PDA

View Full Version : Nõmme Kalju

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98]

Meintz
09.08.19, 20:46
Londak. Sümpaatne vend ja mitte ühtegi etteheidet. On mänginud arvestatavates klubides, väga suure kogemusega ja Eesti mõistes ikkagi tippväravavaht. Minul poleks selle vastu midagi, kui Londak olenemata vanusest paar aastat jätkaks. Telešit hindan ka kõrgelt, eks tal on olnud paremaid ja halvemaid päevi, aga seda kriitikat, mis tema suunas on tulistatud ma õigeks ei pea.

Kaitse. Kulinitš, kaigas. Tuli välismaalt, pidavat olema mängumees aga selgus, et on lihtsalt stabiilne keskpärane mees. Ugge, tasemelt okei, võitleja. Pikalt Kaljus, kindla stabiilsusega vend aga kuna pole suutnud edasi liikuda, siis järelikult midagi jääb ikkagi suurest jalgpallist puudu. Avilov, okei - temas sisu on, aga kas avaneb näitab aeg. Markovich, kaigas. Reintman (inimesena ülitšill vend), aga jalgpallurina täiskaigas kahjuks. Kunagi Õhtuleht kirjutas, et järgmine Eesti Piiroja, aga kaugel sellest.

Poolik. Puri, koondise vend, suured ootused, reaalsus - TÄIS KAIGAS, kahjuks. Regi, superhea vend. Tjapkin, minu lemmikmängija. Eelmisel aastal väga timm vana, ilusti töötles, võtles ja II korrusel asendamatu vend. See hooaeg on läinud vigastuste nahka ja loodetud mängukvaliteeti pole suutnud pakkuda. Pigem isegi sammu tagasi teinud, väga kahju. Paur, normaalne vend, aga kuna ta on paras päkapikk, siis mingit suurt edu siin ei oota. Tehnikat nagu on, väravaid lööb, teeb ilusaid liigutusi, aga no ma ei tea. Subbotin, fakk no TÄIS KAIGAS. Kleinist loodan palju, aga hetkel mingeid imelisi taevamärke ei tähelda. Aga see avanemine võib tulla üleöö. Võidelda talle meeldib ja vastase ees kummargile ei lase. See on juba midagi.

Vahetusmehed ja vigased. Robert Kirss, lihtsalt kaigas. Punnib mis ta punnib, no ei ole seda kvaliteeti. Mängija, keda olen ka huviga oodanud, et äkki nüüd, aga neid ÄKKIsid on olnud juba mingi sadu. Enam ei jõua kannatada, lihtsalt kaigas. Mashichev, on ka kahjuks alla käinud kuigi vanust ei ole teab mis palju. Mõne aja eest Premium liiga parimast mängijast, kes Florat nagu s*tta pilpa peal tassis on saanud ise enda hale vari. Aeg lõpetada või Narva Transi minna? Inimesena on täitsa okei tüüp. Ivanjusin, lamp.

Volkov, see vend on mulle algusest peale meeldinud. Need viimase minuti väravad eelmisel hooajal, see väravavaist - 5+ vend, aga kogu aeg vigane. Tal on sisu, aga oma potentsiaali vist never ära ei realiseeri kahjuks.

Kompakteerin natukene su postitust: 1) noored ja talendikad täkud (Kirss, Paur, Klein. Mööndustega Avilov) ei ole Kaljus arengus sammu edasi teinud; 2) end vähemalt Eesti liiga tasemel parimas mängijaeas tõestanud jalgpallurid (Subbotin, Puri, Reintam, Kulinitš, Mašitšev) on Kaljus mängides osutunud täiskaigasteks; 3) karjääri vältel stabiilselt 35+ mängulisi hooaegasid teinud Tjapkin ja Volkov on Kaljus mängides klaasistunud.

Ning proovides seda postitust sügavamate järelduste huvides tõlgendada (su enda sõnadele truuks jäädes), siis võiks ju tekkida jätkuküsimus, et mitu jalgpallurit on Kaljus mängides lähiminevikus reaalse sammu edasi teinud/mittekaigastunud. Ja see võiks paratamatult tekitada küsimusi Kalju treeningmetoodika efektiivsuse osas.

Ning kui ma enda tõlgendusega puusse ei pannud, siis see muudab väheke vastuoluliseks sinu järgnenud postitusest kõlama jäänud empaatia puudumise Sinjavski, Ainsalu ja co otsuste suhtes keskkonda vahetada :)

Osadele Flora fännidele ei meeldi see, et päris mitmed nende praegused nö tuleviku potentsiaaliga "superstaarid" on just roosast klubist kohale skeemitatud, huiatud, meelitatud või lihtsalt üle ostetud kas siis Flora klubi tarkusest või Kalju klubi saamatusest, aga on sammu edasi astunud roheliste sekka just meilt - Skinjavski, Ainsalu, Pürg, Kuusk, hiljuti ka Aland - kõik mängivad väga tähtsat rolli praeguses Flora edus, mis ühtpidi on kurb, aga teistpidi Eesti jalgpallile kasulik.

Vahkito
09.08.19, 21:43
See rottide hala on tõesti haige... krt oma noori ei oska hinnata ja tuuakse iga aasta suvalisi tsurkasid sisse, ok vahepeal saab mõne hea vandi ka, aga tahan öelda seda, et noored kes Florasse nö on üle meelitatud, oleksid väärinud tunduvalt rohkem austust ja mänguaega. Kõik nägid millise tuhhiga nad Frankfurti vastu mängisid... a nuh Shparkz ytles juba kõik ära oma jutus. Lisaks, et komplekteeritus on tõesti sitt. Tavaliselt on hull hala Flora aadressil, et ei suudeta korraliku satsi kokku saada, kes ka euromängudes võiks läbi lüüa. Penskarist väravavahid oleks võinud ammu välja lüüa vähemalt ühegi ja anda oma noorele võimalus, aga ei oodatakse kuni ka tema ära meelitatakse. Miks ei hakatud ise Igoneni endale tooma? Praegu kui Aland pingile väga alatult kombel istutati võiks hakata ka meelitama nagu siis Flora 😁

Suvaline Jope
10.08.19, 00:06
Täiesti tavaline ju, kogu maailma jalgpall töötab nii. Paremad klubid korjavad paremad mängijad kokku. See on ju täiesti elementaarne ja nagu näha siis see töötab. Kes keelab Kaljul sama teha? Miks seda ei tehta?

Täiesti nõus. Vahe selles, et Eestis on ühele klubile ehitatud Tallinna ja riigi rahadega über tingimused. Ma olen täiesti veendunud, et ühegi teise klubi puhul selline staadioni ehitamise skeem läbi ei läheks. Siit ka jutu mõttetus et jobud olete ja miks te ise ei tee.

Mängijate jagumisest - jutt on ikkagi Eesti tipptasemele jagumisest (esikolmik-nelik). Kui Kalju end Kalevi-Kuressaare jopedega komplekteeriks, siis ta mängiks ka Kalevi-Kuressaare tasemel. Paide puhul on hästi näha, et ilma välisabita sammu edasi ei tee. Palju nendest lubavatest noortest järgi on kellega Zahhovaiko algul ajama pani.

Suvaline Jope
10.08.19, 00:23
tuuakse iga aasta suvalisi tsurkasid sisse, ok vahepeal saab mõne hea vandi ka

Parafraseerides sinu keelekasutust siis Flora on omale päris head vandid sebinud - Kreida, Sorga, Sinjavski, Dõmov, Igonen ja endine Levadia vant Vassiljev.

Silver
10.08.19, 10:57
Jagub Kalevile, Legionile, Kuressaarele, Welcole, kellele iganes veel, aga Kaljule ei jagu. Eestis lihtsalt ei ole nii palju inimesi :suurnutt:

Mis võistkonnad need on ja mida nad on saavutanud? Keskpäraseid mängijaid võid sa võtta igalt poolt, aga see ei tähenda, et sa nendega stabiilselt mingit tulemust teeksid. Ma ei näe, et Kalevil, Legionil, Kuressaarel või Welcol oleks midagi ette näidata. Kõik need meeskonnad on tublid keskmikud ju.

Ainukene sats, kes võib hooaja lõpus ehk midagi saavutada on Paide ja seda ka väga tubli ning järjepideva töö tulemusel. Ja nagu Suvaline Jope ütles, siis Paide edu taga on senimaani olnud suurest just need välismaalased.

See rottide hala on tõesti haige... krt oma noori ei oska hinnata ja tuuakse iga aasta suvalisi tsurkasid sisse, ok vahepeal saab mõne hea vandi ka, aga tahan öelda seda, et noored kes Florasse nö on üle meelitatud, oleksid väärinud tunduvalt rohkem austust ja mänguaega. Kõik nägid millise tuhhiga nad Frankfurti vastu mängisid...

Just, just. Seda tuhhi oli eile Tammeka vastu väga hästi näha. Mis nüüd siis juhtus? :D

Kalju suureks puuduseks on Hiiu ja kunstmurul mängimine, mille tulemusel päris paljud mängijad on ka edasi liikunud või siis mitte klubiga liitunud. Samuti ei suudeta kompaktsel kunstil tihtipeale ka vastast murda. Sellest probleemist on kõik teadlikud, aga mingeid kiireid lahendusi pakkuda ei ole. A. Le Coqile kolmandaks satsiks ju ei lähe..

telekavaataja
10.08.19, 12:22
Ma olen siinkohal Silveriga pigem nõus. Jalgpallureid on meil Eestis tõesti palju. Jalgpallureid, kellega stabiilselt Eesti liiga tipus olla ja Euroopas tegusid teha, ülivähe.

Ja üldse me oleme korralikult õhku tõusnud selel Flora läbi ajaloo teise! edasipääsuga. Poisid mängisid enesekindlalt ja kõik toimis, aga eelnevatel aastatel me oleme ju näinud, kuidas Floral see kõik toiminud on. Endiselt arvan, et Vassiljevi roll on selles tohutu. Kui Flora järgneva 10 aasta jooksul jätkab oma noortega sellise jalgpalli näitamist euroareenil, siis jah võib öelda, et nad teevad superhead tööd ja oskavad ülemeelitatud noortele head väljundit pakkuda.

Tagasi Kalju juurde: seal on kindlasti palju nüansse, millest me ei tea, ja mille tõttu sinna noored väga ei jää. Kindlasti on põhjusi palju rohkem Kaljus endas. Ja kindlasti oskab Flora noortega paremini tööd teha (+usaldus!) kui Kalju. Aga rääkida, et võta ise need noored üle Eesti ja mängi nendega kõrget mängu, on ka tsipa naiivne.

eika
10.08.19, 12:45
See rottide hala on tõesti haige... krt oma noori ei oska hinnata
Võtame Flora algkoosseis vs Frankfurt ja "kus olid mängijad 16 aastaselt": Infonet, Koeru, Nõmme Kalju, Nõmme Kalju, Nõmme United, Legion, Nõmme Kalju, Almere City, TJK, Legion, Legion.

Kust see Flora oma kasvatud noorte hindamine välja lööb? Kui just ei pane noortetöö hindamiskriteeriumiks "kes suudab kõige paremini endale tõmmata 17-19 aastaseid teiste tiimide noori", siis muidugi tuleb Flora kiita, et on tehtud suurepärast tööd!

Sambaz
10.08.19, 13:24
Usna kummalisel kombel ei maini paljud arvmusliidrid raha uldse. Silver, kui sa nii detailselt juba kirjutasid, siis kuidas nende palkade maksmisega oli teil? Miiniumpalk(kui sedagi) vs 1200 naiteks. Mis valiku teeksid sina?

dareth
10.08.19, 13:51
Võtame Flora algkoosseis vs Frankfurt ja "kus olid mängijad 16 aastaselt": Infonet, Koeru, Nõmme Kalju, Nõmme Kalju, Nõmme United, Legion, Nõmme Kalju, Almere City, TJK, Legion, Legion.
Palun sama infot teiste kohalike eurosarjas mänginud klubide kohta.

LaRaBla
10.08.19, 14:21
Kuna ma olen laisk, siis ma võtan lihtsalt nii Kalju kui Levadia viimases euromängus platsil käinud eestlased ette. Trans ei ole niikuinii Eurosarja tase ja pingil olnuid ei hakka läbi otsima.

Londak - FC Lantana(18-aastaselt, varasem info puudub)
Klein - Nõmme United
Kulinits - Levadia
Avilov - Infonet
Paur - Tammeka
Puri - Tartu SK 10 Premium
Subbotin - Levadia
Tjapkin - Sk Alko Jõhvi
Kirss - Vaprus

---

Andrejev - Trans/Ajax vastavalt 15- ja 17-aastaselt, 2004 info puudub
Dudarev - Kiviõli Tamme Auto
Kaljumäe - SC Real
Kruglov - TJK Legion
Lepmets - TJK
Peetson - Pärnu Linnameeskond
Podholjuzin - Levadia
Jürgenson - Tammeka
Komlov - Legion
Marin - FC Puuma

Mitte ühtegi(!!!!) Flora kasvandikku endiselt, kuid samas, ega ka meie teised tipptiimid siin nimekirjas ei hiilga....

Ott Järvela
10.08.19, 15:47
Kalju praeguse meeskonna puuduseid oleme sel hooajal näinud korduvalt. Aga samas oleme näinud ka seda, et oma parematel päevadel on tegu südi ja sitke tervikuga. Seetõttu pole edasipääs kaugeltki võimatu. Sõltub, milline Kalju teisipäeval platsile tuleb. Kas samasugune, nagu neljapäeval, või näiteks selline, mis võttis juunis Flora üle stiilipuhta 1:0 võidu?

Artikkel, mis valmis teel Narva, kuhu kohe-kohe pärale jõuan (Trans - Levadia mäng):

https://soccernet.ee/artikkel/ott-jarvela-uggel-ja-kozuhhovskil-on-oigus-%E2%80%93-kalju-edasipaas-pole-kaugeltki-voimatu

Suvaline Jope
11.08.19, 13:56
Usna kummalisel kombel ei maini paljud arvmusliidrid raha uldse. Silver, kui sa nii detailselt juba kirjutasid, siis kuidas nende palkade maksmisega oli teil? Miiniumpalk(kui sedagi) vs 1200 naiteks. Mis valiku teeksid sina?

Klubide võimalused on erinevad kuid arvutame natuke:
30.06.19 seisuga maksis Kalju 2. kvartalis tööjõumakse ~65000 €. Jopesid palgal 44. See teeb ~500 € tööjõumakse per jope mis teeb omakorda brutopalgaks ~1100 €.
Variant muidugi on, et Kuno, vana ahnepäits, maksab enamuse palga omale ja mängijad on miinimumi peal.

Paidel samal perioodil 27 jopet palgal ja tööjõumakse 27000 €.
Floral samal perioodil 56 jopet palgal ja tööjõumakse 78000 €.

Silver
12.08.19, 12:29
Klubide võimalused on erinevad kuid arvutame natuke:
30.06.19 seisuga maksis Kalju 2. kvartalis tööjõumakse ~65000 €. Jopesid palgal 44. See teeb ~500 € tööjõumakse per jope mis teeb omakorda brutopalgaks ~1100 €.
Variant muidugi on, et Kuno, vana ahnepäits, maksab enamuse palga omale ja mängijad on miinimumi peal.

Paidel samal perioodil 27 jopet palgal ja tööjõumakse 27000 €.
Floral samal perioodil 56 jopet palgal ja tööjõumakse 78000 €.

Minu teada pole Kaljus põhipalkade maksmisega kunagi probleeme olnud. Kui keegi teab, võib parandada. Boonused on teine teema ja see on juba individuaalne. Vaadates nö. tööjõumaksu, siis pakun välja skeemi, kus Kaljus on palgatase jaotatud kolmeks - noormängijad, keskmikud ja võtmemängijad. Põhipalk erineb märgatavalt sellest, mis tasemel vend oled. Lisaks mängivad suurt rolli ka boonused - meistritiitli võitmine, Skendija alistamine. Aga suures pildis keegi mingit ulmelist raha ei teeni. Siit ka küsimus, miks Liliu liigub hea meelega Rootsi esiliigasse edasi? Sest suure tõenäosusega (elatustase on kordades küll kallim) on ka sissetulek kordades suurem ning kui klubi poolt lubatakse ka elamist, autot ning muid hüvesid, siis on iga lisa teenitud € ju seda väärt. Jalgpalluri karjäär on lühike ning kell tiksub..

Mängija müügist teenitav tulu on klubidele väga vajalik. Isegi kui see on paarkend k€. Klubi eelarve tuleb kokku suuresti UEFA ja EJLi poolsest toetusest, riigi poolsest noormängija pearahast ning näpuotsaga ka sponsoritelt. Sponsorid on enamasti sõbrad-tuttavad, sest niisama keegi oma raha Eesti jalgpalli ei loobi. Saadav nö. vastuturundus või kasu on suures pildis olematu. Seega kogu meie sport ning sponsorid on seoses sellega kes keda tunneb ja kellele mis korda läheb. Paide omanik ja Verston - hea näide. Kalev/Cramo ja Cramo seos. Mingi osa eelarvest tuleb kindlasti ka mängude korraldusest, piletitulust jms. aga see on pigem väike. Aina enam on EJL loonud erinevaid lahendusi toetamaks klubisid - stipendiumid noormängijatele, kogukonnajuhid, jne. Näites kogukonnajuhi tasu, mida maksab EJL UEFAlt saadud rahadest (parandage kui eksin) peaks olema sinna 1200€ kanti neto/kuus, mille eest on siis igal klubil olemas täiskohaga inimene, kes kogukonda juhib ja rahvast staadionile utsitab.

Paide puhul olen nii palju kuulnud, et tingimused pidavat olema võrdväärsed sellega, mis mujal pakutakse. Eks kõik oleneb muidugi mängija tasemest. Floras peaks olema enimteeniv mängija Vassiljev, aga summad ei pidavat olema üldse ulmelised võrreldes Poolas teenitule. Pakun ise ca. 3-4k € kuus on Vassiljevi põhiteenistus, mis on üles ehitatud nii, et peale mängijakarjääri saab ta jätakta klubi juures ning miks mitte tulevikus ka koondises ja ühel päeval peatreenerina. Vassiljev on ülimalt intelligentne mängumees, kes teab ja tunneb jalgpalli peensusteni + kõva portfellipagasiga. Eks ta on ka 3 sammu ette mõelnud tuleviku osas. Seega suuremat pilti vaadates on täiesti arusaadav, et Floras pakutavaid hüvesid ei suuda mitte ükski teine klubi pakkuda. Mõni peab mind nüüd jälle roosade prillidega jobuks, aga seos Flora = EJL on siiski aegade algusest saati olemas. Fakt on see, et Floras on lihtsam ennast pildile mängida. Pakutavad tingimused on paremad kui üheski teises meistriliiga klubis ning otsustajad on samuti sama dünastia inimesed.

Rääkides palkadest veel, siis meistriliigas enim teeniv mängija peaks olema Levadia Morelli ning palk peaks küündima sinna 5k€ juurde kuus. Kui küsite, et miks paljud koondislased ja muidu Eesti tasemel head mängijad mängivad hea meelega kuskil Soome meistriliigas või Poola esiliigas, siis tingimused välismaal vs. Premium liigas on võõrsil märgatavalt paremad.

Teine äärmus. Näiteks Klavan peaks saama kuus ca. 128k€ kanti palka. Pole paha ütleks! :)

https://www.upload.ee/image/10344865/Screenshot_2019-08-12_11.23.58.png

Ütlen veel kord, et eelnev jutt on spekulatiivne ja ma ei pretendeeri 100% tõele.

-RoMaRiO-
12.08.19, 14:15
Ma veidi kommenteeriksin ka seda väidet, et "Eestis pole piisavalt jalgpallureid". Mul endal ei õnnestunud tänavu sellel kirgi kütnud fännide kohtumisel liiduga küll osaleda, aga ma olen ka üpris kindel, et jutt ei käinud nii väga sellest, et mitu inimest Eestis aktiivsemalt jalgpalliga tegeleb ja kes siin pool oma lõbuks palli taga ajab, vaid et palju on meil neid mängijaid, kellega rahvusvahelisel tasemel täitsa häbisse ei jääks.

Nüüd kui siin üle poole hooajast on juba mängitud, siis võib vaikselt ka pilgu uue hooaja komplekteerimise suunas pöörata ja see pilt on kurb. Kui oleks minu võimuses, siis ma asendaks üle poole praegusest Kalju satsist, aga kellega sa nii väga siis asendad? Kui praegune esinelik + mõni üksik Narva mängija välja jätta, siis ülejäänud satside peale on Eestis minu hinnangul KAKS ETM väljakumängijat, kes oleksid võimelised hakkama saama sellel tasemel, mis käiks Kalju eesmärkidega kooskõlas. Kaimar Saag ja Reio Laabus + lisaks veel Markus Soomets, aga ta sihib juba hetkel kõrgemat lendu. Lisaks võid ju veel igast hindrekojamaade ja maksimgussevite allkirja eest ka võidelda, aga ega see mingit lisakvaliteeti juurde too.

Siis kerkib ikka ja jälle esile, et miks Kalju enda noortesüsteemist siis esindusmeeskonda mängijaid nii väga ei jõua. Muidugi peaks see number suurem olema, aga siinkohal kiputakse jälle ära unustama eelmine punkt, et millisel tasemel see esindusmeeskond mängib või siis vähemalt soovib mängida. Kuidagimoodi ei saa võrrelda numbreid, et mitu oma kasvandikku jõuab näiteks Rakvere või Tallinna Kalevi esindusmeeskonda võrdluses siis Kaljuga või kasvõi Floraga. Need lähtepunktid, eesmärgid ja sportlik tase on lihtsalt nii erinevad. Kui Kalju või Flora on sportlikult suure sammu eelmainitud klubidest ees, siis peaks olema sama suur vahe ka noortetöös, et neil oma mängijatel oleks võimalik regulaarselt end oma klubis pildile mängida, aga see pole enam nii lihtne. Nagu pole tegelikult ka võrreldav see, et Freiburgist jõuab esindusmeeskonda rohkem mängijad kui Bayernist. Lõppkokkuvõttes peavad kõik Eestimaa jalgpalliklubid suutma kasvatada kvaliteetse(ma)id mängijaid ja kui ühel hetkel nende kasvatajaklubi jääb nende jaoks väikeseks, siis kui mitte otse välismaale liikuma, siis liikuma edasi vähemalt Eesti tippklubidesse. Ja kui see hetkel toimiks, siis ei peaks mõnitama igast mašitševe ja subbotineid, et miks sellise tasemega mängijad valitseva Eesti meistri ridades mängivad.

ja et ei oleks kõik ainult Kalju keskne, siis tegelikult tunnevad ka teised suuremate eesmärkidega Eesti klubid - Levadia, Paide, Narva -puudust eelkõige just vajalikust ETM kvaliteedist. Flora seis on jah sellest oluliselt erinev, aga selle põhjustel ma ei hakka hetkel peatuma.

HABE
13.08.19, 19:33
Kalju kasvandikud mängisid Flora eest Euroopa Liigat ja ei jäänud häbisse. Miks nad Kalju enda ridades ei mängi on ise küsimus, mida on arutatud ja erinevaid versioone tuletatud.

marcello
13.08.19, 20:35
Hea töö!
Impotendid!
Hoholl on loll!

LaRaBla
13.08.19, 20:35
Kas Khomutov on mingi vaimse puudega või?

ericbana
13.08.19, 20:38
Selle vana IQ küll kõige kõrgem pole.

Mõnuagent 007
13.08.19, 20:48
See näib kahtlane.

Nasfal
13.08.19, 20:51
See näib kahtlane.

Kusjuures twitteris liikus kogemata betting kasutaja all 2-3h enne mängu liikvel panus, Home team Red Card over 0,5 ja over 0,5 Kalju mängu kohta. See kustutati suhteliselt kiiresti ära ja nüüd kui ma koju jõudsin ja flashscore vaatasin, siis lõi korraliku Deja Vu tunde sisse.

Nahkpea
13.08.19, 20:51
See näib kahtlane.

Kui nii idiootselt need kaks kollast teenida, siis viib paratamatult jah mõtted kuhugi uitradadele...

Loodetavasti see nii siiski pole ja mees on lihtsalt loll ning parem Kaljule kui ta kohe koju saadetaks.

vendetta
13.08.19, 20:52
Kahju, see Dudelange on täna päris vilets. Kui Kaljul oleks normaalne ründaja ees usuks isegi vähemuses 2-0 skoori veel, aga on ainult Puri, kes saab raami ühe löögi 200st.
Bettimise variant on ka selline 50/60, kahtlen kas sellise mudamängu puhul ükski kontor mingeid arvestatavaid panuseid vastu võtaks? Eriti kui nad väga kahtlaselt ühte auku tulema hakkavad.

Nasfal
13.08.19, 20:54
Kusjuures twitteris liikus kogemata betting kasutaja all 2-3h enne mängu liikvel panus, Home team Red Card over 0,5 ja over 0,5 Kalju mängu kohta. See kustutati suhteliselt kiiresti ära ja nüüd kui ma koju jõudsin ja flashscore vaatasin, siis lõi korraliku Deja Vu tunde sisse.
https://twitter.com/IP_footytips sellise suhteliselt adekvaatse auditooriumiga betting side päeval retweetis kellegi kolmanda betting tipsi antud mängu punase kohta. Ehk siis kuskilt läks info liikvele, et rahad liiguvad. Loodetavasti, siis keegi sai korraliku papi taskusse lükata meil siin kodumaal ka ja ei toida ainult Ukraina ja muu ida maailma konni enda jalgpalli arvelt.

LaRaBla
13.08.19, 20:58
https://twitter.com/IP_footytips sellise suhteliselt adekvaatse auditooriumiga betting side päeval retweetis kellegi kolmanda betting tipsi antud mängu punase kohta. Ehk siis kuskilt läks info liikvele, et rahad liiguvad. Loodetavasti, siis keegi sai korraliku papi taskusse lükata meil siin kodumaal ka ja ei toida ainult Ukraina ja muu ida maailma konni enda jalgpalli arvelt.

Nii palju kui ma Kalju mänge sel hooajal näinud olen, siis see on ka ilma kihlveopettuseta päris okei panus. Tony Pulis oleks sellise mängupildi üle uhke.

Mõnuagent 007
13.08.19, 21:04
Kahju, see Dudelange on täna päris vilets. Kui Kaljul oleks normaalne ründaja ees usuks isegi vähemuses 2-0 skoori veel, aga on ainult Puri, kes saab raami ühe löögi 200st.
Bettimise variant on ka selline 50/60, kahtlen kas sellise mudamängu puhul ükski kontor mingeid arvestatavaid panuseid vastu võtaks? Eriti kui nad väga kahtlaselt ühte auku tulema hakkavad.

Ega respektaablites neid väga tehtagi. Kuskil Hiinas.

vendetta
13.08.19, 21:12
Nojah.... Londakul ka mingid betid sees :fpalm:

ericbana
13.08.19, 21:13
Ma ei tunneks ennast kindlamalt, kui Kalju väravas oleks Londaku asemel näiteks Meerits või Aland.

Hehhee

Vask
13.08.19, 21:59
Tänane mäng oli täiesti võidetav, aga esimest korda kaotas Eesti klubi Luksemburgi klubi vastu mõlemad mängud. See mäng oli täiesti tehtav ja enne punast kaarti võimalusi suudeti korralikult luua. Ka vähemuses olles tekkis häid võimalusi, aga kahju, et Kalju hooaja parim mäng euroväljakul lõppes kaotusega. Samas näitas Kalju ära, et uue süsteemiga võib kõigest 1 mängu võit tagada kokku 6 euromängu.
Ei tahaks enam uskuda, et meie klubid kihlveopettustega seotud on, aga suvaliste jalgpallurite toomine idast, eelkõige korruptsioonirikkast ukrainast seda riski siiski suurendab. Kui Kaljul ei oleks mängus eurokohta, siis ma Kuno asemel lõpetaksin mõne välismängijaga lepingu ning asuksin väikesele noorenduskuurile.

Silver
13.08.19, 22:12
Täiesti jabur punane kaart. Kahju, sest see mäng oli täiesti võidetav. Aga oleksid poleksid ei loe. Võideldi lõpuni selle eest props! Fookus Eesti meistriliigale tagasi.

manalamees
13.08.19, 22:14
ma ei taha midagi sitasti oelda v kedagi solvata.ei taha ka ropendada.ma ei kahtlusta kedagi kihlveopettuses,kuigi tahaks,sest see,mida ma ma just vaatasin,ei kannata mingit kriitikat.seega,ma ei ytle-minge ka putsi ausalt (v6imalik vaid eesti klubijalgpallis).see ei ole normaalne

JuriM
13.08.19, 22:18
Kui Floral õnnestus tekitada usk Eesti Jalgpalli, siis Kalju oskab selle kohe maha matta.. suht mõttetu meeskond.

Nahkpea
13.08.19, 22:31
Njah, Dudelange oli kõigist Eesti klubide eurovastastest nõrgima kvaliteediga meeskond. Mind isegi üllatas, et nad nii kesised olid, aga eks natuke ka arusaadav kui meeskond täiesti renoveeritakse.

Paraku läks siis nii Kalju jaoks. Võib olla tuleks ka Tehval nüüd mõelda järgmist aastat silmas pidades suurema verevahetuse peale. Ilmselgelt nii mõnegi mängija jaoks pole Kalju ambitsioonid lihtsalt oskustega kooskõlas. Ja paha ei teeks ka välismängijate palkamise poliitika üle vaadata. Nii mõnegi Kalju toodu puhul jääd mõtlema, et kuidas ja miks selline üldse siia toodud on.

andre26
14.08.19, 04:58
Kas olete pettunud, sest olgem ausad, edasi pääsemine oli täiesti reaalne?
"Ma ei kahelnud kordagi oma tiimis. Te teate mind, ma olen realist, mitte romantik. Vastasvõistkond oli organiseeritud, tehniline, mobiilne ja kiire, aga Kalju pidanuks edasi minema."

Oot mis mõttes vastane oli organiseeritud, tehniline, mobiilne ja kiire , aga miks Kalju pidanuks edasi minema? Keegi oskab seletada mida mõtles sellega Kalju peatreener?

-RoMaRiO-
14.08.19, 06:12
ma võin siin foorumist igast jama lugeda, aga kui keegi hakkab tooma siin match-fixing kahtlusi, siis minge konkreetselt vittu.

esiteks sellise spordi aluspõhimõttega ei mängita ja teiseks ostke 1/2 100% match fixing tippe.

khomutov on debiilik, keda ei näeks meeleldi enam selles särgis.

PS! mitte ükski kuradi fixed match ei jookse kuskilt twitterist MITTE KUNAGI läbi, sest selline info lihtsalt ei liigu ametlike kanalite kaudu, küll jah, on tõesti asjatundjate jaoks võimalik väga kergelt neid laivist tuvastada.

Vahkito
14.08.19, 08:57
Korralik verevahetus ja noorenduskuur oleks ju loogiline, aga kas Kalju filosoofia lubab seda? Kui mõned teatud mängijad yle parda visatakse siis järgmisel hooajal võib neid ilmselt Legioni särgis näha

sanderk
14.08.19, 09:13
Eilsele kohtunikule lihtsalt meeldib väga kaarte anda:
https://us.soccerway.com/referees/sergey-lapochkin/124154/

tannn
14.08.19, 09:13
Minu arust on natuke imelik Kalju meeste ja treeneri arvamusi lugeda, et ala oleks pidanud edasi saama ja mängud näitasid, kui hästi nad ikka suurklubidega hakkama said.

Sambaz
14.08.19, 09:25
Minu arust on natuke imelik Kalju meeste ja treeneri arvamusi lugeda, et ala oleks pidanud edasi saama ja mängud näitasid, kui hästi nad ikka suurklubidega hakkama said.

Tõsi. Samas, kuidas sa meediale ikka ütled, et olime sitad ja ei väärinudki edasipääsu. Ainult väga suurte munadega treenerid ja mängijad ütlevad seda. Samas olen Romarioga nõus, see match fixing jutt pistke endale ilusti perse, lihtsalt oldi sitad ja Khomutov on loll. Thats all.

purgeenius
14.08.19, 10:02
Arvan, et kõik, kes mängivad fantasyit suudavad Kalju treeneri ja muude tähtsate ninade suhtes empaatilised olla.
Põhimõtteliselt on neil sama olukord, mis fantasy mängijal ette võib tulla. Poole hooaja pealt avastad, et võistkond on komplekteeritud maru kehv ja punkte üldse ei tule ning pagana mängijate arvu reeglid ja vahetuste hulk segavad joonele saamist, olgugi, et eelmine aasta läks nii hästi. Kõigil ei joppa iga aasta nii nagu näiteks Karl Möölil.

urmar
14.08.19, 18:35
Kaua seal Rootsis aken lahti oli, või on? Kas Kalju poleks näiteks täna võinud selle Liliu maha müüa?

Suvaline Jope
14.08.19, 19:17
Kaua seal Rootsis aken lahti oli, või on? Kas Kalju poleks näiteks täna võinud selle Liliu maha müüa?

Eile oli viimane päev.

urmar
14.08.19, 19:40
Eile oli viimane päev.

seega oleks eile hilisõhtul jõudnud teha ülemineku.

-RoMaRiO-
18.08.19, 18:05
Need tolgused tahavad kandideerida ikka jalgpalliajaloo suurimateks debiilikuteks. Kui jalgpallis mingigi õiglus eksisteerb, siis see meeskond medalit tänavu ei saa ja ma loodan, et ei saa, siis tehakse ehk ka mingi restart.

marcello
18.08.19, 18:37
Pingilt vähemalt karjuti, et tempo maha võetaks või olid seal samasugused poisikesed?
Täisamatöörid!

-RoMaRiO-
18.08.19, 19:08
Kui isegi tegi, siis mingit autoriteeti tal küll ei ole. Täielike debiilsustega tegeleti juba varasemalt. Viimasest viiest + lisaaaeg peaks saama õppematerjal igale noormängijale, kuidas ei tohi eduseisus mängida. Kaotada punkte selliselt. Siiamaani ei suuda uskuda. Enamus puudujääke saab jalgpallis mingil määral aktsepteerida, sest kui tehnikat või kiirust lihtsalt pole piisavalt, siis ei ole ja kui mõnikord pall lihtsalt sisse ei lähe, siis ei lähe. Aga kui satsis on enamus mängijad nii rumalad, siis vot seda ma aktsepteerida ei suuda. Nii frusteerivat punktide kaotust lähiajaloost ei mäletagi. Meenub ainult 2009 aastast kui 3:1 eduseisust suudeti viimase 10 minutiga Tallinna Kalevile 3:4 kaotada. Ja siis tegeleti võrdväärsete rumalustega.

Oleks minu teha, siis enamus mängijate ja treenerite tiimi töösuhe tänasega katkeks. Õnneks ma siiski klubi ei juhi, sest hooaeg tuleb siiski kuidagi ju lõpuni mängida.

andre26
18.08.19, 19:53
Kui treener ütleb ,et 1:0 edu on lihtsam mängida kui 2:0 siis sellega on kõik öeldud :D

andre26
18.08.19, 20:08
Järeluikult pole treeneri ja mängijate vahel kõik korras kui 1.0 pealt löödi 2. ära ja pandi ennast raskemasse olukorda.

peters
18.08.19, 20:38
seekord vist KTM süüdi ei olegi? :D

Nahkpea
19.08.19, 00:11
Enne Saagi väravat polnud Tulevikul sisuliselt võimaluse poegagi, kõik oli Kalju kontrolli all. Tegelikult oli takkajärgi mängu võtmemomendiks Mata äpardunud penalti. Oleks selle sisse kihutanud, siis poleks viljandlastel lootusekübetki jäänud. Eks see tõrjutud penalti ka ikka enesekindlust ja motti tõstis. Sellest, kuidas Kalju kahe väravalises eduseisus mängutempot tappa isegi ei üritanud pole siinkohal mõtet rääkidagi.

Tuleviku poolehoidjatel võis täna seal staadionil maru hea emotsioon olla. Need väravad polnud ka mitte juhuslikud, vaid tõeliselt ilusad.

-RoMaRiO-
19.08.19, 00:33
Eraldi teema on veel penaltid, mille sarnast huumorit näeb ka pigem hoovijalgpallis kui profispordis või siis PSG-s ka ehk. Meeskonnal oli väga asjalik esimene regulaarne valik Ugge näol olemas, siis miskipärast Paide vastu 2:0 eduseisul anti Purile võimalus (enesekindluse tõstmiseks?), kes ei suutnud ära lahendada. Järgmises mängus sai Ugge taas võimaluse ning tookord juba eksis. siis järgmine kord Tammeka vastu anti juba Liliule, kes suutis ka eksida. Nüüd eelmine kord Kuressaare vastu sai taas Ugge õiguse, kuigi ka Mata väga aktiivselt soovis palli endale, ja tabas. Ja täna on taas esimesel korral miskipärast kord juba Subbotini käes ning teisel juhul anti üleüldse sellele, kes ilmselt kõige rohkem lüüa soovis või siis nagu hoovivutis kombeks, et kes teenib, see ka lööb. Eks 2:0 kodus on Viljandi vastu mäng tehtud ka ju.

MALAGA
19.08.19, 03:30
Vaadates seda porri Kalju mängus ja mänguvälises ( euromängude piletid & teleülekandeid ) ,siis ilma irooniata küsimus : mis mõte on olla üldse Kalju fänn ? 1 - elukoht Nõmmel ? 2- ei meeldi Pohlakud & Flora ? Midagi veel ?

-RoMaRiO-
19.08.19, 10:32
Vaadates seda porri Kalju mängus ja mänguvälises ( euromängude piletid & teleülekandeid ) ,siis ilma irooniata küsimus : mis mõte on olla üldse Kalju fänn ? 1 - elukoht Nõmmel ? 2- ei meeldi Pohlakud & Flora ? Midagi veel ?

Mul oleks hetkel üldse väga raske seletada, et miks peaks keegi Eestis elama jalgpalliklubi rütmis. Lihtsam oleks küll kõige muuga tegeleda, aga Dennis Bergkamp on öelnud järgmist: “When you start supporting a football club, you don't support it because of the trophies, or a player, or history, you support it because you found yourself somewhere there; found a place where you belong.”

ja sellest on saanudki väga paljude jaoks peamine põhjus, sest ka 90 minuti väline jalgpalliklubi toetamine on äge elustiil.

Sambaz
19.08.19, 10:58
Kalju probleemid on ja jäävad murustaadioni puudumine. Seniks kui seda pole, ei ole ka kvaliteetset vutti. Kunagi väga ammu oli plaan selline.
https://maaleht.delfi.ee/news/eestielu/arhiiv/nomme-kalju-plaanib-rajada-uue-kodustaadioni?id=43907415

Myrgel
21.08.19, 13:05
Kalju probleemid on ja jäävad murustaadioni puudumine. Seniks kui seda pole, ei ole ka kvaliteetset vutti. Kunagi väga ammu oli plaan selline.
https://maaleht.delfi.ee/news/eestielu/arhiiv/nomme-kalju-plaanib-rajada-uue-kodustaadioni?id=43907415

Oleks Kalju probleemid vaid vale statakate, siis oleks maru vahva :rolleyes: Aga sellest 2011 aasta projektist rääkides, siis TTÜ, moodsa nimega TalTechi siseruumides on selline valduste plaan üleval:

https://i.ibb.co/6tDmtDp/62430430-2388137864762548-2006706207858884608-n.jpg (https://ibb.co/n1Qb1QV)

Nagu plaanilt näha, siis Raja 4a, rahvakeeli kettaheite staadionile, on planeeritud hooned. Staadioni asukohaks on märgitud teisel pool Ehitajate teed, spordihoone taga olev tühermaa.

https://i.ibb.co/VMPj6G5/62160374-885823258427921-6178583361812955136-n.jpg (https://ibb.co/nQ5gpyt)
[/url]

[url=https://ibb.co/GFyprLL]https://i.ibb.co/pncwk88/62240521-455681815222117-489893839616606208-n.jpg (https://freeonlinedice.com/)

https://i.ibb.co/Mg73nSH/62363175-448302265948061-3121447583508070400-n.jpg (https://ibb.co/grJBy98)
upload (https://imgbb.com/)

Vähemalt joonise peal on tegu sarnase staadioniga nagu Kadriorus, Tammel või Pärnus, ehk siis jooksuradadega park staadion. Kas tegemist on ainult ideega, või on plaanis asja varsti materialiseerima hakata, seda peaks ehk lehetsurrad asjaosaliste käest TalTechis ja LOV-is küsima. Remmelkoor kaardistas kenasti Mustamäe hoovijalka platsid ära, nüüd oleks ehk paslik sama piirkonna suuremate objektide kohta küsida. Asukoht oleks muidugi super.

atleticomadrid
21.08.19, 13:39
Vakra tuleb ja teeb, kui diploma taas käes!

Nasfal
21.08.19, 15:48
Vakra tuleb ja teeb, kui diploma taas käes!

Vakra läheb võtab selle sama projekti sealt Taltechi seinalt ja ütleb, et tema ise tegi selle kunagi ennem.

Kasper
22.08.19, 15:47
Ugge seekord luubi all.

https://youtu.be/OlNx0VCARI4

Myrgel
29.08.19, 01:31
Respecti tänaste vastulauljatele ning meite meestele platsil, kes arvestades kõike, suudsid anda täna väga südika lahingu. Mängisime täna ilma oma põhikeskkaitsjata, Eesti liiga ühe parima keskväljamootorita, mulluse parima väravakütita, tema asendajata ja tema asendaja asendajata. Vastas oli koduliiga mõjuvõimsam ja pikima pingiga klubi.

p.s. Tubli töö ka Flora kogukonnajuhilt, rahvalt oli mõnusalt!

purgeenius
29.08.19, 10:37
Veits kahtlane ikkagi see Ferdinandi ja Ugge pingitamine. Ei tahaks väga uskuda treeneri juttu.

Mehhanisaator
29.08.19, 11:35
Tehva tegi eile enda üle nalja, et Kalju ei suuda koondise tasemel mängimiseks kedagi ettevalmistada ? Või keda ta tögada üritas. Kõik ju teavad mis juhtub kui mingid Subbod ja Purid koondises on.

telekavaataja
29.08.19, 17:47
Korralik Ukraina dessant on Nõmmel.

Kasper
29.08.19, 18:28
Tehva kinnitas ka, et üleminekuid on oodata.
https://soccernet.ee/artikkel/tehva-kinnitas-et-kaljust-on-lahkujaid-uks-voi-kaks-uleminekut-tuleb-veel

purgeenius
29.08.19, 18:33
Ei pea olema hiromant nägemaks Ugge ja Ferdinandi lahkumist!
Edu neile

Myrgel
29.08.19, 23:34
Korralik Ukraina dessant on Nõmmel.

Olgem ausad, terves Eestis :D

telekavaataja
30.08.19, 00:43
Samal ajal pääses Dudelange penaltitega taaskord Euroopa Liiga alagrupiturniirile...

JuriM
30.08.19, 11:28
Ugge läinud.

Suvaline Jope
30.08.19, 11:35
Ei pea olema hiromant nägemaks Ugge ja Ferdinandi lahkumist!
Edu neile

Kellest Ferdinandist sa räägid kohu aeg?

Vahkito
30.08.19, 12:00
Ja miks vaja mingit mula ajada kui tegelt kindel, et klubivahetus kohe tulemas? Korralik klounaad. Sama mis Narvas 😁

MALAGA
30.08.19, 12:02
Mudaliigast mudaliigasse ? Üldiselt klubid müügitehinguga tugevdavad meeskonda ,siin aga on müüdud parim väravalööja ja kapten viiendajärgulistesse meeskondades asendades need krt teab kellega ?

football2u
30.08.19, 12:02
Ugge läinud.

Veider, kuidas Silm Peale saate järel hakkasid asjad rulluma lahti. Alguses oli pingil, siis tuli kõlakas, et lahkub. Ja nüüd ongi kodumaal.

Tekkis sellega seoses küsimus. Kas keegi teab, millega tegeleb endine kaljukas Damiano Quintieri? Kui ei eksi, lõpetas sisuliselt karjääri peale Kaljust lahkumist. Samamoodi ka teine itaallane Marco Bianchi ja Kongo mees Allan-Axel Kimbaloula. Kõik nad tegid korra midagi peale Kaljust lahkumist, kuid nüüd vist ei mängi enam keegi eelmainitutest.

Stok
30.08.19, 12:10
Mudaliigast mudaliigasse ? Üldiselt klubid müügitehinguga tugevdavad meeskonda ,siin aga on müüdud parim väravalööja ja kapten viiendajärgulistesse meeskondades asendades need krt teab kellega ?

Kas see peaks Kalju mure olema, mis liigas ostja mängib?

Halb ründaja
30.08.19, 12:11
Kas see peaks Kalju mure olema, mis liigas ostja mängib?

Sa arvad, et need mängijad on ostetud?

dareth
30.08.19, 12:13
Veider, kuidas Silm Peale saate järel hakkasid asjad rulluma lahti. Alguses oli pingil, siis tuli kõlakas, et lahkub. Ja nüüd ongi kodumaal.

Tekkis sellega seoses küsimus. Kas keegi teab, millega tegeleb endine kaljukas Damiano Quintieri? Kui ei eksi, lõpetas sisuliselt karjääri peale Kaljust lahkumist. Samamoodi ka teine itaallane Marco Bianchi ja Kongo mees Allan-Axel Kimbaloula. Kõik nad tegid korra midagi peale Kaljust lahkumist, kuid nüüd vist ei mängi enam keegi eelmainitutest.

Kalju on super hüppelaud järelikult.

vaikiv mees
30.08.19, 12:35
Üldiselt klubid müügitehinguga tugevdavad meeskonda ,siin aga on müüdud parim väravalööja ja kapten viiendajärgulistesse meeskondades asendades need krt teab kellega ?

mänguliselt tugevneb ju pigem ostja,

kui Leicester esikaitsja rikkuritele müüb, üritatakse ta saadud rahapaki eest kuidagi asendada

-RoMaRiO-
30.08.19, 12:39
Quintieri karjääri segasid tõsised vigastused, mis ei lasknud enam varasemale tasemele jõuda. Bianchil pole kunagi olnudki taset, et profijalgpalli mängida. Kimbaloulale oli ühelt poolt looduse poolt väga palju antud, aga teisalt oli kahe kõrva vahelt väga palju ka ära võetud, mis ei lasknud tal oma sportlikke võimeid realiseerida. Ära lõpetanud veel ei ole, on tiksunud nii Rumeenia esiliigas kui ka Kreeka ja Belgia madalamates liigades.

Uue keskkaitsja suhtes on ootused kõrged, sest väga tihti pole Kaljusse jõudnud mängijat, kes varasemalt regulaarselt nii kõrgel tasemel mänginud oleks, aga eks sealgi liikusid asjad lõpus allamäge, mis tõigi ta lõpuks siia. Eks ole näha, kas saab asjad sujuma ning kas temast võiks saada juba uut hooaega silmas pidades üks meeskonna võtmemängijaid.

Temp0
30.08.19, 13:13
Eesti oma Atletico, seda raha mis nüüd turul saadud ja UCL/Euroopa liigas ilusti kasutada siis võib korralik meeskond nii Eestis kui ka Euroopas olla. Kui Kalju suudaks selle koosseisuga “suvaliselt” meeskondadelt liigas punkte võtta nagu Levadia ja Flora vastu saaks isegi asja

Suvaline Jope
30.08.19, 13:17
Sa arvad, et need mängijad on ostetud?

Kui kehtiva lepinguga mängija vahetab enne lepingu lõppu klubi siis on üleminekul mingi hinnalipik küljes. Oleks Ugge hooaja lõpus pärast lepingu lõppu läinud oleks Kaljul Uggest 0 kasu.

Myrgel
30.08.19, 13:27
Eks kui Reginald ka ära läheb, ei jää oskuste poolest vaesemaks mitte ainult Kalju, vaid terve Eesti klubivutt. Liliu, Ugge ja Reginaldi puhul on tegemist korraliku tausta ja heade oskustega mängijatega, kes meie vutiskeenet kindlasti rikastasid. Samas eks igal mängijal on kord aeg edasi liikuda. Näis kas suudetakse meestele vääriline täiendus leida.

Halb ründaja
30.08.19, 14:08
Kui kehtiva lepinguga mängija vahetab enne lepingu lõppu klubi siis on üleminekul mingi hinnalipik küljes. Oleks Ugge hooaja lõpus pärast lepingu lõppu läinud oleks Kaljul Uggest 0 kasu.

Lepingu saab alati osapoolte kokkuleppel üles öelda.
Ülemineku hinnalipik võib ka 0 olla.

Las ajakirjanikud uurivad, kas mingit kompensatsiooni Kalju sai. Ise pigem ei usuks.

Reina
30.08.19, 16:44
Ei taha siin hiiu ultraid solvata aga need Serie C meeskonnad teeks pähe Nõmmele ükskõik mis ajal. Kahju et Ugge lahkus aga tema olukord on nagu Saagiga oli välismaal. Kui pettumusi tuleb siis parem kodumaale tagasi, vahet pole kui tugev klubi on. Usun et saab palka ka rohkem seal.

Suvaline Jope
30.08.19, 17:45
Lepingu saab alati osapoolte kokkuleppel üles öelda.
Ülemineku hinnalipik võib ka 0 olla.

Las ajakirjanikud uurivad, kas mingit kompensatsiooni Kalju sai. Ise pigem ei usuks.

Ma ise pigem ei usuks et sa Miki-Hiir pole. Ajakirjanikud, uurige seda!

Ott Järvela
31.08.19, 12:28
Lahkumisintervjuu | Maximiliano Ugge eesmärkidest Serie C-s, Frantsevi lahkumisest, kohtunikest, Kalju tiitlivõidu valemist ja ... isaks saamisest!

https://soccernet.ee/artikkel/lahkumisintervjuu-ugge-eesmarkidest-serie-c-s-frantsevi-lahkumisest-kohtunikest-kalju-tiitlivoidu-valemist-ja-isaks-saamisest

--andres--
31.08.19, 14:16
Ivan Lobai on nüüd ka meeskonda regristeeritud.

lorenzo
31.08.19, 17:28
pigem loeb siis intervjuust välja et on lihtsalt soov kodumaale tagasi minna, sest laps sündimas.

nonoh
31.08.19, 22:09
Mad props kalju väravavaht. Kui kohtunik on mängu peavigastuse-ohu tõttu peatanud ja annab pärast palli sulle - ja sina siis ootad selle kättevõtmisega, et ründaja tuleks survet tegema. Wow, lihtsalt wow.

Silver
25.09.19, 12:01
Eilne Kalev - Kalju mäng oli tragikoomiline ja see ütleb kõik. Esiteks Avilovi omavärav - no kamoon, poisid te mängite meistriliigas!? Ja siis Kalevi kaks kiiret surakat ning seejärel Valneri suurepärane pennal vastu. Tõeline Eesti meistriliiga folkloor. Kuigi oli suhteliselt põnev ja oluliselt huvitavam kui 6:0 kottimine, siis suures pildis oli tegemist ikka parajalt pika agooniaga. Sürr mäng. Õnneks sain veits rehabilli õhtuse Brescia - Juventuse mänguga.. :D

Suvaline Jope
25.09.19, 12:48
Eilne Kalev - Kalju mäng oli tragikoomiline ja see ütleb kõik. Esiteks Avilovi omavärav - no kamoon, poisid te mängite meistriliigas!? Ja siis Kalevi kaks kiiret surakat ning seejärel Valneri suurepärane pennal vastu. Tõeline Eesti meistriliiga folkloor. Kuigi oli suhteliselt põnev ja oluliselt huvitavam kui 6:0 kottimine, siis suures pildis oli tegemist ikka parajalt pika agooniaga. Sürr mäng. Õnneks sain veits rehabilli õhtuse Brescia - Juventuse mänguga.. :D

Kalju oli jälle mängu alguses sügavas unes.
Vaatasin aga ka, et vurr, mille Kalev hirmsa hooga käima tõmbas, ei saa kesta mängu lõpuni. Nii ka läks ja Kalev oli lõpuks täiesti süsi.

-RoMaRiO-
25.09.19, 14:13
Kui meistritiitli võitmine ilma ühtegi mängu kaotamata oli täiesti hämmastav saavutus, siis tänavuse hooaja seeria, mille raames ollakse kaotuseta juba 25 järjestikust liigamängu, on vaat et veelgi märkimisväärsem. Esitused meenutavad üle ühe mängu relekasatsi, mitte valitsevat meistrit, ja olgugi et viike on ebanormaalselt palju (kui Kaljut ei oleks, siis viigiprotsent oleks muu maailmaga võrreldes täitsa mööda), siis kuidagi võetakse ikka need punktid ära. Hämmastav oskus seegi, kuigi ikka väga raske on seda ukerdamist taluda. Oleks muidugi väga sümboolne kui Kalju lõpetaks tänavu hooaja kõige vähem mänge kaotanud meeskonnana. Ja ei ole välistatud, et see tooks alles neljanda koha.

telekavaataja
25.09.19, 15:54
Avilovi omavärav - no kamoon, poisid te mängite meistriliigas!? :D

https://www.youtube.com/watch?v=lAbCuQ4pIMA

Ott Järvela
05.10.19, 10:32
Eilne intervjuu Roman Kožuhhovskiga. Juttu nii pühapäevasest mängust Paidega kui ka hooaja lõpusirgest üldisemalt. "Kõik mehed on keskendunud ja usuvad teineteisesse, mis on väga tähtis. Võistkondlik moraalne enesekindlus on jalgpalli võtmeelemente, sest kui see on paigas, on võistkond valmis nii võitma kui ka arenema."

https://soccernet.ee/artikkel/kozuhhovski-kalju-ei-kaota-sest-jalgpalli-votmeelement-on-meil-paigas

-RoMaRiO-
21.10.19, 15:43
Kui Paide vastu oli jõhker kannatamine, mis väärib ka loomulikult kiitust, siis eilne esitus (sõltumata sellest, et Flora 75 minutit vähemuses mängis) oli minu hinnangul Kalju selle hooaja parim. Ühelt poolt kurb, et alles hooaja lõpusirgel näidatakse, et osatakse ka ise palliga tegutseda. Teisalt lisab tulevaks hooajaks omajagu optimismi, et Romani all liigutakse õiges suunas. Eile enne Puri kommentaari lugemist juba mõtlesin, et kõikide klubide vastu ollakse omavahelistes mängudes plussis, mis on küll tore saavutus, aga liigasüsteemis maksab vähe kui turniiritabelit vaadata. Esikolmikust on võimalik veel jätkuvalt välja jääda, aga väga tugev avaldus viimase kahe võiduga on sinna jõudmiseks igatahes tehtud. Kolmapäeval on ees ootamas karikamäng Levadia vastu, mis on kindlasti jätkuvalt väga oluline, aga selle mängu tähtsus siiski veidi vähenes seoses sellega, et nii Levadia kui ka Kalju nädalavahetusel ikkagi kolm punkti tabelisse said.

ja püsiks Volkov nüüd lõpuks tervena, siis võiks temalt veel väga ilusaid asju näha. seda on muidugi ka tore näha, kuidas Kalju kasvandikud omavahelistes mängudes ikka regulaarselt Flora särgis läbi põlevad. Kuusk, Ainsalu ja Pürg on kõik oma Flora karjääris teeninud ühe punase ja seda just Kalju vastu, aga ka üleüldiselt olid nii Ainsalu kui ka Kuusk enda taseme kohta eile ikka väga halvad.

HABE
21.10.19, 18:18
Kalju fännid enam ei mäleta, mida tähendab ilus mäng. Näiteks see mida mängiti Terehhovi käe all lühike tika-taka :D Eile minul tekkis küll, tunne mängu vaadates, et parajad kaikad on keskväljale kokku saanud, kellel tehnika puudulik. (Soovitav vaadata Nõmme Unitede keskvälja kuttide sööte ründajatele Esiliiga B-s).

Kui juba keskkaitsjate teema Romario üles tõi, siis mida Lobay tegi Sorga värava ajal???

Esikolmiku kohtadele käib kõva andmine ja omavahelisi mänge ootab veel ees. Leva-Kalju, Paide-Leva, Flora-Paide. Sedasi vaadates, siis Paidel on kõige raskem seis aga... (Paide peab võitma Leva, Levale piisaks ilmselt viigist)

Sambaz
21.10.19, 18:33
Kalju fännid enam ei mäleta, mida tähendab ilus mäng. Näiteks see mida mängiti Terehhovi käe all lühike tika-taka :D Eile minul tekkis küll, tunne mängu vaadates, et parajad kaikad on keskväljale kokku saanud, kellel tehnika puudulik. (Soovitav vaadata Nõmme Unitede keskvälja kuttide sööte ründajatele Esiliiga B-s).

Kui juba keskkaitsjate teema Romario üles tõi, siis mida Lobay tegi Sorga värava ajal???

Esikolmiku kohtadele käib kõva andmine ja omavahelisi mänge ootab veel ees. Leva-Kalju, Paide-Leva, Flora-Paide. Sedasi vaadates, siis Paidel on kõige raskem seis aga... (Paide peab võitma Leva, Levale piisaks ilmselt viigist)

Noh, mõnele, kellele meeldivad igasugused vandenõud väidaks, et kuidagi väga kahtlane, et Floral on nüüd Paide ja Kurega veel mängida..

Kasper
25.11.19, 16:52
Nüüd ametlik: Marko Meerits sõlmis Kaljuga 2-aastase lepingu. Väga vajalik ja hea täiendus.

-RoMaRiO-
25.11.19, 17:04
Arvestades seda, et Kalju kaitseliinil on ilmselgeid probleeme kiiruslike omadustega, siis oma omaduste poolest Eestis paremat varianti kui Meerits polegi olemas. Lõpuks üks positiivne uudis siin rindel ka :)

JuriM
25.11.19, 17:21
Nüüd ametlik: Marko Meerits sõlmis Kaljuga 2-aastase lepingu. Väga vajalik ja hea täiendus.

Pensionär vahid saavad veidi jalga puhata, mõistlik!

ElNino9
25.11.19, 18:19
Väga hea. Uus treener pidi ka tulema?

soc
26.11.19, 13:21
Kas Teleš ei jätka Kaljus?

GoldenEagle
26.11.19, 13:44
Kas Teleš ei jätka Kaljus?

Tänase uudise põhjal eeldaks, et Londak lõpetab (ning jätkab vv treenerina) ja Teleš taandub teiseks kindaks.

HABE
26.11.19, 19:35
Väga hea. Uus treener pidi ka tulema?

Mingi kõlakas on küll linna peal, et Kristal soovib Reimile pähe teha :D

Kasper
28.11.19, 15:29
Nüüd on Kožuhhovski mittejätkamine ametlik. Temaga kokkuleppele saamine oleks tundunud hea, aga noh. Nüüd on jällegi põnevust juures.

Drogba
28.11.19, 16:32
Nüüd on Kožuhhovski mittejätkamine ametlik. Temaga kokkuleppele saamine oleks tundunud hea, aga noh. Nüüd on jällegi põnevust juures.

Tundub, et Kristal nüüd peamine kandidaat ja saab Premium Liigas uue võimaluse !?

Kasper
28.11.19, 19:39
Tundub, et Kristal nüüd peamine kandidaat ja saab Premium Liigas uue võimaluse !?
Nii räägitakse. Huvitav on kahtlemata näha, kuidas töö väikeklubides tema käekirja mõjutanud on.

foorumid
30.11.19, 21:55
https://www.transfermarkt.com/liliu/profil/spieler/139006

Tuleb tagasi ?

Siik
01.12.19, 02:01
Liliu ei ole oma sülitamise juhtumi ja sellest tuleneva ebameeldiva kuvandi töttu Eesti liigas oodatud!

rallikas
01.12.19, 02:22
Liliu ei ole oma sülitamise juhtumi ja sellest tuleneva ebameeldiva kuvandi töttu Eesti liigas oodatud!
:naer2::naer3::naer4::naer5::naer5::naer5::naer5:

Sambaz
01.12.19, 10:37

Oot, mis järgmiseks?
Järgmiseks viskame Zahhovaiko välja, sest noh, ainult möliseb kohtunikke kallal!
Henn samuti, mida see ülbe tattnokk arvab endast!
Belovist ei tasu üldse rääkida, sellele paneks juba eos juba bänni!
Osipov vana närvihaige mingu kohe kuskile Siberi mägedesse ja võtku rohud ära!
Tkachukist ei maksa üldse rääkida!
Plotnikovil oleks ammu aeg lõpetada oma karjäär!
Mustnahalised mängijad kadugu ka ära, sest noh, kellele neid pagulasi vaja on!

JuriM
01.12.19, 13:32

15 aastaga 7 postitust, okei ajupoiss123.

marcello
01.12.19, 14:07
15 aastaga 7 postitust, okei ajupoiss123.

Kui palju peab aastas postitama enne kui oma arvamuse välja võid öelda, mis siis, et see mittepopulaarne on?

JuriM
01.12.19, 23:03
Kui palju peab aastas postitama enne kui oma arvamuse välja võid öelda, mis siis, et see mittepopulaarne on?

Dunno

Hyrax
02.12.19, 10:37
Kristal positiivne nähtus või pigem negatiivne kaljukate jaoks?

Enda kõhtutunne ütleb, et järgmine aasta Kalju meistriks ei tule selle uudise valguses.

-RoMaRiO-
02.12.19, 11:32
Kristal positiivne nähtus või pigem negatiivne kaljukate jaoks?

Enda kõhtutunne ütleb, et järgmine aasta Kalju meistriks ei tule selle uudise valguses.

Kalju meistriks tulemise tõenäosus tuleval hooajal on ilmselgelt väiksem kui võimalus, et tullakse meistriks, aga seda sõltumata sellest, kas peatreeneriks on Kristal, Guardiola või Romario.

Kristali Levadiat iseloomustas eelkõige viimaste hooaegade Kalju fenomen, et ka mitte kõige ilusama mänguga kuidagi lõpus need punktid ikka ära võeti, et selles valguses ei tohiks konkurentidel lootustki olla :D

Midagi liiga ilusat väljakul ilmselt nägema ei hakka, aga millal Kalju puhul seda ikka nii väga näinud on (jah, Terehhovi hooaeg, kus lõpuks läks kõik ikka valesti), et kui tulemuse ära teeb, siis palun väga ja eks selleks Kristal ka toodi.

Sambaz
02.12.19, 12:32
Tuleb ikka Getulinjo tagasi pukki panna ja Zaur abitreeneriks. Siis juba vurr hakkab tööle!

JuriM
02.12.19, 20:35
Edu Kristalile, et tuleks põnev hooaeg ja tihe heitlus tiitli nimel.

Ott Järvela
04.12.19, 15:55
Mario ja Kuno, teie kontrollaeg on minut, mitte kolm!

https://soccernet.ee/artikkel/tunnikontroll-kas-oskad-nimetada-koik-nomme-kalju-vastased-eurosarjas

Stok
04.12.19, 16:24
Olin väga lähedal. 4/19

rallikas
04.12.19, 16:39
Olin väga lähedal. 4/19

Telefoniga kirjutades sai aeg otsa. 18/19.

dareth
04.12.19, 17:02
6608

viktoriin on katki

Shparkz
17.12.19, 14:31
https://i.imgur.com/JaXhgWE.png

Kus kohast te neid brasse leiate? Täitsa huvitab see Kalju skautimise süsteem. Kas tuuakse hulgi konteineriga? Cekulajevs sebib kohviistandustest? Transfermarktist ei leidnud neist mitte ühtegi. Isegi Brandon ja Dareth on transfermarktis kirjas.

rallikas
17.12.19, 15:06

Kus kohast te neid brasse leiate? Täitsa huvitab see Kalju skautimise süsteem. Kas tuuakse hulgi konteineriga? Cekulajevs sebib kohviistandustest? Transfermarktist ei leidnud neist mitte ühtegi. Isegi Brandon ja Dareth on transfermarktis kirjas.

Sellest konteinerist on ainukene Transfermarkt'i infoga Sidarta Costa. Jaoa Palaveri leidsin FB'st üles, aga see ka kõik. Ukrainlane tuleb klubist mis mängis hooaeg 2017-18 Ukraina 3 liigatasemel, kuid praeguse seisuga tundub olevat asjad kokku pakkinud. Koduleht ei toimi, Wiki viimane info ongi sellest 2017-18 hooajast.

Hetkel on tunne, et kogu see konteiner on selline, kes on ennast ise tulnud pakkuma ja olnud nõus reisi kinni maksma. Asjalikum konteiner loodan, et tuleb vähemalt uue aasta esimesel nädalal.

-RoMaRiO-
17.12.19, 15:23

Eks kohalikul tasemel mänginud brasse ongi põhimõtteliselt võimatu välja googeldada. Neil kõigil on mustmiljon nime ning mängijanimi on veel hoopis midagi muud. Felipe Nunes tuli ka kunagi mitte kuskilt, aga on läbiaegade üks teravamaid leegionäre meie liigas, et vahepeal juhtub, et võib ka selliste mängijatega jopata, aga ega nende puhul ootused üleliia kõrged loomulikult ei ole.

Shparkz
02.01.20, 09:20
Kolitegi Arenale uueks hooajaks? 3 klubi, 1 pere.

https://i.ibb.co/42KqPJ0/Screenshot-20200102-081802.jpg

atleticomadrid
02.01.20, 11:42
Rotid? :D

Shparkz
02.01.20, 12:25
Ikka ei kolita. Kahju :( Oleks päris naljakas olnud.

$$$
03.01.20, 04:06
Kahju, oleks positiivne olnud.

Sambaz
14.01.20, 11:03
Hetkeline olukord, kus Kaljul puudub sisuliselt kogukonnajuht kuu - poolteist enne hooaja algust on tõsiselt murekoht mu meelest. Arvestades selle töö mahtu ja vajalikust, paneb see küll mõtlema, millega Kalju kontoris tegeletakse.

telekavaataja
14.01.20, 11:10
Hetkeline olukord, kus Kaljul puudub sisuliselt kogukonnajuht

...ja ka väravavahtide treener.

QRkood
14.01.20, 11:10
Hetkeline olukord, kus Kaljul puudub sisuliselt kogukonnajuht kuu - poolteist enne hooaja algust on tõsiselt murekoht mu meelest. Arvestades selle töö mahtu ja vajalikust, paneb see küll mõtlema, millega Kalju kontoris tegeletakse.

Sellest olukorrast tekib üldse mitmeid küsimusi. Miks lahkus eelmine eelmine kogukonnajuht? Kas pole klubile sobivaid kanditaate või ei paku inimestele huvi sinna tööle minek?

Silver
14.01.20, 13:01
Miks lahkus, miks lahkus. Bolti läks pressiesindajaks. Rohkem pappi, suuremad väljakutsed. Kogukonnajuhile mõeldud tasu on küll täitsa mõistlik, kuid kui oled vähegi kõrgema lennuga ja just eriti Tallinnas, siis selle palga eest 100% kedagi kinni ei hoia. :)

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/bolt-pani-taas-soomes-pillid-kotti?id=88641351

Sambaz
14.01.20, 13:11
Miks lahkus, miks lahkus. Bolti läks pressiesindajaks. Rohkem pappi, suuremad väljakutsed. Kogukonnajuhile mõeldud tasu on küll täitsa mõistlik, kuid kui oled vähegi kõrgema lennuga ja just eriti Tallinnas, siis selle palga eest 100% kedagi kinni ei hoia. :)

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/bolt-pani-taas-soomes-pillid-kotti?id=88641351

Küsimust vast polegi selles, miks lahkus. Vaid pigem, miks pole uut ikka endiselt leitud. Kalevil loobus samuti, leiti uus. Samuti Legion on leidnud.

atleticomadrid
14.01.20, 13:15
Küsimust vast polegi selles, miks lahkus. Vaid pigem, miks pole uut ikka endiselt leitud. Kalevil loobus samuti, leiti uus. Samuti Legion on leidnud.

Noo...sina ju oled Kalju fänn...

Sambaz
14.01.20, 15:20
Noo...sina ju oled Kalju fänn...

Absoluutselt! Sinuga ma enam mänge vaatamas ei käi!

-RoMaRiO-
22.01.20, 22:07
Sensatsioonilisi uudiseid U19 Meistriliiga esimesest voorust kui Eesti üks õnnetumaid noortesüsteeme alistab suure ja võimsa Flora.

$$$
23.01.20, 00:44
Sensatsioonilisi uudiseid U19 Meistriliiga esimesest voorust kui Eesti üks õnnetumaid noortesüsteeme alistab suure ja võimsa Flora.

Palju kummaski tiimis koondise mehi on?

-RoMaRiO-
23.01.20, 01:15
Palju kummaski tiimis koondise mehi on?

Kalju eest on ainult üks mees mingiski rollis olnud, aga ei kuulu oma vanuseklassi 18 parema sekka. Floras mingi 7 äkki on konkreetses rollis ja mõned vast veel üksikud korrad kutse saanud.

arvestades, et enamus nendest mängijatest on teistest klubidest toodud, siis ilmselt peaks Flora ikkagi taaskord pöörduma oma tõelise ja eduka kasvatajaklubi poole :D

aga kui tõsiselt nüüd rääkida, siis postituse eesmärk polnud mitte see et üks mäng midagi määraks ja et saaks öelda, et Kaljus arvestatavat tööd mängijate kasvatamisega tehakse, aga kui kogu aeg raiutakse, et kui halvasti kõik Kaljus ikka on, siis kas ikka on nii halvasti kui võideldakse välja koht Eesti 8 parima noortesüsteemi seas ja ollakse ka seal konkurentsivõimelised?

$$$
23.01.20, 01:25
Kalju eest on ainult üks mees mingiski rollis olnud, aga ei kuulu oma vanuseklassi 18 parema sekka. Floras mingi 7 äkki on konkreetses rollis ja mõned vast veel üksikud korrad kutse saanud.

arvestades, et enamus nendest mängijatest on teistest klubidest toodud, siis ilmselt peaks Flora ikkagi taaskord pöörduma oma tõelise ja eduka kasvatajaklubi poole :D

aga kui tõsiselt nüüd rääkida, siis postituse eesmärk polnud mitte see et üks mäng midagi määraks ja et saaks öelda, et Kaljus arvestatavat tööd mängijate kasvatamisega tehakse, aga kui kogu aeg raiutakse, et kui halvasti kõik Kaljus ikka on, siis kas ikka on nii halvasti kui võideldakse välja koht Eesti 8 parima noortesüsteemi seas ja ollakse ka seal konkurentsivõimelised?

Nojah, ma küsisin seda statistikat, sest minu arust on üsna ilmselge, et florakaid eelistatakse noortekoondistes. Ilmselt sellepärast, et nad on igapäevaselt lillekülas silme all treeneritel.

United
23.01.20, 02:12

arvestades, et enamus nendest mängijatest on teistest klubidest toodud, siis ilmselt peaks Flora ikkagi taaskord pöörduma oma tõelise ja eduka kasvatajaklubi poole

Mängu vaatasid?

Mõlemad olid täielikud sitad. Küll su Kalju varsti "konkurentsivõimeliselt" päriselt okeilt tiimilt 0:6 paki saab, usu mind.
Floralt oleks oodanud rohkem, aga no tõesti - olid ikka väga sitad. Ka nemad saavad vähemalt ühe paki.

Mõlemad satsid oleksid eelmisel aastal islandlaste käest samamoodi 0:10 kahe mängu peale saanud.

Oleks ma kummagi klubiga seotud, nutaks ma oma noortetöö pärast silmad peast välja.

vincent
23.01.20, 03:01
Nojah, ma küsisin seda statistikat, sest minu arust on üsna ilmselge, et florakaid eelistatakse noortekoondistes. Ilmselt sellepärast, et nad on igapäevaselt lillekülas silme all treeneritel.
U21 peatreener on Prins, U19 oma Koser, U18 oma Klasen. Lisaks näiteks U18 abitreener Bärengrub. U17-l Artjuhhov ja Oper jne. Mida täpsemalt nad seal Lillekülas "igapäevaselt" vahtima peaksid, kui töötavad vastavalt Pärnus, Tartus, Männikul, Raplas, Wismaris ja Viimsis/Maarjamäel?

Lisaks see, et Hurda U17 viimases koosseisus oli mängijaid seitsmest Eesti klubist. Sealhulgas Florast kolm, samas kui näiteks Legionist ja Unitedist kummastki neli. Klaseni U18 viimane valik - kaks poissi Florast, 12 erinevat Eesti klubi esindatud. Koseri viimane U19 - kolm Florast (+ Männilaan), samas näiteks viis Tammekast, kokku kuus Eesti klubi. Isegi U21 koondises oli viimati 2 florakat (+ välja laenatud Paplavskis ja Seppik), samas näiteks Levadiast ja Tulevikust neli, Tammekast kolm. Ja kokku kuuest Eesti klubist mehi.

Aga kui ilmselge, siis muidugi ilmselge. Mis siin arutada.

-RoMaRiO-
23.01.20, 12:16
Mängu vaatasid?

Mõlemad olid täielikud sitad. Küll su Kalju varsti "konkurentsivõimeliselt" päriselt okeilt tiimilt 0:6 paki saab, usu mind.
Floralt oleks oodanud rohkem, aga no tõesti - olid ikka väga sitad. Ka nemad saavad vähemalt ühe paki.

Mõlemad satsid oleksid eelmisel aastal islandlaste käest samamoodi 0:10 kahe mängu peale saanud.

Oleks ma kummagi klubiga seotud, nutaks ma oma noortetöö pärast silmad peast välja.

Mängu ei näinud ja see pole hetkel ka nii oluline. Üldpilt on mulle teada. Kui EJL noortejalgpalli töögrupi analüüsi kohaselt on Flora kasutatavad noored selles vanuses TOP4 seas ja nendega on võimalik mängida, siis ollaksegi Eestis konkurentsivõimelised. Lihtne. Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju. Mõne palli lihtsalt vähem. Või on selleks pundiks Tammeka, kelle tuumiku kohta ütles legendaarne (eks)koondislane, et nad peaks päevapealt jalgpalli ära lõpetama.

Kogu jutu mõte ei ole ju see, et taguda vastu rinda, et Kalju on nii tubli, aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest. Kui eelmisel aastal läksid häirekellad Eesti jalgpallis tööle, et miks tulemused nii kohutavad on, siis leiti üheselt, et klubides tehtav noortetöö ei ole piisav (absoluutselt nõus), aga peamiselt vaadati Kalju ja Levadia poole, kes on keskendunud ainult esindusmeeskonnale ja noortetöö on täiesti unaruses. Ja kindlasti ei saagi Kalju ja Levadia noortetööga ka rahul olla, aga fakt on see, et meil on üle 20 litsentseeritud klubi ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne. Eks siin on ilmselgelt ka objektiivseid põhjuseid miks sportlikult kõik nii Tallinna poole kaldu on, aga siiski on see kõnekas.

Florakate eelistamisest (noorte)koondistes, siis sellest jah enam rääkida ei saa. Nüüd võetakse lihtsalt väiksemate klubide parimad mängijad kiirelt endale ehk siis tehakse head värbamistööd. Eks seegi on üks teema, mis nii kergelt Eesti jalgpalli folkloorist kao, nagu ka Flora ja tema (endiste) farmklubide sidemed, sest olid ajad, kus Florasse kuulumine andis tõepoolest eelise kanda ka sinist särki.

Sambaz
23.01.20, 15:00
Mängu ei näinud ja see pole hetkel ka nii oluline. Üldpilt on mulle teada. Kui EJL noortejalgpalli töögrupi analüüsi kohaselt on Flora kasutatavad noored selles vanuses TOP4 seas ja nendega on võimalik mängida, siis ollaksegi Eestis konkurentsivõimelised. Lihtne. Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju. Mõne palli lihtsalt vähem. Või on selleks pundiks Tammeka, kelle tuumiku kohta ütles legendaarne (eks)koondislane, et nad peaks päevapealt jalgpalli ära lõpetama.

Kogu jutu mõte ei ole ju see, et taguda vastu rinda, et Kalju on nii tubli, aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest. Kui eelmisel aastal läksid häirekellad Eesti jalgpallis tööle, et miks tulemused nii kohutavad on, siis leiti üheselt, et klubides tehtav noortetöö ei ole piisav (absoluutselt nõus), aga peamiselt vaadati Kalju ja Levadia poole, kes on keskendunud ainult esindusmeeskonnale ja noortetöö on täiesti unaruses. Ja kindlasti ei saagi Kalju ja Levadia noortetööga ka rahul olla, aga fakt on see, et meil on üle 20 litsentseeritud klubi ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne. Eks siin on ilmselgelt ka objektiivseid põhjuseid miks sportlikult kõik nii Tallinna poole kaldu on, aga siiski on see kõnekas.

Florakate eelistamisest (noorte)koondistes, siis sellest jah enam rääkida ei saa. Nüüd võetakse lihtsalt väiksemate klubide parimad mängijad kiirelt endale ehk siis tehakse head värbamistööd. Eks seegi on üks teema, mis nii kergelt Eesti jalgpalli folkloorist kao, nagu ka Flora ja tema (endiste) farmklubide sidemed, sest olid ajad, kus Florasse kuulumine andis tõepoolest eelise kanda ka sinist särki.

Jep. Sellega mulle tuleb meelde kunagine SC REAL punt, meeskond kes oli pehmelt öeldes täielik laamendaja noorteliigades, vasakule ja paremale panid. Kui euroopasse läksid Nike Premieri Cupile, said Slavia Praha käest kuivalt 0-6.

Silver
23.01.20, 15:29
Sambaz, mis toona selle SC REAL'i pundi fenomen oli? Okei Kink ja Purje tulid Tiiduse alt, siis oli see noorte punt, kus toona Kõrtsmik oli üks põhitegijaid. Kas joppas lihtsalt üli hea aastakäiguga või millest see haip? Reaalselt vist peale Kaljumäe keegi tavavutti enam ei toksi. Noortes loputasid nad Eestis kõvasti, tika-taka käis, aga siis vajus kuidagi ära. Peale seda pole Tiidusest midagi kuulda olnud. Millega ta üldse tegeleb?

Sambaz
23.01.20, 15:41
Sambaz, mis toona selle SC REAL'i pundi fenomen oli? Okei Kink ja Purje tulid Tiiduse alt, siis oli see noorte punt, kus toona Kõrtsmik oli üks põhitegijaid. Kas joppas lihtsalt üli hea aastakäiguga või millest see haip? Reaalselt vist peale Kaljumäe keegi tavavutti enam ei toksi. Noortes loputasid nad Eestis kõvasti, tika-taka käis, aga siis vajus kuidagi ära. Peale seda pole Tiidusest midagi kuulda olnud. Millega ta üldse tegeleb?

Ma ei oska sulle täpset vastust anda, Silver. Mu meelest läks lihtsalt Tiidus ahneks ja keeldus poisse andmaks meie suurtele ja sealt hakkas see pall veerema, kui noored jõudsid vanusesse kus julgesid sõna öelda kaasa. Märgiline muidugi selle asja juures see, et Tiidus lootis saada poisid kohe välismaale, ilma mingite vahe käikudeta kasvõi eestis. Fakt on muidugi, et perse said keeratud mu meelest 5-6 head kutti, kes oleks kindlasti olnud antud hetkel meie PL tipus. Mis tiidus teeb? Mul pole õrna aimu ka.

Discball
23.01.20, 16:43
95' aastkäik oli ikka suhteliselt kõva punt taseme poolest, mängijatest kõige kaugemale jõudnud vist Marin jaKauber. Muidu olid veel Järva, Saarlas, Hansberg, Kelder ja veel osad nimed, kes Eestis kuskil kõrgemal mänginud.

Sambaz
23.01.20, 17:41
95' aastkäik oli ikka suhteliselt kõva punt taseme poolest, mängijatest kõige kaugemale jõudnud vist Marin jaKauber. Muidu olid veel Järva, Saarlas, Hansberg, Kelder ja veel osad nimed, kes Eestis kuskil kõrgemal mänginud.

Jep, siin kohal me jõuamegi järelduseni, et ärge usaldage ühtegi Aivarit, noormängijaid! Ja mitte ka Kuno!

Horatio
23.01.20, 20:50
No 95 satsis olidki juba noores eas andekamad teistest satsidest endale võetud ja tänu sellele klohmiti teisi. Marin nt alustas ju Keilas, Kauber Operi Jalgpallikoolis kui mälu ei peta jne. Eks muidugi Tiidus tegi ka nendega head tööd edaspidi.

Mäletan üks suvi olime koos nendega Saaremaal turniiril võistlemas ja ööbisime ühes koolimajas - kui meile oli see üks suur puhkus ja trall ja sai pulli teha hommikust õhtuni, siis neil oli korralik sõjaväekord.

-21-
23.01.20, 22:27
Jep. Sellega mulle tuleb meelde kunagine SC REAL punt, meeskond kes oli pehmelt öeldes täielik laamendaja noorteliigades, vasakule ja paremale panid. Kui euroopasse läksid Nike Premieri Cupile, said Slavia Praha käest kuivalt 0-6.

Päev enne kaotati Amsterdami Ajaxile näiteks 1:2. HJK 0:0, Norra meistrit võidet 3-1 ja Iisraeli meistrile Maccabi Haifale kaotati 1:2. Turniir toimus Praha kodus ja said haamri. Selles valguses nagu veidike parem kui Islandi meistrilt 0:12 saada? Ega sellega ei arenegi, et sa Eestis nädalast nädalasse 8:0 kõigile paned, lähed korra suurele areenile ja ei saagi midagi suurt aru. Ühel turniiril mäletatavasti mängiti Leyton Orienti eakaaslastega ja tagasiside oli selline, et "me ei saanud 60 minutit üle poolegi". Tasemevahed on üüratud.

Sambaz
23.01.20, 22:41
Päev enne kaotati Amsterdami Ajaxile näiteks 1:2. HJK 0:0, Norra meistrit võidet 3-1 ja Iisraeli meistrile Maccabi Haifale kaotati 1:2. Turniir toimus Praha kodus ja said haamri. Selles valguses nagu veidike parem kui Islandi meistrilt 0:12 saada? Ega sellega ei arenegi, et sa Eestis nädalast nädalasse 8:0 kõigile paned, lähed korra suurele areenile ja ei saagi midagi suurt aru. Ühel turniiril mäletatavasti mängiti Leyton Orienti eakaaslastega ja tagasiside oli selline, et "me ei saanud 60 minutit üle poolegi". Tasemevahed on üüratud.

jep, suht kurb. ja nagu romario ütles, see tasemevahe nii kurb, et anna olla.

United
24.01.20, 02:28
Kes need "päriselt okei tiimid" siis on? Legion ja Nõmme United...

Just nimelt.

Legion ja Nõmme United, kes Eesti oludes näevad tõesti head välja, aga rahvusvahelisel tasemel võtaks samamoodi välja, nagu need jobud Levadia ja Kalju.

Kui eelmine aasta oleks see või sellele sarnane Nõmme Unitedi sats - ja Jürgens, kes eelmisel aastal veel kaasa tegi - islandlastega mänginud, olles näinud islandlaste mõlemat mängu Levadia vastu, poleks nad kindlasti mingisugust pakki saanud. See oleks olnud pigem tasavägine andmine.

Akranes mängis järgmises voorus aga endise Premier League U18 meistri Derby U19-ga, kes mängis tabelis üle nii Unitedi kui ka teiste suurklubiga kasvandikud. Üldskoor 2:6, kodus 1:2.

...aga Flora alistamine on kerge ninanips sellegipoolest.

Flora oli teist parem, olgu see öeldud - kui ikka tühja ära ei löö, siis just sellised üllatuskaotused sündima kipuvadki.

Aga oma last ei paneks ma kummagi trenni.

...ja need pundid on hetkel TOP8, aga kus on kogu Pärnumaa, Ida-Virumaa, kogu Lõuna-Eesti peale ainult üks klubi jnejne.

Kui Eesti "rikkad" klubid teevad oma noortega sellist sitta, siis kuskil Võrus millegi üritamine ei tundu just ülemäära jätkusuutlik, või mis? Oleks ma Levadia, Kalju või Flora omanik, oleks mul siiralt piinlik lasta sellistel Floradel, Kaljudel ja Levadiatel tõsimeeli Euroopasse pääsemist üritada.

United
24.01.20, 02:34
Oleks ma Levadia, Kalju või Flora omanik, oleks mul siiralt piinlik lasta sellistel Floradel, Kaljudel ja Levadiatel tõsimeeli Euroopasse pääsemist üritada.

Olekski pidanud lihtsalt tegema ühe poolfinaali Nõmme Unitedi ja Flora ning Legioni ja Nõmme Kalju vahel. See oleks näidanud ära, kui fucking sitad Flora ja Kalju on, ilma et nüüd seda piinlikkust mitme vooru võrra veel nägema peaks.

Oleks võinud need mängud kuskil üles ka võtta. Nõmme United 8:0 FC Flora ja Legion 8:0 Nõmme Kalju. Et kogu Eestile oleks ilusasti näha.

Suvaline Jope
24.01.20, 09:37
Olekski pidanud lihtsalt tegema ühe poolfinaali Nõmme Unitedi ja Flora ning Legioni ja Nõmme Kalju vahel. See oleks näidanud ära, kui fucking sitad Flora ja Kalju on, ilma et nüüd seda piinlikkust mitme vooru võrra veel nägema peaks.

Täitsa kahju sust - pead kohustuslikus korras igasugu sitta vaatamas käima.

-RoMaRiO-
24.01.20, 10:32
United, ma ei saa nüüd päris täpselt aru, mida sa üritad siin selgeks teha. Kõik, kes vähegi kodust jalgpalli jälgivad, saavad ju aru, et meie noortetöös on hetkel kõige parem seis Legionis ja Nõmme Unitedis ja selgelt on asjad paremuse suunas liikunud Kalevis ja Tammekas. Kõik, kes vähegi rahvusvahelist jalgpalli ka lisaks vaatavad, saavad ju aru, et isegi nende klubide tuumikuga ei ole välisvastastega seis üleliia roosiline. Oma postituses tõid väga hästi välja, et Islandi noortejalgpallis oli domineeriv jõud Akranes, Inglismaal Derby County, kes pole sealsel kohalikul tasandil kumbki esindusmeeskondade tasemel esimese suurusjärgu klubid. Ma arvan, et ma ei eksi, kui ütlen, et neid riike pole väga palju, kus üks klubi domineeriks oma liigat nii meestes kui ka noortes. Kui sa arvad, et mitmete EL-s väga kandvas rollis mängijatega Flora, kus on nüüdseks omajagu ka seda "ainulaadset" 03 aastakäiku, saaks Legionilt suure sahmaka, kelle noored ei suutnud eelmine aasta 2. liigaski meeskonda piisavalt kanda, siis sa võid ju neid mänge jälgida, aga ma pole kindel, kas sa jõudude vahekorda adekvaatselt hinnata suudad. Selle "rikkuse" panid tabavalt jutumärkidesse. Ja jah, ma arvan, et Eesti oludes on tõepoolest klubil, kes ei ole võtnud eesmärgiks professionaalset esindusmeeskonda üleval pidada, oluliselt lihtsam kvaliteetset noortetööd teha. Olgu selleks siis hetkel Nõmme United või varasemalt juba siin väljatoodud SC Real. Minugi poolest kasvõi Tartu Santos.

fcfloraforever
24.01.20, 10:35

Oleks võinud need mängud kuskil üles ka võtta. Nõmme United 8:0 FC Flora ja Legion 8:0 Nõmme Kalju. Et kogu Eestile oleks ilusasti näha.

Muidugi jaanuari kuus nende mängude pealt järeldusi teha on kõige õigem.
Enamus U19 nn Eesti tippklubi satsidest on koosseise täiendanud ka mullu duublis või esiliigas mänginud vendadega.
Floral Suvinõmm, Shein, Kuraksin, Paskotsi ja veel mõni. Kalevil PL vennad Vetkal, Teeväli, Petrov.
Levadial Komlov, Krutogolov ja veel mõni.
Tahaksin Kaljust ka näiteid tuua aga EJL lehel ilutseb kiri "Ülesantud mängijad puuduvad".
Loodetavasti see siis +/- ei tähenda ja tegemist tehnilise apsuga. :D
Turniiri eesmärk on selgitada hetkel parim sats saab siis selleks kes saab. Olgu see Nõmme United, Legion, Flora, Kalju, Levadia, Tammeka, Tabasalu või Kalev. Järelikult on hetkel parim sats ja kõik.
Ei ole ju saladus, et Nõmme Unitedis ja Legionis on juba aastaid noortega väga head tööd tehtud ja Flora on ka ise tunnistanud, et varasemalt on tehtud suuremaid vigu ja veidi võtab aega. Ei ole Kaljulgi vastu rinda taguda.

Veel1v2rav
25.01.20, 00:24
No 95 satsis olidki juba noores eas andekamad teistest satsidest endale võetud ja tänu sellele klohmiti teisi. Marin nt alustas ju Keilas, Kauber Operi Jalgpallikoolis kui mälu ei peta jne. Eks muidugi Tiidus tegi ka nendega head tööd edaspidi.

Mäletan üks suvi olime koos nendega Saaremaal turniiril võistlemas ja ööbisime ühes koolimajas - kui meile oli see üks suur puhkus ja trall ja sai pulli teha hommikust õhtuni, siis neil oli korralik sõjaväekord.
Olgu mainitud ka, et 95 aastakäik on eestis üks sitemaid

-21-
25.01.20, 15:24
Olgu mainitud ka, et 95 aastakäik on eestis üks sitemaid

Puht huvi pärast tahaks seda vanuseklasside pingerida näha. Kui tükki küljest ära ei võta, kirjuta tabeli alla, millistel alustel koostatud ka on. Tnx

Nasfal
25.01.20, 19:11
Puht huvi pärast tahaks seda vanuseklasside pingerida näha. Kui tükki küljest ära ei võta, kirjuta tabeli alla, millistel alustel koostatud ka on. Tnx

Ma arvan, et tegelikult vist aastakäiku saabki mõõda koondise mängude indikaatoriga. Sest Premium Liiga mängijate pealt väga adekvaatset pilti ei saa, sest Listmannid, Hansonid jne erinevatel põhjustel ei mängi, kes tegelikult taseme pealt oleksid ma usun siiani suhteliselt hästi esindatud.

Eesti koondise nimekiri:
1. Kevin Kauber, Åbo IFK (Soome)
2. Vladimir Avilov, FC Infonet
3. Marten Rimmel, FC Puuma
4. Pavel Marin, FC Puuma
5. Karel Seire, Paide Kumake
6. Erik Listmann, Põlva FC Lootos
7. Siim Mäeots, Pärnu JK
8. Henri Hanson, Pärnu JK
9. Sander Lootus, Tallinna FC Flora
10. Kevin Aloe, Tallinna FC Flora
11. Kristjan Tamme, Tallinna FC Levadia
12. Hindrek Ojamaa, Tallinna FC Levadia
13. Marko Kabel, Tallinna FC Levadia
14. Lauri Välja, Tallinna FC Levadia
15. Karl Johann Reitalu, Tallinna FC Flora
16. Kaspar Paur, Tallinna FC Levadia
17. Marten Saarlas, Tallinna FC Levadia
18. Siim Sillaots, Tartu JK Tammeka
19. Priit Peedo, Tartu JK Tammeka
20. Tanel Lang, Viljandi JK Tulevik

Võttes ette selle listi, siis no julgelt pool on tegelikult täiesti kadunud ning paar üksikut nime ainult rikastavad meie jalgpalli kõrgemal tasemel.

Kevv92
25.01.20, 20:08
Suhteliselt kadunud jah paljud. Kabel toksib II ja III liigat ning saalivutti natukene.

Sambaz
29.01.20, 19:07
Kellel on õigus ja kellel mitte, jäägu iga ühe enda otsustada. Aga kerge seebiooper on küll lahti läinud. Kuigi Sobtšenko ütles ka paar kuldset lauset ja see ei käi Kalju kohta ainult muidugi :

" Klubid on jõupositsioonil ja arvavad, et nad võivad nii käituda. See pole lihtsalt aus ja mängijad peavad end kaitsma. Tavaliselt seda ei tehta ja klubid lasevad rahulikult edasi. Neile sobib see viis, kuidas asjad toimuvad."

https://soccernet.ee/artikkel/kaljust-karaga-lahkunud-sobtsenko-hiiul-toimuvast-loodan-et-selliste-inimestega-ma-enam-ei-kohtu

Siik
29.01.20, 22:53
Kellel on õigus ja kellel mitte, jäägu iga ühe enda otsustada. Aga kerge seebiooper on küll lahti läinud. Kuigi Sobtšenko ütles ka paar kuldset lauset ja see ei käi Kalju kohta ainult muidugi :

" Klubid on jõupositsioonil ja arvavad, et nad võivad nii käituda. See pole lihtsalt aus ja mängijad peavad end kaitsma. Tavaliselt seda ei tehta ja klubid lasevad rahulikult edasi. Neile sobib see viis, kuidas asjad toimuvad."

https://soccernet.ee/artikkel/kaljust-karaga-lahkunud-sobtsenko-hiiul-toimuvast-loodan-et-selliste-inimestega-ma-enam-ei-kohtu

Järelikult, me vajame jalgpallurite, või koguni (profi)sportlaste ametiühingut!

Suvaline Jope
05.02.20, 09:23
Frantsev jättis Kaljusse ikka korraliku "pätsi". Võtmemängijatele anti suusad ja võeti asemele hulk mõttetuid mehi kellest lahtisaamisega on tükk tegemist.

-RoMaRiO-
09.02.20, 01:51
Halliturniir mängitud ja aeg esimesi kokkuvõtteid teha. Esimese asjana torkab muidugi silma, et viimase nelja mänguga on Meeritsale löödud 11 palli raami, millest 7 on olnud sees. Otseselt ei saa kindlasti ainult väravavahti süüdistada, vaid üleüldiselt meeskondlik kaitsetegevus on olnud kohutav, aga need on väga karmid numbrid. Teiseks ollakse ilmselgelt reeglite täitmisega ülimalt hädas. Väga keeruline on näha, kuidas algkoosseisu on võimalik mahutada 2 KTM staatust kandvat mängijat nii, et formatsioon ei läheks täiesti paigast ja tase liiga palju ei kannataks. Kõlab küll väga halvasti, aga kui tiitlimängus tahetakse kaasa teha, siis tuleb ilmselt Volta 10 mehega alustamisest eeskuju võtta. Positiivse poole pealt võib öelda, et kui õige koosseis on olnud väljakul, siis mänguliselt on oldud palju lubavamad kui protokolli kirja on pandud. Üle pika aja võib öelda, et mänguliselt on olnud nauditav seda vaadata ja küll see anomaaliagi lõppeb ning tulemused kaasa tulevad.

Tore on küll igast Sangaste Madiseid aastaid pushida, aga kui oma karjääri parimates aastates noormees otsustab, et talle siiski aitab, mistõttu mõni teine tahtejõulisem pole oma võimalust saanud, siis kas nii peaks ikka asjad käima? Lisaks tekitab küsimusi Kristali lähenemine kuu enne algust, kui on teada, et reeglid saavad meie jaoks olema väga problemaatiline koht, siis mis sa saad sellest, et alustad koosseisuga, millega pole võimalik liigat mängida? Jah, saime taaskordselt teada, et kui meil oleks liigasüsteem, kus toimiks konkurentsil põhinev liigajalgpall, mitte ei ehitaks kunstlikult mõne noormehe karjääre, siis Kalju on võimaline konkureerima kõige kõrgematele kohtadele. Aga reaalsus on see, et nii ei saa me Eestis algkoosseisu valida ja sellega tuleb paraku leppida ning sellest lähtuvalt ka oma otsuseid teha.

Natkho kohta ütlesin ma umbes pärast esimest viit minutit Kalju särgis, et siin tuleb allkiri kiirelt kätte saada, sest individuaalselt nii kõrge tasemega mängijat pole Kalju särgis nähtudki. Ja kuigi Flora vastu tõi veidi rohkem maa peale tagasi, siis ta on siiski liiga hea, et jagada väljakut keskmise ETM staatust kandva mängijaga, kes Kalju särki kannab. Üldjoontes on tegelikult enamus leegionärid olnud sellisel tasemel tänavu, et patt oleks kedagi koju saata, aga paraku tuleb mingid valikud teha. Ilmselgelt peab jääma neid aga siiski rohkem kui väljakul lubatud viis. Kui Eestis põrume, siis Euroopas teeme vähemalt tegusid. :)

-RoMaRiO-
10.02.20, 19:24
http://www.jkkalju.ee/venemaalt-parit-rundav-poolkaitsja-liitus-kaljuga/?fbclid=IwAR3BjjZnPv2wvMh7EFhdQob4pGfiBt1LdSKgBuu_ eLInB7ef976IzxXxEQk

Esimene suur allkiri käes. Loodetavasti püsib terve ja suudab oma potentsiaali välja mängida. Isiklikus plaanis on tal ilmselt üks viimaseid võimalusi kui soovib veel veidi kõrgemal tasemel end proovile panna.

Sambaz
10.02.20, 19:55
http://www.jkkalju.ee/venemaalt-parit-rundav-poolkaitsja-liitus-kaljuga/?fbclid=IwAR3BjjZnPv2wvMh7EFhdQob4pGfiBt1LdSKgBuu_ eLInB7ef976IzxXxEQk

Esimene suur allkiri käes. Loodetavasti püsib terve ja suudab oma potentsiaali välja mängida. Isiklikus plaanis on tal ilmselt üks viimaseid võimalusi kui soovib veel veidi kõrgemal tasemel end proovile panna.

See hää uudis Kaljule jes. Hea tehnjoor see Amir. Saaks nüüd ründesse ka kellegi, sest noh, Klein on hetkel väga kaugel oma tipust ja Usta pole hetkel lihtsalt jalgpallur..

peters
10.02.20, 23:39

3-aastane leping mängijaga kes siiamaani tavaliselt vähemalt iga aasta järel klubi vahetab? Kas ei peitu seal ohtu a-la Kimbaloula?

Vaadates Transi mängu Levadia vastu jäi arusaamatuks, et miks ikka Sobtšenkoga inetult käituti? Te ei ole ju nii vilets mängija. Ja lõpuks 3 aastane leping Ivanjušiniga oli muidugi tõeline pärl. Nüüd Trans veidi päästab olukorda.

-RoMaRiO-
11.02.20, 00:36
3-aastane leping mängijaga kes siiamaani tavaliselt vähemalt iga aasta järel klubi vahetab? Kas ei peitu seal ohtu a-la Kimbaloula?

Vaadates Transi mängu Levadia vastu jäi arusaamatuks, et miks ikka Sobtšenkoga inetult käituti? Te ei ole ju nii vilets mängija. Ja lõpuks 3 aastane leping Ivanjušiniga oli muidugi tõeline pärl. Nüüd Trans veidi päästab olukorda.

Arvestades meie jalgpallis liikuvaid rahasummasid, siis riskivabasid tehinguid pole võimalik leegionäridega teha. Veel vähem sellistega, kes on olnud noores eas väga kõrge potentsiaaliga, aga erinevatel põhjustel pole varasemalt läbilööki suutnud teha. Oht on loomulikult olemas, aga kui asjad saavad sujuma, siis on sellest mehest Kaljule väga palju kasu ning täiesti võimalik on stsenaarium, et millalgi õnnestub ta mängijaõigused ka rahaks teha. Viimastel aastatel on Eesti spordis väga riskantse üleminekupoliitikaga silma paistnud Kalev/Cramo, kes on teadlikult palganud talente, kellel on kõikvõimalikud probleemid, mistõttu on nende turuhind jõukohane. Selliste mängijatega ongi kaks võimalust, kas põrud täielikult või saad täieliku jackpoti. Cramol on õnnestunud teine variant välja võtta.

Sobtšenko ei olegi nii vilets mängija. Talle lihtsalt ei sobinud Kaljus, nagu ka tema ei sobinud Kaljule ja paljudele teistele klubidele, kus ta oma noore ea kohta on juba jõudnud läbi käia. Narva Transi stiil ja keskkond ma arvan, et sobib talle see-eest aga väga hästi ning kui ta peaks sinna jääma, siis võime näha temalt ka lõpuks läbimurret meie liigas.

telekavaataja
11.02.20, 05:48
Amir Natkho on väga huvitav tulek. Päris Anton Mirantšuk pole, aga kunagi sai selle poisi nime Venemaal väga palju kuuldud. Iseasi, kas sellest potentsiaalist enam midagi alles on.

Katzuu
11.02.20, 14:15
Hooaja eelsed sõpakad on suur saladus ? 😊 Mitte kusagilt ei leidnut infot selle kohta, et Kalju täna TPS'ga Soomes mängib 🤷🏽 ?!

-RoMaRiO-
11.02.20, 15:01
Hooaja eelsed sõpakad on suur saladus ? �� Mitte kusagilt ei leidnut infot selle kohta, et Kalju täna TPS'ga Soomes mängib ���� ?!

Tundub nii, et klubid on mängu selliselt kokku leppinud jah.

Katzuu
11.02.20, 17:42
Tundub nii, et klubid on mängu selliselt kokku leppinud jah.

No, igatahes 3:2 Kaljule 2x see uus Brass ja 1xHomutov :)

Ott Järvela
13.02.20, 16:14
Eelmisel nädalal otsustasin helistada Itaaliasse. Toru otsa sattus Nõmme Kalju ja Premium liiga legend Maximiliano Ugge.

https://soccernet.ee/artikkel/suur-lugu-varske-isa-maximiliano-ugge-tutre-sund-tegi-mu-paremaks-jalgpalluriks-pakatan-energiast

-RoMaRiO-
13.02.20, 16:29
Äge! Minu maitse jaoks võiks aina enam kajastada siin end olulisse rolli mänginud leegionäride edasisi tegemisi.

Ott Järvela
13.02.20, 17:58
Äge! Minu maitse jaoks võiks aina enam kajastada siin end olulisse rolli mänginud leegionäride edasisi tegemisi.

Kellest? Äkki annab korraldada :)

Sambaz
13.02.20, 18:18

Juha Hakola näiteks.

Ott Järvela
13.02.20, 18:56
Juha Hakola näiteks.

Ats Purje on talle kolm aastat järjest Soome meistrivõistlustel koti pähe tõmmanud!

-RoMaRiO-
13.02.20, 18:57

Hakola oleks tõesti põnev valik. Tuli ta siia ju mitte otseselt professionaalset jalgpalli mängima, vaid õppima ja kuidagi pooljuhuslikult ta Florasse sattus, kus avanes ikka väga metsikult. Ja kui vahepeal tundus, et võib väga kõrgesse tippu välja jõuda, siis ilmselt päris oodatud ja loodetud tasemele ta siiski ei jõudnud. Väga huvitava karjääriga mängija kahtlemata. Hollandi suunalt veel Sander van de Streek, kes veetis küll siin ainult ühe hooaja laenul, aga on jõudnud siiski väga korralikule tasemele. Mirantšukist ühtkomateist kuuleb, aga viimase põlvkonna mängijatest siiski ilmselt kõige võimsama karjääriga. Eks viimastel aastatel on siit nii mõnigi Aafrika poiss edasi läinud, kelle tegemistel võib silma peal hoida, sest nii Kalevist kui ka Paidest on läinud edasi selliseid mängijaid, kes võivad mõne aasta pärast korralikult läbi murda.

Ja kui me juba Kalju teemas oleme, siis kuidas sai nii, et Norwichi ja AS Roma huviorbiidis olevast Kimbaloulast sai Belgia amatöörliigas mängiv pallur? :)

Silver
13.02.20, 19:06

Ott Järvela in the house! Kõrge viis sulle selle eest, et Uggest loo tegijad ja foorumis sõna võtad. Tänud. :)

-RoMaRiO-
14.02.20, 18:17
Täna alistati 4:3 eelmise hooaja Läti hõbe RFS. Nagu juba tavaks saanud, siis rumal penalti ja kaks pealelööki raami ning kolm taas taga. See muutub juba veidi naljakaks, aga kõik muu on väga nauditav.

Nasfal
14.02.20, 18:28
Hakola oleks tõesti põnev valik. Tuli ta siia ju mitte otseselt professionaalset jalgpalli mängima, vaid õppima ja kuidagi pooljuhuslikult ta Florasse sattus, kus avanes ikka väga metsikult. Ja kui vahepeal tundus, et võib väga kõrgesse tippu välja jõuda, siis ilmselt päris oodatud ja loodetud tasemele ta siiski ei jõudnud. Väga huvitava karjääriga mängija kahtlemata. Hollandi suunalt veel Sander van de Streek, kes veetis küll siin ainult ühe hooaja laenul, aga on jõudnud siiski väga korralikule tasemele. Mirantšukist ühtkomateist kuuleb, aga viimase põlvkonna mängijatest siiski ilmselt kõige võimsama karjääriga. Eks viimastel aastatel on siit nii mõnigi Aafrika poiss edasi läinud, kelle tegemistel võib silma peal hoida, sest nii Kalevist kui ka Paidest on läinud edasi selliseid mängijaid, kes võivad mõne aasta pärast korralikult läbi murda.

Ja kui me juba Kalju teemas oleme, siis kuidas sai nii, et Norwichi ja AS Roma huviorbiidis olevast Kimbaloulast sai Belgia amatöörliigas mängiv pallur? :)

Ma mäletan ka Kimbaga neid jutte suurtest klubidest, aga kui reaalsed need ikkagi olid? Ma mäletan seda meeletut haipi, et oh Lille akadeemiast tuleb vend ja Hazardiga koos treeninud jne, aga siin Eestis oli ta lihtsalt selline vinge stardikiirendusega vend, kes suutis ühe käe sõrmedel väravaid lüüa ja taset kui sellist ei olnud mitte kuskilt otsast. Tehnika oli vähe parem ja tahe driblada ka. Suurklubid elus ei oleks selle pealt mida ta siin Eestis näitas teda küll kuhugi Rooma või Inglismaale tarinud.

Silver
14.02.20, 18:34
Palju see Meerits jõuab sealt väravast neid iga kord korjata? :P

-RoMaRiO-
14.02.20, 18:42
Palju see Meerits jõuab sealt väravast neid iga kord korjata? :P

Täna võttis ainult penalti välja, ülejäänud kaks löödi Perkile.

koks
15.02.20, 03:17
Nõmme Kalju..eliitklubi..tippude tipp..UEFA komisjonid presidendid või mis iganes..noorte arendamine...parimatest parim..lepingud brasside ja sassidega..duubli satsile vorme ei jagunudki enam tänaseks Taliturniiri õhtuseks mänguks :) ??

-RoMaRiO-
21.02.20, 11:50
Tundub, et nüüdseks on sats komplekteeritud ja individuaalse kvaliteedi poolest on see küll kõige mürgisem Kalju läbi aegade. Uue ründaja esmamulje on ka väga hea. Kristalit kerge ülesanne muidugi ees ei oota, et kuidas see kooslus ka mängima saada. Igatahes saab väga põnev olema, kuidas hakkama saab, sest kui varasemalt on Kristal treenerina jätnud pigem konservatiivsema mulje, siis hetkel on tal kasutada kõvasti loovust.