PDA

View Full Version : Nõmme Kalju

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 [91] 92 93 94 95 96 97 98 99

Nurmekas
23.07.15, 21:07
Millest te küll räägite, kas teine poolaeg oli nii hull?
Esimene poolaeg igatahes pressiti küll väga ilusti ja tekitati olukord, viimanegi rünnak oleks võinud lõppeda Kalju väravaga, kui ründaja oleks uskunud, et temani pall kastis toimetatakse.
Kimbaloula ja Purje jäidki teravusega rohkem silma.

Vask
23.07.15, 21:08
Ütlesin ju enne seeriat,et Vaduz pole kazahhidest nõrgem sats.Siin mõni seletas,et Sveitsi madalama liiga kogemusega vennad jne.Veidi kahju on küll sealjuures,et Eesti satsid nii nirult panevad Euros.Kalju-Silla samas mängisid oma taseme pigem välja,Levadia ja Flora läksid eriti madalalt alla lati.Eelkõige just Levadia - kaotada mingitele amatööridele,kellel offseasion ja kapten oli kadunud,või puhkusel vms iganes seal oli,ei mäleta ka enam täpselt.:fpalm:

Vaduz oli selgelt kasahhidest nõrgem, Vaduzi vastu oli ropult ebaõnne, täpselt nagu Aktobe vastu õnne. Olen kindel, et Aktobe oleks võidu korral ka siit edasi läinud.

ericbana
23.07.15, 21:19
Esimene poolaeg igatahes pressiti küll väga ilusti ja tekitati olukord.

Vaduz pressis jah kenasti.

Jaan95
23.07.15, 21:20
Jäi selline mulje, et mehed on väljakul räigel sunnitööl

Ifff
23.07.15, 21:21
Vaduz oli selgelt kasahhidest nõrgem, Vaduzi vastu oli ropult ebaõnne, täpselt nagu Aktobe vastu õnne. Olen kindel, et Aktobe oleks võidu korral ka siit edasi läinud.

Õnn pidigi tugevamaid soosima.:) Seda kui kindlalt Aktobe oleks siin võitnud ei saa ka kindlalt väita.Suht võrdsed minu arust need Vaduzid ja Aktobed.Aktobel mõni mängija individuaalselt parem,Vaduz mängis samas suht tarka palli võrreldes kazahhidega.Mängupilt võis Vaduzil Kaljuga võrdsem olla,aga mul ausalt ei tekkinud kordagi tunnet ,et Kalju siit edasi võiks minna.

gd77
23.07.15, 21:44
Esimesed 20 minutit oli hea surve ja kui oleks ühe ära sutsanud, oleks täitsa võimalus olnud. Kahjuks midagi peale poolvõimaluste ei tekkinud. Vaduz oli tegelikult suht koba, kindlasti Aktobest nõrgem. Võib küll öelda, et Aktobe õnn tehti Vaduzi vastu tasa.

bubbles
23.07.15, 22:36
See Kalju tänane esitus on lihtsalt ebakvaliteetsuse tipp. Artjom Dmitrijevist ja Purjest ebakvaliteetsema puutega vendi annab otsida. Täiesti lühises vennad. Aga ilmselt on Kaljus veelgi hullemaid tüüpe. Vaduzi mängijad tunduvad Kaljuga võrreldes tehniliselt nagu Barca.

Tahaks oma 9€ tagasi.Sooviks samuti enda 9€ tagasi sellise jura eest.

Lahe oli muidugi vaadata kuidas mingid vennad Kalju "vip alast" järjest õllede ja veinidega staadionile ronisid. Ju siis polnud ikkagi alkohol keelatud staadionil. Tegelikult on muidugi suhteliselt ükskõik sellest kes kus joob, kuid kas reaalselt saab mingi trahvi ka teha sellise asja eest kui on ikkagi Euroopa Liiga mäng? Või kuidas sellise teemaga on?

ööö
23.07.15, 22:59
aasta on 2015 ja rahvuskoondise statal pole elementaarset tablood mis töötaks.

PraS
23.07.15, 23:44

Mida kõike sa ei leia,et Florat ja Liitu süüdistada.

Piisab Nõmme Kaljul vaid tingimused luua ja ei ole vaja Arenal jubedal staadionil enam mängida.

Mister
24.07.15, 00:20
Ma ei tea mis mängu teie vaatasite, aga Kalju pani täna väga hästi minu arust. Liigas sõidetaks kõigist vastastest sellise mänguga üle. Ei löödud lihtsalt oma võimalusi ära.. Kriitilisena meenuvad Dmitrijevi ja Purje olukorrad. Kõige iroonilisem on see, et Vaduzi esimene värav oli analoogne olukord sellele, mis Kaljul poolaja lõpus. Pööra ainult ja löö... Eks läbi selliste olukordade tulebki klassivahe esile.

ööö
24.07.15, 00:32
Flora mängib esmaspäeval Levadiaga ja suht naljakas on siis seda tablood vaadata Hr PraS?Ja kes neid tingimusi loovad...

atsetoon
24.07.15, 01:16
Kahjurõõmsaid florakaid on tore vaadata. Elagu Eesti!

peters
24.07.15, 01:32
Flora mängib esmaspäeval Levadiaga ja suht naljakas on siis seda tablood vaadata Hr PraS?Ja kes neid tingimusi loovad...

Kalju nüüd ju linnavalitsusega heades suhetes, hakake aga omale tingimusi looma.

kesa
24.07.15, 07:26
FC Vaduz mängis Tallinnas sisuliselt varumeestega.

Kui võrrelda FC Vaduzi koosseisu liigamängus Baseli vastu, siis esimeses mängus oli algrivistuses 10 möngijat, kes alustasid algrivistuses Baseli vastu, Tallinnas aga neist kõigest 4.
Pealelöögid 8 - 13, raamidesse 1 - 6 Vaduzile.

-RoMaRiO-
24.07.15, 08:17
Mulle jääb vägisi mulje, et kui mõni Eesti klubi peaks end tõsiselt ületama ning jõudma alagrupiturniirile, kuid seal kõik mängud kaotama, siis valataks ta ikka korraliku sopaga üle. Tere Eesti jalgpalli huviline,

aga eks ta täiesti mängitav vastane oli, samas eilse põhjal meestele küll midagi ette ei heida. Oli teada, et on vaja I p.a. ära lüüa ja kui seda ei juhtu, siis ega II p.a. sellise pressinguga nvn mängida ei jõuta. Riske võtma pidi ning neid ka võeti. Mõned täitsa head olukorrad tekkisid, kuid eile paraku ei läinud.

Eks see resultaat siiski võõrsilmängu taha jäi ja see veidi kripeldab, kuid ühegi loogika reegli põhjal poleks me 2. ringigi pidanud saama. Aktobe oli kvaliteedilt ikka täiesti teine meeskond.

bubbles
24.07.15, 13:46
Tekkis üks küsimus veel seoses eilse mänguga. Kas Vosko reaalselt saab palka ka Kaljus mängimise eest vä..?

gd77
24.07.15, 14:17
Ei ole õige Voskot peale pikka vigastuspausi maha kanda. Selge, et mänguvormi tal veel ei ole.

Samas ei ole vast ka õige selges alavormis mängijat nii olulises mängus mängu panna. Ei usu, et ta hetkel parem kui Listmann või Järva on.

willane
24.07.15, 16:09

panen +2. ja pole siin mingit pistmist Kaljuga. Staadion EJL-i oma ning juba aastaid on häbi seda riba seal üleval ääres vaadata

PraS
25.07.15, 10:42

Miks naljakas ? Reaalne seis on selline hetkel järelikult selline. Samas ma leian,et ML jaoks küll mingit ulme tablood pole vaja. Kuid samas tuleb öelda,et numbrite värv tablool jätab soovida. Päikesepaistelisel suhtvõimatu näha seal numbreid jne.

Tom K
25.07.15, 22:36
Galpinil leping läbi, kuid täna mängis duubli eest Infoneti vastu?

football2u
25.07.15, 23:10
Galpinil leping läbi, kuid täna mängis duubli eest Infoneti vastu?

Kõik õige, leping kehtib juuli lõpuni.

vincent
28.07.15, 15:30
Neemelo värav on küll klassikaline "parem targalt seista kui lollilt joosta".

gd77
28.07.15, 18:16
Huvitav, et Neemelo väraval anti Henrik Pürgile sööt. Pall käis Pürgi pea > post > Neemelo rind > post > Neemelo kõht > värav.

dareth
28.07.15, 21:55
pinball wizard

Tofoa
30.07.15, 20:42
Huvitav, et Neemelo väraval anti Henrik Pürgile sööt. Pall käis Pürgi pea > post > Neemelo rind > post > Neemelo kõht > värav.

Kõik õige :)

-RoMaRiO-
05.08.15, 09:02
Oehjah. Sellist stsenaariumit ei osanud küll kuidagi ette kujutada. Samas järjekordne õppetund, et ka 3:0 eduseisus ei saa jalga gaasipedaalilt maha võtta. Pärnu on neid tagasitulekuid juba see aasta päris palju teinud. Oleksid eilse põhjal punkti küll väärinud, aga ega Neemelolt iga päev nüüd kääri ka ei näe. :)

Martin
05.08.15, 09:22
aga ega Neemelolt iga päev nüüd kääri ka ei näe. :)

Kas on juba teada, kui palju kulub väljaku taastamiseks?

HABE
05.08.15, 18:02
Vōib ju noored tulle visata, aga kui klubi ainueesmärk on vōita meistritiitel ning olemasolevad noored ei mängi seda kvaliteeti välja, siis paratamatult läheb nii.

Paratamatult läheb nii, et mõned noored tuleks kappi kinni panna järgi mõtlema ning vana (müra)Karu peab kastanid tulest välja tooma. Ütle veel, et vanale karule uusi trikke ei õpeta :D

atsetoon
05.08.15, 19:30
olen ma ainus kellele "käärlöök" tundub veidi üle pingutatud?

Jasper
05.08.15, 19:40
olen ma ainus kellele "käärlöök" tundub veidi üle pingutatud?
see ei olegi käärlöök.

Hubert Gruber
05.08.15, 20:46
Paratamatult läheb nii, et mõned noored tuleks kappi kinni panna järgi mõtlema ning vana (müra)Karu peab kastanid tulest välja tooma. Ütle veel, et vanale karule uusi trikke ei õpeta :D

Ma küsin siis vastu mitte kritiseerides vaid argumenteerides ,et :

Kus see noor areneb siis kui MITTE MÄNGUS , kas pingil mune sügades või ?

Kas need sisse ostetud ja vanakesed pole eksinud või , inimene ikka eksib , see ,kes teeb see eksib , mida rohkem lastakse mängida seda tugevamaks muutub psüühika ja seda vähem eksib :)

Ma küsin vastu ,et kellega NJKK 2018 mängib ?

Need vanakesed lõpevad ära ju ükshetk ja neid ei tule enam eriti peale ka , ei usu ,et Kostja Kaljusse tuleb ja kes seal siis veel tulemas on väljast tugevduseks ....???

Aga aastakäigud 97-00 on Kaljul 0 poissi alt peale tulemas .

PraS
05.08.15, 21:53

Kas need sisse ostetud ja vanakesed pole eksinud või , inimene ikka eksib , see ,kes teeb see eksib , mida rohkem lastakse mängida seda tugevamaks muutub psüühika ja seda vähem eksib :)

Need vanakesed lõpevad ära ju ükshetk ja neid ei tule enam eriti peale ka , ei usu ,et Kostja Kaljusse tuleb ja kes seal siis veel tulemas on väljast tugevduseks ....???

Alati saab andekaid noormängijaid teistest klubidest endale meelitada. Seda teevad kõik pealinna nn tippklubid.
Tõesti problemaatiline on see,et ükski noor pole väga pildile mänginud.

Silver
05.08.15, 22:28
Noored tulevad ja lähevad. Peab ise mees olema ja pildile mängima, kõik saavad üldjuhul võimaluse. Kus need Ainsalud ja Alandid Floras praegu on? Hea kui pingile mahuvad. Okei, olid vigastused jms., aga ikkagi. :)

fcfloraforever
05.08.15, 22:42
Noored tulevad ja lähevad. Peab ise mees olema ja pildile mängima, kõik saavad üldjuhul võimaluse. Kus need Ainsalud ja Alandid Floras praegu on? Hea kui pingile mahuvad. Okei, olid vigastused jms., aga ikkagi. :)
Mõlemad on üle poole senisest hooajast vigastatud olnud nii, et mitte kuidagi ei päde see aga ikkagi seal lõpus.
Kalju juurde tulles siis Pürg on täielik pettumus olnud, Listmann positiivselt üllatanud ja Järva selline meh olnud. Need kolm vast siis kõige rohkem mänguaega teeninud noored.

-RoMaRiO-
05.08.15, 23:09

Sellega on väga lihtne. Esiliiga on ideaalne võimalus enda tõestamiseks, et vähemalt tagumise otsa satside vastu väljakule saada. Tabeliseis räägib seal liigas aga enda eest. Kõik noored said juba halliturniiril ikka väga korralikult minuteid ning ega peale Listmanni väga mängijaid 95+ sünniaastaga ei olnud, kes mängule midagi juurde oleks andnud. Tihedal perioodil on tegelikult käinud päris massiivne roteerimine ning eks võimalusel oleks valikutki veel suurendatud, aga mäng käib siiski punktide peale ning mängukogemuse andmise eest sügisel autasusid ei jagata.

Eks see on tegelikult tõsine probleem ning usutavasti murtakse selle üle tõsiselt pead ka klubis sees. 00 aastakäiku ma hetkel maha ei kannaks. Usun, et mõni poiss sealt ehk ikka esindusmeeskonda jõuab. Aga probleem on tõsine ning ega hetkel tõesti muud üle ei jää kui teistest noortesüsteemidest üritada pädevaid poisse leida.

Eilse eest tahaks kiita Junolainenit. Tore näha, et kasutab need minutid, mis talle antud on, maksimaalselt ära. Sellist tahtmist, põlemist ning eneseteostust ootaks nii mõneltki temast nooremast mängijast, aga ju siis tuleb mõne jaoks hetkel liiga lihtsalt kõik kätte.

Hubert Gruber
06.08.15, 22:17

Ärme nüüd ikka vigastute üle ilgu , see on sportlaste suhtes alatu , see ei sobi fair - play põhimõtetega kokku . Küll mõlemad poisid tagasi tulevad ja teevad veel tegusid .

Mina küll usun Pürgi , aga teda topitakse valele possale , ta pole mingi äärekaitsja , äärekaitsja peab liikuma , tõusma , langema , kõige parem äärekaitse Eestis on surmkindlalt Kallaste Ken , aga Pürg on ehe keskkaitsja , tal on teatud head küljed , väga hea nina , tuleb õigel hetkel vahele , siuke kiire välk käik noolib peapalle hästi , aga mees vajab enesekindluse saavutamiseks mänguaega .

Ärme seda Järvat ka maha tao selle ühe eksimuse pärast , tegelt on poisis sisu olemas , kas ta suudab kunagise füüsise taastada , mis tal oli on ? Aga tal on ründajainstinkt ja ta läheb alati pallile ja lõpuni .

Minu mõte oli ,et noori poisse tuleks rohkem usaldada , ükskõik millisel meeskonna alal on suur roll psüühikal ja pingil see ei arene

gd77
06.08.15, 22:34
Esiliiga kohta ei oska öelda, aga põhimeeskonnas peale hooaja alguse eksperimente, on Pürg ainult keskel mänginud.

Rumori di Spogliatoio
07.08.15, 13:29
EKSKLUSIIV: Kimbaloula võib Kaljust ja Eestist lahkuda. (http://www.rumodispo.com/transfersnews/kimbaloula-greece)

gd77
07.08.15, 21:02
http://i.imgur.com/QSDCR0S.png

HABE
07.08.15, 21:31
Mina küll usun Pürgi , aga teda topitakse valele possale , ta pole mingi äärekaitsja , äärekaitsja peab liikuma , tõusma , langema , kõige parem äärekaitse Eestis on surmkindlalt Kallaste Ken , aga Pürg on ehe keskkaitsja , tal on teatud head küljed , väga hea nina , tuleb õigel hetkel vahele , siuke kiire välk käik noolib peapalle hästi , aga mees vajab enesekindluse saavutamiseks mänguaega .

Ärme seda Järvat ka maha tao selle ühe eksimuse pärast , tegelt on poisis sisu olemas , kas ta suudab kunagise füüsise taastada , mis tal oli on ? Aga tal on ründajainstinkt ja ta läheb alati pallile ja lõpuni .

Pürg on koguaeg keskkaitses olnud see hooaeg! Küpsetanud üle mängu, kui mitte tihedamalt. Mingil määral on asi ka Kalju duubli kehvas mängurütmis.
Järva teeb sama suguseid lolle vigu duubli eest. Poiss peab korralikult oma ülbust maha tõmbama ja näitama, et ta üldse väärib esinduses väljakule laskmist.

willane
08.08.15, 11:03
tundub, et Jorge võttis taktikalise kollase. jätab mängu Paidega vahele ning on puhaste paberitega olemas mängude seeriaks Levadia-Infonet-Flora

peters
08.08.15, 12:54
Jorge tegi jah veidi ebasportliku lükke kaardi saamaiseks, mis on samas meeldivam, kui vastasele kossi andes kaardi saamine.

Samas on see abinõu siiski väikese kasuteguriga, sest vaid ühe kaardi saamisel on oht jällegi üleval. :D

Lisaks väike ettepanek kohtunikele: andke tulevikus Jorgele kaarte kergemini, siis ei ole tal veiderdada vaja.

-RoMaRiO-
09.08.15, 20:47
http://jalgpall.ee/lprotocol.php?st=style_fp.css&proto_id=59463&b=EL

et noh, kuidas sa selliste meestega küll tiitlile peaks mängima? enne tuleb end esiliigas ikka tõestada, aga no kui Levadia duublilt, kes ei kasuta esindusest suurt abijõudu, nii kotti saadakse, siis millest me räägime? eks peab Voskod järgmine mäng taas platsile saatma.

Shparkz
09.08.15, 20:51
Ei aitäh.

eks peab Voskod järgmine mäng taas platsile saatma.

Hubert Gruber
12.08.15, 07:57
Ka noored oskavad väravaid lüüa , andke vaid võimalus . Tubli Sörka !

willane
12.08.15, 09:17

muidugi tubli. aga võimalusi saab ta ju igas Esiliiga voorus! (eilne vastane oli 2.liiga)

Hubert Gruber
12.08.15, 09:56
See II liiga ei näita eilse vastase taset , seal on mängumehi küll satsis , millise motiga nad igale mängule lähevad on iseasi . Natuuridelt on seal keerulisi isiksusi . Ma ei ole esiliigat vaatamas käinud sellel aastal ,aga kas Zaur on Söreni keskkaitsesse pannud või mängib ikka keskel ? ( protokollide põhjal tekivad sellised imelikud küsimused ) .

HABE
12.08.15, 23:03

Mine vaata mõned Kalju duubli mängud ära see hooaeg. Ülistad neid noori siin taevani aga paraku on nad esiliiga viimasel kohal põhjusega.
Keegi ei kahtle, et neis on potentsiaali aga neid igavesti noored talendid on varemgi nähtud.

Shparkz
15.08.15, 03:38
Ma siis ütlen esimesena, et seda pauku oli juba mõnda aega ikka oodata tegelikult. Neid napikaid oli juba liiga palju olnud.

gd77
15.08.15, 10:20
Üldiselt võib Terehhoviga nõus olla - Teleši süü väravates on suur.

1-0 oleks võinud pallile vastu joosta ja ta oleks selle väga lihtsasti kinni püüdnud. Aga muidugi väga hea löök Rättelilt. Bärengrub kaotas kahevõitluse ka liiga lihtsasti.

2-0 100% Teleši viga. Lihtsalt pudistas palle ründajale ette.

3-0 oli jälle puhas Mööli viga. Kui palli vastu võttes on esimene puude selline, et sellest saab sööt vastasmeeskonna ründajale, siis targem mängija üritaks lihtsalt palli puhtaks lüüa.

4-3 otsest süüdlast ei ole. Üldiselt ei tohiks Kallaste peamängus Varendil end üle mängida lasta. Natuke ka Terehhovi viga, et mõlemad keskkaitsjad oli välja võtnud. Ei näe, mida see Topic peale räigete sissesõitude meeskonnale juurde annab.

5-3 eriti kuna Zahho oli väljakul, poleks pidanud Bärengrubi välja võtma. Reginald keskkaitses oli hea nali.

Aga hea mäng muidugi.

Piksenool
15.08.15, 11:09
Niiet ei läinud see Giorgio ajaviivitamise eest saadud kollane kaart, enne suuri mänge, asja ette?

-RoMaRiO-
15.08.15, 13:03
Noh, lüüa 4 väravat ning lahkuda Paide vastu ilma punktideta. Raske oleks uskuda kui mängu poleks näinud. Positiivse poolepealt nii palju, et 0:3 pealt näidati tegelt iseloomu ning mängiti ründefaasis hästi. Mängijate näod täis sõimatud ning mõni ehk sai üleliia emotsiooni pealt, kuid oli mängijaid, kes mängisid tegelt väga hästi ning mängjijaid, kes mängisid täiesti kohutavalt. Ebatsensuursete sõnade eest tagantjärgi vabandused. Võtame järgmisest 3st mängust vähemalt 7p ning kõik on taas täitsa viisakas. Eks saab näha.

riivo.94
15.08.15, 17:47
Niiet ei läinud see Giorgio ajaviivitamise eest saadud kollane kaart, enne suuri mänge, asja ette?

Ikka läks ju, sest järgmises mängus saab ta jälle mängida.

Hubert Gruber
16.08.15, 19:22
http://www.soccernet.ee/reginald-kavatsen-kaljust-lahkuda

Keegi ei kahtle ,et ta on füüsiliselt võimekas , sellel aastal nägin esimest korda ,et ta oskab ka mängu lugeda ning ehitada , eelmisel aastal oskas vaid lõhkuda , milles ta on tubli , aga eks ta ennasttäis iseloom põhjustab talle veel ka tulevikus probleeme , nii-et ta jõudmine tippu on tal kinni pigem peas .

"Mõtlesin Kaljust lahkumisele juba siia tulles..."

AGA , ÜKS LEPINGULINE PROFF EI TOHIKS AVALIKULT LAUSUDA KLUBI KOHTA MIDAGI SELLIST NIIKAUA KUNI TA SAAB SEALT KLUBIST PALKA . Igalpool mujal Euroopas mängiks selline sell peale sellist lauset duublis .

metssiga
16.08.15, 19:30
ega mees midagi valet ei väitnud ju. veider oleks, kui ta eesmärk oleks elu lõpuni kaljus olematu publiku ees palli taga ajada. mis see etem oleks olnud, kui öelnud, et mul on siin maruvahva olla, tahan elulõpuni kaljus olla?

Tramm
16.08.15, 19:43

Keegi ei kahtle ,et ta on füüsiliselt võimekas , sellel aastal nägin esimest korda ,et ta oskab ka mängu lugeda ning ehitada , eelmisel aastal oskas vaid lõhkuda , milles ta on tubli , aga eks ta ennasttäis iseloom põhjustab talle veel ka tulevikus probleeme , nii-et ta jõudmine tippu on tal kinni pigem peas .

AGA , ÜKS LEPINGULINE PROFF EI TOHIKS AVALIKULT LAUSUDA KLUBI KOHTA MIDAGI SELLIST NIIKAUA KUNI TA SAAB SEALT KLUBIST PALKA . Igalpool mujal Euroopas mängiks selline sell peale sellist lauset duublis .

"Kui aus olla, mõtlesin siit edasi minemisele juba siia jõudes."

Ta pidas selle all silmas ikka seda, et tal on sihiks ikka kõrgemale pürgida, mitte seda, et Kaljus on kohutav ja ta on igat tiimis veedetud hetke vihanud. Eks see peakski nii olema. Reginald on hea mängija ka ning ma ei näe mitte mingit põhjust, miks ta ei võiks endale selliseid eesmärke seada.

-RoMaRiO-
16.08.15, 19:51
Kõige meeldivam seda lugeda just polnud, aga samas midagi valesti ta ei öelnud ning Kalju ja Eesti liiga peabki ühe motiveeritud noormängija jaoks olema vaheetapp. Saab kindlasti oluliselt tugevamas liigaski hakkama. Või vähemalt on teoorias selleks võimalus parem kui iga hinna eest siit minema Kimbaloulal.

lorenzo
16.08.15, 20:49

Frank Liivak vist pole ka just vait olnud oma ambitsioonidest rääkides

metssiga
16.08.15, 21:17
mu arust oleks ikka pagana igav, kui kõik räägiksid ainult sellist jutulaadset pr- toodangut. et olen siin väga rahul, pühendun alati 100 protsenti klubile jne jne. enamik intekaid tänapäeval ongi kahjuks justnimelt sellised ja nende lugemisel puudub mõte, oled ühte lugenud, oled pmst kõiki. seega ei maksaks risti lüüa kedagi, kes ka päris enda mõtteid julgeb välja öelda.

Hubert Gruber
16.08.15, 21:17
Frank Liivak vist pole ka just vait olnud oma ambitsioonidest rääkides

Loomulikult on igal mängijal eesmärgid ja unistused , ka Klavan pole salanud soovi mängida Premier League`i s jne , aga vahe on kuidas sa seda esitled .

Kui sa lausud just nii : Kui aus olla, mõtlesin siit edasi minemisele juba siia jõudes.

Mulle jääb küll teistsugune mulje kui eelpool kommenteerijatele ning teades milline egomaniakk Reginald on siis arvan ,et ma väga valel teel polegi .

Hubert Gruber
16.08.15, 21:34
mu arust oleks ikka pagana igav, kui kõik räägiksid ainult sellist jutulaadset pr- toodangut. et olen siin väga rahul, pühendun alati 100 protsenti klubile jne jne. enamik intekaid tänapäeval ongi kahjuks justnimelt sellised ja nende lugemisel puudub mõte, oled ühte lugenud, oled pmst kõiki. seega ei maksaks risti lüüa kedagi, kes ka päris enda mõtteid julgeb välja öelda.

Aga sa sellist vanasõna oled lugenud ,et sellesse kaevu kust sa jood , sa ei kuse .

metssiga
16.08.15, 22:23
no minu arust ei öeld ta et kalju on mega mõtetu klubi, mulle absull ei meeldi siin, kõik ümberringi on tondid ja ise ka ei saa aru, mis ma siin teen. mees ütles, et liigal pole eriti atraktiivne, publikut pole ja see pole päris see, mis teda täielikult rahuldaks. eks igaüks loeb välja ikka seda, mida tahab ja kui sul on temaga lähemaid kokkupuuteid ja on ebameeldiv inimiene, siis olgu nii. mina teda ei tea ja räägin lihtsalt, et selle tõlgitud lõigu põhjal, mina küll mingeid järeldusi ei tee.

Gallacher
16.08.15, 23:01

Absoluutselt. Tänapäeval kohtab eriti jalgpallurite suust harva juttu, mis poleks justkui eelnevalt päheõpitud sisutu iba ning väga positiivne, kui keegi räägib ka midagi huvitavamat kui need idiootlikud mängueelsed nn ülevaated: "Mäng ei tule kindlasti kerge, kuid kolme punkti on vaja, anname endast parima".

Rumori di Spogliatoio
16.08.15, 23:56
Loomulikult on igal mängijal eesmärgid ja unistused , ka Klavan pole salanud soovi mängida Premier League`i s jne , aga vahe on kuidas sa seda esitled.

Anna andeks, ta juba mängib Bundesligas mitte Veikkausliigas... :doh:

Mister
17.08.15, 01:36
Mul ka igati respekt Reginaldi suhtes. Ei old mingi tüüpiline eide möla, mida 95% jalgpalluritest siin räägivad. Ütleb, nagu asjad on. Oleks artikli kohe kinni vajutanud, kui alguses mingi tüüpiline joru oleks olnud. Selle intervjuu lugesin huviga lõpuni.

gd77
17.08.15, 08:59
Teades, milline suhtumine tal Kaljus on, ei imesta üldse, et mees on Prantsusmaal mustas nimekirjas. Ja see ving, et äärekaitses on talle vastuvõtmatu mängida, isegi ei ole nõus proovima, on ikka päris imelik. Eriti kui alternatiiv on poolteist aastat niisama passimist + Eesti liiga.

-RoMaRiO-
17.08.15, 09:11
Ma kuulaks meeleldi, et milline suhtumine tal siis on? Tegemist on eelmise hooaja Kalju parima mängijaga (mitte minu arvamus, vaid klubi poolt välja kuulutatud), kes oma kompromissitu tegevusega paistab pea igas mängus positiivselt silma. Ehk on tõesti eraelus räige tropp ning riietusruumis ebameeldiv inimene, kuid selle üle, mis toimub väljakul, küll midagi ette heita ei ole.

zaz
17.08.15, 09:38
Ja see ving, et äärekaitses on talle vastuvõtmatu mängida, isegi ei ole nõus proovima, on ikka päris imelik. Eriti kui alternatiiv on poolteist aastat niisama passimist + Eesti liiga.

Hakkas kohe huvitama, et kuidas see Sinu arvates, siis välja nägi?

- "Davai, Reginald, nüüd mängid paremkaitses, sest meil oleks nii vaja ja sa suudad seda"
- "Ei, ma olen poolkaitsja"
- "Oot, misasja, mängid paremkaitses või istud poolteist aastat reservides. Valik on sinu!"
- "OK. Ma ei taha enda poolkaitseoskusi kaotada, niiet parem mängin reservis või istun niisama"

chac
17.08.15, 11:12
selles suhtes on tal küll õigus et prantslasena eestis on suht äralõigatud - ingliskeelne meedia ja kultuur domineerib nii EBALOOMULIKULT suurel määral, seda eelkõige sakslaste ja ja eriti prantslaste arvel.
telekanalitest nagu öeldud, levibki eestis ainult france2 (lisaks kanadalaste tv5monde, ja sakslastega kahasse arte) aga seda on ikka masendavalt vähe võrreldes ingliskeelsetega - arvestades nende rahvaste ja keelte mõju euroopas ja kogu maailmas.

mujal euroopas, sh kasvõi näiteks äärealadel nagu rumeenias või portugalis - on prantsuse keele roll märksa suurem.

Jaan95
17.08.15, 11:30
Tavaliselt saab ju paketis programme muuta.

football2u
17.08.15, 14:25
Kusjuures Reginald on Kaljus ka mõned mängud paremkaitses mänginud.

-RoMaRiO-
22.08.15, 22:23
Käesoleval hooajal pole kadunud veel miskit, kuigi ega neid meeskondi liigas väga pole, kes Levadiat võita suudaks. Tulevikule mõtlemine teeb aga murelikumakski. Meeskonna koosseis on hetkel selgelt liiga vana, et suuta kaks tugevat mängu nädalas 90 minutit maksimaalsel tasemel mängida. Oma noormängijad ei ole lihtsalt sellisel tasemel, et nendega oleks võimalik tiitli peale mängida. Samas ei ole ka kohalikul turul võtta väga selliseid mängijaid, kes ei oleks konkurentklubides, kuid annaks meeskonnale midagi juurde. 00 sats on järgmine, kust ehk mõni üksik esindusmeeskonda jõuab, kuid ei ole nemadki oma vanuses tipus. Ega muud ei jää kui tuleb mängijaid teistest klubidest üle osta.

-RoMaRiO-
27.08.15, 09:47
Noormängijate teemal jätkates, siis fakt on see, et tänasel päeval kuulub U21 koondisesse ainult üks mängija Kaljust. Okei, Pürg ikka viletsam ei ole kui Piir või Juhkam, aga fakt jääb faktiks. Järva ning Kaldma ei mahtunud isegi esialgsesse 33-mehelisse nimekirja. Reedel on ülioluline mäng otsese konkurendi Santose vastu, kus tuleb oma jõududega hakkama saada. Noortel on viimane võimalus tõestada, et väärivad jalgpalluri nime.

Hubert Gruber
27.08.15, 10:57
Ma olen nõus ,et Pürg pole kehvem kui Piir või Juhkam , absoluutselt nõus , aga kui Sa ikka Premium liigas platsile ei saa , siis ei saa midagi Reimile ette heita . Vastu tulevad Horvaatiast siuksed kollid , need on juba täismehed , mitte poisikesed , harjunud palju kiirema tempoga mängima . Eestlane areneb hiljem välja , jugo on juba 17-18 mees . Aga see ,et Henrik ei pääse PL s platsile ei ole ka 100 % ainult Henrikus kinni .

Ifff
27.08.15, 19:16
Ma olen nõus ,et Pürg pole kehvem kui Piir või Juhkam , absoluutselt nõus , aga kui Sa ikka Premium liigas platsile ei saa , siis ei saa midagi Reimile ette heita . Vastu tulevad Horvaatiast siuksed kollid , need on juba täismehed , mitte poisikesed , harjunud palju kiirema tempoga mängima . Eestlane areneb hiljem välja , jugo on juba 17-18 mees . Aga see ,et Henrik ei pääse PL s platsile ei ole ka 100 % ainult Henrikus kinni .

Oot,misasja....Hetkel nagu ma aru saan,siis need "talendikad noormängijad" ei suuda isegi duubli eest särada.Kui ikka oma kohta välja ei mängi,siis mille eest need mänguminutid PL-s kinkida? See on jalgpall,mitte jõulupüha.Noormängijad ei istu otseselt pingil,vaid neile on antud võimalus Esiliigas ennast tõestada.Aga nagu näed ei tule isegi seal harjavarrest pauku.

Päris nii see tase ikka ei tõuse,et paneme kõik noored platsile ja siis hakkavad arenema nagu seened kasvavad metsa all.Konkurents viib asja edasi.

Hubert Gruber
28.08.15, 18:57
Ma vastasn Sulle õhtul hiljem pikemalt ja tõsisemalt .

Hubert Gruber
28.08.15, 18:59
Kalju II siis täna üks ellujäämismängudest .

Hubert Gruber
29.08.15, 07:44
Oot,misasja....Hetkel nagu ma aru saan,siis need "talendikad noormängijad" ei suuda isegi duubli eest särada.Kui ikka oma kohta välja ei mängi,siis mille eest need mänguminutid PL-s kinkida? See on jalgpall,mitte jõulupüha.Noormängijad ei istu otseselt pingil,vaid neile on antud võimalus Esiliigas ennast tõestada.Aga nagu näed ei tule isegi seal harjavarrest pauku.

Päris nii see tase ikka ei tõuse,et paneme kõik noored platsile ja siis hakkavad arenema nagu seened kasvavad metsa all.Konkurents viib asja edasi.

Eelkõige õnnitlused Kalju II le eilse võidu eest ja tore ,et see saavutati omade noorte poistega ilma lisatäienduseta , kes peavadki ise selle duubli sealt alt üles tooma .

Nüüd Hr. Iff vastuseks Teile : Jah , spordis viib edasi konkurents ja see on alati nii olnud , aga samas on ka spordis väga suur roll psühholoogial ja seda eriti meeskonna spordis . Loomulikult võib läheneda niimoodi nagu Teie kirjutate ,et viskad kuti vette ja ütled ,et Sa pead homme kaela kandma aga üldiselt see ei toimi , mingi aeg läheb selle kiirema tempoga kohanemisesse ja see tuleb ära kannatada ja riske võtta .

Ma mõistan ,et Terjalt nõutakse ainult kulda ja ta ei saa neid riske väga võtta , aga eks siin ongi klubi vaatenurk ,et kui pikalt nad ette vaatavad .

Ma seletan Sulle lahti sellesama Pürgi näitel . Kaks hooaega tagasi ei saanud kutt igas mängus veel ELB põhisse . Zaurile ta väga ei istunud . Eelmisel hooajal X avastas ta ja X le meeldis ta väga . Kutt lõi juba Pl is värava valiti mängu parimaks ja sai A koondise kutse . Jah ma olen nõus ta ei ole õnnestunud selle aasta mängudes PL is , aga ta tase ei saa olla nii palju kukkunud . Siin on kõik peas , psühholoogias kinni , mida peavad treenerid toetama jne

Kui mäng käib ainult tänase päeva ja homse kulla nimel , siis tal pole seal kohta , aga kui vaadata 2016 – 17 a silmas pidades , siis tuleks talle seda võimalust anda . Vaata neid sünniaastaid ,kes seal keskkaitses mängivad ja kui vaja tuleb võtta see risk ,et üks hooaeg kukutakse neljandaks , eelmine hooaeg juba niikuinii kukuti , selleks ,et ülejärgmine hooaeg tiitel jälle koju tuua .

Edu tänases mängus .

Hubert Gruber
29.08.15, 07:57
Nüüd tõesti Kalju II hooaeg ei ole pakkunud rõõmusõnumeid ja see on pehmelt öeldes pekkis . See on ka mulle suur üllatus , sest kaitseliin on ju sama , mis eelmisel aastal , aga kaitse on olnud just selle pundi tugev külg . Eelmine hooaeg tuldi neljandaks ja pikalt oldi hooaja vältel liidrid . Ma ei oska siin mingit muud põhjust leida kui , üks on see ,et teatud põhjustel on kuttide mott maas ja/või teine põhjus on , ma vabandan ette , aga 97 -98 poisid , kes on liitunud ei kanna veel kaela , minu arvates olid need puhtalt kehalise kasvatuse rühmad mitte spordigrupid .
Hämmastav on ka see ,et tuli välja U-15 nimekiri ja sellisel suurel klubil nagu Nõmme Kalju ei ole
U -15 mitte ühtegi kutti satsis , U- 16 on 1 , U-17 on 1 ja U -18 ei ole ühtegi .

Jaan95
29.08.15, 17:28
Reimi jutu järgi on Pürg ikka väga nõrk Premium liiga jaoks.

staaaaaar
29.08.15, 19:15
Paistab et terja algus oli puhas joppamine. Samas mängijad, sama kooseis ja samad vahetused. Taktikaliselt ei suuda nőmme kalju enam isegi neljanda liiga vőistkonda üllatada. Noorendus kuurist ei hakka üldse rääkima kui liiiga vanim kooseis koguaeg.
Noortega see asi ka et üks asi on duublis hästi vői halvasti mängida teine asi on esindus meeskonnas. Duublite ja noorte satside tase on nii vői naa madalam ja teistsugune kui ML aga selleks et aru saada kas mängijast peale esiliiga asja on vőiks talle anda neid minuteid MLis. Siin palju räägitud Pürg no kui sa ei saa platsilegi siis mis stabiilsusest vői kindlusest saab rääkida üldse. Natuke nali on eeldada et 16-20 aastane mängija tuleb esiliiga A vői B tasemelt ja hakkab esimeste mängudega kohe paugutama. Lihtsalt ei kalju juhtkond ega treenerid ei usaldagi oma noori ja hetkel paistab et ei hakka ka. Loodetakse pidevalt sisse toodavatele mängijatele ja ehk Neemelo Purje ja Juki teevad selle mängu ära.

Jaan95
29.08.15, 19:20
Täna oli väga hästi näha, et kogenud kaljukate jalad värisesid ja löögid läksid vägagi headest kohtadest mööda. Jalad värisesid ka florakatel, mistõttu jäigi seis püsima.

rallikas
29.08.15, 20:36
Täna oli väga hästi näha, et kogenud kaljukate jalad värisesid ja löögid läksid vägagi headest kohtadest mööda. Jalad värisesid ka florakatel, mistõttu jäigi seis püsima.

lol @ värisesid.
Kogu ründeliini tegevus värava lähistel oli saamatu. Lihtsalt saamatu.

Hubert Gruber
29.08.15, 20:51
Ma ütleks ,et esimesed 5 minutit oli kindlasti Kalju ohtlikum , FCF oli krambis , esimest korda nägin ,et Norbert Hurt on närvis ja seda ta oli suht mängu lõpuni . Toshil oli mängu alguses 200 % võimalus , aga nohh .... ta mängib Eestis ja peale seda Toshi käkki sai FCF järjest enam mängu sisse oli sümpaatsem . Kalju vanakesed hakkasid väsima järjest ja järjest enam . Lõppus võeti riske , aga pigem olid FCF i kontrad ohtlikumad . Gussev oli ikka ülisümpaatne . Oleks Toshi selle ära löönud , siis oleks hoopis teine mäng olnud ,aga oleksid ei loe spordis .

Hubert Gruber
29.08.15, 20:51
Küsimus teadjameestele , miks Reginald koosseisu ei mahtunud täna ?

Marts
29.08.15, 21:09
Küsimus teadjameestele , miks Reginald koosseisu ei mahtunud täna ?

http://soccernet.ee/hurt-tahe-ja-iseloom-toid-voidu

Hubert Gruber
29.08.15, 21:35
http://soccernet.ee/hurt-tahe-ja-iseloom-toid-voidu

See on avalikkusele uudis , et vigastatud .

ööö
29.08.15, 22:00
Tundub,et Terjal on juhe koos.Ei ole normaalne,et mõni mees peab 90 min.juures mängima 4.erineval positsioonil.

Ratnikov
29.08.15, 22:10
Tundub,et Terjal on juhe koos.Ei ole normaalne,et mõni mees peab 90 min.juures mängima 4.erineval positsioonil.

Tartu Tammeka naiskonna mängijad mängivad 5-6 positsioonil.... Normaalne,täiesti normaalne.... Jalgpall on parem kui seks ja kui võtta nii et mäng=vahekord siis ega sai lõpeta samas positsioonis millega oled alustanud..... kamoon noh

Ratnikov
29.08.15, 22:11
See on avalikkusele uudis , et vigastatud .

Oled nagu olukorraga paremini kursis? Valgustad ehk?

Hubert Gruber
29.08.15, 23:19
Oled nagu olukorraga paremini kursis? Valgustad ehk?

Distsipliin , distsipliin , distsipliin ....

powerplay
29.08.15, 23:30
Küsimus Kalju fännidele ja klubi ninameestele:

Kuidas te näete oma meeskonda tulevikus ehk 1-2 aasta pärast Eesti Meistriliigas mängimas?
a) Praegused põhimehe ajavad palli taga ratastoolis
b) Panete 14-16aastased Kalju noored Meistriliigat mängima
c) Ostate naftarahade eest 10 uut meest igal hooajal

Tõstatan selle küsimuse, sest Kalju esindusmeeskonda registreeritud 16 mängijast on 9 meest vähemalt 30aastased. Tervelt 5 meest on vähemalt 32aastased. Lisaks tasub mainida, vähemalt 7 30aastast mängijat saab pidevalt mänguaega...

Ilmselt te kõik olete kursis sellega, aga keegi valgust tunneli lõpus ka näeb?

PraS
30.08.15, 00:02
Küsimus Kalju fännidele ja klubi ninameestele:

Kuidas te näete oma meeskonda tulevikus ehk 1-2 aasta pärast Eesti Meistriliigas mängimas?
a) Praegused põhimehe ajavad palli taga ratastoolis
b) Panete 14-16aastased Kalju noored Meistriliigat mängima
c) Ostate naftarahade eest 10 uut meest igal hooajal

Tõstatan selle küsimuse, sest Kalju esindusmeeskonda registreeritud 16 mängijast on 9 meest vähemalt 30aastased. Tervelt 5 meest on vähemalt 32aastased. Lisaks tasub mainida, vähemalt 7 30aastast mängijat saab pidevalt mänguaega...

Ilmselt te kõik olete kursis sellega, aga keegi valgust tunneli lõpus ka näeb?

Jalgpalli mängitaksegi 27-32 meestega. Tulevad uued kui vanad välja langevad jne.

Felipe
30.08.15, 10:04
Mis Kimbaloula ja Kreeka värgist sai?

E: http://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/nomme-kalju-voib-vaart-mangumehe-kaotada?id=72320243

-RoMaRiO-
01.09.15, 20:43
9 vooru enne lõppu 6-punktiline vahe ei kõla veel katatroofiliselt, aga alla 27p viimasest ringist tiitlit küll ei too. Ja pole kindel, kas seegi toob, sest Levadia on hetkel sellises hoos, et peale Kalju, Flora ja Infoneti pole ühtegi meeskonda, kellel oleks lootust punkte võtta. Ja siis võib ka Flora mängu sekkuda ehk ülimalt keeruline seis. Lootust veel ei kaota, aga vaikselt tuleb leppida mõttega, et 3ndat aastat järjest kujuneb novembrikuine mäng selliseks, kus tähistada midagi ei ole. Samas valmistaks rohkem tuskagi Levadia järjekordne tiitel. Seega las võidab parem Flora.

Ei tea, kuidas need asjad pärast esimest ringi nii kiiva kiskusid. Foorumis julgemad pakkusid, et Kalju läbib hooaja ilma kaotustega ja eks endalgi vaikselt tekkis mängupilti vaadates tunne, et ei kaotata kellelegi. Sellel, kus Levadia tol hetkel paiknes, ei hakka parem peatumagi. Hooaja üks tähtsamaid mänge leiab aset aga 29. sept. Narvas. Kui see võidetakse, siis võiks hooajale vähemalt "4" hindeks panna. Kui nüüd viimane ring muidugi just nii katastroofiliselt ei lõpetata, et Euroopa kohast ilma jäädakse.

Ratnikov
01.09.15, 20:53
99,9% tõenäosusega kui Kalju jääb esikolmikusse siis eurokaussi koht on garanteeritud
99,8% tõenäosusega Kalju jääbki esikolmikusse, mitte et ma oleks poolehoidja, vaid objektiivselt loota, et tõusevad oma siseprobleemidega kimpus olevad Infonet/Sillamäe tuhast, on naiivne....
Edasi on kõik juba Kalju enda käes. Levadia tundub stabiilsem olevat aga kui Morozoff naaseb siis tiitel on 75% Levadia oma ja kui Zlidnis naaseb ka siis Tammeka naiskond jääbki medalitest ilma.... Kui pr.Zlidnis-Morozov just Pärnuga ei liitu

Õhtulehe jalkatoimkond
04.09.15, 17:47
Hiiu staadion põrus valguskontrollis

http://www.ohtuleht.ee/692683/hiiu-staadion-porus-valguskontrollis

LeeMarx
11.09.15, 19:51
Kalju Meistriks!

ööö
11.09.15, 19:57
Näha ju ,et asjad jamad.T.Rüütli ju saadaval.Kurat muudatusi vaja.Kaua seda pimesikku mängitakse.Jõudu fännidele!

Jaan95
11.09.15, 19:59
Mis alal?

LeeMarx
11.09.15, 20:00
Mis alal?

Vabalangemises...

ööö
11.09.15, 20:07
Jaan95,kas sa nagu liiga vara veel ei ilgu?Levadiast te ei saa üle ega ümber juba aastaid!

Jaan95
11.09.15, 20:20
Kas mina kirjutasin: Kalju meistriks?

ööö
11.09.15, 20:30
Jaan95,mul üks poiss floras,üks kaljus,üks iirimaal,Ma elan kõigile nendele klubidele kaasa.Ei maksa õel olla või mis?

Jaan95
11.09.15, 20:43
Kuid kaljus pole tal lootustki kuhugile jõuda. Kalju eesmärgiks ongi mingit kõrtsi üleval pidada.

ööö
11.09.15, 20:48
Kuid kaljus pole tal lootustki kuhugile jõuda. Kalju eesmärgiks ongi mingit kõrtsi üleval pidada.

Ja see on sinu jalgpalli nägemus hetkel või mis?

ööö
11.09.15, 20:56
Jaan 95sinule veel natuke mõtlemist?Kas selles lesbi jalgpallis on meil kuhugi jõuda?

Jaan95
11.09.15, 20:59
Minu jalgpalli nägemus on, et olen Flora fänn. Kui sa ei tea, mida see tähendab, siis pole teha midagi.

ööö
11.09.15, 21:05
no ja miks sa siis kuulutad et keegi teises klubis kuhugi jõuda ei suuda

ööö
11.09.15, 21:23
Vaata Jaan95 ja paljud floora fännid ja kõigi teiste klubide fännid keda ma statal näen.Müts maha teie ees.Minule lähevad tõesti teie kommid korda ja ma austan neid mis tulevad reaalsusest.Aga siin foorumis on väga palju KÕHU-TUULtT tüüpidelt ,keda statal ei näe ja see teeb mind vägamurelikuks.

Ratnikov
11.09.15, 21:36
Jaan95,mul üks poiss floras,üks kaljus,üks iirimaal,Ma elan kõigile nendele klubidele kaasa.Ei maksa õel olla või mis?
Papa Puri a.k.a. Tõnis Mägi? O_o jalad mulle suhu.....

atleticomadrid
11.09.15, 21:40
Üks Puri jäi täna silma väga viisaka keelekasutusega äärekohtuniku suunas. " Kuule ohmoon, kas ma võin mängu astuda?"

ööö
11.09.15, 21:49
kuule nn,ratnikov miks sa kommid normaalsete jalka korufeede nime all,olgugi,et sinul ei ole nendega midagi pistmist.Minusilmis oled sa ammu tpopp!!!

PraS
11.09.15, 22:12
Mis te kaklete?
Kõik ju teavad,et Jaanil pole kõik korras.
Rääkige parem sellest,et mis olid tänase mängu murekohad ja kas Terja on ikka õige mees tippklubi eesotsas kui vormikõver totaalselt allamäge peale esimest ringi on läind.

Peale esimest ringi on ju kõik mehed aina sitemaks läinud.

gd77
11.09.15, 22:14
Tiitel on nüüd Kaljul kindlasti läinud.

Mõned puudused, mida meeskonnas näen:

1. Korraliku kaitsva pooliku(või kahe) puudumine. Oleks vaja mängijat, kes seisab õiges kohas(või kui on vales kohas, siis liigub ruttu õigesse), et vasted kohe maha võtta ja kiiresti palli ründavatele mängijate lükkab. Praegu sel kohal mängitavad mängijad on pigem ründava suunitlusega ja selle tõttu lekib keskelt korralikult.

2. Jalaga mängiva keskkaitsja(või kahe) puudumine. Esiteks, ainult kahe keskkaitsjaga terve hooaeg mängida on väga ohtlik, aga seni on enam-vähem õnneks läinud. Kuigi ilmselt on päris palju punkte kaduma läinud neis mängudes, kus Bärengrub või Rodrigues väljas on. Igatahes, on nad mõlemad päästvat tüüpi keskkaitsjad, kes oskavad ainult palli puhtaks lüüa. Ja seega läbi nende mängu ehitamine on aega raiskav ja tulemuseks on alati pikk pall.

3. Rotatsioonikarussell ründavate mängijatega. Leian, et on proovitud liiga palju erinevad kombinatsioone mängijatega eri positsioonidel. Et äkki juhtub midagi. Parem oleks olnud vast lasta mängijatel stabiilselt samadel kohtadel mängida ja tugevneda meeskonnana nii.

4. Mänguplaani suht puudumine. Üldine plaan tundub olevat aeglaselt palli kaitsjate vahel sööta ja siis kui kõik vastasmängijad on ammu kohad sisse võtnud, pikk pall ette vasakule panna, et äkki Kallaste, Purje, Lindpere midagi loovad. Tihti loovadki, aga väga raskelt. Listmann on veetnud pool hooaega mitte midagi tehes paremal äärel. See pole tema süü loomulikult, lihtsalt pall ei jõua sinna. Olen päris kindel, et kui enne hooaega Kalju ja Flora treenerid oleks vahetusse läinud, oleks Kalju tabelis esimene. Flora mäng on lihtsalt sisukam ja korralikult struktureeritud.

Marek_T
11.09.15, 22:19
Jaanil on rohkem korras kui ängistavalt suurel enamusel siin foorumis. Aga ma olen Märdiga nõus, ärgem kraagelgem.

Minus tekitas sellise tulemuse järel küsimusi see, et Kalju on Pärnu käest kahes enne tänast peetud mängus kolmest pääsenud kõrbenud sabasulgedega, aga läks ometi tänaselegi mängule vastu pingile istutatud ässadega. Tõenäosusteooriajumalal viskas täna kopa ette, näikse...

gd77
11.09.15, 22:26
Minus tekitas sellise tulemuse järel küsimusi see, et Kalju on Pärnu käest kahes enne tänast peetud mängus kolmest pääsenud kõrbenud sabasulgedega, aga läks ometi tänaselegi mängule vastu pingile istutatud ässadega. Tõenäosusteooriajumalal viskas täna kopa ette, näikse...

Pigem umbkaitses istumine ja kiiretele kontratele mängimine on Kalju vastu edukas mänguplaan.

Marek_T
11.09.15, 22:31
Pigem umbkaitses istumine ja kiiretele kontratele mängimine on Kalju vastu edukas mänguplaan.

Paberil eksisteerivat tasemevahet ja satside koosseise silmas pidades ei tohiks Kaljul sellise vastase vastu ka säärase mänguplaaniga raskusi tekkida. Ei tohtinuks ka Viljandis. Ega Paides. Aga näed...

PraS
11.09.15, 22:34
Jaanil on rohkem korras kui ängistavalt suurel enamusel siin foorumis.

Lihtsalt viimaste kuude tema väljaütlemised on kuidagi kergelt öeldes imelikud olnud, sellest ka selline sõnakõlks tema kohta.

Minu arust täitse normaalne lahendus,et Purje pingile jäeti(suur koormus ju koondise mängudes), kuid Kallaste oleks võin küll mängida.

ööö
11.09.15, 22:41
Õige Marek.Sellise satsiga ei tohiks nii sitasti mängida.Igor on võrreldes Terjaga kordades parem olnud või mis?

ööö
11.09.15, 23:02
Reim,Rüütli,Zelinski kõik on saadaval.Peaks olema loll,kui seda ei osata ära kasutada Kalju poolt.

Ratnikov
11.09.15, 23:12
Reim,Rüütli,Zelinski kõik on saadaval.Peaks olema loll,kui seda ei osata ära kasutada Kalju poolt.

reim on u21 hidkoutš zelinski levas abitreene lisaks tal vist pole PRO'd.... rüütli töötab EJL's

Ratnikov on poolvaba... vabad pro-treenerid on zamogilnõi ning jagudin

gd77
11.09.15, 23:19
Ükski neist ei tundu väga hea variant. Eelistaks mingit pärli(nagu Perhsson) välismaalt, kuid kahtlen, et Kalju õige inimese suudab leida.

Ratnikov
11.09.15, 23:25
Ükski neist ei tundu väga hea variant. Eelistaks mingit pärli(nagu Perhsson) välismaalt, kuid kahtlen, et Kalju õige inimese suudab leida.

Ferguson? Kalju oli ju otsimas.... Mees on täiesti vaba hetkel... abilisteks talle Keith Bananas ja Barnwell

gd77
11.09.15, 23:42
Äkki mõni pagulane on noor ja andekas treener?

gd77
11.09.15, 23:57
Aga tõsiselt, võib ju arvata, et eksisteerib kuskil Saksamaal/Norras/Rootsis/Taanis/jne ambitsoonidega treener, kes on nõus tulema siia väikse, aga äraelatava palga eest seiklema.

Ratnikov
12.09.15, 00:12
Aga tõsiselt, võib ju arvata, et eksisteerib kuskil Saksamaal/Norras/Rootsis/Taanis/jne ambitsoonidega treener, kes on nõus tulema siia väikse, aga äraelatava palga eest seiklema.

Bõšovets

willane
12.09.15, 00:13

lisan kohe mitu plussi.

INCE
12.09.15, 09:25
Kalju mängu iseloomustab hetkel üks sõna - tujutu.
Peale eurosarjast välja kukkumist ongi asjad liikunud kõige kaduva teed.
Ässad pingil - Kallaste, Listmann(?), Purje ? Aga ülejäänud põhikoosseis oli ju platsil ?!
Minu jaoks olid pigem küsimärgid, miks polnud Wakuid (kaardid?) ja miks mängis Kimbaloula ?
Vahetusest sisse tulnud Purje kasutegur jäigi pigem miinusmärgiga.
Kui keskväljal asju paika ei saa, siis võib ka medaliteni küündimine raskeks osutuda.

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 11:03
Asi pole veel ametlik, aga meie andmetel otsus juba tehtud. Kes Terja asemel siis? (http://www.rumodispo.com/news/terehhov-sacked)

Mister
12.09.15, 11:43
Opsops!

ööö
12.09.15, 11:49
Väga tahaks näha treenerina J.Litmaneni

Ratnikov
12.09.15, 12:13
Kus ta ennem treener olnd? Mis ta saavutused treenerina on? Lisaks tal pole PRO vaid A-litsens....

Ainult Prins!

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 12:20
Jaril on ka hetkel kiir oma elulooraamatut promma mis peaks ka Eestis ilmuma (mitte meie poolt kahjuks, aga Tänapäevalt).

ööö
12.09.15, 12:31
Meil paljud treenerid kohe meestega alustanud.Noorte töö puudub nii mitmelgi.

Ratnikov
12.09.15, 12:48
Meil paljud treenerid kohe meestega alustanud.Noorte töö puudub nii mitmelgi.

Asi selles et PL's tohib ta vaid abitreener ollagi

Kalju probleem selles et liidrid on vanad asendada neid pole ning sisuliselt JKNKFC ainus klubi kellele KTM reegel tegi vaid halba. Kui platsil pn KTM JKNKFC on pmst 10kesi mängimas

staaaaaar
12.09.15, 13:07
Ma ei usu et asi KTMis pigem terja väga puudulikus taktikalises pooles. Peale selle tundub et Terja pole ka Prinsi ega Kristali tüüpi et suudaks mängijad hirmutada mängima. Samas kui aus olla kas mängupilt üldse Terjal ja Prinsil erineb mőlemad kisavad et laske pikk ette ja rohkem grosse vaja.

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 13:07
Asi selles et PL's tohib ta vaid abitreener ollagi

Kalju probleem selles et liidrid on vanad asendada neid pole ning sisuliselt JKNKFC ainus klubi kellele KTM reegel tegi vaid halba. Kui platsil pn KTM JKNKFC on pmst 10kesi mängimas

Reeglid on mis on, me kõik teame kust nad tulevad ja kuhu lähevad (kellele persse, kellele kasuks).
Tagantjärele pole mõtte see KTM'i jabur vastu võidelda, tuleks enne kui reeglid on paigas pandud mölisema. Miks klubi ise ei tee?

-RoMaRiO-
12.09.15, 13:24
Mõni voor tagasi ei oleks uskunud, et tänases Flora - Sillamäe mängus olen sunnitud Florale pöialt hoidma. Ütleb vist hetke olukorra kohta kõike.

head aega Terja, oli väga ilusaid hetki, aga asjad on hetkel nii halvad, et praegune pornograafia ületab isegi 2010 hooaja oma.

Rein
12.09.15, 15:15
Väga tahaks näha treenerina J.Litmaneni

Äkki hoopis Aksalu 😀

ööö
12.09.15, 15:22
Äkki hoopis Aksalu ��

Miks mitte tulevikus?

Piksenool
12.09.15, 15:31
Lõbus sambajalgpall Nõmmele tagasi ja Fredo Getulio Aurelio taas pukki!
Plusse on tal omajagu. Tunneb NKFC mängijaid läbi ja lõhki. Eesti liiga ja kliimaga harjunud. Brasiilias on kindlasti tuttavaid, kes suudavad uued Nunesed ja Arrudad siia soovitada. Välismaalane.
Miinuseid nagu ei näegi.

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 15:42
Plusse on tal omajagu. Tunneb NKFC mängijaid läbi ja lõhki. Eesti liiga ja kliimaga harjunud. Brasiilias on kindlasti tuttavaid, kes suudavad uued Nunesed ja Arrudad siia soovitada. Välismaalane.
Miinuseid nagu ei näegi.

Jah, minu jaoks see on kõige ilmselt variand, rohekm kui Zaur.
Vahemalt hooaja lõpuni, siis pärast nullist.

Ratnikov
12.09.15, 16:06
Jah, minu jaoks see on kõige ilmselt variand, rohekm kui Zaur.
Vahemalt hooaja lõpuni, siis pärast nullist.

Tereh off Jagud in

ööö
12.09.15, 17:04
Ja Brasiilia aeg on siis tagasi hetkel!

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 17:04
Tereh off Jagud in

Ahahah :D

Ratnikov
12.09.15, 17:12
Ja Brasiilia aeg on siis tagasi hetkel!

Kui flora kaotab sillamäele või ei võida siis on tõenäoline et sm Terehov jääb ametisse....

ivar5lepik
12.09.15, 17:36
Miinuseid nagu ei näegi.

Liiga võidaks sellest küll. Taktikaliselt ta muidugi eriline pärl ei ole.

Samas kas sellise mängijatevalikuga on üldse vaja olla...

chac
12.09.15, 18:47
Liiga võidaks sellest küll. Taktikaliselt ta muidugi eriline pärl ei ole.

Samas kas sellise mängijatevalikuga on üldse vaja olla...

kes eesti treeneritest üldse taktikaliselt "pärl" oleks :D

maamesilane
12.09.15, 19:01
Minu valik: Vazinski,DiCanio,Klopp!

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 20:20
kes eesti treeneritest üldse taktikaliselt "pärl" oleks :D

...Zamolginõi... #TrollFace

Rumori di Spogliatoio
12.09.15, 20:58
Tagasi teemasse, arvan et Getulio on kõige parem variant.
Mees on 8 aastat klubis töötanud, teab mängijat ja 'environment', ta võib juurde panna lisa mtivatsioon.
Nüüd pole väja midagi uut ja radikaalne sisse tuua, aga lihtsalt ilus hästi hooajast lõpetada mis Kaljule tähendab 3 koht ja Eurokoha ja raha.
Teised otsused tasub teha talveks.

Captain
13.09.15, 12:27
Ametlikku infot pole ikka tulnud?

gd77
13.09.15, 13:37
Vaatasin kellega lepingud järgmiseks hooajaks olemas on ja seis väga halb ei ole. Kokku saaks sellise algviisiku:

Purje

Kimbaloula Lindpere Dmitrijev Listmann

Reginald

Junolainen Kuusk Pürg Mööl

Teleš

Ja pingilt oleks võtta arvestatavatest mängijatest Kirss, Järva ja Kaldma.

Ilmne tiitlifavoriit ei ole, aga heal õnnel võib heitlusesse sekkuda küll. Keskkaitse vajab palju abi, aga mujal vähemalt esimese valiku mängijad väga head. Korralik noorenduskuur oleks see ka muidugi.

Mitte, et ma arvan, et vähemalt mõndade vanadega uusi lepinguid ei sõlmita(või muid mängijaid juurde ei tooda,) aga kui ei sõlmitagi, pole hullu.

Hubert Gruber
13.09.15, 16:24
Vaatasin kellega lepingud järgmiseks hooajaks olemas on ja seis väga halb ei ole. Kokku saaks sellise algviisiku:

Purje

Kimbaloula Lindpere Dmitrijev Listmann

Reginald

Junolainen Kuusk Pürg Mööl

Teleš

Ja pingilt oleks võtta arvestatavatest mängijatest Kirss, Järva ja Kaldma.

Ilmne tiitlifavoriit ei ole, aga heal õnnel võib heitlusesse sekkuda küll. Keskkaitse vajab palju abi, aga mujal vähemalt esimese valiku mängijad väga head. Korralik noorenduskuur oleks see ka muidugi.

Mitte, et ma arvan, et vähemalt mõndade vanadega uusi lepinguid ei sõlmita(või muid mängijaid juurde ei tooda,) aga kui ei sõlmitagi, pole hullu.

Kas Reginaldil on leping Kaljuga ka hooajaks 2015-16 ? Suvisest intervjuust küll sellist muljet ei jäänud .

Hubert Gruber
13.09.15, 16:30
Tagasi teemasse, arvan et Getulio on kõige parem variant.
Mees on 8 aastat klubis töötanud, teab mängijat ja 'environment', ta võib juurde panna lisa mtivatsioon.
Nüüd pole väja midagi uut ja radikaalne sisse tuua, aga lihtsalt ilus hästi hooajast lõpetada mis Kaljule tähendab 3 koht ja Eurokoha ja raha.
Teised otsused tasub teha talveks.

Getulio pole kindlasti mingi 5 + vend . Selle tõestuseks on kui pe ..e ta on keeranud selle naiste satsi , teiseks tal on kogu aeg trennist trenni ühed ja samad harjutused , lõpuks tal pole mune , ongi siuke lükata tõmmata vend . Eks ta peab Passi ka vaatama, et kuidas ta leiva lauale teenib ...

Zaur oleks 10 x parem kandidaat , Lindpere on ta oma õpilane , väidetavalt parim tema õpilane , Zaur suudaks seal meestel motivatsiooni üles kerida , aga kardan ,et Zaur ei tahtnud seda kohta või ei sobinud ta ka Kunole ,sest ta pole nii lükata - tõmmata

Pärnu mängu järel õtleks ,et ka meeste füüsis oli kehva ,et peaks ka füüsilise treenerile otsa vaatama .

Pikemas perspektiivis arvan ,et hakatakse otsima uueks aastaks uut treenerit välismaalt , tunne on selline , kas see leiataks eon iseasi ja mis tasemel ta leitakse ja kas ta sobib siia .

gd77
13.09.15, 22:20
Kas Reginaldil on leping Kaljuga ka hooajaks 2015-16 ? Suvisest intervjuust küll sellist muljet ei jäänud .

Mitte ainult hooajaks 15-16, vaid kuni 17-18. Iseasi kuidas klubil reaalselt tema ja Kimbaloulaga suhted on. Seni ei tundu, et mängijad siin olla tahavad. Kalju peaks tõsiselt mingisuguse mediaatori/spordipsühholoogia/mängijate atašee palkamist kaaluma.

ericbana
14.09.15, 12:01
On Nõmme Kalju sportlikult poolelt nagu on, aga no pressiteenistuse pool + Tehva on ikka aasta klounid kogu praeguse olukorraga. Faking peatreeneri ametist vabastamise kohta ei suudeta kodulehele isegi lakoonilist teadet panna?! Jääb arusaamatuks, mida oodatakse. Või on lihtsalt nii pohhui? Selleasemel on kodulehel uudis, kuidas Jarmo Ahjupera esitleb mingit Ristikheina kohvikut mingisuguste räime ja veiseliha burgeritega. Mida helli?

Aga eks Kaljul on alati tilu-lilu enne sportlikku poolt käinud. Seetõttu ei üllatun ehk liigselt hetkel.

gd77
14.09.15, 12:07
Olen esimest aastat pika aja jooksul Eestis ja kuna Hiiu Staadion on kodu lähedal, siis otsustasin Nõmme Kalju mänge vaatamas hakata käima. Aga meeskonna ümber ja sees käiv amatöörlik klounaad ei kutsu järgmine hooaeg absoluutselt tagasi.

fcfloraforever
14.09.15, 12:20
On Nõmme Kalju sportlikult poolelt nagu on, aga no pressiteenistuse pool + Tehva on ikka aasta klounid kogu praeguse olukorraga. Faking peatreeneri ametist vabastamise kohta ei suudeta kodulehele isegi lakoonilist teadet panna?! Jääb arusaamatuks, mida oodatakse. Või on lihtsalt nii pohhui? Selleasemel on kodulehel uudis, kuidas Jarmo Ahjupera esitleb mingit Ristikheina kohvikut mingisuguste räime ja veiseliha burgeritega. Mida helli?

Aga eks Kaljul on alati tilu-lilu enne sportlikku poolt käinud. Seetõttu ei üllatun ehk liigselt hetkel.

No offence aga Kalju pressiteenistus on pikemat aega juba paras nali olnud.

ericbana
14.09.15, 12:28
No offence aga Kalju pressiteenistus on pikemat aega juba paras nali olnud.

Kuna järjepidevalt ei jälgi, siis isiklikult ei teadnud, et päris selline nali. Aga kriitilistes olukordades vist on tõesti juba mitmes kord nii olnud, et olukorda kajastavad teised väljaanded peavad uudise lõppu lisama "pressiesindajat ja Kuno Tehvat tabada ei õnnestunud"

Rumori di Spogliatoio
14.09.15, 12:29
Aga Baranovi juttule mitte keegi vastas...iga klubil on oma propaganda masin.

Mister
14.09.15, 13:53
Kalju pressiteenistus on läbi aegade paras nali olnud. Ei tea, mille eest pressiesindaja palka saab või kas üldse selline tegelane klubis olemaski on.

fcfloraforever
14.09.15, 13:54
Aga Baranovi juttule mitte keegi vastas...iga klubil on oma propaganda masin.
Minu teada tuli Flora poolt pressiteade välja koos klubipoolse kommentaariga. Saan aru, et sind torgib endiselt Baranovi isiklik põhjus, siis anna andeks aga kellegi isiklikku elu ei pea mitte keegi peale isiku enda kommenteerima.

urmar
14.09.15, 13:57
Olen ka ikka Kalju kodukat aegajalt jälginud. Pole minu asi seda kritiseerida, aga kiita pole ka millegi eest. Ka Facebooki suunavat linki pole siiamaani tööle saadud.

Rumori di Spogliatoio
14.09.15, 15:09
Minu teada tuli Flora poolt pressiteade välja koos klubipoolse kommentaariga. Saan aru, et sind torgib endiselt Baranovi isiklik põhjus, siis anna andeks aga kellegi isiklikku elu ei pea mitte keegi peale isiku enda kommenteerima.

Aga kui mängija tahab palgatõus see pole nii 'isiklik' asi juba mõjutab meeskonna sisi atmosfäär et äkki keegi teine tahaks rohkem pappi taskus.
Ja minu teada, see 'isiklik põhjus' välja tommati klubi, treener ja mängija ise, mitte mina. Anna andeks.

'On a side note': allikas kes Baranovi jutte mulle rääkis on sama kes mulle andis teada et Terja sai kinga.

Rumori di Spogliatoio
14.09.15, 15:46
Noh, nüüd ametlik, võite jalga puhkata.

football2u
14.09.15, 15:50
Meedia võib spekuleerida ja uurida, kuid nüüd on igatahes asi ametlik ning kinnitatud.
http://www.jkkalju.ee/sergei-terehhov-astus-peatreeneri-kohalt-tagasi/

dobermann
14.09.15, 17:09
Meedia võib spekuleerida ja uurida, kuid nüüd on igatahes asi ametlik ning kinnitatud.

Hea pilt teate juures! :)

Rumori di Spogliatoio
14.09.15, 17:47
Järvela vihjes Twitteris et ei usu et Terja tagasi astus vaid vallandati (oma andmetel). Ma olen sellega nõus, ka minu andmetel polnud tagasiastumine.
Provokatiivne küsimus: kas eesti jalgpalli ajakirjandus spekuleerib ja uurib ainult kui puudub Kalju või Levadia?

Loodetavasti see küsimus pole nüüd kustutatud laimamise vabandusega, minimaalne sõnavabadus foruumis peaks olema, eks.

fcfloraforever
14.09.15, 18:45
Järvela vihjes Twitteris et ei usu et Terja tagasi astus vaid vallandati (oma andmetel). Ma olen sellega nõus, ka minu andmetel polnud tagasiastumine.
Provokatiivne küsimus: kas eesti jalgpalli ajakirjandus spekuleerib ja uurib ainult kui puudub Kalju või Levadia?

Loodetavasti see küsimus pole nüüd kustutatud laimamise vabandusega, minimaalne sõnavabadus foruumis peaks olema, eks.

Mida sa siis spekuleerida tahad teiste klubide kohta?

eika
14.09.15, 18:47
et mis värk selle Baranoviga ikka oli?

Ratnikov
14.09.15, 18:59
Järvelat ma ei usaldaks.... Huvitav kes see allikas oli siis?
Kas Tehva ise ütles, et jou vallandasin selle luuseri ära.... Tavamängijal tavaliselt pohui kas treener ise palus ennast teisele tööle üle viia või vallandatud ära

Sest et ta ei usu on tema isiklik mure - mitte pole vaja kirjutada möla stiilis: eile jõin Nõmme Kalju juhatusse kuuluva inimesega ja ta rääkis mulle seda teist ja kolmandat.... õxpert rsk :)

Baranoviga kui ei eksi jama algas juba 2013a sügisel kui tema sõprade sõnul (tekkis küsimus ühe kaugsõidu ajal, et kuidas Baranovil läheb, ega tai taha uut klubi endale jne) keegi daam Sillamäelt aitas tal lepinguga ennast kurssi viia aga Nikita ei olnud kuidagi selle lepinguga nõus - võimalik et asi toimus 2014a - see eelmine soccernetielu tundub nii ammune asi olevat :)

Eesti ajakirjandus ei uuri ega spekuleeri objektide puudumise tõttu....

Nagu laulus - Rikkus piiri Vene MIG - see on Pohlaku intriig; Jättis Borni maha Stig -ons taas Pohlaku intriig

ivar5lepik
14.09.15, 19:45

Rait, mis nii kaua võttis?

Piksenool
14.09.15, 19:59
Rait, mis nii kaua võttis?

Kahtlustan, et aega võttis see, kuidas seda asja sõnastada. Kas nii, et Kuno soovil või vabatahtlikult omal soovil, või nii, et omal soovil, aga seda võimalusega hiljem peatreerneriks tagasi hakata.

Marts
14.09.15, 20:27
Väheke OT-d kah: Kaljule tehti täna Kanal2-s väheke promo "Köögis". Pareiko tegi kah etteaste. ;)

Silver
14.09.15, 21:14
Koosolek oli täna, mida sa ikka varem kired..

marcello
14.09.15, 22:09
Väheke OT-d kah: Kaljule tehti täna Kanal2-s väheke promo "Köögis". Pareiko tegi kah etteaste. ;)

Esimest korda vaatasid?

Marts
14.09.15, 22:28
Põhimõtteliselt küll jah. :)

Gallacher
14.09.15, 23:05

Oleks ka veider ja ehk isegi ajalooline sündmus, kui treener täitsa vabal tahtel, ilma mingi surveta tagasi astuks.

vincent
15.09.15, 00:33
Koosolek oli täna, mida sa ikka varem kired..

Lihtsalt veidi naljakas, kui ajakirjanik käib trennis, kus uus treener kinnitab kaamera ees, et ta on nüüd uus treener, ja üks juhtivmängijaid kinnitab kaamera ees, et neil on nüüd uus treener, erinevates portaalides ilmuvad sellesisulised uudised, aga klubi vaikib jätkuvalt, nagu poleks mitte midagi muutunud. Arusaadav, et emotsiooni pealt ei taheta paugutada, aga läbinisti sõbralik soovitus - piisanud oleks lühikesest pressiteatest, kus nenditakse fakti, et kodanik A lahkus ja kodanik B tuli asemele, aga täpsemaid kommentaare jagame siis ja siis. Ja poleks mingit segadust.

$$$
15.09.15, 15:21
Lihtsalt veidi naljakas, kui ajakirjanik käib trennis, kus uus treener kinnitab kaamera ees, et ta on nüüd uus treener, ja üks juhtivmängijaid kinnitab kaamera ees, et neil on nüüd uus treener, erinevates portaalides ilmuvad sellesisulised uudised, aga klubi vaikib jätkuvalt, nagu poleks mitte midagi muutunud. Arusaadav, et emotsiooni pealt ei taheta paugutada, aga läbinisti sõbralik soovitus - piisanud oleks lühikesest pressiteatest, kus nenditakse fakti, et kodanik A lahkus ja kodanik B tuli asemele, aga täpsemaid kommentaare jagame siis ja siis. Ja poleks mingit segadust.

Äkki oli vaja paberid enne korda saada?

U2
15.09.15, 19:31
Terehhoviga koos oleks võinud Kimbaloula minema saata.Totaalselt null tänases mangus.

-RoMaRiO-
16.09.15, 08:22
Üle pika aja, kus ei tahaks meeskonnale midagi ette heita. Võideldi, taheti aga eilsel päeval sellest kahjuks ei piisanud. Olukord on aga nüüd juba selline, et kui Infonetile kaotame, siis on vahe 2p ning ei ole see Euroopa kohtki enam miskit kindel.

aga ehk ongi elus tähtsamaid asju kui mõne spordivõistluse tulemus. Sesmõttes Myrgel ja co, kes eilse ürituse läbi viisid, siis siiralt äge!

gd77
16.09.15, 08:39
Üle pika aja, kus ei tahaks meeskonnale midagi ette heita. Võideldi, taheti aga eilsel päeval sellest kahjuks ei piisanud.

Natuke heidaks ikka ette. Miks vasturünnakutest nii palju lekib, miks ründajad nii nüridad on jne.

INCE
16.09.15, 09:00
Natuke heidaks ikka ette. Miks vasturünnakutest nii palju lekib, miks ründajad nii nüridad on jne.

Eile siis selgus, et asi ei ole Terehhovis.
Nagu Lindpere intervjuus korduvalt mainis lihtsad ja lapsikud, lihtsad ja lapsikud ... et nagu noorteklass :)

willane
16.09.15, 09:08
Eile siis selgus, et asi ei ole Terehhovis.
Nagu Lindpere intervjuus korduvalt mainis lihtsad ja lapsikud, lihtsad ja lapsikud ... et nagu noorteklass :)

sama võib ju öelda ka ründajate kohta. ei jõua kokku lugeda kui palju võimalusi on neile loodud ja nende poolt luhta lastud.

football2u
16.09.15, 11:23
Palju õnne Florale!
Vägisi hakkab tunduma, et Eesti meistritiitel jääb meie jaoks selleks hooajaks kaugeks. Realistlikult. Aga kuni matemaatiline võimalus on, peab uskuma.
Samas tänavusest hooajast on ette näidata Eesti karikavõit, kus poolfinaalis alistati just Flora. Kerge lohutus seegi :rolleyes:

ööö
16.09.15, 12:08
See vaegnägijate toomine jalgpallijuurde oli väga tänuväärt üritus!

fcfloraforever
16.09.15, 15:38
Kiidaks samuti vaegnägijatele korraldatud üritust. Kõrge viis!

-RoMaRiO-
16.09.15, 16:02

See on juba teine teema. Mind on pool hooaega kestnud halbade ja tahtejõuetute esitustega nii "ära hellitatud", et kui mehed vähemalt tahavad väljakul olla, siis juba on tore. Noh, nagu rahvasport juba, kus osavõtt on tähtsam kui võit.

Hubert Gruber
20.09.15, 18:53
Kalju noored võitsid " järgmise aasta " Premium Liiga klubi ja pole enam punase laterna rollis . TUBLID !

kesa
26.09.15, 16:26
Kaua see mr.Aurelio Eestis juba elab.. ja ikka ei suuda intervjuud eesti keeles anda...põmmpea!

fcfloraforever
26.09.15, 18:48
Aitüma, härrased !

Hubert Gruber
26.09.15, 20:22
Kaua see mr.Aurelio Eestis juba elab.. ja ikka ei suuda intervjuud eesti keeles anda...põmmpea!

Ei saa ju nõuda 60a mehelt ,et ta hakkaks kohalikku keelt õppima . Tema tuli ju siia oma treeneri teadmisi edasi andma ja tuli siia tööle . Pigem võiks sarnase küsimuse küsida Bondarenkolt või Pushtovilt.

Getu saabus siia 2007 .

Hubert Gruber
26.09.15, 20:25
Täna peab Getut kiitma ,et vanal ikka on munad . Tõi Sörka sisse keda ma olen eelnevalt korduvalt kiitnud ja kõik räägivad mulle vastu ,et mees oskab mängida vaid esiliigas , aga siin on teine tase . Kutt vajutas selliseid tsenderdusi ,et löö vaid kastist ära , ok julgust oleks veel vaja .

Karu sissetoomine oli muidugi ka võlurikäik . Vana on aeglane küll ,aga k..t ta on nii suur ja tugev ,et tõesti valmistab kastis ikka igale meeskonnale probleeme .

Kas Kalju uus tulemine ?

ericbana
26.09.15, 20:33
Täna peab Getut kiitma ,et vanal ikka on munad . Tõi Sörka sisse keda ma olen eelnevalt korduvalt kiitnud ja kõik räägivad mulle vastu ,et mees oskab mängida vaid esiliigas , aga siin on teine tase . Kutt vajutas selliseid tsenderdusi ,et löö vaid kastist ära , ok julgust oleks veel vaja .

lol. Päris suured munad küll, kui klubil oli üldse 3 KTM-i meeskonnas täna, kellest üks peab alustama. Arvestades, et teised kaks olid Pürg ja Järva, siis oli sisuliselt sundkäik see.

Hubert Gruber
26.09.15, 20:43
lol. Päris suured munad küll, kui klubil oli üldse 3 KTM-i meeskonnas täna, kellest üks peab alustama. Arvestades, et teised kaks olid Pürg ja Järva, siis oli sisuliselt sundkäik see.

Nalja teed või ?

Järva on ikka puhas äär . Sörka koht on keskpoolik , ok ta on mänginud ka keskkaitset ja äärekaitset , aga rääkida ,et tema panemine äärepoolikusse oli sundkäik ...

Nahkpea
26.09.15, 20:46
Nalja teed või ?

Järva on ikka puhas äär . Sörka koht on keskpoolik , ok ta on mänginud ka keskkaitset ja äärekaitset , aga rääkida ,et tema panemine äärepoolikusse oli sundkäik ...

Siiski. Põhimõtteliselt oli Getuliol kaks varianti, kas Kaldma või Järva. Ju siis treeningute põhjal otsustas esimese kasuks, kuid seda võib ikkagi sundkäiguna võtta. Oleks Listmann tervise juures olnud, poleks seda ju nagunii juhtunud.

Hubert Gruber
26.09.15, 20:59
Siiski. Põhimõtteliselt oli Getuliol kaks varianti, kas Kaldma või Järva. Ju siis treeningute põhjal otsustas esimese kasuks, kuid seda võib ikkagi sundkäiguna võtta. Oleks Listmann tervise juures olnud, poleks seda ju nagunii juhtunud.

Imelikud loogikad Teil , aga eks see tõeline jalgpallifänn ongi imelik inimene

mjaasa
26.09.15, 21:00
Ei saa ju nõuda 60a mehelt ,et ta hakkaks kohalikku keelt õppima . Tema tuli ju siia oma treeneri teadmisi edasi andma ja tuli siia tööle . Pigem võiks sarnase küsimuse küsida Bondarenkolt või Pushtovilt.

Getu saabus siia 2007 .

Kas ta mitte Rakveres nüüd eesti keeles ei räägi?

Hubert Gruber
26.09.15, 21:04

Vabandan Bondarenko ees , kui see vastab tõele !

Kindlasti haritud inimene , üks väheseid jalgpallitreenereid Eestis , kellel lisaks nn jalgpalli treeneri listentsile on olemas ka pedagoogiline kõrgharidus .

odralauk
26.09.15, 21:11

Räägib eesti keelt väga hästi.

Ratnikov
26.09.15, 21:14

Puštov riigikeelt valdab üsna heal tasemel - Meltsi ja Elhi nii tema kui ka Bragin Andrejeviga suhtlevad vaid eesti keeles

Kristal aasta tagasi (kuidas sel aastal ei oska öelda) valis töökeeleks vähemalt riietusruumis vene keele....

Hubert Gruber
26.09.15, 21:20
Puštov riigikeelt valdab üsna heal tasemel - Meltsi ja Elhi nii tema kui ka Bragin Andrejeviga suhtlevad vaid eesti keeles

Kristal aasta tagasi (kuidas sel aastal ei oska öelda) valis töökeeleks vähemalt riietusruumis vene keele....

Aga miks Pushtov siis intervjuusid annab vene keeles ? Kas ta ei austa maad kus ta elab ?

vincent
26.09.15, 21:31
Aga miks Pushtov siis intervjuusid annab vene keeles ? Kas ta ei austa maad kus ta elab ?

Pigem tunneb ennast lihtsalt ebakindlalt, üks asi on siiski trennis mängijatega suhelda ja teine kaamera ees rääkida. Mingit mitteaustamise juttu ma tema puhul küll ei võtaks absoluutselt üles, asjad ei pea alati nii tobedalt mustvalged olema.

Ja et natukenegi tagasi teemasse minna, siis minu arust piisab täiesti, kui vaadata Järva viimaseid sooritusi põhimeeskonna eest, et aru saada, miks Getu täna Kaldmat eelistas. Olgu või positsioonist väljas. Midagi imelikku seal küll pole.

Ratnikov
26.09.15, 21:53

Sulle jeblaanile teadmiseks - Puštov austab maad kus elab - kui sa ei tunne inimest siis pole mingit paska suust välja ajada. Veel niipalju infoks, et ta suhtleb välismängijatega võõrkeeltes ka - Lehtoneniga soome keeles (2013a), Manucho, Hajdari ja Aidaraga inglise keeles....
Niipalju veel austamiseks: põline ukrainlane Vitali Kvartsjanõi (Lutski Volõni peatreener) annab intervjuusid samuti vene keeles, mitte sprst et ta ukraina keelt ei oska üldse, vaid, et ta suuline ukraina keel on väga halb - kui Puštovilt oleks mingi nn ETV ajakirjanik võtnud vjuud eesti keeles siis oleks Puštov talle eesti keeles ka vastanud - isiklik kogemus - mu esimene vjuu Puštoviga oli just eesti keeles, kuigi oli tunda, et vene keeles mees oskab anda rohkem huvitavat ja kasulikku infot kui eesti keeles....

Aloha rsk

Hubert Gruber
26.09.15, 22:09
Sulle jeblaanile teadmiseks - Puštov austab maad kus elab - kui sa ei tunne inimest siis pole mingit paska suust välja ajada. Veel niipalju infoks, et ta suhtleb välismängijatega võõrkeeltes ka - Lehtoneniga soome keeles (2013a), Manucho, Hajdari ja Aidaraga inglise keeles....
Niipalju veel austamiseks: põline ukrainlane Vitali Kvartsjanõi (Lutski Volõni peatreener) annab intervjuusid samuti vene keeles, mitte sprst et ta ukraina keelt ei oska üldse, vaid, et ta suuline ukraina keel on väga halb - kui Puštovilt oleks mingi nn ETV ajakirjanik võtnud vjuud eesti keeles siis oleks Puštov talle eesti keeles ka vastanud - isiklik kogemus - mu esimene vjuu Puštoviga oli just eesti keeles, kuigi oli tunda, et vene keeles mees oskab anda rohkem huvitavat ja kasulikku infot kui eesti keeles....

Aloha rsk

Siis on ju tore kui Sasha austab Eestimaad ja oskab siinses keeles suhelda . Näe minu teadmised ka temast tõusid ja austus tema vastu . Vaat kuidas diskussioon täna on meid targemaks teinud .

Sellepärast ei maksa kohe sõimama hakata .

Kui sulle aga meeldib sõimata , siis ...

Kas Sa kuivand põdrasitta oled unes näinud ?

Jaan95
26.09.15, 22:10

Aloha rsk

Ma olen Puštoviga rääkinud nii eesti kui ka vene keeles. Eesti keel on päris korralik.

Andres.
26.09.15, 22:20
Vabandan kaljukate ees, et off-topicut jätkan. Kinnitan, et Bondarenko saab eesti keeles täitsa okeilt hakkama. Ega tal siin peale Akimovi olegi väga kellegagi vene keelt rääkida. Hätta jääb, siis paneb paar lauset ingliset. Viimastes mängujärgsetes videointekates on ka eesti keeles rääkinud, aga ega ta neid kaamera ees esinemisi ei naudi. Nagu siin Vincent õigesti Pushtovi kohta välja tõi, siis trenniandmine ja video värk on kaks erinevat asja. See mitteaustamise jutt on vähe üle pingutatud. Vägisi eesti keelt pressida siis tulevad need intekad sama sisukad nagu nad Zauriga kipuvad olema. Sorri.

Ja kui üritada kuidagi Kalju teemasse tagasi triivida, siis nii palju kui tänast mängu nägin, kuni Neemelo sekkumiseni, siis ei uskunud küll, et Kalju siit kuidagi tagasi tuleb.

bubbles
26.09.15, 23:22
Aurelio ei oska üldse riigikeelt? Ma olen nagu kuskilt kuulnud, et midagi ikka suudab rääkida (võibolla ajan kellegiga segamini). Ju siis tal on ka mugavam anda intervjuud teises keeles mida paremini oskab? Ehk mõni Kalju kõvem fänn oskab öelda kuidas tal meie riigikeelega lood on.

Hubert Gruber
27.09.15, 09:53
See mis Zauri suust tuleb igal ETV ülekande vaheajal on muidugi " puhas kuld " , aga ERR võiks teha mehele teene ja lindistada seda kevadel ja lasta vaheajal linti , siis saaks mees varem riietusruumi poiste psühholoogiat tõstma ja motivatsioonikõnet pidama .

Minul on see igatahes peas :)

-RoMaRiO-
27.09.15, 13:44
Ei tulnudki 13-mänguline seeria ära. :)

Kaldma oli väga tubli. Oluliselt parem kui Listmann ja Järva hooaja teine pool kokku.
Huviga vaataks, et mis liigasse see Kimbaloula siirdub. lollol
Keskkaitsjate aeglus tekitas muret juba hooajaeelsel turniiril, kuid hooaja käigus üleliia isegi silma ei paistnud. Eilne näitas taas selle kitsaskoha ikka väga selgelt ära.
Karu on ikka tubli vahetusmees.
Ning Florale õnne ja palun ärge seda persske keerake.

football2u
27.09.15, 15:24
Aurelio ei oska üldse riigikeelt? Ma olen nagu kuskilt kuulnud, et midagi ikka suudab rääkida (võibolla ajan kellegiga segamini). Ju siis tal on ka mugavam anda intervjuud teises keeles mida paremini oskab? Ehk mõni Kalju kõvem fänn oskab öelda kuidas tal meie riigikeelega lood on.

Getu suudab Eesti keelt rääkida, kuid enamasti ta seda ei tee, sest välismaalaste jaoks on Eesti vähemalt ühes asjas mõnus riik - siin räägib pmst igaüks inglise keelt. Intervjuude andmine on samuti selle taga, et ta tunneb end palju mugavamalt inglise kui eesti keelt rääkides.

Hubert Gruber
27.09.15, 18:38
Getu suudab Eesti keelt rääkida, kuid enamasti ta seda ei tee, sest välismaalaste jaoks on Eesti vähemalt ühes asjas mõnus riik - siin räägib pmst igaüks inglise keelt. Intervjuude andmine on samuti selle taga, et ta tunneb end palju mugavamalt inglise kui eesti keelt rääkides.

Jääme nüüd ikka ausaks , Getulio ei räägi päris kindlasti eesti keelt . Muidu veel Essti jalgpalli faktikuningas Kesa , kes selle küsimuse püstitas kirjutab oma faktiraamatusse miingit jama .

Ma kirjutan alla sellele , et Getu räägib soome keelt Harju keskmisel tasemel ja saab aru soome keelest .

Samas ma ei leia ,et saab nõuda ,et isik , kes saabub uuele maale 52 -53 a lt ja hiljem teeb otsuse end selle maaga siduda ,et ta hakkab siinset keelt õppima 57 -58-lt veel ootamatum 61 a lt .

Räägime parem spordist :)

Stok
27.09.15, 19:17
Keeleoskus pole küll mingi jalgpallitreenerite mõõdupuu. Kui Mourinho tahaks Eestisse tööle tulla, siis teda ei võetaks, kuna ei tonka meie keelt?

gd77
27.09.15, 20:29
Keelteoskuse kohta ei oska öelda, aga Kalju asjapulkadele teadmiseks, et Mika "Bana" Lehkosuo võib varsti treenerina saadaval olla.

Ratnikov
27.09.15, 21:22
PRO litsensiga vabad eesti treenerid:

Rüütli
Iks
Hauatagune
Ratnikov

2016a ka Kristal (käivad jutud sellised jah)

Valik suur ja lai....

Felipe
27.09.15, 21:24

Rüütli
Iks
Hauatagune
Ratnikov

Valik suur ja lai....

Kes see hauatagune on?

vincent
27.09.15, 21:26
Kes see hauatagune on?
Zamogilnõi.

gd77
27.09.15, 21:29

Rüütli
Iks
Hauatagune
Ratnikov

Valik suur ja lai....

Miks see PRO siis nii oluline on kui Kristal ja ka Hurt on kõigest A litsentsiga?

bubbles
27.09.15, 21:31
Keeleoskus pole küll mingi jalgpallitreenerite mõõdupuu. Kui Mourinho tahaks Eestisse tööle tulla, siis teda ei võetaks, kuna ei tonka meie keelt?

Keegi pole seda väitnudki. Mourihnot ja Aureliot pole mõtet nüüd küll võrdlema hakata, onju :)

Ratnikov
27.09.15, 21:37
Miks see PRO siis nii oluline on kui Kristal ja ka Hurt on kõigest A litsentsiga?

Ainult PRO'ga tohib olla PL peatreener. A-litsiga vaid siis kui esitad tõendi, et oled PRO-litsi omandamas - treeneri k.t. tohib olla A-litsiga. Eurosarjades PT peab kindlasti PRO'ga olema... Parandagu kamraadid mind kui olen midagi valesti öelnud :)

Kristal on muidu PRO'ga

PRO'ga veel:

Tammus, Briaunys (Silla VV treener) (oi see ka ju eesti keelt ei valda prs rsk), Leetma (endine JKNKFC mängija)... Ülejäänud PRO'kad on hõivatud

gd77
27.09.15, 22:08
Ah, selge. Sain Kristali kohta valesti aru.

Aga muidugi ei pea ju järgmine treener hetkel vaba olema. Eeldan, et Kalju peatreeneri koht on natukenegi prestiižne ja piisavalt hästi tasuv, et praegusest kohast lahti öelda.

Ratnikov
27.09.15, 22:14
Ah, selge. Sain Kristali kohta valesti aru.

Aga muidugi ei pea ju järgmine treener hetkel vaba olema. Eeldan, et Kalju peatreeneri koht on natukenegi prestiižne ja piisavalt hästi tasuv, et praegusest kohast lahti öelda.

Ei tea kuidas Kaljus peatreeneri töö tasustamisega lood on, mul on mitu PT palganumbrit siiski olemas ja pean tõdema, et ainult kahe klubi PT (neljast) saavad n.ö. väärilist palka.....

Samas need välismaalastest treenerid (Frantsev, Kuzjajev, Geraštšenko, Svirkov, Prihhodko, Ugarov ja kes need veel olid seal Ida-Virumaal) on allatulistatud lendurid.... Frantsev on mu teada siiani töötu,Prihhodkost pole midagi kuulda olnud.... Või teine kategooria on treenerid kel on ambitsioone aga puuduvad täiskasvanute meeskondadega töötamise kogemused -nagu Tihhomirov või see Frankie.... Tihhomirov kusjuures siiani konsulteerimas JK Järve esindustiimi....
Tihhomirovi viimane töökoht enne Lokomotivi/Järvet oli Peetrilinna Smena U12 võistkond...

Hubert Gruber
27.09.15, 22:27
Pakun , et kui vähegi võimalik , siis Kalju üritab palgata uut peatreenerit välismaalt . Võimaluste all pean silmas just pappi . Emba - kumba , kas nad peavad kellestki kallist mängijast loobuma või lausa mitmest , muidu nad väljast treenerit ei suuda osta .

gd777 poolt leitud Mika "Bana" Lehkosuo on väga hea leid , aga arvan ,et ka seda meest naljalt ei suudeta palgata .

Ratnikov
27.09.15, 22:29
Lehkosuo on muide Puštovi hea tuttav, lausa sõber

Hubert Gruber
27.09.15, 22:44
Lehkosuo on muide Puštovi hea tuttav, lausa sõber

Väga hea , tee uuringut palju ta soovib peo peale saada .

Ma kardan ,et Kalju eelarve ei kannata seda meest välja .

Mis Teie arvates Hr . Ratnikov on vääriline palk ?

Kuigi usun sama , et 3-4 klubi maksavad enam vähem , ülejäänutel lisa businessid .

Ratnikov
28.09.15, 10:53
Väga hea , tee uuringut palju ta soovib peo peale saada .

Ma kardan ,et Kalju eelarve ei kannata seda meest välja .

Mis Teie arvates Hr . Ratnikov on vääriline palk ?

Kuigi usun sama , et 3-4 klubi maksavad enam vähem , ülejäänutel lisa businessid .

Vääriline on pmst Eesti keskmine ehk vist midagi 1000 EUR ümber - kindlasti pole kõige suurem summa, aga ikkagi.

Mitmes klubis PT on ka veel juhatuseliige/tegevjuht/noortetööjuht/mitme treeninggrupi treener/jne seega tegemist nende puhul võib olla liitpalgaga...

Kalju eelarve kannataks välja kui palk oleks midagi 50000 aastas, aga ei usu et hr. Mika soovib sellist palka

Siin tglt ruumi uurimiseks soccerneti toimetusele - uurigu välja,palju need treenerid palka saavad jne

football2u
28.09.15, 15:06
Nõmme Kalju & Telekom ühine ettevõtmine:

Jorge Rodrigues (kaitsja, Portugal):

https://www.youtube.com/watch?v=CwkkedTHMs4

Tarmo Neemelo (ründaja, Eesti):

https://www.youtube.com/watch?v=XV0jObKNE5w

Ats Purje (ründaja, Eesti)

https://www.youtube.com/watch?v=aJr9cIfyDAA

<strong>Alo Bärengrub (kaitsja, Eesti)</strong>:

https://www.youtube.com/watch?v=XZK-_jRLme0

Joel Lindpere (poolkaitsja, Eesti):

https://www.youtube.com/watch?v=VFDXJXi4uk4

football2u
28.09.15, 15:14
Rait Roop (pressiesindaja) ja Ehte Eamets (tegevjuht):

https://www.youtube.com/watch?v=ZRWDLonYheo

Rumori di Spogliatoio
28.09.15, 16:12
Ifff Ai ken ssscor dissss penaltė! :D
Ahahah cool!

gd77
28.09.15, 16:28
Pressiesindaja on meeskonna parim penaltilööja.

Rumori di Spogliatoio
28.09.15, 17:26
Pressiesindaja on meeskonna parim penaltilööja.

Huvitav ka näha et ründajad ei loonud aga kaitsjad lõi. Siis pange Neemelo-Purje keskkaitse paarina ja Jorge ja Alo ees :D

Tofoa
29.09.15, 14:51
Juki pidi kaks tiiru teistest vähem tegema :D

-RoMaRiO-
30.09.15, 09:20
Hetkel mängitakse ikka väga ideetut jalgpalli, mille kvaliteet ei kannata mingit kriitikat. Eile kasutati küll kogu hooaja eest õnn ära, aga kuidagi see võidusadamasse veeti ja see on sellistes mängudes ka peamine. Kas Kallaste, Lindpere, Neemelo ja Reginald said kõik äkitselt vigastada või mingi huvitav plaan taas sellise mängu puhul puhkust anda? Wakui jaoks ka hooaeg läbi. Ausaltöeldes võiks hooaeg juba läbi saada ja vaadata, kuidas edasi minnakse, sest muutusi on vaja.

Marek_T
30.09.15, 09:23
Mis Wakuiga juhtus? Tekstist loen, et tohterdati mitu minutit, see pole puuka puhul just tavapärane...

-RoMaRiO-
30.09.15, 09:34
Mis Wakuiga juhtus? Tekstist loen, et tohterdati mitu minutit, see pole puuka puhul just tavapärane...

Päris koledalt tuldi sisse. Tulemus selline: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/l/t1.0-9/12027682_1052117041474175_8301646166171421158_n.jp g?oh=2357bb2de1947b8d02d135e93c3df239&oe=568E795C

football2u
30.09.15, 11:13

Tõenäoliselt ca 8 nädalat väljas. Ehk sisuliselt võib öelda jah, et hooaeg läbi.

gd77
30.09.15, 12:53
Kas Kallaste, Lindpere, Neemelo ja Reginald said kõik äkitselt vigastada või mingi huvitav plaan taas sellise mängu puhul puhkust anda?

Jah, kuulsin, et kõik need 4 on vigastatud. Lisaks veel Listmann, Vosko ja Topic.

urmar
30.09.15, 12:57
Hetkel mängitakse ikka väga ideetut jalgpalli, mille kvaliteet ei kannata mingit kriitikat. Eile kasutati küll kogu hooaja eest õnn ära, aga kuidagi see võidusadamasse veeti ja see on sellistes mängudes ka peamine. Kas Kallaste, Lindpere, Neemelo ja Reginald said kõik äkitselt vigastada või mingi huvitav plaan taas sellise mängu puhul puhkust anda? Wakui jaoks ka hooaeg läbi. Ausaltöeldes võiks hooaeg juba läbi saada ja vaadata, kuidas edasi minnakse, sest muutusi on vaja.

Mul tekkis ka selline küsimus. Järgmine mäng Paidega alles laupäeval, aega ju puhata oleks jäänud piisavalt. Edasipääs oli siiski ülioluline ju.

urmar
30.09.15, 12:59
Jah, kuulsin, et kõik need 4 on vigastatud. Lisaks veel Listmann, Vosko ja Topic.

Erinevalt raudmehest, kes lihtsalt ei saa vigane olla (:D) võeti Vosko siiski Narva kaasa?

-RoMaRiO-
25.10.15, 01:39
Ligi kuu vaikust on siin teemas küll erakordne, aga ongi täpselt paras aeg hooaeg kokku võtta, kuigi kolm kohtumist ju veel eeski ootamas.

Mis siis hooaja kohta öelda? Oli, aga nagu ei olnud ka. Kahetised tunded jäävad hooajast igaljuhul. Perfektset starti, kus lisaks punktide korjamisele mängiti ka ilusat jalgpalli, jään ma meenutama kauaks. Eks see ole ka põhjus, miks oktoobrikuus veel pärast Euroopa liiga koha kindlustamistki mõru maik juures on. Ühtlaselt punkte kogudes ilma suuremate mõõnadeta kaks vooru enne hooaja lõppu pronksmedali kindlustamine ei oleks ju negatiivne tulemus. Aga jalgpall on emotsionaalne mäng ning seetõttu täit rahulolu tunda on võimatu. Tulemused otseste konkurentide vastu ei ole teps mitte pahad, kuid määravaks said just kohustuslikes kohtades järjepidevad libastumised. Kui eelviimases voorus ka Tammekale kaotataks, siis oleksime hooajal jooksul kaotanud kõigile 9-le võistkonnale. Niimoodi medalile tulla oleks kahtlemata erakordne.

Terja tuli ja tõi meeskonda teistsugust mentaliteeti ning pani meeskonna taas ilusat jalgpalli mängima, mida võis viimati 2012. a. meistritiitli hooajal näha. Eks treeneri ülesanne on mängijaid motiveerida igaks mänguks, kuid kogenumatel mängijatel oli hooaja keskel põhjust kindlasti endalgi tõsiselt peeglisse vaadata ja küsida, kas see on see valdkond, millega ma tegeleda soovin.

Aga võtame ka mängijad personaalselt läbi:

Teleš - Tegi oma ära. Ei midagi imelist, ei midagi kohutavat. Negatiivse poole pealt jääb meelde 5:4 kaotus Paides, mis oli kindlasti kõige halvem mäng Kalju särgis läbiaegade. Samas oli ka palju positiivseid mänge, kus aukliku kaitseliini tõttu päästis meid halvimast.

Palm - Ega siin suurt kommenteerida pole. Kalju teise numbri roll on tähendanud varumeestepingil istumist ning seda rolli on Palm ka kandnud. Ehk saab kõrgliiga debüüdi Kalju särgis siiski tehtud.

Mägi - Tegi juba 2013. aastal kõrgliiga debüüdi, millega sai ka esimeseks oma noormängijaks kõrgliigas, kuid edasine pole soovitud radapidi kulgenud. Regulaarsed vigastused on takistanud tegemast järgmist sammu ning seega on tolle 2013. aasta mäng jäänudki senini ainsaks kõrgliiga mänguks.

Pürg - Eelmisel aastal komeedina esindusmeeskonda tõusnud kaitsja areng ei ole samuti loodetud kiirusel jätkunud. 18 mängu on kõrgliigas küll tänavu kirjas, kuid esitused on olnud kõikuvad ning KTM mängija valikus kaotas hooaja jooksul esikoha Listmannile. Järgmisel hooajal loodaks väljakul näha enesekindlamat Pürgi.

Kuusk - Järjekordne noormängija, kelle karjääri on seganud vigastused, mistõttu on senini kõrgliiga debüüt tegemata. Karikamängus Transi vastu sekkus vahetusest, kuid kindlasti ei olnud selline hooaeg, mida mängija ise ootas.

Rodrigues - Nagu vein, mis läheb aastatega paremaks, kuigi ühtegi ekstraklassist omadust ei ole, siis riietusruumis asendamatu mees. Minu hinnangul parim hooaeg Kalju särgis. Kuigi tema tekitatud rumal penalti Flora vastu läks meile kalliks maksma.

Bärengrub - Hooaja hakul vahetusmehe rolliga leppinud Bärengrub suutis end seoses Pürgi ebakindlusega siiski põhikoosseisu tagasi murda. Kindlasti õnnestunum hooaeg kui mullu, mis tõi endaga kaasa olulisel määral suuri eksimusi. Siiski on Alo ning Jorge liiga üks aeglasemaid keskkaitsepaare ning sellest on tekkinud palju probleeme.

Kallaste - Mees, kelle kvaliteedis ei pea kahtlema. Küll on jäänud juba liiga kauaks Eestisse ning tea, kas vanus juba liiga kõrge pole, et normaalsesse välisklubisse saada. Mõningates mängudes on tunda, et liiga on tema jaoks end juba ammendanud.

Galpin - Läheb kategooriasse Kalju ebaõnnestunud leegionärid. Rohkem kommentaare ei vaja.

Topic - Raske seisukohta võtta, sest suviselt aknalt oleks oodanud teistsugust mängijat. Toodi küll hea kvaliteediga mängija, kes oli aga väga vormist väljas ning ega vormi ta hooaja keskel saanudki enam.

Mööl - Kindlalt hõivanud paremkaitsja koha ning teeb seda üldjuhul hästi. Meelde jääb võidumäng Hiiul Flora vastu kui Mööl oli lihtsalt oivaline. Samas satub sisse ka ebaõnnestunud mänge ning see on ka põhjus, miks senimaani ei ole teinud karjääris sammu edasi.

Reginald - Eelmise hooaja Kalju parim mängija. Esimese ringi head esitused olid suuresti Reginaldi töö, kes pani keskvälja nii lukku kui panna andis. Hiljem tekkisid väidetavalt juba suhtumisprobleemid, kuid väljakul pretentsioone talle ei ole.

Kimbaloula - Müstiline vend. Looduse poolt on antud nii palju, aga väljakul näeme nii vähe. Hooaja algus andis lootust, et ehk teeb nüüd tõesti hea hooaja, aga rohkem nägi teda Prives tantsu vihtumas kui äärel mängijaid ette võtmas. Loodan, et Kalju särgis teda enam ei näe. Hooaja suurim pettumus.

Goldberg - Teine suvine täiendus Topici kõrval. Väga palju mänguaega ei teeninud, et põhjapanevat hinnangut anda, kuid ei suuda samuti oma võimeid väljakul täielikult näidata. Eks aeg näitab, kas tuleval aastal selleks võimalus antakse. Individuaalselt kindlasti üks liiga paremaid mängijaid.

Puri - Võib võrrelda veidi Mööliga. Teeb väga häid mänge, samas tuleb sekka ka selliseid esitusi, mille kvaliteet on mitu liigaastet madalamal. Samas metsiku töövõimega ning kindlalt oma koha Kaljus leidnud box-to-box midfielder.

Kaldma - Tänavu tegi esinduse debüüdi ka Kaldma, olles praeguseks kirja saanud 4 kõrgliiga mängu. Sümpaatne mäng Levadia vastu harjumatul äärepositsioonil. Järgmine aasta saab usutavasti juba rohkem võimalusi.

Junolainen - Kõige alahinnatum mängija Kaljus. Alati kui väljakule sai, siis tahtis väga ning ka esitustel polnud midagi viga. Müstika, et hooaja peale kõigest 6 mängu kogunenud. Eks temale on saatuslikuks saanud KTM reegel.

Lindpere - Staarihõngu oli tunda. Ei saa salata, et ootasin Lindperelt enamat. Mitte midagi katastroofilist, aga kokkuvõttes ei midagi üleliia säravat. Tahe koondise eest tööd teha on oluliselt suurem kui klubi eest.

Listmann - Kindlasti hooaja üks positiivsemaid üllatajaid. Eneselegi ootamatult kerkis kindlaks põhimeheks ning paistis täitsa sümpaatsete esitustega silma. Hooaja keskel juba väsis ning tundus, et EL-st kõrgliiga tippklubi põhimeheks oli siiski liiga suur samm. Hea töövõime ning suurepärase suhtumisega kutt.

Wakui - Wakui roll on sarnane Vassiljevi omale Eesti koondises. Kui läheb Wakuil mäng, siis mängib ka Kalju hästi. Läbiaegade üks paremaid Kalju mängijaid, kes on oi kui palju kordi mängu saatuse otsustanud. Loodetavasti ei lõppenud tema Kalju karjäär vigastusega Narvas.

Dmitrijev - Vastuoluline aasta. Hooaja hakul tegutses tipuründes ning kuigi ei paistnud silma väravate löömisega, siis tulemustele mõjus see hästi. Nagu paljud teisedki Kalju mängijad, siis väga ebastabiilne.

Purje - Suurepärane täiendus. Koos Lutsuga minu hinnangul peamised kandidaate hooaja parima mängija tiitlile. Üks väheseid mehi, kes oma individuaalse meisterlikkusega on võimeline mänge otsustama. Kripeldama jääb moment Liectensteinis.

Klein - 9 minutit kõrgliigas käes. Aeg näitab, kas järgmisel hooajal lisandub neid minuteid juba rohkem. Ründesse värsket verd on igatahes tarvis.

Voskoboinikov - Võimalik, et tänavune aasta on Vosko karjääris viimane tippjalgpallurina. Pärast tõsist vigastust Sillamäel kadusid viimasedki jalgpallurile omased liigutused ning esitused olid lausa piinlikud.

Järva - Südameprobleemist taastununa ei olnud selgelt valmis veel kõrgliiga füüsiliseks mänguks. Üllatuslikult usaldati talle väga palju mänguaega, kuid millegi positiivsega kuni Getulio treeneriks määramiseni silma ei paistnud. Pärast seda on esitused olnud juba lootustandvad ning päris maha kanda Järvat veel ei saa.

Neemelo - Kalju on leidnud Karu näol suurepärase vahetusmängija, kuid seoses koosseisuprobleemidega on Neemelo pidanud päris palju ka algkoosseisus väljakule tulema. Vahetusest sekkudes alati ohtlik ning vajalik ründaja. Loodetavasti näeb Neemelot ka järgmisel hooajal.

Nahkpea
25.10.15, 01:51
Junolainen - Kõige alahinnatum mängija Kaljus. Alati kui väljakule sai, siis tahtis väga ning ka esitustel polnud midagi viga. Müstika, et hooaja peale kõigest 6 mängu kogunenud. Eks temale on saatuslikuks saanud KTM reegel.

Junolainenist on lausa kahju, et ta kuskil õieti kanda pole kinnitanud. On ta juba kõik Eesti "tippklubid" läbi käinud, aga päris seda oma kohta pole leidnud. Hingestatud võitleja ja oskused olemas, kunagi pole ta kehvim mees platsil ja vääriks kindlasti mingis Premium liiga klubis algüheteistkümne kohta. Ma ei usu, et ta ka ise oma kasinate mänguminutitega väga rahul on.

sosku
25.10.15, 08:21
Junolainenist on lausa kahju, et ta kuskil õieti kanda pole kinnitanud. On ta juba kõik Eesti "tippklubid" läbi käinud
Suvel räägiti, et Kalju bossud polnud nõus tema minemisega Tulevikku laenule. Ju siis oli vaja hoida teda duubli päästmiseks.

Jaan95
25.10.15, 09:31
Suvel räägiti, et Kalju bossud polnud nõus tema minemisega Tulevikku laenule. Ju siis oli vaja hoida teda duubli päästmiseks.

See vastab tõele. Ta oli juba minemas kui keeld tuli.

gd77
01.11.15, 19:54
Teeks ka väikese mängijate kokkuvõtte. Jälgin esimest aastat MLi.

Teleš - Suht korralik. Mõned üksikud kalad, aga samas rohkem väga häid tõrjeid. Ilmselt kõige suurem põhjus miks Aktobe kotti pandi. Hinne hooajale(1-5): 4+

Mööl - Üldselt hea. Tavaliselt kui äärelt üles liigub, juhtub häid asju. Samas tasakaal kaitse ja ründe vahel vajaks kohendamist. Liiga tihti tundub liikuvat väga raskete jalgadega just selle tõttu, et nii palju üles-alla liigub. Abi oleks sellele kas võhma juurde treenimine, konservatiivsemalt või targemine mängimine. Hinne: 4

Bärengrub ja Rodrigues - Väga sarnase mängustiiliga mängijad. Bärengrub saab eelise tehnilistes oskustes - peamäng, söödud. Rodrigues on vajalik hea suhtumise poolest ja on ka fännidele vajalik mängija. Kahe nii aeglase keskkaitsjaga kõrge liini mängimine läks hooaja jooksul väga mitu väravat maksma. Hinne: 3

Kallaste - Ebastabiilne. Oli tihti pikki perioode mängude jooksul nähtamatu. Ilmselt väga hingega iga mängu ei võtnud. Edu järgmises klubis. Hinne: 4-

Pürg - Vähemalt võrreldes hooaja algusega on natukene edasi arenenud. Esimesed mängud oli väga jubedad. Tundub samas stiilis mängija tulevat nagu Bärengrub ja Rodrigues. Ei paista tugeva mentaliteediga mängija. Hinne: 2

Topic - Ei näe vajadust sellise mängija jaoks. Eriti selles kaalukategoorias. Positiivne oli, et talle meeldib räigelt sisse sõita. Hinne: 2+

Reginald - Kahju, et nii vähe mänge liigas erinevatel põhjustel põhis oli. See keskkaitse vajas kaitset isegi kahe mehega. Kui tema mängis, siis ühe neist kohtadest mängis kindlasti välja. Hinne: 4-

Puri - Sorry, aga kuidas on võimalik, et keskpoolikul nii halb esimene puude, platsinägemine ja söödutäpsus on? Ja ei olnud tal ka mingeid erilisi kaitsvaid oskusi, pigem jooksis igal võimalusel ette. Vaese mehe Martin Vunk. Hinne: 2

Dmitrijev - Teeb kõike hästi ja mitte midagi väga hästi. Meenutab natuke Mauro Fellainit. Sobib mängima kaitsvast poolikust ründajani välja. Mina paneks kaitsvaks poolikuks. Hinne: 4

Wakui - Tõesti tasemel mängija. Lööb väravaid, jagab sööte, suurepärane pallitunnetus. Täiuslik #10. Loodetavasti järgmine hooaeg jälle. Hinne: 5

Lindpere - Nii ja naa... Klassi on väga palju loomulikult. Aktiivne ka. Samas kui küsida, et mis tema mängu see hooaeg kokku võtab, siis ütleksin, et kuidas ta liiga tihti jätab lihtsa söödu andmata ja otsustab end nelja mehe vastu kinni triblada. Hinne: 4-

Kimbaloula - Professionaalne meeskond ei tohiks tema jamasid pidevalt taluda. Riivab fännide kui ka kaasmängijate õiglustunnet. Hinne: 1

Listmann - Kevadel oli bändis enam-vähem sees, siis suve poole langes sealt. Kui räägiti, et ta hoolimata KTMi staatusest oli oma koha põhis ära teeninud, siis ega ei olnud küll. Ei säranud üheski mängus tegelikult, oli lihtsalt kohati rahuldav. Hinne: 3-

Purje - Selgelt omaette klassist mängija siin liigas. Oleks võinud rohkem ära lüüa küll, aga ise loob endale võimalusi, ise raiskab ka. Nagu Suarez Liverpoolis. Ilma temata(Purjeta siis, mitte Suarezeta) oleks Kalju väga pekkis olnud. Hinne: 5-

Neemelo - Mõnikord aitab tõesti hädast välja. Samas muudab mängu tihti liiga üksluiseks. See pole muidugi tema süü, et 8 mängijat seisavad kui Bärengrub teda pikaga otsib. Suurim viga on närvikava - pidevalt röögib näost punasena kohtunike peale. Ju on Pareikost konstruktiivsem jutt, et selle eest kaarte ei saa. Hinne: 4

Järva ja Kaldma - Mõlemad võiksid põhimeeskonda sisse sulada. Mingi anne on olemas. Oleks vaja head treenerit.

Junolainen ja Goldberg - Väga silma ei jäänud. Võivad ju järgmine aasta lahkujaid asendada. Samas ei ole KTMid, seega ei tea kas neid saab endale lubada kui nad just väga särama ei hakka.

Terehhov - Iseenesest ei ole mõndade mängijate rotateerimine midagi halba. Eriti kui selle eesmärk on noorte arendamine. Aga kui noored ei arene ja meeskond kaotab selle tõttu... Hinne: 2

Meeskond - Karikavõit, Euroopas tugevama alistamine ja liigas kolmas(või teine) koht ei ole väga halb tulemus. Aga on näha selgelt, et oleks võinud paremini. Meeskond ei mänginud ühes rütmis, ei olnud kindlat mängujoonist, kõrvalt vaadates ei tundu olevat hea sisekliima, ega team spirit. Hinne: 4-

Nahkpea
01.11.15, 23:34
Kimbaloula - Professionaalne meeskond ei tohiks tema jamasid pidevalt taluda. Riivab fännide kui ka kaasmängijate õiglustunnet. Hinne: 1

Millistest jamadest jutt käib?

gd77
01.11.15, 23:49
Millistest jamadest jutt käib?

No eks ma jagan siis neid kõlakaid, mida ma kuulnud olen. Võibolla ei ole aus meeskonna suhtes, aga tegemist on profijalgpalliga ja asi käib ikkagi avalikkuse tähelepanu all. Mõne Paide või Tallinna Kalevi mängija kohta seda ei avaldaks.

Ei viitsivat trennis käia ja kui käib, väga tõsiselt kaasa ei tee. Mõnikord kuulutab end ise vigastatuks ilma meeskonna ega arstidega ühendust võtmast. Kõige naljakam intsident, millest kuulsin oli, et keegi võtab ta tavaliselt peale, et trenni minna, aga üks kord ta ei saanud seda teha ja siis Kimba lihtsalt ei läinudki trenni. Professionaalne jalgpallur. Ja iga kord saab viimase võimaluse. Kuigi enam vist mitte - keegi pole teda nüüd nädalaid näinud.

Nahkpea
02.11.15, 00:00
Palju tal veel Kaljuga lepingut alles on?