PDA

View Full Version : Tallinna ameerika jalgpalli klubi

Tomcat
06.11.06, 15:05
Tervist!

Pärast 10 aasta pikkust vaikust on Eestis elu sisse saamas ameerika jalgpall. Suvel loodud Tallinna ameerika jalgpall klubi loodab alustada järgmisel suvel mängudega Soome II liigas. Mis seisus klubi hetkel on ja millised on plaanid, seda tutvustame 15. nov kell 19.30 EBS-i peahoones auditooriumis 204A. Kui oled huvitatud mängimisest, siis tule kuulama ja küsimusi esitama.
Kui sa ei saa tulla, või soovid lihtsalt rohkem infot, siis võid sellesse teemasse küsimuse postitada või privaatsõnumi saata.

Klubi nimel
Toomas Haidak

marcello
06.11.06, 15:26
Mis saaks teie kodustaadioniks?
Ja kas mõni 10 aasta tagusest mansast ka alles on?

Tomcat
06.11.06, 17:41
Pikas perspektiivis võiks selleks olla Kalevi staadion, kuid... järgmisel aastal on seal tantsupidu või midagi sarnast ja esimese hooaga öeldi meile, et selletõttu ei saa. Samas räägime selles osas siiski täpsemalt läbi, et kui palju ajad kattuvad ning kas tõesti tantsupidu ja selle trennid takistaksid mängimist.

Mis puudutab 10 aasta tagust meeskonda, siis on üks mängija praeguse klubi asutaja ja eestvedaja ning mängimise vastu on huvi tundnud kaks liinimängijat ja üks jooksja.

Hanzalu
06.11.06, 18:14
Tomcat
Järsku oskad öelda, ega Tartus ei tegeleta ameerika jalgpalliga.. mõni klubi või mängitakse niisama.. ise olen uurinud küll, kuid pole leidnud midagi. Oleks asjast väga huvitatud

dimaggio
07.11.06, 01:27
paganama kahju, et Tartumaal pesitsen...vastaseljuhul oleks täitsa käpp

Tomcat
07.11.06, 09:43
Hanzalu... ei ole kahjuks kuulnud, et veel keegi tegeleks mänguga. Ülikooli ajal sai Tartus natuke touch-footballi teemat promotud, aga sellest seltskonnast pole vistka keegi enam Tartus, kellega soovitada kontakti võtta. Väga kuulujutu tasemel on räägitud, et äkki-keegi-midagi Viljandis teeb, aga ka seda ei oska ei kinnitada, ega ümber lükata.
Aga näet... Dimaggio Tartust:)

Hanzalu
08.11.06, 00:26
Väga hea oleks kui tehtaks tartus ka selline jalgpalli klubi...
sis saaks Tallinn vs Tartu teha :D praktika mõlemale klubile ;)

Raimo
08.11.06, 02:12
Ma küll esimese hooga ei pea väga reaalseks, et Kalevi staadionil mängimine võiks teoks saada, kuid kui teil neid kodumänge väga palju pole, siis mine tea.

Hanzalu
10.11.06, 20:16
Keegi tartust oleks nõus ajama kampa kokku?

Erko
12.11.06, 11:28
Hanzalu... ei ole kahjuks kuulnud, et veel keegi tegeleks mänguga. Ülikooli ajal sai Tartus natuke touch-footballi teemat promotud, aga sellest seltskonnast pole vistka keegi enam Tartus, kellega soovitada kontakti võtta. Väga kuulujutu tasemel on räägitud, et äkki-keegi-midagi Viljandis teeb, aga ka seda ei oska ei kinnitada, ega ümber lükata.
Aga näet... Dimaggio Tartust:)

Mina küll ei tea, et viljandis midagi sellist toimuks pidevalt. Mingid vennad vist kunagi mängisid omaarust midagi sellist, aga see oli lihtsalt palli loopimine ja teiste klobimine vist. Võin küll eksida, aga minu teada küll keegi sellega aktiivselt ei tegele.

priity
22.11.06, 11:35
Kuidas siis värbamisaktsioon läks ja palju teil mängijaid üldse tarvis on, et tiim kokku panna?

vincent
22.11.06, 12:36
sry for OT, kuid ei saanud märkimata jätta, et dimaggio allkirjaks olev klipp on lihtsalt super. Geniaalne vahend, millega idiooti (antud juhul siis mind) mitmeid minuteid tegevuses hoida. Vaata kasvõi kolmkümmend korda järjest, alati leiad midagi uut. Isiklik lemmik on esiplaanil olev võte, mille valges särgis vend sooritab oma meeskonnakaaslase vastu 10 jardi joonel. Vinge.

dimaggio
22.11.06, 13:58
sry for OT, kuid ei saanud märkimata jätta, et dimaggio allkirjaks olev klipp on lihtsalt super. Geniaalne vahend, millega idiooti (antud juhul siis mind) mitmeid minuteid tegevuses hoida. Vaata kasvõi kolmkümmend korda järjest, alati leiad midagi uut. Isiklik lemmik on esiplaanil olev võte, mille valges särgis vend sooritab oma meeskonnakaaslase vastu 10 jardi joonel. Vinge.

hehe...kaks sõna - HINES WARD
kahju, et ei leia klippi falconsi mängust, kus Hines suutis terve falconsi kaitse üle joosta, sealjuures ainult ühe jalgpallisaapaga :P

Raivo19
22.11.06, 22:24
sry for OT, kuid ei saanud märkimata jätta, et dimaggio allkirjaks olev klipp on lihtsalt super. Geniaalne vahend, millega idiooti (antud juhul siis mind) mitmeid minuteid tegevuses hoida. Vaata kasvõi kolmkümmend korda järjest, alati leiad midagi uut. Isiklik lemmik on esiplaanil olev võte, mille valges särgis vend sooritab oma meeskonnakaaslase vastu 10 jardi joonel. Vinge.zidane liigutus selle võtte kõrval tundub naiseliku kallistusena...

dimaggio
23.11.06, 00:42
america mai ääsh. http://www.youtube.com/watch?v=kA4U8zEMmLM
hmm...tegelikult kui ikka 300 naelane kaitsemängija su täiel kiirusel maha tõmbab, siis on hoopis teine lugu kui kõhna valge vennike sulle ühe obaduse annab...
http://www.youtube.com/watch?v=V5ZQ11st_00

ning maru nadi on vaadata, et rugbys minnakse selliste asjade peale kähmlema...

Hughes
23.11.06, 01:11
america mai ääsh. http://www.youtube.com/watch?v=kA4U8zEMmLM

korvpalli mängides on ka tõuklemist rohkem, kui pooltes neist klippidest.

aga vahepeal kiskus küll naljakaks:D see on rugby osa, et iga väikse puute pärast kähmluseks läheb?

dimaggio
23.11.06, 02:11
http://www.youtube.com/watch?v=OIGREZw4Sr4&mode=related&search=

see ei olegi rugby. see on football.
olgu see kasvõi soccer, kuid see kaklemine on äärmiselt nõme

Tomcat
27.11.06, 12:02
tere jälle

klubi esimene teooriatreening on täna õhtu kell 19.30 EBS-is auditooriumis 302. Tutvustustel on käinud niipalju inimesi, et kui pooled neist kohale tulevad, siis läheme treeningutega edsi. Kui ei tule, siis tegeleme edasi värbamisega. Põhimõtteliselt alustame miinumum 10 inimesega. Kõik huvilised võivad rahulikult kohale tulla. Kedagi tagasi ei lükka
Taustainfoks võib öelda veel niipalju, et reedel kohtusime Soome föderatsiooni juhtidega ja nad on veel vastutulelikumad kui me siiamaani aru olime saanud:) selleks et juunist Soome II divisionis mängima hakata, peame oma otsusest teatama veebruari lõpus, nii et tasub pingutada.

Hanzalu
31.01.07, 20:04
Kuidas sis klubi käsi käib?

Tomcat
01.02.07, 11:06
pingutame ikka selle nimel, et jõuaks tuleval hooajal Soome liigaga ühineda. Natuke alla kuu on jäänud, et vahendid kokku saada ja lootust on. Eks veebruari lõpuks selgub.

ChelseaFC
01.02.07, 20:14
on veel pmst võimalus meeskonnaga liituda? Mu üks sõber oleks huvitatud!

Hanzalu
01.02.07, 22:51
Panen teie südamele tekitada eesti rahvas väikene ameerika jalgpalli pisik, et see huvi jõuaks ka tartusse :D:D

Tomcat
02.02.07, 10:21
on veel pmst võimalus meeskonnaga liituda? Mu üks sõber oleks huvitatud!

absoluutselt... saada tema E-mail mulle privasse näiteks ja ma kirjutan talle lähemalt.

ja ükskord jõuab see tartusse niikuniii:)

Hanzalu
02.02.07, 16:31
kas soomes on touch või tackle football?

Tomcat
04.02.07, 22:35
Soomes on kõike... täiskasvanute 11 on 11 tackel, 5 on 5 tackle... noorte tackle, noorte ja naiste flag ja vist isegi naiste tackle, kui ma nüüd valesti ei mäleta. Aga kui sa puhtalt touchi (mitte flagi) mõtled, siis seda vist liigade tasemel ei mängita.

Hanzalu
04.02.07, 22:53
ei jh.. pidasingi silmas ikka flagi... ja teie mängite ikka tacklet?

Tomcat
06.02.07, 09:55
eesmärk on ikka jah 11on11 tackle

someguy
15.02.07, 20:20
milline varustus teil on ja kust te seda hangite olen muidu huvitatud ameerika jalgpallist aga ei tea kust varustust saab (pallid,kiivrid,kaitsmed,jne)

Tomcat
16.02.07, 10:04
varustus on plaanis muretseda aprillis. See peaks toimuma läbi soome liiga ja nende varustaja, sest tervele meeskonnale korraga osta on odavam. Aga kui mängija soovib ise endale mingi konkreetse tootja konkreetset mudelit, siis võib loomulikult ka ise tellida kuskilt.... nt http://www.footballamerica.com/

someguy
16.02.07, 14:50
aga tallinnas kohapeal kuskil nurga poes ei müüda harrastajale :( ja muide http://www.footballamerica.com/ sealt ei saa tellida väljaspool põhja ameerikat

Tomcat
19.02.07, 15:51
http://www.twinsequipment.com/football/index.htm
http://www.barnettsports.com/
http://www.forelle.com/

nendest kohtadest peaks kindlasti saama ka Eestisse toimetada. Rootsi, Prantsuse ja Hollandi firmad vist.

RistoBolts
19.02.07, 19:48
Ma olen tegelikult üpris huvitatud kuigi mängin Euroopa jalgpalli ning käin ka jõusaalis, ei teagi kas selleks aega ja raha jätkuks. Olen Ameerika jalka suur fänn, jälgin NFL-i väga suure huviga.

Tomcat
20.02.07, 10:41
mis ma oskan öelda:) eks sa mõtle...

erx3
25.02.07, 23:01
kas liitumine klubiga on veel põhimõtteliselt võimalik liituda või mitte?

Tomcat
26.02.07, 11:53
jah, täpsustan siis veel üle, et hetkel käimas nö ettevalmistavad treeningud. Ehk saab natuke palli visata/püüda, mängu põhielemente harjutada jne. Päris treeningud algavad siis kui ilmad soojad ja muru roheline ja siis on vaja ära otsustada, kes soovivad ennast tõsiselt asjale pühendada.
nii et oled oodatud... saada mulle PM, et täpsemat infot saada.

Raimo
26.02.07, 23:28
kas neid ragbyt mängivaid punte on mitu, sest mu majafoorumis kutsuti miskist mängu vaatama, mis toimus 24. veebruaril hipodroomil.

Tomcat
27.02.07, 12:41
ragbi on siiski piisavalt teine mäng, et nende inimestega kokku ei puutu. Tean ka ainult niipalju, et hipodroomil nad treenivad ja mängivad, aga kelle vastu jms ei oska kommenteerida. Rohkem kui üks meeskond (täiskasvanute oma) ei tohiks ka neil olla, nii et küllap nad külaliste vastu sõpruskohtumisi mängivad

erx3
28.02.07, 12:37
Kahjuks ei ole võimalik PM saata. Huvi on suur hakkata mängima.

Tomcat
28.02.07, 13:48
ei kujuta ette miks see võimalik pole, aga OK, saada siis meil toomas.haidak@mail.ee

Meelis558
21.03.07, 12:37
Oleksin väga huvitatud trennist.

Tomcat
26.03.07, 16:58
saan teile jagada jälle natuke uut ja täpsemat infot. Kui siiamaani tegime nö ettevalmistavaid treeninguid, siis alates aprillist alustame "päris" trennidega väljas. Kõigest täpsemalt:

1) Soomlased alustavad sellel suvel III divisioniga. Selleks, et me saaksime järgmisel aastal II divisionis mängida (mis oli eesmärk juba sellel suvel), peame me sellel aastal III divisionist osa võtma. III divisionis hakatakse mängima viis viie vastu ja meeskonna maksimaalne suurus on 20 mängijat. 5-5 reeglid on loomulikult erinevad, kuid tegu on siiski täiskontakt mänguga. Aga sellest juba täpsemalt treeningute käigus

2) Aprillis tulevad siia kaks soomlast et läbi viia vähemalt üks treening. Nad võtavad kaasa ka kümmekond varustust, mida me saame paar nädalat kasutada, et mängijad saaksid aimu, mida tähendab täisvarustuses täiskontakt mängu mängida. Samuti annab see võimaluse proovida, millise suurusega varustust igaleühele tellida.

3) Soovitavav on, et ügaüks ostab endale isikliku varustuse. Pärast soomlaste varustuse proovimist paneme me tellimuse kokku ning tellime siis kõikidele soovijatele soome liiga kaudu varustuse. Varustuse orinteeruv hind on 5000 krooni (ilma saabasteta). Need, kes ostavad endale varustuse, ei pea selle aasta lõpuni trennides käimise eest maksma. Need kes varustust ei osta on ikkagi oodatud trennides osalema. Tennimaks on sellisel juhul 500 krooni kuus. See kas ka nemad saavad suve jooksul varustuse klubi poolt, sõltub sponsorite toetustest. Loomulikult on eesmärk, et kõikidel oleks varustus, kuid seda ei saa hetkel garanteerida.

4) Trennid hakkavad toimuma alates 02. aprillist Lastestaadionil (so. Rahandusministeeriumi taga, Suur-Ameerika ja Väike-Ameerika tänavata vahel). Esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kell 17.30. Vajadusel lisandub mai kuus trenn pühapäeval velotrekil, kell 16.00.
Treeningud kestavad kuni 2 tundi. Kui soomlased tulevad trenni läbi viima, siis see trenn (või trennid) võib toimuda muul ajal.

Kui teil on huvi, siis tulge lihtsalt trenni vaatama või küsige infot siit või saatke e-mail. Olete oodatud.

piirike
13.04.07, 19:31
Tere
Muretsesin eelmisel suvel (2006) suure vaevaga endale Tartusse korraliku ameerika jalgpalli palli, mis oli omajagu tellimist ja küsimist, sest aint tallinna kaubamaja sai aidata ja siis saadeti ka esimene kord vale pall. Tean sellest mängust hetkel veel vähe ja õpin korralikult alles visakama. Kui keegi Tartus veel viitsib ja tahab suvel palli visata või siis midagi siit edasi arendada, siis võib ju proovida!

Tomcat
16.04.07, 10:42
jep tartlased, võtke ennast kokku. Kui teil viis mängijat olemas, siis oleks Eesti esimene 5on5 touch football turniir Tallinna, Tartu ja USA saatkonna vahel reaalsus:)

Hanzalu
16.04.07, 23:12
Oleme ausad, kui keegi viitsiks asja käsile võtta ja promoma hakata, sis tuleks ka mängijaid...minul seda aega kahjuks küll pole

mrt
20.04.07, 11:55
Kas lastestatkal treeningud juba algasid, et on mida vaatama tulla?
Jõudu!

Tomcat
23.04.07, 12:25
jah, treeningud on alanud. Täpsem info mõni postitus tagasi. Ajad on hetkel esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kell 17.30.
Mai kuust muutub trenni algusaeg suure tõenäosusega hilisemaks, et võimaldada ka töötavatel inimestel trennis käia.
Lisaks on oodata kahte soome treenerit paari treeningut lähiajal läbi viima. Nende treeningute ajad täpsustan hiljem. Suure tõenäosusega on need nädalavahetusel.

Tomcat
25.04.07, 17:39
lisana siis eelmisele postile, et soomlaste juhendatud treeningut saab vaatama tulla ja loodetavasti ka mingil määral osaleda laupäeva hommikul kell 10.30-13.00. See trenn on siis täisvarustuses ja täiskontaktiga.

Tomcat
12.06.07, 11:26
uut infot treeningute kohta... kuna mängijad said äsja kätte oma varustuse, siis on huvilistel kindlasti rohkem põhjust tulla tutvuma, kuidas mäng käib.
Trenni ajad on jätkuvalt E, K, N kell 17.30-19.30 ja koht Lastestaadion, Suur-Ameerika 1

Tomcat
13.09.07, 11:49
Tormi esimene avalik etteaste on ülehomme laupäeval 15. sept Velotrekil. Tegemist soome III div 5vs5 turniiriga. Mängud hakkavad kell 10 hommikul ja kestavad päev läbi. täpsem info www.tallinntorm.ee avalehelt.

Siimphoto
16.09.07, 01:47
Käisin huvipärast kaemas ja tegin mõned pildid : http://www.pbase.com/siim/american_football

Hanzalu
16.09.07, 19:30
kuidas turniiril ka läks?

Tomcat
17.09.07, 11:16
Julgen öelda, et turniir läks väga hästi. Võitsime 4 mängust 2. Võidud tulid I div meeskonna Kuopio Steelersi üle (kuigi kui palju oli neil I div mehi ja kui palju noortemeeskonna oma, me ei tea).
Kaotused tulid ühe antud turniiriks kokku pandud I ja II div mängijatest koosneva meeskonna vastu. Arvestades vanuse, kogemuse ja suuruse vahet, siis mängisime ka nende vastu väga korralikult.
Kokkuvõttes andis turniir igatahes kõvasti kindlust asja edasi ajada.

Hanzalu
17.09.07, 17:38
loomulikult.. väga head tulemused ka minu arvates

Cropp
19.09.07, 21:10
Kui vanalt võid astuda ameerika jalgpalli kubi liikmeks?Ja kas selles hobil on ka enda kodulehekülg?

Tomcat
20.09.07, 09:37
www.tallinntorm.ee

Vanust peab olema 16. Loodame mingi hetk ka noortemeeskonnaga alustada, aga hetkel siis vähemalt 16.

PraS
20.09.07, 16:06
www.tallinntorm.ee

Vanust peab olema 16. Loodame mingi hetk ka noortemeeskonnaga alustada, aga hetkel siis vähemalt 16.

Huvitav koduleht. Õpetage mind klikkame lingile meeskond,treenerid vms :D

ek
20.09.07, 16:09
Huvitav koduleht. Õpetage mind klikkame lingile meeskond,treenerid vms :D

ei ole ju nii keeruline, tuleb lihtsalt piisavalt kiiresti kursor õigele kohale tõmmata

PraS
20.09.07, 16:10
ei ole ju nii keeruline, tuleb lihtsalt piisavalt kiiresti kursor õigele kohale tõmmata

ju olen ma siis lihtsalt liiga aeglane.

edit: sain hakkama

Tomcat
21.09.07, 10:06
tunnistan et klikkimine rippmenüü linkidele ei ole nii lihtne kui peaks:)

urmar
21.09.07, 22:50
tunnistan et klikkimine rippmenüü linkidele ei ole nii lihtne kui peaks:)

Ju ma olen siis osav, aga mul on küll lihtne seal klikkida. :D

viljar01
30.09.07, 00:34
tahaks nagu t6siselt asjaga tegeleda,olen 21a. kaalun 105kg kiire ja sportlik,kuid ei oska kellegi poole pöörduda. äkki aitate :D

viljar01
30.09.07, 00:36
tahaks ilgelt mängida,kuid ei oska kellegi poole pöörduda .kas keegi oskab aidata?

vincent
30.09.07, 00:42
Äkki aitaks selle teema varasema kolme lehekülje lugemine? Seal nii klubi koduleht kui ka asjaga tegeleva inimese meiliaadress ju ilusti kirjas.

marcello
30.09.07, 03:19
Äkki aitaks selle teema varasema kolme lehekülje lugemine? Seal nii klubi koduleht kui ka asjaga tegeleva inimese meiliaadress ju ilusti kirjas.

Krt,mul ainult kaks lehekülge ongi;)

Treeningute ajad:

E, K, N 18.00-19.30 Lastestaadion, Tallinn

http://www.tallinntorm.ee/

Tomcat
01.10.07, 14:28
ei olegi muud lisada, kui et tule aga lihtsalt kohale. Mida varem seda parem, sest kauaks sellel aastal välihooaega enam ei ole.

Tomcat
08.10.07, 12:28
Mul on hea meel öelda, et eelmisel laupäeval mängis Torm päris korraliku turniiri Soomes. Helsingis toimunud turniiril võideti kaks mängu ning saavutati teine koht. Turniiri võitis Helsingi Wolverines, kellel oli samuti kahe võidu juures vähem sisse lastud punkte

Mängud siis sellised:

Tallinna Torm - Ylojarvi Phantoms 41:12
Vantaa TAFT - Helsingi Wolverines 12:20
Ylojärvi Phantoms - Helsingi Wolverines 8:27
Vantaa TAFT - Tallinna Torm 28:33

Lisaks oli veel väike sõpruskohtumine/revanšimäng Pakila Robotsiga, kus meid natuke tambiti .... 38:6 :)

Kokkuvõttes igatahes hea turniir ja üldse hea algus esimese aasta kohta, sest seitsmest mängust võideti neli ning ka kolm kaotust on tulnud ühelt ja samalt meeskonnalt, kelle mängijad rohkem I või isegi meistriliiga tasemel (nt oli seekord neil QB endine All-American;))

Aga II division on järgmine aasta täiesti mängitav, nii et kes veel on kahevahel olnud, kas tasub selle alaga tegelama hakata või mitte, siis võib öelda, et kindlasti tasub.

hollu
16.10.07, 23:49
Kuidas teie treeningud hakkavad välja nägema, kui te enam väljas mängida ei saa?

Tomcat
17.10.07, 10:07
eks talvised treeningud ole samasugused off-season treeningud nagu teistel spordialadel, kus ilma tõttu pausi tehakse. Põhimõtteliselt võib täiesti individuaalselt trenni teha ja ennast kevadeks suuremaks, tugevamaks või kiiremaks ajada nagu vaja. Aga klubi poolt on plaan selline:

Üks kord nädalas (nädalavahetusel, kellaaega ei saa hetkel öelda) on kogu meeskonnaga trenn Tallinna spordihallis. Trenn on soovitavalt varustuses ning põhirõhk on blokkimisel ja blokkide murdmisel. Sinna juurde muud liikumisharjutused ja natuke teooriat. Seda trenni viin läbi mina

Nädala sees on meeskond jagatud põhimõtteliselt kolmeks vastavalt järgmistele eesmärkidele - kiirus, mass, ja jõud.

Kiiruse grupp treenib kaks korda nädalas sprinditreeneri käe all. Ma ei julge veel treeneri nime öelda, sest see ei ole 100% kindel. Treeningud on kas TSH-s või Audenteses.

Massi grupp teeb kas üksinda või gruppides kangitrenni vastavalt oma valitud jõusaalis. Juhendamine (st treeningkava ja toitumine) on minu poolt, kuid põhimõtetliselt peab ise hakkama saama. On võimalik ka et see grupp ei osale nädalavahetusel kogu meeskonnaga treeningul.

Jõu grupp treenib meeskonna kapteni juhendamisel 2 kuni 3 korda nädalas suure tõenäosusega kas TSH-s või Audenteses.

Maksumuse koha pealt on eesmärk hoida kuutasu 500 krooni piires.

Selline kava peaks minema käima 5. novembrist. Hetkel on väike puhkepaus. Kui soovid täpsemat infot, siis saada mulle oma meiliaadress ja ma anna sulle teada, kui toimub meeskonna kogunemine ja detailidest täpsemalt räägitakse.

Tomcat
02.01.08, 14:44
tere

kuna uus hooaeg ei ole mägede taga ning tõenäoliselt saab see raske olema, siis paneks piiramatus optimismis siia ülesse sellise "kuulutuse"

Otsime abitreenerit - ei hakka siin peenutsevalt nimetama offensive coordinatoriks või D-line coachiks... lihtsalt abitreenerit, kelle põhiülesandeks on treeningute läbiviimisel aitamine. See tähendab, et väga sügavaid teadmisi ameerika jalgpallist me ei eelda. Ütleme nii et kui suudad vahet teha trap blockil ja hook blockil ja tead mis on toss sweep, siis võib vabalt rääkida. Elementaarsed teadmised sporditeooriast peaksid aga kindlasti olema.

Muidugi kui teadmisi päris palju ja võibolla isegi olemas varasem treenerikogemus, siis võib pakkuda ka suuremat vastutus ja rohkem väljakutseid. Kõik sõltub inimesest ja soovist meeskonna töös osaleda. Ka juhul kui ameerika jalgpallist eriti midagi ei tea veel, aga muidu on spordikorralduses head kogemused ning mäng tundub huvitav ja tahaks proovida, siis võib rääkida.

Ajaliselt tuleks arvestada selliste kulutustega
- alustame välitreeningutega alates aprillist
- teeme nädalas kolm trenni orienteeruvalt kell 19-21
- mängime 8 mängu Soome II divisionis alates juunist.
- lõpetame hooaja oktoobris

Tomcat
16.04.08, 15:50
kuna uus hooaeg on alanud, siis upiks üle pika aja teemat, sest võibolla on talve jooksul foorumisse tekkinud uusi inimesi keda asi huvitab.

Igatahes, Tallinna Tormi teine hooaeg on alanud ja kuigi pink on juba päris normaalse pikkusega, siis uusi mängijaid otsime sellegipoolest. Treeningud on hetkel E, K ja N kell 17.30 Lastestaadionil (Suur-ameerika 1) ja pühapäeval Pirital kell 16.30. Kontakti saab siit PM saates, meililt toomas.haidak@mail.ee või tel 55649338. Vaata ka www.tallinntorm.ee. (Trennide ajad muutuvad mais)

Astu julgelt treeningutelt läbi, saad oma silmaga näha, mis toimub ja täpsemalt küsida.

Tomcat
23.09.08, 11:06
Pühapäeval 28. septebril kell 12.00 Kalevi keskstaadionil sõpruskohtumine:

TALLINNA TORM VS SALO SCORPIONS

Üle 10 aasta on võimalik siis Eestimaal jälle näha ameerika jalgpalli. Eelmine aasta mängisime küll 5vs5, aga seekord siis päris värk. Lisaks soome juuniorite sõpruskohtumine 5vs5.

Mäng toimub iga ilmaga ja piletit ei ole.

urmar
24.09.08, 01:49
Pühapäeval 28. septebril kell 12.00 Kalevi keskstaadionil sõpruskohtumine:

TALLINNA TORM VS SALO SCORPIONS

Üle 10 aasta on võimalik siis Eestimaal jälle näha ameerika jalgpalli. Eelmine aasta mängisime küll 5vs5, aga seekord siis päris värk. Lisaks soome juuniorite sõpruskohtumine 5vs5.

Mäng toimub iga ilmaga ja piletit ei ole.

Kujutan ette, mis murust järgi jääb, kui peaks vihmane ilm olema ja seda vihma isegi lubatakse.

Even
25.09.08, 20:05
Tulen kindlasti vaatama, klassivend mängib isegi seal, Rauno Viro.

Alvar550
25.09.08, 23:30
peab ka enda keha kohale vedama:D

Montag
28.09.08, 23:12
Meeldiv mäng oli, 33:0 Tallinna Tormile : )

Rein
29.09.08, 00:16
Miks peab üks üritus nii pikaks venitatud olema?
Ei mina sellest alast midagi arva.

2mSööt3mMööda
29.09.08, 02:35
Ei mina sellest alast midagi arva.
Vaatasin just Pealtnägija lõiku Mihkel Roosist ja tõesti on raske sellest alast midagi normaalset arvata kui mingi suur elukas hakkab alaga tegelema 17 aastaselt ja jõuab asjas täiesti tippu.
Kiiruga mõeldes ei löögi nagu ette, et mis muus alas võiks nii hiliselt treenima hakkamisega sellist edu saavutada.

smörgåsbord
29.09.08, 02:52
Kiiruga mõeldes ei löögi nagu ette, et mis muus alas võiks nii hiliselt treenima hakkamisega sellist edu saavutada.Damon Hill (http://en.wikipedia.org/wiki/Damon_Hill) turgatas pähe, näiteks. motosport on küll pisut teine teema vist.

kopipaste wikipedia'st:
It should also be noted that in professional sports, an athlete's career usually ends in the mid-to-late 30s, so a player who breaks through in his late 20s/early 30s would be considered a late bloomer in this context. One such example is Kurt Warner, who entered the NFL at age 28, and went on to become a two-time MVP and Super Bowl champion. Baseball pitcher Randy Johnson, who made his Major League debut at 25, but didn't reach superstar status until he was 30, might also be considered a late bloomer, as might defender Marco Materazzi of Inter Milan, who started playing soccer professionally at 26. former NBA star, Hakeem Olajuwon did not touch a basketball until he was 15, and his athleticism in his sport soccer and fundamentals from the game handball helped him advanced as one of the greatest bigmen to play in NBA.

2mSööt3mMööda
29.09.08, 03:00
Damon Hill (http://en.wikipedia.org/wiki/Damon_Hill) turgatas pähe, näiteks. motosport on küll pisut teine teema vist.

kopipaste wikipedia'st:
It should also be noted that in professional sports, an athlete's career usually ends in the mid-to-late 30s, so a player who breaks through in his late 20s/early 30s would be considered a late bloomer in this context. One such example is Kurt Warner, who entered the NFL at age 28, and went on to become a two-time MVP and Super Bowl champion. Baseball pitcher Randy Johnson, who made his Major League debut at 25, but didn't reach superstar status until he was 30, might also be considered a late bloomer, as might defender Marco Materazzi of Inter Milan, who started playing soccer professionally at 26. former NBA star, Hakeem Olajuwon did not touch a basketball until he was 15, and his athleticism in his sport soccer and fundamentals from the game handball helped him advanced as one of the greatest bigmen to play in NBA.

Thx, huvitav teada selliseid asju.

Endale meenus nüüd ka Sebastien Loeb, kes minu teada samuti alustav ralliga päris hilja. Enne seda tegeles ta võimlemise vms asjaga.

Tomcat
29.09.08, 10:46
Kujutan ette, mis murust järgi jääb, kui peaks vihmane ilm olema ja seda vihma isegi lubatakse.

Võib siis rahustada, et läks õnneks, ilm oli ilus ja muru kenasti korras.

Kahe mängu kobineerimine ei tulnud tõesti eriti hästi välja, kuid põhjuseid miks nii oli, ei hakka pikalt seletama. Igatahes seda viga ei korda.

Tomcat
12.03.09, 17:12
Tallinna Torm hakkab vaikselt valmistuma oma kolmandaks hooajaks. See tõotab tulla esimene "tõsine" hooaeg selles mõttes, et mänge on loota rohkem kui üks:) Kui kõik hästi läheb, siis koguni 5. Kaks võõrsil ja kolm kodus. Aga mitte sellest ei tahtnud ma hetkel tegelikult rääkida.

Nagu ikka ootame meeskonda uusi mängijaid. Selleks et klubi ja ameerika jalgpalli üldse natuke tutvustada, korraldame järgmise nädala neljapäeval 19. märtsil kell 20.00 Tallinna spordihallis avatud treeningu (mitte et trennid muidu ei oleks avatud:)), kus räägime lähemalt, mida see mäng endast kujutab, tutvustame mängu reegleid ja varustust (eriti oluline nendele kes soovivad varustust tellida, sest siis saab kohe selga proovida ja paraja suuruse/tüübi välja valida)

Sissepääs halli on 30.- (sulas) Soovitav oleks riietuda sportlikult.

Kaspy
01.07.09, 21:54
http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=335928

Päris "kena" käitumine venelaste poolt,mõni poiss sai vist ikka päris tõsiselt viga.
Lisaks kõigele olid sihvkad veel enda üle uhked ka.

cannuman
02.07.09, 00:01
palju Eestlaste pundis ka eestlasi oli?

marcello
02.07.09, 12:47
palju Eestlaste pundis ka eestlasi oli?

Nii krdi raske on ju ise järgi vaadata?

http://www.tallinntorm.ee

Tomcat
18.02.10, 12:50
Kuna sellel aastal on sisuliselt kindel meie osalemine Soome II liigas, siis peame me välja panema ka omalt poolt kohtunikud. Antud tasemel ei ole nõudmised kohtunikule eriti kõrged, nii et kõik kellel on huvi ja natuke viitsimist õppida võivad selleks saada. Selleks tuleb teil käia ära korra Soomes, 10 märtsil, kus toimub koolitus ning eksam. Selle edukal läbimisel saate litsentsi millega võitegi Soome II liiga põhihooaja kohtumisi vilistada. Soomes käimise ja litsentsi omandamisega seotud kulud kanname meie. Seega ootame kõiki, kes kohtuniku ameti vastu huvi tunnevad endast märku andma. Kirjutage otse meiliaadressile info@tallinntorm.eu ning korraldame asja ära! Vilistada tuleb kolmel kodumängul mis toimuvad juunis ja juulis.

muutnud on ka veebiaadress www.tallinntorm.eu

Feljonks
27.02.10, 03:33
Käisin ise neljapäeval Tartus selle spordialaga tutvust tegemas ning mulle täitsa meeldis. Trenni tehakse päris asjalikult ning füüsise kallal tehakse päris kõvasti tööd. Ise kavatsen kindlasti tagasi minna ning soovitan ka teistel antud spordialaga tutvust teha :)

Tomcat
27.02.10, 19:16
Käisin ise neljapäeval Tartus selle spordialaga tutvust tegemas ning mulle täitsa meeldis. Trenni tehakse päris asjalikult ning füüsise kallal tehakse päris kõvasti tööd. Ise kavatsen kindlasti tagasi minna ning soovitan ka teistel antud spordialaga tutvust teha :)

Tartu osas lisan veel niipalju, et sellel aastal mängivad tartlased meie rivistuses Soome II divisjonis ja põhimõtteliselt on veel võimalik ka praegu ühineda, et suvel platsile saada. Huvi korral ja täpsema info saamiseks Tartu trennide osas helistage numbril 58228078 (Arvi)