PDA

View Full Version : Fännieetika

kojamees
30.11.01, 13:53
Jalgpallihaigla poolt heakskiidetud.

yheksa
30.11.01, 14:01
A mida see eetika ikkagi endas sisaldab? Noh, et misasi on heakskiidetud :)

ROOTSI KUNN
30.11.01, 18:28
teema vajab lahtiseletamist. Mida sa selle all konkreetselt silmas pead?
ja kes need reeglid või eetikanormid koostab ,kes heaks kiidab. Koja ,küsimärke on liiga palju.:oih: :lahe:

Kosk
30.11.01, 18:30
Jajah.....nõuame täpsustamist!!!

Lincoln
30.11.01, 19:19
Mina samuti.

KODAMEES
30.11.01, 22:32
O.K. sai nimelt järgmine,et Ott koostas vägahea kirja mida me Papaga ka lugesime ja heakskiitsime.See sisaldab Aabitsa tödesid.Hakkasin seda tööjuures sisse lööma aga siis pidin jälle kööki tormama ja kui naasesin oli raamatupidaja Socceri kinni pannud ja pool tekstist nahui lennanud.Pyyjan homme tööl alustatud töö löpuni viija.Teadmisex paljudele et Ott on ka tegelikkuses Ott Pruun,kes on töusud:lausa Guru staatusesse ja paljud ka teda teavad.õlu: :õlu:

willane
01.12.01, 02:18
raamatupidaja seebiks!

kojamees
01.12.01, 14:51
FÄNNIEETIKA
*Jalgpall on miljonitele inimestele rõõmutunde (vahel ka kurbuse ja viha) allikaks.Naudi siis seda suurepärast mängu nii mõistuse kui südamega.
*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine.
*Toeta oma meeskonda häälekalt ja kõikvõimalikku atribuutikat kasutades.Lase kujutlusvõimel lennata-tunne ennast siiralt ja vabalt.Teravmeelne sõnaseadmisoskus tuleb ainult kasuks.Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fännluse eesmärgist valesti aru saamisest.
*Võimaluse korral toeta omasid ka kodust kaugemal.Meeskonnal on alati hea meel võõrsil mängides oma poolehoidjaid tribüünil näha ja kuulda.
*Tõenäoliselt oled aeg-ajalt märganud purjus välismaiseid turiste ringi kakerdamas ja mõelnud-ebameeldiv tegelane,räuskab,ülbitseb,juua ei oska,oleks võinud parem koju jääda.Selliste tegelaste tõttu on mõne riigi kodanike suhtes välja kujunenud isegi negatiivsed stereotüübid,näiteks n.n. purjus Soome turisti sündroom.Pea meeles,et välismaal viibides oled sinagi Eesti esindaja.Käitu siis nii,et sinu tõttu kaasfännide või koguni terve Eesti rahva suhtes negatiivseid üldistusi tegema ei hakatakse.
*Suhtu vastasvõistkonda respektiga.Lihtsaim viis seda teha on vastaste riigihümni kõlades püsti tõusta ning vait olla.Kui nad aga platsil tegutsemisega hukkamõistu ära on teeninud,siis tee end kuuldavaks.Pea siiski igas olukorras meeles,et väljakul viibib üks teine meeskond,kes palju enam sinu tähelepanu väärib.Kontsentreeru parem omade toetamisele kui vastaste sõimamisele.
*Ka vastasmeeskonna fännid väärivad aatekaaslastena respekti.Oma olemuselt on nad sulle tihtipeale hoopis hingelähedasemad kui enamik
kaasmaalasi,kes ainult aeg-ajalt tribüünidele sattuvad.Eelda,et tegu on toredate ja normaalsets inimestega ja proovi nendega suhelda.Seeläbi võid saada palju häid tuttavaid,kel on kasind hea meel enda juures külas näha.Loomulikult võib selguda kavastupidine,sest eks inimesi ole igasuguseid.Väiklased ja ebameeldivad inimesed on läbi aegade põlguse ja viha ära teeninud.
*Püüa tribüünil mitte segada omavahel jalgpalli ja poliitikat.Tegu on ikkagi mänguga,mis peaks ühel või teisel viisil inimestele eelkõige rõõmu pakkuma.Loomulikult on pealtvaatajate hulgas vägagi erinevate poliitiliste,rassiliste,usuliste,seksuaalsuste ja moraalsete tõekspidamistega inimesi,kuid tuleta ikkagi meelde,mis teid sel tribüünil ühendab,mitte eristab.
*Mängi ka ise jalgpalli,siis saad paremini aimu,kui keeruline ja väsitav platsil toimuv tegelikult on.
*Lõpetuseks võib aga öelda:Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

Ott,Eesti koondise Fänn alates 03.06.1992 a.:õlu:

Ertai
01.12.01, 15:00
Äkki viskax keegi selle ka Soccernet.ee kolumni üles?

apunkto
01.12.01, 17:36
*Suhtu vastasvõistkonda respektiga.Lihtsaim viis seda teha on vastaste riigihümni kõlades püsti tõusta ning vait olla.Kui nad aga platsil tegutsemisega hukkamõistu ära on teeninud,siis tee end kuuldavaks.Pea siiski igas olukorras meeles,et väljakul viibib üks teine meeskond,kes palju enam sinu tähelepanu väärib.Kontsentreeru parem omade toetamisele kui vastaste sõimamisele.

*Püüa tribüünil mitte segada omavahel jalgpalli ja poliitikat.Tegu on ikkagi mänguga,mis peaks ühel või teisel viisil inimestele eelkõige rõõmu pakkuma.Loomulikult on pealtvaatajate hulgas vägagi erinevate poliitiliste,rassiliste,usuliste,seksuaalsuste ja moraalsete tõekspidamistega inimesi,kuid tuleta ikkagi meelde,mis teid sel tribüünil ühendab,mitte eristab.

jumala õige jutt, need kaks punkti on aga nagu siukesed mis kuuluvad fänni kui tsiviliseeritud inimese käitumise juurde minu arust, vähemalt ise arvan nii. Eriti mis puutub vastase hümni ajal mölisemist, mida on ikke eriti rõve kuulda.

greenday
01.12.01, 19:06
Orginally posted by kojamees

FÄNNIEETIKA
Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fännluse eesmärgist valesti aru saamisest.
Kas mitte kogu jalgpallihaigla ei hüüa ühest suust "Kohtunik on pede!"?

Jaan
02.12.01, 03:50
Selle vastase austamise kohta ehk hymni asi. Kas Vene hymn (see uus vana NL-i hymn) v22rib pysti seismist? Ise arvan, et pigem mitte. Poliitikat ei ole kyll ilus spordiga segada, aga ma ei leia, et Eestit okupeerinud riigi hymn v22rib tavap2rast kohtlemist.

greenday
02.12.01, 07:32
Orginally posted by Jaan

Selle vastase austamise kohta ehk hymni asi. Kas Vene hymn (see uus vana NL-i hymn) v22rib pysti seismist? Ise arvan, et pigem mitte. Poliitikat ei ole kyll ilus spordiga segada, aga ma ei leia, et Eestit okupeerinud riigi hymn v22rib tavap2rast kohtlemist. Loomulikult väärib. Issand jumal. See oleks küll midagi jubedat, kui Eesti fännid vene hümni ajal püsti ei tõuseks. Masendav suhtumine.

apunkto
02.12.01, 11:40
Orginally posted by Jaan

Selle vastase austamise kohta ehk hymni asi. Kas Vene hymn (see uus vana NL-i hymn) v22rib pysti seismist? Ise arvan, et pigem mitte. Poliitikat ei ole kyll ilus spordiga segada, aga ma ei leia, et Eestit okupeerinud riigi hymn v22rib tavap2rast kohtlemist.

Aga oskad sa öelda milles on süüdi vene jalgpallurid, et nende vastu peaks sellist ülbust üles näitama? Ei no ma arvan, et ma seisan igal juhul kogu aeg püsti nii et selles suhtes probleemi ei tule. Igatahes see küll Eesti fännidele au ei teeks kui venkude ümn välja vilistataks, see oleks ausaltöeldes haige suhtumine. jalgpall ruulib.

Kosk
02.12.01, 16:31
Orginally posted by Jaan

Sa oled ikka täielik MUN*!!!!
Aga samas, mida sa skungist ikka tahad.....

kojamees
02.12.01, 17:51
Esiteks:See et me hüüjame ja jääme hüüdma "kohtunik on pede" on meie seisukoht,kuigi seda võiks teha rahvusvahelises keeles!!?!
Mis puudutab Venemaaga mängu teeme me neile "Lennuk"it.Seda on teinud inglased ka sakslastele.See "lennuk" on selline vähetuntud Jalkafännide viipekeel.Sellest kunagi hiljem.Me ei saa unustada Märtsipommitamist.:õlu:

Jaan
02.12.01, 19:03
Kosk, mine ise ka p****. Kojamehel on 6igus, on mingid asjad siin ilmas, mida ei saa ja ei tohi unustada. Laulge siis kaasa ka, s6nad on teil peas ju? Muuseas, 1968. aastal ja ka peale seda vilistati NLiidu hymn pea igal spordiv6istlusel v2lja. Siis ei arvatud, et see v2ga haige on.

greenday
02.12.01, 20:04
Vene hümni ajal püsti seismisega austan ma vene mängijaid ja nende rahvust ja riiki, mitte Berjat.

greenday
02.12.01, 20:09
"*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine. "

Ei ole selle punktiga ka eriti nõus. Sama moodi võiks õelda kriitika kohta rõve mõttetu ilkumine jne. Mul isiklikult pole senini tekkinud mingit tahtmis koondist kritiseerida ja ma olen selle üle uhke. Ja ma ei hakka ka ennast sundima, teen oma südame hääle järgi. Ma ei usu, et ma hakkaks kunagi neid kritiseerima, kritiseerijaid jätkub ilma minutagi, minu ülesanne on neile vastu vaielda.

Väga õige punkt on see, et mängi ise ka jalgpalli. Minu meelest on see fänn, kes jalkat mängib peajagu üle sellest, kes ei mängi, sest ta teab omast kogemusest, mida ta armastab.

aiFo
02.12.01, 22:11
ehhh... tekst on hea. ja mis k6ige parem, asja nael peitub viimases lauses.

ausaltöeldes häirib mind paari kirja sisu ses teemas... aga nujah, lugege korra veel läbi, mida otil öelda on, eriti jälgige viimast fraasi:

Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

sellega on k6ik öeldud...

pRmt!

aiFo. rohkem sallivust (ja egod maha)!!!

kojamees
04.12.01, 17:32
Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.:õlu:

greenday
05.12.01, 16:57

Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.:õlu: Ma vahetaks sõnapaari "ports kriitikat" ara "objektiivne analüüs" vastu.:) Mu on üpris hea.

kojamees
09.12.01, 16:55
Kas see ongi teie poolt kõik??Huvitav mida või keda peaks läbirääkimistel esindama,kui kõik niivõrd passiiivsed on.:(

Darren
10.12.01, 03:24
Ma mõtlesin kah, et nagu võiks oma talupojamõistusega nende punktide peale mõelda ja tegin paar järeldust, esiteks:

*Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fännluse eesmärgist valesti aru saamisest.

kommentaar: Olles kuulnud Jalgpallihaigla liikmeid tribüünilt hüüdmas kõiksugu muid ebatsensuurseid asju peale "Väikse Notsu loo" ja "Kohtunik on Pede" hüüde, tekkis küll tunne, et tegemist on kergelt silmakirjaliku punktiga. Kuid samas võib see olla ja arvatavasti on rohkem minu probleem, eks meil kõigil ole erinevad ettekujutused sellest, mis on labane roppus ja mis mitte. Kui mehe ja naise suguelundite sünonüümide kasutamine kohtuniku või mõne meeskonnaliikme suunas seda pole, siis on kõik korras.

Ma vihjan siin rohkem sellele, et jalgpallifänn kui selline peab enda kõnepruuki ja käitumist nii staadionil kui ka muudel kohtades aka foorumites, kõiksugu üritustel ja muudes kohtades, kus ta viibib või võtab sõna - JALGPALLIFÄNNINA, kontrollima. Tahes tahtmata see isik esindab toohetk kõiki Eesti võisiis, kui te soovite, mõne klubi fänne. See mind isiklikult ei huvita, et konkreetne isik ise mingi labasuse või lollusega eg. tooli viskamise staadionile vms. hakkama sai, vaid hoopis see, milline mulje sellest jääb üldsusele. Üldsus nagu me kõik teame ei koosne siiski põhiliselt samasugustest jalgpallifännidest nagu pea igaüks siin foorumis ning tahest tahtmata võib keskmisele Eesti inimesele jalgpallifännist jääda mulje, kui räuskavast, ropendavast, purjus tegelasest, kes on tüliks nii teistele pealtvaatajatele mängu ajal, eel ja pärast kui ka teistele inimestele, kes on temaga suvalisel hetkel kokkupuutes.
Seetõttu oleks nö. fännieetika järgimine väga teretulnud nähtus.
Ma loodan, et mu pisikese kirjatüki sisu tõttu ei tundunud kellegi jaoks isiklikult solvav aga kui tundus, siis lepiks nii kokku, et siia ei teki vastuseid stiilis "mine mun*i" jne.

Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

aiFo
10.12.01, 12:58
lugesin kah korra veel fännieetika punktid läbi... ja darreni kirja...

ei maksa syydistada fänne pasiivsuses, ilmselt on rafas k6igi punktidega n6us... ainus asi, et m6eldakse salahilju, et kuidas neid punkte kyll täitma hakatakse... ja see ilmselt tekitab päris suurt hirmu...

njah! yks asi kindel -- jalgpallihaiglast peaks saama selline organisatsioon, kes eelk6ige EESTI RAHVALE teeks slgeks, et eesti jalgpallifännid ei ole pahad, et meie yle v6ib teatud juhtudel isegi uhked olla... njaa, kuid selleni on veel pikk maa minna...

yldiselt -- armastage jalgpalli iseendas, mitte iseeennast jalgpallis -- ja asjad hakkavad laabuma...

pRmt!

aif.

Jeeg
10.12.01, 18:20
Kuidas teie tõlgendaksite seda 'Armasteage jalgaplli iseendas, mitet iseennast Jalgpallis' ?

Mina nagu pole päris selget pilti saanud...

Darren
10.12.01, 19:09
Pakun huupi, et tõlgenda täpselt nii, kuidas sulle endale meeldib :)

kojamees
10.12.01, 19:15
Nii "väikse notsu" laulu kui ka "kohtunik on pede " hüüjavad kaasa suur hulk inimesi,seega on see fännide poolt respekteeritud,silmas peetakse üksiküritajaid oma roppustega.Samas keda see suurt kotib kui üks sell ropendab samal ajal kui sajad laulavad,pigem tal endal vähe imelik olla.:õlu:

jots
14.12.01, 19:37
"*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine. "

Ei ole selle punktiga eriti nõus. Sama moodi võiks õelda kriitika kohta rõve mõttetu ilkumine jne. Mul isiklikult pole senini tekkinud mingit tahtmis koondist kritiseerida ja ma olen selle üle uhke. Ja ma ei hakka ka ennast sundima, teen oma südame hääle järgi. Ma ei usu, et ma hakkaks kunagi neid kritiseerima, kritiseerijaid jätkub ilma minutagi, minu ülesanne on neile vastu vaielda.
Aga kui ilmselgelt on näha, et platsi peal olevatel tüüpidel on sügavalt ükskõik, eesmärgiks mäng kiiremini kaelast ära saada?
Kui ma kogu aeg totakal ilmel plaksutan - mis efekt sellel on - mängijad peavad teadma, et fännide kiituse teenib ära siis kui näitad üles head mängu ja pingutad (pole oluline kas võidad või kaotad). Aga kui oled tross ja kuuled staadionilt ära minnes vilet - asi mõjub motiveerivalt, kellele ikka meeldiks kui nad välja vilistatakse.
Kokkuvõttes tuleb kriitika õigel kohal ainult kasuks.

Võrdlen kahte mängu Holland-Eesti ja Eesti-Kasahstan.
Hollandis olid enamik fänne meelestatud selliselt, et ah pohhui mida ma ikka plaksutan 5:0 kaotus - krt, meeskond pingutas nii, et ninast veri väljas - aga mida sa teed sellise meeskonna vastu nagu Holland (kelle publik ainult ootab hetke, millal saaks vilekoori valla lasta)
Eesti - Kasahstan, no andke andeks, mehed ei viitsi joosta tööd ei tee - ja pärast tribüün möllab, tormilised ovatsioonid.

Kõige hullem oli mingi tundmatu kõrvalseisja kommentaar. Krt, väga kehvalt mängisid ja hetk hiljem oleks peaaegu oma käed otsast ära plaksutanud.

Aramis
15.12.01, 03:19
Päris hea.Eriti imponeeris mind see,et tõest on raske korraga kahte asja teha ja omadele on tunduvalt olulisem see ,et sa neid toetad ja hoopis väheolulisem ,et sa vastast sõimad.Ka vastane ei kipu tihtipeale sinu eestikeelsest sõimust aru saama seega good point.
Aga ega ma ei olex Otist vähematki oodanud - tegude mees! Tänu temale on minust korralik kaitsemängja saanud.

kyps
09.01.02, 18:15
Sellest on küll mitu korda räägitud, aga võtaks siiski veel selle teema üles. Mind on murelikuks teinud tendents, mida just viimasel ajal tähele olen hakanud panema ja kardan, et seoses Jalgpallihaigla laienemisega võib see veelgi suureneda.

Nimelt on hakatud vaatama "tavalise" jalgpallisõbra peale nagu ülalt alla, et meie oleme fännid ja sina ei ole keski. Jalgpallihaiglaga võib asi sinnani jõuda, et mis fänn sa oled et sa ei kuulu ju haiglassegi. No kuulge sellise suhtumisega saame jalkafännidele mingi totaalse ülbukite kuulsuse. Aga seda ei ole ju mitte vaja.

Tuletan teile meelde, et enamuse publikust moodustavad staadionil just need tavalised tegelased, kes ilmselt ei külasta just kõiki mänge, aga tunnevad et aeg-ajalt oleks hea oma maa koondist toetada. Mis mulje neile jääks, kui mingid tegelased neid lihtsalt alavääristavad. Kui valida kahe variandi vahel, et kas istuda staadionil ainult tõsimeelsete fännidega, kus mujalt tribüünidelt kajab vastu tühjus ja vaikus või et staadionile on vedanud ennast ka hulk selliseid inimesi, kes võibolla täpselt arugi ei saa mis platsil toimub, siis valiks kindlasti viimase variandi.

Ja pealekauba võib seal "tavaliste" toetajate hulgas olla nii vingeid jalka spetse, millest mina koos enamuse teiste fännidega ei oskaks isegi und näha.

Jutu mõte: Olge sõbralikud ja ärge arvake et te selle pärast teistest paremad olete, kui täielikult jalgpallile andunud olete. Pealegi seal ülejäänud rahva hulgas võib olla sadu tulevasi fänne ja milleks siis end nende ees tähtsaks teha?

Selle sama asja pärast on mulle ka sõjavägi vastik. Et oled 3 kuud ära käinud, siis võid noori käsutada ja oled kõva mees ja peaksid veel seeruks saama siis on ju ülejäänud rahvas täielik saast, keda võid koheld nii nagu paremaks pead. No kuulge, keegi teine võib olla jälle mõnel teisel alal nii karm käpp, et jube, jube. Aga ega tema ei tule sulle ütlema, et mees kes sa selline üldse oled, kui sinilillede tolmnemisest tuhkagi ei tea.

kojamees
10.01.02, 15:02
Kahjuks oled sa meist valesti aru saanud.Need kes on registreerunud ei halvusta ega ületähtsusta ennast,vaid on andnud enda nime ja käe ,et oleks võimalik asju ametlikult ajada.Me ei tee mingeid eelistusi klubide suhtes milles mängitakse ise või fännatakse,vaid pigem on need inimesed ühise asja eest väljas ja mis kõige tähtsam-nad viitsivad.Meie jaoks on jalgpall ELU mitte meelelahutus või vabaaja veetmise võimalus.Üheskoos muutub meie visioon selgemaks ja paluks häälekamalt kaasalüüa.Tahestahtmata on paljud sellegagi ,mis olemas,rahul.:reiv:

ROOTSI KUNN
10.01.02, 19:07
Egash nüüd nii traagiliseks kah maksa minna ,see jalgpalli-
haigla on ikka lõbusate inimeste ühendus, kes lihtsalt teistest
rohkem on jalgpalliga seotud. Ning on loomulik ,et nad organiseeruvad ,sest massides teatavasti pidi peituma jõud.
Esialgu meil veel klubide juures nii võimsaid fänniorganisatsioone pole, kes suudaks ennast ametlikult
registreerida. Kuid koondise baasil saame juba ilmselt hakkama. Siit ongi kõigil hea kogemusi omandada ja siis kui
ükskord ka tugevamatel klubidel omad korralikud fännklubid
saavad olema on kogemus olemas.

Ma olen kogu aeg nigu sellele rõhku pand,et organiseeruma
peame ise.Ega keegi meie eest midagi ei tee.
Vaadake neid kunstlikult loodud võrgu ja kossufänne,kes
selle eest et firmade lippe lehvitavad ja trummi taovad,saavad
tasuta matshile Need pundid lagunevad ju sisuliselt kohe ,kui
meeskonnale uus nimi pannakse. Traditsioone pole neil ammugi. Kõik nad on jalkafännide hüüdlauseid hakkand kasutama. Kui keegi vaatas eile telekat siis nägite ,et Kalevi
hallis oli ehk sadainimest Hotroniku mängu ajal ja muidugi
need klaköörid( KINNIMAKSTUD PLAKSUTAJAID). Ja Villu Esteri ( kossufännid)
olid kõik millegipärast Saku halli kolinud ,sest seal mängisid
itaalia võrkpallurid. Sakuhall jookseb praegu isegi kabevõistlusteks täis,kui press ainult tagant kihutaks.
Siia ongi see kurikuulus fännieetika koer maetud.
Sellel enamusel on tegelt pohhui kas on koss,võrk või jalgpall
kus rohkem kuulsusi sinna minnaksegi.
Sellest enamusest me erineda tahamegi.

Martin
10.01.02, 20:12
Kirjutan siis ka nautke sellest asjast siin. Ütlen esimese asjana ära, et mina Jalgpallihaiglaga ei ühine ning seda täiesti objektiivsetel põhjustel, mitte, et mulle selles miski eriti vastumeelne oleks.

Samas on üldises plaanis mõni asi häirima hakanud küll. Nagu ma kunagi ka jututoas ütlesin, siis võibolla olen ma lihtsalt üks vana peer, kes peaks nö. noored ette laskma, kuid ma ei saa kuidagi mööda vaadata sellest, et nö. fännide seas on tekkinud mingisugune eriline suhtumine nendesse, kes kas ei kuulu inside ringi või siis ei ole jalgpalli toetajad.

Ei hakka siin nimesid nimetaga ega näpuga näitama, kuid kui juba praegu hakkavad mõned inimesed teisi lahterdama kui toetajaid, fänne, vänne jne..., siis selline asi on ikka täiesti arusaamatu käitumine. Mis siin salata - selline suhtumine on pigem nende poolt, kes kerkisid esile enne Hollandi mängu. Võibolla tasuks nii mõnelgi sellil aeg maha võtta ja mõelda veits sellele, et paar kud tagasi oleks ta enda definitsiooni järgi ise vänn või lakutud pede või mis iganes muud.

Sellega, et keegi on siis ühel otsatribüünil paar korda Väikese Notsu nikkumise laulu laulund, see ei tee kedagi veel teisest paremaks või tähtsamaks või siis tõsimeelsemaks fänniks. Naeruväärne on lugeda või kuulda arvamusi, et need, kes otsatribüünil pole, et need isikud pole mingid fännid. Ütleks, et lausa idiootne. Väga paljud asjalikud inimesed, kes teavad jalgpallist üldiselt arvatavasti palju rohkem kui näiteks kasvõi mina, lihtsalt ei lähe sellisele kohale istuma - see on siis nende valik, kuid halvemaks see neid ei tee.

Põhimõtteliselt võiksin sellest pikalt laialt vahtudada, kuid põhiasi on see, et Jalgpallihaigla liikmed ei lükkaks oma oksi nii laiale ning ei arvaks, et nemad on staadioni ja Eesti jalgpalli valitsejad ning kõigi teiste asi on nende käske ja soove täita.

Minu arvates peaks pigem Jalgpallihaigla olema eeskujuks ning koondavaks jõuks. Kuidas seda saavutada, seda peate küll ise välja mõtlema.

Mis nüüd aga puutub korvpalli ja võrkpalli fännide halvustamisse, siis sellist jama paluks küll mitte kirjutada. Natuke veider on arvata, et klubide nimed ei muutu, sest raha paneb ikkagi kõik paika, kuid korvpallis on vähemalt klubide koosseisud enam-vähem samad, mis eelmisel hooajal ning seepärast on toetajaskond samuti TÄPSELT sama. Soovitaks tulla vaatama kasvõi Tartu Delta või siis Pärnu võrkpalliklubi kodumänge, kes näinud on, need teavad.

Ja klubisid võrrelda rahvuskoondisega? Nojah.

Üldiselt on selline teiste alade mõnitameine ning solvamine suhteliselt halb toon. Kunn, ütle mulle näiteks, kas Flora mängudel on tavaliselt ikka tohutult palju rohkem kui oli tollel Hotronicu mängul?

See siis selleks.

Ertai
10.01.02, 20:58
Eh, kenakese teksti kirjutas Martin, ise ütles enda koha pealt niipalju, et see korvpalli hõõrumine on ainult rohkem nagu naljategemine, kes ei ülistaks oma lemmiktegevusi,-alu.
Jalgpallihaigla kaitseks niipalju, et kui muidu olid küll suured fänniringkonnad, kuid nüüd on ametlik organisatsioon, millega saab paremini suhelda kõiksugu teiste organisatsioonidega, mis on ka palju mõtekam ja mitte keeruline.
P.S. Korvpallile elan ka kaasa, kuid eelkõige Tartule ikka, minu jaoks, ning küll seal sõimamist ikka jagub ka piisavalt.
(Ja see on ka tõsi, et korvpalli minnakse vaatama rohkem showbisnesi pärast, sinna sadab igasugu rahvast sisse, kes naiste pärast,kohtungud, kes selle jaoks et kokku koguda ja juua etc.....Jalgpalli ma ei usu, et keegi läheb naiste pärast vaatama, mille tagab ka "soliidne" piletihind)
Selleks korraks kõik..

Ertai
10.01.02, 21:39
Kle sa pidid "Lennukist" rääkima...
(loodan et ma segast pannud, see krdima viipekeel fännide vahel, ma ei tea kust ma selle Lennuki võtsin, lugesin kuskilt või panin segast aga sa ütlesid et räägid fännide vahelisest viipekeelest, võiksid eraldi teema teha ning siis nooremat rahvast õpetada, vanemat täiendada)

ROOTSI KUNN
10.01.02, 22:43
Martin ! ma ei tea muidugi, millise vutiklubi fänn sa eestis oled. Võibolla oled hoopis Rocki fänn.
Aga ,kui mängib su lemmikklubi ning pealegi rahvusvahelist
kohtumist siis ilmselt sa ei jookse näit: käsipalli vaatama kuna Põlva Serviti just kohtub rootsi tippklubiga ning kaotus
on ette teada.
See näide toimuski eile,kui kossufännid jätsid oma klubi
toetuseta ning jooksid lihtsalt ,mitte võrkku vaid itaallasi vahtima.
Ja see on tõesti väga halb toon, see oli ikka tõeline korvpalli mõnitamine. Ester sõna otseses mõttes
vihjas sellele,kui nimetas korvpalli eestlaste lemmikspordialaks.
Arvan ,et Tartus midagi sellist poleks juhtunud,kuid siin on
nagu ma ennem mainisin,enamusel pohhui. Peaasi ,et tsirkust ja leiba saab.
Ja vastan ka konkreetselt ühele su küsimusele: vaatasin eelmisel hooajal 99% FCF-i kodumängudest ja võin kinnitada
kõikides mängudes oli rahvast mitmekordselt rohkem ,ma ei
hakkagi rahvusvahelistest rääkima.
Aga Jalgpallihaiglast niipalju,et kes astub ,kes ei astu vahet
pole,ega see mingi piiblikool pole,kus kõik ühtmoodi peavad olema.

PAPA
11.01.02, 10:39
No nii martin@s
kirjutasid siin vahva loo,kohe näha et koolis käinud:D
Mis puutub fännidesse ja vännidesse siis vännide all mõeldakse neid poolpeeretajaid kes tulevad staadionile ,siis kui on kohal rahvusvaheliselt tuntud võistkonnad.kindlasti peab ka olema ilus ilm jne...
See ,et me tegime sellise organisatsiooni oli vajalik eelkõige selleks ,et ajada asju mitmesuguste asutustega - näiteks Piletipunktiga,ma arvan ,et suhtudes austusega sinu persooni martin@s ei usu et kui sa läheksid piletipunkti ja sooviksid staadioni keskmist sektorit oma nimele broneerida et sin eriti tõsiselt võetaks (kuid mine tea:D :D )

Et kõik asjast õieti aru saaks siis paar vihjet:
Jalgpallihaigla ei keela kellegil tulla staadionile
Jalgpallihaigla ei tee piiranguid millise klubi poolt olla
Jalgpallihaigla ei tee soolisi,ealisi ega maailmavaatelisi piiranguid
Jalgpallihaiglal ei ole alati õigus(martin@s vaata jutuka reegleid:P )
Jalgpallihaigla üritab lihtsalt fännidel organiseeruda - kui hästi või halvasti se välja tuleb näitab aeg

Kõike kõige paremat:
Papa

PS: martin@s keegi ei sunni kedagi jalgpallihaigla liikmeks astuma.

13
11.01.02, 11:23
Mõtlesin ,et hoian selle teema pealt oma suumulgu kinni muidu MartinS hakkab siin midagi soiguma,aga krt ta ajas lihtsalt mul sita keema!!!!:viha:

Rääkisid siin ennist,et keegi hakkab siin teisi lahterdama fännideks ja vännideks:idee: .Kuid minu arvates oled hoopis sina kes neid lahterdab.Ah et kuidas?Ok värskendan siis su mälu.ESITEKS:mäletad ühte meie vahelist juttu jutukas kus sa väitsid,et sinu arust on Eestis ainult üks tõeline fänn.No nii seda nimetaks mina lahterdamiseks.Võib olla ma eksin,aga sina küll pole 100% objektiivne otsustama kes on ja kes ei ole:kop: TEISEKS:nimetad siin mingeid fänne kes kerkisid esile enne Hollandi mänge.Seda nimetaks ma samuti lahterdamiseks.Aga pohhui, igatahes polnud Hollandi mäng mulle esimene koondise mäng mida vaatasin.Seega pole ma sellesse klassi kuuluv.Seega pead mulle ka klassi välja mõtlema kuhu ma kuulun

Jah nagu näha tegeled sina siin hoopis lahterdamisega.

atso
11.01.02, 11:38
Mulle lausa meeldib see arutelu, mis siin toimub, kuid millegi pärast tundub mulle, et Martinil on isegi veidi õigus ja lahterdamine toimub. Kuigi mind lahterdaksite te vänniks mitte fänniks, sest pole klubis, ei istu mängu ajal otsatribüünil ja pole käinud välismängudel. Minu meelest on staadioni keskelt mängu jälgimine palju parem ja välismängudel pole käinud puht rahalistel põhjustel.
Aga loodetavasti tuleb kogu see arutelu Eesti jalgpallile kasuks.

Ertai
11.01.02, 15:41
Ja tülid algavad jälle, mis muidu on normaalne periood, sõimatakse nati, rahunetakse maha......kogutakse...jälle sõimatakse....puhatakse..............

Martin
11.01.02, 16:37
Kirjutan vaid selle vastuse, rohkem ei kommenteeri, pole vajadust. Selge ta oli, et selline reaktsioon osalt tuleb, kuid võibolla on see ikkagi paari inimest mõtlema pannud.

Alustan ainsat tõelisest idiootsusest ehk kolmeteistkümne postitusest.

Kallis 13,
kui sa natuke oma mälus tuhlaksid, eeldusel, et su mälu on pikem kui küülikul, siis võibolla tuleb sulle ka meelde, et jutt käis fännide definitsioonidest - globaalses, Eesti ja üldse igasugustes erinevates variantides. Kui sa veel pikemalt mõtled, siis võibolla meenud ka see, et mõned jutukas olud ütlesid oma definitsioonid ka välja ning selle jutu sees väitsin siis ka, et ainukese klassikalise definitsiooni alla kuuluks Eestis minu tutvusringkonnas kaks (jah, mitte üks, vaid kaks, kulla 13, kuid selle oled sa ka ju unustanud) isikut.

Seega - kui sa ei suuda inimeste juttu intrepreteerida ning seda õiges kontekstis käsiteleda, siis palun ära tegele parafraseerimisega, sest see tuleb sul suhteliselt viletsalt välja.

+++++++++++++++++++

Lugupeetud Papa,
kiri oli sul hea ning kiidan põhimõtteliselt õigeks kõik, mis üuutub Jalgpallihaiglat (või siis v.a. selle, et minu arust oleks Haigla koht ikkagi keskjoone juures, kuid sellest juba oleme rääkinud).

Samas jutustaks sulle ning veel mõnele ühe loo.
18. mai 1997 oli esimene kord kui ma käisin staadionil mingit mängu vaatamas. Tegemist oli Eesti - Läti 1:3 kaotusmänguga. Päev oli väga ilus. Edasi Viljandisse - taas ilus ilm ning siis nägin esimest korda ka teid. Siis pikem paus kuni Fääri Saared Tartus, superilus ilm ning sellelmängul sain ka ühe lehekese, mille alusel olin 06. septembril Tallinnas ning asusin koos teiega teele Riiga.

Nüüd siis jutu mõte. Minu vanus oli sellel hetkel 16. aastat vana.Jutu mõte: tulles sinna seltskonda, siis fakt on see, et tegelikult ma sinna otseselt ei sobinud + ei tundnud kedagi ning peale selle ei teadnud ka kuisas käituda jne... Aga! Fakt on see, et mind võeti suurepäraselt vastu ning kuu aega hiljem juba Rootsi sõites polnud enam mingeid proleeme.

Samas, kui nüüd ükskõik kuidas vaadata, siis mina olin ka ju puhtalt poolpeeretaja jne... ning siin ongi see väike nüanss, mis mind tohutult häirib. Asi nimelt selles. et kui iga uus liige, kes on võibolla hoopis 26, võetakse vastu suhtumiega, et "sa pole ju varem kuskil olnud ja plaksutasid ka vales sektoris ning kedagi ei tunne sa ka, seega poolpeeretaja", vot see oleksw tohutult vale ning selline suhtumine ei tee kellegile au.

Minu arvamus on selline, et Jalgpallihaiga peaks pigem olema eeskujuks ning seda igas mõttes. Sina kui üks rollimudeleid ning isikuid, keda austatakse, peksid sellest kõige paremini aru saama - sind ja sinu tegumoodi ka järgitakse ning tavaliselt sulle vastu ei vaielda, sest nagu teada, sellesse sa hästi ei suhtu.

Nüüd siis ka küsimus, et kas Jalgpallihaigla peaks olema sõbralik organisatsioon, mis tunneb oma piire ning omab täiesti sleget käitumismudelit või on tegemist kaootilise üksusega, kus kõik on lubatud. Mina pole veel otseseid reegleid näinud ning ei tea, kuidas midagi rakendatakse, kuid leian, et teatud koodeks oleks väga vajalik. Ning lisaks - see koodeks peaks kehtima kõigile! Ka sinule, ka minule ka Otile. Pooldan seda, et oma tegude eest peab iga isik ise vastutama, kuid kardan, et kui reeglistikku paika ei panda ning seda ei tutvustata, siis võib teil tulevikus tõsiseid probleeme tekkida, mis küll võivad hajuda, kuid fakt on see, et mäludesse jäävad nad endiselt. Ehk toome teise näite,. mis sulle paremini kindlasti arusaadav on.

Rääkisime kord baarimeestest - see oli Lätis - ning sellest, et sa ei anna neile õigust õllepera (või kuidas iganes seda asja nimetatkase, mis sinna alla koguneb) klaasidesse kallata. Mäletad? Arvan, et mäletad ka põhjust miks. Arvatavasti oleks ka meetmed, mida võtaksid ette kui keegi seda reeglit rikub.

Ei taha praegu seda üksust ei laita ega kiita, kuid on lihtsalt asju, millele sina ja teised peaksid rohkem tähelepanu pöörama ning usun, et mina kui väljaspool seisja suudan neile, ükskõik kui palju see kedagi vihastaks või solvaks, ka tähelepanu juhtida.

Ongi kõik.

+++++++++++++++++++

Lugupeetud Kunn,
olen natuke segaduses, sest ma ei saa täpselt aru, kust sa võtad arvamuse, et korvpallifännid jooksid võrkpalli vaatama. Nii palju kui mina tean on Pärnu võrkpalliklubil, kes siis selle Itaalia klubiga mängis, Eestis kõige suurem toetajaskond ning lisaks sellele tahtid arvatvasti ka teised võrkpallisõbrad oma lemmikspordiala näha - nagu sina vaatasid koos minuga Maardu kohtumist Lillekülas.

Kui sa muidugi suudad tõestada, et korvpallifanaatikud käivad võrkpalli vaatamas, siis minu vabandused,

Mis puutub Tartu korvpalli, siis seda käin küll mõnikord vaatamas, kuid play-offide ajal püüan alati kohal olla, sest see klubi on üks asi, mille üle tartlased võivad õnnelikud ning uhked olla.

Samas oli Hotronicu puhul tegemist suhteliselt tähtsusetu mänguga, sest edasipääsu olid nad endale juba kindlustanud ning toda mängu käis vist ka rohkem inimesi vaatamas. Samuti pole kindel, kus see teine mäng toimus jne...

Igatahes soovitaks sul kindlasti pigem teiste spordialade toetajaid respekteerida ning austada täpselt samamoodiu nagu sa soovid, et jalgpallifänne austataks. Vastasikuse vihavimma asemel oleks palju kasulikum mõelda ühisele koostööle: sest sümboolika ning asjad, mida meeskondade toetamiseks kasutatakse - lipud, sallid, trummid, pasunad jne... võivad vabalt ühised olla ning koostöös saaks võibolla ka odavamalt ja kiiremini seda, mida tegelikult mõlemad pooled ihaldavad.

+++++++++++++++++++

Ongi kõik, rohkem sellel teemal ei kirjuta, kui soovi on, siis võib alati personaalselt kõneleda.

Olge tublid!

Ertai
11.01.02, 18:03
Kui sa muidugi suudad tõestada, et korvpallifanaatikud käivad võrkpalli vaatamas, siis minu vabandused,

Küsimus polnud otse mulle aga aktiivsematest korvpallivaatajatest käib 1/4...1/3...aga paljud on ka lihtsalt joodikud ja laaberdajad(mite halvas mõttes-kui hea mõte olemas on)

Lisaks veel midagi aga pean jooksma.........

kojamees
13.01.02, 17:46
Tuletan veidike ajalugu teile meelde "Fänn versus Vänn" on ülesse riputatud 23.11.01 Yheksa poolt eesti koondise all.Võib-olla esitaksite neid küsimusi hoopis Yheksale ja jätaks "Jalgpallihaigla" rahule.Niipalju kui Yheksa on maininud ei kavatse tema "Jalgpallihaigla"ga liituda.Kui ma olen püüdnud rahustada teid selles küsimuses on see teema ikkagi aktuaalne paljude jaoks,siis nüüd ütlen."Jalgpallihaigla" ei vastuta iga Soccerneti moderaatori sõnade eest.Paluks järgmine teema."Jalgpallihaigla" on teie käsutuses.
P.S. "Jalgpallihaigla" ei oska öelda ka seda kumb on parem kas "Jalgpall või Sex":(

yheksa
14.01.02, 10:25
Kojamees - Mis küsimused?

Pähh :(

Üleüldse ei saa ma Kojamehe viimasest postitusest aru.

kojamees
14.01.02, 10:47
Kallis Yheksa ma pean silmas seda "Fänn versus Vänn".:õlu:

13
17.01.02, 13:52

Kallis Yheksa ma pean silmas seda "Fänn versus Vänn".:õlu:

Tegelikult on selle fänni ja vänni teema enne yheksat üks teine kodanik üles võtnud!!!Vihjeks nii palju,et see kodanik tarbib ulmelistes kogustes alkoholi ja on Jalgpallihaigla liige.Seega pole mõtet yheksat süüdistada:)

jots
17.01.02, 22:45
Tegelikult on Martini poolt tõstatatud küsimus üpris huvitav.

"Jalgpallihaigla" liikmeks saamine eeldab kodu ja välismängude külastamist ning 5 soovitajat.

Kujutame nüüd ette, et olen 13 aastane poisiklutt, käin koondise mänge vaatamas. Saan veidi vanemaks ja lõpuks koguneb vanust niipalju, et võiks koondisele kaasa elama sõita ka välismaale ja astuda jalgpallihaigla liikmeks, kuna haigla ühendab fänne, mina armastan jalgpalli ja sooviks ka fänniks saada. Aga siis tuleb takistus ette pole välismängudel käinud, pole soovitajaid.
Kõigepealt hakkan soovitajatest peale, käin ja jalutan mööda fännide kogunemisi ringi ja anun kõigi käest soovitust - äärmiselt nõme või nagu Koja defineerib Poolpeeretaja.

Tegijad peaksid mõtlema mida nad saavutada tahavad - kas üleeestilist fänniorganisatsiooni või lihtsalt ühendada gruppi jalgpalli- ja õllesõpru.

Kui asi on mastaapse suunitlusega siis ühingu tegevuses osalemine peaks olema võimalik kõigil nii fännidel, vännidel kui ka poolpeeretajatel - ühing peaks olema suhteliselt tolerantne inimeste suhtes.

See ei tähenda muidugi, et kõik peaksid täieõiguslikud liikmed olema - toetajaliikmed, pärisliikmed, juhatus jne.

Kui nüüd näiteks kehtestada igaaastane liikmemaks siis aktiivsetel liikmete seisukohast on poolpeeretajate osalemine täiesti kasulik - mida rohkem lolle kes maksavad raha ja klubi tegevuses ei osale seda parem.

kojamees
18.01.02, 09:24
[Tegelikult on Martini poolt tõstatatud küsimus üpris huvitav.

"Jalgpallihaigla" liikmeks saamine eeldab kodu ja välismängude külastamist ning 5 soovitajat.

Kujutame nüüd ette, et olen 13 aastane poisiklutt, käin koondise mänge vaatamas. Saan veidi vanemaks ...
Tegelikult pole midagi vaja ette kujutada,igatahes "Jalgpallihaigla" eksisteerib reaalselt ja kui pole huvitatud koostööst ,siis leiaks neid "ettekujutusi" ja "nägemusi" tunduvalt rohkem.Palun konkreetseid küsimusi.

ROOTSI KUNN
18.01.02, 13:36
Tegelikult on see Jalgpallihaigla teema juba üksjagu lahti räägitud ja heietatud. Kõigil on võimalus ühineda ja tingimused on nagu on ,kõigile ühtmoodi. Kojamehel on õigus ,kui ikka ei taha liituda ära liitu. Põhjuseid ei ole Jalgpallihaiglale vaja otsida,pigem ise endale.
Ega liikmete arvu suurendamine pole ainuke eesmärk.
Meil oleks ikka tegusaid inimesi ka vaja ,kes saaks ja tahaks midagi teha . Üks kõik ,mis valdkonnas siis.
Liikmetele tulevad ka teatud soodustused(särgid ,sallid,piletid
sõidud jne.)Vastu soovib haigla lojaalsust ,sõpruskonda,
ühtsust.
Üritus on hoo sisse saanud ning minu meelest ei vaja enam seda laadi arutelu(kas ,miks ,kuidas,milleks jne.)

jots
18.01.02, 16:20
KÜSIMUS

Kui ma tahan liituda, AGA pole välismängudel käinud JA ei tunne ühtegi liiget?

kojamees
18.01.02, 18:13
VASTUS
Kas sa ankeeti suudad täita,kui ja siis lase käija.

kojamees
29.05.02, 13:45
VAATA ALGUSEST PEALE
Meiega liituvad pidevalt uued inimesed ja uued liikmekandidaadid,kuigi kohati on paljude jaoks raske leida seda va Fännieetikat ülesse leida.:õlu: :õlu:
Samas soovitaks paljudel Fännieetika uuesti läbilugeda ja eeldades,et kõigil on võime kaasa mõelda,seega suudavad nad teha järeldusi kuidas KÄITUDA teistes situatsioonides,mis pole must-valgelt kirjas.
Edu teile kõigile.:õlu: :p6der: :sega11:

Poborsky
29.05.02, 20:09
Fännieetika
Heaks kiitnud Jalgpallihaigla

 Jalgpall on miljonitele inimestele rõõmutunde (vahel ka kurbuse ja viha) allikaks. Naudi siis seda suurepärast mängu nii mõistuse kui südamega.
 Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas. Samas ära unusta, et objektiivne analüüs on väärtuslikum kui imal ülistamine.
 Toeta oma meeskonda häälekalt ja kõikvõimalikku atribuutikat kasutades. Lase kujutlusvõimel lennata – tunne ennast siiralt ja vabalt. Teravmeelne sõnaseadmisoskus tuleb ainult kasuks. Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fänluse eesmärgist valesti aru saamises.
 Võimaluse korral toeta omasid ka kodust kaugemal. Meeskonnal on alati hea meel võõrsil mängides oma poolehoidjaid tribüünil näha ja kuulda.
 Tõenäoliselt oled aeg-ajalt märganud purjus välismaiseid turiste ringi kakerdamas ja mõelnud – ebameeldiv tegelane, räuskab, ülbitseb, juua ei oska, oleks võinud parem koju jääda. Selliste tegelaste tõttu on mõne riigi kodanike suhtes välja kujunenud isegi negatiivsed stereotüübid, näiteks nn purjus Soome turisti sündroom. Pea siis meeles, et välismaal viibides oled sinagi Eesti esindaja. Käitu siis nii, et sinu tõttu kaasfännide või koguni terve Eesti rahva suhtes negatiivseid üldistusi tegema ei hakataks.
 Suhtu vastasvõistkonda respektiga. Lihtsaim viis seda teha on vastaste riigihümni kõlades püsti tõusta ning vait olla. Kui nad aga platsil tegutsemisega hukkamõistu ära on teeninud, siis tee end kuuldavaks. Pea siiski igas olukorras meeles, et väljakul viibib üks teine meeskond, kes palju enam sinu tähelepanu väärib. Kontsentreeru parem omade toetamisele kui vastaste sõimamisele.
 Ka vastasmeeskonna fännid väärivad aatekaaslastena respekti. Oma olemuselt on nad sulle tihtipeale hoopis hingelähedasemad kui enamik kaasmaalasi, kes ainult aeg-ajalt tribüünidele satuvad. Eelda, et tegu on toredate ja normaalsete inimestega ja proovi nendega suhelda. Seeläbi võid saada palju häid tuttavaid, kel on ka sind hea meel enda juures külas näha. Loomulikult võib selguda ka vastupidine, sest eks inimesi ole igasuguseid. Väiklased ja ebameeldivad inimesed on läbi aegade põlguse ja viha ära teeninud.
 Püüa tribüünil mitte segada omavahel jalgpalli ja poliitikat. Tegu on ikkagi mänguga, mis peaks ühel või teisel viisil inimestele eelkõige rõõmu pakkuma. Loomulikult on pealtvaatajate hulgas vägagi erinevate poliitiliste, rassiliste, usuliste, seksuaalsete ja moraalsete tõekspidamistega inimesi, kuid tuleta ikkagi meelde, mis teid sel tribüünil ühendab, mitte eristab.
 Mängi ka ise jalgpalli, siis saad paremini aimu, kui keeruline ja väsitav platsil toimuv tegelikult on.
 Lõpetuseks võib aga öelda: armastage jalgpalli iseendas, mitte iseennast jalgpallis!

Ott, Eesti koondise fänn alates 3.06.1992

kojamees
07.04.04, 14:04
Kui hetkel kodukas on nagu on,siis ilmselt paljud uued liituda soovijad tahax lugeda,et mida kuradimat on see Fännieetika.
Äkkitse saab mõni mode panna selle ka püsivalt essax :):õlu: :õlu:

13
19.04.04, 09:27
Originally posted by kojamees

Kui hetkel kodukas on nagu on,siis ilmselt paljud uued liituda soovijad tahax lugeda,et mida kuradimat on see Fännieetika.
Äkkitse saab mõni mode panna selle ka püsivalt essax :):õlu: :õlu:

Krt küll ..... üakkusin teile eju venda kes oleks nõus tegema seda koduka asja.Nagu aru sain ilma igasuguse tasuta.Kahjuks pole keegi JPH juhtkonnast minuga ühendust võtnud.

vibu
18.10.04, 17:46
Mina sain Läti mänguga päris hea ülevaate \"fännieetikast\". Pole varem kohanud, seekord kahjuks küll, et mängu lõpptulemuse ennustamise raha korjatakse kokku, aga välja ei lähe. Jah, ennustasin, ennustasin õigesti. Ei kurda- minu poolest võivad ennustusvõistluse korraldajad minu ja mõne teise võidetud summa endale jätta- ka \"fännieetikaga\" tutvumine maksab...

kojamees
19.10.04, 00:39
Vibu ära muretse,teise ja kolmanda bussi raha veel jagamatta ja tulemused tegematta.Sellega on meil tavaliselt tegelenud Ott ja tegeleb ka sellel korral.
Kannatust ja võitjatega võetakse ka meilitsi ühendust :)
:õlu: :õlu: :õlu:

13
19.10.04, 15:51
Algselt postitas kojamees

Vibu ära muretse,teise ja kolmanda bussi raha veel jagamatta ja tulemused tegematta.Sellega on meil tavaliselt tegelenud Ott ja tegeleb ka sellel korral.
Kannatust ja võitjatega võetakse ka meilitsi ühendust :)
:õlu: :õlu: :õlu:

Miks meilitsi?!

vibu
21.10.04, 20:03
MInuga võeti siis lõpuks ühendust. Mis on ääretult tore...:D Aga see on ka kõik!:viha:
Hoian end tagasi, et mitte rohkem sõna võtta...:viha: Eks järgmine nädal too selgust, mida mina arvan fännieetikast...

PEACE!

marcello
21.10.04, 20:11
Vibu sinu võidetud summaga sponsoreeritakse Iru vanadekodu breigigruppi:D

Kus fännieetikas kirjas,et JH korraldab hasartmänge ja on kohustatud võidusummad välja maksma?

vibu
23.10.04, 16:14
marcello kullake. sa võiksid endale kõigepealt selgeks teha eetika mõiste. Mulle tundub, et sa vahetad selle ära moraali mõistega. ja kui sa ei tea, mis on neil kahel vahet, siis ära võta fännieetika suhtes sõõna...

Niisiis. Minul isiklikult enam seoses ennustusrahadega mingeid pretensioone pole. Kõik korras ja mina rahul.

Aga seda tahan küll öelda- kõike ei mõõdeta rahas. Sellest peaksid vähemalt need inimesed, kes peavad end koondise fännideks aru saama. Ja sõnapidamine on üks asi, millest fänn peaks lugu pidama. Kui midagi on lubatud, siis tuleb seda ka teha, või siis tegamata jätmise korral inimesele silmast-silma seletama, miks ei ole tehtud. Asi in põhimõtetes. Nagu näha, pole nii mõnigi fänn sellest veel aru saanud...

See ongi kõik minu poolt selles postituses. Rohkem ma enam eetika teemat ei puuduta ja pesu ei pese. Kuigi võiks seda teha. Olgu rahul need inimesed ja \"fännid\" kes end õnnelikeks peavad...

Erko
11.11.04, 22:41
Kuna siin on juttu fännieetikas, siis lisan ka omaltpoole ühe mõtte. Tegelikult tahaks kritiseerida teatud inimesi. Teemaks siis jalgpall ja õlu. Enamus fänne on ka suured õllesõbrad, aga vat mind ajavad närvi need \"fännid\", kes kui jooki sisse saavad arvavad, et nad on jube targad sellel alal ja teavad kõike. Selliste inimestega käib kaasas ka see asi, et kui nõrga meeskonna üle võit saadakse ollakse nii, et oooo see võistkond ikka parim, aga kui palju raskema võistkonnaga viiki mängitakse, kellele muidu oleks suurd oht kaotada, siis öeldakse, et see meeskond ikka hale küll.

Segane see vähe jutt tuli, aga sain ära öelda, mis mind juba pikemat aega piinab. Ja muide selline fännlus ei ole ainult jalgpallis.

marcello
11.11.04, 22:46
Sellest loeb välja rohkem kibestumist,et ise veel õlli juua ei tohi.Kannata ära...;)

Erko
11.11.04, 23:09
Algselt postitas marcello

Sellest loeb välja rohkem kibestumist,et ise veel õlli juua ei tohi.Kannata ära...;)

ei see ei ole sugugi kibestus ja kes ütles et ei joo:doh: aga mõistuse piires jalgpalli kui jalgpalli vaatan:D

Jaan
12.11.04, 00:27
Algselt postitas Erx112

Kuna siin on juttu fännieetikas, siis lisan ka omaltpoole ühe mõtte. Tegelikult tahaks kritiseerida teatud inimesi. Teemaks siis jalgpall ja õlu. Enamus fänne on ka suured õllesõbrad, aga vat mind ajavad närvi need \"fännid\", kes kui jooki sisse saavad arvavad, et nad on jube targad sellel alal ja teavad kõike. Selliste inimestega käib kaasas ka see asi, et kui nõrga meeskonna üle võit saadakse ollakse nii, et oooo see võistkond ikka parim, aga kui palju raskema võistkonnaga viiki mängitakse, kellele muidu oleks suurd oht kaotada, siis öeldakse, et see meeskond ikka hale küll.

Segane see vähe jutt tuli, aga sain ära öelda, mis mind juba pikemat aega piinab. Ja muide selline fännlus ei ole ainult jalgpallis.

Vastuseks ütleks siis seda, et purjus inimestega on raske vaielda ka muudest asjadest kui ainult jalgpallist.

marcello
12.11.04, 00:36
Selleks,et ohkida ja vinguda koondise mängu üle,ükspuha milline see tulemus või mängupilt oli ei pea isegi purjus olema.Minge lugege neid delfi imbetsillidest kommenteerijaid kes ise ühelgi mängul ei käi vaid nende ainuke elumõte ongi ainult viriseda ja siis rõõmu tunda kui keegi neile tähelepanu pöörab.Ja see ei käi ainult jalgpalli kohta.
Pakun et siin on erx silmas pidanud ka -antz- kommi öösel pärast läti mängu.Julgen väita,et see mees teab jalgpallist piisavalt,et sellist kommi kirjutada!

Erko
12.11.04, 13:37
Algselt postitas marcello

Selleks,et ohkida ja vinguda koondise mängu üle,ükspuha milline see tulemus või mängupilt oli ei pea isegi purjus olema.Minge lugege neid delfi imbetsillidest kommenteerijaid kes ise ühelgi mängul ei käi vaid nende ainuke elumõte ongi ainult viriseda ja siis rõõmu tunda kui keegi neile tähelepanu pöörab.Ja see ei käi ainult jalgpalli kohta.
Pakun et siin on erx silmas pidanud ka -antz- kommi öösel pärast läti mängu.Julgen väita,et see mees teab jalgpallist piisavalt,et sellist kommi kirjutada!

Vat sa said nüüd aru, mis ma mõtlesin ja seletasid teistele ka selgemini. Aga jah mul on selline \"fännamine\" jäänud ette just jalgpallis

Fanattt
29.12.04, 16:05
kas on eetiline, kui jalkafänn vaatab hokit või kossu?

palun konkreetset vastust, aitäh

sicmic
29.12.04, 18:04
Algselt postitas Fanattt

Jah, on küll eetiline.

runno
31.12.04, 02:09
Algselt postitas Fanattt

Mis Sa ise muidu arvad, kas võib või mitte..
mina olen kahe-vahel..

stiff
29.03.05, 13:09
väike tähelepanek, mis pisut ärritas viimsel mängul

nimelt kui kodanikud tulevad koondise mängule, siis võiks üleriieteks (võimaluse korral), valid kas sinise, valge või musta (tumeda) värvi

ikka nõme on vaadata kodanikke, eks tulevad mängule erk kollastes ja punastes jopedes ning samuti mütsides :viha: ....aga samas kui tal on ainult üks kollane soojem jope, siis vist ei ole miskit parata :kurb10:

17
30.03.05, 15:44
Algselt postitas stiff

nimelt kui kodanikud tulevad koondise mängule, siis võiks üleriieteks (võimaluse korral), valid kas sinise, valge või musta (tumeda) värvi

ikka nõme on vaadata kodanikke, eks tulevad mängule erk kollastes ja punastes jopedes ning samuti mütsides :viha: ....aga samas kui tal on ainult üks kollane soojem jope, siis vist ei ole miskit parata :kurb10:

Siis on ju võimalus koondise särk jope peale tõmmata vms, kui just tõesti sulekas pole. Mina näiteks sikutasin tänases ja ka reedeses U21 mängus koondise särgi jope peale.

rauno
31.03.05, 18:08
Ise olen korra mõelnud et koos piletiga võiks kaasa saada kasvõi tavalise t-särgi õiget värvi jne:)kohustusega see selga panna muidu statale sisse ei saa:D

Rein
31.03.05, 18:17
Algselt postitas stiff

Mulle meeldib mu puane müts ja kannan seda ka edaspidi.See,et sulle see ei meeldi on puhtalt sinu enda probleem.

kyps
01.04.05, 09:11
Aga siiski on hea värvi hoida. Muidu tuleb lõpuks välja selline tsirkus. (http://www.pilt.ee/photo/368864/7503358/) See käib nüüd küll rohkem plagude ja lippude kohta, aga õpetlik on see siiski. Nii võib juhtuda, kui kõik eri värvi lipukesi vorpima hakkavad. Nagu 3 rida reklaame.

Eesti tüdruk
25.04.05, 15:11
Kuhu võib osta niisugused http://bronepoezd.ru/img/foto22-6f.jpg lintid, ainultj valged ja sinised?

Eesti tüdruk
25.04.05, 15:39
Millest? :)

ullenn
09.06.05, 15:28
Algselt postitas Eesti tüdruk

Kuhu võib osta niisugused http://bronepoezd.ru/img/foto22-6f.jpg lintid, ainultj valged ja sinised?

jeesti türik. kassa mõnda kangapoodi tiad? vot sialt on võimalik saada:õnnelik:

Sir. Nuutu
09.06.05, 21:59
mis seal ikka.
peksa?:D

tegelt asi nii,et see jah eriti meeldiv ei ole,aga kui isegi oleks midagi toimunud siis vaevalt,et fännidribüün oleks pealt vaadanud seda.
sihukesed vennad tuleks AHJU pista!

Pilt
14.06.05, 14:52
Algselt postitas jan

fännieetikast niipalju, et jubedalt häirisid mingid tüübid, kes pressisid ennast fännisektorisse ja hakkasid seletama et seal on nende kohad jne(ehk olid ka, ei pööranud eriti tähelepanu). Kui nad olid oma tahtmise saavutanud, siis ei huvitanud neid eriti see mis platsil toimus, vaid pidevalt olid mingid probleemid, et keegi seisis neil liiga lähedal või midagi sellist. Kui nad ka juhtusid platsil toimuvat jälgima, siis olid kommentaarid a la: \"kuradi neeger pane see pall käest ära\" (see siis ricardole suunatud, leian, et sellist asja karjuda, olgu ta kes tahes, on lihtsalt matslik.)eesti palluritest ei paistnud nad kedagi teadvat, siis oli veel probleem see, et keegi seisis neile liiga lähedal vms. Peale seda, kui keegi püüdis neile öelda, et selliseid neegriasju ei peaks karjuma, pakuti tollele tüübile kohe lõuga. Ei tahagi midagi muud öelda, kui seda, et igaüks teab ise, kuidas kaasa elab aga see oli lihtsalt äärmiselt nõme. Teie arvake mis tahate, mind lihtsalt häiris see ja tahtsin hinge pealt ära saada.
päris ülbed kujud.MÄTTASSE:lahe:

dreyd
14.06.05, 15:36
ka mina kisasin täiega, et Figo ja Rondaldo on pede. Kindlasti ei tee see neist veel pedesid ma arvan, aga mängule ma teisiti kaasa ka elada ei saa, sest hing uitab ju koos omadega palliplatsil ja verbaalselt tahan ma võimalikult palju vastaseid mõjutada, et nad kaotaksid eneseusu ja kaotaksid meile, ja mis siis et nad eesti keelest aru ei saa ning veel vähem mind kuulevad.

Siiski hiljem mõtlesin, et ka sõna pede ei ole kõige õigem, õige sõna peaks olema millega vastaseid leebelt halvustada, kas pasa vms, ühesõnaga sõna, mis ei seostuks inimese nahavärvi ega ka seksuaalseorientatsiooniga.
Üritan edaspidi ka platsi kõrval väljenduda korrektsemalt. Aga kindlasti jääb hääl sama valjuks, et ikka ja ikka saada rahuldus üheskoos nende teiste sadade fännidega, kes lasevad häälel kõlada ning ei pane pahaks ka natukene ebatsensuursemaid väljendeid.

Teine asi, miks rahvas hümni ajal sallil ei lase peakohal lehvida?

Pilt
14.06.05, 23:27
Algselt postitas dreyd

Teine asi, miks rahvas hümni ajal sallil ei lase peakohal lehvida?
mina lasen:P

vibu
24.07.05, 10:42
mina ei lase.
Aga ta raisk lehvib siiski!
:D

pepe
17.08.05, 17:53
Olen ise ka vist iga mäng tegelend tüüpidega, kes tahavad meie sektoris istuda (sic!) täpselt omal kohal. Hullem lugu oli muidugi näiteks viimasel vene mängul sellega, et tulid mingid Venemaa tegelased meie sektorisse, sest olid sinna miskipärast piletd saanud. Sai korduvalt nii neile kui turvadele öeldud, et mingu ükskõik kuhu mujale, aga turvad olid muidugi lollid kui leivalbidad ja ei näinud probleemi. Pärast õnneks tõmbasid vennad ise sealt minema. Huvitav, kas mingit turvade koolitust pole jalgpalli teemadel võimalik teha?

Hanzalu
19.08.05, 13:56
Tervist.

Oleks selline küsimus, et kas vanus mängib ka rolli kui tahad jalgpallihaiglaga liituda? Olen ise tuline eesti koondise toetaja ja käin igal mängul kus võimalik, aga vanust on 16 aastat... kas see võib olla probleemiks liitumisel?

Hanzalu

Sann
19.08.05, 17:21
Algselt postitas Hanzalu

Tervist.

Oleks selline küsimus, et kas vanus mängib ka rolli kui tahad jalgpallihaiglaga liituda? Olen ise tuline eesti koondise toetaja ja käin igal mängul kus võimalik, aga vanust on 16 aastat... kas see võib olla probleemiks liitumisel?

Hanzalu

Ei see tohiks mingi probleem olla. mul kaks poega seal Haiglas üks on 10 ja teine 12.
Nii et pastak kätte ja avaldust täitma !:D

Hanzalu
20.08.05, 02:05
aga pmst kui soovitajaid ei ole, sis ei ole mõtet ka kirjutada?

Olen pärit tartust ja meil neid jalkafänne palju ei ole... kõik fännavad seda krdi Rocki :P

Siim
20.08.05, 02:16
möh? (http://www.soccernet.ee/statistika.php?liiga=EST2005)

Aga kus siis veel?

Hanzalu
20.08.05, 11:27
aga kas sa arvad, et Tallinnasse kõik viitsivad tulla? :)
enamus mitte :) ma ei ütlegi, et tartus täiesti 0 on, aga üpris väike ikka

rauno
20.08.05, 13:31
Algselt postitas Hanzalu

aga kas sa arvad, et Tallinnasse kõik viitsivad tulla? :)
enamus mitte :) ma ei ütlegi, et tartus täiesti 0 on, aga üpris väike ikka

jah kohe näha et sa pole jalka fännidega kokku puutunud:D
saladuskatte all võib öelda et Tartus on vist ainus JH rakuke väljaspool Tallinna,vähemalt oli plaan neil see luua.Loe ntx foorumis teema all mängude vaatamine ....(mis pubi see oligi) kuhu iga nädalavahetus koguneb kena hea hulk fänne,ennevanasti käis suur buss tallinna koondise mängudele vist ainult Tartus?:doh:
nüüd ma ei tea kuidas see asi orgunnitud on kuna peaorganisaator Aifo resideerub tööolude töttu pealinnas.

Hanzalu
20.08.05, 15:14
vale sõprusringkond sis mul :D :õnnelik:

Detz
20.08.05, 16:05
Neid allkirju saad ju vahetult enne või ka peale koondise mängu fännisektoris olevatelt kaasmaalastelt küsida. Olen kindel, et enamus on valmis sulle selle allkirja ära panema. Vähemalt mina sain küll nii enda avalduse täidetud.

Aff
21.08.05, 12:00
Algselt postitas Hanzalu

aga pmst kui soovitajaid ei ole, sis ei ole mõtet ka kirjutada?

Olen pärit tartust ja meil neid jalkafänne palju ei ole... kõik fännavad seda krdi Rocki :P

Tartus on mõned liikmed siiski üliõpilaste näol olemas, kuigi jah, pisut kesiselt. Kui sa ühendust võtad nädalal enne Läti mängu, st esimesel ülikoolinädalal sel aastal, siis võib miskit ehk välja mõelda.
Üldiselt on Tartus kogunemiskohaks olnud pubi zumzum, kus käime pingelist inglise liigat ning CL põnevusmänge vaatamas. Mis sel aastal sellest saab, on veel teadmata, suure tõenäosusega saab kuskil pubis ikka end teleri ette sättida.

Meid leidub siiski kõikjal:kaval:

MareYa88
24.09.05, 00:30
Tervist, aga kui mina koos s6brannaga tahan jalgpallihaiglaga liituda, ma ei saa andmeid saada e-postiga? Ma olen eesti koondise toetaja ja tahaksin koos teiega aidata koondisele=)))

Sann
24.09.05, 09:49
Algselt postitas MareYa88

Tervist, aga kui mina koos s6brannaga tahan jalgpallihaiglaga liituda, ma ei saa andmeid saada e-postiga? Ma olen eesti koondise toetaja ja tahaksin koos teiega aidata koondisele=)))

Loe, http://www.jalgpallihaigla.ee/jph_astu_liikmeks.htm , siis saad aru kuidas:D

MareYa88
24.09.05, 18:50
Algselt postitas Sann

Loe, http://www.jalgpallihaigla.ee/jph_astu_liikmeks.htm , siis saad aru kuidas:D

Muidugi ma lugesin seda. Aga ma tahaksin teada, kas ma saan k6ike e-postiga saada v6i ainult tavalise postiga?????

Sann
24.09.05, 19:19

Algselt postitas Sann

Muidugi ma lugesin seda. Aga ma tahaksin teada, kas ma saan k6ike e-postiga saada v6i ainult tavalise postiga?????

Loe hoolega!

4) nüüd saatke ankeet postiga aadressil (ärge unustage lisamast kahte fotot!)

Ott Pruun/Jalgpallihaigla

Luise 15-6

Tallinn

kaitz
06.01.06, 16:35
Ei saa Jalgpallihaiglast aru Koondise mänge käiakse vaatamas aga liiga mängud jätavad külmaks , jama värk:viha:

päkapikk
06.01.06, 17:51
Algselt postitas kaitz

Ei saa Jalgpallihaiglast aru Koondise mänge käiakse vaatamas aga liiga mängud jätavad külmaks , jama värk:viha: Kas mitte selleks ei ole vastava klubi fänniühendused?

eston maravilha
06.01.06, 18:59
jalgpallihaiglas oli enne üldkoosolekut umbes 400 liiget. eesti koondise mänge käis 2005ndal aastal keskmiselt vaatams umbes 2-3000 inimest

gamer
06.01.06, 19:43
Algselt postitas eston maravilha

jalgpallihaiglas oli enne üldkoosolekut umbes 400 liiget. eesti koondise mänge käis 2005ndal aastal keskmiselt vaatams umbes 2-3000 inimest

Sorry kui OT, aga mis juhtus haigla liikmete arvuga peale üldkoosolekut?

aiFo
06.01.06, 20:39
Algselt postitas gamer

Algselt postitas eston maravilha

Sorry kui OT, aga mis juhtus haigla liikmete arvuga peale üldkoosolekut?

vastus küsimusele peaks laekuma üldkoosolekueelsetele jh liikmetele meilikasti miski hulk päevi pärast üldkoosolekut. kuivõrd koosolek toimus detsembri alguses ja viimased järelpärimised lubasid sedasinast kirja uue aasta alguses, siis... varsti ehk...:lahe:

pRmt!

kojamees
09.01.06, 09:38
MIs puudutab JPH ÜLdkoosoleku protokolli,siis selle kinnitab alles märtsis uus üldkoosolek.Nii on need asjad ka teistes organites.JUhatuse liikmetele edestatakse tutvumiseks,enne uue koosoleku päevakirja esitamist.:õlu: :õlu: :õlu:

ullenn
15.02.06, 13:06
Algselt postitas kaitz

Ei saa Jalgpallihaiglast aru Koondise mänge käiakse vaatamas aga liiga mängud jätavad külmaks , jama värk:viha:

loeb hoolega nt kasvõi JPH koduleheküljelt mis organisatsioon see JPH niisugune tegelikult on. :deemon:
jama on see, et inimesed ei saa, ei viitsi või ei tahagi elementaarsematestki asjadest aru saada...masendav.

kaitz
01.06.06, 00:35
Algselt postitas ullenn

Algselt postitas kaitz

loeb hoolega nt kasvõi JPH koduleheküljelt mis organisatsioon see JPH niisugune tegelikult on. :deemon:
jama on see, et inimesed ei saa, ei viitsi või ei tahagi elementaarsematestki asjadest aru saada...masendav.

Mõtetu ORGANISATSIOON,:deemon:

ullenn
28.08.06, 12:30
igaühele jääb oma arvamine...aga kui ikka ei saa aru, siis ei saa aru. ja eesti keele grammatika kohta näib see samuti kehtivat :viha:

gamer
01.09.06, 22:32
JPH jah koondise tugigrupp, samas peaks aga olema JPH liikmeskond niivõrd laiahaardeline, et igast eesti otsast inimesi. Seega peaks leiduma entusiaste, kes suudaksid ka kasvõi TVMK ja Levadia fännielu keema panna. Algatuseks piisaks ju kasvõi ühest (Miko on hea ja aktiivne näide) entusiastist, kes kogu mängu jooksul häält teeks ja omasid innustaks. Uskuge mind, et ka ülejäänud rahvas hakkab ajapikku kaasa tulema.

Internatsionaalsete meeskondadega on muidugi raskem kui kohalikega. Kohalikes meeskondades mängivad enamjaolt kodukandi inimesed, seega tribüünidel rohkem tuttavaid/sugulasi. Ehk Levadia olukord seoses euromängudega paraneb.

Üks asi veel, mida par inimest on tähele pannud ja mullegi märgata öelda. \"Koondise mängul saab end vabalt tühjaks karjuda\". Siin jällegi see liidri positsioon. Kui on ikka inimene, kes hääle üles võtab tulevad teised järgi ja vähemalt plaksutamise näol on seda märgata üle staadioni viimasel ajal. Klubimängudes jääb aga just puudu sellest liidrist, kes hakkaks häält tegema, et ülejäänud seltskond kaasa tuleks. Väga hea on muidugi kui on mitu sellist inimest ja repertuaar piisavalt suur, siis ei jää igavusse kogu mängu ajal ükski tulihingeline fänn. Muidugi kui vastastel ei ole häält tegevaid fänne, siis tekivad vastikud vaikusepausid. Juhul kui mõlemate meeskondade poolehoidjad teevad häält, tekib ka mõneliikmeliste gruppide puhul ülimalt õdus õhkkond.

Nagu kuulda, siis järgmine aasta võtab vähemalt FCF fänniklubi tõsisemad mõõtmed liikmekaartide ja veebilehe ja vist isegi madalamates liigades oma võistkonnaga. See saaks vist olema üks suurema toetusega madalamate liigade meeskondi, kui ikka Flora toetajad ka fännide mänge vaatama lähevad.

Klubide soojusest rääkides, siis näiteks Vaprus on mõned korrad pakkunud transporti, kui on selgunud, et autot täis ei juhtu saama. Levadia korraldas reisi Soome, ei tea kas neil ka Inglismaaga mingid plaanid.

Järgmine aasta saab siis seoses Balti liigaga näha, kui tõsiselt seda võetakse ja kuidas hakkavad kujunema fännide reisid lähinaabrite juurde. Seniks aga jõudu JPH töösse, kuhu see natuke kõrvalekalduv post sai tehtud, ja ka kõigi klubide fänluse eestvedajatele, tänu kellele muutuvad õdusamaks ka koduse liiga mängud.

sitys
05.02.07, 00:16
Lähen natukene teemast välja ja pöörduksin tagasi eelmise aasta keskel päevakorras olnud Jalgpallihaigla logo teemadele.

Kuigi võimalik, et ma lihtsalt ei ole tähele pannud aga kas selle uue logoga seoses on ka mingeid toiminguid teostatud???

Kui ei ole, siis minu ettepanek oleks see Jalgpallihaigla kodulehel esilehel nähtav logo tulevikus kinnitada ka iga liikme särgi külge.

Variante on kaks: kas panna see nagu sõjaväeväeosade puhul fännisärgi käise külge või kinnitada paremale rinnale(vasakul eesti Jalgpalliliidu logo)

Mis arvate sellest mõttest? Minu arust aitab tugevdada liikmete sisemist sidet ja teha välismaailmale nähtavaks meie nn subkultuuri.

Liige nr. 378

mömm
05.02.07, 04:19
Lähen natukene teemast välja ja pöörduksin tagasi eelmise aasta keskel päevakorras olnud Jalgpallihaigla logo teemadele.

Kuigi võimalik, et ma lihtsalt ei ole tähele pannud aga kas selle uue logoga seoses on ka mingeid toiminguid teostatud???

Kui ei ole, siis minu ettepanek oleks see Jalgpallihaigla kodulehel esilehel nähtav logo tulevikus kinnitada ka iga liikme särgi külge.

Variante on kaks: kas panna see nagu sõjaväeväeosade puhul fännisärgi käise külge või kinnitada paremale rinnale(vasakul eesti Jalgpalliliidu logo)

Mis arvate sellest mõttest? Minu arust aitab tugevdada liikmete sisemist sidet ja teha välismaailmale nähtavaks meie nn subkultuuri.

Liige nr. 378
lihtsam oleks ju seljale jobu kirjutada ?

ballack
05.02.07, 12:00
lihtsam oleks ju seljale jobu kirjutada ?

seljale ei kirjutata jobu, kas sa omale otsaette kirjutasid pede või?

ballack
05.02.07, 12:07

paremale rinnale ei saa ju kuna seal nike'i märk ;)

Mõnuagent 007
05.02.07, 12:12

Pede kirjutatakse tagumiku peale. Otsaette kirjutatakse onanist või sljuhha

mömm
05.02.07, 12:24
kulla geenius kui sa nii ütled et tuleb teha eks mis siis muud üle jääb, itsits

Sen
05.02.07, 12:33
Milleks särki rikkuda? tatoo oleks parem
magnetkaardid on ka juba ajast ja arust
kiibid otsa ees oleks väga lahe, saaksime välismaailmale näidata kui kõrgesti arenenud meie fännikultuur on.

ballack
05.02.07, 13:13
kiibid otsa ees

siis tuleks kristlaste suurimad tegijad kriiskama ja halama et maailmalõpp on tulemas (piiblis pidavat midagi sellist kirjas olema et saatan "märgistab" kõik inimesed maal ja tuleb miskit jama jne.....kusagil olid juba needsamad tegelinskid lärmi löönud kiipide pärast) :D
dannar, minu viga, ei tea neid asju nii täpselt :D

ballack
05.02.07, 13:14
kulla geenius kui sa nii ütled et tuleb teha eks mis siis muud üle jääb, itsits

ma ei öelnud et tee ju

Sen
05.02.07, 13:30
siis tuleks kristlaste suurimad tegijad kriiskama ja halama et maailmalõpp on tulemas (piiblis pidavat midagi sellist kirjas olema et saatan "märgistab" kõik inimesed maal ja tuleb miskit jama jne.....kusagil olid juba needsamad tegelinskid lärmi löönud kiipide pärast) :D
dannar, minu viga, ei tea neid asju nii täpselt :D

Jah Ballack, maailmalõpp on lähedal

"Ja ta tegi, et kõik - pisikesed ja suured, rikkad ja
vaesed, vabad ja orjad - võtaksid endale märgi oma paremale
käele või oma otsaette,
ning et keegi muu ei tohiks osta ega müüa kui vaid see,
kellel on märk, kas metsalise nimi või tema nime arv."

ballack
05.02.07, 14:33
vot seda mõtlesingi......kähku palvetama nüüd :D

eston maravilha
05.02.07, 15:14
kui liita kokku tähed sõnas jalgpallihaigla on vastus 120
kui need korrutada on vastus 137594142720. kui need kokkuliita on vastus 45
120/4x5=6, mis on saatana number

ballack
05.02.07, 21:57
kui liita kokku tähed sõnas jalgpallihaigla on vastus 120
kui need korrutada on vastus 137594142720. kui need kokkuliita on vastus 45
120/4x5=6, mis on saatana number

ja mul tuleb postituste arv kah 666 varsti :D

sitys
07.02.07, 23:16
paremale rinnale ei saa ju kuna seal nike'i märk ;)

Ainukene, kes natukene suutis kaasa mõelda, ülejäänute juttudes mingit loogilist mõtet ei täheldanud.

Aga kas ikka ei saa sinna seda embleemi panna, kellele see korda läheb kui fännisärgil Nike logo meie logoga asendada?

Et seda Jalgpallihaigla nimelist üritust väheke tõsiseltvõetavama organisatsioonina näidata oleks sellistel väikestel pisireklaamidel äärmiselt olline roll täita, aga noh lihtsam on segast peksta, kui kaasa mõelda.

ballack
08.02.07, 00:46
ürita seda nike'i logo maha võtta särgilt, peale kah ei saa õmmelda kuna paistaks välja nagu JH logo oleks surutud vastu tugevat ja kahtlast kuju omavat rinnanibu :P

meelis989
20.02.07, 22:32
ürita seda nike'i logo maha võtta särgilt, peale kah ei saa õmmelda kuna paistaks välja nagu JH logo oleks surutud vastu tugevat ja kahtlast kuju omavat rinnanibu :P

ma tahtsin küsida kes see kuresaarest pärit debiilik on kes soccernteris live ülekannet teeb .
kasutades selliseid fraase " beckham vajus pikali nagu naine " " oi kindlasti läx soeng sassi "
et noh jäte oma arvamus endale , kui sa mängida ei oska , jalkast midagi ei tea , ainult arvustad teisi , siis jah .
ise olen ma noor 16 aastane , ja selline käitumine tundub juba pragu debiilne natukene . noh proovi olla ja kui otsustasid ülekannet teha siis katsu " erapooletult "

17
20.02.07, 22:45
ma tahtsin küsida kes see kuresaarest pärit debiilik on kes soccernteris live ülekannet teeb .
kasutades selliseid fraase " beckham vajus pikali nagu naine " " oi kindlasti läx soeng sassi "
et noh jäte oma arvamus endale , kui sa mängida ei oska , jalkast midagi ei tea , ainult arvustad teisi , siis jah .
ise olen ma noor 16 aastane , ja selline käitumine tundub juba pragu debiilne natukene . noh proovi olla ja kui otsustasid ülekannet teha siis katsu " erapooletult "

:arm3:

lalala

Rein
20.02.07, 23:22

Natuke vale teema pole või?

Nurmekas
20.02.07, 23:31
Mul ka Bayerni-Reali mäng taustaks jookseb, ainult agoonias püherdavaid valgesärklasi näitab.

HardcoreFan
21.02.07, 00:05
Mul ka Bayerni-Reali mäng taustaks jookseb, ainult agoonias püherdavaid valgesärklasi näitab.

õigesti teeb kah, sest nii see oligi nagu ju

HardcoreFan
21.02.07, 00:11
FÄNNIEETIKA
*Toeta oma meeskonda häälekalt ja kõikvõimalikku atribuutikat kasutades.
Ott,Eesti koondise Fänn alates 03.06.1992 a.:õlu:

oh lahe, lõpuks ometi saan sinise raketi staadionile tuua ja peale eesti võitu venemaa üle, võin sinise suitsu sees võidutantsu tantsida...

ALEKOK
10.05.07, 00:17
Pole foorumis fännipäevikute teemat, nii et kirjutan siia.

Beaf, ma vaatasin et sa pead ka oma fännipäevikut, nii et sa võiksid oma sisukaid jutte soccernetlastega jagada fännipäeviku rubriigis.

http://www.rate.ee/blogs.php?entry=423736

Jasper
10.05.07, 14:44
Pole foorumis fännipäevikute teemat, nii et kirjutan siia.

Otsingut ikka proovisid?

http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=4009&page=4&highlight=f%E4nnip%E4evik

ALEKOK
10.05.07, 15:24
Otsingut ikka proovisid?

http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=4009&page=4&highlight=f%E4nnip%E4evik

Nja minu viga, kasutasin otsingut fänluse alateemas.

aiFo
25.09.08, 18:45
Omk!

JH liikmetele siis selline meil saabus:

Enne augustikuist Eesti - Malta maavõistlust kohtusid kõigi Eesti suuremate jalgpallifännide rühmituste esindajad Eesti Jalgpalli Liidu juhatusega, et arutada ühise koostöö parandamist ning jalgpallifännide käitumist - mis on eetiline ning mis mitte. Fännirühmitustest olid esindatud Jalgpallihaigla, FC Flora fännklubi Viies Sektor, JK Maag Tammeka fännid, FC Kuressaare fännid, JK Nõmme Kalju fännid ja JK Viljandi Tuleviku fännid.

Üheskoos jõuti arusaamale, et igasugusel vägivallal pole staadionil kohta ning esmajärjekorras tuleks parandada/uuendada senist Jalgpallihaigla poolt välja antud fännieetikat, kuhu iga fännirühmitus viiks sisse omapoolsed täiendused. Seejärel võetakse järgmisel ühiskoosolekul vastu uus, kõigi poolt heakskiidetud fännieetika, millest saab iga jalgpallifänni käitumise eeskiri.

Jalgpallihaigla juhatus pakub kõigile oma liikmetele võimalust siinkohal kaasa rääkida. Kui sul on ettepanekuid, mida senises fännieetikas või staadioni sisekorra eeskirjas täiendada/parandada, siis anna palun sellest teada hiljemalt esmaspäeva, 29. septembri õhtuks meiliaadressil jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee.

Kõik asjalikud ettepanekud esitatakse kinnitamiseks järgmisel fännide ning Eesti Jalgpalli Liidu ümarlaual.

Praeguse fännieetikaga saab tutvuda: http://www.jalgpallihaigla.ee/index.php?id=41
Staadioni sisekorra eeskirjad: http://www.jalgpallihaigla.ee/files/documents/sisekord.htm

Mõned Jalgpallihaigla juhatuse ettepanekud:
1) vastasmeeskonna lipu, särgi, salli jm sümboolika põletamine ning muul viisil rüvetamine ei ole jalgpallifännile kohane.
2) staadionil peab kehtima võrdse kohtlemise printsiip, st. Vastasmeeskonna fännidele kehtivad samad reeglid, mis meile.
3) fännitribüünil võiks asetseda ka mittesuitsetajate sektor, kus suitsetamine ei ole lubatud ning kuhu fännidel on pileteid ostes samuti võimaluk kohti valida.
4) määrata kindlaks lipuvarraste kasutamise kord staadionil.
5) staadionil või selle kõrval võiks olla koht jalgrataste parkimiseks/hoiuks.

Jalgpallihaigla
www.jalgpallihaigla.ee
jalgpallihaigla@jalgpallihaigla.ee

Ehk vääriks asi ka foorumis arutamist. Omaltpoolt saatsih JH'le järgmise teatise:

Tere.

Pisut segaseks jäi Haigla poolt saadetud kiri, kuna fännieetikast rääkima
pidanud (pealkirja järgi) artiklile oli miskipärast staadioni
sisekorraeeskiri otsa liidetud. Aga loodetavasti sain aru ja siin minu 2
sõna kommentaariks JH ettepanekutele:

1) vastasmeeskonna lipu, särgi, salli jm sümboolika põletamine ning muul
viisil rüvetamine ei ole jalgpallifännile kohane.

See siis ilmselt eetika alla. arvan, et sellist asja ei saa sinna mitte
juurde pookida. samahästi võiks seal kirjas olla et sa ei tohi vastasfänni
noaga ja kaasfänni jalaga lüüa. Liiga palju keelde-käske ei haaku just väga
EETIKAga, pigem võiks seesinane (vististi) Oti poolt kirja pandud kirjatükk
selliseks ka jääda -- rohkem abstraktsemaks ja üldsõnalisemaks. Kodune
kasvatus võiks Oti poolt märkimata jäänud lüngad täita

3) fännitribüünil võiks asetseda ka mittesuitsetajate sektor, kus
suitsetamine ei ole lubatud ning kuhu fännidel on pileteid ostes samuti
võimaluk kohti valida.

Fännitribüünil (nagu ka igal teisel tribüünil) PEAKS olema suitsetamine
keelatud. Suitsetajatele VÕIKSID olla väljaspool tribüüne suitsunurgad
(treppide juures ju midagi sellesarnast ka on?), kus tossajad ei segaks neid
kes oma tervist sel moel rikkuda ei soovi. Arusaamatuks jääb see, miks
otsatribüünil suitsetamine lubatud on. Mingil ajal on JH juhtfiguurid seda
suitsuluba ka kui miskit suurt töövõitu esitlenud -- absurd! Mängu ajal
tribüünidel suitsu pahvivad onud-tädid võiksid jääda minevikku ja oleks tore
kui JH ise võtaks sõna neile kunagi antud privileegi kaotamiseks.

Kui üldse mingeid eritingimusi taotleda, siis vast seda, et fännitribüünil
ei oleks istumine kohustuslik (võimlik et selline asi on juba jõus). Sellest
ilmselt nii-ehk-naa suuremat kinni ei peeta fännitribüünil, aga üldiselt on
turvalisuskaalutustel tribüünidel istumine muus maailmas kohustuslikuks
tehtud ja seda ka enamasti jälgitakse.

Aitäh!

aiFo.

Even
25.09.08, 18:49
See rattaparkla oleks väga hea idee. Käiks koguaeg rattaga mängul.

Elari#3
28.09.08, 00:42
Suitsetamise teema võiks pigem vastupidi olla kui üldse.Et Suitsetajate ala,sest usun,et ikkagi mittesuitsetajate osakaal on ikkagi tublisti suurem.Ja miks mitte kampaania Jalgpall suitsuvaba>Miks mitte ka fänlus ? :D.See on lihtsalt minu mõttekäik ;).Aga selle ratta teemaga läheks ma ka kaasa.Super oleks soojemal ajal rattaga käia.Siis ei saakski keegi viriseda,et bussis fännid räuskavad ;)

Mehhanisaator
19.03.09, 21:41
Mul on siuke Kysimus et kui ma võtan raketi tribüünile(eeldades et maolen selle sinna kudagi sisse smuugeldada suutnud)ja siis selle põlema seal panen Mis minuga siis tehakse???tehakse trahvi või ei lubata jrgmisele mängule vms???

gamer
19.03.09, 22:18
EJL saab suurematelt org.-delt trahvi, EJL algatab miski asja sinu vastu, lisaks ka staadionikeeld aastaks paariks. Peaks vist piisama.

PETSINHO
19.03.09, 22:24
EJL saab suurematelt org.-delt trahvi, EJL algatab miski asja sinu vastu, lisaks ka staadionikeeld aastaks paariks. Peaks vist piisama.

Rahvusvahelise mängu puhul lähtutakse jah UEFA direktiividest aga kas eesti liiga puhul pole mitte meie jalkaliidu otsustada asi? Üleeelmisel hooajal oli püro ju täiesti legaalne minu arust. Isegi eelmise hooaja avamänguks sai Flora omale püro loa.

fcfloraforever
19.03.09, 22:26
Rahvusvahelise mängu puhul lähtutakse jah UEFA direktiividest aga kas eesti liiga puhul pole mitte meie jalkaliidu otsustada asi? Üleeelmisel hooajal oli püro ju täiesti legaalne minu arust. Isegi eelmise hooaja avamänguks sai Flora omale püro loa.

hooaja lõpus polnud isegi luba :D

M.Eller
10.10.09, 17:02
Venelased tõid rakette termostes , ma ise küll ei mäleta et sellest jamasid oleks tulnud .

Urmas Epner
12.10.09, 15:31
Mul on siuke Kysimus et kui ma võtan raketi tribüünile(eeldades et maolen selle sinna kudagi sisse smuugeldada suutnud)ja siis selle põlema seal panen Mis minuga siis tehakse???tehakse trahvi või ei lubata jrgmisele mängule vms???

Kui raketti proovid staaionile tuua,siis külasta ka ANGELI klubi,sest seal tutvud kindlasti mõne tüübiga kes su lõõrid ilusti puhtaks teeb.siis on rakett ka puhas kui ta välja võtad.

Patriot(BYL)
21.08.10, 16:50
Itaalia vastu mängus proovin küll fayerit põlema panna!
Muidu olete juba 15 aastat ainult "võitle, Eesti, võitle" laulnud. Õpige midagi uut! Palju võib rääkida!?

Tofoa
21.08.10, 16:58
Muidu olete juba 15 aastat ainult "võitle, Eesti, võitle" laulnud. Õpige midagi uut! Palju võib rääkida!?

Kuidas Alutaguse Loodusel läheb?

Shparkz
21.08.10, 20:17

ehk siis see midagi uut võiks olla enda kõrval seisjate põlema panek ja jalgpalliliidule trahvide tegemine?

818
22.08.10, 11:26

Õige!

IowaReds
22.08.10, 14:53
Lootus - etu

Patriot(BYL)
23.08.10, 14:54
Mis kurat Lootus siia puutub? Kas te tõiesti ei näe, kuidas fänlus on teistes riikides arenenud? Isegi Lätis, rääkimata Venemaast, Ukrainast. Seal 3-4 aastat võitlesid fännid nendega, kes tuleb tribüünidele "vuvuzeladega". Igal mängul suured plakatid ÄRA VÕTA SUHU või midagi sarnast. See on selleks, et fännid kasutaksid oma käed ja häält. On erinevad laulud ja fänluse viisid. Ja kuidas meil? Loll jalgpallihaigla, kes isegi psühholoogiliselt ei mõju vastuste peale. 3-4 erinevaid laulu + eeeeoo, Eesti + võitle, Eesti, võitle. See on teie 10 aasta areng! Tublid olete! Laulge edasi, kuigi mõnikord vaadake teisele poole ka, KUIDAS seda peab tegema. Mida VÕIB kasutada selleks.

jansa
23.08.10, 15:27
..ja kui sa arvad et tuled mängule ja tõmbad fayeri-tossu ülesse ja et see ongi uus level fännluses siis on sul küll hullult tõestamist!!!

818
23.08.10, 15:48
Aga olgem ausad, Patrioti "võitle Eesti võitle" kriitikas on ikka pääääris korralik tõde sees!
Koondis on fänluse koha pealt ikka väga palju kõikidest rongidest maha jäänud...

elx
23.08.10, 16:05
Samas ei keela ju keegi kellelgi aktiivsust üles näidata ja demonstreerida mida peaks tegema. Seega milleks kritiseerida, kui on võimalik teha ettepanekuid ning staadionil seda ette näidata?

jansa
23.08.10, 16:25
Aga olgem ausad, Patrioti "võitle Eesti võitle" kriitikas on ikka pääääris korralik tõde sees!
Koondis on fänluse koha pealt ikka väga palju kõikidest rongidest maha jäänud...

Õige - ja olen seda ise juba mitu-aastat maininud ja tõdenud et on mandunud ja ära vajunud (ehkki välismängudel on foon positiivne) aga ma ei kaaguta seda korra kuus siin foorumis arvuti taga vaid olen püüdnud ise mingeid süste teha et fänlus atraktiivsem ja värvikam oleks (nt. lipud, fännibussid, bännerid, tuulemehed jne) .. Alul ootasin ka JalgpalliHaigla poolset tegutsemist ja reageeringut aga paistab et ka sealtpoolt selles osas ideid ja arenguid loota pole kuna isegi pikaajalise traditsiooniga rongkäik on ära vajunud :(.
Samas kui siin foorumis Patrioti moodi vinguda ja igiseda et kõik on jama ja oleme aregus stoppama jäänud ning ise midagi uut välja pakkumata siis selliseid virisejaid ei kannata ka mitte üks teps. Ja see kui fayeriga tossutada - arvates et see ongi nüüd uus element fänluses siis ... tule taevas appi nagu Andrus ütles... nagu teada siis peale trahvide ja veelgi karmistuva/hulluva turvade me sellega midagi ei saavuta (ehkki see püro-värk mulle iskilikult meeldib!)
Minu ettepanek - peab kokku kutsuma üle eestilise fännide ümarlaua kus kõik fännigrupeeringud ja sõpruskonnad esindatud on ja kus kõik arengusuunad ja mõtted üheskoos läbi seeditakse - millal ja kus ja kes seda orgunnib, seda ma küll öelda ei oska...mina isiklikult ei taha seda ettevõtmist ette võtta ehkki mõtteid ja ideid oleks kamaluga... aega pole lihtsalt.

elx
23.08.10, 16:41
Minu ettepanek - peab kokku kutsuma üle eestilise fännide ümarlaua kus kõik fännigrupeeringud ja sõpruskonnad esindatud on ja kus kõik arengusuunad ja mõtted üheskoos läbi seeditakse
Vabandust, paratamatult meenus allolev offtopic, paraku enamik siinse foorumi jutust just selline ongi.
http://www.youtube.com/v/j1HZG04t8p4

Patriot(BYL)
23.08.10, 17:20
Elx, arvad need on mu esimesed postitused? Ei, aga kui loomakari hakkab võitle, eesti, võitle karjuma, sina ega mina ei saa neid peatuda.
To Jansa: mina ei virise, lihtsalt valus vaadata, kuidas koondise ja jalgpalli tase tõuseb, aga fänlus jääb samal tasemel, ei arene, ei viitsigi areneda. ja see kõik on nende troppide pärast, kes nimetab ennast jalgpallihaiglaks ja arvavad, et nad on kõige vahvamad fännid maailmas. tra, me võtame oma lapsi tribüünidele, ja mis need näevad seal? "eeeeeeeeejooooo, Eeesti"... ja kõik! mingit showd, midagi.
ja ärge võrrelge mu postitused flayerist ja fänlusest üldse. flayer see on üks elementidest, üks väiksetest lülidest. Venemaa, Horvaatia, Serbia, Itaalia, kõik kasutavad selle. Ainult koondise fännid haiglast karjuvad siiamani VÕItLE, EESTI, VÕITLE.

dnb
23.08.10, 17:25
Elx, arvad need on mu esimesed postitused? Ei, aga kui loomakari hakkab võitle, eesti, võitle karjuma, sina ega mina ei saa neid peatuda.
To Jansa: mina ei virise, lihtsalt valus vaadata, kuidas koondise ja jalgpalli tase tõuseb, aga fänlus jääb samal tasemel, ei arene, ei viitsigi areneda. ja see kõik on nende troppide pärast, kes nimetab ennast jalgpallihaiglaks ja arvavad, et nad on kõige vahvamad fännid maailmas. tra, me võtame oma lapsi tribüünidele, ja mis need näevad seal? "eeeeeeeeejooooo, Eeesti"... ja kõik! mingit showd, midagi.
ja ärge võrrelge mu postitused flayerist ja fänlusest üldse. flayer see on üks elementidest, üks väiksetest lülidest. Venemaa, Horvaatia, Serbia, Itaalia, kõik kasutavad selle. Ainult koondise fännid haiglast karjuvad siiamani VÕItLE, EESTI, VÕITLE.

Jalgpallihaigla on kõiges süüdi? Kui jalgpallihaiglat ei oleks siis poleks üldse mingit fänlust, vaid kõik karjuks omaette. Mida oled sina fänluse arendamiseks ette võtnud? ainult vihkad jalgpallihaiglat. Muidugi on mul endal ka kopp ees "võitle, eesti, võitle"-st.

Patriot(BYL)
23.08.10, 17:29
Miks ei saa selliseid elementaarseid asju staadionil enne mängu näiteks, hümni ajal või enne teise poolaja algust.
http://fanat1k.ru/image-3447.php

Shparkz
23.08.10, 18:02
mida siis ? püsti seismist?
hümni ajal seistakse sall pea kohal, sellest ei piisa sulle?
ära vingu siin, hakka siis asjaga tegelema ja tee staadionil midagi uut ja huvitavat siis

Patriot(BYL)
23.08.10, 20:41
haigla - ahju rsk! davai, terve staadion saal pea kohal, üks kord võib suurt lippu ära unustada!
Ja kuidas siis alustada muuta midagi, kui tuhat inimest alustavada üht ja samat võitle, Eesti, võitle, kui vastane ründab vms... haigla a.s.a.b. :)))

-RoMaRiO-
23.08.10, 20:57
Suht naljakas vaadata, kuidas kõik tulihingelised koondise fännid tulevad siin vastu vaidlema Patriotile. Mina ei ole kordagi käinud Eesti jalgpallikoondist otsatribüünil toetamas, seega enamuse teie jaoks minu sõnadel puudub tähendus. Miks ma aga ei ole käinud? Sest selline fänlus ei anna inimesele, kes soovib end fänlusega välja elada, miskit. Ei ole laule, kus saaks ühes taktis hüpata, võimsa emotsiooniga plaksutada ega miskit.

Ei usu, et Eesti jalgpallipublik hakkaks mingil ajal püroga staadionil vehkima (kuigi 2002. aastal miskit vist oli?), kuid suur mõttetera on Patrioti jutus sees, sest minu kui kõrvalseisja jaoks ei ole fänlus viimaste aastate jooksul küll kuskile arenenud, pigem on asi jäänud lausa mannetumaks, väikese torke andis muidugi BIH koondise nägemine, mis väikese edasitõuke andis.

Pikalt on olnud küsimus, miks terve fännisektor ei laula kaasa? Sellele on lihtne vastus, kui sa ei ole just kõige aktiivsem fänn, kes ei taha olla asjade keskmes, siis sa lihtsalt ei viitsi 10 aastat hüüda samu hüüdlauseid.

Vaielge vastu või tehke muutusi ja arendage asju!

elx
23.08.10, 21:07
Üks asi veel. On räägitud, et "blablabla.. siis hakkaks küljetribüünid ka kaasa elama .. blablabla". Aga tühjagi - kuni seis on selline nagu, nagu naiste koondise mängul pühapäeval, et ma üksinda enda kuuldeulatuses hümni laulsin ning mõned isikud vaid pihku itsitasid selle peale, seni ei juhtu midagi. Sama kurb oli seis eelmisel suvel ühel noortekoondise mängul - no mida me selliselt publikult siis tahame, kes isegi hümni ei suuda laulda?

ballack
23.08.10, 21:29
nagu naiste koondise mängul pühapäeval, et ma üksinda enda kuuldeulatuses hümni laulsin ning mõned isikud vaid pihku itsitasid selle peale, seni ei juhtu midagi. Sama kurb oli seis eelmisel suvel ühel noortekoondise mängul - no mida me selliselt publikult siis tahame, kes isegi hümni ei suuda laulda?

Sama oleks ka ise ütelnud aga jõudsid ette.

Patriot(BYL)
23.08.10, 23:36
Olgu mängu Italiaga hea support. Aga näete ise, et see toetus ei erine sellega, mis oli 2-3 aastat tagasi, või isegi kauem. Absurd. Ning haigla liikmed võivad ainuke asi vastu öelda: Mis sa virised, tule ja tee midagi. Aga ei saa midagi teha, kui väravate taga seisavad 5 fänne ja 1000 pealtvatajat, kes teevad kõik, mis tahavad, mitte seda, mida peab. Hümn hümniks, aga alustada peab fänni sektorist, kus ma alati olen koondise mängude ajal, ja kuhu mul pole luba seisma minna, sest mina pola JPH liikme.

Shparkz
23.08.10, 23:40
selle jutuga et sul pole luba seal seista võid pikalt ja kaugele minna, ise seisin aastaid seal, ennem Jalgpallihaiglaga liitumist, kordagi ei öeldud midagi

Patriot(BYL)
24.08.10, 16:46
Võid ise minna, kui tahad, koos oma haiglaga. Kui väravate taha hakkavad misiganes lapsed ja pensionärid käima ja samuti need, kes ei saa üldse fänlusest aur, ei arene mingi fänlus Eestis. aga paljud normaalsed fännid ei saa olla fänni sektoris, sest kuradima haigla passib seal.

Shparkz
24.08.10, 17:14
kuidas siis Jalgpallihaigla selles süüdi on et väidetavalt mõned fännid sinna ei pääse?
Ära pole sealt kedagi aetud, kui just kellegi koha peal pole seistud

S.Ramos
24.08.10, 22:34
Ma ei ole JPH liige, kuna ei saa kahjuks elukoha tõttu päris igal mängul käia, üritan küll võimalikult paljudel. Keegi ajab ära vms ? Me sõbraga(ka tema pole JPH liige) käisime korralikult kaasa elamas fännisektoris, esiritta oli õnn saada ning no ei kuulnud küll kordagi, et keegi oleks kellegile öelnud, et sina ei tohi siin olla v midagi sellist. Mõttetu on viriseda, et ah ühed samad hüüdlaused jne.. Lihtsam on välja pakkuda, mis oleks parem idee. Räägiti lauludest, siis lepime kokku esialgu kasvõi ühe pikema laulu ning siis oleks vaja see trükkida ka mingitele lipikutele vms, et need jagada sissepääsudest igale fännile.Kui rääkida weel kellegi äraajamisest, siis olen mõnel mängul kohanud fännisektoris vante, kes lihtsalt istuvad ja tuimalt vahivad mängu, mine istu palun küljetribüünile, kui sa ei taha/jõua/viitsi kaasa elada.

Patriot(BYL)
25.08.10, 11:29
kuidas siis Jalgpallihaigla selles süüdi on et väidetavalt mõned fännid sinna ei pääse?
Ära pole sealt kedagi aetud, kui just kellegi koha peal pole seistud

Usu mind, ma olen selline fänn ja tean fänlusest nii palju, etrohkem kui pool inimestest teie organisatsioonist, kes ennast fännideks nimetavad, et ole ja hakka olema kunagi. Ja just need troppid passivad fänni sektoris. Aga normaalsed fännid ei saa sinna pileteid osta, sest kuradima aborigeenid, lapsed ja troppid on JPH liikmed. Absurd!

Ja kui kõik tahavad midagi konkreetsemat ja mingit pakkumist. Siis mina pakkun, unustage oma VÕITLE, EESTI, VÕITLE, ärge hakkage seda laulma. Kasvõi ainult siis, kui vastane ründab või meie väravate ees on nurgalöök. Vilistage, karjuge, mõjutage psühholoogiliselt vastase peale.
Kas on keegi eile Sampdoria vs Werder mängu vaadanud? Iga kord, kui saksa mängija tuli palliga Sampdoria völjaku poole, terve staadion hakkas vilistama ja UUUUU karjuma. Kujutage ette, mis effekt see oli ja kuidas see vastas mõjutas. See vilistamine oli nii kaua, kui kaua saksa mängijad olid palliga. Ja kuidas meil? Vastane ründab, terve staadion laulab ja hüüab VÕITLE, EESTI, VÕITLE. Vastane sõnu ei saa ja tal on hea meel laulude ajal rünnata.
See on minu poolt ettepanek.

Shparkz
25.08.10, 11:42
kurat, ära hala et ei saa osta.
saab, ja väga edukalt, sead sammud piletilevi poole ja ostad, selle asemel et halada, et sulle ei anta !

IowaReds
25.08.10, 12:46
Kas on keegi eile Sampdoria vs Werder mängu vaadanud? Iga kord, kui saksa mängija tuli palliga Sampdoria völjaku poole, terve staadion hakkas vilistama ja UUUUU karjuma. Kujutage ette, mis effekt see oli ja kuidas see vastas mõjutas. See vilistamine oli nii kaua, kui kaua saksa mängijad olid palliga.

Võiks Itaaliale sama teha :o

Patriot(BYL)
25.08.10, 13:27
Seda peab igal mängul tegema!

kojamees
03.09.10, 14:49
Keegi Patriot (BYL) lausub :" Usu mind, ma olen selline fänn ja tean fänlusest nii palju, etrohkem kui pool inimestest teie organisatsioonist, kes ennast fännideks nimetavad, et ole ja hakka olema kunagi. Ja just need troppid passivad fänni sektoris. Aga normaalsed fännid ei saa sinna pileteid osta, sest kuradima aborigeenid, lapsed ja troppid on JPH liikmed. Absurd!"

Ilmselt on tollel vennikesel olemas Kohtla - Järvel mingid testid ja mõõdulindid, mille järgi tema hindab fänne ja oskab neid ka lahterdada.
Kahjuks pole Kohtla - Järve mänge näinud aga Patriodi jutust järeldan, et seal ikka tõeline möll käib ja KÕIK ON TÄPSEL NII NAGU PEAB !?!
Kulla Patriot - miks me ei kuule Sinu tegemistest vaid suvaliselt lahmid siin foorumis. Miskit kapi vennike oled või käid vahest reaalselt ka mõnda mängu vaatamas.

Mister
03.09.10, 15:58
Täna lubas püro teha mängul ju :D Näeme!

dnb
03.09.10, 17:57
Mind huvitaks, kas Patriot (BYL) vennal on hümn peas ja kas ta laulab kaasa?

Patriot(BYL)
04.09.10, 15:56
Kuula, dnb, kallikene, Eesti hümn on mul esimesest kuni viimase sõnani meeles ja hümni ajal käsi südame peal. Tahad kuulata, kuidas ma hümni laulan? ;)

Kojamees, mingeid reegleid pole, muidugi. Ja see, et ma olen Kohtla-Järvelt, ei tähenda, et terve linn on fänne täis. Sinu sarkasm on suht nõme.
Olite suht tublid eile. Võitle, Eesti, võitle oli eesti fänluse taseme väärt! Jätkuge samas vaimus! :) Ning ära kahtle, külastan kõik Eesti koondise kodumängud.

Ei hakka rohkem teiega vaielda siin. Las jääb nii nagu on. Pakud pakud erinevaid variante, mida uut võiks ette võtta, jääte ikka oma võitle, eesti, võitle tasemel. basta! Ma lihtsalt aru ei saa, kuidas te ise ei näe, et fänlus on suht nõme ja madalal tasemel. Aga savi. aitab küll.

Kasper
04.09.10, 17:44
Ei hakka rohkem teiega vaielda siin. Las jääb nii nagu on. Pakud pakud erinevaid variante, mida uut võiks ette võtta, jääte ikka oma võitle, eesti, võitle tasemel. basta! Ma lihtsalt aru ei saa, kuidas te ise ei näe, et fänlus on suht nõme ja madalal tasemel. Aga savi. aitab küll.

Mida sa pakud? Tule ja tee siis! Muide... Kuidas sa üldiselt kavatsed lambist ühel mängul tervet fännikat midagi uut tegema panna, kui staadionil on nii kehv akustika, et sa ei kuule, mida hüütakse/lauldakse sinust 10-15 meetrit ühel või teisel pool?

Oma süü (ja üsna suur) on muidugi teiste mitte kuulmisel ka pasunatel, ent üldiselt on väga raske mingeid revolutsioonilisi muudatusi läbi viia, kui pead B7 sektoris olles kõrvu teritama, et kuulda, mis tuleb B6'st, rääkimata veel ka B5'st.. Ja kuniks pasunakoor kõrvad lukustab, ei saagi oodata, et kõik hüüded, mis koosnevad enamast kui kolmest sõnast ühes taktis kõlaksid...

Eile nägin ka ühte ruuporit, ent mina seda küll ei kuulnud... Tegu oli ka üsna väiksega, ent suurematega on vist probleeme staadionile pääsemisega ja endiselt... kuni pasunad kõlavad, ongi võimatu midagi arendada!

Ja sulle teadmiseks ütlen ka seda, et mina ei kuulu Jalgpallihaiglasse.

North
05.09.10, 19:24
Kasper ei tea fännlusest mitte midagi, kui keegi tahaks areneda Eesti fänlust, siis oleks kõik tipp topp, praegu on liiga vähe niisuguseid inimesi, ma arvan...

erxu
05.09.10, 20:13
Sa arvad, aga nii ei ole. Minuarust on viimaste mängudega Eesti fänlus arenenud küll. Areneme kasvõi väikeste titesammudena, aga vähemalt liigume kuhugi poole. Vaikselt saab juba näha kuidas fännisektor tuleb ise sellepeale, et asetada pea kohale salli (Eesti - Bosnia mängult õpitu), vaikselt ja rahulikult püüeldakse sellepoole, et kogu fännisektor laulaks ühte ja sama laulu (on arengut näha), püüdlused lõpetada mõttetu pasundamine - kas just näha on arengut, aga tagasiside EJL'lt pasunate tõrjumise vastu on olnud positiivne. Ja neid asju on veel millega oleme muutunud.
Minuarust pole see Eesti fänlus nii kohutav enam midagi ja vähemalt on näha, et liigume millegi suunas.

football2u
05.09.10, 22:38
Näiteks Flora mängud on tihti (alati???) pasunavabad ja laul on selge ja võimas, Respekt(Y)

Kasper
05.09.10, 23:56
Kasper ei tea fännlusest mitte midagi, kui keegi tahaks areneda Eesti fänlust, siis oleks kõik tipp topp, praegu on liiga vähe niisuguseid inimesi, ma arvan...

Kas ma väitsin, et olen fänluse ekspert? :p

Patriot(BYL)
06.09.10, 10:18
markofkin, paljud vis arvavadki, et kui olen vene rahvust ning kirjutan eesti keeles vigadegga, siis kõik mis ma postitan on sitt nende peale. Ei ole nii.
Olen lihtsalt erinevates mängudes käinud ning erinevate fännidega kokku puutunud. Kõige suurem kogemus on Inglismaa ja Saksamaa fännid, kui ma käisin Münchenis Bayern vs Manchester Utd mängul.
Ning, see et olen venelane ei tähenda veel mitte midagi. Olen siin samamoodi sündinud, kogu elu elanud ja Eesti koondist toetanud.Siit tulebki Patriot.

Aga tra, need JH on ikka troppid. Pakud, pakud variante aga saad ikka vastu näkku "kas oled tark vä", või midagi Kohtla-Järvest jne. Mõtetu.
P.S. Need, kes palusid mind teha midagi konkreetsemat, võiksid vaadata neid videosid. Ärge vaadake mis riigist need on, enamused on Venemaal tehtud. Aga selliseid asju me võime ka kodumängudel teha! Ja see oleks suur suur samm ette! IMHO

http://www.youtube.com/watch?v=8wdiMDu-E3M&feature=related
siin on vaja ainult trummid ja fännide käed! Eriti lahe enne karistuslööki.

http://www.youtube.com/watch?v=x7RLVFLcv5c
Kui staadion on nagu Italia vastu täis miks ei proovinud lainet teha?

http://www.youtube.com/watch?v=5HxYbFcYpwE&feature=related
Nemad hüüavad siin Vpered, Spartak ehk Spartak, ette! Siin on tegutsemas kaks tribüüni. Meil on just väravate taga on kaks fänni tribüüni. Miks ei saa seda teha näiteks Võõõõõõõitle, Eesti. Siin teine tribüün vastab Võõõõõõõitle, Eesti... minu meeles tuleb kena välja.

http://www.youtube.com/watch?v=Iza__4DZbOI&feature=related
sama teema

Ehk siis, teie tahtsite, mina pakkusin. Võiks veel veel pakkuda, kuigi on mõtekam ära teha 2-3 uut asja...

Shparkz
06.09.10, 16:05
kus sa seda lainetust teed kui küljetribüünil vaat et peksa saad kui korraks püsti tõused?

Shparkz
06.09.10, 16:10
kas sa kujutad ette ka kui haigeks ajudenussimiseks see kahe tribüüni värk läheb?
seal on ilmselgetl kuskil foorumis, mail listis asjad ära seletatud et kuidas kõik käib.
aga Eesti publik on suuremalt jaolt selline kes soccerneti või mujale ilmselt kunagi ei vaata, ja siis seal mängu ajal hakata sellist asja organiseerima....jube :D

AGA, idee on hea :)

Shparkz
06.09.10, 16:11
isiklik arvamus on, et kõigepealt tuleb tegeleda visuaalsete asjadega, ja kui need juba paigas on ,siis hakkab igasuguseid kahe tribüüni jne.. asju tegema.

dnb
06.09.10, 18:46
Ma arvan, et nii suurt sammu fänluses edasi astuda oleks suht ebareaalne, aga mitte võimatu. Meie staadionid on kõvasti väiksemad kui videodes, samuti akustika, seega efekt oleks palju sitem. Staadioni teadvustaja võiks paluda laineid teha vms. Aga tuulemehikesed on kõva samm, tuleb lihtsalt konkreetselt midagi tegema hakata. Ja arvatavasti usbekkide vastu on publik lahjem ka. Staadionil võiks rahvas veits sõbralikum olla.
Ja miks on vaja iga postitusega solvata teisi fänne, sellega ei saavuta ju midagi.

ballack
06.09.10, 21:42
Pole võimatuid asju, vaid on rasked asjad.
Ei ole mõtet sõimata siin üksteist sel teemal. Selge samas aga on see, et see info on vaja viia inimesteni kes staadionil on sel hetkel. Kas staadioni teadustaja ütleb, tehakse mingid lendlehed, kirjutatakse kavasse vms.
Vähemasti algatus ehk siis ajurünnaku on Patriot käima pannud oma pideva postitamisega. Patriot (ja ka teised) võivad panna siia igasugu ulme asju või midagi mis ei sobi...kuid seda kõike saab muuta või väikse tükikese mujale integreerida nii, et meile see sobiks. Ma ei ütle, et siin on ulme asju postitatud, vaid seda, et neid tuleb ikka sisse mõnikord. Patriot on väga häid asju siia juba näideteks toonud. Lisage siia veel asju ja hiljem võib neid vaatama hakata mis meie oludes saab teha normaalselt (et väga hale välja ei näeks meie oludes) ja integreerida/kombineerida.

Kurat
07.09.10, 10:45
kus sa seda lainetust teed kui küljetribüünil vaat et peksa saad kui korraks püsti tõused?

Olen kõik oma koondisemängude külastused staadionil küljetribüünil olnud neid mänge peaks nüüdseks ikka sinna 15 kanti olema vähemalt ilmselt natuke rohkem. Kordagi pole keegi mulle midagi öelnud kui ma olen püsti hüpanud põneval hetkel vms.

päkapikk
07.09.10, 17:24
markofkin, paljud vis arvavadki, et kui olen vene rahvust ning kirjutan eesti keeles vigadegga, siis kõik mis ma postitan on sitt nende peale.

Aga tra, need JH on ikka troppid. Patriot,paljud arvavad,et kui olen jalgpallihaigla liige,siis olen tropp.Ei ole.

Patriot(BYL)
07.09.10, 17:56
Shparkz, loomulik, et soccernetis käivad ainult mõned fännid, aga milleks siis tehtud terve struktuur JH? Ametlik fänniüksus! Kui teie ei suhtle omavahel, ei esita endale mingeid eesmärke. Ning tulete kodumängudele nii uhked või kui a le coq arenal oli fännide kohtumine Pohlakuga olite küll väga uhked: meid on 600... so what, kui te ei saa koos elementaarseid asju teha, midagi uut õppida või midagi uut tribüünil teha. Siis mina arvan, et kui te nimetate ennast suurimaks ja ainsaks koondise toetuse rühmaks peaksite rohkem omavahel tööd teha.
Ja kui on kaks sektorid väravate taa, siis on küll võimalik seda, mis ma pakkusin. Aga selleks peab umber vaataa piletide müüki süsteemi. Mina näiteks ei saa fännide sektorile, ainult sellepärast et pole JH liige. ja samal ajal seal, kus peavad just fännid olema ona unnik lapsi ja tavalisi pealtvatajaid,
Ühesõnaga ei ole midagi EBAREAALSET. Peaks lihtsalt pingutada natukene. Muidugi palju kergem mitte midagi ei tegema, tulla staadionile ja karjuda Võitle, Eesti, võitle.
IMHO

Kasper
07.09.10, 19:52
Mina näiteks ei saa fännide sektorile, ainult sellepärast et pole JH liige.

Pole mind see veel takistanud, et JH liige pole....

Shparkz
07.09.10, 22:41
Mina näiteks ei saa fännide sektorile, ainult sellepärast et pole JH liige.
IMHO

loll jutt suhu tagasi, keegi ei keela sind

erxu
07.09.10, 22:53
Puhas provokatsioon Patriot.

elx
07.09.10, 23:16
No eelmisel valiktsüklil oli seal sektorite ees piletikontroll, ju Patriot pole uuesti proovinud sinna minna. Ja miks te talle kõrri kargate? Ta räägib ju täiesti õiget juttu - kas JH ongi ainult nimekiri paberil või toimub mingi omavaheline suhtlus ka? Peale siinse foorumi? Kui mingit muud suhtlust pole, siis tekib küsimus - milleks mingi klubi või rühmitus, kui mingit sisemist suhtlemist pole? Ja kui on, siis kas seal arutatakse ka, mida ja kuidas teha?

erxu
07.09.10, 23:25
Kargasin talle kõrri selle lause tõttu - "Mina näiteks ei saa fännide sektorile, ainult sellepärast et pole JH liige. "

Ülejäänud teksti ma ei puudutanud, sest nõustun sellega. Jalgpallihaigla on välja surnud, midagi uut ei juhtu, midagi välja ei mõelda, rongkäikudel keegi ei käi. Uusi ideid pole ega tundub, et ei tule ka.

Patriot(BYL)
08.09.10, 09:50
Ok, äkki ma tõesti pole proovinud. Aga nii Horvaatia ja Soome, kui ka Itaalia ja Fääri saarte vastu ma ei saanud sinna piletid osta, sest see sektor polnud müügis lihtsalt. Muidu olen fänni sektoris laulnud. Arvan, et kui tuleb Serbia või Slovenia siis turvad ikka vaatavad pileti istukoha number või siis tuleb fänni sektori laps isaga ja isa palub mind lapsele tema istekoha vabaneda.

Patriot(BYL)
08.09.10, 09:52
P.S. Pakkun järgmiseks kodumänguks teha suurt bannerit ÄRA VÕTA SUHU! Ning mingi pilt poiss vuvuzelaga. all võib ka juurde kirjutada: KASUTA HÄÄLT vms...
Ning arvan, et nagu suur rühmitus JH peaks rääkida EJL sellest, et staadioni ees oleks lõppenud pasunate müük. et see segab mitte ainult fänne, kui ka koondist.

vincent
08.09.10, 10:06
Aga nii Horvaatia ja Soome, kui ka Itaalia ja Fääri saarte vastu ma ei saanud sinna piletid osta, sest see sektor polnud müügis lihtsalt.
No ei ole võimalik, sest ise ostsin sinna nii Horvaatia ja Soome piletid kui ka nüüd uue valiktsükli paketi. Lihtsalt Piletilevist, omamata mingit seost JPH või mingi muu organisatsiooniga. Seejuures vabu kohti jäi siis veel küllaga ja ei tormanud kaugeltki kohe esimesel päeval, kui piletid müüki tulid. Kui viimasel minutil osta, siis muidugi võib juba olla see sektor lihtsalt välja müüdud. Ja istekohta ei vaata sul ükski turva, millalgi korra nagu üritati, aga küllap on aru saadud, et see on fännikal mõttetu.

Shparkz
08.09.10, 10:18
No ei ole võimalik, sest ise ostsin sinna nii Horvaatia ja Soome piletid kui ka nüüd uue valiktsükli paketi. Lihtsalt Piletilevist, omamata mingit seost JPH või mingi muu organisatsiooniga. Seejuures vabu kohti jäi siis veel küllaga ja ei tormanud kaugeltki kohe esimesel päeval, kui piletid müüki tulid. Kui viimasel minutil osta, siis muidugi võib juba olla see sektor lihtsalt välja müüdud. Ja istekohta ei vaata sul ükski turva, millalgi korra nagu üritati, aga küllap on aru saadud, et see on fännikal mõttetu.

+1
õige jutt, fänisektorisse sai/saab piletilevist pileteid osta , ja keegi ei küsi kas sa oled Jalgpallihaigla liige või mitte

cannuman
08.09.10, 11:26
P.S. Pakkun järgmiseks kodumänguks teha suurt bannerit ÄRA VÕTA SUHU!

Et mehed on selle bänneriga statal ja moorid pärast uudistest näevad, et näe ei peagi enam suhu võtma ja kukuvad streikima. Saa aru mees, et meil kõigil ei ole nii palju pappi nagu Rooneyl, et mingi esmaklassiline lits tellida.

Nagu keegi mainis, siis eilsel mängul polnud küll mingit pasunahäda. Pigem on häda selles, et laule on vähe. Ja mis veel hullem...lauldakse mingi 2 rida selle asemel, et terve laul ära laulda.

Ja teine häda on selles, et laulab vaid otsatribüün. Teeks parem bänneri, mis kutsuks tervet staadioni kaasa laulma.

marcello
08.09.10, 14:21
Aga nii Horvaatia ja Soome, kui ka Itaalia ja Fääri saarte vastu ma ei saanud sinna piletid osta, sest see sektor polnud müügis lihtsalt.

Pullikaka
Haiglasse ei kuulu aga piletipaketid ostsin fännikale ja 6 ritta ehk siis fännika esimesse

Gallacher
13.09.10, 11:50
Asi ei lõppenud aga sellega, nagu jutustab Trubetsky: "Siis kogunes lava ette umbes 15 IRLlasest Kojamehe Jalgpallihaigla natsi-skinheadi, kes hakkasid Propellerile näppu viskama, ülejäänud rahvas oli tuim ja leige.
Jalgpallihaigla võiks ehk väikse pressiteate väljastada taolise jutu asjus?

Rein
14.09.10, 12:14
Jalgpallihaigla võiks ehk väikse pressiteate väljastada taolise jutu asjus?

Trubetsky on ikka rumal, need polnud natsi-skinheedid vaid viikingitest fännid.

marcello
14.09.10, 15:10
Asi ei lõppenud aga sellega, nagu jutustab Trubetsky: "Siis kogunes lava ette umbes 15 IRLlasest Kojamehe Jalgpallihaigla natsi-skinheadi, kes hakkasid Propellerile näppu viskama, ülejäänud rahvas oli tuim ja leige.

Mina nägin lava ees mõnda eliitdebiilikut ainult. ei ole ju normaalne inimene kes ronib propa ajal lava ette, et siis muusikakuulamise ja näpuviskamise asemel kahe käega kaamerasse keskmist sõrme näidata ja karjuda

UrmoT
15.09.10, 13:13
"IRLlasest Kojamehe Jalgpallihaigla natsi-skinheadi" ülikõva väljend ikka, 10 punkti! :D

dnb
11.11.10, 19:25
Üle pika aja võetakse midagi ette:
Jalgpallihaiglal on kavas selle aasta viimaseks kodumänguks Liechtensteiniga tuua A.Le Coq Arena tribüünidele uus suur sini-must-valge lipp, et tasapisi jõuaksid rahvusvärvid ka staadioni teistesse sektoritesse.

Uus lipp tuleb mõõtmetega 7x11 meetrit ehk veidi suurem kui senine, saades ühtlasi sellega suurimaks teadaolevaks Eesti rahvuslipuks.

Toetusi uue lipu valmistamiseks ootab MTÜ Jalgpallihaigla oma arveldusarvele 221019232745. Selgitusse lisada märge „uus lipp“ ning oma nimi ja hüüdnimi. Kuna uue lipu valmistamine on üsna kulukas, siis on meie jaoks iga toetussumma suureks abiks ning samm lähemale projekti teostumisele. Loodetavasti jõutakse kudumisega õigeks ajaks lõpusirgele.

Kõik toetajad leiavad äramärkimist Jalgpallihaigla kodulehel.

NB! Praegu staadionil kasutatava suure lipu lugu saite lugeda selle aasta septembrikuu ajakirjast Jalka.

8 aastat on on meie praegune lipp (mis osaliselt näha Jalgpallihaigla kodulehe päises) meid väärikalt teeninud ja teenib viis korda sama palju veel.

Täname toetuse eest!

zip
11.11.10, 23:48
Oskab keegi öelda mis on nende fännikal rippuvate lippude kõrgus?

billy t
12.11.10, 12:12
kui suurest summast me räägime?

Sen
12.11.10, 12:17
kui suurest summast me räägime?

Postitus JH FB-lehelt:

"Vaadates meie suurearvulist gruppi, siis eeldusel, et kui iga grupi
liige toetaks uue lipu tegemist 10.- , siis on 17.novembriks lipp
staadionil. Alati võib ka sirts rohkem kanda:)))"

Huvilisi seal 1375...

Shparkz
12.11.10, 15:34
väidetavalt on selle lipu hind nii umbes 16 000.-

jansa
12.11.10, 16:27
väidetavalt on selle lipu hind nii umbes 16 000.-

Tore ettevõtmine .. aga ma ei saa aru kuidas see uus ja phmt. sama suur lipp kui vana seda on saab nii kallis(16 TEEKi) olla... Selle senise suure sinimustvalge fännisektori lipu suurusega 6X12 m (mis nüüd siis väljavahetatakse nagu ma aru saan) tegin/tellisin 2002 a. ma Lipuvabrikust ja hind oli ca 9000.- EEKi kui ma hästi mäletan. Lipuvabrik on selliste lippude valmistamises kindlasti parim=kallim kuna materjal on kvaliteetne (nagu näha pole 8 aasta jooksul laiali lagunenud) ja värvid 100% õiged. Hästi ei mõista miks sama m2 (6X12 vs 11X7m) lipuriiet+töö maksab nüüd MASU ajal peaagu 2 korda rohkem kui siis ???

P.S. Ikka ja jälle meenub ka tore seik rahastamise ja sponsorite otsimistest selle projekti käigus... taotlus sai tehtud Kultuurkapitalile et aidake ometigi vaeseid vutifänne - teeme uhke ja omataoliste seas esimesena uhke lipu - äkki toetate.... aga selajal oli selle toreda asutuse eesotsas hr. Viiol kes ennem raha kasiinos mahamängis kui säherdusele taotlusele alla kirjutas :)

jansa
12.11.10, 16:28
Oskab keegi öelda mis on nende fännikal rippuvate lippude kõrgus?

... meite omad on h= 1,5...2,5 m.

Shparkz
12.11.10, 17:40
Tore ettevõtmine .. aga ma ei saa aru kuidas see uus ja phmt. sama suur lipp kui vana seda on saab nii kallis(16 TEEKi) olla... Selle senise suure sinimustvalge fännisektori lipu suurusega 6X12 m (mis nüüd siis väljavahetatakse nagu ma aru saan)

ei vahetata välja, vaid tuleb lisaks, vana lipp jääb alles :D

ROOTSI KUNN
12.11.10, 18:37
Vihjeks neile ,kes seda lippu tellivad või juba on tellinud.
Viienda Sektori 3 x 4 m lipp maksis tsipa alla kolme tonni ja see pole teps mitte kolmest siilust kokkuõmeldud vaid korralikus sublimatsioonitehnikas tehtud .
Aga kui rahaga tõesti muud targemat pole teha siis võib ka mõnda lipuvalmistajat sponsoreerida :)

zip
13.11.10, 01:07
... meite omad on h= 1,5...2,5 m.
Tänud!

Kert1000
17.11.10, 16:41
Minupoolt uue lipu tarvis panus tehtud! Õppige siis "Eesti lipp" esimene salm pähe, kellel veel ei ole.

Marek_T
18.03.13, 13:06
Kopipeist Jalgpallihaigla liikmeküsitluste tulemuste analüüsist: (http://www.jalgpallihaigla.ee/?id=1&uudis=601)

Klubifännid – enamasti on silma jäänud Kalju fännid oma roosa-musta atribuutikaga, mis koondise mängul ei ole sobiv. Tribüün peaks olema läbivalt sinine.

Protesteerin ägedalt. Üha enamad ja enamad klubifännid ja nende grupeeringud peaksid tulema koondisemängudele välja sinimusta atribuutika kõrval oma klubi värvidega! Millega säärast konservatiivset seisukohta põhjendatakse, jääb mulle arusaamatuks. Kui keegi viitsib ja tahab seletada, kuulaksin tänulikult.

elx
18.03.13, 14:20
No saa palun JH tegelastest aru - Jalgpallihaigla on täis inimesi kes eksivad viis korda aastas staadionile, sellest ka selline arvamus.

Karter
19.03.13, 10:12
Samast allikast lõik:
• Kohad – peaks piirama fännisektorisse saamist. Hetkel tulevad ka ääretribüünilt inimesed fännitribüünile, pidev kaos ja häving. Mingit konkreetsust on vaja.

Tahtsin siia kirjutada pika ja arutletud lõigu, kuidas Eesti koondise fänne ühendav organisatsioon peaks lisaks omade toetamisele propageerima ka fännide hulga kasvu ning kuidas ääretribüünilt tulev fänn otsib uut elamust, mis seda kasvu soodustab. Siis sain aga aru, et selle postituse peale ei muutu JH's mitte midagi ning sama hästi võiks tuulde karjuda.

eika
19.03.13, 10:50
Kas keiss polnud selline, et JPH sai seekord eelisjärjekorras osta endale ja kahele sõbrale piletipaketid ja kui "tavafännideni", kes soovinuks ka melus olla, piletid müüki tulid, siis sisulist valikut polnud? Kui mäletan valesti, siis vabandan, aga muul juhul on see praegune olukord ju paratamatu.

Martin
19.03.13, 10:55
Kopipeist Jalgpallihaigla liikmeküsitluste tulemuste analüüsist: (http://www.jalgpallihaigla.ee/?id=1&uudis=601)

Mis valim on? Kui on näiteks 10, siis täiesti selge, et mõttetu.

"Liikmete jaoks on olnud seni kõige olulisem piletite koordineerimine." See võtab selle värgi muidugi kenasti kokku.

cannuman
19.03.13, 11:56

Klubifännid – enamasti on silma jäänud Kalju fännid oma roosa-musta atribuutikaga, mis koondise mängul ei ole sobiv. Tribüün peaks olema läbivalt sinine.

Protesteerin ägedalt. Üha enamad ja enamad klubifännid ja nende grupeeringud peaksid tulema koondisemängudele välja sinimusta atribuutika kõrval oma klubi värvidega! Millega säärast konservatiivset seisukohta põhjendatakse, jääb mulle arusaamatuks. Kui keegi viitsib ja tahab seletada, kuulaksin tänulikult.

Kas sinjoor Porgand või keegi teine oskab tuua hea põhjenduse, miks peaks koondise mängul klubi värvides ringi kargama?

Ma nii kiirelt mõeldes ei oska ühtegi head põhjendust leida. aga vastuargumente on küll. Näiteks flora rohelises Iirimaa mängule minna on juba eos ju nali. Või siis kui mina ja eika vastavalt Roma ja Juve särkides tuleme Eesti koondist toetama, siis see oleks ok?

Karter
19.03.13, 13:24
Pigem tekib küsimus, et milles on täpselt probleem. Kas selles, et tegemist on Kalju fännidega või sellega, et värv erineb sinisest. Eesti lipuks on teatavasti trikoloor, kas musta või valge jopega staadionile ilmumine on suur patt? Kas Kalevi või Tammeka fännid enda atribuutikaga võivad koondise mängule tulla?

Ma arvan, et klubi värvide näitamine koondise mängudel on tervitatav, eriti kui tegemist on Eesti klubiga. Veelgi enam kui klubi mängija on koondises. Eeldus võiks olla, et seda tehakse tagasihoidlikult. Koondise mängudel peaks eelkõige toetama ikkagi koondist aga enda klubi toetuse näitamist ei tohiks pärssida. Heaks näiteks klubi ja koondise toetamisel on Iirlased, kelle lippudel oli pea alati kirjast täpsustus, kust linnast või klubist antud fänn pärit oli.

eston maravilha
19.03.13, 15:26
Samast allikast lõik:
• Kohad – peaks piirama fännisektorisse saamist. Hetkel tulevad ka ääretribüünilt inimesed fännitribüünile, pidev kaos ja häving. Mingit konkreetsust on vaja.

Tahtsin siia kirjutada pika ja arutletud lõigu, kuidas Eesti koondise fänne ühendav organisatsioon peaks lisaks omade toetamisele propageerima ka fännide hulga kasvu ning kuidas ääretribüünilt tulev fänn otsib uut elamust, mis seda kasvu soodustab. Siis sain aga aru, et selle postituse peale ei muutu JH's mitte midagi ning sama hästi võiks tuulde karjuda.

nüüd loe uuesti ja seekord mõttega. kas sulle meeldiks kui teatris või kinos on keegi oma perse sinu piletil märgitud kohale parkinud? just seda on selle punkti all mõeldud, sest otsatribüünile ujub rahvas, kes on ostnud pileti küljetribüünile.

Karter
19.03.13, 16:04
Ütle mulle üks mäng pärast Iirimaa play-off'i millal A. Le Coq on välja välja müüdud.

Kui fännisektor on pool tühi, siis ei tohi sinna toetama minna kuna su pilet on kuskile teise kohta ostetud? Keegi ei mõelnudki, et ostad pileti suvaliselt ja siis ronid keset orkestrit aga kui veerand tundi on mängitud ja asi näeb ikka hädine välja siis miks mitte. Kui peaks juhtuma, et sa tuled Võrumaa metsadest ja lihtsalt ei jõudnud planeeritud ajaks kohale siis saab alati paluda inimestel sinu kohapealt lahkuda. Sama kehtib kinos, teatris või bussis.

Myrgel
20.03.13, 14:41
Hetkel ei ole lõunatribüüni kõige suurem murelaps mitte uute inimeste lisandumine või kellegi riietus, vaid fänluse tase. Ei tahaks küll liialdada, aga tihti on olukord kus 600 inimest seisavad käed taskus ja 20 laulavad. Ehk siis kasutades hr Nuutu termineid, siis fännidest on saanud pealtvaatajad. Socceris on osad ka tunnistanud, et on käidud juba nii paljudel mängudel, et enam ei viitsi kaasa elada. Samas oma kohti noortele ja hakkajatele ka ei loovuta. Kahjuks on ka juhatuse silmis kehv laul oluliselt väiksem probleem, kui uute inimeste lõunatribüünile pääsemine. Seega surnud seis. Me loobusime sinna uuest hooajast "trügimast" ja kauplesime jalkaliidult oma väikese sektori välja. Seal ei tohiks kedagi segada.

Mis klubifännide nähtavusse puutub, siis tegemist on täiesti normaalse nähtusega jalgpallimaailmas. Klubijalgpall on koondise aluseks ja aeg oleks sellest aru saada. Poleks klubisid, poleks meil ka Vassiljeveid ega Piirojasid. Klubide nähtavamaks tegemine näitab, et Eestis on palju rohkem jalgpalli kui mõni kord aastas sinisärkide esituses näeme ja loodatevasti annab inspiratsiooni nii mõnelegi uuele fännile..

Ungari klubifännid Arenal:
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/398/409/099704739c1922.jpg

Pantrid samal mängul:
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/398/419/09970974329b3a.jpg

Marek_T
20.03.13, 16:54
Kas sinjoor Porgand või keegi teine oskab tuua hea põhjenduse, miks peaks koondise mängul klubi värvides ringi kargama?

Ma nii kiirelt mõeldes ei oska ühtegi head põhjendust leida. aga vastuargumente on küll. Näiteks flora rohelises Iirimaa mängule minna on juba eos ju nali. Või siis kui mina ja eika vastavalt Roma ja Juve särkides tuleme Eesti koondist toetama, siis see oleks ok?

Hää C-man, keegi ei pea mitte midagi.

Selge, et jätan mängupäeval ka edaspidi rohevalge särgi koju ja üll tõmban ikka sinise. Küll aga panen juba jupp aega sinise salli kõrvale teise randme külge kõlkuma rohevalge.

Myrgli põhjendus on asjalik - neist kodukamara klubidest on need mehel sääl platsi peal kõik tulnud ja kui kõrgemad jõud annavad, siis tuleb ka edaspidi - miks siis mitte näidata selle vähest vaeva nõudva liigutusega sümboolset toetust kodumaisele vutile üldisemalt? Ja kui nüüd aus olla, siis minumeelest on, kui Euroopa jalgpallikultuurist üldse midagi üle võtta, näiteks püro asemel märksa tüünem element oma kodumaise meelisklubi aktsendi lisamine koondisevärvidele. Euroopas vägagi laialt levinud ja meiegi limonaadistaadionile reisinud välisfännide hulgas vägagi tavaine. Püro on meil küll, õnneks, veel koondisemängudel olemata, aga noh, idee on sama.

Inglise mängu ajal näiteks kinkis üks sümpaatne vanahärra mu poisijurakale Old Traffordi rinnamärgi, vestluses ütles, et on oma klubi üle väga uhke. Ma küll ei pidanud vajalikuks küsida temalt, et miks sa koondisemängul klubist jahud... :)

cannuman
20.03.13, 17:52
See ainus asi mis sa üle tahad võtta, on mõnes riigis (näiteks Itaalia, Serbia) näiteks hoopis probleem. Eestis on klubidel muidugi nii vähe tõsiseltvõtavaid fänne, et jalgpalliriikidega võrdlus pole päris pädev.

Ja no kui ma ikka oleks Flora nimekirjas olev koondislane, siis ei sooviks ma näha sektoritäit Narva Transi särkides fänne või nened lippe.

Lihtsalt minu arvamus asjast. Peace.

Marek_T
20.03.13, 19:51
See ainus asi mis sa üle tahad võtta, on mõnes riigis (näiteks Itaalia, Serbia) näiteks hoopis probleem. Eestis on klubidel muidugi nii vähe tõsiseltvõtavaid fänne, et jalgpalliriikidega võrdlus pole päris pädev.

Ja no kui ma ikka oleks Flora nimekirjas olev koondislane, siis ei sooviks ma näha sektoritäit Narva Transi särkides fänne või nened lippe.

Peace muidugi. Ma lihtsalt mainin ära, et florakana mul pole probleemi olnud siiani koondisemängudel näiteks Mürgliga kaelakuti laulu röökida. See, et ma teda muul ajal tunda ei taha, sest et ta roosa on, ei evi erilist importäänssi mu meelest. Ja mängija platsil... Noh, jah, see peab ikka üks hirmus kvanthüpe olema, mis jalgpallifänluse sellisele tasemele viib, et sektoritäis fänne platsil oleva koondislase endast välja viib puhtalt seljas-/käesoleva atribuutika tõttu. Serbia ja Itaaliaga võrrelda keskmiselt tühmtuima Eesti fänni pole ei täna, homme ega 50 aasta pärast mõtet.

Aga ei, ses mõttes on sul muidugi absoluutselt õigus, et välistada ei saa seda, et mingil ajal ka koondisemängude ajal ja eel klubimordade vahel kolkimiseks ei lähe. Troppe on igas grupis. Rahvusvaheliselt tunnustet indipauk on kolakat saanud, asi see siis kaks joogiste jõmmide gängi kokku ässitada pole.

Aga einoh, ega ma peale ei pressi. Ju see ikka orgaaniliselt läheb, kui läheb. Lihtsalt minu seisukoht on, et võiks minna. Mitte gängid kokku, aga see teine jutt. Noh. Ses mõttes nagu.

Myrgel
21.03.13, 08:26
Täitsa loll jutt. Esiteks polegi Narval fänne, teiseks ei käi nad koondise mängudel ja kolmandaks räägib Markofkin minuga ka klubimängudel :D

P.S. Punased särgid oleks liiast.. Kas see meie sektori pilt tundus õudselt klubirõhutatud? Minu meelest küll mitte.. Mõõdukus on asja võti.. Mõõdukus!

optiums
21.03.13, 12:40
10 mingi klubi fänni moodustavad enda arust terve sektori või? Kuradi hea arvamusel on meie väiksearvulised fännid endast. :D

Myrgel
21.03.13, 15:23
10 mingi klubi fänni moodustavad enda arust terve sektori või? Kuradi hea arvamusel on meie väiksearvulised fännid endast. :D
Hakkas parem?

elx
21.03.13, 15:38
Huvitav kui suurest sektorist optimus ise pärit on?

Arnej
26.03.13, 19:13
Mõnus kuulata kohe pasunaid! Nagu MM-i vuvuzela'd juba. Elagu fänlus!

ballack
26.03.13, 22:04

Ei imesta kuna neis kahes riigis antakse lihtsalt nuga vastasklubi fännidele.

Koondise mängul on loogiline, et on koondise särk mitte klubi särk. Sama loogiline on see, et inimesel on lisaks veel kaasas oma Eesti klubi sall. Ma saan aru sellest kui klubi särk, sall ja kogu atribuutika oleks seljas oleks jama...aga kui ainult sall on siis on see täiesti normaalne ja on just soovitatav...tuleb näidata tavapublikule, et peale koondise on Eestis ka klubid olemas ja neid ei ole mõtet häbeneda ehk siis ei pea poodidest Barca, Reali, ManU vms särke ja salle ostma nagu ainult neid kõlbaks kanda.

ballack
26.03.13, 22:17
Tänane mäng...üle ei tea paljude aastate pidi kodus teleka ees kodumängu vaatama...see oli lihtsalt jube mis toimus...nende KURADI PASUNATEGA TULEB MIDAGI ETTE VÕTTA! Kas jalkaliit ei saa aru milline sitt see on? Need kes tahaksid laulda need ei saa laulda...nad lihtsalt ei kuule mida ja mis tempoga lauldakse kuna mingid vennad pasundavad kõrval. KEELAKE SEE RAISK ÄRA! Jah ma pole juba peaaegu kaks aastat väga palju laulnud koondise mängudel...pole enam motivatsiooni nende sitaste pininapasunate pärast...milleks laulda kui üle pininapasuna ei laula ja ei püsi tempos kuna ei kuule mis tempoga lauldakse? Ei tea kas enam ongi motivatsiooni kodumängudel käia niikaua kui see pask edasi kestab.

Myrgel
26.03.13, 22:32
Ballack on iseendaga vestlusesse astunud. Joo Coldrexi ja ole rõõmus..!

Andres.
26.03.13, 23:25
Sai ka telekast vaadatud, ja see pasundamine paistis/kostis tõesti päris nukker. Kõiki hüüdeid ja laule summutas mingi vastik pinin (eriti esimesel poolajal), ei mahu ikka pähe, kuidas inimesed sellest ise aru ei saa, et see pinistamine on nõme.

Myrgel
26.03.13, 23:34
Üks ainus olukord kus pasunad ennast õigustasid oli siis, kui Andorrakad järjekordselt platsil vigastust simuleerisid.. Muidu võiks need tüütused küll ära hävitada. Vaikselt hakkab kogu see värk Lõuna-Aafria MM'i meenutama..

Õnneks lõunatribüünil oli eelkõige ikka laulu kosta. Eks mikrid olid järelikult küljetribüünide suunas pandud, kui telekast nii kõrva riivas.

ballack
27.03.13, 03:49
Üks ainus olukord kus pasunad ennast õigustasid oli siis, kui Andorrakad järjekordselt platsil vigastust simuleerisid.. Muidu võiks need tüütused küll ära hävitada. Vaikselt hakkab kogu see värk Lõuna-Aafria MM'i meenutama..

Õnneks lõunatribüünil oli eelkõige ikka laulu kosta. Eks mikrid olid järelikult küljetribüünide suunas pandud, kui telekast nii kõrva riivas.

Myrgel on iseendaga vestlusesse astunud. Joo õlut ja ole rõõmus..!

Rein
27.03.13, 07:29
Seni kuni Arenal müüakse pasunaid, ei kao need kuskile.

elx
27.03.13, 09:56
See on konkreetne koht, kus Jalgpallihaigla võiks ennast organisatsioonina tõestada ja jalgpalliliiduga sel teemal suhelda ning mitte lihtsalt suhelda vaid nõuda, et pasunate müük keelatud oleks. Vastasel korral jäädaksegi sooduspiltetitega tegelevaks müügipunktiks (nagu siin hiljuti küsitlusest välja tuli).
Jätta näiteks mõnel kodumängul kogu enda tribüüniosa tühjaks - sõprusmängudes on see ju täiesti võimalik, tullakse küll kohale, kuid hajutakse näiteks kogu staadioni peale laiali, vabu kohti on piisavalt. Oma meelsust annab kindlasti ka teisiti näidata.

Myrgel
27.03.13, 10:13
Asi on üsna lihtsalt lahendatav - tuleb paar korda pasunaid platsile loopida ja EJL on sunnitud need hirmsad viskerelvad ära keelama.

JanK
27.03.13, 10:30
Asi on üsna lihtsalt lahendatav - tuleb paar korda pasunaid platsile loopida ja EJL on sunnitud need hirmsad viskerelvad ära keelama.

:D kuidas sa sellisele ideele tulid, millest analoogi võtsid üldse?

mees see on päris hea idee

elx
27.03.13, 10:47
Geniaalsed ideed on tõesti lihtsad.

Marek_T
27.03.13, 12:01

Evil, but pure genius!

Devil
03.10.13, 16:03
Fännieetikast kinos... - http://solariskino.ee/et/kinokavad/jalgpallihuligaanid/

kesa
03.10.13, 17:50
Fännieetikast kinos... - http://solariskino.ee/et/kinokavad/jalgpallihuligaanid/

Tibladele see va inglastelt laenatud vastumolli huligaanivärk ikka meeldib.

kesa
10.10.13, 14:01
Dokfilm vene huligaanidest.
Inglise stiilis huliganismi kuldajad 90-datel, vastumolli huliganismi vaikne hääbumine ja lõuna/keskeuroopaliku ultrakultuuri domineerimine tänapäeval.

http://www.youtube.com/watch?v=fo97D6qEhxM
http://www.youtube.com/watch?v=bn0cnOEW4ow
http://www.youtube.com/watch?v=ZMXIN2pVN2M

Devil
11.10.13, 11:40
Dokfilm vene huligaanidest.
Inglise stiilis huliganismi kuldajad 90-datel, vastumolli huliganismi vaikne hääbumine ja lõuna/keskeuroopaliku ultrakultuuri domineerimine tänapäeval.

http://www.youtube.com/watch?v=fo97D6qEhxM
http://www.youtube.com/watch?v=bn0cnOEW4ow
http://www.youtube.com/watch?v=ZMXIN2pVN2M Tuletan meelde, et täna saab nendest vene huligaanidest mängufilmi vaadata enne rongkäiku :). http://www.solariskino.ee/et/kinokavad/jalgpallihuligaanid/