PDA

View Full Version : Fännikultuur Eesti liigas

Ultra Lecce
19.06.06, 23:09
Algatiseks ütlen et ise Eestis ei ela. Nii et arvestaga minu kirjavigade ja sellega et ma ei tunne meistriliiga fännikultuuri praktiliselt üldse.

Käisin 4.6 vaatamas Tartu derbyt. Pealtvaatajaid oli umbes 500, mis peaks olema meistriliigas üsna suur arv. See et pealtvaatajaid on nii vähe, on kurb, kuid see mis mind veelgi kurvemaks tegi, oli fännikultuur või mis iganes see oli ka.

Okei, keset tribüüni oli umbes 10-20 inimest sinistes Tammeka särkides. Kaasas olid ka sallid ja vist kaks pinipasunat. Fännamine põhines sellele, et umbes veerandi tunni vahedega puhuti korra-kaks pasunat ja siis oldi vaikselt... istuti.. mõnusalt.

Kas 17 aastat olemas olnud klubil ei ole veel fännigruppi, või kui on, kas fännid on lihtsalt laisad. Mis tõeline toetaja on toetaja, kes ainult istub. Saan aru et kõik ei pea seisma, laulma, plaksutama, karjuma, salle lehvitama. Aga kui näeb inimese kellel on särk ja sall ja siis anult istub vaikselt.... Miskit on valesti.

Nüüd tahaks teada, et millised toetajagruppid teistel meistriliiga klubidel on? Kas üldse on Eestis?

Ja suur tänu kõikidele nendele, kes käivad enda tiimi vaatamas alati kui võimalik on ja tõeliselt TOETAVAD omi mänigjaid ja oma võistkonda.

lorenzo
19.06.06, 23:56
sa ise muidu oled ikka eestlane, aga nagu ma aru saan, elad Itaalias?

17
20.06.06, 01:34
Esiliigas on igatahes FC Kuressaarel vähemalt kodumängudel vägagi arvestatav toetajate seltskond, kes mitte ei istu mängudel vait, vaid elavad omadele ikka täiega kaasa;) Kui keegi äkki ei usu, pöörduge küsimusega foorumi dobermanni poole:)

gamer
20.06.06, 06:34
Viimane mäng saime ka Pärnus juba rahva kaasa elama, asi liigub täitsa õiges suunas.

Even
20.06.06, 10:19
Flora fännidel ka oma nn. kultuur. Käivad igalmängul kaasas ja elavad kaasa.

elx
20.06.06, 12:36
Algselt postitas Evu

Kõik ned 5 fänni jah?:D Vähemalt Flora kodumängudel käies on selline mulje jäänud..

Aga ok, võtan sõna selle koha pealt, et miks kogu aeg ei lärmata. Asi on lihtsamast lihtsam - kui sa oled ikka korralikult mängu süvenenud, siis ei saa lihtsalt samal ajal \"möllata\". Ja kui on tegemist veel väiksema hulga pealtvaatajaskonnaga, siis ei ole kõrval ka möirgavat rahvamassi, kes sind vahepeal \"ärataks\". Ja nii istutakse/seistakse kogu mäng ning ollakse süvenenud mängu käiku ja kui toimub midagi erakordset, siis tuleb sellele järgnev reaktsioon. Ja nii tekibki tunne, et tegemist on tennisepublikuga:P
Ja minu arvamus ongi tegelikult see, et oma meskonna toetamine pole lihtsalt tribüünil sõgedalt röökimine, eriti kui pole midagi asjakohast karjuda.

gamer
20.06.06, 12:45
Algselt postitas Evu

Olete kevadisest mängust siis arenenud, seal tegite mängu jooksu kaks korda suu lahti.

Even
20.06.06, 14:03
Algselt postitas elx

Algselt postitas Evu

Kõik ned 5 fänni jah?:D Vähemalt Flora kodumängudel käies on selline mulje jäänud..

Paljudele meeskondadel pole sellist toetajaskonda kes käivad kaasas igalpool.

@gamer - Mina pole Flora fänn, klassivend on (Pilt).

vaherhar
20.06.06, 14:36
Eesti jalgpall on Eesti kultuuri lahutamatu osa
Iga inimene kes vaatab eesti meistriliigat on juba fänn ja kes madalamaid liigasid neile tuleks anda riiklik teenetemärk. Jah jalgpallifänn on kultuuri edendaja ja neid kes staadionil ei käi ja niisama kommenteerivad fännideks lugeda kahjuks ei saa.
Kerge on olla premiershipi, world cupi ja meistrite liiga passija.

Ultra Lecce
20.06.06, 18:24
Algselt postitas elx

Algselt postitas Evu

Aga ok, võtan sõna selle koha pealt, et miks kogu aeg ei lärmata. Asi on lihtsamast lihtsam - kui sa oled ikka korralikult mängu süvenenud, siis ei saa lihtsalt samal ajal \"möllata\". Ja kui on tegemist veel väiksema hulga pealtvaatajaskonnaga, siis ei ole kõrval ka möirgavat rahvamassi, kes sind vahepeal \"ärataks\". Ja nii istutakse/seistakse kogu mäng ning ollakse süvenenud mängu käiku ja kui toimub midagi erakordset, siis tuleb sellele järgnev reaktsioon. Ja nii tekibki tunne, et tegemist on tennisepublikuga:P
Ja minu arvamus ongi tegelikult see, et oma meskonna toetamine pole lihtsalt tribüünil sõgedalt röökimine, eriti kui pole midagi asjakohast karjuda.

See et Floral on fänne ainult 5 (??) ei tähenda absoluutselt midagi. Aja jooksul neid arvatavasti tuleb ikka lisa?? Aga see et need fännid käivad võistkonna mängudel kaasa elamas nii kodus kui võõrsil, on väga suur asi. See on kogu asja põhi, alus millele hakatakse ehitama suurt tulevat fännigruppi. Asi ei tohiks piirduda sellega et kodus on 20 fänni kohapeal, võõrsil mitte ühtegi. Nii et kõik au Flora reisivatele toetajatele.

Elxile: Saan täiesti aru sinu mõttest. Iga asjahuviline kes kohale tuleb, on väga tähtis arengule, olenemate sellest et kas laulab kaasa või mitte. Aga see mis kurvastab, on kui näed 10-20 inimset kes selgelt on sellised laulja tüüpi ja fännaja olemusega, on särkides ja sallides kõik üheskoos, ja siis vaid istuvad ja puhuvad pasunasse iga veidi aja tagant. Potentsiaali oleks kui palju, aga ettevõtlikusest jääb puudu. Jah, ja nagu sa ütlesid, sõgedalt röökimine ei ole sama asi kui toetamine. Laulmine on see asi number üks! Karjuda võib ja tulebki vahepeal, aga samas \"mine persse\" hüüdmine 100 korda mängus ei ole see karjumine mida soovitakse. Mis omade toetamine see on kui solvatakse kohtunikku või vastast? Tuleks teha laule oma mansa mängijatele, nii et iga kord kui mängija kuuleb et temast laudakse midagi positiivset, saab ta lisa energiat. Ja muidugi, mängu tasub ka ikka jälgida:D

Aa, see jäi ütlemata et kui pealtvaatajaid staadionil on 10 tükki, siis võib tekkida jah imelik tunne laulda.. Aga seda tuleks siiski teha, sest toetamises on küsimus omade toetamisest, mitte sellele kümnele pealtvaatajale laulmises. Ja see võib isegi tuua edaspidi rohkem rahvast mängudele. Kui ma mõnikord käin vaatamas mängu kus \"minu omad\" ei mängi, on ikka hästi tore, kui keegi laulab.. Tekib tunne et võiks minna vaatama järgmine kord isegi.

Aa, siis veel üks asi. See mis praegu takistab fännikultuuri arengut meistriliigas, on suured tasemevahed. Ok, fännid ei tohiks olla \"glooryhunter\" :id, vaid peaksid toetama omasid ka siis kui ollakse kaotusel, kuid siiski Valgale ja Viljandile ei arene kindlasti mingit korraliku fännikultuuri, sest keegi ei viitsi sõita 10 korda aastas Tallinnasse vaatama kuidas omad saavad 5-0 lutti. Nii et ootame veel mõned aastad, siis kui meistriliigas enam nii õelda selgeid mänge ei ole, siis hakab tekima fänne ka nõrgematele klubidele. Kuid Floral, TVMK:l, Transil ja Levadial peaks kindlasti juba olema olemas mingisugune grupp laulvaid ja reisivaid fänne. Isegi Tammekal. Pärnu olukorrast ei tea.

Nii et jägmine kord kui lähete meistriliigat vaatama (loodetavast peagi), võtke kaasa keegi selline sõber kes ise niisama kindlasti ei läheks. Rohkem vaatajais - parem fiiling. Ja äkki hakab sõbrale asi nii meeldima, et tuleb ka edaspidi.

Ultra Lecce
20.06.06, 18:27
Algselt postitas vaherhar

Eesti jalgpall on Eesti kultuuri lahutamatu osa
Iga inimene kes vaatab eesti meistriliigat on juba fänn ja kes madalamaid liigasid neile tuleks anda riiklik teenetemärk. Jah jalgpallifänn on kultuuri edendaja ja neid kes staadionil ei käi ja niisama kommenteerivad fännideks lugeda kahjuks ei saa.
Kerge on olla premiershipi, world cupi ja meistrite liiga passija.

Excactly. Support your local football team!

Ja et kolmadat vastust ei peaks kirjutama, siis lorenzole teada, et olen Eestlane jah. Tartust pärit, kuid ei ela itaalias nagu nime järgi võiks arvata, vaid Soomes. Kuulun ise Tampere Unitedi fännigruppi \"Sinikaarti\" mis on viimaste aastatega tohutult arenenud. Lausa uskumatult kiiresti ja hästi.

ballack
21.06.06, 00:08
no floral on ikka rohem neid fänne kui 5! aga teine asi on palju neid korraga väljaspoole tallinnat reisib.....kui loota et kõik fännid väljaspoole tallinnat reisiksid siis see oleks sama nagu loota et kõik eesti fännid (jalgpallihaigla mingi umbes 500 liiget + mitte jalgpallihaigla liikmed) reisiksid igale poole koondise välismängudele kaasa.....noh koondise mängud on küll kaugemal kuid neid on siiski ka palju vähem kuid siiski ma loodan et mõttest saate aru et ei ole võimalik kõikidel mängudel käia ja seega ei saa järeldusi teha selle põhjal kui palju fänne välismängudel käib vaid saab teha selle järgi KAS neoid käib välismängudel.....fänniks mina ei nimeta inimest kes käib lihtsalt oma lemmik klubi mängudel.....fännims nimetaks mina seda kes toetab häälekalt oma võistkonda ja kannab salle jnejne....neid kes käivad oma lemmikklubi mänge vaatamas nimetaks mina lihtsalt toetajateks.......kui mul aega oleks kooli ja töö kõrvalt siis ma käiksin kõikidel mängudel aga näed kõikidele mängudele ei jõua kuna ise liigat mängides, koolis käies ja tööl käies ei ole lihtsalt nii palju aega.....selline see elu ongi ja sellepärast ei saa iriseda et näed kui vähe te mängudel käite ja ilkuda sellepärast.

Erko
21.06.06, 11:36
Tegelikult võime me ju siiski seda öelda, et asi on õnneks siiski tõusuteel. Esimesed klubid hakkavad endale saama juba õigeid fännklubisid. Ma usun, et 10 aasta pärast on kõigil Meistriliiga klubidel oma fännklubi juba olemas. Samas jälle see Flora süsteem, et Tulevik ja Valga on Flora mõju all, et mina käin küll hoolimata sellest Tuleviku mänge vaatamas, sest need klubid ei saagi saada iseseisvaks kui inimesed nende mänge vaatamas ei käi. Samas ise olen kasutama hakkanud ka seda strateegiat, et üritan oma sõpru mängudele kaasa vedada. Ennem tulebki tribüünidele saada korralikult publikut ja alles nende hulgast hakkab õigeid fänne tekkima. See on pikk protsess, aga minu meelest on see Eestis vaiksel siiski juhtumas.

mazz
25.06.06, 03:47
Edu kõigile fänluse edendajatele, aga veidi off topicut:

Ultra Lecce, selline kiri vaatab vastu mõnede bussipeatuste seinte pealt, kui sõita Tallinn-Tartu maanteel. Kas teemaalgataja on nende loosungitega kuidagimoodi seotud?

Ultra Lecce
25.06.06, 16:33
Algselt postitas mazz

Ultra Lecce, selline kiri vaatab vastu mõnede bussipeatuste seinte pealt, kui sõita Tallinn-Tartu maanteel. Kas teemaalgataja on nende loosungitega kuidagimoodi seotud?

Kahjuks ei ole. Kahjuks ei ole ma selliseid Eestis käies ka näinud kunagi. Aga kui midagi taolist on kusagil avalikus kohas üleval siis väga hea. Muidugi tuleks neid veel kuidagi paremini tuua tavavaatajate silmade ette. Kas võiks küsida et mida see kiri siis ka ütleb?

mazz
25.06.06, 21:34
Algselt postitas Ultra Lecce

Algselt postitas mazz

Kahjuks ei ole. Kahjuks ei ole ma selliseid Eestis käies ka näinud kunagi. Aga kui midagi taolist on kusagil avalikus kohas üleval siis väga hea. Muidugi tuleks neid veel kuidagi paremini tuua tavavaatajate silmade ette. Kas võiks küsida et mida see kiri siis ka ütleb?
\"Ultra Lecce\" mitmes kohas...

FC Kuressaare
25.06.06, 22:01

Kuid Floral, TVMK:l, Transil ja Levadial peaks kindlasti juba olema olemas mingisugune grupp laulvaid ja reisivaid fänne. Isegi Tammekal. Pärnu olukorrast ei tea.

Niipalju kui ma olen aru saanud on pärnakad ja saarlased kõige tulihingelisemad fännid... :D

Pilt
25.06.06, 22:30
sa oled valesti aru saanud..

Ultra Lecce
26.06.06, 00:50
Algselt postitas mazz

Algselt postitas mazz

Ok. Sain valesti aru.

FC Kuressaare
26.06.06, 10:50
Algselt postitas Pilt

sa oled valesti aru saanud..

võiks põhjendada siis miks? kes siis veel rohkem fännavad? florakad? või need sõimavad tammekad?

duff_K
26.06.06, 11:50
kui siin fännlusest rääkida, siis paar aastat tagasi kui olid Levadia hiilgeajad oli tal väga suur toetajate hulk kes mängudel väga aktiivselt kaasa elasid....muidugi olid nad kõik venelased aga positiivne seegi aga vist siis olid need fännid seotud sellega et klubi nimi oli MAARDU

Erko
26.06.06, 12:07
Ma teeks üldse praegu siin sellise ettepaneku: Teeks kogu selle Eesti fännivärgi jaoks oma alafoorumi. Sinna saaks kõik senised teemad panna ja samuti saaks teha seal muidu üleskutseid ja algatusi. Minu meelest oleks see väga hea, sest siin \"Meistri- ja esiliiga\" alafoorumis hakkab neid teemasid päris palju ilmuma ja on näha seda, et inimestel on huvi selle vastu.

elx
26.06.06, 12:46
ma jällegi arvan, et siin reubriigis on iga meeskonna jaoks oma teema ning seal kogu vastava meeskonnaga seotud fänniürituste organiseerimine käibki ja see on minu arvates normaalne. kui fänlus kuhugi eraldi tõsta, siis saaksime lihtsalt juurde ühe uue alateema ja kokkuvõtteks oleks seal väga vaikne, samas tõmmates ka siinset rubriiki vaiksemaks.
seega võiks kõik jääda siin foorumis ikkagi nii nagu ta on.

norsk
27.06.06, 13:07
Algselt postitas mazz

Tartu maanteel on Mustla bussipeatuses Ultras Sampdoria ka veel :)

norsk
27.06.06, 13:11
Algselt postitas norsk

Algselt postitas mazz

http://img204.imageshack.us/img204/559/ultras7is.jpg

17
27.06.06, 13:28
Algselt postitas norsk

Algselt postitas norsk

Algselt postitas mazz

Kõige vasakpoolsemal tüübil Kuressaare soojendusdress seljas:)

norsk
27.06.06, 14:39
Algselt postitas 17

Algselt postitas norsk

Algselt postitas norsk

Algselt postitas mazz

Kõige vasakpoolsemal tüübil Kuressaare soojendusdress seljas:)
Eestis on peale Kure teisigi Uhlspordi kliente :)

-RoMaRiO-
23.09.06, 19:42
Ei ole küll päris teemasse, aga paremat kah esmapilgul ei leidnud.Oskab keegi mulle öelda, kus ma saaks normaalse fännitrummi osta, nii 1000 krooni kanti?

Erko
24.09.06, 12:02
Mis linnast sa muidu oled? Muidu muusikakoolidel peaks olema vanu trumme, mis enam kasutuses pole. Samas võid sa uurida Kuldsestt Börsist, Soovist või veel mõnest kohast. Tegelikult võid sa selle trummi veel odavamalt saada.

-RoMaRiO-
24.09.06, 12:37
Mis linnast sa muidu oled? Muidu muusikakoolidel peaks olema vanu trumme, mis enam kasutuses pole. Samas võid sa uurida Kuldsestt Börsist, Soovist või veel mõnest kohast. Tegelikult võid sa selle trummi veel odavamalt saada.

Ise elan Keilas, Tallinast 25km.Hetkel mitte kuskilt pole leidnud.Ei tea kas mingites muusikapoodides ei või leida?

Erko
24.09.06, 13:18
Ise elan Keilas, Tallinast 25km.Hetkel mitte kuskilt pole leidnud.Ei tea kas mingites muusikapoodides ei või leida?

Muusikapooddest võid leida küll, aga kasutatud on odavam ja staadonil ei lähe sul vaja mingi hea heli ja kvaliteediga trummi, aga poest peaks saama küll muidu. Ma kunagi uurisin ja oleks Viljandist sõbra kaudu saanud, aga kuna mul on pasun olemas, siis jätsin selle asja sinnapaika.

-RoMaRiO-
24.09.06, 16:57
Olen nõus ka kasutatud ostam.Ei soovi keegi müüa?

Erko
24.09.06, 17:49
Pane näiteks ise Kuldsesse Börsi kuulutus. Netis saad seda minu teada täiesti tasuta panna. Samas võid ka siin foorumis atribuutika alla teha teema, et soovin trummi osta või midagi.

Erko
26.02.07, 09:45
Selle teema võiks nüüd ka uude alafoorumisse liigutada ja siin meistriliiga alafoorumis on tegelikult palju selliseid teemasid veel.

PETSINHO
05.05.09, 16:54
Natuke kaasamõtlemist kõigile...
http://sport.err.ee/index.php?0592083

Hybrid Soldier
05.05.09, 17:26
Väga hea artikkel. Paneb kindlasti mõtlema, kus on piir.

HABE
05.05.09, 17:33
Natuke kaasamõtlemist kõigile...
http://sport.err.ee/index.php?0592083

Tasakaalustamaks seda artiklit ootaks nüüd ka positiivset artiklit kus kirjutatakse jalgpalli fännide heategudest (Linna koristamine Florakate poolt jne).
Kuigi mõtlemis ainet on tõesti kõigil. Mitte ainult nimetatud klubide fännidel, vaid kõikidel.

Jasper
05.05.09, 18:01
kaks esimest lõiku tundusid nii tuttavad, et diagnoosisin recycled article ja panin kinni.

818
05.05.09, 18:37
Järjekordne pullipask!

Shermann
05.05.09, 18:49
Järjekordne pullipask!
on ikka või?

1892
05.05.09, 18:50
Väga õige jutt muuseas, nii need asjad ju on.

-RoMaRiO-
05.05.09, 19:19
Tervist, härra ajakirjanik Timo Tarve!

Kirjutan Teile ajendatuna artiklist, mis on kirjutatud Teie sulest meie
koduse klubijalgpalli fänluse puudujääkidest. Esmalt sooviksin küsida,
mis sundis Teid üleüldse kirjutama nii ühepoolset artiklit? Okei,
fännidest on Kojamehe arvamus küll olemas, kuid tema pole
klubijalgpalliga otseselt kokkupuutunud juba päris tükk aega.
Professionaalse ajakirjanikuna peaksite oma artiklis kasutama ka siinsete
klubifännide arvamust või selgitust, miks on just nii käitutud. Ma ei
usu, et mu telefoninumbri või mõne muu isiku kontakti hankimine oleks
niivõrd raske ülesanne olnud. Või siis mõne Flora fännklubi esindaja.
Aga see ei ole oluline, kas Teie artikkel ajakirjanduslikus mõttes vastab
100% nõuetele, kirjutan hoopis teistel põhimõtetel.

Mis oli teie kirjutise eesmärk? Näidata olukorda kõvasti mustemana, kui
ta praegu on? Ma võtan näituseks, kuidas Leedus asjad käivad. Leedus on
jalgpalliliit ning meedia sõlminud kokkuleppe, mille tulemusena kirjutab
meedia jalgpallist vaid positiivset. Kui te ei ole olukorraga kursis, siis
Leedus on see täiesti normaalne, kui mänge tuleb tossuraketide pärast
peatada ning kaklused enne-pärast kohtumist on samuti tavapärased. Selle
koostööga on aga saavutatud seda, et Leedus on kodust klubijalgpalli
vaatamas mitu korda rohkem inimesi, kui meil siin Maarjamaal. See on
jalgpalliliidu ning meedia ühine koostöö. Samas kui meedia kirjutaks iga
nädal vaid kaklustest ning probleemidest, siis ei oleks nende tribüünid
sugugi nii täis. Miks meil peavad asjad nii olema? Kas teile endale ei
lähe korda, kui palju inimesi tribüünidel on? Ma mõistan, et olukord ei
ole sugugi roosiline ning käitumine on tihtilugu vägagi jabur,
sellegipoolest kui Teile läheb koduse jalgpalli saatus korda, võiksite
silma veidikene kinni pigistada. Nagu sama jabur oli teie kolleegi kirjutis
ajalehes Õhtuleht, kus kirjutati meie koondislate joogilembelisusest, kes
see neid joodikud ikka väljakul näha tahab? Miks te ei võiks kirjutada
miskit positiivset? Näiteks Flora fännid käisid Lillekülas staadionit
koristamas, võiks ju kirjutada. Aga noh ju selline artikkel ei too
lugejaid, lugeja soovib intriigi, arusaadav.

Praeguse artikliga ei saavutanud Te miskit muud, kui jalgpallivõõra
inimese mitte tulemise staadionile ning praeguse fänni pahameele.
Kindlasti sooviksite öelda, et las fännid parandavad oma käitumist.
Otseloomulikult antakse oma parim, kuid jalgpall on juba oma olemuselt nii
emotsionaalne mäng, et jalgpallifännidel tihtilugu keevad tunded üle. Ja
tühja nendest lauludest, väike iroonia on jalgpallifänluses alati
teretulnud, Teil mitte sellega seonduval isikul on muidugi seda raske
mõista.

Ma ei taha eitada probleeme, kindlasti saab olukordi kordineerida paremini,
kuid praegusel juhul olete Teie just see, kes probleemi süvendab ning
potensiaalseid isikuid staadionilt eemale viib. Rohkem positiivsust on minu
sõnum! Praegusel juhul on meil siin Eestis kõik tasakaalus. Fännid,
jalgpallurid, kohtunikud ning ajakirjanikud kõik on ühtemoodi viletsad,
kahjuks.

Oodates Teie vastumõtteid, Nõmme Kalju fänn Mario Tromp!
.

Minu nägemus.

Alarikh
07.05.09, 00:14
Minu nägemus.

Well said, Romario!

Aga vaevalt sa saad sellest "ajakirjanikust" midagi huvitavat. See artikkel on 100% näide kuidas ebakompetentne töötaja teeb oma tööd. Üksikud näided ilma kontekstita, vanad pildid, suvalised järeldused, elementaarse uuringu teema kohta millest ta kirjutab puudumine. Isegi meie venekeelne "üks klubi, üks pealinn" oli toodud näidena nagu midagi provokatiivne ja ohtlik asi vms :D Mõttetu artikkel.... Tüüpiline kollase meedia produkt.

Mõnuagent 007
08.05.09, 18:00
Well said, Romario!

Aga vaevalt sa saad sellest "ajakirjanikust" midagi huvitavat. See artikkel on 100% näide kuidas ebakompetentne töötaja teeb oma tööd. Üksikud näided ilma kontekstita, vanad pildid, suvalised järeldused, elementaarse uuringu teema kohta millest ta kirjutab puudumine. Isegi meie venekeelne "üks klubi, üks pealinn" oli toodud näidena nagu midagi provokatiivne ja ohtlik asi vms :D Mõttetu artikkel.... Tüüpiline kollase meedia produkt.

tegu on arvamusartikliga, et ses suhtes panete nii sina, Alarikh, kui ka Mario oma vastustega natuke puusse. Inimene avaldas lihtsalt oma arvamust, mida ta mänge külastades näinud on. Arvamuse õigsuse üle saab vaielda ja ise vastu kirjutada, iisi.

kesa
08.05.09, 19:40
tegu on arvamusartikliga, et ses suhtes panete nii sina, Alarikh, kui ka Mario oma vastustega natuke puusse. Inimene avaldas lihtsalt oma arvamust, mida ta mänge külastades näinud on. Arvamuse õigsuse üle saab vaielda ja ise vastu kirjutada, iisi.

Tunda on, et kunagise Põhja Politseiprefektuuri pressiesindaja Timo Tarve arvamustest kumab läbi Politseile iseloomulik negatiivne suhtumine vutifännidesse.
Võimalik, et artikkel on tellitud.

Nahkpea
08.05.09, 20:06
No olgem ausad, Eesti jalgpallifänlusega pole lood sugugi nii halvad.

See artikkel püüab kuskiltki kinni võtta, mingid otsitud seigad. Ma ei saa hästi aru, mida sellise artikliga üldse öelda taheti või kellele see suunatud on. Arvamusartikkel lihtsalt? Lubage olla skeptiline...

PETSINHO
08.05.09, 22:30
Artikkel oli klubifänlusest aga kommentaare, ega vastulauseid polnud võetud üheltki fännilt, küll said sõna kõik muud asjapulgad, kes fänluse endaga natuke kaugemalt seotud. Kojameest ei saa selles konstektis küll fänniks pidada, pole ta ühelgi liigamängul, rääkimata klubifänluses osalemisest.

"dannar" arvab, et tegu oli arvamusartikliga...võibolla tõesti võib seda nii võtta, kuigi natuke palju kujundati seisukohta ja pilti fänluse "spetsialistide" kommentaaridega.

Loo moraal on arusaadav ja tõesti toodi välja ka vaatenurk kõigile fännidele mõtlemiseks. Nüüd ootaks lp. ajakirjanikult ka artiklit sellest, mida positiivset toimunud klubifänluses viimasel ajal.

-RoMaRiO-
08.05.09, 22:46
Nii palju veel kommentaariks, et kolm päeva hiljem ei ole härra ajakirjanik vaevunud veel vastama. Arusaadav, tööd on palju ning intrigeerivad arvamuslood vajavad kirjutamist.

ballack
09.05.09, 02:41
Peale seda, kui täna rääkisin kojamehega, siis võib öelda, et "ajakirjanik" on politsei poolt ära ostetud või siis lihtsalt jalgpallivaenlane. "ajakirjanik" moonutas kojamehe juttu väga tõsiselt. Kui politsei tahab räiget suhtumist, siis võiks neile seda ka pakkuda (kahju neist normaalsetest inimestest kes täiesti kogemata on politseisse tööle sattunud). Midagi peab ette võtma sellise jama takistamiseks. Kas meil on ära ostetavad politseinikud, kossupededest politseinikud kes üritavad oma ala võimalikult heas valguses näidata, on tegu lihtsalt karja munnidega kes tahavad kakelda või on tegu võimuahnete miilitsatega kes üritavad oma võimu maksma panna väljaspool isiklikku elu (naine on nad paika pannud ja nad ei saa sellest üle)?

Mitte ainsatki kontakti klubide fännidega.....äääää???

TASE!

ballack
10.05.09, 00:06
Ilma ühegi m.. või mõne "säänse" sõnata oleks su jutust lihtsam iva leida:D
Jõudu ballack.
Mis täna ka teoksil?

Täitsa kodus rahulikult. Ei viitsi kuhugi minna.

hero6
06.01.10, 15:30
Liiga vaikne laule ega midagi ei ole eriti

Mällar
07.01.10, 01:45
Liiga vaikne laule ega midagi ei ole eriti

Oled sa mõnel Tammeka mängul käinud?

v50
07.01.10, 01:48
Enamik hüüdeid on kõigil samad, need võitle võitle jne.

elx
07.01.10, 11:44
Enamik hüüdeid on kõigil samad, need võitle võitle jne.

Mina küll eriti võitle-võitlet kuulnud pole. Ainult Flora vast kasutab seda.. Tartut ei oska kahjuks kommenteerida, sest pole neid viimasel ajal eriti näinud.

ballack
07.01.10, 12:20
Oled sa mõnel Tammeka mängul käinud?

Mõned aastad tagasi käis järelikult....kui on üldse käinud. Jõudu ja jaksu teile sinna Tartusse!

-RoMaRiO-
07.01.10, 13:57
Aga hooajal 2010 tundub, et fänluse tase saavutab läbiaegade oma kõrgeima taseme. Minu ammu soovitud unistus, et kõigil meistriliigas pallivatel võistkondadel oleks kindel sihtgrupp ehk fännklubi, kellele mängida, võib täituda. Küsimärkideks jäävad vaid Narva Trans ning K-J Lootus. Viimasel mõned aastad tagasi oli üpriski arvukas fännklubi, kes elas häälekalt kaasa ning Narvalgi viimastel mängudel oli kindel sihtgrupp tribüünidel ning käisid Tallinnaski oma meeskonnale kaasa elamas.

eks näib, loodame parimat! Ehk kasvavad mõned fännklubid juba kolmekohaliseks.

ballack
07.01.10, 14:17
Aga hooajal 2010 tundub, et fänluse tase saavutab läbiaegade oma kõrgeima taseme. Minu ammu soovitud unistus, et kõigil meistriliigas pallivatel võistkondadel oleks kindel sihtgrupp ehk fännklubi, kellele mängida, võib täituda. Küsimärkideks jäävad vaid Narva Trans ning K-J Lootus. Viimasel mõned aastad tagasi oli üpriski arvukas fännklubi, kes elas häälekalt kaasa ning Narvalgi viimastel mängudel oli kindel sihtgrupp tribüünidel ning käisid Tallinnaski oma meeskonnale kaasa elamas.

eks näib, loodame parimat! Ehk kasvavad mõned fännklubid juba kolmekohaliseks.

K-J Lootuse fännidel oli üks päris hea mitmemõtteline lause..."lootus sureb viimasena" :D...viimase kahe aasta jooksul olen näinud kahte Lootuse mängu ja seal pole publikut olnud...fänluse mõttes siis. Kuna kõigest kaks mängu näinud siis muidugi ei ole mõtet ka järeldusi teha. Meistriliigas võib jälle suurem seltskond kokku tulla äkki :)

Elari#3
10.01.10, 22:12
Sillamäe näitas juba hästi, et sealt võib fänlus tühjast kohast ka tekkida :D

gamer
10.01.10, 22:33
Lootusel mingisugused fännid peaksid olema. Olen koondise mängudel paari inimest näinud, kellel oli seljal suurelt kirjas fc lootus fan club.

Mina küll eriti võitle-võitlet kuulnud pole. Ainult Flora vast kasutab seda.. Tartut ei oska kahjuks kommenteerida, sest pole neid viimasel ajal eriti näinud.

Meil tuli lausa kassetilt ju:) Kes kuulis, see teab.

v50
11.01.10, 18:09
Kohtla-Järve puhul on karta, et tõmbab Meistriliiga publikuarvu iga aastasele tõusule joone peale, vähemalt jäi Tallinna Warrior Esiliigasse.

Elari#3
12.01.10, 00:35
Kohtla-Järve puhul on karta, et tõmbab Meistriliiga publikuarvu iga aastasele tõusule joone peale, vähemalt jäi Tallinna Warrior Esiliigasse.
Tahaks veidi vastu vaielda. Kohtla-Järvel võib samamoodi toimuda, nagu Sillamäel, et publik tuleb vaatama. Sellistes linnades midagi toimudes rahvas tuleb kokku lihtsalt. Kui Sillamäel on rahvaarv mingi 17000, siis Kohtla-Järvel on see 45000, seejuures eestlasi 17%(Narvas ja Sillamäel 4%). Ma võin eksida ja võib toimuda ka Narva sarnane seis, aga on vähemalt inimesi, keda staadionile kokku ajada. Küsimus on pigem, mida klubi selleks ära teeb ;)

sosku
12.01.10, 11:38
Kohtla-Järvel on see 45000
Siin tuleb arvestada selle linna veidrat eripära. KJ linn koosneb 7-st eraldi asetsevast asumist. KJ nime all mõeldakse harilikult Järve linnaosa, kus ei ela kindlasti mitte nii palju elanikke. Teine suurem asum Ahtme, asub aga Järve linnaosast ca 10 km kaugusel ning on praktiliselt Jõhvi osa

Martin
05.02.10, 12:16
Tere!

Üks EKA inimene võttis minuga ühendust ja palus infot jalgpalliluule kohta, sest ta koostab sellel teemal raamatut.

Et sina ja teised teate ENDA KLUBI laule ja luulet (praeguseid ja vanu), siis palun saada mulle enda kontakt (privaatsõnumiga näiteks), et saaksin talle edastada, kui midagi selle vastu pole.

Ja ei pea olema meistriliiga meeskonnad. Kui tegemist on IV liigaga ja teil on toredad hõisked/laulud, siis andke endast märku.

Aitäh!