PDA

View Full Version : MM2006 - kaheksandikfinaalid

Leheküljed : [1] 2

mcnamara
20.06.06, 12:55
Täna õhtul hakkavad MM-i 2. ringi paarid selgeks saama. Seega paras aeg vastav teema teha. Siin siis palun diskuteerida nende 8 nii olulise mängu teemadel, mis nädala lõpul käima lähevad.

dribbler69
20.06.06, 14:57
Inglismaa ja Saksamaa juba kaheksandikfinaalis kokkusaamine tõotab tulla päris kaootiline.
Muidugi - Inglismaa mäng on täna Saksamaa omast 5 tundi hiljem ja usun, et inglased mõtlevad kõik ise ka läbi.
Samas kohtuvad omavahel õigevara Portugal & Argentiina/Holland - jällegi otsustav hetk.
Kuidagi imelik, et nii tugevad riigid omavahel nii vara kohtuvad. EM oli selles shutes tsipake parem. :doh:

mcnamara
20.06.06, 15:02
Algselt postitas dribbler69
Kuidagi imelik, et nii tugevad riigid omavahel nii vara kohtuvad. EM oli selles shutes tsipake parem. :doh:

Päris õudne tõesti. Peaks ikka selline süsteem olema, et igasugused nõrgukesed mängivad omavahel kõigepealt läbi ja siis üks neist lastakse halastusest veerandfinaali, kus seitse suurt juba asetatutena lõbusasti jalga kõlgutavad.

orbitaaljaam
20.06.06, 15:36

Inglismaa ja Saksamaa juba kaheksandikfinaalis kokkusaamine tõotab tulla päris kaootiline.

kaootiline?

ja kui peaks juhtuma, et itaalia läheb brasiiliaga kokku 8 fin. siis arvestades bra mängu, väga käpp värisema ei kipu.
...aga, kõigepealt tuleb neljapäev ära oodata

rolandbu
20.06.06, 20:28
Algselt postitas mcnamara

Päris õudne tõesti. Peaks ikka selline süsteem olema, et igasugused nõrgukesed mängivad omavahel kõigepealt läbi ja siis üks neist lastakse halastusest veerandfinaali, kus seitse suurt juba asetatutena lõbusasti jalga kõlgutavad.

Sinu teesi järgi saaks grupi võitja automaatselt veerandfinaali? Mõte iseenesest hea, kuid teostatav mõnel teisel pallimängude alal:D

mcnamara
20.06.06, 22:49
Algselt postitas rolandbu
Sinu teesi järgi saaks grupi võitja automaatselt veerandfinaali? Mõte iseenesest hea, kuid teostatav mõnel teisel pallimängude alal:D

Ei, suured peavad kohe veerandfinaali saama. Otsekohe. Ilma, et oleks vaja Kostariikaga mängida.
OK, lõpetame naljad.

Malfoy
21.06.06, 09:04
Sakslaste vastuseis rootslastele saab olema üsna sehvtine maiuspala. Turniiri edasist käekäiku arvestades võiks Saksamaa võita, aga pmt võiks Rootsi 92 koduse EM kaotuse eest tagasi teha. Oleks vast magusamgi.

dribbler69
21.06.06, 09:41
praeguste mängupiltide järgi oleks Saksamaa soosik. Järelikult - Rootsi võit oleks üllatus.!

eston maravilha
21.06.06, 09:54
nagu nimi nõnda jutt

pavel37
21.06.06, 12:57
mina loodan et rootsi võidaks siis oleks vähe parem aga eks aeg näitab mis seisuga see mäng jääb

dribbler69
21.06.06, 13:10
ma loodan ka, aga saksamaa lihtsalt on parem

Aramis
21.06.06, 23:34
Mulle on Rootsi alati meeldinud, aga oma sünnipääeval ei soovi ma näha Saksamaad välja langemas.

KaSpAr 2
22.06.06, 22:11
Ei rootsi ei tohi võita;) Saksa peab võitma ta ikka kodus ja ma olen suur poolehoidja:P

KaSpAr 2
22.06.06, 22:55
Rootsi ja Saksamaa:Saksa võidab estiteks on kodune MM teiseks Saksa on näidanud tunduvalt ilusamat jalgpalli ja kolmandaks Saksa mängib ründavat jalgpalli;) :)

midfielder
24.06.06, 00:55
Selgusid siis viimased kaks 1/8 finaalpaari. Tõeline maiuspala Prantsusmaa-Hispaania ja ilmselt nõrgim paar Śveits-Ukraina. Seega isegi kui les blues oleks korealasi 1:0 võitnud poleks sellest aidanud, et gruppi võita, kuna vv on puna-valge risti meestel parem.

KaSpAr 2
24.06.06, 01:03
Ei minu meelest mängivad Šveitslased hästi:õnnelik:

midfielder
24.06.06, 01:05
16 hulka jõudnud koondised jaotuvad siis kontinentide vahel nõnda-Euroopa 10, Lõuna-Ameerika 3, Aafrika 1, Põhja-Kesk Ameerika 1 ja Okeaania 1. Seega eelmise mmiga tegid eurooplased väikese edasimineku-10 satsi kaheksandikfinaalis võrreldes 2002.a. mmiga kui 9 euroopa koondist 16 hulka pääses.

Pilt
24.06.06, 01:21
Mulle tundub, et Itaalial on vedanud. Kaheksandikfinaalis Austraaliaga ja kui võidame nad, siis veerandfinaalis meid ootamas kas Ukraina või Sveits. Loodan, et Itaalia jätkab head mängu ja nii võime kaugele jõuda!

Graeme
24.06.06, 01:34
Algselt postitas Pilt

Mulle tundub, et Itaalial on vedanud. Kaheksandikfinaalis Austraaliaga ja kui võidame nad, siis veerandfinaalis meid ootamas kas Ukraina või Sveits. Loodan, et Itaalia jätkab head mängu ja nii võime kaugele jõuda!

J4tkab head m4ngu nagu USA vastu siis te kyll eriti kuhugi ei j6ua :)

marcello
24.06.06, 01:52
Kaks võimast paari nüüd kaheksandikfinaalis:Portugal-Holland ja Prantsusmaa-Hispaania.Hispaanial jälle võimalus suurturniiride rutiini jätkata.

Raivo19
24.06.06, 02:11
Algselt postitas marcello

Kaks võimast paari nüüd kaheksandikfinaalis:Portugal-Holland ja Prantsusmaa-Hispaania.Hispaanial jälle võimalus suurturniiride rutiini jätkata.Hispaania on seekord teisest puust ja ilmselt seda ei juhtu,aga mine sa tea...Shveits on mu arust siiski prantslastest nõrgem,mistõttu lähevadki kokku nõrgemad ja tugevamad omavahel.Kahju,tahaks,et \"suured\" mõlemad edasi saaks.Ega mul midagi Shvetsi vastu pole,aga Ukraina võiks võita.

POR-HOL on ka muidugi eriti äge paar.Poolehoid Hollandile.

mcnamara
24.06.06, 02:14
Algselt postitas Raivo19
Shveits on mu arust siiski prantslastest nõrgem,mistõttu lähevadki kokku nõrgemad ja tugevamad omavahel.Kahju,tahaks,et \"suured\" mõlemad edasi saaks.

:) Milline meeskond alagrupiturniiril oma puuri puhtana hoidis? Täpipealt üks neid oligi ja \"suur\" ta ei olnud sugugi.

Raivo19
24.06.06, 02:19

Algselt postitas Raivo19
Shveits on mu arust siiski prantslastest nõrgem,mistõttu lähevadki kokku nõrgemad ja tugevamad omavahel.Kahju,tahaks,et \"suured\" mõlemad edasi saaks.

:) Milline meeskond alagrupiturniiril oma puuri puhtana hoidis? Täpipealt üks neid oligi ja \"suur\" ta ei olnud sugugi.Ma mõtlesin enne,et lisan,et neile on ka hea kaasa elada selles mõttes,et väikeriik nagu Eestigi.Ega neil halb meeskond tõepoolest pole,kuid olgem ausad,nende alagrupp polnud ka nüüd kõige raskem...

Mikusiku
24.06.06, 03:22
Minu mõlemad lemmikud, Prantsusmaa ja Hispaania, kohe kokku. Jama ju.
Siiski olen rohkem Prantsusmaa poolt, kuid Hispaania edasipääsu vastu pole mul ka midagi.

mcnamara
24.06.06, 11:47
Püüaks mõne sõnaga seletada, mis nüüd toimuma hakata võiks.

Saksamaa - Rootsi

Rootslased peavad kindlasti suutma oma vähesed võimalused ära kasutada. Zlatan on õige kaua juba otsustaval hetkel koperdama hakanud - nüüd seda teha ei tohi. Sakslaste enesekindlus on kõrge, pressing vastasele saab olema ränk ja rünnakud tunduvad ohtlikud. Rootsi kaitseliini pidamises ja ka väravavahis ma väga kindel ei ole. Et mingeid lootusi hellitada, peab Rootsi esimese kolli lööma.

Argentiina - Mehhiko

Kahe üpris samalaadse meeskonna kohtumine, kus ühe tiimi individuaalsed oskused on siiski selgelt üle. Raske seega üllatust loota. Mehhiklaste lootus on ilmselt vastasele oma unisevõitu mängutempo peale suruda ja võimalikult kaua null-nulli hoida.

Inglismaa - Ekuador

Kui Ekuador pool tundi vastu peab, läheb närviliseks ja raskestiennustatavaks. Eks lõuna-ameeriklased loodavad sellele, et inglaste mäng teisel poolajal laguneb, nagu tavaliselt. Inglismaa peab saama rohkem kui üheväravalise edumaa, et ennast kindlalt tunda.

Portugal - Holland

Kaks väga tugevat meeskonda. Silma hakkab Hollandi (ühe erandiga) küllalt kogenematu kaitseliin. Vähemalt sellel tasandil. Seda üritavad vanad kalad Figo ja Deco kindlasti enda kasuks pöörata. Hollandil on samas ründes väga palju potensiaali mäng ära teha. Lisaajale minek ei üllataks.

Itaalia - Austraalia

Itaalia näitas Tshehhi vastu väga kõrgetasemelist vutti. Mängumasin on kenasti käima läinud. Austraalialt nõutakse selles mängus vist liiga palju. Austraalia nõrk koht on siin mängus ilmselt ründeliin. Viduka ei tee Itaalia kaitse vastu üksi midagi ära.

Shveits - Ukraina

Ettevaatlik jalgpall. See on Shveitsi relv ja kardan, et selles mängus ka Ukraina oma. Midagi suurejoonelist pole seega loota. Shevchenko pole minu meelest praegu tippvormis, mis muudab ukrainlaste seisu oluliselt raskemaks. Samas pole Shveitsil ühtegi nii kõrgel tasemel mängijat, kes mängu hetkega ära suudaks otsustada.

Brasiilia - Gaana

Kui keegi brasside ees aukartust ei tunne, on see Gaana. Kindlasti proovivad nad mängida jõulist jalgpalli. Brasiilia püüab oma mängutempo peale suruda ja kui see õnnestub, on asi selge. Essieni puudumine Gaanal on väga nutune lugu. Temaga koos oleks aafriklaste võimalused kindlasti suuremad. Hetkel ei näe, kuidas nad Ronaldinho ja Kaka mõlemad peatada suudavad.

Hispaania - Prantsusmaa

Maiuspala. Hispaania imeilus mäng senisel turniiril võib siin ootamatu lõpu saada. Prantslastel pole seni miski õnnestunud, aga see ei tähenda nüüd enam midagi. Vieira ja Makelele ei luba kindlasti hispaanlastel nende tavapärast mängu mängida. Hispaania kaitseliinile pole aga sellel turniiril veel õieti keegi küsimusi esitanud.

Närvikõdi ja suuri pettumusi on oodata, sest seitsmel juhul kaheksast on mul nendes paarides oma lemmik olemas. ;)

cannuman
24.06.06, 15:02
huvitavad paarid on Holland ja Portugal - eelmisel EM-i siis punased kolkisid oranze

ja 2000EM veerandfinaal Prantsusmaa - Hispaania kus Raul penalti üle põrutas päris mängu lõpus kohe...

Raivo19
24.06.06, 16:43
Superäge ja objektiivne vahekokkuvõte mcnamara\'lt.Tõesti meeldis,nüüd alles läheb põnevaks,vihaseks õli tulle valamiseks.Mõnusaid elamusi kõigile.

P.S. Kaks Trummi satsi säga ei pidanud vastu ja sõitsid Easyjeti\'ga tänaõhtusele ARG-MEX vastasseisule.Pileti said ühelt tuttavalt 300 EUR-iga...:)

Aramis
24.06.06, 17:22
Tublid poisid - ehk saab neid TV kastist näha täna - igal juhul on Leipzigi staadion väga sümpaaatne areen. kus mängu jälgida. Täna ongi mängud kahel statkal, kus isegi sai mängu jälgitud.

17
24.06.06, 19:19
Nägite ETV ekraanilt Eesti lippu ka?:) Väga tore tunne oli igatahes.:õnnelik:

marcello
24.06.06, 20:15
Milel krdi pärast on siia neid üherealisi idiootsusi vaja(rolandbu)?Eile vist tuletati alles meelde!

Kohtunik keeras mängu peesse.No ei anta 35 minutiga kahte kollast sellises mängus kui on sellised vead.Eriti teine kollane,sest samasugust blokkimist saksa kaitsjatelt ära ei vilistatud.Pole ju vahet kas blokid kõvera või sirge käega,blokid igaljuhul.
Mitte,et mul sellise Saksa koondise vastu midagi oleks,lihtsalt oleks tahtnud ilusat,võrdset ja võitluslikku mängu näha.nüüd näed aga ühe tiimi agoonilisi üritusi...
Ja Henke?No krt küll ma ütlen.Kas Jens tundus tõesti nii hirmus väravas,et oli vaja minna pommi panema?

edit: juba reageeriti,meeldiv.

mcnamara
24.06.06, 20:56
See esimene mäng rikuti lihtlabaselt ära. Hea küll - sakslased olid selgelt tugevamad ja väärisid võitu, aga rootslaste vastumängu võimalused võttis tegelikult see Lucici teine kollane. Ma ei saa aru, milleks peab kohtunik niimoodi hea ajaviite ära rikkuma. Sisulist põhjust mängijat väljakult saata polnud.
Rootslasi vedas siiski alt aeglane ja kohmakas kaitse. Mulle jäi arusaamatuks ka Rootsi treenerite võimetus sellist algust ette näha. Samasugust turmtuld mängu algul oli sakslaste poolt näha juba ka Kostariika mängus. Isaksson hoidis täna ära rägbiskoori.

Karla
24.06.06, 20:59
No jama küll. Mina olen küll Rootsi mängus väga pettunud. Kaks väravat võib vabalt kaitse arvele kirjutada. Saksa vennad said täitsa segamatult karistusalas tegutseda. Issand Jummal küll.:viha: Rootsi ka midagi ohtlikku ei suutnud korraldada saksa karistusalas. Krt, miks Larsson penaltit ära ei löönud. See oleks võinud mängu pöörde hetke tuua. Ja see ajas ka närvi, et peale Larssoni pena ülelöömist ei hakkanud Rootsi üldse maruliselt ründama. Krt sa oled 2:0 kaotusseisus, aga tõmbud hoopis kaitsesse ja lubad sakslastel vabalt rünnata. Krt ma ütlen. Vedas, et väravas selline mees nagu Isaksson on.
Loodan, et Argentiina paneb selle saksa hullult kotti.:)
Nägemist!

Martin
24.06.06, 21:03
See esimene mäng rikuti lihtlabaselt ära. Hea küll - sakslased olid selgelt tugevamad ja väärisid võitu, aga rootslaste vastumängu võimalused võttis tegelikult see Lucici teine kollane. Ma ei saa aru, milleks peab kohtunik niimoodi hea ajaviite ära rikkuma. Sisulist põhjust mängijat väljakult saata polnud.

Mismõttes polnud põhjust ära saata? See on ju täiesti rumal jutt. Lucic tõmbas meest selja tagant särgist, lõpetades niimoodi Saksamaa kiirrünnaku. Täiesti selge kollane ju. See on täiesti uskumatu jutt, et kohtunik nagu peaks muudkui ise väljakul leiutama ja vaatama, et ta kuidagi mänguilu ei rikuks.

Või peaks kõik kohtunikud olema nagu Poll, et jagame kollaseid, kuid mehi väljakult ära ei saada, sest muidu rikume mängu ära ja perse need reeglid?

Süüdista Lucicit, kes on sellist viga tehes paras idioot.

mcnamara
24.06.06, 21:18
Algselt postitas Martin
Mismõttes polnud põhjust ära saata? See on ju täiesti rumal jutt.

Kohtunik peaks siiski suutma silmas pidada ka mängu üldist heaolu, mitte pimedalt seadusekirja järgima. Muidugi selle konkreetse tüübi magus rahulolu oma otsusega oli ka ääretult häiriv. Kaart oli ilmselgelt sakslaste provotseeritud ka.

marcello
24.06.06, 21:39
Lucic blokeeris Klose sööstu ja oli temast eespool,hoides käed laiali Klosest kinni.Täpselt samamoodi peatati esimesel poolajal ka Larssoni sööst.Ei mingit vilet.87 minutil blokiti samamoodi rootslase minek vasakult äärelt.Sis tuli vile aga ei järgnenud kaarti.Kohtunik oleks võinud suulise hoiatuse teha mitte 35 minutiks ühe mehe ees kollast kaks korda vibutada.Mängu käik keerati perse ja kõik kaardid mängiti sakslastele kätte kes juba juhtisid kahe väravaga...

Mõnuagent 007
24.06.06, 21:42
tglt keeras mängu käigu perse juba Podolski kaks väravat. See punane ei muutnud enam suurt midagi ning Rootsi tundus sellest isegi ärkavat.

Aga jutt, et kaarti ei peaks andma mingil müstilisel mänguilu hoidmise põhjusel, on ju täielik jama. Ilus ja põnev mäng on tore küll, kuid mis teha, kui mingi jorss otsustab paar lolli viga teha. Ei saa ju hakata teda platsil lihtsalt seepärast edasi hoidma, et äkki mäng muutub seejärel igavamaks.

Jeti88
24.06.06, 21:56

Lucic blokeeris Klose sööstu ja oli temast eespool,hoides käed laiali Klosest kinni.Täpselt samamoodi peatati esimesel poolajal ka Larssoni sööst.Ei mingit vilet.87 minutil blokiti samamoodi rootslase minek vasakult äärelt.Sis tuli vile aga ei järgnenud kaarti.Kohtunik oleks võinud suulise hoiatuse teha mitte 35 minutiks ühe mehe ees kollast kaks korda vibutada.Mängu käik keerati perse ja kõik kaardid mängiti sakslastele kätte kes juba juhtisid kahe väravaga...

ta ei blokeerind , ta hoidis särgist:doh: , puhas kollane

odt
24.06.06, 22:00
saksamaa oli hea ja rootsi ootamatult nõrk. eks mäng argentiinaga peab näitama kes finaalis brasiiliaga mängib :)

ertz
24.06.06, 22:01
ise olen ka arvamusel et lolluses süüdistada saab ainult lucicit ennast, ilmselgelt ei saanud mees muudmoodi hakkama kui mustalt mängides. kohtunik pidigi selle ära karistama. ja kui rootsi oleks tasemel meeskond, siis kaotusseisus ühemehelises vähemuses oleksid nad ikka pidanud suutma mingitki survet avaldada passiivsetele fritsudele. ühesõnaga soiguda pole mõtet et mäng keerati perse, kogu mäng oma sündmustega oli täesti loogiline asjade käik. tugevam võttis oma.

mcnamara
24.06.06, 22:09
Algselt postitas erts
ja kui rootsi oleks tasemel meeskond, siis kaotusseisus ühemehelises vähemuses oleksid nad ikka pidanud suutma mingitki survet avaldada passiivsetele fritsudele.

Pisut kahtlane argumentatsioon siiski. Vähemuses surve avaldamine eeldaks mõne loova mängija olemasolu väljakul. Källströmi sunnitud väljavahetamisega kadus rootslastel ka mängujuht. Ljungberg jäi sisuliselt üksi ja pärast Larssoni pendlat väsis temagi.
Üldhinnang mängule on muidugi selge. Rootsit ootab vältimatu põlvkondadevahetus, nagu tshehhegi. Saksamaa oli igas suhtes nooruslikum, julgem ja võitis teenitult.

Martin
24.06.06, 22:31

Algselt postitas Martin
Mismõttes polnud põhjust ära saata? See on ju täiesti rumal jutt.

Kohtunik peaks siiski suutma silmas pidada ka mängu üldist heaolu, mitte pimedalt seadusekirja järgima. Muidugi selle konkreetse tüübi magus rahulolu oma otsusega oli ka ääretult häiriv. Kaart oli ilmselgelt sakslaste provotseeritud ka.

Mine räägi seda oma tööandjale, et sa ei pea tegema oma tööd, vaid pead järgima mingit ühiskonna heaolu. Edu punkt ee ee.

Kohtunikud teevad tööd. Punkt. Nende täpsest vilest sõltub nende heaolu ehk järgmised mängud.

vaikiv mees
24.06.06, 22:40
Algselt postitas Martin

Mine räägi seda oma tööandjale, et sa ei pea tegema oma tööd, vaid pead järgima mingit ühiskonna heaolu. Edu punkt ee ee.

Kohtunikud teevad tööd. Punkt. Nende täpsest vilest sõltub nende heaolu ehk järgmised mängud.

vile (nagu eelpool oeldud) oli ebajarjekindel

Referee Carlos Simon was surrounded by Germany players brandishing imaginary cards - and the Brazilian eventually did what they wanted as he waved the red, receiving a pat on the back from Podolski.

nagu soomlased utlesid, kasv6i selle eest v6inuks sakslastele kollase anda

ertz
24.06.06, 22:42

Algselt postitas erts
ja kui rootsi oleks tasemel meeskond, siis kaotusseisus ühemehelises vähemuses oleksid nad ikka pidanud suutma mingitki survet avaldada passiivsetele fritsudele.

Pisut kahtlane argumentatsioon siiski. Vähemuses surve avaldamine eeldaks mõne loova mängija olemasolu väljakul. Källströmi sunnitud väljavahetamisega kadus rootslastel ka mängujuht.

jah, kimi vahetus oligi nagu müstiliselt varajane kapituleerumine. ei saanud ka mina sellest aru. kohe tulnuks pigem (vist treeneri lemmikpoiss???) jonson välja vahetada. kuidas see mees mitu mängu juba wilhelmssoni pingile on jätnud, ma ei mõista, ausõna! aga mida ma öelda tahtsin, oli enamvähem see et tahes tahtmata, olles kindlas eduseisus, ka tasemel tiimid annavad-pakuvad initsiatiivi vastastele, aga rootsi polnud täna see tiim kes seda ära kasutada suutnuks, julgen väita et vaevalt ka 11 mehega.

midfielder
24.06.06, 23:35
Rootslastel siiski põlvkondade vahetus nii hädavalik pole kui tsehhidel. Peale Larssoni ja Lucici on ülejäänud põhimehed alla 30-sed. Täna oli küll põhis 32 Jonson, kuid esimene valik paremääre kohale on ikka Wilhelmsson, kes temast 5a. noorem. Probleem on just kaitseliin, mis on suht aeglane ja väheliikuv. Ehk parandab olukorda noore Karl Svenssoni siirdumine Rangersisse ja samasse klubisse võib siirduda ka ründaja Johan Elmander, kes võiks Larssonit hakata tulevikus asendama.

Tanel
25.06.06, 01:35
Miks kurat sellised kohtunikud üldse MM-ile lastakse? Väljakukohtinuku vile soosis ikka nii kõvasti Argetiinat, et ma ei saanud vaadatagi! Mitte ühtegi minutit lisaaega, kui seal oleks pidanud vähemalt kolme jagu panema... Mitu kollast kaarti jäi andmata Argentiinlastele, samas, kui mehhiklased said koguaeg oma teenitud kaardid küll kätte... Heinze olukorrast ei hakka rääkimagi, nii puhas punane kui veel olla sai

Suluseisu küll ei olnud, aga see oli teise inimese viga. Aga kümne mehega, poleks sellist olukorda ilmselt tekkinudki. ;)

marcello
25.06.06, 01:36
Pärast Cole kolli pole ETV oma väravate edetabelit muutnud,kas äkki nüüd?
Mehhiko alustas hea survega,kahju,et nii ruttu endale tagasi lasti lüüa.Saksamaa suured kaitsjad peaksid kohe lubatud piiril Crespol ja pisikesel Saviolal tuju ära võtma.
Midagi erilist seekord pampade pojad küll ei näidanud ennekui Messi ja Tevez mängu tulid.Need kaks on ikka fantastilised.

Heinze värgi unustasin täiesti ära.Viimane mees,siit oleks 99% koll tulnud-kindel punane.

Martin
25.06.06, 01:45
Heinze värgi unustasin täiesti ära.Viimane mees,siit oleks 99% koll tulnud-kindel punane.

AGA MÄNGUILU?!?!?!??!!?!

Ei, ei, ei, mänguilu ei tohi rikkuda!

Tanel
Aa ja tuli veel meelde olukord, kus Ayala vägagi sõbralikult mängu lõpul Marqueziga ümber käis. See ei olnud tavapärane trügimine ning, kui FIFA seda ei uuri, siis kahju oleks näha seda tiimi võitmas näha MM-i...

Karla
Väga hea mäng. Argentiina läks siiski teenutult edasi. Esimene poolaeg oli mõlema poolt väga võrdne mäng. Hea, huvitav - ründav mäng, oli selline kiire mäng ühe värava alt teise. Võimalusi oli ka mõlemal normaalselt (ma ei tea, võibolla polnud kah).;)
Teine poolaeg kuulus juba Argentiinale. Rünnati ilusti, aga ühtegi ohtlikku võimalust neil ei tekkinud ka. Mehhiko rohkem tõrjus nende rünnakuüritusi, et mäng lisaaajale viia.
Lisaajal Mehhiko üritas küll mis päästa annab, aga nende kahjuks tegutsesid Argentiina kaitsjad hästi. Argentiina kahjuks ei üritanudki rünnata.:doh: Aaga jah, Maxi löök oli küll väga ilus. Ilusti rinnaga maha ja siis kohe laksas vasakusse nurka. Tegija noh.
No mis ma siin siis enam segast peksan.
Nägemist!!!:õnnelik:

lorenzo
no siin mõned mehed ju pooldavad seda, et kohtunik hoiaks mängu huvitavana:)

Aramis
25.06.06, 01:48
Mnjah, see teine oli huvitav mäng. Esimene õnneks mitte. Ja Saksamaa suhtes olen oma arvamust võrreldes varasemaga muutunud - olen kindel, et jõuame finaali. See muutus tekkis muidugi enne Rootsi mängu juba. Selgeelt on füüsis paigas ja kui vaadata, mida Bundesliiga klubid euroopas koduväljaku mängudel teevad, siis on optimismiks alust küll.
Järgmise vastase Argentiina nõrkus on juba see, et kummardatakse Riquelmet, kes paraku pole mees, kes suuudaks mängu ära teha. See on muidugi minu arvamus ja ilma selleta jääb kindlast Ayalast kaitses ja kahest kiirest noorründajast väheks, et MMil ilma teha.
Kuigi Maxi värav oli ulmelliselt hea.

mcnamara
25.06.06, 01:53
Mehhiko mängis ennast täna minu südamesse. Esimene poolaeg pakkus neilt väga julget ja head jalgpalli, Argentiinale ei jäädud millegagi alla. Proovisid ilmselgelt Saksamaad teha. Kiiresti mäng kontrolli alla ja värav. Õnnestuski, aga Argentiina viigistas liiga kiiresti.
Teine poolaeg, jah, see oli rohkem see, mida enne mängu oodanud olin. Aeglasevõitu veeretamine ja initsiatiiv pöördus vältimatult aina rohkem Argentiina poolele. Kui Aimar, Tevez ja Messi väljakule toodi, kartsin halvimat. Ja eks see mäng lõpuks individuaalse meisterlikkusega otsustatigi. Rodriguez sai seekord imeilusa kolliga hakkama.
CONCACAF on mängust väljas. Jäävadki tavapärast Lõuna-Ameerika/Euroopa telge rikkuma vaid Gaana ja Austraalia. Kummalgi neist ees mäng mitmekordse maailmameistriga... Pisut kurb selline asjade seis.

mcnamara
25.06.06, 01:59
Algselt postitas midfielder

Rootslastel siiski põlvkondade vahetus nii hädavalik pole kui tsehhidel. Peale Larssoni ja Lucici on ülejäänud põhimehed alla 30-sed.

Kui sünniaastaid vaadata, siis on üpriski vajalik siiski. Sellised ca 25-aastaseid, kes veel ühe tsükli täishoos kaasa võiksid teha, leian väga vähe: Källström, Zlatan, Wilhelmsson, täna väga tublilt mänginud vv Isaksson. Ja Elmander, rohkem vahetusmees veel. Neid, kes sellel turniiril kordagi väljakul ei käinud, on raske kommenteerida.

Blue Rock
25.06.06, 02:05
Seda oli vaikselt arvata/karta, et mida kõrgemaks pinge tõuseb, seda järjekindlamalt kohtunikud Saksa kuuma päikese all pehmenevad.

Juba päeva esimeses mängus oli näha selliseid sümptomeid, mida sellel tasemel näha ei sooviks. Sakslaste rõõmsa ründemängu, uskumatult aneemilise Rootsi ja positiivset jalgpalli mänginud tumedate ja tuliste mõõduvõtu lisaks esimesest päevast jäi mõru kõrvalmaitse...

dribbler69
25.06.06, 04:38
Julgen väita, et Argentina peale tänast mängu on minu \"neljandakohapoolehoiu\" kaotanud. Langes Saksamaast ja Hispaaniast taha. Selline nikerdis ei tohi jalgpalli võita. Vaadaka Brasiilia mängu ja te EI ÜLLATU.
Seega, Saksamaa veerandfinaali.!!

marcello
25.06.06, 05:15
Algselt postitas Martin

AGA MÄNGUILU?!?!?!??!!?!

Ei, ei, ei, mänguilu ei tohi rikkuda!

Mille üle sa ironiseerid?
Loe ikka uuesti mu jutt Lucici kohta läbi ja kui ikka aru ei saa siis ma võin kõiketeadvale ajakirjanikuhärrale puust ette ka teha ja vajadusel punaseks värvida!
1. Lucici ja Heinze vigu võrrelda on suht võhiklik!
2.Kui esimene viga Lucici poolt oli selge hilinemine ja jalgadesse sõit siis teise vea puhul oleks suuline hoiatus kohane olnud.Aga nagu näost näha oli siis härra ju lausa nautis seda,et saab 35 minutiga,ilma ühegi suulise hoiatuseta,saksale kaardid kätte mängida.Mina loodan,et see aktiivne vend enam see MM ei vilista!

Eriksson is expected to hand the Tottenham Hotspur midfielder Michael Carrick his first competitive appearance in an England shirt. The 24-year-old – who has six caps from friendly matches – will almost certainly fill the midfield holding role in a new 4-5-1 formation which sees Owen Hargreaves, impressive as the deep midfielder against Sweden, switch to right-back.
This spells bad news for Liverpool’s Jamie Carragher but it seems that, with Gary Neville still sidelined by a calf problem, Eriksson had reservations about Carragher’s ability to cope with the pacy threat of Ecuador wide man Edison Mendez. It also means Peter Crouch dropping to the bench with Rooney handed a lone striking role.

Saarlane
25.06.06, 10:32

Julgen väita, et Argentina peale tänast mängu on minu \"neljandakohapoolehoiu\" kaotanud. Langes Saksamaast ja Hispaaniast taha. Selline nikerdis ei tohi jalgpalli võita. Vaadaka Brasiilia mängu ja te EI ÜLLATU.
Seega, Saksamaa veerandfinaali.!!

Saksamaa on veerandfinaalis...Argentiinaga:) Kõva lahing tuleb sealt;)

Martin
25.06.06, 14:11

Ma teen asja sulle lihtsaks - kõik oleneb sellest, millise meeskonna poolt sa oled. Sina olid Rootsi ja Mehhiko poolt. Mingit erilist argumenteerimist polegi vaja.

Vot seetõttu saadki sa ulguda, et ühel hetkel loeb mänguilu ja teisel reeglid.

ertz
25.06.06, 14:17
jajah, minu meelest õige otsus carra välja jätta. tean et kõik pooli fännid muidugi kallavad mu jutu sitaga üle, aga carra rb kohal ei ole hea, kokkumäng becksiga puudus, tsenderdused väga kehvad. aga samas ei ole kindel kas hargreaves parem on sel kohal. ilmselt tuleks (kui algus perse läheb) proovida becksi rb kohal ja lennon wingeriks sisse. aga carricki kaasamist tervitan hurraaga.

Vamonos al viaje para buscar los sonidos magicos...

de Ecuador!

põske neile...

vaikiv mees
25.06.06, 16:12
Algselt postitas Martin

Sina olid Rootsi ja Mehhiko poolt. Mingit erilist argumenteerimist polegi vaja.

siin on omajagu t6tt muidugi,
l6puks olid ju paljud rahul, et Austraalia sai edasi, kuigi kohtunikutoo oli igatepidi persest ja see mees seal enam ei vilista

Fonseca leapt at the chance but with a clear run on goal he was felled by Heinze.
Referee Massimo Busacca chose the wrong option by only showing a yellow card to the Manchester United defender.

marcello
25.06.06, 17:04
Algselt postitas Martin

Ma teen asja sulle lihtsaks - kõik oleneb sellest, millise meeskonna poolt sa oled. Sina olid Rootsi ja Mehhiko poolt. Mingit erilist argumenteerimist polegi vaja.

Ei olnud kusjuures Rootsi poolt.Sealt paarist oli pohh kes edasi saab.Pole ulgunud ja mänguilu juttu ajanud.Rääkisin,et ühele poole vilistati selliseid vigu teisele poole mitte.

lihtsalt oleks tahtnud ilusat,võrdset ja võitluslikku mängu näha.nüüd näed aga ühe tiimi agoonilisi üritusi...

Selle lause järgi võtsid sina kokku,et rääkisin mänguilust?

Bayern Munich\'s Oliver Kahn has said Germany coach Juergen Klinsmann still owed him an explanation for replacing him as first-choice goalkeeper for the FIFA World Cup™, though he did not expect to get one.
Kahn told German magazine Der Spiegel he would never accept Klinsmann\'s decision to replace him with Arsenal\'s Jens Lehmann as the country\'s number one keeper, and said sitting on the bench during the FIFA World Cup was \"not pleasant\".

\"Normally, I\'d have expected a thorough explanation (from Klinsmann),\" he was quoted as saying on Sunday. \"But as there hasn\'t been one up until now, there probably won\'t be one.\"

Television coverage of Germany\'s 2-0 second round victory over Sweden on Saturday was punctuated with shots of a grim-faced Kahn watching the match from the bench as elated German fans celebrated in the stands.

\"Until recently, I was firmly convinced I would be playing (in the FIFA World Cup),\" he said. \"Every walk to the bench has been tough. I watch the game, try to form an impression of the action and then disappear into the changing room as fast as possible.\"

Kahn said the only reason he had heard for why he was dropped was that Lehmann was supposedly playing a \'tick\' better.

\"I\'m sorry, but do you the replace the one who\'s been the number one for years when he\'s playing consistently because another keeper is supposed to be a \'tick\' better? That\'s no justification for me,\" he said.

\"I\'ve been playing right at the top level for the past two years, I\'ve done well in my Champions league games, won the German league and German Cup twice, and have immense tournament experience,\" Kahn told the magazine.

\"There was actually no reason to change the number one.\"

palli valdamise protsendid näidatakse ära,eile oleks võinud selle ka ära näidata kui kaua Kahni morni nägu näidati.Ta vist ei tõusnud väravate ajal ka püsti pingilt?

ertz
25.06.06, 17:39

palli valdamise protsendid näidatakse ära,eile oleks võinud selle ka ära näidata kui kaua Kahni morni nägu näidati.Ta vist ei tõusnud väravate ajal ka püsti pingilt?

saan täiesti aru temast. jube tunne seal pingil kuivada. samas oleks siiski lehm*nni suhtes ka aus kui ta saaks ühe suurturniiri ise seista väravas. mõelgem mida tema pidi need kõik eelmised suurturiirid tundma...

dribbler69
25.06.06, 18:36
fifaworldcup.yahoo.com

kõik aktuaalsed uudised maailmameistrivõistlustelt sealt.

dribbler69
25.06.06, 20:59
Inglismaa siis veerandfinaalis Beckhami MEISTERLIKULT sooritatud karistuslöögist, ei kellegi muu kui David Beckhami poolt. See on see, milleks seda meest hinnatakse. Karistuslöögid!!

mcnamara
25.06.06, 21:00
Mina olen masohhist teatavasti. Ainult masohhist saab sellel turniiril Inglismaad toetada. Kui näeme õhtu õhtu järel ilusat voolavat jalgpalli, mängib Inglismaa hoopis mõnusamat mängu. Mehed vaevalt liiguvad, üks valesööt teise järel, võimalusel pannakse mäng kohe seisma, Beckham asetab igal võimalikul karistuslöögil kolm minutit palli. Tore ju.
Inglismaa parim mängija oli kapten Beckham. Täna kapten suure tähega - värav muidugi, aga ka meeletu töömoraal, alati aitamas, kui abi vaja. Väidetavalt oli ta veel täna haigena väljakul pealekauba. Rooney oli jälle veidi parem kui Rootsi vastu. Aga parim mänguvorm on ikka veel päris kaugel. Õnneks veel antakse kuus päeva aega tööd teha.
Aga Lampard - Gerrard paar ei tööta. Kaks hea platsinägemisega kobakäppa lihtsalt ei sobi kokku. Carrick oli ka nagu noor lehmake värskel murul. Kontsentreeritus puudus täiesti. Kaitses Terry viga tundus lapsik. Tagantjärele võttes ehk oleks Ekuadori värav sellele mängule tervikuna isegi hästi mõjunud.
Aga jah, lonkame edasi. Longime, õigemini. :)

Martin
25.06.06, 21:03

Inglismaa siis veerandfinaalis Beckhami MEISTERLIKULT sooritatud karistuslöögist, ei kellegi muu kui David Beckhami poolt. See on see, milleks seda meest hinnatakse. Karistuslöögid!!

Salvestan tulevaste põlvede jaoks.

Inglismaa mäng - eluigav. Õudne.

ertz
25.06.06, 21:04
suurepärane komment taaskord, mcn... 100% täkkesse. ja sa ei ole ainuke masohhist :)

dribbler69
25.06.06, 21:16
Ega Inglismaa veerandfinaalist juba edasi ei jõua.
Hollandi või Portugali vastu? Muahahaaa

Chaqueta
25.06.06, 21:16
Krt, mäng oli nii igav, et ma pidin vahepeal magama jääma. Kuigi jah, mõlemad meeskonnad näitasid väga mannetut mängu. Robinson tegi minu meelest suhteliselt hea mängu, v.a. see viivitamine.

lorenzo
25.06.06, 21:26

Inglismaa parim mängija oli kapten Beckham.

parim oli ju Terry?:)

cannuman
25.06.06, 21:30
Algselt postitas lorenzo

Kas mitte Terry polnud see kelle rämeda vea tõttu Ecuador peaaegu värava lõi?

Mõnuagent 007
25.06.06, 21:31
Algselt postitas cannuman

Algselt postitas lorenzo

jah, aga mees hoolitses ainsana mänguilu ja -põnevuse eest.

cannuman
25.06.06, 21:33
Algselt postitas dannar

Algselt postitas cannuman

Algselt postitas lorenzo

jah, aga mees hoolitses ainsana mänguilu ja -põnevuse eest.

õige jah, tuleb meelde küll kuidas ta kohe mängu alguses korraliku teesklusega hakkama sai...esimese poolaja üks põnevamaid olukordi kui latti löök välja jätta :D

Artista
25.06.06, 21:46
Algselt postitas mcnamaraInglismaa parim mängija oli kapten Beckham. Täna kapten suure tähega - värav muidugi, aga ka meeletu töömoraal, alati aitamas, kui abi vaja. Väidetavalt oli ta veel täna haigena väljakul pealekauba. Rooney oli jälle veidi parem kui Rootsi vastu. Aga parim mänguvorm on ikka veel päris kaugel. Õnneks veel antakse kuus päeva aega tööd teha. Aga Lampard - Gerrard paar ei tööta. Kaks hea platsinägemisega kobakäppa lihtsalt ei sobi kokku. Carrick oli ka nagu noor lehmake värskel murul. Kontsentreeritus puudus täiesti. Kaitses Terry viga tundus lapsik.

Jääb mulje, et teil seal Eestis näidati mingit teist mängu. Et näiteks ETV ei jaksand just seda konkreetset mängu sisse osta ja siis Kaljuveer ja co etendas ise Inglise meeskonda ning Eesti Raadio pandi Ekuadori näitlema...

Ehk, no tule jumal appi!!! Carrick, kes oli selgelt parim mees platsil - kontrollis tagalt ja andis imelisi sööte! Kui noored lehmad käituvad samamoodi, siis on noored lehmad ka väga head jalgpallurid. Rooney puhul tähelepanuväärne, et ta vorm paranes seda enam, mida lõpu poole mäng jõudis... et siis päris hästi käes nagu. Teema Lampardi ja Gerrardi kokkumäng ei olnud kah justukui nagu enam väga aktuaalne - vaheldumisi tõusid esile ja päris funktsionaalne oli.. Iseasi, kas täna oli Gerrardi parim päev.. Beckham on kaitses tööloom muidugi (kena, et seda ka eesti jalgpalli-kiibitsad lõpuks märkavad!), kuid rünnaku tugi...? Inglismaal üldiselt arvatakse, et ta on oma kehva hetkevormi kontekstis praegu platsil just set piece\'ide tarvis. Elu tõestas täna, et igati hea põhjendus - kuid mees kelle fitness oli teisel poolajal sisuliselt otsas, ei saanud miskist otsast olla Inglismaa parim täna. Parimad mehed olid Carrick ja Rooney ning tagaotsas Ashley Cole ja Hargreaves! Fakt on, et välja arvatud erandlik moment kolmandal minutil, ei kujutanud Ekuador täna sisulist ohtu. Kaitseline kindlus ning organiseeritud ja leidlik mäng teisel poolajal, annavad jalgpalli-sõpradele, kel Inglismaa meeskonda huvi kauem finaalturniiril näha, minu arvates kindlasti lootust.

Artista
25.06.06, 21:50
Algselt postitas Chaqueta Krt, mäng oli nii igav, et ma pidin vahepeal magama jääma. Kuigi jah, mõlemad meeskonnad näitasid väga mannetut mängu. Robinson tegi minu meelest suhteliselt hea mängu, v.a. see viivitamine.

Kes teil siis ETV ülekandes Robinsoni mängis? Mõni pikem mees... Jurtshenko ehk?

Robinson oli BBC ülekandes ikka kahtlaselt shaky. Eriti ohtlikud muidugi see kohtlane väljatulek, et lihtsalt Riole vastu pead anda ning teiseks muidugi see kolmanda minuti situatsioon, kui ta vastu ei läinud ja väravasuule ootama jäi. Olukorra päästis vaid Ashley Cole\'i jalg.

IndrekL
25.06.06, 21:50
Algselt postitas Chaqueta

Krt, mäng oli nii igav, et ma pidin vahepeal magama jääma. Kuigi jah, mõlemad meeskonnad näitasid väga mannetut mängu. Robinson tegi minu meelest suhteliselt hea mängu, v.a. see viivitamine.
Kahjuks juhtuski nii, et peale poolajavile ma jäingi magama... :oih:

mcnamara
25.06.06, 22:00
Algselt postitas Artista
Jääb mulje, et teil seal Eestis näidati mingit teist mängu. Et näiteks ETV ei jaksand just seda konkreetset mängu sisse osta ja siis Kaljuveer ja co etendas ise Inglise meeskonda ning Eesti Raadio pandi Ekuadori näitlema...

Väga võimalik. Ega mina oma silmi uskuda ei saa muidugi. Paar repliiki siiski:
Esiteks Beckhami küsimus. Minule väga väga imponeeris tema tegevus teisel poolajal, kus ta sisuliselt omadega täiesti läbi olles töötas sisuliselt terve väljaku ulatuses, et Ekuadori rünnakuid peatada. Kui see ei ole mitte midagi, siis see ei ole mitte midagi. Lisaks olid tema karistuslöögid sisuliselt Inglismaa kogu ründesuunaline tegevus esimesel pooltunnil.
Mis Gerrardi ja Lampardi puutub, siis pigem kiidaksin Stevie\'t, kes suutis vähemalt mõned kenad söödud anda. Lisaks apsakatele. Lampsi tegevus ajab mind ausalt öeldes närvi juba - mehel pole enesekindluse raasugi. Pealelöögid on naljanumber. Ja Rooney\'ga mingit klappi ei leidnud ta samuti.
Carrick? Jah, kindlasti oli ta keskkaitsele enamasti abiks. Aga paar sööduviga oleksid võinud vähegi paremate vastaste korral kalliks maksma läinud. Ja kus ta need vead tegi? Otse oma karistusala ees.

skint
25.06.06, 22:32
Nagu selle MM-i puhul juba tavaks, ei viitsi pikalt kommenteerida, kuid ma ei saa aru, kuhu te olete unustanud Hargreavesi? Võib-olla on küll asi selles, et viimastes mängudes olen mina teda eriti tähelepanelikult vaadelnud, kuid täna oli ta minu jaoks mängu parim, temale järgnesid Beckham, A. Cole, Carrick ja Rooney (arvestamata vaid kümmekond minutit end näidata saanud Lennonit). Ülejäänud olid pigem kehvad ja alla oma võimete esinevad, kuigi ega Rooneygi puhul pole 6 minu skaalal just päris see, mis olla võiks. Nojah, tulemus loeb. Aga ikkagi, imelik MM - Saksamaa mängib ilusat mängu, Inglismaa seevastu igavat 1:0 varianti.

dribbler69
25.06.06, 22:43
No Ega see Saksamaa pela ka nüüd 5+ polnud. 5 minuti jooksul 2 väravat ja kogu moos :oih:

dreyd
25.06.06, 22:47
mina ei ole sado-maso, kuid eks minagi olen nati närviline, selle 1.0 tulemusega, samas olen endiselt kindel, et kohe kindlasti paremad esitused on ees. Ja lõppude lõpuks parem kehvema mänguda võita, kui vastupidi.

Jasper
25.06.06, 23:06

No Ega see Saksamaa pela ka nüüd 5+ polnud. 5 minuti jooksul 2 väravat ja kogu moos :oih:
:keel4:Jah Saksamaa näitas ülejäänud minutid sama hambutut mängu nagu Inglismaa. Seda tegid nad loomulikult juba alagrupis. Aga õnneks Brasiilia alles näitab.:keel4:

Karla
26.06.06, 00:02
See Inglismaa ja Ekuadori mäng oli küll täitsa jube.:mupet: Inglismaal polnud ideid kuidas Ekuadori kaitsest läbimurda ja Ekuadoril täpselt sama asi. Kahju, et Ekuador mängu alguses seda väravat ära ei löönud, oleks mäng kindlasti ründavamaks ja huvitavamaks lännu. Aga jah, üks mees siis otsustas mängu saatuse ära.:doh:

Refieus
26.06.06, 00:44
2 x fair play.. holland seda vist ei tunnista :)

Mega patakas kaarte ikka täna:) Portugalil läheb veerandfinaalis Inglismaaga raskeks.. Rondaldo saab alles Brasiilia vastu mängu tulla :S EDIT: vigastuse tõttu siis.

eston maravilha
26.06.06, 00:47
marco van basten on idioot. match-winner istub pingil ja tema vahib käed puusas lolli näoga

dribbler69
26.06.06, 00:48
Algselt postitas amority

2 x fair play.. holland seda vist ei tunnista :)

Mega patakas kaarte ikka täna:) Portugalil läheb veerandfinaalis Inglismaaga raskeks.. Rondaldo saab alles Brasiilia vastu mängu tulla :S EDIT: vigastuse tõttu siis.

Misasja. Kust sa seda kuulsid et alles poolfinaalis???

Refieus
26.06.06, 00:51
Siseinfo. Täpsemalt selgub homme, kuid 1 mumm sõitis suht sügavale lihasesse.

Mõnuagent 007
26.06.06, 01:00
Algselt postitas eestimees

portugali meestele peksu!!!!!!! ahju:D vastikud munnid on, õnneks deco ja costinho said punased:õnnelik:
mida nad tegid siis nii väga? Mõlemad meeskonnad pakkusid täna ikka hunniku s*tta. Krt üks ei oska fairplayd teha jne. Portud see mäng isegi ei vigastunud nii väga :) lõbus mäng oli, jeah. Kahju, et need krdi inglased said pooliku satsi omale järgmiseks mänguks vastu.

Karla
Kahju tõesti. Täitsa vale meeskond sai edasi. Vaadake kui maruliselt Holland ikka ründas. Krt Cocu. Noh, pole midagi teha. Aga uskumatu küll mis täna toimus. Ma pole elusees nii hullu kohtumist näinud. Ma loodan, et jöärgmine meeskond kotib selle tondi Portugali ära.
Figo on m*nn.!!!:viha:

17
PORTUGAL! PORTUGAL! PORTUGAL! PORTUGAL!

SUPER!

Refieus

portugali meestele peksu!!!!!!! ahju:D vastikud munnid on, õnneks deco ja costinho said punased:õnnelik:

Cmon mees. Sulle Brasiilia ka ei meeldi? Portugal = Brasiilia.

JanK
26.06.06, 01:04
Holland-Portugal mäng läks siis ajalukku.Nimelt 4 punast kaarti ühes mängus ja kollaste kaartide arv on rekordid.Portugalil läheb Inglismaa vastu raskeks,sest Deco ja Costinha jäävad kaartidega eemale ja võib-olla ka C.Ronaldo vigastuse pärast.

midfielder
26.06.06, 01:07
Ausõna selline tunne on praegu nagu Eesti koondis oleks mänginud. Niivõrd suur on pettumus. Uskumatu kui ebamugav vastane on Oranjele Portugal. Seda ka ilmselt seetõttu, et mõlemad on täpselt sama stiili harrastavad meeskonnad. Aga see kaartide rivi näitas veelkord kui suured olid panused ja seda juba 1/8 finaalis. Fifa peaks tulevikus kuidagi seda paigutuste süsteemi muuta, et ei tekiks sellist võimalikku olukorda, et juba esimeses play-offi ringis sellised tippmeeskonnad kokku lähevad. Hollandil olid kõik seni peetud mängud olnud justkui play-off mängud, vastased on väga tugevad olnud, kuid mis parata, selline on jalgpall.:(

mcnamara
Oh jah. Tigeda jalgpalli pidu. Lootsin vaikselt, et sellel MM-il midagi taolist ei näe, aga võta näpust. Kaks kurja ja pimedalt ainult võidule orienteeritud Euroopa meeskonda väljakul ja tulemus on selline. Hollandi kogenematust kaitsest tegin enne juttu ja eks nad selle nahka läksid ka. Teisel poolajal lasksid aga ennast lihtlabaselt provotseerida ning Portugal sai vastased endast välja viidud. Pole esimene ega viimane kord.
Deco ja Costinha eemalejäämine veidi Inglismaad aitab, aga Portugal on oma kuuemehelise umbkaitse ja kiirete sööstudega selge soosik poolfinaali.

Hughes
http://mkweb.bcgsc.ca/rat/images/raton3700/rat-on-sequencer-color.jpg

Refieus
26.06.06, 01:08
Well mulle helistati Portugalist vahepeal ning sealses TV\'st öeldi, et seis on sitt. Samamoodi vend, kelle sõpsik siis Portugali koondise üks arstidest on, head juttu ei teinud. Samas, eks iga asi tundub alguses hullem kui tegelikult, teinekord ka vastupidi.. Loodame parimat :) Sellist mängu ei näe me nii pea.. vähemalt siin, meie päikesesüsteemis :D

3rk1
26.06.06, 01:08
PWNED! :õnnelik:

Hughes
26.06.06, 01:10
Algselt postitas Zaeka

Ivanov pole mmm... ajatajuga inimene.

ass...üleajal anti punane kaart

Refieus
26.06.06, 01:12
Hui vennad. Holland? Miks tema poolt? Et Opi seal pelab? Krt Eestiski rohkem inimesi Portugalis kui Hollandist.. Minge käige kasvõi kordki sealses riigis, hakkab meeldima sealne õlu, naised, ööelu, loodus, rand, ookean ja kultuur. Need inimesed elavad tänu jalgpallile.. Rannas triblab 60 aastane vanamees sust mööda nagu tuulispask kui palli näeb.. Urr.. Õnneks on mul seal piisav arv sugulasi kellele kaasa elada :)

eston maravilha
26.06.06, 01:13

Fifa peaks tulevikus kuidagi seda paigutuste süsteemi muuta, et ei tekiks sellist võimalikku olukorda, et juba esimeses play-offi ringis sellised tippmeeskonnad kokku lähevad. Hollandil olid kõik seni peetud mängud olnud justkui play-off mängud, vastased on väga tugevad olnud, kuid mis parata, selline on jalgpall.:(

kõik fifa edetabeli 8 paremat otse 16 parema hulka!!

Zaeka
26.06.06, 01:15
Algselt postitas Hughes

Algselt postitas Zaeka

Ivanov pole mmm... ajatajuga inimene.

ass...üleajal anti punane kaart

Ma ei saa pärishästi aru, mida sa sellega öelda tahad, aga ma ei mõtle et ta üleaja oleks pidanud varem ära vilistama vaid seda et ainuüksi nende Portugali maalamasklemiste peale läks oma 6 minutit kui mitte rohkem.

dreyd
26.06.06, 01:16
man of the match on Ivanov, ausalt öeldes mina oleks tema asemel küll platsilt ise minema läinud, sest selle mängu oleks võinud vabalt maha mängida ka ilma kohtunikuta, see mäng lihtsalt ei väärinud Kohtuniku. Ok Portugal on lõuna pool ja nende esituses on kuumad tunded ja muu säärane ette arvatav, aga osaliselt kogenematu Holland n**sis ise selle mängu endal ära ja ausalt öeldes ei ole mul ka selle vastu midagi. Mängu alguses olin Hollandi poolelt, kuni jõhkralt eemaldati mängust Ronaldo, siis olin Portugali poolt kuni see keerulise nimega minu jaoks väga ebasümpaatne nr. 3 eemaldati, siis olin taas Hollandi poolt kuni Heitinga näitas taset, mida kindlasti ka meie maal ka kõige madalamas liigas ei osata näidata. Ja lõpus polnud enam vahet, sest siis olin ma juba Ivanovi poolt. Raudselt.

mcnamara
26.06.06, 01:19
Algselt postitas eston maravilha

See pagan võtaks ei sobi ju. Seal 8 hulgas on \"tugevaid\" liiga vähe.
Milles antud juhul Hollandi säärane tugevus seisab, et nad asetuskomitee abi vajavad, mina küll aru ei saa. Serbia-mängu ma ei näinud, kuid ükski järgmistest pole mind küll veennud, et maailmameistritega tegemist oleks. Üpris roheline ja ülesehitamises alles poolel teel olev koondis minu meelest.

eston maravilha
BERJA!!

vaikiv mees

Fifa peaks tulevikus kuidagi seda paigutuste süsteemi muuta, et ei tekiks sellist võimalikku olukorda, et juba esimeses play-offi ringis sellised tippmeeskonnad kokku lähevad. Hollandil olid kõik seni peetud mängud olnud justkui play-off mängud, vastased on väga tugevad olnud, kuid mis parata, selline on jalgpall.:(

t6esti, pole vaja jama ajada, anname enne mm-i \"tugevatele\" medalid k2tte ja korras..
seekord loosiga ei vedand, mis teha

muidugi liigselt inglastel lootusi hellitada ei maksa, eemaldatute asemele on Maniche-Tiago-Petit v6tta, Ronaldo koha paikab edukalt Simao, B.Morte veel pingil

Algselt postitas amority

Portugal = Brasiilia.

soomlased on need eestlased, kes oskasid ujuda

jah ma vihkan brasiiliat ja üldse kõikki lõunaameerika teame ja portugalu minu jaoks nad võrduvad NSVL..

aus6na, analoogiat NLiga ma ei taba (aga see on vist praegu populaarne paralleel)..
et l6unamaalased on sellised nagu nad on, on ju teada

Karla
26.06.06, 01:21

Algselt postitas amority

Cmon mees. Sulle Brasiilia ka ei meeldi? Portugal = Brasiilia.

jah ma vihkan brasiiliat ja üldse kõikki lõunaameerika teame ja portugalu minu jaoks nad võrduvad NSVL.........kõik ühed pasad, minu jõulu soov on selleks aastaks et ronaldinho ja ronaldo luud lüü mõraks :õnnelik:
Brasiilia pask? Ma ei saa aru kuiidas saab sellist lolli juttu ajada. Ma saan aru, et sulle ei meeldi nad, aga kohe pasad.:oih:
Või jummal küll.

Jasper
Kired möllavad aga mina vaatasin seda kuidagi tuimalt. Ei osanud kummagi poolt olla aga vaatamiskogemus on siiski väärtuslik. Kole, et Holland fair-playd ei austanud aga samas vähemalt õige võistkonna vastu. Huvitav olekski siinkohal lugeda Scolari sõnavõtte ehk kas julgeb ära märkida Hollandi ebasportliku tegevuse. Siis vist oleks jalgpallil juba Very Special One ka. Deco ja van Bronckhorst olid koos istudes kuidagi meeldiv vaatepilt. Meeldiv ei ole vist kõige õigem sõna aga huvitav moment oli see.

Kahju, aga tundub, et läbu suureneb hoopis MM-i edenedes. (algselt arvasin, et tulevad postid enne MM-i, kuhu kirjutatakse a\'la Go Mongoolia)

Ülekäte minev läbu ja valimatu sõim toob kaasa ka nii mõnegi postituse kadumise siit lehekülgedelt.

dribbler69
portugalil läheb inglismaa vastu VÄÄÄGA RASKEKS. loodan et ronaldo saab platsile. see tõstab šansse võita.
loomulikult on portugal tugevam kui inglismaa(vähemalt sellel MM-il), aga need kaardid teevad elu VÄÄÄGA RASKEKS!!! :doh:

spoke
26.06.06, 01:26
Algselt postitas amority

Hui vennad. Holland? Miks tema poolt? Et Opi seal pelab? Krt Eestiski rohkem inimesi Portugalis kui Hollandist.. Minge käige kasvõi kordki sealses riigis, hakkab meeldima sealne õlu, naised, ööelu, loodus, rand, ookean ja kultuur. Need inimesed elavad tänu jalgpallile.. Rannas triblab 60 aastane vanamees sust mööda nagu tuulispask kui palli näeb.. Urr.. Õnneks on mul seal piisav arv sugulasi kellele kaasa elada :)
:viha: Hui vend miks Portugal ?? Miks nende poolt? Et nad hästi näitlevad ? Sa mine käi korra sealses riigis, hakkab meeldima sealne õlu, naised, ööelu,tulbid ja kanalid.

nr.10
26.06.06, 01:27
van ivan:õnnelik:

Devil
26.06.06, 01:27
Algselt postitas amority

Hui vennad. Holland? Miks tema poolt? Et Opi seal pelab? Krt Eestiski rohkem inimesi Portugalis kui Hollandist.. Minge käige kasvõi kordki sealses riigis, hakkab meeldima sealne õlu, naised, ööelu, loodus, rand, ookean ja kultuur. Need inimesed elavad tänu jalgpallile.. Rannas triblab 60 aastane vanamees sust mööda nagu tuulispask kui palli näeb.. Urr.. Õnneks on mul seal piisav arv sugulasi kellele kaasa elada :) Mis see siia puutub, palju sinna mingeid tonte tööle on läinud?

portugali naised? no sorry!

Ja mis see opi seal mängimine siia puutub, holland on alati eestalstele südamelähedasem olnud.

Persie, Vaart, Sneijder, Heitinga, Bommel, Robben jt ülitasemel vennad ju. Või siis legendaarsed Basten, Rijkard Gullitid, Kluivert, Cocu, der Sar, Blind jne. Ma ei näe mingit põhjust miks portugali poolt olla... Figo, Deco, Maniche ... :kop:

Jasper
26.06.06, 01:28

Fifa peaks tulevikus kuidagi seda paigutuste süsteemi muuta, et ei tekiks sellist võimalikku olukorda, et juba esimeses play-offi ringis sellised tippmeeskonnad kokku lähevad.
Paigutuste süsteem on vägagi tip-top. Esimeses play-off ringis on niikuinii ju juba igas paaris vähemalt üks \"selline\" tippmeeskond seega, kui alagruppi ei võida siis isiklik mure. Ettepanek seda süsteemi muuta kõlab minu jaoks umbes sama totralt kui teha süsteem, kus Hollandit Portugali vastu loosida ei saa.

midfielder
26.06.06, 01:28

Ei pigem seda, et Mehhiko asemel oleks pidanud gruppide loosimisel kõrgemasse potti kuuluma Holland, mida arvasid ka paljud funktsionärid eesotsas Beckenbaueriga.:D

Chaqueta
26.06.06, 01:31
Algselt postitas amority

Natuke off-topicut ka. Olen ka Portugalis käinud, täpsemalt Madeiral. (Figo ja Ronaldo kodusaar). Mulle hakkas ka seal meeldima, kõik olid jalgpallist huvitatud. Kõik eelnevalt nimetatud asjad hakkasid ka meeldima v.a. naised. (Eestis ikka kõvasti paremad. Sai ise ka 5-7 poisikluttidega jalkat taotud, kes olid väga tehnilised, aga juba nii noorena simuleerisid väljakul, mis ei ole muidugi hea.

Mulle mäng iseenesest meeldis, sest oli huvitav, kuigi liiga jõhker. Paljud mängijad kääsid lihtsalt üle, mis on täiesti arusaadav tegelikult.

Aramis
26.06.06, 01:36
Algselt postitas Jasper

:keel4:Jah Saksamaa näitas ülejäänud minutid sama hambutut mängu nagu Inglismaa. Seda tegid nad loomulikult juba alagrupis. Aga õnneks Brasiilia alles näitab.:keel4:

Mnjah, kõik inimesed pole saanud jumalalt silmanägemist ja jalgpalli mängust arusaamist.

Refieus
26.06.06, 01:39
Algselt postitas spoke

Algselt postitas amority

:viha: Hui vend miks Portugal ?? Miks nende poolt? Et nad hästi näitlevad ? Sa mine käi korra sealses riigis, hakkab meeldima sealne õlu, naised, ööelu,tulbid ja kanalid.

Heh. Samamoodi ka Devil. Mis näitlemisest jutt, siiamaani on asi üpriski reaalne olnud. Sakslaste töö on mega mis kordustest välja tuleb.. Super.. Tulbid ja kanalid.. Hea rautada we:) Minu poolehoid on tingitud lähedastest sugulussidemetest Portugaliga, samamoodi läbikäiminine siinse kogukonnaga kes hoiavad alati ühte. Käies EM\'il, nägin kuidas üks rahvas suudab ühiselt hingata, sellist asja pole kusagil mujal näinud. Rääkides Portugal=Brasiilia suhtest siis minge vaadake korra Portos või Lisboas ringi.. hmmz kasvõi mõnes väikeses külas. Rõdudel on lisaks Portugali lipule pea alati väljas ka Brasiilia lipp. Kui Portugal on välja kukkunud, seda rohkem Brasiiliale kaasa elatakse. Rääkides brasiiliastega, on ka neil tugev poolehoid oma nn emamaale. Neid asju ei saa võrrelda kujul Eesti=Soome. Ei ole mõtet sel teemal rääkida kui ei ole näinud/kogenud nendevahelist ühtekuuluvust just jalgpallis.

Refieus
26.06.06, 01:41
Algselt postitas Chaqueta

Algselt postitas amority

Natuke off-topicut ka. Olen ka Portugalis käinud, täpsemalt Madeiral. (Figo ja Ronaldo kodusaar). Mulle hakkas ka seal meeldima, kõik olid jalgpallist huvitatud. Kõik eelnevalt nimetatud asjad hakkasid ka meeldima v.a. naised. (Eestis ikka kõvasti paremad. Sai ise ka 5-7 poisikluttidega jalkat taotud, kes olid väga tehnilised, aga juba nii noorena simuleerisid väljakul, mis ei ole muidugi hea.

Mulle mäng iseenesest meeldis, sest oli huvitav, kuigi liiga jõhker. Paljud mängijad kääsid lihtsalt üle, mis on täiesti arusaadav tegelikult.

Ega naisi alati hinnata ilu järgi. Devil võib selliseid näiteid siitsamast Eestistki võtta ;) Kui ta muidugi mäletab hommikul...

Aramis
26.06.06, 01:41
Muus osas - olin ka Portugalis ja EMi ajal ning nüüd Leipzigis Hollandi mängul ja selles võrdluses jalgpallile kaasaaelamises jääb Holland peale. Tänases mängus aga mitte - kaardid kaartideks, aga nagu tunduvad inimesed unustavat, et 1-0 võitis Portugal ja seda väga kobeda väravaga. Vanameister Cocu oleks pidanud ära lööma - lisaaeg oleks huvitav tulnud.

skint
26.06.06, 01:42
Ivanovi suurt selle mängu selliseks kujunemises suurt süüdistada ei saa... võib-olla oleks võinud anda mängu alguses kohe tollele Boulahrouzile Ronaldole tehtud rämeda vea eest punase - oleks ehk rahulikumaks läinud. Või sii äkki mitte. Samas tundus, et hollandlased üritasidki kohe kiirelt Ronaldolt mängutuju ära võtta, kuna see ei olnud esimene tema vastu tehtud viga.

Põhimõtteliselt tuleb siiski mängijail endil peeglisse vaadata, Ivanov vähemalt hoidis ühtset liini. Endal küll suures osas lemmikut ses mängus polnud, kuid esile tuleb tõsta Carvalho mängu. Väga hea kaitsetöö ning hingestatud tegevus, vähemalt seda oli hea vaadata, kuidas hollandlaste igale palliliigutustele joosteti maruliselt peale ja tehti tohutult tööd.

lorenzo
26.06.06, 01:44
Algselt postitas amority

Algselt postitas spoke

Algselt postitas amority

Heh. Samamoodi ka Devil. Mis näitlemisest jutt, siiamaani on asi üpriski reaalne olnud. Sakslaste töö on mega mis kordustest välja tuleb.. Super.. Tulbid ja kanalid.. Hea rautada we:) Minu poolehoid on tingitud lähedastest sugulussidemetest Portugaliga, samamoodi läbikäiminine siinse kogukonnaga kes hoiavad alati ühte. Käies EM\'il, nägin kuidas üks rahvas suudab ühiselt hingata, sellist asja pole kusagil mujal näinud. Rääkides Portugal=Brasiilia suhtest siis minge vaadake korra Portos või Lisboas ringi.. hmmz kasvõi mõnes väikeses külas. Rõdudel on lisaks Portugali lipule pea alati väljas ka Brasiilia lipp. Kui Portugal on välja kukkunud, seda rohkem Brasiiliale kaasa elatakse. Rääkides brasiiliastega, on ka neil tugev poolehoid oma nn emamaale. Neid asju ei saa võrrelda kujul Eesti=Soome. Ei ole mõtet sel teemal rääkida kui ei ole näinud/kogenud nendevahelist ühtekuuluvust just jalgpallis.

ma elan Lissaboni lähedal juhuslikult..midagi on jutus õige, midagi on siin ka teisiti. rahvusteema on tegelt siin hell teema, aga see selleks. seal käib praegu kõva pidu, just rääkisin oma naisega telefonitsi;)

Aramis
26.06.06, 01:45
Ei-ei, nagu siin ennem on mainitud- siis Ivanov oli väga tasemel. Ja teenis endale lisapunkte, et saada finaali vilistama.Tal on suur eelis, sest Venemaalt olevale kohtunikule oleks finaal ehk mitte lubatud vaid Ukraina sinna päääsemise puhul.

midfielder
26.06.06, 01:45
Paar väljavõtet ka mängu statistikast löögid väravale 20-9, ball possession 67.6 % Hol ,Por 33,4% ja kõige uskumatum number passes Holland 498 Portugal 238, kuigi portud mängisid ca 30 minuti vähemuses, on selline suur söötude ülekaal euroopa brasiillaste vastu ikka sõnatu. Kuid paraku need numbrid tulemuse saavutamisel kaasa ei aidanud.:deemon:

skint
26.06.06, 01:54
Ahjaa. Veel veidi. Holland mängis nähtavasti ise oma võidu maha, nagu keegi juba mainis. RvN oleks suure tõenäosusega ülekaalus mängides oma positsioonivalikuga ühe kolli ikka ses arvulises ülekaalus ära koksanud. Kas see oli ikka olukord, kus miskeid omavahelisi vastuolusid arvestada või oleks pidanud edu saavutamiseks oma riigi nimel neist läbi sõrmede vaatama? Mitte et mina teaks, mis täpsemalt toimus või toimunud on, aga ei Kuyt ega VoH näidanud midagi erilist...

Ja mitte küll otseselt selle teemaga seotud, kuid MM on tore. Näeb mängijaid hoopis teistes olukordades ja rollides... staaridest pulbil klubides jäävad nii mõnedki mehed täiesti tahaplaanie ja nende headus nähtamatuks, kuid liidrirollis oma koondise eest näen ka mina, et mõni mees on äkki tõesti nende eest makstud miljoneid väärt. Muidugi on vastupidiseidki olukordi, kus klubis on mees tõsine tegija, kuid riigi eest mängides vajub halli massi.

Ülistame veidi Becksi ka:
http://us.news3.yimg.com/us.i2.yimg.com/p/rids/20060625/i/r755537275.jpg

orbitaaljaam
26.06.06, 01:57
mängu kahjuks ei näinud. küll aga köitis see mäng mu elukaaslase tähelepanu, kes oli ka suht hämmingus sellest, mis väljakul toimub. peab kuskilt selle mängu video hankima.
ja mis vahet seal on, mis naised kuskil elavad. kõige parem naine on ikka enda oma;)

vincent
26.06.06, 01:58
klassikuid tsiteerides - jälle hea teema...
aga mis seal ikka. Palju toredaid inimesi.

Mängu ei kommentaari, ainuke tore asi oli lõpukaader punase kaardi meeste tribüünist. Kari lolle väljakul, Ivanov sai isegi hästi selle oinakarja talitsemisega hakkama, hoides enam-vähem ühtset liini. Kes siin selle kuue lisaminuti üle kurtsid - Hollandile oleks võinud kaksteist ka anda, ära ei oleks ikkagi löödud. Eston või keegi siin juba viitas sellele, et van Basten on turakas, asja pikemaks lahkamiseks puudub hetkel paraku igasugune isu. Kole, kole.

Ning peaasi, et inglased nüüd ei hakkaks endale asju ette kujutama, Portugal on endiselt väga tugev, nagu siin ka juba korduvalt mainitud. Tuleb kõva andmine, loodetavasti vähe teises mõttes kui täna.

Raivo19
26.06.06, 05:50
HOL-POR mängu jälgides tekkis tõepoolest selline asi,et algne sümpaatia hollandlastele kaldus vastastele Portugalist.Eks see ole vist sellest,kui väga maruliselt ühe meeskonna poolt ei ole.Hollandlased näitasid,et nad on turniiril psüühiliselt ühed kehvemad.Polnud parata.

Raivo19
26.06.06, 06:05

Seega, Saksamaa veerandfinaali.!!Iga meeskond mängib nii nagu tal lastakse.Mehhiko väga ei lasknud argentiinlastel algul hingata.Nende argentiinlasest peatreener oli väga hea plaani kaasmaalaste vastu koostanud.Aga tugev meeskond hammustas selle siiski läbi hirmsa jõupingutusega.

Kindlasti on ka neid meeskondi,kes suudavad Brasiilialegi peavalu valmistada.Teinekord juhtub lihtsalt,et vastased väärivad üksteist.Milleks hakata sellisel juhul maha tegema head meeskonda?

to Tanel: Kas sa nõudsid lisaajale veel kolme minutit lisaaega?

lfc
26.06.06, 09:29
Kohtunik oli minu arust täitsa OK ,mis tal seal muud teha oligi ?
Kui mängijad ikka ise noolivad kaarte siis tuleb neid ka anda

Eespool mimetatud Carvalho \'le olid Deco ,Figo ja Ronaldo kuni väljakult lahkumiseni ka täitsa OK ,väravalööja ka muidugi.
Figo on üldse hea üllatus,mängib puhast äärt ning ei tatsa suvalistes kohtades mööda väljakult ning hoiab suu kinni ,vastupidiselt sellele mis ta oli mõni aasta tagasi.

Holland oleks pidanud oma võimalused ära lööma ,ise lollid.

Kusjuures seda jama oli täitsa huvitav vaadata ,veerandfinaali tulemus sõltub kas eng mängima ka hakkab või mitte.

Osila:
\"enne kaardimängu mängiti ka jalgpalli ning vaatame need momendid siis nüüd ära \"

Refieus
26.06.06, 09:33
Unustasin samuti lisada, et Ivanov\'poiss oli täiesti tasemel. Ki Saksamaa finaalis siis parima kohtuniku vile jääb taskusse. Võimalused suured kuna vaevalt Ukraina sinna jõuab :)

ethan
26.06.06, 10:52
aga Portugal on oma kuuemehelise umbkaitse ja kiirete sööstudega selge soosik poolfinaali.

Rannavolles võib-olla tõesti.

mcnamara
26.06.06, 11:02
Postimehes (http://www.postimees.ee/260606/esileht/olulised_teemad/jalgpalli_mm_2006/206970_1.php) on keegi jõhkrutsemisest suurepärase elamuse saanud.
Päevaleht (http://www.epl.ee/artikkel_324433.html) vaatas siiski vist sama mängu mis minagi.
Simon Barnesi kauni sõnademängu tasemele ei jõua siiski kunagi ükski Eesti väljaanne:
So there it was, a rainbow arc in the vertical plane added to a sharp left-hand curve in the horizontal plane. The result was a perfect piece of spherical trigonometry, scraping the near post at exactly — but exactly — the point where Beckham wanted it. Again a Beckham Special was the difference between winning and losing, between being a part of the continuing World Cup story and coming to a full stop.

ethan
26.06.06, 12:14
Postimehes (http://www.postimees.ee/260606/esileht/olulised_teemad/jalgpalli_mm_2006/206970_1.php) on keegi jõhkrutsemisest suurepärase elamuse saanud.
Päevaleht (http://www.epl.ee/artikkel_324433.html) vaatas siiski vist sama mängu mis minagi.
Võib-olla Postimehe reporter vaatas siiski seda mängu kui MM-i, mitte kui sõpruskohtumist? MM-i sellises faasis, see on \"ela või sure\". Keegi ju otseselt ei kakelnud, otsest vägivalda polnud, kumbki koondis tahtis võita ning oldi emotsionaalsed. What\'s the big deal? Seejuures tegid kohtunikud fantastilise partii ning keegi, k.a. pealtvaatajad, ei jäänud ju millestki ilma!

Simon Barnesi kauni sõnademängu tasemele ei jõua siiski kunagi ükski Eesti väljaanne:
So there it was, a rainbow arc in the vertical plane added to a sharp left-hand curve in the horizontal plane. The result was a perfect piece of spherical trigonometry, scraping the near post at exactly — but exactly — the point where Beckham wanted it. Again a Beckham Special was the difference between winning and losing, between being a part of the continuing World Cup story and coming to a full stop.
Samas, kas see \"Beckham was the difference\" pole iseenesest mõista?
Vabandust, et norin.

Saarlane
26.06.06, 12:15
Hollandi ründajal Dirk Kuytil oli supervõimalus, kuid Portugali väravavaht Ricardo teeb hiigeltõrje. Dirk Kuyt oli Ricardoga silmitsi, kuid Portugali väravavaht tegi ennastsalgava tõrje.

Mida f***i nagu??? Mäng oli super kino, kuid ühest sellisest kümne aasta jooksul piisab küll. Et kõik ülejäänud mängud nüüd nauditavad oleks.

mcnamara
26.06.06, 12:24
Algselt postitas ethan
Võib-olla Postimehe reporter vaatas siiski seda mängu kui MM-i, mitte kui sõpruskohtumist? MM-i sellises faasis, see on \"ela või sure\". Keegi ju otseselt ei kakelnud, otsest vägivalda polnud, kumbki koondis tahtis võita ning oldi emotsionaalsed. What\'s the big deal? Seejuures tegid kohtunikud fantastilise partii ning keegi, k.a. pealtvaatajad, ei jäänud ju millestki ilma!

Ma ei saa aru, kuidas saab seda eile nähtut üldse jalgpalliks nimetada. Kuidas saada aru lausest - otsest vägivalda polnud? Vähemalt üks mees löödi vigaseks, ühele äsati tahtlikult küünarnukiga näkku, ühele löödi peaga, ühele mindi käsipidi kallale.
Mina küll ei taha mängu, kus emotsioonid sellisel moel üle keevad. Ja ilma jäin ma ilusast jalgpallist, kus mõlemad meeskonnad omavad võrdseid võimalusi edule. Keegi kindlasti tegi statistikat, mitu minutit \"mängitud\" 51-st pall teisel poolajal väljakul tegelikult ringi liikus.

eston maravilha
26.06.06, 12:25
millest see hala. mäng oli über lahe. eks ta natuke omamoodi oli, aga ivanovi selles süüdistada küll ei saa, et mängijad ei suuda külma pead hoida. tema tegi kõik nii nagu reeglites ette nähtud

ethan
26.06.06, 12:37
Ma ei saa aru, kuidas saab seda eile nähtut üldse jalgpalliks nimetada. Kuidas saada aru lausest - otsest vägivalda polnud? Vähemalt üks mees löödi vigaseks, ühele äsati tahtlikult küünarnukiga näkku, ühele löödi peaga, ühele mindi käsipidi kallale.
Mina küll ei taha mängu, kus emotsioonid sellisel moel üle keevad. Ja ilma jäin ma ilusast jalgpallist, kus mõlemad meeskonnad omavad võrdseid võimalusi edule. Keegi kindlasti tegi statistikat, mitu minutit \"mängitud\" 51-st pall teisel poolajal väljakul tegelikult ringi liikus.

:)
Siit ilmselt maailmavaateline erinevus - ühele meeldib jalgpall, mida Liverpool ja Inglismaa mängib, teine eelistab sellele emotsionaalset ja mälestusi pakkuvat etendust üks kord nelja aasta jooksul.

Figo \"peakas\" oli kerge kõks, mille eest ta sai karistatud (ning keegi ei kurtnud); seda et Sneijder ei ole vaimselt küps, teadsime kõik enne mängugi; vigastusi tuleb ikka ette - see on jalgpall ometi (mida vähem, seda parem, aga neid tuleb alati). Figo sai mängus Iraaniga saapatallaga vastu nägu ning vastane ei saanud kaartigi - kas keegi kurtis?

Ning mis peamine, mõlemad OLIDKI ju võrdsed võimalused edule, nagu Sa kenasti sõnastasid. Ning jalgpall (!) oligi ju ilus, haarav ja põnev! Vahepealt mängiti jah kaarte, aga kord nelja aasta jooksul, laske käia! Lõpus muidugi oli mängurütm juba rikutud, aga Holland sai veel korra tempo ja surve üles, aga lõpp oli juba käes. Imho, suurepärane show. Kujutan ette, et kõik naised ja jalgpalli muidu mittevaatavad inimesed ahhetasid ja ahastasid teleka ees (minu kõrval toimus see küll nii)! Vinge ju! :)

PS! Ma ei soovi kellelegi tahtlikult vigastusi, absoluutselt mitte. Täiesti vastupidi. Rõhutan selle üle igaks juhuks.

Meeldivat edasist vaatamist! :õnnelik:

mcnamara
26.06.06, 12:47
Algselt postitas ethan
:)
Siit ilmselt maailmavaateline erinevus - ühele meeldib jalgpall, mida Liverpool ja Inglismaa mängib, teine eelistab sellele emotsionaalset ja mälestusi pakkuvat etendust üks kord nelja aasta jooksul.

Pole siin mingit maailmavaatelist erinevust. Argentiina ja Mehhiko pakkusid emotsionaalse ja mälestusi pakkuva elamuse, Holland ja Portugal toetusid ainult välkvihale ja vägivallale. See on minu nägemus asjast.
Ja Inglismaa ja Liverpooli võid rahuga sellest teemast küll kõrvale jätta.

eston maravilha
26.06.06, 12:52
http://www.namedbystrangers.com/summer04/hippy.jpg

vaikiv mees
26.06.06, 13:09
Algselt postitas amority

Unustasin samuti lisada, et Ivanov\'poiss oli täiesti tasemel. Ki Saksamaa finaalis siis parima kohtuniku vile jääb taskusse. Võimalused suured kuna vaevalt Ukraina sinna jõuab :)

mu meelest ka, aga on inimesi, kes
pole rahul (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/world_cup_2006/teams/holland/5104644.stm), v.Bastenist võib veel inimlikult aru saada, aga Blatter (http://newsimg.bbc.co.uk/sport1/hi/football/world_cup_2006/5116414.stm)?

\"I have heard that Blatter had criticised my son,\" Ivanov senior said./.../
\"It was a very intense match, both teams were considered title contenders, thus no one wanted to lose and go home.
\"But it was Fifa itself who demanded from referees to get tough on players using foul tactics. Valentin just tried to follow Fifa\'s own instructions to stamp out rough play.\"

kohtunik pole süüdi, kui mängijad kaarti väärt vigu teevad

eston maravilha
26.06.06, 13:13
wtf? blatter ise need reeglid põhimõtteliselt ju koostas. idikas

ertz
26.06.06, 13:16

wtf? blatter ise need reeglid põhimõtteliselt ju koostas. idikas

uskumatu jah. mina olen ka sellel seisukohal et ivanov sai ideaalilähedaselt hakkama sellises keerises. ja ta üritas ju kohe selgeks teha mille eest kaardid tulevad, vilgutades juba esimestel minutitel bommelile kaarti. jätke reff rahule!

vincent
26.06.06, 13:33
\"The Portuguese had the smarter team. Our missed opportunities made the difference.\" (Edwin van der Sar)

Nukker-tabav tõdemus targalt ja sümpaatselt mängijalt. Unustage need kaardid ja muud jamad, ega polegi rohkem midagi öelda.

Ahjaa, presidendihärra sõnavõtu kohta - keegi siin kunagi kahtlustas, et seppblatter on tegelikult väljamõeldud tegelane. Mees, sa oled õigetel jälgedel. :D

Devil
26.06.06, 13:35
ethaniga nõus, show oli võimash!

dobermann
26.06.06, 14:05
Algselt postitas vaikiv mees

mu meelest ka, aga on inimesi, kes
pole rahul (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/world_cup_2006/teams/holland/5104644.stm), v.Bastenist võib veel inimlikult aru saada, aga Blatter?
kohtunik pole süüdi, kui mängijad kaarti väärt vigu teevad

eile mängu vaadates tundus korra mullegi, et Ivanov on ikka täitsa lammas, aga kui järele mõelda, siis oli ta isegi liiga leebe, seal oleks pidanud ikka paar punast andma jalg ees mängimiste eest (valente robbenile vastu õlga, kuyt ricardole jms) tõukamiste ja üle puusa heidete eest (cocu ippon decole :)) ! :lahe:

aga ma ei saa aru mängijatest ja eriti treeneritest, kes kritiseerivad avalikult tiimikaaslasi ja oma mängijaid! kamoon, sellised asjad peaksid jääma ikkagi tiimi sisse ja seal ära klaaritama!!! :(

vincent
26.06.06, 14:37
Kusjuures dobermanni poolt mainitud situatsiooni puhul, kus Nuno Valente üritas Robbenile mälestuseks korgijälgi põsele jätta, ning muudes sarnastes olukordades ei peaks imho kohtunik vahet tegema, kas viga tehti enne või pärast vilet. Praegu seletasid kõik suured eksperdid, et oh näe, vile oli juba kõlanud, ei saanud ju enam midagi teha. No mida juttu, kui vile on käinud ja mängija tuleb nt kohtunikku sõimama, siis saab küll kaarti anda ju, miks siis toorutsemise puhul peaks teisiti olema. Seda enam, et toore mängu puhul tõenäoliselt varsti läheb keegi tagasi tegema jne.
Samas, Kuyti ja Cocu olukorrad jätaks siit kõrvale, esimene läks puhtalt palli peale ja tabas edasi libisedes Ricardo jalga (vähemalt pool \"vigastust\" oli seejuures juurde näideldud); teisel puhul hoidis Cocu kätt ümber Deco vöökoha ja viimane tegi seepeale eeskujuliku \"lennuki\", sellest asendist ei heida niimoodi meest maoli isegi Pertelson mitte. Kohtuniku ainus tõsine eksimus oli lisaks eelmainitud kung-fu episoodist mööda vaatamisele minu meelest see, et Sneijder otse punast ei saanud. Seal ei olnud isegi eelnevat vaidlust, mees lendas kohale ja esimese asjana pani Petit\'le kahe käega rindu.

Edson
26.06.06, 15:02
0:1 kaotusseisus olles suutis Hollandi noor koosseis siiski üpris mõtestatult rünnata, viimistlemine ainult \"jättis soovida\" (van Persie ja Cocu löögid). Lõpuks pani põõna ikkagi see, et teisest poolajast läks enamik aega mänguvälisele kaklusele ja trügimisele, kus kahtlemata oli oma süü ka hollandi noorte lollustel/kuumaverelisusel, kes läksid kaasa teesklevate portugallaste provokatsioonidega. Mul igaljuhul jäi kripeldama, et van Nistelrooy mängida ei saanud, talle selline mäng oleks sobinud ja Kuyit ei kasutanud ju oma võimalusi ära. Kogenud van Nistelrooy oleks ühe vast ära lükanud, nagu ta korduvalt on tõestanud.

Kohtunik väärib peamiselt kiidusõnu- jäi oma võetud joonele lõpuni truuks. Suures tuhinas tundus mõni kaart küll asjatult antud- figot näkku tabanud käsi ei olnud kohe kindlasti tahtlik löök, vaid mängusituatsioonis juhtunud õnnetus. Kahjuks vajutas see mängule tugeva pitseri. Aga Decole ja Ricardole antud kaardid venitamise eest olid vägagi õiged otsused, mida iga kohtunik poleks julgenud anda. Üldises plaanis selline kaardimeri muidugi rikub mängu ära, oleks pidanud õigel ajal kutsuma kaptenid enda juurde ja käskima mehed kontrolli alla saada.

Igaljuhul oli eilne mäng tõestus, et jalgpall on supermäng, kus erinevaid stsenaariume on lõputult ja igal mängul oma iseloom. Eilne siis põhines peamiselt emotsioonidel, mitte mängu ilul.

Kahju ainult, et Holland välja langes. 2008 EM on see meeskond juba küpsem ja siis ootaks juba tiitlit, seda enam, et selleks ajaks 20a viimasest ja seni ainsast suurest tiitlivõidust möödas.

Refieus
26.06.06, 15:10
http://www.postimees.ee/260606/esileht/olulised_teemad/jalgpalli_mm_2006/207076.php

Hollandi peatreener Marco van Basten ja FIFA president Sepp Blatter kritiseerisid Holland – Portugal kohtumise lõppedes mängu vilistanud kohtunikku Valentin Ivanovi, kirjutas BBC.

Kohtunik Valentin Ivanov näitas neli korda punast kaarti - punast nägid Portugali mängija Costinha (üleval vasakul), Hollandi kaitsja Khalid Boulahrouz (üleval paremal), Portugali poolkaitsja Deco (all paremal) ja Hollandi pallur Giovanni van Bronckhorst

Eile kohtusid jalgpalli MMi kaheksandikfinaalis Portugal ja Holland. Kohtunik Valentin Ivanov näitas kohtumise jooksul 16 korda kollast ja 4 korda punast kaarti.
45. minutil sai teise kollase kaardi ehk kokku punase kaardi Portugali mängija Costinha. 63. minutil sai punase kaardi Hollandi pallur Khalid Boulahrouz, 78. minutil nägi punast kaarti Portugali pallur Deco ja 90. minutil Hollandi pallur Giovanni van Bronckhorst.

«Kahju, et kohtunik mängu ära rikkus,» ütles van Basten.

«Kollase kaardi pidanuks saama kohtunik,» ütles Blatter. «Ta polnud mängijatega samal tasemel.»

«Mängus oli emotsioone ja draamat,» lisas Blatter. «See oli suurepärane vaatemäng, kui kõrvale jätta kohtunik, kes ei tegutsenud järjekindlalt. Samuti ei järginud mõned mängijad ausa mängu põhimõtteid.»

Jagatud hoiatuste arv on MMi rekordi kordamine – sama palju hoiatusi välgutas kohtunik 2002. aastal Saksamaa – Kamerun mängul.

Küll aga on uueks rekordiks neli punast kaarti – kolm punast kaarti on näidatud USA – Itaalia (2006), Taani – LAV (1998), Brasiilia – Ungari (1954) ja Brasiilia – Tšehhoslovakkia (1938) mängus.

KJK
26.06.06, 16:14
Kas Ivanovi poolt pandud 6 minutit on maksimum, mis saab lisada mangule?
Kui ei siis mina oleks kull rohkem lisanud;)

mcnamara
26.06.06, 16:59
Algselt postitas KJK

Kas Ivanovi poolt pandud 6 minutit on maksimum, mis saab lisada mangule?
Kui ei siis mina oleks kull rohkem lisanud;)

Minutite arv on ikka kohtuniku otsustada ja põhimõtteliselt piiramatu. Tõsi, nüüdne vajadus 45 minuti järel lisaminutite arv avalikustada teeb võimatuks need toredad lood, mis vanadel headel aegadel ette tulid: näiteks, et kohtunik unustab kella vaadata (või vaatab kella valesti) ja poolaeg kestab kaugelt kauem kui ette nähtud. Või siis vilistab mängu lõppenuks enne, kui kolmveerandtundi täis saab.

Refieus
26.06.06, 17:27
Sinu jutt kehtib Eestis hetkel 4.liigas vilistavate kohtunike kohta (mitte kõigi).

Raivo19
26.06.06, 17:35
Ei oleks Ivanovi süüdistanud ka siis,kui ta ühtegi minutit otsa poleks pannud.Lihtsalt hoiatuseks,et selline porno ei korduks.Olgem ausad,räme teesklemine oli mõlemalt poolt(algul agoonias maas ja sekundite pärast täisjõus mängimas mitte pooleaastasel traumapausil),sellegi eest võib ju karistada.Oli ka jõhkrutsemist muidugi.Kuid ikkagi,-mees,kui sa tead,et sul on suulised hoiatused ja kollane all,no kuhu siis enam tormata täiega teisele kehasse?Ainuke asi,mis kohtunik pärast esimest tõsisemat intsidenti oleks võind teha,oleks tõesti kaptenid kutsunud ja hoiatanud,et kas mängime lõpuni ikka?
Ära ei maksaks unustada veel sedagi,et platsil on 3 kohtunikku,ilmselt nii mõnigi otsus sündis ka äärekohtunike tegevusest.Nii et...normaalne vile.

Jasper
26.06.06, 17:57
Algselt postitas Edson

figot näkku tabanud käsi ei olnud kohe kindlasti tahtlik löök, vaid mängusituatsioonis juhtunud õnnetus.
Klipike (http://www.zshare.net/download/red-card-boolarhouz-avi.html)
Mina ei saa kuidagi nõustuda, et see oli tavaline mängusituatsioon. Käe liikumine ei ole ikka tavaline minu silmis. Minu silmis oli see selline \"poolik\" löök. Mitte täielikult tahtlik ja mitte täielikult tahtmatu. Ma vist ei selgita ennast päris veenvalt aga tundub, et ka Ivanov jagas minu seisukohta. Kui ta tõlgendanukd antud viga täiesti tahtlikult oleks ta pidanud ju punase kaardi taskust välja võtma. Tuli aga kollane.

Saarlane
26.06.06, 18:24
Nõrk löök oli samuti, kurat mees rohkem ise viskas ennast pikali, nagu tavaliselt:viha:

Tanel
26.06.06, 18:35
Algselt postitas Saarlane

Nõrk löök oli samuti, kurat mees rohkem ise viskas ennast pikali, nagu tavaliselt:viha: Ma soovitan sul mõelda sellepeale, et need pikaliviskamised on mängu taktiline osa, mida lihtsalt treenerid sellisel tasemel käsivad teha.

Ja, miks pidi Boulahrouzi käsi üldse sellises asendis jookstes olema?

Ja isegi, kui Figo teeskles, siis on ka loogiline, sest miks mitte palli kaotamise asemel teenida vastasele kollane kaart ja ühtlasi ka punane? Endalgi mõnikord selline idee pähe tulnud, et palli kaotuse asemel paar viga teenida. ;)

Refieus
26.06.06, 18:41
Sa ei ole vist kunagi nosplisse saanud.. Kui ikka täpselt anda siis ikka võtab jalad nõrgaks. Samuti, joostes niisama edasi, hoides nägu kinni, ei saaks kohtunik midagi aru et viga oleks olnud. Mõelgem nüüd sellele vaadates järgmist mängu ning pangem kirja mitu korda mängija täiesti tahtmatult kukub, pange ka need kus mees üritaks püsti jääda kui põlved äkki vedelaks lähevad.. Vaadake palju saate :) Enamus olukordades lükkab vend jalad taha sirgu ja paneb liblikat. Figo ei ole sel turniiril jõudnudki veel näidelda, Scolari ladus korralikud sõnad vennale peale ning kuna ta viimast korda pelab Portugali eest siis tahab, et teda ei mäletataks sellisena nagu ta viimased 8 aastat on olnud.

telekavaataja
26.06.06, 18:44
Olen ka üks nendest, kes ei süüdista kohtunikku. Mängijad tegid vigu, kohtunik karistas neid, mis selles siis on. Tõesti prohmakaid oli, aga neid tuleb nagunii ette ja pigem tuleks vaadata van der saari sõnu, kes ütles ju, et lugesid võimalused ja kollid, mitte kollased kaardid.

dribbler69
26.06.06, 20:12
Algselt postitas Raivo19

Seega, Saksamaa veerandfinaali.!!Iga meeskond mängib nii nagu tal lastakse.Mehhiko väga ei lasknud argentiinlastel algul hingata.Nende argentiinlasest peatreener oli väga hea plaani kaasmaalaste vastu koostanud.Aga tugev meeskond hammustas selle siiski läbi hirmsa jõupingutusega.

Kindlasti on ka neid meeskondi,kes suudavad Brasiilialegi peavalu valmistada.Teinekord juhtub lihtsalt,et vastased väärivad üksteist.Milleks hakata sellisel juhul maha tegema head meeskonda?

to Tanel: Kas sa nõudsid lisaajale veel kolme minutit lisaaega?

Loodan et Gaana ei oska Brasiiliale vastu astuda. :oih:

Zaeka
26.06.06, 20:50
Ühe meeskonna võimalused suudeti jälle persse keerata. aitäh.

J.R.I.M
26.06.06, 20:54
:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: Ei koti mida arvate :D FORZA ITALIA!!!! TOTTI!!!!!

Samas anti Itaaliale ka punane kaart, mis ei olnud seda väärt ;)

eika
26.06.06, 20:55
Suurepärane töö kohtunikult- täiesti valesti antud punane kaart, täiesti valesti antud penalt.

riho
Tra ega siis midagi.
Itaalia oskab kohtunikke osta :viha:

lorenzo
Algselt postitas eika

Suurepärane töö kohtunikult- täiesti valesti antud punane kaart, täiesti valesti antud penalt.

nõustun täiesti. kahjuks penalt otsustas seekord mängu, kaart siiski mitte

manitaaz
26.06.06, 20:56
Algselt postitas J.R.I.M

:õnnelik: :õnnelik: :õnnelik: Ei koti mida arvate :D FORZA ITALIA!!!! TOTTI!!!!!

Samas anti Itaaliale ka punane kaart, mis ei olnud seda väärt ;)

Kahju. Jälle üks normaalne meeskond audis :(.

mömm
26.06.06, 20:56
lihtsalt ei ole võimalik, krd späänikust kohtunik. varsti pole kohtuniku mmil kes poleks prohmakat teinud aga mäletame uudiseid et need kes prohmakat teevad need rohkem sel mmil ei vilista. mis siis saab kui kohtunikud otsa saavad???????????????????????????????????????????? ????????????????? kolmas kole mäng järjest

lfc
26.06.06, 20:57
Nõme penalt ,samas aussid ei väärinud ka midagi ,krt oleks siis võinud ju midagigi teha
mängu jooksul.

dribbler69
26.06.06, 20:57
Üks on selge - Itaalia seda MM-i ei võida. Kaotab pronksimängus portugalile 4:0

KJK
26.06.06, 20:58
Kahju on austraalastest, kohtuniku vaga halb too:deemon:

J.R.I.M
26.06.06, 20:58
Algselt postitas lorenzo

Algselt postitas eika

nõustun täiesti. kahjuks penalt otsustas seekord mängu, kaart siiski mitte
Kust sina tead mis siis oleks saanud kui Itaalia oleks jäänud 11 kesi :doh:

Karla
26.06.06, 20:59
No täiesti uskumatu. Kuidas saab selline kohtunik mängu vilistada. Mille eest penalt? Mingi Fabio Grosso sugune imbetsill kukub Austraallasele otsa ja penalt. No pole sõnu. Vaadake kuidas see kohtunik kaarte jagas. Väike puude ja kohe kollane alati. Seda kohtunikku ei tahaks küll kunagi vilistamas näha. Kes Itaaliale vastu tuleb?
Grosso on nii jobu!:viha:

dribbler69
26.06.06, 21:01
Itaaliale tuleb kas Sveits või Ukraina. Ja seekord saavad nad tahest tahtmata nõrga vastase. Veab pededel :viha:

mcnamara
26.06.06, 21:02
Algselt postitas J.R.I.M

Itaalia mängis täiskoosseisuga täpselt sama mannetut mängu kui vähemuses. Täiesti hämmastav, kuidas initsiatiiv täielikult vastasele anti. Juba esimesel poolajal pikkadeks minutiteks. Aga sellel MM-il on õnn ja ka ülejäänud olulised tegurid suurte ja vägevate poolel.
Austraalia rünnakud olid muidugi nii mannetud, et ka järgmised 90 minutit neile vaevalt väravat oleksid andnud. Kui ka vabast olukorrast löögile pääsesid, põmmutati ainult värava keskele.

J.R.I.M
26.06.06, 21:05

Algselt postitas J.R.I.M

Itaalia mängis täiskoosseisuga täpselt sama mannetut mängu kui vähemuses. Täiesti hämmastav, kuidas initsiatiiv täielikult vastasele anti. Juba esimesel poolajal pikkadeks minutiteks. Aga sellel MM-il on õnn ja ka ülejäänud olulised tegurid suurte ja vägevate poolel.
Austraalia rünnakud olid muidugi nii mannetud, et ka järgmised 90 minutit neile vaevalt väravat oleksid andnud. Kui ka vabast olukorrast löögile pääsesid, põmmutati ainult värava keskele.
No ikkagi ei saa öelda mis mäng oleks Itaalial tulnud 2 poolajal, sest me ei näinud seda 11 nekesi pm üldse.

J.R.I.M
26.06.06, 21:06
Algselt postitas J.R.I.M

Algselt postitas J.R.I.M

No ikkagi ei saa öelda mis mäng oleks Itaalial tulnud 2 poolajal, sest me ei näinud seda 11 nekesi pm üldse.
Samas on see nii vaieldav, nagu see penalt ja me jäämegi vaidlema. Nii, et tõsiasi on see, et Itaalia on edasi!

eika
26.06.06, 21:06
Kõik siin räuskavad kohtuniku antud penalti kallal. Tegelikult otse mängu vaadates tundud ka mulle, et Grosso tõmmati penaltivääriliselt maha. Ja Austraalial oli üle poole tunni aega, et värav ära lüüa- nad saavad vaid ennast süüdistada, et nad nii ettevaatlikud olid. Tegelikult 11 vs 11 vastu Itaalia mäng oli väga kindel- Austraalial polnud isegi poolvõimalusi, samas kui Toni ja Gilardino põmmutasid korduvalt headest olukordadest mööda. Itaalia Kaitse oli täna väga hea, aga poolkaitse ja rünnak tegid üsna nigela esituse. Eriti hästi nullisid Austaallased ära Pirlo ja Del Piero. Ja Tonil vist jääbki sel MM`il värav löömata...

Karla
26.06.06, 21:08
Algselt postitas J.R.I.M

Algselt postitas J.R.I.M

Algselt postitas J.R.I.M

Samas on see nii vaieldav, nagu see penalt ja me jäämegi vaidlema. Nii, et tõsiasi on see, et Itaalia on edasi!
Penalt oli muidugi vaieldav. Grosso lihtsalt jooksis otsa austraallasele ja kukkus kohe maha. Ma saan aru, et sa oled Itaalia poolt, aga siiski võiksid tunnistada, et see polnud kindlasti penalt.:oih:

Tanel
26.06.06, 21:08
Penalti oli vägev, esimene mulje kindel penalti, järgmised vastupidi. Viga ei olnud, aga samas dive samuti, sest Grosso poleks seal püsti jäänud nagunii. Isegi, kui ta oleks üritanud.

Aga tänan kohtuniku, et anti-Matrixidel on täna jälle field-day olematu punase tõttu. Puhas kollane.

lorenzo
26.06.06, 21:09
Algselt postitas Karla

No täiesti uskumatu. Kuidas saab selline kohtunik mängu vilistada. Mille eest penalt? Mingi Fabio Grosso sugune imbetsill kukub Austraallasele otsa ja penalt. No pole sõnu. Vaadake kuidas see kohtunik kaarte jagas. Väike puude ja kohe kollane alati. Seda kohtunikku ei tahaks küll kunagi vilistamas näha. Kes Itaaliale vastu tuleb?
Grosso on nii jobu!:viha:

no seda kohtunikku näeme veel La Ligas rõõmsalt vilistamas. see mees on ikka parasjagu jama ka seal teinud. just imestasin kuda just see mees Hispaaniast seal vilistamas on

troll007
26.06.06, 21:10
Hambutu mängu nõme lõpp! Üks igavamaid mänge üldse, mida sel MM-l nähtud. Ei suutnud kumbki pool erilisi teravusi luua. Ja siis selline ootamatu kingitus kohtunikult lõpusekunditel...:oih:

vincent
26.06.06, 21:11
Tere tulemast meie mustade seintega huumorinurka. Noh, vähemalt teame nüüd, kes finaali EI vilista :D.
Paar fakti mängust, mida tasub kõrva taha panna:
a) sõida oma mehele kossi, saad punase
b) arvulises enamuses olles ära ründa tempokalt, vaid kõiguta palli ja tee nägu, nagu otsikisid võimalust
c) kui karistusalas keegi siruli on, jookse otsa, ehk kukub midagi
d) õpi täpselt pennalt lööma, kunagi ei tea, millal vaja võib minna
e) last but not least - karda lolli inimest.

17
26.06.06, 21:11
Mida edasi turniir läheb, seda jubedamaks lähevad ka kohtunikud. Finaalis on tõeline saabas kindlasti vilistamas.

kantaleeho oon idioot:viha:

rauno
26.06.06, 21:12

Itaaliale tuleb kas Sveits või Ukraina. Ja seekord saavad nad tahest tahtmata nõrga vastase. Veab pededel :viha:

kohtunikult täielikult nõme otsus nii punane kaart mis vabalt oli kollane...
penalti oli täiesti mõttetu...

kuid šveitsi nõrkus on liialdus...šveits võidab ukraina ja itaalial pole mingit lootust nende vastu...nii kes oleks võinud arvata et itaalia liiga skandaal ulatub hoopis kõrgemale ,MM-le.

šveits 2-0 itaalia on veerandfinaal...

J.R.I.M
26.06.06, 21:15
Algselt postitas rauno

kuid šveitsi nõrkus on liialdus...šveits võidab ukraina ja itaalial pole mingit lootust nende vastu...nii kes oleks võinud arvata et itaalia liiga skandaal ulatub hoopis kõrgemale ,MM-le.

Ja nüüd muidugi toome Itaalia suure skandaali siia sisse, loomulikult on see süüdi jne jne :õnnelik: :õnnelik:

rauno
26.06.06, 21:17
Algselt postitas J.R.I.M

Algselt postitas rauno

Ja nüüd muidugi toome Itaalia suure skandaali siia sisse, loomulikult on see süüdi jne jne :õnnelik: :õnnelik:

ikka ju..midagi peaks tooma ju et sellele tänasele igavale mängule vürtsi lisada:D

mcnamara
26.06.06, 21:23
Kui midagi minu hinnangul selles mängus õiglast oli, siis Materazzi punane. Täiet jõust möödaspurtivale mehele jala pihta, ilma palli poole vaatamatagi. Täiesti kaidlainide kohane kaart.
Austraalial jäi just Emertoni ja Kewelli jagu puudu. Bresciano mängis väga hästi ja tegemist on suurima avastusega minu jaoks Austraalia koosseisus. Aga toetus talle jäi keskväljal nõrgaks, sest Cahill oli reeglina ründes Vidukat toetamas.
Itaalia idee oli jah esialgu need tõsted Toni ja Gilardino suunas, mis toimisid päris hästi. Keskväli on neil siiski kaunis olematu tõesti.

ethan
26.06.06, 21:28
Algselt postitas vincent

Tere tulemast meie mustade seintega huumorinurka. Noh, vähemalt teame nüüd, kes finaali EI vilista :D.
Paar fakti mängust, mida tasub kõrva taha panna:
a) sõida oma mehele kossi, saad punase
b) arvulises enamuses olles ära ründa tempokalt, vaid kõiguta palli ja tee nägu, nagu otsikisid võimalust
c) kui karistusalas keegi siruli on, jookse otsa, ehk kukub midagi
d) õpi täpselt pennalt lööma, kunagi ei tea, millal vaja võib minna
e) last but not least - karda lolli inimest.

Eks nii vist ongi.

Samas, kui distsiplineeritud ja järjekindla vilepartii eest (V. Ivanov eile) tehakse kohtunik rahvusvahelises meedias FIFA presidendi (!) - kui olla konkreetne, siis tegu on vist lausidioodiga - poolt naerualuseks, siis ma ei kujuta enam ettegi, millise surve all kohtunikud võivad olla. Lõppude lõpuks, kõik kes te sõimate kohtunikke idiootideks - ehk olete teie hoopis need idioodid, kes ei mõista, et üks asi on targutada kümne eri nurga alt nähtud telekorduste järel ning teine asi on teha selline otsus ühe sekundi jooksul ning ilma ühegi korduseta?

Jätke kohtunik rahule. Blatter on hoopis süüdi.

ethan
26.06.06, 21:29
Itaalia idee oli jah esialgu need tõsted Toni ja Gilardino suunas, mis toimisid päris hästi. Keskväli on neil siiski kaunis olematu tõesti.

No suurepärane. Austraalia peksab 90 minutit pikka palli äärtelt Vidukale, ning Itaalia keskväli (Pirlo, Gattuso, Perrotta!) on kaunis olematu? Tule ... ...

Juveman
26.06.06, 21:32
Pendli üle räuskamine on siin minumeelest täiesti mõttetu. Pendli koht tõesti ei olnud, samas ei olnud ka Materazzi punane õigustatud, kollasest piisanuks kindlasti. Samas oli Austraalia rünnak suhteliselt mannetu, seda kindlasti ka Itaalia vägeva kaitse pärast. Ent siiski, oodanuks palju suuremat survet Itaalia värava all. Mida ei tulnd, seda ei tulnd.

Siiski mängis Itaalia väga kindlalt ja mina ei heida neile midagi ette. Mäng oli kontrolli all ja teekond tiitli suunas jätkub.

mcnamara
26.06.06, 21:38
Algselt postitas ethan
No suurepärane. Austraalia peksab 90 minutit pikka palli äärtelt Vidukale, ning Itaalia keskväli (Pirlo, Gattuso, Perrotta!) on kaunis olematu? Tule ... ...

Ei, muidugi on sul õigus. Itaalia keskväli kõigutas 90 minutit palli parimas Brasiilia stiilis. ;)
Ma nägin jälle ühte teist mängu kahjuks - seda, mida Austraalia vähemalt pallivaldamise osas domineeris.

skint
26.06.06, 21:39
Algselt postitas Juveman

Pendli üle räuskamine on siin minumeelest täiesti mõttetu.

Tra kui mõttetu penalt. Läks veidiks ajaks jalka vaatamise isu ära.

Algselt postitas Juveman

Siiski mängis Itaalia väga kindlalt ja mina ei heida neile midagi ette.

Cheating/diving bast..ds!

:ham8:

Refieus
26.06.06, 21:43
Mäng oli nii igav et ma jäin magama esimesel poolajal. Pendla peale ärkasin lõpuks üles. Täielik idiootsus kordusest iga nurga alt vaadates anda sellisele asja eest pennal. Istun seal kus tahan ja millal ma tahan. Austraallastest on sügavalt kahju :(

Tanel
26.06.06, 21:45
Algselt postitas Karla

Grosso on nii jobu!:viha: Rahune maha mees. Mida Grosso tegi? Kas Grossol oli vile suus ja ta vilistas penalti? Nagu ma ütlesin, ei olnud ei daiv, ega penalti. Grosso oleks kukkunud nii või naa. Kas ta ise aitas või mitte.

ethan
26.06.06, 21:48

Algselt postitas ethan

Ei, muidugi on sul õigus. Itaalia keskväli kõigutas 90 minutit palli parimas Brasiilia stiilis. ;)
Ma nägin jälle ühte teist mängu kahjuks - seda, mida Austraalia vähemalt pallivaldamise osas domineeris.

Pallivaldamisprotsent on üks ületähtsustatumaid statistikute nämmutamiskohti, imho. Itaalia mängis olulise osa mängust vähemuses, muide. Iva on selles, et Austraalia rünnak oli surutud äärtele (olgu see pallivaldamis% palju ta oli) ning selle põhjal ütelda, et Itaalia keskväli oli olematu? Andestust, ma ei mõista seda. Aga ehk ei peagi.

Seda ka, et niisuguses suurturniiri staadiumis ei saa oodata \"loogikast tulenevat\" Itaalia kui tugevama domineerimist. Sellise pinge all, nagu suured vutiriigid on. No, sir! Itaalia hoidis kaitse tihedana, Austraalia ei ähvardanud väravat lüüa ka arvulises ülekaalus mitte ning Itaalia filosoofia (nõelata siis kui võimalus tuleb, võiduks piisab ka üheväravalisest paremusest) toimis hästi.

Mis see Brasiilia siia puutub? :)

Jasper
26.06.06, 21:56
Video siin-KINDEL PENALTI! (http://www.zshare.net/download/fool-penalty-avi.html)
Ma muidugi ei ole kõige objektiivsem mees, kuid juhin tähelepanu inimestele, kes vaevuvad kordust vaatama. Neill selgelt olles juba olukorrast väljas tõmbab käe tagasi Grosso teekonnale ette. Tahtlik viga=penalti!

EDIT: nimi parandatud tänu ertsile

lorenzo
26.06.06, 21:56
ma pakun lepituseks et Lippil vedas, et Hiddink täna nii tark ei olnud

Refieus
26.06.06, 22:01
Algselt postitas Jasper

Video siin-KINDEL PENALTI! (http://www.zshare.net/download/fool-penalty-avi.html)
Ma muidugi ei ole kõige objektiivsem mees, kuid juhin tähelepanu inimestele, kes vaevuvad kordust vaatama. Oneill selgelt olles juba olukorrast väljas tõmbab käe tagasi Grosso teekonnale ette. Tahtlik viga=penalti!

Ma tõmbasin ka kunagi käega edasi-tagasi ja siis nimetatati seda onaneerimiseks mitte pendlaks.

ertz
26.06.06, 22:02
Algselt postitas Jasper
Oneill

Mõtled Neill.

mcnamara
26.06.06, 22:12
Algselt postitas ethan
Pallivaldamisprotsent on üks ületähtsustatumaid statistikute nämmutamiskohti, imho. Itaalia mängis olulise osa mängust vähemuses, muide. Iva on selles, et Austraalia rünnak oli surutud äärtele (olgu see pallivaldamis% palju ta oli) ning selle põhjal ütelda, et Itaalia keskväli oli olematu? Andestust, ma ei mõista seda. Aga ehk ei peagi.

Seda ka, et niisuguses suurturniiri staadiumis ei saa oodata \"loogikast tulenevat\" Itaalia kui tugevama domineerimist. Sellise pinge all, nagu suured vutiriigid on. No, sir! Itaalia hoidis kaitse tihedana, Austraalia ei ähvardanud väravat lüüa ka arvulises ülekaalus mitte ning Itaalia filosoofia (nõelata siis kui võimalus tuleb, võiduks piisab ka üheväravalisest paremusest) toimis hästi.

Ma ei mõista hästi seda, millele tuginedes sa väidad, et Itaalia filosoofia hästi toimis. Kui mängu lõpus penalti väljameelitamine nende filosoofia põhipunkt oli, siis tõesti. Itaalia keskväli toimis hästi üksnes kaitsetöö seisukohalt. Kahtlemata on see oluline, aga ei võida mänge.
Austraalia ründamine äärtelt oli igati loogiline, sest Bresciano ja Sterjovski näol olid neil seal kõige loovamad mängijad. Wilkshire ja Grella jäävad nendele kahele mänguklassilt selgelt alla.

ethan
26.06.06, 22:25
Austraalia ründamine äärtelt oli igati loogiline, sest Bresciano ja Sterjovski näol olid neil seal kõige loovamad mängijad. Wilkshire ja Grella jäävad nendele kahele mänguklassilt selgelt alla.

Läheb juba enese korrutamiseks. Grellast rääkides, ta on ju DMC - mis suhtes teda üldse Bresciano ja Sterjovskiga võrrelda? Täiesti erinevad mängijatüübid ju. Grella on omal positsioonil väga hea mängija. Wilkshire\'i puhul on mõistlik vaadata, mis liigas ta oma klubijalgpalli mängib. Muidugi jääb ta alla, seepärast ta polegi koondises põhimängija, vaid seda on Emerton, kes oli mängukeelu all.

Tanel
26.06.06, 22:28
Muide mcnamara, kas punast kaarti nägid spordiuudistes? Mul kadus igasugune kahtlus ära, sest Brescianoga oli Materazzi puude väga minimaalne ning Bresciano hüppas Materazzi\'st praktiliselt üle hoopis.

mcnamara
26.06.06, 22:30
Algselt postitas ethan
Läheb juba enese korrutamiseks. Grellast rääkides, ta on ju DMC - mis suhtes teda üldse Bresciano ja Sterjovskiga võrrelda? Täiesti erinevad mängijatüübid ju. Grella on omal positsioonil väga hea mängija. Wilkshire\'i puhul on mõistlik vaadata, mis liigas ta oma klubijalgpalli mängib. Muidugi jääb ta alla, seepärast ta polegi koondises põhimängija, vaid seda on Emerton, kes oli mängukeelu all.

Ja ülaltoodu on ju justkui tõestuseks minu väitele, et Austraalia mängis täpselt nii, nagu mängijatevalik lubas ja oma koosseisulistest vajakajäämistest hoolimata viis mängu pidevalt Itaalia väljakupoolele.

mcnamara
26.06.06, 22:32
Algselt postitas Tanel

Muide mcnamara, kas punast kaarti nägid spordiuudistes? Mul kadus igasugune kahtlus ära, sest Brescianoga oli Materazzi puude väga minimaalne ning Bresciano hüppas Materazzi\'st praktiliselt üle hoopis.

Ta oleks muidugi pidanud laskma endale täie jõuga sisse sõita ja oma jalaluu murdma. Oluline on ju ikkagi itaallase tahtlik ja jõhker tegutsemine selles olukorras, mitte see, kui tugev või nõrk oli parajasti kontakt.

Jasper
26.06.06, 22:33
Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Ma muidugi ei ole kõige objektiivsem mees, kuid juhin tähelepanu inimestele, kes vaevuvad kordust vaatama. Oneill selgelt olles juba olukorrast väljas tõmbab käe tagasi Grosso teekonnale ette. Tahtlik viga=penalti!

Ma tõmbasin ka kunagi käega edasi-tagasi ja siis nimetatati seda onaneerimiseks mitte pendlaks.
Hmm...et Neill onaneeris ja see õigustab viga? Ei. Ta ei onaneerinud vaid tõmbas käe tahtlikult ette, et segada Grosso läbiminekut. Puude. Penalt!

Blue Rock
26.06.06, 22:35
Ma ei mõista hästi seda, millele tuginedes sa väidad, et Itaalia filosoofia hästi toimis. Kui mängu lõpus penalti väljameelitamine nende filosoofia põhipunkt oli, siis tõesti. Itaalia keskväli toimis hästi üksnes kaitsetöö seisukohalt. Kahtlemata on see oluline, aga ei võida mänge.

Khm, julgen enda kogemuse põhjal öelda, et Grella ei jää enda mänguklassilt Sterjovskile põrmugi alla. Vaielda sel teemal edaspidi on mõttetu, kuna tegemist on erinevate positsioonide esindejatega.

...ja ethanil on tõetera sees. Materazzi punane Itaalia mänguskeemi oluliselt ei muutnud. Ründemäng toetus enamjaolt Totti torkavatele avavate söötutele ja contrarünnakule.

Üldkokkuvõttes võib öelda, et Itaalia õnnestus selles, mida läkski jahtima. Kurb tõsiasi, et lõpliku vea tegi \"auväärt\" kohtunik.

Tanel
26.06.06, 22:36

Algselt postitas Tanel

Ta oleks muidugi pidanud laskma endale täie jõuga sisse sõita ja oma jalaluu murdma. Oluline on ju ikkagi itaallase tahtlik ja jõhker tegutsemine selles olukorras, mitte see, kui tugev või nõrk oli parajasti kontakt.Matrix läks palli järgi, mitte jalgade. Bresciano tõstis pall Materazzist natukene enne üle, kui too peaaegu kohal oli oma taklinguga.

ethan
26.06.06, 22:38
Ja ülaltoodu on ju justkui tõestuseks minu väitele, et Austraalia mängis täpselt nii, nagu mängijatevalik lubas...
Aga loomulikult mängis Austraalia vastavalt oma mängijate oskustele. Ma polegi vastu vaielnud sellele? Ma vastasin Su väitele, mille kohaselt Itaalia keskväli oli olematu.

...ja oma koosseisulistest vajakajäämistest hoolimata viis mängu pidevalt Itaalia väljakupoolele.
D\'oh. Itaalia mängis vähemuses. Ja kõik muu sinna juurde, mida ma juba rääkisin ning korrutada enam ei sooviks. Uus mäng juba hakkamas.

Las jääda.

Refieus
26.06.06, 22:38
Algselt postitas Jasper

Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Hmm...et Neill onaneeris ja see õigustab viga? Ei. Ta ei onaneerinud vaid tõmbas käe tahtlikult ette, et segada Grosso läbiminekut. Puude. Penalt!

Kui keegi mulle sel hetkel otsa komistab?

vaikiv mees
26.06.06, 22:44
Algselt postitas ethan

aga Portugal on oma kuuemehelise umbkaitse ja kiirete sööstudega selge soosik poolfinaali.

kas Portugal on praegu mingil rannavolle etapil veerandfinaali favoriit? kas seda m2ngitakse ka 6-6 vastu ja mismoodi sel alal umbkaitsega edu saavutada?;)

Itaalia mängis täiskoosseisuga täpselt sama mannetut mängu kui vähemuses.

seda jah, aga...

Austraalia rünnakud olid muidugi nii mannetud, et ka järgmised 90 minutit neile vaevalt väravat oleksid andnud.

t6esti, 2x15min lisaaega ja siis pendlad (1 asemel mitu) poleks sisuliselt midagi muutnud (eile jah, Portugali poleks vb lisaajaks j2tkunud)

aga- homme on hetkel eetrisolev Suvereporter ka tv.ee-s- MM on n6udnud ka Eestis esimese ohvri (naabrinaise arvates oli just see 1 surma p6hjustest):oih:

ertz
26.06.06, 22:44
Algselt postitas amority

siis loomulikult sulle kui teiste ees onaneerijale a.k.a perverdile punane kaart

Refieus
26.06.06, 22:46
Algselt postitas vaikiv mees

Algselt postitas ethan

kas Portugal on praegu mingil rannavolle etapil veerandfinaali favoriit? kas seda m2ngitakse ka 6-6 vastu ja mismoodi sel alal umbkaitsega edu saavutada?;)

Itaalia mängis täiskoosseisuga täpselt sama mannetut mängu kui vähemuses.

seda jah, aga...

Austraalia rünnakud olid muidugi nii mannetud, et ka järgmised 90 minutit neile vaevalt väravat oleksid andnud.

t6esti, 2x15min lisaaega ja siis pendlad (1 asemel mitu) poleks sisuliselt midagi muutnud (eile jah, Portugali poleks vb lisaajaks j2tkunud)

aga- homme on hetkel eetrisolev Suvereporter ka tv.ee-s- MM on n6udnud ka Eestis esimese ohvri (naabrinaise arvates oli just see 1 surma p6hjustest):oih:

:naer3: :õlu:

Jasper
26.06.06, 22:55
Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Kui sa alustaksid hetkel kui vastane sust möödub siis jah. Sõnaga vaata video üle(kui ei viitsi siis ole palun viisakas ja ära jaura) ja veendu, kuidas Neilli käsi liigub Grosso jalale ette. Grosso samalajal oleks võinud ka parema jalaga \"komistada\" Neilli teise käe ette aga seda suutis ta vältida, kuna see oli ilusti paigal.

v6hiv66ras
26.06.06, 22:59
Algselt postitas Tanel

Algselt postitas Karla

Grosso on nii jobu!:viha: Rahune maha mees. Mida Grosso tegi? Kas Grossol oli vile suus ja ta vilistas penalti? Nagu ma ütlesin, ei olnud ei daiv, ega penalti. Grosso oleks kukkunud nii või naa. Kas ta ise aitas või mitte.
Grossol oli võimalus palli edasi mängida ja see tahanurka kihutada aga Neill oli ju nii ilusti pikali maas ees, et lausa patt oleks olnud mitte sinna otsa kõhukat visata.

v6hiv66ras
26.06.06, 23:08
Algselt postitas Tanel

Algselt postitas Tanel

Ta oleks muidugi pidanud laskma endale täie jõuga sisse sõita ja oma jalaluu murdma. Oluline on ju ikkagi itaallase tahtlik ja jõhker tegutsemine selles olukorras, mitte see, kui tugev või nõrk oli parajasti kontakt.Matrix läks palli järgi, mitte jalgade. Bresciano tõstis pall Materazzist natukene enne üle, kui too peaaegu kohal oli oma taklinguga.
Ilmselt sai kaalukeeleks et kaitse lendas kaks jalga ees olukorda, milles kohtunik nägi üliohtlikkust vastase suhtes.

Jasper
26.06.06, 23:29
Algselt postitas v6hiv66ras

Grossol oli võimalus palli edasi mängida ja see tahanurka kihutada aga Neill oli ju nii ilusti pikali maas ees, et lausa patt oleks olnud mitte sinna otsa kõhukat visata.
Ega Grosso ei asetanud oma jalga Neilli keha taha ja sukeldunud. Endiselt-Neill pani käe Grosso jalale ette ja paari meetri kaugusel olev kohtunik nägi seda ilusti. Jällegi loodan, et vaatad korduse uuesti üle ja veendud ise.

Maarek
26.06.06, 23:30
Algselt postitas Jasper

Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Algselt postitas amority

Algselt postitas Jasper

Kui sa alustaksid hetkel kui vastane sust möödub siis jah. Sõnaga vaata video üle(kui ei viitsi siis ole palun viisakas ja ära jaura) ja veendu, kuidas Neilli käsi liigub Grosso jalale ette. Grosso samalajal oleks võinud ka parema jalaga \"komistada\" Neilli teise käe ette aga seda suutis ta vältida, kuna see oli ilusti paigal.

\"tahtlik käsi\" oli küll viimane asi, mis Grossol kukkuda aitas. See oli kõige pesuehtsam dive ja vaid kõige mõttetum kohtunik on mängu 4.ndal lisaminutil võimeline andma sellisest olukorrast otsustava penalti.:doh: Selline paraku praeguse aja jalgpall on, kus iga väiksemagi tripsu peale peab kõrge kaarega lendama kuna kõikvõimalikud karistuslöögid väga oluliseks muutunud. Mõned meil ju ainult nendest väravaid lüüa oskavad:oih:

v6hiv66ras
26.06.06, 23:35
Algselt postitas Jasper

Ma muidugi ei ole kõige objektiivsem mees, kuid juhin tähelepanu inimestele, kes vaevuvad kordust vaatama. Neill selgelt olles juba olukorrast väljas tõmbab käe tagasi Grosso teekonnale ette. Tahtlik viga=penalti!

EDIT: nimi parandatud tänu ertsile
See käetõmme ei mängid mitte mingit rolli enam, itaal jooksis silmad punnis ja keel ripakil Neilli torso suunas, et muidu viimane jõuab veel eest ära roomata ;) Vana tõde, et südametunnistust neil pole ja kõigi käepäraste vahenditega üritatakse mäele jõuda. Võibolla ongi parem et Itaalia nüüd kaugele jõuab ja turniiri ära võidab, jätkates oma \"fair play\" temaatikat, siis peaks Fifa mingid sanktsioonid sellise antijalgpalli edu vastu päevakorda võtma. :doh:

mikk
26.06.06, 23:38
Algselt postitas Jasper

Ega Grosso ei asetanud oma jalga Neilli keha taha ja sukeldunud. Endiselt-Neill pani käe Grosso jalale ette ja paari meetri kaugusel olev kohtunik nägi seda ilusti. Jällegi loodan, et vaatad korduse uuesti üle ja veendud ise.

Jasper, see sinu postitatud video näitab täpselt seda, mida iga neutraalne vaataja näeb - seal ei olnud mingit penaltit. Mitte mingit.

17
26.06.06, 23:43
No mida v..u Jasper?? Neilli käsi vaevalt puutus Grossot. Lõpeta oma loll jura ära. See oli dive, ei mingit penaltit. Kantaleeho on jobu. Kõik.

runno
26.06.06, 23:49
to Jasper:
Jällegi loodan, et vaatad korduse uuesti üle ja veendud ise

ja McN.. huvitav, et meie arusaamad jalgpalli ABC-st on nii erinevad.. ..

Jeti88
26.06.06, 23:54
Enne selle video vaatamist oli minu arvamus (olin seda korra ETV spordiuudistes näinud) et oli väike viga, aga sellises mänguseisus antud olukorras oleks võinud andmata jätta.

Päras selle video korduvat vaatamist, arvan , et tegu oli äärmiselt vaieldava ning kohtuniku jaoks hästi raskelt hinnatava situatsiooniga. Austraalane libistab kastis(iseenesest juba natuke loll tegu), itaallane mängib palli temast mööda ning jätkab jooksu palli poole, kuid austraallane jääb ette, st. et ta ei saa enam midagi teha ta lihsalt jäi ette. IGA jalgpallur oleks selles olukorras kukkunud, kes selles olukorras ei kuku on täielik idioot. Minu jaoks täiesti 50-50 situatsioon. Aga 90.+3 minutil oleks võinud siiski andmata jätta.

Pilt
26.06.06, 23:56
Esimene poolaeg oli Itaalia poolt päris hea, mängiti oma mängu ning Toni ja Gilardino tekitasid häid võimalusi. Silma paistis ka Del Piero, kes üllatavalt hästi mängis(mängu algul just) Ka Austraalia tekitas ühe hea võimaluse, millest oli väga hea võimalus juhtima miina, kuid ei suudetud. Teine poolaeg algas jubeda kohtuniku otsusega, Materazzi punane ei olnud punane! Sellest ajast peale hakkas juba hirm, et Austraalia tõesti kasutab selle ära ja Itaalia sõidab koju, aga ei. Tänu Austraalaste saamatusele ei suudetud ka ühe mehega enamuses midagi korda saata. Ja siis muidugi see mängu lõpp. Oli see penalti või ei olnud, nüüd ei saa enam midagi teha, kohtunik otsustas nii ja Totti karistas aussid ära. Berlin, here we come. Peace!

Italia!!!

troll007
27.06.06, 00:00
Itaalia meeskond teesklemist harjutamas!
http://usa.worldcupblog.org/group-e/secret-italian-training-video.html

Kasper
27.06.06, 00:02
Ma arvan, et kohtunik hakkas punase kaardi eest süüd tundma ja andis selle tõttu pendla.;)

Jasper
27.06.06, 00:10
Seisukoht peale sajakordset(see ei ole liialdus) situatiooni nägemist muutunud pole. Aga jah, kuna valdav enamus minuga nõustuda ei taha siis rohkem teemat ei risusta ja eeldan, et minu mitteobjektiivne vaatepunkt on mulle saatuslik.

Refieus
27.06.06, 00:10
Vaatasin ka veel video õiget pidi, tagurpidi, aeglaselt ja kiirelt läbi. Vend pani nimelt jala hetk enne kukkumist 20 cm vasakule, et parema positsiooni kukkumiseks saada. Mitte mingit muud põhjust tal ei saanud olla. Läks nimelt kukkuma. Kollane.

Martin
27.06.06, 00:12
Algselt postitas troll007

Itaalia meeskond teesklemist harjutamas!
http://usa.worldcupblog.org/group-e/secret-italian-training-video.html

Sa oled ajast umbes kaks aastat maas. Tubli. Polegi teab kui palju.

Paku, mis see tegelt on!

Martin
27.06.06, 00:15

Mingi guardiani totaaljura jälle? Arvata võib.

Tõde räägib The Sun!

\"Watching England has been giving us all that queasy feeling for many years. It even made the captain sick yesterday.\"
British tabloid The Sun after David Beckham vomited after scoring the match-winning goal against Ecuador.

Raivo19
27.06.06, 00:21
Algselt postitas kape4

Ma arvan, et kohtunik hakkas punase kaardi eest süüd tundma ja andis selle tõttu pendla.;) Täitsa võimalik muide;)
Kui platsi keskel oleks sellise asja eest viga antud,poleks ilmselt keegi vaielnud.Kastis tahaks vähe rängemat viga näha.Kahju muidugi Austraaliast,tegelt ei tohiks selline pennal asja otsustada ja selles mõttes oleks lisaaeg olnud loogilisem...ja äkki kohtunik arvaski,et itaallased ei kesta nii kaua tema eemaldamise tõttu,pigem lõpetan ära mängu.Samas,miks peaks kohtunik erapoolik olema,vilistas ilmselt samuti nagu me kõik algul nägime.Kuid kui ta kordust näeb,jätaks ka ilmselt andmata...

mcnamara
27.06.06, 00:22
Algselt postitas Martin

Mingi guardiani totaaljura jälle? Arvata võib.

Oh ei. See oli Guardiani verine vaenlane The Times hoopis. Aga sinu esindatavat väljaannet terasemalt vaadates võib tõesti uskuda, et Sun juba märksa südamelähedasem lugemismaterjal. ;)

Maarek
27.06.06, 00:24
Algselt postitas Raivo19

Samas,miks peaks kohtunik erapoolik olema

Ja Moggi ütles, et tema loobub. Paistab, et ei loobunud vaid liikus hoopis kõrgemale tasandile :kaval: :oih:

Karla
27.06.06, 01:32
Krt päris, huvitav saab olema. Aga see 0:0 seis on täitsa loogiline kahe võrdse meeskonna vahel. Mõlemad väga ettevaatlikult mängisid mängu ja eriti suurte jõududega ei rünnatud kah. Ja kaitseliin on ka neil mõlemil kindel. Ohtlikumad võimalused olid kahjuks esimesel poolajal. Teine poolaeg oli selline mõttetu palliveeretamine. Vaatame siis, kes suudavad külma närvi säilitada;)

v6hiv66ras
27.06.06, 01:33
Peale kogu seda kamarajura, tuli Sveitsi vs Ukraina mängus täiesti ootamatult parim kohtuniku sooritus siin MMil.

Refieus
27.06.06, 01:39
Lahe. Tuttu. Ukraina. Ülla-ülla. Tublid.

Karla
27.06.06, 01:40
Uskumatu penaltiseeria. Kolm lööki ja mitte ükski väravasse. See Milevski lõi küll väga aeglase palli sisse. Julgust poisil.:doh: EI noh mina olen väga rahul, et Ukraina edasi sai. Väga äge.
Ja mina olen ka kohtunikuga väga rahul.

marcello
27.06.06, 01:41
šveitslased läksid küll närvidega alt.Sellised pendlad,et anna olla.Hohollide teine pennal oli tase.
Kiiev Blohhinogradiks.
Iseasi kas Itaaliale vastu saavad aga lootma peab.
Nesta vigastatud ja Materazzi punasega väljas,keda nad sinna kohale nüüd panevad-keda on panna?

vello99
27.06.06, 01:42
Klassikaline näide diskussiooni \"Penaltid - hasartmäng või oskusmäng\".

cannuman
27.06.06, 01:49

Nesta vigastatud ja Materazzi punasega väljas,keda nad sinna kohale nüüd panevad-keda on panna?

täna Matrixi asemele toodu Barzagli vast alustab kui Nesta terveks ei saa. Nesta puhul pakuks 50-50 et mängib

mcnamara
27.06.06, 01:55
Justkui deja vu EM-finaalturniirist kahe aasta eest oli see mäng. Ettevaatlik, ettevaatlik, ettevaatlik - nagu see Euroopa jalgpall nii tihti kipub tänapäeval olema. Mõlemad üritasid siiski veel lisaajal õige pisut. Au neile selle eest. Aga põhimõtteliselt mõtlesin terve mängu jooksul, et need kaks seal on oma peamise eesmärgi siin saavutanud ja nüüd?
Shveitsi penaltid olid ühed hullemad mida kunagi näinud olen. Üks kord latti ja kaks õnnetut veeretamist värava keskele.
Ukraina on veidi huvitavam vastane itaallastele kui shveitslased. Vähemalt on neil Shevchenko kaitset terroriseerimas. Loodan, et see noor Milevski saab veidi rohkem mängida, tundub põnev tüüp olevat.

vincent
27.06.06, 01:59
No Sheval peaks veerandfinaalis motivatsiooni jaguma küll ;). Päris hea meel ukrainlaste üle, Šveits oli täna paras pettumus. Kiidaks samuti kohtuniku tööd, lasi meestel rahulikult mängida, vilistas ära, mida vaja, ega paistnud ise silma, nagu ongi ju tavaliselt kõige parem.

Tanel
27.06.06, 02:10

Vana tõde, et südametunnistust neil pole ja kõigi käepäraste vahenditega üritatakse mäele jõuda. Võibolla ongi parem et Itaalia nüüd kaugele jõuab ja turniiri ära võidab, jätkates oma \"fair play\" temaatikat, siis peaks Fifa mingid sanktsioonid sellise antijalgpalli edu vastu päevakorda võtma. :doh:

Kellele sa sel MM-il pöialt hoiad? Otsingust näen, et sa Inglismaa all kõvasti postitanud. Nemad on meile kindlasti ründemängu oma parimas olekus näidanud...

Ja enne, kui sa teiste inimeste südametunnistusele koputama lähed siis võta teadmiseks, et dive on osa mängust. Vaid jalgpalli alal üli alaarenenud riigid ei kasuta seda võimalust. See on taktika. Mida sa teeks juhul, kui sul on võimalus kerge kukkumisega saada võimalik penalti või vaadata, kuidas palli kaotad? Teades, kui palju kaalul on sa ei hakkaks kõhklema ka. Ma loodan, et sa võtad oma idiootsed sõnad tagasi...

PS! Ainult itaallased on meisterujujad.... Mulle ei meeldi, et dive\'de eest asju antakse, aga paraku on see nii ning tuleb lihtsalt kaasa minna rongiga. Muidu ei võida sittagi. Kui just Brasiiliaga tegu pole...

Aga uskuda võib palju ning mina usun, et Grosso ei kukkunud meelega, kuid mis päriselt kavas oli teab ainult tema ise.

PraS
27.06.06, 02:19
Kui korgid ees jalga tuled siis kindlasti ei vääri punanst kaarti ja seda veel ründajat maha võttes oma kasti ees.

Oh teid ITA poisse te olete ikka kõik nii sinisilmsed. Ahjaa muidugi te olete igas mängus alati teravamad ja kontrollite mängu.

Tõesti poolik on teil ka hea ju. Kolm meest kasti ees ja voila maailma eliit kohe.

Teie tulihingelisem toetaja.

Tanel
27.06.06, 03:13
PraS, pole juba ammu selle eest punaseid antud. Sellised taklamised on viimasel ajal kollasega lõpenud ning seda ka juhul, kui ka niidetud mängija ikka valusa hoobi saab, mida Bresciano siiski ei saanud. Aga kohtunik langes Materazzi maine õnge ilmselt. Ja samamoodi on selle õnge langenud mitmed teised inimesed. Lugesin just, et kogenud endine rahvusvahelise tasemega kohtunik ütles mängu kommenteerides, et see ei olnud kaugeltki punane.

Muideks, mina kaitsen Matrixi. Itaaliast oleks mul ilma temata suht suva, eriti kui meeskonna kapten on selline mees nagu Fabio Cannavaro.

Hiline Edit: Muideks, ma ei viitsi enam sel teemal rääkida, sest põhimõtteliselt käib suur lausete kordamine.

zaz
27.06.06, 06:33
Algselt postitas Tanel
Aga kohtunik langes Materazzi maine õnge ilmselt.

Tohohh... Või on siis tegu mehega, kes on kohtunike-ringis kuulsaks saanud millegagi? Mina ei tea mingist tema mainest... Või kui midagi, siis, et tegu on korraliku keskkaitsjaga :oih:

Ja üldiselt dive\'id ja teesklemised ja muu jubdus on kindlasti jalgpalli juurde lisandunud koledam ja mitte mingti mänguilu lisav jama. Ega muidu seliste asjade eest hoiatuskaarte ei antaks. Kui selllist mänguviisi propageerida või normaalseks lugeda, siis peab ikka midagi viga olema.

Ja kõiksugu pikemad arutelud teemadel, kas kohtunik eksis või ei,on ju täiesti tühjad. Sellest ei muutu mittekuimidagi, kui siis ainult vaidlejate eneste maine halvemuse poole. Võtke vabalt ja püüdke mõelda ka natuke laiemalt, kui poolehoidajana ainult oma lemmikut kogu hingega kaitstes :) Enamasti kipub ikka nii olema, et pada sõimab katelt, aga ühed mustad mõlemad;)

Maarek
27.06.06, 08:59
Algselt postitas Tanel

Ja enne, kui sa teiste inimeste südametunnistusele koputama lähed siis võta teadmiseks, et dive on osa mängust. Vaid jalgpalli alal üli alaarenenud riigid ei kasuta seda võimalust. See on taktika. Mida sa teeks juhul, kui sul on võimalus kerge kukkumisega saada võimalik penalti või vaadata, kuidas palli kaotad? Teades, kui palju kaalul on sa ei hakkaks kõhklema ka. Ma loodan, et sa võtad oma idiootsed sõnad tagasi...

PS! Ainult itaallased on meisterujujad.... Mulle ei meeldi, et dive\'de eest asju antakse, aga paraku on see nii ning tuleb lihtsalt kaasa minna rongiga. Muidu ei võida sittagi. Kui just Brasiiliaga tegu pole...

Aga uskuda võib palju ning mina usun, et Grosso ei kukkunud meelega, kuid mis päriselt kavas oli teab ainult tema ise.

Kui ma ei eksi, on ka ujumist juba aastaid välja üritatud juurida, aga paratamatus on see, et asi aina hullemaks läheb :(.

Mulle meeldib ikka Hattrick, \"Ründaja Ants Pihelgas kukkus karistusalas, aga penalti asemel näidati hoopis talle kollast\":D :D

Mitu korda sel MM-l üldse ründaja dive eest kollase on saanud? :oih:

Algselt postitas Tanel

See, et Grosso koheselt pärast olukorda rusikatega rõõmust vastu maad hakkas taguma ei jäta küll muljet asi plaanitud polnud:oih:

Tundmatu1976
27.06.06, 09:09
Šveits siis mängust väljas ja neile mängust jäigi sel suurvõistlusel värav löömata.
Tehke järgi või makske kinni ;)

Neevitser
27.06.06, 12:51
Algselt postitas Tundmatu1976

Šveits siis mängust väljas ja neile mängust jäigi sel suurvõistlusel värav löömata.
Tehke järgi või makske kinni ;)

Minumeelest on siin turniiril tegijad need meeskonnad, kes lahkuvad Saksamaalt, saamata ühtegi punast kaarti võistkonna peale:D

v6hiv66ras
27.06.06, 13:09
Algselt postitas Tanel

Jääb siis ootama kui mõni suvaline argentiinlane, teie kastis põlvist äkki nõrgaks läheb ja kohtunik hea draama eest penalti annab. Kas siis on ka kõik õige ja kiidad vastaste suurepärast taktikat ja ülistad nende kõrgelt arenevat jalgpallikultuuri. :P
Igast mäda ka ei maksa suust välja ajada.

Algselt postitas Tanel
Mulle ei meeldi, et dive\'de eest asju antakse, aga paraku on see nii ning tuleb lihtsalt kaasa minna rongiga.

Te ei lähe lihtsalt kaasa, vaid istute esimeses vagunis ja dikteerite tempot. :P

orbitaaljaam
27.06.06, 14:47
polnud seal ei punast kaarti ega pennalt.

kui 4 aastat tagasi kohtunik itaalia mängu lõuna-korea vastu (__*__) keeras, kas te siis ka kiljusite, et itaaliale tehti ülekohut, nagu nüüd, kui kiljute, et austraaliast on kahju?

maanus
27.06.06, 15:14
Te ei lähe lihtsalt kaasa, vaid istute esimeses vagunis ja dikteerite tempot.

No mees ära nüüd ole pühaviha täis, see väide on juba solvav otseselt Itaalia fännidele ka ilma seda eilset mängu arvestades nii, et pole mõtet asjata siin \"kuumaks\" kätte minna.

vello99
27.06.06, 15:17
Algselt postitas orbitaaljaam

polnud seal ei punast kaarti ega pennalt.

kui 4 aastat tagasi kohtunik itaalia mängu lõuna-korea vastu (__*__) keeras, kas te siis ka kiljusite, et itaaliale tehti ülekohut, nagu nüüd, kui kiljute, et austraaliast on kahju?

Seda võib ju vastavast threadist lugeda, meil ju foorum üle 5 aastane. Suhteliselt tabav oli wal\'i postitus 12.06.2002: \"Ühest küljest saan aru, et itaallased on shokis kohtuniku eksimuse tõttu nende kahjuks, ent enne neid peaks järjekorras olema hulk riike ja klubisid, kelle kohtumisel itaallastega on kohtunikud neile liiga teinud, määrates itaallaste kasuks olematuid penaltilööke või lugenud suluseisust väravaid.\"

Tanel
27.06.06, 15:49

Algselt postitas Tanel

Jääb siis ootama kui mõni suvaline argentiinlane, teie kastis põlvist äkki nõrgaks läheb ja kohtunik hea draama eest penalti annab. Kas siis on ka kõik õige ja kiidad vastaste suurepärast taktikat ja ülistad nende kõrgelt arenevat jalgpallikultuuri. :P
Igast mäda ka ei maksa suust välja ajada.

Algselt postitas Tanel
Mulle ei meeldi, et dive\'de eest asju antakse, aga paraku on see nii ning tuleb lihtsalt kaasa minna rongiga.

Te ei lähe lihtsalt kaasa, vaid istute esimeses vagunis ja dikteerite tempot. :P Ma paluks parandada oma sõnastust. Ma ei ole Itaalia fänn ega toetaja nii, et \"te\" ära minule isiklikult küll ütle, sest koondiste tasemel on ainult üks riik, mida ma toetan ja see on Eesti. Itaaliale langeb vaid mu pöidlahoid suurvõistlustel, sest mina olen Itaalia jalgpalli, mitte koondise, fänn.

Nagu mainisin, daivi ja punase koha pealt vaielda enam ei viitsi. Ainuke asi, et kui itaallasi cheatideks nimetama hakkatakse, siis võiks samamoodi ka mitut teist riiki kutsuda. ;)

Raix
27.06.06, 16:09
Algselt postitas Tanel

... võta teadmiseks, et dive on osa mängust. Vaid jalgpalli alal üli alaarenenud riigid ei kasuta seda võimalust. See on taktika. Mida sa teeks juhul, kui sul on võimalus kerge kukkumisega saada võimalik penalti või vaadata, kuidas palli kaotad? Teades, kui palju kaalul on sa ei hakkaks kõhklema ka. Ma loodan, et sa võtad oma idiootsed sõnad tagasi...

Lahe! Räägi veel nendest igasugu taktikatest, tundud täitsa mõistliku jutuga olevat. Ma ka sealt üli alaarenenud riigist, tahaks ka teada.