PDA

View Full Version : Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid

lorenzo
03.01.06, 11:45
pange siia siis, krt oosel ei joudnud koike korraga teha

2mSööt3mMööda
03.01.06, 12:37
Barca loosse oleks võinud selle särgisponsori fakti kusagile sisse panna
a no vahet pole, seda teavad enamus...keep it coming ;)

lorenzo
05.01.06, 20:41
tegelt kui kellegil mingi soov on mingis osas-teemas, siis võib kirja panna, võimalusel proovin mingi teksti kokku otsida, aga siin itaalia-Taneli tasemele ma kindlasti ei küündi:) ja kui kellegil ise mingi teema kohta infi, siis andke aga tuld!

ise proovin siin hetkel hispaania vanima klubiga- Recreativo Huelvaga hakkama saada, eks näis mis järgmisena

lorenzo
08.01.06, 13:30
Real Madridist ka \"väike\" ajalugu üleval nüüd..vähe liiga pikk ja lohisev ehk sai teine ja liialt palju fakte ja kuupäevi ka, aga nagu ei osanud ka midagi eriti välja jätta, loodetavasti hispaania jalgpallihuvilistele huvitav siiski, eelkõige Reali fännidele, kel siin just täna õhtul mäng ees:)

Saarlane
08.01.06, 16:53
Mängu lõpus Real Madridi kapten J.Giralt palus Athleticu kaptenilt Astorquialt revanshi järgmisel päeval.

ei saa aru nagu mis tahad öelda

lorenzo
08.01.06, 16:59
Algselt postitas saarlane1234

Mängu lõpus Real Madridi kapten J.Giralt palus Athleticu kaptenilt Astorquialt revanshi järgmisel päeval.

ei saa aru nagu mis tahad öelda

parandasin ära selle nüüd, ehk nüüd asi selgem

marrrtin
08.01.06, 17:16
Algselt postitas daywalker

a no vahet pole, seda teavad enamus...keep it coming ;)Mina ei tea. Järsku värskendaks mu aju?:doh:

2mSööt3mMööda
08.01.06, 17:22
Algselt postitas MaRtin_12

a no vahet pole, seda teavad enamus...keep it coming ;)Mina ei tea. Järsku värskendaks mu aju?:doh:
Oled äkki kuulnud, et Barcal pole kunagi särgisponsorit olnud? Isegi hiigelsummad on tagasi lükatud, et seda traditsiooni jätkata. Betandwin.com kihlveokontor pakkus mõni aeg tagasi maailma suuruselt teist särgisponsorlus diili neile näiteks(esikohal on T-Mobile ja Bayerni sponsorlusleping teatavasti).

avscol
08.01.06, 18:08

Algselt postitas MaRtin_12

Oled äkki kuulnud, et Barcal pole kunagi särgisponsorit olnud? Isegi hiigelsummad on tagasi lükatud, et seda traditsiooni jätkata. Betandwin.com kihlveokontor pakkus mõni aeg tagasi maailma suuruselt teist särgisponsorlus diili neile näiteks(esikohal on T-Mobile ja Bayerni sponsorlusleping teatavasti).

Suvel oli jutt, et Barca teeb siiski 5 aastase reklaamlepingu ning kannavad aastani 2008 Pekingi Olümpia mängude reklaami ja peale seda Aasia mängude reklaami. Aga väga hea, et nii ei juhtunud..ei taha, et oma lemmiktiimi särgil mingi Aasia mängude reklaam oleks:D

Mõnuagent 007
08.01.06, 18:16
Algselt postitas avscol
Suvel oli jutt, et Barca teeb siiski 5 aastase reklaamlepingu ning kannavad aastani 2008 Pekingi Olümpia mängude reklaami ja peale seda Aasia mängude reklaami. Aga väga hea, et nii ei juhtunud..ei taha, et oma lemmiktiimi särgil mingi Aasia mängude reklaam oleks:D
mingi kiri nagu oli kunagi, aga seda vist saja-aasta juubeli auks v miskit. Samas on kuskilt kõrva jäänud et ka Bilbaol pole särgisponsorit olnud.

lorenzo
08.01.06, 22:54
Deportivo La Coruna fannidele ka midagi nuud olemas..

norsk
08.01.06, 23:21
Algselt postitas dannar Samas on kuskilt kõrva jäänud et ka Bilbaol pole särgisponsorit olnud.
Nii ta on. Sel hooajal on neil küll särgil kiri Euskadi(Baskimaa), aga see on siiski teine teema võrreldes igasugu mobailide ja samsungidega.

lorenzo
10.01.06, 23:35
Villarreali klubist ka nüüd väike ülevaade üleval

Saarlane
11.01.06, 16:25
Muidu kõik väga hea, aga hinga ja pea vahet ka natuke:D

Jasper
11.01.06, 17:27
mulle meeldiks lugeda sellest müstilisest faktorist \"mille tõttu\" hispaania koguaeg suurturniiridel ebaõnnestub. klubide ajalugu oleks ka huvitav lugeda piirkondade kaupa.
saite aru mis ma mõtlesin? aitäh

kopajuht
11.01.06, 18:23
kas keegi oskab öelda, mis lipp see puna(rist)-valge seal barcelona vapil on (kui on üldse lipp), kolla-punane peaks vist kataloonia olema, kui ma just mööda ei pane :myts2:

Jasper
11.01.06, 18:27
inglismaa:oih: nagu lähemal vaatlusel näed siis milanil ka selline...asutaja oli inglane aga barca ajalugu ei viicinud vaatama hakata.
avscol teadis rääkida veel, et kataloonia lipp sai punased triibud kui mingi kutt veriste sõrmedega üle kollase lipu \"määris\".

lorenzo
11.01.06, 20:36
Algselt postitas Jasper

mulle meeldiks lugeda sellest müstilisest faktorist \"mille tõttu\" hispaania koguaeg suurturniiridel ebaõnnestub. klubide ajalugu oleks ka huvitav lugeda piirkondade kaupa.
saite aru mis ma mõtlesin? aitäh

luhidalt-sa tahad Hispaania meeskonna ajaloost kuulda?
aga mis puutub klubide ajaloost piirkondade kaupa- sa motled hispaania piirkondade kaupa?
vat selle peale ma ei moelnud, et voiks neid hoopis piirkonniti valja tuua, kuigi plaan on vahemalt tahtsamate klubide ajalood ara tuua ja mul oli pigem peas see rivaliteet. eks paistab, akki muudan umber midagi. voi mis muidu rahvas arvab?

saarlane, ara muretse, kull ma varsti ka puhkuse valja votan:)

aga lipu-teooria..ma kaldun ka arvama, et inglased vist selle pohjuseks on, sest eks see jalgpall ikka mandri-euroopasse inglaste poolt toodi

lorenzo
14.01.06, 19:09
Barca tanase vastase- Bilbao Athleticu- auks siis ka nende ajalugu nuud ka uleval

Saarlane
14.01.06, 20:20
Eriti oleks megamõnus siis lugeda, kui oleks kirjutatud korraliku jutuna. Faktid lihtsalt jätavad suhtkoht külmaks. Aga ise tead ja väga tore on see, et kõik need faktid ikka üles oled viitsinud otsida.

lorenzo
14.01.06, 22:20
Algselt postitas saarlane1234

Eriti oleks megamõnus siis lugeda, kui oleks kirjutatud korraliku jutuna. Faktid lihtsalt jätavad suhtkoht külmaks. Aga ise tead ja väga tore on see, et kõik need faktid ikka üles oled viitsinud otsida.

saarlane, ma ei oska neid asju luhemalt kirjutada:), sest faktid on tegelt vagagi tahtsad klubi ajaloos ehk ajalugu ju koosnebki faktidest, ehk siis kui faktid kulmaks jatavad, siis jatab kulmaks ka ajalugu. jutuna voiks muidugi seda voib olla kirjutada, aga see votaks topeltaja ja siis on jalle tunne, et midagi jaab valja. ma saan aru, et sulle on voib olla poogen, kes mis aastal presidendiks sai ja mis mangijad millal liitusid ja mis siis juhtus, aga tegelt on nad koik ju omavahel seoses ja ausalt oeldes jatan ma veel isegi mingid asjad valja tekstidest mis mulle vahemtahtsad tunduvad. nii et suht raske tegelt seda ajalugu kirja panna.eriti veel kui on tegemist pika ja kireva ajalooga klubiga.
aga iga kriitika on teretulnud, ka negatiivne. mul hea meel kui keegi oskab aidata-suunata millelegi mida ise voib olla tahele ei pane.

ja kui kellegil on midagi ka nendele olemasolevatele tekstidele lisada, siis andke aga teada, mida voiks juurde lisada.

Mõnuagent 007
14.01.06, 22:54
Algselt postitas lorenzo
ajalugu ju koosnebki faktidest, ehk siis kui faktid kulmaks jatavad, siis jatab kulmaks ka ajalugu.

ei ole absoluutselt nõus.:P

Tanel
14.01.06, 23:07
Ilmselt ajati sõnad fakt ja statistika sassi. ;)

Aga ei nõustu, et ajalugu koosneb faktidest - enamik ajaloost on ainult oletus. Kui hakata sadade/tuhandete jne aastate kaugusele minema. ;)

PS! Lugu pole lugenud. ;)

lorenzo
14.01.06, 23:38
Algselt postitas Tanel

Ilmselt ajati sõnad fakt ja statistika sassi. ;)

Aga ei nõustu, et ajalugu koosneb faktidest - enamik ajaloost on ainult oletus. Kui hakata sadade/tuhandete jne aastate kaugusele minema. ;)

PS! Lugu pole lugenud. ;)

kes nuud mida sassi ajas?
Tanel, me raagime hetkel lahiajaloost, millel pole mingit pistmist oletusega. me raagime asjadest, mis on kindlalt juhtunud-toimunud ja mis on faktiliselt toestatavad.
ei viitsi ausalt oeldes diskuteerida ajaloo teemal, aga ka need ajaloolised oletused pohinevad millegil voi kuidas?

lorenzo
20.01.06, 21:50
eelmise aasta üllataja ja tänuvuaastase suurpettumuse, Real Betisi, ajalugu ka üleval.
muide siin suhtlesin klubi fännilehel mingi adminniga ja varsti pidi antama välja eriti mahukas klubi ajalugu, vist lausa raamat:)

lorenzo
21.01.06, 15:10
uhtlasi on nuud ajalooga sealmaal, et Hispaania jalgpalli pohikantsid on nuud enamvahem olemas vahemalt uhe klubiga ja edaspidi tulevad juba nende klubide pohirivaalid nende oma linnas, maakonnas.
motlesin siin, et selles klubide ajaloo teemas tulebki ainult klubide ajalugu. kui pohiklubide ajalood olemas, siis on plaan teha eraldi mangijate kohta teema. see ehk teeb asja ulevaatlikumaks ja vahem segasemaks. motlen sellega seda, et kui klubide ja mangijate ajalood on uhes pajas segamini.

kui kellegil on ettepanekuid-ideid, andku aga tuld! ka kui kellegil on tahtmist ise kellestki-millestki kirjutada.

Saarlane
21.01.06, 15:31
Võid eraldi staadionidest ka jutte teha. Ja nagu ka keegi kunagi pakkus, võiksid teha jutu teemal, miks Hispaania koondis suurturniiridel alati nii vara välja langeb...

lorenzo
21.01.06, 15:46
Algselt postitas Saarlane

Võid eraldi staadionidest ka jutte teha. Ja nagu ka keegi kunagi pakkus, võiksid teha jutu teemal, miks Hispaania koondis suurturniiridel alati nii vara välja langeb...

ok, votan teadmiseks;) kuigi see teine soov on mingitele uleloomikele joududele rohkem suunatud, see rohkem paranormaalne nahtus ja kellegil vist selgitust polegi, aga no vaatame mis teha annab;)

Jasper
25.01.06, 00:13
Niisiis leidsin aega süveneda lorenzo poolt koostatud Barcelona ajalukku. Hinnang on suhtleiselt kriitiline-minul oleks olnud huvitavam lugeda Barcelona seotusest poliitikaga ning mängufilosoofiast kui sellisest. Pidev faktide jada ei mõtesta lahti just neid \"erilisi momente\"(kui neid ikka peale CL-i võidu on). Mõned jäid lauseehituselt hetkeks arusamatuks näiteks koht, kus Franco käsilased olevat mõrvanud ühe endise presidendi lugesin seda ühe nimena(tegelt oli nagu presidendi nimi+Franco käsilased) ja nii mitu korda :D

Siiski leidsin mõned huvitavad faktid, mille kohta tekkis küsimusi.
Klubi algaastail mainisid ära sellise nime nagu Carles Pujol...küsimus on vist selge ehk mis on tema seos praeguse kapteniga?
Tekkis ka küsimus kuidas on õige öelda kas Camp Nou või Nou Camp?
Lisaks arvan, et oleks võinud lahti mõtestada sellised saavutused nagu Kataloonia karikas ja Copa Latina? Viimane peaks ka Milani auhinnakapis olema ja meie fännidest kroonikud peavad seda kõrgeks saavutuseks ning European cupi(ühtlasi siis ka CL-i) eelkäijaks.

Jasper
25.01.06, 00:41
Niisiis lugesin järgnevalt läbi Huelva ja Bilbao. Huelva puhul väga kommenteerida ei oskagi. Aga Bilbao puhul avastasin, et minu eelmises postis küsitud tingimused olid juba lisatud(klubi nägemus,seos poliitikaga, huvitavat juttu faktide vahelduseks). Ainuke etteheide on ajavormide kasutus. Kuidagi imelik oli lugeda.
Tekkis austus selle klubi vastu :õnnelik:

lorenzo
25.01.06, 00:44
Algselt postitas Jasper

Niisiis leidsin aega süveneda lorenzo poolt koostatud Barcelona ajalukku. Hinnang on suhtleiselt kriitiline-minul oleks olnud huvitavam lugeda Barcelona seotusest poliitikaga ning mängufilosoofiast kui sellisest. Pidev faktide jada ei mõtesta lahti just neid \"erilisi momente\"(kui neid ikka peale CL-i võidu on). Mõned jäid lauseehituselt hetkeks arusamatuks näiteks koht, kus Franco käsilased olevat mõrvanud ühe endise presidendi lugesin seda ühe nimena(tegelt oli nagu presidendi nimi+Franco käsilased) ja nii mitu korda :D

Siiski leidsin mõned huvitavad faktid, mille kohta tekkis küsimusi.
Klubi algaastail mainisid ära sellise nime nagu Carles Pujol...küsimus on vist selge ehk mis on tema seos praeguse kapteniga?
Tekkis ka küsimus kuidas on õige öelda kas Camp Nou või Nou Camp?
Lisaks arvan, et oleks võinud lahti mõtestada sellised saavutused nagu Kataloonia karikas ja Copa Latina? Viimane peaks ka Milani auhinnakapis olema ja meie fännidest kroonikud peavad seda kõrgeks saavutuseks ning European cupi(ühtlasi siis ka CL-i) eelkäijaks.

tanud sulle Jasper kriitika eest, aga mida vastata sulle- esiteks oligi minu mote tuua just valja klubi ajalugu. poliitikaga on seos see mis jutus ka kirjas, sest ametlikult ei voitle klubi kataloonia iseseisvuse nimel, vahemalt mitte ekstreemsel moel. mangufilosoofia on siiski iga treeneri kaekiri ma arvan, voi siis presidendi vms...nii et voib olla tulevikus kirjutan ka Rijkaardist ja teistest treeneritest...selle lause seal presidendi tapmise kohta oleks voib olla toesti pidanud umber sonastama, homme kaine peaga ehk teengi;) luban sulle, et proovin leida seose selle asutajaliikme carles puyoli seotuse meie hetke kapteniga:).. aga nendest karikatest ma raagin ehk teine kord mingis spetsiaalses teemas sobivas kohas, aga hetke lvoin oelda, et Copa Latinat mangiti naiteks Hispaania, Itaalia, Prantsusmaa ja Portugali klubide vahel vahetult enne Euroopa karika algust. aga tapsemalt hiljem.
ja uldiselt oeldakse Camp Nou, kuigi isegi Barcelona kodulehel oeldakse ka Nou Camp, nii et siin jaan ma volgu sulle kui siin uldse on oiget vastust muidugi

wal
25.01.06, 16:09
Huelva kohta niipalju, et on mängitud ka madalamal kui Segunda ja Segunda B-st allpool on veel Tercera, sellest allpool regionaalsed liigad. Viimastel kümnenditel on püsitud küll Segundas ja Segunda B-s, tehes 2 käiku Primerasse, ent 50-60tel oldi peamiselt Terceras.

Liigastruktuurist niipalju, et Primerale on alati järgnenud Segunda, kus enamasti ühes grupis mängiti, varem on ka mitmes grupis olnud(viimati 60tel 2 gruppi). Ajalooliselt järgnes Segundale Tercera, kus on olnud pidevalt juba palju gruppe, viimasel ajal 17-18:igal regioonil oma, Andaluusial kaks gruppi. Allpool on regionaalsed liigad, kus gruppide arvud ja suurused varieeruvad. Suht kitsas oli Tercera 70tel, mil oli 4 gruppi. Segunda B loodi 1977. Algul oli 2 gruppi, 80te teisel poolel restruktureeriti üheks hooajaks ühte gruppi, seejärel jäädi 4 grupi peale mis kehtib tänaseni.

Betis ongi sellepoolest omapärane, et neil on ammu kombeks ebastabiilsus: korduvalt on eduka hooaja järel välja langetud ja siis taas kõrgele kohale naasetud.

lorenzo
25.01.06, 17:47
Algselt postitas wal

Huelva kohta niipalju, et on mängitud ka madalamal kui Segunda ja Segunda B-st allpool on veel Tercera, sellest allpool regionaalsed liigad. Viimastel kümnenditel on püsitud küll Segundas ja Segunda B-s, tehes 2 käiku Primerasse, ent 50-60tel oldi peamiselt Terceras.

Liigastruktuurist niipalju, et Primerale on alati järgnenud Segunda, kus enamasti ühes grupis mängiti, varem on ka mitmes grupis olnud(viimati 60tel 2 gruppi). Ajalooliselt järgnes Segundale Tercera, kus on olnud pidevalt juba palju gruppe, viimasel ajal 17-18:igal regioonil oma, Andaluusial kaks gruppi. Allpool on regionaalsed liigad, kus gruppide arvud ja suurused varieeruvad. Suht kitsas oli Tercera 70tel, mil oli 4 gruppi. Segunda B loodi 1977. Algul oli 2 gruppi, 80te teisel poolel restruktureeriti üheks hooajaks ühte gruppi, seejärel jäädi 4 grupi peale mis kehtib tänaseni.

Betis ongi sellepoolest omapärane, et neil on ammu kombeks ebastabiilsus: korduvalt on eduka hooaja järel välja langetud ja siis taas kõrgele kohale naasetud.

noustun sinuga ses suhtes, et nende madalamate liigadega voib esineda ebatapsusi, enamus andmeid on voetud klubide kodulehekulgedelt. see madalamate liigade susteem on jah, niipalju kui minu olen uurinud, parasjagu segane ja soltubki ajakumnendist. ju siis tuleb eraldi jutt kirjutada;) aga igatahes tanud probleemi pustitusel!

lorenzo
03.02.06, 18:18
nüüd väike ülevaade ka Espanyoli ajaloost üleval! eks ta suht konarlik ole, sest miskipärast on ka suht vähe infot saadaval. aga see selleks.

Saarlane
03.02.06, 19:13
1982.aasta maailmameistrivõistlustel on Sarria staadion mänguväljakuks kolmele mängule: Brasiilia-Argentiina, Brasiilia-Itaalia ja Argentiina-Itaalia.

Siin lõhnab kuidagi imelikult? Kas ühe alagrupi mängud sellel staadionil? Või mis kamm on.

lorenzo
03.02.06, 19:43
Algselt postitas Saarlane

1982.aasta maailmameistrivõistlustel on Sarria staadion mänguväljakuks kolmele mängule: Brasiilia-Argentiina, Brasiilia-Itaalia ja Argentiina-Itaalia.

Siin lõhnab kuidagi imelikult? Kas ühe alagrupi mängud sellel staadionil? Või mis kamm on.
vastu saad siit (http://es.wikipedia.org/wiki/Copa_Mundial_de_F%C3%BAtbol_de_1982)

Jasper
03.02.06, 21:29
Lugesin siis Espanyoli loo ära...eriti hakkas huvi pakkuma fakt, et ollakse kuue edukaima klubi hulgas Hispaanias. Lugesin nagu välja, et nad ainult kolm korda Copa Del Rey karika võitnud ning rohke üleriigilisi või internatsionaalseid saavutusi ette näidata pole.

Ja see pakub ka huvi mida suutis Di Stefano nende värvides ära teha.

lorenzo
03.02.06, 22:03
Algselt postitas Jasper

Lugesin siis Espanyoli loo ära...eriti hakkas huvi pakkuma fakt, et ollakse kuue edukaima klubi hulgas Hispaanias. Lugesin nagu välja, et nad ainult kolm korda Copa Del Rey karika võitnud ning rohke üleriigilisi või internatsionaalseid saavutusi ette näidata pole.

Ja see pakub ka huvi mida suutis Di Stefano nende värvides ära teha.

Di Stefano mängis seal 2 hooaega ja siis lõpetas oma mängijakarjääri Espanyolis. Esimesel hooajal oli ta Espanyoli edukaim 7 väravaga, järgmisel hooajal lõi 4 väravat ja oli 3. oma meeskonnas. Nii et ega ta just edukas polnud seal.

aga edukuse all on siin statistikud mõelnud arvatavasti ka klubi osalus meistriliigas, euroopa karikatel jne.. üldiselt peaks esiviisik olema selline(mitte paremusjärjestuses)- barca, real madrid, atletico madrid, athletic bilbao, valencia

lorenzo
06.02.06, 00:06
Algselt postitas avscol

kui viicid, siis muuda väike viga ära..barca on liiga 17 korda võitnud ja hispaania superkarika 6 korda

ok, mul on need andmed voetud barca kodulehelt, mis on vist 2004.aasta alguse seisuga, seeparast ka selline info seal. aga tanud, parandan ara;)

wal
14.02.06, 18:57
Kuna väide oli \"6 edukama klubi hulka Hispaanias\", siis Primeras mängitud hooaegade arvult ta sinna kindlasti kuulub. \"Hatad\" tegid ju suht algul 4-5a pausi ja 90te lõpul veel 2 aastat väljas, 3 klubi on kogu aeg olnud, Valencia oli algul Segundas ka mitmed aastad, misjärel langeti vaid korraks 80tel välja. Kunagi oli Espanyol vist UEFA finaalis ka 80te lõpu poole, mängisid vist Leverkuseniga 3:0 ja 0:3 ning kaotasid pennaldega. Aga üldbilanss läbi liigaajaloo on negatiivne, sest enamasti on liigatabelis teise poolde jäädud, kuigi on ka medaleid saadud.