PDA

View Full Version : Vigastus - spordiarst - soovitused

Stonefish
20.11.01, 08:54
Tere!

Olen siis jõudnud oma väikese jalgpallurikarjääri jooksul esimese vigastuseni. tegelikult isegi et 6-ni - lihtsalt sama vigastus korduvalt. Tegemist imelt reielihase rebestusega :(
Olen siiamaani püdnud jalga lihtsalt hoida aga nagu näha, tulemusteta. ja nüüd, et mitte jalast ilma jääda, tahaksin spordiarsti juurde tee leida. (enne oli ka plaanis aga ma ju kardan arste eksole :p) Niisiis ... paluksin juhatust .. kus leida sellist arsti ja kus on kõige paremad ja palju raha läheb ?

Niiet jagage kogemusi ja soovitage.

Stonefish
<ühe jalaga ründes>:(

Martin
20.11.01, 09:10
Põhiküsimus: mis linnas sa elad?

Mina isiklikult tunnen Tartut, seega saan siin juhatada küll (lisaks on ema kah tippaerst ning tema tunneb juba kõiki). Eksperte on siis kõikjal, kuid täpsusta oma asukohta.

yheksa
20.11.01, 09:20
Kui Tallinnas, siis soovitan asutust nimega Artroskoopia OÜ Artrosportkliinik (Pärnu mnt 67a, Tel 646 1436, Faks 646 1436). Küsi doktor Madis Rahut.
Teda saab kätte ka Mustamäe haiglast. Traumatoloogia- ja ortopeedia kliinik - vastuvõtt konsultatiivses polikliinikus,
kabinet 103, registreerimine 8.00-9.00 tel 6971093 (Madis Rahu K 12.00-15.00)

Aga palun :-)

Stonefish
20.11.01, 10:37
Tallinnas olen koos oma vigastustega :)

Muidugi võin ka oma vigastuse tartusse tuua ja seda jagad :oP

Tänan vastuste eest .. aga see ei tähenda, et teised nüüd enam soovitada ei või .. soovitage aga ... ma tahan olla valija rollis :)

Stonefish

sicmic
20.11.01, 15:35
Orginally posted by eestieest

vigastusega mine TOPi seal juures kusagil on spordiarst, olen korra käinud seal

muig. Jah, laupäeval kl 12 on TOP'i nurga taga üks kahtlane mees. Ütle talle jänes metsas ja anna pakk suitsu, teeb kohe terveks.:õnnelik: :õnnelik: :kaval:

:idee: Minagi soovitaksin minna sinna Pärnu mnt.( kui sa ikka mõtlesid seda ajakirjanduse maja?:kratsti: :segadus: ) Seal sain oma mädavarba korda, tunne kohe palju parem. Probleemiks võib kujuneda vaid rahakoti suurus, varba peale läks 1000 umbes.:) :)

moochie
20.11.01, 15:53
Heh mul ka mingi 2 korda olnud reielihase rebestus, paljalt sellepärast vist nagu eriti ei ole mõtet arsti juurde minna, aga kui ikka see on korduv sul siis jah.
Mina näitex tegin lihtsalt kompressi, panin spordikreemi, paar päeva side pial ja asi korras:)

erx
20.11.01, 18:56
ma ei tea, kui tõsine see sul on, aga mul aitas nii : paned enne trenni soojendavat spordikreemi (Capsicam jt.) ja asi funkab oled jälle jalgadel. see asi ei kesta sul väga kaua

Stonefish
20.11.01, 19:08
arvatavasti on suhteliselt tõsine, sest ikkagi ju 6 kord. aga see spordikreem .. palju maksab ja mis on tallinnas lähim hulgimüügikoht ?

<kahtleb ainult soojendavas spordikreemis>

a samas ei ole ise kasutanud kordagi .. niiet :)

erx
20.11.01, 20:06
40 eegu kandis pead arvestama

Miq
21.11.01, 01:16
No kui tegu ikka reielihase rebestusega on (muideks, kahtlane, sest sellisel juhul oleks sul käimisegagi probleeme), siis Capsicam küll ei aita. Aga muidu on see igati tänuväärt kreem (ise kasutan põlvedel), maksab 38 eeku ja müüakse igas apteegis.

greenday
21.11.01, 01:33
Orginally posted by Martin

Põhiküsimus: mis linnas sa elad?

Mina isiklikult tunnen Tartut, seega saan siin juhatada küll (lisaks on ema kah tippaerst ning tema tunneb juba kõiki). Eksperte on siis kõikjal, kuid täpsusta oma asukohta.Su ema tegi vist täna mu kopsudest röntgenipilte, perenimi oli igal juhul Smutov. Olen omadega nimelt nii mäel, et sain Tallinnas külmetatud öö tõttu kopsupõletiku.:viha: :( :viha: :( :viha: :(

Stonefish
21.11.01, 02:58
sest käimisega ongi just probleeme. täna komberdasin kaubamajja süüa ostma .. mõnusalt valus, toetuda peaaegu ei saa jalale. pärast viimast rebestust roomasin platsilt minema .. ja jaa .. ma ütlen .. rebestus on :oP

ahjaa .. loomuliku liikumise asemel on tekkinud vastava jala liikumisse selline mõnus tühi koht... lihtsalt tunnen, et jalg vastu maad puudutades ei jõua sinnamaani ühtlase jõulise liigutusena .. vaid mingi hetk on jõuetus/tühikoht/mida iganes vahepeal .. a võibolla on see ka ainult foobia :P

<ühe jalaga ründaja>:oih:

greenday
21.11.01, 09:25
Niipalju oskan ise aidata: kui sul on jalalihaserebend, siis ei tohi kindlasti peale näilikku paranemist esimese asjana minna palli mängima, kuna järsud löögid on ideaalsed rebestajad. Kui tunned, et on terve, siis hakkad jooksmas käima, see tugevdab liigeseid ja ligaseid. Hiljem teed jõutrenni, see tugevdab samuti liigeseid ja kõõluseid. Ja alles siis kui tunned et on saad värki täiskoormusel teha, lähed palli kõigepealt üksi koksima ja siis teistega mängima. Mul on üks sõber, kellel on sama häda, ja ta teeb lollisti ning häda ei kao kuhugi.

Stonefish
21.11.01, 10:13
kle, eestieest, tee mind oma vennaks või ma ei tea kelleks ... saaks ka äkki tasuta :oP muidu peab hakkama veel hingehinda maksma .. arvestades sellega, et m1ck oma 'mädavarvast' 1000 eequga hellitas ja ravis. tea kas sattus poisja juurde või oli tõesti juba nivõrd suur mädavarvas :oP nojah .. reis on ju pindalalt varbast suurem .. vist :oP niiet võiks arvestada 10k vist ... kui minna sinna arsti juurde kus m1ck käis :P

a muidu .. lähen veel täna-homme arsti juurde. ja kui amputeeritakse, annan teada ja palliplatsile tulen enivei ikkagi tagasi :oP

<tähtis pole jalg, vaid jalgpall>

greenday
21.11.01, 10:15
jalgpall on parem kui jalg

Stonefish
21.11.01, 10:19
aga jah ..
----------------------------------------------------------------------
Niipalju oskan ise aidata: kui sul on jalalihaserebend, siis ei tohi kindlasti peale näilikku paranemist esimese asjana minna palli mängima, kuna järsud löögid on ideaalsed rebestajad. Kui tunned, et on terve, siis hakkad jooksmas käima, see tugevdab liigeseid ja ligaseid. Hiljem teed jõutrenni, see tugevdab samuti liigeseid ja kõõluseid. Ja alles siis kui tunned et on saad värki täiskoormusel teha, lähed palli kõigepealt üksi koksima ja siis teistega mängima. Mul on üks sõber, kellel on sama häda, ja ta teeb lollisti ning häda ei kao kuhugi.
----------------------------------------------------------------------

a andke siis nõu ka selle poole pealt, et kuidas NII kaua ILMA JALGPALLITA hakkama saada ?!? :deemon:

Stonefish
21.11.01, 19:24
<läheb ja liitubki> :P

ishmael
22.11.01, 13:26
Kasuta Fastum Gel-i

See on imesalv igast asjade vastu mis puudutab lihaseid ja liigeseid. Ainult et vist ilma retseptita seda kätte ei saa.

Aga rohi on SUPER!

Ja üldsegi:

K: Mis eristab normaalset sportlast mõtetust sportlasest?

V: Vigastused. Normaalne sportlane enne mõtleb kui vigastab :) Õnnetuid juhtumisi me ei loe.

Ja reielihas oleks mõtet enne trenni soojaks teha kah.

Aff
22.11.01, 15:54
Kui sul rebestus on, siis soovitan lihtsalt puhata ja aegajalt vastava kreemiga määrida (mille nime ei mäleta - apteegis peaks seda olema kui küsida). Kui arvad, et asi on hullem, siis Tallinnas on arst nimega Annus (Lembit vist oli eesnimi, pole aga kindel). Tema on küll superhea. (enda kogemustest)

sicmic
22.11.01, 16:56
No ma ei usu, et päris 10 tuhat, kuid kindlasti rohkem, kui tuhat. Mul oli sellega üldse suurem segadus ja värk.

Kreemidest soovitaks BODY SHOP'i "Hemp"i, mis sisaldab ka kanepit:P ja töötab VÄGA hästi. Eestist on seda paraku vist pea võimatu leida. :(

Kaarel
01.01.02, 15:16
Tihtipeal tulenevad vigastused sellest, et ennem pallimängimist ei soojendata korralikult. Pannakse varustus selga ja kohe minnakse värava peale kolkima või kohe mängima. Kui jalad on külmad on see teinekord vägagi ohtlik. Ennem tuleks teha jooksuharjutusi ning kindlasti venitada lihaseid.

Tõsi vigastused võivad tulla sellegipoolest - sport on juba selline.

ek
03.01.02, 11:23
kas kellelgi on olnud probleeme põlvedega. Mis kreemi siis kasutada jne.
mul isikikult on mingisugune soojendav põlveside ja igasuguseid rohtusi on ka kasutatud aga püsivat kasu pole neist tõusnud. Kas Capsicami on keegi põlvevalu puhul proovinud???

simmo
04.03.02, 22:29
To ek:

Põlvevigastused tekivad tavaliselt ülekaalu, nõrkade jalgade jms puhul . Proovi jalgadele eraldi trenni teha. Ja käi arsti juures ära, näit tartus Salutarises Tein, tallinna omasid oskavad teised soovitada. Kreemidest on hea raviva toimega (krt ei mäleta nime) vist Fastum Gel oli sell

Miq
05.03.02, 14:41
Orginally posted by simmo

To ek:

Põlvevigastused tekivad tavaliselt ülekaalu, nõrkade jalgade jms puhul . Proovi jalgadele eraldi trenni teha. Ja käi arsti juures ära, näit tartus Salutarises Tein, tallinna omasid oskavad teised soovitada. Kreemidest on hea raviva toimega (krt ei mäleta nime) vist Fastum Gel oli sell

Mitte ainult. Mul näiteks öeldi, et kasvueas on liiga suur koormus olnud ja et nüüd pole veel põlv korralikult ära luustunud. Peale seda, kui mingeid laserravisid ja asju sain, mis ei aidanud, otsustas doktorihärra, et kõige parem on vist lihtsalt puhata lasta. Aga jah, enne trenni kui korralikult sooja teha, pole väga hullu.

Pätu
05.03.02, 16:27
sooja peab jah korralikult tegema, mul endal ka muidu põlved trennis valutasid vahel aga kui korralikut sooja teen siis on kõik hea:)

Phillips
06.03.02, 10:35
Põlvevigastuste puhul vaevalt,et mingid lihaseid soojendavad kreemid(ntx kapsikam) aitavad.Kõige tõhusam ravi oleks siinkohal pikaajaline puhkus või siis tuleb lihtsalt ära kannatada.Muide olemas on ka põlvekaitsed,mille kasutamine jalgpalli mängides pole mingi häbiasi.

Raix
06.03.02, 10:35
Orginally posted by Aff

Kui sul rebestus on, siis soovitan lihtsalt puhata ja aegajalt vastava kreemiga määrida (mille nime ei mäleta - apteegis peaks seda olema kui küsida). Kui arvad, et asi on hullem, siis Tallinnas on arst nimega Annus (Lembit vist oli eesnimi, pole aga kindel). Tema on küll superhea. (enda kogemustest)

kindlasti mine käi spetsi juures ära! soovitan ka dr. Eldur Annust (tegi minu vasaku põlve korda:) ). Tema pluss on see, et ta on just spordiarst, mitte mingi suvaline rajooniarst...;) Ravinud paljusid Eesti tippsportlasi, ythesõnaga kõrgema kategooria tegelane! Nii, et helista Mustamäe Haiglasse (tel: 6971820) ja pane number kinni!! :)
kergema rebestuse puhul aitab (nagu siin juba korduvalt on mainitud) capsicam... kasutan ise ka seda teinekord... päris hästi aitab, aga selle pealepanemisega ei tasu liialdada, muidu lippad ringi nagu elektrijänes, sest see hakkab "mõnusalt" kõrvetama! ;) :)

vandersell
06.03.02, 10:50
Orginally posted by Raix

kindlasti mine käi spetsi juures ära! soovitan ka dr. Eldur Annust (tegi minu vasaku põlve korda:) ). Tema pluss on see, et ta on just spordiarst, mitte mingi suvaline rajooniarst...;) Ravinud paljusid Eesti tippsportlasi, ythesõnaga kõrgema kategooria tegelane! Nii, et helista Mustamäe Haiglasse (tel: 6971820) ja pane number kinni!! :)

Kas sul oli liigesega probleem? Mul valutasid põlveõndlad, siis käisin Annuse juures, tegi süsti jne. Kahjuks pikemaajalist ravi ei saanud, kuna pühkisin kodumaa tolmu jalgadelt. Aga nüüd on mul ka põlveliigestega jama ja tahaks teada, kas Annus sellega ka tegeleb? :(

Raix
06.03.02, 11:13
Orginally posted by van der Sell

Orginally posted by Raix

Kas sul oli liigesega probleem? Mul valutasid põlveõndlad, siis käisin Annuse juures, tegi süsti jne. Kahjuks pikemaajalist ravi ei saanud, kuna pühkisin kodumaa tolmu jalgadelt. Aga nüüd on mul ka põlveliigestega jama ja tahaks teada, kas Annus sellega ka tegeleb? :(

kunagine sporditrauma arenes nii edasi, et mingi sigasuur kõhretykk oli lahti tulnud (täpset diagnoosi ei mäleta...;) ) ja siis muu ei aidanud kui atroskoopiline op. teha... igaljuhul võid sa tema juurde pöörduda, sest ta ongi ju eelkõige spordiarst! kui ta mustamäe haiglas selle probleemiga vastu ei võta, siis pärnu mnt.'el kindlasti (mingi teine töökoht seal tal... või vähemalt paar aastat tagasi oli, kui ta tõnismäe spordikliinikust ära kolis...)
see nr, mis ma enne andsin, on tema isiklik, aga eelregistreerida saab t: 6971093 (kl. 0830-0900) ning Annus võtab vastu neljapäeviti 1200-1400.
jõudu teile!!

Tofoa
06.04.09, 22:59
Kirjuta siia oma mure kurvas toonis, ja saad abi! (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=6908)

jalkaaa14
06.04.09, 23:04
Kirjuta siia oma mure kurvas toonis, ja saad abi! (http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=6908)

pohh, nagunii ei saa

Kasepats-Pidur
07.04.09, 00:17

Too far mate, too far.

-checked-
10.04.10, 17:43
ma.pärnust.ja.ka.sama.viga.et.reielihas.
oskate.soovitada/öelda.mõnda.pärnu.spordiarsti?

abso
15.04.10, 19:30
checked, milleks punktid nagu iga sõna vahele ? Ei taha närida aga ikkagi .

Hellik
15.04.10, 22:07
ma.pärnust.ja.ka.sama.viga.et.reielihas.
oskate.soovitada/öelda.mõnda.pärnu.spordiarsti?

Pärnu haigla taastusravi osakond, tel 447 3238. Isiklikud kogemused puuduvad aga seal peaks töötama spordiarst Made Vunk.

Villa Medicas eriarst Andres Lindmäe.
http://www.villamedica.com/et/special/personnel

Juveman
16.04.10, 03:01
Pärnu haigla taastusravi osakond, tel 447 3238. Isiklikud kogemused puuduvad aga seal peaks töötama spordiarst Made Vunk.

Villa Medicas eriarst Andres Lindmäe.
http://www.villamedica.com/et/special/personnel

Isiklik kogemus mõlemaga, kuna tegelen ka ise spordiga tõsisemalt. Villa medicast ja dr Lindmäest soovitaks kaarega mööda minna. Kõrge visiiditasu ja 15 minutit udujuttu ning kokkuvõttes oled seal kus alustasid,aga kergema rahakotiga. Villa medica on siiski soome turistidele mõeldud koht. Kusjuures kogemus vaid Lindmäega, teiste kohta seal majas midagi öelda ei oska.

Pärnus on võimalused üldse kasinad. Palju saab ise ära teha, et see enam nii kergelt ei korduks ja et see kiiremini paraneks. Spordiarst vanas haiglamajas suunab sellise probleemiga tõenäoliselt magnet või ultraheli ravile. Aitab 50% juhtumitest maksimaalselt. Endal oli täpselt aasta tagasi väga tõsine reie tagakülje trauma. Sain ravi ja möllasin kõvasti, aga sörkima sain hakata alles kuu aega hiljem. Kiiremad liigutused lükkusid veel 2-3 nädalat edasi. Lihtsalt niisama passima jääda, et küll paraneb ja siis müttan taas, ei soovitaks. Siis hakkab see koht veel ja veel probleeme valmistama.

Joks
16.04.10, 19:17
checked, milleks punktid nagu iga sõna vahele ? Ei taha närida aga ikkagi .

arvata on, et tühik on katki või siis on lihtsalt imelik

football2u
01.08.10, 19:45
Alaselg ilgelt valutab. Midagi raskemat tõsta ei saa, jalkas joosta ei saa jne. Jube, keegi teab midagi soovitada?

UPUP!!

Nugisemees
01.08.10, 20:44
Alaselg ilgelt valutab. Midagi raskemat tõsta ei saa, jalkas joosta ei saa jne. Jube, keegi teab midagi soobitada?

UPUP!!
Mine perearsti juurde.

Yaman
01.08.10, 22:33
Alaselg ilgelt valutab. Midagi raskemat tõsta ei saa, jalkas joosta ei saa jne. Jube, keegi teab midagi soovitada?

UPUP!!

668 lehekülg rumalate küsimuste teemas. Seal vähe juttu sellest;) Päriselt ka.

football2u
02.08.10, 13:52
668 lehekülg rumalate küsimuste teemas. Seal vähe juttu sellest;) Päriselt ka.

Selg üle soti vastu ei pea;)