad tõesti nii läbi? Ta ju jooksis täiesti lönta-lönta.

Ma küsiks pigem, et mida Tsivelekidis tegi? Hindas palli lendu totaalselt valesti ning jooksis palli alt läbi. Avilov oli liiga kaugel, et seda paigata. Pärnakas sai vabalt jooksma ning Avilovi jookseb ka Neemelo üle, seega ei ole väga midagi imestada siin. Hästi lahendatud olukord ja täiesti teenitud võit.

Nahkpea
18.04.21, 21:41
Egas Kalju tiitliaastal Frantsevi käe all ka mingit ilusat jalgpalli ei mänginud, selline "igav ja raamides jalgpall" ongi tema firmamärk, selle vahega, et toona oli materjal oluliselt parem tal kasutada.

Nüüd on materjal sama kesine kui eelmine aasta, muudatused minimaalsed ja mille pinnalt see asi siis paremuse poole peaks olema olnud liikunud. Võis ju mõelda, et Kristal oli lihtsalt sitt treener, aga tuleb välja, et ega Frantsev ka sealt midagi rohkemat välja ei pigista. Või vaat et kehvemakski see asi läinud.

Ründeosakond on sama õhuke nagu Gulagi vangi leivaviil ja see on andnud nii eelmisel kui sel aastal kõvasti tunda. Müstika on, et miks sellele tavel ei reageeritud. Lugeda sai ainult Kuno ja Frantsevi sõnu, et kõik on korras, mängijad on olemas, töö käib, tipp-topp värk! Kas Šapovalovile üldse lepingut pakuti kui ta seal end näitamas käis? Ma võib olla jätsin mõne sellekohase uudise ka lugemata, aga mulle meenub ainult Kuno kommentaar, et on selline tubli noor mängija. Kui ei tehtud, siis miks ei tehtud?

Muidugi mingeid põhjapanevaid järeldusi on natuke vara peale viite mängitud mängu teha, aga no Kalju seisukohalt on olukord ikka päris hapu hetkel. Ja ega üldjuhul mingeid imelisi ümbersünde ka ei toimu, kui ei toimu muudatused nii treeneripingil kui mängijatevalikus.

Ratnikov
18.04.21, 22:02
Kas Šapovalovile üldse lepingut pakuti kui ta seal end näitamas käis? Ma võib olla jätsin mõne sellekohase uudise ka lugemata, aga mulle meenub ainult Kuno kommentaar, et on selline tubli noor mängija. Kui ei tehtud, siis miks ei tehtud?

Šapovaloviga lood sellised, et kahjuks see noorsant, nagu väga usaludsväärsed allikad väidavad, pole, ütleme nii, psühholoogiliselt kõige stabiilsem ja mitte kõige parema reaalsuse tajuga.

Vask
18.04.21, 22:05
Šapovaloviga lood sellised, et kahjuks see noorsant, nagu väga usaludsväärsed allikad väidavad, pole, ütleme nii, psühholoogiliselt kõige stabiilsem ja mitte kõige parema reaalsuse tajuga.

Ehk siis ei harmoneerunud Frantsevi distsipliiniga ja küsis liiga kõrget palka?

Nasfal
18.04.21, 22:06

No ma usun, et seal Kaljus oleks tal teisigi, kes hetkel reaalsusest aru ei saa.

fcfloraforever
18.04.21, 22:24
No ma usun, et seal Kaljus oleks tal teisigi, kes hetkel reaalsusest aru ei saa.

Ja näed, saimegi jälle sõpradeks😄

LaRaBla
18.04.21, 22:28

Belov on siis mingi tipp-psühholoog, et ta Legionisse maandus? Vaevalt talle seal paremaid tingimusi pakuti. Ilmselt palk väiksem ja konkurents ründeosakonnas tundub ka Kaljust tugevam. Šapovalov tunduks oma kiirusega päris hästi Kalju “pikkpallpohhuiltette” mängujoonisesse sobivat ka. Korra mängus saaks ikka eest ära jooksma.

EldurKull
18.04.21, 23:33
Kui Kalju oleks sarnaselt mänginud terve mängu nagu viimased 30 minutit siis vast oleks tablool seis miskine teine, kuid kui sul mängivad põhikoosseisus Subod, Kulinitsid ja asjad siis on tasemes ka mingid piirid.

Mind paneb hämmastama treeneritepingi lahendus mängust. Mina treenerina, kui saaksin aru et kedagi puruks ei sööda ja viimasel kolmandikul väga loovust pole siis sooviksin kasvõi pressinguga mingeid lihtsamaid variante leida ründamiseks, kuid Kalju on lihtsalt nii hallmass, et seal ei saagi asjad paremaks antud olukorras minna.

Mitmeid võimalusi on siin, et kas jätkata sunnitöölistega või leida pingilt või duublist mõni vihane noormängija, kel silmad põlevad ja kes tõesti tahab midagi väljakul teha, mitte ei tiksu niisama.

MALAGA
19.04.21, 00:21
Tundub ,et Kalju võidab järgmise hooaja esiliiga ..

Ratnikov
19.04.21, 08:18

Asi polnud sugugi palganumbris või Frantsevi süsteemis kinni, vaid ütleme nii, et iseloom ja käitumisstiil on need võtmesõnad, miks Šapovalov on koduklubi eest pallimas, mitte Freiburgi või mõne muu välis- või EV topklubi süsteemis.

Silver
19.04.21, 11:23
Kui nüüd otsida siit midagi positiivset, siis saab varsti seda kaotust ühe korra veel läbi elada. Ootan juba huviga Vapruse järgmist episoodi.. :D

Mister
21.04.21, 21:39
Ah minge putsi ausõna.
Marin on ikka ilge flop. Mingid Subbod, Avilovid ja Kulinitšid võiks asendada noortega, kes reaalselt mängida tahavad. Mõttetud käekotihoidjad.

Nahkpea
21.04.21, 21:47
Esimene poolaeg oli Kaljult ikka väga-väga hea, selline küps ja enesekindel mäng. Ei tea, mis teisel poolajal juhtus. Oleks need kaks sisuliselt 100%-ilist väravat ära löödud, ühegi neist, poleks Paidel tagasiteed mängu ka enam olnud.

Aga mis need oleksid-poleksid ikka maksavad, lõpp vajus Kaljul ikka täiesti ära. Kas oli Paide füüsiliselt parem või nad lihtsalt tahtsid seda kolme punkti rohkem (tabelisse vaadates oli Kaljul neid küll rohkem vaja), aga viimased paarkümmend minutit oli küll praktiliselt ühe meeskonna mäng.

-RoMaRiO-
21.04.21, 23:48
Pärast kohutavaid esitusi näidati, et vahelduseks osatakse ja suudetakse ka palliga mängida. Kohati oli tunne, kas särgid pole mitte vahetusse läinud, aga kui selle raames palli ikka võrku panna ei suuda ja lõpus väljakule ära ka sured, siis vist ei ole ainult ebaõnn. Lõplikult on saanud vastuse küsimus, kas see sats vajas hooaegade vahelisel perioodil endale korralikku üheksat ette või mitte. Kui vaimselt see lõplikku pauku ei pannud, siis selle esituse pealt saaks edasi minna küll, aga siis vaatad tabelisse ja jõuab kohale, et selleks ajaks, kui lõpuks staadionile lastakse, on hooaeg juba läbi.

karl54
22.04.21, 00:21
Mul olid kõik säästud Paide peale pandud, viiendal lisaminutil panin kinni mängu. 1-1 kõige nõmedam seis, ei saa raha, ega ka lemmik ei võida. Viik alati lamp. Nüüd näen et raha tuli, aga Kalju kaotus oli ikkagi valus. Aga no ma suvel paar korda vean ennast ikka staadionile, isegi kui läheb halvasti. Ma terve elu jalkas sees olnud ja varem vaatasin nädalas kümneid mänge, nüüd kopp nii ees. Kohapeal Kalju mänge, täiega kaasa elades, suudan nautida. Meistrite liiga ei paku ammu enam pinget. Üldse ei huvita see praegune halb maine, aga pole ka igapäevane fänn, ehk saan aru, miks osadel tulihingelistel toetajatel piinlik.

dareth
22.04.21, 03:08
Ma terve elu jalkas sees olnud ja varem vaatasin nädalas kümneid mänge, nüüd kopp nii ees. Kohapeal Kalju mänge, täiega kaasa elades, suudan nautida. Meistrite liiga ei paku ammu enam pinget.

Ära muretse, sinu jaoks on superliiga. Kiire ja lihtne meelelahutus. Nagu rasvane aastalõputurniir gluteenirikkas jahupaneeringus. Rasvas keedetud. Meelelahutuslike reklaamipausidega.

https://www.youtube.com/watch?v=TcXBlrCOhIM

karl54
22.04.21, 04:04
Ära muretse, sinu jaoks on superliiga. Kiire ja lihtne meelelahutus. Nagu rasvane aastalõputurniir gluteenirikkas jahupaneeringus. Rasvas keedetud. Meelelahutuslike reklaamipausidega.

https://www.youtube.com/watch?v=TcXBlrCOhIM

Jeps, Eesti liiga eelistamine välismaisele võrdub superliiga.

sanderos
25.04.21, 20:56
Kes need bännerid välja mõtles? Tõsiselt jubedad asjad. "Welcome to hell"; "Love it or fear it".
Aitan veidi kaasa: "Sex, drugs and rock'n'roll"; "Love it or fake it"; "We don't stop until u get 14" jne.

TheKing
26.04.21, 01:59
https://www.soccerstand.com/match/l8R0QFWk/#match-summary/match-summary

Vaatasin siit mängu statistikat. Kas neid võib usaldada? Kõik tundub loogiline peale pallivaldamise. Kas tõesti võis see olla suht fifty-fifty?

TheBroEx
26.04.21, 09:07
https://www.soccerstand.com/match/l8R0QFWk/#match-summary/match-summary

Vaatasin siit mängu statistikat. Kas neid võib usaldada? Kõik tundub loogiline peale pallivaldamise. Kas tõesti võis see olla suht fifty-fifty?
No ma ütleks, et pigem küll. Tammeka hoidis küll palli, aga kahjuks rünnakute lõpetamiseni palju ei jõutud. Esimene poolaeg pigem oligi Tammeka käes pall rohkem ja teisel vastupidi ja statistika pigem kinnitab ka nähtut. Kalju rünnakud olidki kiiremad ja sirgjoonelisemad, Tammeka rohkem kiigutas taga.

JuriM
28.04.21, 20:24
Kuno täna Pealtnägijas.

käbi
28.04.21, 20:52
Kui ma seda juttu vaatasin, siis on raske uskuda, et inimene pole kunagi aineid proovinudki kui terve intekas tundub nagu oleks millegi mõju all tehtud. See on mingi teine maailm, nad mõlemad lihtsalt elavad mingites paralleeluniversumites.

TheKing
28.04.21, 21:18
Seal loos olid mingid pildid sellest Haaberstisse planeeritavast staadionist. Kas sellest on mingit infot enne avaldatud ja projekti esitletud?
2013 aastal on midagi sellest kirjutatud, aga neid pilte nägin esmakordselt.
Mu meelest tore, et jätkatakse tööga ja püssi põõsasse ei visata.

QRkood
28.04.21, 22:46
Mis selle inteka point üldse oli?

käbi
29.04.21, 02:25
Point oli vast aus aga vaesest ajakirjanikust sõideti lihtsalt üle, ainsa tankiga, mida Kalju omab.

peters
29.04.21, 09:43
Mida tähendas see Haabersti projekti näitamine? Kas Kalju tahab lisaks Hiiu staadionile veel ühe kompleksi ehitada ilma ise raha omamata? Eks Alekas ehitati ka ilma rahata põhimõtteliselt, tehva üritab korrata. :D

enrito
29.04.21, 11:08
Mida tähendas see Haabersti projekti näitamine? Kas Kalju tahab lisaks Hiiu staadionile veel ühe kompleksi ehitada ilma ise raha omamata? Eks Alekas ehitati ka ilma rahata põhimõtteliselt, tehva üritab korrata. :D

Täna ega ennem pole ühelgi Eesti klubil võimekust olnud, et ise üks korralik kompleks ehitada. Või on? Minu teada sinu vestiga sõber keelas emotsionaalse raha ära.

Vask
29.04.21, 11:15
Kuidas ja millega ta emotsionaalse raha ära keelas? Lebada ei saagi enam Levadiasse raha pumbata ja võõrleegionärid palgati muu rahaga?

enrito
29.04.21, 12:26
Kuidas ja millega ta emotsionaalse raha ära keelas? Lebada ei saagi enam Levadiasse raha pumbata ja võõrleegionärid palgati muu rahaga?

Suur aitäh asjaliku küsimuse eest. Eks võtmekohaks ole eeskätt kohtumised. Testisin, kas sa ilmud kuskilt välja kui ma nime "Aivar" kirjutan. Ütleme nii, et eksperiment õnnestus.

Jaan95
29.04.21, 13:40
Nõmme Kalju (tulud 1 062 726, kulud -1 163 723, aruandeaasta tulem -175 074)
Kui 2019. aastal sai Kalju eduka eurohooaja eest (Meistrite liigas jõuti tänu makedoonlaste Shkëndija alistamisele 2. eelringi, kus kaotati Šotimaa hiiule Glasgow Celticule, Euroopa liiga 3. eelringis kaotati Luksemburgi klubile F91 Dudelange) UEFA solidaarsustoetustena kokku 1,2 miljonit eurot, siis 2020. aastal oli nende eurotoetuste suurus vaid 350 266 eurot.

Uspeh
29.04.21, 14:58

Ta rääkisin sellest juba aasta tagasi.
https://www.ohtuleht.ee/994483/kolmas-poolaeg-kuno-tehva-eesti-jalgpalli-suurim-probleem-on-egode-porkumine

Vask
29.04.21, 17:19
Suur aitäh asjaliku küsimuse eest. Eks võtmekohaks ole eeskätt kohtumised. Testisin, kas sa ilmud kuskilt välja kui ma nime "Aivar" kirjutan. Ütleme nii, et eksperiment õnnestus.

Ma kahtlustan, et see on tagsntjärele tarkus, aga jh, eks ma müne koha peal kaitsen ja teise koha peal püüan vandenõuteoreetikutele vastu vaielda. Jalgpallis liiguvad vesti nimelised teooriad, mis on üks aste kvaliteetsem lamedast maast :D

Veel1v2rav
29.04.21, 18:01
Ma kahtlustan, et see on tagsntjärele tarkus, aga jh, eks ma müne koha peal kaitsen ja teise koha peal püüan vandenõuteoreetikutele vastu vaielda. Jalgpallis liiguvad vesti nimelised teooriad, mis on üks aste kvaliteetsem lamedast maast :D

Aivari teooriad ju on läbipaistvad ja JOKK

Kotz
03.05.21, 23:29
Odilavio ütles instagramis "Aitäh Eesti"

Mister
04.05.21, 11:29

Jumal tänatud, et sitast lahti sai. Ajaloo suurim flop.

Meke
04.05.21, 12:20
Odilavio puhkas Eestis 2aastat Kalju kulul ja nüüd läheb koju tagasi?

peters
04.05.21, 16:01
Jumal tänatud, et sitast lahti sai. Ajaloo suurim flop.

Võiks teha Kalju floppide all-stars nimekirja. Eks Floralgi oma flopid olemas, üks oli mingi Adiu Seku.

eika
04.05.21, 16:25
Pääses üle pika aja koosseisu?

Mister
04.05.21, 19:24
Võiks teha Kalju floppide all-stars nimekirja. Eks Floralgi oma flopid olemas, üks oli mingi Adiu Seku.

No pmst saab ilma suurema vaevata terve esinduskoosseisu kokku :D

https://i.ibb.co/F04f9P6/lineup.png

Varus: Marco Bianchi, Nicolas Galpin, Hiroki Maehara, Marcio Pimentel, Hideaki Takeda, Kosuke Usami

Treener: Karel Voolaid

Selline dream team siis :D Aastate jooksul on konteinerid ikka korralikult kolisenud. Ilmselt jäi mõni vend välja ka ajusoppidest

fcfloraforever
04.05.21, 20:10
No pmst saab ilma suurema vaevata terve esinduskoosseisu kokku :D

https://i.ibb.co/F04f9P6/lineup.png

Varus: Marco Bianchi, Nicolas Galpin, Hiroki Maehara, Marcio Pimentel, Hideaki Takeda, Kosuke Usami

Treener: Karel Voolaid

Selline dream team siis :D Aastate jooksul on konteinerid ikka korralikult kolisenud. Ilmselt jäi mõni vend välja ka ajusoppidest

Vitali Shuhanau või Šuganov või kes see kolge oli😀

Mister
04.05.21, 20:52
Vitali Shuhanau või Šuganov või kes see kolge oli��

Just arutasime ükspäev Pantritega, et Vitali "Olen 205cm pikk, aga peamäng pole tugevaim külm" Shuhanau floppide nimekirja ei lähe, kuna väravaid siiski lõi, kaasaarvatud legendaarses 3:2 võidumängus Flora vastu Hiiul :D

rallikas
04.05.21, 20:56
Vitali Shuhanau või Šuganov või kes see kolge oli😀

Ära jama, Šuganov on legend. Tema värav algatas tagasituleku 0:2 kaotusseisust 3:2 võidule Flora vastu.

Veel1v2rav
04.05.21, 22:46
Kas Nunez oli flop? Nii paaris mängus kus ma teda nägin, siis toimetas päris hästi ju

Mister
04.05.21, 22:48
Kas Nunez oli flop? Nii paaris mängus kus ma teda nägin, siis toimetas päris hästi ju

Ega sa Felipe Nunest ja Hector Nunezt segamini ei aja?

Veel1v2rav
04.05.21, 22:53
Ega sa Felipe Nunest ja Hector Nunezt segamini ei aja?

Jep ajasin

Ratnikov
04.05.21, 23:36
Mašitšev, Edur pole flopp?

Nasfal
04.05.21, 23:39
Mašitšev, Edur pole flopp?

No seal ikkagi mõeldud otse välismaalt toodud vendasid.

fcfloraforever
05.05.21, 00:13
Just arutasime ükspäev Pantritega, et Vitali "Olen 205cm pikk, aga peamäng pole tugevaim külm" Shuhanau floppide nimekirja ei lähe, kuna väravaid siiski lõi, kaasaarvatud legendaarses 3:2 võidumängus Flora vastu Hiiul :D

Ära kisu haavu lahti😀

Mister
05.05.21, 21:02
Amir Natho läheb ka ajaloo floppide koosseisu.

Sambaz
08.05.21, 19:44
Amir Natho läheb ka ajaloo floppide koosseisu.

Sellega ma ei ole üldse nõus. Amir ei ole flopp, vaid Kalju ei sobi talle ja vastupidi, sellest ka kogu küsimus miks Amir ei saa oma mängu käima nii nagu peab, temasugused mängijaid on harjunud, et söödud käivad kiirelt ja ühe puutega. Selliste mängijate eriline väärtus tuleb välja siis kui tal on ka tiimikaaslasi kes mõistavad teda koheselt, mitte 10 sekundit hiljem. Sama me nägime Zaka parimatelt päevadel Floras, kus sats juba teadis mida Zaka mõtleb ja asjad toimisid pidevalt ja seda oli äge vaadata.

Ratnikov
08.05.21, 20:20
Sellega ma ei ole üldse nõus. Amir ei ole flopp, vaid Kalju ei sobi talle ja vastupidi, sellest ka kogu küsimus miks Amir ei saa oma mängu käima nii nagu peab, temasugused mängijaid on harjunud, et söödud käivad kiirelt ja ühe puutega. Selliste mängijate eriline väärtus tuleb välja siis kui tal on ka tiimikaaslasi kes mõistavad teda koheselt, mitte 10 sekundit hiljem. Sama me nägime Zaka parimatelt päevadel Floras, kus sats juba teadis mida Zaka mõtleb ja asjad toimisid pidevalt ja seda oli äge vaadata.

Ilmselt on selles Pohlak süüdi....

Õhupiiri rikkus MIG
See on Pohlaku intriig
Jättis Borni maha Stig
On taas Pohlaku intriig

Sambaz
08.05.21, 20:53
Ilmselt on selles Pohlak süüdi....

Õhupiiri rikkus MIG
See on Pohlaku intriig
Jättis Borni maha Stig
On taas Pohlaku intriig

Mis sa muidu oled terve inimene või?

Nasfal
08.05.21, 20:58
Mis sa muidu oled terve inimene või?

Sa küsid seda inimeselt, kes kulistab kodukootud märjukest pargipingil vabadel päevadel. Seal ei räägi tihtipeale tema ise.

Mister
08.05.21, 21:16

Eks sul tegelt on õigus muidugi. Ma lihtsalt sügavalt pettunud Nathos sellise kätelaiutamise peale. Ei tolereeri taolist eide mängimist, aga fakt see on, et Kalju mänguplaani ta ei sobi. Kasvõi täna, oli meeskond tunduvalt konkreetsem ilma temata. Tõenäoliselt järgmine lahkuja.

Marin ütles võimalikult viisakalt mängujärgses intervjuus, et kvaliteetne ründaja Kaljul puudub, aga peaks olemas olema :D
Tammele siiski annaks aega, päris hästi hakkama saanud ja justkui mingi areng iga mänguga toimub.

EldurKull
08.05.21, 21:22
Marin muidu tegi päris hea nalja täna ka, et valjak takistas kombineerivat jalgpalli Kaljul mängida.

On näha,et pole väga kursis vist mänguplaaniga.

Solskjær
09.05.21, 12:28
Natkho saadeti Ida-Virumaa kohalikule kunstmurule 16-aastaste vastu mängima. Mängupraktikat on vaja, nagu nad ütlevad.

-RoMaRiO-
09.05.21, 12:50
Natkho saadeti Ida-Virumaa kohalikule kunstmurule 16-aastaste vastu mängima. Mängupraktikat on vaja, nagu nad ütlevad.

Heaks inimeseks on vaja kasvatada.

Ratnikov
09.05.21, 12:54

Ida-Virumaa klubi on endale palgale võtnud 4 venelast, kel on küll mingeid kogemusi, ent aasta-poolteist täiesti mängimata.
Huvitav, kas klubi neile maksab juhendis sätestatud välismaalase palka? Ühe Premmi klubi võõrmängijatele maksavad palka agendid.

atleticomadrid
16.05.21, 15:54
Vaatasin, et endine Kaljukas Maximilliano Ugge on astunud sammu karjääris ja lõpetamas isiklikult üsna edukat hooaega Serie C-s Gubbio ridades. 38st voorust 33 platsil käinud.
Mäletatavasti Kaljust lahkus ta Serie D-sse.

Solskjær
24.05.21, 10:48
Viimaks saadeti Veremejev minema. Kohutav mängija.

Nasfal
24.05.21, 11:20
Viimaks saadeti Veremejev minema. Kohutav mängija.

Ma usun, et palgafondi ja mõttes Odilavio oli suurim võit.

Odilavio on selge näide, miks ikkagi osad Lõuna-Ameerikale spetsialiseerunud akadeemiad võtavad neid vendasid kuhjaga. Mõni ei oska, mõni ei taha, mõni ei suuda kodust eemal hakkama saada jne ning noh Eestis ongi võimekus sellisel tasemel 1 vend tuua ja kui läheb lappama, siis ongi.

Tegu oli kahtlemata mängijaga, keda ma reaalselt ootasin platsile ja ennustasin isegi ala 35 värava juurde per season, aga võta näpust...

tpx
25.06.21, 22:59
Kuu aja pikkune paus võistlusmängudes ja tulemus käes. Hästi oli näha, et olukordadesse jäädakse hiljaks, uimerdataakse ja ei loeta mängu. Pole seda hooajale omast rutiini ja jälle tuleb seda otsima hakata. See suurturniiride ajal, keset liigahooaega, peetav pikk mängupaus on tõesti täiesti arusaamatu ja rütmi lõhkuv. :fpalm:

Mängus siiski oli eredaid momente ;)

Drogba
25.06.21, 23:20
Täitsa okei esitus meeskonnalt. Omati selgeid momente väravalöömiseks nii esimesel kui teisel poolajal. Kahju, et Subbotin ei suutnud kingitust ära kasutada. Loodetavasti saadakse suvel täiendust ja läheb rõõmsamaks see pilt.

telekavaataja
26.06.21, 01:07
Minu meelest oli Kalju selle hooaja üks parimaid esitusi.

käbi
30.06.21, 13:44
Mis toimub? Klubi, mis kunagi tegi publikurekordeid, nüüd on piletilevis cap300 ja näitab, et 20+ vaba(ehk võib veel vabalt ka olla 250 müümata piletit). Jääb see klubi üldse alles pikas perspektiivis?

tpx
30.06.21, 14:45
Mis toimub? Klubi, mis kunagi tegi publikurekordeid, nüüd on piletilevis cap300 ja näitab, et 20+ vaba(ehk võib veel vabalt ka olla 250 müümata piletit). Jääb see klubi üldse alles pikas perspektiivis?

Mäng toimub ju TNTK staadionil, millel puudub Kaljuga igasugune seos. Mingist erilisest "vibratsiooni" tekkimisest selles kohas on mõttetu rääkida, seda lihtsalt pole.
Lisaks, võin ka eksida, aga TNTK staadionil ei ole ei tribüüni ega muid "mugavusi".

rallikas
30.06.21, 16:57
Mingi minitribüün on, aga lisatribüüne ei lubatud panna. Legion on sama küna ees

MNa
30.06.21, 18:35
Mingi minitribüün on, aga lisatribüüne ei lubatud panna. Legion on sama küna ees

Huvitav miks ei lubatud panna :/

käbi
30.06.21, 20:24
Mis nende lisatribüünidega teha kui praegu 50% täis, ega euromänge seal ei mängi. Päris hea burks oli seal toitlustuses, nii hea et mine või veel mõnele Kalju mängule.

Drogba
18.07.21, 15:57
Kas peale Gussevi on veel täiendusi loota või kevadise skandaali tagajärjel PAF loobumise tõttu tuleb nendega, kes on lõpuni panna?

-RoMaRiO-
19.07.21, 12:42
Kas peale Gussevi on veel täiendusi loota või kevadise skandaali tagajärjel PAF loobumise tõttu tuleb nendega, kes on lõpuni panna?

Kui peaks isegi raha leitama, siis ma ei ole kindel, kas oleks isegi mõtet seda kulutada ja kedagi juurde tuua. Paide püüdmine on matemaatiliselt igati võimalik, aga realistlikult see siiski teostatav ei ole. Uuele hooajale mõeldes küll, aga selleks peaks kogu taustsüsteem vahetuma, et saaks meeskonda uuesti ülesehitama hakata ja ehk mõne aasta pärast taas kõige kõrgemas tipus olla. Aga kellega sa seda ülesehitad? Ise suudetakse mängijaid kasvatada minimaalselt, ühegi kasvatajaklubiga diilile ei ole saadud, potentsiaalikatele Eesti mängijatele konkureerida ei suudeta. Rääkimata sellest, et parimatele Eesti mängijatele atraktiivseid tingimusi pakkuda. Jääbki üle katkiseid murutraktoreid parandada ja leegionäridega täppi panna, aga selle peale midagi uuesti püsti panna on keeruline. Ja saab siin üldse liiga suuri ootusi panna mängijatele, kes tulevad tasemelt, millest jäi isegi Kalevi päästeoperatsiooniks möödunud aastal väheks? Burdakov mõned aastad tagasi sai aru, et Venemaa 3. liiga ei vea enam välja, aga kui raha ei ole, siis palju paremat ei saa ka. Võid muidugi saada kui omad häid tutvusi ja skautimisvõrgustikku, aga kui seda ka ei ole, siis mängidki loteriid, aga erinevalt suvelaatadest iga pilet ei võida ja peavõit on ammu koju viidud.

Tänavu on Kaljul jäänud mängida mõni voor karikat ja tuleb loota, et TOP3 suudetakse loosimisel vältida. See, kas lõpuks kaotatakse Florale ja Levadiale 30, 40 või 50 punkti ja tabelist vaatab vastu neljas, kuues või kaheksas koht ei ole Kalju jaoks enam suurt vahet. Trumm on ammu läinud ja üks pulk on ka teele pandud. See, et sellise komplekteeritusega on võimalik midagi korda saata, arvasid küll enne hooaega ilmselt ainult Kalju juhtkond ja mõni üksik mängija. Aga et see olukord nii halb on, et poole hooaja peal on väljalangemine lähemal kui eesmärgiks seatud meistritiitel ja et TOP3-ga mängudest on saadud vaid üks punkt on küll selge pettumus.

Sportlik pool aga sportlikuks pooleks. Frantsev ütles küll eile tabavalt, et esikolmik on paremad jalgpalliliselt, organisatoorselt, igas mõttes paremad. Ja ilmselgelt ongi Kaljul hetkel väga keeruline periood, aga selliseid asju ei vabanda küll miski. Vanad head ajad on tagasi, et Kalju eile täiesti häbiväärselt tappa sai - seda ei ole juhtunud. Vähemalt mitte Kalju ametlike kanalite jaoks. Mänguks seati küll koosseis üles, aga mängu ilmselt ei toimunud. Ja ehk olekski parem olnud kui Gussev ka veel eile väljakule oleks pandud. Ma saan aru, et Premium liiga maine jaoks oleks see jälle olnud korralik pauk, aga ma pole ikka päris kindel, kas kohtunikud/korraldusjuht peaks hoolitsema selle eest, et kas kõik mängijad omavad ikka mänguõigust või mitte. Kui inimesed ikka nii pikalt seda jalgpalliasja siin ajanud on, ja jätkuvalt tuleb üllatusena, et liigasisese ülemineku puhul esimesed seitse päeva mängida ei tohi, siis ei teagi, kas tegemist on lohakuse, amatöörluse või lihtlabase pohhuismiga. Tuleviku klubi esindajana ma tunneks küll väga selgelt puudutatuna, et üks eksimus saab karistatud, aga teine välistatakse ametnike poolt. Okei, rahatrahv llmselt tuleb, aga pole siiski võrreldav tehnilise kaotusega. Sellega on nüüdsest loodud pretsedent, et ametnikud peavadki iga mäng vastavat järelevalvet teostama. Kui just vastav korraldus pärast Viljandi eksimust ei antudki, aga see on väga ohtlik tee.

Drogba
19.07.21, 12:50
Ausalt öeldes need tehnilised kaotused Premium liigas on üldse üks paras komöödia. Kas kuskil mujal tõsiselt võetavas liigades sellised juhtumid eksisteerivad? Kahtlen väga.

Iceman
19.07.21, 13:03
Ausalt öeldes need tehnilised kaotused Premium liigas on üldse üks paras komöödia. Kas kuskil mujal tõsiselt võetavas liigades sellised juhtumid eksisteerivad? Kahtlen väga.

Serie A´s eelmine hooaeg tuli tehniline kaotus Romale :rolleyes:

Drogba
19.07.21, 17:50
Okei. Hea küll. Kui Seria As on üks juhtum, siis meil on neid viimaste aastate jooksul veidi rohkem. Aga Viljandi juhtumit ja Kaljut ma väga ei võrdleks. Viljandi lihtsalt ei andud mängijat üles. Küll aga võiks näiteks Eris olla nii arenenud, et ei lasegi Gussevit mänguks üles anda kuni 7 päeva möödas pole.

Suvaline Jope
20.07.21, 11:28
Okei. Hea küll. Kui Seria As on üks juhtum, siis meil on neid viimaste aastate jooksul veidi rohkem. Aga Viljandi juhtumit ja Kaljut ma väga ei võrdleks. Viljandi lihtsalt ei andud mängijat üles. Küll aga võiks näiteks Eris olla nii arenenud, et ei lasegi Gussevit mänguks üles anda kuni 7 päeva möödas pole.

Kui paar aastat tagasi olid samalaadsed jamad, siis ma püstitasin küsimuse kas registreerimissüsteemi on tõesti nii keeruline täiendada automaatse reeglite kontrolliga. Tundub et see on aastal 2021 jätkuvalt võimatu ülesanne ja asjad käivad paberi ja pliiatsiga ning reeglistikus näpuga järge ajades. :fpalm:

Tofoa
23.07.21, 12:59
Demidov läks laenuga või permanentselt? Kui viimast, siis ma taaskord ei mõista Kalju poolset loogikat.

rallikas
23.07.21, 13:26
Demidov läks laenuga või permanentselt? Kui viimast, siis ma taaskord ei mõista Kalju poolset loogikat.

Kalju juhtkond mängib 4D malet, kui teised samal ajal endiselt klassikalist malet mängivad.

Drogba
23.07.21, 14:11
Jalgpall.ee andmetel on nüüd Demidov Tuleviku ktm

EldurKull
23.07.21, 16:09

No oleme ausad, et Demidoviga sa ei mängi top 5 kohale Premmis. Samas kuna Kalju väga oma noori edutada ei soovi, siis võiks neid siis alumistesse laenule anda, et ehk kannavad seal välja ja siis äkki kannatab ka hiljem Kaljus.

Kui teistest Kalju noortest rääkida, siis ega sellest Tammest ei paista ka miskit tulema. Pole tal ühtegi elementi, mis võiks viia ta eesti tippründajate hulka. Kusjuures Kalju 2000 grupis oli teisi huvitavaid poisse ka, kuid kahjuks need on loobunud(siin saab jälle mõelda, et miks).

Siin tegelt teistegi eesti tippude puhul see hirmutav. Kink räägib seal Betseifis, et pole mängijaid jne. Siin tekib küsimus, et mis Levas noortes ja skautimissüsteemis on tehtud viimase 5a. jooksul? Kui sul ikka miskit duublist peale väga ei tule ja pidama ei jää siis on ikka midagi väga valesti.

Paide on sesosas natuke paremas seisus. Skautimisega on miskit poisid toodud, kuid andekad poisid on sisuliselt vangis seal duublis istumas. Pelt, Kokla, Aer ja Luts. Saada need krt laenule kuhugi allapoole ja ära kogu neid nagu mingi kollektsionäär. Tänapäeval seda hambad ristis võitlemist oma koha eest pole olemas, inimesed on muutunud. Paku neile väljundit, et nad saaksid mängida natukenegi kõrgemal tasemel ja las tõestavad seal end. Usun, et selle läbi tõuseb ka ML klubide keskmine tase.

Kui Tammekat vaadata siis ongi see teema, et mida Flora nn reklaamib või etendab. Parimad talendid kokku ja treenime meistriteks. Siin ongi see vahe,et Tammekal vb 5a. jooksul 2-3 venda sellist kes floras esinduses möllavad aastast-aastasse. Seal oleks ilmselgelt vaja läheneda selliselt, et kas siis tõmbad sinna kõrgema tasemega eesti mängijaid või tood välismaalt, et taset trennis tõsta. Siis teevad need andekad poisid ka sammu edasi ja selleläbi ju tulemused ka paranevad.

Ühesõnaga eelmiste hooaegade Flora filosoofia on tekitanud teistes klubides probleemi, mis viib ML taset alla. Oleme ausad, et üheski klubis ükski treener ei kasuta 22 mängijat järjepidavalt(nagu leva treener Vassiljev räägib, et meil on igale kohale 2 mängijat). Normaalne meeskond koosneb ikka 10+1 mängijast, kes on 75% mängudest põhis ja siis mõistlikku katet mingitele positsioonidele ehk sinna lisaks 5-6 mängijat + neile 2-4 perspektiivikat noort.

Kui see nägemus ei muutu siis tekivadki olukorrad nagu Roosalu ja Mutsoga siin viimastel aastatel on juhtunud.

Soccerfam
24.07.21, 10:36
Kui see nägemus ei muutu siis tekivadki olukorrad nagu Roosalu ja Mutsoga siin viimastel aastatel on juhtunud.

Ei pretendeeri küll faktile, aga kas Mutsole ka mingi kangemat sorti põlvevigastus saatuslikuks saanud?

Muus osas peab nõustuma eelkõnelejaga. Isegi palju promotod KTM nagu ei täida oma ülesannet, kui kutid nii kui nii duublis tiksuvad ja mõned säravamad vennad peale saavad, aga see juba ilmselt siin foorumis pulkadeks lahti võetud teema.

käbi
06.08.21, 15:56
Kas huvitav Kalju ja Levadia ühinemine on selle hooaja järel uuesti teemas? Tundub et seda Kaljut enam käima ei tõmba muudmoodi:
https://soccernet.ee/artikkel/endine-nomme-kalju-mangija-veremejev-klubi-uritas-igalt-poolt-ja-iga-mangija-pealt-raha-saasta

fcfloraforever
06.08.21, 16:09
Kas huvitav Kalju ja Levadia ühinemine on selle hooaja järel uuesti teemas? Tundub et seda Kaljut enam käima ei tõmba muudmoodi:
https://soccernet.ee/artikkel/endine-nomme-kalju-mangija-veremejev-klubi-uritas-igalt-poolt-ja-iga-mangija-pealt-raha-saasta
Miks peaks Levada tahtma klubi Kunoga siduda? Eelmine kord juba see huvi kadus laua taga väga kiiresti, et Kalju punti võtta.

Tom K
08.08.21, 12:17

"Kevadel Nõmme Kaljus lahvatanud skandaal ukrainlase sõnul mängijaid ei mõjutanud, sest nemad keskendusid oma mängule."

Mängijaid võib-olla päris kohe ei mõjutanud, aga klubi mõjutas oi-oi kui palju. Loomulik, et klubi üritab ja peabki säästma nii palju kui võimalik, kui suursponsor vahetult enne hooaja algust päeva pealt toetamise lõpetab. Eks näis, kui palju seda plekki järgmiseks hooajaks maha pesta suudetakse ja uusi toetajaid kaasata õnnestub.

Drogba
25.08.21, 12:10
Kas Hiiu Stata renoveerimistöödest ka miskit kuulda on? Ka Betsafe podcast puudutas seda teemat põgusalt. Mida aeg edasi, seda tõenäolisem on, et ka järgmine hooaeg tuleb Nõmmelt eemal veeta.

godzilla
25.08.21, 12:56
Kas Hiiu Stata renoveerimistöödest ka miskit kuulda on? Ka Betsafe podcast puudutas seda teemat põgusalt. Mida aeg edasi, seda tõenäolisem on, et ka järgmine hooaeg tuleb Nõmmelt eemal veeta.

Arvan et Kunol on hetkel käed jalad tööd täis sellega

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/94378171/tantsi-mis-sa-tantsid-aga-lopuks-tuleb-ikka-maksuamet-helen-mahmastol-peab-oma-taskust-maksma-popi-ooklubi-hiigelvola

käbi
25.08.21, 13:12
Roosad pantrid punaseks ja legioni toetama, ennetage kurba lõppmängu.

rallikas
25.08.21, 15:33
Roosad pantrid punaseks ja legioni toetama, ennetage kurba lõppmängu.

Ime sedasamust.

maamesilane
25.08.21, 16:11
Ime seda! Sa must!

Saarlane
29.08.21, 19:42
https://foorum.soccernet.ee/attachment.php?attachmentid=7213&stc=1

Kalju sel hooajal konkurentide vastu.

QRkood
10.09.21, 08:46
Nõmme "rämmar" Kalju

ElNino9
10.09.21, 08:54
Nõmme "rämmar" Kalju

Kalju peab päris hästi maksma ikka, et 5miinust nõus oli.

telekavaataja
10.09.21, 08:56
CToUDucqTQq

1436202917611163655

Drogba
10.09.21, 09:47
Kalju ikka oskab üllatada, seda käiku poleks küll oodanud! :D

grafix
10.09.21, 10:01
Palju siis ka lepingu väärtus on ka? Oskab keegi öelda? :D

marf
10.09.21, 10:05
profiklubi lõpu algus?

ElNino9
10.09.21, 10:16
Samas hea käik, palju noori jumbusid saab ligi meelitada.
Mõelge, kui Getulio veel seal oleks. TEEME SU TISSIDEST TRIIBUD!!

atleticomadrid
10.09.21, 12:08
See on nii Nõmme Kalju :D
Aga selgitage, misasi see rämmar on, brändina?

telekavaataja
10.09.21, 12:11
See oli nii (kasutades kaasaja leksikoni) cringe, et see oli väga hea. Mulle meeldivad sellised asjad. Võiks rohkem meie spordis ja jalgpallis olla.

Tammetõru
10.09.21, 12:24
See on nii Nõmme Kalju :D
Aga selgitage, misasi see rämmar on, brändina?

Rämmar brändina spetsialiseerub mitmes valdkonnas. Neil on omanimeline huuletubaka bränd, energiajook ja ka ‘clothing line’

grafix
10.09.21, 12:27
Parim ja halvim tulemus korraga :D

Nasfal
10.09.21, 13:36
Selliseid koostöid on meie jalgpalli vaja nagu pōua ajal vett. 10/10 marketing move.

enrito
10.09.21, 15:26
See oli nii (kasutades kaasaja leksikoni) cringe, et see oli väga hea. Mulle meeldivad sellised asjad. Võiks rohkem meie spordis ja jalgpallis olla.

Tehke palun betsafe's ennustus, et kumb valmib enne kas kalju töötav koduleht või hiiu staadion.

telekavaataja
10.09.21, 15:27
Tehke palun betsafe's ennustus, et kumb valmib enne kas kalju töötav koduleht või hiiu staadion.

Tänapäeval kõik solvuvad nii kergelt.

telekavaataja
11.09.21, 17:25
Tõeline rämmar.

tudeng
11.09.21, 21:51
Kaljul ju selles mõttes pole vahet, mis tehakse liigas. Järgmine hooaeg vaja ka ära tiksuda ja siis eurokoht tagasi, siis saab jälle raha liigutada. Seniks võib yolotada ja karikas vahepeal üritada, a kui miskit ei juhtu, pole ka viga. Selleks ajaks järsku staadion ka valmis. Kodulehe kohta ei julgeks ennustust teha.

Drogba
11.09.21, 21:57
Kure on sammu või isegi 2 edasi teind see on selge ja tore, et nüüd suudavad suurematelt ka punkte võtta. Sellegi poolest ootamatu tulemus. Samas kevadel saadi ka Pärnult 0:1 sisse, et ju siis see hooaeg ikka juhtub. Mõtlesin, et asi ründajas, samas vaatasin, et Paidega, kellel kõva ründaja ees, võrdselt pmst väravaid löödud. Eks järgmised mängud Flora ja Paidega näita, ehk läheb ikka pronksi peale madinaks, sest ega Paide nüüd ka teab nii hiilgavalt ei ole mänginud.

Mõnuagent 007
12.09.21, 02:11
Selliseid koostöid on meie jalgpalli vaja nagu pōua ajal vett. 10/10 marketing move.

Kurat, nüüd pannakse 5 miinust järgmisena kinni?

Nasfal
12.09.21, 06:56
Kurat, nüüd pannakse 5 miinust järgmisena kinni?

Ei usu nad ju viskasid Sass Henno oma pundist välja nagu Kalju Getulio. Enam pole põhjust.

Solskjær
19.09.21, 15:35
delete this club

Sambaz
19.09.21, 17:21
delete this club
Miks?

Solskjær
19.09.21, 19:10
Miks?

Vaatasin ainult 1. poolaega ja see oli kohutav, ei muud.

xrip55
19.09.21, 19:26
Vaatasin ainult 1. poolaega ja see oli kohutav, ei muud.
Siis võib kõik klubid kes florale kaotavad ära kustutada?

Solskjær
19.09.21, 19:37
Siis võib kõik klubid kes florale kaotavad ära kustutada?

Olgu. Kui sa võtad seda sõna-sõnalt, siis sulle eraldi:

Flora vs Kalju - Floral oli 1. poolajal 14 pealelööki
Flora vs Vaprus - 9
Flora vs Legion - 2
Flora vs Kuressaare - 3
Flora vs Paide - 3

Täielik läbikäiguhoov. Flora poleks varumeestega ka seda mängu kaotanud.

atleticomadrid
19.09.21, 19:52
Delete Eesti koondis.
Destroy Rock`n`roll.

Hyrax
20.09.21, 14:39
Ma Kalju tiimist hetkel aru ei saa. Mis nende eesmärk on lähi aastatel? Eurokoht ja tiitel? Praeguse tiimiga Flora, Paide, Leva kolmikule vastu ei saa. Ei aita treeneri vahetus ja ei aita ka üksikute mängijate välismaalt palkamine.
Ok, võtame väiksema sihi. Tulla 4ndale kohale ja loota, et kukub aastal 2023 aastal eurokoht. Praeguses seisus Legion ilmselt hõivab ära 2022 4nda koha ja suurem tõenäosusega 2023 Legion on üle Kaljust ka, sest Legionil tulevad peale ja saavad vanemaks praegused noormängijad (kes on juba praegu üsna head).
Selle taustal Kalju peaks hakkama ette planeerima. Otsima uue treeneri ja kaasama tiimi rohkem noori ja kasvatama tiimi, et 1-3 aastaga saaks töötava tiimi mis suudaks siis konkureerida esinelikuga. Praegu enam eriti vahet pole, mis kohale tullakse saaks vabalt katsetada ja mõelda tulevikule. Aga tundub et kuidagi mängitakse 4ndale kohale välja end see aasta ja järgmine aasta uued välismaalased siia ja siis sama muster edasi.

Drogba
20.09.21, 17:33
Küll Kalju kosub. Selge see, et kevadine skandaal lõi jalad alt. Kui sul ikka 400 000 eurot satsilt ära võetakse, siis lähebki raskeks. Ka tänases betsafe podcastis puudutati Kaljut, lubati, et ka Kuno tuleb kord saatesse asju selgitama. Lisaks ka see staadioni jama, et Kalju sisuliselt hetkel ilma koduta, trennid ühes kohas mängud teises jne. Siiani Hiiul miskit ei toimu, no suur teisaldatav tribüün on kokku pandud kui staadionist mööda jalutada, muu on kõik sama viisi. Ega hetkel miks peakski mõni hea noor talent tahtma Kaljusse tulla. Edur võeti ktm-iks, kuid hetkel pildilt kadunud, ma ei tea kas vigane ehk vms. Maardust toodi Tsõmbaljuk, kes siiani pole ka kõrgliiga vääriliseks osutunud. Kalju relv on olnud siiani kogenud eestlased + head välismaalased. Hetkel pole paraku ei üht ega teist säravat. Eks nüüd lähinädalad näita, kas Legion purjetab ka mööda või suudetakse ikka 4-s koht säilitada.

-RoMaRiO-
27.09.21, 00:36
Mitu inimest on hiljuti mu poole pöördunud, et Mario, mis toimub!? Kuhu on kadunud Roosad Pantrid? Vastus on lihtne - ei ole nad kadunud kuskile, nagu ei ole kadunud ka Zagrebi BBB ega PSG ultrad, paljud nendest gruppidest, kes on mingil ajaperioodil leidnud, et nii edasi minna ei saa, kuigi südames väga tahaks. Või siis Austria Viini suurimad kannatatajad, kellega ma eelmisel nädalal tribüüni jagasin, sest klubi otsustas, et nemad teavad paremini, kus peaks ultrasektor asuma...

Roosad Pantrid elavad oma südames alati sellele meeskonnale kaasa, isegi kui nad ei ole füüsiliselt ega vaimselt tribüünile oodatud. Või kui puudub sportliku poolega igasugune side, või kui puudub tunne, et see on "minu klubi". Paljude jaoks on see masohhism, osade jaoks elustiil, mõningate jaoks eluperioood, mis möödub, aga minu jaoks on see olnud suur osa mu elust viimased 15 aastat, millest on raske lahti lasta. See on olnud valdkond, mille järgi ma olen planeerinud ülejäänud tegevusi, see on olnud valdkond, mille järgi ma olen valinud kaaslasi, kellega oma elu jagada, see on olnud võimalus, aga samas ka kohustus...

ja kui sa ühel hetkel ei tunne enam seda kirge, siis see on valus sulle endale. need on küsimused, et miks ja kas, või siis hoopis kuidas? aga siis sa näed selles üliimpotentses meeskonnas leiad, et sul on vähemalt üks kohalik poiss, kellega endine Augsburgi mängija on hädas, siis see annab lootust, ja kui sa mõtled, et üks mitte kõige õilsama maailmavaatega härrasmehe poeg on ka tulemas, siis üldpilt ei näegi nii halb välja, aga siis jõuad arusaamisele, et selle rakendamiseks on ka jalgpallialast arusaama vaja, siis jõuame alguspunkti, et jalgpall on keeruline mäng

kuna ma pole ammu siia foorumisse postitanud, siis mul puudub igasugune arusaam, kuidas Georg Vende ei kuulu omaealiste koondisesse. Kaljus ta ei saaks küll peale, Kuressaares peaks juba ammu mängima (vaimset võimekust ma küll ei tea), aga remember the name kahtlemata. Aasta pärast võite tsiteerida.

enrito
27.09.21, 04:52
Viimasele härrasmehele vastuseks, et eks see ole tiimide puhul sama, et kui keegi kandadele ei astu siis vist kaob ka suuremat sorti motivatsioon ära ja asi läheb üpris rutiinseks ära. Seda eriti juhul kui millegi uuega välja ei tulda ja seda ei viitsita enam teha. Peale Roosade Pantrite ja Viienda Sektori reaalselt kedagi stabiilselt sellise aja peale polegi ju väga olnud.

Minul isiklikult on kahju et mölemad eelnimetatud suured ei ole järgmist käiku suutnud sisse lükata ja teha premmi mängul sektoris ala saja liikme osavötul korraliku fänlust. See nöuaks ilmselt pisut klubipoolset toetust ( tasuta ölled enne mängu, tasuta pilet ) hea fännikordinaator statal ja siis saaks rääkida atmosfäärist ja vöimalik, et tekitaks järjepidevat huvi inimestes emotsionaalselt.

futbolidipaul
27.09.21, 05:30
Minul isiklikult on kahju et mölemad eelnimetatud suured ei ole järgmist käiku suutnud sisse lükata ja teha premmi mängul sektoris ala saja liikme osavötul korraliku fänlust. See nöuaks ilmselt pisut klubipoolset toetust ( tasuta ölled enne mängu, tasuta pilet ) hea fännikordinaator statal ja siis saaks rääkida atmosfäärist ja vöimalik, et tekitaks järjepidevat huvi inimestes emotsionaalselt.

Et joodad täis, lased tasuta lällama ja paned kellegi vastutama ka?

tpx
27.09.21, 10:03
Et joodad täis, lased tasuta lällama ja paned kellegi vastutama ka?

Pean nõustuma. Õlle vastu mul isiklikult pole kõige vähematki, aga mängul selle tasuta jagamine ei ole kõige mõistlikum idee. Minu arvates peab ikka olema võimalik ja toetaja võimeline staadionil oma lemmikmeeskonnale kaasaelama ka üleliigse promillita veres. :rolleyes: