PDA

View Full Version : Nõmme Kalju

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100

Silver
11.12.18, 12:23
Ilusti pildis ju! https://imgur.com/a/daT8KgX

Mulle tundub, et Pauri panust alahinnatakse. Sai mees mängida piisavalt ja näitas ennast väga heast küljest. Räägime ikka samast Paurist, kelle ülemineku Soccerneti flopiks hindas? Võib-olla on mul liiga roosad prillid peas.. :D

Tammeka seisukohast saan aru. Sellise mehe kaotus on kindlasti valus. Eks kõik õpivad ja proovivad tulevikus tagalat kindlustada. See, et Tammekal temaga normaalselt profimängija lepingut polnud oli paras bläkk. Viha igati õigustatud..

vincent
11.12.18, 14:56
Tehva: Premium liiga vajab reformi. Asjad on nii tehtud, et meie klubid ei saaks kunagi olla edukad Euroopas (+ muud põnevat!)

Tore, kui osatakse pakkuda probleemidele kiireid ja ammendavaid lahendusi. Mul on ainult üks küsimus. Mismoodi praegused reeglid, sh 31. juulil ehk pärast kolmandat eelringi sulguv aken, mille jooksul on olnud vaba võimalus soovitud mängijaid sisse tuua, on takistanud sinnasamale paljuräägitud alagrupiturniirile ehk kolmandast eelringist edasi jõudmist? Aitäh.

-RoMaRiO-
11.12.18, 18:52
Väga hea lugemine. Mind häiris ainukene lõik seoses U21 meeskonnaga, et ala pole tähtis tulemus, vaid areng. Absoluutselt nõus ja nii peabki olema aga kas U21 ei peaks tootma mängijaid esindusmeeskonnale? Andke andeks mu võhikus, aga millal teil viimati U21 mängija jõudis esindusmeeskonna mängijaks?

U21 on veel selline tase, et pigem olgu viimased (kuigi on selge, et paremate mängijate + esinduse pingi huvides tuleks vähemalt EL koht tagada) ja tulgu sealt kaks väga head kutti. Selle asemel, et sats oleks küll meeskondlikult edukam, aga koosneks hallist massist, kes tippvutis läbi lüüa ei suudaks.

Selles plaanis ma olen Kunoga muidugi 100% nõus, et noorteklassides ei ole absoluutselt oluline tulemus, vaid mängijate personaalne areng, aga tihtilugu on need asjad omavahel ka tugevas seoses. Tulemuste üle selles vallas pole midagi rõõmustada ja kuigi potentsiaalseid kutte veidi ikka on, siis lähiaastate üldpilt tagalat silmas pidades väga lubav ei tundu. See omakorda koos teiste piirangutega seab väga tugevad takistused ka konkurentsivõimelise meeskonna koostamisel, mis vähemalt hetkelgi kõrvalt vaadates ei tundu kõige lihtsam ülesanne tulevaks aastaks. Eeldades, et soovitakse vähemalt samal tasemel meeskond komplekteerida kui tänavu.

Pauri nimetamine ebaõnnestunud üleminekuks tekitas ka minus parajat üllatust. Alustades sellest, et oli euromängudes väga tubli kuni selleni, et mängis arvestavat rolli ka meistritiitli võitmisel. Kui keegi eeldas, et poole hooaja pealt liitudes on Eesti meistritiitli peale mängides sama kandvas rollis kui 37 punkti maas olevas Tammekas, siis see on pehmeltöeldes naiivne.

Üleminekuakna kohapealt olen seisukohal, et nii liiga enda kui ka eurosarja silmas pidades on palju olulisem, et aken avaneks enne esimest eelringi.

Suvaline Jope
11.12.18, 21:59
Tammeka fännina hoian pöialt, et see mees ei saaks kunagi EJL puldi juurde. Vinguhais oli Tartuni tunda kui Sinjavski ja Pürg ära läksid, samas ei olnud mingit probleemi Tammekast mängijaid kunstlikuks KTM-ks haarata. Nii kui olukord lubas, pingile istuma Paur läks.

https://www.transfermarkt.com/kaspar-paur/profil/spieler/183767

Paur on käinud hunniku klubisid läbi. Millest Pauri Tammeka ainuomandi suhe tuleneb?

Paur on anno 2018 Eesti Meister. Mis tal Tammekas jäädes oleks ette näidata - 6 koht?

Mehe unistuseks oleks liiga kus mängiksid ainult kolm Tallinna klubi ja ülejäänud oleks neile farmid. Käpad eemale!

Farmi unistus on ühe teise klubi teema.

Nahkpea
11.12.18, 23:01
Pole siiani aru saanud sellest Kalju ja Levadia leeri nurinast solidaarsusmehhanismide suunas. Ma olen seda rääkinud kordi ja kordi, et paljuski, miks me meeskonnad nii õnnetud Euroopas välja näevad on see, et meie kodune liiga on niivõrd ebaühtlase tasemega. Need toetusmehhanismid on just eelkõige Tallinna kolmiku huvides, mitte neile kaigaste kodaratesse loopimiseks. See on kõigile kasulik!

Tõsi, et ega raha üksi veel kedagi profiks ei tee, aga öelda, et profiks kujunetakse isepäi on ka natuke vildakas jutt. Lõppude lõpuks ei mahu ka kõik vähegi ambitsiooni ja talenti omavad mängijad sinna Tallinna kolme meeskonda ja kui noortel puudub ikkagi väljund selle alaga tegeleda professionaalsel tasemel, siis elu teeb kiirelt omad korrektiivid ja väljund leitakse teisel elualal ning me jalgpall võib jälle nii mõnegi mängija võrra vaesem olla. Elada on kõigil vaja ja niisama armastusest võib ka kuskil kolmandas liigas palli taga ajada.

Liiga reformimise kohapealt oleks oodanud mingit konkreetset ideed. Kindlasti ei poolda ma meeskondade vähendamist (nagu ka mitte suurendamist). 10 on selline optimaalne, aga kas on vaja neljaringilist ja 36 mänguga hooaega, see on juba iseküsimus.

Gallacher
12.12.18, 01:39
Pole siiani aru saanud sellest Kalju ja Levadia leeri nurinast solidaarsusmehhanismide suunas. Ma olen seda rääkinud kordi ja kordi, et paljuski, miks me meeskonnad nii õnnetud Euroopas välja näevad on see, et meie kodune liiga on niivõrd ebaühtlase tasemega. Need toetusmehhanismid on just eelkõige Tallinna kolmiku huvides, mitte neile kaigaste kodaratesse loopimiseks. See on kõigile kasulik!

Tõsi, et ega raha üksi veel kedagi profiks ei tee, aga öelda, et profiks kujunetakse isepäi on ka natuke vildakas jutt. Lõppude lõpuks ei mahu ka kõik vähegi ambitsiooni ja talenti omavad mängijad sinna Tallinna kolme meeskonda ja kui noortel puudub ikkagi väljund selle alaga tegeleda professionaalsel tasemel, siis elu teeb kiirelt omad korrektiivid ja väljund leitakse teisel elualal ning me jalgpall võib jälle nii mõnegi mängija võrra vaesem olla. Elada on kõigil vaja ja niisama armastusest võib ka kuskil kolmandas liigas palli taga ajada.

Liiga reformimise kohapealt oleks oodanud mingit konkreetset ideed. Kindlasti ei poolda ma meeskondade vähendamist (nagu ka mitte suurendamist). 10 on selline optimaalne, aga kas on vaja neljaringilist ja 36 mänguga hooaega, see on juba iseküsimus.

Siin ei oska muud arvata, kui hirmu, et kui tagantpoolt paar ambitsioonikamat meeskonda esile tükiks ja ühel hooajal enda meeskond eurosarjast välja jääb, siis see oleks vastavale klubile rahaliselt katastroof.
Selge, et sisuliselt Kalju, Flora ja Levadia ainult arengu mõttes võidaksid, kui selle tagumise otsa vastu mängides tuleks natukenegi rohkem jõudu kulutada.

Kebab
12.12.18, 10:45
Siin ei oska muud arvata, kui hirmu, et kui tagantpoolt paar ambitsioonikamat meeskonda esile tükiks ja ühel hooajal enda meeskond eurosarjast välja jääb, siis see oleks vastavale klubile rahaliselt katastroof.
Selge, et sisuliselt Kalju, Flora ja Levadia ainult arengu mõttes võidaksid, kui selle tagumise otsa vastu mängides tuleks natukenegi rohkem jõudu kulutada.

Täpselt nii ongi!

Silver
12.12.18, 11:42
Täpselt nii ongi!

Ei tasu liigselt pingestuda. Miks see mudel ei toimi? Sest korraga ei ole ühelgi madalama otsa klubil piisavalt plekki, et tulla ja teha. Võime siin võrdsuse printsiibil asju jagada ja asju tasakaalu ajada, väiksemad klubid saavad natukene parema vundamendi alla, aga see on ka kõik. Rääkisin pikalt siin üks päev ühe Kalevi mängijaga ja küsisin, et mille taha siis kõik see asi jäi? Sisu nagu oli, vahendeid ka, haip oli kõva. Vastus väga lihtne: “Sul võib olla 9 väga heal tasemel mängijat, aga kui 1-2 meest langevad ansamblist välja ja lasevad kasvõi korra jala sirgu madala taseme, väsimuse, nõrga füüsise või lihtsalt vaimse loobumise põhjal, siis ei olegi võimalik mänge võita. Ilusate kaotustega pole siin midagi teha.”

Ehk mis ma tahan öelda on see, et 1-2 mehe kaupa meeskonna tugevdamine ei vii sihile. Parimad pojad on envei TOP3 või välismaal ja sama häid või paremaid välismaalaseid on raske leida, pigem on see loterii. Kui Paide, Tammeka või kasvõi Kalev sooviks reaalselt TOP3 tulla ja riske võtta, siis on selleks ca. pool miljonit € lisaraha vaja, komplekteerida tiim maksimaalselt tugeva, nii et ka see 10 ja 11 vend platsil oleks sama tasemega nagu 10 eelmist. Jah, teoorias on see võimalik, aga praktikas pole selliseid mängijaid turult kuskilt võtta.

Isegi kui Tammekal on Koskor ja veel 3-4 asjaliku mängijat, siis kokkuvõttes on umbes poole koosseisu jagu häid mängijaid puudu, et siin üldse mingist konkurentsi pakkumisest TOP3 saaks rääkida. Isegi kui EJL jagab siin natukene lisadooljat. Sest samad mängijad hakkavad siis lihtsalt veits isatšulli teenima. Ega siis turule ei teki nüüd mingi hunnik hea tasemega mängijaid juurde, et keegi siin väikest lisastippi saab. Eksin?

Ainukene lootus on Narva kukkumine, et EU saada. Praegu on teistel klubidel eeldused täitsa viisakad, sest Narva tuumik on laiali jooksnud. Samas Burdakovi teades ei ole Narvas kunagi asjad kindlad enne kui esimene mäng on peetud. Ehk on vara maha kanda.. :)

Ambitsiooni taha ei jää siin miskit. Usun, et nii Tammekal, Paidel ja Kalevil on retsilt eneseusku ja ambitsioone, lihtsalt tšulli pole piisavalt.. aga eks ole näha.

Nahkpea
12.12.18, 13:43
Võime siin võrdsuse printsiibil asju jagada ja asju tasakaalu ajada, väiksemad klubid saavad natukene parema vundamendi alla, aga see on ka kõik.

See ongi ju selle eesmärk. Keegi ei arvagi, et selle pinnalt tuleb keegi ja lõhub hoobilt Eesti jalgpalli Püha Kolmainsuse.

Ja öelda, et see mudel ei toimi? Äkki ootaks ära kui need mehhanismid rakenduvad ja siis saame paari-kolme aasta pärast mingeid esimesi järeldusi teha?

Silver
12.12.18, 13:50
Minugi poolest, Nahkpea. Kuidas me saaks tagantjärgi analüüsida seda, et mis olid ootused ja mis tulem? Alates paljukirutud kalendrist, lõpetades meistriliiga taseme tõstmisega. Hästi palju on olnud eelnevatel aastatel erinevaid strateegiad ja visioone, mida ellu viiakse, aga lõpuks kirume ikka, et hooaeg on pikk, Euroopas midagi ei saavutata ning koondise tase on väga madal. Kuigi igapäevaselt käib julm andmine..

meesmuiste
12.12.18, 23:17
Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.

Martin
13.12.18, 08:03
Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.

Umbes kolm tähte vastuseks: KTM

Silver
13.12.18, 11:20

Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.

Sellest kolmikust oleks Tammekal kõige suurem potentsiaal, sest Tartu on iseensest koht, kuhu 1 profiklubi jagu jalgpallureid mahutaks ka ära. Tallinnas 4. viiulit mängida Kalevil on väga raske ja Paide on lihtsalt asukohalt selline koht, kus raha liigub erinevalt Tallinnast ja Tartust väga vähe. Kalju tõusis sama skeemi alusel toona meistriliigasse ja sammus 2012. tiitli poole, Infonet tuli, nägi, tegi, võitis ja lahkus sama moodi. Infoneti plaan ei olnud küll jätkusuutlik, aga näitena sobib siia väga hästi. Minu hinnangul on kuskil pool milkut see summa lisaks tavaeelarvele, mida üks alumise otsa klubi vajaks, et tulla ja mängida tiitlile.

Senikaua kuni iga vähegi hea mängija liigub edasi, seda lisatšulli pole, ongi raske järjepidevalt konkurentsi pakkuda. Mulle väga meeldiks, kui Tammeka teeks näiteks sellise eduloo ja suudaks võita oletame 2020 Eesti meistritiitli. Staadion on äge, linn on vinge, turundust liigub, identiteeti on küllaga. Värskendus ei teeks paha. See lisastipi teema kindlasti ühtlustab natukene taset ja annab väiksematele klubidele võimaluse hoida teatud mängijaid ja pakkuda paremat tingimust aga nagu ma Kalevi postituses ütlesin, siis tiitleid võidab ühtlane sats ja kui sul on see 9, 10 ja 11 mängija, kes ansamblist välja langeb ning kelle pealt käriseb, siis ongi väga raske.

Kui sa Kalju selle aasta tulemusi analüüsid, siis peitubki siin kõik ühtses satsis + üle aastate on leitud ette mees, kes lööb enamuse võimalustest ka ära. Kui sa võtad näiteks Tammeka ja palju kiidetud Koskori (21 väravat, ca. 40% kõikidest Tammeka väravatest), siis Kalju lõi see aasta päris korraliku arvu väravaid ehk 2x rohkem. Lisaks ka muidugi täitsa solid kaitse. Kalju mängis küll Frantsevi käe all väga sirgjoonelist mängu, aga teades Frantsevi taktikat, siis pigem kaotame palli vastase poolel kui enda poolel, mis tõi kokkuvõttes ka edu. Pealtvaatajale tundus see jalgpall kohati igav, aga fakt on see, et olgu selle õnnega kuidas on, kaotuseid ei tunnistatud ja taktika toimis. Pink oli küll lühike, aga need 11-venda kes mängisid, olid kõik väga hea kvaliteediga ning hooaja vältel toodi mehi juurde, kui mõni mees vigastusega välja langes. Näiteks Brtan oli see vend, kes andis väga palju juurde.

peters
13.12.18, 13:11
Hämmastav ja samas ka arusaadav on Kalju ringkaitse nende solidaarsusrahade vastu. Kui läheks veel läbi kesa pakutud play-off 3-7 kohtade vahel, siis oleks ilmselt Kalju leeris hoopiski paanika üleval. Tiitel tuleb ju 5-6 aasta järel, aga vahepeal võiks tänu pley-offile klubi hoopis hingusele minna. :D

Martin
13.12.18, 14:33
Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.

Jutt oli küll madalamast. Nimetatud klubidega niivõrd vast probleemi ei teki, eriti Tammekas, et sealt ajab mingi enam-vähem KTMit ja MMSid välja.

Samas madalamalt tulles täielik õudukas, et pead mängitama X arvu enda omasid, kui on selge, et tase tõenäoliselt ei vasta.

Olen seda korduvalt öelnud, kuid uus reeglistik on ideaalne selleks, et uut Kaljut ei tuleks. Arusaadav ka, miks ei soovitaks.

-RoMaRiO-
13.12.18, 14:46
Nüüd uuel aastal saab olema huvitav näha keskmisest Eesti vutiklubist ambitsioonikama Volta tegemisi ja kuidas nende puhul asjad lahendatakse. Kaks KTM-i saad kunstlikult tekitada, aga nendega tervet hooaega ära ei mängi. Või siis tuleb eelkäija madalamate liigade tasemel mängijaid appi võtta.

Jaan95
13.12.18, 17:56
Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.

Myrgel
14.12.18, 15:23
Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.

Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?

Gallacher
14.12.18, 16:31
Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?

No jeerum küll, mida Kaljult peaks võtma see, et mingid madalama taseme satsid saavad mõnele mängumehele üsna sümboolset palgakest maksta?

Kasper
14.12.18, 16:38
Hollandis on praegu solidaarsusmaksed klubidele, kes ei mängi eurosarjas. 2020. aastast hakkavad eurosarjades mängivad klubid andma lisaks veel osa oma auhinnarahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Liigas on 18 satsi, 7 mängivad eurosarjades. Järgmisest aastast läheb praegustest solidaarsusmaksetest 85% Eredivisie 11 klubile ja 15% jaotatakse Hollandi esiliigas mängivate satside vahel.

Liiga ametlikus teates seisis:
"Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."

Veidi põhjalikumalt on see kirjas siin: https://soccernet.ee/artikkel/hollandi-korgliiga-hakkab-esimesena-euroopas-jagama-uefa-auhinnarahasid-eurosarjas-mittemangivate-klubidega

eika
14.12.18, 17:00
Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?

Kasper
14.12.18, 17:47
Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?
Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.

Sambaz
14.12.18, 20:39
Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.

Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.

Jaan95
14.12.18, 20:59
Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.

Tehva lõpetaks koheselt jalgpalliga tegelemise.

Kasper
14.12.18, 21:11
Ei hakanud. See oli kogu liiga üksmeelne otsus. Sellest tulenevalt avaldas liiga oma teates antud lause, mida juba ennist tsiteerisin: "Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."

Nahkpea
14.12.18, 21:24
Selline raha jagamine, kus selle välja teeninud klubi peaks maksma sellest osaliselt väiksematele liigakaaslastele, on nagu solidaarsusmehhanismi äärmus. Seda ka päriselt nagu ei toetaks. Ses mõttes on EJL-i rakendatav toetussüsteem ausam, et otseselt ta kellegilt ära ka ei võta.

Muidugi kui klubid konsensuslikult leiaks, et soovivad seda, siis kuhugi piketeerima ei tõttaks. Aga kui juba praegune (pigem küll tulevane) süsteem vastuseisu tekitab, siis sellise Hollandi mudeli rakendumise korral ei kujutaks ettegi, millist lärmi Levada ja Tehva lööks. :P

eika
14.12.18, 22:31
Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse? Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?

dareth
15.12.18, 13:24
Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse? Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?

Aga suured saavad ju Euroopast solidaarsusmehhanismiga raha - lihtsalt võistlussarjas eksisteerimise eest. Kõik teame, et järgmisel aastal Trans saab Euroopas kaks mängu pähe ja kõige kindlam viis selle kurva tõdemusega toime tulla on kihlveokontoris Transi vastu panustada. Ning kui palju nad reaalselt klubisse raha panid, et selle koha peale jõuda? Ei ole siin mingist poolest miljonist juttu, kui Prošin räägib, et "palk on natuke kõrgem kui 500 eurot".

Kasper
15.12.18, 13:34
Parandage, kui ma olen valesti aru saanud. Kas hetkel pole Eestis mitte nii, et suured ei saa liidult midagi ja ainult väikseid toetatkse?
Oled valesti aru saanud.

Ja Hollandis tegeletakse sellega (eeldusel, et telerahasid jagab liit, mida ta enamasti teeb), et väiksemad saaksid raha võrdsemalt suurtega (aga suured saavad ikka tänu telerahadele rohkem)? Või ma saan täiesti valesti aru?
Hollandi näite ainus point on see, et solidaarsusmehhanismid on kasutusel ka mujal Euroopas (näiteks ju ka UEFA kasutab solidaarsumehhanisme) ja seal on klubid valmis jagama ära lausa omaenda tulu. Et üks asi on see, mida teeb liiga/liit, teine asi see, et suured klubid on ise valmis aitama väiksemaid, et nende jalka areneks.

telekavaataja
16.12.18, 20:04
Hollandi näide on pädev ainult küsimuses, kas kusagil mujal seda tehakse.

Laias laastus väga erinevad olukorrad. Holland on väljakujunenud traditsioonidega ja laias laastus ka üles ehitatud jalgpallisüsteemi ja infrastruktuuriga. Lisaks on suurematel klubidel seal kindlad sissetulekud ka mängupäevalt, fännidelt üleüldiselt ja ka mängijate müügist.

Ehk siis Hollandi jalgpall ja suured Hollandi klubid on bränd. Küll on aga kohalik vutt hetkel languses ja see püüakse ergutada. Täiesti teine asi.

Mida Kalju fännid üritavad aga öelda, et kui Jalgpalliliidul on raha, siis tuleks see suunata vundamenti, mitte elegantsesse tapeedivärvi.

Myrgel
17.12.18, 16:30
Mida Kalju fännid üritavad aga öelda, et kui Jalgpalliliidul on raha, siis tuleks see suunata vundamenti, mitte elegantsesse tapeedivärvi.
:õlu:

Täpselt 10a tagasi ütles värvikas Erki Nool oma elu mõistlikumad sõnad: "Eestis võib igal aastal sündida üks Ronaldinho, aga treenerid teevad temast ikka TVMK tasemel mängija." Nüüd 2018. aastal, samade juhtide eesvedamisel, oleme otsustanud investeerida nendesse TVMK tasemel mängijatesse.

Ärge mind valesti mõistke. Eesti klubivuti fännina oleks kindasti tore näha kui väiksemad klubid jaksaksid enda mängijatele paremaid tingimusi luua. Kas tingimata sellest ka sportlik edu saabuks või võtaksid suured ikka oma ära, seda näitab aeg. Kuid veel rohkem tahaksin näha, kuidas meie klubid lõpuks ometi pea püsti Euroopa mängudelt naaseksid ja koondised mudast välja rebiksid. Et see juhtuks, peame endale hakkama vastava tasemega mängijaid koolitama. Ja mitte üksikuid Klavaneid vaid terve koondise jagu Sigurðssonone ja Gudmundssone.

Kuid selliste treenerite motiveerimine ja koolitamine, kes oleksid võimelised treenima tuleviku pallivõlureid, ei ole lihtne. Vutimaailm areneb tohutu tempoga. Mängija kes täna nagu soe sai heasse liigasse ära rebitaks, võib homme olla Norras pingipoiss. Ja mis veel olulisem - vundamenti investeerimine on ajamahukas protsess. Tulemusi näed ehk 10-15 aasta pärast. Juu siis pole mahti nii pikalt oodata ja tarvis on nüüd-ja-kohe lahendust, mida solidaarsusmehanism kahtlemata on.

P.S. Kas keegi on kursis, kas solidaarsusmehanismi alusel on plaanis palka hakata maksma ka laenuga tulnud mängijatele?

P.P.S. Iga kord üritan lühidalt kirjutada, aga harva tuleb midagi välja. Sorry romaani eest.:o

Nahkpea
17.12.18, 21:49
Laias laastus väga erinevad olukorrad.

Ongi väga erinevad olukorrad. Eesti klubijalgpalli häda pole mitte see, et siinsed tippklubid on liiga rikkad, vaid et ülejäänud seltskond on liiga vaene.

Mis vundamenti puudutab, siis vundamendi ladumine algab ikkagi iga klubi igapäeva tööst. Huvitav, kust need "terve koondise jagu Sigurdssone ja Gudmundssone" siis küll tuleb? EJL tõmbab kaabust neid välja? EJL saab siinkohal vaid toetav mehhanism olla. Ma olen seda rääkinud, aga Kalju leer on alati sellele tuliselt vastu vaielnud, et Eesti jalgpalli tulevik tervikuna peab olema iga Eesti klubi südameasi. Me oleme niivõrd väikesed ja meid on globaalselt võttes vaid käputäis, et meil polegi teist teed kui me tahame kuhugigi jõuda.

Suvaline Jope
19.12.18, 10:09
Ongi väga erinevad olukorrad. Eesti klubijalgpalli häda pole mitte see, et siinsed tippklubid on liiga rikkad, vaid et ülejäänud seltskond on liiga vaene.

Mis vundamenti puudutab, siis vundamendi ladumine algab ikkagi iga klubi igapäeva tööst. Huvitav, kust need "terve koondise jagu Sigurdssone ja Gudmundssone" siis küll tuleb? EJL tõmbab kaabust neid välja? EJL saab siinkohal vaid toetav mehhanism olla. Ma olen seda rääkinud, aga Kalju leer on alati sellele tuliselt vastu vaielnud, et Eesti jalgpalli tulevik tervikuna peab olema iga Eesti klubi südameasi. Me oleme niivõrd väikesed ja meid on globaalselt võttes vaid käputäis, et meil polegi teist teed kui me tahame kuhugigi jõuda.

Loomulikult tulevad Sigurdssonid ja Gudmundssonid klubidest. Eesti probleem on aga, et pea kõik klubid on liiga vaesed, et mingeid tõsisemaid investeeringuid ja samme edasi teha. EJL tuge vundamenti (infra) oleks vaja rohkem. Sellest käib jutt.

Tofoa
19.12.18, 11:09
Loomulikult tulevad Sigurdssonid ja Gudmundssonid klubidest. Eesti probleem on aga, et pea kõik klubid on liiga vaesed, et mingeid tõsisemaid investeeringuid ja samme edasi teha. EJL tuge vundamenti (infra) oleks vaja rohkem. Sellest käib jutt.

Nendes edukates riikides ei ole kohalik JL see, kes infrasse investeerib. Selleks on olemas ikkagi KOVid ja riik.

Silver
19.12.18, 11:22
Nendes edukates riikides ei ole kohalik JL see, kes infrasse investeerib. Selleks on olemas ikkagi KOVid ja riik.

Mida annaks KOVi ja riigi poolt teha, et sealt hakkaks reaalselt ka mingit suuremat nutsu liikuma? Pearahad praegu on, aga suuremat sponni või toetust saada. Pigem ei saa ja see on päris suur probleem. Lahendusi ka väga pole. Minu teada näiteks Nõmme KOV ei toeta Kaljut küll väga lisarahaga. Jah, staadioni osas said diilile + linn maksab pearahasid, aga KOV eraldi küll toetust ei jaga. Kuigi meistritiitel võideti, Nõmmele tehti kõvasti promo..

Gallacher
19.12.18, 12:32
Mida annaks KOVi ja riigi poolt teha, et sealt hakkaks reaalselt ka mingit suuremat nutsu liikuma? Pearahad praegu on, aga suuremat sponni või toetust saada. Pigem ei saa ja see on päris suur probleem. Lahendusi ka väga pole. Minu teada näiteks Nõmme KOV ei toeta Kaljut küll väga lisarahaga. Jah, staadioni osas said diilile + linn maksab pearahasid, aga KOV eraldi küll toetust ei jaga. Kuigi meistritiitel võideti, Nõmmele tehti kõvasti promo..

KOV saaks aidata infrastruktuuriga, riik ehk laiemalt spordipoliitiliste muutustega. Jalgpallureid nemad otseselt tõesti kasvatada ei saa.
Mida saaks EJL koostöös teiste organisatsionideega teha paremini, on üritada perspektiivikamaid noormängijaid koondada ühte või soovitavalt mitmesse nö akadeemia-laadsesse keskustesse, kus tingimused oleks paremad kui on klubidel praegu. Olen varem ka öelnud aga minu teada on Audenteses kossu-, võrgu- ja käsipalliosakond aga pole jalkaosakonda. Miks? See on lihtsalt üks näide.

asdf
19.12.18, 14:03
Kaks teemat, mis on erinevates postitustes jutuks olnud - noortesse investeerimine ja infrastruktuur.

Tallinnas asuva ja Premium liigas mängiva klubi noortetöö on hästi finantseeritud - kõige kõrgem KOV toetus läbi pearaha, Premium liiga noorte pearaha, kõige kõrgemad treeningmaksud, riiklik pearaha, riiklik treenerite palgatoetus. Noorte valdkond on just selline, kus arendamise majanduslikud eeldused olemas ja Tallinna kolmel suurel klubil paremad kui teistel. Küll aga oleks tarvis, et noorte jaoks mõeldud raha kasutataks sihipäraselt. Süsteemi, mis on plussis ja kus on rahaline loogika olemas, aga kus raha pole sihipäraselt kasutatud, ei ole tark juurde investeerida.

Infrastruktuuri osas on liidul nii üldine jooksvate toetuste kui ka investeeringute süsteem tippklubidele. Kalju näitel: jooksvalt ehitas liit välja Hiiu staadioni valgustuse; investeeringute poolelt on Kaljule liidu poolt eraldatud 10 miljonit krooni (ehk siis ca 640 000 eurot) veel siis, kui see vääring kasutusel oli, see raha ootab endiselt kasutamist.

Myrgel
19.12.18, 14:22
Kui meil on noortetöö nii hästi rahastatud, siis kus on selle viljad? Miks me jätkuvalt naabrite käest tappa saame? Miks Reim laiuatab käsi, et poistel platsil individuaalsetest oskustest puudu jääb? Okei, Kalju on paha paha ja ei kasuta rahasid õigesti, aga meil on kümneid ja kümneid eelkõige noortele keskendunud klubisid. Kas siis nemad ka kõik ei oska raha õigesti kasutada? Või oleks ikka vahendeid juurde vaja?

P.S. Ei ole jätkuvalt saanud vastust sellele küsimusele, et kas solidaarsusmehanismi rahadega võib palgata ka laenumängijaid.

asdf
19.12.18, 15:00
Kui meil on noortetöö nii hästi rahastatud, siis kus on selle viljad? Miks me jätkuvalt naabrite käest tappa saame? Miks Reim laiuatab käsi, et poistel platsil individuaalsetest oskustest puudu jääb? Okei, Kalju on paha paha ja ei kasuta rahasid õigesti, aga meil on kümneid ja kümneid eelkõige noortele keskendunud klubisid. Kas siis nemad ka kõik ei oska raha õigesti kasutada? Või oleks ikka vahendeid juurde vaja?

P.S. Ei ole jätkuvalt saanud vastust sellele küsimusele, et kas solidaarsusmehanismi rahadega võib palgata ka laenumängijaid.

Probleem on pigem selles, kuidas noortetööd tehakse ja selles, kuidas ja kas üldse andekad noormängijad liiguvad noorteklassist edasi täiskasvanute hulka (selleks tehti üks eraldi solidaarsusmehhanism, millega finantseeritakse aastal 2019 korraga rohkem kui 120 sellist Premium liiga, Esiliiga ja Esiliiga B noormängijat). Selleks, et seda taset tõsta, rakendub aastast 2021 solidaarsusmehhanismide kolmas aste, millega Premium liiga klubidele palgatakse spordidirektorid ja noortetöö juhid/skaudid analoogselt kogukonnajuhtidele. Mis tähendab, et kaetakse nende palgakulu ja luuakse koolituste ja monitooringu süsteem, millega tagatakse, et need inimesed saavad täielikult pühenduda ainult oma tööle. Spordidirektorid klubipõhise mänguviisi väljatöötamisele ja kinnistamisele ning esindusmeeskonna järjepidevale toimimisele. Noortetöö juhid/skaudid noortetöö taseme tõstmisele klubis ja nii oma kui ka kasvatajaklubide mängijate hindamisele. On olemas ka plaan, kuidas see asi mõjuks klubipüramiidi pidi allapoole.

Aastal 2020 käivituva solidaarsusmehhanismide teise etapi (elukutseliste mängijate palkamine) raha kasutamise põhimõtteid (sh kas ja kui mitu laenumängijat võivad liiga tagumise otsa klubid selle raha eest palgata) arutatakse klubidega kevadel 2019 toimuvatel dialoogkohtumistel.

Gallacher
19.12.18, 17:04
Probleem on pigem selles, kuidas noortetööd tehakse ja selles, kuidas ja kas üldse andekad noormängijad liiguvad noorteklassist edasi täiskasvanute hulka

Hmm, nüüd pean justkui teise paati minema, pidades silmas su lause esimest poolt, kuigi vastasid teisele.
Tundub, et kui Kalju seltskond välja jätta, siis keegi ei kahtlegi, et üleminek noorte seast täiskasvanute klassi on keeruline, kui just megatalent ei ole ja selles mõttes on solidaarsusmehhanismid kahtlemata õigustatud. Aga see on ainult osa probleemist ja on seotud pigem üldise liigataseme tõusu kui tippmängijate kasvatamisega.
Aga sa oma üsna pikas postituses ei vastanud, miks ka vanuses, ütleme 16-19, pole viimasel ajal mingit arengut näha, tegelikult isegi vastupidi. Kuigi kandepind justkui suureneb, treenereid väidetavalt koolitatakse. Kui erinevate vanuste noortekoondised saavad järjest tappa, siis ei saa pugeda ka sinna taha, et "selles vanuses pole orienteerunud tulemusele vaid arengule" jne.

asdf
19.12.18, 17:47
KOV saaks aidata infrastruktuuriga, riik ehk laiemalt spordipoliitiliste muutustega. Jalgpallureid nemad otseselt tõesti kasvatada ei saa.
Mida saaks EJL koostöös teiste organisatsionideega teha paremini, on üritada perspektiivikamaid noormängijaid koondada ühte või soovitavalt mitmesse nö akadeemia-laadsesse keskustesse, kus tingimused oleks paremad kui on klubidel praegu. Olen varem ka öelnud aga minu teada on Audenteses kossu-, võrgu- ja käsipalliosakond aga pole jalkaosakonda. Miks? See on lihtsalt üks näide.

Alates 1. septembrist 2018 alustas EJL Arte akadeemia. Akadeemia 8. klassi asusid õppima ja treenima 22 mängijat 11 klubist. Täpselt see, mida kirjutasid - mitmed treenerid, parimad treeningtingimused, füsio, arst, õpiabi, transport jms.
Presentatsioonist saab rohkem infot: http://www.jalgpall.ee/docs/EJL_akadeemia.pdf
Uudis: http://jalgpall.ee/ejl/uudised/piltuudis-arte-gumnaasiumi-jalgpalliakadeemias-toimus-avaaktus-n14504

Loomulikult tahaks siia ka riigi rahastust nagu Audentesel. Sellest on räägitud ja räägitakse veel.

Gallacher
19.12.18, 18:08
Alates 1. septembrist 2018 alustas EJL Arte akadeemia. Akadeemia 8. klassi asusid õppima ja treenima 22 mängijat 11 klubist. Täpselt see, mida kirjutasid - mitmed treenerid, parimad treeningtingimused, füsio, arst, õpiabi, transport jms.
Presentatsioonist saab rohkem infot: http://www.jalgpall.ee/docs/EJL_akadeemia.pdf
Uudis: http://jalgpall.ee/ejl/uudised/piltuudis-arte-gumnaasiumi-jalgpalliakadeemias-toimus-avaaktus-n14504

Loomulikult tahaks siia ka riigi rahastust nagu Audentesel. Sellest on räägitud ja räägitakse veel.

OK. Ma olin üldiselt kursis aga ma mäletan, et kuskil kevadel plaaniti sinna suunata kutte neist Harjumaa klubidest, kus endal väga häid võimalusi pole - vist Keila, Saue, jne. Sellest oli artikkel ka Jalkas.
Ei, muidugi, see tubli on samm edasi. Loodetavasti on lähiaastatel selliseid asju rohkem. Tallinnast rääkimata, vajaks selist asja ka Tartu, Viljandi ja Pärnu esimese asjana.

Nasfal
19.12.18, 18:55

Kas hetkel katab kogu kulu 100% EJL? Kui saladus ei ole, siis mis on riigi poolne kommentaar, et nad ei toeta, kas see, et raha ei ole või on midagi muud peidus.

asdf
19.12.18, 22:55
Kas hetkel katab kogu kulu 100% EJL? Kui saladus ei ole, siis mis on riigi poolne kommentaar, et nad ei toeta, kas see, et raha ei ole või on midagi muud peidus.

Jah, katab. Laias laastus on igas valdkonnas kommentaar stiilis te saate isegi hakkama, me toetame neid, kes üldse muidu hakkama ei saaks. Tõsi on aga see, et neid valdkondi, kus jalgpalli nii suhtutakse, jääb järjest vähemaks. Toon näite ühest kohtumisest, kus meile öeldi alguses, et järgmise 5 aasta jooksul ei ole mitte mingit võimalust investeerida jalgpalli infrastruktuuri, lihtsalt omavalitsusel raha ei ole. Nüüd on 5 aastat möödas ja selles omavalitsuses on üks uus kunstmuruväljak ja kahe vana kunstmuruväljaku kate vahetatud.

Nasfal
19.12.18, 23:17
Jah, katab. Laias laastus on igas valdkonnas kommentaar stiilis te saate isegi hakkama, me toetame neid, kes üldse muidu hakkama ei saaks. Tõsi on aga see, et neid valdkondi, kus jalgpalli nii suhtutakse, jääb järjest vähemaks. Toon näite ühest kohtumisest, kus meile öeldi alguses, et järgmise 5 aasta jooksul ei ole mitte mingit võimalust investeerida jalgpalli infrastruktuuri, lihtsalt omavalitsusel raha ei ole. Nüüd on 5 aastat möödas ja selles omavalitsuses on üks uus kunstmuruväljak ja kahe vana kunstmuruväljaku kate vahetatud.

Seda on rõõm kuulda, et sellise vajaliku projektiga olete hakkama saanud ja eks seda, kas sealt süsteemist ka keegi korraliku tõuke karjäärile saab näeb paari aasta pärast. Paari KOVi põhjal, mille hingeeluga olen ma kursis, siis väga palju oleneb sellest, et mis on vallavanema ja volikogu esimehe jne enda eelistused. Täna öeldakse ei, sest ollakse paandunud korvpallitoetajad ja toimub verevahetus ning järgmine päev on uksed avatud jalgpallile ja kannatab korvpall. Eks sporti rahade jagamine KOV poolt toimub ikkagi väga kõvasti just paari persooni isiklike eelistuste põhjal ning eks kindlasti EJL peab samuti paraku ehk ootama mõnes kohas teisi inimesi etteotsa, kellele mõni idee infrastruktuuris vms nn maha müüa. Kuna jalgpall on ikkagi Eestis jätkuvalt kasvav trend, siis eelduste kohaselt peaks teil see suhtlemine ja jaatavate vastuste saamine ikkagi tulevikus pigem lihtsamaks minema.

Myrgel
20.12.18, 18:59
Aastal 2020 käivituva solidaarsusmehhanismide teise etapi (elukutseliste mängijate palkamine) raha kasutamise põhimõtteid (sh kas ja kui mitu laenumängijat võivad liiga tagumise otsa klubid selle raha eest palgata) arutatakse klubidega kevadel 2019 toimuvatel dialoogkohtumistel.

Nonii. Heinakuhjast hakkavad vastused paistma juba. Küsin siis edasi.

Miks laenumängijate punkt üldse laual on? Kas pole liidu poolt hirmu, et mõned klubid võivad seda punkti kuritarvitada? Sisuliselt võib nüüd oma mängijatebaasi lõpmatuseni kasvatada ja ülejäägi väiksematesse (loe: sinuga mitte konkureerivatesse) klubidesse laenule saata. Kui ennem oli sellise olukorra tekkeks suureks takistuseks palgafondi kulud ja väiksemate laenajate võimetus sinna leevendust anda, siis nüüd saab UEFA rahade toel arvestatava osa mängijateturust enda alla võtta. Sisuliselt Bayernit panna, aga võõra raha eest.

Teiseks miinuseks on ka see, et kui väiksel klubil on valida kas maksta heale laenumehele või enda keskmikule palka, siis on ahvatlus esimese kasuks valida.

Nahkpea
21.12.18, 00:40

Infrastruktuur üksi ei pane kedagi rohkem alaga tegelema, see annab vaid paremad eeldused selleks. Peamine on leida mingi motivatsioonimehhanism, et noored üldse tahaks selle alaga tõsisemalt tegeleda.

Kui siin on Island ja Sigurdssonid-Gudmundssonid läbi käinud, siis sai ühe islandlasega räägitud mingi aeg ja küsitud, kuidas see võimalik on, et nii väikese rahva seast nii palju edulugusid tulnud on. Põhimõtteliselt olevat asi selles, et noored islandlased, elades sisuliselt kaugel ulgumerel suhtelises isolatsioonis, soovivad meeleheitlikult nö välja saada. Kui sul on motivatsioon millekski, siis sa ka pingutad selle nimel ja paljudel juhtudel sa ka õnnestud.

Kui mingit paralleeli tõmmata, siis näiteks Brasiiliaga, kus jalgpallis nähakse paljude brasiillaste jaoks võimalust pääseda ääretust vaesusest. Islandi puhul mängib paljuski rolli nende geograafiline asukoht, Brasiilia puhul natuke pragmaatilisemad põhjused, aga neid ühendab see, et sealsetel noortel on selge motivatsioon ja siht, mille nimel pingutada. Ei sünni keegi neist mingi erilise imegeeniga.

Eesti kontekstis on selline eluliselt peale surutud mehhanism puudu ja kui noor tahab välja, läheb ta pigem Soome-Norrasse ehitajaks ja mõni seiklushimulisem Austraaliasse ubinaid korjama. Me peame sellise nö motivatsioonipaketi ise looma. Ma ei ole kindel, et antud olukorras ja arvestades ka jalgpalli positsiooni ühiskonnas, tooks Islandi kombel iga kooli juurde väljakute rajamine ja üle riigi hallide kerkimine mingi olulise jalgpallibuumi endaga kaasa. Noortel on niigi palju valikuid tänapäeval ja võidavad need, kus noortele ka midagi vastu pakutakse.

Gallacher
21.12.18, 08:25
No Islandi puhul on põhjus ju väidetavalt lisaks infrale ja sisehallidele ka noortetreenerite erakordselt kõrge kvalifikatsioon. Ilmselt see iseloomustab Islandi spordisüsteemi ka laiemalt sest isegi korvpallis (mille kohta on alati räägitud, et see nõuab pikki talente, keda kääbusriigis ei saa ju eriti olla), mis pole populaarsuselt ei jalg- ega käsipalliga sealkandis võrreldav, on tõustud noorteklassides Euroopa keskmike hulka. Huvitav fakt: juhtusin vaatama suvel Eesti-Islandi U16 kossumängu ja otsisin huvi pärast välja mõlema meeskonna koosseisud. Selgus, et islandlastel kui kääbusriigil kuulus 16-aastaste poiste koondisse seitse kahemeetrimeest, eestlastel kaks. Muide, sellele vaatamata Eesti võitis. Aga selles mõttes huvitav asjaolu, et järelikult seal ei lasta ühtegi talenti kaotsi ja küllap nii ka jalgpallis.
Seda küll ühe islandlase jutu näitel ei usu, et kõik tahavad mandrile end teostama pääseda ja selles on fenomen. Asi on ju selles, et kui nad 15-17 aastasena poleks piisavalt head, siis polekski neist huvitatud isegi mitte Norra, Taani või Rootsi kõrgliigaklubid. Ehk see, et nad oma hulgakaupa ja suurtel kiirustel välja läinud, on ju vist pigem tagajärg kui põhjus.

Nahkpea
21.12.18, 12:30
Seda küll ühe islandlase jutu näitel ei usu, et kõik tahavad mandrile end teostama pääseda ja selles on fenomen. Asi on ju selles, et kui nad 15-17 aastasena poleks piisavalt head, siis polekski neist huvitatud isegi mitte Norra, Taani või Rootsi kõrgliigaklubid. Ehk see, et nad oma hulgakaupa ja suurtel kiirustel välja läinud, on ju vist pigem tagajärg kui põhjus.

Heaks saadakse ikka sisemise motivatsiooni ja töö ajel. Kui sul see puudub, ei pane sind ükski treener ega kaasaegne hall ei kiiremini jooksma ega kõvemini/täpsemalt palli lööma. Eelkõige pead ise seda tahtma.

Myrgel
21.12.18, 15:50
Heaks saadakse ikka sisemise motivatsiooni ja töö ajel. Kui sul see puudub, ei pane sind ükski treener ega kaasaegne hall ei kiiremini jooksma ega kõvemini/täpsemalt palli lööma. Eelkõige pead ise seda tahtma.

Ma usun, et see on ikka kooslus kõigest. Sitt treener saab ka kõige motiveerituma poisikluti perse treenida. Kui spordiala vastu huvi pole, siis ei aita sind ka Zidane. Kui sajakesi külmal ja kõval kunstmurul treenid, siis ega ka just head kogemust ei saa.

Aga tõsi Gallacheril on. Miinimum UEFA A või B litsents Islandi lasteaialaste treeneritel on ikka väga väga kõva sõna ja tulemused on kõigil teada. Island on kõik dogmad ümber lükanud seoses väikese riigi ja spordiga.

Eks muidugi sellise süsteemi tekkeks on vaja ka kõva KOVide ja keskvalitsuse tuge, aga see tugi tuleb ka välja rääkida. Kui meie ainus särav hetk koondise ajaloos oli ja EM playoffi saime, siis oli jalgpall paljude poliitikute suul. See oli see hetk kus minna ja nendest sisehallidest noortetreeneritest juttu teha Toompeal. Palju seda jalgpalli toetusgruppi ära kasutati jalgpalli arenguks, eks seda teavad asjaosalised ise.

HABE
11.01.19, 20:21
Kalju teeb päris korraliku tööd mitmeks aastaks nagu näha, suhtkoht noored Ivanjušin ja Sobtšenko toodud mitmeks hooajaks enda ridadesse. Reginald pikendas lepingut küll kõigest 1 hooaja võrra, Ugge 2 hooaega. Testitavate hulgas 2 lõhkuvat poolikut, et sellest võiks järeldada, et Brtan vist ei jätka paraku Eestis. Hunt peaks otsuse tegema lähiajal. Liliu on ? kas müüakse maha või mitte aga eelmise aasta nähtud ründaja on tagasi testimisel.
Frantsev on kindlasti Kaljut edasi viinud ka meeskonna komplekteerimise osas. Enamus mängijaid keda toob (Eestist) ta ise teab, mida neilt saab nõuda. (edu Sinjavskile flora pingil!)

Jaan95
11.01.19, 21:08
Oi! Sinjavskiga panid küll puusse!

HABE
11.01.19, 21:45
Oi! Sinjavskiga panid küll puusse!

Mis moodi? (Vabandust, parandan oma vea: Sinyavskiy)
Hooaeg 2018 mängis Flora eest 579 minutit Premium Liigas 3240 võimalikust minutist.

fcfloraforever
11.01.19, 21:47
Mis moodi?
Hooaeg 2018 mängis Flora eest 579 minutit Premium Liigas 3240 võimalikust minutist.

Mees liitus Floraga alles suvises aknas. Sisse elamine ja kõik muu võtab loomulikult aega. Alles nüüd vaikselt hakkame nägema milliseks tema roll kujuneb Floras.
Täna pani väga kenasti Paide kaitseliini perseli.

purgeenius
15.01.19, 14:39
Nüüd kui Hunt läinud on suht kindlalt ühte asist venda ründesse vaja, kui just Lilu pole jäämas. Vägisi tundub, et jääb.

Kasper
15.01.19, 15:42
Hundi suurim trump Kalju jaoks oli muidugi see, et ta oli kohalik mängija. Sellisel tasemel eestlasest ründajaid pole palju. Väga kahju, et teda enam Premium liigas ei näe.

Nahkpea
15.01.19, 18:13
Samas, inimlikult ka arusaadav. Kui tahta ikkagi olla põhimängija ja mängida tiitlite peale ning Kalju ja Flora talle seda ei paku, siis polegi muud varianti. Sain aru, et Levadia variandi välistas ta ise ja no vaevalt talle sealgi kandvat rolli oleks enam pakutud.

Suvaline Jope
15.01.19, 19:59
Vist vanus mängib juba rolli, sest eelmisel hooajal oli Hunt ikka päris palju vigastatud.
Hea töö igal juhul. Äkki tuleb veel tagasi ja teeb ühe hooaja nagu Teeveer.

Drogba
15.01.19, 21:41
Hundi suurim trump Kalju jaoks oli muidugi see, et ta oli kohalik mängija. Sellisel tasemel eestlasest ründajaid pole palju. Väga kahju, et teda enam Premium liigas ei näe.

Tõesti kahju jah. Vähe sellest, et ta on kõva mängumees, siis ka meediaga suhtlemisel alati endast hea mulje jätnud.

Kasper
15.01.19, 23:33
Tõesti kahju jah. Vähe sellest, et ta on kõva mängumees, siis ka meediaga suhtlemisel alati endast hea mulje jätnud.
Meedia poole pealt on Hunt ikkagi alati super olnud, jah. Aus, tore ja saab aru, et see on osa ta tööst.

HABE
18.01.19, 19:14

Hundi suurim trump oli kompromissitu võitleja hing, kogemus ja kindel meeskonna liider!!! Kui Kaljus osad juba lonkisid väljakul, siis Hunt korrutas, et tiitel ei ole võidetud, et vaja ikka mängida korralikult. Ma arvan, et nii mõnedki said Hundi käest eelmise hooaja viimastes voorudes keretäie meeskonna siseselt riietusruumis. Ja kui see väidetav uus liider ründes peaks kõrbema, vigastada saama, siis Hunt, kes tuleks päästaks päeva on puudu. Uuel hooajal siiski on vaja Karikas, UEFA-s ja Liigas KÕIK edukalt läbida ja seda lühikese pingiga ei tee.

Mister
18.01.19, 19:57
Kui praegustest testitavatest kedagi palgata kavatetakse, siis ei tee nii või naa UEFAs mitte midagi. Nunez, Juliano ja Kazu on kõik ikka alla igasugust arvestust hetke kontrollmängude põhjal. Umbes nagu 2010 konteinerivennad.

Vähemalt tore, et lõpuks üks asjalik pre-season täiendus tehtud Kulinitši näol.

Ott Järvela
02.02.19, 18:51
Kalju - Flora 3:1 mängu järelkaja:

https://soccernet.ee/artikkel/kalju-testis-florat-alistades-ukraina-korgliigast-tulnud-kaitsjat

Kalju kapten Ugge: meeskond ootab soojamaalaagrit väga! (üheks vastaseks Norra kõrgliigaklubi!)

https://soccernet.ee/artikkel/kalju-kapten-ugge-meeskond-ootab-soojamaalaagrit-vaga

Paraguay ründaja Nunez liitub Kaljuga

https://soccernet.ee/artikkel/paraguay-rundaja-nunez-liitub-kaljuga

Myrgel
03.02.19, 03:45
Kalju - Flora 3:1 mängu järelkaja:

https://soccernet.ee/artikkel/kalju-testis-florat-alistades-ukraina-korgliigast-tulnud-kaitsjat

Kalju kapten Ugge: meeskond ootab soojamaalaagrit väga! (üheks vastaseks Norra kõrgliigaklubi!)

https://soccernet.ee/artikkel/kalju-kapten-ugge-meeskond-ootab-soojamaalaagrit-vaga

Paraguay ründaja Nunez liitub Kaljuga

https://soccernet.ee/artikkel/paraguay-rundaja-nunez-liitub-kaljuga

Tõsine välismaa laagerdamine käib sel pre-seasonil eesotsas. Loodame, et sellega ka suviste euromängude pilt veidi paraneb. Kui mullusega võrreldes törts paremaid tulemusi loodaks, siis pole latt vast kõrgel?

Kasper
03.02.19, 13:14
Tõsine välismaa laagerdamine käib sel pre-seasonil eesotsas. Loodame, et sellega ka suviste euromängude pilt veidi paraneb. Kui mullusega võrreldes törts paremaid tulemusi loodaks, siis pole latt vast kõrgel?
Keegi võiks mingi vastase kahe mängu kokkuvõttes ikka alistada. Ma arvan, et see võiks lati madalaim kõrgus olla.

Õhtulehe jalkatoimkond
03.02.19, 19:51
Sobib vist siia teemasse kõige paremini, sest mees oli viimati Nõmme Kalju mängija.

Õhtulehe jalgpallisaadet "Kolmas poolaeg" külastas endine Nõmme Kalju jalgpallur Erik Listmann (23). 21aastaselt karjääri lõpetanud poolkaitsja rääkis ajakirjanikele Siim Kerale ja Mart Treialile oma põlvevigastusest, jalgpalliga tekkivast masendusest ning nõudlikest (ning solvavatest) vutifännidest.

Samuti kirjeldas ta värvikalt oma aega Austraalias, kus ta 23 kuud elas. Muuhulgas teenis 2015. aastal Eesti karikavõitjaks tulnud põlvalane leiba nii jõulukuuskede putitajana kui ka veinitehases. Liinitööl tikkus pähe ka mõte: "miks ma siin olen?" Vastuse saab küsimus: Mitu korda teenis ta Austraalias lihttöölisena rohkem kui Eestis jalgpallurina?

https://soundcloud.com/kolmas-poolaeg/171-osa-nomme-kaljust-austraalia-veinitehasesse-vahel-motlesin-et-kurat-mida-ma-siin-teen

telekavaataja
05.02.19, 21:02
15. veebruaril on Kalju vastaseks peatselt algaval hooajal Norra esiliigas palliva Sandefjord. 19. veebruaril kohtutakse Raio Piiroja, Kristen Viikmäe, Ragnar Klavani ja Enar Jäägeri endise koduklubi, Norra kõrgliiga mulluse kuuenda Oslo Valerengaga. Oma viimase mängu peab Kalju Marbellas 22. veebruaril, kui kohtutakse samuti Norra kõrgliigasse kuuluva Sarpsborgiga, kus möödunud hooajal pallis Joonas Tamm.

Superluks. Levadia mängib vist kusagil Venemaa esiliiga klubide turnal? See igal juhul õige suund.

Allikas: https://soccernet.ee/artikkel/kalju-kohtub-hispaanias-kolme-norra-klubiga

Kasper
05.02.19, 21:30
Superluks. Levadia mängib vist kusagil Venemaa esiliiga klubide turnal? See igal juhul õige suund.

Allikas: https://soccernet.ee/artikkel/kalju-kohtub-hispaanias-kolme-norra-klubiga
Levadia mängib Küprosel Venemaa klubidega, jep (https://soccernet.ee/artikkel/rogic-enne-kuprosele-soitmist-pareikol-oli-oigus). Ja Flora pidas kaks mängu Šveitsis ja kaks mängu peetakse veel Norras.

Kasper
08.02.19, 01:06
Puri on ikka väga kõva täiendus! Äärtele on nüüd ikka hirmsalt palju jõudu. Võib-olla mõne jaoks isegi liiga palju.

-RoMaRiO-
08.02.19, 02:02
Puri on ikka väga kõva täiendus! Äärtele on nüüd ikka hirmsalt palju jõudu. Võib-olla mõne jaoks isegi liiga palju.

Äärte komplekteerituse üle oleks patt viriseda jah. Päris mitmed neist on võimelised tegutsema ka 10 peal, mis annab päris palju erinevaid võimalusi varieerimiseks. Kui saaks nüüd meeskonna südamesse ka mehitatust ning kvaliteeti juurde, siis näeks olukord juba täitsa viisakas välja. Reaalsus on muidugi see, et turuolukord on jätkuvalt selline, et 5 leegionäriga tervet hooaega edukalt ära ei mängi. 6 või pigem isegi 7 tuleb neid tuua, et satsis veidigi sügavust oleks ja siis ka loota, et kui keegi vigastada saab, et tegemist oleks just leegionäriga, mitte ETM-ga.

purgeenius
08.02.19, 08:53
Kas Puri nähakse pigem põhimehe või tugeva päkupina?

Kasper
08.02.19, 12:58
Kas Puri nähakse pigem põhimehe või tugeva päkupina?
Eesti koondislast ei too lihtsalt pingile istuma. Tema kvaliteet on Premium liiga jaoks väga hea.

Äärte komplekteerituse üle oleks patt viriseda jah. Päris mitmed neist on võimelised tegutsema ka 10 peal, mis annab päris palju erinevaid võimalusi varieerimiseks. Kui saaks nüüd meeskonna südamesse ka mehitatust ning kvaliteeti juurde, siis näeks olukord juba täitsa viisakas välja. Reaalsus on muidugi see, et turuolukord on jätkuvalt selline, et 5 leegionäriga tervet hooaega edukalt ära ei mängi. 6 või pigem isegi 7 tuleb neid tuua, et satsis veidigi sügavust oleks ja siis ka loota, et kui keegi vigastada saab, et tegemist oleks just leegionäriga, mitte ETM-ga.
Keskele oleks küll jah veel täiendust juurde vaja. Seal on praegu seis hõre ja olen selles suhtes nõus, et ega eestlast sinna täna väga võtta ei ole.

Ott Järvela
15.02.19, 11:50
Mikk Reintam naaseb Nõmme Kaljusse. Kuno Tehva: "Kalju meeskond on nüüd 2019. aasta hooajaks komplekteeritud, aga ei välista, et võtame juulis kellegi laenule."

https://soccernet.ee/artikkel/mikk-reintam-liitub-nomme-kaljuga

-RoMaRiO-
15.02.19, 12:03
Natuke veider, et Mikk Reintami tasemel mängijaga kokkuleppele jõudmine on klubi jaoks ülimalt olulise tähendusega, aga praegustes oludes reaalselt ongi tegemist väga-väga olulise täiendusega. Paberil näeb sats juba täitsa hea välja ja hetkel küll enam Levadiale seda kindlat kulda kaela riputada ei julgeks :)

Mattis98
15.02.19, 14:15
Kui vaid uus väravavaht oleks tiimi toodud...

rallikas
15.02.19, 14:33

Võib öelda, et väravavahtide osakond on meil Levadiaga kindlasti võrdväärne. Kogemust on rohkem kui küllaga. Teleš tahab esikinnast endale saada ning Londak niisama seda ei anna. Eestis väga korraliku kvaliteediga väravavahid mõlemad, ütleks et võrdsel pulgal Levadiaga.

ericbana
15.02.19, 14:40
Võib öelda, et väravavahtide osakond on meil Levadiaga kindlasti võrdväärne. Kogemust on rohkem kui küllaga. Teleš tahab esikinnast endale saada ning Londak niisama seda ei anna. Eestis väga korraliku kvaliteediga väravavahid mõlemad, ütleks et võrdsel pulgal Levadiaga.

Võrdsel pulgal nüüd kindlasti kohe ei ole. Ei Londak ega Teleš pole enam Lepmetsaga võrreldavad. Eesti tasemel ajavad asja vb ära, aga kõige parem väravavaht liigas on üsna pika puuga Lepmets.

fcfloraforever
15.02.19, 15:01

Ma ütleks, et Londak mängib välja. Teleš juba paar aastat mitte.
Kalju õnn, et Teleši eksimused eelmine hooaeg tiitlit maksma ei läinud.

ivar5lepik
17.02.19, 16:07
Natuke veider, et Mikk Reintami tasemel mängijaga kokkuleppele jõudmine on klubi jaoks ülimalt olulise tähendusega, aga praegustes oludes reaalselt ongi tegemist väga-väga olulise täiendusega. Paberil näeb sats juba täitsa hea välja ja hetkel küll enam Levadiale seda kindlat kulda kaela riputada ei julgeks :)

Juurdlesin selle fenomeni üle veidi teise nurga alt. Reintam on parimas mängijaeas (28), mänginud rahvuskoondises 12 mängu ja aastaid välismaal. Koondise nurga alt arvaks, et endiselt ääriveeri serva peal - ma ei oleks üldse kindel, et nt Pürg täna parem on, aga Reintami lagi on käes ja talle ei ole suurt mõtet anda minuteid kuskil treeninglaagris. Valikmängudes pole jällegi vaja olnud.

Aga liiga võtmes tundub, vähemalt minule, et üleüldine vau-efekt on oluliselt suurem, kui meie klubid toovad sisse Moldova või Leedu A-koondises üks-kaks-kolm mängu mänginud mehi. Reaalsuses on ju need samasugused kolmandajärgulised jalgpalliriigid. Samamoodi ei näita mängija kohta midagi, kui ta on olnud veidi tugevama maa (nt Ukraina) noortekoondislane. Reintami CV-ga välismaalast tuues löödaks käsi kokku ja kiidetaks taevani.

Kokkuvõtvalt tõesti väga kõva täiendus Kaljule. Nagu sa ütlesid, ei tahaks nüüd küll kellelegi kulda kaela riputama hakata.

Kasper
07.03.19, 14:11
Sander Puri räägib "Silm peale!" hooaja avasaates sellest, mis ta tagasi koju tõi.

https://www.youtube.com/watch?v=oLHAjvaMb24&feature=youtu.be

telekavaataja
08.03.19, 20:50
See Superkarika võitmine ei ole viimasel ajal hea märk olnud.

Mattis98
08.03.19, 20:54
Kindlama väravavahiga oleks see mäng võinud lõppeda 0-0.

HABE
08.03.19, 20:57
Londak lööb palli käega ära, Paide ründaja jääb olukorda hiljaks ning lendab Londakule sisse ning vigastab vv-d. Tohver ei vilista viga ja Paide lööb paar sekundit hiljem värava.
(Üks mängib palli, teine mitte. Viga vilistatakse hiljaks jääja kahjuks)

Minu postitus kohtunike teema all.

ronrein
08.03.19, 21:07
Ega väravavaht üksi süüdi pole, näiteks nii Markovychil kui ka Reintamil lasub ka süü sisselöödud väravates ning ka tervelt meeskonnalt väga kahvatu mäng. Paide absoluutselt vääris seda võitu ilma igasuguste küsimusteta.

Silver
09.03.19, 01:23
Emotsioonid kõrvale jätta. Paide vääris võitu 110%. Well played, mehed maa peale tagasi ja nüüd hakkab -3-st grindimine. Vale taktika ja üleolev suhtumine. "Lähme võtame ära", levadikuid kottisime nagu tahtsime ja me oleme tegelikult s*taks head suhtumine = vääritud kaotus. Ma ei dramatiseeriks üle. Kotti saamine oli kindel, paneme edasi. Viimasest kaotusest on päris palju möödas.. nüüd tuli ja sellise pauguga.

Nagu Masichev ütles, siis palju individuaalseid eksimusi ja nii ta tuli. Eks Frantsev tõmbab nüüd trennis kõik pihtide vahele ja sõit algab -3 pealt edasi. Loodan, et noor kutt Tamm kohe ära ei lintšita. Ta on hea poiss ja vajab aega. Tegelikult selline kannatamise algus on päris tuus. Mitte, et ma väga masohhistlik oleks, aga Paide hea algus tähendab, et ka teistel saab olema raske. Õnneks järgmine on Maardu. Saab puuri ribadeks lüüa ja kui ei löö, siis leida uued põhjused keda ja mida süüdistada.. :D

..ja HABEMELE. Ära tilla ringi karistusalas kui pardakk on juba eos toimunud. See oli tulekahju kustutamise üritus mitte viga. Tohverilt 5+ vile, mitte midagi pole kobiseda. Aus igatpidi.

HABE
09.03.19, 10:23
..ja HABEMELE. Ära tilla ringi karistusalas kui pardakk on juba eos toimunud. See oli tulekahju kustutamise üritus mitte viga. Tohverilt 5+ vile, mitte midagi pole kobiseda. Aus igatpidi.

Silver, Paide oli parem igas aspektis aga... Kui vastasele kossi lendad väljakul kui too on palli ära löönud vilistatakse viga aga kui vv palli ära lööb ja sisse lennatakse peale seda ei ole viga? Ma olen selle poolt, et vv tuleb igate pidi kaitsta, ükskõik mis satsi oma.

hipper
11.03.19, 15:16
Silver, Paide oli parem igas aspektis aga... Kui vastasele kossi lendad väljakul kui too on palli ära löönud vilistatakse viga aga kui vv palli ära lööb ja sisse lennatakse peale seda ei ole viga? Ma olen selle poolt, et vv tuleb igate pidi kaitsta, ükskõik mis satsi oma.

Video pealt tundub, et Paide mees jõuab ennem pallini kui VV (mingi millisekund), seega jooksis väravavaht mängijale sisse ja mitte vastupidi

Kalp
17.03.19, 16:51
Поздравляем всех поклонников Нымме Калью с победой!!!

...Jumal...
17.03.19, 18:26
Поздравляем всех поклонников Нымме Калью с победой!!!

Спасибо от имени всех.

telekavaataja
20.03.19, 17:47
eSpordi osakond on huvitav mõte.

gize
21.03.19, 00:56
Nõmme tegi sellega ikka väga põneva sammu. Ei saa mööda vaadata, et e-sport on kiiresti arenev ala ja seal liiguvad ka suured rahad. Eriti põnevaks teeb, et plaanivad ka luua Counter-Strike Global Offensive meeskonna, kus suurtel turniiridel on auhinnafondid tavaliselt miljonites.

Kribenski
21.03.19, 17:27
Toogu Robin Kool meeskonda ja Csi tiitlid kotis!

reeperbahn
22.03.19, 15:44
Hea ülevaade, miks ja kuidas eSpordi osakond loodi: https://bit.ly/2TSZBnG

Stok
22.03.19, 15:50
Kas nüüd on liiga hilja küsida, mis asi on eSport ja kuidas see jalgpalli puutub?

Nasfal
22.03.19, 16:16
Kas nüüd on liiga hilja küsida, mis asi on eSport ja kuidas see jalgpalli puutub?

Pead rohkem oma lastelaste tegemistega end kurssi viima papi

Ott Järvela
01.04.19, 16:47
Puri ja Volkov homme ilmselt ei mängi, Londak samuti mitte. Tjapkini alg11-valmiduse kohal küsimärk:

https://soccernet.ee/artikkel/kalju-keskvaljaankru-kohal-lasub-enne-duelli-floraga-kusimark

-RoMaRiO-
01.04.19, 17:22
Homme on tõehetk, kui Florale kodus ka kaotama peaks, siis võib häirekellad tõesti tööle lasta. Ma muidugi ei tea, mis momentide tekitamisest Terehhov räägib. Maardu vastu otseloomulkult tekitati neid ja lahendati ka viisaka protsendiga, aga Paide ja Narva vastu ei suudetud isegi mitte ühtegi sellist olukorda tekitada, kus võiks tõesti realiseerimist kiruda. Täiesti pooljuhuslikud olukorrad, kus väga heal päeval võib ju midagi sisse kobistada, aga mänguliselt mingeid väravaid küll väärt pole oldud, mis seab väga suure kahtluse alla seni kasutatud valiku, kus Nunez/Tamm tipus ning Liliu 10 peal mängib. Ei tea kui halvas vormis või halvast küljest Moldova kutt end näidanud on, et mängupäevakoosseisu pole valitud, aga nüüd kui Tjapkinil on probleemid, siis ehk saab variandi ning Nunez koristatakse lõpuks minema.

telekavaataja
02.04.19, 18:36
Ugge kaitsev poolik?

Mattis98
02.04.19, 21:10
Palun suvel uut väravavahti.

Mister
02.04.19, 21:43
Täiesti sisutu tiim see aasta. Tiitlipohmell tiitlipohmelliks, aga no selles satsis pole enam eurokoha ainest ka.
Kuidas on võimalik leegionäridega nii puusse panna? Meenutab seda Mitsuyamade ja Ochoade konteineriaastat, kus viimanegi ettejuhtuv pagulane on lihtsalt satsi võetud.

Mis kuradi Reintami arengust enne hooaega räägiti? See vend on suurema õlisisaldusega, kui KFC fritüüritud kanakoivad. Prügikast on sellise toodangu koht.

Väga häbi. Niimoodi rivaalil ennast kodus häbistada on lihtsalt ülim häbi.
Ootan tagajärgi.

urmar
02.04.19, 22:04
No superkarika võidu järel võis midagi sellist oodata ju. Eesti vuti omapära.

HABE
02.04.19, 22:29
Aland, Pürg, Kuusk ja Sinyavskiy + Ainsalu :D Sinyavskiy- tubli, ilus värav!!!

Kalju häda on see, et Hunt läks pensionile!!! Meeskonna liider ja mees, kes pani oma võitlusvaimuga ka teised võitlema.
Liliul on aeg ennast pilvedelt alla tuua ja mängima hakata, sest praeguse seisuga ta ei pääseks enam kuhugi kõrgemale/kõvemasse liigasse.
Reintam on aeglane ja tema pealt mängib iga arukas treener Kalju vastu oma rünnakuid. Vähemalt on Nõmme oma poiss :D
Telešile ikka meeldib purjetada. Loodame, et pensioni eas on võimalik tal endale purjekas soetada ja merel purjetada. Aga Eesti liiga palga eest paraku vaevalt.

Myrgel
02.04.19, 22:48
Tundub, et tiitli otsustamine on sel aastal kolme Asula tänava klubi siseasi. Tore oli selles võitluses 38 minutit sees olla.

maamesilane
02.04.19, 23:10
Tundub, et tiitli otsustamine on sel aastal kolme Asula tänava klubi siseasi. Tore oli selles võitluses 38 minutit sees olla.

Tore,et on teisigi kes on aru saanud,et Kure on tegija!

Silver
02.04.19, 23:32
Rimo, Kalju vajab Sind! :)

telekavaataja
02.04.19, 23:33
Saate eurokarikatele keskenduda.

ericbana
03.04.19, 09:01
Saate eurokarikatele keskenduda.

või FIFA-le

Sambaz
03.04.19, 10:22
kas te võiksite järgmine kord hiiul panna korraliku muusika mängima? noh, see akustiline live jätab mulje, et tuled mingile vaiksele kontsertidele, mitte suurele ja vihasele derbyle.
vabandan eos juba kerge OF pärast.

pilsneris
03.04.19, 11:45
Kuno Tehva mõtted: "Mike Tyson ütles, et kõigil on lahingus plaan kuni sinnamaani, kui saad vastu hambaid. Siis pead olema mees. Verd lendab ja ükski plaan enam ei loe. Meie jaoks ongi täna kätte jõudnud aeg, kui saime vastu hambaid ja peame olema mehed. See inspireerib mind. Ärkasin täna varem üles ja olen hoopis parema fookusega. See protsess on huvitav. Loodan ja usun, et tuleme välja."

https://sport.ohtuleht.ee/954613/kuno-tehva-meie-jaoks-ongi-katte-joudnud-aeg-kui-saime-vastu-hambaid-ja-peame-olema-mehed

Myrgel
03.04.19, 12:11
Huvitav kas taasiseseisvuse ajaloos on üldse olnud olukorda kus peale 4 mängu on meister 8 punkti maas? See on juba oskus omaette. :fpalm: Asi pole isegi eilses. Need derbid võivad igas suunas minna. Kuid fakt, et kolme heal tasemel vastase vastu oleme täpselt null väravat löönud on nukker. Oleme taaskord 2017 alguses, kus pall väljakul nagu liiguks, aga meest kes selle lõpuks sisse suskaks pole. Ja nagu Paide ja Flora näitasid, kui ei löö ise, lüüakse sulle.

Milles siis asi? Mõningaid mõtteid..

Liliu Mullune top-scorer on number kümne peal nagu õnnetuse hunnik. Kas asi on positsioonis või võttis moti maha talvine luhtunud üleminek seda teab ainult vana ise. Kahtlemata on hetkel tegemist fantasy ülehinnatuma mängijaga.

Tamm Noorel kutil tahet ja sisu on, aga kastis jääb puudu Lepikulikust nahhaalsusest ja samuti vajab järeleaitamist ka ründajavaist. Alati võiks muidugi pallid kasti täpsemad olla, aga näiteks Karu ja Hundi fenomen kohalikus liigas on/oli see, et ka need ebakvaliteetsed pallid suudetakse endale võidelda ja ka nendega edasi midagi mõistliku teha.

Nunez Toob Tamme järel sisse tulles küll veidi teravust, aga selle eest mängu lõpus punkte ei jagata. Nelja mängu puhul ehk veel vara hinnata, aga hetkel on küll tunne, et siin on tegemist Adis Hadzanovici suguse vennaga, kes trial-il on kunn, aga kui asjaks läheb siis lahtub sära keskpäraseks kumaks.

Subbotini standardid Sidorenkovi lahkumisega standardite andmise üle võtnud mees on neid umbes samast ajast saati täpselt sama kehvasti ka andnud. Eks puhtalt tõenäosusteooria järgi kui sa palle üle peksad või eestpostis olevale vastastele sülle paned, siis mõni jõuab kohale ka. Kuid hetkeolukorras kus alfad kastis on pigem vastaste poolel, siis peaks palle sinna riputama mees kes tõstab tõenäosusteooria pigem ründajate poolele, ehk annab nii kaua kvaliteetseid palle õigesse tsooni kuni mõni meie omadest kasvõi kogematta selle väravasse koksab. Selline vend on kindlasti meeskonnas olemas ma usun. Miks ei ole Frantsev kedagi teist karistuslööjat katsetanud, on Kalju hetkel kõige suurem müsteerium. Puusalt pakun näiteks Kulinitšit või Pauri välja.

Teleš Kalju raudvara parimad puurilukustamise päevad on seljataga. Mullu Stjarnani vastu oma ebakindlusega Kalju euroteekonna lõpetanud kiiper on enam-vähem samas vaimus jätkanud. Eilne esimene tuli ka pigem Vitali ebaõnnestunud väljasööstu pealt kui Reintami. Kalju vajab uut puurilukku juba mõnda aega. Nii kaua kuniks Londak veel jaksab ja terve on - on asjad veel enam vähem korras, aga kaua temagi jaksab.

Nasfal
03.04.19, 15:13
Kalju väravavahi müsteerium on natukene naljakas... oli ju Meerits vaba, kes oleks kindlasti Kaljut eelistanud Transile. Toom oli täiesti vaba peale Flora fiaskot. Kotenko on Levas number 2. Tammekal ja Viljandil on noored ja lootust andvad väravavahid. Isegi Transi teine number Matrossov on tase kõrgem ja hooaja välismaalgi edukalt mänginud. Aksalu-Igonen-Vaikla kõik istuvad kuskil skandinaavia pinkide sügavustes ja oleks andnud ka neid kindlasti üle meelitada. Pigem Kalju lihtsalt peitis selle kohapealt küll tugevalt silma kinni ning lootis pöidlad pihus, et Teleše halb vorm oli ainult eelmise hooaja eripära. Seal on küll ainult endale tuhka pähe raputada.

urmar
03.04.19, 16:07
Huvitav kas taasiseseisvuse ajaloos on üldse olnud olukorda kus peale 4 mängu on meister 8 punkti maas? See on juba oskus omaette. :fpalm: ....

Asi on lihtsalt traditsiooni uuendamises ehk uues rekordis. 2016 meister ja 2017 superkarikaomanik FCI Tallinn jäi 5 vooru järel liidritest Kaljust ja Levadiast 7 punktiga maha.

telekavaataja
03.04.19, 16:19
Asi on lihtsalt traditsiooni uuendamises ehk uues rekordis. 2016 meister ja 2017 superkarikaomanik FCI Tallinn jäi 5 vooru järel liidritest Kaljust ja Levadiast 7 punktiga maha.

Vähemalt on teada, kes Eesti karika võidab.

purgeenius
04.04.19, 09:44
Rumal on süüdistada meeskonda või treenerit!

Süüdi on see iseloomutu HELEroosa vorm, mis ei ole võitlejate värv. Aeg on see ära vahetada enne kui ollakse hooaja lõpus 4. peale 2 treeneri vahetust.

" Meaning of the color pink is sweet, nice, cute, romantic, charming, feminine, and tender, and is associated with bubble gum, flowers, babies"

meesmuiste
04.04.19, 11:22
Rumal on süüdistada meeskonda või treenerit!

Süüdi on see iseloomutu HELEroosa vorm, mis ei ole võitlejate värv. Aeg on see ära vahetada enne kui ollakse hooaja lõpus 4. peale 2 treeneri vahetust.

" Meaning of the color pink is sweet, nice, cute, romantic, charming, feminine, and tender, and is associated with bubble gum, flowers, babies"

natukene ajloolisi teadmisi sulle juurde - kuni umbes 30ndate aastateni ja varem veelgi enam, oli roosa värv eelkõige just mehelikkuse sümbol. valget ja sinist kasutati tüdrukute puhul. kui mõtled piltidele, mida oled valitsejatest näinud keskajal ja uuel ajal, siis tihti on seal roosat ja punast (jah punane oli ka mehelikkuse värv, poistel vähem). see muutus alles 30ndatel kaasaegse kaubandusliku ja turundusliku maailma tekkimisega. ja üldiselt kehtib see, et kõvad mehed kannavad ka roosa välja. nüüd peavad kaljukad näitama lihtsalt, et on kõvad mehed. veel pole see väga hästi õnnestunud. värvi süüdistamine ebaedus on muidugi nonsens, eriti veel Kalju puhul, kes roosades särkides tuli kunagi Esiliigast Meistriliigasse ja saavutas nendega kiirelt ka edu.

purgeenius
04.04.19, 11:37
Punane on olnud alati võitluslikkuse värv. See jutt, et kõva mees kannab roosa välja on eputajate jutt. Ma isegi ei laskuks ajalukku, vaid eks iga üks ise mõtleb, kas nähes roosat on tunne, et teie ees on mingi jõhker võitleja - pigem mitte.

Vastasmeeskkonnal on muidugi kergem samuti roosade vastu mängida. Minu ettepanek on, et Kalju kasutaks roosat särki ainult tabeli 4 tagumise vastu.

Ilmselge, et midagi tuleb muuta ja nii edasi ei saa minna.

Nasfal
04.04.19, 12:18
natukene ajloolisi teadmisi sulle juurde - kuni umbes 30ndate aastateni ja varem veelgi enam, oli roosa värv eelkõige just mehelikkuse sümbol. valget ja sinist kasutati tüdrukute puhul. kui mõtled piltidele, mida oled valitsejatest näinud keskajal ja uuel ajal, siis tihti on seal roosat ja punast (jah punane oli ka mehelikkuse värv, poistel vähem). see muutus alles 30ndatel kaasaegse kaubandusliku ja turundusliku maailma tekkimisega. ja üldiselt kehtib see, et kõvad mehed kannavad ka roosa välja. nüüd peavad kaljukad näitama lihtsalt, et on kõvad mehed. veel pole see väga hästi õnnestunud. värvi süüdistamine ebaedus on muidugi nonsens, eriti veel Kalju puhul, kes roosades särkides tuli kunagi Esiliigast Meistriliigasse ja saavutas nendega kiirelt ka edu.

Su ajaloolised teadmised vōiks peldikust alla lasta.... ära mōtle mingit jama kokku

fcfloraforever
04.04.19, 12:55
Su ajaloolised teadmised vōiks peldikust alla lasta.... ära mōtle mingit jama kokku
Mhmh sest absoluutne tõde on see, et Kalju hädades on süüdi roosa särk
😂😂😂

MNa
04.04.19, 13:54
Palun öelge, et see roosa särgi jutt on nali, palun :D :D :D

NB! See särk on üsna ilus.

ericbana
04.04.19, 13:59
NB! See särk on üsna ilus.

No tegelt mitte.

MNa
04.04.19, 14:08
No tegelt mitte.

Vaatasin värske pilguga ja no okei, otseselt ilus ta just pole. Aga julge särk on, sellest ma pean küll lugu.

Silver
04.04.19, 14:11
Katastroofist on asi kaugel. Paide vastu olime hädised, Maardu jääb Maarduks, tuulises Narvas lihtsalt udud (loe: Levadia pääses sealt ka napilt tulema) ja Flora vastu lahtises mängus saime lõpus mõnusad pohlad. Samas Flora mängus kuni 0:0ni oli täiesti lahtine mäng mõlema poolsete võimalustega.

Nii Milleri-post kui Liliu kasti äärelt sooritatud löök oleks võinud mängu juba varem ära otsustada. Kõik oli võrdne kuni Telesi-Reintame pardakini. Olgem ausad, Forexi-Frank Liivak oli väljakul täpselt sama “tegija” nagu meie oma “standardite-spetsialist” palli-löön-oksa-kohaga Igor Subbotin. 0 talenti, 0 kiirust, 0 iseloomu.

Mängust. Kalju alustas II poolaega väga hästi, korralik surve ja võimalused, siis jätkus Flora domineerimine kuni kingitud väravani. 2:0 ja 3:0 oli juba tavapärane sündmuste jätk. Seal polnud enam vahet palju võrgust nopime.

32 vooru on jäänud, pole siin midagi kadunud. Loeme tibusid sügisel, aga seis pole tabelit vaadates kiita. Viljandist võtta kindel 3p ning siis edasi vaadata. Küll see mootor ka käima läheb ning usun, et koosseisu osas toimub ka mõningaid muudatusi. Fakt on see, et mehed Londak, Puri, Tjapkin, kipsi-Volkov on katki. Ehk reaalselt 4 venda, kes võiks põhikoosseisu kuuluda ning otsustada on katki. Masitsev istub pingil ning Ivansjuin ja Sobtsenko pole üldse võimalust saanud. Kuigi Sobtsenko mulle mängijana väga sümpatiseerib. Kleiniga on üldse Taukari-segased-lood.

Paur on jätnud vs eelmise aastaga suhteliselt kahvatu mulje, Liliu mängitamine nr. 10 peal on antud formatsiooni vaadates mõttetu. Ta võib mõelda, et on messilik mängija, kellel on vaba roll, aga senikaua kuni meil pole viimast meest ees, kes iga palli eest võitleks ja võimalusel näsa võrku lööks saamegi tappa. Enamik olukordades, kus ründasime oli Liliu 5-6 mees ründe faasis ja lonkis pigem kuskil keskringi kandis, selle asemel et olla kastis, oodata kuulsa taktiku Frantsevi pikka palli kasti ja see võrku koksata. Kas see on nüüd treeneri käsk või milles on kala? Keskringis tillates väravaid ei lööda.

Lasime kurat Rimol minna, kedagi asjaliku asemele ei toonud. Nunez on täiesti rändom vend ja Tamm vajab aega. Flora vastu oli Tamm väga soliidne, kuid tema peale ei ole mõtet küll hetkel mune seada. Anname kutile aega ja las samm-sammult tuleb mängu sisse. Senikaua võiks ükskord ärgata sõber A-koondise-Kirss. Aastaid on teda Kaljus hoitud, nüüd kus Rim on läinud, oleks aeg ärgata! Löö oma võimalused kurat ära, kaua võib! Ehk siis. Hooaja alguses olid ripakil sellised mehed nagu Saag, Kauber, Koskor, Prosa, jne. Oleks võinud ju. Nüüd loodame, et tuleb mingi Nunezi sugune vend, kellel kiirust sama palju kui III liiga amatöörjalgpalluril ja hakkab otsustama!? Kindel ei. ;)

Aga Flora sats mulle meeldis. Täitsa selline roosa-roheline teine - Aland, Pürg, Kuusk, Sinyavskiy - nooo, Ainsalu veel pingil kah. Viis kutti, kõik Kaljust. Kui kunagi laenasime ja mangusime igasugust põhjakihti Florast enda ridadesse siin esiliigast tõustes, siis nüüd on vapsee vastupidi. Flora ei saa ilma Kaljuta. Arvan, et see on mingi nurga alt päris aus tunnustus. Kus näed talenti, seal tule ja aita! Selles osas teeb Flora head tööd.

Grindimine jätkub, pead per*est välja ja sõidame! Eestlane on läbi ajaloo kannatanud. Nüüd on hea samastuda. Kokkuvõttes on tegemist ainult jalgpalliga, jumal tänatud.. :D

Suvaline Jope
04.04.19, 15:39
Lasime kurat Rimol minna, kedagi asjaliku asemele ei toonud.

Nõus. Ma ei saa ka aru miks lasti Brtanil minna. Eelmisel hooajal otsustas mees mitu mängu ära ja vorm läks aina ülesmäge.

Selle hooaja täiendused on esmamuljel küll flopid ja tuleks esimesel võimalusel ära parandada. Võrdluseks Paide kes on väga õigeid lükkeid teinud.

meesmuiste
04.04.19, 15:44

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

loe ja saad ka targemaks :)

Kalp
04.04.19, 17:52
Kes see Kirs on?

Nahkpea
04.04.19, 17:56
Nii Milleri-post kui Liliu kasti äärelt sooritatud löök oleks võinud mängu juba varem ära otsustada. Kõik oli võrdne kuni Telesi-Reintame pardakini.

Tegelikult oli Kalju parim võimalus 0:0 seisul Tammel, kelle lähilöögi Aland meisterlikult jalaga tõrjus. Kahtlemata oleks see värav võinud mängupilti ja ka lõppseisu oluliselt muuta.

Ja Reintam saab ka ehk natuke liiga palju kriitikat. Tõsi ta on, et tal on vead, mis on takistanud tal kuskil kõrgemal tasemel läbi lüüa, aga pole halba ilma heata, tal on ka omad plussid. Konkreetselt esimese värava puhul mängus Floraga, näitaks ma märksa enam Teleši kui Reintami suunas näpuga. Kaitsja peabki ainult palli ja vastasmängijat sellises olukorras vaatama.

Kasper
04.04.19, 18:52
Tegelikult oli Kalju parim võimalus 0:0 seisul Tammel, kelle lähilöögi Aland meisterlikult jalaga tõrjus. Kahtlemata oleks see värav võinud mängupilti ja ka lõppseisu oluliselt muuta.
Selle löögi tegi Kirss.

Myrgel
05.04.19, 00:16
Ohh mis põnev vormiteema :rolleyes: Panustan siis ka vähe. Tänavu oleme igas vormis pähe saanud, seega seda osakonda süüdistada oleks patt, aga diskussiooni huvides võime teemat arendada. Koos superkarikaga kaks ainsamat võitu tänavustest ametlikest mängudest on tulnud roosas, seega statistika räägib pigem uue roosa kasuks.

Kui teaduse maailma korra põigata, siis värvide mõjust meeskonna edule on tehtud mitu põnevat uuringut. Üks neist toob välja, et vormi "nähtavusel" on mõõdetav mõju mängijate võimele oma meeskonnakaaslaste positsioone hinnata ja seeläbi ka mängukäigule endale. Näiteks valgel vormil on 5,2 protsendine eelis rohelise ees. Otseselt must vs roosa võrdlust ei ole välja toodud, aga selleks pole vast teadusuuringut tarvis, et välja selgitada kumb vorm pimedal kevadõhtul Hiiul paremini välja paistab kas tumehall või heleroosa. Seega roosal võib olla täitsa olla mõju mängule, aga antud juhul positiivne. Seda muidugi eeldusel, et mehed selles teavad ka mida teha.

https://i.ibb.co/dJkSfdV/53208679-2263438910344528-2357612672393936896-o.jpg
roosas Kalju vs tumesinine Maardu

Roosast värvivalikuna rääkides, siis omaaegne valik Kalju rohevalge roosamusta vastu vahetada oli kahtlemata julge lüke muidu nii konservatiivses jalgpalliskeenes. See on elevust toonud nii siin kui sealpool jalgpallipiiri ja loonud hulganisti nii positiivset kui ka negatiivset jalgpallifolkloori. Veider ju kui kolm rohevalget võitlevad tiitli eest ja Flora fännid kedagi roheliseks rotiks sõimavad :D

Mis mind ennast veidi praeguse heleroosa vormi puhul häirib on see, et see on veidikene nagu samm tagasi aastasse 2007 kui Kalju selle julge värvivahetuse tegi. Tollajal võeti vormiks heleroosa-mustad Lotto-d ja sallil oli samuti musta kõrval heleroosa. Illustreerivaks pildiks leidsin ajaloo kullafondist põneva pildi kus Kalju uutes värvides Prins võitleb Soccerneti eest mängiva Rüütliga ;) Rohkem pilte SIIT (http://siim.lindert.ee/gallery/kalju). Kes otsib see leiab sealt nii praeguseid klubijuhte kui ka foorumilegende.

http://siim.lindert.ee/albums/kalju/IMG_1790.jpg
roosas Prins vs kollases Rüütli (http://siim.lindert.ee/gallery/kalju/IMG_1790)

Mingi hetk muutis Kalju oma heleroosa magentaks, mis on kasutusel nii klubi logos kui atribuutikas siiani. See on see sama toon mida värvi olid mullu võõrsilvormid ja mis on ka fännimeeskonna vormiks aastaid olnud.

https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=782f3b67-a719-521c-9037-68746baa83f4&width=1000&q=85
magenta särgid mullusel viimasel mängul

Eks see tänavune värvipõige on dikteeritud Adidase poolt, kes oma roosat tänavu lihtsalt heledamaks keeras. Kuna kõnealune särk on üsna paljudes 2019 Adidase Teamwear-i kataloogides esile tõstetud, siis tõenäoliselt näeme seda nii mõnegi satsi seljas tänavu...

https://3.bp.blogspot.com/-k_DAoiojPsI/W31sIO--ZCI/AAAAAAABq34/90iqmfmAljwOBu9lXnTU9TXFCUhR159GACLcBGAs/s1600/adidas-2019-20-teamwear-kits-10.jpg

Rein
05.04.19, 08:10
Mis mind ennast veidi praeguse heleroosa vormi puhul häirib on see, et see on veidikene nagu samm tagasi aastasse 2007 kui Kalju selle julge värvivahetuse tegi. Tollajal võeti vormiks heleroosa-mustad Lotto-d ja sallil oli samuti musta kõrval heleroosa. Illustreerivaks pildiks leidsin ajaloo kullafondist põneva pildi kus Kalju uutes värvides Prins võitleb Soccerneti eest mängiva Rüütliga ;) Rohkem pilte SIIT (http://siim.lindert.ee/gallery/kalju). Kes otsib see leiab sealt nii praeguseid klubijuhte kui ka foorumilegende.

Juhin tähelepanu, et lehelt kust sa oled pildi võtnud, on punases järgmine lause- Kõik siin olevad fotod kuuluvad selle albumi omanikule. Loata kasutamine ja levitamine on keelatud. siim ät lindert.ee

Loodetavasti küsisid luba pildi kasutamiseks ;)

Myrgel
05.04.19, 13:57
Juhin tähelepanu, et lehelt kust sa oled pildi võtnud, on punases järgmine lause- Kõik siin olevad fotod kuuluvad selle albumi omanikule. Loata kasutamine ja levitamine on keelatud. siim ät lindert.ee

Loodetavasti küsisid luba pildi kasutamiseks ;)

Pilt on jätkuvalt seal kus ta juba viimased 12 aastat olnud on. Foorum lihtsalt kuvab lindert.ee lehel olevat pilti. Keegi pole alla laadinud, töödelnud, enda nimel edasi levitanud või whatnot. Samuti on mu tekstis ka veel eraldi viidatud galeriile. Eraldi kirjaliku luba küsinud ei ole. Kui keegi tunneb, et talle on liiga tehtud kui tosindkond aastat vana foto inimestele taaskord vaatamisrõõmu valmistab, siis loomulikult võib selle postitusest ära koristada. Rein sa piltidel ju sünnis, millest norimine?

Jaan95
05.04.19, 17:20
Kulla inimene! On vastavad reeglid. Piltide omanik võib praegu lihtsalt raha küsida.

dareth
05.04.19, 18:15
Pilt on jätkuvalt seal kus ta juba viimased 12 aastat olnud on. Foorum lihtsalt kuvab lindert.ee lehel olevat pilti. Keegi pole alla laadinud, töödelnud, enda nimel edasi levitanud või whatnot. Samuti on mu tekstis ka veel eraldi viidatud galeriile. Eraldi kirjaliku luba küsinud ei ole. Kui keegi tunneb, et talle on liiga tehtud kui tosindkond aastat vana foto inimestele taaskord vaatamisrõõmu valmistab, siis loomulikult võib selle postitusest ära koristada. Rein sa piltidel ju sünnis, millest norimine?

Kui juba norimiseks läks, siis palun ära ütle oranži kohta kollane.

Ott Järvela
05.04.19, 20:46
Kalju tänavune roosa vorm on ilus, äge, julge ja Premium liiga kuvandit ergutav. See on absoluutne tõde!

NB! Õnneks on juhendis kirjas, et hooaja keskel mänguvormi vahetamise hind on 6 miinuspunkti. Seega pole ohtu, et Kalju vormi välja vahetaks.

Nasfal
20.04.19, 14:22
Hahahahhahahaha

salajane33
20.04.19, 14:36
Frantsev sai teise poolaja keskel juba tala?

Shparkz
20.04.19, 14:48
Viimasel sekundil küll läks, aga....

https://media1.tenor.com/images/65866ba370141523c412fb6c0dd2de6d/tenor.gif?itemid=4937950

telekavaataja
20.04.19, 16:42
Nõmme Kalju eelmine hooaeg vs. Nõmme Kalju see hooaeg.

https://media1.giphy.com/media/3QH7KqZQtTMqs/giphy.gif?cid=790b76115cbb21b556765859594e3d69

peters
20.04.19, 21:18
Kaljust hakkab lausa hale juba, ei tea, kas oleks teist abi Levadia pidurdamisel, aga loodaks ikkagi.

purgeenius
23.04.19, 09:07
Lehes siis järgnev lugu:

https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/nomme-kalju-sisepingeid-pohjustab-mitu-asjaolu-kas-see-voib-olla-suure-languse-algus?id=85984847

treenerilt on ka raske midagi loota, kui asjad rahades juba on. Ilmselgelt tuleb tegutseda, et olukord paraneks.

-RoMaRiO-
23.04.19, 09:57
Probleeme on hästi palju, osad paistavad ka väga selgelt silma, aga see Kalveti lugu on küll ikka väga nõrk kirjutis.

purgeenius
23.04.19, 10:14
Eks teema imeti soccerneti "Pikk ette" saatest. Loodan, et saavad ree peale. Väga raske on esimestele järgi jõuda, aga küll august välja ronitakse. Praegune hooaeg ja liiga on väga huvitavad ja põnev tabel ja tasavägisus toovad jälgijaid juurde. Esiviisiku omavahelised mängud on korralikud lahingud.

rauulo
25.04.19, 13:37
Frantsev on läinud. (http://www.jkkalju.ee/nomme-kalju-lopetab-koostoo-sergei-frantseviga/)

Uueks peatreeneriks härra Roman Kožukovski.

Iceman
25.04.19, 13:37
vau, Kalju ja Frantseviga ongi nüüd vsjo. Kes asemele?

Tofoa
25.04.19, 13:53
Frantsev on läinud. (http://www.jkkalju.ee/nomme-kalju-lopetab-koostoo-sergei-frantseviga/)

Uueks peatreeneriks härra Roman Kožukovski.

See, kes oli mingi aeg tagasi Kohtla-Järvel?

rauulo
25.04.19, 13:53
See, kes oli mingi aeg tagasi Kohtla-Järvel?

Ja viimasel ajal Kaljus abitreener ja duubli peatreener.

Myrgel
25.04.19, 14:23
Ukrainlane on duublis suutnud korra majja lüüa, eks näis kuidas tal esinduses läheb. Ida-Virus oli ta perekondlikel põhjustel nagu ma tean. Võttis vist sealtkandist naise ja läks ta juurde elama. Vahepeal läks Ukrainasse tagasi ja töötas muuhulgas Lyvivis sellise värvika ajalooga venna abitreenerina:
https://www.transfermarkt.co.uk/jose-morais/profil/trainer/434

Nahkpea
25.04.19, 15:28
Selge see, et kui tulemused kesised, siis peatreener peab vastutuse võtma. Kõige olulisem on Kaljus sees küsida, et mis on võrreldes eelmise aastaga muutunud? Ei saaks just öelda, et hooajavahetusel nüüd liiga drastiliselt koosseis muutus, pigem kosmeetiliselt. Väikesed muutused toimuvad ju igas meeskonnas.

Et mis siis ikkagi on muutunud? On need üldse sedalaadi probleemid, mida uus peatreener suudaks lahendada?

eika
25.04.19, 15:37
Selge see, et kui tulemused kesised, siis peatreener peab vastutuse võtma. Kõige olulisem on Kaljus sees küsida, et mis on võrreldes eelmise aastaga muutunud? Ei saaks just öelda, et hooajavahetusel nüüd liiga drastiliselt koosseis muutus, pigem kosmeetiliselt. Väikesed muutused toimuvad ju igas meeskonnas.

Et mis siis ikkagi on muutunud? On need üldse sedalaadi probleemid, mida uus peatreener suudaks lahendada?
Lihtsam variant ongi, et muutused olid liiga kosmeetilised ja karmikäelistel treeneritel ongi üsna sama punkti aastast-aastasse väga keeruline motiveerida. Esimesed kaks-kolm aastat kuulad käratamist ja annad endast 100% ja kõik toimib, aga ühel hetkel muutud immuunseks ja nii meeskond täiesti käest lähebki. Tipptreeneridki rääkinud, et see neljanda aasta motiveerimine on kõige keerulisem asi. Eriti veel, kui meeskond aasta varem edukas olnud. Võid julgelt vaadata ka, et kui palju mitmed tipptreenerid tippklubide eesotsas püsivad ning see "neljandal hooajal läheb meeskond käest ära, tulemused langevad ja treener saab suuska" on väga-väga levinud.

vt nt Pep @ Barcelona, Mou @ Chelsea (1. kord), Conte @ Juventus*, Allegri @ Milan ja neid näiteid võibki tooma jääda.

* läks ise nahui ära põhjendusega, et neljandat hooaega ei suudaks sama pundi ees olla.

Nahkpea
25.04.19, 21:57
Selle loogika alusel tegi Kalju juba sellega vea, et ta üldse seda aastat Frantsevi käe all alustas. Oleks võinud enne ikka jalgpallimaailma praktikasse ja tipptreenerite tegemistesse süveneda. :P

Kribenski
25.04.19, 22:01
Samas on väga raske lasta treener lahti, kui ta suudab sulle tiitli üle pika aja tuua ning tuua suured eurorahad ära.

telekavaataja
25.04.19, 22:01
Ma võin eksida, aga aastal 2017 käis Kuno Tehva Kolmanda poolaja podcastis ja ütles, et laseb Frantsevil töötada 2018. aasta lõpuni. A la, et Frantsev võetakse teatud eesmärgiga ja selles faasis on ta ainuõige. Aastast 2019 pidi uus faas algama.

Nahkpea
25.04.19, 22:15
Aastast 2019 pidi uus faas algama.

Noh, 2019 alles algusjärgus ja uus faas nüüd ka algas. Ses mõttes sõnapidaja mees.

Aga no eks saab näha olema, kas asi oli ikka ainult Frantsevis või on seal taga ka midagi muud. Järelejäänud hooaeg annab sellele vastuse.

Myrgel
25.04.19, 23:48
Eks muidugi üks aspekt on veel. Peatreener valib ka mis mängijad võtta ja mis mängijad jätta ning ses osas püsib Frantsevi vaim vähemalt suveni. Tihti räägitakse Hundi ära saatmisest, aga sellest suurem prohmakas oli Brtan. Tegelikult kiskus Kalju mäng üheülbaliseks juba mullu ja sellest oli ka siin ja seal väljaannetes ning mängukommentaarides juttu. Kuid Brtan suutis ka selle etteaimatava mängujoonise puhul vajalikul hetkel vastaste kastis ennast kehtestada ja vajalikud punktid sellega koju tuua. Asi millest olgem ausad on hetkel kõige enam puudu. Tema Moldova asendusdusele jäävad vähemalt seninähtu põhjal Marko kingad väga suureks.

rallikas
26.04.19, 03:59
---------

Kirjutaks kah mõne mõtte seoses värskete uudistega, aga tuleks kõigepealt tagasi eelmisse hooaega.

Kui natukene analüüsida möödunud hooaega, eriti veel hilis-suve ja sügisperioodi, siis ohumärgid hakkasid mängulises plaanis pihta augustikuuga, kui tehti esiteks kodus 1:1 viik Tallinna Kaleviga ning seejärel oldi suurtes raskustes karikas Kuressaarega tulles tagasi 0:1 ja 1:2 seisudest.

Septembri alguses toimunud kodumängust Floraga tulime välga 1:1 viigiga. Kirss viis juhtima, aga Gussev viigistas ja teine poolaeg oli minu mäletamist mööda pigem Flora taktikepi all juba, kuid õnn, mis oli muuseas ikka läbivaks teemaks meie hooajal, oli meie poolel.

Möödus koondisepaus ning ees ootas külaskäik Tartusse. Taaskord pigem keeruline mäng. Suht 50/50, mõlemapoolsete võimalustega, Brtan pani standardolukorrast ära. Seejärel taaskord Kure võõrsil kus 0:2 pöörasime 4:2 teisel poolajal. Taaskord värav Brtanilt.

Lõppeb kuu kahe lahinguga Kalevi vastu . Esimene soliidne ja rahulik 0:2 millele järgneb raske karikamäng. 0:0 normaalaeg, 3:0 lisaaeg. Kodus veel rahulik 4:0 Tulevikuga mille järel algab seeria.

Kaks külaskäiku Lillekülla toovad kaks viiki. Miinimum mida vaja oli toodi ära, aga kas just sellise mänguga? 0:0 Levadiaga, kus oli sitta kanti õnne. Kruglov eksib penaltil, Leva ei suuda värava ees ära lüüa, postid-latid kõlisevad. Mängime täielikult teist viiulit.

Teine külaskäik Lillekülla, seekord erinevate nurkade kohta küsitud Florale, tõi 2:2 viigi. Liliu pani kauni mammu ning Karofeld munes Hundi löögi sisse. Mängu pigem domineeris Flora, kuid minimaalse tulemuse saime kätte.

Lollused ja arusaamad kaitseliinis tõid seejärel 2:2 viigi Tammekaga (taaskord Brtan) ning Paide suutis Hiiul meiega 0:0 teha.

Õnneks hooaja viimased kaks mängu tehti ikkagi tati ja tahtejõuga ära. Narva vastu lõid väravad ka kõik liinide liidrid - Liliu, Brtan ja Ugge.

---------

Iga mäng selles hilissuvest alanud seerias oli täis miljoneid emotsioone ning vastast valimata oli alati meie oma värava all ka asi ohtlik. Imeda sisse väravaid Kalevilt (okei, eelmine aasta oli neil kordades asisem sats) ja Kuressaarelt on ikka väga suur patt. Ka mäng Tulevikuga võõrsil, kus kaks tükki kaitseliini lolluste tõttu sisse imeti.

Ning kui vaadata meie väravalööjaid, siis igal pool kumab Liliu kõrval läbi Brtan. Enamasti oli ta mängu ja meeskonna kõige tähtsama, tihtipeale esimese, värava autoriks. Totaalne Tammeka hirm. Instati põhjal ka kogu liiga Top5 mängija. Et sellist mängijat minema saata peavad põhjused olema kuskil mujal, mitte mängija kiiruses. Fännina on tõesti kahju, et temaga lepingut ei pikendatud (1+2 diil oli).

---------

Kui tulla nüüd tänavusse hooaega, siis alustada tuleks taliturniirist, sõprusmängudest ja uutest signingutest.

Esimesed sõprusmängud olid krobelised, kuid neis ei olnud samas ka väga arengut näha. Klassikaline "rasked trennid" jms ei tohiks mõjuda nii hullusti, eriti kui vastane on samasuguste raskete trennide peal. Mänguliselt olime kehvad nii Paide kui ka Tammeka vastu ning Levadia oli täielikult meist üle. Florat küll võitsime, aga nemad roteerisid oma meeskonda korralikult.

Viimased mängud Marbella laagris ka kõige positiivsemat pilti ei näidanud. Kõige negatiivsem osa oli just tegutsemine kaitsemängus. Iga vastase vastu anti ära penalti ning keskvälja ei suudetud ei kinni panna, ega ka ise palli hoida ja edasi toimetada. Väga palju oli individuaalset pusimist ning meeskondlik mäng jättis väga soovida.

Testimisel käis keskväljamees Ekuadori esiliigast, Soome esiliigast-teisest liigast, endise mängija Yankuba Ceesay vend, tagasi kutsuti eelneval talvel ära saadetud ja aasta Paraguai 3. liigat mänginud Hector Nunez.

Toodi üks korralikuma CV-ga Moldova koondist esidanud Zasavitchi näol kes ei näita väljakul absoluutselt mitte mingisugust huvi üles jalgpalli mängida. Pikkust tal ei ole, 2m sööt 3m mööda (punintended), väljakul tööd ta ei tee.

Reintam on sama kohutav, kui ta ka aastaid tagasi siin oli ning äärekaitsesse toodud Ivanjushinil puudub kõrgliiga jaoks vajalik talent.

Ainukene reaalne asendus/täiendus on Kulinitš. On mõlemat jalga ja tehnikat, kaitses väga ei kärise ning oskab rünnakule ka lülituda.

Võttes arvesse seda vähestki leegionäride lubatud arvu, siis tekib küsimus et miks me vaatame värske meistrina, kel suured euroambitsoonid, kolmandate riikide madalamadesse liigadesse? Turg on lai Eesti liiga jaoks kvaliteetsetest mängijatest ning neid leidub soodsa palga peale ka Euroopast. Või teise variandina on suuremad klubid kindlasti nõus mänguaega andma oma talendikamatele, kes esindusse parasjagu ei mahu. Vaadaku kasvõi kuhu Mirantšuk välja on jõudnud.

--------

Konkurendid on see-eest võimsalt tööd teinud. Flora sai omale keskväljamaestro ning noor koosseis on aastakese küpsem, Paide ja Narva tõid omale suurepärased väravavahid, talendikad välismaalased ning tasemel kaitseliinitäiendused. Levadia pink on selline, et võta üks ja viska teist, kõik on võimelised konkurentide juures põhikoosseisus alustama. Lisaks said neil satsid kokku juba detsembri lõpus või jaanuari alguses, kui Kalju alles trialitele kutsus.

Flora, Levadia, Paide ja Narva on kõik teinud sammud edasi ning Kalju on ainukesena reaalselt paigale jäänud.

---------

Ning nüüd siis tänavune hooaeg.

Superkarikas võideti täiesti üllatavalt suurepärase mänguga. Pall liikus, mehed jooksid, tuhh ja tahe olid olemas. Võideldi üksteise eest veri-ninast-väljas, tehti kõrget pressi ning Levadia oli täiesti nurka surutud. Tehti küll üksikuid individuaalseid vigu, mõni suurem - mõni väiksem, kuid mängus oli hinge ja tahet.

Nädal hiljem võtame vastu esimeseks liigamänguks kodus Paide ning absoluutselt kõik on kadunud. Hinge, tahet, soovi.. ainult üks käte laiutamine ja näpuga näitamine igal pool. Tribüünil vaatad täiesti nõutult sõbrale otsa ning mõtled, et mis nüüd siis järsku juhtunud on? Äkki lihtsalt tööõnnetus?

Kuid ei. Kodus Flora käest masendav 0:3, Viljandis nibin-nabin 3:2 võit, kuid viimaseks piisaks sai ikka Kaleviga viik mis oli käte laiutamiste ja näpuga näitamiste musternäidis.

---------

Kui individuaalsel tasandil vaadata, siis Liliu rändab ringi seal kus tavaliselt leiame Reginaldi, Subbotini nurgalöögid ja standardid on solid 5/7 üle otsajoone. Ugge on täielik eelmise hooaja vari - vaadake üle Kalevi väravad, saate aru. Lisaks mängib Kirss ründaja all, mitte äärel ning Paur äärel, mitte ründaja all. Kas treenerite staff nägi kuidas Paur Tammekal mängu lahti tõmbas? Ründaja all? Andke poisile võimalus ja asju hakkab juhtuma. Väravavahtidest pole üldse mõtet rääkida. Teleš teeb teist hooaega järjest lolluseid ja kuigi Londak on hea, on ta ka vana. Meil on olemas noor talendikas väravavaht ning praegu liiga seisu vaadates on tagumine aeg talle mänguaega hakata andma.

---------

Neid erroreid on tegelikult niivõrd palju tehtud, juba talvest alates ning see kõik on tegelikult kuhjunud korralikult Frantsevil üle pea. Lisada juurde tema muutumatu stiil ning liigne rutiin treeningul, siis neljandaks aastaks ammendubki kõik.

Lisan lõppu juurde, et see kõik on Minu isiklik arvamus.

Shparkz
27.04.19, 20:48
https://i.ibb.co/CmcyhPy/image.png

telekavaataja
27.04.19, 20:52
Taga null võõrsilmängus konkurendiga on päris hea ju?

Kribenski
27.04.19, 21:00
Sander Puri, sa oled negatiivne jalgpallur. Mine ausõna.....

...Jumal...
27.04.19, 21:23
Selles mõttes oli täna hea, et ei pidanud punkti viimase puuteni taga ajama, vaid sai kohe mängu alguses tabelisse kirjutet. 6 punkti mäng mõlemale keskmikule, kus aga kumbki pikemat õlekõrt kätte ei saanud. Nagu Kuressaare mees mängu lõpus ütles, siis mingitel hetkedel tegutses Kalju hästi ja eks seepärast tabelis ka Kuressaarest ees ollakse. Taga null on hea, kust edasi minna.

allars
28.04.19, 08:30
Mis te tühja kiunute ja kisklete. Vähemalt jääb Kalju püsima, sesmõttes kõik ok ju :)

-RoMaRiO-
01.05.19, 10:52
Meedia süüdistab klubijuhte, mängijad süüdistavad (endist) treenerit, fännid süüdistavad tahtejõuetuid mängijaid. Nüüd ei olegi enam oluline, kes ja kui palju süüdi on, vaid kas sellest on võimalik veel üldse välja tulla. Treenerivahetus toob pea alati esmase emotsionaalse vabanemise, mille najal vähemalt esimesed mängud viisakalt ära mängitakse, eriti kui vastasvõistkonnast paberil tugevamad ollakse. Me ei suutnud sedagi, mis näitab kui katki kogu see meeskond hetkel on. Liigamängust Levadiaga ei ootagi esmajoones mitte punkte, vaid seda, et mängijad tahaksid väljakul olla, et neile läheks see tegevus korda. Sellisel juhul on võimalik ära teenida ka fännide austus. Kuressaares läks asi ehk veidi liiga emotsionaalseks, aga meedia muidugi võimendas ka selgelt olukorda. Kümneid ja kümneid mänge on olnud selliseid, kus Kalju on tulnud väljakult ära ebasobiva tulemusega ning vaatamata sellele teeninud ära poolehoidjate aplausi. Tänavu on selliseid mänge 0 olnud, et eks seegi võta väga selgelt kokku, mida ja kui suure hingega väljakul pakutakse.

Ja lõpetuseks veidi statistikat. Juhul kui Kalju ei suuda ka Levadia vastu punkte teenida, siis oleks see Kalju läbiaegade kõige viletsam esimene ring. Isegi viletsam start kui hooaegadel 2009 (13p) ja 2010 (14p). Hooaegadel, kus eesmärgid olid täiesti teised, kus meeskond oli palju nõrgem, aga isegi siis mängiti selgelt alla ootuste. See võtab ilmselt senise hooaja päris selgelt kokku.

marcello
05.05.19, 16:51
Flora kiidab ja tänab

GoldenEagle
06.05.19, 01:27
Miks on koduleht uuendamata, st peatreeneriks märgitud jätkuvalt Frantsev?

Mister
08.05.19, 21:34
Meeskond võitleb, usub ja tahab.
Kõik see, mis maikuu alguseni puudus. Suurepärane!

telekavaataja
24.05.19, 13:12
AIK (Rootsi), Ludogorets (Bulgaaria), Glasgow Celtic (Šotimaa), Borissovi Bate (Valgevene), Astana (Kasahstan), Qarabag (Aserbaidžaan), Maribor (Sloveenia), Belgradi Crvena Zvezda (Serbia), Tiraspoli Šeriff (Moldova), Rosenborg (Norra), Helsingi Jalgpalliklubi ehk HJK (Soome), Dundalk (Iirimaa), F91 Dudelange (Luksemburg), Shkendija (Makedoonia), The New Saints (Wales) ja Bratislava Slovan (Slovakkia).

Keda siis Kalju fännid näha tahaksid oma tiimi vastu mängimas? On siin kellegi vastu üldse edasipääsu lootusi hetkevormiga?

-RoMaRiO-
24.05.19, 13:17
aik (rootsi), ludogorets (bulgaaria), glasgow celtic (Šotimaa), borissovi bate (valgevene), astana (kasahstan), qarabag (aserbaidžaan), maribor (sloveenia), belgradi crvena zvezda (serbia), tiraspoli Šeriff (moldova), rosenborg (norra), helsingi jalgpalliklubi ehk hjk (soome), dundalk (iirimaa), f91 dudelange (luksemburg), shkendija (makedoonia), the new saints (wales) ja bratislava slovan (slovakkia).

Keda siis kalju fännid näha tahaksid oma tiimi vastu mängimas? On siin kellegi vastu üldse edasipääsu lootusi hetkevormiga?

hjk :d

Ott Järvela
24.05.19, 13:37
Allpool link täispikale uudisele. Eks sportlikult võttes on enamik vastaseid väga tugevad, mõned võimatult tugevad, aga mõned ka mängitavad. AIK oleks kindlasti väga põnev loos, aga sportlikult parim variant ilmselt New Saints.

https://soccernet.ee/artikkel/asetused-paigas-nomme-kalju-duell-karol-metsa-ja-aik-ga-voimalik

telekavaataja
24.05.19, 13:39
Ma soovin kõigile Eesti klubidele vältida Balkani riike (+Kasahstan) nagu tavaliselt.

Antud juhul on Skandinaavia päris ok variant (noh kas või reisimise ja ehk melu mõttes) ja Glasgow Celticut oodatakse juba väga kaua Eestisse.

Mänguliselt on hetkel Kalju kõigi vastu autsaider.

telekavaataja
25.05.19, 19:02
Absoluutselt mitte kedagi ei koti see tiitel seal neid linnas.

Karikafinaali ajal koosnes Nõmme Kalju fännisektor 30-st inimesest.

Aga üldiselt on Nõmme Kalju näotu, tujutu, lisakäikude(varudeta) ning ilma mängujooniseta veidi tugevam Premium Liiga keskmik see aasta.

Karikafinaaliks oli Narva 1000x paremini häälestunud ja 100000 korda taheti tiitlit rohkem.

Nahkpea
25.05.19, 19:08
Mind huvitab, et milliste mõttetalgute tulemusena pannakse lisaaja viimasel minutil karistuslööki lööma Igor "kõvasti ja valesti" Subbotin? Ma oleks võinud vabalt raha selle peale panna, et see pall lendab tribüünidele.

Kribenski
25.05.19, 19:09
Karikafinaali ajal koosnes Nõmme Kalju fännisektor 30-st inimesest.

Aga üldiselt on Nõmme Kalju näotu, tujutu, lisakäikude(varudeta) ning ilma mängujooniseta veidi tugevam Premium Liiga keskmik see aasta.

Karikafinaaliks oli Narva 1000x paremini häälestunud ja 100000 korda taheti tiitlit rohkem.

Vabandust, emotsioonid.

Cerny Petr
25.05.19, 20:22
Vabandust, emotsioonid.

Kena sinust. Tubli.

telekavaataja
25.05.19, 21:15
120 minutit jooksmist, sellest 60 min vähemuses. Sitad emotsioonid, veelgi väiksem enesekindlus ja teisipäevane väljasõit Paidesse, kus tabeliseis võib juba väga käest ära minna.

Kribenski
25.05.19, 21:20
120 minutit jooksmist, sellest 60 min vähemuses. Sitad emotsioonid, veelgi väiksem enesekindlus ja teisipäevane väljasõit Paidesse, kus tabeliseis võib juba väga käest ära minna.

See on küll minu arvamus, aga kui teisipäeval Paides tulemust ei tule siis võib medalist sel aastal suu pühkida puhtaks.

Kribenski
25.05.19, 21:21

See on küll minu arvamus, aga kui teisipäeval Paides tulemust ei tule siis võib medalist sel aastal suu pühkida puhtaks.

telekavaataja
25.05.19, 21:21

No neljaski koht võib ohus olla. Mitte, et ülimaks paanikaks veel põhjust on...

Kuu aja pärast on Euroopa ka.

Suvaline Jope
27.05.19, 18:14

Personalipoliitika ja vist ka agendid tuleks kriitilise pilguga üle vaadata. Talvel soetatu on enamasti raharaisk. Nunez, Zazavitsi...

Puri parim enne on möödas, sest ta on platsil täiesti nähtamatu ja kasutu olnud. Otsustaval hetkel ei suuda rinnaga palli väravasse lükata - wtf...
Subbotini ja Kirsi pallikaotused on omaette meistriklass. Kirss on pidevalt vooru parimate hulgas. Ka pole ta suutnud otsustavatel hetkedel väravaid ära lüüa. Mitmetes viimastes mängudes on 100% võimalused väravavahile sülle löödud. Kui Kirsi puhul saab veel nooruse ja kogenematuse arvele midagi kirjutada ja mingi lootus on tehnikaga veel tööd teha, siis Subbotini osas mul seda lootust enam pole.
Liliul on Eesti PL isu täis ja venitab end kuidagi suveni ära.
Volkov on korduvalt ja väga tõsiselt vigastatud olnud. Kahtlustan et sinna nahka ka karjäär läheb.

Positiivse poole peal on Paur, Kulinits ja Reintam. Reintam on viimastes mängudes korraliku esituse teinud. Paurile tuleks rohkem mängu ehitamise roll anda.
Sobtsenko on päris terav olnud kui on platsile saanud.

atleticomadrid
27.05.19, 18:32
Kirss saab hooaja teises pooles 25, hakkab ka juba minema sinna noore ja areneva kategooriasse, kes märkamatult sul üks päev 30 on. Noh nagu Puri. Aga tõsi, mõned väga tähtsad väravad on jäänud löömata, näiteks Levadia vastu põrutas Lepmetsale mõnelt meetrilt pihta jne. Surmavusest värava ees jääb väheke puudu.

Kribenski
27.05.19, 19:41
Personalipoliitika ja vist ka agendid tuleks kriitilise pilguga üle vaadata. Talvel soetatu on enamasti raharaisk. Nunez, Zazavitsi...

Puri parim enne on möödas, sest ta on platsil täiesti nähtamatu ja kasutu olnud. Otsustaval hetkel ei suuda rinnaga palli väravasse lükata - wtf...
Subbotini ja Kirsi pallikaotused on omaette meistriklass. Kirss on pidevalt vooru parimate hulgas. Ka pole ta suutnud otsustavatel hetkedel väravaid ära lüüa. Mitmetes viimastes mängudes on 100% võimalused väravavahile sülle löödud. Kui Kirsi puhul saab veel nooruse ja kogenematuse arvele midagi kirjutada ja mingi lootus on tehnikaga veel tööd teha, siis Subbotini osas mul seda lootust enam pole.
Liliul on Eesti PL isu täis ja venitab end kuidagi suveni ära.
Volkov on korduvalt ja väga tõsiselt vigastatud olnud. Kahtlustan et sinna nahka ka karjäär läheb.

Positiivse poole peal on Paur, Kulinits ja Reintam. Reintam on viimastes mängudes korraliku esituse teinud. Paurile tuleks rohkem mängu ehitamise roll anda.
Sobtsenko on päris terav olnud kui on platsile saanud.

Nagu ka siin foorumis mõne teise mehe suust on kuulda, et nt Brtan või Gustavo ära saatmine oli viga, kuid tegemist oli Frantsevi otsusega.

Puri on nagu Subbo, et kohe hakkab midagi juhtuma, aga samas ei juhtu ka. Kirss annab üldjuhul platsil 100% igas mängus. Erandiks võib tuua muidugi Kaleviga 1-0 võidumängus, kus erilist sära ei olnud vahedusest sisse tulles.

Suvaline Jope
28.05.19, 09:06
Kirss annab üldjuhul platsil 100% igas mängus.

Nõus - Kirsil pole motivatsiooniga probleemi.

Gustavo seljale ei sobinud Eesti kliima ja kunstmuru. Brtani ja Hundi teenetest loobumine läheb müsteeriumide valdkonda.

Kribenski
28.05.19, 09:26
Brtani ja Hundi teenetest loobumine läheb müsteeriumide valdkonda.

Hunt ju tuleb suvel tagasi. 😂

-RoMaRiO-
17.06.19, 18:44
Astana (KAZ)
Ludogorets (BUL)
Crvena zvezda (SRB)
Shkëndija (MKD)
AIK (SWE)

Sūduva (LTU)
CFR Cluj (ROU)
Ferencváros (HUN)
Nõmme Kalju (EST)
Ararat-Armenia (ARM)

päris karm jaotus nii reisimise kui ka sportliku poole pealt, võrreldes näiteks 3. grupiga.

BATE Borisov (BLR)
Maribor (SVN)
Rosenborg (NOR)
HJK Helsinki (FIN)
Dundalk (IRL)
The New Saints (WAL)

Winners of the preliminary round
Piast Gliwice (POL)
Valur Reykjavík (ISL)
Linfield (NIR)
HB Tórshavn (FRO)
Riga (LVA)

Kasper
17.06.19, 19:01
Samas potentsiaal näha Tallinnas värvikaid fänne on päris suur. Aga loos on igal juhul maruraske.

Shparkz
17.06.19, 19:16
Meie klubidele on kõik loosid rasked, vahet ei ole kes sealt vastu tuleb :)

Mister
18.06.19, 15:45
Tuli ainuke enam-vähem mängitav vastane sellest grupist õnneks Shkendija näol.

Mister
18.06.19, 21:31
Reginald > Vassiljev

-RoMaRiO-
19.06.19, 13:17
Eilsest väga palju kirjutada polegi. See Reginald, kes mängib suuri mänge, oleks Eesti koondise parim mängija ja Reim nägi eile ilmselt ise ka ära, kas Paur oleks pidanud koondisesse kuuluma või mitte.

aga toome florakate auks selle Celticu lõpuks Tallinnasse ära siis :)

Ott Järvela
20.06.19, 16:13
Roman Kožuhhovski: "Kui ütlen ausalt, siis treenerina oleksin soovinud end maksimaalselt keerulises olukorras proovile panna ja seetõttu tahtnuksin vastaseks Belgradi Crvena Zvezdad. Aga saime selle, kelle saime."

https://soccernet.ee/artikkel/kozuhhovski-mina-oleksin-tahtnud-kohtuda-crvena-zvezdaga

Thugie
09.07.19, 16:32
Kas tänast mängu saab kuskilt vaadata ka? Ise kahjuks tallinnasse ei jõua

Mister
09.07.19, 16:35
Ei ole mängust ülekannet.

kaala
09.07.19, 18:42
Ei ole mängust ülekannet.

See on nali?

Sambaz
09.07.19, 18:53
See on nali?

Ei ole nali. Aprill kaugel. Tehva ei suutnud isegi Eesti Meediat ara raakida vist😢

Drogba
09.07.19, 18:59
Makedoonlased tõttavad appi ja kannavad ise mängu üle: https://www.youtube.com/watch?v=X5tvHQmYSZw

manalamees
09.07.19, 19:17
jep,see on korralik juutuubi striim,jookseb ilusti kuniks maha ei v6eta.vahel on neist makedoonia albaanlastest tolku ka

ericbana
09.07.19, 19:51
jep,see on korralik juutuubi striim,jookseb ilusti kuniks maha ei v6eta.vahel on neist makedoonia albaanlastest tolku ka

Miks peaks maha võtma. Tüübid täitsa ametlikult teevad.

kaala
09.07.19, 19:52
Aasta köige tähtsamast mängust ülekannet ei tehta, koduleht on maas, mingeid uudiseid pole. Selline on siis Eesti meistri, proffesionaalse jalgpalliklubi tase. Jutt mingist jalgpalli promomisest ja arendamisest on lihtsalt naljanumber

JuriM
09.07.19, 20:48
Nii palju siis Meistrite Liigast sel aastal..

telekavaataja
09.07.19, 21:45
Võta ära sellest tiimist Liliu, Ugge ja (eriti) Reginald ja Transil oleks TOP4 lootust.

Muidu polnud Shkendija midagi erilist, veidi kahju.

Olin ise staadionil, aga ülekande puudumine ei ole lahe. Makedoonias onteatud asjade kokkulangemisel edasipääs võimalik.

MALAGA
09.07.19, 21:58
Huvitav milliste asjaolude ? Null lööki raami ja enamus aega oma poolel istumisega ? Kaljul peab isegi vahetusest sisseminev mängija paberi ISE 4ndale kohtunikule viima ,selle jaoks pole ka inimest ? Tüüpiline Eesti sitanikerdiste asjaajamine .

telekavaataja
09.07.19, 22:00
Ära erutu. Shkendija ju umbes samapask.

Aga seda tahtsin öelda, et fitness treener on isegi Legionis olemas.

MNa
09.07.19, 22:32
Läks sitasti, mis seal ikka. Võõrsil tuleks võtta selgelt taktika, et kaotada pole midagi ja paneme pea ees ja hakkame taguma. Ilmselt tuleb saun, aga krt tahaks vähemalt näha, et minnakse hurraaga üritama. See oleks nagu kurb kui minnakse bussi parkima, saadakse 0 - 2 ja vsjoo.

Nahkpea
10.07.19, 00:46
Kaljul on see aasta koduliigaski väravate löömine selgeks probleemiks ja ega siis euromängudeks mingit imelist ümbersündi ei toimu. Iseenesest oli täiesti mängitav vastane, aga Kalju mängis nagu ta ikka sel hooajal mänginud on ja paraku pole sellise mänguga mitte midagi teha.

Shkendija jättis üllatavalt kesise mulje.

Kasepats-Pidur
10.07.19, 14:36
Shkendija jaoks oli see vist hooaja esimene ametlik mäng ka?

Jeti88
10.07.19, 18:34
Kaljul on see aasta koduliigaski väravate löömine selgeks probleemiks ja ega siis euromängudeks mingit imelist ümbersündi ei toimu. Iseenesest oli täiesti mängitav vastane, aga Kalju mängis nagu ta ikka sel hooajal mänginud on ja paraku pole sellise mänguga mitte midagi teha.

Shkendija jättis üllatavalt kesise mulje.

Mnjah. Sellest "kesisest" esitusest piisas, et lõdva randmega domineerida Eesti meistrit ja võtta rahulik 1:0 võit võõrsil.

Nahkpea
10.07.19, 19:17
Mnjah. Sellest "kesisest" esitusest piisas, et lõdva randmega domineerida Eesti meistrit ja võtta rahulik 1:0 võit võõrsil.

Tõenäoliselt oligi Kalju taktika lasta Shkendijal rohkem palli vallata. Domineerimine ei tähenda suures pildis mitte midagi, selle eest lisapunkte ei anta.

Aga tõsi, et kui sa ka kontrarünnakute peale mängid, siis peavad sul need võidu võtmiseks ka tekkima. Kaljul eriti ei tekkinud. Liliul esimesel poolajal oli miskit, aga tehniline praak nurjas sellegi.

Drogba
11.07.19, 14:51
https://arvamus.postimees.ee/6727149/andres-vaher-ahistav-noiaring?_ga=2.239970176.2044507586.1562845648-1320048117.1557768201

Artiklist selgub, et ükski meediaväljaanne polnud nõus Kaljule kopikatki andma. Väidetavlt oldi nõus, vaid ülekannet vahendama.

godzilla
11.07.19, 14:57
Kui järgmiseks mänguks subbo kellegi asjalikuma vastu välja vahetatakse siis kaljul isegi võimalus. Teisipäevasel mängul oli küll see mees täielik null ja sealt pealt ikka kärises korralikult

bremm
12.07.19, 11:23
Jätkates Kalju ülekande teemal korra. Kalju kodulehel oli lausa 5 uudist piletimüügist. Ja mängust endast vaid üks. Isegi mitte mängu eelvaadet või kokkuvõtet. http://www.jkkalju.ee/news/

fcfloraforever
12.07.19, 11:38
Jätkates Kalju ülekande teemal korra. Kalju kodulehel oli lausa 5 uudist piletimüügist. Ja mängust endast vaid üks. Isegi mitte mängu eelvaadet või kokkuvõtet. http://www.jkkalju.ee/news/

#saeipeagiteadmamistoimuskuisakohaleikäinud

purgeenius
16.07.19, 17:12
Ülekanne toimub?

Andres.
16.07.19, 17:56
Ülekanne toimub?

Siit tundub, et saab:

https://www.youtube.com/watch?v=aeWqathdsT8

kaala
16.07.19, 18:37
seis pole paha, krutib pinget

manalamees
16.07.19, 19:00
pole siiani sugugi paha.makedoonia suve kohta ilm ka oolrait,+22 ainult.peavad vastu? poolaeg minna

purgeenius
16.07.19, 19:25
Euromängudes vähe tugevamate meeskkondade vastu tuleb välja, et tempo all ei oska teil mehed üldse sööta. Mingid plönnid ja põrkekad tulevad ainult :(

Silver
16.07.19, 19:50
Võtke välja rsk jalgpallispetsialistid! ME OLEME EDASI RSK!

vendetta
16.07.19, 19:51
Jalgpall on lihtne mäng...

:tearsofjoy:

midfielder
16.07.19, 19:51
Super esitus Kaljult! Mänguliselt selgelt kehvemana, kuid taktikaliselt targa tegutsemise tulemusel garanteeriti edasipääs ja loodetavasti saab Celticut seekord Tallinnas näha (kahe aasta eest Flora oskas selle võimaluse ära puterdada Gibraltari meistri vastu).

mjaasa
16.07.19, 19:53
Tehke järgi või makske kinni. Ülikõva ikka

tannn
16.07.19, 19:55
See tuli eelarvele kasuks

kaala
16.07.19, 19:55
Uskumatu. Kaljul ikka on seda euromängude kogemust

Suvaline Jope
16.07.19, 20:00
Euromängudes vähe tugevamate meeskkondade vastu tuleb välja, et tempo all ei oska teil mehed üldse sööta. Mingid plönnid ja põrkekad tulevad ainult :(

Vaata, kui meeskond mängib nädalast nädalasse umbkaitses istuvate vastaste vastu, siis ei teki surve all mängimise kogemust ja veel vähem mingit lihvitust.

Shparkz
16.07.19, 20:02
Nüüd saab 35 euri piletihinnaks panna.

manalamees
16.07.19, 20:07
uskumatu,aga nii on.celtic on garanteeritud.asja juures on koomiline see,et kogu selle etenduse 3st v2ravast ma ei n2inud ainsamatki.esimese ajal k2isin kusel,sest m2ng alles algas ja tundus 6ige aeg minna.teise eel pilt hangus,tegin refreshi arvutile ja siis oli juba 1-1.viimase eel j2in tugitooli tukkuma.oleks pidanud v2hem 6lut jooma.tra kyll :-) ahjaa.celtic park on lahe koht.minge kindlasti,kes saate.mingi 40000 l2llavat rohelist on seal garanteeritud publikuna tavaliselt ja glasgows saab huvi korral ka pingeid maandada,kes kakelunge soovib.soovitan soojalt seda kohta heartsi f2nnina

dareth
16.07.19, 20:07
Nüüd saab 35 euri piletihinnaks panna.

fb osalemismärkega 32 €

purgeenius
16.07.19, 20:12
miks nii krdi kallis. Kuno l on suurusehullustus tulnud. Tehke 15 € ja tulen terve perega!!

Mister
16.07.19, 20:13
Mõnedel ikkagi siin hapud viinamarjad, aga mis seal ikka.

Raske on midagi kirjutada, kuna käed endiselt värisevad emotsioonist. JAAAAAAAAAAAAA!!!

Ramm
16.07.19, 20:29
Kuskilt väravaid näha saab?

JuriM
Klassika oleks nüüd kui Celtic kuidagi kaotaks :D

Marek_T
Hästi tehtud, Kalju. Hästi tehtud. Siiralt.
Kurat, kuidas Eesti jalgpallile oleks praegu vaja, et ka Leva oma suht lootusrikka seisu suudaks ära kasutada ja Flora teenitult kättevõideldud edu lõpuni hoida.
Siis saaks rahus lipsu sirgu lasta ja öelda: minge perse, märdid, peebud ja priidud, minge lihtsalt perse.

Shparkz
16.07.19, 20:30
Kuskilt väravaid näha saab?

zfbwj
5o5y6
8bqve

Nahkpea
16.07.19, 21:03
Töö kõrvalt püüdsin mängu jälgida ja pean tunnistama, et 1:1 järel ei uskunud küll, et Kaljul veel edasipääsu lootust on. Aga no hästi tehtud muidugi!

telekavaataja
16.07.19, 21:07
Muidu polnud Shkendija midagi erilist, veidi kahju.

Olin ise staadionil, aga ülekande puudumine ei ole lahe. Makedoonias onteatud asjade kokkulangemisel edasipääs võimalik.

Joon teie terviseks, nõmmekad!

Tervitused õhtusest Bukarestist.

Silver
16.07.19, 21:19
fb osalemismärkega 32 €

Ma arvan, et see mäng on igat senti väärt olenemata hinnast.

rallikas
16.07.19, 21:19
Kalju on oma kõigil CLi aastatel esimesest ringist edasi läinud! Magus, tõeliselt magus!

orbitaaljaam
16.07.19, 21:20
Mäng kolitakse Arenale?

Silver
16.07.19, 21:21
Kalju on oma kõigil CLi aastatel esimesest ringist edasi läinud! Magus, tõeliselt magus!

Tuus on see, et Euroopa liiga 3 eelringi koht on garanteeritud.

Mõnuagent 007
16.07.19, 21:24
Kas Eesti klubi on varasemalt Balkani mansasid rivist välja löönud?

Ja teine rumal küsimus, et kas teoorias on võimalik, et Euroopa liiga kolmandas ringis saadaks taas sama tiimiga kokku?

Shparkz
16.07.19, 21:37
Levadia

Kas Eesti klubi on varasemalt Balkani mansasid rivist välja löönud?

Mõnuagent 007
16.07.19, 21:44
Levadia

Kelle vastu?

telekavaataja
16.07.19, 21:45
Ja teine rumal küsimus, et kas teoorias on võimalik, et Euroopa liiga kolmandas ringis saadaks taas sama tiimiga kokku?

Minuteada jah.

Andres.
16.07.19, 21:45
Kelle vastu?

FK Pobeda. Tundub, et need makedoonlased sobivad.

Õnnitlused Kaljule. Väike ime kulus siia Eesti jalkasse igati ära.

Shparkz
16.07.19, 21:47
Prilepi Pobeda. Nahk lõi võõrsil 40+ kraadiga mängitud mängus ainsa värava. Järgmises ringis sai Crvena Zvezda tänu võõrsilväravale edasi.

Kelle vastu?

Mõnuagent 007
16.07.19, 21:51
Prilepi Pobeda. Nahk lõi võõrsil 40+ kraadiga mängitud mängus ainsa värava. Järgmises ringis sai Crvena Zvezda tänu võõrsilväravale edasi.

Kummalisel kombel käisin täna Crvena Zvezda särgiga tööl...

Agnes von Mönnikhusen
17.07.19, 01:05
Tere!

Mängujärgsed kommentaarid on paiguti võrdlemisi huvipakkuvad. Annavad tõuke jauramiseks. Näiteks:

Kožuhhovski: "Mind väga häiris, et pärast avamängus saadud 0:1 kaotust ei uskunud Eestis meisse mitte keegi."

Klein: "Kahju, et Eestis keegi meisse ei uskunud, aga meil õnnestus jälle viimasel minutil võita ja seda magusam see võit on."

Tehva: "Ega peale minu, meeskonna ja treenerite keegi meie edusse ei uskunud."

Tekib kohe mitu teoreetiliselt mitte ülearu huvipakkuvat küsimust:
1. Mil moel on võimalik enne kohtumist jalgpallihuvilisel märku anda, et ühte või teise klubisse usutakse?
2. Millel põhineb teadmine, et "mitte keegi" ei uskunud, või mida see ülepea tähendama peaks?
3. Millel oleks pidanud põhinema usk Nõmme Kaljusse olukorras, kus avamäng (kodus!) kaotatakse 0:1, vastasmeeskonnal on kümme korda suurem eelarve, vastasemeeskond on mehitatud füüsilis-tehnilise suutlikkuse osas märgatavalt kvaliteetsemate mängijatega ja tagatipuks on Kalju koduses liigas 19 vooru järel alles neljas ega ole näidanud teab mis muljetavaldavat mängu?
4. Mis on lahti Nõmme Kalju fännide ja Nõmme Kalju meeskonna suhetega, kui mängijad ja treener ei usu, et neissse usutakse?

jne jne

Lugupidamisega
AvM

rallikas
17.07.19, 03:45
Tere!

Mängujärgsed kommentaarid on paiguti võrdlemisi huvipakkuvad. Annavad tõuke jauramiseks. Näiteks:

Kožuhhovski: "Mind väga häiris, et pärast avamängus saadud 0:1 kaotust ei uskunud Eestis meisse mitte keegi."

Klein: "Kahju, et Eestis keegi meisse ei uskunud, aga meil õnnestus jälle viimasel minutil võita ja seda magusam see võit on."

Tehva: "Ega peale minu, meeskonna ja treenerite keegi meie edusse ei uskunud."

Tekib kohe mitu teoreetiliselt mitte ülearu huvipakkuvat küsimust:
1. Mil moel on võimalik enne kohtumist jalgpallihuvilisel märku anda, et ühte või teise klubisse usutakse?
2. Millel põhineb teadmine, et "mitte keegi" ei uskunud, või mida see ülepea tähendama peaks?
3. Millel oleks pidanud põhinema usk Nõmme Kaljusse olukorras, kus avamäng (kodus!) kaotatakse 0:1, vastasmeeskonnal on kümme korda suurem eelarve, vastasemeeskond on mehitatud füüsilis-tehnilise suutlikkuse osas märgatavalt kvaliteetsemate mängijatega ja tagatipuks on Kalju koduses liigas 19 vooru järel alles neljas ega ole näidanud teab mis muljetavaldavat mängu?
4. Mis on lahti Nõmme Kalju fännide ja Nõmme Kalju meeskonna suhetega, kui mängijad ja treener ei usu, et neissse usutakse?

jne jne

Lugupidamisega
AvM

Tere kallis AvM.

Nõmme Kalju fännid usuvad endiselt oma klubisse ja meeskonda. Seetõttu tulid nad ka suure rahvaga ka täna meie kodupubisse Hiiu Puhfetisse meie võidukat võõrsilmängu vaatama. Me oleme ausalt nõus, et tänane mäng ei oleks pidanud pakkuma meile ei rõõmuhõiskeid ega muid positiivseid asju, aga... Aga ta fakking pakkus!

Jalgpall on selle koha pealt võrratu, et 19. voourus võib siniga viiki mängida totaalne õlim, aga see ei tähenda, et järgnevas Euroopa sarjas sulle samasugune õli sats vastu tuleb.

Kuigi meid seekord Makedoonias meeskonda toetamas ei olnud, võin siiski kinnitada, et me uskusime oma klubissse terve 180+minuti jooksul ning usume ka järgmisse ringi edenemist, olenemata sellest kas tuleb vastu meile Glasgow Celtic või Sarajevo.

Sambaz
17.07.19, 06:48
Olenemata, mis klubi sa toetad, oli seda võitu tõesti vaja eesti vutile. Õnnitlused! Kui saate Celticu, siis natukene hakkab kahju fännidest, sest Glasgowsse lendamine ei ole teps mitte odav lõbu 8 päeva enne mängu. Samas, once in a lifetime shit.

Martin
17.07.19, 07:31
Mina ei usu võitu Glasgow vastu. Palun nüüd edasipääsu.

Stok
17.07.19, 08:34
Hästi tehtud, Kalju. Hästi tehtud. Siiralt.
Kurat, kuidas Eesti jalgpallile oleks praegu vaja, et ka Leva oma suht lootusrikka seisu suudaks ära kasutada ja Flora teenitult kättevõideldud edu lõpuni hoida.
Siis saaks rahus lipsu sirgu lasta ja öelda: minge perse, märdid, peebud ja priidud, minge lihtsalt perse.

Kuule mõtle, mis see lõunaeestlaste rahakotile teeb, kui Celtic, Espanyol ja Frankfurt järgemööda külla tulevad! Harvanähtav luxury problem meie vutimaastikul. :) Aga isegi kui läheb nii nagu ikka ja Leva ja Flora oma mängud ära käkivad, siis on Eesti klubide eurohooaeg ikkagi korda läinud.

tannn
17.07.19, 10:27
Kas võõrsilmängu eest ei ole külalistele mingit % piletimüügist ette nähtud?

Nurmekas
17.07.19, 10:49
Ikka üle 500 on Glasgow piletid hetkel tõesti. Selles valguses on see 32 eurtsi köömen.

baller
17.07.19, 11:07
Mis 32 eurost the raagite siin? Ärge pange kaljule lolle mõtteid pähe.