PDA

View Full Version : Papa, Sen ja Kunn vangis!

Martin
15.11.01, 14:39
Teema ütleb ise kõik.

Senaator ja Kunn said 5 päeva aresti, PaPa väidetavalt isegi veel rohkem. Põhjuseks on vist: suitsetamine.

Kojamees pääses 300 kroonise trahviga.

Moraal: ärge suitsetage, see toob ainult probleeme.

ugla
15.11.01, 14:43
Ainult suitsetamise eest ???? :viha: Mina kardan
juba meie banaanivabariigis rohkem politseid kui pätte....
Võib-olla nad ei tahtnud pollarite käest narkotsi osta ja
pandi selle eest kinni :D , eino kes ligemal oli kommenteerige mis toimus siis !

kyps
15.11.01, 14:44
See on küll masendav, aga egoistliku inimesena võtan asja ikka enda seisukohast. Tänu sellele, et Sen-i juurde ööbima ei saanud, pidime terve öö selle perversse linna räpastel tänavatel veetama. Kurrradi külm oli:(

Martin
15.11.01, 14:48
Mina ise nägin viimati Papat siis kui politsei ta mängu lõpus ära lohistas.

Papa nõudis seaduse numbrit ja nimetust, mille alusel teda kinni võeti. Politseinik ei suutnud ajakirjaniku märgiga inimese juuresolekul (mina) midagi vastata ja niisama enne ei suutnud ka mitte midagi öelda (kui eemalt kuulasin). Ainuks ühmas korraks, et mingi suits vist.

Papa viimane küsimus: "Kas jäi 0:0?". Vastasin: "Jah."

Mille peale Papa suutis veel lisada: "Kirjuta sellest asjast siin (viide politseile) mingi skandaal kokku."

Kui nad välja saavad, siis võibolla kirjutangi.

tank
15.11.01, 14:53
nägin isiklikult, kuidas korraarmastaja PAPA pirukaletitaga seisvate 14-aastaste tütarlaste peale lõugas. Pätile päti palk. Kui oled nõo juhtumisi sinimustvalgeks võõbanud, ei anna see õigust kotkaks muutuda.

jansa
15.11.01, 15:38
Skandaal puhutakse ülesse homses SLÕhtulehes ja vast ka Postimehes(kui jõuame intervjuu veel täna ära anda) Igatahes Schvede ja Visnapuu olid maijad intriigi ülesse puhuma.... Politseile malka!!!

erx
15.11.01, 15:41
Orginally posted by tank

nägin isiklikult, kuidas korraarmastaja PAPA pirukaletitaga seisvate 14-aastaste tütarlaste peale lõugas. Pätile päti palk. Kui oled nõo juhtumisi sinimustvalgeks võõbanud, ei anna see õigust kotkaks muutuda.
No siis on kyll talle paras, aga kui ta täispeaga muutubki siukseks tolguseks, siis on mul tast pigem kahju

Leivo-Tigu Vimb
15.11.01, 15:46
üldiselt ma olen Tankiga täitsa ühel nõul...iga fänn ei ole püha ja kui ikka käituda ei oska normaalset staadionil, siis istugu kodus ja räusaku seal. Suitsetamine on selline jeeli-jeeli teema, aga üldiselt see sellisel avalikul üritusel võibki keelatud olla... Jah, politseis on kohutavalt palju idioote, aga ei maksa sellega omade idiootsusi õigustada, nende käitumist on ennegi nähtud

Aramis
15.11.01, 16:11
Suitsetamine pole nyyd kyll mingi argument.Täiesti mõttetu ettekääne,kuid samas ma kujutan ette olukorda ,sest olen paar korda PAPAt purjus peaga ysna agresiivsena näinud.Seega ju ta lällas seal liiga kõvasti ja teemal ,mis otseselt vutti ei puudutanud.Aga ikkagi - politsei on meil mõttetu,välja õpetamata yxus.

Ertai
15.11.01, 16:14
paras!?Kle need kes paras ytlevad on ainult väega vähe postitusi..paar ykki aint...äkki on medid raiped?:viha:

yheksa
15.11.01, 16:16
Aga mille pealt tenüüd seda skandaali siis ikkagi üles puhute? Selle pealt, et viidi minema politsei poolt? Naljatilgad...
Politsei ikkagi üldjuhul ilma põhjuseta ju ei vii kedagi minema.
Siinkohal olen ka Tanki ja Leivo-Tigu Vimb'ga (küll on alles nimi) nõus, et kui ikka käituda ei oska pole mõtet ka hiljem plõksida.
Ma pakun välja, et nimetatud kodanikud suutsid politseinikele suhtkoht ebatsensuurseid väljendeid öelda ja muud moodi solvata ja see juba ON ametiisikute solvamine, ning selle eest kedagi aresti panna on tegelikult õige.
Ja KUI suitsetamineo n territooriumi valdaja (siis FC Flora) poolt ka keelatud staadionil siis on normaalne, et politseinik seda ütleb suitsetajale.
Ma kujutan ette stsenaariumit:
Politseinik - vabandage palun ärge suitstage siin
Rikkuja - MIDA?
Politseinik kordab ennast
Rikkuja - kukub selle peale ennast õigustama ja politseinikut mendiraipeks sõimama.

On see normaalne?

Ertai
15.11.01, 16:20
Orginally posted by yheksa

Aga mille pealt tenüüd seda skandaali siis ikkagi üles Politseinik - vabandage palun ärge suitstage siin
Rikkuja - MIDA?
Politseinik kordab ennast
Rikkuja - kukub selle peale ennast õigustama ja politseinikut mendiraipeks sõimama.

On see normaalne?

Ei ole normaalne...

Hellik
15.11.01, 16:30
Tooliga loopimisest. Politsei pidas mingi venna kinni, kes jaoskonnas ajas asja tugevalt tagasi.Turvaja seletuskirjas oli märgitud, et loopija oli rohelise jopega. Politseisse viidud vennal oli aga teist värvi jope (vist sinine). Nii, et täielik eksimus mentide poolt.
Ametiisiku solvamise süüdistus on ka täielik jura. Turvaja väitis, et keegi oli näidanud teatavat zhesti. Kui see nii oli, miks siis selle süüdistusega kahel inimesel käed raudu pandi. Valik oli täiesti SUVALINE, jäin lihtsalt esimesena ette.
Turva-jobu tegi veel tähtsa näo pähe öeldes "See käitus ülbelt jne." F.Y. ma ütlen

kojamees
15.11.01, 16:33
Kui keegi midagi ei tea vaid oletab siis lõuad pidada.Käisin politseis ,võtsin osa kogu jandist.Kuna mulle muud süüd pold panna kui suitsetamine ja ma keeldusin kategooriliselt,väänati mulle 300.-.Samas suitsetasid staadioni territooriumil turvatöötajad,politseinikud,V.I.P.id ja teenendav personaal.Mix mina .Sest olen juba pool aastat kaine(ampull perses) ja ainuke kes sekkus konflikti.Täpsemalt üksikasjadest hiljem -teen tööd praegu.:viha:

yheksa
15.11.01, 16:37
Ei usu mina, et turvad ja politseinikud suitsetasid. See selleks.
Ütleme, noh näiteks 95% kindlusega väidan ka, et teenendav personal ei suitsetanud. Ja vaevalt ka VIP'd.

erx
15.11.01, 16:40
Orginally posted by Ertai

paras!?Kle need kes paras ytlevad on ainult väega vähe postitusi..paar ykki aint...äkki on medid raiped?:viha:
Ma ei saanud sinu esimesest lausest ästi aru ... Eestikeeles paluks? Kui PaPa tõesti nii vaking närviaige on siis, ta on ikke paras kuzik ikka kyll. Aga kui see, et ta mingite noorte plixide peale lougas, tosi pole vabandan ma ta ees.
Mendiraibete kohta : 2/3 on raiped 1/3 (noored/moistvad) on normaalsed. Nad kipuvad arvama, et on tegijad ja targad. Ise toetan kitsede "türmi" (kojamehe laulust) saatmist. Ja nende kallal tuleb ikka soimelda kyll .

13
15.11.01, 16:45

Ei usu mina, et turvad ja politseinikud suitsetasid. See selleks.
Ütleme, noh näiteks 95% kindlusega väidan ka, et teenendav personal ei suitsetanud. Ja vaevalt ka VIP'd.

Kle, mees ah teie ei suitseta.See FC Flora naiskond kes seal mingite lipikute jagamisega tegeleb sealt suitsetab nii mõnigi.Ise olen mitu korda peale sattunud kuidas 15 aastane tüdruk suitsetab.

Häbi peaks Floral ja EJL liidul olema kes ei suuda oma tulihingelisi poolehoidjaid kaitsta.

yheksa
15.11.01, 16:49
No see ongi see 5%, mis 95'st üle jääb :-)

13
15.11.01, 16:52

No see ongi see 5%, mis 95'st üle jääb :-)

Tead sa ajad nii lolli juttu, et ei oskagi kohe midagi öelda.Samas oli mul staadionil nii mõnigi sõber kes ei olnud nn. fänni sektoris.Need olid suitsu kiskunud nii mis kole ja keegi ei olnud kobisenud.SUITSETAMINE OLI LIHTSALT ETTEKÄÄNE!!!

yheksa
15.11.01, 16:56
No kui lolli siis lolli.
Kas see suitsetamine just ettekääne oli aga see oli see millest alguse sai see jama.
Põhiline süüdistus on ju ikkagi politseinike solvamine. Ja seda tegid nad seetõttu, et neil paluti mitte suitsetada.
Seda ju peate ka ometi mõistma, et fännid on pisut väljakutsuvama käitumisega ja neile pööratakse rohkem tähelepanu.

13
15.11.01, 17:04

No kui lolli siis lolli.
Kas see suitsetamine just ettekääne oli aga see oli see millest alguse sai see jama.
Põhiline süüdistus on ju ikkagi politseinike solvamine. Ja seda tegid nad seetõttu, et neil paluti mitte suitsetada.
Seda ju peate ka ometi mõistma, et fännid on pisut väljakutsuvama käitumisega ja neile pööratakse rohkem tähelepanu.

Samas peaks fännid olema ka JALGPALLI LIIDU JA FLORA poolt suurema kaitse all.KUI meid ei oleks oleks staadionil suht nüri olla.Keegi ei laulaks ega midagi.

KALA MÄDANEB ALATI PEAST!!!

yheksa
15.11.01, 17:08
Huvitav mida Sa selle kaitse alla silmas pead?

mihkel
15.11.01, 17:08
Mulle on juba pikemalt aega tundunud, et EJL on fännidest täitsa pohhui.
Idiootsus on EJL poolt lasta sel sündida.Viiakse minema fännid kes aastaid on koondist toetanud. Jalgpalli ei mängita FIFAdele ja EJLdele, vaid rahvale. Ja fännid teevad mängust Mängu.
EJL peaks lõpuks aru saama ja toetama fänne, mitte palkama mängudele suvalisi turvajaid, kellel isegi puudub mingisugune kõige väiksem arusaam jalgpallikultuurist.

13
15.11.01, 17:12

Huvitav mida Sa selle kaitse alla silmas pead?

Ma hakkab vaikselt juba s*tt keema, aga ma annan sulle andeks sa oled ju FLORA süsteemist.

yheksa
15.11.01, 17:15
Süsteem ei puutu asjasse praegu.

Ametniku solvamine ei ole jalgpallikultuur. See on kõige otsesem seaduserikkumine. Ja ei tasu loota, et seaduserikkumise poolt oleks FCF või EJL.

On olemas reeglid (võimisiganes), mis Smutov enne postitas. Kui neid rikutakse saab karistuse just EJL või mängu korraldav klubi ja ei maksaks lootagi mitte, et hakatakse kaitsma fänne, kes reegleid rikuvad.

13
15.11.01, 17:22
Tea miks siis Flora naiskonnas neis suitsetajaid hoitakse nagu s*tta pilpa peal.Flora süsteemi mängijad ei TOHI JU SUITSETADA EGA JUUA

yheksa
15.11.01, 17:27
See läheb juba teemast väga välja ja kirjuta mulle isiklikult kui Sul on mure, sest vaevalt teised tahavad meie kahekõne lugeda.
Aga teadmiseks - mitte kõik tüdrukud, kes seal tööd tegid ei ole Flora naiskonnas.

13
15.11.01, 17:29

See läheb juba teemast väga välja ja kirjuta mulle isiklikult kui Sul on mure, sest vaevalt teised tahavad meie kahekõne lugeda.
Aga teadmiseks - mitte kõik tüdrukud, kes seal tööd tegid ei ole Flora naiskonnas.

Ja Flora süsteemi töötajate mure on see kuidas ,aga saaks rohkem Pohlaku ees lömitada ja pugeda.See tydruk keda mina mõtlen mängib kohe kindlasti FLORA naiskonnas.

moochie
15.11.01, 18:07
PaPa välja saanud!
Vähemalt Delfis on selline kirjutis...
Olevat 4200 Eek-u trahvi saanud!
Aga tegelt mine tea, äkki on kellegi loll nali?!

kojamees
15.11.01, 18:34
Jutt õige käis siin minu juurest läbi.:õlu:

Jaan
15.11.01, 18:34
Ilgelt loll ettek22ne on see suitsetamise v2rk kyll. Niipalju kui mina Lillekas olen k2inud, siis Hollandi m2ngul l2ks teisel poolajal kyll ikka j2rjest neid pulkasid. L2hiymbruses sai ka ikke mitu tegelast minu pakist osa. Keegi ei kobisenud. Yleyldse v6iks rohkem t2helepanu p88rata sellele, et inimesed piletita sisse ei roniks. Neid ikka j2tkub.

kojamees
15.11.01, 18:50
Kui me räägime solvamisest siis mina juhtisin pollari tähelepanu sellele et ta ületab võimu piire,käitub solvavalt kogu Eesti Politsei nimel,Määrib mundri AU.Kui ta rebib inimesi õlast,annab vopse selga ja vastu õlga,ei tutvusta ennast ja ähvardab kodanikke.Ma ütlesin seda ka pollaritele ja ajakirjanikele et see venelasest politseinik ei sobi töötama Jalgpalliga seonduvatel üritustel.Ikkagi on tegu rahvusvahelise spordisündmustega ja tema kui Võimuesindaja ei saa lubada endale sellist käitumist.Ma teen sellekohta ka ametliku kaebuse.Las saadavad ta prügimäele patrullima.:kratsti:

erx
15.11.01, 19:30
welcom back koja:baibai:
räägi täpsemalt, kuda need mendid peksma kippusid, aga see, et ta oli venelane seletab koik (omad kogemused, hehe)

greenday
15.11.01, 20:04
Orginally posted by kojamees

Kui me räägime solvamisest siis mina juhtisin pollari tähelepanu sellele et ta ületab võimu piire,käitub solvavalt kogu Eesti Politsei nimel,Määrib mundri AU.Kui ta rebib inimesi õlast,annab vopse selga ja vastu õlga,ei tutvusta ennast ja ähvardab kodanikke.Ma ütlesin seda ka pollaritele ja ajakirjanikele et see venelasest politseinik ei sobi töötama Jalgpalliga seonduvatel üritustel.Ikkagi on tegu rahvusvahelise spordisündmustega ja tema kui Võimuesindaja ei saa lubada endale sellist käitumist.Ma teen sellekohta ka ametliku kaebuse.Las saadavad ta prügimäele patrullima.:kratsti: Õige jutt, nägin seda ise 1 meetri kauguselt. Need võmmid ronisid seal kogu aeg üle mu selja ja ei lasknud trummi mängida.

Aga kes see siis selle tooli alla viskas? See oli küll väga mõttetu tegu. Poleks just mõnus sellega vastu pead saada.

aazik
15.11.01, 20:19
/me nägi kuidas fännisektori taga passiv turva I poolajal non-stop suitsu kiskus.
/me nägi ka ilusti seda, kudas muukeelse aktsendiga pollar Kojamehele rusikaga vasta käsivart virutas peale seda, kui viimatimainitu küsis 'miks ma sinuga kaasa pean tulema?'.

Tõepoolest tekkis küsimus, kes keda korrale kutsuma peaks.:kulm:

indrek
15.11.01, 20:32
minu meelest võiks protesti märgiks fännklubi järgmisele mängule mitte ilmuda, kui poolehoidjatesse suhtutakse nagu koertesse. Jalgpallihaigla või eesti fännide ühendus võiks selle kohta mingi kirja või üleskutse teha.Huvitav kellepärast seda mängu peetakse, kas pealtvaatajate vi turvajate pärast.
Las mängivad siis omaette, või vahetavad turvafirmat.
Mõni tüüp istus pool õhtut lambist tsemendil ja neil käparditel jääb õigust ülegi?
OK, tooliviskamist võib huligaansuseks tembeldada, aga ühe tooli pärast ei saa ju kuus tüüpi kinni minna? Suitsetamise pärast kedagi kongi viia No comments

Ertai
15.11.01, 20:54
Ennegi on juhtunud,et mendid teevad sigadusi:viha: ...kuigi mõned siiski on normaalsed ka:)
Kui ma Eesti-Küprost käisin vaatamas veel üks vene keelt kõnelev umbkeelne turva mölises,arvates,et talle midagi halba öeldi:kisakõri: ...tulex mängudele ikka inimesi valida, mitte toppida neid,et töö tehtud saax....nt. Inglismaal on õiged mehed platsis!Käivad rahulikult ning probleeme pole,kuni ennast enam-vähem suudetaxe hoida normaalsena,kuna seal ikka turvad jagavad,mis on jalgpall!

kojamees
15.11.01, 20:55
Ex protesiaktsiooniks mängule demonstratiivselt mitte minna ole päris karm šest küll.Kuigi järgmine koondise mäng on kevadel(juba vaibund) ja Venemaaga(liiga põnev),ei olex aktsioonil suurt mõtet.Kuid ette tuleb midagi ikkagi võtta.Eelkõige tulex rääkida turvade pealikute ja pollarite omadega.MIS asi on jalgpall ja kuida seda pealtvaadatakse.Soovitada vaadata Euronewsi ja Eurosporti!!!:hüppenöör

jots
15.11.01, 20:59
Hmm, ei süüdistaks kõiki politseinikke, enamik täitis ainult käsku, "põhitegijad" olid kaks vanaldast ülemust, kellel võim üle pea tõusis.
Esimesed kaks fänni viidi ära poolajal, tuli jube punt politseinikke võeti kaks meest kaasa ja mindi minema.

Fännid muutusid veidi trotslikuks. Teravaid siiski eriti ei võetud, teine poolaaeg alagas peale ja siis läks komejandiks lahti. Vanur hakkas fännitribüüni ees järsku visklema ja kõigi peale näpuga näitama. PAPA minu meelest oli suhteliselt vaikselt ja enam-vähem kainelt kõige eesrinnas kiskus suitsu vaatas mängu. Korraga hakkas mundrimees nõudma, kustuta suits jne. Arvestades poolajal toimunud intsidenti oleks enamik fänne politseiniku pikalt saatnud - eriti veel mingi mõttetu asja peale.

Ütlen ausalt selline asi nagu suitsetamis keeld - kuulen esimest korda. Üks politseinik kelle käest küsisin ütles ebaleval ilmel, et avalikus kohas ei tohi vist suitsetada.

ESITEKS, pileti peal pole kirjas, et staadionil on suitsetamine keelatud.
TEISEKS, tsiteerin Tallinna linna avaliku korra eeskirja:
on keelatud suitsetada ühissõidukis ja üldkasutatavas hoones, välja arvatud selleks ettenähtud kohad.

Kui vabas õhus olev staadion kuulub üldkasutatava hoone alla, siis oleks Flora, EJL poolt äärmiselt tore, kui nad kusagil märgiksid ära ka selle reegli, et suitsetamine on keelatud.

Ja tooli viskas staadionil alla konkreetselt hoopis teine mees.

Põhimõtteliselt tegemist oli sellega, et politseinikute ülemusel jooksis juhe kokku ja ta mõtles, et on kunn.

EESTI FÄNNE represeeritakse.

Lahendused.
1. Avalik kiri EJL, koondise peatreenerile, ajakirjandusele. Kus
palutakse koondise fännidesse tolerantsemat suhtumist võimuesindajate poolt. Et fänn võiks tunda ennast fännina kartmata mängule kaasa elamise eest vangi sattuda ja fabritseeritud süüdistuse alusel trahvi maksta.
2. Järgmise koondise mängu boikoteerimine. Fänn tuleb jääkülmale staadionile, elab koondisele kaasa ja politsei võtab ta sellepärast kaasa (sõimas ebatsentsuursete väljenditega vastaseid) krt tegemist on jalgpallifännidga, kes elab oma meeskonnale kaasa, vastased ei saa nagunii halligi aru.

(Kirjas tuleb mainida, et fännidel pole midagi EJL / Flora poolt kehtestatud reeglite vastu ja aktsepteerib neid igati, kuid kui politseinikud hakkavad välja mõtlema põhjuseid, et toimeta väljakult vangi neile ebasümpaatseid isikuid - see ei ole vastuvõetav)

Ertai
15.11.01, 21:07
Peax need kuradima teenistujad,kes suitsetavad filmi- või fotolindile jäädvustama...siis esitada need...seestpoolt saab ta nagunii siis karistada....ja kui tuleb text et pole keelatud suitsetamine siis nad ise on sees,kuna protokollid on alles,nendest kes suitsu pärast kinni kukkusid...veel peax neid alaealisi suitsetajaid jäädvustama...

erx
15.11.01, 21:10
See Flora mäng tõotab huvitav tulla ja tuleb endale tedvustada, et Flora & EJL on idee poolest 2 eri asja. Minu arvamus oleks, et boikott Flora mängu vastu on mottetu

kojamees
15.11.01, 21:12
Mina leian ja juba ähvardasin.ET meie teeme avaliku pöördumise Välisministeeriumile:et nad hoiatax teiste riikide Jalgpalli liite nende poolehoidjaid:võimalike ohtude eest Eestis.ET Eesti politsei ei ole veel valmis jalgpallivõistlustel korda pidama,kuna nad on häälestatud fännidesse negatiivselt.ET Välisfännid arvestax et kõige lahjem karistus kui sul pole isegi lõhnasid juures on süüdistus avalikus kohas ja trahv 17 USD.Kui sull on aga lõhnad juuses siis varuda 5-15 päeva arestimaja pärast.Pürotehnika puhul eluaegsega. õlu:

erxx
15.11.01, 21:19
Kõiki kinnivõtmisi ei saa kommenteerida, aga esimest kahte nägin küll ise kõrvalt - äkki ilmusid mendid tribüünidele, vaatasid ringi ja osutasid äkki Rootsi kunni poole käega. Astusidki ligi ja tirisid kaasa. Mina ja keegi minu kõrvalt (vist Mayhem) hakkasime mentidelt pärima, et miks Tom ära viiakse. Mendid muutusid kohe agressiivseks. Kohe minul ja (Mayhemil) õlast kinni ja "tulge kaasa":D. Mina vastasin, et pole midagi valesti teinud ja lasti lahti. (Mayhem) aga nii ei jätnud ja küsis uuesti et miks siis Tom ära viiakse ja mendid otsustasid seepeale, et (Mayhem) on kaa "paha" js kah vaja kaasa võtta:kratsti: . Mul vajus küll selle peale jahmatusest suu lahti. MIS PAGANA POLITSEI MEIE RIIGIS KÜLL EKSISTEERIB?

indrek
15.11.01, 21:20
Minu meelest ei ole mängule minemata jätmine karm zhest. NTX Järgmisel mängul (minu pärast kasvõi flora-kasahhi homme) oleks üleval ainult üks suur plagu. "Protestiks politsei ja turvatöötajate vägivalla vastu, ei tule fännid sellele mängule vms".
Minu melest on asi kuum. Ja rauda tuleb nii kaua taguda. Kui EJLil või floral (olgem ausad asi on sisuliselt üks ja sama) on pealtvaatajaid vaja, siis äkki teevad sellest järeldused ja võtavad nõuks kas kokku leppida mingis asjus. Ilmselt on oma sõna siin ka meeskonnal - kellele meeldiks tühjade tribüünide ees mängida?

Iseasi on, kas see probleem on piisavalt tõsine. Kui on, siis tuleb asi ära teha.

indrek
15.11.01, 21:25
Protestiks politsei ja turvafirma vastu boikoteerivad fännid mängu.

või midagi sellist oleks ehk parem.

jots
15.11.01, 21:46
Turvatöötajatega probleeme ei olnud, ja minu teada ei olegi eriti olnud. Probleem tekkis kahe paksu politseiisandaga, kes arvasid on tegijad. Turvatöötajad võib mängust välja jätta - kui kedagi represseeris mõni turvatöötaja, siis loomulikult peab neidki mainima, kuid üldjuhul pole koondise mänge vaadanud erafirma turvajatega mingeid probleeme.
Põhjus võib-olla selles, et nad teavad oma võimupiire suht hästi ja neil pole sellist asja nagu karistamatuse tunne.

Kellegil pilte sündmustest teha ei õnnestunud või?

raido
15.11.01, 22:01
Niisiis uurisin välja mille vastu siis need kodanikud eksisid, siin on tulemused (andmed võtsin tallinna linna kodulehelt):

5.13 SUITSETADA ühissõidukis ja üldkasutatavas hoones, välja arvatud selleks ettenähtud kohad.
(Seal küll pole öeldud et suitsetada ei tohi avalikus kohas, aga staadion vaevalt suitsetamiseks ettenähtud koht on)

5.14 ilmuda AVALIKKU kohta JOOBUNUNA, samuti tarbida alkohoolseid jooke või õlut selleks mitteettenähtud kohas.
(Seda paragrafi on küll eiratud)

Tooks ka veel ära mõiste AVALIK KOHT:

AVALIK koht on iga territoorium, ehitis või ruum, mis on antud üldiseks kasutamiseks või mis tegelikult on üldkasutatav (väljak, tänav, tee, park, haljasala, kalmistu, STAADION, lauluväljak, botaanikaaed, vabaõhumuuseum, lõbustuspark, loomaaed, estraadilava, turg, rand, suplemiskoht või muu puhkeala, vaateplatvorm, hoov, hoone, rajatis, teater, kino, klubi, toitlustusettevõte, restoran, baar, kauplus, võimla, käimla,
saun, ettevõte, elamu, elamu trepikoda, ühissõiduk jms).

jots
16.11.01, 02:11
5.13 SUITSETADA ühissõidukis ja üldkasutatavas hoones, välja arvatud selleks ettenähtud kohad.
(Seal küll pole öeldud et suitsetada ei tohi avalikus kohas, aga staadion vaevalt suitsetamiseks ettenähtud koht on)
Suitetamine avalikus kohas on lubatud. Suitsetamise keeled ühissõidukis ja üldkasutatavas hoones on mõeldud ülejäänud linnakodanike - mittesuitsetajate kaitseks. Kui staadionil ei häiri isegi nina alla tossutav suits mitte kedagi.
Kui avalikus kohas suitsetamine oleks keelatud nagu väitsid härrad politseinikud, siis peaks ainult seisma tänaval ja järjest vastutulevatele inimestele trahve laduma - absurdne.

Miq
16.11.01, 02:49
Teeks ettepaneku et kõik huvilised tuleks homme päeval kuhugi kokku ja arutaks seda mängu boikotti. Minu arust on see praegu ainuvõimalik viis EJL-le ja Florale ja Pohlakule midagi selgeks teha. Et näiteks üks mees viiks jubaindreku väljapakutud palgu staadionile. Fännid ise võiks ju näiteks istud raudtee ääres ja viinuskit lasta. Või noh, mdagi igatahes PEAB tegema.:viha:

jots.
16.11.01, 08:33

Süsteem ei puutu asjasse praegu.

Ametniku solvamine ei ole jalgpallikultuur. See on kõige otsesem seaduserikkumine. Ja ei tasu loota, et seaduserikkumise poolt oleks FCF või EJL.

On olemas reeglid (võimisiganes), mis Smutov enne postitas. Kui neid rikutakse saab karistuse just EJL või mängu korraldav klubi ja ei maksaks lootagi mitte, et hakatakse kaitsma fänne, kes reegleid rikuvad.

Mina tean kõikke teie ei tea midagi olen suur ja lehvitan tiibu.

martin007
16.11.01, 10:02
kas sellist Eestit me siis tahtsime?

yheksa
16.11.01, 10:33
> Suitetamine avalikus kohas on lubatud.

Staadion on "üldkasutatav hoone"

> Kui staadionil ei häiri isegi nina alla tossutav suits mitte kedagi.

Usu mind häirib ja kuidas veel.

kojamees
16.11.01, 10:36
Arvestades tänast tuulist ilma võix tõesti mitte minna ja panna ainult plagu "Protestiaktsioon politsei omavoli vastu".Kasahhi teadupoolest ju välisriik ja asjal rahvusvaheline mekk mann.:lahe:

jansa
16.11.01, 11:22
koguneks mingiks ajaks mingis kohas ja arutaks tekkinud olukorda.... boikoteerimise idee oleks kindlasti effektiivne.
Paneks Pohlakut ja EJLi kukalt kratsima kuidas tehtud kulutused uhkele staadionile tagasi saada kui mängud hakkaksivad toimuma tühjadele tribüünidele....Kas plagu(lipu) suudaks õhtuks valmis teha?
Samas teeksime ettepaneku Eesti Politseile tõhustama valvet ja patrulli sellisel populaarsel avalikulüritusel nagu Õlle Summer sest oi-oi-oi kui palju inimesi nad sealt saaksivad menti viia kes kõik puhta purjus ja oh seda õudust - tõmbavad avalikus kohas ja - üritusel suitsu. Mitme kvartaliplaan saaks kohe täidetud ja kursandid kohe paar kuppu peale heade töö tulemuste eest.

yheksa
16.11.01, 11:30
Aga kas Te ei arva, et politsei võtab selle plakati/lipu/misiganes kohe maha?

Ma ei laida maha Teie ideed, aga niimoodi jääb see vägagi nadiks. Nö ülejäänud rahvas (mittefännid) ju ei tegai, miks ei ole kohal fänne!

jansa
16.11.01, 11:45
.... siis saavad teadma ja las loevad lehti ka, lisaks raadio pasundab kuidas kõikvõimas EP ja EJL korda majja loovad ja "muste nimekirju" koostavad. Aga kindlasti märkavad seda jalgpallifunktsionärid ja loodame et teevad sellest oma järeldused. Igatahes käed rüpes istumine ja nina nokkimine ka lahendusi ei too kui me tahame siinmail jalgpallikultuuri edasi juurutada. Olen Prantsusmaal MMil ja Hollandis/Belgias EMil kohapeal paar nädalat olnud ning fänninud ja pole kunagi tundnud mingit ängistust politsei suhtes pigem on ta mingi varjatud turvatunde tagaja..erinevalt meie koondise viimaste mängude atmosfäärist Lilleküla staadionil, mil tekib perversne refleks et kui väga kõvasti röögid või kargad siis kohe keegi juba rabab sind õlast ja veab statkalt minema. Õnn et ma suitsu ei tee...

kojamees
16.11.01, 12:01
Jansa aga nad tõlgendavad ka kõiki võimalikke šeste omamoodi ja arvavad et kõik on suunatud neile.Nad pole aru saanud et ei esine Politsei puhkpilliorkester mida vaatama tuldi vaid Jalgpalli ja kahte erinevat Meeskonda.:D

indrek
16.11.01, 12:08
kui otsustame mängu boikoteerida ja enda puudumisest ainult plaguga teatada, siis et asi on kiireloomuline kas äkki saaks mõne praeguse lipu tagakülge kasutada?

keegi siis paneb selle üles ja pärast mängu korjab ära.

yheksa
16.11.01, 12:33
Pärast mängu ei ole Sul küll midagi korjata.
Usu mind, see korjatakse sealt politseinike poolt ammu enne teid ära.

Ma ei ole praegu kellegi poolt ega vastu aga see on kaunis tõenäoline. Niiet ma ei soovitaks mõnd oma lippu ohvriks tuua!

kojamees
16.11.01, 12:39
Asi lihtne siis tuleb Politseil peale Papa salli (mis politseis politsei silmadeall ära varastati ) ka lipuga kaasnevad kulutused kinni taguda.See on juba Materjaalse kahju tekitamine.:õlu:

aiFo
16.11.01, 13:26

Asi lihtne siis tuleb Politseil peale Papa salli (mis politseis politsei silmadeall ära varastati ) ka lipuga kaasnevad kulutused kinni taguda.See on juba Materjaalse kahju tekitamine.:õlu:

lisaks materiaalsele kahjule on sallil ka emotsionaalne väärtus... no kyll ikka väljendi m6tlesin välja...:)

kyps
16.11.01, 15:14
Jah, midagi head pole hetkel politsei kohta ütelda.

Näiteks endale teed tehes tõukas üks võimuesindaja, minu kõrval seisnud Anz Antzoni ühe pingirea võrra allapoole. Ime oli et ta püsti jäi ja päris alla ei lennanud.

Anzu ütluse peale, et võiks nagu vabandada vähemalt sai tont päris kurjaks, aga kuna keegi teine oli juba sihikule võetud, otsustas hr. politsei selle asja sinna paika jätta.:kratsti:

jots
16.11.01, 15:47
Tegelikult on fännid EJL poolt kehtestatud staadionil käitumise reeglitest eeskujulikult kinni pidanud. Kui keegi on staadionil joomise eest minema viididud, siis mitte ükski fänn pole protesteerinud. Reeglid on paigas ja fännid peavad neist kinni.
Asi läheb müstiliseks aga siis kui EJL, politsei hakkavad paika pandud mängupiire enda kasuks ringi nihutama.
Järgmine mäng tuleb ütleb suvaline politseinik, et ära seisa püsti ja ära karju. Normaalse mõistusega inimene julgeb kahelda politeiniku käsu seaduspärasuses - ja lähedki juba politseieskordi saatel kongi poole - põhjus politseinikule vastuhakk ja rahu rikkumine avalikus kohas.

Teadupärast, ei tohi ju avalikus kohas täiest kõrist lõuata.

Krt, kojamees, papa, (ja mõned kaine mõistusega inimesed nagu smutov, poborsky) minge rääkige kahvli tegijatega - 100 % olete järgmine neljapäev televiisoris, kui kohapeal oleks veel staadionil vägesid juhatanud politseiülem ja EJL esindajad - nalja kui palju, äkki jõutakse konkreetsete lahendusteni. (Tore oleks kui fännid teaksid mida võivad teha ja mida ei või teha, mitte ei mõelda käigupealt uusi reegleid välja)

Saatesse võiks kutsuda ka mõne kodumaal viibiva välismängija-koondislase, las räägib kuidas jalgpalliriikides asi käib.

Repserto LuaLua
16.11.01, 17:32

Ma ei ole praegu kellegi poolt ega vastu aga see on kaunis tõenäoline. Niiet ma ei soovitaks mõnd oma lippu ohvriks tuua!

Siis on ju veel selline variant, et see keegi, kes lipu üles paneb, jääb otsatribüünile terveks mänguks - kuid seisab seljaga mängu poole :) kui politsei hakkab lippu jõuga ära võtma, võib kasutusele võtta muid meetmeid - siduda lipp enda külge ja ise absoluutselt mitte miskit vastupanu osutada - proovigu siis härrased politsei nikud lippu ilma vägivallata omistada.

erx
16.11.01, 17:39
aga kes viiciks 100 eeku maksta ja külmetada tühja kohta vaadates

gaskoff
16.11.01, 17:58
Orginally posted by LuaLua
Siis on ju veel selline variant, et see keegi, kes lipu üles paneb, jääb otsatribüünile terveks mänguks - kuid seisab seljaga mängu poole :) kui politsei hakkab lippu jõuga ära võtma, võib kasutusele võtta muid meetmeid - siduda lipp enda külge ja ise absoluutselt mitte miskit vastupanu osutada - proovigu siis härrased politsei nikud lippu ilma vägivallata omistada.
Väärt idee!! Selle sada eeku + mingi Jäägermeistri, mis seest soojaks lööb (peale mängu muidugi) võiks isegi kamba peale välja teha.

mihkel
16.11.01, 21:56
BOIKOTT!

Siim
16.11.01, 22:53
Mnjaa, eks see asi on nagu ta on. Kuna ise viibisin üldse staadioni teises otsas ja kumbagi olukorda (suitsetamine ja tooliloopimine ei näinud, ei hakka ka kommenteerima. Muidugi veidi imelik, et tooliloopimine nii kõva teema on, eriti veel selle kõrval, mis toimus Portugali-Angoola mängu 62. minutil.

Aga lipp kirjaga "Boikott" oli hea mitu sekundit spordiuudistes ekraanil, nii et see täitis oma funktsiooni.

shepard
17.11.01, 02:47
oodake! kas siis oli miski boikott ja vastasseis ka või? Ja kas lipp jäi alles?
Ise kahjuks ei saand osaleda :(
Muljed mängust igal juhul abiks!

Wuppi
17.11.01, 20:24
Orginally posted by jots

Järgmine mäng tuleb ütleb suvaline politseinik, et ära seisa püsti ja ära karju.

Selline mäng on juba põhimõtteliselt olnud, kui Flora mängis kodus Zagrebiga. Siis Politseinik tuli seletama, et istuge maha ja olge vait (enam vähem sarnane tekst). Kogu see jama oli siis ainult Zagrebi kuulsate fännide (BBB) pärast. Ainult siis ei viidud vist kedagi ära, kuna ei tehtud välja.

kojamees
17.11.01, 20:32
Peale selle süütasis Zagrebise fännid veel hädaraketid põlema.Mis kohe kindlasti karistatav ja piletitelgi kirjas.Kui Eesti fänn olex seda teinud,ma ei tea olex vist kõik mustanimekirja sattund kes rohkem kui kaks korda staadionil käinud.Ja korterid ning autod trahvikattex pantipanema.:viha:

Kosk
17.11.01, 21:07

Rumaluke...panid täiesti puusse, sest me ei suvatsenud seda plagu peale mängu isegi ära korjata. Mingid võimuesindajad seda ammugi ei teinud. Vähemalt mitte mängu ajal.

kojamees
18.11.01, 15:43
No kuule Kosk,kas nii on ilus et kaunis plagu mis 11 meetrit pikk ja suured tähed peal ,maksab ka ju midagi.Ajaloolastele olex suurex abikski.Ei tea Eesti jalgpalli ajaloos sellist tõika kus Fännid olex mängu Boikoteerind ja ega ka lähiriikides.See oli tahestahtmata ajalooline sündmus iseasi kuidas Eesti press seda müüja oskab.Vaatame äkki pääseme "Kahvlisse".:trafck:

erx
18.11.01, 16:17

Peale selle süütasis Zagrebise fännid veel hädaraketid põlema.Mis kohe kindlasti karistatav ja piletitelgi kirjas.Kui Eesti fänn olex seda teinud,ma ei tea olex vist kõik mustanimekirja sattund kes rohkem kui kaks korda staadionil käinud.Ja korterid ning autod trahvikattex pantipanema.:viha:
Klubile tehtigi vist mingi 150 000 (Eeku?) trahvi vä?

kojamees
18.11.01, 16:52
Kahjuks pole kuulda olnd ja mendid eriti ei pääkinud.Mainisid ainult seda et kui Leedukad tulid oli neile antud valmisolla käsklus.SAAPAD.:õlu: