PDA

View Full Version : Sakala maakonna fännilipp

Lincoln
19.11.01, 21:29
Kui kõik korralikud Eesti jalgpallikoondise fännid lõbusasti enne Eesti-Kasahstani mängu õllepubis nimega “Sveik” istusid hakasin ma oma väheke uimase peaga mõtlema. Kurrat, miks on Tartust nii palju jalgpallifänne? Kas taaralinna elanikud on tõesti paremad, kui tallinlased ja miks siis? Asi kippus eriti nutuseks minema, kui tartlased hakkasid laulma oma laulu Tartust, mille peale tallinlastel polnud midagi ütleda.
See-selleks… Eks see tallinlaste ja tartlaste omavaheline väike hõõrumine ei kao kuhugi.
Kas keegi märkas jalgpallifänne, kes oleksid olnud tulnud mujalt Eestist kui Tartust või Tallinnast? Ma arvan, et kui keegi neid kohtas, siis oli neid minimaalselt.
Meenus üks SOCCERNET.EE thread, kus tartlased plaanisid endale tegema hakata uut imesuurt fännilipu, millele oleks kirjutatud Tarbatu. Hea mõte.
Mina nagu põlistel mulkidel kombeks hakkasin kadestama Tartlaste innukust. Kas ei ole olnud Sakala maakond läbi aegade Eesti üks tähtsamaid maakondi? Et mitte tartlasele alla jääda otsustasin hoida Sakala au kõrgel ja mõtlesin välja Sakala maakonna fännilipu.
Mõelge, kui tore oleks vaadata Lilleküla staadionil kõigi Eesti 14 maakonna fännilippe. Võibolla on minu ideed utoopilised, aga siiski…
Mul tekkis probleem lipukirjaga. Mitte ei suutnud midagi head väja mõtelda. KOJAMEES, Sina lubasid aidata, kui kellelgi tekkib selline probleem. Teine probleem tekkis lipu mõõtmetega: kui suur lipp peaks tulema?
Jürgen

kojamees
20.11.01, 09:25
Kui lipp teha ingliselipu kavandijärgi siis union imõõtude vahekord on 1*2.seega lipp mille me tellisime oli 1,5 korda 3 meetrit ja selle hind koos lõppviimistlusega on 2940 .-Omaltpoolt soovitan 2 korda 4 meetrit jääb igati CHEFF ja natuke suuremaga nagu 3 korda 6 tekkib probleeme Lillekülas just nimelt selle 3ega.Lipupeale soovitan kirjutada Sakala ja kasutada Ajalehe Sakala srifti ning koostöös Maakonna valitsusega ja ajalehega Sakala,võivad nad vabalt selle raha leida.See tähendab sini-must valge unioni peale vapi asemele ainult Sakala kiri(ei mingit ajalehe ega maakonna atripuutikat.Hind ei peaks soolane olema neile.

Lincoln
20.11.01, 17:27
Ehk aitad???
NB!lincoln on viimasel ajal saamatu:D :D :D ;)

kojamees
20.11.01, 18:55
Millega ma aitan,ma ei saa ju ajalehetoimetusse minna.
Esiteks uuri kes kirjutab lehes spordist,kes kultuurist ,siis uuri nende tausta(sest paljud on kindla kunstisuuna või spordiala toetajad).Uuri Maakonnavalitsusest kes on spordi fanaatik,kes neist toetab jalgpalli mine tee neile ettepanek et nemad toetaks rahaliselt Maakonna Fännilipu teostamist rahaliselt.See ei ole suur summa.Ümmarguselt viistuhat krooni.Samas ära anna mõtetuid lubadusi lipu kavandi muutmisel.Ütle et JH kordineerib Fännilippude kavandeid.Me ju ei taha et meie lipul olex Ühinend meierei või Põlva Piim.Nemad saavad selle rahakirjutada Maakonna tutvustavasse eelarvesse või lihtsalt reklaami,äärmiseljuhul ka kui sponsorraha.Mis on sinu trumbid.Seda lippu näidatakse televiisorivahendusel üle maailma ja samas käime ka meie mööda ilma ringi.Ei saa võrrelda Jalgpallistaadionil lehvivat lippu korvpallihallis oleva T-Shirtiga. Julge pealehakkamine on pool võitu.Edu sulle.:õlu:

Lincoln
20.11.01, 20:09
KOJAMEES viimase kirjaga sa mind aitasidki!!!:)

Mätas
21.11.01, 08:36
lincoln, Sobolev peaks olema see inimene kes Viljandi linnas turismi ja linna tutvustamisega tegeleb. Tundub olevat suht spordikauge inimene aga kui ilusti rääkida... Eelarveid peaks nad ka praegu koostama, nii et viimane aeg oma taotlusi sisse viia.

vello99
21.11.01, 09:01
Teoreetiliselt võttes võib samas juhtuda, et kui te kasutate Sakala
formaati tuleb keegi "korravalvur-staadionitöötaja" ja ütleb, et näe teevad
lehele reklaami, aga staadionile (või vastavale korravalvurile) maksnud ei ole.
Ehk kokkuvõtteks, kui teete Sakala formaadis ei soovita oma raha sinna eriti
all toppida.

aiFo
21.11.01, 12:55
Orginally posted by vello99

Teoreetiliselt võttes võib samas juhtuda, et kui te kasutate Sakala formaati tuleb keegi "korravalvur-staadionitöötaja" ja ütleb, et näe teevad

nujaaa, see on t6esti pigem teoreetilist laadi oht... ilmselt on turvatöötajad niiv6rd rumalad, et ei tea sakala ajalehest essugi... iseasi on siis , kui kuskilt infi läbi tilgub, et "nii ja naa, ajaleht toetas ja näe tahavad tasuta reklaami saada..."

muidugi, kui saaks otse linnavalitsusest toetust, poleks probleemi, siis kirjuta mis fondis tahes (kuigi "sakala" font oleks ylik6va!)... njaa...

iseenesest, variant ka selline, et kui pakutakse väiksemat summat, siis asi ka see... kui kunagi tulevikus viljandis (viljandi tulevik:)) m6ni jalkafänn tekib, kel hea asja nimel rahast kahju pole, siis v6ib ju puuduva osa juurde koguda... samas, kui viitsida piisavalt firmast firmasse käia, siis miskiste 500 eeguste annetustega on kohalikud firmad ilmselt n6us abistama kyll... kui suvel sellises kohas nagu vigala :) "läburindi" nimelist yritust organiseerisime, siis suure yllatusena meile, ilmnes, et kohalikud ettev6tjad käisid sponsorraha ootamatult lahkelt välja... njaaa... ärgem alahinnakem erasektorit! :)

ok, j6udu!

aiFo.

Miq
22.11.01, 00:22
Orginally posted by vello99

Teoreetiliselt võttes võib samas juhtuda, et kui te kasutate Sakala
formaati tuleb keegi "korravalvur-staadionitöötaja" ja ütleb, et näe teevad
Ehk kokkuvõtteks, kui teete Sakala formaadis ei soovita oma raha sinna eriti
all toppida.

Sellisel juhul tehakse meie venekeelsele ajalehele või sii hoopis teatrile või siis ... "Estonia" pidevalt reklaami. Seda ohtu nüüd küll pole.

Lincoln
22.11.01, 10:54
Mina seda ka hästi ei usu. Ma sain kokku mingi 9 kavandit. Kes soovib näha ma võin saata. Jürgen

ROOTSI KUNN
23.11.01, 12:28
Tere Lincoln,olen ise mitmeid lippe teinud,õigemini lasknud valmistada. Mind väga huvitavad sinu kavandid nii,et kui võimalik saada mulle.
Nüüd aga minu soovitus sulle.! Aitab juba nendest UNION- tüüpi lippudest, meil on neid juba kaks tükki. Sakala olgu ikkagi midagi mulgimaaga seotud. Igal maakonnal on ju omad värvid,lipp ei pea sugugi sini-must-valge olema.
JÕUDU!!

Lincoln
23.11.01, 13:19
Ma saadan need sulle mailiga... Sa võiksid ise ka mõned kavandid välja mõelda, kui Sul aega on. Jürgen

kojamees
23.11.01, 13:27
Vaidlen sulle Kunn vastu,me jõudsime kokkuleppele atripuutika osas mis kajastub ka meie vestluses milles osalesid .Kui me tutvustame kauba märki "E.F.F." siis ei saa me alguses minna väga kirjuks,et ennast tutvustada välismaal.Loomulikult on lippude ja plagude tegemisel kõigil vabad käed,aga küsiti "Jalgpallihaigla" seisukohta.See seisukoht on promoda praegu Unioni stiilis Sümboolikat.Toon näite ka St. Pauli fännide sümboolikast.Mansa ju kannab teist sümboolikat.Me ei promo mitte maakonda ega huvitavaid paiku Eestis vaid Eesti Jalkafänne ja kuna neid on nii palju siis on regiooniti neil oma lipp.Näiteks kasvõi Lasnamäe ja Nõmme.?!?:õlu:

jansa
23.11.01, 13:28
... olge hääd mehed saatke mullegi need kavandid..olles isegi olemasolevate lippude valmistamises tegev olnud siis tore vaadata mida teised välja mõtlevad..samas mul veel palju kavandeid paberil mis teostamist ootavad nii et kopereerugem seltsimehed,igatahes.

Lincoln
23.11.01, 13:31
üritan saata nii kiiresti kui saan...

aiFo
23.11.01, 15:39
ahjaa, mis veel...

värvigammaga v6iks jääda ikkagi m6istuse piire, st siniseks, mustaks ja valgeks ;)

siuke kirju värk staadionil... ei imponeeri eriti...

Lincoln
24.11.01, 01:00
Rootsi Kunn, Jansa jt, kes on huvitatud Sakala fännilipu visanditest... Mul oli plaanis Teile saata need visandid maili teel, kuid sellega kaasnes üks probleem. Esiteks: SOCCERNET.EE- st ei saa saata attach file. Teiseks: kuna attach filena saab saata ainult kolme faili, mille kogumaht ei tohi ületada 1,5 megabytesi. Ühe kavandi maht on aga 967KB. Seega ei ole suurt mõtet saata üht kavandit korraga. Tahaks väga Teie arvamust teada ja ka mõnes asjas nõu küsida. Ehk leidub probleemile mõni hea alternatiiv. Jürgen.

kyps
24.11.01, 12:11
Kui läheks maakonna ja linna lippude massiliseks tootmiseks oleks ülikõva kui maakonna või linna nimetuse asemel oleks hoopis vastava üksuse vapp. Vaimusilmas kujutan juba staadionit ette, kuidas erinevate "klannide" sini-must-valged staadionil lehvivad. Mis siin salata unioni stiili lipud mõjuvad väeeeega võimsalt.

gaskoff
24.11.01, 12:12
lincoln, kas sa ei saaks neid kuskile internetti üles riputada, sealt võib igaüks neid näha ja kellel soov, oma arvutisse tõmmata.

Lincoln
24.11.01, 14:41
hea mõte, aga arvuti käsitlemisoskus annab soovida
aga saab ka see probleem lahendatud
jürgen
to kyps: sellisest vaatepildist ma olen unistanud ja natuke ka rääkisin esimeses postis
jürgen

kojamees
25.11.01, 20:24
Sai asja kaalutud ja arutatud ning väheke vaadatud ,siis tuli see meelde seoses teiste riikide fännolippudega,et ega nad seal eriti laiuta nende linnade lippude ja vappidega.Mis mõtet on lehvitada statal Tallinna triibulise lipuga või vapiga.Me ei tee reklaami linnale ega maakonnale.Lihtsalt kirjutame maakonna nime ,millest loeb välja ,et ka sealt maakonnast on Fänne. :õlu:

Lincoln
26.11.01, 23:51
Loodan, et komapäeva õhtuks on kavandid üleval Lehekülje aadress on olemas, aga vajab pisut täiendamist
http://www.zone.ee/sakalalipp
Mida Te soovitate mul kirjutada Viljandi Maavalitsusele ja "Sakalale"
jürgen

ROOTSI KUNN
27.11.01, 13:05
Koja krt. sa oled ikka põikpäine nigu jäär.
ma räägin ,et pole mõtet teha kõikki lippe ühesuguseid.
OK. olgunad siis union tüüpi aga Sakala mk. on ju omad värvid ,mis näitabki ,et fännid on sealt pärit.
ja veel,mida huvitavamad ja erinevamad meie lipud on seda parem. Kui ma teen Nõmmelt pärit fännide lipu siis üritan ikkagi millegagi näidata ,et see ON Nõmmekate toetus koondisele ja Eestile.

Lincoln
27.11.01, 16:55
Nõndaks...Kavandid on üleval. Jürgen
NB!aadressi mainisin ennem, aga meeldetuletuseks
www.zone.ee/sakalalipp
Jürgen

kojamees
27.11.01, 17:05
Kunn su Nõmme värvid ei ütle paljudele mitte muhvigi hea et Eesti neile midagi ütleb.Samas ei tea pooled eestimaalased isegi Tallinna lippu.Promome esimene aasta ühte toodet ,alles siis liigume edasi.Mõtle kas või sallide peale,kui raske olex müüja erinevate maakondade Jalkasalle.Arenenud jalgpallikultuuriga riikides jah on igal hooajal erinev sall ja särk.Meil siin Eestis alles kõik lapse kingades.Kõik ei ole selleks küpsed.Lähene sellele kõrvaltvaataja silmade läbi.
Ma olengi jäära tähtkujus sündinud.:D

kyps
28.11.01, 13:36
Ega ma ise kah mõelnud nii, et rahvas tuleb oma linna ja maakonna lippudega statale. Maakonna vappi oleks võinud kasutada siis samuti nagu näiteks sellel Jalgpallihaigla lipul. Ilusti keskel ja hakkab kõigile silma ja sini-must-valge taustal jääks ikkagi domineerima.