320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kärbsed ja sääsed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kärbsed ja sääsed

    Kas see võib õige olla, et sääsed ja kärbsed ei lenda üldjuhul viienda korruse kõrgusel?

    Olen täheldanud, et mul nad korterisse üldselt pole jõudnud - terve suve jooksul paar kärbest ja null sääske - kuigi aknad on igas toas pidevalt pärani. Kunagi arutlesime ja siis keegi pakkus välja, et äkki need mutukad ei lenda nii kõrgele.

    Kas keegi oskaks täpsustada?
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    #2
    Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

    Algselt postitas Martin


    Kas see võib õige olla, et sääsed ja kärpsed ei lenda üldjuhul viienda korruse kõrgusel?

    Olen täheldanud, et mul nad korterisse üldselt pole jõudnud - terve suve jooksul paar kärbest ja null sääske - kuigi aknad on igas toas pidevalt pärani. Kunagi arutlesime ja siis keegi pakkus välja, et äkki need mutukad ei lenda nii kõrgele.

    Kas keegi oskaks täpsustada?
    Ma esimesel korrusel ja samuti sääski pole (va need ilgelt suured ja kohmakad).

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

      Sääski vist sel aastal üldse eriti pole. Muidu huvitav küsimus.

      Kärplased tulevad trepist...
      Uhke esimene Borussia Dortmundi avatari omanik

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

        Sääski ma ikka olen näinud, aga seda soo ääres
        Huvitav teema, tegelikult varem viiendal korrusel elades neid lendavaid objekte ei kogenud küll, nüüd langedes teisele kohtan küll
        Tundmatu elab taas
        Seega Tundmatu1976 on nüüdseks ajalugu

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

          KÄRBSEID!!!

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

            Algselt postitas arizonic


            KÄRBSEID!!!
            ma panin ka seda tähele.

            kuidas saab sedasi üks ajakirjanik kirjutada
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

              5ndal on korrusel on teine õhurõhk, kärpsed ei suuda kohaneda selle uue keskkonnaga seega nad sinna ei lendagi...O2 vähesus on kärpstel seal

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Kärpsed ja sääsed\'

                Siis, kui ma veel viiendal korrusel elasin, hakkasid kord talvel keldris veetorud lekkima. Arvestades, et sealsamas ka keskkütteahi, tekkis maja all pehmelt öeldes troopiline kliima. Siginesid väikesed punased sääsed, kes ventilatsioonisüsteemi kaudu kogu majas, kaasa arvatud viiendal korrusel inimesi verest tühjaks imesid. Keset talve.

                A praegu tulin just maalt puhkuselt ja pean tõdema, et sääsed ja kärbsed ja parmud on täiesti pohhui võrreldes väikeste värdjate kihulastega, kes parves ninna ja kõrva ja mujale ronivad ja jube valusasti hammustavad ja ühegi offi peale ei ehmata ka mitte.
                We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                  Algselt postitas Rein


                  Algselt postitas arizonic


                  KÄRBSEID!!!
                  ma panin ka seda tähele.

                  kuidas saab sedasi üks ajakirjanik kirjutada
                  Palun rääkida teemast! Muidu keerate jälle hea teema persssse.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                    ma pole tallinnas üldse eriti sääski täheldanud. vähemalt järvel mitte.
                    sääskedest saab lugeda aga siit, ma ei tea, kas seal lennukõrgust kirjas on
                    http://www.loodus.ee/el/vanaweb/0008/saask.html

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                      No, ma ei tea. Elan 9. korrusel ja just eelmisel nädalal tuli öösel üks tüütu piniseja tuppa. Kui kõrgel on nii erinev õhurõhk, et putukad sinna lennata ei saa, siis tekib küsimus, millest nt. pääsukesed toituvad. Putukatest loomulikult! Ja nad ei lenda ju madalamale, et sealt kärbseid püüda.

                      Et siis noh, järelikult leidub putukaid ka kõrgemal.

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                        Algselt postitas Diana


                        No, ma ei tea. Elan 9. korrusel ja just eelmisel nädalal tuli öösel üks tüütu piniseja tuppa. Kui kõrgel on nii erinev õhurõhk, et putukad sinna lennata ei saa, siis tekib küsimus, millest nt. pääsukesed toituvad. Nad ei lenda ju madalamale, et sealt kärbseid püüda.
                        oleks ma sääsk lendaks ka su tuppa (eeldan et oled ilus tüdruk, kasutaja nimi on väheamalt diana)

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                          Algselt postitas Diana


                          Kui kõrgel on nii erinev õhurõhk, et putukad sinna lennata ei saa, siis tekib küsimus, millest nt. pääsukesed toituvad. Nad ei lenda ju madalamale, et sealt kärbseid püüda.
                          bioloogia polnud koolis vist sinu tugevaim aine :P
                          Joga Bonito!!!

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                            Algselt postitas daywalker

                            bioloogia polnud koolis vist sinu tugevaim aine :P
                            Okei. Sai veidi netist uuritud asja ja sain ise ka targemaks. Ja bioloogia on mul siiamaani viis olnud

                            Copy-paste siis. \"Oma toitu püüavad pääsulased lennult. Enamasti lendavad nad putukatest kõrgemal ning ründavad sobivat saaklooma nähes. Kuna kõik need putukad tõusevad soojade õhuvoolude tõttu selgete päikesepaisteliste ilmade korral kõrgele, näeb ka räästapääsukest ja teisi pääsulasi kõrgel lendamas.\"

                            Ja sorry Martinile, kui hea teema metsa keerasin oma pääsukeste jutuga.

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Kärbsed ja sääsed\'

                              8ndal korrusel just nägin yht kärbest, ajasin välja :P. Sääskedest on jah, vaid suuremad ja needki üliharva.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X