PDA

View Full Version : Nirvana

Ch1ller666
17.06.06, 13:33
Et siis üks mu lemmik bände ja mõtlesin teema teha. Huvitav oleks teada paljudele jalkafännidele Nirvana meeldib. Lemmiklugusid on muidugi peaaegu võimatu valida aga esile tõstaksin järgnevad: You Know Your Right, Dumb, Heart-Shaped Box, All Apologies, In Bloom, Drain You ja Verse Chorus Verse.

Lemmikplaadiks arvatavasti Nevermind seda peamiselt kuna Bleach on kuidagi natuke \"toores\" arvatavasti kuna Dave Grohl polnud veel trummide taga ja In Utero kipub vahel natuke liiga depressiivne olema. \"Unplugged in New York\" on muidugi ka lihtsalt super.

Nalja Raamat
17.06.06, 14:22
Smells Like Team Spirit

varix
17.06.06, 18:07
Smells like Teen spirit

Ch1ller666
19.06.06, 00:13
Olete te muidu mõnda muud antud bändi lugu ka kuulnud? :doh:

2mSööt3mMööda
19.06.06, 01:39
\"Come as you are\" on üks parimaid lugusid imo ;)
Nevermind kindlasti parim plaat

Smells like teen spiriti kitarrikäik on samas vist omamoodi klassika kidraõppijate seas(algajate jaoks siis just).
MTV unplugged kontsert on ka hea...ise seda vähemalt 5 korda vaadanud.

fitti
19.06.06, 09:54
Umbes 10 aastat tagasi olid Nirvana piltidega rõve-särgid Rakvere turu kõige minevam kaup. Mina olin selleks ajaks juba Nirvana ära kuulanud. Aga rahvalaulu \'Where did you sleep last night\' tõlgendust kuulan vahel praegugi veel.

Sajets
19.06.06, 12:30
Ei ole vist kunagi meeldinud... kui siis millalgi selle MTV Unplugged kontserdi pärast. Ja sellest üleüldisest vaimustusest ka aru ei saa, aga ju olen ka vähe teist masti mees.

mcnamara
19.06.06, 12:33
Algselt postitas Sajets

Ei ole vist kunagi meeldinud... kui siis millalgi selle MTV Unplugged kontserdi pärast. Ja sellest üleüldisest vaimustusest ka aru ei saa, aga ju olen ka vähe teist masti mees.

Mina ka ei saa aru, miks see ameeriklaste vasikavaimustus meile korda peaks minema. Sama lugu nagu selle u kahegagi. Kui ma just pean Nirvanat kuulama, siis kahtlemata originaalbändi. (http://en.wikipedia.org/wiki/Nirvana_%28UK_band%29)

rohelineKonn
19.06.06, 14:08
tropid. tegelikult on Nirvana natuke põhjendamatult devalveerunud muusikaline kollektiiv, ning seda eeskätt tänu oma jobudest fännidele. kui nüüd natuke üle kuulata, siis osutuvad Nirvana-onud siiski väikest viisi geeniusteks. isegi seda stiili mittekuulav inimene ei saa neid täielikuks saastaks nimetada. või noh saab, aga sel juhul võiks natuke peeglisse ka vaadata.

kasvõi seesama äraleierdatud Smells Like.. on tegelikult superlugu. või näiteks Hearth-Shaped Box\'i video. või Rape Me. brilliant. veel näiteid In Utero pealt: raseduse katkestamine koduste meetoditega - Pennyroyal Tea. ja Meat Puppetsi akutsilistel pillidel mängitud kaverid on ka lahedad. ning kes suudaks unistada In Utero lõpuloo Gallons of Rubbing.. \"one more solo\"!

et siis selline d˛otile viskumine lapsepõlvelemmiku kaitseks.

Ch1ller666
19.06.06, 14:21
Kahjuks tundub et enamus kes Nirvanat halvustavad pole ise tegelikult peale Teen Spiriti ühtegi lugu kuulnudki, muide sama käib ka paljude nii öelda \"fännide\" kohta kes on VH1\'e pealt mainitud loo videot näinud ja siis karjuvad igalpool kui tegija Nirvana on.

mcnamara
19.06.06, 15:06
Algselt postitas Ch1ller666

Kahjuks tundub et enamus kes Nirvanat halvustavad pole ise tegelikult peale Teen Spiriti ühtegi lugu kuulnudki, muide sama käib ka paljude nii öelda \"fännide\" kohta kes on VH1\'e pealt mainitud loo videot näinud ja siis karjuvad igalpool kui tegija Nirvana on.

Ma olen seda sinu Nirvanat kahjuks liiga palju kuulnud. 90-te esimesel poolel ei pääsenud sellest bändist kusagile.
Aga siin vist küsiti lemmiklaulu ka - Rainbow Chaser on tegelikult päris ok pop-lugu.

Sajets
19.06.06, 15:48

See, et minu jaoks Nirvana tundub suht halb olevat, ei tee sellest nähtusest veel halba asja. Lihtsalt mina ei oska objektiivset hinnangut anda (ja näidake mulle kedagi, kes oskab seda siiralt teha ja ma näitan teile valetajat) Nirvanale. Kuid aus oleks siin kohal minu poolt tunnistada, et paljuski mängib minu sallimatuses rolli nende inimeste hulk, kes neid jõledalt kiidavad, kes aga ise kuulnud vaid kahte lugu (neid aga see-eest hästi palju).

Ja ausõna, muusikana ei pea ma asjast ka väga... ja seda ütlen ma, olles kuulnud neid vaid põgusalt. Natukene rohkem kui 1 aga vähem kui albumitäis. Vot selline aus ülestunnistus.

Daniel
19.06.06, 16:39
Polly

Pilt
20.06.06, 00:25
Kunagi kuulasin, nüüd ei kõlba see kuhugile..
lemmiklugu oli mingi endless,nameless vms

Martin
20.06.06, 01:02
Nirvana on müra, ei meeldi.

Paar lugu on küll erandid. Neid on juba mainitud.

Ch1ller666
20.06.06, 01:43
Algselt postitas Martin

Nirvana on müra, ei meeldi.

Paar lugu on küll erandid. Neid on juba mainitud.
Ütleks et tiba rohkem kui paar. Aga selle müra koha pealt niipalju et mu vanaema ükskord küsis et mis röökimist ma kuulan :P

Sajets
20.06.06, 13:27

Ütleks et tiba rohkem kui paar. Aga selle müra koha pealt niipalju et mu vanaema ükskord küsis et mis röökimist ma kuulan :P

Sa oleks võinud vastuseks vanaemale Napalm Deathi või miskit lasta. Ja siis palunud tal küsimus ümber formuleerida :)

norsk
21.06.06, 21:21
Mul tuleb vahel kohe Nirvana tuju peale, umbes paar korda aastas või nii, siis võin Nirvanat tundide kaupa kuulata. Muul ajal eelistan muud muusikat.
Kindlat lemmiklugu ei ole, In Utero tervikuna on hea.

3rk1
21.06.06, 21:58
Smells like Nirvana.

Ch1ller666
23.06.06, 16:32
Algselt postitas 3rk1

Smells like Nirvana.
:D See Weird Al\'i paroodia on ikka klassika raisk.

Well, we dont sound like madonna
Here we are now, were nirvana
Sing distinctly? we dont wanna
Buy our album, were nirvana

;)

Aga mis kuradi jama nende postitustega on eile oli mul mingi 874, nüüd mingi 840 postitust :oih:

avfc
24.06.06, 23:38
minule läheb jälle just julmalt peale Bleach : Blew, Floyd the Barber , Scoff , Big Cheese jne kuradi head:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: :õnnelik:

Terneco
06.07.06, 23:58
albumitest on kõige paremad Bleach ja Nevermind. Nevermindi pealt Polly, Lounge Act, Territorial Pissings jne. Bleachi peal on ka väga häid laule, eriti need eelmises postis mainitud.
Aneurysm läheb hetkel täiega

Sai ka \"nirvana live tonight sold out\" dokumentaalfilm ära vaadatud. Igasuguseid asju sai ikka nähtud:oih:

TheCarbos
18.12.10, 00:13
nirvana on tõesti parim...

Mõnuagent 007
18.12.10, 00:16
nirvana on tõesti parim...

Selle aasta plaat oli küll pettumus.

atleticomadrid
13.03.18, 22:13
No Apologies: All 102 Nirvana Songs Ranked
RS tackles the complete catalog of the band that defined the Nineties and made the world a lot noisier.
https://www.rollingstone.com/music/lists/no-apologies-all-102-nirvana-songs-ranked-20150408/heartbreaker-20150408

LaRaBla
14.03.18, 00:12
No Apologies: All 102 Nirvana Songs Ranked
RS tackles the complete catalog of the band that defined the Nineties and made the world a lot noisier.
https://www.rollingstone.com/music/lists/no-apologies-all-102-nirvana-songs-ranked-20150408/heartbreaker-20150408

The Man Who Sold the World on nende tuntud lauludest kõige viimane seal, ma pigem ei nõustu sellega, aga ju siis maitsed on erinevad.

Jasper
14.03.18, 08:41
see ei ole nende laul ...

LaRaBla
14.03.18, 11:33
see ei ole nende laul ...

Jah, ilmselgelt, aga seal edetabelis on see sees koos mõne teise coveriga ning vaieldamatult on see üks tuntumaid nende esitatud laule, kasvõi YT vaatamiste arvu alusel.

atleticomadrid
24.09.18, 22:57
Täna 27 aastat tagasi sündis tükike, üsna priske seejuures, muusikaajalugu. Ameerikas ilmus album Nevermind, Nirvana teine kauamängiv.
Plaati saatis plahvatuslik edu, seni vaid piirkondliku kuulsust nautinud alternatiivbändist sai maailmanimi ja rockmuusika sai uue suuna.
http://rockweek.ru/wp-content/uploads/2016/09/rockweek.ru-nirvana-nevermind-02.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=vabnZ9-ex7o

Jasper
25.09.18, 09:45
kunagi ei saa vist aru, kuidas Come As You Are sai singliks. raadiosõbralik? slogan? põhimõtteliselt kogu ülejäänud plaat on parem.

https://www.youtube.com/watch?v=rvEL4pbR6S8

Stok
25.09.18, 10:40
Fucking awesome, this. Nevermind oli esimene kassett, mille ostsin alternatiivmuusika valdkonnast. Järgnesid Metallica "Load", The Offspring "Ixnay on the Hombre", "The Hell of Steel: Best of Manowar" ja paljud ümberlindistamised. Samal ajal leiutati mp3 ja mu muusikaline maitsemeel järjest arenes, ehkki lapsevanemate arvates ahenes. Nüüd kuulan Foo Fightersit, kui on vaja romantikat teha, Metallica kontserdile ei lähe ka seekord ja parim muusika on ikkagi surmametall. Aga lapsepõlve lemmiklood Nirvana, Metallica ja Manowari esituses tõmbavad seniajani ihukarvad turri. Aga häid lugusid tegi Nirvana ka enne Nevermind'i:

https://www.youtube.com/watch?v=AhcttcXcRYY
(lugu on esimeselt albumilt, video on hilisemast ajast)

Stok
26.09.18, 13:26
Siia võiks noorfoorumlaste harimiseks veel lisada ühe kohv-ninast-välja loo: https://arvamus.postimees.ee/3900615/postimees-1994-aastal-laulja-pearu-paulus-nouab-eta-lt-moraalse-kahju-huvitamiseks-100-000-krooni. Võin eksida, aga Pearu sai vist 10,000 eeku isegi.

elx
27.09.18, 11:52
Siia võiks noorfoorumlaste harimiseks veel lisada ühe kohv-ninast-välja loo: https://arvamus.postimees.ee/3900615/postimees-1994-aastal-laulja-pearu-paulus-nouab-eta-lt-moraalse-kahju-huvitamiseks-100-000-krooni. Võin eksida, aga Pearu sai vist 10,000 eeku isegi.
Aitäh!