PDA

View Full Version : Mm 2010

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6

mcnamara
06.12.06, 23:47
Täna on õige päev avada uue MM-finaalturniiri teema. FIFA nimelt otsustas, et turniir toimub Lõuna-Aafrika Vabariigis 11. juunist 11. juulini 2010. Ühtlasi otsustati jätta endiseks MM-ile pääsemise kord. Selle erandiga, et seoses Aafrika korraldajaga saab Must Manner nüüd 5+1 kohta. Euroopale jääb 13.
Lähemalt. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/6214902.stm)

cannuman
08.12.06, 23:23
Mustal mandril on neegritele sobivam kliima ka ja äkki õnnestub neil asi paremini. Loodan muidugi, et Blatter jälle bizdiitama ei hakka ja neile kohe kohti juurde orgunnima.

Mõnuagent 007
08.12.06, 23:38
Mina arvan, et INglismaa võidab. Heijahooooo!!!!

cannuman
09.12.06, 00:41
Mina arvan, et INglismaa võidab. Heijahooooo!!!!

jah Hispaaniaga mängivad finaalis eks?

Mõnuagent 007
09.12.06, 07:22
mis hispaania. hispaania on jama. aga inglismaal on Lampard ja see teine tugeva löögiga vend, Vüidavad nagu kõik viimased turniirid, sest inglased on maailma kõige heamad

cannuman
09.12.06, 12:55
See teine tugeva löögiga vend on Gerrard eks, kes koondise eest pole vist mitte ühtegi korralikku mängu teinud. Ja hispaania on täpselt sama kõva favoriit kui Inglismaa...kahjuks või õnneks nende võitu hakatakse järjest vähem ennustama kui inglismaa oma...ju on keegi aru saanud, et kui juba aastakümneid veerandfinaalist kaugemale ei saa, siis vast pole favoriidid nr 1. Inglismannidel läheb sellega veel aega...

fitti
09.12.06, 12:59
Aeg vist otsida aegade hämarusest välja teema 'kas täis peaga tasub foorumisse postitada'.

marcello
30.04.07, 21:45
http://www.delfi.ee/news/sport/_jalgpall/article.php?id=15721854

huvitav,et fifa MM 2010 lehelt küll midagi sellist lugeda ei saanud.

lorenzo
17.11.07, 17:48
keegi teab millas need Euroopa alagruppide loosimised toimuvad? ausalt öeldes ise loodaks et Eesti saaks Portugaliga ühte alagruppi, siis saaks kõiki Eesti mänge ka siit telekast vaadata. portugaallastel nimelt kombeks näidata kõigi oma alagrupi meeskondade mänge:)

jaamu
17.11.07, 17:56
keegi teab millas need Euroopa alagruppide loosimised toimuvad? ausalt öeldes ise loodaks et Eesti saaks Portugaliga ühte alagruppi, siis saaks kõiki Eesti mänge ka siit telekast vaadata. portugaallastel nimelt kombeks näidata kõigi oma alagrupi meeskondade mänge:)

25. november

lorenzo
18.11.07, 23:47
praegu siin vaatan Uruguai-Tshiili mängu ja noh kaitsetöö on mõlemal meeskonnal allpool igasugust arvestust. päris pull on üle pika aja näha oma silmaga väljakul Marcelo Salast. mees lõi ka just pendla sisse.

sziczinche
19.11.07, 02:12
See teine tugeva löögiga vend on Gerrard eks, kes koondise eest pole vist mitte ühtegi korralikku mängu teinud. Ja hispaania on täpselt sama kõva favoriit kui Inglismaa...kahjuks või õnneks nende võitu hakatakse järjest vähem ennustama kui inglismaa oma...ju on keegi aru saanud, et kui juba aastakümneid veerandfinaalist kaugemale ei saa, siis vast pole favoriidid nr 1. Inglismannidel läheb sellega veel aega...

Just sellepärast ongi suurem motivatsioon saada veerandfinaalist kaugemale.
Hispaania laseb küll finaalini välja. ;)

cannuman
19.11.07, 12:13
Just sellepärast ongi suurem motivatsioon saada veerandfinaalist kaugemale.
Hispaania laseb küll finaalini välja. ;)

mhmh, Finaalis Inglismaa - Hispaania ;):P:P;):P:P

Maekas
19.11.07, 15:40
mhmh, Finaalis Inglismaa - Hispaania ;):P:P;):P:P

Iseenesest oleks ju huvitav finaal. Aga äärmiselt vähetõenäoline.

cannuman
19.11.07, 15:42
Iseenesest oleks ju huvitav finaal. Aga äärmiselt vähetõenäoline.

jah eriti teise poolaja alguse oleks põnev

Maekas
19.11.07, 15:45
jah eriti teise poolaja alguse oleks põnev

Ma pean silmas, et vastasseis oleks huvitav. Ei maksa üleliia ironiseerida.

cannuman
19.11.07, 15:50
Vastasseis oleks muidugi huvitav, tehku sõprusmäng.

Maekas
19.11.07, 15:52
Ma arvasin, et sa oled targem... a noh, egas midagi. Hüva päeva edasi! :)

cannuman
19.11.07, 15:56
kuule mees ära aja paska, mismoodi sa minu tarkuse leveli kindlaks tegid?

Maekas
19.11.07, 16:24
Minu esialgne mõte oli - kontekstis MM 2010, kui finaalis kohtuksid Hispaania ja Inglismaa (täiesti oletuslik, sellise kohtumise võimalikkus jäägu hetkel kõrvale), siis oleks tegemist küllaltki huvitava vastasseisuga. Sina aga hakkad jaurama teisest poolajast ning sõprusmängust.

Igatahes, ära võta seda minu eelmist väidet pahatahtlikuna, ma ei öelnud, et sa loll oled :). Lihtsalt vaata konteksti teinekord.

cannuman
19.11.07, 16:28
Ok aitab jurast:)

Kui uskuda eespool postitanud ManU toetajat, siis peaks 25nov euroopa valikgruppide loos toimuma. Kas kusagil on juba teatatud meeskondade asetused? Ise loodan, et jälle Holland ja Tsehhi kokku ei lähe nad pidevalt ühes grupis olnud viimasel ajal.

fitti
19.11.07, 16:41
Selle asemel, et üle foorumi igas teemas paska ajada, võiksid vahepeal lugeda, mis asjalikud inimesed kirjutavad. Sellest, mis loogika järgi meeskonnad asetuvad, on vähemalt kolm-neli korda juttu olnud.

mcnamara
19.11.07, 16:43
Selle asemel, et üle foorumi igas teemas paska ajada, võiksid vahepeal lugeda, mis asjalikud inimesed kirjutavad. Sellest, mis loogika järgi meeskonnad asetuvad, on vähemalt kolm-neli korda juttu olnud.

FIFA leht: Ranking to be confirmed.
Pisut kannatust, kolmapäevased mängud tuleb ära oodata.

cannuman
19.11.07, 16:47
fitti äkki annad lingi kust ma seda lugeda saan? Tean, et eelnevate turniiride ja valikmängude põhjal, aga täpseid nüantse ei tea...

mcnamara
19.11.07, 16:53
Ammu juba annaks asjast rääkida siin teemas. Mitmel pool maailma peal on valikmängud käima läinud. Lõuna-Ameerikas on näiteks Argentiinal ainsana 3 võitu 3-st mängust (Brasiilia on juba kaks korda viigiga leppima pidanud), Aasias ja Aafrikas käis tihe rebimine eelkvalifikatsioonis (edukate hulka kuuluvad näiteks turkmeenid ja Madagaskar) ning Okeaanias on veel vaid neli tiimi konkurentsis. Fidzhi ja Uus Kaledoonia tegid laupäeval võitlusliku 3:3 viigi, Uus-Meremaa alistas õige napilt Vanuatu.

fitti
19.11.07, 17:01
fitti äkki annad lingi kust ma seda lugeda saan? Tean, et eelnevate turniiride ja valikmängude põhjal, aga täpseid nüantse ei tea...

iga koolijüts teab, et in wiki veritas.

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIFA_World_Cup_qualification_(UEFA)
http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Rankings

mcnamara
19.11.07, 20:58
Ekuadori treener (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/internationals/7101940.stm) otsustas juba kolme kaotuse järel erru minna. Hailaitide (http://www.youtube.com/watch?v=GP_kDHSA6b4) põhjal polnud Paraguai vastu Saksamaale aidanud kaitset ollagi.

sziczinche
25.11.07, 19:25
Väga hea grupi saime, kõik võimalik ;)
Jaa lõpuks saame siis Hispaaniaga ka mängida. big day:love:

cannuman
25.11.07, 21:35
Inglastele loos jälle ei halastanud

Mõnuagent 007
25.11.07, 22:50
Kusjuures nii palju alagruppe tagas selle, et soosikud jagati piisavalt laiali ning EM-valikturniiri sarnaseid põnevusgruppe polegi. Vahest Saksamaal vedas tugevamatest kõige vähem ja horvaatlastel võib ka natuke mõru meel olla, sest peaks nad nüüd inglastele kaotama, sis Albiono meedia kiljub paar kuud Ultimate revenge'st.

JanK
26.11.07, 10:59
Inglased saavad aru, et nüüd peab ikka korralikult mängima mitte hoidma t*radest kinni ja laulma.

mcnamara
26.11.07, 11:22
Heitkem siis väike pilk. Alustame Euroopast.

1. grupp on päris ebameeldiv. Paistab, et Taani või Rootsi ei pääse isegi mitte play-offi. Samas ei pruugi Portugali kõrgaeg jätkuda - märke raskustest oli juba selles valiksarjas.
2. grupis on nagu esimeseski kolm reaalset pretendenti. Iisrael võib siit isegi vähemalt teisena läbi pääseda ja ehk suurturniirile jõuda.
3. grupp ei tõota midagi head põhja-iirlastele. Neli tugevat Ida-euroopa meeskonda (no Sloveenia tegelikult sinna regiooni muidugi ei kuulu) ning kaks korda tublide divarimeestega mägesid ei liiguta. Jääb tshehhide ja poolakate vahele lõpuks ilmselt. Slovakkia uus põlvkond võib endast märku anda.
4. grupp on lahjavõitu. Sakslasi ei ohusta siin keegi. Ülejäänud võivad omavahel palju risti mängida - isegi Liechtenstein on pisikestest selgelt kõige tublim tiim. Walesi noorukitel on pisike teise koha lootus olemas.
5. grupis on selgelt kaks tugevat ja ülejäänud. Belgia kiiret tagasitulekut jalgpallikaardile pole näha. Eestil on ehk võimalus kümmekond punkti teenida - kui väga hästi peaks minema.
6. grupis saab inglastel taas küllalt raske olema. Siiski: hoolimata pikkadest reisidest pakun, et seekordne seltskond kaugel idas pole nii verejanuline kui eelmine. Edasipääsu eest jäävad Horvaatiaga madistama ja play-offist välja jääda ei tohiks.
7. grupis astuvad Rumeenia ja Serbia prantslastele taas kannule, aga võtavad risti mängides endalt võimalused üle teise koha saavutada. Ülejäänud kolmikul ei paista edasipääsulootusi.
8. grupiga võivad itaallased väga rahule jääda. Iirlaste puhul ootan huviga uue peatreeneri nime - kui tegemist taas kollanokaga, pole väga lootust. Aga muidu võib teine koht reaalne olla.
9. grupp on viieliikmeline ja potensiaalselt väga võrdne. Küllap Holland lõpuks kõige rohkem punkte võtab, aga teist kohta küll kellelegi pakkuda ei julge. Shotlased ja norrakad vaevalt kuigi õnnelikud on.

Üldiselt põnevad grupid on. Kõigis on vähemalt mingil määral intriigi. Itaalia ja Saksamaa võivad end väga kindlalt tunda, teised mitte nii eriti.

Mujalt ka veidi.
Aafrika intriigidest on vara rääkida. Loositud 12 neljaliikmelist gruppi ei tohiks soosikutele suuri probleeme tekitada. Huvitavaks läheb siis kui järgi on vaid 20 pretendenti.

Aasias on parajalt intriigi grupis 1. Austraalia, Hiina ja Iraak on päris põnev seltskond. Üks neist edasi ei pääse. Omamoodi põnev on muidugi ka kahe Korea kokkusattumine. Grupp 5 paistab samuti silma: Iraan, Kuveit ja AÜE tõotab samuti vihast heitlust.

Põhja-Ameerika muutub põnevaks edaspidi. Esialgu soosikud vaevalt koperdavad.

Okeaanias on juba praegu üpris selge, et Uus-Meremaa saab need õnnetud 0,5 teoreetilist kohta.

Lõuna-Ameerikas on valiksari kenasti pihta hakanud ja Paraguai esikoht Argentiina ning Brasiilia ees on päris tore alustuseks. Aga kõik on ees.

lorenzo
26.11.07, 14:24
Samas ei pruugi Portugali kõrgaeg jätkuda - märke raskustest oli juba selles valiksarjas.

täitsa nõus. eriti veel kui mõelda, et Scolari peaks kõigi eelduste kohaselt oma ameti järgmisel suvel maha panema. kui mees aga ikkagi vastu oma lubadust jätkab, siis võib veel asja saada. kõik sõltub kes peaks eeldatavasti uueks peatreeneriks hakkama. usun, et nüüd võetakse portugaallane ja kõik märgid näitavad et peakandidaat on Mourinho. mehel on siin ju mitmeid häid võimalusi olnud hakata juhtima mõnd perspektiivikat klubi, kuid siiani on mees suutnud "ei" öelda. kui aga peaks keegi lahjema kaliibriga mees etteotsa pandama, siis võib küll asi kahtlane olla ja kõrgaeg läbi olla.

Kebab
26.11.07, 16:16
Appikene mcnamara! Üüratult põnev lugemine oli. Tänud!

cannuman
27.11.07, 14:50
1. alagrupp: Portugal, Rootsi, Taani, Ungari, Albaania, Malta.

Väga põnev grupp. Ei oska öelda kes kolemst esimesest välja võib jääda. Kõigil on võimalused...

2. alagrupp: Kreeka, Iisrael, Šveits, Moldova, Läti, Luksemburg.

Sarnane eelmisega

3. alagrupp: Tšehhi, Poola, Põhja-Iirimaa, Slovakkia, Sloveenia, San Marino.

Usun, et Tsehhi ja Poola võtavad ikkagi oma

4. alagrupp: Saksamaa, Venemaa, Soome, Wales, Aserbaidžaan, Liechtenstein.

Saksamaa edasi...Soomel võimalus? Venelastele ka hea loos

5. alagrupp: Hispaania, Türgi, Belgia, Bosnia-Hertsegoviina, Armeenia, Eesti.

Hispaania ja Türgi edasi

6. alagrupp: Horvaatia, Inglismaa, Ukraina, Valgevene, Kasahstan, Andorra.

Väga põnev kolm esimest teevad asjad selgeks, Horvaatia ei tohiks eemale jääda aga võimatu pole.

7. alagrupp: Prantsusmaa, Rumeenia, Serbia, Leedu, Austria, Fääri saared.

Praegu ütleks, et Serbia ei saa kahe hulka, aga sisu neis on ja miks mitte

8. alagrupp: Itaalia, Bulgaaria, Iirimaa, Küpros, Georgia, Montenegro.

Itaalia + Bulgaaria/Iirimaa

9. alagrupp: Holland, Šotimaa, Norra, Makedoonia, Island.

Holland ja Norra pakuks. Shoti oli hea sel valikturniiril, aga õnne oli neil ka ikkaperseauguni

ChelseaFC
27.11.07, 20:29
täitsa nõus. eriti veel kui mõelda, et Scolari peaks kõigi eelduste kohaselt oma ameti järgmisel suvel maha panema. kui mees aga ikkagi vastu oma lubadust jätkab, siis võib veel asja saada. kõik sõltub kes peaks eeldatavasti uueks peatreeneriks hakkama. usun, et nüüd võetakse portugaallane ja kõik märgid näitavad et peakandidaat on Mourinho. mehel on siin ju mitmeid häid võimalusi olnud hakata juhtima mõnd perspektiivikat klubi, kuid siiani on mees suutnud "ei" öelda. kui aga peaks keegi lahjema kaliibriga mees etteotsa pandama, siis võib küll asi kahtlane olla ja kõrgaeg läbi olla.

Mourinho on öelnud ka, et ei taha Portugali naasta veel..... On räägitud sellest, et koondis pole Mourinho teema, kuna väidetavalt Mourinho treenerioskuste tugevaimaks küljeks loetakse mängijatega vahetut ja tihedat suhtlemist. Koondis, mis tuleb 6-7 korda aastas max. nädalaks kokku, ei ole siis väidetavalt väljakutse temale. Kuid kõik võib juhtuda ning miks mitte end proovile panna. Edu igatahes talle!

carlo2
09.12.07, 16:54
Inglismaa ja Kasashstan ühes alagrupis....
Borat on kindlasti kohal :D

mcnamara
16.06.08, 13:15
Keset EM-i jääb ehk paljudele märkamata, et Suur Hiina on juba Lõuna-Aafrika MM-ilt audis. (http://www.guardian.co.uk/football/2008/jun/15/worldcup2010?gusrc=rss&feed=football)
Tähelepanuväärne lugu, arvasin ka ise, et hiinlased on teel jalgpalli suurriigiks. Aga võta näpust. Veel mitte.

midfielder
16.06.08, 14:28
Lõuna-Ameerika valiktsoonis esinesid kaks soosikut üsna virilalt-brassid kaotasid terve teise poolaja enmuses mängides Paraguay-le 0:2 ning argid ei suutnud kodus enamat 1:1 viigist Ecuadori vastu, kusjuures Albiceleste viigistas alles 4 üleaja minutil.

Tabel viie vooru järel on http://www.fifa.com/worldcup/preliminaries/southamerica/standings/index.html

mcnamara
19.06.08, 13:54
Brasiilia ja Argentiina mängisid nolla sekä nolla ja mõlemad oskasid suurema arvu väravavõimalusi luhta lasta. Nii juhib 6 vooru järel endiselt Paraguai - kuigi nad said Boliivialt kaela. Boliivia võitis 4:2 ja neljanda värava toonud karistuslöök anti kõige naljakama "käe" järel, mida mina kunagi näinud.
Viigimeister Kolumbia tegi seda jälle ja püsib kaotuseta. Võitu pole jällegi Peruul.

EM2008
01.07.08, 21:15
kus kohas hispaania - Eesti mäng toimub
Madriidis või Barcelonas

kyps
02.07.08, 09:48
Loomulikult Santiago de Compostelas

EM2008
02.07.08, 12:01
Loomulikult Sandiago de Compostelas

see on madriidis we

Hellik
02.07.08, 12:16
nobody expects the Spanish inquisition

Tundmatu
03.07.08, 12:18
Ma arvan, et ei toimu ei Madridis ega ka Barcelonas vaid mujal.
Nii palju kui eelmist tsüklit vaadata, kus Hispaania mängis ja kellega võiks eeldada mängu mujal.

Eelmises tsüklis Hispaania kodumängud

02/09/2006 vs Liechtenstein - Estadio Nuevo Vivero, Badajoz
24/03/2006 vs Taani - Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
28/03/2007 vs Island - ONO Estadi, Palma de Mallorca
12/09/2007 vs Läti - Estadio Carlos Tartiere, Oviedo
17/11/2007 vs Rootsi - Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
21/11/2007 vs Põhja-Iiri - Estadio Gran Canaria, Las Palmas

Hellik
03.07.08, 12:52
Nii palju kui eelmist tsüklit vaadata, kus Hispaania mängis ja kellega võiks eeldada mängu mujal.

Las Palmase või Mallorca vastu poleks küll midagi :)

Hispaania-Eesti siis 09.09.2009 ehk oleks igati mõnus suvepikendus. Suurem on muidugi tõenäosus, et mäng toimub ikka mandril mõnes väiksemas linnas.

Mõnuagent 007
03.07.08, 13:12

Eelmises tsüklis Hispaania kodumängud

02/09/2006 vs Liechtenstein - Estadio Nuevo Vivero, Badajoz
24/03/2006 vs Taani - Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
28/03/2007 vs Island - ONO Estadi, Palma de Mallorca
12/09/2007 vs Läti - Estadio Carlos Tartiere, Oviedo
17/11/2007 vs Rootsi - Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
21/11/2007 vs Põhja-Iiri - Estadio Gran Canaria, Las Palmas

ühesõnaga mingid mõttetud meeskonnad veetakse provintsi.

Tundmatu
03.07.08, 13:46
ühesõnaga mingid mõttetud meeskonnad veetakse provintsi.

Nii on silma jäänud tõesti, muuseas ka Prantsusmaa ja Itaalia mängukohti vaadates peegeldus sama asi.

marconius
03.07.08, 16:41
Nii on silma jäänud tõesti, muuseas ka Prantsusmaa ja Itaalia mängukohti vaadates peegeldus sama asi.

Wikipedia lehel MM 2010 võib lugeda,et nt.Hispaania kodumäng Bosniaga toimub:Estadio Nueva Condomina, Murcia.
Eesti esimesed välismängud,aga Stade Maurice Dufrasne, Liège Belgiaga ja Bilino Polje, Zenica Bosniaga,niiet Bosniaga polegi Sarajevos.
Veel võib sealt lugeda,et Türgi kõik kodumängud Atatürk Olimpiyat Stadyumu, Istanbulis ja Armeenia omad Hanrapetakan Stadium, Yerevanis.
Või on see kõik ennatlik info?

vandersell
03.07.08, 16:52
Või on see kõik ennatlik info?
Alaliitudel on õigus venitada staadioni teatamisega kuni kaks kuud enne mängu.

kennu789
09.07.08, 15:24
mis hispaania. hispaania on jama. aga inglismaal on Lampard ja see teine tugeva löögiga vend, Vüidavad nagu kõik viimased turniirid, sest inglased on maailma kõige heamad

Noh kui nii võtta siis hispaanlased jooksevad lihtsalt inlgastest üle;)

Aramis
09.07.08, 20:19
No ma arvan, et nad orgunnivad eestlased mängima kuhugi andaluusiasse, kus on septembris veel jube palav. Selge on see, et nad meid kardavad - nii, et Sevilla või Malaga on tõenäolised.

jyriöö
10.07.08, 11:52
Plaanis on kerged muudatused piletimüügis (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/internationals/7498630.stm). Põhilise asjana siis osalevate koondiste fännidele minevate piletite osakaalu tõstmine grupifaasis. Kuigi see tõus on nii marginaalne, et vaevalt suurt mõju avaldab mänge jälgiva kontingendi osas. Liiga palju läheb endiselt sponsoritele jms vip tegelastele.

Lambiahv
30.07.08, 22:30
Noh kui nii võtta siis hispaanlased jooksevad lihtsalt inlgastest üle;)

Ja mitte ainult hispaanlased ...

lorenzo
07.09.08, 19:12
No ma arvan, et nad orgunnivad eestlased mängima kuhugi andaluusiasse, kus on septembris veel jube palav. Selge on see, et nad meid kardavad - nii, et Sevilla või Malaga on tõenäolised.

ma oleks täitsa rahul kui mäng toimuks mul autosõidu kaugusel ehk siis kusagil Andaluusias, Huelvas või Sevillas näiteks:)

aga pange tähele- leedukate treener on seesama portugaallane Jose Couceiro, kes ka Kaunase loots! nii et leedukatele see mees sobib.

JanK
07.09.08, 19:29
Lorenzo, millal sa Hispaaniasse kolisid?

lorenzo
07.09.08, 20:00
Lorenzo, millal sa Hispaaniasse kolisid?

ma pole Hispaaniasse kolinud kunagi. ma olen Portugalis, mitte Hispaanias

JanK
07.09.08, 20:05
Kurat, ma panin siis natuke valesti oma arvutustega. :=)

Tofoa
07.09.08, 22:33

unustasid, et Portugal on Hispaania naaber?

Kasper
07.09.08, 23:38
Käi rohkem geograafia tunnis. Siis ei pane!:)

JanK
08.09.08, 08:54
Ei, lihtsalt mõtlesin, et Algarve on Sevillast kaugemal kui autosõidu kaugusel.

Kasper
08.09.08, 17:40
Ei, lihtsalt mõtlesin, et Algarve on Sevillast kaugemal kui autosõidu kaugusel.
Kui pikk on sinu jaoks autosõit?

Mõnuagent 007
08.09.08, 19:04
Kui pikk on sinu jaoks autosõit?

Seni kuni pepp surisema hakkab, logish!

Kasper
08.09.08, 20:44
Seni kuni pepp surisema hakkab, logish!
No ma küsisingi JanK'i käest, et mis distants tema jaoks autosõitu veel tähistab. Ega kõigil on ju erinevad tagumendid.:rolleyes:

lorenzo
09.09.08, 02:38
vähe veel offtopicut- isiklikult pean autosõidu kauguseks kaugust, mille annab poole päevaga läbida ehk siis max. ligikaudu kuni 400-500 km

Jasper
09.09.08, 08:37
Olen ma midagi maha maganud või ülejäänud mänge(peale Belgia-Eesti) polegi mainitud? Leedukad said võõrsil suurepärase võidu Rumeenia üle. Väravad (http://www.101greatgoals.com/videodisplay/1541267/) tulid ikka ulme löökidest.

zaz
09.09.08, 12:44
Leedukad said võõrsil suurepärase võidu Rumeenia üle. Väravad (http://www.101greatgoals.com/videodisplay/1543572/) tulid ikka ulme löökidest.

mis see Robinho siia puutub nüüd?

Jasper
09.09.08, 13:24
mis see Robinho siia puutub nüüd?

Robinho lõi MM-valikturniiril ju värava ... (parandasin lingi ära:) )

Mask
09.09.08, 16:47
Tšiili ja Brasiilia mängu nägin.
Kohati täitsa nauditav oli taas Brasiilia ilusat trikitamist näha. Vahepealsetes mängudes kippusid liialt kangutama.

budu
10.09.08, 21:33
täna siis on Fääri saared kodus viiki mänginud Rumeeniaga 0-0.tundub et rumeenia koondisel ei ole just parimad ajad ning selles valguses tundub et leedu võit ei old teab mis suur üllatus,pigem pakun et rumeenia oli väga kehva

Mask
10.09.08, 21:58
See mäng alles käib ja Rumeenia on hetkel juba juhtimas 1:0.

Mariotti
10.09.08, 22:40
Soome-Saksamaa mängu esimene poolaeg oli ülihea jalgpall:)

budu
10.09.08, 22:55
See mäng alles käib ja Rumeenia on hetkel juba juhtimas 1:0.

krt vaatasin seda seisu Soccerstand.com-ist ja seal oli see juba lõppskooriks pandud,sellest ka minu eksimus

Mariotti
10.09.08, 23:30
Soomlased said sakslaste käest viigi kätte, hea mäng oli. Aga Gomez ei suutnud taas palli sisse lüüa meetri pealt..

hofnar
11.09.08, 00:45
Leedu - Austria 2-0, võimas.

WeThePeople
11.09.08, 00:48
Leedu - Austria 2-0, võimas.

mingi alagrupp juba?

budu
11.09.08, 00:50
mingi alagrupp juba?

jah-..........

marcello
11.09.08, 00:51
Pärast tänast pole maailm enam endine - Šveits-Lux 1-2

cannuman
11.09.08, 01:06
Täna päris mitu üllatust siis:

Tõeline pauk:
Sveits - Luxemburg 1:2

Natuke väiksemad, aga siiski piisavalt suured üllarused:
Horvaatia - Inglismaa 1:4
Soome - Saksmaa 3:3
P-Iirimaa - Tsehhi 0:0

Leedu MM-ile!

Kasper
11.09.08, 01:11
Pärast tänast pole maailm enam endine
See kuradima CERN vist siiski suutis seda maailma mõjutada. Kuidagi väga ettearvamatult, aga jah.

midfielder
11.09.08, 01:45
Minu jaoks päeva suurim uudis on Taani 3:2 võit võõrsil Portugali üle. Meeldiv näha, et pärast kahte läbikukkunud valikturniiri on ehk taas paremaid aegu Läänemere vastaskaldal oodata.

AlwaysRed
11.09.08, 02:45
Natuke väiksemad, aga siiski piisavalt suured üllarused:

P-Iirimaa - Tsehhi 0:0

Seda nüüd küll üllatuseks ei peaks. Põhja-Iiri näitas eelmises valiktsüklis väga ilusaid tulemusi (võideti nii Rootsit kui ka Hispaaniat).
Tšehhi samas jättis suvisel finaalturniiril suht kesise mulje. Nelja aasta eest näidatud supermäng on pikemat aega kuskile ära kadunud. Poborsky ja Nedved on vist loobunud, Rosicky vigastatud. Baros pole kah enam see.

Tšehhi pinnal oleks see võibolla tõesti väike üllatus olnud, aga Belfastist on ka veel suuremad kalad tühjade kätega koju läinud.

marcello
11.09.08, 03:34
Minu jaoks päeva suurim uudis on Taani 3:2 võit võõrsil Portugali üle. Meeldiv näha, et pärast kahte läbikukkunud valikturniiri on ehk taas paremaid aegu Läänemere vastaskaldal oodata.

Absoluutselt
84-ndal viigistada, jälle kaotusseisu jääda ja siis üleajal 3 punkti koju.
Fantast
Viasat 2-e pealt saab just praegu selle mängu viimaseid 20 minutit nautida

vello99
11.09.08, 03:42
Üldiselt wtf? Pidin selle teema nüüd lahti tegema. 80. minut just käimas. Raisk.

marcello
11.09.08, 06:15
Ma olen vana ja laisk ja äkki leidub keegi noor ja tubli kes otsib üles ja paneb meie lähinaabrite kodumängud, mis tulekul, siia kirja?

vello99
11.09.08, 17:46
Ma olen vana ja laisk ja äkki leidub keegi noor ja tubli kes otsib üles ja paneb meie lähinaabrite kodumängud, mis tulekul, siia kirja?

Soome 11/10 Aseritega, Läti 15/10 iisrael. leedukad 15/10 Fääridega, rootslased 11/10 Portugal, venelased 15/10 soomlastega

Tofoa
11.09.08, 18:43
Giga respekt Lätlastele, kui nad Iisraelile koti pähe tõmbavad.

Wuppi
12.09.08, 17:05
Soome-Saksamaa mängu esimene poolaeg oli ülihea jalgpall:)

Kohapeal viibinuna tean öelda, et kogu mäng oli hea ja põnev vaadata. Aga esimene poolaeg oli super ilus vaadata mõlema meeskonna poolt. Seis oleks võibolla et suuremgi, kui Hyypia poleks peale juhtima löödud väravate järel koheselt kaitses suurepäraselt pallid peaga eemale tõrjunud. Kuigi nii mõnigi värav just tema kapsaaeda asetatigi.

z3ro
12.09.08, 17:27
leedu 2-0 austria kolle keegi ei paku?
ja ennek ui keegi vihjab, siis 101 olid ära koristatud need :)

fcfloraforever
12.09.08, 17:32
leedu 2-0 austria kolle keegi ei paku?
ja ennek ui keegi vihjab, siis 101 olid ära koristatud need :)

sport.err.ee

mcnamara
15.09.08, 20:58
Paraguai ootamatust edust. (http://www.bbc.co.uk/blogs/timvickery/2008/09/paraguays_remarkable_progress.html)
Pärast 8 vooru L-Ameerika valikmänge on väike Paraguai kindel liider ja võib juba praegu üpris lootusrikkalt Aafrika suunas kiigata.

Tofoa
15.09.08, 22:04
no, väike samm on astutud küll, aga vara oleks kohti jagada.

mcnamara
10.10.08, 11:37
Rääkides eelseisva nädalavahetuse mängudest, on kõige huvitavam toimumas Aafrikas. Seal nimelt lõpeb kvalifikatsiooni teine faas ja nii mõnigi tuntud koondis peab kurja vaeva nägema, et veel MM-i lootus säilitada. Olgu mainitud näiteks Ghana ja Senegal, samuti eelmisel MM-il käinud Angola. Terve trio mängb küll kodus ja kui Ghanal ja Angolal on vastas pigem oma alagruppide autsaiderid, siis Senegal peab vaeva nägema tublilt esinenud Gambiaga. Ülejäänud Aafrika tugevamad jalgpalliriigid on paremas seisus, va Lõuna-Aafrika Vabariik, aga MM-i korraldajatena ei tähenda valikturniir neile elu või surma - näitab lihtsalt nigelamat sorti hetketaset. Väga võimsalt on Aafrika valikmängudes esinenud vanad tuttavad Kamerun ja Nigeeria, samuti märksa vähem tuntud Benin.
Lõuna-Ameerikas torkavad silma mängud Argentiina vs Uruguai ja Kolumbia vs Paraguai.
Põhja-Ameerikas on veel viimane võimalus päästeoperatsiooni alustada Jamaikal ja Kanadal.
Euroopas on alles väga algus ja tabeleid pole tarvis veel eriti uurida. Potensiaalselt otsustavaid hoope võidakse aga juba mõningaid anda. Näiteks Horvaatiat ootab raske mäng Ukrainas, mida ei tohiks mingil juhul kaotada. Samuti peab taanlastele alla jäänud Portugal väga olulise lahingu Rootsis. Rootslased isegi vajavad väga võitu. Ka shotlased ei tohi Norrale mingil tingimusel kaotada. Huvitav on näha, kuidas saab superseptembriga maha saanud Leedu hakkama Serbias.

carlo2
11.10.08, 20:10
No LAV mängib seepärast, et need on ühtlasi Aafrika meistrivõistluste valikmängud.

Seni lõppenutest - Soome sai aserite käest kohustuslikud 3p kätte, aga üleliia lihtsalt see ei tulnud

qwerd
11.10.08, 20:16
Mis kanali pealt saab vaadata m2ngu Vene-Saksa?

Jasper
11.10.08, 20:48
Mis kanali pealt saab vaadata m2ngu Vene-Saksa?

Kodumeeskond kirjutatakse esimesena.

http://liveonsat.com/today.php -

Al Jazeera Sport +1
ARD Das Erste
DigitAlb SuperSport 4
Nova Sports 1 (Hellas)
NTV+ Nash Football
ORT Russia (Perviy)
Polsat Sport
Sport 1 (Cz/Sk)
Sport 1 (Ned)
Sport 1 (Rom)
TV7 Bulgaria
Viasat Sport 1
YES Sport 1

karl54
12.10.08, 12:56
Senagal ei saanudki edasi, Paraguay jätkab väga hästi, Jamaica üllatas 1-0 võiduga Mehiko üle. Leedu sai lõpuks pähe, ei usu, et nad edasi pääsevad.
Angoola võiks ka edasi järgmisse ringi saada, üks pareimad võistkondi Aafrikas.

cannuman
12.10.08, 13:29
Egiptusel oleks aeg MM-ile pääseda. Väga tugev ja atraktiivne meeskond. Üks minu salajasi lemmikuid.

Epic
12.10.08, 13:41
Jamaica üllatas 1-0 võiduga Mehiko üle.

Sven effekt? :D

cannuman
12.10.08, 13:45
Mehhiko ju kõva sats. Kas Sven teeb saiast sitta, või pani Jamaica Powelli ja Bolti ründesse?

mcnamara
12.10.08, 14:03
Sven effekt? :D

Pigem John Barnesi efekt. Ja Ricardinho värav oli ka viimase peal.

mcnamara
12.10.08, 23:17
Esimene suuremakujuline MM2010 draama vutiplatsil ja selle ümber. Senegali fännid märatsesid pärast tohutut läbikukkumist. (http://football.guardian.co.uk/breakingnews/feedstory/0,,-7855034,00.html)
2002. suvel poleks küll osanud aimata, et suurte tulevikulootustega MM-veerandfinalistid kahele järgmisele finaalturniirile ei jõua.

surfaja
13.10.08, 00:24
Brassidel suurepärane algus võõral väljakul Venetsueela vastu.18min.3-0 juba.Robinho teine värav oli super.Räigelt kaugelt ja milline pomm.

qwerd
13.10.08, 16:30
Ostsin pileti Tyrgi - Eesti.

Sellest m2ngust v6iksin 6elda nii palju ,et kui Eestlased t6esti tahavad v6ita siis nad V6IDAVAD!!!
Muidu loodan ,et Eesti v6idab 2:1.
Nyyd Tyrgi m2ngu tuleb Oper ,see vend v6iks t6elist jalgpalli n2idata!
Vaadates m2ngu Hispaania - Eesti siis v6iks 6elda nii palju ,et Eesti koondises polnud m2ngijat kes v6taks m2ngu enda peale.Eesti koondise kaug l66ke ma yltse ei n2inud,kuigi v6iksid proovida.

Tahaksin teada mida teie Eesti-Tyrgi m2ngust arvate?

Jasper
13.10.08, 17:56
Tahaksin teada mida teie Eesti-Tyrgi m2ngust arvate?

Eks sa loe siit - http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=4413

mcnamara
15.10.08, 13:45
Täna ei peaks põnevusest puudust olema. Eks igalühel muidugi oma huviobjektid. Ma siin veidi pajatan enda omadest.
Aafrikas täna ei mängita, selgunud on 20 koondist, kes kevadel jätkavad. Lisaks Senegalile jätab MM-iga hüvasti ka eelmisel finaalturniiril käinud Angoola. Küll aga jätkavad näiteks Ruanda ja Malaavi.
Aasias on aga 10 meeskonna kahegrupilise turniiriga alles algust tehtud ja seal jätkatakse nii täna kui novembris kui veebruaris. Järeldusi teha väga vara.
Põhja- ja Kesk-Ameerikas on edasipääsejad suuresti selged. Jänkid teevad Trinidadile teene, jättes suuremad staarid koju. Aga Guatemaalal on jällegi mäng nõrgukese Kuubaga. Jamaika jätkab teises grupis veel üritamist, Kanada on audis.
Lõuna-Ameerikas on homme hommikul ehk kõige põnevam Brasiilia ja Kolumbia mäng. Paraguai võib Peruu alistamise korral oma selge edumaa säilitada.
Euroopas on pea igas grupis midagi jälgida. Minu suurem huvi on õhtul Saksamaa - Wales ja Belgia - Hispaania mängude vastu.

marcello
15.10.08, 19:33
Euroopas on pea igas grupis midagi jälgida. Minu suurem huvi on õhtul Saksamaa - Wales ja Belgia - Hispaania mängude vastu.

Eesti-Türgi ei ole isegi märkimist väärt?
Kas inglastel mõni tennisist või sünkroonujuja täna ei võistle? Curlingut pole?
Sry, aga ma olen jube patriootlikult häälestatud/meelestatud täna!

Pärast Pasaneni omakolli toimus vägev tulevärk tribüünidel, see peaks kopsaka trahvi vene vutiliidule tooma.

kala2
15.10.08, 19:51
krt soome mängib sama "sisukalt" nagu meie,pall praktselt yle keskvälja ei liigu ja forsell igavleb ees.SatS1 saaks siin tagasisööte lugeda:D

mcnamara
15.10.08, 20:23
Eesti-Türgi ei ole isegi märkimist väärt?
Kas inglastel mõni tennisist või sünkroonujuja täna ei võistle? Curlingut pole?

No aga sa ise ju märgid.
Curlingu jaoks on tsipa vara.

Venelased tõepoolest kombineerivad üle nagu tavaliselt, aga soomlased ei suuda midagi luua. Peale omaväravate - nüüd juba teine.

päkapikk
15.10.08, 20:29
krt soome mängib sama "sisukalt" nagu meie,pall praktselt yle keskvälja ei liigu ja forsell igavleb ees.SatS1 saaks siin tagasisööte lugeda:DVähe sellest......Soomlsed on omale kaks omaväravat suutnud lüüa,ning on 69 minutiks taga 0-2

Ch1ller666
15.10.08, 20:39
Omaväravad löönud siis Pasanen ja Lampi no ütle veel et nimi meest ei riku :D

päkapikk
15.10.08, 20:49
Soome kaitseliin on nagu oleks seal 4 Taavi Rähna.aršavin lihtsalt jooksis neist mööda.

0-3 siis Soome poolt vaadatuna.

Ch1ller666
15.10.08, 21:52
Läti on viigistanud kodus Iisraeli vastu. viigivärav 89. minutil ja Leedu võitis Fääri saari 1-0.

karl54
16.10.08, 00:37
Super Eesti, Läti ja Leedu said kõik punktid kätte. Hispaania sai lõpuks võidu kätte Belgia vastu. Kahju Soomest oleks oodanud neist rohkem, Venemaa oli l selgelt parem.

kala2
16.10.08, 01:44
Portugal siis ei suutnud vähemuses mängivat Albaaniat yle mängida 0-0 lõppskoor

mcnamara
16.10.08, 10:22
Euroopas siis sisuliselt asjad selleks aastaks ühel pool. Üks ettearvatava tulemusega mäng novembris vaid ootamas.
Nelja gruppi üheksast domineerib üks meeskond juba praegu väga kindlalt. Saksamaa, Hispaania, Inglismaa ja Holland on nelja peale teinud vaid ühe viigi. Peaaegu sama kena seis on oma seltskonnas Itaalial - tõsi, iirlased paistavad ohtlikud ja neil on üks mäng konkurentidest vähem peetud.
Ülejäänud neli alagruppi on üpris ettearvamatu tulevikuga. Euroopa suurtest on õige hapu seis Portugalil. 1. grupi tabelit vaadates hakkab silma Taani suurepärane seis. Ka rootslaste olukord on hetkel Portugalist parem.
Alagrupid 2 ja 3 on veel täiesti lahtised. Leedu kolm sügist võitu seitsmendas ja liidrikoha jagamine on suurejooneline saavutus. Kuid prantslaste vari on pikk.
Ameerikas suutis John Barnesi Jamaika taas 1:0 võita ja äkki on neil veel tõepoolest võimalus. See oleks igatahes imeline pääsemine.
Jänkid aitasidki Trinidadi poisse omajagu, aga novembris võivad sama teha Guatemaala heaks. Viimaseid suutis aga Kuuba üllatada.
Põhja pool on otsustav voor juba novembris.
Lõunasse vaadates jätkub Paraguai imeline teekond. 10 mängust 7 võitu ja koguni kuuepunktiline edumaa järgmise meeskonna ees. Brasiilia ja Argentiina koperdamine aitasid Tshiili järgi. Edasi on tabel väga võrdne. Seal oodatakse nüüd märtsini.
Aasias paistab esialgu silma Austraalia. Nii naljakalt kui see ka ei kõla.

vaikiv mees
16.10.08, 14:03
Soome kaitseliin on nagu oleks seal 4 Taavi Rähna.aršavin lihtsalt jooksis neist mööda.

jah, meenutas juba EMil nähtut,
Hyypia rämedale pallikaotusele järgenenud 3vs3 kiirrünnaku ajal püüdsid soomlased küll Arshavini meeskonnakaaslased suluseisu jätta, aga mees lihtsalt purjetas üksi (http://www.101greatgoals.com/videodisplay/1668188) läbi
(veidi Iniesta (http://www.101greatgoals.com/videodisplay/1668556) omaga sarnane)

qwerd
16.10.08, 15:03
Euroopas siis sisuliselt asjad selleks aastaks ühel pool. Üks ettearvatava tulemusega mäng novembris vaid ootamas.
Nelja gruppi üheksast domineerib üks meeskond juba praegu väga kindlalt. Saksamaa, Hispaania, Inglismaa ja Holland on nelja peale teinud vaid ühe viigi. Peaaegu sama kena seis on oma seltskonnas Itaalial - tõsi, iirlased paistavad ohtlikud ja neil on üks mäng konkurentidest vähem peetud.
Ülejäänud neli alagruppi on üpris ettearvamatu tulevikuga. Euroopa suurtest on õige hapu seis Portugalil. 1. grupi tabelit vaadates hakkab silma Taani suurepärane seis. Ka rootslaste olukord on hetkel Portugalist parem.
Alagrupid 2 ja 3 on veel täiesti lahtised. Leedu kolm sügist võitu seitsmendas ja liidrikoha jagamine on suurejooneline saavutus. Kuid prantslaste vari on pikk.
Ameerikas suutis John Barnesi Jamaika taas 1:0 võita ja äkki on neil veel tõepoolest võimalus. See oleks igatahes imeline pääsemine.
Jänkid aitasidki Trinidadi poisse omajagu, aga novembris võivad sama teha Guatemaala heaks. Viimaseid suutis aga Kuuba üllatada.
Põhja pool on otsustav voor juba novembris.
Lõunasse vaadates jätkub Paraguai imeline teekond. 10 mängust 7 võitu ja koguni kuuepunktiline edumaa järgmise meeskonna ees. Brasiilia ja Argentiina koperdamine aitasid Tshiili järgi. Edasi on tabel väga võrdne. Seal oodatakse nüüd märtsini.
Aasias paistab esialgu silma Austraalia. Nii naljakalt kui see ka ei kõla.

Venemaa ja Soome v6ivad veel Saksamaa asemele tulla esimeseks.Saksamaal on 4 m2ngu tehtud aga Soomel ja Venemaal 3.Kui Venemaa v6idab Azerbaidžaani siis vahe on 1 punkt.

mcnamara
16.10.08, 16:10
Venemaa ja soome v6ivad veel Saksamaa asemele tulla esimeseks.Saksamaal on 4 m2ngu tehtud aga Soomel ja Venemaal 3.Kui Venemaa v6idab Azerbaidžaani siis vahe on 1 punkt.

Noh. Jah. Ega keegi pole väitnudki, et mõnes grupis mõni edasipääseja 3 või 4 vooru järel selge. Sellest on asi veel kaugel. Lihtsalt liidrid mõnel juhul tsipa vehkat teinud.

mcnamara
11.02.09, 11:06
2009. aasta esimene postitus oleks aeg teha ka siia alamfoorumisse. Pärast eilset Brasiilia ja Itaalia fantastilist mängu (soovitan soojalt greatgoalsi lehel olevaid poolaegade tipphetki koos kommentaaridega), on aeg aasta esimesteks MM-valikmängudeks.
Euroopa kolmest mängust ehk põnevamas kohtuvad Iirimaa ja Gruusia Dublinis. Lõpuks mõningasse vormi jõudnud Damien Duff ja elu veidraimat hooaega mängiv Robbie Keane püüavad meeskonna Itaalia kannule aidata.
Ülipinevas grupis 1 võib aga omamoodi ajalooline lugu sündida. Kui Albaania peaks Maltal võidukas olema, tõusevad nad Taani, Ungari ja Portugali ees koguni liidriks. On Albaania kunagi oma MM-valikgruppi juhtinud?
Aasias on täna liidrite omavahelised mängud. Jaapan mängib Austraaliaga ja Iraan Lõuna-Koreaga. Põhja-Korea on juba olulises mängus Saudi-Araabiat 1:0 võitnud.
Ööl vastu homset alustatakse otsustavate valikmängudega Põhja- ja Kesk-Ameerikas. USA ja Mehhiko lähevad muuhulgas vastamisi.

mcnamara
11.02.09, 16:51
Silmasin õige natuke neid Aasia mänge. Austraalia kaitseliinis Lucas Neill, Jason Culina ja muidugi puurilukk Schwarzer hoidsid Jaapani rünnakud kenasti vaos. Jaapanlased paistavad harrastavat endiselt energilist, aga väga ebaefektiivset keskelt palliga läbi kaitse surumise stiili. 0:0.
Teherani staadioni ajatollade valvsa pilgu all pääses Iraan juhtima, aga L-Korea suutis viigistada. Korealastele võrdus viik võiduga.
Ja külmas Tashkendis paistis pikka aega väravateta viik - kuni Bahreini Mahmood lõi karistuslöögist lisaminutitel imeilusa kolli.
Usbekid on nüüd sisuliselt juba audis, Aasia gruppe juhivad Austraalia ja L-Korea.
San Marinos aga sadavat pussnuge - nii et MM-valikmängu toimumine P-Iirimaaga on täna kahtluse all.

Jasper
12.02.09, 09:38
Mille eest iirlased penalti said? - http://www.101greatgoals.com/videodisplay/2080792/ - :sega9:

vincent
12.02.09, 10:38
Mille eest iirlased penalti said? - http://www.101greatgoals.com/videodisplay/2080792/ - :sega9:

Selle eest, et pall riivas kaitsja õlga. Teel Robbie Keane'ini. Kes oli selges suluseisus. Irish luck, noh. Samas võeti neilt igati määrustepärane värav passiivse suluseisu tõttu jällegi ära ja jäeti ka üks pennal andmata, nii et. See Soome kohtunik vist mõnda aega igatahes niisuguseid mänge ei vilista.

hofnar
12.02.09, 14:34
kas Gruusialt mitte samasugune värav ära ei võetud?

mcnamara
12.02.09, 15:11
Selle eest, et pall riivas kaitsja õlga. Teel Robbie Keane'ini. Kes oli selges suluseisus. Irish luck, noh. Samas võeti neilt igati määrustepärane värav passiivse suluseisu tõttu jällegi ära ja jäeti ka üks pennal andmata, nii et. See Soome kohtunik vist mõnda aega igatahes niisuguseid mänge ei vilista.

Jah, see oli veider mäng ses suhtes, et iirlased paistsid juba end auti olnud mänginud selle esimese minuti grusiinide väravaga. Kohe üldse ei toiminud neil see mäng - grusiinid tundsid ennast juba päris kindlalt. Aga nüüd on punktid salves ja Trapatoni saab asuda valmistuma Bulgaaria ja Itaalia mängudeks märtsis/aprillis. Kui bulgaarlasest jagu saada, hakkab iirlastele juba teine koht alagrupis paistma.
Albaanial aga jäi ajalugu tegemata ja väravad Maltal löömata.

vello99
14.02.09, 12:12
20.02-st siis peaks kuni 31.03 saama hakata piletite avalduse esitama. Loosimine 15.04.

http://www.fifa.com/worldcup/news/newsid=1021815.html

cannuman
20.02.09, 16:23
Nii täna siis peaks saama avaldusi esitada. Eelmisel korral üritasime mingi kuuepealise kambaga aga ei saanud midagi. On soovitusi? Millisele kategooriale panustada? Ja kui mängu kohta 1 pilet siis vist ka suuremad võimalused kui näiteks neljale piletile kandideerida?

urmas24
20.02.09, 23:07
Panustada tuleks I kategooriale, sest odavamatele piletitele on alati suurem nõudlus. Linnuke pane kasti, mis lubab I kategooria puudumisel liikuda edasi madalamasse kategooriasse. Varasematel aastatel on valikus olnud liikumine madalamalt kategoorialt kõrgematele - seekord siis vastupidi.

cannuman
21.02.09, 11:20
aga ühte avaldusse üks pilet või mitu?

Mõnuagent 007
23.02.09, 20:00
Mina tellisin endale neli piletit Johannesburgi&Pretoriasse. Vahemikus 15-18 juuni vist. Keski teine samale ajale plaanib, siis oleks tore, kuna üksi väga sinna reisida ei tahaks.

cannuman
23.02.09, 20:52
arvad et saad loosiõnn naeratab? Või EJL aitab?

Mõnuagent 007
23.02.09, 21:23
No eelmisel MMil käisin ja viimases loosivoorus osalesin aint. Ma usun, et praegu on lihtsam, sest saksamaa oli lihtsam reisusihtmärk

Mõnuagent 007
23.02.09, 21:39
Match 22 - C4 v C2 - 18 June 16:00 Ellis Park Stadium Category 3 1 $80.00 [These ticket requests are being processed]
Match 14 - G1 v G2 - 15 June 20:30 Ellis Park Stadium Category 3 1 $80.00 [These ticket requests are being processed]
Match 20 - B1 v B3 - 17 June 20:30 Soccer City Stadium Category 3 1 $80.00 [These ticket requests are being processed]
Match 17 - South Africa v A3 - 16 June 20:30 Loftus Versfeld Stadium Category 3 1 $80.00 [These ticket requests are being processed]

cannuman
25.02.09, 14:55
Peab ka proovima jah...Vaatasin just, et kohalike jaoks on Säästupiletid (4. cat). Eks need vist kõik maha lükatakse tõelistele fännidele ja kohalikud teenivad raha relvade ostmiseks.

lorenzo
25.02.09, 14:58
nii OT et on keegi üldse uurinud, et kui kalliks LAV-s ära käimine maksma läheks? pean silmas lennupileteid

Mõnuagent 007
25.02.09, 15:06
nii OT et on keegi üldse uurinud, et kui kalliks LAV-s ära käimine maksma läheks? pean silmas lennupileteid

Oleneb, praegu pakub näiteks Iberia Stockholmist Johannesburgi 4500 eest pileteid. Aga seda muidugi selleks poolaastaks. Aasta aja pärast võib ikka tavapärane 13 tuhhi olla

lorenzo
25.02.09, 15:11
see on siis edasi-tagasi või ainult 1 pilet?

Mõnuagent 007
25.02.09, 15:18
see on siis edasi-tagasi või ainult 1 pilet?

IMO edasi tagasi

urmas24
28.02.09, 12:58
Olen nõus, et mängupileteid mingis voorus ametliku hinnaga sinna LAV-i ikka saab - olen alati saanud. Viimases hädas saab vahetult enne mängu staadioni ümbrusest ka $100-$200 eest pileti (v.a. ENG mängule muidugi :) ).
Reisieelarve olen planeerinud umbes sellise:
Lend edasi tagasi ühele: 10k
Öömaja kahele 2 nädalat: 15k
Piletid (4...5 mängu) ühele: 10k
Auto 2 nädalat:10k
Taskuraha kahele: 5k

Minnes kahekesi oleks kulu 2*10+15+2*10+10+5=70k ehk siis 35k inimese kohta.

Säästureisi puhul võiks loobuda mängupiletitest ja piirduda "public viewinguga" (võimas elamus seegi). Lisaks suurema pundi puhul saaks kokku hoida ka öömajalt ja autolt. Siis võiks eelarve olla nii umbes 20k inimese kohta.

mcnamara
27.03.09, 11:28
Mis siis õige nädalavahetusel huvitavat võiks sündida?

Aafrikas alustatakse otsustavate alagrupimängudega. Neid gruppe on nüüd viis ja igaühe võitja kindlustab pääsu MM-ile. Igas neljases alagrupis on üks või kaks selgelt soosikut. Esimeses Kamerun ja Maroko, teises Nigeeria ja Tuneesia, kolmandas Egiptus, neljandas Gaana, viiendas Cote d'Ivoire.
Arvata on siiski, et üksikutes mängudes näeb omajagu üllatusi ja neljaste gruppide jõuvahekordadest saab selgemat sotti alles mõne vooru järel.
Homme tasub kindlasti jälgida, mida suudab eelmisel MM-il käinud Togo Kameruni vastu või siis Keenia mängus Tuneesiaga.
Aasia viiestes gruppides alustatakse teist vooru. Esimeses neist on Austraalia ja Jaapan ülejäänutest selgelt ette rebinud, teises seisavad punktiste vahedega Lõuna-Korea, Põhja-Korea ja Iraan. Nimetatud viis paistavad ka kõige tõenäolisemate finaalturniiri kandidaatidena. Aga ega Saudi Araabia, Bahrain ja Katar pole kaugeltki lootusi maha matnud.
Põhja-Ameerika kuueses grupis on iga meeskond pidanud vaid ühe mängu. Esimeses voorus kaotanud Mehhiko peab Kostariikaga ilmselt nädalavahetuse tulisema lahingu.
Lõuna-Ameerikas oodatakse huviga Maradona juhitud Argentiina esimest võistlusmängu. Kodus Venetsueela vastu justkui ei tohiks probleeme olla. Turniiri võimsalt juhtiv Paraguai sõidab külla esimestele maailmameistritele. Saab Paraguai 2009 olema sama võimas kui eelmine aasta? Brasiilia mängib Ekuadoris.
Euroopas on igaühel oma lemmikud ja põnevikud. Minu jaoks olulisemast nii palju, et kaks Briti tiimi Wales ja Põhja-Iirimaa peavad kodus Soome ja Poola vastu üliolulised lahingud, mis kindlasti tuleks võita. Et mingi lootus säiliks. Tähtis on ka Iirimaa kodumäng Bulgaariaga. Shotlased otsivad aga Hollandist imet. Portugal - Rootsi, Hispaania - Türgi, Belgia - Bosnia ja Iisrael - Kreeka paistavad samuti silma. Ja mida teeb oma alagruppi suurepäraselt alustanud Leedu Kaunases Prantsusmaaga?
Mängude ajalisest ulatusest niipalju, et Pyongyangis mängitakse juba homme varahommikul, Limas aga alles ööl vastu esmaspäeva.

Shermann
28.03.09, 17:35
Venemaale peaks korralik karistus tulema pürotehnika pärast. Päris palju neid tribüünidel näha

mcnamara
28.03.09, 18:55
Pühad pabulad, Litmanen on vanem kui mina, aga millised kaitset ribadeks rebivad söödud! Oleks tõesõna naljakas kui vanurid Litmanen ja Hyypiä soomlased lõpuks suurturniirile suudaksid viia. Ja ega üle kümne aasta tagasi Floras mänginud Johansson pole ka just lapsuke ründaja kohta. Aga Saksamaad ja Venemaad sisaldavas grupis pole siiski palju loota.

mcnamara
28.03.09, 19:59
Wales nägi armetu välja täna. Ehkki suuri lootusi on pandud nn uuele põlvkonnale Bale'i, Guntheri, Ramsey ja Ledley näol, siis reaalsus on päris kurb. Kolm esimest on oma klubides sisuliselt varumehed ning sellise kogenud pundi nagu Soome vastu näevad väga algajalikud välja. Toschaki poiste MM-unistused sisuliselt läbi.

karl54
28.03.09, 20:55
Meie lõunanaabrid on Lätlased on Luxsemburgi purustamas, ´hetkel seis 3-0

smörgåsbord
28.03.09, 22:16
Wales nägi armetu välja täna. Ehkki suuri lootusi on pandud nn uuele põlvkonnale Bale'i, Guntheri, Ramsey ja Ledley näol, siis reaalsus on päris kurb. Kolm esimest on oma klubides sisuliselt varumehed ning sellise kogenud pundi nagu Soome vastu näevad väga algajalikud välja. Toschaki poiste MM-unistused sisuliselt läbi.Bellamy ei väsi oma intelligentsi demonstreerimast:

"They're not a good side. I do think we are a better side, even though we have lost. They sucker-punched us really. Johansson, he has scored, but I don't know how. I don't think he's a good enough player to score."

-RoMaRiO-
28.03.09, 22:26
Venemaale peaks korralik karistus tulema pürotehnika pärast. Päris palju neid tribüünidel näha

Püroga särasid ka Serbia fännid.

Mystic
28.03.09, 23:59
Saksamaa purustas Lichtensteini 4:0. Ilus mäng saksa poolelt

estone
29.03.09, 00:46
Bulgaaria koondis jätkas samas vaimus, nüüd 4. mängust ja 4 viiki:)

1892
29.03.09, 01:27
Kuidas Leedu - Prantsusmaa jäi?

magicm
29.03.09, 01:57
0-1 Prantsusmaale. Kuid kõige kehvamas seisus on Portugal, kes ei suutnud kodus Rootsi vastu 0-0 viigist enamat. Nüüd ähvardab neid, eesotsas maailma parima jalgpalluri C. Ronaldoga MM-st eemale jäämine.

lorenzo
29.03.09, 02:15
Portugali puhul on eelkoige peapohjus Carlos Queiroz, kes ikka ei vea seda ametit valja. tundub nagu ta ei oska mangu uldse lugeda.

orbitaaljaam
29.03.09, 14:57
taani 3:0 võit paistab hoopis säravamas valguses pärast portugali rootsi viiki

1892
29.03.09, 19:03
Belgia - Bosnia 4:2, 1:35 ütleb kommentaator vist kakapüks väravalööjale.
http://www.youtube.com/watch?v=wDLiu-yOv1o

mcnamara
29.03.09, 20:39
Kaks sõna: Artur Boruc.
Klubikaaslase Nakamura imelöök Jaapanile oli samal ajal üks päeva kõrghetki.
Portugal ei suuda endiselt võita, Holland juba aga ühe jalaga Lõuna-Aafrikas.

Mariotti
29.03.09, 23:40
Holland valitseb oma algruppi, näitasid šotlastele koha kätte. Aga Portugal võib tõesti jääda võitlema sellega, kas saada Albaaniast parem koht.

budu
30.03.09, 00:56
2010. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste Aafrika tsoonis on Elevandiluuranniku ja Malawi kohtumist varjutanud kohutav tragöödia.

Abidjani staadionil on esialgsete andmete kohaselt hukkunud vähemalt 19 jalgpallifänni.

Elevandiluurannik võitis kohtumise 5:0, kaks väravat lõi Londoni Chelsea ründaja Didier Drogba.

mcnamara
30.03.09, 13:44
Millal juhtis Põhja-Iirimaa viimati oma valikgruppi? Pakun, et pärast Whiteside'i ja Jenningsi päevi pole seda ette tulnud. Kui nüüd vaid võiduhimu ka Sloveenia vastu oleks.
Muidu paistab, et õige mitme Euroopa grupi võitja on juba selgumas. Holland, Hispaania ja Saksamaa - väga raske on kellelgi neid veel püüda. Vahest inglastega sama lugu kui kolmapäeval Ukrainaga hakkama saadakse.

cocoon
30.03.09, 14:30
Millal juhtis Põhja-Iirimaa viimati oma valikgruppi?Kas mitte Euro `08 valikgrupis ei oldud ka liider vahepeal Hispaania ja Rootsi ees, kuid lõpuks siiski 3-4(?) jäädi. . .

Vaadates eilset Lõuna-Ameerika valiktsooni kohtumist Ekuadori ja Brasiilia vahel, siis tekkis küll tunne, et Dunga peaks järgneval korral selleks puhuks panema koondise kokku kõrgmäestikul karastunud vms meestest. Nii kehva mängu brassidelt ei mäletagi, isegi üle 2-3 söödu ei suudetud lükata. Aga eks Ekuadori puhul ongi kõige paremini aru saada, mida tähendab "koduväljaku eelis".

cannuman
30.03.09, 14:39
jah mulle ka kohe meenus see tsükkel, kus nad koos rootsi, hispaania ja taaniga vist pusisid. Hea alguse järel vajuti lõpuks ikka omale kohale ära ka. Vast nüüd läheb ka nii kui suurtel juba selg vastu seina siis hakkavad mängima ka.

vello99
31.03.09, 18:29
Niisiis täna piletite 1.etapi viimane päev. Toppisime igaks juhuks loosiratta täis, vaatab kuidas lüüa annab...

cannuman
31.03.09, 20:06
Ma lugesin, et pileteid koju ei saadeta. Ainult LAV-ist saab kätte. Seega kui selguks millalgi hiljem, et reisi jaoks ikka raha ei ole, siis pileteid ka maha müüa ei saa...

mcnamara
01.04.09, 14:53
Ma lugesin, et pileteid koju ei saadeta. Ainult LAV-ist saab kätte. Seega kui selguks millalgi hiljem, et reisi jaoks ikka raha ei ole, siis pileteid ka maha müüa ei saa...

Kõlab veidralt. Saksamaa MM-i eel saadeti küll piletite pakett koju - tõsi, seda pidi kaua ootama. Seekord ma ei osale loosimistes, sest Lõuna-Aafrikasse sõitjat minust pole.
Küll aga rändab sinna Austraalia koondis. 13 punkti 5 mängust Aasia 1. grupis peaks selle nii teoorias kui praktikas kindlustama. Peale Jaapani austraallastel enam konkurente pole ja alagrupi kaks esimest pääsevad MM-ile. Just lõppevas mängus usbekkide vastu lõi esimese värava peaga Kennedy ja kohe järgi külmaverelise penalti Kewell. Nii et 2:0.
Varsti lähevad omavahel karvupidi kokku kaks sõbralikku Korea riiki.

mcnamara
01.04.09, 16:58
Koreade lahing päris dramaatiline, sest mängu paistis otsustavat P-Korea omavärav. Eelnevalt oli aga ühel Põhja rünnakul poleemikat tekitav olukord: kas pall käis tervikuna üle väravajoone enne kui kollkipper päästma jõudis?
Vastupidiselt ajalooliste sümbolite loogikale mängisid kapitalistid täna punases ja kommunistid valges.

Patriot(BYL)
01.04.09, 21:03
Olen ka seda mängu vaadanud! :) Peale seda Eesti - Armeenia, siis Venemaa - Lichtenstein, siis veel paar mängu ning öösel mängude ülevaade! :)

Mask
02.04.09, 00:20
Poola - San Marino 10:0
Ulme.

lorenzo
02.04.09, 00:40
see et Boliivia on võitmas Argentiinat...

kala2
02.04.09, 00:54
see et Boliivia on võitmas Argentiinat...

ja mitte väikselt...

lorenzo
02.04.09, 01:14
see Carrizo võiks küll nüüd väiksemat profiili hoida

mcnamara
02.04.09, 01:28
Rahuldustpakkuv õhtu igatahes. Pärast Eesti võitu ja väikest jalutuskäiku sai Shotimaa ja Inglismaa mängude aegu piisavalt küüsi näritud. Mõlemad ometi võitsid - imetore värav Ross McCormackilt näiteks ja sama suutis ka Põhja-Iirimaa. Ja kui siis veel Robbie Keane lõpu eel Baris viigistada suutis.
Tähelepanuväärsed on kindlasti Taani ja Ungari võidud 1. grupis. Portugalil läheb ikka ülimalt keeruliseks veel teinegi koht päästa ja ega see Rootsilegi lihtne saa olema.
Ja muidugi Bosnia kaks võitu Belgia üle ning Albert Riera viimase minuti võiduvärav Türgis teevad sellegi grupi teise koha heitluse vägagi põnevaks.
Ning ega Argentiina imepärane 1:6 kaotus Boliivias nüüd mind ka just ei kurvasta.

Tofoa
02.04.09, 01:37
Portugal või Rootsi on audis, see on suht 90% selge.

orbitaaljaam
02.04.09, 08:17
portugalil on varus 2 mängu maltaga kui ma õigesti mäletan ehk kindlad 6 punkti, samas kui taanil ungariga ja vist kaks mängu rootsiga

lorenzo
02.04.09, 12:09
06/06/09 Grp 1 Sweden - Denmark
06/06/09 Grp 1 Albania - Portugal
10/06/09 Grp 1 Sweden - Malta
05/09/09 Grp 1 Denmark - Portugal
05/09/09 Grp 1 Hungary - Sweden
09/09/09 Grp 1 Hungary - Portugal
09/09/09 Grp 1 Albania - Denmark
09/09/09 Grp 1 Malta - Sweden
10/10/09 Grp 1 Denmark - Sweden
10/10/09 Grp 1 Portugal - Hungary
14/10/09 Grp 1 Portugal - Malta
14/10/09 Grp 1 Sweden - Albania
14/10/09 Grp 1 Denmark - Hungary

Portugalil on 1 mäng Maltaga veel, siis 2 mängu ungarlastega. miskipärast ma eriti ungarlastesse ei usu. raske saab neil aga taanlastega võõrsil olema. ja albaanlased on ka vist korra kodus neid juba üllatanud.
rootslased ja taanlased peavad omavahel 2 mängu.
ungarlastel aga on järele jäänud ainult mängud Rootsi, Portugali ja Taaniga ehk väga vabalt võib neile jäädagi praegune punktisumma. Pakungi et sellele Portugal pigem loodabki ja kindlasti ollakse ka taanlaste poolt mängudes rootslastega

Wingback
02.04.09, 13:27
Lätlastel on taas kurikaval plaan finaalturniirile sõita ? Vaid 3 punkti taga liidritest. Ees on veel raskeid mänge, kuid mine sa kurat tea, sest alagrupp pole neil sugugi maailma karmim.

No tuult tiibadesse igatahes ! Päris vahva seis oleks. Soomlased 0 korda ( ja milline mängijatearsenal neil veel on) ja mingid tühised väiksed lätakad lähevad juba teist korda...kibe võrdlus.

Ruutu
02.04.09, 16:55
Lätil veel mängida Iisraeli, Šveits`i, Kreeka ja Moldovaga. Vaid viimasega on loota kindlaid punkte, teistega raskem. Minu prognoos, et Läti ei saa siit edasi, isegi teist kohta mitte. Oleks meie grupis olnud ka Lux ja Moldova, siis oleks reaalne olnud ka 10-12 punkti sealt koguda, seega ei ole Läti midagi ulmelist teinud. Ja MM`ile pole nad veel kunagi saanud, seega ei tohiks öelda, et lähevad teist korda. Nad said ikka EM`ile, mis ei ole võrreldav MM`iga

cannuman
02.04.09, 17:20
no põhimõtteliselt on sama raske kvalifitseeruda. Niiet ei tohi alahinnata nende saavutust.

cocoon
02.04.09, 17:52
Kui nüüd Argentiina eilse kaotuse juurde tulla, siis kas mitte Maradona ise polnud see, kes protesteeris FIFA otsuse vastu keelustada nii kõrgel altituudil mängimise - omad vitsad peksavad.:rolleyes: Enamus argentiinlastel oli juba peale 5 min jooksmist keel vestil.

Tabeli ülemine pool on päris tihe:
1. Paraguay 24
2. Brazil 21
3. Chile 20
4. Argentina 19
5. Uruguay 17

mcnamara
02.04.09, 18:15
Tabeli ülemine pool on päris tihe:
1. Paraguay 24
2. Brazil 21
3. Chile 20
4. Argentina 19
5. Uruguay 17

Kahe viimase vooru järel võib öelda, et ka Venetsueela ja isegi Boliivia on veel väikest viisi MM-konkurentsis. Ainsana on lootusetu seis Peruul.
Teine väga üllatav tulemus eile P-Ameerika valiksarjas. Honduuras - Mehhiko 3:1. Kas saab Svennis lõpuks hundipassi?
Ja Kostariika eest lõi ainsa värava see (http://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Centeno) kahe MM-i ja 125 koondisemängu veteran.

vaikiv mees
02.04.09, 22:45
ja sama suutis ka Põhja-Iirimaa.

vat see tshehhi-poola ida-eurooplaste grupp on intrigeeriv, 5 meeskonda 5p sees,

P-Iiri juhib, aga Slovakkia on ainult 1p taga ja 2m varuks

vincent
03.04.09, 08:39
Teine väga üllatav tulemus eile P-Ameerika valiksarjas. Honduuras - Mehhiko 3:1. Kas saab Svennis lõpuks hundipassi?

Ei läinudki kaua.

m2xxx
03.04.09, 13:49
Kas see staadioni kõrgus merepinnast võiks mõjutada ka palli lennutrajektoori(hõredam õhk jne)? Jutt siis Boliivia - Argentiina mängust, kus kõik Boliivia vennad lõid absull raami. Või on tõesti siis individuaalselt nii meisterlikud...

mcnamara
03.04.09, 15:28
Kas see staadioni kõrgus merepinnast võiks mõjutada ka palli lennutrajektoori(hõredam õhk jne)? Jutt siis Boliivia - Argentiina mängust, kus kõik Boliivia vennad lõid absull raami. Või on tõesti siis individuaalselt nii meisterlikud...

Tim Vickery (http://www.bbc.co.uk/blogs/timvickery/2009/04/coping_with_high_altitude.html) selgitab päris põhjalikult seda kõrgust merepinnast fenomeni. Aga ega see mõju nüüd päris nii hull ka ei saa olla kui Argentiina kaotusnumbrid näitavad. Käesoleval valikturniiril on näiteks Tshiili suutnud Boliiviat La Pazis võita ja Uruguai viiki mängida.

cannuman
03.04.09, 17:59
Kui kõrgel Tšiili/Uruguai on? Argentiinalste kahjuks räägib see ka, et suur hunnik vendasid euroopast

Tofoa
03.04.09, 20:45
Tšiili geograafilise asukoha tõttu on see riik erinevate kliimade ja loodusolude poolest vast kõige rikkam maailmas, seal on kõike. Uruguay on pigem madal, umbes nagu Argentiina :)

lorenzo
03.04.09, 21:08
targad siin räägivad et see on geneetikas kinni ehk siis organismis. et võid üleskasvada seal 3000 meetri kõrgusel ja siis näiteks nüüd üldse Euroopas elada ja tagasi tulles sinna 3000 m kõrgusele organism kohaneb tunduvalt kiiremini kui nendel, kes pole kunagi elanud sellisel kõrgusel.

cannuman
03.04.09, 21:18
nojah eks ta ole. Nagu neegerjooksjategagi. Kui ikka oled sajandeid lõive eest ära jooksnud, siis hobust ja autot kasutanud valgest vastast ei ole

Jasper
04.04.09, 23:14
eks seal ole keskmisest raskem ikka, aga praegu püüavad pehmod end selle halaga häbist puhtaks rääkida. pole see Boliivia neid seal iga kord nüpeldanud midagi. oli sitt päev. end of.

yheksa
05.04.09, 12:35
Muidu poisid olete proovinud joosta 3000 meetri körgusel vöi oletate niisama?

-Antz-
06.04.09, 01:10
Mädaneva kapitalismi ilmingud tungivad taas üllaste riikide perre kuuluva Korea RDV ning seeläbi kogu töötava rahva kehakultuuriellu!
http://sport.err.ee/index.php?0590569

Võõrsil mänginud ning lõpuminutitel endale värava lüüa lasknud põhjakorealased väidavad, et olid mängus oma lõunanaabrite vandenõu ohvrid.

vello99
08.04.09, 15:09
Muidu poisid olete proovinud joosta 3000 meetri körgusel vöi oletate niisama?

Me oleme muidugi ka aastaid tippspordiga tegelenud perfektsekt timmitud konditsiooniga elukutselised sportlased.

cannuman
08.04.09, 15:27
Oli üks suusataja (Jörgen Brink võis ta nimi olla) kes kusagil mägedes järsku liidrikohalt kadus teatesõidus ja pika puuga kolki sai. Lihtsalt tuli sein vastu. Ja oli temagi elukutseline ja tippvormis...

See et seal kõrgel raskem on mängida, ei peaks ju üldse vaidluse all olema. Loomulikult on teised kurjad selle pärast ja nemad jälle tahavad oma eelist hoida.

eika
08.04.09, 23:10
See et seal kõrgel raskem on mängida, ei peaks ju üldse vaidluse all olema. Loomulikult on teised kurjad selle pärast ja nemad jälle tahavad oma eelist hoida.
Sama hästi võiks Eesti koondisel Tallinnas mängimise ära keelata, sest korraliku muru asemel on siin enamasti porimülgas :)

yheksa
09.04.09, 00:00
Me oleme muidugi ka aastaid tippspordiga tegelenud perfektsekt timmitud konditsiooniga elukutselised sportlased.

Kui oled siin Euroopas perfektselt timmitud konditsiooniga elukutseline sportlane, siis on sul ühtmoodi raske 3000 meetri peal ringi lipata kui mitteperfektselt timmitud konditsiooniga elukutselisel sportlasel. Öhku, mida tarbida on köigil ühepalju. Ja seal 3000 meetri körgusel on see öhk ikka tunduvalt höredam kui meil siin allpool ja vötab marukiiresti vöhmale.

cannuman
09.04.09, 13:00
Sama hästi võiks Eesti koondisel Tallinnas mängimise ära keelata, sest korraliku muru asemel on siin enamasti porimülgas :)

Point on siin olemas. Kui ikka jube sitakäkk see on, siis peaks vastasmeeskonnal olema õigus UEFA/FIFA poole pöörduda ja paluda mäng mujale üle viia vms. Mitte et ma midag teaksin mingitest normidest milline plats olema peab.

eika
09.04.09, 13:13
Point on siin olemas. Kui ikka jube sitakäkk see on, siis peaks vastasmeeskonnal olema õigus UEFA/FIFA poole pöörduda ja paluda mäng mujale üle viia vms. Mitte et ma midag teaksin mingitest normidest milline plats olema peab.
Ma näen asja pigem vastupidi. See ongi normaalne, et erinevatel meeskondadel on omalaadsed koduväljakueelised: Eestil ja teistel põhjamaadel kevad-sügisene porimülgas-staadionid, Boliivial ja Ekuadoril kõrgmäestikus asuv staadion, sooja kliimaga riikides põrgukuumus jne.

mcnamara
09.04.09, 13:59
Ma näen asja pigem vastupidi. See ongi normaalne, et erinevatel meeskondadel on omalaadsed koduväljakueelised: Eestil ja teistel põhjamaadel kevad-sügisene porimülgas-staadionid, Boliivial ja Ekuadoril kõrgmäestikus asuv staadion, sooja kliimaga riikides põrgukuumus jne.

Vägagi nõus. Olud mõjutavad ikka alati mõlemat meeskonda. Ka finaalturniiridel on alati ilmastikuolud mingis suunas kaldu: näiteks mängitakse tihtipeale põrgukuumuses, mis kõigile mängijatele sugugi ei sobi.

cannuman
09.04.09, 15:24
loomulikult. Aga mingid piirivd peavad ju olema. -20 kraadi ja kartulimaa ei sobi mänguks.

Mõnuagent 007
24.04.09, 16:25
Ma sain pileti. aga teie?

cannuman
25.04.09, 00:26
ei julgenud võtta. Äkki on majandus mind nii ära surunud et ei suuda reisu finantseerida. Ja kuna pileti saab kätte seal kohapeal siis ei saaks kellelegi maha ka müüa

urmas24
26.04.09, 21:24
Päris korralik loomus tuli seekordsest piletiloteriist. Tuleb hakata reisiks valmistuma...

Mõnuagent 007
27.04.09, 20:23
Päris korralik loomus tuli seekordsest piletiloteriist. Tuleb hakata reisiks valmistuma...

MIs mängudele said?

urmas24
29.04.09, 19:00
MIs mängudele said?
Mängud 9, 16, 30, 38, 41, 50

vello99
02.05.09, 15:03
Mängud 50

Aga siis näeme Rustenburgis...

See oli ikka väga valus loosimine. Mina sain 7st 6 ja sõber, kellega koos panin 7st 7, aga õnneks tal ei pidanud krediitkaart valule vastu ja tema poolt pandud piletid lähevad kaotsi, muidu oleks ikka liiga raju olnud. Jalgpall on tore asi küll aga kahepeale 50k+ piletitele kulutada ja teha 10 mängu 10 päevaga 10s eri linnas, no thank you...

Tuli siis 2 viimase alagrupi mängu Pretorias ja Johannesburgis, 2 1/8 finaali Rustenburgis ja Pretorias ja 2 veerandfinaali Johannesburgis ja Cape Townis.

lorenzo
02.05.09, 19:13
tra see on ikka valus nii pileteid osta et ise ei teagi mis mäng on, kes osalevad.

kui suur protsent pileteid hetkel letti pannakse mängu kohta? ja kui palju osalejate maade fännid saavad?

Mõnuagent 007
02.05.09, 20:44
Selline piletimüük on alati olnud, et ei tea, mis m'ngule saad. Eelmise MMi aegu ostsin viimases faasis ja seal käis asi siis niimoodi, et olid juba meeskonnad teada. Vabad piletid olid ainult suht kolmandajärgulistel mängudel. Ise käisin niimoodi vaatamas Ukraina ja Saudi Araabia vahelist mängu. Aga see oli ka tore, sest enamus fännidest olid ukrainlased ja nendega sai täitsa kenasti jutule.

jansa
02.05.09, 23:44
Selline piletimüük on alati olnud, et ei tea, mis m'ngule saad. Eelmise MMi aegu ostsin viimases faasis ja seal käis asi siis niimoodi, et olid juba meeskonnad teada. Vabad piletid olid ainult suht kolmandajärgulistel mängudel. Ise käisin niimoodi vaatamas Ukraina ja Saudi Araabia vahelist mängu. Aga see oli ka tore, sest enamus fännidest olid ukrainlased ja nendega sai täitsa kenasti jutule.

..kui ma 98 Prantsumaal MMil ja 2000 Holland/Belgias EMil käisin siis ostsin küll peale detsembrikuiseid alagruppide loosimisi läbi EJLu piletid mängudele millés mängivad riigid ka teada olivad... v.a. veerand- ja poolfinaalide piletid loomulikult. Ma ei tea , nüüd paistab olukord keerulisem olevat...

Mõnuagent 007
04.05.09, 15:12
ja jälle saab osta. Tellisin teise pileti veel J'Burgi ja rohkem ei telli, luban. Hakkan lennupiletiraha koguma.

Mõnuagent 007
05.05.09, 12:09
Küsin sellist asja, et kas peaks praegu näiteks Lufthansast piletid ära ostma (no siis, kui müüki tulevad, mis peaks kuu pärast juhtuma) või oleks mõttekam oodata sooduspakkumisi?

Jasper
05.05.09, 13:05
Küsin sellist asja, et kas peaks praegu näiteks Lufthansast piletid ära ostma (no siis, kui müüki tulevad, mis peaks kuu pärast juhtuma) või oleks mõttekam oodata sooduspakkumisi?

vahet pole. edi möörfi seadused kepivad sind nkn.

kelisk
10.05.09, 17:11
õnnestus endalgi saada piletid ühele mängule... 12.juuni Port Elizabeth. Nüüd tuleb vaid loota, et grupp B tuleb huvitav :) Küsimus teile kes te piletid saite, et kas FIFA saatis teile kinnituse ka e-mailitsi. Mina pole veel mingit kinnitust saanud, kuid application Fifa kodukal näitab positiivset vastust ning ka pangaarvelt on raha juba ammu maha läinud...

vello99
10.05.09, 17:46
e-mailile tuli vastus ca. nädal pärast raha maha võtmist.

Aramis
13.05.09, 23:54
Sain ka pileti ostu võimaluse Kapplinna mängule, aga loobusin sellest. Ei maksnud raha ära. Hiljem vaatab, kas minna või mitte.

tank
20.05.09, 18:14
LAVis peab ikka asi turvalisusega päris hull olema kui turvafirma mänge teenindamast keeldub.

kelisk
24.05.09, 02:35
loosiõnn naeratas ka sel nädalal, mil õnnestus saada 2paari pileteid alagrupimängule Durbanisse ja veerandfinaalile Johannesburgi :) finantsilist olukorda arvestades tuleb nüüd natuke vahet pidada, kuid nagu teada, siis süües kasvab isu :P
ühtlasi uuriks maad ka eestlaste reisuplaanide kohta, et kuidas ja kui kauaks minnakse? meil on plaanis 4-5kuuline tripp mööda Aafika idakallast LAVi, et siis MMi teiseks mängupäevaks alla Port Elizabethi jõuda.
niiet kel loosinumbriteks 4, 25 ja 58 kohtumiseni staadionil!

AndreiS
25.05.09, 11:46
ostan pileti Soome - Venemaa mängule!

marcello
30.05.09, 17:45
ostan pileti Soome - Venemaa mängule!

http://www.lippupalvelu.fi/html/evinfo.htmI?CNTX=77887&l=FI&C=

banok
06.06.09, 23:50
Kazakhstan - England 0-4 ::: VIDEO
http://www.videoplayer.hu/videos/play/373366

mcnamara
07.06.09, 01:45
Holland on siis täna õhtul esimese Euroopa tiimina kindlustanud pääsu MM-ile. Võidust Islandi üle piisas, sest Norra ei suutnud viigist enamat. Mängude tulemused selles grupis olid soodsad teist kohta proovivale Shotimaale.
Väga oluline oli taanlaste 1:0 võit Rootsis. Rootslased surusid küll kõvasti, aga Larsson ja Ibrahimovic jätsid lausa sajaprotsendilised võimalused kasutamata. Mu vana lemmik Taani on nüüd finaalturniirile päris lähedal. Järgmine mäng saab neil olema Portugali vastu.
MM-pileti poole liiguvad kindlalt ka Inglismaa ja Serbia, samuti tänu Bulgaaria - Iirimaa 1:1 viigile Itaalia.

vincent
07.06.09, 02:12
Olgu siis lisaks Hollandile ära märgitud ka Jaapani, Austraalia ja Lõuna-Korea "päralejõudmine".

lorenzo
07.06.09, 02:16
Väga oluline oli taanlaste 1:0 võit Rootsis. Rootslased surusid küll kõvasti, aga Larsson ja Ibrahimovic jätsid lausa sajaprotsendilised võimalused kasutamata. Mu vana lemmik Taani on nüüd finaalturniirile päris lähedal. Järgmine mäng saab neil olema Portugali vastu.

no Portugali aktsiad hetkel tõusid. muidugi tuleb portugallastel loota, et ungarlased nüüd ülejäänud mängud pähe saavad

karl54
07.06.09, 02:46
Raske on mm-i ette kujutada ilma Rootsi ja Portugalita, kahjuks peab üks neist ilmselt kõrvale jääma, Rootsi tänane kaoutus Taanile, tõstis kõvasti Portugali aktsiaid.

mcnamara
08.06.09, 16:01
Tshiili teel MM-ile? (http://www.bbc.co.uk/blogs/timvickery/2009/06/four_of_the_five_games.html)
Bielsa tiimi võit Paraguai üle võõrsil oli märkimisväärne saavutus.

mcnamara
10.06.09, 17:44
Saudi Araabia ja Põhja-Korea otsustavad siis järgmisel nädalal Ryadhis omavahel Aasia neljanda otsepileti omaniku. Veidi vaatasin täna araablasi Lõuna-Korea vastu, nägid üpris kehvad välja. Ei pääsenud eriti üle poole väljaku.

mcnamara
11.06.09, 11:27
Lõuna-Ameerikas on olukord päris põnevaks muutunud. Mängitud on juba 14 vooru, aga eest rebinud keegi pole ja teatud võimalusi paistab veel koguni kaheksal tiimil. Sügisesed neli viimast vooru panevad asjad paika ja näiteks neljandaks langenud Argentiinal võib Maradonaga veel raskeks minna. Sest kodus Brasiilia ja võõrsil nii Uruguai kui Paraguai vastu on veel mängimata.

Põhja-Ameerikas jätkatakse Kostariika ja USA juhtimisel. Mõlemad paistavad küll MM-ile teel olevat. Sügisel on näha kas Mehhiko lõpuks ärkab või jätkavad Honduurase ja Salvadoriga kemplemist lõpuni.

Aasias mängitakse veel järgmisel kolmapäeval ja siis saab ka selgeks neljas otse edasipääseja - Põhja-Korea või Saudi-Araabia või... Viimaste omavahelise viigi korral võib nimelt Iraan mõlemast mööda tuisata. Septembris järgnevad veel play-offid gruppides kolmandaks tulnute vahel.

Aafrikas on juuni veel kibe valikmängude kuu. Kahe vooru järel on kõige üllatavam A-grupi seis. Seal on tundmatu Gabon saanud kaks võitu ja seisab kuulsamast kolmikust Togo, Kamerun, Maroko eespool. Aga alles alustati.

Euroopas võiks lisaks Hollandile sisuliselt edasipääsenuks kuulutada Hispaania ja Inglismaa. Itaalia on tõtt-öelda ka väga lähedal: iirlased võiksid konkurendiks saada vaid oma suure lolluse korral.
Hooaja suurem üllataja on Serbia. Kui 9. septembril kodus prantslastega punkt kätte saadakse, peavad endised maailmameistrid ilmselt play-offi peale lootma jääma.
Euroopa gruppides 1-4 jätkub ilmselt põnevust veel kauaks. Tshehhi, Portugal, Rootsi - meeskonnad, keda oleme suurturniiridel harjunud nägema, on kõik päris keerulises seisus. Ja sakslaste ning venelaste vahel läheb veel rabelemiseks.

vaikiv mees
11.06.09, 12:03
Soome-Venemaa 0:3 (http://yle.fi/urheilu/index.html)
Jääskeläinen torjui Bystrovin kudin eteensä, ja Kerzhakoville oli helppo työ panna pallo sisään. Minuutteja aiemmin Sami Hyypiä oli peittänyt hyvin Bystrovin laukauksen ja Arshavin oli puskenut pallon ohi maalin.

Hyypia tegi head tööd küll, saades mitmelgi korral jala viimasel hetkel vahele, aga kõigis väravates oli aeglasel vanamehelgi oma osa

0-1 (www.101greatgoals.com/videodisplay/2705526/) puhul tõmmati veteran seinasööduga tripsuks

U21 treener M.Kanerva soovitab noorenduskuuri,
keegi Toveri nimetab staadionil toimunut venelaste kodumänguks ja kardab Walesi vastu sama

surfaja
11.06.09, 12:39
...
keegi Toveri nimetab staadionil toimunut venelaste kodumänguks ja kardab Walesi vastu sama
Ise vaatasin esimest poolaega ja käis endalgi mõte peast läbi,et Venelased mängiksid nagu kodus.Kohalikud nagu midagi üritasid küll,aga enamus aega käis mingi Rossia meiniki ja muidugi kõik need venekeelsed reklaamid ka,mis väljaku ääres jooksid...

mcnamara
11.06.09, 12:50
BBC põhjalik ülevaade hetkeseisust Lõuna-Aafrikas. (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/8088624.stm)
Täna täpselt aasta pärast läheb lahti.

Nani
12.06.09, 20:17
Loodetavasti suudab Portugal end kokku võtta ning siiski minnakse MM-ile :)

krissucool
13.06.09, 00:54
Loodetavasti suudab Portugal end kokku võtta ning siiski minnakse MM-ile :)

Kui ei saa siis ega keegi palju ei kaota.Ilueedisid on muudes meeskondades ka piisavalt.

KeRRRt
14.06.09, 23:09
Kui ei saa siis ega keegi palju ei kaota.Ilueedisid on muudes meeskondades ka piisavalt.

ja sinu kasutajanimi seostab mulle ühte ilueedit...

budu
18.06.09, 00:29
Kaks Koread siis pääsesid MM-ile.

Epic
18.06.09, 01:44
Kaks Koread siis pääsesid MM-ile.

Põhja-Korea siis esimest korda peale 1966. aastat.

Ülejäänud Aasia kvalifitseerujad on Jaapan ja Austraalia.

Võimalus MM-ile pääseda on veel Saudi Araabial ja Bahreinil. Omavahel selgitavad nad välja selle, kes kohtub Konföderatsioonide karika "kangelaste" uus-meremaalastega.

vendetta
18.06.09, 03:44
Unistuste alagrupp: USA, Põhja-Korea, Inglismaa, Argentiina

Tofoa
18.06.09, 03:50
USA, Iraan, Põhja-Korea, Lõuna-Korea oleks parem.

kasparov
18.06.09, 09:50
Ise vaatasin esimest poolaega ja käis endalgi mõte peast läbi,et Venelased mängiksid nagu kodus.Kohalikud nagu midagi üritasid küll,aga enamus aega käis mingi Rossia meiniki ja muidugi kõik need venekeelsed reklaamid ka,mis väljaku ääres jooksid...

Veidi hilinenud märkus selle kohta: telepildi koha pealt oli tegemist selle n-ö topeltproduktsiooniga (mis tuleb ka Eesti-Brasiilia mängul), ehk et Venamaa (nagu näit PBK) kanalid said pildi (kusjuures suhteliselt kehva) ja oma reklaamid ühelt väljaku poolelt; soomlased ja muud soovijad teiselt poolt.

kasparov
18.06.09, 09:54
USA, Iraan, Põhja-Korea, Lõuna-Korea oleks parem.

Kahjuks Iraan sellel MM-il ei osale.
Aga võib-olla 2014 näeme algruppi USA, Kuuba, Põhja-Korea, Iraan (kuigi kindlasti ei näe, sest kaht sama valiktsooni meeskonda ühte finaalturniiri algruppi ei loosita :( )

cannuman
18.06.09, 10:59
kaht sama valiktsooni meeskonda ühte finaalturniiri algruppi ei loosita :( )

Euroopast on 13 meeskonda, alagruppe on 8. Arvuta ise.

See käib muidugi 2010 turniiri kohta, aga sinu väide oli 2014 kohta. Äkki selle aja peale annavad veel piludele ja niggadele kohti juurde küll jah...

Tofoa
18.06.09, 11:55
Kahjuks Iraan sellel MM-il ei osale.

aah, shit, öösel peaks magamisega tegelema. Mõtlesin Iraani asemel Iraaki, aga ega nemad ju ka ei osale :(

mcnamara
18.06.09, 12:39
Ma ei saa aru, mida väga erilist oleks Lõuna-Korea ja Põhja-Korea vahelises mängus - kui selline ka MM-il aset peaks leidma. Valikgrupis nad ju kaks korda kohtusid ja ehkki vastastikusi süüdistusi lendas, elati need mängud kenasti üle. Ka P-Korea ja USA mängijad jääksid omavahelise kohtumise järel ellu.

cocoon
18.06.09, 13:51
Üllatav, et mõned põhja-korealased on ka piiri taha lastud klubijalgpalli mängima - eriti paneb imestama, et lausa L-Koreasse ja Jaapanisse.

hofnar
18.06.09, 17:44
Üllatav, et mõned põhja-korealased on ka piiri taha lastud klubijalgpalli mängima - eriti paneb imestama, et lausa L-Koreasse ja Jaapanisse.

eks ilmselt suured püssidega mehed on nende perede juures valves vms.

Bob_Loblaw
19.06.09, 11:09
footballer by day sneaky spy at night

karl54
13.08.09, 13:23
Mehiko sai ülitähtsa 2-1 võidu Usa üle. euroopas üllatusi ei jutunud, kõik favoriidid võtsid oma, natuke üllatav oli ehk Norra nii suur üleolek Shotimaa vastu.

Hellik
13.08.09, 14:43
natuke üllatav oli ehk Norra nii suur üleolek Shotimaa vastu.

http://en.wikipedia.org/wiki/2010_FIFA_World_Cup_qualification_-_UEFA_Group_9

Norra seis on endiselt raske, kuid oluliselt huvitavam. Võidud Islandi ja Makedoonia vastu peaksid tagama grupis 2. koha (+šotlased ei tohi võita hollandlasi). Lisaks tuleb play-offi jõudmiseks loota näiteks Põhja-Iiri ja/või Ungari ebaedule.

Nugisemees
24.08.09, 21:33
Kellel plaanis kohale sõita on ja kas piletid juba soetatud? (Finaalturniiri pean silmas)

Mõnuagent 007
26.08.09, 15:25
Kellel plaanis kohale sõita on ja kas piletid juba soetatud? (Finaalturniiri pean silmas)

Piletid olemas, kohalesõitu opereerin veel.

Peeter I
26.08.09, 15:26
Annetage raha, siis ka lähen.

Tofoa
26.08.09, 15:29
Annetage raha, siis ka lähen.

Jah, kohe annan Sulle 2 krooni.

Peeter I
26.08.09, 16:10
Jah, kohe annan Sulle 2 krooni.

Tofoa on jumal.

Saarlane
26.08.09, 16:34
Piletid olemas, kohalesõitu opereerin veel.

Mis mängudele?

Epic
01.09.09, 22:59
Kas Argentiina talentide arv on tõesti kokku kuivanud, et peale kümne aastast vaheaega Palermo taas koondisesse kutsutakse ja keegi 36-aastane kaitsja brasside vastu debüüti läheb tegema, või on Maradona lihtsalt aru kaotanud?