320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti taasiseseisvumine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eesti taasiseseisvumine

    mul on meeles kui mu maja tagant kuskil 100m kauguselt lasid tankid mööda...ja kui käisin isaga meelt avaldamas kohaliku vene kasarmu värava ees koos teiste linnlastega....baltikett loomulikult ja tõnis mäe laul lauluväljakul \"Koit\",mida küll kohapealt ei kuulnud

    kuskil netison üleval ka audio fail kus kutsutakse inimesi toompea kaitsele



    väga huvitavad kaadrid siin

    http://filmi.arhiiv.ee/index.php?show=asutusest&lang=est&is_inc=v ideo&separ_l=1

    #2
    Vastus teemale \'1991 mälestused\'

    Ise sõitsin tol hommikul Otepääle. Tankid tulid kuskil Mäo kandis vastu ja koguaeg oli selline tunne, et pean kohe tagasi Tallinnat kaitsma minema. Otepääle jõudes jõin tassi kohvi ja põrutasin linna tagasi. Raadiost kuulsin et inimesi kutsutakse Toompeale ja teletorni juurde. Suundusingi teletorni ja võtsime kaitsepositsioonid sisse et tiblavägi teletorni ei suunduks, mis osutus neile väga kergeks kuna püssipäradega tegid nad endale teed. Paar venda said seal veriseks ka. Siis loopisime neid kividega mille peale nad oma püssitorud meie peale suunasid kuid tulistamiseks õnneks siiski ei läinud nagu te kõik teate. Siis oli paar tundi vaikust ja ohnäe imet, hakkasidki tankid teletorni eest minema sõitma. Dok kaadritest on mind ka päris hästi näha kui tankid minema sõidavad. Mainiks siin ära veel riietuse mis mul seljas oli - dress,tagi,toss (tüüpiline tolle aja ärika riietus)

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'1991 mälestused\'

      Algselt postitas eestimees
      baltikett loomulikult
      1991 aastl vöi? Ma seda ei mäleta millegipärast.
      23. august 1989 on vast täpsem kuupäev ja aasta.

      ...ja tõnis mäe laul lauluväljakul \"Koit\",mida küll kohapealt ei kuulnud
      See ka 1991? ...pagan sedagi ei mäleta
      11. septembrit 1988 mötled vist.

      Mis ma öelda tahan on see, et pane teemapealkirjaga ikka täkkesse kui asjast rääkida tahad. Jöudu!

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'1991 mälestused\'

        Algselt postitas yheksa


        Algselt postitas eestimees
        baltikett loomulikult
        1991 aastl vöi? Ma seda ei mäleta millegipärast.
        23. august 1989 on vast täpsem kuupäev ja aasta.

        ...ja tõnis mäe laul lauluväljakul \"Koit\",mida küll kohapealt ei kuulnud
        See ka 1991? ...pagan sedagi ei mäleta
        11. septembrit 1988 mötled vist.

        Mis ma öelda tahan on see, et pane teemapealkirjaga ikka täkkesse kui asjast rääkida tahad. Jöudu!
        ei pannud jah täppi...suts teistmoodi mõtlesin algul, seoses tänase päeva teemaga aga siis hiljem mõtlesin laiemalt ja pealkirja ei muutnud...tänan et märkasid!

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Eesti taasiseseisvumine\'

          15 aastat tagasi olin mina väike poiss ja tulles maalt koju pandi telekas tööle ja sealt näitas teletorni ja tanke. Ema seletas kaa midagi venelastest ja siis tuli Savisaar ja veel mõned vennad majast välja ja kõik hingasid rahulikult. Mina väikse poisina asja suurt ei jaganud aga meelde on see millegipärast ikkagi jäänud
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Eesti taasiseseisvumine\'

            Paar päeva tagasi oleks olnud õige aeg postitada näiteks siia teemasse see videoklipp
            Which ship has never docked at Liverpool?
            The Premiership.

            "Milk is for babies. When you grow up you have to drink beer" - Arnold Schwarzenegger, 1975

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Eesti taasiseseisvumine\'

              Algselt postitas sicmic


              Paar päeva tagasi oleks olnud õige aeg postitada näiteks siia teemasse see videoklipp
              krt seda videot tahaks kus tõnis mägi koitu laulab lauluväljakul

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Eesti taasiseseisvumine\'

                Mnjah. Mina olin Mäos kui tankid mööda panid. Olen mitmel laulupeol ka ise Koitu laulnud. 92.aastal oli noorte laulupidu ja tunne oli kõva olles laulukaare all. Ja siis ma ei joonud veel.

                Kommentaar

                Working...
                X