PDA

View Full Version : Saksa jalgpalli ajaloost kommentaarid

Saarlane
26.12.05, 11:11
Et siis Bundesliga ajaloo kommentaarid siia teemasse paluks.

EgoTrip
26.12.05, 13:10
hea lugeda
aga pealkirjas kaota jne ära

Saarlane
26.12.05, 15:22
Noh, olge julgemad nüüd! Rääkige, rääkige, sellist võimalust ei pakuta igalpool:D Aga rääkige ikka asjast.

Saarlane
26.12.05, 22:18
Okei, selle nädala lõpul ilmub vast kõige kuulsama klubi- Müncheni Bayerni väike ajaloonupuke. Nüüd annan ma teile ette valiku, mida teha ülejärgmiseks nädalaks ja teie ütlete oma soovid. Ei võta seda mida esimesena pakute vaid seda millega ma pakutute hulgast ise ka rahule jään, Valikus on need, mille jaoks mul on infot piisavalt.
1. Saksa koondis MM-il 1954, kui toimus Berni ime ja finaalis alistati maagilised madjarid.
2. Pierre Littbarski
3. Stefan Effenberg
4. Jürgen Klinsmann
5. Hamburg
6. Saksamaa jalgpalliliit ja üldine jalgpall
7. Paul Breitner

Jeti88
26.12.05, 22:32
Väga bro(Y) et oled sellise asja ette võtnud, loodan et tuleb veel head lisa. Mis järgmisesse teemasse puutub siis teemad 1 ja 3 on minu kindlad favoriidid.

Keep up the good work.

Saarlane
26.12.05, 22:34
Väga hea;) Pane oma pakkumine ka

mel21
26.12.05, 23:56
Ehk jätkub sul jaksu täiendada eestikeelset wikipediat, saaksid oma artiklitele laiema sihtrühma. Beckenbaueri-teave tugineski vist tõhusalt sama neti-kogumiku ingliskeelsele variandile toetudes. Vaata ka saksakeelset, seal saab näiteks täpsemalt teada, miks siis ikkagi \"keiser\".

Märgiks ka pealkirja kohta, et tegemist on siiski Saksamaa jalgpalli ajalooga. Bundesliga on siiski kitsalt vaid ühe imearmsa keskealise profiliiga (42) nimetus. Selle arengu verstapostid ja muud huvitav-kummalised juhtimised oleks omaette põnev lugemine (meenub, et on olemas alateema \"Bundesliga A&O\").

Tore ettevõtmine ja tuult tiibadesse.

mazz
27.12.05, 00:35
Isiklikult huvitaks Effenberg. Mäletan, et ta oli aastatuhande alguse Bayernist mu lemmik, aga mingi kamm oli, et koondist ta esindada ei saanud. Igatahes jäid meelde tema hingestatud mängud CL-s ja finaalis Valencia vastu oli ta minu arvates lausa suurim tegija. Ning siis äkki, põmm, oli mees orbiidilt kadunud, ei teagi kuhu ta Bayernist äkki kadus. Pole vaja vist lisadagi, et ma ei jaganud tollal mängust veel suurt midagi ;). Igatahes, oleks huvitav sellised lüngad täidetud saada...

Ahjaa, esimene jutuke oli päris tore, aga võiksid selle veidi lugejasõbralikumaks teha (teksti liigendada, pealkirju boldiga kirjutada jne). Edu!

Jasper
27.12.05, 00:40
effie saatis saksa koondise kuradile põhimõtte pärast minu andmetel. väidetavalt polnud nõus mängima deisleri suguste tegelastega. samal põhjusel lahkus ka bayernist ja läks qatari õnne otsima edasine info puudub. arvatavasti võivad bayerni poisid mind parandada...aga palun. olen ise ka huvitatud.

Aramis
27.12.05, 00:57
No Deislerit polnud siis olemas kui Effe koondises oli. Mitte mingi sugust suhet polnud neil ka Bayernist. Nii, et see nimi on küll pliiatsist imetud. Koondise laksu andis saksa särgis oma fännidele keskmise sõrme näitamine.
Effe tegi oma parimad mängud tõenäoliselt Borussia Gladbachi särgis, kuid kogenud mängijana suutis ta ka Bayerni aidata Meistrite Liiga võitjaks. Siis oligi ta piisavalt vana, et tipus lõpetada ja kuigi ta tuli idamaadest kiirelt tagasi, et Wolfsburgis mängida, siis sellest enam asja ei saanud.

mel21
27.12.05, 02:08
Wolfsburgis mängis \"Effe\" siiski ühe aasta (02/03), et siis järgmisel aastal Kataris veel väheke kukrut täitas.
Mis puutub Gladbachi ja FCBsse, siis suured võidud tulid kahtlemata lõunasaksalaste ridades, kuid seal oli ta siiski üks paljudest omasugustest tippmängijatest. Samas kui oma esimese profiklubi Borussia (87-90 ja hiljem 94-98) eest nautis ta privileege vaieldamatu number ühena ning on jätnud sügavama jälje klubi käekäiku.
Koondisest kõrvaldas \"Tiigri\" Hans-Hubert V. isiklikult peale kurikuulsat \"Stinkefinger\"-afääri MM94 mängus Lõuna-Koreaga. Pärast 1998 äpardunud MMi ja oma väljaviskaja tagasiastumsit koondise peatreeneri kohalt proovis ta veel paaris mängus tulutult kanda kinnitada.
\"Effe\" puhul aga ei saa üle ega ümber tema tegevusest muruväljakust kaugemal. Võrdlus Gazzaga sobib enam-vähem. Oma kollegilt-sõbralt Thomas Strunzilt (kes muide sai paar nädalat tagasi kinga just Wolfsburgi nn spordidirektori kohalt) lõi ta üle teise naise Claudia, esimene kaasa Martina oli oma võimukuse tõttu tuntumaid \"jalgpallurite naisi\" Saksamaal. Mingi võrdluse saab tõmmata ka Dieter Bohleniga (keda siis teatakse veel vastuolulise ning mahlaka suuvärgiga Modern Talkingu kitarriõõtsutaja ning kolmenoodi helilooja-produtsendina): mõlemad blondid Hamburgi-mehed, kuid lõid paari aasta eest umbes samal ajal laineid oma ründavas stiilist kirjutatud ning bestsellerite tipus püsinud autobiograafiatega -- omaaegsete kollegide Effenbergi ja Matthäuse suhted on sellest ajast lõplikult tuksis.

Dieter, sõna on sinul. ;)

Aramis
27.12.05, 02:33
Algselt postitas mel21

Wolfsburgis mängis \"Effe\" siiski ühe aasta (2203/2003), et siis järgmisel aastal Kataris veel väheke kukrut täitas.
Mis puutub Gladbachi ja FCBsse, siis suured võidud tulid kahtlemata lõunasaksalaste ridades, kuid seal oli ta siiski üks paljudest omasugustest tippmängijatest. Samas kui oma esimese profiklubi Borussia (87-90 ja hiljem 94-98) eest nautis ta privileege vaieldamatu number ühena ning on jätnud sügavama jälje klubi käekäiku.
Koondisest kõrvaldas \"Tiigri\" Hans-Hubert V. isiklikult peale kurikuulsat \"Stinkefinger\"-afääri MM94 mängus Lõuna-Koreaga. Pärast 1998 äpardunud MMi ja oma väljaviskaja tagasiastumsit koondise peatreeneri kohalt proovis ta veel paaris mängus tulutult kanda kinnitada.
\"Effe\" puhul aga ei saa üle ega ümber tema tegevusest muruväljakust kaugemal. Võrdlus Gazzaga sobib enam-vähem. Oma kollegilt-sõbralt Thomas Strunzilt (kes muide sai paar nädalat tagasi kinga just Wolfsburgi nn spordidirektori kohalt) lõi ta üle teise naise Claudia, esimene kaasa Martina oli oma võimukuse tõttu tuntumaid \"jalgpallurite naisi\" Saksamaal. Mingi võrdluse saab tõmmata ka Dieter Bohleniga (keda siis teatakse veel vastuolulise ning mahlaka suuvärgiga Modern Talkingu kitarriõõtsutaja ning kolmenoodi helilooja-produtsendina): mõlemad blondid Hamburgi-mehed, kuid lõid paari aasta eest umbes samal ajal laineid oma ründavas stiilist kirjutatud ning bestsellerite tipus püsinud autobiograafiatega -- omaaegsete kollegide Effenbergi ja Matthäuse suhted on sellest ajast lõplikult tuksis.

Dieter, sõna on sinul. ;)

Minu pakkumine nagu oleks Borussiasse jäänud mehe parimad hetked põhinevad just nähtud värvatel sellest ajast. OLi mees noorem ja tegi igasugu trikke. Aga kus iganes ta oli seal oli just tema liidrirolli täitmise oskus see, mis meeskonnale tulu tõi. Momedil on raske Bundesligast leida sellist juhtfiguuri.

mel21
27.12.05, 09:20
Aga kus iganes ta oli seal oli just tema liidrirolli täitmise oskus see, mis meeskonnale tulu tõi. Momedil on raske Bundesligast leida sellist juhtfiguuri.

(Et siin veidi veel OT näppida...,)

Terane tähelepanek. Võib olla Stuttgardi-Soldo...
Ja lisaks: kuhu on kõik \"pahad poisid\" kadunud?

eston maravilha
27.12.05, 18:56
Algselt postitas mel21

(Et siin veidi veel OT näppida...,)
...
Ja lisaks: kuhu on kõik \"pahad poisid\" kadunud?

sel teemal oli ka detsembri \"fourfourtwo\'s\" huvitav artikkel. vanakooli pahad poisid tundsid sama asja üle muret

Jasper
27.12.05, 19:10
eks ma küsin siis dieterilt ise järgi kui teda näen ja siis postitan siia tõelise teksti mitte mingi oma mäluvigadega spekulatsiooni. aga deisleri koha pealt ütlesin et effie keeldus \"selliste meestega\" koos mängimast minu armetu mälu järgi. eks tõde selgub dieteri tulles.

Aramis
28.12.05, 10:20
Algselt postitas Jasper

eks ma küsin siis dieterilt ise järgi kui teda näen ja siis postitan siia tõelise teksti mitte mingi oma mäluvigadega spekulatsiooni. aga deisleri koha pealt ütlesin et effie keeldus \"selliste meestega\" koos mängimast minu armetu mälu järgi. eks tõde selgub dieteri tulles.

Paljud läksid Lothariga raksu...siis moodustus veel mingi kooslus, kes tegi oma poliitikat koondises - Hamann, keegi kaitsjattest ja veel keegi ...Igal juhul intriige oli ka koondise tasandl tollal . Jutt umbes ajajärgust peeale 1990 tiitlivõitu kuni 1998

Saarlane
31.12.05, 20:14
KES TEEMA ÄRA SÕI!:(

Saarlane
31.12.05, 20:48
Okei, tegin uue teema, korraldasin mõned asjad ümber ja lisasin pilte ning uue artikli. Minge tsekkige järgi ja kommige;)

Saarlane
01.01.06, 13:38
Kommige, kommige!

Jeti88
01.01.06, 13:42
no news is good news;)

väga tore et said suht kiiresti ka järgmise loo valmis, suurtest võitudest ja vastasseisudest oleks võinud natuke pikemalt kirjutada , aga see vist nõuab ikkagi eraldi lugu. Jätka samas vaimus (Y)

Tanel
01.01.06, 16:43
Sai siis viisakusest oma suure \"austaja\" kaks lugu läbi loetud ning päris palju sai kõrva taha pandnud. Aitäh! :D

Drogba
02.01.06, 21:23
Hästi koostatud jutud. Ise oleks huvitatud Effenbergi loost.:)

Saarlane
03.01.06, 09:26
Saate oma Effenbergi loo, kuid ei tea kui pikk see tuleb. Infot napib rämedalt, kuid tahaks ikka vähemalt Wordi lehe täis saada. Äkki jõuab siis see nädalalõpp.

mel21
03.01.06, 11:34
Algselt postitas saarlane1234

Saate oma Effenbergi loo, kuid ei tea kui pikk see tuleb. Infot napib rämedalt, kuid tahaks ikka vähemalt Wordi lehe täis saada. Äkki jõuab siis see nädalalõpp.

Ehk avitab too link.

http://de.wikipedia.org/wiki/Stefan_Effenberg

Jasper
03.01.06, 12:19
nonii...sai siis dieteri käest küsitud, et mis kamm oli...vastas, et effie lahkus kuna oli selge kelle mänguaeg ballacki ja deisleri tulles hakkab kannatama. tema aga ei olevat nii sitt mees, kes peaks andma mänguaega \"mingile\" ballackile. otseselt ei olevat seda öelnud, kuid jan oli veendunud et niimoodi ta tol ajal mõtles.

woodoo
03.01.06, 17:53
Ma leidsin mingi koguse Effe tsitaate, osad on päris sarkastilised.Deisleri kohta on ta nii öelnud:
Da kann er sich doch freuen, mit mir spielen zu können.

Ja üks tsitaat veel G.Netzeri kohta:

Netzers Kommentare sind wie sein Haarschnitt - langweilig.

Aga mida ma siin seletan, kellel saksa keel suus, siis siit (http://www.ja-gut-aeh-ich-sag-mal.com/) saate saksa jalkalegendide tsitaat pluss igasugu sonkse oma avatride jaoks.

Saarlane
05.01.06, 19:35
Algselt postitas mel21

Ehk avitab too link.

Tänks, ma oma lolli peaga pole Saksa keeles midagi otsinudki:P

JalkaKaspa
06.01.06, 16:37

Algselt postitas mel21

Ehk avitab too link.

Tänks, ma oma lolli peaga pole Saksa keeles midagi otsinudki:PNoh siis võiksid otsida:doh:

Saarlane
07.01.06, 20:01
Panin ülesse. Palve ka. Pakkuge ise midagi või kedagi, millest juttu teha. Võib olla nii mängija, treener, klubi, MM- või EM-turniir Saksamaa koondisel. Mida iganes.

mel21
07.01.06, 20:21
Effenbergi lugu on väga sisukas. Tubli töö.

[Täpsustust vajab 1) Effenbergi koondise tagasitulekuüritus oli peale 1998. aasta MMi (mitte siis selle kestel), siis kui Vogts oli kinga saanud. Hans-Hubert oli ju 1994. aasta Lõuna-Korea mängust Effenbergiga igavesti riius., 2) Elber on läbi aegade parim välismaalasest väravakütt, üldises pingereas 16 sakslase järel. Esinumber on loomulikult \"väike paks\" Müller.]

Drogba
07.01.06, 23:49
Tubli töö! Jutt väga meeldis.:)

Aramis
08.01.06, 10:59
Väga tubli - asjalik lugu!
Mind huvitaks teada saada seitsmekümnendate koolkonnast täpsemalt. Et, kes lisaks Kaiser Franzile tulid Maailmameistriks ja Bayerniga kolm aastat järjest Meistrite Liiga võitjaks. Et mis oli sellise edu põhjuseks - treener, mingid rollimängijad jne?
Keeruline palve kindlasti...Aga arcestades seda edu on kindlasti igasugu lugusi liikumas ka neist meestest.

Saarlane
08.01.06, 11:01
Okei, aga arvan et kõiki neid ei pane kohe kindlasti ühe jutu sisse. Ikka eraldi ühest mehest korraga. Olgu, võtan arvesse ja millalgi lähitulevikus tuleb küll lugu Müllerist. Soovige veel.

Aramis
08.01.06, 11:54
Ma ei mõtle meeste elulugusi vaid pigem asjalikku analüüsi edu põhjustest ja siis pikituna mõningate huvitavate seikadega.

Tanel
08.01.06, 13:39
Lihtsalt, et ära neid [i] tag\'e kasuta. Silmadel on pika teksti suht ebamugav lugeda. Muutsin endal ka ära juba see nädal.

Matis
09.01.06, 12:53
Väike armas faktike Effi kohta. Kui mees lõpetas oma kuulsusrikast karjääri Wolfsburgi meeskonnas, valis ta elukohaks konkurentlinna Braunschweigi:D

mel21
09.01.06, 13:37
Algselt postitas Matis

Väike armas faktike Effi kohta. Kui mees lõpetas oma kuulsusrikast karjääri Wolfsburgi meeskonnas, valis ta elukohaks konkurentlinna Braunschweigi:D

Eesti konteksti üle tuues. Põhjused olid umbes sellised, et ei taha tööstuslinnas (Kohtla-Järve) elada, metropolis on palju põnevam (Rakvere).

Saarlane
10.01.06, 21:50
Pakkuge siis veel keegi, millest jutustada. Ühe asja vahel ei saa ju valida:(

Matis
12.01.06, 14:41
Harald Schumacherist

Jasper
12.01.06, 15:04
oot mis siin järjekorras on....rummenigge? müller?

Saarlane
12.01.06, 15:54
Polegi. Soovi mida tahad, ainus seotus peab olema kuidagipidi Saksamaaga.

Saarlane
14.01.06, 15:03
Ei osanud midagi muud panna, kirjutasin natuke Saksa jalgpalli üldisest ajaloost. Tekst koosneb kolmest osast: jalgpall koondise ja klubide tasemel; Bundesliga ajalugu ja huvitavad faktid ning must pool. Eks nautige:D ja kommige ka!

Jeti88
14.01.06, 15:14
Sõna \"Bundesliga\" on suht raske kõigile arusaadavalt tõlkida (siinsed inimesed saavad kindlasti aru) , föderaalliigaks seda nüüd vaevalt nimetada saab, pigem oleks selle eesti keelne vaste \"Liiduliiga\".

woodoo
14.01.06, 15:25
http://www.bvb-sammeln.de/meisterschale.jpg

meistirikarikas on pigem meistrikilp ,-vaagen , -kaus

lorenzo
14.01.06, 22:42
oleks voinud sellest ida-saksa asjast ka raakida, aga ok, ma saan aru, sulle eriti faktid ei meeldi:)

aga muidu head abimehed on sellised asjad (http://www.answers.com/main/ntquery?method=4&dsid=2222&dekey=Bundesliga+%28foo tball%29&gwp=19&curtab=2222_1&linktext=Bundesliga)

kui sa muidugi pole neid oma jutte kirjutades kasutanud juba
aga edu igatahes! saab igatahes targemaks selles maailma jalgpalli ajaloos

Saarlane
15.01.06, 21:28
Püüan nüüd teha mingi kava ka tulevateks nädalateks.
21/22 jaanuar
Hamburg SV
27/28 jaanuar
Saksamaa LV MM-il 1954
11/12 veebruar(nädal jääb vahele, kuna siis sünnipäeva tähistamine;))
Paul Breitner
18/19 veebruar
Berliini Olümpiastaadion

PraS
15.01.06, 22:53
Schalke Rudist võiksid ka kirjutada. Läheb ta ju nüüd suure riiuga Saksa \"Chelseast\" minema :)

Saarlane
16.01.06, 19:51
Iga asi omal ajal:P

mel21
16.01.06, 23:48
Jõudu edaspidi. Paar tähelepanekut viimase kirjatöö kohta.

- Kuigi 1976. aasta OMi võit on tõesti SDV koondise ainuke tiitel, siis eks seal Montrealis madistamine oli ikkagi teisejärguline. Kindlasti on helguseskaala vaieldav suurus, kuid veel aastaid hiljem süstib eneseusku ning sel hetkel identiteedikriisiga maadlevale rezhiimile oli poliitiliselt väärtuslikum võit läänenaabri üle tema kodusel MMil kaks aastat varem. 1974 oli üldse hea aasta: tol ajal Oberligat valitsenud Magdeburg võttis ainsa DDRi klubina üleeuroopalise tiitli, kui karikavõitjate karikafinaalis alistati must-punased mehikesed Lombardiast.

- \"Hea näide ebaausatest kohtunikest on võtta aastast 2005. Hamburgi jalgpalliklubi langes karikasarjast juba varajases faasis, peale seda, kui ta oli kaotanud alama divisjoni klubile. Selgus, et nõrgema klubiga seotud isikud oli maksnud kohtunik Robert Hoyzerile pistist. Polnud see mitte hea pilt riigist, kus 18 kuu pärast toimub MM.\"

Kuritegelik ringkond polnud seotud SC Paderborni (nüüdseks 2. BLis), vaid ühe üksiku mängijaga. Probleem polnud mitte vaid selles konkreetses mängus, vaid ridamisi kisti ilmavalgele üha rohkem timmitud mänge ning kinnimakstud mängijaid ja kohtunikke. Süüdistatute sekka ning meedia turmtule alla sattus inimesi paraku ka alusetult. Pärast Bielefeldi-skandaali 1970ndate alguses suurematest rappumisest kõrvale jäänud liigajalgpall sai tõsise shoki. Juhtumi \"heale\" poolele jääb vaid see, et ostetud mängud ei toimunud kõrgemal kui Regionalligas või karika esimeses ringis. HSV sai kompensatsiooni maavõistluse korraldusõiguse näol.
Mis muutub märatsevaid fänne, siis BuLi intensiivsus on võrreldav iga üle keskmise suurusega liigaga. Näiteks Poola Ekstraklassaga seoses räägitud probleemist, et inimesed jäävad selle tõttu koju, pole täheldatud. Pigem on metsikute 1980ndate võrreldes olukord veidi leebunud. Seda enam mõjuvad ärritavalt üksikud vahejuhtimid sügisringi lõppedes. Koondise osas on taas täheldatud radikaalse elemendi taasimbumist: peale Daniel Niveli lugu 1998. aasta MMil karmistatud poliitikat on nood taas leidmas mooduseid, nagu näitas möödunud aastal tõsisem vägivald Sloveenias ja Slovakkias.

- \"Aastal 2000 oli saamas endine Leverkuseni Bayeri mäned˛er Cristoph Daum rahvuskoondise peatreeneriks.\"

Daum oli treener, vist tõlkelapsus inglise keelest.

- \"See kõik näitab, et Saksamaa jalgpall on üks Euroopa üks atraktiivsemaid ja ründavamaid.\"

Usun, et selle väite üle tahaks nii mõnigi foorumlane vaielda. ;)

Saarlane
17.01.06, 15:57
No viimane lause on nagu ta on. Pole ma ju ka väitnud, et on kõige atraktiivsem:D

Aramis
17.01.06, 20:23
Bundesliiga pealtvaatajate poolest on minu arust küll üsna OK ja ei ole võrreldav Serie A või Premiership fännidega. Siis just halvas mõttes.
Ja see ründavus ja atrkatiivsus - ma ütleks, et ründav kindlasti. Attrkatiivsus on nii ja naa - see hooaeg on tõesti nii, et kui Bremen või Hamburg mängivad siis on atraktiivne, samas Trapi Stuttgart on suht igav vaadata.

Saarlane
21.01.06, 15:51
Uus lugu üleval. Nagu lubatud, Hamburgist siis. lorenzole peaks meeldima, kui ta loeb- sisaldab parajalt ,,fakte\"

lorenzo
21.01.06, 19:05
Algselt postitas Saarlane

Uus lugu üleval. Nagu lubatud, Hamburgist siis. lorenzole peaks meeldima, kui ta loeb- sisaldab parajalt ,,fakte\"

vaga hea:) aitah faktide eest;)

Saarlane
23.01.06, 16:42
noh, anybody? Mis arvate jutust siis.

Kebab
24.01.06, 22:33

noh, anybody? Mis arvate jutust siis.

Lugemist väärivad lood. Jätka samas vaimus. :silm4:

Saarlane
25.01.06, 16:33
MM finaalturniiri jutt peaks tulem teiste lugudega võrreldes lausa 2 korda sama pikk ja hea. Nii et tasub oodata;)

Saarlane
29.01.06, 20:02
Olen nagu kukk, kes kires liiga vara. Tuleb uus lugu järgmine nädal...

Saarlane
04.02.06, 17:05
Sai siis jutt valmis MM-ist 1954. Ei ole kirjeldanud üksikasjalikult kõike- püüdsin kirjutada võimalikult Saksamaa vaatevinklist. Kommige ja kirjutage, mis te siis arvate.

lorenzo
06.02.06, 01:45
-1953 võideti Wembleyl inglasi 6-3. 90 aasta jooskul polnud veel Inglismaa kordagi mandrimeestele kaotanud.-

siin on uks ametlik info tegelt, et Hispaania koondis voitis esimese mitte-briti tiimina Inglismaad 1929.aastal Madridis toimunud soprusmangus. iseasi kuidas sa seda motlesid

Saarlane
07.02.06, 15:35
Okei, ära ei paranda, aga võtan teatavaks. Minu allikates sellest ei räägitud. Mõeldi seal ikka vist maavõistlusmänge, nii et sinu oma käib ju sinna alla.

Saarlane
14.02.06, 21:31
Paul Breitneri jutt ka nüüd paaripäevase hilinemisega üleval. Üks palv eoleks- kommige rohkem rahvas!! Kui viitsin siis ehk tuleb see nädal Berliini Olümpiastaadioni jutt kah ära.

wal
16.02.06, 16:36
Bundesliga-loo kohta üks täpsustus: Gladbach on Bundesligast eemal olnud 4 aastat, sest tõusti koos Bayerniga, kui pärast 2 16klubilist aastat liigat laiendati. Sajandivahetuse paiku langes aga Gladbach kaheks aastaks 2. Bundesligasse(saades tol hooajal 2 järjestikust 6-väravalist kaotust 2:8 ja 1:7)

Ja mida Aramise isa ja onu tegid- kas olid elumehed või rääkisid Breitnerist?(on mõnus olla tähenärija:ham9: )

Saarlane
09.03.06, 21:08
Tegin lõpuks ka ära Berliini Olümpastaadioni loo. Jalgpalliga on tal seoseid niivõrd-kuivõrd, ent siiski on tegu ühe ärikama kohaga terve Saksamaa peal.(H) Kommentaarid siis palun. Eriti oodatud jutukesed neilt, kes ise kohal käinud. ;)

Saarlane
09.03.06, 21:14
Järgmiste lugude valik kah siis, pakkuge mida tahate, mitte mis-enim-see-tuleb, vaid võtan ise mingi sihukese mida tahtnud olete.

1. Müncheni Bayerni hooaeg 1976
2. Bodo Illgner
3. Josef (Sepp) Maier
4. Saksamaa koondis MM-il 1974
5. Bremen Werder

Saarlane
14.03.06, 17:20
Magate kõik või?? Valige järgmist kirjutamisteemat ja hinnake viimast.

uvv
14.03.06, 19:08
niih Saarlane. Ma just ärkasin :)
Lugesin läbi loo Olümpiastaadionist.
Mina käisin seal möödunud aasta aprillis. Hertha mängis Freiburgiga ja võitis 3-1.
Kogu see staadionikompleks jätab vägeva mulje. Ilmselt on see üldse üks impressiivsemaid natsi ajastust säilinud ehituskomplekse. Seal on lihtne tunnetada, mida teeb jõud ja võim lihtsa inimesega. Tseremooniate väljak, mis jääb staadioni taha võtab hinge kinni. Seal on inimene väike ja süsteem suur.
Staadion on uskumatult mugav ja hubane. Minu visiidi ajal oli vaatajaid umbes 35000.
Pool staadionit? Ei tundunud. Tundus nagu tühi oleks. Ostkurve oli muidugi tihedalt rahvast täis. Sinna pääsemine oli ainult eri piletitega. Ses mõttes, et kui tahtsid sektorisse pääseda, siis kodanikud vestides kontrollisid su piletit ja ütlesid Nein, kui sul polnud ametlikult sektorisse asja. Ometi oli sinnapääs avatud, kemmergute kaudu! nimelt ei kontrollinud keegi, kui sa tahtsid läbitöötatud Warsteinerit Berliini kloaaki hoiule anda. Sissepääs oli aga kahelt poolt, nii väljastpoolt kui ka seestpoolt. Nii vaatasin ma jupp aega elu Ostkurves enne mängu. Oli uskumatu vaatepilt. Oli emotsionaalne.
Lugu 5. Plussi oleks saanud Sa siis, kui oleks täinud ära märkida ka üht truud ja kuulsat fännisektorit, Ostkurvet.

PS. See sinine, see mõjus kummaliselt alul, vägagi kepsakalt siis kui ära harjusid.

PPS. ja kui juba, siis kirjuta Werderist, klubist kellele Hertha möödunud nädalavahetusel 0-3 sauna korraldas.

Saarlane
19.03.06, 15:04
Kammoon raffas, ma ei saa ju kirjutada, kui pakkumisi pole tehtud:viha:

Aramis
19.03.06, 16:01
Algselt postitas uvv

niih Saarlane. Ma just ärkasin :)
Lugesin läbi loo Olümpiastaadionist.
Mina käisin seal möödunud aasta aprillis. Hertha mängis Freiburgiga ja võitis 3-1.
Kogu see staadionikompleks jätab vägeva mulje. Ilmselt on see üldse üks impressiivsemaid natsi ajastust säilinud ehituskomplekse. Seal on lihtne tunnetada, mida teeb jõud ja võim lihtsa inimesega. Tseremooniate väljak, mis jääb staadioni taha võtab hinge kinni. Seal on inimene väike ja süsteem suur.
Staadion on uskumatult mugav ja hubane. Minu visiidi ajal oli vaatajaid umbes 35000.
Pool staadionit? Ei tundunud. Tundus nagu tühi oleks. Ostkurve oli muidugi tihedalt rahvast täis. Sinna pääsemine oli ainult eri piletitega. Ses mõttes, et kui tahtsid sektorisse pääseda, siis kodanikud vestides kontrollisid su piletit ja ütlesid Nein, kui sul polnud ametlikult sektorisse asja. Ometi oli sinnapääs avatud, kemmergute kaudu! nimelt ei kontrollinud keegi, kui sa tahtsid läbitöötatud Warsteinerit Berliini kloaaki hoiule anda. Sissepääs oli aga kahelt poolt, nii väljastpoolt kui ka seestpoolt. Nii vaatasin ma jupp aega elu Ostkurves enne mängu. Oli uskumatu vaatepilt. Oli emotsionaalne.
Lugu 5. Plussi oleks saanud Sa siis, kui oleks täinud ära märkida ka üht truud ja kuulsat fännisektorit, Ostkurvet.

PS. See sinine, see mõjus kummaliselt alul, vägagi kepsakalt siis kui ära harjusid.

PPS. ja kui juba, siis kirjuta Werderist, klubist kellele Hertha möödunud nädalavahetusel 0-3 sauna korraldas.

Nagu korduvalt maininud olen nägin mina just seda õnnetut Herta kodus kaotust Werderile. Nüüd oli revanz magus.

uvv
20.03.06, 10:33

Kammoon raffas, ma ei saa ju kirjutada, kui pakkumisi pole tehtud:viha:

loe mu loo lõppu:)
kirjuta werderist.

Saarlane
20.03.06, 15:39
Kas see on hääletus, kui uks tühine vastus tuleb??? SEE ON TERROR!!!

uvv
20.03.06, 16:16
TÜHINE??? :(

Saarlane
20.03.06, 20:31
Ma ei mõelnud seda just nii:D See on tore, et sa ainsana vastasid, kuid valiku tegemisel ei ole selle häälel suurt väärtust midagi, kuna se eon ainuke. Oleks kellegagi konkureerida vot siis...

Kurat
21.03.06, 11:48
Ma annaks kah hääle Werderi poolt ;)

Nüüd juba 2

Saarlane
22.03.06, 11:16
Werderi jutt valmis nüüd. Minge uurige-puurige ja kindlasti kommenteeriga kah. Järgmise loo valikud kah siis:
1. Müncheni Bayerni hooaeg 1976´(keegi Aramis vist tahtis kunagi saada juttu Bayerni edu tagamaadest)
2. Bodo Illgner
3. Josef (Sepp) Maier
4. Saksamaa koondis MM-il 1974

Saarlane
28.03.06, 20:42
Davai, kommentaare ja hääletust!

Matis
28.03.06, 22:05
Bodo Illgner!
Ja saarlane soovitan kellegil (kas isal või emal) lugu läbi lugeda, leiad kirjavead paremini ülesse;)
Aga muidu edu

Saarlane
28.03.06, 22:23
Algselt postitas Matis

Bodo Illgner!
Ja saarlane soovitan kellegil (kas isal või emal) lugu läbi lugeda, leiad kirjavead paremini ülesse;)
Aga muidu edu

Hmm, kõigepealt võik ise ikka loo läbi enne lugeda ja õigekirjakontrolli teha:D Aga selge, võtan teatavaks.

Saarlane
30.03.06, 18:37
Davai, hääletage ja kommige veel!

wal
06.04.06, 15:50
Werderi-loo kohta üks täpsustus: too 6:2 Spartaki üle tuli teise mängu lisaajal, kui normaalaeg võideti 4:1. 80tel ei peetud enam kolmandaid ja tont teab mitmendaid lisamänge. Sai seda mängu kunagi isegi Kesktelevisioonist nähtud:)

Saarlane
09.04.06, 21:52
Võtsin vastu raske otusse:) Ning kirjutan Bodo Illgnerist. Teie aga võite juba hakata pakkuma ükskõik mida millest kirjutada.

Saarlane
10.04.06, 22:58
Põhimõtteliselt juubel nagu:) Kümnes lugu siis. Andke aga oma valikud kirja siia, milliseest Saksamaa jalgpalli ajalooga seotud asjast sooviksite kuulda ja arvustage ja seda juttu, mis tuli siis Bodo Illgnerist.

Mõnuagent 007
10.04.06, 23:53

Põhimõtteliselt juubel nagu:) Kümnes lugu siis. Andke aga oma valikud kirja siia, milliseest Saksamaa jalgpalli ajalooga seotud asjast sooviksite kuulda ja arvustage ja seda juttu, mis tuli siis Bodo Illgnerist.
Illgner kuulus ka 2000 aasta Real Madridi meeksonda, kes võitis samuti UCL-i. playoffides enam ei mänginud, kuid alagrupis oli veel ilusti esinumber

Matis
13.04.06, 21:46
Günther Netzer oleks broo;)

Saarlane
23.04.06, 20:40
Netzer Netzeriks, kuid varsti tuleb jutt Leverkuseni Bayerist.

mel21
25.04.06, 19:38
Tubli töö, et vaeva näed. Aga ei saa mitte vaiki olla...

\"1968 võitis klubi II Regionaalliiga Läänedivisioni. Siiski ei suudetud veel play-offide kaudu 2. Bundesligasse pürgida.\"

2. Buli loodi alles 1974 kaherööpmelisena.

\"Baierimaale\", \"baierlased\".

Aiai, paha prohmakas. Bayer on mehe nimi, nagu juba artikli alguses mainitud. Temanimeline on suur-suur keemiakontsern: kui sööd näiteks aspiriini, siis selle juured on just Leverkusenis. Saksa keeles on Baierimaa \"BayerN\" (nii nagu ühel väetil Müncheni klubil), baierlane on aga klubi asukoha määramiseks eksitavalt tõesti \"der Bayer\".

Leverkusen on Reinimaal või siis administratiivsel Põhja-Reini Westfaalis (Nordrhein-Westfalen). Tuumakaim rivaal on sealse piirkonna populaarsuskuningas Köln, mis asub peaaegu üle jõe.

Leverkusen oli (nagu Wolfsburg) aastaid hall hiireke, kuigi kohati edukas: kui otsid hüüdsõnu, siis vast \"Werkself\" ehk \"tehasesats[-üksteist]\" on vanast ajast veel külge kleepunud.

Barcameez
25.05.06, 08:28
:)

Saarlane
01.08.06, 20:21
Algselt postitas Matis

Günther Netzer oleks broo;)

Broo või, mitte, aega ta võttis ning maeiteapealemitut kuud sai asi valmis:õnnelik: