PDA

View Full Version : EURO 2008 loosimine

mcnamara
03.01.06, 13:44
Et juba aegsasti ennetada võimalikke ekstsesse, teen siia valmis EM-i loosimise teema. Loosimine toimub Montreux linnas Shveitsis 27. jaanuaril.

Toon ära ka loosiratta nn \"pot\"id:

Grupp 1
Kreeka, Holland, Portugal, Inglismaa, Tshehhi, Prantsusmaa, Rootsi
Grupp 2
Saksamaa, Horvaatia, Itaalia, Türgi, Poola, Hispaania, Rumeenia
Grupp 3
Serbia & Montenegro, Venemaa, Taani, Norra, Bulgaaria, Ukraina, Slovakkia
Grupp 4
Bosnia-Hertsegoviina, Iirimaa, Belgia, Läti, Iisrael, Shotimaa, Sloveenia
Grupp 5
Ungari, Soome, Eesti, Wales, Leedu, Albaania, Island
Grupp 6
Gruusia, Makedoonia, Valgevene, Armeenia, Põhja-Iirimaa, Küpros, Moldova
Grupp 7
Liechtenstein, Aserbaidzhaan, Andorra, Malta, Fääri saared, Kasahstan, Luksemburg, San Marino

Ühte gruppi kuuluvaid meeskondi omavahel kokku ei loosita.
Loositakse 6 seitsmeliikmelist ja 1 kaheksaliikmeline alagrupp. Iga alagrupi kaks paremat pääsevad finaalturniirile 2008. aasta suvel Austrias ja Shveitsis.

Lähemalt siin. (http://www.uefa.com/Competitions/euro/index.html)

marcello
03.01.06, 15:53
Siin ka 7 potis kaheksa tiimi aga kuidas siis on?Kas nii nagu Lenc väidab,et San Marino on nagu omaette kaheksas pott ja tema loositaksegi kuskile gruppi kaheksandaks või võetakse ikkagi suvalt need tiimid 7 potist.Ma pole kuskilt leidnud ühtki üllitist selle kohta,et kaheksas tiim on San Marino

mcnamara
03.01.06, 16:11
Algselt postitas marcello

Siin ka 7 potis kaheksa tiimi aga kuidas siis on?Kas nii nagu Lenc väidab,et San Marino on nagu omaette kaheksas pott ja tema loositaksegi kuskile gruppi kaheksandaks või võetakse ikkagi suvalt need tiimid 7 potist.Ma pole kuskilt leidnud ühtki üllitist selle kohta,et kaheksas tiim on San Marino

Minu arusaamise kohaselt on selles ainsas kaheksases alagrupis lihtsalt kaks meeskonda seitsmendast potist. Millisel moel see asi loosimisel välja hakkab nägema, ei oska öelda.

Võimalik muidugi, et eksin.

mcnamara
27.01.06, 15:07
See teema sai siia ilmaaegu tehtud nagu selgus, aga mis seal\'s ikka. Lõpetame ta väikese omapoolse alagruppide analüüsiga.

Grupp A
Portugal
Poola
Serbia & Montenegro
Belgia
Soome
Armeenia
Azerbaidzhaan
Kasahstan

Tõeline mängude rägastik. 14 kohtumist igal meeskonnal ja ükski ei saa olema nö \"ette kindel\". Vaesed nad kõik. Usun, et Portugal tuleb oma talendika pundiga sellest supist välja, aga teist kohta küll pakkuda ei julge. Poola või Serbia on siiski Soomest ja Belgiast tõenäolisemad kandidaadid. Oleksin küll rõõmus, kui vanad lemmikud belglased jälle vaikselt pead hakkaksid tõstma.

Grupp B
Prantsusmaa
Itaalia
Ukraina
Shotimaa
Leedu
Gruusia
Fääri saared

Kõige kergemini ennustatav alagrupp. Kaks vuti suurriiki mängivad siit end tõenäoliselt läbi. Ukrainlased saavad suvel MM-kogemuse ja tihti järgneb sellisele üllatavale edule tagasilöök. Shotimaa on lihtsalt liiga nõrk, ülejäänutest rääkimata.

Grupp C
Kreeka
Türgi
Norra
Bosnia & Hertsegoviina
Ungari
Moldova
Malta

Endised vihavaenlased Kreeka ja Türgi on jälle koos. Aga seekord on nad kahekesi selged soosikud. Norral läheb raskeks, kui just uusi tippmehi välja ilmuma ei hakka. Ei ole mul 12 mängu kokkuvõttes ka Bosniasse ja Ungarisse suuremat usku.

Grupp D
Tshehhimaa
Saksamaa
Slovakkia
Iirimaa
Wales
Küpros
San Marino

Siin läheb valusaks andmiseks. Nii Slovakkia kui Iirimaa omavad hea juhtimise korral meeskondi, kes kahele soosikule ohtlikuks võivad saada. Slovakkia vs Tshehhi on muidugi hoopis omaette vastasseis. Wales võib siin ka paljudelt punkte näpsata.

Gruup E
Inglismaa
Horvaatia
Venemaa
Iisrael
Eesti
Makedoonia
Andorra

Minu tunded on kahetised. Inglismaad olen ma nagu me kõik siia ammu oodanud, Makedoonia ja Andorra on igas mõttes võidetavad, aga see ülejäänud trio... Venemaa meid enam ei alahinda ja Horvaatia on minu hinnangul idanaabritest veelgi tugevam. Ka Iisrael näitas eelmises valiktsüklis väga südi mängu ja MM-ile pääs ei jäänud neil tegelikult kaugele. Kui ühte sellest kolmikust suudame kokkuvõttes edestada, on hästi.

Grupp F
Rootsi
Hispaania
Taani
Läti
Island
Põhja-Iirimaa
Liechtenstein

Reaalsed edasipääsukandidaadid on kolm esimest. Läti hiilgepäevad on möödas ja Liechtenstein võtab Islandilt ja Põhja-Iirimaalt piisavalt punkte, et ükski neist ohtlikuks ei saa. Ma ei sööks oma mütsi ära, kui hispaanlased 2008. aasta suve rannas peavad veetma. ;)

Grupp G
Holland
Rumeenia
Bulgaaria
Sloveenia
Albaania
Valgevene
Luksemburg

Holland on siit pea kindel edasimineja. Teise kohaga on keerulisem, sest nii rumeenlased kui bulgaarlased on ebastabiilsed. Sloveenia võib hea õnne korral isegi EM-koha endale näpsata.

Ja nüüd tulevaseks parastamiseks ennustus 14 edasipääsejaks Austriale ja Shveitsile seltsiks:
Portugal, Serbia & Montenegro, Prantsusmaa, Itaalia, Kreeka, Türgi, Saksamaa, Iirimaa, Inglismaa, Horvaatia, Rootsi, Taani, Holland, Rumeenia.

Muidugi läheb tegelikult pisut teisiti. Õnnelikku valikturniiri, Euroopa! :)

Malfoy
27.01.06, 15:09
Veits analüssin:
A grupp
Portugal
Poola
Serbia
Belgia
Soome
Armeenia
Aserid
Kaz
Imelik grupp. Arnol ja Jannol on pusimist küllalt. Soomlastele tuleb kaasatunda, nad ei jõua vist kunagi mitte kuhugi. Edasipääsejad võiks olla Portugal ja Serbia

B grupp
Prantsusmaa
Itaalia
Ukraina
Shotimaa
Leedu
Gruusia
Fääri
Leedukatele ilmselt õnn naeratas heade vastaste näol. Ukraina annab kõvad lahingud kindlasti prantsusmaale ja itaaliale. Shotlased on lihtsalt värviks ja grusiinid lendvateks nugadeks staadionil alagrupis. Favoriidid Prantsusmaa ja Itaalia

C grupp
Kreeka
Türgi
Norra
Bosnia
Hungari
Moldova
Malta
Türklastel on head võimalused, seda enam, et kreeklased on väga ebastabiilsed. Alagrupi alumise otsa moodustavad igavad meeskonnad, oma igava mänguga. Äkki Hungari üllatab? Pole võimatu.

D grupp
Tsehhi
Saksamaa
Slovakkia
Iirimaa
Wales
Küpros
San Marino
Ju on Ryan Giggsi saatus selline, et suurturniiril jääb tal mängimata. Tsehhidel ei vedanud juba ma ei tea mitmendat korda loosiga. Huvitav vastasseis on iirimaa-wales. Slovakid pusivad samuti heal tasemel. Edasi peaks ikkagi saksmannid ja tsehhid minema.

E grupp
Inglismaa:õnnelik:
Horvaatia:doh:
Venemaa:kaval:
Iisrael:oih:
EESTI
Makedoonia:doh:
Andorra:õnnelik:
Novot. Inglaste silmade läbi vaadatuna - hea. Mina rõõmustan Inglismaa üle ja Andorra üle. Teistega läheb jebiks(inglismaaga loomulikult ka, aga see melu mis see meeskond siia toob, oijummel) ja eks meite omad peavad ikka pingutama, et eelmise valiktsükli tulemust üle lüüa. Balkanimaa Horvaatia ja selle sugemetega Makedoonia - ei meeldi mulle need meeskonnad.

F grupp
Rootsi
Hispaania
Taani
Läti
Island
Põhja-iirima
Liectenstein
Lätlased peavad küll loosiga rahul olema. Rootsit nad suutsid kunagi võita, taani on nii ja naa tiim, hispaania on neist kõvasti parem, ülejäänud on võidetavad. Meelssamini asetaks eestlased Islandi asemel siia. Rootsi-Taani mängud tulevad printsipiaalsed. Hispaania ja Rootsi vast.

G grupp
Holland
Rumeenia
Bulgaaria
Sloveenia
Albaania
Valgevene
Luksemburg
Holland teeb šahh ja matt ning finaalturniirile. Rumeenia, Bulgaaria ja Sloveenia jagavad teise koha omavahel. Valgevene võtab kindlasti omad punktid ja sogab vett. Ebameeldiv grupp, hea et Eesti siia ei sattinud:õnnelik: .

TrevoR
27.01.06, 15:55
nägin kah loosimist. oleks võinud venemaa asemel tulla saksa või itaalia. Aga peaasi, et inglismaa.

TrevoR
27.01.06, 15:59
mulle meeldib kõige enam Leedu alagrup.;)

orbitaaljaam
27.01.06, 16:12
no ei meeldi mulle see asi kui kaks sümpaatset meeskonda-Taani ja Rootsi samas alagrupis on:(
a mis teha, bai-bai Hispaania :)
ja mul läks igatahes küll meelest maha, et täna loosimine oli:oih:
aga see on vabandatav lõputöö kaitsmisega

mcnamara
27.01.06, 16:36
Soomlased ütlevad oma vabandage väga, jubeda alagrupi kohta, et see on helpohko. (http://www.yle.fi/urheilu/looppi/id28669.html)
Oh seda põhjanaabrite alatist optimismi, nakkaks see vahel meilegi. Muuseas - armeenlaste ja aserite vahelisest mängust ei pruugi midagi (head) tulla. Alles hiljuti Moskva turniiril keeldus Jerevani klubi üldse Bakuu omaga mängimast.

priity
27.01.06, 16:42
Algselt postitas mcnamara
Soomlased ütlevad oma vabandage väga, jubeda alagrupi kohta, et see on helpohko. (http://www.yle.fi/urheilu/looppi/id28669.html)
Oh seda põhjanaabrite alatist optimismi, nakkaks see vahel meilegi. Muuseas - armeenlaste ja aserite vahelisest mängust ei pruugi midagi (head) tulla. Alles hiljuti Moskva turniiril keeldus Jerevani klubi üldse Bakuu omaga mängimast.
Tegelikult sommidele peaks Portugal päris hästi sobima. Kas polnud mitte eelmises EM valiktsüklis kus nad kodus hilisemaid võitjaid kreeklasi kenasti loputasid.
Seevastu Serbia, Poola, Belgia saavad sommidele parajad pähklid olema, ja ka eeldatavalt nõrgemate vastu võib võõrsil väga kergesti hätta jääda.
Mis puutub armeenide ja aserite vastasseisu, siis võiks auhinna välja panna sellele, kes leiab millal aseri ja armeeni jalgpalliklubid või koondised viimati omavahel kohtusid. Minu teada korraldab UEFA oma eurosarjade loosimisi sellisel meetodil, et nende kahe riigi klubid omavahel vastamisi ei saa minna...

cannuman
28.01.06, 17:20
Ei viitsi pikalt kirjutada, aga tooks kähku välja mõned faktid.

Grupp B on 3 meeskonnaga kes Saksamaale sõidavad (ita, Fra, Ukr). Kõik nad võitisd ka oma valikgrupi...

Grupp A ka 3 meeskonnaga MM-il esindatud. Mitte küll nii kõvad kui B grupi tiimid...

Türgi, kreeka, Norra..ühtegi meeskonda MM-il...

Ja lõpuks siis Hollandi grupp. Ainuke tugev kellel tõsiselt vedas.

Niisis kelle jaoks hea kelle jaoks halb...õiglane või ebaõiglane...eks iagüks otsustab. Igatahes kes tahab Euro-l midagi saavutada peab igast valikgrupist edasi pääsema!

lenc
28.01.06, 18:39
Algselt postitas priity

Tegelikult sommidele peaks Portugal päris hästi sobima. Kas polnud mitte eelmises EM valiktsüklis kus nad kodus hilisemaid võitjaid kreeklasi kenasti loputasid.
Soome loputas Kreekat 2002 MM-i valiktsüklis. Siis oli tegu Otto debüüdiga peatreenerikohal. Kreeka poolt oli see lihtsalt ebaõnnestunud mäng, Soome tugevust see ei näita. Juba järgmises mängus oleks Kreeka äärepealt Inglismannidele ära teind, kui Becks poleks lisaminutil karistuslööki sisse keeranud.

lenc
28.01.06, 18:47
Muide, ma ei nõustu siin paljude arvamusega Bosniast. Minu arvates on tegu ikkagi kõvasti arenenud meeskonnaga. Viimases kahes tsüklis on nad oma viimases mängus mänginud otseselt edasipääsu eest ja eelmises tsüklis võeti neil võit Hispaania vastu 97. minutil, sinna kadus ka play-off koht.