PDA

View Full Version : Kasahstan - Estonia

Leheküljed : 1 [2]

riivo.94
12.02.09, 20:37
Ei tea, kes üldse mõtles välja selle vale, et kasastan ei mänginud põhikoosseisuga, vaid noortega. Ja nüüd kasutavad kõik seda valeteadet. Lihtsameelsed. :D jee

Hybrid Soldier
12.02.09, 20:55
Mis seal venekeelses tekstis kirjas on? :D

fcfloraforever
12.02.09, 20:58
Mis seal venekeelses tekstis kirjas on? :D

kasuta google translate-i ja saad enam vähem aru:)

molbert
12.02.09, 21:16
Kogemus maksab. Paljud mängijad on meil praegu mingi 23 aastased aga juba 30-40 mängu Eesti koondise eest. Ja tänu sellele on nad väga enesekindlad platsi peal. Peabki hakkama juba noorest peast neid kasutama siis tulevikus on nad paremad. Kui näiteks Enar Jääger teeks praegu alles ome debüüdi oleks ta palju kehvem mängija, puhtalt sellepärast, et kogemused puuduvad. Aga praegu kui ma teda mängimas näen on ta nagu juba mingi veteran mängija.

Mis kuradi pettekujutlus sul neist kogemustest on. Kui mängijal on oskused mängib ta alati hästi, olgu tal ükskõik mitmes kohtumine. Kui ETV kommentaatorid peale Kaimar Saagi järjekordset raisatud üks-ühele olukorda mainivad väikest kogemuste pagasit, siis ära seda puhta kullana võta. Ja kogemus ei maksa, tehnika maksab.

Oot mis Ott Reinumäest muidu sai?

Sa lihtsalt tead, et Enar Jääger on koondises veteraan mängija, mitte ei näe, milles see siis avaldub, niisama rapsimises ja valede söötude jagamises?
Jäägrist rääkides, siis mõned aastad tagasi võis teda pidada Eesti kõige suuremaks tuleviku lootuseks, aga nüüd oma 3-4 aastat on nagu sisuliselt paigaltammunud. Peale seda, kui ta tehti äärekaitsjaks rikuti ta ära. Ja mis loll jutt, et on keskele liiga väike, täpselt samasuur mees valiti samal positsioonil paar aastat tagasi maailma parimaks mängijaks.

kesa
12.02.09, 21:33
Ei tea, kes üldse mõtles välja selle vale, et kasastan ei mänginud põhikoosseisuga, vaid noortega. Ja nüüd kasutavad kõik seda valeteadet. Lihtsameelsed. :D jee

Kasahhi treener:
...Команда победила заслуженно и продемонстрировала, что потенциал у нее есть. Наша задача – реализовать его полностью. Не исключено, что сделать это помогут новые исполнители, информацию о которых мы сейчас анализируем....

vaba tõlge :
Meie ülesanne on meeskonna potentsiaal realiseerida täielikult, pole võimatu, et selles on meile abiks uued mängijad, kelle tegevusest saadud informatsiooni me praegu analüüsime

Eelmise hooaja üheksast kasahhi koondise kohtumisest oli kõigis mängudes väljakul Ostapenko, Baltijev 8-s mängus, Karpovitš, Loria 6-s, ülejäänud mitte rohkem kui kolmes ja enamus neist vahetusmeestena.
Kaitseliinist mitte ükski ei mänginud eelmisel hooajal üle ühe mängu koondises.

Kui selline koondis on kasahhide põhikoondis, siis verevahetus on neil enam kui põhjalik.
Mängus osalenutest kasahhidest olid pea pooled alla 23-e aasta vanused mängijad, neli 1988. a väljalaskest ja
kaks 1986. a. poissi.

Jihad
12.02.09, 21:39
Mis kuradi pettekujutlus sul neist kogemustest on. Kui mängijal on oskused mängib ta alati hästi, olgu tal ükskõik mitmes kohtumine. Kui ETV kommentaatorid peale Kaimar Saagi järjekordset raisatud üks-ühele olukorda mainivad väikest kogemuste pagasit, siis ära seda puhta kullana võta. Ja kogemus ei maksa, tehnika maksab.

Oot mis Ott Reinumäest muidu sai?

Sa lihtsalt tead, et Enar Jääger on koondises veteraan mängija, mitte ei näe, milles see siis avaldub, niisama rapsimises ja valede söötude jagamises?
Jäägrist rääkides, siis mõned aastad tagasi võis teda pidada Eesti kõige suuremaks tuleviku lootuseks, aga nüüd oma 3-4 aastat on nagu sisuliselt paigaltammunud. Peale seda, kui ta tehti äärekaitsjaks rikuti ta ära. Ja mis loll jutt, et on keskele liiga väike, täpselt samasuur mees valiti samal positsioonil paar aastat tagasi maailma parimaks mängijaks.

Noh mis sa tahad öelda, et kui Ojamaa seal Derby's treenib veel paar aastat on tal tehnika sama hea kui robinhol? Ei ole, aga kui talle kogemusi anda tuleb talle see rohkem kasu. Muidugi on erandeid, näiteks Sander Puri kes kohe esimestes mängudes oli enesekindel ja võttis mehi ette aga enamus mängijad meil koondises sellised pole.

-RoMaRiO-
12.02.09, 21:55
Minu isikliku arvamuse kohaselt on Rüütli inimesena liiga leebe koondisetreener. Tegemist on pigem mingi puhkelaagriga mitte professionaalsete pallurite tõsise ettevalmistusega.

Mitte et mul miskit selle vastu on, kui pallurid vahepeal lasevad rihma nata lõdvemaks ning lubavad endale mõne klubitamise, kuid praegusel juhul tundub, et asi ei piirdu aint sellega.

Ütlen jätkuvalt, Rüütli ei ole minu arvates hea koondisetreener. Tõsi Levadiaga tegi ta tõesti supertööd, kuid praegusel juhul tundub, et ka Flora juhendamist ei ole ta kõige paremini alustanud.

Ja noh, need kommentaarid, mis ta meediale pidevalt laob, see on täielik möla.

kesa
12.02.09, 22:00
Minu isikliku arvamuse kohaselt on Rüütli inimesena liiga leebe koondisetreener. Tegemist on pigem mingi puhkelaagriga mitte professionaalsete pallurite tõsise ettevalmistusega.

Mitte et mul miskit selle vastu on, kui pallurid vahepeal lasevad rihma nata lõdvemaks ning lubavad endale mõne klubitamise, kuid praegusel juhul tundub, et asi ei piirdu aint sellega.

Ütlen jätkuvalt, Rüütli ei ole minu arvates hea koondisetreener. Tõsi Levadiaga tegi ta tõesti supertööd, kuid praegusel juhul tundub, et ka Flora juhendamist ei ole ta kõige paremini alustanud.

Ja noh, need kommentaarid, mis ta meediale pidevalt laob, see on täielik möla.

Mulle on siiamaani mõistmatu kunagine hüsteeria Viggo Jenseni vastu. Kusjuures tulemused, mida see va mahatambitud romb koondisele tõid olid igati korralikud. Ka ei olnud vanahärra stampides kinni, kutsus koondisse unustatud vanu ja ka lootustandvaid noori.
Kas äkki mees nõudis end turvaliselt ja mugavalt koondisesse sisseseadnud mängijatelt liiga palju?

jansa
12.02.09, 22:14
"Кстати, эстонцы по-моему на втором месте по скорости в мире, поэтому мы их выграли. На первом черепахи."

..kas tõesti sellise kommentaari lisas ka see kasahhide fritsust peatreener...`? Päris nagla siis ju...

kesa
12.02.09, 22:19
"Кстати, эстонцы по-моему на втором месте по скорости в мире, поэтому мы их выграли. На первом черепахи."

..kas tõesti sellise kommentaari lisas ka see kasahhide fritsust peatreener...`? Päris nagla siis ju...

Sakslaselt oleks sellist jumorit palju oodata.
Ikka mingi kazahstanski forumez Kuanysh, või mis ta nimi õieti oli.

От дальних берегов Камчатки до гор Кавказа и Карпат нигде и никогда не будет команды лучше, чем "Кайрат"!

kesa
12.02.09, 22:37
Selline siis kasahhide meeleolu.

Ну вот и ребята нас порадовали и конешно тренер 5+

Можем ведь играть и без Смакова и без других! Вдвойне приятно выигрывать такой омоложеной сборной! С первой и при этом уверенной победой Шторка и его компанию!!! Браво!!!

Спасибо кстати ФФК за то что хоть текстовую трансляцию да организовали - пару лет назад об подобном можно было только мечтать, а сейчас мы все-таки прогрессируем, современные технологии используем и то приятно!

dareth
12.02.09, 22:51
kasahhi treeneri sõnadest loen välja, et eestlased peksid palju pikka palli, mis tulu ei toonud ... hmm .. kas ma olen seda kusagil enne kuulnud

sibierski
12.02.09, 23:08
mängutulemusel oli eesti poolt vaadates 1 positiivne asi. kui rähni 25 m kauguselt väravapoole saadetud pommmmm oleks võrku sahistanud, ei oleks ta saanud osaleda hõbepalli valimisel, kuna keegi ei filminud mängu :D Seega, hea ei skooritud kasahhide vastu

1892
12.02.09, 23:11
mängutulemusel oli eesti poolt vaadates 1 positiivne asi. kui rähni 25 m kauguselt väravapoole saadetud pommmmm oleks võrku sahistanud, ei oleks ta saanud osaleda hõbepalli valimisel, kuna keegi ei filminud mängu :D Seega, hea ei skooritud kasahhide vastu Ma ei saand midagi aru.

andre26
12.02.09, 23:12
Teatud kohtadel on tekkinud konkurents, tuleb otsustada, kes saab mängida ja kes istub pingil. Näiteks kas kaitses Klavan või Kruglov, Rähn või Bärengrub, keskel Vassiljev või Dmitrijev,” rääkis Rüütli. ...................krt ma ei saa aru sellest ka sa mees ei suuda otsustada kes on kaitses Klavan või Kruglov...ryytli on tross

1892
12.02.09, 23:16
väga lihtne, Klavan, Bärengrub ja Dmitrijev.

ROOTSI KUNN
12.02.09, 23:44
Treener räägib pressikal ühte juttu ja siis kodustele leheneegritele teist. Mida fakki ? Ja siis ... pole särke , mängitakse jumal teab mis vormis. Aga ,kui mõnel poisil oleks olnud koondise debüüt ? Mis te selle peale kostaksite ? Mina mängijana oleks kogu selle klounaadi NAHHUI saatnud, krt. koondise mäng ja ma pean mingite hohollide särgis mängima ja hümni ka veel kuulma. Tore küll.
Ime ,et lambavestides ei mängitud.

andre26
12.02.09, 23:47
Treener räägib pressikal ühte juttu ja siis kodustele leheneegritele teist. Mida fakki ? Ja siis ... pole särke , mängitakse jumal teab mis vormis. Aga ,kui mõnel poisil oleks olnud koondise debüüt ? Mis te selle peale kostaksite ? Mina mängijana oleks kogu selle klounaadi NAHHUI saatnud, krt. koondise mäng ja ma pean mingite hohollide särgis mängima ja hümni ka veel kuulma. Tore küll.
Ime ,et lambavestides ei mängitud.

lambavestides:D aga miks neil siis ei olnud valgeid särke kaasas??? ei olex ju palju ruumi v6tnud...

andre26
12.02.09, 23:51
ma arvan et 6igem olex mäng lihtsalt pidamata...

mg
13.02.09, 01:15
siuke ilus juubliaasta algus siis
ei tea kas brasside vastu mängime nõmme kalju särkides või

KeRRRt
13.02.09, 03:06
nendes roosades, mis kunagi olid.
aga no, arvan sammuti, et kõige õigem asi on see, et rüütli ei ole õige koondise treener.
kurat. pohlak võiks ise koondise treener olla. usun, et oleksid ka suht kõvad tulemused. aga kui rüütli on ka umbes järgmine aasta, siis on teada, et piiroja võetakse ka põhist ära ja mõista mõista, kes teda asendama hakkab. õige. rüütli poeg :)

Jihad
13.02.09, 03:57
Ma tahaks näha treenerit, kes platsi kõrval karjub ja seletab. Ei ole võimalik, et meie koondis mängib kogu 90 minutit perfektset jalgpalli. Aga Rüütli pole vist kordagi seal treenerite pingi peal närvitsenud või midagi karjunud mängijatele. Lihtsalt istub seal vaikselt ja mossitab. Viggo Jensen oli Treener, kes ikka seletas ja karjus seal.

Case
13.02.09, 05:53
Eesti Koondis mängis mingi tiblastani klubi särkides, MASENDAV! Raske oli EJL-il organiseerida igaks juhuks varusärke ÜKSKÕIK mis värvis, minu pärast kasvõi punases! Sellist jama on raske kommenteerida - brasside piletit ei osta, häbi on, kohutav. Boikoteerin.

z3ro
13.02.09, 08:45
[QUOTE=Malfoy;987925]Kui materjali pole, siis ikka ei saagi saama.

Ja kasahhidel oli või ?

nu materjal materjaliks, aga kui inimesi on ikka üle 10 korra rohkem, siis on suurem ka tõenäosus, et 22 meest kokku saada :)

Martin
13.02.09, 10:11
See võib olla küll mõnele šokeeriv, kuid äkki meie koondise/mängijate tase ongi olla Andorra ja mõne teise linnriigi ees ning kõigi teiste sabas? Ehk tavaline peksupoiss, kes võib paari viiki või ühte üllatusvõitu loota.

Ehk täiesti normaalne ja ootuspärane tulemus.

ROOTSI KUNN
13.02.09, 11:07
See võib olla küll mõnele šokeeriv, kuid äkki meie koondise/mängijate tase ongi olla Andorra ja mõne teise linnriigi ees ning kõigi teiste sabas? Ehk tavaline peksupoiss, kes võib paari viiki või ühte üllatusvõitu loota.

Shokeeriv see pole aga ebaloogiline on küll. Andorra ja teiste linnriikide koondiste mängijad ei mängi Hollandis ,Norras , Venemaal, Ungaris, Taanis ,Soomes jne. Tegelikult ju materjali ,millest midagi teha , peaks nagu olema. Mulle tundub ,et puudu jääb korralikust dirigendist.

Martin
13.02.09, 11:17
Shokeeriv see pole aga ebaloogiline on küll. Andorra ja teiste linnriikide koondiste mängijad ei mängi Hollandis ,Norras , Venemaal, Ungaris, Taanis ,Soomes jne. Tegelikult ju materjali ,millest midagi teha , peaks nagu olema. Mulle tundub ,et puudu jääb korralikust dirigendist.

Seetõttu, et meil mõned vähe asjalikuad mängijad on, suudamegi Andorrat võita (nagu mainitud).

Ja see mängimise aspekt on nagu ta on, trennis palli taga ajamine pole mäng.

Ehk ma väidaks, et siiski ootuspärane värk.

kesa
13.02.09, 12:37
Vutipealik Viggo Jensen: väikeriigi koondisel on vaja tarku jalgpallureid
EPL 03. august 2007
Mõned õpetlikud lõiked.
....
Võrreldes klubi treenimisega on koondise juhendamine hoopis teine asi, näen siin väga suurt erinevust. Klubis on kõik mängijad kogu aeg treeneri vaateväljas, sa saad neid kogu aeg suunata. Hoopis teine asi on erinevates klubides leiba teenivate koondislaste sulatamine ühtseks löögirusikaks.
.....
Mida kavatsete ette võtta, et Eesti koondis hakkaks väravaid lööma?

Mul on kasutada samad mängijad, kes on kuulunud varemgi koondise vaatevälja, ent mõnikord aitab treenerivahetus tuua meeskonda uusi ideid ning süstida pallureisse uut enesekindlust.
Sa pead aktsepteerima, et töötad väikese riigi koondisega, kuid ka väikeriigi koondis peab alati minema mängima võidu pärast. Kui Eesti läheb Wembley staadionile heitlema Inglismaaga, siis samuti! Edu suures jalgpallis on paljuski kinni eneseusus. Ei tohi mõelda, et mõned vastased on suuremad ja tugevamad, sest siis annad juba enne avavilet alla.
Jalgpall on selle poolest tore spordiala, et siin leidub väikestel ja eeldatavatel nõrgematel alati võiduvõimalus. Kui võrrelda vutimängu Taanis väga populaarse käsipalli või mõne muu ala, näiteks kergejõustikuga, siis seal esineb vähem üllatusi. Jooksurajal võidab enamasti see, kes on ka varem olnud kõige kiirem.
....
Üritan jälgida erinevate riikide mängujooniseid ja neist parema osa kõrva taha panna.
...
Väiksem ja eeldatult nõrgem jalgpallikoondis vajab tugevama alistamiseks nutikat treenerit, õnne ja mida veel?
Samamoodi on väikesel vutikoondisel vaja tarku jalgpallureid! Väikeriikidel pole sageli kehalistelt eeldustelt üliandekaid mängijaid, kelle puudumine tuleb korvata lahtise, mõtlemisvõimelise peaga.
....
Me näeme sageli väga häid pallureid, kes teevad paraku väljakul ka rumalusi ega viitsi vahel lõpuni pingutada – nende alistamiseks piisab tarkadest mängijatest! Targad mängumehed oskavad endast tugevamaga heideldes kõik võimed ja oskused välja pigistada

molbert
13.02.09, 13:17
Sinu loogika järgi peaks Hiina olema ülekaalukalt maailma tugevaim koondis.
Päris nii need asjad ei käi ikka.

Ärge tooge kohuaeg seda hiina näidet. Seal teine jalgpaalikultuur ja teised võimalused. Näiteks pole suurlinnadesse juba ruumi puuduse tõttu võimalik rajada jalgpalli staadione jne.

ROOTSI KUNN
13.02.09, 13:35
Kesa räägib õiget juttu .
Ja ,mis siin ikka salata ,kuigi tõde võib valus olla siis fännide suust kuuleb tegelt alati kõige õigemat arvamust koondise mängijate ja treenerite kohta.
Kui ikka Armeenia vastu samuti tulemust ei tule siis ka kogu lugupidamisega Rüütli suhtes, oleks mõistlik uut peatreenerit otsida ja seda kindlasti välismaalt. Kahjuks meie omad kodused veel välja ei vea.
Miks mitte Viggo või Arno tagasi tuua !!

vincent
13.02.09, 13:43
Ärge tooge kohuaeg seda hiina näidet. Seal teine jalgpaalikultuur ja teised võimalused. Näiteks pole suurlinnadesse juba ruumi puuduse tõttu võimalik rajada jalgpalli staadione jne.

Pmtslt on sul muidugi täiesti õigus, aga konkreetse näite kohta ütleks küll, et mis mõttes. see on kommunistlik rahvavabariik ju. kui on ikka vaba platsi vaja, siis paarkümmend buldooserit ja pajeehali, üldiseks hüvanguks. Probleemid on seal vast pigem ikka kehvas juhtimises, nõrgas noortetöös ja treeningmeetodites.

MihkelK.
13.02.09, 14:04

Mitte nagu Kasahstan, kus jalgpall on pikkade traditsioonidega rahvamäng, eks :rolleyes:

Hiina näide oli ju toodud võrdluseks. See, et Kasahhe on 10 korda rohkem kui meid, ei ole mingi vabandus nende jalgpallikoondise käest koti pähe saamiseks. Mitte, et otseselt paanikaks põhjust oleks, aga tiba häbi on ikka selliseid tulemusi näha.

eika
13.02.09, 14:22

Sellise suhtumisega poleks meie lõunanaabrid ealeski EMile saanud. Kui koondise peatreeneri arvates on 0-2 kaotus Kasahhidele aktsepteeritav, sest mängupilt oli enam-vähem okei, ja viik Armeeniga oleks võõrsil väga hea saavutus, siis jääbki Eesti peksupoisiks ning teiste linnriikidega paari punkti eest võitlema. Tähtis on visioon ja suure eesmärkide asetamine- kui kukutakse läbi, siis no läks sitasti, aga vähemasti üritati. Goes pani oma teisel ametiajal üsna ulmelised eesmärgid ja ei suutnud neid saavutada. AGA ta vähemalt mõtetes üritas koondist tõsta Euroopa keskmikuks- ja sellise suhtumisega võib ka kunagi selline asi juhtuda. Sama loogika järgi võinuks Kanepi aastaid tagasi reketi nurka visata, sest Eestist pole kunagi kasvanud ühtegi tipptennisisti ja meie tennismängijate tase ongi maksimaalselt kuskil kolmandas sajas.
Kusjuures Rüütli suurim pluss tunduski olevat enesekindla meeskonna loomine- Levadiaga mindi Twentet võitma ja Newcastlega võitlema. Nüüd Floraga saadakse saaliturniiril pähe Saksa 39. liiga amatöötvõistkonnalt ja Rüütli hakkab vabandusi otsima. Keegi ei tahtnud sellist Rüütlit koondise eesotsas näha.
Välistreenerite pluss on olnud see, et nemad ei tea, et tema juhendatava koondise kaotus on normaalne. Tulid Thordarson, hollandlased ja kasvõi Jensen ning nemad läksid mänge võitma (okei, Teituri algusajal oli juba viik mõne riigiga võrreldav võiduga). Tänase päeva Rüütli tundub olevat Kerdelik treener, kes juba enne mängu viriseb, et oi-oi vastased on nii kiired ja tugevad ja pikad ja osavad ja üleüldse paremad. Sellise suhtumisega koondis ei hakkagi kedagi võita.

molbert
13.02.09, 14:28
Mitte nagu Kasahstan, kus jalgpall on pikkade traditsioonidega rahvamäng, eks :rolleyes:
.

Sorry ma võrdelsein ju Kasahstani jalgpalli sünniriigi Eestiga.

MihkelK.
13.02.09, 15:29
Sorry ma võrdelsein ju Kasahstani jalgpalli sünniriigi Eestiga.

See sarkasm on küll tiba fail sul, arvestades su algset argumenti. Väidad, et Hiina rahvaarvu ei või argumendina kasutada, kuna seal pole infrastruktuuri, aga Kasahstani võib. Eesti jalgpall pole nüüd ka teab mis maailma tipptase, kuid aastate jooksul seatud eesmärgid ja kohati ka saavutatud tulemused siiski eeldaksid, et Kasahhi B-koondisele (arvestades nende saavutusi sama perioodi vältel) suudetakse vastu hakata, olenemata meie rahvaarvust. Või kuidas?

Üleüldse on see rahvaarv väga hea vabandus peaaegu alati varnast võtta. Bosnia rahvaarv on ka mingi 3 korda suurem kui meil, seega 0-7 võõrsil on justkui päris normaalne tulemus ju. Jalgpallikultuur ka neil parem ja puha.

mcnamara
13.02.09, 15:41
Sellise suhtumisega poleks meie lõunanaabrid ealeski EMile saanud. Kui koondise peatreeneri arvates on 0-2 kaotus Kasahhidele aktsepteeritav, sest mängupilt oli enam-vähem okei, ja viik Armeeniga oleks võõrsil väga hea saavutus, siis jääbki Eesti peksupoisiks ning teiste linnriikidega paari punkti eest võitlema. Tähtis on visioon ja suure eesmärkide asetamine- kui kukutakse läbi, siis no läks sitasti, aga vähemasti üritati.

No on siin ikka suure suuga linna ehitajaid.
Läti EM-il käinud koondis suutis korraks selle saavutuse vääriliselt ka mängida, mitte ainult ei unistanud - nagu enamik teist siin. Tõsi on vist ka see, et lätlased selle ühe sähvatusega maailma vallutavat jalgpallikultuuri üles ei ehitanud.
Mina ütleksin küll, et vähem möla ja las inimesed teevad natuke aega rahus oma tööd. Pidev juhendaja vahetamine iseenesest amatöörist proffi ei tee.

timo1638
13.02.09, 16:57
No on siin ikka suure suuga linna ehitajaid.
Läti EM-il käinud koondis suutis korraks selle saavutuse vääriliselt ka mängida, mitte ainult ei unistanud - nagu enamik teist siin. Tõsi on vist ka see, et lätlased selle ühe sähvatusega maailma vallutavat jalgpallikultuuri üles ei ehitanud.
Mina ütleksin küll, et vähem möla ja las inimesed teevad natuke aega rahus oma tööd. Pidev juhendaja vahetamine iseenesest amatöörist proffi ei tee.

Mis kuradi jama sa ajad? kui tulemused ei parane siis on vaja treenerit vahetada.

1892
13.02.09, 17:18
Pjipers oli õige treener aga mingit treeneri vahetust ei tule enne kui ka EJL president on vahetatud.

andre26
13.02.09, 17:53
Pjipers oli õige treener aga mingit treeneri vahetust ei tule enne kui ka EJL president on vahetatud.

fakt ongi see et pijpersist paremat treenerit pole olnud ja ei btea kas tuleb ka yldse

allars
13.02.09, 18:10
Muidugi on sellel argumendil tõepõhi all, et Eestis rahvaarv on väike, mistõttu ei ole meil lihtsalt valikut ja tuleb hakkama saada nendega, kes on. Kui siin tuli juttu võrdlusest Lätiga, siis tuleks tõesti ikkagi arvestada ka seda, et Lätis peaaegu miljon inimest rohkem elab. Samas aga ei saa kõike muidugi ka rahvaarvu kaela ajada. Probleeme on kindlasti teisigi. Iga väike puudujääk ja pisiasi annabki lõpuks kokku selle, kus Eesti jalgpall praegu on. Mõjutab ka kasvõi see, et kurat võtaks, aga miks ei suudeta korralikult valmis ehitada ühtainsat mingitelegi nõuetele vastavat jalgpallistaadionit. Ja kui keegi siin enne kirjuta, et Pohlak oleks vaja maha võtta, siis mina nii ei leia. Tema ideed on praegu ainsad, mis üritavad Eesti jalgpalli rahva silmis kõrgemale tõsta. Võttes kasvõi Brasiilia näite. Tema mõte loosida välja igas meistriliiga mängus pilet Brasiilia mängule on ju tegelikult super. See on suurepäraseks mooduseks meelitada publikut ja teha inimestele atraktiivsemaks ka Eesti Meistriliigat. Kuigi jah võib öelda, et seis on üsna masendav, tuleb loota, et läheb paremaks. Lõppude lõpuks on kõik ikkagi kommunistide ning suure Nõukogude Venemaa süü, mis lihtsalt ei lasknud Eesti jalgpallil peaaegu 50 aastat areneda.

1892
13.02.09, 20:38
Ei ega muidu Pohlaku vastu pole midagi, väga hea töö kuid tema juhtimisel on see Flora koondisega nii tugevalt seotud ja mõtleb rohkem vaat et klubile (Rüütli & Flora) nii et see mõjutab juba koondist.

Horatio
13.02.09, 20:54
Sa ütled, et sulle ei meeldi, et Flora ja Koondis on seotud(nt:Rüütli-Flora) . Aga samas oli ka Pjipers Floraga seotud.:confused:

laas
13.02.09, 21:19
Mis kuradi jama sa ajad? kui tulemused ei parane siis on vaja treenerit vahetada.

See on ju ajaskaala küsimus. Leping on tehtud ju n-aasta peale (ma peast ei mäleta, aga ehk järgmise valiktsykli lõpuni). Seega peavad tulemused paranema selle aja peale. Ja see tunduks nüüd äärmiselt imelik, kui Bosnia valikmängu järel seda ei tehtud ja siis tehakse seda Kasahstani mängu järel, eksole. Nii et praegu on minu meelest ilmselgelt liiga vara treenerit vahetada. Sinu silmas peetud ajaskaala tundub olevat täpselt üks mäng. Kuda selle viimase valikmängu viigiga siis on? Kasahstani tulemuse kõrval mõttetu? Aga mida ma ikka argumenteerin kellegagi, kelle attention span tundub üsna alamõõduline olevat...

Martin
14.02.09, 18:12
Kui ikka Armeenia vastu samuti tulemust ei tule siis ka kogu lugupidamisega Rüütli suhtes, oleks mõistlik uut peatreenerit otsida ja seda kindlasti välismaalt. Kahjuks meie omad kodused veel välja ei vea.

Mõned ajavad siin ikka täielikku lambijuttu. Milliste tulemuste pealt peaks Eesti Armeeniat võitma? 1999. aasta sõprusmängu või? Vaadake fakte.

Eesti on ametlikes mängudes (MM või EM) suutnud võita selliseid riike: Valgevene (1996), Fääri saared (1998 ja 1999), Leedu (1999), Andorra (2000 kaks korda, 2003 kaks korda, 2007 kaks korda – kokku kuus korda), Liechtenstein (2004 ja 2005), Luksemburg (2004 ja 2005) ja Läti (2005).

Ehk suurim skalp on Läti! Jepikajee. Ja see nimekiri algas 1992. aastal. Ehk aasta kohta ei tule keskmiselt isegi ühte võitu, kuigi Andorra on kõvasti abistanud.

Balti turniiril või sõprusmängudes on jagu saadud Leedust (1993), Liechtenstein (1993), Andorrast (1996, 1997, 1998), Indoneesiast (1996), Aserbaidžaanist (1997 kaks korda), Filipiinidest (1997), Armeeniast (1999), Valgevenest (2000, 2004 ja 2006), Gruusiast (20000), Kõrgõzstanist (2000), Hongkongist (2000), Saudi Araabiast (2002), Venemaast (2002), San Marinost (20002), Moldovast (2002, 2004 ja 2008), Uus-Meremaast (2002), Islandist (2002), Kanadast (2003 ja 2008), Ungarist (2003), Bosniast (2005), Fääri saartest (2008) ja Maltast (2008).

Ärge kujutage ette, et Eesti koondis peaks mingeid riike nagu oma kaltsunukku nüpeldama. See, et korra on suudetud sõprusmängus Venemaad ja Bosniat ning ametlikus mängu Lätit võita, ongi meie rahvuskoondise senine tipp.

Olgu veel loetletud riigid, kellega oleme ametlikes mängudes (MM või EM) viigistanud: Malta (1992), Šotimaa (1997 ja 1999), Bosnia (1998), Küpros (2001 kaks korda), Horvaatia (2002), Bulgaaria (2003), Läti (2004), Venemaa (2005), Makedoonia (2007), Türgi (2008).

Natuke ilusam nimekiri, kuid viik on viik ja võit on võit.

Ja mõned nõuavad kõikjalt võite (või vähemalt viike) ja peatreenerite vallandamist. Koomikud. Nagu ma juba varem ütlesingi - tehke silmad lahti ja saage aru, et see ongi Eesti tase: olla Andorra ees ja teiste järel.

Pennal
14.02.09, 18:43
Niikaua, kui jalgpall on Eestis ühe inimese mängulaud ei juhtu siin midagi. Kui siin toimiks nö. demokraatlik jalgpallipoliitika, siis oleks ka seda arengus näha. On vahetumas või õigemini on vahetunud põvkond Eesti jalgpallis ning pigem on asi seisnud paigal, kui edasi läinud. Kõrgeim tase Eesti jalgpallis jäi aega, kui suudeti šotlaste ja hollandlastega mängida nagu võrdne võrdsega. Sealt edasi pole midagi toimunud.
Pole mõtet rääkida koondise tasemest, kui klubide tase pole tõusnud. Ehe näide on näiteks Viljandi Tulevik. Kui seal tekibki noor talent, siis "imetakse" see Florasse ära.
Tartu "kuldaeg" oli siis, kui Merkuur ja Tammeka üksteiselt mõõtu võtsid nagu võrdne võrdsega. Tase tõusis päevadega-nädalatega. Siis aga pidi üks ennast eesti jalgpalliisaks nimetav jalgpalliarendaja vahele "sokkima". Konkurents on edasiviiv jõud, kui seda pole, siis ei saa olla ka mingit arengut. Nagu näha on Tartu täpselt seal, kus ta praegu on. Kuigi oli täiesti reaalne jõuda medaliteni.
Tahan öelda, et Eesti koondise tase hakkab tõusma siis, kui arendaja ise kah areneb, mitte aga oma taandarenguga ei pidurda teisi, kes on arenguvõimelised.

RoboTchiken
14.02.09, 20:00
eesti peaks olema Tyrgiga 2 korda viigistanud vist... ei tea vb m2letan valesti :D

fcfloraforever
14.02.09, 20:03
eesti peaks olema Tyrgiga 2 korda viigistanud vist... ei tea vb m2letan valesti :D

jah, see vist oli 2006 kui ma õieti mäletan ja toona mängiti Saksamaal 1:1 ma Eesti väravaautor oli 87 minutil üllatus üllatus Tarmo Neemelo, kes skooris Kruglovi pikast söödust peaga.
http://www.youtube.com/watch?v=MbH-q4lloHI Neemelo värav siin.

Martin
14.02.09, 21:00

väga tubli, kuid tegemist oli sõprusmänguga ja seetõttu nimekirjas polegi. ehk täpsemat lugemist soovides.

Hellik
14.02.09, 21:21
Ah, na..i te vahutate nii palju :P tehke parem vutireise. Näiteks pärnakad panid täna paika, et tuleb reis Pärnu-Riia-Istanbul-Riia-Pärnu ajavahemikul ??.08.09-06.09.09 :)

1892
14.02.09, 21:42
Türgiga oli jah mingi 2005 ka 1:1.

1892
14.02.09, 21:47
No kurat, ei taha ikka uskuda et Eesti tase on vaid Andorrast ees, pigem vaid treenituse tase. Eestlased ise mängivad ju väga heades klubides võrreldes nt. Lätiga kus enamik mängivad Läti klubides kuid koondis ise oli esindatud 2004 EM-il, ja praegult püsitakse kindlalt esisajas. Mina arvan et asi on selles et pole korralike staadioneid, peatreener pole kõige õigem (oleks ta olnud sel ajal kui Levadia UEFA sarjas edukas oli siis vb jah) ja publikut peaks rohkem olema. Mängijad ise pole ju halvad.

1892
14.02.09, 22:02
Pealegi Balti riigid on ju nii suht samal tasemele aga kuidas Leedu järsku nii hea on? Ja nüüd ehitatakse seal staadioneid ka. Ei ole nii et väike riigid ei oska mängida, vaadake nt Svheits või Belgia jne. Kui raha pole ega polegi muutusi paremuse poole oodata.

RoboTchiken
14.02.09, 22:41
Šotimaa premier liiga klubi Heart of Midlothiani omanik on leedukas ja seal ka teisi asjapulki leedukaid, seega m2ngib seal klubis praegu 4 leedukat kes saavad ikka p2ris h2id kogemusi ja neil on paremad v6imalused tippu j6uda. Krt kui meil ka selliseid kontakte oleks siis oleks me sama head, v6taks meil ka mingi Šoti suurklubi k6ik andekad noored sinna oleks me vb isegi Leedust paremad :D ja leedu manageritel on yldiselt rohkem tutvusi. Lisaks veel ka see et leedukaid on ca 2 miljonit rohkem :D

1892
14.02.09, 23:04
Šotimaa premier liiga klubi Heart of Midlothiani omanik on leedukas ja seal ka teisi asjapulki leedukaid, seega m2ngib seal klubis praegu 4 leedukat kes saavad ikka p2ris h2id kogemusi ja neil on paremad v6imalused tippu j6uda. Krt kui meil ka selliseid kontakte oleks siis oleks me sama head, v6taks meil ka mingi Šoti suurklubi k6ik andekad noored sinna oleks me vb isegi Leedust paremad :D ja leedu manageritel on yldiselt rohkem tutvusi. Lisaks veel ka see et leedukaid on ca 2 miljonit rohkem :D
No siin saaks jälle igasuguseid rahvaarvu näited tuua, USAs on 300 miljonit inimest aga jalgpalli seal eriti ei mängita, sama käib ka Hiina ja Austraalia kohta jne. Holland on väiksem kui Eesti, kuid néil on pikad traditsioonid ja nad on suur jalgpalliriik.

Aats
15.02.09, 00:04
Pole mõtet rääkida koondise tasemest, kui klubide tase pole tõusnud. Ehe näide on näiteks Viljandi Tulevik. Kui seal tekibki noor talent, siis "imetakse" see Florasse ära.
"Imetakse" Florasse vägisi ära? Veavad Viljandist kinnises kaubikus välja ?? Öösiti ???

andre26
15.02.09, 00:11
"Imetakse" Florasse vägisi ära? Veavad Viljandist kinnises kaubikus välja ?? Öösiti ???

saan krambid praegult:D ei hea:D

laas
15.02.09, 00:17
No siin saaks jälle igasuguseid rahvaarvu näited tuua, USAs on 300 miljonit inimest aga jalgpalli seal eriti ei mängita, sama käib ka Hiina ja Austraalia kohta jne. Holland on väiksem kui Eesti, kuid néil on pikad traditsioonid ja nad on suur jalgpalliriik.

Rahvaarvu näite all on siis see, et Holland on väiksem kui Eesti? No kuule... Aga jah, üks asi on rahvaarv, ja teine asi on traditsioonid (oleks Mayflower tõotatud maale jõudnud pärast jalgpalli leiutamist, oleks USA tõenäoliselt jalgpalli tipus) jne, aga loodustingimused on siiski ka olulised. Tulin isegi just täna Hollandist, ja seal oli täiesti jalkamängimiseks sobilik ilm, pinnakatte tasasusest rääkimata, ja ka muru oli suht roheline. Austraalia on jalka jaoks suuresti liialt kõrbeline, ja kuum (90 minti järjest jooksmiseks), ning väljakud on rohelised vaid üksnes kastmise tõttu; Hiina jälle liialt mägine, ja mägedevahelised orud omakorda liiga soised. Sellest otseselt ehk on tingitud jalgpalliväljakute vähesus, aga teisalt ehk ka inimeste ruumiline hoomamistunne jne, mistõttu ehk hiinlased ei tunne end lagedal muruväljakul just väga koduselt, ja on mägirahvastena ka liialt väikesed niivõrd jõulise mängu jaoks.

1892
15.02.09, 00:22
Ilma vabandusena tuua on nüüd küll nõme. Seda teatakse ju ette, kasutagu neid teadmisi ära ja korraldagu mängud nii et oleks normaalse ilmaga.

lorenzo
15.02.09, 00:29
Rahvaarvu näite all on siis see, et Holland on väiksem kui Eesti? No kuule... Aga jah, üks asi on rahvaarv, ja teine asi on traditsioonid (oleks Mayflower tõotatud maale jõudnud pärast jalgpalli leiutamist, oleks USA tõenäoliselt jalgpalli tipus) jne, aga loodustingimused on siiski ka olulised. Tulin isegi just täna Hollandist, ja seal oli täiesti jalkamängimiseks sobilik ilm, pinnakatte tasasusest rääkimata, ja ka muru oli suht roheline. Austraalia on jalka jaoks suuresti liialt kõrbeline, ja kuum (90 minti järjest jooksmiseks), ning väljakud on rohelised vaid üksnes kastmise tõttu; Hiina jälle liialt mägine, ja mägedevahelised orud omakorda liiga soised. Sellest otseselt ehk on tingitud jalgpalliväljakute vähesus, aga teisalt ehk ka inimeste ruumiline hoomamistunne jne, mistõttu ehk hiinlased ei tunne end lagedal muruväljakul just väga koduselt, ja on mägirahvastena ka liialt väikesed niivõrd jõulise mängu jaoks.

ja mis moodi seletaksid näiteks hispaanlaste ja portugaallaste olukorda? Hispaanias teadupärast samuti palju nn. kõrbe ja ka mägesid. suhtkoht mägine on ka Portugal

laas
15.02.09, 01:10
ja mis moodi seletaksid näiteks hispaanlaste ja portugaallaste olukorda? Hispaanias teadupärast samuti palju nn. kõrbe ja ka mägesid. suhtkoht mägine on ka Portugal

Esiteks ma ei soovinud nüüd puhtalt loodustingimuste pealt jalgpalli populaarsuse levikut ära seletada. Ma tõin selle siise kui suht varjulejäänud aspekti demograafia ja (kultuuri)traditsioonide kõrval. Ja ma usun, et Lääne-Euroopa riikide puhul on paljuski kultuurilised mõjud olulisemad, kui looduslikud või demograafilised.

Siiski ma ei peaks Hispaaniat ja Portugali nüüd väga mägisteks maadeks. Nad on mägised ehk lokaalregionaalses mõttes. Pool Hiinat on ju praktiliselt kõrgem, kui mistahes punkt Pürenee poolsaarel. Püreneedel kõrgub kolm suuremat ahelikukogumit (üks üleval, üks keskel ja üks all) aga mägismaad seal ju siiski pole. Ja kliima on seal siiski Vahemereline-poolkõrbeline, mitte kõrbeline, ja seal on ikkagi oluline vahe sees. Ma ehk ei hakka siin nüüd väga detailidesse minema, aga jah, võibolla võiks väikese stat. mudeli teha ja vaadata, mis loodusliku, kultuurilise või muu parameetriga riigi edukus jalgpallis kõige rohkem seotud on...

metssiga
15.02.09, 02:19
nojah geograafiliselt on ju see et norrast tippmängijaid tuleb täielik absurd. rääkimata islandi poistest.....muuseas herr laasi idee et statistiline mudel teha oleks ju roosadele reedetele hea pakkumine!

Kaspy
15.02.09, 08:48

Welcome to the roomraiders!I`m Aivar Pohlak.

Kaspy
15.02.09, 08:51
nojah geograafiliselt on ju see et norrast tippmängijaid tuleb täielik absurd. rääkimata islandi poistest.....muuseas herr laasi idee et statistiline mudel teha oleks ju roosadele reedetele hea pakkumine!

Muide,mis geograafiliselt,seda on ju viimase aasta tulemutsest näha,et Norra liiga on teistest liigadest selgelt tasemelt maha jäänud!
Olid ajad kui Rosenborg oli CL grupifaasis arvestatav vastane ja Valerenga pakkus konkurentsi UEFA-s

smörgåsbord
17.02.09, 21:50
üks pilt ka mängust (muuhulgas selgub, et Kruglovil on peas auk):

http://img24.imageshack.us/img24/6523/58040xy1.jpg

vincent
17.02.09, 22:13
Võimas noorenduskuur tõesti kasahhidel. Kas keegi veel ütleb, et see Benjamin Button vms ei ole realistlik film või.

KeRRRt
18.02.09, 16:01
see vend on tõesti 35+

allars
18.02.09, 22:36
Võimas noorenduskuur tõesti kasahhidel. Kas keegi veel ütleb, et see Benjamin Button vms ei ole realistlik film või.

Väga hea :D

Wingback
19.02.09, 16:08
Borat ikka Kasahstani hümni laulab enne mängu avavilet v ?

Epic
19.02.09, 16:16
Borat ikka Kasahstani hümni laulab enne mängu avavilet v ?

Mis tal enam laulda.

Hugg
24.02.09, 00:25
eesti jumalast kobistas seal http://www.youtube.com/watch?v=c8A-At1pZfQ

Shermann
24.02.09, 00:44
Tarmo Rüütli sõnade kohaselt me "domineerisime mänguliselt ja tulemus ei vasta mängupildile" :doh:

RoboTchiken
24.02.09, 12:15
Loogiline kah, Rüütli otsib alati õigustust ju :) Ei taha/julge tunnistada et mängiti sitasti.

andre26
24.02.09, 12:34
Loogiline kah, Rüütli otsib alati õigustust ju :) Ei taha/julge tunnistada et mängiti sitasti.

seda videot vaaadtes, nagu eriti puujalad seal.

Kasper
24.02.09, 12:40
Tasub seda ka meelde tuletada, et kasahh on vist video teinud, aga jah, ega enam vahet ei ole.

1892
24.02.09, 13:17
Eesti tõuseb natuke edetabelis, 118 kohale andes lootuse ehk kunagi ka esi sajasse tagasi saada aga kuna meie peatreenerit sõprusmängud ei huvita kuna need "ei näita" ju midagi siis suva ja langeme tagasi kuskile 140 peale või kus me olime, ees ju veel mängud Portugali, Prantsusmaa ja Brasiiliaga.

Ülekanne ka ju tehti...