PDA

View Full Version : Nõmme Kalju

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100

Sen
16.11.12, 12:15
Tõenäoliselt oli selleks üks osapool. 3 korda võite arvata, kumb osapool.

WikiLeaks !!! ;)
Ega ometi Kuno privaatvestlust ajakirjanikega jaga...?
Aga Aivarilt hea ja õige vastus !

Myrgel
16.11.12, 12:32
"Ütlesin Sulle ka, et olen hoidunud teatavatest kommentaaridest Kalju aadressil, paraku olen nüüd juhul, kui minult neid seoses käesoleva avaldusega küsitakse, sunnitud kommentaare andma."

Kahjuks on suhteliselt vettpidavaid tõendeid, et eelpoolmainitud jutt ei vasta tõele.. Kui Kunol on ilmselt arusaadavatel põhjustel emotsioonid see nädal üle pea käinud ja seetõttu on tehtud nii mõnigi mitte just PR sõbralik avaldus, siis jalgpalliliidu presidendilt ootaks adekvaatsemat reaktsiooni, kui kuluaarides katteta kuulujuttude levitamine.

Kui ma kahtlesin eelnevalt Pohlaku võimes Eesti jalgpalli arendada, siis peale hiljutisi sündmusi on minu usk temasse ümmargune 0. Spordiliidu president peaks sellistes olukordades üles näitama ülimat diplomaatilisust ning aitama kaasa ideedele mis üritavad olukorda parandada, mitte parastama ning näpuga näitama. Isiklikult arvan, et tal tekkis kerge paanika terminist "aus sport" ja sellest milliste teemadeni antud töörühm võiks jõuda.. Eks näis mis nüüd juhtuma hakkab, kui juba mõnda aega käärinud vastasseis avalikuse ette on kistud. Teades Vesti meetodeid, siis ei imestaks kui Tammeka saaks Meistriliigasse isegi Tarva homse 2:0 võidu puhul.. On teistele mässajatele koht kätte näidatud, näidatakse ka Kunole ja sellega ka Kaljule.

P.S. See mitmes vahekorras noor mees on, võiks ikka ta enda asi olla.. Terjalt juba ootaks teatavat eeskuju :rolleyes:

Martin
16.11.12, 12:38
Kuno võttis teema paariks tunniks kokku.

Kuno Tehva: ma ei tahaks sellises pasaloopimises osaleda!
http://www.ohtuleht.ee/499871

Martin
16.11.12, 12:40
Tõttasin natuke ajas ette:

Lugupeetud Kuno Tehva,

Eesti Jalgpalli Liit hindab kõrgelt Nõmme JK Kalju panust meie klubijalgpalli arengusse, eriti just tähelepanu juhtimist klubi oma näo kujundamise vajadusele ja koha leidmisele ühiskonnas.

Samuti on tõsi, et just Meistriliiga klubid tunnevad suurt muret kõnealuste, aga ka teiste probleemide üle ja on pöördunud nendega seoses korduvalt Eesti Jalgpalli Liidu poole. Olen püüdnud nendest avalikku rääkimist seni vältida, paraku ei jäta JK Kalju saadetud selge PR tähendusega avalik kiri mulle palju muid võimalusi.

Klubide poolt tehtud mõned olulisemad tähelepanekud on järgmised:

- klubi Privé on muutunud erinevate jalgpalliklubide jalgpallurite seas populaarseks kogunemiskohaks, kusjuures see mõjutab sportlaste vaimset ja füüsilist valmidust mängudeks:
- hooaja viimasel mängul Kalju VIP külaliste hulgas viibinud isikud – mitte ainult need, kellele on tähelepanu juhitud – tekitavad küsimusi Nõmme JK Kalju rahastamise allikate kohta;
- JK Kaljust laenul olevate mängijate käitumine mängudes Kalju vastu, kusjuures lisan klubide tähelepanekule, et vähemalt ühele sellisele mängule on JK Kalju hingekirjas olevad jalgpallurid teinud ka panuseid.

Lisan Eesti Jalgpalli Liidu poolt Tauno Laasme üliaktiivse pürgimise kohtunikuks – mehe enda väitel on ta aastaid vilistanud Helsinki Cup´il, mis minu jaoks ehmatamapanev fakt, ja kuuluks hoobilt Meistriliiga tippvilemeeste hulka –, veel kümmekond päeva tagasi ähvardas ta Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike osakonda, kes teda kohtunikukursustele ei võtnud, kohtu ja ajakirjandusega ja see dialoog on kestnud juba ligi kaks aastat.

Rõhutan, et nimetatud asjaolud ei ole siia toodud mitte süüdistuse, vaid mure vormis.

Lähtudes ülaltoodust kordan meie üleeilses telefonivestluses toodud põhiteesi – Nõmme JK Kalju peab vaatama sügavale iseendasse ja võtma seisukoha, kas olukorras, kus vähemalt klubi ümber tegutsevate inimeste väärtused ja elupõhimõtted ei vasta vähimalgi määral sellele, mis hea ja oluline, on mõtet laiendada noortetööd, sest see võib viia arenguteni, mida ei soovi mitte ükski normaalselt mõtlev inimene.

Kihlveopettused jätan sellest vastusest välja – UEFA ja FIFA tasandil on korduvalt rõhutatud, et Eesti Jalgpalli Liit on nende võitluste esirinnas.

Parimate soovidega,

Aivar Pohlak

enrito
16.11.12, 12:42
Arvan ka mina, et EJL president ei peaks olema säärane, kes üks päev kohtub härra Michel Platiniga ajades mesijuttu ning süües kalamarja räägivad kui fantast ikka kõik on ja järgmine päev saadab Eesti meisterklubi presidendi perse sellepärast, et võibolla tegi ta kiireid ja rutakaid otsuseid töörühma loomiseks. Idee iseenesest pole üldse halb aga see aeg lihtsalt selle ideega väljatulemiseks on nati kehva.

Kedagi välimuse põhjal halvustada on üks suurimaid lollusi ja nende solaariumipäevitustega härrade taga on arvatavasti üpris palju normaalsemaid persoone kui seda on härra vest.

LambiPirn
16.11.12, 12:51
Kedagi välimuse põhjal halvustada on üks suurimaid lollusi ja nende solaariumipäevitustega härrade taga on arvatavasti üpris palju normaalsemaid persoone kui seda on härra vest.

Hahahaa, välimuse põhjal halvustamine on üks suuremaid lollusi ja kutsus samas ise Pohlakut vestiks. Well done...

Stok
16.11.12, 12:54
Ma kusjuures ei saa aru, mis Kuno ettepanekus demagoogilist oli. Jalgpallur on ka inimene ja kuigi avaliku elu tegelasena on talle osad asjad keelatud, siis klubitamine ja solaarium ei ole seda mitte, isegi kui härra Vest seda õigeks ei pea. Kuno üritab lihtinimestele selgeks teha, et Nõmme Kalju ei ole must organisatsioon ja jalgpall ei ole kriminaalse tegevuse kattevari, Vest saatis seepeale persse - no andke olla. Jalkaliidus on palju totramaid komisjone ja aktsioone olnud kui see. Näiteks tahaks aasta kokkuvõtteks teada, kuidas täitusid klubide visioonid ja mantrad, mis hooaja alguses nõutati ja seati? Kuidas on lugu toitlustamise, kavadega, teadustamise ja jääkainete väljutamisega ML mängudel?

Kuigi meie siin teame, et Nõmme Kalju ei ole narkoklubi, siis tavainimesed kuulevad raadiost ja loevad ajalehest seda lugu Nõmme Kalju prismas, mõni ehk märkab seal Narkonsa nime ka. Näiteks oli mul eile töö juures levadikute allkirjadega minijalgpall ja kui seda kolleegidele seletasin, siis üks ütles kohe, et aa need on need narkokullerid. Teine parandas, et ei, see oli hoopis Nõmme Kalju. Vot siis.

orbitaaljaam
16.11.12, 12:58
:fpalm:
sada.

StenV
16.11.12, 12:58
- JK Kaljust laenul olevate mängijate käitumine mängudes Kalju vastu, kusjuures lisan klubide tähelepanekule, et vähemalt ühele sellisele mängule on JK Kalju hingekirjas olevad jalgpallurid teinud ka panuseid.

Kihlveopettused jätan sellest vastusest välja – UEFA ja FIFA tasandil on korduvalt rõhutatud, et Eesti Jalgpalli Liit on nende võitluste esirinnas.

Aivar Pohlak

Kas need kaks lauset ei ole mitte kummaline kooslus? Tõenäoliselt fabritseerib Vest tõendid, et selliste panustamisega tegelesid: Sisestage kolme parima Kalju mängija nimed, kellel järgmiseks aastaks leping on. Pohlaku isiklik viha Kalju vastu on juba ammu piinlik.

eika
16.11.12, 13:02
Pigem kindlustas ta sellega Transi püsimajäämise ja mittekaristamise järgmisel aastal, sest "Kuidas ma saaksin Transi karistada, kui ka sellel ja sellel klubil on kahtlaseid mängijaid? Kui Transi karistada, siis peaksin ka neid karistama ja see poleks Eesti jalgpalli väärtustele ja põhimõtetele hea."

Gallacher
16.11.12, 13:09
Ma kusjuures ei saa aru, mis Kuno ettepanekus demagoogilist oli.

No olgem ausad, vähemalt hetkel kõlab see ettepanek koomiliselt. Umbes nagu Kristen Michal teeks ettepaneku lüüa töörühm, kus arutletaks rahva võõrandumist poliitikast ja usalduskriisi jne.
Mitte, et ma nende kahe vahel paralleele tõmbaks aga pisut jabur mulje siiski jääb.

Arvan ka mina, et EJL president ei peaks olema säärane, kes üks päev kohtub härra Michel Platiniga ajades mesijuttu ning süües kalamarja räägivad kui fantast ikka kõik on ja järgmine päev saadab Eesti meisterklubi presidendi perse sellepärast, et võibolla tegi ta kiireid ja rutakaid otsuseid töörühma loomiseks.

Kusjuures Pohlaku puhul ma ei imestaks kui ta vajaduse korral ka Platini samasse auku saadaks.
Aga üldisemalt rääkides, parem aus persesaatmine kui halb laveerimine, inisemine, mökitamine.

M13
16.11.12, 13:13
Demagoogiline on see ettepanek sama palju kui Keskerakonna Tõe komisjon ja Reformierakonna Vanemate kogu.

dareth
16.11.12, 13:23
Kusjuures Pohlaku puhul ma ei imestaks kui ta vajaduse korral ka Platini samasse auku saadaks.
Aga üldisemalt rääkides, parem aus persesaatmine kui halb laveerimine, inisemine, mökitamine.

Oleks, et see jääks siis persesaatmise tasandile. Praegu konkreetselt süüdistab Kaljut kui organisatsiooni ja Kalju mängijaid (ja seeläbi samuti organisatsiooni), visates õhku kes-teab-see-teab-konte. Pohlak sisuliselt vastandab jõupositsioonil olles Eesti ausa jalgpalli ja Kalju ning asetab hea-paha teljel end heroiliselt heale poolele. Irooniline. Kui vaid see maailm oleks must-valge.

nurmalna
16.11.12, 13:25
Ma kusjuures ei saa aru, mis Kuno ettepanekus demagoogilist oli. Jalgpallur on ka inimene ja kuigi avaliku elu tegelasena on talle osad asjad keelatud, siis klubitamine ja solaarium ei ole seda mitte, isegi kui härra Vest seda õigeks ei pea. Kuno üritab lihtinimestele selgeks teha, et Nõmme Kalju ei ole must organisatsioon ja jalgpall ei ole kriminaalse tegevuse kattevari, Vest saatis seepeale persse - no andke olla. Jalkaliidus on palju totramaid komisjone ja aktsioone olnud kui see. Näiteks tahaks aasta kokkuvõtteks teada, kuidas täitusid klubide visioonid ja mantrad, mis hooaja alguses nõutati ja seati? Kuidas on lugu toitlustamise, kavadega, teadustamise ja jääkainete väljutamisega ML mängudel?

Kuigi meie siin teame, et Nõmme Kalju ei ole narkoklubi, siis tavainimesed kuulevad raadiost ja loevad ajalehest seda lugu Nõmme Kalju prismas, mõni ehk märkab seal Narkonsa nime ka. Näiteks oli mul eile töö juures levadikute allkirjadega minijalgpall ja kui seda kolleegidele seletasin, siis üks ütles kohe, et aa need on need narkokullerid. Teine parandas, et ei, see oli hoopis Nõmme Kalju. Vot siis.

Päris suurte silmaklappidega pead olema, kui Kuno ettepanekut demagoogia alla ei suuda liigitada. Et hakkame kõiki pahesid Jalgpalliliidus reguleerima, vb alkoholi vastu võitlemise töögrupp, hasartmängudega sportlastel probleeme, mõni vb on naisega ka vägivaldne? Ning siinkohal tuua vastuargumendiks hooajaeelne "pehmete väärtuste" ja identiteedi seminar on lihtsalt jabur. See võis Sinule tunduda mõttetu ettevõtmisena, ent siiski tegeles kõige olulisema probleemiga Eesti jalgpallis ja vb tõesti kasutegur oli väike, aga mis siis. Narko töögrupi kasutegur on kordades väiksem, täielik ressurssi raiskamine. Narko on muidugi ka Jalgpalliliidu probleem, aga eeskätt 1 paljudest ühiskondlikest probleemidest, mida ei saa hakata välja juurima mingi töögrupiga.

Jasper
16.11.12, 13:31
From: Aivar
To: mängijad@flora.ee
Date: suvi 2012

Kallid Flora mängijad,

Minuni on jõudnud kuuldused, et mitmed teist on nädalavahetusel väljaskäivad voodikaaslast otsivad solaariumipäevitusega primitiivid. Minu õiglustunnet häirb, kui jalgpallur ei pühendu 100% mängimisele ja tal on vaba aeg ja ta kulutab aega ostmistuuridele ja väljaskäimisele – Sinule tundub see ilmselt sama loomulik kui minu jaoks vastutustunne maailma ees. Ma leian, et on oluline, et jalgpallurid elaksid vaga elu püsisuhetes ja kindlasti leiad ka sina, et mul on kindlasti õigus. Et Flora mängijad kui Eesti jalgpalluri lakmuspaberid oleks edaspidi väärtuste ja ülesande kesksed inimesed, otsustasin lähikuudel Teile palka mittemaksta, et Te ei laostuks inimestena.

Tervitustega

Aivar
From: Jumal
To: inimesed@jalgpall.ee
Date: 2012 Nibiru

Kallis ristirahvas,

Minuni on jõudnud kuuldused, et te ei käi enam kirikus ja piibel kogub teie kodus vaid tolmu. Teie valik on mulle selge.

Tervitustega,
Valitud poeg

Jasper
16.11.12, 13:33
Eika irooniale vastuseks muidugi niipalju, et Pohlaku oma jamade valguses sellise reaktsiooni naeruvääristamine läheb muidugi samasse kategooriasse sellega, kui Ilves, kes annab otseselt mõista, et Reformi vastu protestijad on mingi lollakas kildkond, kelle proteste ei peaks võtma tõena, jätaks reageerimata näiteks ma ei tea... Riigikogu peldikus liimi nuusutades vahele jäänud Ergmale... Floras toimuvad jamad kõrvale jättes on selge, et EJL presidendina on Pohlaku steitment täiesti pädev.

mmm. ei. seal oli lihtsalt paar zingerit, millega sa nõustud. (wtf näide :sega9:)

-e- see on küll sitt, et hooaeg läbi on. praegu veaks ennast kohale nagu viis kopikat.

nurmalna
16.11.12, 13:36
Oleks, et see jääks siis persesaatmise tasandile. Praegu konkreetselt süüdistab Kaljut kui organisatsiooni ja Kalju mängijaid (ja seeläbi samuti organisatsiooni), visates õhku kes-teab-see-teab-konte. Pohlak sisuliselt vastandab jõupositsioonil olles Eesti ausa jalgpalli ja Kalju ning asetab hea-paha teljel end heroiliselt heale poolele. Irooniline. Kui vaid see maailm oleks must-valge.

Nõus, minu arust Pohlaku vasturünnak ja jõulised avaldused ilma tõenditeta on liidu presidendilt lubamatu samm. Kalju maine kriis on kogu jalgpalli kriis ja sinna meepotti veel tõrva loopida on ülekohtune. Pohlaku eesmärk peaks olema, et Kalju tuleb sellest võimalikult puhtalt välja, mitte emotsiooni pealt veel puid alla kütma.

Marek_T
16.11.12, 13:42
Antud juhtumil Pohlaku ründamine sellepärast, et ta on Pohlak, FCF president, võlaori ja palgavõlglane jne jne - on rumal. Sarnast demagoogiavõtet kasutades: kui Pohlaku esmases vastuses toodud punktide sarnaseid nõudmisi oleks esitanud näiteks... Kurat, minupärast kasvõi isa Philippe, kas siis oleks võinud selle pareerida väitega "te tegelege kõigepealt lapsepilastamistega katoliku kirikus, siis räägime Kaljust?"

Kuno idee ümarlauaks ei ole paha, küll aga on ajastus selleks täiesti jabur. Kui siia lisada ristikäik kommentaatorite vastu, siis jääb minul küll paraku asjast ainult ühene mulje: puudub tahe asja juure osas suu puhtaks rääkida ja ühesed selgitused anda. Ja asja juureks on siinkohal Nõmme Kalju tegevjalgpalluri kuriteokahtlustus pluss enam kui kahtlas(t)e tegelas(t)e pikaajaline Kalju ja Kaljuga seotud inimeste orbiidil tiirlemine, mille osas ei ole samuti selga sirgu löödud ega üheseltvõetavaid selgitusi jagatud; vastupidi - Kuno rääkis alles mõne päeva eest minu postitusele vastates selgeltnägemisest ja kuidas kõik oleks olemata, kui selgeltnägemine oleks olemas. Asja juur antud hetkel EI OLE narkoprobleem Eesti jalgpallis tervikuna. Mis ei tähenda muidugi koheselt, et preventiivne töö ei oleks õigel ajal omal kohal.

Kuno rõhub sadadele lapsevanematele, kes teda kirjades sarnlise idee tarvilikkuses on veennud. Ma miskipärast kahtlen, kas nende lapsevanemate südamel on antud hetkel mõnuainete problemaatika Eesti spordis üldiselt või pigem kahtlused Kalju osas, mis on antud valusa skandaali valguses neis idanenud.

Parastamist ja näpuganäitamist ei näe ma küll Pohlaku suunast ega ausalt öeldes ka kusagilt mujalt. Küll aga sammub Kalju oma kommunikatsioonis ämbrist ämbrisse. Suu tuleb puhtaks rääkida, poisid, mitte üritada probleemi näilise laiendamisega prožektorit oma näost eemale juhtida. Ja seejärel - ümarlaud!

Perssesaatmine oli liiast. Siiras ja inimlik või mitte, aga tegemist on ametnikuga. Meie võime siin omavahel üksteist persse saata, alaliidu president ei peaks sellised floppe endale lubama.

dareth
16.11.12, 13:46
Nõus, minu arust Pohlaku vasturünnak ja jõulised avaldused ilma tõenditeta on liidu presidendilt lubamatu samm. Kalju maine kriis on kogu jalgpalli kriis ja sinna meepotti veel tõrva loopida on ülekohtune. Pohlaku eesmärk peaks olema, et Kalju tuleb sellest võimalikult puhtalt välja, mitte emotsiooni pealt veel puid alla kütma.
Ja kui mõni enne ei mõelnudki, et võib eksisteerida telgjoon narkoparunid-Prive-Kalju (st Konsa juhtumit Kalju endaga ei seostatud), siis Pohlaku tiiserid annavad üheselt mõista, mida tema asjast arvab.

eika
16.11.12, 13:48
huvitav, kas samasugune tiraad tulnuks ka siis, kui eile poleks tulnud Pohlaku varade arestimise uudist, millelt on ilmselgelt vaja tähelepanu mujale juhtida?

Marek_T
16.11.12, 13:49
huvitav, kas samasugune tiraad tulnuks ka siis, kui eile poleks tulnud Pohlaku varade arestimise uudist, millelt on ilmselgelt vaja tähelepanu mujale juhtida?

Jah, Pohlak helistas Kunole ja ütles, et ole mees, lase üks pressikas, mul kipub sitt leivakotti tulema siin värkidega...

Mõnuagent 007
16.11.12, 14:10
Õnnelikul kombel viibisin jalgpalliliidu ruumides, kui parasjagu sealsed ametnikud avastasid, et selline kiri on onlainveergudele jõudnud. Järgnevad avatud uste tagant kuuldud laused:
"Oot, Aivar ütleski NII??"
"Oeh"
"Kuidas see juba lehte sai? Aa, see on onlainis ainult."
"Oeh."
"Miks ta küll nii ütles..."
"Oeh."

Daz Booob
16.11.12, 14:11
mingit nikkumist kuulasid pealt või?

kala
16.11.12, 14:14

Täpselt. Konsa ja kihlvedude asjad toodi avalikuks vahetult enne selleks, et varjutada kohe ilmsiks tulevat varade arestimise skandaali.

eika
16.11.12, 14:21
ok. võibolla on asi minus. aga minu meelest "Jalgpall on kriisis, teeme ümarlaua" ideele vastuseks avalik ja laias plaanis põhjendamatu plahvatamine stiilis "Sinu ööklubis jalgpallurid joovad, Sinu klubi rahastatakse kahtlastest allikatest (jep, narkorahad) ja Sinu klubi mängijad panustavad mängudele" on kummaline. olenemata sellest, kas antud 3 väidet on tõesed või mitte.

Andres.
16.11.12, 14:21
see on küll sitt, et hooaeg läbi on. praegu veaks ennast kohale nagu viis kopikat.

Noo, laupäeva lõunaaeg vähemalt üks tore kohtumine. Ehk Kalev ja Tarvas suudavad veel midagi ilusat siia hooaja lõppu pakkuda.

mingit nikkumist kuulasid pealt või?

Haha, asja olemuse võtab iseenesest kokku küll :d

Tofoa
16.11.12, 14:41
Postimehe kommentaariumis pluss- ja miinusmärke analüüsides võib öelda, et 95% kodanikest toetab selles küsimuses Pohlakut.

"Selge sõna - tänapäeva Eestis enam mitte lihtsalt kullakaalu, vaid lausa poolt kuningriiki vääriv.
Ja sisuliselt Pohlakuga vägagi nõus. Igaüks lürpigu oma suppi ise."

Nahkpea
16.11.12, 15:05
Viimased päevad on Soccerneti lahti tehes nii tormilised, et see teeb kogu senisele Eesti jalgpalli ajaloole silmad ette.

Malfoy
16.11.12, 15:05
terve hooaja jooksul polnud intriigi pooltki nii palju kui praegu. kui platsil toimuv inimesi ei huvita, siis see, mis ööklubis ja ööklubi peldikus toimub paelub kõiki... ohjah
keegi saatis kellegi perse - O.Ruitlane kirjutas miskis raamatus ("Naine"), et nii aetaksegi asju meeste maailmas

zelee
16.11.12, 15:08
POstimehe kommentaariumis on muidugi arvamusliidrid koos.

jooseps
16.11.12, 15:14
Viimased päevad on Soccerneti lahti tehes nii tormilised, et see teeb kogu senisele Eesti jalgpalli ajaloole silmad ette.
+ 7
ise mõtlesin sama. huvitav, mis homme?

Myrgel
16.11.12, 15:17
+ 7
ise mõtlesin sama. huvitav, mis homme?
Homme on enamikel üleminekumängule minek. Seal saame laivis heietada :sega9:

denisss
16.11.12, 15:20
Tere tulemast jälgima reede pärastlõunast kohtumist selgitamaks välja eesti ausaim ja parim jalgpalliklubi meediamaastikul:

Punanes nurgas - Naisepeksjast, palgamittemaksjast ja oma varade põhjalaskjast tõemonopoli omav jalgpallidiktaator AIVAR!
Sinises nurgas - kõikide maailma jalgpallurite lemmikkoha narkodiilerite kasvatajaklubi ja universumi parimate dj'de maaletooja KUNO!

----------- ?

Umbes selline näeb see asi praegu välja.
Seos reaalsusega - 10%

Natuke naljakaks ei kisu, mehed?
Natuke halenaljakas ei ole siin pläkutada, Dannar, teenides rohkem klikkide ja honorari, kui jalgpalli huve?
(ausalt on sitaks kõrini neist ((õnneks viibisin seal ja seal tagatoas aga teile ei räägi, lugege homsest lehest yoyo)) juttudest.

C'mon:
Ma ei hakka siin põhimõtteliselt pooli valima,aga hetkel teete kõik jalgpallile kui spordile täie pasaga rohkem kahju kui kasu. Sel samal armsal põhjusel, et naabrimees, teine eestlane, andis võimaluse end mustata ja nüüd ma saan end paremast küljest näidata ja ehk saan rohkem feimi ja respekki ja mõni preili tuleb minuga ehk nüüd klubi baarijärjekorras rääkima. Türaküll, ei tule!

Halenaljakas on lugeda Aivari avaldust.
KUi mees on otsustanud alustada ja edendada ööelu, meelelahutust ja muusikamaailma, siis on äärmiselt lame tembeldada tema klubi kui jalgpallurite kogunemiskohaks? wtf? jalgpallur ei ole inimene, ei või väljas käia? (ps! osad pallurid veel saavad väljas käia, mõnel lihtsalt on nii, et laekub tehtud töö eest palk kontole, teisel ei ole, ei ole vaja kohe kadedaks ja kibestunuks muutuda, eksole)

Olles olnud eesti klubiscenes sees nii umbes 10 aastat, võin pohhuilt välja tuua mõned faktid:

Mis iganes ööklubi see on, kes iganes on omanik, kes iganes on kliendid - vähem kui 10m kaugusel sinust igal ajahetkel on keegi, kellel on kaaasas või on tarvitanud meelemürke. Sa võid teha klubi KAPO agentidele ja eliitpoliitikutele ainult, ka seal kehtib sama reegel.

Mismoodi see puutub antud keissi? Me räägime siin KONSA'st, mitte eesti narkoprobleemidest (mis minu arust on ülepaisutatud ja absurdne teema üldse. Me võrdleme siin narkokuritegu massimõrvaga, aga samal ajal tolereerime sõpradest osside arveteklaarimis lakku täis peaga klubi ees või enda kodutülisid oma naisega, sees kohustuslik õlu, või veel loogilisem, peale mängu õlusõpradega baaris)

Mismoodi see Aivar mängu tuli? Miks see eesti parimaks isaks valitud olend üldse siia puutub?

Mismoodi see Prive mängu tuli? See, et Prive on KAlju ametlik afterclub, teeb nüüd Kaljust süüdlase? Kuno = prive = Kalju, sellega see asi piirdub. Kus nad siis veel peavad end lõdvaks laskma, üle tee Wabankis, kus on pmst kusel käimine võimatu, sest pool eesti "koorekihti" on kuuekesi koos vetsukabiinis end "puuderdamas"?

Te olete üldse väljas käinud ja silmi lahti teinud aegajalt?

Tegelt ma ei jõua oma plaanitud esseed lõpuni kirjutada, aga ilmselgelt on siin tegemist äärmiselt ebasportliku käitumisega mõnelt konkreetselt isikult, mis tegelikult ei kahjusta nii palju Kalju, kui kogu jalgpalli mainet (või olen ma ainus, kellel on meeles esimene uudis pealkirjaga "EESTI KOONDISLANE vahistati seoses narkokahtlustusega"?)

Rahunegem nüüd maha . Küll kohtuveskid jahvatavad ja süüdlased oma karistuse saavad. Hekteolukord paistab aga selline, et Konsa-poiss kipub oma kahjutegudes varsti alla jääma muule seltskonnale, kes meeleheitlikult üritavad süüd kellegi teise kaela veeretada. Vaevalt et KAlju poisi müüma pani ja vaevalt , et Aivar puhaski poiss on.

siinjuures:
100 euri vahele, et kui kogu EJL palgal olevad töötajad kohe praegu haiglasse testi saata, siis sealt ühtegi patuoinast veel välja ei kooruks. AInult selle vahega, et ühed on ametnikeraisad, teised profisportlased.

JA vat profisportlasele ebasobiva käitumise peame me hukka mõistma. Mitte eesti jalgpalli, mitte Aivarit, mitte Kunot, mitte klubisid.

Vot tak my 2 cents.
ja kui ma juba on the roll olen - grammar nazid võivad ka perse käia.

Mõnuagent 007
16.11.12, 15:25
Ma pole enda teada ühtegi vihjet, linki ega muud sarnast siia pannud, et klikke ja honorare selle kaudu juurde teenida. Ja antud kaklusest ma ka ei kirjuta ja jalgpalliliidus olin hoopis teisel põhjusel. Kuku raadio link ei too näiteks mulle mingeid klikke ega honorare, et ma ei saa aru, et millest mina nüüd antud ranti üks sihtmärkidest olen.

Nahkpea
16.11.12, 15:28
ma ei saa aru, et millest mina nüüd antud ranti üks sihtmärkidest olen.

Kui juba peksmiseks läks, siis tappa saavad kõik. ;)

denisss
16.11.12, 15:32
sorry, võibolla olin ülekohtune. aga viis kuus lehekülge seda paska lugedes läks ka mul silme ees mustaks. ja ffs, seetõttu, et mulle see mäng meeldib lihtsalt.

Nahkpea
16.11.12, 15:39
sorry, võibolla olin ülekohtune. aga viis kuus lehekülge seda paska lugedes läks ka mul silme ees mustaks. ja ffs, seetõttu, et mulle see mäng meeldib lihtsalt.

Mulle ka meeldib see mäng, aga viimastel päevadel toimunut on juba raske tõsiselt võtta ja milleks oma närvirakke kulutada. Võtan seda kogu tantsu nagu üht head komöödiafilmi.

Üldiselt võiks kogu see jant juba lõppeda ja saaks arutleda uue hooaja plaanidest, tulijatest-minejatest ning sportlikest eesmärkidest. Aga võib-olla ongi Eesti jalgpallis need vaheajad nii igavad, et on lausa vajadus teravate elamuste järele.

Myrgel
16.11.12, 15:45
Olgu mis ta on ja ütles kes mida ütles, aga fakt on see, et kui jalgpalli alaliidu president ei suuda hetkel parima klubiga oma erimeelsusi lahendada ja jalgpalli isiklikust kiusust esile tõsta, siis on aeg lahkuda! Selline oleks loomulik käik igas teises sarnases ettevõtmises. Ebanormaalne olukord, kus tippklubi omanik ja president on ühtlasi kohtunike, distsiplinaarkomisjoni, rahastust jpm kontrolliva organi juht, on piisavalt kaua kestnud. Nagu näha ei suuda Pohlak jääda objektiivseks. Tähendab suutis, kuni Kalju esiliigas oli ja erilist konkurentsi ei pakkunud. Kes mäletavad, siis sel ajal said härrad ka väga hästi läbi omavahel. Asi muutus kohe, kui Kalju Florale kanna peale astuma hakkas. See mis praegu toimub on lihtsalt ülekeenud katel. Temperatuur on kõrge olnud juba pikka aega..

eston maravilha
16.11.12, 15:53
Ma pole enda teada ühtegi vihjet, linki ega muud sarnast siia pannud, et klikke ja honorare selle kaudu juurde teenida. Ja antud kaklusest ma ka ei kirjuta ja jalgpalliliidus olin hoopis teisel põhjusel. Kuku raadio link ei too näiteks mulle mingeid klikke ega honorare, et ma ei saa aru, et millest mina nüüd antud ranti üks sihtmärkidest olen.

regelt on nii konsa diilerlus ja narva kihlveopetturlus sinu välja mõeldud, et eplile rohkem raha teenida läbi reklaamide.

Jasper
16.11.12, 15:57
Noo, laupäeva lõunaaeg vähemalt üks tore kohtumine. Ehk Kalev ja Tarvas suudavad veel midagi ilusat siia hooaja lõppu pakkuda.

sign Pohlak or Kuno.

denisss
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7c/Lulz_Security.svg/200px-Lulz_Security.svg.png

kala
16.11.12, 16:52
Mind üllatab kui primitiivne on siinne teemakäsitlus. Siin peaksid ju olema jalgpalli tundvad inimesed, aga argumenteerimine jääb alla isegi Delfis toimuvale. Välja arvatud üksikud, näiteks Markofkin.

chac
16.11.12, 18:20
Täpselt. Konsa ja kihlvedude asjad toodi avalikuks vahetult enne selleks, et varjutada kohe ilmsiks tulevat varade arestimise skandaali.

khm.
kas sulle tundus adekvaatne põhjus 14k€ võla pärast arestida kõik mis seal oligi - 5 kinnistut harju, hiiu ja saaremaal, + tallinnas staadion jne. tahaks lihtsalt aru saada mismoodi selline finantsiline maailmapilt on tekkinud.

http://www.youtube.com/watch?v=2-Eqq_ZwO5g

kala
16.11.12, 18:29
chac, märka irooniat!

ZanniN
16.11.12, 18:34
Ei saa mitte rahus tööd teha. Foorum on muutunud justkui jututoaks, poste lendab nii kõvasti peale, et lugeda ei jõua. Action rohkem kui viimases Bondi filmis.

Aga see Kuno töögrupi idee on küll järjekordne PR lüke oma maine päästmiseks. Mida sellist suudaks see töögrupp ära teha, mida jalgpalli liit ei suudaks?

Nahkpea
16.11.12, 18:36
Mind üllatab kui primitiivne on siinne teemakäsitlus. Siin peaksid ju olema jalgpalli tundvad inimesed, aga argumenteerimine jääb alla isegi Delfis toimuvale. Välja arvatud üksikud, näiteks Markofkin.

Käsitle siis antud teemat meile primaatidele asjatundvalt, oleks huvitav lugeda. Lase valgus meile vaimupimedatele peale paista. Kuidas üldse viimase aja teemad jalgpallitundmisega seotud on? Pohlak vilistas Kunole suluseisu?

zelee
16.11.12, 18:38
Ei saa mitte rahus tööd teha. Foorum on muutunud justkui jututoaks, poste lendab nii kõvasti peale, et lugeda ei jõua. Action rohkem kui viimases Bondi filmis.

Aga see Kuno töögrupi idee on küll järjekordne PR lüke oma maine päästmiseks. Mida sellist suudaks see töögrupp ära teha, mida jalgpalli liit ei suudaks?

No Kunole ei saa mitte ette heita seda lüket. Tahab ta ju nii Kaljut kui ennast distantseerida kogu jamast ja õigesti teeb.

Nahkpea
16.11.12, 18:43
No Kunole ei saa mitte ette heita seda lüket. Tahab ta ju nii Kaljut kui ennast distantseerida kogu jamast ja õigesti teeb.

Ma arvan, et ennast ja Kaljut on ta juba piisavalt distantseerinud antud juhtumist, selleks pole vaja mingeid töögruppe luua. Iga mõtlev inimene saab niigi aru, et Konsa-juhtum ei ole seotud ei klubi, Prive ega Kunoga.

Või on need anonüümsed Delfi-kommentaatorid tõesti nii hinge läinud...

orbitaaljaam
16.11.12, 18:45

Niipalju kui ma eesti liigat jälgin, et jäänud arusaam, et see JalpalliLiit ei teegi ju midagi? MItte kuskil, mitte millegagi. Võibolla, kui selles töögrupis või mis iganes asjas oleks vähe objektiivsemad, hakkajamad jne inimesed kui EJL, saaks ka midagi muuta. PR lüke või mitte, kahju ta nüüd ilmselt ka ei teeks. Sellest nullist ikka juba annab allapoole langeda kus ollakse. A kaks õlut vahele, et jututasandile see värk jääbki.

Nahkpea
16.11.12, 18:50
Niipalju kui ma eesti liigat jälgin, et jäänud arusaam, et see JalpalliLiit ei teegi ju midagi? MItte kuskil, mitte millegagi. Võibolla, kui selles töögrupis või mis iganes asjas oleks vähe objektiivsemad, hakkajamad jne inimesed kui EJL, saaks ka midagi muuta.

Räägi, kuidas see muutumine praktikas peaks välja nägema? Jalgpall ei ole ühiskonnast eraldiseisev üksus, ei ole eliit, see on läbilõige ühiskonnast endast. Et midagi muuta, peaks muutuma ühiskond. See töögrupp oleks vaid üks ilusa nimega kooslus, mille reaalne ja praktiline kasu jääks tõenäoliselt väga kasinaks kui mitte olematuks.

Kui inimene on otsustanud asuda kuritegelikule teele, siis ei päästa teda ükski töögrupp.

orbitaaljaam
16.11.12, 18:57
Äi, ma pidasin vähe laiemat asja silmas kui "kuritegevus platsilt minema". Tegelegu siis juba kõige sellega, millest siin foorumis aasta aastasse räägitakse-alates turvade probleemist kuni publikuarvudega manipuleerimiseni. Aga. Meil pole ilmselt piisavalt inimesi, kes suudaks sellega vabatahtlikult tegeleda päevast päeva. Sest. EJL pole kindlasti ei raha ega tahtmist sellise asja jaoks. Et. Selle teema võib kinni panna. Kui Kuno ikkagi selle asja ära teeb, siis ma lähen Privesse ja joon kaks õlut seal ära.

ZanniN
16.11.12, 18:58
Niipalju kui ma eesti liigat jälgin, et jäänud arusaam, et see JalpalliLiit ei teegi ju midagi? MItte kuskil, mitte millegagi. Võibolla, kui selles töögrupis või mis iganes asjas oleks vähe objektiivsemad, hakkajamad jne inimesed kui EJL, saaks ka midagi muuta. PR lüke või mitte, kahju ta nüüd ilmselt ka ei teeks. Sellest nullist ikka juba annab allapoole langeda kus ollakse. A kaks õlut vahele, et jututasandile see värk jääbki.

Kui EJL mitte midagi ei teeks, siis ei olekski minul, sinul ja kõigil teistel kodumaise vuti fännidel midagi vaadata, seega midagi nad ikka teevad...Aga eks see oli selline tähenärimine.

Parem olekski kui jääks jutu tasandile, siis saavad inimesed oma auru millegi muu ja targema peale kulutada.

vaikiv mees
16.11.12, 19:24
Mis iganes ööklubi see on, kes iganes on omanik, kes iganes on kliendid - vähem kui 10m kaugusel sinust igal ajahetkel on keegi, kellel on kaaasas või on tarvitanud meelemürke.
kui aga kokaiini toime on su meelest
sarnane paarile õllele, siis küll

päris julge avaldus soome mammide kohta amigos

no kuule. klubis on soomlased./../ ma panustan, et 10 meetri reegel kehtib. ah pole need sommid ka mingi ühtne sihtgrupp, kellele samade samade mallidega läheneda

Kuno = prive = Kalju

jah, see on nii

siinjuures:
100 euri vahele, et kui kogu EJL palgal olevad töötajad kohe praegu haiglasse testi saata, siis sealt ühtegi patuoinast veel välja ei kooruks.

jah, ma olen kuulnud, et Uiboleht, Sirel ja diana on süstivad heroiinikud
- ehk siis teisisõnu, kulla mees, oma julgete sõnade eest tuleb ka vastutada

ühtlasi avaldan siirast kaastunnet mazzi emale poja ootamatu surma puhul,
ainult see saab olla põhjus, miks see küündimatu narkopropaganda siin veel ripub

Raivo19
16.11.12, 19:30
Mind üllatab kui primitiivne on siinne teemakäsitlus. Siin peaksid ju olema jalgpalli tundvad inimesed, aga argumenteerimine jääb alla isegi Delfis toimuvale. Välja arvatud üksikud, näiteks Markofkin.Siin pole nii anonüümne, kui Delfi. Ja vahel on targem suu kinni hoida, eriti, kui kaks kanget kala omavahel juba käsitlevad.., mis siis, et tead ja tunned. Palju kära, vähe villa!

Ma juba korra vihjasin Kunole, et mõistlik oleks tiitlit nautida ja mitte skandaaliga kaasa minna. Ei paranda meist keegi maailma, kõige õigem on teatud intsidentidest võimalikult väikse võhmaga lahti saada. Pohlak on intelligentne inimene, oma veendumuste ja tõekspidamistega, tema istub juhttoolil ja kõik trumbid on tema käes, alati.

Mõnuagent 007
16.11.12, 20:03
Ei osanud muusse teemasse kirjutada, aga parima nalja pakkus herr Kägo, kes otsustas haarangu ajal politsei eest ära põgeneda. Ses suhtes, et paistab olevat igas olukorras lõpuni võitleja ja seega koondisematerjal, aga nagu ikka, tunduvalt tugevam vastane tõmbas venna siruli.

Nahkpea
16.11.12, 20:06
Ma juba korra vihjasin Kunole, et mõistlik oleks tiitlit nautida ja mitte skandaaliga kaasa minna. Ei paranda meist keegi maailma, kõige õigem on teatud intsidentidest võimalikult väikse võhmaga lahti saada.

See oleks ühtlasi mõistlik soovitus ka tulevaste skandaalide keskele sattunutele.

Praegu jääb mulje nagu Kuno elas siiani mingis roosamannavahulises maailmas, kust puudusid narkootikumid ja kõik inimesed olid ilusad ning head. Nüüd kui Kaljus skandaal lõkvele löönud, lüüakse veel ise selle ümber lokukella, järsku on avastatud tuline probleem meie jalgpallis ja tahetakse töögruppi luua. Kas Kuno initsiatiivil oleks siis ka tahetud töögrupp luua kui sarnane skandaal näiteks Transi või ükskõik millist teist klubi tabanud oleks? Ausalt, julgen kahelda.

Praegu püütakse paaniliselt nagu mingit "imagot päästa". Mida teil päästa on? Kõik on korras - te olete meistrid, teie tehtud tööd on hinnanud peale teie ja teie fännide ka teised (ja ka Pohlak on öelnud, et Kalju lähenemine on eeskujuks teistele ja nende tiitel see aasta tervitatav). Te pole maapeale laskunud jumalad, et teid probleemid ei saaks kimbutada. Milleks selline paanika ja infarkti äärel tõmblemine? Ei arva keegi Kaljust sellepärast halvemini kui varem.

Martin
16.11.12, 20:40
Mulle tundus Kuno ümarlaua idee kergelt öelda naljakas - jäi mulje, et Eesti jalgpall oleks salanarkareid täis ja Konsa (narkonsa on uus sõnasuse võidutöö!) oli lihtsalt õnnetu patuoinas, kes vahele jäi, kuid kümned kui mitte sajad samasugused jooksevad iga nädal platsil ringi.

Sisuliselt me räägime ühest narkojuhtumist (koos Kaleviga kaks) ja siis kümmekond panustajat, kes peamiselt ühest kohast. Ehk kokku mingi kaks juhtumit. Mis seal arutada on?

Muidugi, klubide bossud teavad ehk paremini.

Mõnuagent 007
16.11.12, 20:44
Mulle tundus Kuno ümarlaua idee kergelt öelda naljakas - jäi mulje, et Eesti jalgpall oleks salanarkareid täis ja Konsa (narkonsa on uus sõnasuse võidutöö!) oli lihtsalt õnnetu patuoinas, kes vahele jäi, kuid kümned kui mitte sajad samasugused jooksevad iga nädal platsil ringi.

Sisuliselt me räägime ühest narkojuhtumist (koos Kaleviga kaks) ja siis kümmekond panustajat, kes peamiselt ühest kohast. Ehk kokku mingi kaks juhtumit. Mis seal arutada on?

Muidugi, klubide bossud teavad ehk paremini.

Me räägime suuremast hulgast narkovendadest ja neid panustajaid on paarkümmend (vähemalt). Ausalt.

Martin
16.11.12, 20:52
Me räägime suuremast hulgast narkovendadest ja neid panustajaid on paarkümmend (vähemalt). Ausalt.

Kolumbia, rsk.

Super kraam, muide:

http://www.youtube.com/watch?v=LwzoRMzF2Jc

http://www.youtube.com/watch?v=N1VBawGN85Y

Mõnuagent 007
16.11.12, 20:56
Nõustun, üks parimaid 30 on 30 filme (imo).

Jasper
16.11.12, 20:58
päris julge avaldus soome mammide kohta amigos

no kuule. klubis on soomlased. neid soovivad oma klientideks ...... kes väga tihti kasutavad ..... aineid. ma panustan, et 10 meetri reegel kehtib.

meesmuiste
16.11.12, 22:16
no kuule. klubis on soomlased. neid soovivad oma klientideks ...... kes väga tihti kasutavad ..... aineid. ma panustan, et 10 meetri reegel kehtib.

See tähendab, et diameeter on 20m. Seega sind ümbritseval pindalal suurusega 314 ruutmeetrit peaks üks selline vend olema. Reeglina vist pole osad klubid nii suuredki mitte. Seega 1 kindlasti leidub, eeldades, et igas ööklubis ikka üks on. Aga tõenäosust vast arvutama ei hakka, kuna puuduvad mingidki alusarvud.

HABE
16.11.12, 22:44
Pohlaku ja Tehva tüli:
Kuno võttis kunagi hobi korras ette küla satsi ning spordimehelikult sihtis alati võita. Unistas suurelt ja leidis sobivad inimesed enda kõrvale. Nähti vaeva, tehti kõike teistmoodi Eesti Jalgpallis kuni seni nähtud. Tuldi Eesti Meistriks. Konsa juhtum on hetkeks pilvedesse tõusnud Kunole nagu ämber külma vett hommikuseks äratuseks, täis shokk. Jääd korra lebotama ning saadki kohe mingi jama kaela.
Nüüd kus mees üritab veel suuremalt midagi muuta Eesti Jalgpallis tuleb talle vastuseks Pohlaku pooldajad, kes tunnevad ennast ohustatuna.
Pohlak, mees kelle diktaarorlik võim Eesti jalgpallis on nii hullumeelseks juba kasvanud, et isegi vaba ajakirjandus vahepeal puudub.
Mees peksab kodus naist, Flora klubi juhina jätab mängijatele palgad maksmata. Ajab autoga Sillamäe klubi fänni pooleldi alla, mille tõestuseks on fotod ja artikelgi ajakirjanikul juba valmis, kes lõpuks loobub avaldamast seda, sest Hr Pohlak keelas ja ähvardas jätta ajakirjaniku ilma igasugusest infost Jalgpalli Liidust.

Eestis on nagu näha kombeks vait olla, peita pead liiva alla ja edasi teenida diktaatorit. Siinkohal vist võib tõmmata Kuno ja Indrek Kanniku vahele võrdusmärgi.
Ainus vahe Pohlaku ja Kanniku vahelise asjaga praegu on et Tehva leiab ka ilma Aivarita võimalus muuta Eesti Jalgpalli, sest nüüdseks leidub ka teisi jalgpalli klubisi, kes ei ole nõus Pohlaku diktaatorliku ülemvõimuga Eesti Jalgpallis.
Kui Pohlak ei toeta Kuno välja pakutud ideed ümarlaua korraldamiseks, siis tuleb see korraldada ilma temata.
Eesti jalgpalli mured ei ole ainult Konsa juhtum vaid ka kihlveo skandaalid, mängijate üleminekute piirangud, kohtunike tegevus osades mängudes (rääkimata siis Kure-Kalju mängu juhtumist, kus kohtunikud ei teadnud reegleidki piisavalt, et mitte ära lugeda Sami omaväravat). Publiku meelitamisest mängudele jne.
Pohlaku juhitav EJL-s on loodud Meistriliiga tegevjuhi koht aga kui palju on temast kuulda? Kui palju EJL turundab Meistriliigat? Mitte midagi!

AITAB PEA LIIVA ALLA PEITMISEST NING TEGUTSEME ÜHESKOOS, MITTE AINULT KALJU HEAKS, VAID TERVE EESTI JALGPALLI HEAKS. On aeg muutusteks.

Daz Booob
16.11.12, 23:34
meil maal öeldakse selliste asjade peale persuasive selling format

ballack
16.11.12, 23:45
See töögrupp on populism. Sama mõttetu kui Riigikogus tehtud "Jalgpalli toetusgrupp"...ainult odava kuulsuse või probleemidelt kõrvale juhtimiseks mitte tõsiselt asjade liigutamiseks. Palgake inimesi juurde kui tahate nii väga tegeleda selle töögrupiga...ei ole EJL'il (ega klubidel) seda ressurssi, et sadat töögruppi teha. Kui midagi loodate, et EJL teeks siis mõelge ennem võimaluste peale mitte sellele, et pohui mida selleks vaja läheb aga peab tegema. Teeme sada töögruppi mis võtab inimestelt sitaks aega ja siis jälle sõimate miks asjad veel aeglasemalt arenevad ja Pohlak on kindlasti süüdi selles, et nii aeglaselt kõik läheb. Küsige näiteks Petsinho käest palju tal võttis päevas aega klubis töötamine (siis kui ta seal töötas tegevjuhina või kes ta seal oli) ja siis vaatame kas saame veel igast töögruppe veel juurde teha millega lisaks tegeleda ;) Lihtne on öelda, et teeme seda ja teeme teist...aga päevas on ainult 24 tundi ja töötaja ei saa töötada 20 tundi 365 päeva aastas. Ei ole meil Abramovicheid kes pappi sisse topivad nii, et saaks palgata julmalt töötajaid igast x asju tegema. Me oleme siiski Eestis. Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis selle va töögrupi mõte on üldse probleemide otsimine ML's...milleks seda vaja on? Mänguinspektorid on olemas kes peavad raportisse panema mängude kohta info ja karistusosakond tegeleb karistustega vastavalt nendele raportitele...probleem on aga selles, et ei karistata klubide rikkumisi, vaid ainult fännide tegemisi ja punaseid kaarte. Kui mõtlete seda narkoteemat siis selle jaoks on olemas politsei kes asjaga tegeleb mitte ei tegele sellega EJL. Kui mõtlete kihlvedusid siis sellega EJL niikuinii tegeleb ja ei ole vaja mingit eraldi komisjoni teha...lisaks ka politsei kuna ei ole lihtsalt reeglite rikkumine, vaid seaduse rikkumine. Või on vaja mängijatele seletada mida platsil tohib teha? Selle jaoks on klubid ja karistuskomisjon kes tegelema peab ja mängijad on piisavalt vanad, et endale aru anda. Iga klubi peab ise oma mängijaid õigele teele viima mitte mingi eraldi EJL loodud komisjon. Äkki teeme selle töögrupi ja paneme igale mängijale veel kohustuse iga aasta korra aru andmas käima, et mida ja miks tegi ja lugeda sõnad peale, et see ja see on paha-paha ja tee seda ja teist? Nagu õpetaks mingit väikest last. Või olen ma valesti aru saanud selle töögrupi tegemistest mida oodatakse? Ressursi raiskamine ja populism ütleks sellepeale kui olen sellest töögrupist õigesti aru saanud.

Praegu tundub, et Kalju oli kõrgemal kui pilved ja siis toodi sealt järsku alla ja kukkumine oli liiga kõrge ja pinge läks liiga suureks. Alguses oli kõik ilusti tehtud ja siis hakati jama tootma. Vähemalt fännid on siiani väga õigesti käitunud ja tuleb kiita neid selle eest!

Loodetavasti keegi ei solvu nüüd :)

HABE
17.11.12, 00:01
Ballack, Töögrupil ja ümarlaual on erinevus. Ümarlaud on erinevata poolte soov asja parandada, olgu selleks siis, kas publiku numbrid või mängijatega seotud probleemid.
EJL ise ei suuda korraldada seda (Loe: Pohlaku tiim) siis tuleb see ette võtta iseseisvatel klubidel (Kalju, Sillamäe, Paide, Kalev, Infonet, Tammeka ja äkki keegi veel) ning hakata ise muutma Eesti jalgpalli süsteemi kaasaegsemaks ja populaarsemaks.
Kui palju on Flora korraldanud publiku magneteid mängudena? Levadia, Kalju ja teised riburada pidi teevad. Korraldavad üritusi mängu kõrvale, reklaamivad ja pingutavad fännide nimel.
Kaua sa vingud ja virised, et Flora kotib oma fänne ja ei tee. Nüüd kus pakutakse võimalus keelute teie, mitte keegi teine. Sellest eriarvamuste avalikuks kiskumisest saab kaotada vaid Hr Pohlak ja Flora.
Kuno on lihtsalt järjekordne hull, kes julgeb vastu öelda ja vajadusel võtab ise kätte ja teeb ära ka.

Myrgel
17.11.12, 00:07
Unustasid HABE mainida, kuidas Vest oma enamust liidu juhatuses saavutab. Lademetes volikirju, mida klubid teatavatele "usaldusväärsetele" inimestele, teatavate hüvede eest välja kirjutavad..

Kogu seda paska on kokku niivõrd palju, et täiesti hämmastav kuidas vend on suutnud pärast kõiki neid aastaid ikka veel illusiooni üleval hoida. Mõnes vähegi jalgpalli tõsiselt võtvas riigis oleks meedia juba ammu tegelase risti löönud. Samas kui ühed suuremad Eesti jalgpalli ekspert-ajakirjanikud on otseselt liidu palgal, siis on väga raske ka mingit uurivat tükki sellisel teemal oodata. Siia juurde veel charter reisid, akrediteeringud atratiikvsetele mängudele, eksklusiivintervjuud jpm ning saadki ühe suurepärase suukorvi. Mäletate viimast tõsiselt kriitilist ja analüüsivat artiklit EJL'st, mille oleks kirjutanud mõni jalgpalliajakirjanik?

ballack
17.11.12, 00:13
Ballack, Töögrupil ja ümarlaual on erinevus. Ümarlaud on erinevata poolte soov asja parandada, olgu selleks siis, kas publiku numbrid või mängijatega seotud probleemid.
EJL ise ei suuda korraldada seda (Loe: Pohlaku tiim) siis tuleb see ette võtta iseseisvatel klubidel (Kalju, Sillamäe, Paide, Kalev, Infonet, Tammeka ja äkki keegi veel) ning hakata ise muutma Eesti jalgpalli süsteemi kaasaegsemaks ja populaarsemaks.
Kui palju on Flora korraldanud publiku magneteid mängudena? Levadia, Kalju ja teised riburada pidi teevad. Korraldavad üritusi mängu kõrvale, reklaamivad ja pingutavad fännide nimel.
Kaua sa vingud ja virised, et Flora kotib oma fänne ja ei tee. Nüüd kus pakutakse võimalus keelute teie, mitte keegi teine. Sellest eriarvamuste avalikuks kiskumisest saab kaotada vaid Hr Pohlak ja Flora.
Kuno on lihtsalt järjekordne hull, kes julgeb vastu öelda ja vajadusel võtab ise kätte ja teeb ära ka.

Nii lugesin just viimase artikli läbi ja sain aru mida see grupp endast kujutab...see mis sa kirjutasid...grupp räägib aiast ja sa aia august. Nii, et ei hakka kommenteerimagi. Praegu sa lihtsalt ründasid ilma mõtlemata mis selle grupi mõte on. Nagu lugesin grupi eesmärkidest lähemalt siis...kuradi populism ja ressursside raiskamine Aga eks nüüd hakkate niikuinii ründama mida Pohlak on teinud jne...ehk siis teemat mujale viima nagu sa just tegid...või sa ei ole lihtsalt lugenud mida see grupp tegema oleks hakanud. Ei viitsi rohkem siia kirjutada selle teemaga seoses.

Eugen
17.11.12, 01:03
Carry on my Friends :D
Lausa lust on lugeda seda foorumit üle mitme kuu!!!
Mul ei olnud täna midagi plaanis,aga selle läbi töötamine koos filmiga(The Two Escobars) võttis 5h aega(seda koos kusepausidega) ja seda alates Konsa teemat.
Ma ei kurda millegi üle,aga ootan juba taaskohtumist foorumiga paari kuu pärast.

Myrgel
17.11.12, 01:08
Optimistina loodan, et kui aastate pärast tänasele päevale tagasi vaatame, siis saame tõdeda, et kogu sellest pasast ka midagi positiivset sündis..

kesa
17.11.12, 01:09
Teate, mingu kõik persse... tõmbame pürot, fänname lemmikklubisid.. söögu ülejäänud sitta. POOOOOgen!

Ultras forever!

viljauss
17.11.12, 01:22
jah. söögem vähem sitta väikekodanlased.
ja loomulikult otsime sinna kõrvale omajagu "kõigile teada" infokilde

Blue Moon
17.11.12, 01:39
Teate, mingu kõik persse... tõmbame pürot, fänname lemmikklubisid.. söögu ülejäänud sitta. POOOOOgen!

Ultras forever!
Sa tegeled ju pigem turvateenistuse kirumisega.

Nahkpea
17.11.12, 04:37

Ma mõtlesin küll, et enam seda teemat siin ei puuduta, no aga ei saa kohe mitte. Härra HABE äkki võtab vaevaks vastamast, et kui see ümarlaud loodaks ka muude probleemide käsitlemiseks, siis kui need probleemid on aastaid EML-is olnud ja keegi pole ülemäära muret tundnud, siis miks nüüd kui Kaljul endal tagumikualune tuliseks läinud, sellist muret Eesti jalgpalli pärast tuntakse? Kus Kuno varem selle ideega oli? Miks just nüüd??

Praegu tundub see ainult oma näo päästmisena. Ah, et nüüd on järsku Kunol mure ka teiste klubide publikuarvudega ja nendega manipuleerimisega. Kalju pole just ise hiilanud väga objektiivsete arvude näitamisega minevikus...

Üldsegi pole ma mitte ühestki Kuno sõnavõtust välja lugenud, et ümarlaua eesmärk oleks ka publikunumbrid ja toitlustus jne jne. Kogu jutt on käinud vaid Konsa loo ümber, nii et see on vist küll su enda luulu.

Ja kui sa niiväga muutusi tahad, siis mine EJL-i kontori ette protesteerima, tee Roosa Revolutsioon! Siinne foorumi kisa, et muutusi on vaja, ei muuda absoluutselt mitte midagi.

Diftong
17.11.12, 06:19
Unustasid HABE mainida, kuidas Vest oma enamust liidu juhatuses saavutab. Lademetes volikirju, mida klubid teatavatele "usaldusväärsetele" inimestele, teatavate hüvede eest välja kirjutavad..

Kogu seda paska on kokku niivõrd palju, et täiesti hämmastav kuidas vend on suutnud pärast kõiki neid aastaid ikka veel illusiooni üleval hoida. Mõnes vähegi jalgpalli tõsiselt võtvas riigis oleks meedia juba ammu tegelase risti löönud. Samas kui ühed suuremad Eesti jalgpalli ekspert-ajakirjanikud on otseselt liidu palgal, siis on väga raske ka mingit uurivat tükki sellisel teemal oodata. Siia juurde veel charter reisid, akrediteeringud atratiikvsetele mängudele, eksklusiivintervjuud jpm ning saadki ühe suurepärase suukorvi. Mäletate viimast tõsiselt kriitilist ja analüüsivat artiklit EJL'st, mille oleks kirjutanud mõni jalgpalliajakirjanik?
Urmas, on täiesti aru saadav, et teie kaitsete oma füürerit, meie enda oma... Kui sulle Pepe Pahvi lugemisest "Postimehes" väheks jääb, võiksite tv3-tv6 ekraanile tuua mingi saate- paljastage kõik värdjad eesti jalgpalllis ja selle ümber;)

kesa
17.11.12, 09:41
Sa tegeled ju pigem turvateenistuse kirumisega.

Jah, samal ajal kui kodanikud Konsa ja Mamedov narkokaubandusega tegelesid, samal ajal kui seltskond mängijaid mängutulemustega manipuleerisid, kepiti kogu hooaeg fänne, koheldi hoopis neid kui kriminaale.

zelee
17.11.12, 09:53
Jah, liit teadis, et Konsa puuderdas, Narva sahkerdas, aga selle asemel hoopis ahistati fänne. Päris usutav lugu.

Silver
17.11.12, 10:27
Kusjuures siin on arutlemiseks põhjust rohkem ja veel. Probleeme on igal rindel:

1. Konsa juhtum
2. Mamedovi juhtum
3. Transi tulemuste manipuleerimine ja kihlveod
4. Viljandi tulemuste manipuleerimine ja kahtlased panused
5. Tallinna Kalevi väravavahi panustamised
6. Klubide palgaprobleemid
7. UEFA poolt rahastamine ja selle võrdõiguslik jagamine klubidele
8. Transi noortesüsteemi puudumine, mille alusel litsenseerimine?
9. Mängijate tasuta ülemineku keeld
10. jne.

Kui otsida, siis leiab mitmeid punkte, mille üle võiks EJL või välja käidud töörühm tegeleda. Lisaks ei ole eetiline, et ühe alaliidu juht suudab nii palju vassida ja manipuleerida. Kas te kujutate ette, et näiteks Inglismaal juhtub selline olukord, et näiteks Liverpooli (suvaline näide) ja Inglise koondise vaateväljas (üle 20 kohtumise, viimases alaliidu pressiteates oli nimi olemas seletusega, et jääb eemale isiklikel põhjustel) olev mängija jääb triibu müümisega vahele ning seejärel pöördub klubi FA poole ning küsib abi ja nõu, mille tulemusel alaliidu president saadab lühidalt Liverpooli juhi kahe sõnaga perse. Ning saadab ise kohe kogu materjali ka pressi laiali? Ei tahaks väga uskuda, tundub ulmeline?

Probleem on pigem selles, et hetkel käib kogu arutlemine ja info ühe inimese kaudu, mille tulemusel enamik klubisid on teadmatuses. Räägitakse mingisugustest kihlvedudest, narkootikumidest aga keegi täpselt ei tea midagi. Siis tembeldab EJL president, et probleem on ainult Kaljus ja kõik. Minu teada istub hetkel kinni reaalset karistust kandev Tallinna Kalevi mängija? Lisaks muud probleemid? Minu meelest ei ole probleem ainult Kaljus. Siin on igal klubil probleeme ja see on täesti normaalne nähtus. Lihtsalt normaalne ei ole see, et neid ei lahendata. Näiteks Tauno Laasme ja Norman Kägo kuuluvad hetkel Kaitseliit/Kalevi nimekirja. Lisaks on kõik kolm nimetatud triibuhärrat käinud läbi enamikest Eesti jalgpalliklubidest, mängides mingil hetkel ka Flora süsteemi klubides. Ja ikka on probleem ainult Kalju keskne? Raske uskuda.

Kihlvedude kohapealt on tõesti nii, et raske on kedagi pihtide vahele võtta, sest kui vettpidavaid tõendeid pole, siis üldjuhul lõppeb süüdistus ja karistamine korraliku rahasüstiga karistatava klubi kasuks. Miks? Sest kohtulikku teed minnes jääb üldjuhul võitjaks klubi, kes "patustas" ning, keda karistati ilma kindlate asitõenditeta. Oletused ja teadmised siin ei loe. Loeb see, kas reaalselt on ka, mille alusel kinni panna. Kihlveod on suhteliselt libe jää. Läti näide on ehe, kus Kaljuga mänginud klubi tuli peale kihlveo pettust tagasi, sai korraliku kompensatsiooni ning nüüd on valitsev meister. WTF? See on reaalsus.

Pohlaku kohta küsiks veel nii palju, et kas ta on viimased 20a ajanud mingisugust äri jalgpalli kõrvalt, mis ei oleks jalgpalliga seotud? Minu teada mitte, vähemalt sellisel määral, et see kajastuks ÄP rikaste edetabelis. See mees on Eesti rikkamate inimeste seas, omab meeletut varandust (kinnisvara, jms), kuid kellel napib rahavoogu, mille abil igapäevaseid kulusid likvideerida. Olen kindel, et kui natukenegi uurida, siis leiab igat tüüpi kinnisvara ja ma ei tea mida, mis otseselt või kaudselt Pohlakule kuulub. Kus kohast või mis valemiga on ta need saanud? Ma näen siin skeemi, skeemi otsas. Küsiks pigem, kus kohas on UEFA poolt paigutatud Hattrick ja teiste programmide eest saadud raha? Nii palju, kui olen uurinud, siis minu teada jagavad sellised organisatsioonid viie aastaku peale päris korralikult raha (mitmeid miljoneid € aastas) alaliitudele, mille eest teha erinevaid investeeringuid ja toetada klubisid. Küsimus suurele ringile - palju antud rahasüstist on saanud näiteks Tallinna Kalev, Tartu Tammeka, Nõmme Kalju, Sillamäe Kalev, Tallinna Levadia, jne? Nõiaring. :)

Lihtsalt antud juhul ei ole reaalne, et ühel mehel on sellises mahus varandust ilma, et ta oleks reaalse äriga seda teeninud. Jutt, et jalgpall ei ole Pohlaku jaoks business on nonsense. Nõiaring? Kõige naljakam on see, et enamikel liidu töötajatel ja jalgpallihuvilistel puuduvad munad, et seda kõike tunnistada. Lisaks on Pohlaku vastu suhteliselt raske midagi korda saata, sest reaalselt 2/3 klubidest kui mitte enam, kuulub just antud härra kätesse.

Hetkel toimub näiteks Transi "päästmine", mis lõppeb sellega, et ka see klubi liigub kaudselt Pohlaku valdusesse. Burdakov on lihtsalt hea teener, kes piirilinnas asju ajab. Jutud liiguvad, et Viljandi liigub alla ja Tammeka saab Pohlakult koha tuleval hooajal meistriliigas. Järgmine teene? Mis on tulemus?
Ikka see, et üks hääl on juures.

Meistriliigas on iseseisvatest klubidest veel alles Sillamäe Kalev ja Nõmme Kalju. Levadia on ka iseseisev, kuid seal on hr Levadal hetkel oma naha päästmisega rohkem tegemist, kui jalgpalli arendamisega. Tallinna Kalev on ka vahepeal üritanud iseseisvuda, kuid kaudselt on seotus Pohlakuga ikkagi olemas. Kümnest kaks - see on reaalsus.

Mis on tulemus? Kuna Sillamäe kohta rääkida ei oska (seal puhub tuul vastavalt kus poolt laev sadamasse tuleb - riik, riigis), siis ongi jäänud ainukeseks konkureerivaks klubiks Flora süsteemile hetkel Nõmme Kalju, valitsev Eesti Meister, kes iseiseisvalt toime tuleb. See on Eesti jalgpall!

Mis ma öelda tahan? On see, et vahel võiks otsuseid vastu võtta ka teised inimesed kui Pohlak. Kahjuks puudub Eestis peale Kalju ühelgi teisel klubil nii palju mune, et isegi härraga diskussiooni alustada.

+ teiseks ei julge Liidus ükski inimene ühtegi küsimust püstitada, sest kardab Pohlaku viha. See ei ole normaalne. Ma olen 100 kordi kuulnud elus fraase: "Küsin Aivarilt üle, uurin Aivarilt, pean Aivariga rääkima, jne".

+ kogu see alkoholi ja Prive teema. Pohlak taunib alkoholi, aga rahvuskoondise koduareeni nimi on A. Le Coq Arena. Kas see ei ole mitte avalik alkoholi ja jalgpalli käsikäes promomine? Minu teada küll. Lisaks sahistatakse, et järgmisest hooajast hakkab meistriliiga kandma nime A. Le Coq Premium meistriliiga. Võin eksida, aga kui see on tõsi, siis mis alkoholi taunimisest me siin räägime? Silmakirjalik. Õlu on küll jalgpallikeskne, kuid ikkagi alkohol.

Ja neid näiteid on igalt rindelt. See ei ole ainult Kalju probleem, see on kogu Eesti jalgpalli probleem. imho. :)

budu
17.11.12, 11:04
Silveri poolelt väga head kirjutis ja usun,et neid probleeme on rohkemgi.
Isegi hetkel olen pigem Kalju poolel,kuna nemad julgevad vastu astuda. Aga selle Narva päästmise kohta, vähemalt üks neist välja käidud nimedest ise sellest midagi head ei arva!

kesa
17.11.12, 11:21
A. Le Coq Premium meistriliiga?

Vinge, lõpuks ometi Meistriliigale nimesponsor.
Ja miks mitte kohalik õllebrand.

Jupiler liiga Belgias, Cambrinus liiga Tšehhis, Corgon liiga Slovakkias, Jelen liiga Serbias, Bergenbier liiga Rumeenias, Carling Cup, FA karikal sponsoriks Budweiser, Heineken, Carlsberg jne. jne. esimesed mis pähe löövad.
Igal Saksa Bundesliga klubil on oma õllebrand.

Sõbrad, kui vajate lõõgastust, tujutõstvat katalüsaatorit, tarbige õlut, vaadake vutti õllekates, staadionil, narko on saatanast!
Pubi/õlu ja vutt on lahutamatud - klubi/narko ja vutt...??????

Kahju, et Kuno oma valgesse õllekasse riidepoe sisse lasi, oleks võinud parem teha Nõmme Kalju roosa-musta vutipubi...või koondisesinise.

omanik
17.11.12, 11:41
blin! <- hüüumärgi pidin panema ainult sellepärast, et postitus peab olema vähemalt 5 tähemärki pikk. kurat tänu sellele võib mu postitus sitaks pikaks venida ja sisu lohisevaks ja jamaks... persse!

R.Madridista
17.11.12, 12:20
Esimene inimene kellega ma täielikult nõustuma pean ning selleks isikuks on Silver. Väga viis jutt. Kuno ning teised tegelased võiksid ka seda lugeda ning need flora poolehoidjad korraks roosad prillid eest võtma imo...

metssiga
17.11.12, 12:33
probleeme on ju täiesti kõigil klubidel, kipun arvama et ootamatud narokotestid mängijatele teeksid meile selle asja selgemaks, aga see tulemus võib kõigile üsna jahmatav olla.

keemiainsener
17.11.12, 12:44
probleeme on ju täiesti kõigil klubidel, kipun arvama et ootamatud narokotestid mängijatele teeksid meile selle asja selgemaks, aga see tulemus võib kõigile üsna jahmatav olla.

Eks jah testid ole üheks suunaks lahenduse poole, kuid Eesti mõistes oleks see ikka väga kallis lõbu ning selle asemel arendaks pigem taristut vms.

Nahkpea
17.11.12, 12:55

Kas probleem on olnud narkootikumide tarbimises või selle käitlemises? Ma olen enam kui kindel, et ka Konsa ise ei tarbinud grammigi seda kraami, vaid süüdistatakse teda ikkagi selle omamises ja käitlemises.

R.Madridista
17.11.12, 13:04
Enamasti kes müüvad need ka tavaliselt ise tarbivad, aga äkki Konsa oli erand...

Nahkpea
17.11.12, 13:07
Enamasti kes müüvad need ka tavaliselt ise tarbivad, aga äkki Konsa oli erand...

Vastupidi. Enamus diilereid ei tarvita ise narkootikume.

Ja rääkida, et narkotestid võiksid jahmatava resultaadiga olla. Kas keegi tõesti tõemeeli usub seda, et narkomaanlus on Eesti jalgpallurite seas levinud? See on juba täielik paranoia.

Mõnuagent 007
17.11.12, 13:21
Vastupidi. Enamus diilereid ei tarvita ise narkootikume.

Ja rääkida, et narkotestid võiksid jahmatava resultaadiga olla. Kas keegi tõesti tõemeeli usub seda, et narkomaanlus on Eesti jalgpallurite seas levinud? See on juba täielik paranoia.

Tegu on ikkagi diilerlusega, aga mitte narkootikumide tarbimisega. Konsa puhul on kõige lollim tegu see, et ta hoiab politseis "kangelaslikult" suud kinni ja kaitseb sellega enda arvates dj-d. Kuna narkootikumid leiti onju Konsa autost, siis on tal mingisugune idee vist, et võtab kogu löögi enda peale ja on sellega enda arvates kangelane. Pmst lasi mingil teenelisel narkopätil end tanki panna ja nüüd teeb ise enda olukorra veel sitemaks. Loll.

Nahkpea
17.11.12, 13:25
Tegu on ikkagi diilerlusega, aga mitte narkootikumide tarbimisega. Konsa puhul on kõige lollim tegu see, et ta hoiab politseis "kangelaslikult" suud kinni ja kaitseb sellega enda arvates dj-d. Kuna narkootikumid leiti onju Konsa autost, siis on tal mingisugune idee vist, et võtab kogu löögi enda peale ja on sellega enda arvates kangelane. Pmst lasi mingil teenelisel narkopätil end tanki panna ja nüüd teeb ise enda olukorra veel sitemaks. Loll.

Seda ma ju räägingi, et siin kiputakse diilerlust ja narkomaanlust segi ajama.

Aga et Konsa loll on, selles ei kahtle vist keegi...

metssiga
17.11.12, 13:30
kahjuks ei ole see paranoia. jalgpallurid on omamoodi läbilõige ühiskonnast ja vaid väga naiivne inimene võib arvata, et jalkamehed on paremad kui keskmine ühiskonna liige. nö kergemad narkootikumid on kahjuks meie ühiskonnas väga levinud nähe.aga konsa on ilmselgelt loll, nii jalkamehena, kui inimesena üldse. mõtetu on sellises olukorras kedagi kaitsma hakata.

rainis007
17.11.12, 14:00
(uus rahvuseepos koos heroiliste üleskutsetega)

Jah, kukutame saatana. Puhas ja valge jumala vägi tuleb ja vabastab kõik pimedad ja nõrgad saatana küüsist. On ainult ainult üks KT !!! LÕPP PIMEDUSELE, võtame kõik käest kinni ja karjume "halleluuja!!" .

marcello
17.11.12, 15:34
. Kas keegi tõesti tõemeeli usub seda, et narkomaanlus on Eesti jalgpallurite seas levinud? See on juba täielik paranoia.

Kolm aastat tagasi kirjutasin foorumisse, et kui enne järjekordset meistriliiga vooru ühe mansa juures kontroll tehtaks siis oleks kaks meest vahel. Tegelt oleks üks vahele jäänud, sest teine jättis vigastuse tõttu selle vooru vahele. Nimesid ja klubi ei nimeta, sest tõestuseks on ainult minu sõna. Kuskil on ka kindlasti tolmu koguv arvuti millel snapshothid kus seltsimehed taksos triipu panevad ja vaevalt see neil esimest korda oli

edit: siiski rohkem kui kolm aastat tagasi, aeg lendab

INCE
17.11.12, 16:20
Kusjuures siin on arutlemiseks põhjust rohkem ja veel. Probleeme on igal rindel:

1. Konsa juhtum
2. Mamedovi juhtum
3. Transi tulemuste manipuleerimine ja kihlveod
4. Viljandi tulemuste manipuleerimine ja kahtlased panused
5. Tallinna Kalevi väravavahi panustamised
6. Klubide palgaprobleemid
7. UEFA poolt rahastamine ja selle võrdõiguslik jagamine klubidele
8. Transi noortesüsteemi puudumine, mille alusel litsenseerimine?
9. Mängijate tasuta ülemineku keeld
10. jne.

Kui otsida, siis leiab mitmeid punkte, mille üle võiks EJL või välja käidud töörühm tegeleda. Lisaks ei ole eetiline, et ühe alaliidu juht suudab nii palju vassida ja manipuleerida. Kas te kujutate ette, et näiteks Inglismaal juhtub selline olukord, et näiteks Liverpooli (suvaline näide) ja Inglise koondise vaateväljas (üle 20 kohtumise, viimases alaliidu pressiteates oli nimi olemas seletusega, et jääb eemale isiklikel põhjustel) olev mängija jääb triibu müümisega vahele ning seejärel pöördub klubi FA poole ning küsib abi ja nõu, mille tulemusel alaliidu president saadab lühidalt Liverpooli juhi kahe sõnaga perse. Ning saadab ise kohe kogu materjali ka pressi laiali? Ei tahaks väga uskuda, tundub ulmeline?

Probleem on pigem selles, et hetkel käib kogu arutlemine ja info ühe inimese kaudu, mille tulemusel enamik klubisid on teadmatuses. Räägitakse mingisugustest kihlvedudest, narkootikumidest aga keegi täpselt ei tea midagi. Siis tembeldab EJL president, et probleem on ainult Kaljus ja kõik. Minu teada istub hetkel kinni reaalset karistust kandev Tallinna Kalevi mängija? Lisaks muud probleemid? Minu meelest ei ole probleem ainult Kaljus. Siin on igal klubil probleeme ja see on täesti normaalne nähtus. Lihtsalt normaalne ei ole see, et neid ei lahendata. Näiteks Tauno Laasme ja Norman Kägo kuuluvad hetkel Kaitseliit/Kalevi nimekirja. Lisaks on kõik kolm nimetatud triibuhärrat käinud läbi enamikest Eesti jalgpalliklubidest, mängides mingil hetkel ka Flora süsteemi klubides. Ja ikka on probleem ainult Kalju keskne? Raske uskuda.

Kihlvedude kohapealt on tõesti nii, et raske on kedagi pihtide vahele võtta, sest kui vettpidavaid tõendeid pole, siis üldjuhul lõppeb süüdistus ja karistamine korraliku rahasüstiga karistatava klubi kasuks. Miks? Sest kohtulikku teed minnes jääb üldjuhul võitjaks klubi, kes "patustas" ning, keda karistati ilma kindlate asitõenditeta. Oletused ja teadmised siin ei loe. Loeb see, kas reaalselt on ka, mille alusel kinni panna. Kihlveod on suhteliselt libe jää. Läti näide on ehe, kus Kaljuga mänginud klubi tuli peale kihlveo pettust tagasi, sai korraliku kompensatsiooni ning nüüd on valitsev meister. WTF? See on reaalsus.

Pohlaku kohta küsiks veel nii palju, et kas ta on viimased 20a ajanud mingisugust äri jalgpalli kõrvalt, mis ei oleks jalgpalliga seotud? Minu teada mitte, vähemalt sellisel määral, et see kajastuks ÄP rikaste edetabelis. See mees on Eesti rikkamate inimeste seas, omab meeletut varandust (kinnisvara, jms), kuid kellel napib rahavoogu, mille abil igapäevaseid kulusid likvideerida. Olen kindel, et kui natukenegi uurida, siis leiab igat tüüpi kinnisvara ja ma ei tea mida, mis otseselt või kaudselt Pohlakule kuulub. Kus kohast või mis valemiga on ta need saanud? Ma näen siin skeemi, skeemi otsas. Küsiks pigem, kus kohas on UEFA poolt paigutatud Hattrick ja teiste programmide eest saadud raha? Nii palju, kui olen uurinud, siis minu teada jagavad sellised organisatsioonid viie aastaku peale päris korralikult raha (mitmeid miljoneid € aastas) alaliitudele, mille eest teha erinevaid investeeringuid ja toetada klubisid. Küsimus suurele ringile - palju antud rahasüstist on saanud näiteks Tallinna Kalev, Tartu Tammeka, Nõmme Kalju, Sillamäe Kalev, Tallinna Levadia, jne? Nõiaring. :)

Lihtsalt antud juhul ei ole reaalne, et ühel mehel on sellises mahus varandust ilma, et ta oleks reaalse äriga seda teeninud. Jutt, et jalgpall ei ole Pohlaku jaoks business on nonsense. Nõiaring? Kõige naljakam on see, et enamikel liidu töötajatel ja jalgpallihuvilistel puuduvad munad, et seda kõike tunnistada. Lisaks on Pohlaku vastu suhteliselt raske midagi korda saata, sest reaalselt 2/3 klubidest kui mitte enam, kuulub just antud härra kätesse.

Hetkel toimub näiteks Transi "päästmine", mis lõppeb sellega, et ka see klubi liigub kaudselt Pohlaku valdusesse. Burdakov on lihtsalt hea teener, kes piirilinnas asju ajab. Jutud liiguvad, et Viljandi liigub alla ja Tammeka saab Pohlakult koha tuleval hooajal meistriliigas. Järgmine teene? Mis on tulemus?
Ikka see, et üks hääl on juures.

Meistriliigas on iseseisvatest klubidest veel alles Sillamäe Kalev ja Nõmme Kalju. Levadia on ka iseseisev, kuid seal on hr Levadal hetkel oma naha päästmisega rohkem tegemist, kui jalgpalli arendamisega. Tallinna Kalev on ka vahepeal üritanud iseseisvuda, kuid kaudselt on seotus Pohlakuga ikkagi olemas. Kümnest kaks - see on reaalsus.

Mis on tulemus? Kuna Sillamäe kohta rääkida ei oska (seal puhub tuul vastavalt kus poolt laev sadamasse tuleb - riik, riigis), siis ongi jäänud ainukeseks konkureerivaks klubiks Flora süsteemile hetkel Nõmme Kalju, valitsev Eesti Meister, kes iseiseisvalt toime tuleb. See on Eesti jalgpall!

Mis ma öelda tahan? On see, et vahel võiks otsuseid vastu võtta ka teised inimesed kui Pohlak. Kahjuks puudub Eestis peale Kalju ühelgi teisel klubil nii palju mune, et isegi härraga diskussiooni alustada.

+ teiseks ei julge Liidus ükski inimene ühtegi küsimust püstitada, sest kardab Pohlaku viha. See ei ole normaalne. Ma olen 100 kordi kuulnud elus fraase: "Küsin Aivarilt üle, uurin Aivarilt, pean Aivariga rääkima, jne".

+ kogu see alkoholi ja Prive teema. Pohlak taunib alkoholi, aga rahvuskoondise koduareeni nimi on A. Le Coq Arena. Kas see ei ole mitte avalik alkoholi ja jalgpalli käsikäes promomine? Minu teada küll. Lisaks sahistatakse, et järgmisest hooajast hakkab meistriliiga kandma nime A. Le Coq Premium meistriliiga. Võin eksida, aga kui see on tõsi, siis mis alkoholi taunimisest me siin räägime? Silmakirjalik. Õlu on küll jalgpallikeskne, kuid ikkagi alkohol.

Ja neid näiteid on igalt rindelt. See ei ole ainult Kalju probleem, see on kogu Eesti jalgpalli probleem. imho. :)

järgmisel aastal on EJL-i juhatuse valimised ...

PraS
17.11.12, 16:30
Kas kalju fännid avaldavad ka need kokaiini loopimise pildid mida tehti täna kalevi staadionil.

Nahkpea
17.11.12, 17:09
Kolm aastat tagasi kirjutasin foorumisse, et kui enne järjekordset meistriliiga vooru ühe mansa juures kontroll tehtaks siis oleks kaks meest vahel. Tegelt oleks üks vahele jäänud, sest teine jättis vigastuse tõttu selle vooru vahele. Nimesid ja klubi ei nimeta, sest tõestuseks on ainult minu sõna. Kuskil on ka kindlasti tolmu koguv arvuti millel snapshotid kus seltsimehed taksos triipu panevad ja vaevalt see neil esimest korda oli

Ei julge sulle vastu vaielda. Siis on asjalood ikka üpris nirud kui see lugu tõsi on.

Daz Booob
17.11.12, 18:02
ot: + tegelikult võiks ka kohtunike kontrollida. Mõned on veits pullivennad.

külavanem
17.11.12, 21:07
Mis te olete idioodid seal Nõmme kaljus vä? Algul tundsid teile kõik ka vastased kaasa ja kõik arvasid, et lihtsalt Konsa on siga ja keeras NKle sitta. Ometi suutsite kiiruga luua ise olukorra, et NKl on narkoklubi maine ja nüüd tahate oma ümarlauaga kogu jalgpalli maine eestis ära sittuda. Olen ise selle poolt, et Pohlak ei mängi alati ausat mängu ja kogu seda värki tuleks uurida aga kui praegu peale seda narkopaska kohe mingit ümarlauda korraldama hakata, kannatab kogu vuti maine. Aga te debiilid ei saa üldse aru mis te teete praegu ja muudkui lööte lokku edasi, et olukord ikka sitemaks muutuks ja avalikkus ikka rohkem ja rohkem veenduks narkoprobleemides meie jalgpallis. Ei uskunud, et Kuno, kes omaarust kõva PR vend on tegelikult selline tainas on. Loodan, et kui ka Pohlak kunagi maha võetaksegi, hoitakse teie klubi president ikka väga kaugel sellest kohast. Kas see inimene ei saa aru, et ta teeb sitta ka teistele inimestele kes selle klubi jaoks vaeva on näinud ja tagatipuks tahab veel kogu eesti jalgpallile pasa kaela tõmmata.

levkoi
17.11.12, 22:06
Minu meelest on Kaljul praegu just vähe hullem seis, kõikide skandaalide keskel, selle pärast, et Club Privee ja klubi ja Kansa vahele tõmmatakse võrdusmärki. Kui seda ei oleks, siis olekski kõik vabandatav mingilgi moel. Kuidas aga asjalood tegelt on, seda ei tea keegi, ja kindlasti ei peaks inimesed Kaljut poriga hetkel loopima. Ainuke fakt, mida muuta ei saa - Kalju on 2012 hooaja parim klubi riigis.

külavanem
17.11.12, 22:12
Minu meelest on Kaljul praegu just vähe hullem seis, kõikide skandaalide keskel, selle pärast, et Club Privee ja klubi ja Kansa vahele tõmmatakse võrdusmärki.
Suurema avalikkuse ette tõi selle Kuno ise. Seda mis mingid anonüümsed netikomentaatorid kuskil kobisevad ei panda eriti tähele aga kui idioodist klubipresident antud teemat võimendab, tekib avalik arvamus kiirelt.

Gallacher
17.11.12, 23:16
Olen külavanemaga nõus. Olnuks esmaspäeval piirdutud hukkamõistuga ning hilisemad avaldused ära jäänuks, hakkaks praegu asi juba vaibuma. Seda enam, et Transi skandaal tuli lahkelt appi.
Aga miskipärast on Eestis alati nii, et kui jama juhtub, jookseb juhe kokku ja hakatakse iseendale käru keerama - Kesk, Ref, suusaliit...

ballack
18.11.12, 03:24
Silver, ma tunnistan, et ei viitsinud kogu su teksti läbi lugeda (kolmandik umbes...ma loodan, et list tõi osaliselt välja millest kirjutad või oli teema millega kohtusse minna kui SOLVAMINE nagu Kaljule on kombeks) aga tule roosadest pilvedest maapeale tagasi...ma saan aru, et kukkumine on kõva aga räägi ikka kõikidest probleemidest (kui sellele juba vihjasid ehk siis ka Kalju teemadest kui võtsid ette teemad, mis ajalehtedes VEEL ei ole). Üleüldse, sa räägid aiast aga teema on aia august nagu juba on mainitud teise Kalju tegelase teksti peale (meedia põhjal ehk siis teie presidendi jutu põhjal). Ära muuda oma enda klubi presidendi juttu...või noh ära LISA sinna mingeid oma versioone ;).

Ise sa hetkel võimendad seda. No inimesed vist ikka ei õpi nagu ma lootsin.

Mul hakkab ka (nagu paljudel teistel) koppa ette viskama juba see Kalju funktsionäride ja nendega tihedalt seotud tegelaste paanikahoos tegevus, mis rikub juba terve Eesti jalgpalli mainet mitte ainult ei "reklaami" Kaljut. See aeg, kus Kalju poolt ollakse kaastundest hakkab otsa saama.

Äkki teete midagi positiivset vahelduseks mitte ei ela oma kõrgelt kukkumist välja?

PraS
18.11.12, 08:36
Transil on 5 noortesatsi mängimas liigas ja suhteliselt konkureerivad va. mõnest muust meeskonnast.

Myrgel
18.11.12, 15:44
Midagi hääd kah! Kalju U17 tuli oma vanuseklassi Eesti meistriks. Järelkasv tuleb mühinal :silm4:

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/12892_4214636844691_1468763987_n.jpg

05ula
18.11.12, 19:55
Midagi hääd kah! Kalju U17 tuli oma vanuseklassi Eesti meistriks. Järelkasv tuleb mühinal :silm4:

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/12892_4214636844691_1468763987_n.jpg

Prinsi käe all nkn mängu ei pääse ükski neist.

PraS
18.11.12, 19:55

Jumal tänatud, et oli olemas Kotkas Juunior.

jkj
18.11.12, 20:05
Prinsi käe all nkn mängu ei pääse ükski neist.

duubeldan

vaikiv mees
18.11.12, 22:30
http://sport.err.ee/jalgpall/c7a71b67-c119-4b96-943e-ee4460ada2f7

Kaljuveeri ümarlaud Tehva&Pohlakuga

viljauss
18.11.12, 22:57

poleks uskunud, et nii väljapeetult härrad käituvad.

Marek_T
18.11.12, 23:35

Müts maha, Kuno. Tasakaalukas esinemine, rahulik maneer, emotsioonid tagaplaanil, vigade tunnistamine. Ehk siis - tuli ära see, mida oodati terve see nädal. Tundusid küll pisut närvis, aga selle paneme kaamerate arvele.

Ma ei tea, kas Pohlakuga olite lihtsalt vastastikku viisakad või on tõesti perssesaatmise-kirved maha maetud, aga veidi rahustav oli seda teleümarlauda vaadata küll.

Siit edasi saab Kalju jaoks asi antud pasa raames ainult paremaks minna (aga lepime kokku, et mingeid uusi üllatusi ei tule:) ). Ja sellest on hea meel. Jõudu, poisid! Ja kainet meelt.

metssiga
18.11.12, 23:58
mulle tundus küll, et härra Tehval oli kõva vibra sees, võttis higistama ja kokutama veidi. tele värk vast. aga, lõpus, (kui kätt suruti, mis iseenesest üsna kohmetuna välja kukkus) saabus mingi kõvem pingelangus, mingi vabanemine ja enam silmnähtavalt kadus ka vibra ära. kui nüüd tõesti ei tõmbleks enam nii palju ja teeks asjast ka tõesti järeldused(ntks mängijatega vastavad lepingud, kus üheks lepingurikkumiseks on ka kriminaal kuriteo sooritamine ja sellele vastavad trahvid, kuna oma tegevusega mängija reaalselt tekitab sellisel juhul klubile lisakulusid ja mainet kahjustab, natuke tähelepanelikum suhtumine oma klubis toimuva suhtes ja tõesti see töö ka klubist väljaspoole, et leitakse see viis kuidas eemaldada ja vastandada end kõigele sellisele, mis klubiga viimati juhtus),siis oleks võimalik sellest tohutult negatiivsest juhtumist kaasa võtta ka positiivset, nii endale kui teistele. aga oluline on, et rapsida ei maksa.

Raivo19
19.11.12, 02:26
Täiesti nõus kahe eelkõnelejaga. Respect, mehed, kummalegi polnud see kerge, näha oli, et põsepuna oli palgel ja pinge haripunktis. Paljudel on eeskuju võtta, kuidas viisakalt, rahumeelselt, üksmeelselt ja mõistvalt asju lahendada. Käepigistus oli kaunis ja siiras.

Eesti jalgpall on suur, kuid samas väike... Taunts ja Oliver ja Kägo, on olnud hea teiega koos mängida, lahedad kutid olete, aga langetage pea ja hakake inimesteks. Tuleb teisse edasi uskuda, loota, aga eelkõige - vaadake endasse, te jääte tänuvõlglasteks inimestele, kes te pärast muret tunnevad, ja kogu jalgpalli ja jalgpallirahva pärast, nagu tänane ilus ning väärikas hooaja lõpu Jalgpalligala ehedalt näitas. Hea töö, Kuno ja Aivar! :)

ballack
19.11.12, 05:43
Peab ka ütlema, et väga bro oli see :)

külavanem
19.11.12, 10:50
Tundub, et nüüd on lõpuks mõistus koju tagasi jõudnud. Loodan siiralt, et samas liinis jätkate ja soovin Nõmme Kaljule ainult parimat.

Nahkpea
19.11.12, 13:25
Loodetavasti oli see käepigistus omamoodi sümboolseks märgiks, et kogu see hooajalõpu pask on seljataha jäetud ja Eesti jalgpallis hakavad tooni andma positiivsed uudised. Raimo Nõu intervjuu ja Kalevi ambitsioonid igatahes on heaks alguseks.

jansa
19.11.12, 16:26
..need viimased pildid olid vast Tallinna Kalevi ninapuuderdajatele mõeldud... ärge nüüd kõikke au ja kuulsust endale ka kahmake :) !

chac
19.11.12, 17:06
nalja rohkem kui rubla eest:
http://www.nommeraadio.ee/

jkj
19.11.12, 17:28
[QUOTE=Myrgel;1463417]Nagu öeldakse, kui enda üle nalja ei oska teha siis..
Konsajura on tootnud kamaluga huumorit. Siit mõningad stiilinäited:

* Faktuaalse Kaamera pommuudis (http://www.tv3play.ee/play/289656)

Vähemalt uudiseid kust riigist uued lisajõud tulevad järgnevaks hooajaks :D Nüüd võiks saatuse iroonial mõni kolumbialane kaljuga päriselt liituda.

Myrgel
19.11.12, 19:29
Vähemalt uudiseid kust riigist uued lisajõud tulevad järgnevaks hooajaks :D Nüüd võiks saatuse iroonial mõni kolumbialane kaljuga päriselt liituda.
:naer3:

Tofoa
19.11.12, 19:39
nalja rohkem kui rubla eest:
http://www.nommeraadio.ee/

Ja millele täpsemalt tähelepanu pöörata?

jkj
20.11.12, 17:04
äkki lihtsalt reklaamib nõmme raadiot :D

Myrgel
21.11.12, 18:04
Sellised mehed siis ühes artiklis :D

LITTLE ITALY: Balotelli in tribuna, Quintieri e Pellè bomber italiani all'estero. (http://www.calciomercato.com/news/little-italy-quintieri-e-pelle-bomber-italiani-all-estero-video-100329?fb_action_ids=10200132892390777&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%2210200132892390777%22%3A25771 7901018062}&action_type_map={%2210200132892390777%22%3A%22og.l ikes%22}&action_ref_map=[])

zelee
22.11.12, 15:51
Reporteri video (http://www.elu24.ee/1049782/vaata-politsei-videoid-kokaiinileiust-skandaalseilt-jalgpallureilt)

Gallacher
24.11.12, 14:12
http://www.e24.ee/1051256/kriis-kui-ulim-turundusvoimalus/

Väga hea artikkel.

Myrgel
24.11.12, 15:02
http://www.e24.ee/1051256/kriis-kui-ulim-turundusvoimalus/

Väga hea artikkel.
Ei taha küll su erutust piirata, aga valdkonnaga veidi kokkupuutuva inimesena võin öelda, et tegemist on nn "osta mind" või "osta meid" artikliga..

Artikli point lühidalt lahtiseletatuna on: ka kõige osavamad iseturundajad jäävad suures kriisis hätta, aga MEIE teame täpselt kuidas sellises olukorras käituda.

Ärgem unustagem, et proua põhitöö on tulevasi selle valdkonna spetsialiste ette valmistada. Seega on tema prioriteediks neile ka turgu ette valmistada. Artikli eesmärk ei olnud mitte Kaljule külje alla pugeda, vaid potensiaalsetele uutele klientidele õpetlik näide tuua - näete mis juhtub kui te ei kasuta sellises olukorras spetsialisti abi.

Pointe artiklis on, aga kõik ei ole ka puhas kuld. Kalju näiteks haaras ohjad, olles esimene kes teatas Konsa vahistamisest, veenes eelnevalt prokuratuuri, kes soovis asja võimalikult kaua salajas hoida. Samuti ei kiida heaks süü omaksvõtu soovitust klubi poolt ja vabanduse palumist. Kui seda oleks tehtud, siis oleks tõenäoliselt mõne turundusspetsialisti poolt ilmunud artikkel, kus oleks öeldud, et see oli kõige rumalam temp üldse. You know what i mean..

ballack
24.11.12, 16:01
1) Artikli point lühidalt lahtiseletatuna on: ka kõige osavamad iseturundajad jäävad suures kriisis hätta, aga MEIE teame täpselt kuidas sellises olukorras käituda.

2) Artikli eesmärk ei olnud mitte Kaljule külje alla pugeda, vaid potensiaalsetele uutele klientidele õpetlik näide tuua - näete mis juhtub kui te ei kasuta sellises olukorras spetsialisti abi.

3) Pointe artiklis on, aga kõik ei ole ka puhas kuld. Kalju näiteks haaras ohjad, olles esimene kes teatas Konsa vahistamisest, veenes eelnevalt prokuratuuri, kes soovis asja võimalikult kaua salajas hoida.

4) Samuti ei kiida heaks süü omaksvõtu soovitust klubi poolt ja vabanduse palumist. Kui seda oleks tehtud, siis oleks tõenäoliselt mõne turundusspetsialisti poolt ilmunud artikkel, kus oleks öeldud, et see oli kõige rumalam temp üldse. You know what i mean..

1) Kas mitte seda just foorumiski välja ei lõugatud (et vigu tehti nii kui need tekkisid)?
2) Selle eesmärk oli välja tuua näide, mitte see, et tellige mind kui spetsialisti. Ta tõi välja ju, et imetleb turundust ja kõike, et tehti ülihästi aga nüüd tehti järsku selline asi.
3) Kas ta mitte seda just ei öelnud...et haarati ohjad aga siis järsku tehti mingi jama kokku natuke peale seda?
4) Sina võid nii arvata...aga tavainimesed ei näe fakte ega muud ja neil pohhui (eriti kuna ei teata EML'ist midagi) ja seega ootavad just vabandamist. Peaksid seda ju teadma arvestades seda, kus töötad. Toob kasu usu mind...vastupunnimine tuletab poliitikuid paljudele tavainimestele meelde (mis Eestis ei ole hea märk), kes vastu punnivad kuni järsku kohtuotsus tuleb mis nende öeldu ümber lükkab või siis vastutuse teistele suunavad. Eriti mõjutab negatiivses suunas PRAEGU see suusaliidu teema pärast, kus räägiti, et ei ole midagi ja ei ole midagi ja siis tuli kõik välja, et ikka on küll (Veerpalu teema).

Marek_T
24.11.12, 17:59
Myrgel, sa oled nii kuradi sõjakas viimasel ajal, et mul hakkab juba veidi vastumeelsus tekkima su kirjutiste lugemise suhtes. Nagu Vincent ühe teise teema all ütles: sul on palju head energiat, kasuta seda väheke konstruktiivsemalt.

Selle viidatud leheartikli ja sinu valuliku reaktsiooni peale ütlen ma vaid niipalju, et mina olen lihtne reklaamipaigaldaja ega evi mingitki kokkupuudet pii-ärr maailmaga, aga proovisin skandaali ajal Kalju teema all selle artikli esimeses pooles välja toodud asjade osas (siiras vabandamine, tähelepanudiversionism jms aspektid) mitmel korral Kunole just nimelt kõiki neidsamu asju öelda. Selleks, et selles artiklis näha reklaamteksti, peab ikka kas eriti kibestunud või puhta loll olema, anna andeks. Kuno pani kuni Kaljuveeri kokkukutsutud teleümarlauani mitmes kohas valusalt pange ja just neid punkte see artikkel välja toobki.

Samas pean ütlema, et usun sellesse, et artikli teises pooles välja toodud järeltegevused skandaali vaigistamiseks ja sellest õppimiseks ning positiivse tulemi võtmiseks on Kunol juba käimas. Rumal mees ta ei ole.

Myrgel
24.11.12, 18:27
Myrgel, sa oled nii kuradi sõjakas viimasel ajal, et mul hakkab juba veidi vastumeelsus tekkima su kirjutiste lugemise suhtes. Nagu Vincent ühe teise teema all ütles: sul on palju head energiat, kasuta seda väheke konstruktiivsemalt.

Selle viidatud leheartikli ja sinu valuliku reaktsiooni peale ütlen ma vaid niipalju, et mina olen lihtne reklaamipaigaldaja ega evi mingitki kokkupuudet pii-ärr maailmaga, aga proovisin skandaali ajal Kalju teema all selle artikli esimeses pooles välja toodud asjade osas (siiras vabandamine, tähelepanudiversionism jms aspektid) mitmel korral Kunole just nimelt kõiki neidsamu asju öelda. Selleks, et selles artiklis näha reklaamteksti, peab ikka kas eriti kibestunud või puhta loll olema, anna andeks. Kuno pani kuni Kaljuveeri kokkukutsutud teleümarlauani mitmes kohas valusalt pange ja just neid punkte see artikkel välja toobki.

Samas pean ütlema, et usun sellesse, et artikli teises pooles välja toodud järeltegevused skandaali vaigistamiseks ja sellest õppimiseks ning positiivse tulemi võtmiseks on Kunol juba käimas. Rumal mees ta ei ole.
Kui sa loeksid professionaalse elektriku negatiivset arvustust isetehtud elektrisüsteemide kohta, siis võiks see tekitada kergeid kahtlusi artikli eesmärkide kohta. See, kui inimene üritab sõnumi taha vaadata, ei tee teda kindlasti lolliks või veel enam kibestunuks.

Näen oma töös tihti "korrektseid ja kaalutletud lahendusi" skandaalidele. Vahelduseks on hea olla tunnistajaks reageeringule mis on ehe ja otse südamest. Olgugi, et tagantjärgi tunduvad ehk ka Kunole mõned ideed ning väljaütlemised veidi toored ning läbimõtlemata, olid nad vähemalt siirad, mitte mingi tagatubade PR funtsionääri strateegiliselt korrektsed vaimusünnitused.

rainis007
24.11.12, 19:04
Nõustun absoluutselt markofkiniga.

Artikli autor pole kusagil öelnud, et Kalju kõikide nende lõpus toodud reeglite vastu eksis. Artikli sisu oli rääkida kriisiturundusest praegu aktuaalse teema näitel. Aga eks ta ole, et kui oled haamer siis meenutavad kõik asjad alasit (või siis kui Sinu lemmik on saanud kriitikat siis on iga kirjutis, milles Nõmme Kalju nimi sees, automaatselt rohkem või vähem varjatud solvang või kallutatud jutt või mida iganes sarnast veel).

Ja Sinu näites - kui see isetehtud elektrisüsteem on maja põlema pannud, siis oleks ju kriitika ikka üsnagi õigustatud (isegi kui see on siiralt ja südamest ehitatud) ... vähemalt minu meelest. Aga ega ma pole muidugi mingi andunud fänn ka, kes omade tegemisele igas olukorras takka kiidaks.

Marek_T
24.11.12, 19:13
Kui sa loeksid professionaalse elektriku negatiivset arvustust isetehtud elektrisüsteemide kohta, siis võiks see tekitada kergeid kahtlusi artikli eesmärkide kohta.

Kui ma loeksin professionaalse elektriku negatiivset arvustust minu siiralt isetehtud elektrisüsteemi kohta, mis pistikud särtsuma paneb ja vannitoa pimedaks lööb, kui köögis pliit sisse lülitada, siis ma mõtleksin kaks korda ja vaataksin omatehtu hoolega üle, enne kui seda professionaalset elektrikku maa sisse hakkaksin tampima...

/.../ mitte mingi tagatubade PR funtsionääri strateegiliselt korrektsed vaimusünnitused.

...mida sina antud hetkel teed.

Myrgel
24.11.12, 21:38
Neile kes keelt oskavad ;)

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/556691_493560687332368_644543464_n.jpg

levkoi
24.11.12, 21:41
palun ulatage mulle pähkleid sealt laua otsast. Kes tahab võib lugu ka tõlkida. Ja kes tahab võib netist pilte alla laadida.

omanik
25.11.12, 12:33
vau, artikkel hiinlasest - hiina keeles!

HABE
25.11.12, 13:32
vau, artikkel hiinlasest - hiina keeles!

Öelda Jaapanlasele Hiinlane= Portugaalasele öelda Hispaanlane ja sulle öelda Venelane.
Järgmine kord vähemalt pane siis sulgudesse, et nalja teed.

Myrgel
25.11.12, 15:29
Aa minumeelest on tore, kui suurte riikide ajalehed kirjutavad meie väikses Meistriliigas pallivatest kaasmaalastest. Balotelli ja Quintieri ühes artiklis, pole paha ju. Või on trollidel vastuväiteid?

omanik
26.11.12, 08:19
Öelda Jaapanlasele Hiinlane= Portugaalasele öelda Hispaanlane ja sulle öelda Venelane.

aga kui öelda häbemele habe?

eston maravilha
26.11.12, 11:27

rahvused kirjutatakse väikese tähega.

Rein
26.11.12, 17:38
aga kui öelda häbemele habe?

Seda peaks häbenema.

jkj
27.11.12, 14:52
portugaLLasele peaks õige kirjapilt olema, et tulevikus teaksid.

dareth
27.11.12, 14:56
portugaLLasele peaks õige kirjapilt olema, et tulevikus teaksid.
is nooooot

DISCLAIMER: this not a not joke nooooot

jkj
27.11.12, 15:35
is nooooot

DISCLAIMER: this not a not joke nooooot

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=portugallane&F=M

rallikas
27.11.12, 16:36
Kuidas Aastalõputurniiriks valmistutakse?
Millised on Kalju plaanid talveks?
Kontrollkohtumisi välisklubidega?
On oodata huvitavaid mängijaid testimisele?

dareth
27.11.12, 16:45
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=portugallane&F=M

krt lugesin oma postituse veelkord mõttega läbi ja kukkus väheke tagurpidi välja mu nali

ehk olen kursis tegelikult

sry OT pärast, aga hapukurgid peab ju ka keegi valmis tegema :)

StenV
27.11.12, 16:45

1) Praegu on puhkus, destembris algavad uuesti trennid.
2) Trennid, testimisel viibivate mängijate üle vaatamine ja meeskonna komplekteerimine uueks hooajaks.
3) Ilmselt nagu ikka Läti, Leedu ja Soome klubidega kontrollkohtumised.
4) Jah.

football2u
27.11.12, 16:55

Vaikselt juba asjad toimuvad ning päris palju on ka juba teada, peagi võib ka uudiseid oodata.

rallikas
27.11.12, 17:59
1) Praegu on puhkus, destembris algavad uuesti trennid.
2) Trennid, testimisel viibivate mängijate üle vaatamine ja meeskonna komplekteerimine uueks hooajaks.
3) Ilmselt nagu ikka Läti, Leedu ja Soome klubidega kontrollkohtumised.
4) Jah.

Vaikselt juba asjad toimuvad ning päris palju on ka juba teada, peagi võib ka uudiseid oodata.

Väga meeldiv, ootan juba huviga.

Ning pealegi.. miskit moodi tuleb siin see elu käima tõmmata.

Myrgel
28.11.12, 19:41
Üks kivi langes südamelt..!

http://www.jkkalju.ee/tarmo-neemelo-pikendas-lepingut-ja-jatkab-kaljus/

-RoMaRiO-
28.11.12, 21:00
Asendatamatuid mängijaid küll ei ole, aga siinses Meistriliigas täiesti vapustav ründaja. Oleksitest-poleksitest pole väga vahva kõnelda, kuid Euroopa Liiga mängudes oleks tema osalemine ikka kordi juurde andnud, mine sa tea, kas ka edasipääsu taganud. Aga väga hea uudis tõepoolest! Hakkab vaikselt looma.

Myrgel
28.11.12, 21:44
Klubi lepingu pikkust Neemelo enda soovil ei avalda. Ainus mis välja pressisime on see, et leping on "päris pikk". Hea uudis igatahes. Loodan, et neid tuleb varsti veel..

Myrgel
29.11.12, 16:58
Damiano on kodulinnas tehtud mees. Mängib ikkagi Eesti meistriliigas ja järgmine aasta saab Champions League mänguda. :ingel: Sellist meest peab ju Cosenza linnapea vähemalt tunnustusega meeles pidama.

http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/14395_10200171618918916_2031602842_n.jpg

kotkas0
29.11.12, 23:17
Vägev värk. Maximale ka kaugel maal väheke reklaami.

MNa
30.11.12, 01:34
Tõesti meeldiv! Mehele endale ka vb veidi motivatsiooni juurde jätkamaks justnimelt Eesti Meistriliigas. Raha rahaks, aga igal juhul on mingi riigi(antud juhul Eesti) kõrgliigas tiitli võitmine tähtsam ja silmapaistvam kui nt Rootsi või Norra esiliigas mängimine.

Nahkpea
30.11.12, 02:51
Raha rahaks, aga igal juhul on mingi riigi(antud juhul Eesti) kõrgliigas tiitli võitmine tähtsam ja silmapaistvam kui nt Rootsi või Norra esiliigas mängimine.

Kahtlemata jah. Tiitel on tiitel ja mingi märk oma CV-s kirjas.

Myrgel
30.11.12, 13:44
Tõesti meeldiv! Mehele endale ka vb veidi motivatsiooni juurde jätkamaks justnimelt Eesti Meistriliigas. Raha rahaks, aga igal juhul on mingi riigi(antud juhul Eesti) kõrgliigas tiitli võitmine tähtsam ja silmapaistvam kui nt Rootsi või Norra esiliigas mängimine.
Ma loodan, et eestimaalaste arv kes nii mõtlevad teeb toeka kasvu ja inimesteni jõuab lõpuks teadmine sellest, kui tähts kodune Meistriliiga tegelikult on. :silm4:

Marts
02.12.12, 22:11
Nuuh, toote Litmaneni siis ikka lõpuks Kaljusse ära vä? :)

Gallacher
02.12.12, 22:54
Kui nii peaks minema siis Kalju/Litmanen vs Flora/Piiroja võiks asjaliku reklaami ja promo korral päris kena publikuhulga kohale meelitada.

Myrgel
03.12.12, 10:43
10. detsembril läheb kõvamaks testimiseks. Kuulujuttude järgi käib üsna värvikaid tegelasi läbi. Toshi saatust tuleb oodata jaanuarini. Loodame, et kokkuleppe ikkagist saavutatakse. Kahtlemata ML üks parimaid, kui mitte parim mängija!

ÕL: "Kalju alustab uueks hooajaks ettevalmistumist 10. detsembril ning testimisele oodatakse umbes kümmet leegionäri. "Üks keskkaitsja, paar keskpoolikut ja äärepoolikut, paar-kolm ründajat, võib-olla midagi veel. Lepingu saab neist muidugi mõni üksik." (http://www.ohtuleht.ee/501813)

Kaspy
03.12.12, 11:58
Kas mõni mees on näinud ka Litmaneni esitusi üle-eelmisest hooajast kohalikus liigas? On`s mehest veel endiselt võistkonnale abi?
Mitte, et ma selles kahtleks.

Mr.Maximus
03.12.12, 12:06
Kui nii peaks minema siis Kalju/Litmanen vs Flora/Piiroja võiks asjaliku reklaami ja promo korral päris kena publikuhulga kohale meelitada.
Sa Tammistet ja Lipsot ei taha vaadata ?

-RoMaRiO-
03.12.12, 12:08
Kas mõni mees on näinud ka Litmaneni esitusi üle-eelmisest hooajast kohalikus liigas? On`s mehest veel endiselt võistkonnale abi?
Mitte, et ma selles kahtleks.

http://www.youtube.com/watch?v=rDQqneC6AkE

Üle-eelmise hooaja lõpus niimoodi, väidetavalt järgmisel hooajal ka HJK särgis tegi asjalikke mänge. 36 mängulist hooaega ta algusest lõpuni kindlasti ei mängi, paarsada minutit oleks juba liiga ilus unistus, täiesti tipus olnud mängija siiski.

kiefer
05.12.12, 07:22
Eelmisel hooajal ta ei mängi üldse, kuid 2011 Litmanen oli ikka hea ja viskas Soome karikafinaal http://www.youtube.com/watch?v=6hGpHcOvUsk

budu
05.12.12, 18:03
Täna on juba juttu 15nest testimisele saabuvast välismaalasest. Eks kindlasti hoiavad neil silma peal ka teised meistriliigas osalevad klubid

Myrgel
05.12.12, 20:39
Täna on juba juttu 15nest testimisele saabuvast välismaalasest. Eks kindlasti hoiavad neil silma peal ka teised meistriliigas osalevad klubid
Ja mõnest kodumaal mängivast mängijast ;)

"Eino liitub kümnendal meie trennidega ja ma arvan, et juhul kui ta välismaalt midagi ei leia, siis ta jätkab Kaljus. Hidetoshi Wakui oli ka huvitatud, aga tema tahtis akusid laadima minna Jaapanisse. Jaanuarist on ta arvatavasti tagasi ja need mehed meil olemas," selgitas Terehhov olukorda intervjuus Vikerraadiole.

Kuidas seda nüüd mõista? Et 85% kindel?

optiums
05.12.12, 20:42
Kas eestlastel Kaljus üldse mänguvõimalusi jääb, kui olemasolevale umbes kuuele välismaalasele veel paar tükki lisandub?

kesa
05.12.12, 20:48
Välismaalasi on sisse tuua odavam kui koduliigast kedagi osta.

optiums
05.12.12, 20:52
see on paradoksaalne, et quintieri vaimustub Eesti meistriks tulemisest, aga eestlased pagevad esimesel võimalusel välismaale, kasvõi esiliigasse?

Bobik
05.12.12, 21:21
Omast kogemusest ütlen, et isegi Skandinaavia mõnes liigas mängides pole see karvavõrdki võrreldav siinsete tingimustega. Ei profi- ega amatöörtasemel. Kui ma oleks praeguse info hulgaga noor ja lootustandev, koheselt läheks. Ma usun, et Quintieri läheks sobiva pakkumise korral samamoodi.

Ühtlasi soovitus kõikidele andekatele ja veidi rohkem puujalgadele. Kui kasvõi erasmusega välismaale õppima lähete, esimese asjana otsige kohalikud jalkaklubid üles ja üritage klubisse saada. Võite saada kustumatu kogemuse.

Myrgel
06.12.12, 04:53
Omast kogemusest ütlen, et isegi Skandinaavia mõnes liigas mängides pole see karvavõrdki võrreldav siinsete tingimustega. Ei profi- ega amatöörtasemel. Kui ma oleks praeguse info hulgaga noor ja lootustandev, koheselt läheks. Ma usun, et Quintieri läheks sobiva pakkumise korral samamoodi.

Ühtlasi soovitus kõikidele andekatele ja veidi rohkem puujalgadele. Kui kasvõi erasmusega välismaale õppima lähete, esimese asjana otsige kohalikud jalkaklubid üles ja üritage klubisse saada. Võite saada kustumatu kogemuse.
Ja arstid teenivad rohkem ja lastetoetused on suuremad ja vanadekodud on ilusamad.. Tüüpiline kadakaskandinaavlase plära. Kindlasti mõtlesid oma postitusega head, aga mul lihtsalt personaalselt ajavad need eestlased harja punaseks, kes vähe sellest, et ise oma kodumaa hülgavad, on võtnud endale missiooniks ka ülejäänud riik tühjaks meelitada. Kui meie head pallurid kõik esimesel võimalusel kusagile perspektiivitutesse Skandinaavia klubidesse jooksevad, siis on raske ka Meistriliigal oma tasemelt kusagile areneda.

Norra II liigas võivad sul ju ilusamad dušširuumid ja rohkemaarvulised publikud olla, aga Eesti top 3 klubid on oma tasemelt ikkagist paremad. CV's näeb mõne Euroopa riigi meistritiitel palju paremin välja, kui hooaeg kusagil Mossis või Egersundis. Samuti tähendab palluri jaoks midagi ka CL või Euroopa liiga mängud. Isegi kui need vaid kahega aastas piirduvad.

Ja vastus eelnevale küsimusele: Kui Quintieri, Jorge või Toshi siin midagi näevad - juu siis on siin midagi! Aeg oleks meil endil ka silmad lahti teha ja välja selgitada, mis see on..

yheksa
06.12.12, 09:34
Kui meie head pallurid kõik esimesel võimalusel kusagile perspektiivitutesse Skandinaavia klubidesse jooksevad, siis on raske ka Meistriliigal oma tasemelt kusagile areneda.

Norra II liigas võivad sul ju ilusamad dušširuumid ja rohkemaarvulised publikud olla, aga Eesti top 3 klubid on oma tasemelt ikkagist paremad. CV's näeb mõne Euroopa riigi meistritiitel palju paremin välja, kui hooaeg kusagil Mossis või Egersundis. Samuti tähendab palluri jaoks midagi ka CL või Euroopa liiga mängud. Isegi kui need vaid kahega aastas piirduvad.

Vaata, ega siin ei olegi pöhjust vaja kaugelt otsida - nondes perspektiivitutes Skandinaavia klubides (nagu sa neid nimetad) saab mängija palka ja seda kindlasti rohkem kui siin ning üldjuhul ka öigeaegselt. Mitte, et ma kuidagi heaks kiidaks seda, et minnakse kuhugi pingi otsale istuma, aga see on nii inimlik. Raha määrab, elada on vaja. Pigem teed trenni heades tingimustes ja saad inimlikku palka, kui kuulad siin lubadusi, kuidas kohe-kohe muutub köik maruilusaks.

chac
06.12.12, 11:44
oh, eks see ole suures osas ka ellusuhtumise küsimus.
nii nagu jalgpallis ka muudel elualadel.
kui vaadata kasvõi näiteks ülikooli lõpetajaid, enamus igatsebki stabiilset kindlat keskmisest veidi suuremat sissetulekut kuskil riigifirmas või soliidsemas ennast juba tõestanud äris, ainult võibolla mingi 20% mõtleb ISE endale oma võimalused teha, luua oma start-up firma ja üritada sellest midagi kasvatada.... kasvõi skype-mastaabis asjani või miks mitte ka enamat. siiski - enamusel see vähemalt esimese korraga ei õnnestugi, ja ka teisel mitte. täitsa reaalne on ka et üldse ei õnnestu... selge on ka see et riigiameti mõnusat leiba maitsnu enam uue skype loomisest ei mõtle ;)
aga kas proovima peab või ei pea? ellusuhtumise küsimus :)

optiums
06.12.12, 12:56
Vaata, ega siin ei olegi pöhjust vaja kaugelt otsida - nondes perspektiivitutes Skandinaavia klubides (nagu sa neid nimetad) saab mängija palka ja seda kindlasti rohkem kui siin ning üldjuhul ka öigeaegselt. Mitte, et ma kuidagi heaks kiidaks seda, et minnakse kuhugi pingi otsale istuma, aga see on nii inimlik. Raha määrab, elada on vaja. Pigem teed trenni heades tingimustes ja saad inimlikku palka, kui kuulad siin lubadusi, kuidas kohe-kohe muutub köik maruilusaks.

Aga miks siis Wakui Eestis mängida tahab? Kas tema ei taha raha saada, sest kalju ju väidab, et leegionärid on koguni odavamad. Kas nemad mängivad väiksema palga eest, kui eestlased?

Bart
06.12.12, 16:12
Aga miks siis Wakui Eestis mängida tahab? Kas tema ei taha raha saada, sest kalju ju väidab, et leegionärid on koguni odavamad. Kas nemad mängivad väiksema palga eest, kui eestlased?

erinevad eestlastest saavad välismaalased endale kindlasti auto ja korteri. Eks see palk mingi paarsada euri on.

Diftong
06.12.12, 18:19

Jusiis on Eestis riis odavam, kui Jaapanis ;) Aga tglt ka, fännid( võinoh pantrid nagu te ennast ise kutsute) kas te kiidate selle jama heaks( 15 välismängijat testimisel)??? Kas tõesti ei ole kedagi kuskilt madalamast liigastki võtta või? Mõni teist muretad oma südant Eesti koondise ja Meistriliiga pärast, vähemalt üks on (kapi)rassist.... Või saan ma millestki valesti aru?

metssiga
06.12.12, 18:31
kuuland vähe terehhovi jutud lõpuni, oleks nagu aimu saanud tegelikust olukorrast, testima tuleb jah paras posu, lepingu saab mõni heal juhul. praegu niisama tühjast tüli teha pole mõtet. ja kui siis juba ehk saaks mõned nimed siis nö madalamast liigast, keda oleks mõtet proovimagi kutsuda?

-RoMaRiO-
06.12.12, 18:33
Jusiis on Eestis riis odavam, kui Jaapanis ;) Aga tglt ka, fännid( võinoh pantrid nagu te ennast ise kutsute) kas te kiidate selle jama heaks( 15 välismängijat testimisel)??? Kas tõesti ei ole kedagi kuskilt madalamast liigastki võtta või? Mõni teist muretad oma südant Eesti koondise ja Meistriliiga pärast, vähemalt üks on (kapi)rassist.... Või saan ma millestki valesti aru?

Kastriot Kastrati - tõeline soomlane! :)

Kalju eesmärk on mängida Eestis kõige kõrgemate kohtade nimel ning olla ka Euroopas konkurentsivõimeline. Paraku on hetkel ülimalt raske leida siit vabasid mängijaid, kes suudaks seda taset hoida. Ma leian, et Kalju on niigi head tööd teinud, tuues tagasi nii mitmedki välismaal mänginud pallurid (kes võiks ju minna kasvõi Norra kolmandasse liigasse suurema palga nimel :)) kui ka leidnud rolli meeskonnas mängijatele, keda Flora omal ajal enam oma süsteemis ei näinud. Ka mina ei sooviks meeskonda, nagu Küprose liigas enamus võistkonnad on, kus Küprose oma poegasid mõnes satsis algkoosseisus ei näegi, hetkel on Kaljus pigem kõik mõistuse piires, leegionäre oli eelmisel aastal vist vähemgi kui Narvas ja Sillamäel. Ja on ju ülimalt selge, et nendest 15-st testimisele tulevast mängijast valitakse välja vaid paar-kolm, kes annavad meeskonnale ka midagi juurde, ehk terad eraldatakse sõkaldest.

kesa
06.12.12, 18:43
2012 a. hooaja jooksul platsile pääsenud võõrriigi passi omanud mängijaid.

Sillamäe - 15
Narva - 14
Tallinna Kalev - 8
Kalju - 7
Tammeka - 4
Flora - 3
Paide -2
Levadia - 1
Viljandi - 1
Kuressaare -0

Kus asub migratsiooni pump?
Ikka Ida-Virumaal...

HABE
06.12.12, 19:26
Jorge, Damiano ja Toshi- Siin nad on meistrid, mängivad euroopa liigat (kas siis CL või EL). Nad on meeskonnas tähtsad lülid. Neil on head suhted meeskonna kaaslastega ning toredad sõbrad.
Minna ja mängida kuskil Norra II liigas võivad olla tingimused paremad aga sa oled siiski MITTE KEEGI.
Kõik kolm on pärit suurtest riikidest ja kohalik meedia kirjutab neist kui Eesti Meistritest, kes mängisid suurt rolli meeskonna edus! Mitte kuskil väiksel väljal (nagu Eestis ajalehtedes) ainult mängu tulemus heal juhul kirjas.

15 mängijat oodatakse testimisele. Töö käib ja üle vaadata oma silmaga mängijad on ikka parem kui ainult cv järgi põrsas kotis osta.
Tuletame teile meelde Tanel Meltsi üleminekut enne eelmist hooaega. Lisaks käisid testimisel mitmed teised Eesti päritolu kutid ju.

Mister
06.12.12, 20:32

Muidugi kiidame heaks. Keda sa siit Eestist ikka võtad? Mitte kedagi pole vaba ja see Pohlaku (Bosmani) reegel on nagu pind anaalis üleminekute tegemisel. Kui neist 15st kooruvad mõned pärlid, kellest tõesti oleks abi ja suudaksid praegust taset tõsta, siis on tegu ju õnnestumisega. Mida sa nende Eesti madalamadest liigadest pärit kaigastega Euroopas saavutad? 1. eelring, ole ole ole.

Myrgel
07.12.12, 01:43
Muidugi kiidame heaks. Keda sa siit Eestist ikka võtad? Mitte kedagi pole vaba ja see Pohlaku (Bosmani) reegel on nagu pind anaalis üleminekute tegemisel. Kui neist 15st kooruvad mõned pärlid, kellest tõesti oleks abi ja suudaksid praegust taset tõsta, siis on tegu ju õnnestumisega. Mida sa nende Eesti madalamadest liigadest pärit kaigastega Euroopas saavutad? 1. eelring, ole ole ole.
Tõsi see on, et hetkel kehtivate reeglitega on mängijatevalikul konkurentsieelis välismängijatel..

-RoMaRiO-
07.12.12, 02:08
Mõningate eranditega on paraku kõik need Sillamäe ja Narva leegionärid ka parajad kaikad (peale muud kelmuste), aga mis sa teed, kõrgliigas mängimiseks on pallureid vaja ja kui kuskilt mujalt võtta pole, siis tuleb suvalisi lätlasi-leedukaid tuua. Ma arvan, et mõistlik piir oleks 5-8 leegionäri meeskonnas ning korraga kuni 5 platsil. Väike näide taas Küproselt, kuhu me kindlasti jõudma ei peaks.

Anarthosis - 18 leegionäri
Apoel - 17
AEK Larnaca - 18
AEL - 18
Apollon - 15
Omonia Nicosia - 18
Doxa - 20
Enosis - 17
Olympiakos - 17
Ayla Napa - 17
Nea Salamis - 18 (k.a Andres Oper)
Alki - 18
Ethnikos - 17
Paphos - 16

Myrgel
07.12.12, 13:48
Seni kuni kohalikust süsteemist ei tule Euroopa väärilisi mehi, pole mõtet mingisuguseid piiranguid kehtestama hakata. Kui leegionärid suudavad tõsta kogu ML taset üldiselt, siis mõjub see kohalikele talentidele oluliselt stimuleerivamalt, kui mingi sundmeetmetega mudaliiga. Mida rohkem piiranguid, seda väiksem on võimalus kusagile lähiajal areneda. Kui on kellegil soovi üldse midagi kohalike poiste heaks ära teha, siis kaotagu parem see Bosmani seadus ära. Narvat ja Sillamäed näiteks tuua on meelevaldne. Ma ei näe Kaljut või Kalevit lähiajal mingeid Leedu pätte siia toomas.

football2u
07.12.12, 14:42
Ärgem nüüd kõiki lätlasi-leedukaid ka pättideks tembelda. Natuke austust ikka.

-RoMaRiO-
07.12.12, 14:42
Olen nõus, et sellised piirangud oleks hetkel liig, kuid ligi poolte meie liigas mängivate leegionäride kohta saab hetkel öelda, et nad on pigem kohatäiteks, et oleks varianti kellegagi üleüldse mängida. Kohalikele noormängijatele mõjub kindlasti positiivselt, kui on võimalik koos treenida ja õppida ka teisest kultuurist tulnud mängijatelt, kuid kõige suurem arengu tagaja on siiski regulaarne kõrgel tasemel mängimine. Kuna hetkel oleme Kalju teemas, siis antud näitel nii mõnigi 90-91. a. sündinud poiss, kes olid tol ajal Meistriliiga 4. võistkonna mängijad, kes kogusid ka minuteid, mitte ei istunud vaid (Tšegodajev, Kovtunovitš, Kõrtsmik, Vnukov, Kõlu, Jakobson, Kivi). 7 mängijat, kes olid tol ajal 19-20 aastased. Olgu, ma ei tea küll täpseid põhjuseid, kuid fakt on see, et nendes mängijates ei nähtud enam perspektiivi, või ei näinud nemad endas enam perspektiivi. Ei taha kuidagi uskuda, et kui 2012 aasta Kalju oleks kasutanud kasvõi vahetusest mõnda neist, oleks lõpptulemuses midagi muud olnud. Praegusel juhul ei ole aga mitte ühestki neist loota tulevikutähte. Loogiline oleks olnud, et kui 3 aastat tagasi kogusid nad juba mänguminuteid, siis möödunud hooajal oleks pidanud neil olema üpris suur roll Kalju edus, vähemalt tavaline süsteem jalgpalliklubides nii toimib. Ehk oli probleem mängijates, ehk treenerites, ei oska öelda, aga mõttekoht siiski.

Ja ega lätlased-leedukad-venelased pole ainuke oht, see hooaeg oli kuulda, et pettustega oli seotud ka üks teine Eesti liigas mänginud leegionär, kes ei olnud nimetatud riikide kodakondne. Näiteks Soome jalgpalliski on päris palju probleeme olnud just Aafrikast tulnud mängijatega, ei saa meiegi kunagi välistada, et Gambia poistel katus ära ei sõida, kui mõni onu kupüüre lehvitab. Globaalne probleem jalgpallis.

Kuno
07.12.12, 15:43
Teil on kõikidel omamoodi õigus, aga selleks, et me saaks üldse rääkida Kalju noortest peame kõigepealt ise need noored nullist ülesse kasvatama! (Muide, just sellega me praegu tegelema ja panustame Kalju noortesüsteemi VÄGA palju!)

Peale seda saame alles hakata konkreetsetest nimedest (noortest) rääkima ja näiteid tooma, sest kõik need eelnevalt mainitud "Kalju noored" on tulnud teistest klubidest.

Näiteks Tśegodajev sai viimasel aastal Viljandis koguaeg mänguaega. Milliseks te tema taset hindate? Kas CL kvalifikatsiooni veaks ta välja?

Kas ühe riigi tippliiga on vaid noorte kasvatamise koht või oleks vaja noored näiteks liiga allpool ettevalmistada ja peale seda kui nad seal valmis on, tulevad suurde jalgpalli ja nii, et pilpaid lendab...???!!!!

Ma arvan, et igal asjal oma aeg, erinevatel klubidel on erinevad vajadused, aga üks on selge, kui me oma koduse jalgpalliga ei suuda liiga tasemel sammu edasi teha ja Euroopas kanda kinnitada, siis me võimegi jääda jalgpalli-lasteaiaks mille nimi on Eesti.

R.Madridista
07.12.12, 16:44
Eesti klubide eesmärk peaks olema mõnest UEFA eelringist edasi pääsemine, sest sealt on võimalik saada kopsakas summa (CL-is tunduvalt rohkem) ning selle saavutamiseks tuleks kasutada kõiki võimalikke meetodeid. Välismängijaid tuleks kindlasti meeskonda tuua kui nad tunduvalt meeskonnas konkurentsi tõstavad. Koha täitmiseks pole vaja neid nagu Narvas ja Sillamäel. Kalju on õigel teel ning öelgu need Flora fännid mida tahavad. Las Flora arendab oma andekaid noori kuni ühel päeval on nad 30( Karl Palatu)...

-RoMaRiO-
07.12.12, 16:53
Jah, absoluutselt. Tuleb vaid loota, et 96 poistes on endas sisu ja tahtmist jätkata ning kui on teatud tase saavutatud, siis ka esimesed minutid Meistriliigas. Ma isiklikult oleksin küll selles vallas üpris pettunud kui tuleval hooajal ükski noormees debüüti ei saaks. Kui rääkida Tšegodajevist, siis CL-i kvalifikatsiooni taset temas vaevalt võimalik näha on, samas ei saa välistada, et kui teda oleks teatud perioodil Prinsi poolt rohkem usaldatud, oleks ta ehk järgmisel aastal sellel tasemel. Aga eks siin ka see küsimus, et ju polnud põhjust rohkem usaldada. Hea näide tegelt siitsamast Florastki võtta, Karol Mets ennistati Flora keskkaitsjaks imo suure avansina, tegi mängudes jätkuvalt palju vigu, kuid see kasvataski temast praeguse Eesti jalgpalli ühe suurima tulevikulootuse, perioodil mil noormängija kõige enam sellisel tasemel minuteid vajab.

Aga eks see üks keeruline protsess ole, ainult noortega ei saa, aga noorteta kah ei saa. Hea kooslus oleks 3-4 kogenenumat kohalikku ning sama palju ka noori ning leegionäre.

HABE
07.12.12, 19:07
Näiteks Tśegodajev sai viimasel aastal Viljandis koguaeg mänguaega. Milliseks te tema taset hindate? Kas CL kvalifikatsiooni veaks ta välja?

Tšiki oli mõni aasta tagasi samasugune nagu Kallaste. Mängis küll aga eksis ka rängalt.
Tuleb meelde Kallaste eksimus mängus Flora vastu üleeelmise hooaja esimeses mängus. Aga kutt kasutas võimaluse ära, sai kindluse kätte ning mäng mängu järgi oli järjest kindlam.
Sama oleks ka Tšikiga, anna võimalus, usalda ning hakkab tassima. Lihtsalt kui mänguaega ei saa ÜLDSE, siis paratamatult tulevad eksimused sisse.
Samamoodi eksis Melts see hooaeg korduvalt aga kas ta oli seepärast kehv? Pigem lihtsalt vajab pisut enesekindlust juurde.

Myrgel
08.12.12, 07:19
Siin meie tulevikulootused on. Kahjuks peab tõdema, nagu ka videost välja tuleb, et plaan on Madridi Reali siirduda. Ennem seda lüüakse roosade eest loodetavasti kõvasti kolle :õnnelik:

http://www.youtube.com/watch?v=PkXJwAbZfGw

Kaspy
09.12.12, 09:41
Järjekordne mängija, kes kuninglikku klubisse siirdudes oma karjääri arvatavasti tuksi keerab.

Kuno
09.12.12, 11:14
Järjekordne mängija, kes kuninglikku klubisse siirdudes oma karjääri arvatavasti tuksi keerab.

Ole kena mine kirjuta palun sellist anonüümset jama Delfi foormis.
Ma ei saa aru mis teid inimesi ajendab olema pidevalt teiste asjades oma ninaga?
Kõike tea teate, kõike te kritiseerite, alati on "teil õigus" ja kunagi ei kommenteeri te oma enda nime alt.

Huvitav mida Kaspy oma elus positiivset saavutanud on, millega noori aidanud, millise ägeda ja kõige õigema jalgpalliklubi Eesti rahvale kinkinud? Väga tahaks teada, siis oskaks sind ka rohkem austada!

Ma ei saa aru kuidas selline suhtumine jalgpallile kasuks tuleb?
Kui ei meeldi üks või teine klubi või keegi mõjutab sind kirjutama teistest halba, siis ava siia samma, Soccerneti foorumisee, uus topic "Kaspy laimunurk" ja ma ise tuleks ka huviga lugema.

Siin on siiski Kalju nurgake ja tõesti, selgeltnägija kes teab täpselt mis Kalju noortest 10 aasta pärast saab võiks oma võimeid teleekraanil demonstreerida, mitte siin, Kalju teemas!

Kui tahad näha mida Kalju igal pühapäeval noortele pakub, siis võid takso tellida ja sõita KMM (Kalju Mängude Maja) Pühapäevaiigat vaatama, kus nii Kalju kui teiste klubide lapsed omavahel mõõtu võtavad. Jõuad ilusti, see kestab õhtuni välja :)

Neelake oma sapp alla koos hommikukohviga ja leidke enda seest ülesse see vähene Eestlasele tähtis iseloomujoon - positiivsus!

Stok
09.12.12, 12:05
ja kunagi ei kommenteeri te oma enda nime alt.

Miks peaks foorumis/kommentaariumis/peldikuseinal oma täisnime alt kirjutama? Ja kas sellest piisabki? Mul on kümneid nimekaime, äkki panen isikukoodi ka juurde? Laena kannelt, Vanemuine!

Nahkpea
09.12.12, 14:39
Ma ei saa aru mis teid inimesi ajendab olema pidevalt teiste asjades oma ninaga?

No halloo, see siin on vaba kommentaarium, kus kõik võivad iga klubi tegemisi kommenteerida. Vaevalt keegi sellega oma nina SINU asjadesse topib. Igal inimesel on õigus oma arvamusele ja kõik arvamused ei saagi sulle meeldida.

Kõike tea teate, kõike te kritiseerite, alati on "teil õigus" ja kunagi ei kommenteeri te oma enda nime alt.

Kui sa siin ainult kriitikat näed, siis on probleem rohkem sinus kui teistes. Mina näen muud ka, ju ma olen siis positiivsem inimene. Ja no see nimeteema on juba nii jabur, et selle peale ei oskagi kohe midagi kosta. Kui väga huvi on ja ma seetõttu kuidagi rohkem fänn olen, siis ma võin selle eraviisiliselt avaldada. Kuigi see teadmine ei teeks sind mitte millegipoolest rikkamaks.

Huvitav mida Kaspy oma elus positiivset saavutanud on, millega noori aidanud, millise ägeda ja kõige õigema jalgpalliklubi Eesti rahvale kinkinud?

Ühtegi jalgpalliklubi ta kinkinud pole, pole ka mina, kes meist üldse on!? Kas üks ManU või Barca fänn peab ka kriitika (olgu objektiivne või mitte) kohapealt suu kinni hoidma kuna pole ühtegi jalgpalliklubi maailmale kinkinud ja noori millegagi aidanud? Või mis eritõug see Eesti jalgpallifänn on, kes ainult siis tohib suu lahti teha kui seda teinud on?

Mul on tunne, et sul endal on täna hommikukohvi joomata jäänud ja sellest selline pahur. :D

Myrgel
09.12.12, 14:57
Mina jälle ei saa aru miks kõik asjad siin nii jube tõsiseks aetakse. Poisid ajasid nii lahedat juttu, mõtlesin, et jagan. Kindlasti ei mõelnud ma, et poisid nüüd kohe-kohe reali siirduma hakkavad :D

Krt kui staadionil ja pubides jalkafännidega suhelda, siis hoitakse huumori-, ja irooniatraditsioone kõrgel. Siin peab maru hoolikalt kõik asjad lahti seletama, et jumala eest keegi maailma mustemates toonides nägev inimene errorisse ei läheks. Samas on siin valitseva õhkkonna teema kõvasti läbi mämmutatud ja hetkel kehtiv olukord on portaali funtsionäride teadlik valik. Suur osa asjalikest vutiinimestest on ammu loobunud soccerisse postitamast. Mõned üksikud hullud veel viitsivad trollidega piike murda. Müts maha Kuno ja veel mõne üksiku klubi presidendi/treeneri ees, et nad viitsivad veel.

Kahju on sellest, et laiemale ringile jääb mulje nagu ML fänn ongi mingi vihast ja kibestumusest pulbitsev tegelane, kelle päev on alles siis korda läinud, kui saab kellegi suure vaevaga ehitatud asja suunas pori loopida. Tegelikult see nii ei ole ja staadionil valitsev õhkkond on siinsega võrreldes täiesti vastupidine.

Nahkpea
09.12.12, 15:08
Siin peab maru hoolikalt kõik asjad lahti seletama, et jumala eest keegi maailma mustemates toonides nägev inimene errorisse ei läheks.

Vaevalt Kaspygi seda nüüd nii tõsiselt mõtles. Oleks jabur rääkida oma karjääri ärarikkumisest lapse puhul, kes alles kõigest unistab. Nii et ma ei saa aru, kes siin nüüd errorisse läks ja seda kõike südamesse võttis.

Andres.
09.12.12, 15:29
Paistab jah, et Kunol endal jäi see hommikukohv joomata :D Kaspy postitus tundubki pigem sellise sõbraliku (kergelt iroonilise) torkena mõeldud, põhimõtteliselt sama mida Myrgel kirjeldas.

metssiga
09.12.12, 15:39
pmst läks Kuno närvi ju sellepeale et real madridi kulul nalja tehti.vähemalt ma sain lolli peaga nii aru.

rainis007
09.12.12, 15:40
epistel, mõjusad üleskutsed ja paras annus ärapanemist millegi muu kostüümi rüütatuna

Rahu-rahu :)
Ei tahaks mina uskuda, et Kaspy selle väikese irooniatorkega kedagi solvata tahtis.
Väike ja minu silmis täiesti süütu naljakene ei tohiks ometi niimoodi tasakaalust välja viia.
Kõik on chill.

ericbana
09.12.12, 15:44
pmst läks Kuno närvi ju sellepeale et real madridi kulul nalja tehti.vähemalt ma sain lolli peaga nii aru.

sama siin. Oot, või peab Kuno Nõmme Kaljut kuninglikuks klubiks? See on ka variant, miks arusaamatus tekkis.

Kaspy
09.12.12, 16:15
Öeldi kõik ära, mis ma selle postitusega öelda tahtsin.
Kunol on aastalõpp vist viimsedki mahlad välja kurnanud. Täitsa kurb näha kohe. Loodetavasti on uuel hooajal kuskilt uus energia peale tulemas, sest seni on kõik õiget radapidi kulgenud.
Mina hoian igaljuhul Nõmme Kaljule pöialt.

R.Madridista
09.12.12, 21:35
Ma nägin ka Kaspy lauses irooniat. Rahulikumalt tuleks asja võtta. Kes netikommentaatori arvamust ikka nii tõsiselt võtab...

Mister
10.12.12, 00:00
http://www.tallinnapostimees.ee/1068728/nomme-turu-liuvali-kiratseb-poliitikud-naitavad-uksteisele-napuga

Ehk et vot siis, mille taga Hiiu Staadioni murukattevahetus seisab Korbi sõnul :D

Nõmme turu liuväli on tema hinnangul mõttetu raiskamine. «Praegu tuleb 90 päeva uisutamise eest maksta 117 000 eurot. Võrdluseks võib öelda, et selle raha eest oleks saanud Hiiu staadionile uue muru ja veel pneumohalli ka peale panna. Püüdsin seda lepingut lõpetada, aga siis oleksime pidanud leppetrahvina tasuma kahe aasta makse, mis oleks olnud kokku neli miljonit krooni, mis on ka absurdne,» rääkis linnosavanem.

rallikas
10.12.12, 00:14
Hakkasin siind hetkel mõtlema, ning jõudsin tõdemusele, et Kalju Mängude maja on üks hindamatu väärtusega tegu Eesti noortejalgpallile. Noored saavad iganädalast mängupraktikat ning saal on sellises eas tehnika arendamiseks parim. Kui kaugele need poisid/tüdrukud viie aasta jooksul arenevad on päris huvitav jälgida.

R.Madridista
10.12.12, 01:11
Videomängude turniirid on päris hea plaan. Üldse kiidan heaks kogu projekti. See halb meedia võiks nüüd korralikult sellest rääkida, kuid meedia jaoks positiivsed uudised ei too just kõige rohkem klikke...

Myrgel
10.12.12, 02:33
Võtaks seda Korpi juttu suure reservatsiooniga.. Kulud oleks kindlasti väiksemad kui uus linnaosavanem oleks projekti lõpuni viinud. Selle asemel lasi ta asja põhja, et saaks oma suurimale vihavaenlasele järjekordselt näpuga näidata.. Kui Korpil oleks kange tahtmine Hiiule uus muru panna, siis oleks see ka sinna pandud. Teatavasti kuulutas ta mõnda aega tagasi, et ta ei kavatsegi tippsporti toetada. Niikaua kuniks see vana seal pukis on, muutub Hiiu stata aasta-aastalt aina rohkem Wismari oma sarnases..

Myrgel
10.12.12, 14:18
Keegi treeningul ka käis? Uudishimu ajab lõhki!

budu
10.12.12, 18:54
Keegi treeningul ka käis? Uudishimu ajab lõhki!

http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/fotod-nomme-kalju-treeningul-osales-rida-uusi-voorleegionare.d?id=65387400#

siin ka mõned pildi. Üks vend siis Flora jopega trennis ,kas plaanib klubi vahetada?

Nahkpea
10.12.12, 18:59
http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/fotod-nomme-kalju-treeningul-osales-rida-uusi-voorleegionare.d?id=65387400#

siin ka mõned pildi. Üks vend siis Flora jopega trennis ,kas plaanib klubi vahetada?

See ju Dupikov.

Martin
10.12.12, 19:02

Ainult Eestis. ManU dressiga ManC trenni. Saaks tõenäoliselt lõuga.

Omal ajal Tammekas üks visati välja trennist, kes sinna Flora särgiga tuli (pidi minema ja särgi ümber vahetama). Nüüd on kuulus raadiohääl :P

Aga ju on ajad muutunud ja pehmed väärtused.

-RoMaRiO-
10.12.12, 19:08

Omal ajal Tammekas üks visati välja trennist, kes sinna Flora särgiga tuli (pidi minema ja särgi ümber vahetama). Nüüd on kuulus raadiohääl :P

Eestis see nii tavaline ju. Kaalma lasi üle-eelmine aasta telemängul Paide eest soojendust Leva dressiga. Eelmine aasta üks Transi lätlane istus kah pingil Skonto dressikaga.

e: kuigi austuse puudumise eest mina isiklikult Dupikovi Kaljus järgmine aasta näha ei taha. ei saa nii kehvasti kah elada, et peale Flora riiete muid pole?

budu
10.12.12, 19:40
Eestis see nii tavaline ju. Kaalma lasi üle-eelmine aasta telemängul Paide eest soojendust Leva dressiga. Eelmine aasta üks Transi lätlane istus kah pingil Skonto dressikaga.

e: kuigi austuse puudumise eest mina isiklikult Dupikovi Kaljus järgmine aasta näha ei taha. ei saa nii kehvasti kah elada, et peale Flora riiete muid pole?

Norras järelikult ei teeninud midagi,et peab vanade riietega käima.

Aga tegelt on asi ikka kinni suhtumises! Sa lähed testimisele klubisse ,kes on sinu endise klubi suurrivaal ja sul on rivaali jope seljas.Mingi klubi kultuuri peaks ka ikka olema!

metssiga
10.12.12, 19:47
ju norras dresse ka ei saanud. kuigi vaid selle põhjal mängijat mitte tahta... ma ei tea. noh dupikovi võib niisama ka mitte tahta, taseme poolest.

Brick
10.12.12, 21:37
Jälle mingi uus ports Marcelo Serafini superleide, kellest 2/3 niisama turistid ja toredad härrad, kes järgmise lennuga tagasi saata koju?

spekter
10.12.12, 22:40
Kui turist tuleb oma kuludega, siis las reisib pealegi :)

spekter
11.12.12, 00:12

piltidel miinuskraadidest aru ei saa, aga vähemalt lund ja tuult ei ole ning turistid saavad normaalsetes (kui neile on miinuskraadid üldse normaalsed) oludes oma oskusi näidata. Flora trenn on hea näide, kui väga me seda sisehalli ikka vajame ...
PS. autod olid ka täitsa OK Nõmme omadel :)

Myrgel
11.12.12, 02:05
Eks aeg näitab kuivõrd turistid testimisele tulnud leegionärid on. Toshi, Damiano, Jorge jpt on sama läbi teinud ja ei peaks neid sugugi niisama kiibitsejateks. Usutavasti on tiitel ja tulevad CL mängud avanud uksi mis ennem suletud olid. Ehk võime nii mõndagi positiivset aastalõputurniiril näha, loodetavasti ka tuleval hooajal.

Seniks kuni kes-kuhu teemal targemaks saame, võib vaadata esimesest testipäevast ka liikuvat pilti (http://sport.err.ee/jalgpall/272c90a6-c9e7-40d4-b368-8dc0661b9088).

Tom K
11.12.12, 02:31
Testitatavate nimesid ei ole kusagilt saada?

Mister
11.12.12, 11:10
Neemelo sai näiteks dressi pärast pragada:

"Milline tahtmine ja entusiasm! Aga arusaadav, poisid on kuu aeg puhanud," õhkas meistertreener Igor Prins harjutuskorra lõppedes rahulolevalt. Poolteist tundi tagasi oli ta praganud tähtründaja Tarmo Neemeloga, et too Kalju kirjadega dressita kohale ilmus.

-RoMaRiO-
11.12.12, 12:29
Testitatavate nimesid ei ole kusagilt saada?

http://www.soccerway.com/players/adis-hadzanovic/122196/

See noormees, kes err uudistes täitsa vahvalt siblas, 17-aastaselt tegi Bosnia kõrgliigas debüüdi. Üleliia palju mänguaega küll saanud pole, aga miskit siiski näitab. Noortekoondised kah läbi käinud.

Kaspy
11.12.12, 14:00
Paistab parimate päevade S.Puri tüüpi mängija olevat (loodetavasti sellega kumbagi osapoolt ei solvanud). Üsna nobe, aktiivne sell, kes tahab palli pärast võidelda. Tõsi küll, paistab, et testimisel oleva mängija seniseks positsiooniks on olnud siiski keskpoolkaitse?

http://www.youtube.com/watch?v=51uykU3ZOIo

-RoMaRiO-
11.12.12, 15:26
http://www.soccerway.com/players/peter-oladotun/204174/

nigeerlase statistikat kah, jaapanlane tundub olevat ühe kohaliku suurklubi järelkasvu võistkonnast.

R.Madridista
11.12.12, 16:26
Aastalõpukale peab ennast kohale vedama ...

Kasepats-Pidur
11.12.12, 17:26

OT, aga see, et lepinguta mängija testimisele paremaid hilpe ei leia on kohalike kossumeeste kõrval nohu. Kristo Saage näiteks lasi eelmisel hooajal Tartu Ülikooli playoffieelses laagris Käärikul Tarvase särgiga ringi.
http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eesti/video-ja-fotod-tartu-ulikooli-korvpallimeeskond-rassib-kaarikul.d?id=64220433

PraS
11.12.12, 18:21
Kas mitte testimisele kutsuv sats ei peaks riietama uut mängijat just sobiva dressiga?

Nahkpea
11.12.12, 18:28
Kas mitte testimisele kutsuv sats ei peaks riietama uut mängijat just sobiva dressiga?

Ma siin mõtlesin sama. Et milles see Dupikov süüdi on kui Kalju dressi ei antud. Oleks pidanud ise ostma?

-RoMaRiO-
11.12.12, 18:48
Arenenud jalgpalliriikides on see muidugi elementaarne, meil siin aga mõned ML võistkonnad lasevad mitu hooaega järjest sama kulunud vormgi seljas. Kui TV3 endine töötaja läheks ERR töövestlusele seljas särk "TV3 on lahe", ei oleks ju mõistlik? Tühipaljas elementaarse viisakuse puudumine. Kui tal oleks seljas olnud Norra klubi särk, siis oleks see olnud OK, kuid konkurentklubi omaga nii ikka ei käida. Mina ei suudaks sellist meest 100%-lt usaldada, eriti näiteks mängudes Floraga. Kui balkanil mõni pallur "sellist nalja" teeks, siis selle klubi poolehoidjad lööks ta järgmise tänava nurgal maha. Meil küll õnneks nii äärmuslik olukord ei ole, kuid mina Prinsi asemel oleks sellise mehe juba enne trenni minema saatnud.

Nahkpea
11.12.12, 18:58
Mina ei suudaks sellist meest 100%-lt usaldada, eriti näiteks mängudes Floraga.

Ärge nüüd üle võlli ka keerake selle asjaga. Flora-etapp on tema karjääris läbitud etapp ja selge, et mängudes Floraga ta mingit hinnaalandust ei teeks. Võib-olla just vastupidi, tahaks ühtteist tõestada endisele leivaisale.

Ja mis Norra särki puudutab, siis võib see tal ju täitsa olemas olla, aga need treeningtingimused seal tundusid särgi kandmiseks natuke jahedavõitu ja Norra klubi dressi tal tõenäoliselt tõesti olemas ei ole.

eika
11.12.12, 19:03
Ilmselged rahabossid kohal. Iga Flora (endine) mängija teab, et riided tuleb ikka lõpuni kanda.

Katzuu
11.12.12, 20:14
Ärge nüüd üle võlli ka keerake selle asjaga. Flora-etapp on tema karjääris läbitud etapp ja selge, et mängudes Floraga ta mingit hinnaalandust ei teeks. Võib-olla just vastupidi, tahaks ühtteist tõestada endisele leivaisale.

Ja mis Norra särki puudutab, siis võib see tal ju täitsa olemas olla, aga need treeningtingimused seal tundusid särgi kandmiseks natuke jahedavõitu ja Norra klubi dressi tal tõenäoliselt tõesti olemas ei ole.
Võin teie rahustuseks öelda, et Norra klubi dressid on täiesti olemas ja pingutate ikka väga üle selle "Flora dressikaga Kalju trennis" teemaga :D ME ELAME SIISKI EESTIS JA TEGU EI OLE MANU EGA CITY TRENNIGA. Seeega take it easy !

rallikas
11.12.12, 20:40
Võin teie rahustuseks öelda, et Norra klubi dressid on täiesti olemas ja pingutate ikka väga üle selle "Flora dressikaga Kalju trennis" teemaga :D ME ELAME SIISKI EESTIS JA TEGU EI OLE MANU EGA CITY TRENNIGA. Seeega take it easy !

Keda need United ja City kotivad. Meil on omad klubid ning professionaalses jalgpallis sellist asja lubada ei saa.

Marek_T
11.12.12, 20:47
Kurat, mingis mõttes ütleb ratsionaalne pool, et millestki sellisest terav üles tõmmata on pisut veider.

Teisalt on see siiski kõnekas detail, mis veidi suhtumist oma elukutsesse näitab, professionaalsuse defitsiit, kui soovite. Irvitamisi meenutan praegu, kuidas mu taat, kes oma paari pensini jäänud tööaastat Nõo Lihavürstis lihtsamaid töid tehes mööda saatis, letti võeti. Boss isiklikult astus ükspäev ligi, koputas õlale ja ütles:"Tõnn, selline univorm meie majas ei lähe teps mitte, ole hea ja viska midagi peale."

Taadil oli seljas Rakvere Lihakombinaadi logoga särk :)

Nii-et jah, ma pigem siiski olen ka seda meelt, et otsese konkurendi värvide-logode kandmine testimisel ei ole õige asi. Märkus, et testijaklubi asi on testitavad mundrisse panna, on ka muidugi sajaprotsendiliselt õige. Ei meenu pilti, kus Varese testidel Kink oleks ETO või Boro särgis ringi rassinud... Esimene asi, mis meediasse lennutati, oli foto Kinkyst punases vormis.

Suhtumise küsimus nii testitava kui klubi poolt. Paranemisruumi mõlemal pool.

Andres.
11.12.12, 21:10

Mis mõttes siiski Eestis, ei ole vahet mis riigi meistrisarjaga on tegu, ega see pole rahvaliiga või pühapäevajalgpallurite punt kellel ehk tõesti on kapis ainult 1 paar spordirõivaid, asi on põhimõttes. Sa ei ilmu lihtsalt põhikonkurendi vormis n-ö töövestlusele. Mulle samuti ei mahu sihuke asi pähe. Päris ukse taha ühe prohmaka pärast vast venda ei jätaks, aga küsimärgid viskab küll kohe õhku, ja kui oleks valida kahe võrdse kandidaadi vahel, siis ei võtaks otsustamine just väga kaua aega.
Põhimõttekindlus ja professionaalne suhtumine oma ja teiste tegemistesse on ka olulised väärtused.

Muidugi oli ka Kalju paha, et ei riietatud kõiki ühtselt, aga see pole päris samas kaalus bläkk. Nii vaesed need ML mängijad ka ei ole, et neil ainult üks paar dresse on, nt kasvõi Neemelo ilmus mingis lambi dressis(?) ja sai Prinsilt pragada.

Rein
11.12.12, 21:15
Nagu homoseksuaalist :) Porgand juba ka mainis- pseudoprobleem.

Marek_T
11.12.12, 21:22
Rein, sa vana mäger. Heas toitumuses karvase isase isendi kohta teed sa kahtlaselt palju omasoonalja. Kui sa niimoodi jätkata kavatsed, siis järgmisel korral läheme kalavetele eraldi paatides...

Silver
11.12.12, 21:48
Reinule Dupikov meeldib. :D

Nahkpea
11.12.12, 22:19
Muidugi oli ka Kalju paha, et ei riietatud kõiki ühtselt, aga see pole päris samas kaalus bläkk. Nii vaesed need ML mängijad ka ei ole, et neil ainult üks paar dresse on, nt kasvõi Neemelo ilmus mingis lambi dressis(?) ja sai Prinsilt pragada.

Siin tuleb olulist vahet teha. Neemelo ON Kalju mängija ja Prinsi pragamine ehk asjakohane, aga Dupikov pole mitte kellegi mängija antud hetkel. Tegu oli ju testimisega, ma ei näe siin küll mingit probleemi, mis dressis ta kohale ilmus.

Aga no mis teha kui teile nii hinge läheb, mida keegi testiperioodil (seda tuleb siin kontekstis rõhutada) kannab.

Andres.
11.12.12, 22:44
Siin tuleb olulist vahet teha. Neemelo ON Kalju mängija ja Prinsi pragamine ehk asjakohane, aga Dupikov pole mitte kellegi mängija antud hetkel. Tegu oli ju testimisega, ma ei näe siin küll mingit probleemi, mis dressis ta kohale ilmus.

Aga no mis teha kui teile nii hinge läheb, mida keegi testiperioodil (seda tuleb siin kontekstis rõhutada) kannab.

Ma ei alahindaks seda, et tegu on testiperioodiga. Sisuliselt on tegu tööintervjuuga, esmamulje saamisega mängijast (tema oskustest, suhtumisest ja olekust). Ning mingi linnuke läks juba ehk vastavasse lahtrisse ära.

Ning muidugi on ehk raskem näha probleemi, kuna kannab sama vormi mille sümboolikat sa enda jaoks pühaks pead(?). Näiteks Kasepatsi kossunäite juure tulla, siis kui Saaget sai kossu Tarva särgis nähtud, siis esimene emotsioon oli pigem südantsoojendav, aga see selleks, üldiselt ma sellist tendentsi ei poolda (mitte, et ma ka eriline kossufänn oleks).

-RoMaRiO-
11.12.12, 22:49
Nahkpea, sa ei saa või ei taha põhimõttele ikka pihta saada. Oleks ta tulnud Barca, oma Norra klubi, ämma pildiga särgiga oleks kõik normaalne olnud. Kui sa kohtud uue naisega esimest korda, siis sa ei lähe esimesele kohtingule riietega, mis viitavad eksnaisele, vaatamata sellele, et "testiperioodist" ei pruugi miskit välja tulla.

Rein
11.12.12, 22:54
Flora dress võib siis sinu arvates saad korralikul mängumehel takistuseks? No see on ikka küll selline tule eila meile jutt. Tõepoolest, kõige esteetilisem see võib olla polnud, aga mingiks takistuseks see küll nüüd saada ei tohiks. Hindama peaks ikka mängijaoskusi, mitte seda mis tal seljas on.

zelee
11.12.12, 22:56
Kui juba toodi võrdlusi välisliigadega, siis juba oleks võinud klubi dressi anda. Nagu mujal kombeks ;)

Andres.
11.12.12, 22:57
Flora dress võib siis sinu arvates saad korralikul mängumehel takistuseks? No see on ikka küll selline tule eila meile jutt. Tõepoolest, kõige esteetilisem see võib olla polnud, aga mingiks takistuseks see küll nüüd saada ei tohiks. Hindama peaks ikka mängijaoskusi, mitte seda mis tal seljas on.

Ei saanud aru kummale see praegu suunatud oli, aga oma esialgses postituses ütlesin, et paljalt ühe prohmaka pärast kedagi ukse taha ei jätaks, kuigi kui on kohta ainult ühele, ja valikus on kaks samaväärset kandidaati, siis kaua ei mõtleks.

Rein
11.12.12, 22:58
Ei saanud aru kummale see praegu suunatud oli, aga oma esialgses postituses ütlesin. Et paljalt ühe prohmaka pärast kedagi ukse taha ei jätaks, kuigi kui on kohta ainult ühele, ja valikus on kaks samaväärset kandidaati, siis küll.

Mariole.

-RoMaRiO-
11.12.12, 23:12

Minu väljaöeldu on küll siinses mõistes korralik ülereageering, kuid kui kõik faktorid kokku panna, siis minu juhitud meeskonnas sellisel mehel kohta ei oleks. Mängutasemelt korralikke mängumehi on igasuguseid, see aga alati ei pruugi tähendada, et see meeskonnale kokkuvõttes kasulik on. Ma ei ole sugugi kindel, et näiteks selline kesktasemel Balotelli taoline pallur, kes oleks küll oskustelt Kalju parim, meeskonnale suurt juurde annaks. Ja noh, kui Prinsi ja Kunot see ei häirinud, siis mis ma siin foorumis ikka mölisen, minu subjektiivne hinnang vaid. Ja kui ma täna siin juba igast haigeid näiteid toon, siis sulle kah üks, hindama peab küll mänguoskusi, aga sa oleks rahul kui su naine oleks kauni välimuse, muidu hea iseloomuga kah, aga töötab prostituudina? Ehk jalgpallimaailmas on samuti teisi olulisi faktoreid peale pallimängu oskuste.

Marek_T
11.12.12, 23:16
Ehk jalgpallimaailmas on samuti teisi olulisi faktoreid peale pallimängu oskuste.

Ma veits provotseerin. Kas sinu maailmas või jalgpallimaailmas?
Reaalselt, kui tõenäoline see oleks, et heatasemeline mängumees kusagil Euroopa tippliigas sellise flopi pärast palgalehele võtmata jäetaks? Väike vabandus, pisut pii-ärri ja kärab küll, arvan ma pigem.

-RoMaRiO-
11.12.12, 23:22
Ma veits provotseerin. Kas sinu maailmas või jalgpallimaailmas?
Reaalselt, kui tõenäoline see oleks, et heatasemeline mängumees kusagil Euroopa tippliigas sellise flopi pärast palgalehele võtmata jäetaks? Väike vabandus, pisut pii-ärri ja kärab küll, arvan ma pigem.

Võimalik, et õige tähelepanek. Mulle meeldib meeskonnasport, mina näiteks ei tahaks oma meeskonnas näha mängijaid, kes arvavad, et on suuremad kui klubi. Ei tahaks näha mängijaid, kes eeldavad, et neile on rohkem lubatud. Olgugi et nad võiksid olla head, aga sisekliima saab olla ideaalne ainult juhul, kui kõiki koheldakse võrdselt. Väidetakse, et Balotelli on maailma üks andekamaid jalgpallureid, olgu takistuseks on ka kõrge palk, kuid mitu tippklubi teda praegu endale ihkab?

Marek_T
11.12.12, 23:26
Ma võtaks asja kokku niipidi, et Flora vormis Kaljusse testima minek on Dupikovi plokk ja see, et Dupikov teeb Kaljus teste Flora vormis, on Kalju plokk. Mõlemal professionalism pisut lonkab.

Oleks Dupikov väärt mängumees, mängiks ta peale testimist Kaljus. Ilmselt seda ei juhtu. MOTT.

-RoMaRiO-
11.12.12, 23:49
Tegelt ka ostke elud.

Nii äksi täis ei saa ju ka siin suvises porilombis minna.

Korra veel pean. Miks sellised arvamused? Nagu eelpool Katzuugi ütles, et see siiski ainult Eestis. Miks peaks Eestis nii olema? Miks me võtame seda nii iseenesest mõistetavalt, et kõik imelikud, kahtlased ja kehvasti tehtud asjad peavad siinses jalgpallis olema? Kogu Eesti vutiüldsus on nii pagana negatiivne (kuulun ehk isegi samasse rühma mingil määral). Ja see ei ole objektiivne negativism, vaid kõike tahetaksegi näha halvasti. Miks me ei taha professionaliseeruda? Mitte ainult klubid, vaid ka jalgpallifännid, kes me kõik kõige targemad.

Andres.
11.12.12, 23:57
Tegelt ka ostke elud.

Nii äksi täis ei saa ju ka siin suvises porilombis minna.

Sa parem mine loe kokku mitu korda keegi täna delfi kommentaariumis kedagi neegriks on kutsunud.

Aga ei, mis seal ikka, õige torge, ega see saa täiesti normaalne olla, et täiskasvand inimesed siin pool päeva ühe sepa eetilise või mitte eetilise käitumise üle vaidlevad.

Ning Romario viimasele postitusel kirjutan küll alla, põhimõtteliselt see ongi see, millest ma hagu alla sain.

HABE
12.12.12, 00:07
Isegi IV liiga trennis saad peksa treenerilt, kui vale klubi dressis lähed!
See näitab mängija jalgpalli kultuuti puudulikust.

Dupikov siis peaks olema Viikmäe asendaja?
Eesti liigas võib hakkama saada aga välismaal jääks lahjaks. Pealegi hetkel eelistaks siiski Neemelo kõrval siis Jevdokimovit, Wakuid või kedagi kolmandat.
Sander Puri oleks äärele ilus täiendus, ei peaks välismaalt toomagi kedagi sellele kohale juurde. Saaks oma poisiga hakkama.

Gallacher
12.12.12, 00:25
Korra veel pean. Miks sellised arvamused? Nagu eelpool Katzuugi ütles, et see siiski ainult Eestis. Miks peaks Eestis nii olema?
Ma selle särgijura peale ei viitsigi arvamust avaldada aga see on vähe laiem küsimus. Eestis on paljud asjad teisiti kui suurtes liigades ja kunstlikult ei ole suurt mõtet juuksekarva lõhestada. Võiks ju kurta ka selle üle, et kahe konkureeriva klubi fännid ronivad peale mängu Kadriorus sama trammi peale, samas kui mujal peab märulipolitsei neid eraldi suunama aga milleks? Ei ole meil selliseid põhimõttelisi ja ajalooliselt välja kujunenud vastasseise, mistõttu see teema jätab paratamatult vähe kunstliku mulje.

Andres.
12.12.12, 00:44
Oi see oli nüüd küll räme torge.

Aga loodan järgmine hooaeg trbüünil ära leppida. Plaan sinna kanti sattudes mängule tulla.
Siiski rakvere pm mu esimene kodulinn

Haha, no selge, eks jääb võimalust ootama. Hetkel ei saanud lihtsalt võlgu jääda ; )

Myrgel
12.12.12, 00:56
Ja öelge veel, et mehi ei huvita kuidas teised mehed riides käivad :D

P.S. Romario, natukene hakkas huvitama millised need teisele naisele viitavad riided on. Lihtsalt tuleviku huvides, kui tekiks vajadus kohtingule minna vm..

-RoMaRiO-
12.12.12, 01:01
Ja öelge veel, et mehi ei huvita kuidas teised mehed riides käivad :D

P.S. Romario, natukene hakkas huvitama millised need teisele naisele viitavad riided on. Lihtsalt tuleviku huvides, kui tekiks vajadus kohtingule minna vm..

I Love Maarika särk näiteks oleks vahva, kui lähed Kadriga kohtingule :D