PDA

View Full Version : "Eesti koondis MM-le"

Lincoln
27.11.01, 17:49
Millal oleks reaalne Eesti jalgpallikoondisel saada MM-le??? Arvamused ja ka põhjendused...
Jürgen

Tammist
27.11.01, 18:18
raske muidugi niimoodi ennustada, aga minule tundub reaalsena 2006, kui see mitte, siis 2010. põhjendus on väga lihtne, praegu mängib flora systeemis väga palju 16-20 aastasi andekaid mängijaid ning see võib olla just see põlvkond, kes Eesti MM-le võiks viia. flora systeemi mainisin ma selle pärast, et koondisse pääseb niikuinii aint läbi selle klubi, mida ma muidugi heaks ei kiida. kui aga vaadata veel kaugemasse tulevikku, siis läheks asi raskeks, kui muidugi ka siis flora impeerium valitseks, sest praegused flora noored poisid, ma ei tahaks muidugi kedagi solvata, on täielikud äpud. mängivad ju enamus kuskil oma vanuste nõrgemates liigades. muudes klubides on palju andekaid noori, kuid nagu ma enne mainisn poleks sellest praegu koondisele eriti kasu. poisid ei ole muidugi milleski syydi ning nendest on kõige rohkem kahju. aga jah, flora noorte treenerid, mõtlen, kes treenivad poisse alates7-12,13, pole kyll suurt midagi väärt. nimesid ei nimetaks. loodame, et treenerite koolitus, mida praegu tõsiselt teha yritatakse, kannab kunagi vilja.

Siim
27.11.01, 21:26
See võib juhtuda poolkogemata 2006 või 2010, kuid kindlalt surume end finaalturniirile u. 25 aasta pärast.

Fazz
28.11.01, 03:12
Kangesti tahaks loota, et see juhtub veel Poomi ajal, seega siis 2006, ent 2010 poleks ka vist võimatu, sest Mart on lubanud veel ligi kümmekond aastat kaasa teha, kui tervis vähegi vastu peab. Loodetavasti kerkib lähiaastail esile ka mõni keskväljavirtuoos, praegune kaader on selles osas ikka väga õnnetu.

greenday
28.11.01, 12:07
Senegal, kes sai MMi finaalturniirile, on hetkel maailmas 67. kohal. Eesti on teatavasti kõige kõrgemal olnud 64. kohal. Nii et ehk pole see aeg kaugel.

greenday
28.11.01, 12:08
Üks on kindel, minu eluajal see juhtub, ja muud mul vaja pole.:D

mcnamara
29.11.01, 12:09
Olen üsna pessimistlik. See juhtub siis, kui 30 eestlase ringis Euroopa juhtivates
liigades mängib. 30 aasta pärast? Olen nagu eelkirjutajagi rõõmus, kui ome eluajal selle päeva ära näen ;)

Fazz
30.11.01, 17:12
Tänases EPL Online's on avaldatud Mart Laari ettekanne Tulevikuvisioon “Eesti 2020”, mille ta pidas Teadus- ja Arendusnõukogu korraldatud avalikul loengupäeval 29. novembril Tallinna Tehnikaülikooli aulas ja mis sisaldab üht päris huvitavat lõiku:

Rahvuslikke emotsioone rahuldab ka sport. Edenenud on jalgpall. Kaks aastat tagasi korraldasid Eesti ja Soome ühiselt jalgpalli MM-võistlused, kus treener Mart Poomi juhendamisel jõudis Eesti kaheksandikfinaali, kaotades siin Brasiiliale.

Paistab, et Pohlak polegi meil kõige suurem vutiutopist :P

ROOTSI KUNN
30.11.01, 19:14
Tjaah, ennustamine on üks väääga tänamatu tegevus.
Aga kes krt. teab millega Eesti üllatada võib. Ise arvan millegipärast ,et enne MM-i , jõuame EM -ile.
Aga MM-ile reaalselt ehk 2010-a. Arvestage ,et meie areng on siiski väga kiire olnud- võrdleme kas või naabritega( põhjamaad, endised liiduvabariigid).

Lincoln
30.11.01, 20:21
Peagi saab teada, kuidas on arenenud ka Eesti klubijalgpall. Jürgen Jaanuar on varsti ukse ees...

greenday
01.12.01, 09:45
Orginally posted by Fazz

Tänases EPL Online's on avaldatud Mart Laari ettekanne Tulevikuvisioon “Eesti 2020”, mille ta pidas Teadus- ja Arendusnõukogu korraldatud avalikul loengupäeval 29. novembril Tallinna Tehnikaülikooli aulas ja mis sisaldab üht päris huvitavat lõiku:

Rahvuslikke emotsioone rahuldab ka sport. Edenenud on jalgpall. Kaks aastat tagasi korraldasid Eesti ja Soome ühiselt jalgpalli MM-võistlused, kus treener Mart Poomi juhendamisel jõudis Eesti kaheksandikfinaali, kaotades siin Brasiiliale.

Paistab, et Pohlak polegi meil kõige suurem vutiutopist :P Ma usun, et Poomist ei saa peatreenerit, kuna ta on väravavaht. Kas keegi teab mõnda näidet, kus staarväravaht on saanud treenerik? Ma usun, et selleks peab olema kõva väljakumängija, et teise väljakumängijaid tipptasemel treenida. Poomist võib saada küll näiteks ManU väravavahtide treener või midagi sellist.

Jaan
01.12.01, 09:57
Dino Zoff! Ta pole ju sugugi halb treener. Neville SOuthall on praegu WAles'i kuni 18-aastaste koonduse treener. Aga tegelikult ega neid palju ei ole kyll.

raido
07.12.01, 14:36
kust mina tean

Aff
08.12.01, 01:35
2014

Jeeg
08.12.01, 13:25
Poom näeb MMi ära ;)

-Loom-
23.01.02, 11:19
...tahax jah et see ikka juhtux.......tore olex kui 15 aasta jooxul

vaikiv mees
23.01.02, 12:26
Pohlak optimistina pakkus kunagi 2002.(käesolevat)a-t. Kui me just põhjanaabritest kiiremini ei arene,jõuab ehk Soome sinna varem; nemad jäid napilt kuid täiesti kindlalt alagr-s 3-ks. Muidugi kui vahepeal suurriikide huvides mingeid tugevusgruppe välja ei mõelda.

Pätu
23.01.02, 15:38
soomlased on ju küllaltki kaua arenenud juba.... nemad ju terve aja vabad mehed olnud aga kordagi pole vist jõudnud

-Loom-
24.01.02, 12:17
....eesti koondis m2ngib ju tegelt soomega v6rdselt, nii et tase p2ris v2rdne nendega
enam v2hem samal ajal peax me j6udma

andres
24.01.02, 17:43
ma arvan et ei jõua kunagi võibolla väga astronoomiliste aastate pärast.sest jalgpalli mängib kuskil 200 koondist kes kõik unistavad saada MM-ile kuid nagu ajalugu on näidanud saavad erilisteks väljavalituteks väga vähesed.Kuid samas vaadake Sloveeniat kes 10 aastat tagasi oli meie tasemel ,kuid nüüd EM käinud 2 ja nüüd MM-ile .
Sloveenia kombel Prantsusmaa asemelle:D

kojamees
29.01.02, 10:52
Lootusettu optimist nagu ma olen loodan et 2006 on üks tõsisemaid tärmineid.Reaalne aga 2010.:õlu:

jansa
29.01.02, 11:24
... andke aega atra seada... arvan et vähemalt üks uus põlvkond peab peale kasvama, kohalikud parimad venelased koondisesse pääsema (ehkki see pole eelduseks omaette), tugevates välisliigades peaks mängima ca 75% koondislastest ja jalgpallikultuur väljaarenema tasemele mis ta näiteks kasvõi Taanis on...st mitte ennem ei jõua ta kui vast 2014 a. MMile, aga imesid ikka juhtub...

FCB
29.01.02, 22:23
olen 20 aastane ja arvan et minu elu ajal seda ei juhtu .

Siim
29.01.02, 22:51
Orginally posted by FCB

olen 20 aastane ja arvan et minu elu ajal seda ei juhtu .

Kas sa tõesti sured nii noorelt? :kaval: ;)

Ramm
30.01.02, 12:15
Ma arvan et Eestikoondis enne aastat 2020 millegagi ei üllata.:doh:

Väike Tom
05.02.02, 19:27
Me usume Eestisse! Seega usun ka jansa spekulatsioone ning pealegi 2014 on ehk reaalne number.

gnat
02.04.02, 23:40
kui vaadata millega eesti koondis viimasel ajal hakkama saab siis usun et 2010 aga 2006 on weel veidike ebareaalne a usun et järgmisele em-le võime me juba kuidagi pretendeerida ...

Jaan
03.04.02, 01:15
Orginally posted by gnat

kui vaadata millega eesti koondis viimasel ajal hakkama saab siis usun et 2010 aga 2006 on weel veidike ebareaalne a usun et järgmisele em-le võime me juba kuidagi pretendeerida ...

2006 on ebareaalne, aga 2004.a. EM-le v6ime pretendeerida, ma saan aru?

Ian
03.04.02, 23:18
Kui asi sama moodi edasi läheks ja vähe stabiilsemaks muutuks siis miks ka mitte hea õnne korral alagrupi loosimises jõuda 2006 või 2010 MM-ile

mcnamara
04.04.02, 14:24
2006 on ebareaalne, aga 2004.a. EM-le v6ime pretendeerida, ma saan aru?

Ei näe erilist vahet. Hetkel pääseb Euroopast MM-ile enam-vähem sama arv koondisi, kui EM-finaalturniiril osalejaid. Seega ei ole EM-valikturniirilt läbi pääsemine kuigivõrd kergem.
Ise kardan, et finaalturniiridele pääsemisest on praegu veel vara rääkida. Koondis peaks sel juhul olema stabiilselt hea (näiteks) 2002. aasta septembrist 2003.aasta novembrini. Aga kas Eesti suudab seda? Pink on ju lühike ja alati tuleb vigastusi, mängukeelde, vormilangust mõnel võtmemehel. Tuleb vist siiski kannatust varuda. :(

Rainman
05.04.02, 05:31
Kiur Aarma küsis täna Kahvlis Aivar Pohlakult, et ütle üks number, millal Eesti koondis pääseb MM finaalturniirile. Pohlak vastas: 21. Kes nägi, see teab, mida ta sellega mõtles :lahe:

mcnamara
05.04.02, 12:59
Originally posted by Rainman

Kiur Aarma küsis täna Kahvlis Aivar Pohlakult, et ütle üks number, millal Eesti koondis pääseb MM finaalturniirile. Pohlak vastas: 21. Kes nägi, see teab, mida ta sellega mõtles :lahe:

Jah ja Kiuril vaesekesel ei olnud muidugi aimugi, et aastal 2021 MM-finaalturniiri ei toimu. :D
Üldiselt esines Pohlak sümpaatselt...nagu ka viimatises Päevalehe netiintervjuus. Las mees ütleb, mida mõtleb. Õnnetusi toob see kaasa niikuinii.

Undi
05.04.02, 13:22
Originally posted by Rainman

mina ei näinud kahjuks :( mida ta siis mõtles, kui see saladus pole?

mcnamara
05.04.02, 13:24
>>Mina ei näinud kahjuks :( mida ta siis mõtles, kui see saladus pole?

21. sajandit mõtles.:kaval:

Mirkko
15.04.02, 20:37
2014

vaikiv mees
15.04.02, 20:40
Blatteril on vist muude lollide reformide hulgas plaanis ka Eur-le MM-l eraldatavaid kohti vähendada,(mis vähendaks ka Eesti koondise võimalusi) aga loodetavasti saadakse temast uutel valimistel lahti
Mis puutub veel võrdlusse Soomega, siis juba praegu suudaks Eesti näit. 10-st mängust vähem kui pooled kaotada, aga valikmängude tsüklid tervikuna on siiamaani põhjanaabritel paremini õnnestunud

vandersell
15.04.02, 21:23
Originally posted by vaikiv mees

Blatteril on vist muude lollide reformide hulgas plaanis ka Eur-le MM-l eraldatavaid kohti vähendada,(mis vähendaks ka Eesti koondise võimalusi) aga loodetavasti saadakse temast uutel valimistel lahti

Blatter seebiks!:kisakõri: Mingi viimane uudis oli, et takistas/keelas mingisugust sisejuurdlust läbi viimast :viha:

PS. vt. ka http://foorum.soccernet.ee/read.php?TID=1036

Troonik
06.05.02, 21:39
Eesti ei jõua kunagi MM-i finaalturniirile! Olgem ikkagi realistid! Siis peaks küll maailmas midagi katastroofilist juhtuma...mõned rahvused haihtuma või midagi sellist!

greenday
07.05.02, 01:13
Originally posted by Troonik

Eesti ei jõua kunagi MM-i finaalturniirile! Olgem ikkagi realistid! Siis peaks küll maailmas midagi katastroofilist juhtuma...mõned rahvused haihtuma või midagi sellist!You silly boy.:P :doh:

Elvis
27.05.02, 02:55
Pakun, et umbes paarikümne aasta pärast. Aga kui Eesti leiab oma Nokia ja rahad hakkavad voolama siis pääseb varem.:)

Rebu
27.05.02, 03:06
2018-kindel mats:jump2:

Oll
01.06.02, 06:33
Tahaks ikka oma silmaga selle ära näha.......:silm4:

airmike
01.06.02, 15:39
Karpin koondisesse,mõned mooramaa:jump4: mehed ka eestisse kutsuda ja siis eriliste teenete eest kodakondsus anda ja see asi võib juhtuda üsna pea,pakun välja ,et põhjanaabrid:p6der: saavad selle tembuga järgmises EM/MM tsüklis hakkama!!!

gaskoff
07.06.02, 01:09
Originally posted by airmike
Karpin koondisesse,
Ei tea kuidas see küll võimalik oleks?? Võtame Venemaa ära või?
Otse Moskva peale!!!
ZA RODINU!

Che
07.06.02, 02:26
olen optimist. Soome on teinud süsteemset tööd jalgpalli edendamisel ligi 20 aastat. hea alagrupi korral on nad selleks hetkel juba võimelised. Jaapan on viimased 15 aastat jalpalli kallal kõvasti vaeva näinud ja ma ei ole kindel, et nad Euroopa kvalifikatsioonil osaledes MMile pääsenud oleks. meil on vähem raha, meid endid on vähem - seega optimistlikult 'how about never' ;) ehk siiski, maybe 2022.

airmike
07.06.02, 21:38
Algselt tegi selle postituse Che

olen optimist. Soome on teinud süsteemset tööd jalgpalli edendamisel ligi 20 aastat. hea alagrupi korral on nad selleks hetkel juba võimelised. Jaapan on viimased 15 aastat jalpalli kallal kõvasti vaeva näinud ja ma ei ole kindel, et nad Euroopa kvalifikatsioonil osaledes MMile pääsenud oleks. meil on vähem raha, meid endid on vähem - seega optimistlikult 'how about never' ;) ehk siiski, maybe 2022. Kurat pea suu selle kohapealt,vaata mida sloveenia MM-l teeb,neid elab seal ca 2,2 miljonit,vanadel saab põhistaar punase aga ikka panevad vihaselt edasi.:viha: :viha: :viha:

airmike
07.06.02, 21:40
Algselt tegi selle postituse gaskoff

Karpin koondisesse,
Otse Moskva peale!!!
ZA RODINU!Kas see on siis Eestis nii raske,kui Valeeril endal huvi oleks...Larissa Netsheporuk-abielu eestlasega-Eesti koondis?

vello99
07.06.02, 21:41
Algselt tegi selle postituse airmike

Karpin koondisesse,
Otse Moskva peale!!!
ZA RODINU!Kas see on siis Eestis nii raske,kui Valeeril endal huvi oleks...Larissa Netsheporuk-abielu eestlasega-Eesti koondis?

Ta on juba Venemaa koondise eest mänginud, seega ei saa ta kellegi teise eest kungi mängida.

Che
08.06.02, 01:10

Algselt tegi selle postituse Che

olen optimist. Soome on teinud süsteemset tööd jalgpalli edendamisel ligi 20 aastat. hea alagrupi korral on nad selleks hetkel juba võimelised. Jaapan on viimased 15 aastat jalpalli kallal kõvasti vaeva näinud ja ma ei ole kindel, et nad Euroopa kvalifikatsioonil osaledes MMile pääsenud oleks. meil on vähem raha, meid endid on vähem - seega optimistlikult 'how about never' ;) ehk siiski, maybe 2022. Kurat pea suu selle kohapealt,vaata mida sloveenia MM-l teeb,neid elab seal ca 2,2 miljonit,vanadel saab põhistaar punase aga ikka panevad vihaselt edasi.:viha: :viha: :viha:

endise Jugoslaavia jalgpallikool on natuke midagi muud kui Flora süsteem. Maailm ei ole nii väike ja ajalugu nii lühike nagu see Sulle paistab :lahe:

airmike
10.06.02, 02:30
Algselt tegi selle postituse vello99

Karpin koondisesse,
Otse Moskva peale!!!

Ta on juba Venemaa koondise eest mänginud, seega ei saa ta kellegi teise eest kungi mängida. Hea näide sealtsamast Venemaa koondisest..,Nikiforov mängis aastal 1992 3 mängu Ukraina eest...

Jeti88
09.10.05, 20:41
Seekord siis ei juhtunud seda, aga lootus püsib et järgmine kord läheb paremini, sest nii palju punkte kui praegu juba koos pole vist kordagi veel kogutud.

Erko
09.10.05, 21:17
Selleks, et Eesti koondis saaks arendada peab liigajalgpall arenema ja selleks, et liigajalgpall saaks areneda, peaks inimesed mänge vaatamas käima. Siit ka järeldus: Kõik on meie endi kätes!

Alari
12.10.05, 14:34
MM´le usun, et mitte nii pea.
EM on teine teema

zipo
25.10.05, 21:43
loogiline oleks kui lõpetatakse järgmine em tsükel edukalt mis tähendab kas 3 või play-off koht siis oleks mm\'ile jõudmine kergem kuna siis saab vastaseks kellegi nõrgema...
ehk siis ütleks et 2010 MM võiks eesti mängida:doh:

eijoutseki
02.12.05, 21:05
pakuks 2022, mitte varem kindlasti mitte

zip
08.12.08, 19:32
Vana teema aga jah.

Võib juhtuda et LUKSEMBURG saab ennem MM finaalturniirile kuna on juba kinnitatud et Luks, Belgia ja Holland tahavad 2018 MM-i korraldada. Üsna häbi asi oleks. :D Balti riikide poolt korraldatud MM oleks üsna põnev. :D

norsk
08.12.08, 21:32
Väga tore oli aastatetagust optimismi lugeda :)

Tofoa
08.12.08, 23:24
Et tulevikus lugemist oleks, siis 2016 EM fo sho.!

Epic
09.12.08, 00:15
Arvestades kõikide mängijate ja treenerite horoskoope - 2022.

AlwaysRed
09.12.08, 20:49
Tahaks loota et näen oma silmaga seda hetke.

Seega on paarkümmend aastat Eestil veel aega.

Maarek
14.12.08, 11:12
Vana teema aga jah.

Võib juhtuda et LUKSEMBURG saab ennem MM finaalturniirile kuna on juba kinnitatud et Luks, Belgia ja Holland tahavad 2018 MM-i korraldada. Üsna häbi asi oleks. :D Balti riikide poolt korraldatud MM oleks üsna põnev. :D

Kas see nali mitte ära ei pidanud lõppema, et korraldaja automaatselt finaalturniirile saab? Ei mäleta, kust ma seda kuulsin ja kas tegu vaid tühja kuulujutuga oli.

Lõuna-Aafrikal küll koht kindlustatud, aga vennad osalevad kohalikus kvalifikatsioonis ikka ja rikuvad mõne nõrgema konkurendi võimalusi, aga koht Rahvuste Karikale ju ka vaja tagada :p

Epic
14.12.08, 22:32
Kas see nali mitte ära ei pidanud lõppema, et korraldaja automaatselt finaalturniirile saab? Ei mäleta, kust ma seda kuulsin ja kas tegu vaid tühja kuulujutuga oli.

Vaevalt. Tiitlikaitsjale kvalifikatsiooni pähe määrimine on küll mingil määral õigustatud aga korraldajatelt osalusrõõmu ära võtmine ei oleks mitte mingit viisi loogiline. Ükski kohalik potensiaalne staadioni külestaja ei näitaks ju huvi üles kui mingid muud pässid tuleksid niisama nende karjamaale mürama.