PDA

View Full Version : kohtunikud Hispaanias

lorenzo
03.04.06, 20:29
kohtunikku ei tohiks küll arvustada ja tema otsuseid tuleb aktsepteerida, aga siiski on niipalju skandaale Hispaania liigas, mis teeb päris murelikuks. Pidevalt kaebavad osapooled kohtunikeotsuste peale ja huvitaval kombel need ka rahuldatakse.

eks pange siis ise kirja oma arvamused ja pange ka videoklipid vaieldavatest situatsioonidest.

Mõnuagent 007
03.04.06, 21:08
Viimasel nädalal toodi välja 3 mängu, kus kohtunikud mängu tegid. Barca - Real, kus penalti olevat olnd liiga kerge. Siis Sevilla-Betis, kus jäeti Sevillale kindel penalti lõpuminuteil andmata ning ka Atletio mäng, kus lehvitati plakateid kirjaga, et fännidel olla kõrini kohtunike eksimustest.

jonman25
03.04.06, 21:28
täpselt nii..vaatasin ise atletico mängu ja plakatid olid väljas...ja peaksin ütlema, et täiesti õigustatult...see, mida see kohtunik seal tegi, ei kannata kriitikat:(

Chaqueta
03.04.06, 23:50
Nii palju, kui see hooaeg liigat vaadatud, siis pole vist ühtegi mängu meelde jäänud, kus kohtnuik oleks mänguga ilusti hakkama saanud. Ikka need kerged penaltid ja kaardid ja mängud kontrolli alt väljas.

Kuigi jah kohtuniku amet ei ole kerge, võiks siiski midagi ette võtta selle kohtunike süsteemiga seal Hispaanias.

Barcameez
27.05.06, 18:08
Mingi jama nende kohtunike palkadega kah on veel:) Seal hispaanias...

lorenzo
18.10.06, 13:14
draamat oli sel nadalal La Ligas palju. eriti paistsid silma kohtunikud. Celta treener saadeti platsi aarest minema- vaidetavalt kuulis aarekohtunik kuidas mees peakohtuniku pikalt saatis. siis Depori mehe punane oli komoodia, sest Betisi mangija viskas palli hoopis vastase jalgadesse, mis kohtunikul arvatavasti nagematta jai.

uldiselt on kohtunike teema jalle Hispaanias ules tostatatud. ka kohalikus meedias raagitakse probleemist.

lorenzo
04.03.07, 18:14
Hispaania meedias kritiseeritakse eilse Sevilla-Barca kohtumise kohtuniku Gonzalez Vazquezi vilepartiid, eriti 3 episoodi- 1)Zambrotta oli tegelt suluseisus kui ta andis resultatiivse soodu Ronaldinhole. 2) Kerzakovi vastu tegelt viga polnud. maletatavasti maarati karistuslook, mille Daniel Alves sisse keerutas. 3) Giuly sai otse punase mille eest?

cannuman
04.03.07, 18:45
see suluseis oli ikka äärekohtuniku kala.
Seda kas Alvesi vastu viga oli või mitte, ei oska öelda. Äkki keegi pakub youtube videopilti?

Kui Giuly tõesti otse punase sai siis oli see väga karm otsus.

lorenzo
04.03.07, 18:55
toesti, sorri, see suluseis on muidugi aarekohtuniku kala.

lisaks veel kritiseeritakse ka eilse teise mangu, Valencia-Celta, aarekohtunikku. nimelt viimasel manguminutil oli mees labi minemas uks-uhele Celta varavavahiga, kuid aarekohtunik vottis ka siin suluseisu. kurioosne on aga fakt, et Villa sai soodu siis, kui ta oli hoopistukkis oma valjakupoolel. parast sai ta veel kollase kohtunikuga vaidlemise eest.

cannuman
04.03.07, 19:22
einoh kohtunik ei teadnud, et oma platsipoolel suluseisu pole? Või oli Villa seal keskjoone piiripeal?

17
04.03.07, 19:35
David oli ikka üsna selgelt omal poolel. Abikohtunik küll tõstis lipu, aga samas oleks võinud lähedal seisnud peakohtunik asja fikseerimata jätta. Eeldatavalt tema ju ikka sai aru, et Villa omal poolel paiknes.

Jasper
04.03.07, 19:37
Või oli Villa seal keskjoone piiripeal?

Oli suhteliselt lähedal keskjoonele, kuid oli näha, et mees ootab söötu joone taga. Väga pime moment äärekohtunikult.

vincent
04.03.07, 21:29
Mis Giuly olukorda puutub, siis mulle tundus, nagu oleks ta parem käsi korra Sevilla mehe kukla taga laia kaarega käinud. Kindel ei ole, sest kordusi näidati minimaalselt, ja kui seal üldse midagi sellist oli, siis küllap puhtalt vastasega rabelemise järel inertsist, mitte tahtlik äsamine. Aga võib-olla kohtunik nägi seal enda arust mingit lööki või mida iganes.

v6hiv66ras
05.03.07, 01:10
Esimese hooga vaatasin ka, et Gilulyl tegi sihiliku löögiliigutuse, aga tegelikult jäid vendadel lihtsalt jalad sõlme ja Giuly üritas end lihtsalt lahti rabeleda. Ebaõnnestunud vile kohtunikult.

Tulles aga tagasi üldise kohtunike ebapädevuse juurde, siis ega Hispaania liigas kerge vilistada pole. Mängijad teevad selle töö põrgulikult raskeks, üritades kohtunikku igal võimalusel mõjutada. Sellise surve all pole ka ime, et mõnel juhtmed läbi kärssavad ja hakkab ogarat vilet laskma.

lorenzo
16.12.07, 21:58
Recreativo-Atletico mängu kohtunik teeb ka head etteastet. Maxi tõmmati kastis väravavahi poolt maha ja Maxi ise sai kollase, nn. simuleerimise eest. lahe.

Punkt
17.12.07, 16:01
Mängu kohtunik oli vist Arturo Dauden Ibanez, kui ma ei eksi.

Kasper
17.12.07, 16:32
Mängu kohtunik oli vist Arturo Dauden Ibanez, kui ma ei eksi.

Ibanez tuntud kuju juba oma arvamuste poolest. Selle mehe poolt võid kõike oodata. Absoluutselt kõike, mis ei ole normaalne.

lorenzo
31.01.08, 23:49
Bilbaos teeb Rubinos Perez head etteastet. tema nahas eriti ei tahaks olla, sest vilet annab ta selgelt kodumeeskonna kahjuks ja mine tea mis need baskid veel teevad. igatahes baskidele on ta 2 penaltit vilistamatta jätnud pluss üks kaheldav käega mäng kastis. edu igatahes

Kasper
01.03.08, 23:59
http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/empics/20071130/01/3688367843-soccer-uefa-cup-group-f-bolton-wanderers-v-aris-salonika.jpg
Üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna. See mees suudab mind alati üllatada. Ning tavaliselt teeb ta seda negatiivselt.

Saarlane
02.03.08, 00:45
Mulle ei ütle see pilt mitte m***igi. Täiesti tavaline mees ju.

Kasper
02.03.08, 00:54
Mulle ei ütle see pilt mitte m***igi. Täiesti tavaline mees ju.

No oota ära homne päev, kui Recre - Real´i mängust on olemas kokkuvõte. Siis vast ütleb. Ning võid ka tema varasemasete mängude videoid vaadata. Eelistatud neid, kus üheks satsiks on Real Madrid olnud. Aga ega tegelikult see pilt iseenesest ei peagi sulle midagi nii väga ütlema, rohkem selle mehe fantastilised otsused.

Barca-Freddy
02.03.08, 01:03
No oota ära homne päev, kui Recre - Real´i mängust on olemas kokkuvõte. Siis vast ütleb. Ning võid ka tema varasemasete mängude videoid vaadata. Eelistatud neid, kus üheks satsiks on Real Madrid olnud. Aga ega tegelikult see pilt iseenesest ei peagi sulle midagi nii väga ütlema, rohkem selle mehe fantastilised otsused.

Näiteks Rauli suluseisust löödud kolli ära lugemine? Või Recre 2-le mängijale punase andmine?

Cule
02.03.08, 01:15
Ja küünarnukki löögid õhus on juba ammu õeldud,et peaks punane olema kui sa seda mõtlesid Kaspe.Niiet mu meelest oli just Realil rohkem õnne kohtunikuga kui Recreativol.

Kasper
02.03.08, 01:29
Vat Rauli värav oli ikka ilgelt suurest suluseisust tõesti. Selliseid väravaid tuleb enamikeis jalgpalli kohtumistes. Oleks ta, siis tõsiselt suluseisus olnud, aga ei. Ta isegi taganes söödu hetkel ning suluseis, kui oli, siis ülinapp. Lauri, sa väidad, et Recre punased ei olnud teenitud? Kohtunikult oli täna palju kahtlaseid otsuseid. Mõlema poole poolt vaadatuna. Ning neid on tal ka varem hulganisti olnud. Cule, kui oli teada, et Ramosel on juba kollane all ja tegelikult ei olnud ju mingisugust lööki, siiski anda teine kollane. Kõik kohtunikud poleks seda teinud. Ramos hüppas vaid üles. Hea, et lõpus vähemalt üks kaartki daivimise tõttu anti. Lausa vastik oli vaadata, kuidas Huelva mehed daivisid. Isegi kui puudet ei olnud, olid mehed maas ja hoidsid endast kinni. Masendav.

ek
02.03.08, 02:31
Näiteks Rauli suluseisust löödud kolli ära lugemine? Või Recre 2-le mängijale punase andmine?

abikohtunike teema, täiesti teisejärguline teema antud juhul

Barca-Freddy
02.03.08, 02:38
No tegelt on küll see mai-tea-mis-ta-nimi-on kohtunik räigelt sitta pannud iga mäng pm. Sellised tuleks La Ligast ära saata (kahjuks ongi suurem osa sellised tegelikult). Jah, suluseisu (mitte)fikseerimine on äärekohtuniku asi...aga Kaspar, tõesti väidad, et see polnud suluseis? Tagasi astus ta sammu alles siis, kui sööt oli juba õhus.

ek
02.03.08, 02:49
Kasper ju ütles et selliseid asju juhtub pea iga mäng ja tõsi see on.
Samas Raul sai väravavahilt piki lõugu aga kaarti sellele ei järgnenud

ChelseaFC
02.03.08, 03:41
Lausa vastik oli vaadata, kuidas Huelva mehed daivisid. Isegi kui puudet ei olnud, olid mehed maas ja hoidsid endast kinni. Masendav.

Sa kirjeldad hetkel Robbenit!

vandersell
02.03.08, 18:22
Samas Raul sai väravavahilt piki lõugu aga kaarti sellele ei järgnenud
Miks olekski pidanud? Tavaline mänguolukord. Ja ärge hakake palun seda võrdlema kossi sõitmisega.

Kasper
25.08.08, 00:56
http://d.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/empics/20071130/01/3688367843-soccer-uefa-cup-group-f-bolton-wanderers-v-aris-salonika.jpg
Üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna. See mees suudab mind alati üllatada. Ning tavaliselt teeb ta seda negatiivselt.

Ja ta teeb seda jälle.

Cule
25.08.08, 02:23
Nii nagu ma kuulnud olen,siis mõlemad punased olid teenitud...milles probleem?või üllatas ta negatiivselt sellepärast, et ta valencia kaitsele punast ei andnud käe eest?

Kasper
25.08.08, 03:10
Nii nagu ma kuulnud olen,siis mõlemad punased olid teenitud...milles probleem?või üllatas ta negatiivselt sellepärast, et ta valencia kaitsele punast ei andnud käe eest?
Vat sinu kuulmisest ei piisa. Vaata ja siis räägi. No varbale astumise eest palli pärast võitluses punast vast nagu eriti ei annaks. Rafa viga oli küll jah suht punane, aga ma võin kindlalt väita, et mõni kohtunik oleks tolles olukorras võinud ka kollase anda, sest mees läks ikkagi pallile, aga esimese punase üle pole mõtet eriti vaielda.

Ka käe eest ei oleks pidanud punast tulema, kuid mõni oleks seda kindlasti teinud. Aga see härra on juba üldiselt lihtsalt nii vastu Realile, et ta ei tohiks lihtsalt Reali mänge vilistada. Kohtunik peaks olema ikkagi erapooletu.:rolleyes:

Cule
25.08.08, 04:59
No ma kuulsin seda Reali oma fännide käest niiet seal peab mingi tõepõhi all olema ikka;)

Kasper
25.08.08, 12:52
No ma kuulsin seda Reali oma fännide käest niiet seal peab mingi tõepõhi all olema ikka;)
Esimene punane: jah. Teine: ei.

lorenzo
12.10.08, 17:47
kohtunikuamet on Hispaanias ikka päris ohtlik-ninaluu pooleks ja 2 hammast samuti (http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/mas_futbol/es/desarrollo/1174543.html)

marrrtin
12.10.08, 21:19
kohtunikuamet on Hispaanias ikka päris ohtlik-ninaluu pooleks ja 2 hammast samuti (http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/mas_futbol/es/desarrollo/1174543.html)Ehk tõlgid, mis juhtus :P

2mSööt3mMööda
12.10.08, 21:32
Mnjaa, Inglismaa mängul vilkusid ka eile bännerid kohtunike teemal.

No Referees, No Game, 7000 referees quit last season! Respect

lorenzo
12.10.08, 21:58
Ehk tõlgid, mis juhtus :P

jutt käib kohalikust regionaalliiga mängust. kohtunik jõudis esimese pooltunniga ühele mängijale 2 kollast näidata ja mängija virutas talle näkku vastuseks. klubi on teatanud, et lõi mängija klubist minema

Kasper
08.12.08, 00:40
Kuul pähe!!!!

WeThePeople
20.01.09, 20:09
Reali - Osasuna vahel toimunu on lähemalt siin välja toodud : http://www.youtube.com/watch?v=-rXJS2AEios

Kasper
20.01.09, 21:56
Eks see vähe kahtlane keiss ole jah, aga mina ei saa üle ega ümber ka sellest härrast, kelle kohta Blue Rock ka veidike statistikat avaldas:

Rääkides kohtunikkudest, kollased ja punased kaardid on sügishooajal jälle lehvinud endises vaimus. Kõige agaramalt on käinud Iturralde Gonzálezi ja González Vázquezi käed, kes mõlemad on kergitanud täpselt 7 hoiatust ühe mängu kohta.

Sügisringis vilistati kokku 47 penalti, millest 27 kodu- ja 20 külalistmeeskonna kasuks. Kõige rohkem penalte on andnud I.González, Medina Cantalejo ja Rodríguez Santiago, kes kõik on palli viiel korral 11 meetrini viinud.

cannuman
20.01.09, 22:23
See Gonzales on see kõige vähem pussy neist?

lorenzo
22.01.09, 13:21
no tundub vist et Hispaanias siis suluseisudega ei mängita enam

Kasper
24.10.09, 23:59
Sportingu ja Reali mängu üks äärekas oli päris tola. Esimesel poolajal tõstis lipu päris mitme olematu suluseisu puhul, võttes sellega Sportingult mitu head rünnakut ära, samas teisel poolajal anti Raulile väravaolukorras suluseis, kuigi kaitsja oli Raulist äkki mingi meeter(?) enda värava pool.

cocoon
25.10.09, 00:08
Sportingu ja Reali mängu üks äärekas oli päris tola. Esimesel poolajal tõstis lipu päris mitme olematu suluseisu puhul, võttes sellega Sportingult mitu head rünnakut ära, samas teisel poolajal anti Raulile väravaolukorras suluseis, kuigi kaitsja oli Raulist äkki mingi meeter(?) enda värava pool.Rauli "värava" olukorras polnud vile põhjuseks mitte suluseis, vaid Kaka käega mäng enne seda.

Kasper
25.10.09, 00:49
Rauli "värava" olukorras polnud vile põhjuseks mitte suluseis, vaid Kaka käega mäng enne seda.
See oli ka päris jõhker, korduste põhjal ma väga ära ei jaganud, kuigi ka kordused ei olnud võib-olla kõige paremad. Seega, kes mingi hea video leiab, võiks jagada. :)

Reaal Madriid
25.10.09, 08:51
Nõus Kasper-iga .
See Raùli suluseis oli kyll komöödia , meeter vähemalt oli ju vahet .. ja muideks see oli kindlasti suluseis , äärekohtuniku tegutsemise järgi vähemalt kindlasti.

WeThePeople
31.10.09, 23:26
tänane Barca vilemees teeb üsna huvitavat partiid

Karla
31.10.09, 23:30
tänane Barca vilemees teeb üsna huvitavat partiid

Jah, sellist ebatervet vilet pole ammu näinud.

Mask
31.10.09, 23:47
Äkki seletate lähemalt neile, kes mängu ei näe?

WeThePeople
01.11.09, 00:00
50-50 olukorrad vilistati kõik Osasunale. lisaks tõmbas viimane kaitsja maha läbi pääsava Ibra kuid kohtunik lasi edasi mängida.

alvarez
01.11.09, 12:38
Jah, sellist ebatervet vilet pole ammu näinud.

No nii umbes pool aastat tagasi oli yks Norra kohtunik ka suht evaterve....

Karla
01.11.09, 12:45
No nii umbes pool aastat tagasi oli yks Norra kohtunik ka suht evaterve....

Oli jah suht eva raisk. Ta muidu elus veel vä???

alvarez
01.11.09, 13:13
Vabandust, pohmelus segab! Mitte lihtsalt elus, vaid vilistab edasi UCL-s. Disgrace.

aga Barcast r22kides, siis mind huvitab, et kus kohast see Pedro v2lja ilmus teil j2rsku?

Karla
01.11.09, 15:39
Vabandust, pohmelus segab! Mitte lihtsalt elus, vaid vilistab edasi UCL-s. Disgrace.

aga Barcast r22kides, siis mind huvitab, et kus kohast see Pedro v2lja ilmus teil j2rsku?
No eks ikka Barca B-st. Eelmisel hooajal ta kah episoodiliselt figureeris Barca eest, aga tõeline läbimurre toimus sel suvel, kui siin sõpruskohtumistes usinasti väravavõrke sahistas. Suht tore mängumees, vast saab asjagi.

Kasper
13.12.09, 02:49
Jou Iturralde!
http://estaticos.marca.com/marcador/futbol/2009_10/primera/jornada_14/bar_esp/img/barca3_300x219.jpg

lorenzo
06.01.10, 02:12
tra mul sai Perez Burrullist ka täiesti siiber just. no krt kuidas saab 3 väravat lugemata jätta? seekord siis 2 väravat jäi lugemata Barca kasuks ja 1 Sevilla kasuks. kusjuures see pole esimene kord selle mehe esituses. kaua selline mees veel saab sellisel tasemel mänge vilistada?

tarmuhha
06.01.10, 09:23
Marca (http://www.marca.com/marcador/futbol/2009_10/copa/octavos/ida/bar_sev/) annab Burullile 0 punkti 10-st.

tarmuhha
02.03.10, 09:55
Burull sai jälle 0 punkti Atletico-Valencia mängu eest ja peab mängu Osasuna-Getafe vahele jätma.

Punkt
02.03.10, 19:42
Burull sai jälle 0 punkti Atletico-Valencia mängu eest ja peab mängu Osasuna-Getafe vahele jätma.

Pérez Burrulli pühapäevase vägiteo võtab Guardianis (http://www.guardian.co.uk/football/blog/2010/mar/01/atletico-valencia-sid-lowe) täitsa tabavalt kokku Sid Lowe. Värvikas kuju see Burrull.

lorenzo
24.10.10, 22:46
sellist koduvilet, millist annab hetkel kohtunik Sevilla-Bilbao mängus pole vist isegi korvpalli Balti liigas näinud

LaLiga>Premier
10.11.10, 22:47
No sellist jama, mida kohtunik Reali - Murcia mängus teeb on ikka eriti keeruline komenteerida.
Reali teine värav vist lõpetab tüübi karjääri kõrgemal tasemel ära.

Kasper
11.11.10, 00:25
Murcia pennal ja Alonso väravaga lõppenud karistuslöögile eelnenud käsi olid samuti päris nunnud. Reali penalti puhul oleks ka mehi olnud, kes poleks andnud. Aga üldises plaanis oli nii huvitav vile, et ma täitsa palju kohe naersin. Mou naeris ka, tribüünil...

maanus
12.11.10, 15:05
See, et värav oli sulg või mitte jääb kõigile ette, see kuias ta Reali meestele kohe alguses kaarte hakkas jagama oli minuarust juba liig aga lõpp hea kõik hea.

lorenzo
14.11.10, 02:00
Barca-Villarreali kohtunik saab ka ma pakun Marcas max 3 punkti oma esituse eest. esimesel poolajal oli vile mõnusalt kaldu Villarreali poolde ja teisel poolajal Barca kasuks.

marrrtin
14.11.10, 02:11
kolmas värav oli umbes 5 meetrit suluseisu.

erxu
14.11.10, 02:56
Ja mina mõtlesin, et olen suluseisu reeglist valesti arusaanud.

alehis
14.11.10, 03:00
See kuidas Villarreal sai karistusala joonelt karistuslöögi 2-1 kaotusseisus olles, ning kaitsja sai värava ära võtmise eest vaid kollase oli masendav..

tiriam
14.11.10, 10:10
kolmas värav oli umbes 5 meetrit suluseisu.

kindlasti mitte....kui oli suluseis siis väga napp, vaata kasvõi youtube.com'ist ja pane 1.06,1.07,1.08,1.09 peal pausile ja uuri. aga muidugi küljekohtuniku asukoht selles siutatsioonis on väga masendav :D

marrrtin
14.11.10, 10:53
kindlasti mitte....kui oli suluseis siis väga napp, vaata kasvõi youtube.com'ist ja pane 1.06,1.07,1.08,1.09 peal pausile ja uuri. aga muidugi küljekohtuniku asukoht selles siutatsioonis on väga masendav :Dma ei tea, kordusest paistis küll. ju siis oli halb nurk, ka soome kommentaatorid ütlesid, et tegemist oli suluseisuga. eks ma vaatan uuesti üle.

WeThePeople
14.11.10, 12:34
http://29.media.tumblr.com/tumblr_lbumlafg6h1qdwewro1_500.gif

Ja kes veel ei tea millest üldse jutt käib, siis:

http://www.youtube.com/v/XSOMojnB_G8

lorenzo
14.11.10, 15:27
Barca-Villarreali kohtunik saab ka ma pakun Marcas max 3 punkti oma esituse eest. esimesel poolajal oli vile mõnusalt kaldu Villarreali poolde ja teisel poolajal Barca kasuks.

no paistab et sai Marcas hoopis 0-i

kaitz
14.11.10, 15:43
ma ei tea, kordusest paistis küll. ju siis oli halb nurk, ka soome kommentaatorid ütlesid, et tegemist oli suluseisuga. eks ma vaatan uuesti üle.

Nu olijh tegemist suluga aga ok juhtub...

tiriam
14.11.10, 15:56
Nu olijh tegemist suluga aga ok juhtub...

kolmanda värava puhul võis napp suluseis olla tõesti aga väga napp. pigem on imelik see, et vilistati suluseis messile mis seal videos ka näha(ilmselgelt ei olnud suluseis)

aga kõigil kohtunikel juhtub ja jääbki juhtuma - 100% veatuid mänge ei ole olnud ja ei hakkagi olema ma usun :)

LaLiga>Premier
14.11.10, 20:30
kolmanda värava puhul võis napp suluseis olla tõesti aga väga napp. pigem on imelik see, et vilistati suluseis messile mis seal videos ka näha(ilmselgelt ei olnud suluseis)

aga kõigil kohtunikel juhtub ja jääbki juhtuma - 100% veatuid mänge ei ole olnud ja ei hakkagi olema ma usun :)

Imelikul kombel juhtub jube tihti Hispaana kohtunikel.

football2u
15.11.10, 13:39

Üks kossupede ütles, et jalka on ebaõiglane mäng - parim ei võida kunagi:(

Epic
03.01.11, 01:53
Kas just lõppenud mängu Valencia - Espanyol kohtunikud on teada tuntud oma ala tolad? Täiesti uskumatud otsused. See võiduvärav veel...no kämoon.

aron8888
03.01.11, 01:59
Vaatasin ja imestasin sammuti. Espanyol ründas ja ründas ja ikka Valencia sai kuidagi värava kätte. Kummalised otsused muidugi ka kohtunikult.

lorenzo
03.01.11, 02:06
Kas just lõppenud mängu Valencia - Espanyol kohtunikud on teada tuntud oma ala tolad? Täiesti uskumatud otsused. See võiduvärav veel...no kämoon.

Espanyoli fänn vist on jah hetkel raske olla. ikka no viimasel minutil selline värav ära lugeda...ses mõttes läks veel hästi et mees ei soosinud ainult ühte klubi, vaid pani puusse mõlemale poolele. aga seda meest ma polnud nagu küll varem vilistamas näinud. vähemalt tuttav kuidagi nüüd küll ei tulnud ette

aron8888
04.01.11, 00:16
Getafe mängus otsustab siis kohtunik sedaviisi mängukäigu suure venna Reali kasuks..

lorenzo
04.01.11, 01:16
Mallenco on jah täna mees teiselt planeedilt.

muide on selline asi võimalik et kohtunik näitab mingis situatsioonis kollast kaarti, kuid viga ei anna? või sain ma sellest Boatengi-Khedira situatsioonist valesti aru? kohtunik viga ei vilistanud ja lasi edasi mängida, kuid Getafe mängijad lükkasid ikkagi palli auti. seepeale näitas kohtunik kollast Khedirale ja pall läks mängu Reali poolt audi sisseviskega. umbes nagu et siis viga nagu ei fikseeritudki:eek:

vincent
04.01.11, 01:35
Pall jäi vea järel Getafele, ma saan aru? Siis on ju igati loogiline, lasi edasi mängida kuni esimese katkestuseni ja siis andis kaardi. Üsna tavaline asi ju. Näiteks annab mees ründajale ette söödu, mille järel tullakse talle sisse, aga kohtunik laseb olukorra lõpuni mängida, lüüakse värav ja selle järel saab sissesõitja kaardi. Nii mõnigi kord nähtud. Eks parem oleks muidugi kaarti väärt viga igal juhul ära vilistada, kui just pole mingit puhast üks-üks olukorda tekkimas, aga igati reeglitepärane vile sellegipoolest. Real andis palli ikka fair play vaimus tagasi, eks?

cyhton
04.01.11, 02:06
Andsid jah.. Ja Mourinho isegi andis palli vastastele mitte ei viska eemale nagu Pep

lorenzo
04.01.11, 02:16
Ma saan sust aru mis sa räägid. Vat ei mäleta täpselt kelle kätte jäi pall antud hetkel kui viga oli Khedira poolt tehtud. kui õigesti mäletan, siis pall mängiti igatahes Getafe väljakupoolele (isiklikud kahtlen et Reali mängijate poolt) ja alles siis Getafe mängijad nähes et oma mees oli maas mängisid palli auti. ma võin muidugi eksida mälu suhtes. kellegil mingi klipp on panna siis võib üle vaadata.
aga muidu lõpuks mängisid Reali mehed palli küll Getafele.

mind lihtsalt pani imestama selline situatsioon- tehakse viga, ok pall jääb klubile edasi. mees jääb murule lebama ja kohtunik vilet ei anna, vaid ootab ära esimese katkestuse. klubi, nähes et kohtunik ei vilista ja oma mees maas, lükkab palli auti. kohtunik vilistab seepeale katkestuse ja annab kaardi vastasklubile. kuid viga ta ei vilista, vaid annab palli audiviske vastasklubile. ok, antud juhul oli fair play ja puha ning vastasklubi andis palli tagasi, kuid minu arust kohtunik ei saa ju ainult fair play-le toetuda.

Hellik
05.02.11, 22:28
Bilbao toetajana on pisut piinlik. La Liga on täiesti mõttetute ja väljaimetud penaltide kohapealt ikka nr. 1 :D

Kasper
13.02.11, 23:11
Matéu Lahoz! Callejon pääseb suluseisust üks-üks olukorda, Iker riivab teda karistusalast väljaspool õrnalt, vend teeb sammu-kaks edasi ja ajab end pikali, rullib, vaatab, mis härra Lahoz mõtleb, rullib edasi ja Ikerile punane. Ime KARA! Oleks siis mingi puude olnud, siis viimase mängija reegel, kindel punane, aga see? Kas see oli puude või? Aa, Callejon, häbi on su pärast! :)

Muidu olen stabiilne ja rahulik.

lorenzo
14.02.11, 01:27
lisaks eksis Espanyoli ründajale suluseisu vilistamisel ka kui vist oli see Callejon jälle, kes oli pääsemas pea keskväljal jooksu kaitsjate eest

Kasper
14.02.11, 02:02
Siis ma ütlesin endamisi "paras talle", aga jah, kohtunikud Hispaanias on ulme teema.

http://www.youtube.com/watch?v=5v3SowEO81g

Mõnuagent 007
15.02.11, 03:18
Matéu Lahoz! Callejon pääseb suluseisust üks-üks olukorda, Iker riivab teda karistusalast väljaspool õrnalt, vend teeb sammu-kaks edasi ja ajab end pikali, rullib, vaatab, mis härra Lahoz mõtleb, rullib edasi ja Ikerile punane. Ime KARA! Oleks siis mingi puude olnud, siis viimase mängija reegel, kindel punane, aga see? Kas see oli puude või? Aa, Callejon, häbi on su pärast! :)

Muidu olen stabiilne ja rahulik.

Lonardo ja Di Maria oleksid sellise kokkupuute puhul ilmselt ära surnud valudesse.

lorenzo
13.03.11, 23:31
hakkab pihta. koigepealt annulleerib taiesti ok Barca varava ja parast laseb Alvesil Zokoraga teha mis tahab Barca karistusalas

_AI_
13.03.11, 23:53
hakkab pihta. koigepealt annulleerib taiesti ok Barca varava ja parast laseb Alvesil Zokoraga teha mis tahab Barca karistusalas

No Alves üritas vist särgist haarata, aga ei saanud (nagu judos, kus öeldakse, et haaret ei saanud). Zokora viskas selle peale ikka väga demonstratiivselt pikali, minu meelest õige vile. Aga mille eest ta selle karka annulleeris jäi küll täiesti arusaamatuks. Müstika.

Barca-Freddy
13.03.11, 23:57
Messi karka olukorrast ei saanud jah aru, mis seal toimus. Zokora puhul Alves vist ripsas ta kanda ning vennal tõmbas jalad risti...tundus kordusest vähemalt nii.

_AI_
13.03.11, 23:58
Messi karka olukorrast ei saanud jah aru, mis seal toimus. Zokora puhul Alves vist ripsas ta kanda ning vennal tõmbas jalad risti...tundus kordusest vähemalt nii.

Minu nägemist mööda jalad kokku ei läinud seal karistusalas.

laas
14.03.11, 01:45
Aga mille eest ta selle karka annulleeris jäi küll täiesti arusaamatuks. Müstika.

Vilistas müüri taga seisnud Busquetsile Sevilla kaistja kinnihoidmise eest vea. Mulle tundus see vile täitsa pädev...

_AI_
14.03.11, 10:04
Vilistas müüri taga seisnud Busquetsile Sevilla kaistja kinnihoidmise eest vea. Mulle tundus see vile täitsa pädev...

Kuidas see väravavahti ning palli teekonda mõjutas? Kinnihoidmine oli ka ikka väga minimaalne.

laas
14.03.11, 17:08
Kuidas see väravavahti ning palli teekonda mõjutas? Kinnihoidmine oli ka ikka väga minimaalne.

Et viga on viga ainult siis, kui see palli teekonda mõjutab? Kamoon... Nurgalöögi ajal maadelgu kastis palju soovite, palli teekonda see ju enamasti ei mõjuta? Kinnihoidmine oli küll ehk minimaalne, aga Busquets tegi seda nii rumalalt - otse kohtuniku silme ees ja kahe käega ümbert kinni hoides. See oli lihtsalt mängija enda puhas lollus, mitte kohtuniku praak.

_AI_
14.03.11, 19:17
Et viga on viga ainult siis, kui see palli teekonda mõjutab? Kamoon... Nurgalöögi ajal maadelgu kastis palju soovite, palli teekonda see ju enamasti ei mõjuta? Kinnihoidmine oli küll ehk minimaalne, aga Busquets tegi seda nii rumalalt - otse kohtuniku silme ees ja kahe käega ümbert kinni hoides. See oli lihtsalt mängija enda puhas lollus, mitte kohtuniku praak.

Ma ei viitsi reegleid otsida, aga kui ikka lüüakse vasakusse nurka ning kuskil löögist viis meetrit eemal keegi kedagi pigistab, siis see küll ei tohiks aluseks olla, et värav ära võtta. Ei? Siis võiks ju alati teha nii, et nii kui pall hakkab värava poole minema, paneb kaitsja väljaspool kasti kellelegi käed ümber ja...?
Üldiselt oli kohtunik ikkagi saabas, seda on ka kõikjalt kommentaaridest kõlanud.

lorenzo
14.03.11, 19:29
kahju et videosid La Ligast enam nii lihtsalt netiavarustes ei liigu, aga mulle jäi küll nagu meelde, et Busquets tõukles seal enne lööki ja siis kohtunik kutsus isegi korrale, aga pärast kui Messi värava lõi, siis juba tõuklemist otseselt löögi ajal ei toimunud.

_AI_
14.03.11, 19:34
kahju et videosid La Ligast enam nii lihtsalt netiavarustes ei liigu, aga mulle jäi küll nagu meelde, et Busquets tõukles seal enne lööki ja siis kohtunik kutsus isegi korrale, aga pärast kui Messi värava lõi, siis juba tõuklemist otseselt löögi ajal ei toimunud.

http://vodpod.com/watch/5758671-lionel-messi-disallowed-goal-vs-sevilla

Daz Booob
14.03.11, 19:45
Ma ei viitsi reegleid otsida, aga kui ikka lüüakse vasakusse nurka ning kuskil löögist viis meetrit eemal keegi kedagi pigistab, siis see küll ei tohiks aluseks olla, et värav ära võtta. Ei? Siis võiks ju alati teha nii, et nii kui pall hakkab värava poole minema, paneb kaitsja väljaspool kasti kellelegi käed ümber ja...?
Üldiselt oli kohtunik ikkagi saabas, seda on ka kõikjalt kommentaaridest kõlanud.

et sa väga rappa ei jookseks, siis mõtle penalti löömise peale.

_AI_
14.03.11, 20:03
Ok. Las ta siis olla, aga kas ei oleks pidanud siis mitte uut lööki andma? Ja palun näidake mulle üks allikas, kus seda otsust õigeks peetakse. Vaatamata korralikule otsimisele ei ole leidnud.

laas
14.03.11, 20:09

Esiteks toimus see pigistamine otse palli ja värava vahel. Teiseks - kas sa tõesti arvad, et reeglites on kusagil kirjas, et kui viga tehakse pallist mingis ettenähtud kauguses või kaugemal, siis see ei ole viga? Sinupoolsed väited käivad ju põhimõtteliselt mistahes sportmängu alustele risti vastu... Kolmandaks - Busquets sai vahetult enne hoiatatud kohtuniku poolt, kuid ta jätkas samamoodi maadlemist edasi. Neljandaks - kui kaitsja näiteks korneri või karistuslöögi sooritamisel analoogse vea teeb, loetakse värav ju ära, sest siis on tegemist nö "advance play'ga". Viiendaks - kui ei loe väravat ära, siis määrab penalti (ja arvatavasti kaardi)... ja see pole teps mitte jätkusuutlik strateegia kaitsva meeskonna poolt. Kuuendaks - kuigi kohtunik võib olla enamik kommenteerijate meelest saabas, siis see ei tähenda, et ta kõik olukorrad valesti vilistas.

_AI_
14.03.11, 20:27
Esiteks toimus see pigistamine otse palli ja värava vahel. Teiseks - kas sa tõesti arvad, et reeglites on kusagil kirjas, et kui viga tehakse pallist mingis ettenähtud kauguses või kaugemal, siis see ei ole viga? Sinupoolsed väited käivad ju põhimõtteliselt mistahes sportmängu alustele risti vastu... Kolmandaks - Busquets sai vahetult enne hoiatatud kohtuniku poolt, kuid ta jätkas samamoodi maadlemist edasi. Neljandaks - kui kaitsja näiteks korneri või karistuslöögi sooritamisel analoogse vea teeb, loetakse värav ju ära, sest siis on tegemist nö "advance play'ga". Viiendaks - kui ei loe väravat ära, siis määrab penalti (ja arvatavasti kaardi)... ja see pole teps mitte jätkusuutlik strateegia kaitsva meeskonna poolt. Kuuendaks - kuigi kohtunik võib olla enamik kommenteerijate meelest saabas, siis see ei tähenda, et ta kõik olukorrad valesti vilistas.

Oeh. Mõni asi vajab selgitamist:
1. Viga on väga vaieldav, kui üldse seal midagi vilistada on
2. Vilet annab kohtunik siis, kui pall on väravas
3. Kindlasti ei ole reeglit, mis määraks miski defineeritud kauguse, kuid olen endiselt seisukohal, et võtta värav ära olukorras, kus minimaalne käteväänamine ei sega ei palli teekonda ega seda jälgivat väravavahti, on "leiutatud vile"

K2sn
14.03.11, 20:51
laas nagu mainis, et teda oli hoiatatud ja ta ikka ei saanud aru..millest t2psemalt sina siis aru ei saa?

laas
14.03.11, 21:32
Oeh. Mõni asi vajab selgitamist:
1. Viga on väga vaieldav, kui üldse seal midagi vilistada on
2. Vilet annab kohtunik siis, kui pall on väravas
3. Kindlasti ei ole reeglit, mis määraks miski defineeritud kauguse, kuid olen endiselt seisukohal, et võtta värav ära olukorras, kus minimaalne käteväänamine ei sega ei palli teekonda ega seda jälgivat väravavahti, on "leiutatud vile"

1. Busquets hoidis vahetult pärast vastavasisulist hoiatamist otse kohtuniku silme all kahe käega kaitsjalt ümbert kinni...
2. Oled sa seda kohta kordusest vaadanud? Kuidas praktiliselt kohe pärast lööki näitas kohtunik sõrmega Busquetsi poole ja vilistas talle vea. Minu meelest oli kohtuniku reaktsioon antud juhul üllatavalt kiire.
3. wat? Et su meelest on karistuslöögi ajal palli ja värava vahel maadlemine aktsepteeritav ja selle äravilistamine on "leiutatud vile"? Ja kui laiemalt võtta - et kui keegi ühes platsi otsas parasjagu peale lööb, siis samal ajal võib teises platsi otsas käsi väänata? Et see on ok, kuni palli teekonda ei segata? Dzhiisas...

_AI_
14.03.11, 23:49
1. Busquets hoidis vahetult pärast vastavasisulist hoiatamist otse kohtuniku silme all kahe käega kaitsjalt ümbert kinni...
2. Oled sa seda kohta kordusest vaadanud? Kuidas praktiliselt kohe pärast lööki näitas kohtunik sõrmega Busquetsi poole ja vilistas talle vea. Minu meelest oli kohtuniku reaktsioon antud juhul üllatavalt kiire.
3. wat? Et su meelest on karistuslöögi ajal palli ja värava vahel maadlemine aktsepteeritav ja selle äravilistamine on "leiutatud vile"? Ja kui laiemalt võtta - et kui keegi ühes platsi otsas parasjagu peale lööb, siis samal ajal võib teises platsi otsas käsi väänata? Et see on ok, kuni palli teekonda ei segata? Dzhiisas...

3. Ei või. Aga väravat ära võtta- oletame, et ründaja läheb üks ühele, tõmbab väravavhi pikali, hakkab palli võrku saatma ning sel hetkel sõidab temaga kaasa jooksev, aga väljaspool kasti olev ründemängija küünarnukiga molli kohale ruttavale ent 10 m tagapool olevale kaitsjale. Võtaks kohtunik sel juhul värava ära? Ma arvan, et pigem mitte, värav kirja ja punane ründajale.

Üldiselt, võiks joone alla tõmmata. Minu arvates kohtunikult vale otsus, pealegi, videot kerides jääb üldse arusaamatuks, kuidas ta seda maadlust läbi müüri üldse näha sai. Busquetsi kaitsja ei hoia ka käsi ju enda kõrval, vaid teeb kossukeeles lauablokeeriingut.
Kokkuvõttes värav ei lugenud ning seega kohtunikul õigus nagu ikka.
End of story.

laas
15.03.11, 01:24
3. Ei või. Aga väravat ära võtta- oletame, et ründaja läheb üks ühele, tõmbab väravavhi pikali, hakkab palli võrku saatma ning sel hetkel sõidab temaga kaasa jooksev, aga väljaspool kasti olev ründemängija küünarnukiga molli kohale ruttavale ent 10 m tagapool olevale kaitsjale. Võtaks kohtunik sel juhul värava ära? Ma arvan, et pigem mitte, värav kirja ja punane ründajale.

Meil on ikka vist tõsised erimeelsused jalkareeglite osas... Ma nagu arvaks, et kui ründaja väravavahi pikali tõmbab, siis vilistatakse talle viga ja mingit väravat ei tule. Aga ok, ma sain aru, et sa ei pidanud seda silmas.

Juhul kui väljaspool kasti teine ründaja teeb kaitsjale enne väravalöömist vea (eriti veel nii jõhkra), siis ma ei näe küll mingit põhjust, miks peaks kohtunik värava ära lugema. Kui ta teeb selle pärast väravalöömist siis jah, värav arvesse ja punane. Aga täpselt samal hetkel.. noh - see tundub küll üsna ebatõenäoline stsenaarium -, ma arvan, et tuleks mäng peatada ja väravat mitte lugeda kuna löögi hetkel rikkus ründav meeskond määrusi.

Aga olgu, mulle aitab kah.

Barca-Freddy
15.03.11, 17:47
Siin võib minuarust paralleele tõmmata van Persie punase olukorraga. Selles suhtes, et kõik on JOKK. Lihtsalt kas on vaja nii lahjade asjade pärast nii suurt ja mängu muutvat otsust langetada.

laas
15.03.11, 18:12
Raske on ikka nende blaugrana prillide vastu... mismoodi siin paralleelid van Persiega on? Kohtunik ju hoiatas vahetult enne Busquetsi täpselt selle sama määrusterikkumisega seoses, aga ta ei võtnud kuulda vaid jätkas seda jama otse kohtuniku silme all. Ja karistuslöögi ajal palli ja värava vahel maadlemine on "lahja asi"? wtf

Barca-Freddy
15.03.11, 19:11
Millest sa nüüd aru ei saanud? Ma väitsingi, et van Persie saigi mõttetu kollase/punase ... kohtunik tegi lollisti, et andis sellise asja eest. KUIGI see on nagu õige reeglite järgi, aga nii tähtsas mängus nii tähtsal hetkel ikka niimoodi teist kollast ei anta.
Ning samamoodi see Busquetsi viga ... no mina seda Messi kolli taga ei nuta (oli veel 100 võimalust võit ära vormistada, enda asi, et hakkama ei saanud) aga lihtsalt tavaliselt ei vilistata samamoodi sellist "lahjat" rüselemist ära, seekord aga kohtunik otsustas vilistada. Kuid jah, Busquets ise ka paras pelmeen, et esimese hoiatuse järel ikka ei suutnud käsi eemal hoida.
Nii et pista need blaugrana prillid omal tagataskusse. Ma ei tulnudki siin kohtuniku otsuse üle taga nutma, vaid ütlesin lihtsalt, et van Persie kaart oli J.O.K.K, kuid 99% kohtunikest ei annaks teist kollast siiski sel hetkel ning samamoodi oli Busquetsi vea ära vilistamine J.O.K.K, kuid no 90% kohtunikest vast ei vilista sellist müüri taga tõuklemist ära, eriti kui isegi ei tsenderdatud vaid löödi otse peale.

laas
15.03.11, 21:57
Sa vist ei ole mu postitusi üldse lugenud... mu peamine väide ongi olnud, et see polnud mingi JOKK-viga, mida poleks ehk pidanud ära vilistama, ehk et need kaks olukorda ei ole selles mõttes võrreldavad. Kui pelmeen-skaalat kasutada, siis van Persie olukorras oli kohtunik pelmeen ja Sevilla-Barca mängus oli Busquets pelmeen. Ma ei hakka enam viiendat korda üle kirjutama, miks see konkreetne Busquetsi viga polnud minu meelest üldse mingi suvaline "müüri taga tõuklemine".

lorenzo
15.03.11, 22:34
no ma ei tea, sellist kätlemist on ikka väga palju tänapäeval ja pole küll sellist asja näinud et oleks ära vilistatud. oleks siis tegemist konkreetse tõuklemisega. vaata või näiteks samas mängus kus Alves sikutas Zokorat ja sai lõpuks veel jalaga ka pihta antud ja ikka jäi vilistamata. selliseid kätega pusimisi on ikka palju standardolukordades.

laas
16.03.11, 01:30
See siis pole piisavalt konkreetne, kui tüüpi hoiatatakse sama asja eest enne kui palli võib lahti mängida, ja ta hoiab ikka jätkuvalt kahe käega kaitsjal ümbert kinni ja otse kohtuniku silme all? Seda olukorda ei saa samastada mingi anonüümse kornerieelse nügimisega kastis.

lorenzo
16.03.11, 02:02
enne minu arust käis korralik nügelemine ikka, mille peale märkus teha kohtuniku poolt on normaalne. ütleme nii siis et Busquetsi lollus ja samas ka ebaõnn, et kohtunik jäi teda edasi jälgima.
ja samas miks ei saa siis seda võrrelda kornerieelse nügimisega kastis? mille pärast need situatsioonid siis erinevad on?

laas
16.03.11, 02:53
Sest Busquets oli ainus, kes seal kaitsjaga nügeles - ülejäänud mängijad seisid kas müüris või rahulikult kuskil karistusala joone peal mitte tsenderdust, vaid tagasipõrkavat palli või rikošetti oodates. Ja loomulikult hoiab kohtunik ju silma peal sellel ainsal paaril, mis maadleb, eriti veel vahetult pärast seda, kui on ründajale vastavasisuline hoiatus antud, et lõpeta ära. Nii üldises plaanis on see loomulikult kornerieelse nügimisega võrreldav olukord, aga antud konkreetne situatsioon oli niivõrd silmapaistvalt provokatiivne käitumine Busquetsi poolt, ja seda olukorras, kus kõik teised mängijad seisid praktiliselt paigal, et seda on raske käsitleda kui business as usual tramburaiga, mis kastis enne nurgalööke toimub. Kui nüüd püüda teemat pisut sellest konkreetsest olukorrast kõrvale juhtida (sest ma olen tõesti juba väsinud selle üle vaidlemast), siis viimasel paaril aastal on õnneks nende kastis kinnihoidmiste äravilistamisega vähemalt mingilgi määral pihta hakatud. Kuigi jah, seda teha on väga keeruline, aga vähemalt mõned viled per mäng võiksid rämedamaid takistamisi ikka vähemaks võtta. Vähemalt Premieris, mida ma peamiselt vaatan, on sellesisulisest fookusest mingil määral abi olnud - enam ikka päris karistamatult karutantsu vehkida ei saa.

Daz Booob
16.03.11, 09:28
piltlikult öeldes, sai Busquets tingimisi karistada, s.t. et kui mingi aja-jooksul järgneb kasvõi üks rikkumine (a la bussipiletita sõit), siis lähed platnoidele söödaks.
tõenäoliselt kohtunik ütles, et hoia enda käed, näpud vastasest eemal, sest muidu vilistan vea... Barca mängijad nagu väga palju ei protesteerinud.

Kasper
22.03.12, 01:57
Paradas Romero ja su brigaad. Tervisi!

WeThePeople
06.05.12, 04:49
http://www.youtube.com/watch?v=dxodVYtrh40

16-17 sekundil viskab üks tarkpea pudeliga

sepakas
30.12.15, 22:28
Vaatasin reali tänase mängu tipp-hetki ja no andke andeks, aga see muutub juba kergelt naeruväärseks millist vilepartiid eriti viimasel ajal saavad valged kodus nautida :D

RealFan
30.12.15, 22:53
Vaatasin reali tänase mängu tipp-hetki ja no andke andeks, aga see muutub juba kergelt naeruväärseks millist vilepartiid eriti viimasel ajal saavad valged kodus nautida :D

Olen vist 17 mängust 16 ise vaadanud sel hooajal ning enne tänast ei tule küll meelde, et midagi oluliselt rohkem oleks antud kui võetud. Näiteks Malaga mängus oli ikka Real see, kes korralikult külma sai. Seega, saan aru, et vajadused jne aga katsuks olla vähe.

Tänase mängu kohtunik võiks mingeid Tercera mänge vilistada natukeseks. Polegi kaua nii perses vilet näinud.

sepakas
30.12.15, 23:02
Ja nüüd tuleb puhas kuld Barca mängus... Kas need vanad on kõik jõuludest purjus? :D
See polnud mingi penalt.. Vähemalt Neymar tegi krissut :)

sepakas
31.12.15, 14:12
Olen vist 17 mängust 16 ise vaadanud sel hooajal ning enne tänast ei tule küll meelde, et midagi oluliselt rohkem oleks antud kui võetud. Näiteks Malaga mängus oli ikka Real see, kes korralikult külma sai. Seega, saan aru, et vajadused jne aga katsuks olla vähe.

Tänase mängu kohtunik võiks mingeid Tercera mänge vilistada natukeseks. Polegi kaua nii perses vilet näinud.

Sa tahad reaalselt väita, et Rayo mängus oli kõik bueno? Täpselt sama muster.. Kohe kui asi kippus käest minema, tõmmati jõuvahekorrad paika.. Praeguse realiga saanuks ka 10-ne Rayo mängitud, aga oli vaja ikka tühjast kohast teine punane ka välja imeda. Antud olukorras polnud penaltitki, rääkimata kollasest ja kokku punasest. Liiga palju tassimist sedavõrd sita mängu juures ;)

RealFan
31.12.15, 17:55
Sa tahad reaalselt väita, et Rayo mängus oli kõik bueno? Täpselt sama muster.. Kohe kui asi kippus käest minema, tõmmati jõuvahekorrad paika.. Praeguse realiga saanuks ka 10-ne Rayo mängitud, aga oli vaja ikka tühjast kohast teine punane ka välja imeda. Antud olukorras polnud penaltitki, rääkimata kollasest ja kokku punasest. Liiga palju tassimist sedavõrd sita mängu juures ;)

Seal Rayo mängus saavad härrad pigem iseennast süüdistada, esimene punane oli rohkem kui õigustatud. Teine veidi kergelt antud aga on varemgi selliste asjade eest penalte ja kaarte antud ja antakse ka edaspidi. Polnud vajalik aga ma ei näe, et seal mingit räiget ülekohut oleks tehtud.

Ning kui vaadata eelmisel hooajal palju ühe teatud avatariga tegelaste hulgas pepuvalu põhjustanud antud penaltite number, siis sel hooajal on seis 9-5 näiteks. Vastupidise olukorra juures oleks juba vähemalt kolm Barca-vastast vandenõuteooriat välja käidud.

Pika jutu lühike mõte oleks endiselt see, et antud-võetud on senise hooaja põhjal (eelmine mäng oli küll paras porno) on üsna tasakaalus.

Staadium
05.01.16, 00:24
Kui keegi vaatas Gijoni_Getafe mängu. Viimane mänguminut, Getafe rünnakul 1-1väravavahiga ja.....lõpuvile. "Te ju nagunii võitsite" ütleb kohtunik hämmeldunud mängijatele.

RealFan
10.09.16, 20:28
Kuna teatavasti Hispaania kohtunike taset peetakse üsna madalaks, siis mõtlesin, et võiks lühidalt iga nähtud mängu järel hinnata kohtuniku tegevust, äkki on mõni asjalik kohtunik Hispaaniasse ka ära eksinud. Inglise liiga foorumis on vastav teema üsna aktiivne :p Videomaterjali tõestuseks otsida ei viitsi, keda tõsiselt huvitab, siis võib ise pärast järgi vaadata.

Fernandez Borbalan (ja tema kaaskond) tänases Real - Osasuna mängus kuigi pädevad paistnud olevat. 5-0 väravale eelnenud olukorras jäeti suluseis vilistamata. Seisul 5-1 penalti andmise asemel oleks Osasuna värava ikka ära lugeda võinud, oli üsna varakult näha, kellele pall põrkab ning mis saab edasi. Päris viimastel sekunditel võttis kollase kaardiga mees Reali kiirrünnaku üsna jõhkralt maha, teist kollast näidata ei soovinud. Mängu tulemust need otsused siiski ei mõjutanud, ehk siis "rahuldav" käib hindeks küll.

Staadium
07.01.17, 18:26
https://www.youtube.com/watch?v=1eWm9uXEtqA

Faraday
09.01.17, 15:26
https://www.youtube.com/watch?v=nngRX5ihhoQ

2mSööt3mMööda
29.01.17, 15:38
oh jumal küll. Barca mäng toodab taas materjali siia teemasse.
Pall pool meetrit väravas aga no goal :smack:

RealFan
29.01.17, 15:59
oh jumal küll. Barca mäng toodab taas materjali siia teemasse.
Pall pool meetrit väravas aga no goal :smack:

Pilt ka olukorrast:
https://pbs.twimg.com/media/C3VtTftWIAEI3gK.jpg

ElNino9
29.01.17, 16:32
Pilt ka olukorrast:
https://pbs.twimg.com/media/C3VtTftWIAEI3gK.jpg

Mille karma?

Emv
29.01.17, 16:38
Päris märgiline, kuidas kloun kõrval üritab penaltit välja kaubelda. Käed püsti ja halab. (Ei, ta ei näinud seda olukorda ja ei apelleeri sellele).

Scarhead
29.01.17, 18:19
Esp- Sev . No kammoon, wtf punane.

karl54
29.01.17, 18:30
Esp- Sev . No kammoon, wtf punane.

Eriti mõnus kui su nädalavahetuse suurim panus on Sevilla võit, lihtsalt super.

_AI_
29.01.17, 18:56
Päris märgiline, kuidas kloun kõrval üritab penaltit välja kaubelda. Käed püsti ja halab. (Ei, ta ei näinud seda olukorda ja ei apelleeri sellele).
Misasja? Neymari vastu tehtud topeltnelson on sada protsenti penalti...

_AI_
30.01.17, 12:35
Puust ja punaseks.
http://laligareferees.blogspot.com.ee/2017/01/referee-analysis-betis-1-1-barcelona.html

LeeMarx
30.01.17, 14:40
Puust ja punaseks.
http://laligareferees.blogspot.com.ee/2017/01/referee-analysis-betis-1-1-barcelona.html

Lappasin teisi mänge kah, igas mängus 10+ "wrong decision", piltide põhjal muidugi ei saa aru kas on ka nii v mitte. Hispaania kohtunikud on kehvad, aga nii sitad nad ka pole nagu seda blogi lapates tundub.

_AI_
30.01.17, 15:26
Lappasin teisi mänge kah, igas mängus 10+ "wrong decision", piltide põhjal muidugi ei saa aru kas on ka nii v mitte. Hispaania kohtunikud on kehvad, aga nii sitad nad ka pole nagu seda blogi lapates tundub.

No kui ikka seda ei näe, et pall on pool meetrit väravas ja enne seda on selgemast selge topeltnelson, siis on ikka midagi väga valesti. Siin ei olnud ju isegi küsimus mitte enam sentimeetrites, vaid pigem meetris, eks. Reali ja Atleti teemas on näiteid kui palju ilmselgetest eksimustest. Ma ei viitsi elmusadulsepalikult sama plaati keerutada, aga Hispaania kohtunike teema on ammu käest, seal on institutsionaalselt juba väga valesti see asi, siis ei saa ka mõne erandiga kohtunike tasegi väga kõrge olla. Juba see, et sisuliselt puuduvad Hispaania tippkohtunikud, kes ka väljaspool kodukamarat suudaks tipptasemel vilistada (jah, neid määratakse), siis seegi näitab midagi.
Eelmiste hooaegade käemängu farss muudeti õnneks ära (pole automaatne kollane), aga no johhaidii, pmst võib ju peale lööva mängija eest näppudega palli eest ära lükata, seda kõike kohtuniku nina alt, aga penalti selle eest ei anta.

RealFan
30.01.17, 17:39
No kui ikka seda ei näe, et pall on pool meetrit väravas ja enne seda on selgemast selge topeltnelson, siis on ikka midagi väga valesti. Siin ei olnud ju isegi küsimus mitte enam sentimeetrites, vaid pigem meetris, eks. Reali ja Atleti teemas on näiteid kui palju ilmselgetest eksimustest. Ma ei viitsi elmusadulsepalikult sama plaati keerutada, aga Hispaania kohtunike teema on ammu käest, seal on institutsionaalselt juba väga valesti see asi, siis ei saa ka mõne erandiga kohtunike tasegi väga kõrge olla. Juba see, et sisuliselt puuduvad Hispaania tippkohtunikud, kes ka väljaspool kodukamarat suudaks tipptasemel vilistada (jah, neid määratakse), siis seegi näitab midagi.
Eelmiste hooaegade käemängu farss muudeti õnneks ära (pole automaatne kollane), aga no johhaidii, pmst võib ju peale lööva mängija eest näppudega palli eest ära lükata, seda kõike kohtuniku nina alt, aga penalti selle eest ei anta.

Ma usun, et sa oled ka Inglise liiga teemat väisanud. Seal on pilt enam-vähem sama. Selline lihtsalt on kohtunike tase tänasel päeval. Mitte ainult Hispaanias. Isegi "maailma parim kohtunik" Clattenburg on sel hooajal mitmeid äärmiselt kahtlaseid vilepartiisid pakkunud, mida siis veel vähem tituleeritud kohtunikelt oodata. Ega enne vist midagi paremaks ei lähe, kui videokordused kasutusele võetakse.

Antud kohtunike vaatleja on üsna selgelt küll Barca toetaja... paistab üsna selgelt silma kui siin paari mängu kokkuvõtteid vaadata.

_AI_
30.01.17, 19:01
Ma usun, et sa oled ka Inglise liiga teemat väisanud. Seal on pilt enam-vähem sama. Selline lihtsalt on kohtunike tase tänasel päeval. Mitte ainult Hispaanias. Isegi "maailma parim kohtunik" Clattenburg on sel hooajal mitmeid äärmiselt kahtlaseid vilepartiisid pakkunud, mida siis veel vähem tituleeritud kohtunikelt oodata. Ega enne vist midagi paremaks ei lähe, kui videokordused kasutusele võetakse.

Antud kohtunike vaatleja on üsna selgelt küll Barca toetaja... paistab üsna selgelt silma kui siin paari mängu kokkuvõtteid vaadata.

Ma olen vist Reali teemas rohkem kohtunike suunas kaeblemist näinud, kuid tagantjärele vaadates ka sageli õigustatult. Veelkord kinnitus, et tase ongi selline.

Selliseid prohmakaid nagu Villareali ja Betise mängus tuleb ikka kuskil mujal liigades harva ette ja inglise liigas on vähemasti olnud mõistust väravajoone tehnoloogia appi võtta...jumal, kui klassikus kohtunik paari vilega eksis küüditati siberisse, aga selliste prohmakate peale ei liigutata kulmugi, ehkki punkte läks vist topelt kaduma. Selline poliitika ei aita ka just taseme parandamisele kaasa. Läbi aastate küll palju näinud, aga betise mängu asi on ikka päris nukker.
It is what it is, jumal sellega, lihrsalt Tebas võiks jalad perse alt välja võtta ja reformidega alustada, see asi ei kannata suht kriitikat kuidas need asjad korraldatud institutsionaalsel tasemel.

RealFan
30.01.17, 19:49
Selliseid prohmakaid nagu Villareali ja Betise mängus tuleb ikka kuskil mujal liigades harva ette ja inglise liigas on vähemasti olnud mõistust väravajoone tehnoloogia appi võtta...jumal, kui klassikus kohtunik paari vilega eksis küüditati siberisse, aga selliste prohmakate peale ei liigutata kulmugi, ehkki punkte läks vist topelt kaduma. Selline poliitika ei aita ka just taseme parandamisele kaasa. Läbi aastate küll palju näinud, aga betise mängu asi on ikka päris nukker.
It is what it is, jumal sellega, lihrsalt Tebas võiks jalad perse alt välja võtta ja reformidega alustada, see asi ei kannata suht kriitikat kuidas need asjad korraldatud institutsionaalsel tasemel.

Villarreali mängus korraldatud käsipall jääb minu arust umbes sama tihti märkamata ka Inglismaal. Ma arvan, et ainus põhjus, miks enam selliseid lugemata väravaid nagu Betisi mängus Inglismaal ei näe, ongi see väravajoone tehnoloogia. Muidu juhtus ka seal ju. Ning noh, punaseid antakse valedele meestele ja juhtub sealgi põnevaid asju. Kuigi vist midagi ikka tehakse vahepeal nende saamatumatega, või vähemalt on selline mulje jäänud. Vastutus kui sellist väga ei paista vilemeestele üldiselt jäävat. Kui läheb sitasti, siis saab üldjuhul järgmisel nädalal uuesti proovida.

Staadium
30.01.17, 22:04
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=rFPZXNuDefQ

saaaaar
31.01.17, 12:50
Betis mängis küll hästi aga kui lööd 2 väravat ja vastased ühe siis peaks ometigi võidu saama. Kusagil oli hea nimekiri olukordadest mis Barcelona vastu see hooaeg ära tehtud. Ja võrdluseks oli ka kena tabel ühe liigatabelis eespool asuva meeskonna kohta. See tabel näitas neid soosivaid valesid otsuseid. Haiseb kahtlaselt juba pikemat aega kogu see värk.

_AI_
31.01.17, 13:56
Betis mängis küll hästi aga kui lööd 2 väravat ja vastased ühe siis peaks ometigi võidu saama. Kusagil oli hea nimekiri olukordadest mis Barcelona vastu see hooaeg ära tehtud. Ja võrdluseks oli ka kena tabel ühe liigatabelis eespool asuva meeskonna kohta. See tabel näitas neid soosivaid valesid otsuseid. Haiseb kahtlaselt juba pikemat aega kogu see värk.

Kama sest, ausalt öeldes. Lihtsalt kohtunike üldine tase on ikka enam kui küsitav. Kas Inglise liigas ka sellist asja on juhtunud?

By the way, even worse than the "ghost goal," the official match report compiled by the referee was even more disconcerting. The original version, later corrected, had Betis lining up with just 10 players including Fran Merida, who doesn't actually play for them.

_AI_
02.03.17, 19:39
Happy? You can say that again. So Mendilibar did – although they were more interested in him saying things about the referee, Undiano Mallenco, who’d been busy dishing out cards like a croupier on crack. He flashed four of them inside 15 minutes and both teams had players sent off for two yellows. The Sociedad striker Juanmi got his first just after opening the scoring, lifting his shirt to reveal a homage to Pablo Raez, who’d just died from leukaemia; Florian Lejeune got his second for not very much at all. That was in the first minute of the second half; Juanmi’s second came 12 minutes later. Then there was a questionable penalty not given for Eibar, a questionable penalty that was given for la Real, and Mendilibar’s red – for shouting at Mauro dos Santos, his centre-back.

Jeebus küll, sõber sureb leukeemiasse ja tulemuseks on kollane. Hispaania. Kohtunikud.

RealFan
13.03.17, 01:11
Viimastes Reali mängudes (teisi mänge eriti ei jälgi) on silma paistnud üsna sarnane muster. Kõik vähegi piiripealsed suluseisuolukorrad vilistatakse ära. Täna lisaks Ronaldo väravale oli päris mitu sellist olukorda.

wyy1s

Navase potentsiaalne punase kaardi olukord (paremat hetkel ei leidnud aga kumbki mees palli ei puutunud):
841018593961623552

Selle olukorra puhul oleks huvitav teada näiteks Stoki arvamust :p

LeeMarx
13.03.17, 13:21
Navase potentsiaalne punase kaardi olukord (paremat hetkel ei leidnud aga kumbki mees palli ei puutunud):
841018593961623552

Pall polnud vastasel kontrolli all, ning palli suund polnud väravale. Kollane ja karistuslöök oleks vast õige.

RealFan
13.03.17, 13:42
Pall polnud vastasel kontrolli all, ning palli suund polnud väravale. Kollane ja karistuslöök oleks vast õige.

Pall kontrolli all ei olnud aga üsna kindlasti oleks ründaja pallini jõudnud, kui Navas talle sisse jooksnud poleks. Minu arust oleks punane antud juhul õigustatud, sest Navas palli ei klaarinud. Aga siin on kindlasti pädevamaid tegelasi kui mina.

petteri
13.03.17, 14:59
Pall kontrolli all ei olnud aga üsna kindlasti oleks ründaja pallini jõudnud, kui Navas talle sisse jooksnud poleks. Minu arust oleks punane antud juhul õigustatud, sest Navas palli ei klaarinud. Aga siin on kindlasti pädevamaid tegelasi kui mina.

Nõustun, Navas ebaõnnestus puhastamisel, pall ei oleks läinud välja ja kui Betise mees oleks Navasest mööda saanud seal kuidagi, oleks ta ka tühja ära lükanud. Vaatasin kogu mängu, peab tunnistama, et polnud parim päev Lahozil, kes viimases kahes mängus, mida ma tema esituses näinud olen (City v Monaco ja Atletico v Barca) oli väga hea. Sel hetkel jooksis ta aga suht kokku, jäi mulje, et ta ise ka ei teadnud, mis nüüd tegema peaks. Eks selliseid black-oute juhtub. Võimalik, et 2. abikohtunik ütles ka midagi ja see mõjutas ta käitumist. Sama abi võttis ka Ronaldole sulu II p.a. kust oleks ka värav tulnud ning mis juba laivis tundus on-side ja oligi.

Teine suurem olukord oli ilmselt see Carvajali kehamäng kastist, piiripealne värk, aga seal olukorras nõustuks kohtuniku otsusega edasi mängida. Betise mees oli kuidagi pehme seal olukorras ka.

Stok
13.03.17, 15:09

Natuke väheks jääb sellest klipist, et öelda midagi konkreetset, sorry. Tundub, nagu oleks tegu otsajoone poolt tagasilõikega, aga siis läheb pall kasti ehk triibuline vend ikkagi puutus palli? Samuti pole aru saada, kas mängijate vahel ikkagi oli kontakt.

petteri
13.03.17, 15:11
Natuke väheks jääb sellest klipist, et öelda midagi konkreetset, sorry. Tundub, nagu oleks tegu otsajoone poolt tagasilõikega, aga siis läheb pall kasti ehk triibuline vend ikkagi puutus palli? Samuti pole aru saada, kas mängijate vahel ikkagi oli kontakt.

3c5zz

Stok
13.03.17, 15:19
Krt, raske öelda. Miskipärast tahaks öelda, et mõlemad proovisid ebaõnnestunult palli mängida ja põrkasid lihtsalt kokku. Ei saa öelda, et pall olnuks triibulisel kontrolli all, et ta oleks sellega värava peale jooksnud. Võin vabalt eksida ka siin, aga võtan selle riski, et ei viga, ei kaart.

Tofoa
15.03.17, 19:32
Minu jaoks selge punane.

Staadium
02.04.17, 19:15
Benz sulus värava eelses olukorras + vilistamata pennu Balele tehtud vea eest! Seni I pa.

https://pbs.twimg.com/media/C8amqiDXYAEdWLF.jpg:large

Kasper
05.04.17, 00:16
Neid kohtunike kalasid on ja jääbki vist Hispaanias väga regulaarselt ja järjepidavalt tulema. Benzema oli jah muidugi selges suluseisus, aga kui üritada lipumehele kaasa tunda, siis tõenäoliselt jäi see fikseerimata, kuna Benzema liikus tagasi, mitte edasi ning see võis märkamist raskemaks teha. Kuigi jah, sel tasemel ei tohiks selliseid asju juhtuda.

Kasper
06.04.17, 00:44
See "Morata kolmas" :D :D. Täitsa pekkis. Kui keegi hea pildi leiab, siis visake kindlasti siia üles.

RealFan
06.04.17, 01:01
https://pbs.twimg.com/media/C8rSRHqVoAAWgtF.jpg

Faraday
06.04.17, 12:58
I have scored two goals, maybe three, I'm sure they'll give me the third in the record books

saaaaar
09.04.17, 00:09
No comments :confused::confused::confused:

Temp0
09.04.17, 00:11

Ei jälgi mängu, kuidas teise sõber teile seekord haiget siis tegi kah?

RealFan
09.04.17, 03:45

Ma ka päris täpselt ei saa aru, kuidas nii on võimalik (liikuv pilt (http://footyroom.com/matches/79924903/malaga-vs-barcelona/review), 8:00-8:50).

saaaaar
09.04.17, 14:28
Ma ka päris täpselt ei saa aru, kuidas nii on võimalik (liikuv pilt (http://footyroom.com/matches/79924903/malaga-vs-barcelona/review), 8:00-8:50).

See polnud väljakukohtuniku otsus. Kes mängu jälgis võis panna tähele, et ka 1. poolajal eksis sama joonekohtunik suluseisu määramisel väga tähtsas kohas.

Staadium
09.04.17, 15:14
https://www.youtube.com/watch?v=rizMt3Yqq3A

http://www.101greatgoals.com/news/cristiano-ronaldo-danger-missing-el-clasico-v-barcelona/

Navas
09.04.17, 16:02
Et siis mis? See et ta seal protesteeris, sellega ei võeta mitte midagi nagunii ette. Ainuke asi miks tal võib El Clasico vahele jääda oleks see, et saab kollase kaardi Gijoni vastu, aga arvatavasti jätab Ronaldo üldse selle mängu vahele.

Temp0
15.04.17, 19:23
Kindel nurgalöök jäeti andmata, mida jälgisid kohtunikud?

ElNino9
15.04.17, 21:13
Kindel nurgalöök jäeti antmata, mida jälgisid kohtunikud?

Kellele loosiõnn naeratas aka kes palli lahti lõi?

RealFan
21.04.17, 19:00
COPE: Sánchez Arminio, president of RFEF's Technical Committee of Arbitrators, has already informed #LaLiga refs of VAR from next season

staykool
26.04.17, 12:36
Eino super. Neymarile punane ja plaksutab ja saab selle eest 3 mängu bänni. Ramosele punane ja plaksutab ja saab 1 mängu. :fpalm:

_AI_
26.04.17, 12:45
Mis värk nende äärekohtunikega on ? Ütleks, et kohtunik peakohtunik tegi klassikas suht normaalse vile, eksimusi tuleb ikka sisse, aga no see
https://scontent-lax3-2.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/cp0/e15/q65/p720x720/18156787_1496079123757092_8346583579127597288_o.jp g?efg=eyJpIjoiYiJ9&oh=ab60a5757e9d4bb09a3065aa3bd843fc&oe=5996BBD7

Ühtegi ei võetud suluseisuks ja need polnud isegi napikad mitte.

_AI_
26.04.17, 13:01
Eino super. Neymarile punane ja plaksutab ja saab selle eest 3 mängu bänni. Ramosele punane ja plaksutab ja saab 1 mängu. :fpalm:

Asi pole plakutamises, Ramos võis selle suunata Florentinole, Hispaania kuningale või mitte kellelegi. Asi on ikka selles, et hüppan kaks jalga ees Messile sisse, saan otse punase ja selle eest jääb üks mäng vahele (tautsal muidugi fakt, et Madridi seis keskkaitsjatega on sitt mis sitt ja enam liigas eksida ei tohi).

Neymar plaksutas seal, mis ta plaksutas, aga mugavalt unustatakse, et ta sai teise kollase vea eest, mis oli küll kollast väärt, aga mitte otse punane ega tehtud mängija vigastamise eesmärgil, aga ainuüksi selle eest sai ta kaks mängu. Sobivalt enne klassikat, eks. Plaksutamise lisati veel kaks, ning siis tõmmati žestina üks muidugi hiljem maha, et mingigi nägu/maine päästa.

Muidugi järgneb nüüd riburada neid lugusid, et ei tasu reptiilide vandenõusid jms asju uskuda, kohtunikud on sõltumatud ja siin pidevalt mingit mustrit otsida on jürilinalik. Kuid vaadates seda viimast kohtunikekogu otsust, siis... ja imestatakse, et kohtunike teemal natuke liiga palju juttu. On jah, aga...nagu näib, siis põhjusega.

Rocheteau
26.04.17, 13:11

Ta plaksutas ju Piquele, ei?

staykool
26.04.17, 13:15
Ta plaksutas ju Piquele, ei?

Ma arvan et tal lõid pigem lihtsalt käelihased krampi.
Kindlasti on olnud vahepeal juhtumeid, aga ise ei mäleta millal viimati otse punase eest ainult 1 mäng anti.

_AI_
26.04.17, 13:21
Ma arvan et tal lõid pigem lihtsalt käelihased krampi.
Kindlasti on olnud vahepeal juhtumeid, aga ise ei mäleta millal viimati otse punase eest ainult 1 mäng anti.

Väidetavalt on kohtunikekogul kaalutlusõigus 1- 3 mängu. Anti üks, kuna ei nähtud, et tegu oli vägivaldse taklamisega ning parim osa- kuna Messi ei saanud vigastada, sest suutis täiskontakti vältida. Ok.

RealFan
26.04.17, 19:12
See suluseisude pilt on küll vinge. "Ükski pole napikas". Mis sest, et esimese pildi peal on küll minu arust üsna napp ning kolmanda pildi peal söödeti Jamesile, kes üsna kindlasti suluseisus ei ole. Teine pilt on korralik udukogu, aga seal paistab olevat vist väravaolukord, kus Ramos küll suluseisus ei olnud.

Ramose karistus tundub pisut leebe aga kui lugeda kokku need mehed, kes Suareze käest jalaga või rusikaga sel hooajal on saanud, siis jällegi, tundub pisut valitud see kiunumine. Aga noh, pole kindlasti esimene ega ka mitte viimane kord.

saaaaar
26.04.17, 20:22
Teine pilt pole väravaolukord vaid hetk teisest poolajast. Muidugi kui sellist ära ei vilista siis nende "napikatega" pole lootustki...

_AI_
26.04.17, 20:42
See suluseisude pilt on küll vinge. "Ükski pole napikas". Mis sest, et esimese pildi peal on küll minu arust üsna napp ning kolmanda pildi peal söödeti Jamesile, kes üsna kindlasti suluseisus ei ole. Teine pilt on korralik udukogu, aga seal paistab olevat vist väravaolukord, kus Ramos küll suluseisus ei olnud.

Ramose karistus tundub pisut leebe aga kui lugeda kokku need mehed, kes Suareze käest jalaga või rusikaga sel hooajal on saanud, siis jällegi, tundub pisut valitud see kiunumine. Aga noh, pole kindlasti esimene ega ka mitte viimane kord.
Tore argument, et aga vaadake suarezt. Tase

RealFan
26.04.17, 20:55
Tore argument, et aga vaadake suarezt. Tase

Never go full ElNino9

Aga olgu, proovime veelkord.

Muidugi järgneb nüüd riburada neid lugusid, et ei tasu reptiilide vandenõusid jms asju uskuda, kohtunikud on sõltumatud ja siin pidevalt mingit mustrit otsida on jürilinalik. Kuid vaadates seda viimast kohtunikekogu otsust, siis... ja imestatakse, et kohtunike teemal natuke liiga palju juttu. On jah, aga...nagu näib, siis põhjusega.

Minu arust üritad sa võita, et kohtunikud ei ole sõltumatud (eeldatavasti kallutatud ühe valge meeskonna suhtes) arvestades, et kogu su jutt võrdleb Ramose ühemängulist keeldu Neymari keeluga, siis võrdlusmomendi tood sa ju ise sisse. Ma vist isegi ütlesin, et Ramose keeld tundub leebe, aga enne kui sa mingeid vandenõuteooriaid välja käima hakkad, siis vaata näiteks, millest Suarez on karistuseta pääsenud. Nagu ma aru saan, siis muu osa postitusest jätame lihtsalt muuseas kõrvale. Ei midagi uut siin päikese all. Aga äkki nüüd jõuab ehk kohale. Muidu võid siis selgitada, miks Suareze argument antud olukorras ei päde, pisut parem ehk kui niisama klähvimine.

Navas
26.04.17, 23:50
Need kohtunikud päris tainad seal hispaanias :D

Realile jäeti just mingi 16. minutil 3:0 värav andmata, kus kohtunik andis suluseisu Marcelole kes polnud kindlasti suluseisus! :D

staykool
27.04.17, 00:36
www.pornhub.com

Milleks siin pornosaite promoda?

_AI_
27.04.17, 10:50
Never go full ElNino9

Aga olgu, proovime veelkord.

Minu arust üritad sa võita, et kohtunikud ei ole sõltumatud (eeldatavasti kallutatud ühe valge meeskonna suhtes) arvestades, et kogu su jutt võrdleb Ramose ühemängulist keeldu Neymari keeluga, siis võrdlusmomendi tood sa ju ise sisse. Ma vist isegi ütlesin, et Ramose keeld tundub leebe, aga enne kui sa mingeid vandenõuteooriaid välja käima hakkad, siis vaata näiteks, millest Suarez on karistuseta pääsenud. Nagu ma aru saan, siis muu osa postitusest jätame lihtsalt muuseas kõrvale. Ei midagi uut siin päikese all. Aga äkki nüüd jõuab ehk kohale. Muidu võid siis selgitada, miks Suareze argument antud olukorras ei päde, pisut parem ehk kui niisama klähvimine.

Suareze löömised või mittelöömised ei puutu asjasse, vaid jutt käib tagantjärele karistustest. Ma püüan väita, et seal kohtunikekogus e REFis haiseb miski ja mitte eritit amüsantselt. Neymari ja Ramose juhtumid on ikkagi sarnased (mitte plakustamisgate, eks) ja see, et määratakse niivõrd erinevad karistused, kus üks meeskond selgelt kaotab ja teine võidab on pehmelt öeldes imelik. Ma tean, et Hispaanias on kohtuniku raport jumal, aga sellest hoolimata oli kohtunikekogul võimalus määrata 1-3 mängu ning ma tõesti loodan, et arutelu ei käinud argumentidega "määrame ühe, sest vt see Suarez jagab kogu aeg hoope ja me ei sa midagi teha".
VAR äkki aitab vbla mitte, sest VARi alusel langetatud otsused lähevad samuti edasi kohtunikekogusse ja kui seal on mäda sees, siis ei aita ka see.
See, et see kriitika kohtunikekogu aadressil mõjub sulle klähvimisena, jumal sellega. Ma ei kirjuta oma poste ja arvamusi sulle personaalselt. Klähvimine, siis klähvimine, aga imelikud ja kallutatud mulle antud juihul need otsused tundusid.

zelee
27.04.17, 11:19
Hispaanias on teada ka kes kohtunikest mis klubi fänn on?

maanus
27.04.17, 11:56
Hm, täna juba neljapäev aga ikka kütetakse nädalavahetuse teemaga ennast kuumaks, teiseks, teema on kohtunikest ja nende otsustest aga jällegi on vaidlus läinud üle mängijate peale üle on see juba mitme alateema piiridest väljunud - kui siin Ramose nimi loob seoseid äkki võiks seda teemat veel arendada ka koondise teemas.
Mitte paha pärast aga kutid, uus voor on selja taga, mõlematel klubidel püssid paukusid, väravad sahisesid, puujalad ja külmutatud mängijad skoorisid, isegi täna hommikul päike paistab või mis ?

wutt
27.04.17, 12:52
Mitte paha pärast aga kutid, uus voor on selja taga, mõlematel klubidel püssid paukusid, väravad sahisesid, puujalad ja külmutatud mängijad skoorisid, isegi täna hommikul päike paistab või mis ?
Ilmselgelt pakub antud mäng kordades rohkem kõneainet kui Real-Deportivo või Barca-Osasuna :)

_AI_
27.04.17, 13:54
Hm, täna juba neljapäev aga ikka kütetakse nädalavahetuse teemaga ennast kuumaks, teiseks, teema on kohtunikest ja nende otsustest aga jällegi on vaidlus läinud üle mängijate peale üle on see juba mitme alateema piiridest väljunud - kui siin Ramose nimi loob seoseid äkki võiks seda teemat veel arendada ka koondise teemas.

Mis on arutelus halba? Kas need küsimused, mis on tekkinud, on üldse mingit adekvaatset vastust saanud? ma saan aru, et ühe klubi toetajate jaoks on see ebameeldiv teema, aga seda enam tuleb seda siis tõstatada. Kas pole mitte nii? Teema on kohtunikest, mitte La Ligast ja siin arutatakse kohtunikest ja nende organisatsioonist, kus ei ole minu meelest asjad korras. Kui on, siis palun näiteid.

On muidugi võimalus ka mitte lugeda.

maanus
27.04.17, 15:56
.......ma saan aru, et ühe klubi toetajate jaoks on see ebameeldiv teema, aga seda enam tuleb seda siis tõstatada.?.....

Nüüd jäin küll rongist maha, palun seleta miks ja mis on selle tõstatamise eesmärk ?
Muuta siin teatud ühe klubi toetajate dogmasi , ei ?

_AI_
27.04.17, 16:54
Nüüd jäin küll rongist maha, palun seleta miks ja mis on selle tõstatamise eesmärk ?
Muuta siin teatud ühe klubi toetajate dogmasi , ei ?

Aruteluks. Siinsed lugejad ei piirdu äkki ainult kahe klubi toetajatega. Lisaks, kui seal ei haise ja kõik on ok, siis paluks argumente.
Üldiselt on foorum ka väike väljaelamise koht või mitte (wink-wink)

Rocheteau
27.04.17, 18:06
naeruväärne penalti anti Real Sociedadile eilses mängus Valencia vastu :fpalm:

Stok
28.04.17, 12:52
Hea teema on keeratud tavaliselt Hispaania mölaks. Jätkake, ma tühistan oma tellimuse.

RealFan
14.05.17, 22:24
Selline värav Reali mängus siis. Igaks juhuks küsin... kas nii ikka tohib?863820161131925506

Perez on täna ülekande valele kontole teinud vist (kollane Dignele):

https://www.youtube.com/watch?v=5QfRTGZsTzU

Sambaz
14.05.17, 22:52
863820161131925506

Selline värav Reali mängus siis. Igaks juhuks küsin... kas nii ikka tohib?

Jah, tohib. Pall seisis

Temp0
18.05.17, 00:24
Kes ei vaatanud siis soovitan Reali ja Celta mängu uuesti vaatada. Celta treener saateti minema, 4 penaltit, 2 Realile 2 Celtale jäeti andmata, üks Celta poistest sai punase, neist viimane olukord tõmmati Ronaldo maha ning tõugati ka aga kohtunik andis hoopis Celtale kollase "vaidlemise eesti". Huvitav mäng taaskord.

RealFan
18.05.17, 01:17
Kes ei vaatanud siis soovitan Reali ja Celta mängu uuesti vaatada. Celta treener saateti minema, 4 penaltit, 2 Realile 2 Celtale jäeti andmata, üks Celta poistest sai punase, neist viimane olukord tõmmati Ronaldo maha ning tõugati ka aga kohtunik andis hoopis Celtale kollase "vaidlemise eesti". Huvitav mäng taaskord.

Varsti tahame juba keskringis tehtud vigade eest ka penalteid lüüa äkki.

Igatahes, tõenäoliselt enim furoori tekitanud olukord:

n5pos

saaaaar
19.05.17, 18:34
Varsti tahame juba keskringis tehtud vigade eest ka penalteid lüüa äkki.

Igatahes, tõenäoliselt enim furoori tekitanud olukord:

n5pos

Furoori pole, lihtsalt La Liga kohtunike tase on alla igasugust arvestust...

Navas
22.05.17, 00:06
Barcelona - Eibar, Man of the match - Kohtunik!

https://my.mixtape.moe/brcyot.mp4
https://my.mixtape.moe/pboyle.mp4

Ulme otsused ikka. :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Muideks, mis te arvate.. Mitu penaltit Barcelona andis see hooaeg ära? - 0!

Seems legit.. :rolleyes:

ElNino9
22.05.17, 00:30
Barcelona - Eibar, Man of the match - Kohtunik!

https://my.mixtape.moe/brcyot.mp4
https://my.mixtape.moe/pboyle.mp4

Ulme otsused ikka. :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Muideks, mis te arvate.. Mitu penaltit Barcelona andis see hooaeg ära? - 0!

Seems legit.. :rolleyes:

Päris perses ikka, kui Barca pennud tekitavad rohkem elevust, kui omade võidetud liigatiitel.

Navas
22.05.17, 00:37
Päris perses ikka, kui Barca pennud tekitavad rohkem elevust, kui omade võidetud liigatiitel.

Kes ütles, et ma liiga võitu ei tähista praegult hahaha? :fpalm::tearsofjoy:

aga lihtsalt panin tähele mis seal toimus :tearsofjoy::tearsofjoy:

RealFan
06.12.17, 19:28
La Liga is dangerously prepared for Real Madrid:

mdpm4

_AI_
07.12.17, 12:27
La Liga is dangerously prepared for Real Madrid:

mdpm4

Mis nüüd? Et puhas punane jäeti andmata? Või Ronaldo löök oli pool meetrit väravas, aga kohtunikud ei näinud seda?

RealFan
07.12.17, 14:10
Mis nüüd? Et puhas punane jäeti andmata? Või Ronaldo löök oli pool meetrit väravas, aga kohtunikud ei näinud seda?

Andestust, sai vale video, seal pole heli.

bo7v5

_AI_
07.12.17, 15:57
ei haugu ega midagi, vaid siiralt küsin, et milles uba? Et ei andnud edu? Seda vist ei saanud teha- nagu kommar väidab, et Ronalts oli suluseisus. Või näen ma siin pildil midagi valesti.

Faraday
08.12.17, 11:35
Ronalts oli suluseisus

Ühe korduse nurga alt näha, et äärekohtunik lippu igatahes ei tõstnud. Eks CR7 ole selliseid võimalusi raisanud küllalt sel hooajal, kuid mine tea.. Kas kellelegi nüüd sellega liiga tehti on iseasi, pigem võiks kohtunik selle kogemuse kuskile ajusoppidesse jäädvustada.

RealFan
08.12.17, 15:21
Ühe korduse nurga alt näha, et äärekohtunik lippu igatahes ei tõstnud. Eks CR7 ole selliseid võimalusi raisanud küllalt sel hooajal, kuid mine tea.. Kas kellelegi nüüd sellega liiga tehti on iseasi, pigem võiks kohtunik selle kogemuse kuskile ajusoppidesse jäädvustada.

Lipp ei paistnud ka mängu ajal tõusvat. Minu arust on Ronaldo kaitsjaga pigem samal joonel kui temast ees, kuigi päris üheselt on vist natuke raske nende kaadrite põhjal öelda.

RealFan
19.12.17, 16:12
Järjekordne La Liga stiilinäide (pilt pole ehk kõige parem aga peaks asja ära ajama):

https://pbs.twimg.com/media/DRW1rqRWsAAwlVq.jpg

RealFan
08.04.18, 19:05
Real-Atletico mängus umbes 40. minutil vilistati Vitolole suluseis, kuigi a) ta oli umbes kolm meetrit tagapool Reali viimasest mehest; b) ta oli oma väljakupoolel. Võib-olla keegi leiab pilti kah, viimase peal sepad täna leitud.

keenjus250
08.04.18, 19:12
Seal vist kohtunik nägi, et pall käis üle küljejoone, kuigi napilt jäi sisse. Korralik pang sellegipoolest
Real omalt poolt vähemalt 5 korda penaltit luninud.

RealFan
08.04.18, 19:20
Seal vist kohtunik nägi, et pall käis üle küljejoone, kuigi napilt jäi sisse. Korralik pang sellegipoolest
Real omalt poolt vähemalt 5 korda penaltit luninud.

Ok, see kõlaks loogiliselt isegi. Laivis ei tundunud see pall nii küljejoone lähedal olevat aga no ju siis oli. Penaltid... no ma ei tea, keskväljal oleks nendest umbes kolm olukorda, kus Atletico mängija lendab hilinenult sisse, ära vilistatud.

RealFan
03.02.19, 23:30
Real - Alaves 37. minut... Benzema ja Bale on kahekesi väravavahi vastu, kohtunikuhärra vilistab suluseisu, mida tegelikult ei ole. Johhaidii, lase siis vähemalt olukord lõpuni mängida ja mine käi vahi telekat, kui tõesti vaja. Ehk leiab selle kohta video hiljem.

RealFan
04.02.19, 03:27
Real - Alaves 37. minut... Benzema ja Bale on kahekesi väravavahi vastu, kohtunikuhärra vilistab suluseisu, mida tegelikult ei ole. Johhaidii, lase siis vähemalt olukord lõpuni mängida ja mine käi vahi telekat, kui tõesti vaja. Ehk leiab selle kohta video hiljem.

pu3zs

atleticomadrid
04.02.19, 09:34
Varritame või ei varrita penalti olukordi(0:35)? Ju siis mitte...

https://youtu.be/tNyrr1RyRvY?t=35

Temp0
10.03.19, 23:45
1104844395231223808

Temp0
20.10.19, 00:10
Eks nüüd kus liiga on korralikud tuurid üles saanud hakkab ka kohtunikel eksimusi tulema. 3 andmata penaltit Realile Mallorca vastu. 0 VARi vaatamist, samas mitte ühelgi juhul Real ei tõstnud kisa kah.

EDIT: 5 lausa...

Temp0
03.11.19, 00:45
Nonii. VAR on vist kõige pasem asi mis üldse mõeldud on. Algul tundus hea aga no nüüd võiks terve selle VARi pista sinna kus päike ei paista. Nagu ausalt ka no nahhuj????? Kui siuksed punktid hakkavad mängima hooaja lõpus (vahet pole kelle kahjuks, olgu kasvõi rivaal Barca kahjuks) siis milleks siukest pornot üldse vaja?

Umb 80. minut. Real Madrid vs Betis, seis 0:0, Betisel kastis käsi, terve Bernabeu vilistab, mängijad Reali poolelt nõuavad VARi ja on endast väga väljas aga kohtunik laseb mängida, samalajal Betis saab hea rünnaku mille õnneks Courtois kaitseb ära. Siis kohtunik vaatab saab VARilt info, et oli käsi aga mingi uue reegli tõttu kuna mängiti edasi siis penaltit ei anna. No mida v**tu!??

#FAIRPLAYMYASS