PDA

View Full Version : Championship

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7

kyps
03.12.01, 13:39
Tegelikult tekkis selline küsimus, et paljud teist ka 1. divisioni mänge jälgivad ja kas ka omad lemmikud tekkinud on?

Enda kohta siis niipaljukest, et kuna nüüd kodus premieri jälgimis võimalus ära võeti, olen olude sunnil rohkem 1. divvi jälgima hakanud. Kusjuures mängupilt on kohati täiesti nauditav. Sel nädalavahetusel sattusin sellise mängu otsa, kus üks minu lemmik Nottingham Forrest tegi väravateta viigi Watfordiga. No kui nüüd mitte arvestada seda, et võrk kordagi ei sahisenud oli tegemist päris ilusa mänguga.

Jaak
03.12.01, 14:36
Orginally posted by kyps

Tegelikult tekkis selline küsimus, et paljud teist ka 1. divisioni mänge jälgivad ja kas ka omad lemmikud tekkinud on?

Enda kohta siis niipaljukest, et kuna nüüd kodus premieri jälgimis võimalus ära võeti, olen olude sunnil rohkem 1. divvi jälgima hakanud. Kusjuures mängupilt on kohati täiesti nauditav. Sel nädalavahetusel sattusin sellise mängu otsa, kus üks minu lemmik Nottingham Forrest tegi väravateta viigi Watfordiga. No kui nüüd mitte arvestada seda, et võrk kordagi ei sahisenud oli tegemist päris ilusa mänguga.

Eks ikka saab jälgitud. Kusjuures liiga on sel aastal erinevalt eelmistest ( 99 - Sunderlandi aasta, 00 - Charlton, 01 - Fulham )palju põnevam, kui premiere league, minu arvates. Pool hooaega on läbi ja veel on oma 10-12 meeskonda järgmiseks aastaks PL-i kohta hagemas.

indrek
03.12.01, 14:47
Vanasti hoisin pöialt natuke Millwallile. Nüüd pole väga mängu jälginud. YLE 2 ka eriti mänge ei näita.

mcnamara
03.12.01, 15:34
1. divisjonis on minu kunagistest lemmikutest Norwich. Teine, QPR, on juba veelgi allapoole kukkunud. Bradford oli ka premier'i aegadel väga sümpaatne. Aeg-ajalt ikka saab jälgitud, mis seal "allpool";) toimub.

wal
03.12.01, 16:49
Tore teada, et ma pole ainus loll, kelle jaoks eksisteerib jalgpall ka madalamates liigades. Sündmustega hoian end ikka kursis ning praegu rõõmustan ühe oma lemmiku võõrsil saadud võidu üle ühe vihatuma klubi vastu (2:1). See luuser oleks pidanud mullu Huddersfieldi asemel D2 kukkuma! (arvake ise, millistest klubidest jutt)
Aga praegu on renessansiaeg, kus paljud kunagised tegijad naasevad (mujal Sedan, Huelva, Elche, Jaen, Alaves, Reims, Aachen, Perugia, Modena,...) Nojah, kõik neist pole küll eriti kõvad olnud, ent on vahepeal mitu liigat allpool käinud ja teel tagasi.

Siim
03.12.01, 17:20
Mingit lemmikut mul 1. divisjonis ei ole, kuid jälgin siiski üksikuid mänge ja vaatan aeg-ajalt tabelit. Selle huviga, keda oleks oodata Premieri. Mul meeldivad selliste klbide edu, kes eriti sageli (vähemalt viimastel aastatel) PL-i ei külasta. Seega olen nõus kahe praeguse liidri Burnley ja Wolvesi tõusuga. Kolmas meeskond võiks olla näiteks WBA, kuid mul Norwichi vastu ka midagi ei ole.

Wal, kas vihkamise all pidasid silmas Crystal Palace'i?

mikk
03.12.01, 17:45
meeldib Notthingam Forest veel sellest ajast kui nad Premieris olid. Viimasel ajal enam väga intensiivselt ei jälgi - lihtsalt 1. divisioni mänge eriti ei näe.
Forestil vist kahjuks hästi ei lähe, finantsraskused jms.

wal
03.12.01, 17:46
Orginally posted by Siim88

Yep. Oli juba PLs sihuke :trafck: kes sai suurelt pähe neilt, kes mulle ei meeldinud ja nikastas end ära vähegi sümpaatsemate vastu. Korra keeras vist ka Derbyle jama kokku, otsustades just nende vastu oma hooaja ainsa koduvõidu saada. Liverpooli fännina igatsed neid ilmselt PLi tagasi, et oleks, kellele 6-8 kolli taguda.

gaskoff
03.12.01, 18:48
Mul pole kahjuks au 1. divvi näha olnud, millest on väga kahju. Aga olgem ausad, kui seda kuskilt näeks, vaataksin seda igal juhul enne, kui mingit rikaste klounide paraadi Meistrite Liigas. Pöialt hoian Norwichile.
PS. kyps, varsti peaks tulema Nottingham vs Norwich st. sul on võimalus renanshi võtta (või siis mitte). Kuidas jääb?

Siim
03.12.01, 19:27
Orginally posted by wal

Yep. Oli juba PLs sihuke :trafck: kes sai suurelt pähe neilt, kes mulle ei meeldinud ja nikastas end ära vähegi sümpaatsemate vastu. Korra keeras vist ka Derbyle jama kokku, otsustades just nende vastu oma hooaja ainsa koduvõidu saada. Liverpooli fännina igatsed neid ilmselt PLi tagasi, et oleks, kellele 6-8 kolli taguda.

Ahjaa, meenub küll. Nad olid seal PL-is vahepeal niiöelda "Kuressaare" rollis. Enamus seal olid noormängijad. Mõned neist said hiljem siiski päris asjalikud mängijad.

Jeeg
03.12.01, 20:35
Jumal tänatud, et üks meist siiski teema ülesse võttis ;)

Ausõna - ma ei suuda kudiagi endale meelde jätta tabeliseisu 1. divisjonis, tegemist ju ikkagi 24klubilise liigaga. Siiski esikolmik ikka enam-vähem on tavaliselt teada nagu kas see mis positsioonil soomlaste Stokport asub :D

Kui üks klubi, mille asukohta kunagi teadmata pole on Sheffield United. praegu ollakse küll midtabeli alumises osas, kuid viimased mängud on paranemist näidanud. Hooaeg algas teatavasti 5 viigiga (!), prageu on neil 8 viiki, kõige rohkem selles divisjonis. Teine kelle vastu ssmuti midagi pole on Norwich - nägin mängu Wolvesiga - väga sümpaatne kodupublik, mängijad, õhkkond. Loodan salamisi, et järgmise aastakümne sees saab Sheffield lõpuks ometi Premier Leagu'e tagasi (mis oleks selles liigas neil alles 3as kord...) nagu ka Norwich.

Rainman
04.12.01, 02:06
Ahjaa, meenub küll. Nad olid seal PL-is vahepeal niiöelda "Kuressaare" rollis. Enamus seal olid noormängijad. Mõned neist said hiljem siiski päris asjalikud mängijad. Kui mälu ei peta, oli neil päris tegija mängijast treener Attilo Lombardo. Ei ole õigekirjas kindel.

mihkel
04.12.01, 19:12
Sellel laupäeval(8. dets) on Soome yle 2 pealt üle pika aja 1. divisjoni mäng:

Crystal Palace-Manchester City, algus nagu ikka 16.50

Div 1st rääkides tundub, et Burnley on võtnud nõuks kõiki üllatada. Arvan, et tuleb eriti kõva rebimine play-off kohtade peale. Ise hoian pöialt Millwallile. Div 2s QPRile.

Siim
04.12.01, 21:02
Ahjaa, unustasin lisada, et viimaste aastate väljakukkujatest ootaks tagasi Sheffield Wednesdayd ja Nott Forestit. Sheffield meeldis mängustiili poolest. Nottinghami pooldan hea mineviku pärast ja loodan, et nad tõusevad taas parimate sekka.

Kaarel
04.12.01, 21:33
Esimest divarit on huvitav jälgida, kui meeldib vaadata kiiret jalgpalli, mida seal tihtipeale mängitakse.

Isiklikult meenub mulle parima näitena 98-99 aasta liigamäng Sunderland-Barnsely 2:3, mis oli tõeliselt nauditav matsh. Mõlemad satsid ründasid agaralt ning mängutempo oli kõrge. Samuti oli meeldiv asjaolu, et Barnsley´l õnnestus mackemid üle mängida.

1. divisjon on tavaliselt väga konkurentsitihe ning hooaja alguses on võitjat raske ennustada. Seda eriti see hooaeg. Eelmistel hooaegadel on ikka nõni meeskond üksinda eest ära läinud (98-99 Sunderland, 99-00 Charlton, 00-01 Fulham).

kyps
05.12.01, 00:05
Orginally posted by gaskoff

PS. kyps, varsti peaks tulema Nottingham vs Norwich st. sul on võimalus renanshi võtta (või siis mitte). Kuidas jääb?

Ikka teeme! Üks õll ei võta ju tükki küljest. Muideks nüüd mängib Nottingham kodus ja sinu lemmikutel pikka pidu ei ole:)

aiFo
07.12.01, 14:49
tänu indrekule jälgin kah pisitasa millwalli tegutsemisi... tundub lahe sats olevat -- noor ja ambitsioonikas... fännid on vist kah parajad hullud...:)

lisaks hoian silma peal (tahaks neid kunagi uuesti premieris näha) endiste sunderlandi mängijate klubidel wolwes ja west brom (rae, butler, dichio)... darren holloway on kah iseenesest tore tegelane, aga wimbledon hetkel eriti ei sympatiseeri... wolves peaks 1. divari kinni panema kyll vististi, kui just... ;)

ok, pRmt!

jyriöö
07.12.01, 16:48
Orginally posted by mihkel

Div 1st rääkides tundub, et Burnley on võtnud nõuks kõiki üllatada. Arvan, et tuleb eriti kõva rebimine play-off kohtade peale.

Kui mu mälu mind ei peta, siis püsis Burnley ka eelmise hooaja alguses tabeli esiotsas, kust aasta lõpuks ilusti keskmike hulka tagasi vajuti. Ehk see aasta õnnestub lõpuni vastu pidada. Muide, kas mitte M.Reim seal ~ aasta tagasi testimisel ei viibinud?

Jaak
07.12.01, 16:50
Orginally posted by jyrioo

Div 1st rääkides tundub, et Burnley on võtnud nõuks kõiki üllatada. Arvan, et tuleb eriti kõva rebimine play-off kohtade peale.

Kui mu mälu mind ei peta, siis püsis Burnley ka eelmise hooaja alguses tabeli esiotsas, kust aasta lõpuks ilusti keskmike hulka tagasi vajuti. Ehk see aasta õnnestub lõpuni vastu pidada. Muide, kas mitte M.Reim seal ~ aasta tagasi testimisel ei viibinud?

Nii see oli. Käis veel ka Nottinghamis ja Wolwerhamptonis, kuid ei miskit.:(
Tea mida mees praegu teeb? :oih:

mihkel
07.12.01, 18:52
Orginally posted by Jaak

Orginally posted by jyrioo

[quote]Orginally posted by mihkel

Burnley oli eelmine aasta seitsmes, paar punkti jäi play-off paigast puudu.Eelmisel aastal vajuti detsembris ära, eks näis kas seegi kord kauemaks võhma jagub. Koosseis on samas kogenud ja ühtlane.

Jaan
09.12.01, 20:12
Minu suur lemmik divaris p22ses kaks hooaega tagasi Premieri - jajah, see on Ipswich. T2nud neile t2nase m2ngu tulemuse eest, siinkohal. Natuke olin ka Fulhami poolt. Treeneri p2ast. Praegu hoian p8ialt sellesama treeneri hoolealustele - sinine pool Manchesterist siis. Lisaks Keeganile on seal ka selline sympaatne m2ngija nagu Steve Howey. Minu teada yks v2hestest (kui mitte ainuke) mackem, kes Newcastle'i kaptenipaela kandnud.

mad_fm
11.12.01, 01:53
Endale sümpaatne klubi Birmingham(nagu ka vapist võib järeldada), kahjuks praegu tabelis 10 kohal, kuid hooaeg 1 div pikem ja ma ei imestaks kui nad nagu ka vist kolmel eelneval aastal play-offi jõuavad. Headmeelt teeb, et nagu premieris on ka 1 divis tase sel aastal ühtlasem ja hooaja keskel pole välja kujunenud ülisuure eduga liidrit.

eston maravilha
20.01.02, 00:58
blueskummeritel pole lootustki üles pääseda ja steve "ma vahetan klubisid nagu aluspesu" bruse on enne hooaja lõppu jalga lasknud

you're just a small town in aston!!!!!!!!! - lauldud wolves fc toetajate poolt. hehe

nüüd aga asjast

divaris on kaks tiimi kellele oian pöjalt - citeh ja wolves. pääsevad esimestena edasi. ja ilmselt veel burnley

DelPiero
20.01.02, 14:07
Normid klubid on

Manchester City:D
Sheffield United:kaval:
Wimbledon:doh:

mihkel
22.01.02, 17:46
Kaua Wimbledon sedasi jätkab. Paar aastat tagasi pidid Dublinisse kolima:D, hiljuti pakuti uueks kohaks Milton Keynsi. Igatahes on see klubide kolimine rohkem NHli ja NBA teema :deemon: .

jyriöö
23.01.02, 15:10

Kaua Wimbledon sedasi jätkab. Paar aastat tagasi pidid Dublinisse kolima:D, hiljuti pakuti uueks kohaks Milton Keynsi. Igatahes on see klubide kolimine rohkem NHli ja NBA teema :deemon: .

Niikaua kui norrakad puldis on, Wimbledonist head nahka ei tule. Egil Olseniga panid ikka totaalselt puusse. Umbes nagu Stoke City....

Tembu
16.03.02, 10:04
Ma tean,või siis kaldun arvama,et Premieri tõusevad City,Wolves ja WBrom...Midagi head leidub Prestonis ja Millwallis,kuid West Bromwich on lihtsalt sümpaatseim neist kõigist!!!!

Kaarel
16.03.02, 11:57
West Bromi tõus oleks natuke üllatav, arvestades asjaolu, et enne hooaja alguses nüüdi klubi viimaste aastaste vaieldamatu võtmemängija väravamasin Lee Hughes Coventrysse. Lee Hughes murdis profijalgpalli suht hilja. W.B.A. ostis ta Conference-i klubist Kiderminster'ist ning siis tegi Hughes järjestikustel hooaegadel W.B.A.'le üle 30 kolli.

Otsetõusjad peaks olema Wolves ja Man.City, play-offidest usun, et saab edasi just Coventry.

mihkel
16.03.02, 15:16
Man City ja Wolves saavad kindlalt Premieri. Viimase vakantse koha pärast
hakkavad minu arvates mängima: West Brom, Millwall, Preston ja Birmingham.

vaikiv mees
16.03.02, 17:23
Tundub jah, et sel a-l 6nnestub Wolves-il , kes mitu a-t on uritanud, l6puks t6usta.
Eelmine kord peale Prem-ist kukkumist (eesotsas Kinkladzega) k'ais ManCity 2.div-is, seekord siis ilmselt otse tagasi sinna, kust eelmine hooaeg pudeneti. (Eks asi on vist veidi ka rahas, vaesemad klubid l'ahevad tihtipeale vabalangusse)

mihkel
25.03.02, 17:33
No kui nii edasi läheb, siis Millwall võib PL ainult und näha. Kolmas kaotus järjest. Loodan, et vähemalt kuue hulka jäävad:doh: . Viimased mängud:

Stockport County H
Rotherham United A
Wolverhampton Wanderers H
Coventry City A
Grimsby Town H

Jaan
25.03.02, 18:28
Pole vaja mingit Millwalli Premieri. Neil on fännidega kogu aeg probleeme.

indrek
25.03.02, 18:31
jaan, et teaksid probleeme fännidega on kõige rohkem NUFC-l. Millwall pole selles arvestuses vist isegi TOP 10-s.

mihkel
25.03.02, 18:38
Millwall võib sada imet teha aga oma kurikuulsast imagost lahti ei saa. Praegu võtab ajakirjandus iga pisema juhtumi üles ja sõimab fänne rassistideks.Kuigi Millwallis on juba aastaid mustanahalised mängijad ja klubi tahab oma minevikust vabaneda, siis ajakirjandust see ei huvita. Leheneegrid jäävadki klubide mainet kujundama.

indrek
25.03.02, 19:03
arvan, et igal klubil on nii rassistidest kui mitterassistidest fänne. Nii nagu on nii meestest kui naistest poolehoidjaid. Nii nagu on rahumeelsemaid ja vägivaldsemaid poolehoidjaid. Śelle järgi vist ei ole õige klubisid jagada.

Jaan
25.03.02, 20:14
Orginally posted by indrek

jaan, et teaksid probleeme fännidega on kõige rohkem NUFC-l. Millwall pole selles arvestuses vist isegi TOP 10-s.

Ahsoo? Mille p6hjal v2idad seda. Erinevalt yhe teise staadioni j2rgi nimetatud staadionist, St. James'il v2hemalt rassistlikke hyydlauseid ei kasutata. Ja publiku jamadest pole kuulnud ka. Kurat, laup2eval Sheffieldis ajasid Toon Army mehed tund aega Uriah Rennie'ga juttu ega s6itnudki talle pasti. See oli n2ide meie s6bralikkusest.

indrek
26.03.02, 12:19
Ahsoo? Mille p6hjal v2idad seda

Eelmise hooaja lõpul tehti sellist statistikat kus registreeriti kõik korrarikkumised klubi fännide poolt. edetabeli top koosnes peaaegu eranditult premieri klubidest
1. NUFC
2.SAFC
3. Man City
4. Man united

Millwallil oli neid juba kordades vähem.
edasi ei mäleta.
Mille põhjal väidad et st james parkil rassistlike väljendeid ei tarvitata? Oled näinud seal KÕIKI mänge ja kuulnud KÕIKI seal tarvitatavaid välejendeid? Mõtle, enne kui midagi väitma hakkad. Pole üldse kindel kas sa üldse seal käinud oled - jutumees.

Jaan
26.03.02, 22:49
Orginally posted by indrek

Mille põhjal väidad et st james parkil rassistlike väljendeid ei tarvitata? Oled näinud seal KÕIKI mänge ja kuulnud KÕIKI seal tarvitatavaid välejendeid? Mõtle, enne kui midagi väitma hakkad. Pole üldse kindel kas sa üldse seal käinud oled - jutumees.

Kas kuul on hingmiseks tarvilikus koguses hapnikku? Mille pôhjal vastad?

Vôtan tagasi oma sônad, et üldse ei ole rassistlikke hüüdlauseid St. James'l, aga vähemalt ei ole vastaste värviliste mängijate pidevat mônitamist rassistlike väljenditega.

eston maravilha
28.03.02, 14:50
vahva transfer deadline uudis. dion dublin laenazti hooaja lõpuni villast milwalli

jyriöö
28.03.02, 16:16
Orginally posted by eston

vahva transfer deadline uudis. dion dublin laenazti hooaja lõpuni villast milwalli

Võeti laenuks vigastatud põhiründaja Sadlieri asemele.

http://football.guardian.co.uk/breakingnews/story/0,1273,-1619581,00.html

wal
28.03.02, 16:40
Ehh. Lugesin topicu algusaegu, kus leiti: tore, et tänavu üks klubi ei domineeri. Praeguseks on pilt veel hullem- 2 klubi on selgelt eest läinud ja tagatipuks üks neist see, midalühendatakse kui spaissgööli (ManC). Eelmistel aastatel oli vähemalt 2. koha pärast rohkem rebimist.

eston maravilha
28.03.02, 18:26
oled sa selle nädala jooksul tabelit näinud?

wba on wolvesile järgi tõmmanud

mihkel
31.03.02, 18:04
Dublin oli Millwalli eest kohe esimeses mängus resultatiivne.
Millwall 3
Stockport 0

mcnamara
22.04.02, 20:54
1.divisjon lõpetas eile oma pika hooaja ja 46 mänguga sai selgeks, et Premier'is mängivad järgmisel hooajal Manchester City ja üllatuslikult West Bromwich Albion. WBA on suurte traditsioonidega vana klubi, kes rikkusega just ei hiilga. Seda enam teeb nende õnnestumine rõõmu. :õnnelik:
Eile elasin kaasa Norwich'i kanaarilindudele ja neil õnnetuski viimane play-off koht näpsata!:lahe:
Play-off paarid: Wolverhampton - Norwich, Millwall - Birmingham. Mis on Wolves'i saatus sel aastal?
Alles hiljuti Premier'is mänginud Barnsley kukkus koos Stockporti ja Crewe Alexandraga teise divisjoni, sealt tõusid otse Brighton (imeline tõus viimastel aastatel pankroti äärelt) ja Reading.

vaikiv mees
22.04.02, 21:01
krt, Wolves jälle väljas. Play-offis kukuvad niikuinii välja. See on viimastel a-tel tavaks saanud.

mad_fm
23.04.02, 02:06
Nojah, minu meeleheaks võtsid ka birminghami mehed ennast hooaja lõpul kokku, ning tänu pühapäevasele 2-0 sheffield ut võidule tabelis lõpuks 5. kohale platseerusid. Lähevad siis play-offis millwalliga kokku. Birminghami plussiks võiks siis pidada head vormi ja suurt play-offi kogemust, loodan, et siis neil lõpuks sel aastal end premieri õnnestub mängida.

eston maravilha
24.04.02, 03:54
ja seda kogemustepagasit täiendavad nad sitad veel. kukkuvad jälle välja nagu tavaks. hahahahahahahahahaha

donkey dublin tõmbab neile koti pähe

Jeeg
24.04.02, 23:40
Kuna minu suurlootus Sheffield United võrreldes eelmise aastaga edasiminekut ei teinud vaid otse vastupidi - platseeruti veel 3 kohta tagapoolgi, siis hoian play-offides pöialt Norwichile. Üks otse edasipääsenutest, West Bromwich on ka päris sümpaatne klubike :õnnelik:

Pätu
25.04.02, 13:45
Nonii... see tegelikult enam eriti Div 1 kohta ei käi, kuid ei viitsinud nagu uut teemat ka teha.

Kuulduste kohaselt on Bayerni keskväljur :) Stefan Effenberg sõlminund eel-lepingu järgmiseks hooajaks Keegani Manchester Cityga. Lepingu pikkus on 2 aastat ja hakkab see aasta 1 juulil.

---------------------
PLANET FOOTBALLIST - http://www.planetfootball.com/article.asp?id=90908&clid=&cpid=&Title=CITIZEN+STE FAN
---------------------

Juks
25.04.02, 16:15
Tõepoolest, kuulduste järgi on Effie juba sügisel sinises hooaega alustamas. Igatahes on nüüd meeskonnas kaks kõva möirgajat - Schmeichel ja Effenberg. Kui pole villa, siis on vähemalt kära.

eston maravilha
28.04.02, 23:17
hahahahhahahahahahahahah

mis ma ütlesin

käsil mängu viimased minutid kui up-pops terve mängu vältel blueskummerite poolt mõnitatud dion doneky dublin ja lööb millwali eest väärtusliku viigivärava. ja neljapä täieneb brum ****ty kogemuste pagas veelgi kuidas play-offi avaringis väljakukkuda

hahahahahahahahahahahahahahahah

ja ka nüüd väike fotojäädvustus;)

http://news.bbc.co.uk/olmedia/1955000/images/_1956128_dion300.jpg
donkey wheels away in delight after pouring crap on bluenose bastards

jyriöö
29.04.02, 17:06
Norwichi kanaarilindude lauluhääl on õite võimsaks läinud. Võit Wolvesi üle oli suht veenev. Tundub, et play-offi finaal on juba käeulatuses. Edu neile...

mcnamara
02.05.02, 13:56
Norwich play-off finaalis!:) Eile kaotati küll Wolvesile 0:1, kuid sellest piisas, et kokkuvõttes 3:2 Cardiffi finaali pääseda. Wolves on aga küll üks õnnetu võistkond - alles olid divisjonis siis kolmandal kohal asetsenud WBA ees 11 punkti. Ja ometi sulas see nagu kevadine lumi. Ja nüüd play-offis allajäämine Norwichile, kellel seljataga keskpärane hooaeg - hmm ja Wolvesi ja Norwichi vahe divisjoni lõpptabelis oli muuseas 11 punkti!:P
Norwichi finaalivastane Millwall või Birmingham - selgub täna õhtul.

INCE
02.05.02, 16:24
Norwich United võiks Premieri tõusta küll, pole teine seal mänginud juba 80 lõpust saadik (vist!):)

INCE
02.05.02, 16:25
Sorry , ikka Norwich City.:) :) :)

mcnamara
02.05.02, 16:34
Originally posted by INCE

Norwich United võiks Premieri tõusta küll, pole teine seal mänginud juba 80 lõpust saadik (vist!):)

Sul INCE on küll lühike mälu - või siis oled sa lihtsalt väga noor.:P Norwich oli veel 90-te esimesel poolel väga tugev. Ühel hooajal nad koguni juhtisid Premiership'i pikka aega ja lõpetasid teisel kohal.

INCE
02.05.02, 18:17
Mäluga võib teinekord probleeme tulla külla, aga kui ta mind nüüd seekord ei peta , siis hooajaks 94 mängis NCFC juba kenasti II divisjonis, olgugi ,et 92 aastal saadi ManU ja Aston Villa järel lausa 3.koht ja veel aasta hiljem oldi 6 sees.
Minu jaoks seondub Norwich siiski 80-ndate lõpuga kui tiim lisaks heale mängule inglismaal ka eurosarjades pildil oli eelkõige aga 24.märts 1985 kui .... jah , seda peaks iga canariesi fänn une pealt teadma!:)

mcnamara
02.05.02, 18:31
Originally posted by INCE

Mäluga võib teinekord probleeme tulla külla, aga kui ta mind nüüd seekord ei peta , siis hooajaks 94 mängis NCFC juba kenasti II divisjonis, olgugi ,et 92 aastal saadi ManU ja Aston Villa järel lausa 3.koht ja veel aasta hiljem oldi 6 sees.

Uurisid välja - tubli!;) Vist siis olid jah kolmandad sel parimal aastal. Täna muide teatatakse, et Premieri pääsu korral saab Norwichi manager uute mängijate ostmiseks tervelt 500000 Inglise naela!:D Klubide majanduslike võimaluste vahel laiub ikka meeletu auk. Mida suudakski Norwich oma poole miljoniga suurklubide vastu? 21.sajandil enam ei midagi - kahjuks.

INCE
02.05.02, 21:05
Viimastel aastatel on nagu kombeks saanud, et hooaja lõp****s on vähemalt üks kolmest välja pudenejast eelmise aasta II div sats.Küll tahaks , et see poleks NCFC (kuigi ta pole sinna veel jõudnudki)Hetkel on Premieris neist kindlasti veel viletsamaid.;) Natuke spekuleerides , siis tundub , et ManCity peaks küll järgmise hooaja üleelama (arvestades nende koosseisu,võimalusi ja treenerit) WBA suhtes jätaks otsad lahti samuti nagu ka Milwall/Birmingham/Norwich.omavahelistes mängudes läks NCFC-l kõige täbaramalt Birminghamiga (0:4 ja 0:1),0:0 ja 0:4 tulid Millwalliga.Seeest WBA ja ManCityga mängud olid viigis : vastavalt (2:0 ja 0:1) ning (2:0 ja 1:3).Olgu kuidas on , aga teinekord läheb tarvis ka natukene õnne ja tahaks kangesti loota et Norwichil seda jaguks.;)

mad_fm
03.05.02, 03:54
Nonii, kui kõik ennustasid lisaaega ning oldi juba penaltite löömise meeleolus. Skooris mängu lisaminutitel Stern Jonh, viies niimoodi Birminghami play-offide finaali.
Mnjah 12 kaotusetta mängu. Birmingham võidab Gardiffis Norwitchi ja mängib järgmine hooaeg Premieris:õnnelik:

jyriöö
03.05.02, 15:25
Vaene Millwall :kurb1: . Mängitud oli 90min. ja 57 sek. kui Stern John Birminghami kahe mängu kokkuvõttes play-offi finaali viis. Noh, egas midagi, pöidlad pihku ja Norwichile kaasa elama.

mihkel
03.05.02, 15:34
Millwallist on jube kahju:(. Aga kahe aastaga Premieri, seda on ka palju tahta. Loodan, et järgmisel aastal :doh: .

mcnamara
03.05.02, 15:42
Originally posted by mihkel

Millwallist on jube kahju:(. Aga kahe aastaga Premieri, seda on ka palju tahta. Loodan, et järgmisel aastal :doh: .

Ei tea...eks neid Londoni klubisid ole juba Premier'is piisavalt. Mina hoian finaalis Norwichile pöialt.;)

Pätu
03.05.02, 16:49
norwich võiks küll brumm cityt võita, aga kui need teised ülesse tõusevad, siis saab kohalikel derbydel neid jubedalt kottida. :D

vello99
03.05.02, 18:08
Millwall on ju klubi kelle poolehoidjaid on kindlasti premieri vaja.:viha: Polegi kaua aega normaalset sõda Londonis peetud...

kyps
03.05.02, 18:51
Originally posted by jollu
norwich võiks küll brumm cityt võita, aga kui need teised ülesse tõusevad, siis saab kohalikel derbydel neid jubedalt kottida. :D

Jollu, arvan et sa pead tõesti Norwichi poolt olema, sest city poisid lutiks villa rõõmuga ära.

Ühtede ainsamate Angel Pablode asemel on ju hoopis tuntum lause, et on ainult üks Birmingham city:)

eston maravilha
07.05.02, 02:51
jah on aint üks brum ****ty mille peale rämedalt sittuda

viva la villa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ps. lugege mu signatuuri kuradi bluenose bastardid.

**** on the city!! **** on the city tonite!!!!!!!!!!!

kyps
07.05.02, 03:21
eston, et sa ka kõige keerulisemas olukorras õiged sõnad leiad:) Ema on kindlasti sinu üle uhke!:D

mad_fm
13.05.02, 00:23
Lõpuks ometi. Keegi vist poleks osanud niivõrd närvesöövat finaali oodata. Mäng 0-0 ja kohe lisaaja alguses tegid Norwichi vahetusmehed seisuks 0-1 , sõõtis siis Notman ja Roberts lõi ära, hoolimata Norwichi kaitsemängija sissetoomisest suutis Geoff Horshfield lisaaja esimesel poole lõpus mängu viigistada. Suurepärane võimalus veel Horsfieldi asemel mängu tulnud Andy Johnsonil, kuid kahjuks läks see peapall ristlatti. Niisiis lisaaeg 1-1 ja pendlad. Sel hetkel ei jäänud muud üle kui südamest loota, et ei korduks läinudaastane Liiga karika finaal, kus Birmingham Liverpoolile penaltitega kaotas. Esimesed lõi mõlemad meeskonnad sisse, seejärel aga tõrjus Birminghami väravavaht Vaesen. Birmingham taas ei eksinud,2-1. Norwich järjekordselt äpardus, lüües palli väravast lihtsalt mõõda. 3-1 Birminghamile andis juba suhteliselt kindla tunde, ning seisuks jäigi 4-2.
Birmingham Premierliigas, mis seal ikka.

Jeeg
13.05.02, 01:03
Njah, Borminghami ma absouluuteslt ei tunne - pole YLE pealt nende mängu veel vaadata õnnestunud, ise lootsin Norwichi edasipääsu aga olgu pelaegi - järgmine aasta loodaks eelkõige just Sheffield Unitedi esikuue hulka tulemist, noored hakkavad peale tulema tasapisi.

eston maravilha
13.05.02, 11:59
faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkk kkkkkkk

but not to worry. relegatsioon terendab. hahahahaaaaa

mihkel
13.07.02, 03:29
Wimbledon

Wimbledonis on suve jooksul toimunud suured muutused. Protestiks klubi omanike soovile viia klubi Milton Keynsi, lõid klubi sõltumatud fännid uue klubi AFC Wimbledon. Klubi hakkab mängima sellises liigas nagu Combined Counties League. Klubi pidas juba esimese treeningmängu Sutton Unitedi vastu, võites 4500 pv ees 4-0(Wimbledoni kogunes eelmisel hooajal Selhurst Parkile vaatama keskmiselt 5000). AFC Wimledon on müünud juba üle 500 hooajapileti, jättes augustis oma esitusi div 1s jätkavale Wimledonile eeldatavasti käputäie fänne. Uut nn\"protestiklubi\" toetab ka Donsi endine treener Terry Burton. Vana-Wimledon kolib oma praegusest asukohast minema lähima 2 aasta jooksul.

Lisaks: http://www.squarefootball.net/content/article/article_am2617.asp

jyriöö
01.08.02, 18:13
Võiks selle teema ka vaikselt üles soojendada. Hooaja alguseni suht vähe aega jäänud.

Pankroti äärel olev Bradford jõudis rahalaeva ära oodata. Uued investorid süstivad klubisse piisavalt raha, et mõned hooajad vastu pidada. Teisipäevases treeningmängus Hulli vastu ei osalenud palgaprobleemide tõttu paljud Bantamite mängijad. Loodan, et alles mõned hooajad tagasi Premieris nägu näidanud klubi jääb püsima.

Dennis Wise peab tõenäoliselt Leicesterist lahkuma. Callum Davidsoni põsesarnale mõrade tekitamine ei ole mitte ilus. Soome tuuril olevat mehed korralikult raksu läinud.

Portsmouth tunneb huvi Paul Mersoni vastu. Peale seda kui Taylor Mersoni vahetusmängijaks kukutas, on tema lahkumine tõenäoline. Jim Smith juba käis maad kuulamas.

mihkel
02.08.02, 15:27
Originally posted by jyrioo

. Loodan, et alles mõned hooajad tagasi Premieris nägu näidanud klubi jääb püsima.
Bradford hindas lihtsalt oma võimalusi üle. Suures tahtmises Premier püsima jääda teht andestamatuid tehinguid. Näiteks Benito Carbone palkamine , kes teenis £40,000 nädalas. Samuti hiljutine ITV-jama.
Viimased paar kuud palgata olnud mängijad valmistuvad aga kõigele vaatamata uueks liigahooajaks. Koosseis, mille tuntumad liikmed on Danny Cadamarteri, Ashley Ward, Eoin Jess, Gary Walsh, David Weatherall, Peter Atherton jt jt peaks Div1 üha karmimaks muutuvas konkurentsis olema võimeline võitlema isegi play-off koha pärast.

eston maravilha
02.08.02, 15:39

Wimbledon

Wimbledonis on suve jooksul toimunud suured muutused. Protestiks klubi omanike soovile viia klubi Milton Keynsi, lõid klubi sõltumatud fännid uue klubi AFC Wimbledon. Klubi hakkab mängima sellises liigas nagu Combined Counties League. Klubi pidas juba esimese treeningmängu Sutton Unitedi vastu, võites 4500 pv ees 4-0(Wimbledoni kogunes eelmisel hooajal Selhurst Parkile vaatama keskmiselt 5000). AFC Wimledon on müünud juba üle 500 hooajapileti, jättes augustis oma esitusi div 1s jätkavale Wimledonile eeldatavasti käputäie fänne. Uut nn\"protestiklubi\" toetab ka Donsi endine treener Terry Burton. Vana-Wimledon kolib oma praegusest asukohast minema lähima 2 aasta jooksul.

afc wimbledon kaotas sutton utd-ile 4-0. mitte ei võitnud

jyriöö
02.08.02, 17:58

Samuti hiljutine ITV-jama.

ITV jama alles algab. Kohus otsustas, et ITV omanik Carlton & Granada ei ole kaose eest vastutav ja Football League\'i klubid võivad papist suu puhtaks pühkida. Söekamad Div 1. klubide omanikud ähvardavad nüüd liigast lahkuda ja luua oma sarja, kui neile juhtimises ja otsuste langetamises suuremat sõnaõigust ei jäeta. Igavene jama :( , lisaks on paljudel mansadel sissetuleku äralangemise tõttu võlad kaelas.

mihkel
02.08.02, 18:27
Prognoosid algavaks hooajaks, + transferid:

http://www.seagulls.co.uk/today/view/rumours/0,,10433,00.html

eston maravilha
02.08.02, 18:34
noneed on ju mingi ferret-nimelise tüübi prognoosid. ja lehe järgi suht b&h albioni biasiga

Kaarel
26.09.02, 18:36
Hetketabel 1. divisjonis

1 Portsmouth 10 8 1 1 14 25
2 Leicester City 10 7 2 1 8 23
3 Norwich 10 6 3 1 13 21
4 Rotherham Utd 10 5 3 2 7 18
5 Sheff Utd 10 5 3 2 3 18
6 Coventry City 10 5 3 2 1 18
7 Nottm Forest 10 5 2 3 9 17
8 Watford 10 4 3 3 -2 15
9 Wolverhampton Wanderers 9 4 2 3 8 14
10 Bradford City 10 3 5 2 -1 14
11 Gillingham 10 4 2 4 -3 14
12 Reading 10 4 1 5 -1 13
13 Stoke City 10 3 3 4 -2 12
14 Preston 10 2 6 2 -2 12
15 Derby County 10 4 0 6 -3 12
16 Crystal Palace 10 2 5 3 0 11
17 Walsall 10 3 1 6 -4 10
18 Wimbledon 10 3 1 6 -6 10
19 Ipswich Town 7 2 3 2 5 9
20 Sheff Wed 10 1 6 3 -4 9
21 Burnley 9 2 3 4 -7 9
22 Millwall 10 2 3 5 -10 9
23 Brighton 10 1 1 8 -10 4
24 Grimsby Town 9 0 2 7 -13 2

Portsmouth on hästi alustanud, seda suuresti tänu Paul Mersoni headele esitustele. Koosseis on neil üsna ühtlane ning Mersoni näol meeskonna liider olemas. Järrgmine hooaeg oleks PL\'s huvitav south-coast derby\'t näha.

Leicester Pärast kõrgliigast välja langemist oli Robbie Savage ainuke põhimehest lahkuja, tõsi samuti lahkus sisevastuolude tõttu Dennis Wise, kes sel nädalal Millwalliga lepungu sõlmis. Leicester on üsna ühtlane ning hästi kokkumängiv Premiershipi kogemusega meeskond. Stabiilselt mängides võivad nad PL\'i tagasi tõusta, mis aitaks ka klubi kehva finantsolukorda leevendada, mille divisjoni pudenemine tekitas.

Eelmisel hooajal play-offi finaalis kaotanud Norwich on hästi alustanud. Nad on siiamaani ka ainukesed, kes Pompey\'t võitnud on. Manager Nigel Worthington on mingi imetrikiga kanaarid üsna hästi mängima pannud, paberil ei tundu nende koosseis just kuigi tugev. Võtmemängija on veteranründaja Iwan Roberts, kelle peale enamus rünnakuid mängitakse.

Enne hooaega paljude põhisoosik olnud Wolverhampton pole just hästi alustanud, hetkel ollakse 9. kohal.

Samuti pole eluga divisjonis kohanenud Ipswich Town, kuid nendel on ka võrreldes teistega 3 mängu vähem peetud, põhjuseks osalemine UEFA-karikas. Usun, et Ipswichi mängjatematerjal on piisavalt tugev, võimaldamaks liidrid kinni püüa.

1. divisjonis on üldiselt nii, et sügisene liigatabel on üsna petlik, alles talvel pannakse meeskonnad proovile, kui ilmad muutuvad kehvemaks, platsid porisemaks ning vigastustelaine hakkab räsima...

jazzjansa
29.09.02, 03:37
Ipswich Town vs. Derby County 0:1 45.min Carbonari
Derby suutis taas üllatada(heas mõttes muidugi) võites Ipswichi 1:0.Suur roll selles tulemuses oli Poomil,kes tegi paar hiilgavat tõrjet.Muidugi tegi hooaja parima mängu Carbonari.Carbonari hoidis peaaegu kogu kohtumise kaitse korra(paar ärevust tekitavat
momenti siiski oli).Samuti tuleb au anda Gregoryle,kes julges riskida taktika valikul nii tähtsas mängus.

Tabeliseis peaks välja nägema järgmine:
1. Portsmouth 11 9 1 1 25:8 28
2. Leicester 11 8 2 1 19:10 26
3. Norwich 11 7 3 1 21:7 24
4. Nottingham Forest 11 6 2 3 22:12 20
5. Rotherham 11 5 3 3 20:14 18
6. Sheffield United 11 5 3 3 15:13 18
7. Coventry 11 5 3 3 15:15 18
8. Watford 11 5 3 3 17:18 18
9. Derby 11 5 0 6 13:15 15
10. Wolverhampton 10 4 2 4 20:13 14
11. Reading 11 4 2 5 11:12 14
12. Gillingham 10 4 2 4 11:14 14
13. Bradford 11 3 5 3 12:16 14
14. Stoke 11 3 4 4 14:16 13
15. Walsall 11 4 1 6 13:16 13
16. Preston 11 2 6 3 14:17 12
17. Burnley 10 3 3 4 10:16 12
18. Millwall 11 3 3 5 10:19 12
19. Crystal Palace 10 2 5 3 12:12 11
20. Wimbledon 11 3 1 7 10:17 10
21. Ipswich 8 2 3 3 12:8 9
22. Sheffield Wednesday 11 1 6 4 9:14 9
23. Grimsby 10 1 2 7 6:18 5
24. Brighton 11 1 1 9 9:20 4

Teised täna peetud mängud:
Laupäev, 28.09
Brighton - Grimsby 1:2
Burnley - Wimbledon 1:0
Coventry - Millwall 2:3
Leicester - Wolverhampton 1:0
Nottingham Forest - Rotherham 3:2
Portsmouth - Bradford 3:0
Preston - Norwich 1:2
Reading - Stoke 1:1
Sheffield United - Watford 1:2
Walsall - Sheffield Wednesday 1:0

Seega vaadates tabeliseisu leiame Derby 9.kohalt.Meistriliiga kohast on lahutamas tervalt 11 punkti,aga Play-Offile pääsust on lahutamas kõigest kolm punkti.Võit Ipswichi üle peaks andma kõigile meestele suure portsu energiat.edu neile ka edaspidiseks.
Järgmine mäng on Oldham Athleticu vastu League Cup-is.

jyriöö
01.10.02, 16:28
Divaris jälle häirekellad löömas. 21 klubi 24st teatas, et nad ei saa ebastabiilse finantsseisu tõttu garanteerida kõikide mängude pidamist. Vähamalt 10 satsi tahavad teha sama lükke mis Watford, s.t. kärpida mänijate palkasid n% jagu. Pakutakse, et vähemalt 7-8 klubi lähevad hooaja lõpus või isegi enne pankrotti. ITV fiasko ja mängijate liigkõrged palgad on selle situatsiooni põhjustajaks. Loodan, et nii hulluks asi siiski ei lähe. Pigem on tegemist klubide sooviga madalamate liigade nadile seisule tähelepanu juhtida. Loodetavasti korrigeeruvad ka palgad lähiajal normaalsele tasemele. Link (http://football.guardian.co.uk/comment/story/0,9753,801053,00.html)

Jaan
09.10.02, 05:33
Väike vahepala, mis seotud Mart Poomi ja Derbyga. www.football365.co.uk avaldab nn. jalgpallis6nastikku ja praeguseks on j6utud e-ni. Seal seisab muuhulgas ka järgmine:

Estonia - Home country of Mart Poom. That\'s it.

jyriöö
10.10.02, 17:02
Majandusliku poole pealt aina halbu uudiseid tulebki. Leicesteri juhtkond palus oma mängijatel nõustuda 25% palgakärpega. Meeskond on divisjonis hetkel 2. kohal ja üks põhipretendentidest promotionile. Kõige rohkem saab pappi Izzet, kuulduste järgi £20k per nädal. Palkadeks maksti eelmisel aastal £16m, mis on käibest 55%. Võrreldes mõne teise satsiga, poleks nagu hullu midagi.
Probleeme on ka Wimbledonil. Kolimine Milton Keynesi venib kohalike võimude vastuseisu tõttu. Klubi on kahjumis ja võib varsti pankrotti minna. Lisaks on norrakatest omanikud jamast tüdinenud ja otsivad võimalust klubi maha parseldada. Kui oleks ostjaid loomulikult....

Kaarel
10.10.02, 19:12
Leicesteri kõrgepalgalisem mängija peaks siiski olema kapten Matt Elliott, kelle palk pidavat isegi nii suur kui 30,000 naela nädalas olema. Temast üritas klubi juba suvel lahti saada, kui talle free hinnasildi külge riputas. Ükski klubi siiski shotlast ei tahtnud, seega jätkab ta Leicesteris.:lahe:

Wimbledoni olukord on tõeliselt nukker. Fännid on klubi juba maha jätnud, moodustades oma meeskonna - AFC Wimbledon. Selle nö õige Wimbledoni kodumänge jägib tavaliselt paartuhat peaaltvaatajat, kellest enamus on külalismeeskonna fännid. Pole ime, et klubi oma norrakatest omanikele kahju toodab, nad võivad sellest vaid iseennast süüdistada, et üldse võtsid ette sellise mõttetu idee klubi oma asukohast umbes 150 km põhja poole kolida.:viha:

Jaan
10.10.02, 22:27
Milton Keynes on Wimbledonist k6igest 60 miili ehk siis 100 km ringis, mis aga sisuliselt muidugi midagi ei muuda.

jyriöö
11.10.02, 18:08
Veel üks klubi otsib uut manageri. Ipswich vallandas nimelt George Burley, hetkel jätkab postil ajutiselt Tony Mowbray. Järjekordne näide sellest, et vanad teened ei maksa vutis midagi. Alles see oli kui Ipswich liigas viiendana lõpetas ja koha UEFA karikas kätte võitles.

mcnamara
11.10.02, 18:13
Originally posted by jyrioo
Järjekordne näide sellest, et vanad teened ei maksa vutis midagi. Alles see oli kui Ipswich liigas viiendana lõpetas ja koha UEFA karikas kätte võitles.

Ipswichi juhtkonna otsus mind küll põrmugi ei üllata. Nende mängijate koosseis on Premier\'i klassist ja viimase 12 kuu sündmused selle klubi ümber on küll täielik müsteerium. Klubi on nimetanud selle hooaja eesmärgiks klubi kõrgemasse seltskonda tagasi viia, aga Burley juhtimisel ollakse hoopis väljalangemisjoone lähedal.

jyriöö
21.10.02, 17:17
Praegu divsjonis 3. kohal olev Leicester võib pankrotist veel pääseda. Täna tehti teatavaks, et Gary Linekeri poolt juhitav konsortsium kavandab klubi päästvat rahasüsti, millel on ka omanikepoolne toetus täiesti olemas. Lineker mängis rebaste eest seitse hooaega.

Kaarel
21.10.02, 18:10
Nagu ka Leicester City\'l, on järgmistel 1. divisjoni klubidel reaalne administartion\'i oht:

Coventry City
Derby County
Sheffield Wednesday
Watford

mcnamara
21.10.02, 18:25
Ja mitte üksnes ülalmainitutel. Ühe asjatundja arvates on vaid 7-8 Premier\'i klubi rahaliselt kindlal põhjal:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/2329851.stm

Ja lisaks veel ülaltoodule, et Leicester City jalgpalliklubi on asutatud 1855. aastal! Milline hoop Inglise jalgpallile oleks sellise klubi kadumine...

Kaarel
21.10.02, 18:41
Ja lisaks veel ülaltoodule, et Leicester City jalgpalliklubi on asutatud 1855. aastal! Milline hoop Inglise jalgpallile oleks sellise klubi kadumine...

Ma arvan, et Sa said selle info BBC artiklist, kus käsitleti finantsraskustega Nationwide League klubisid, seal eksitakse Leicester City klbi asutamisaastaga. 1855 see siiski pole, vaid on 1884, millal asutati Leicester Fosse, mis 1919. aastal muudeti Leicester City\'ks. Asutamisaasta 1855 teeks Leicester\'ist Inglise vanima klubi, kuid nagu ma ka täpsustasin, see nii ei ole. Inglsie liiga vanim klubi on 1862. aastal asutatud Notts County, kes hetkel 2. divisjonis mängib.

Samuti pole põhjust karta, et Leicester City FC kaduma peaks. Klubi finantsolukord on tõesti kehv, põhjuseks Premier League\'st välja kukkumine (koos sellega Sky miljonitest ilma jäämine) ning uue staadioni ehitus (läks maksma üle 30 miljoni naela). Siiski on üpris kindel, et majanduslik olukord peagi paraneb, samuti on meeskond hetkel esiliigas 3. kohal ning tõusmine tagagi Premieri parandaks finantsseisu juba väga oluliselt.

vaikiv mees
23.10.02, 19:25
Eks kõige raskemas seisus ole just need divari klubid, kes veel hiljuti Prem\'is mängisid (Coventry,Leicester,Derby,SheffWed jne)& kellel sellest ajast mitmed kõrgeltmakstud palgalehel on ning mõnest, kellest juba ex-staar saamas, ei saa lahti kah. Samas on ülalmainitud sissetulekud ära kadunud.Nii kukubki nii mõnigi klubi tihti kivina läbi mitme divisioni

mjkk
23.10.02, 19:34
POOM müükiks!!! Derby Country paneb jaanuaris Poomi müüki. Loe lähemalt :
http://www.epl.ee/artikkel.php?ID=218195 :lahe:

Tembu
23.10.02, 20:06
Sa oled ikke lahe vend:) Koomik täie raha eest.Aitäh!

mihkel
26.10.02, 15:04
Alates novembrist on divari jälle Soome TV2s. Esimene mäng 02/11/2002 Watford- Wolverhampton. Algus nagu alati 16:50:õnnelik:.

wal
29.10.02, 14:38
Huvitav, kui Inglise liigasüsteemis viidaks läbi põhjalik litsenseerimine nagu Belgias, siis millised klubid üldse alles jääks???PL-st kindlasti Arsenal, ManU, L****pool, Suckburn, Newcastle, MBoro ja Tottenham. D1st Wolverhampton, Norwich ja Portsmouth...aga edasi?? Kas D2 ja D3 on üldse rahaliselt OK klubisid?
Mina kui elukutseline pessimist pakkusin välja n-ö. \"musta stsenaariumi\", mida ilmselt karta pole, ent kui see käivituks, milline võiks olla PL tulevane koosseis?

mcnamara
29.10.02, 14:59
Originally posted by wal
Huvitav, kui Inglise liigasüsteemis viidaks läbi põhjalik litsenseerimine nagu Belgias, siis millised klubid üldse alles jääks???PL-st kindlasti Arsenal, ManU, L****pool, Suckburn, Newcastle, MBoro ja Tottenham. D1st Wolverhampton, Norwich ja Portsmouth...aga edasi?? Kas D2 ja D3 on üldse rahaliselt OK klubisid?
Mina kui elukutseline pessimist pakkusin välja n-ö. \"musta stsenaariumi\", mida ilmselt karta pole, ent kui see käivituks, milline võiks olla PL tulevane koosseis?

No minu teada 2. ja 3. divisjoni klubid nii hirmsates raskustes ei ole, sest nende väljaminekud ei ole hiiglasuured. Kahtlemata on klubide võlad väga erinevas suurusjärgus, nagu ka omanike rahalised võimalused.
Premier\'i meeskondade seas on rikkaid ja vaeseid. Need vaesemad ei ole aga vist siiski pankroti äärel. PL ümber liiguvad väga suured rahad ja ükski finantsasutus ei ole huvitatud sellest, et mõni sealsetest klubidest kokku kukuks.
Mina neid väga musti stsenaariume ei usu. Muidugi pole välistatud, et lähiaastate jooksul võivad mõned klubid jalgpallikaardilt kaduda. See oleneb suuresti sellest, kui ranged nõudmised rahaasjade korraldamisel maksma pannakse. Ei maksa siiski unustada, et valdav enamus liigaklubisid ükskõik millises liigas toetub väga tugevalt kohalikule kogukonnale, omades fänne iga ühiskonnakihi seas. Usun, et peaaegu kõik klubid tulevad sellest kriisist välja.

Tembu
29.10.02, 15:18

Alates novembrist on divari jälle Soome TV2s. Esimene mäng 02/11/2002 Watford- Wolverhampton. Algus nagu alati 16:50:õnnelik:.

Hea seegi..ja eriti pärast NTV+Futboli kaabeltelevisioonist kõrvaldamist. Nigu vanainimesed ütlevad: parem pool muna,kui vares katusel...Või midagi sellist..:)

eston maravilha
29.10.02, 22:26
jipikajee

divar jälle teles:)

jyriöö
30.10.02, 15:37
ITV jälle Football Leagues tagasi. ITV maksab ligemale £5m mängude parimate momentide näitamisõiguse eest. 1. divisjoni klubidele makstakse välja ca £100k. Raha on köömes minu meelest. Mälu on neil lühike, tundub. Ega ITV fiaskost palju aega möödas pole veel, ITV Digital on siiani klubidele umbes £130m võlgu.
PS. Grimsby - Burnley 6-5 :r66m7:

eston maravilha
30.10.02, 21:22
pompey kihutab paul THE GOD mersoni juhtimisel premiershipi poole. jälle võit 3-2 seekord prestoni üle. merson lõi oma 6nd? värava sel hooajal. oma värava arve pompey eest avas ka kuuks ajaks villast laenatud steve stone

Jeeg
02.11.02, 23:12
YLE 2 näitas täna matshi Watford - Wolves, kus hundid pidid leppima teenimatu viigiga, Watford lõi viigivärava õnnega pooleks 90. minutil Cooperi rikosheteerunud :D löögist.

Järgmine nädal näitab minuteada YLE 2 Soome karikafinaali.

Kaarel
02.11.02, 23:36
Originally posted by Jeeg

YLE 2 näitas täna matshi Watford - Wolves, kus hundid pidid leppima teenimatu viigiga, Watford lõi viigivärava õnnega pooleks 90. minutil Cooperi rikosheteerunud :D löögist.

Järgmine nädal näitab minuteada YLE 2 Soome karikafinaali.

Ma kardan, et Sa vaatasid terve mängu ära, kuid ei teadnud, kumb on kumb. :P Nimelt oli ikka Wolves see, kes lõpus viigistas. :kaval:

eston maravilha
03.11.02, 15:49
:D:D:D jeeg. päris hea nali sult

Kaarel
15.11.02, 01:54
Laupäeval Soome 2 pealt kell 17.00 Millwall vs. Leicester City

mcnamara
18.11.02, 12:54
Soomest näidatud Millwall - Leicester oli vägagi vaadatav mäng. Leicester\'i 2 esimest väravat olid löödud kolme minutiga - sellist vägevat algust pole ammu nähtud. Natuke meenus MMi pronksimäng, aga sealgi läks vist türklastel tsipa kauem aega 2 värava löömiseks.
Nojah laupäeval jäi Leicester peagi arvulisse vähemusse ja edaspidi domineeris juba Millwall. Veel ilusaid mäletusi suvisest MMist tõi endaga Steven Reid - Millwalli iirlasest poolkaitsja, kes mängutasemelt kuuluks küll igal juhul Premier\'i. Loodetavasti juba järgmisel hooajal. Aga laupäevane mäng lõppes siis 2:2, pärast seda kui vv Warner Leicester\'ile lisaminutitel antud penalti puhtalt püüdis.

Kaarel
18.11.02, 14:01
Mängu vaieldamatu peategelane Dennis Wise, see tiitel omastatati talle juba mitu päeva ennem matshi. Samuti osutus ta ka platsil üheks võtmefiguuriks, kui Brian Deane tema vastu tehtud veast eest platsilt minema kihutati ning Wise ise lõi Millwalli 2-2 viigivärava.

Press keerutas selle kohtumise eel kõvasti tolmu üles, põhjuseks loomulikult mr.Wise\'i ning Leicester City suhted. Suvel sai Wise klubist distsiplinaareeskirjade rikkumise eest kinga, põhjuseks meeskonnakaaslase Callum Davidsoni löömine. Leicester lõpetas Wise\'i lepingu ühepoolselt, maksmata mängijale välja mingisugust kompensatsiooni. Wise liitus hiljem Millwalliga. Samuti algatas ta Leicester City FC vastu tsiviilhagi, süüdistades viimast tema ebaõiglases vallandamises ning nõudes kompensatsiooni. Pole kahtlust, et Wise\'le ei tee muret nii väga sunnitud lahkumine Leicesterist, vaid ta põhihuvid on siiski pigem majanduslikud. Nimelt teenis ta Leicesteris ligi 30 000 nädalas ning seda lepingut, mida paar aastat järgi oli, talle vallandamisega ei kompenseeritud. Leicester keeldub talle seda aga välja maksmast, argumenteerides sellele, et Wise\'i kompensatsioonita vallandamine oli õigustatud. Suurtes rahalistes raskustel olevale Leicesterile oli Wise\'i palgalt maha saamine kindlasti majanduslikult kasulik ning mingit kompensatsiooni talle mingil juhul maksta ei taheta. Saab näha, millise otsuse kohus teeb. Pole ka välistatud, et pooled võivad kohtuväliselt kokku leppida ning Leicester City Wise\'le mingi raha maksab, saab näha.

jyriöö
18.11.02, 22:50
Originally posted by Kaarel

Mängu vaieldamatu peategelane Dennis Wise, see tiitel omastatati talle juba mitu päeva ennem matshi. Samuti osutus ta ka platsil üheks võtmefiguuriks, kui Brian Deane tema vastu tehtud veast eest platsilt minema kihutati ning Wise ise lõi Millwalli 2-2 viigivärava.

Samas mängus suutis Millwalli väravavaht Wise abiga ka Leicesteri penalti tõrjuda. Nimelt olla Dennis, enne kui Izzet lööma hakkas, Warnerile kõrva sosistanud kummale poole hüpata :)

mcnamara
22.11.02, 14:42
Homme kell 17 Soome TV2 Wolverhampton - Nottingham Forest.
Divari selle vooru tippmäng. Wolves on hetkel tabeli kuues 29 punktiga, Nottingham kaks kohta kõrgemal (33 p.)
Sel nädalal Inglise A-koondise treeninglaagris osalenud Michael Dawson mängib Nottinghami kaitses kõrvuti omaaegse kuulsuse Des Walkeriga. Tõeliselt huvitav paar!
Wolvesi eest ei mängi seekord Paul Ince - õnneks! Viimati Watfordi vastu oli hiljutine supetäht päris õnnetusehunnik.

jyriöö
22.11.02, 15:32
Nationwide 72 klubi andsid oma toetuse palgapiirangute kehtestamise süsteemile, mis lubaks võistkondadel kulutada palkadeks 60% käibest, mida siis hiljem oleks veel võimalik 10% võrra vähendada. Piirang käivituks järgmisest hooajast. Eelmisel hooajal moodustas I divisjoni palgakulu 101% käibest, hooajal 96/97 oli sama number 66% peal. Link kah (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,845118,00.html)

mcnamara
26.11.02, 18:57
Iseäranis uskumatu lugu. Wimbledon FC juhatuse esimees Charles Koppel on jubedalt rahul, et fännid enam mänge vaatamas ei käi. Rahvast küll vähem (alla tuhande inimese üle 25000 mahutaval staadionil), aga see-eest atmosfäär märgatavalt parem! :D :D :D
Lugu ise ka: http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,848015,00.html

mcnamara
02.12.02, 20:04
Halvast tujust tingitud tühjavõitu postitus. Soome TV2 ei halasta meile Inglise bvuti sõpradele ka 7. ja 14. detsembril. Saadavad oma nõmedaid suusatamisvõistlusi jalka asemel! :deemon:
Viimati nätud divarimäng Wovesi ja Foresti vahel oli tõeline maiuspala. Marlon Harewood lõi imeilusa värava ja...tahaks veel!!! :)

Kaarel
17.12.02, 03:40
Gary Linekeri juhitud konsortsium on lõplikult Leicester City\'t üle võtmas, seda kinnitavad ka klubi ajutised administreerijad, kes laupeäval pakkumise vastu võttis. Faktiliselt peaks see toimuma peale uut aastat.

Meeskond ise jätkab 1. divisjonis stabiilselt, vimati võideti kodus Millwalli 4-1 ning ollakse endiselt 2. kohal. 3. kohal oleva Nottinghamiga on vahe 9 punkti, seega on \'Rebased\' otse Premierisse tagasi tulemas. Kui nii läheb, siis tasub Linekeri Grupi investeering klubisse kindalsti kuhjaga ära, sest Premiershipis kasvavad klubi sissetulekud meeletult.

1. divisjon hetkel:

1 Portsmouth 23 16 5 2 27 53
2 Leicester City 23 14 6 3 16 48
3 Nottm Forest 23 11 6 6 16 39
4 Norwich 23 11 6 6 14 39
5 Sheff Utd 22 11 6 5 11 39
6 Reading 22 12 3 7 8 39
7 Wolverhampton Wanderers 22 10 6 6 16 36

mcnamara
27.12.02, 01:31
Leicesteris tegi Ipswich imet, muutes viimase 6 minutiga 0:1 kaotusseisu 2:1 võiduks! Tublid poisid. Liidergrupist oli heal päev vaid Sheffield Unitedil, samas kui näiteks Norwich jäi alla Brightonile. :segadus: Portsmouth jätkab siiski ka Boxing Day järel kindla liidrina.

Epic
05.01.03, 18:37
kas Derbyst ka uudiseid on ?:lahe:

Poom ju varsti seal tagasi !

eston maravilha
05.01.03, 18:53
kle kepik kasuta oma aju kui sul see on. ja internetti ka...

mcnamara
09.01.03, 18:27
Kui ilmataat on armuline kohtuvad ülehomme Soome TV 2 näidatavas mängus Bradford City ja Crystal Palace. Viimaste andmete kohaselt on Valley Parade vähemalt osaliselt jääs, nii et päris kindel olla ei saa, et mäng toimub.
Tegemist on kahe kardinaalselt erinevas seisus oleva klubiga. Hiljuti Premier\'i lühivisiidi teinud Bradford on terve selle hooaja kõikunud pankroti äärel. Ka mänguväljakul pole suudetud midagi imelist korda saata, liigatabelis ollakse lõpuosas. Londonist pärit Crystal Palace\'il läheb märgatavalt paremini - sihitakse play-off kohta. Huvitav on jälgida, mida suudab viimastes mängudes ridamisi väravaid löönud ründaja Tommy Black.
Pöidlad pihku siis, et laupäeval kell 17 seda mängu näha saab!

eston maravilha
10.01.03, 02:45
jääb nägemata sest villa mängib liverpooliga.
kui seda poleks vaataks küll saaks ka näha endist villa keskvälja noort kunni micheal standingut, kes nüüd bradfordis ilma teeb

vaikiv mees
11.01.03, 16:57
Originally posted by mcnamara

Kui ilmataat on armuline kohtuvad ülehomme Soome TV 2 näidatavas mängus Bradford City ja Crystal Palace. Viimaste andmete kohaselt on Valley Parade vähemalt osaliselt jääs, nii et päris kindel olla ei saa, et mäng toimub.
/.../Pöidlad pihku siis, et laupäeval kell 17 seda mängu näha saab!

Justnimelt plats on j22tunud & see m2ng nagu ka m6ned muud, on edasilykatud

P.S Millwall-Watford it is instead

mcnamara
13.01.03, 13:59
Millwall - Watford sai siis ära nähtud - tulemus 4:0, aga võinuks olla veel poole hullem. Nii saamatut esitust nagu Elton Johni ex-tiimilt, pole Inglise jalgpallis ammu näinud. Mängus paistsid üksnes ja ainult silma Millwalli mängijad - eriti efektse värava lõi Paul Ifill - kaitsjal polnud muud teha kui käed allaandmise märgiks üles tõsta, kui Ifill palliga mööda tuhises ja selle taha nurka saatis. Üks noor keskkaitsja paistis väga positiivselt silma - Millwall\'ist muidugi. Paul Robinson - Leedsi kollkipri nimekaim.

mjkk
14.01.03, 21:12
Paul Robinson - Leedsi kollkipri nimekaim.

Paul Robinsoni nimelisi jalgpallureid on Inglise jalgpallis ennegi ette tulnud - see nimi on ameeriklaste John Smith..:D

Kaarel
15.01.03, 00:47
Muide, ka laupäeval kaotanud Watfordi ridades leidub mängija, kes kannab nime Paul Robsinson.

mcnamara
20.01.03, 15:00
Loovutasin pisut ööunest, et vaadata videost laupäevast Nottingham - Coventry mängu. Ja üldse ei kahetse. Suurepärane jalgpall, kaks ründavat meeskonda, kummalegi ei soovinuks kaotust. Ja mäng lõppeski 1:1. Tõele au andes tuleb tunnistada, et Forest väärinuks võitu ja saanuks selle ka, kui vaid 17-aastane ründaja Craig Westcarr uuesti ja uuesti otsustaval hetkel närvi poleks kaotanud.
Aga pean ütlema, et 1. divisjonis mängitakse vaimustavat jalgpalli! Ja nende kahe meeskonna peale saab kokku terve tiimijagu verinoori talente. :lahe:

mcnamara
24.01.03, 19:10
Tundub, et Wimbledon hakkab ikka päris tõsiselt Milton Keynes\'i siirduma: http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/w/wimbledon/2690889.stm
Huvitav, kas nad tõesti mõtlevad meeskonna nime samaks jätta? Aga vahet vist pole enam, senised fännid (niipalju kui neid oli) on niikuinii neile lõplikult selja pööranud.

Kaarel
17.02.03, 19:57
Täna õhtul kohtuvad 1. divisjoni kaks liidermeeskonda - Portsmouth ja Leicester. Vahepeal juba 10-punktilist eduseisu nautinud Pompey vahe Leicesteriga on kahanenud vaid 2 punktini. Kuigi tänane mäng liigatiitlit ei otsusta, on Leicesteri võidu korral divaril üle pika aja uus liider.

Eelmine voor mängisid mõlemad satsid võimsalt - Portsmouth alistas kodus Derby County 6-2 ning Leicester oli võõrsil üle Walsallist 4-1.

Portsmouthi poolel on hetkel väga ohtlik ründaja nigeerlane Yakubu Aiyegbeni, kes on laenatud Maccabi Haiffast. Tema hea mäng on kindlasti paljudele meeles Meistrite Liiga sügisvoorudest, kus ta oli Maccabi parim väravakütt .

Divari esikaheksa:

Pos Club name P GD Pts

1 Portsmouth 31 34 66
2 Leicester 31 22 64
3 Sheff Utd 29 14 52
4 Reading 31 8 52
5 Nottm Forest 31 17 51
6 Rotherham 32 8 47
7 Norwich 30 13 46
8 Wolvrhmptn 30 16 45

Suurüllataja on minu meelest Rotherham United. Veel mõned aastad tagasi oli klubi 3. divisjonis, siis aga tõusti järjest 2 liigat ülespoole ning praegu on nad konkurendid play-off kohale. Isegi manager Chris Turneri (keda peedi edu üheks peapõhjuseks) lahkumine Sheffield Wednesday\'sse pole head hoogu pidurdanud.

eston maravilha
17.02.03, 23:07

Suurüllataja on minu meelest Rotherham United. Veel mõned aastad tagasi oli klubi 3. divisjonis, siis aga tõusti järjest 2 liigat ülespoole ning praegu on nad konkurendid play-off kohale. Isegi manager Chris Turneri (keda peedi edu üheks peapõhjuseks) lahkumine Sheffield Wednesday\'sse pole head hoogu pidurdanud.

kõik tänu suurepärastele aston villa old boy\'dele alan lee\'le ja darren byfieldile

COME ON YOU MILLERS!!

mcnamara
18.02.03, 12:20
Portsmouth püsib liidrina, sest suutis eile õhtul Leicesteri vastu 1:1 mängida. Võib-olla kahe tulevase Premier\'i klubi väravate autoriteks olid Rebastel Trevor Benjamin ja Pompey\'l Matthew Taylor. Teisele kohale jäänud Leicester\'i edu Sheffield Unitedi ees on nüüd 13 punkti - tundub piisav, aga divisjonis on veel igal tiimil 14-17 mängu mängida ja seda on PALJU. Senini hooaeg on näidanud, et tulemused kõiguvad siin päris tublisti ja pole võimatu, et nõrkusehetk ootab veel ees veel vähemalt ühte kahest esiklubist. Hooaja suurepärane karikatiim SheffUtd on pealegi hetkel pidanud liidritest kolm mängu vähem.

jyriöö
18.02.03, 16:51
Jep, kui meenutada kasvõi WBA eelmise hooaja lõpuspurti. Enne viimaseid ca 15 mängu võis hoopis Wolvesi promotioni puhul õnnitleda, edu oli piisavalt suur sel hetkel kolmanda koha ees. Divar juba on nii prognoosimatu, kõike võib veel juhtuda.

mcnamara
28.02.03, 11:48
Suusaorgia saab homme läbi ja Soome TV2 pakub taas jalgpalli: homme kell 17 näitavad nad eelinfo kohaselt matshi Wolverhampton Wanderers - Crystal Palace.
Vastamisi niisiis divari 5. ja 13. klubi. Wolvesi on olnud juba võimalus sel hooajal näha, tegemist on igati arvestatava tiimiga, keda siiski vaevab tohutu ebastabiilsus. Tavaline lugu divaris. Play-off\'idele pääs on võimalik, näeb, kas sel alalisel ebaõnnestujal seekord seal pisut rõhkem õnne on?
Palace on puhas keskmik ja usun, et sinna ka jääb hooaja lõpuni. Siiski näitas hiljutine karikavõit Liverpooli üle, et heal päeval suudavad nad palju.

Mõlema meeskonna viimane liigamäng lõppes 0:0, loodetavasti laupäeval nii ei lähe. ;)

mcnamara
13.03.03, 10:25
Sheffield United võitis eile õhtul Burnley 4:2 ja üritab endiselt hankida otsepiletit Premier\'i. Kolmandana jätkava hooaja karikatiimi nr.1 Inglismaal vahe Leicester\'iga on kahe vähempeetud mängu juures 10 punkti.
Portsmouth tundub vääramatu liidrina, eile alistati Norwich põnevas mängus 3:2, kaks väravat Svetoslav Todorovilt. Portsmouth on kooslus välismaalastest (Festa, Todorov, Ayegbini) ja Premier\'i kogemustega brittidest nagu Shaka Hislop, Tim Sherwood ja Paul Merson. Harry Redknapp on ehitanud üles täiesti uue meeskonna ainsa eesmärgiga kõrgemale tõusta. Kes oleks võinud seda ette näha tollal, kui Mart Poom selle siis pehmelt öeldes keskpärase divarimeeskonna puuri valvas?
Kahjuks pole Soome TV2 pidanud seni sel hooajal vajalikuks (või võimalikuks) ühtegi Pompey mängu näidata.

Jaan
15.03.03, 03:12
Jah, yles v6ivad nad t6usta, aga Premieris pole neil suurt midagi teha. Pooled tegijad on veteraniseisuses ning j2rgmiseks hooajaks neilt arenguhypet oodata on liiga optimistlik.

mcnamara
21.03.03, 17:08
Homme pakub Soome TV2 päris huvitavat divarimängu Coventry City - Leicester City. Algus nagu ikka kell 17.
Leicester on päris lähedal Premier\'i kohale järgmiseks hooajaks ning võit Coventry üle suurendaks neid lootusi veelgi. Ja pole nad veel matnud lootusi tulla tänavu 1. divisjoni tshempionideks. Leicester\'i tiimis on päris mitu vana tuttavat - näiteks vv Ian Walker, Gerry Taggart, Brian Deane ja muidugi Türgi koondisega MMil kolmandaks tulnud Muzzy Izzet (väljakule sai Izzet tookord läinud suvel vaid korra ja siis ka vahetusest). Deane, tõsi, on vigastatud ja teda me homme ei näe.
Gary McAllister\'i juhendatav Coventry on hea hooaja esimese poole järel positsioone oluliselt minetanud ega oma enam reaalseid shansse play-off\'i pääsemiseks. Kaua-kaua kõrgemal liigatasemel püsinud Coventry ei oma enam rahalisi võimalusi sinna tagasi tõusta. Loodetavasti suudavad nad Leicester\'ile siiski kodus lahingu anda, kuigi viimati kaotati Portsmouth\'ile koguni 0:4.

mcnamara
25.03.03, 12:59
Jõudsin eile lõpuks niikaugele, et Coventry-Leicester videomakki pista ja veidikene teleka ees istuda. Mäng valmistas tervikuna pettumuse, päris palju jõhkrat jalgadesse sõitmist ja muidugi need pikad pallid ühelt väravavahilt teisele. Aga kaks ilusat hetke jäi meelde: Billy McKinley kauglöök, mis Leicester\'i juhtima viis ja Matt Jansen\'i värav taevasinistele. Jansen on väga sümpaatne ja andekas ründaja, kes juba korra jõudis Inglise koondise lävele. Siis aga tõmbas ränk vigastus kõigele pikaks ajaks kriipsu. Nüüd on Blackburn\'i ridadesse kuuluv Jansen laenatud Coventry\'sse ning peaaegu esimesest puutest lõi ta vahetusest tulnuna Coventry auvärava. Mäng lõppes 1:2.

39 vooru järel tunduvad Portsmouth ja Leicester tulevaste Premier\'i klubidena. Ometi kollitab ikka veel Sheffield United, 12 punkti City\'st taga, kuid 2 mängu vähem peetud. Kuulus Sheffield Wednesday on vajunud tabeli lõppu ja peab ilmselt hoogu võtma 2. divisjonist. Sama saatus võib veel tabada ka alles möödunud hooajal Premier\'i kuulunud Derby County\'t...

wal
26.03.03, 12:11
Nojah, Derby on kaotanud 5 viimast mängu ning näljane kolmik on vaid 6 punkti kaugusel, neid aga kannustab just omavaheline rebimine.

mcnamara
15.04.03, 13:40
1. divisjonis võib juba täna õhtul paljugi selgeks saada. Kohtuvad nimelt Sheffield United ning Nottingham Forest. Selle mängu lõpptulemus võib kindlustada Portsmouth\'i ja Leicester City pääsu Premier\'i hooajaks 2003/2004. Tabelitipp:
1 Leicester 42 87
2 Portsmouth 41 86
3 Sheff Utd 40 70
4 Nottm Forest 41 69
5 Wolverhampton 42 68
6 Reading 40 67
7 Ipswich 42 64
8 Norwich 42 64

Peetakse 46 vooru, nii et SheffUtd punktita jäämise korral pole neil isegi teoorias enam võimalik Pompey\'d püüda. Forest\'ile ei aita ka võidust. Kuid tänaõhtustel mängudel on suurt tähtsust ka play-off kohtade jagamisel. Reading soovib kindlasti kolme punkti mängus Prestoni vastu, et Ipswich ja Norwich päris kaugele jätta.
Muidugi võib Portsmouth asjad isegi selgeks teha - võites õhtul Burnley.

Tabelilõpp:
17 Derby 41 49
18 Bradford 41 49
19 Coventry 41 48
20 Walsall 41 46
21 Stoke 42 41
22 Brighton 42 40
23 Sheff Wed 42 38
24 Grimsby 42 37

Nelja viimase vahel tuleb viimase nelja vooruga veel hirmus heitlus. Seda liigat ei soovi keegi maha jätta, nagu Sheffield Wednesday oma laupäevase võiduga Pompey üle näitas.

Kas keegi mäletab, millal Portsmouth viimati Inglismaa kõige kõrgemas sarjas mängis? Minu meelest väga väga ammu...

Kaarel
15.04.03, 14:03

Kas keegi mäletab, millal Portsmouth viimati Inglismaa kõige kõrgemas sarjas mängis? Minu meelest väga väga ammu...

Kõrgemas seltskonnas oli Pompey viimati 1987-88, kui \'vanast\' 1. divisjonist välja kukuti.

mcnamara
16.04.03, 13:11
Portsmouth on Premier\'i klubi uuel hooajal! Seda tänu Svetoslav Todorovi väravale eile õhtul, mis tõi 1:0 võidu Burnley üle. Mäletatavasti ei õnnestunud bulgaarlasel Tallinnas Eesti väravavõrku sahistada.
Sheffield United säilitas eilse võiduga Foresti üle teoreetilise võimaluse Leicester kinni püüda.

mcnamara
20.04.03, 00:10
Leicester City on Pompey kõrval teine Premier\'i klubi uuel hooajal. Nõrk Brighton sai kindlalt löödud 2:0. Micky Adams on viinud nõnda meeskonna tagasi kõrgemasse seltskonda.

Jaan
20.04.03, 02:35
Pole seni 6nnestunud kanda kinnitada? Nad olid seal ju 6 hooaega j2rjest ning kvalifitseerusid vist 2-3 korda eurosarja. Kuni O\'Neilli lahkumiseni oli tegemist esikaheksa satsiga, kuigi esimesel hooajal, 1996/97 oldi suurfavoriidid viimasele kohale.

mcnamara
20.04.03, 15:12
Originally posted by Jaan
Pole seni 6nnestunud kanda kinnitada? Nad olid seal ju 6 hooaega j2rjest ning kvalifitseerusid vist 2-3 korda eurosarja. Kuni O\'Neilli lahkumiseni oli tegemist esikaheksa satsiga, kuigi esimesel hooajal, 1996/97 oldi suurfavoriidid viimasele kohale.

Tunnistan ausalt oma eksimust. Liigne kiirustamine postitamistel pole kunagi hea. ;)

Man UU
21.04.03, 18:42
Kahju, et Wednesdayl nii halvasti läheb. Mõned hooajad tagasi esines ta Premier liigas küllaltki edukalt. Viiekordne inglise liiga meister pudeneb arvatavasti 2. divisioni( kuigi jah, viimane tiitel pärineb neil aastast 1930!!!!). Ah mida iganes, vähemalt võiks Man City sinna tagasi kobida, kus on nende koht -1. divisionis!!! :D :D

mcnamara
22.04.03, 14:00
Tänase seisuga on 1. divisjonis päris mitu asja selgeks saanud:
1. Otse tõusevad Premier\'i niisiis Portsmouth ning Leicester City. Nende kahe vahel jääb selgitada Nationwide League\'i meistritiitel, hetkel on Pompey\'l kaks punkti enam.
2. Play-off koha on kaks vooru enne lõppu endale kindlustanud Sheffeld United ning Wolverhampton, peaaegu kindlalt võivad end juba tunda ka Reading ja Nottingham Forest. Viimast kahte võib teoreetiliselt püüda veel Ipswich, teised mitte. Ülaltoodud viisikust üks tõuseb uueks hooajaks astme kõrgemale.
Äkki on Wolves\'il seekord ometi õnne?
3. Sheffield Wednesday ning Grimsby Town mängivad uuel hooajal 2. divisjonis. Mida ilmsemini ka Brighton, tõsi ime (kaks võitu ja Stoke City kaks kaotust) võib neid veel päästa.

Man UU
22.04.03, 16:57
Oleks tore kui Nottingham uuesti Premier liigasse pääseks, siis Kannikul jälle hea meel!!! :r66m13:

eston maravilha
25.04.03, 02:00
coventry on kaelani sitas. võlgu üle 20 miljoni (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/c/coventry_city/2972269.stm) ja mis nad teeavd nüüd. lasevad 9 mängijat free-transferiga minema. no krt kas poleks natuke mõtekam müüa neid kasvõi väikse summa eest et natukenegi raha hankida. krt ei tea mida need chairmanid mõtlevad.

eston maravilha
25.04.03, 02:04
football league(ehk siis div1-3) ootavad järgmisest hooajast ees muudatused (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/2973263.stm)

valgekraed on aru saanud et kui nii edasi läheb on kogu liiga pankrotis varsti

Jaan
25.04.03, 05:13
Need, kes maksta j6uaks nende meest, ei ole huvitatud, kuna tase pole vastav. Need, kes oleks huvitatud, aga ei j6ua maksta. Ja palgaraha on vaja v2hemaks saada. Selles osas ei aita muidugi vallandatud Strachani n6udmine 300,000 naela kompensatsiooni osas.

mcnamara
28.04.03, 11:38
Portsmouth on Nationwide League\'i tshempion 2002/2003. Eileõhtune võit Rotherham\'i üle (kangelaseks taas meilegi tuttav bulgaarlane Todorov) tähendab seda, et Leicester enam Pompey\'d püüda ei suuda. Harry Redknapp\'i \"kulutusjuhlat\" läksid asja ette. Suvel selgub, kas omanikel veel rahakukrus kõlisevat või peab Premier\'i sama koosseisuga minema, mis praegu.
Selged on ka play-off\'i pääsejad. Praeguses tabeli järjekorras Sheffield United, Reading, Wolverhampton, Nottingham Forest. Meeskondade paremusjärjestus saab selgeks algava nädala lõpuks.
Kolmas väljalangeja, Brighton või Stoke, selgub viimases voorus.

jyriöö
28.04.03, 13:49
Pigem läheb Portsmouth\'i olukord keerulisemaks. Klubi Jugoslaavia päritolu ameeriklasest omaniku Milan Mandarici ärid ei lähe eriti hästi. Viimase 18 kuu jooksul on ta firmad börsil kõvasti odavnenud, kaotused ulatuvad £60m ligi. Lisaks ka perekondlik surve, naine+lapsed on kõik teispool ookeani. Vaja oleks 4-5 uut meest ning ka staadionisse tuleb investeerida. Fratton Park mahutab vaid 19000, nii väikese staadioniga Premieris kaua vastu ei pea.

wal
30.04.03, 15:16
Tea, kas siis hakkab juhtuma sama, mis Belgia liigades, kus klubi võib rahulikult 3 aastat järjest olla viimane ja ei lange välja, sest eestpoolt langetatakse mitu klubi finantsilistel ja muudel põhjustel allapoole? Ja Belgia liiga ei ole hetkel kuigi kõrge reitinguga...

mcnamara
05.05.03, 13:26
Stoke City mängib 1. divisjonis ka uuel hooajal, Brighton & Hove Albion mitte. Eelmise hooaja 2. divisjoni meister ei suutnud astme võrra kõrgemal hakkama saada, ehkki talvel ning kevadel võideldi vapralt. Meeskonna suurim vara, Inglismaa U21 ründaja Bobby Zamora ootab ilmselt juba pakkumisi. Ja mis saab nüüd vanast ja raudsest Dave Beasant\'ist...
Sheffield Wednesday, Grimsby ning Brightoni asendajad divaris on Wigan, Crewe ning üks nelikust Bristol City, QPR, Oldham, Cardiff (Go QPR!;)

1. divisjoni play-off algab selle nädala lõpul. Vastamisi on:
Nottingham Forest - Sheffield United
Wolverhampton Wanderers - Reading
Esimesena nimetatute koduplatsil alustatakse. Üks nelikust on järgmisel aastal Premier\'is.

Kaarel
09.05.03, 16:25
John Gregory on nüüd Derbyst lõplikult lahti lastud. Vahepeal saadeti ta nö.sundpuhkusele ning võeti asemele George Burley. Nüüd on Derby teatanud, et Gregory teeneid enam ei vajata.

Kaarel
09.05.03, 16:27

Sheffield Wednesday, Grimsby ning Brightoni asendajad divaris on Wigan, Crewe ning üks nelikust Bristol City, QPR, Oldham, Cardiff (Go QPR!;)

Ise loodan, et Cardiffil õnnestub play-offidest võitjana väljuda. Loodetavasti viib Sam Hamanni entusiasm nad sama kaugele, kui omal ajal Wimbledoni.

vaikiv mees
11.05.03, 12:42
play-offides eile suutis siis SheffUtd v66rsilt Nott\'m vastu viigi saada& on v-olla v2ike favoriit kordusm2nguks, Wolves tuli aga rongi alt (kodus kaotusseisust) v2lja-> 2:1

mcnamara
26.05.03, 16:31
Täna kell 17 hooaja viimane liigamäng Inglismaal. Kumb tõuseb uuel hooajal Premier\'i -Wolverhampton Wanderers või Sheffield United?

Wolves on kolmekordne Inglismaa meister aastatest 1954, 1958, 1959. 50-d olidki Wolves\'i kõrgaeg, kuid tollases 1. divisjonis jätkati veel kaua. Vanemad Inglise vuti fännid mäletavad seda klubi hästi - omal ajal näidati Soome TV-st ka Hunte.
Kuid 1984. aastal sai kõik läbi. Algas selle klubi jaoks seletamatu langus - kolme hooajaga kukuti läbi terve liiga kolinal 4. divisjoni välja. Pealegi oli meeskond ka pankrotis (tänu müstilistele saudidest omanikele, kes saba jalgevahel kodumaale tagasi kadusid). Imekombel tõusti peaaegu sama kiiresti ülespoole tagasi - sügisel 1989 alustati juba 2. divisjonis. Kuid edasi pole Hundid pääsenud, on nad üritanud kuitahes mitu korda.
Hetkel on meeskond hea segu noori ja kogenud mängijad. Väljapaistvalt on sel hooajal mänginud nii noor väravavaht Murray kui shotlasest ründaja Kenny Miller kui vana kala Paul Ince. Iga tõelise romantiku jaoks on vaid üks meeskond, kelle poolt täna õhtul olla - Hundid.

Aga vastas on suurepärase hooaja teinud Sheffield United, Inglismaa meister anno 1898. United mängis paaril esimsel aastal Premier\'iski, kuid alates 1994 on püsitud tugevuselt teises liigas.
Sheffield on tänavu mänginud võrdselt hästi nii liiga- kui karikamänge. Mäletatavasti jõuti poolfinaali nii Liigakarikas kui FA karikas. Nüüd loodavad puna-valgete fännid, et klubi on lõpuks valmis Premier\'i naasma.

Kaarel
26.05.03, 17:30

Täna kell 17 hooaja viimane liigamäng Inglismaal. Kumb tõuseb uuel hooajal Premier\'i -Wolverhampton Wanderers või Sheffield United?

Wolves on kolmekordne Inglismaa meister aastatest 1954, 1958, 1959. 50-d olidki Wolves\'i kõrgaeg, kuid tollases 1. divisjonis jätkati veel kaua. Vanemad Inglise vuti fännid mäletavad seda klubi hästi - omal ajal näidati Soome TV-st ka Hunte.
Kuid 1984. aastal sai kõik läbi. Algas selle klubi jaoks seletamatu langus - kolme hooajaga kukuti läbi terve liiga kolinal 4. divisjoni välja. Pealegi oli meeskond ka pankrotis (tänu müstilistele saudidest omanikele, kes saba jalgevahel kodumaale tagasi kadusid). Imekombel tõusti peaaegu sama kiiresti ülespoole tagasi - sügisel 1989 alustati juba 2. divisjonis. Kuid edasi pole Hundid pääsenud, on nad üritanud kuitahes mitu korda.
Hetkel on meeskond hea segu noori ja kogenud mängijad. Väljapaistvalt on sel hooajal mänginud nii noor väravavaht Murray kui shotlasest ründaja Kenny Miller kui vana kala Paul Ince. Iga tõelise romantiku jaoks on vaid üks meeskond, kelle poolt täna õhtul olla - Hundid.

Aga vastas on suurepärase hooaja teinud Sheffield United, Inglismaa meister anno 1898. United mängis paaril esimsel aastal Premier\'iski, kuid alates 1994 on püsitud tugevuselt teises liigas.
Sheffield on tänavu mänginud võrdselt hästi nii liiga- kui karikamänge. Mäletatavasti jõuti poolfinaali nii Liigakarikas kui FA karikas. Nüüd loodavad puna-valgete fännid, et klubi on lõpuks valmis Premier\'i naasma.

Ingliskeelset versiooni võib siit (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,963366,00.html) lugeda :)

mcnamara
26.05.03, 17:44
Ingliskeelset versiooni võib siit (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,963366,00.html) lugeda :)

Mitte siiski päris, kallis sõber. Kui väga otsid, leiad siiski omaloomingut ka. Wolves\'i ajalugu ma ümber teha ei saa, sellepärast on ta sarnane osutatud Guardiani artiklis toodule.
Ma olen lausa üllatunud, et sa mõnda mu kahtlemata sisse lipsanud viga parandama ei hakanud? :P

aiFo
26.05.03, 21:09
nonihh! wolves alistas unitedi 3-0 ja on premieris!

(ehk tilgub miskit rahakest ka omaaegse alex rae ylemineku eest...:doh:)

vaikiv mees
26.05.03, 21:34
jajah, Wolves oli algul kindlam, realiseeris oma v6imalused& kui SheffUtd veel penaltit sisse ei saanud, oli nende selgroog murtud ja asi sisuliselt otsustatud, ehkki l6pus ryndasid nad maruliselt ja omasid paari v2ga head v6imalust.. aga Matt Murray oli Wolverhamptoni v2ravas kindel..Ince ytles m2nguj2rgses int-s, et ei tea veel j2tkamise kohta, peab naisega n6u pidama

mcnamara
27.05.03, 10:14
Millised vägevad emotsioonid eile! Wolves\'i esimene ja kolmas värav sündisid kaunitest kombinatsioonidest, lõpetajaks vastavalt iirlane Mark Kennedy ning shotlane Kenny Miller. Saanud üsna kiiresti 2:0 ette, asusid Hundid peamiselt kaitsetööle ja nüüd hakkas tõepoolest hiilgama noor mustanahaline väravavaht Matt Murray. Muuhulgas võttis ta ära Ince\'i oma väravasse suundunud pealöögi, Michael Brown\'i pendla, ühe mõnelt meetrilt sooritatud lähilöögi ja lõpuks veel ka ülitäpse karistuslöögi. Seejärel Sheffield murdus ning Huntide võiduulg võis alata! :)
Lisaks Murray\'le tuleb kindlasti ära märkida kaitseliini juhtinud 20-aastane Lescott. Mõlemad tulevased Inglise A-koondislased.

eston maravilha
27.05.03, 10:48

...noor mustanahaline väravavaht Matt Murray....

a miks mitte öelda lihtsalt noor väravavaht?? aga täkk ta on nagu ka joleon lescott

GET IN WOLVES!!

järgmine hooaeg võiks wba tagasi üles tulla ja brum scum alla kukkuda.. :D

mcnamara
09.06.03, 17:38
Wimbledon FC (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,972928,00.html) on tõsises finantshädas. Juba räägitakse võimalikust liigast väljaviskamisest, mida polegi juhtunud ühegi klubiga aastast 1992. Wimbledon teatavasti kaotas suure osa oma niigi vähestest fännidest, kui nad otsustasid Londonist Milton Keynes\'i kolida. Selle tulemusel käis neid lõppenud hooajal vaatamas väga vähe rahvast. Mis nüüd kolimisest või klubi tulevikust üldse saab, on teadmata.
Ühe võimaliku päästeinglina pakutakse välja teist liigaklubi Luton Town (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,973739,00.html) Eriti tõenäolisena aga sellist lahendust pidada ei saa, eriti kui Luton peaks endale tahtma Donsi 1. divari kohta.

mxm
17.07.03, 01:28
kohutav tase olen natuke jälginud ja minuarvates on need mängud väga igavad:viha: :viha: :viha:

eston maravilha
17.07.03, 04:53
su ema oli igav kui midagi paremat ei suutnud välja mõelda. kui midagi teemakohast pole öelda tõmba mööblimaja foorumisse

indrek
25.07.03, 12:57
Niisiis uus hoaeg divaris algamas.
Mind kotib isiklikult kotib divar rohkem kui premier.

Tundub, et West Ham on divari võidule peamine pretendent.
Muud meeskonnad, kellel oleks lootusi kõrgemale tõusta oleks peamiselt Shieffield United, Nottingham, Ipswich ja Norwich.
Oma lemmikute Sunderlandi lootused premieri tõusta on suhteliselt väikesed - peamine energia kulub ilmselt mängijate müügile ja finantsiliselt jalgadele tõusmisele. Heal juhul jõutakse play offi ja siis muidugi kes teab. Kuid pole hullu - noored saavad aastakese kogemusi ja järgmine hooaeg hakkavad lammutama.

U2
03.08.03, 21:29
kas keegi teab mis darren ambrosest saanud on?

eston maravilha
04.08.03, 00:19
mädaneb kirde-inglismaa kolkaklubis:)

vaikiv mees
10.08.03, 00:12
West Ham n2itas ikka klassi,
ega staare niikuinii kinni hoida ei saa, tuleb divisjonis optimaalne koosseis leida & Wimbledonist ostetud Connolly sissevahetamine osutus 6igeks, keeras m2ngu l6pu kylaliste kasuks

jyriöö
10.08.03, 14:28
Jamesi ja Repka mängu mõtled või ;)? Sellise kaitsega jääb promotion küll kättesaamatuks. Ja Connolly tulevik pole peale seda (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/w/west_ham_utd/3138399.stm) mõtteavaldust väga roosiline, ma arvan.

eston maravilha
10.08.03, 18:32
west ham näitas klassi?? kobinaga pne-le 2-1 kotib pole mingi klass

aga mitte sellest ei taha ma rääkida. kui eelmine aasta demonstreeris ta omamaagiat pompey eest siis see aasta teeb ta seda walsalli eest. jutt ei kellestki muust kui the one and only paul mersonist. oma liigadebüüdil 2 väravat premist väljakukkunud west bromi vastu saddlersite 4-1 võidumängus pole naljaasi.

DIVINE NUMBER 10!!

Kaarel
24.08.03, 21:09
Peale kaotust Rotherhamile vallandati Glenn Roeder. Taas võtab ohjad üle Trevor Booking, kes eelmise hooaja lõpus West Hami suurepärast mängima pani.

Üsna silmakirjalik käitumine West Hami juhtkonna poolt, pärast seda, kui nad ise pool meeskonda maha on müünud. Oleks võinud juba suvel Roederile sotid selgeks teha, hoolimata sellest, et viimane alles operatsioonist taastus. Praegune teguviis jätab vägisi sellise mulje, et Roederi saatus otsustati juba eelmise hooaja lõpus, lihtsalt nüüd leiti piisav aiend, et head aega öelda.

Epic
24.08.03, 21:42
Uue peatreeneri kandidaadid on ka Paul Goddard ja Reading\'u peatreener Alan Pardew ning endine Hammer Ian Dowie :P
Minuarust on West Ham koosseisu poolest 1.divisjoni parim :lahe: Defoe ja James, Mellor (laenuks Liverpool\'ist), Carrick ja Etherington, Repka ja Lomas pakuvad vajalike kogemusi ;) Loodan, et uus treener suudab nad Premiership\'i tagasi tõsta.

jyriöö
25.08.03, 14:59
Eks West Hami juhtkond üritab oma käed peale meeskonnas läbiviidud suurpuhastust puhtaks pesta ja parim patuoinas on ju ikkagi peatreener. Vaid suurepärane algus hooajale võinuks ta kingasaamisest päästa. Tõenäoliselt oli otsus küps juba eelmise hooaja lõppedes, ent ajastus sätiti klubi bosside poolt vaadatuna võimalikult kasulikult. Õige hetk treenerit vahetada olnuks tõenäoliselt juba eelmise hooaja alguses.

Panused:
Trevor Brooking 5/4
Paul Goddard 5/2
Alan Pardew 5/1
Iain Dowie 6/1
Stuart Pearce 10/1

Tembu
25.08.03, 15:42
Peaks uurima, et äkki on Inglismaal kah seadused, et nö tagaselja(haiguse ajal) ei saa inimest vallandada....Siuke mulje jääb küll....:(

mcnamara
01.09.03, 18:23
Otsisin infot, kas ja millal divarimänge jälle Soome TV-st näha saab. Kahjuks lähemal ajal vist ei midagi - kuni oktoobri lõpuni näitab sealne TV2 kohalikku liigat, võib-olla siis kunagi novembris... Möödunud aastal nägi seda kaudu küll nii mõndagi mõnusat matshi.
Kui aga divisjonitabelit 5 vooru järel vaadata, siis üks üllatav nimi seal tipu lähedal kõigub küll - tõusjameeskond Wigan. Ja Derby Counyt\'t viimasel platsil näha on lihtsalt kurb... :(

mihkel
01.09.03, 18:40

Otsisin infot, kas ja millal divarimänge jälle Soome TV-st näha saab. Kahjuks lähemal ajal vist ei midagi - kuni oktoobri lõpuni näitab sealne TV2 kohalikku liigat, võib-olla siis kunagi novembris... Möödunud aastal nägi seda kaudu küll nii mõndagi mõnusat matshi.

Soome soccernetist lugesin, et divarit nad enam näitama ei hakka. Laupäeviti hakkab YLE2st hoopis Hollandi liiga olema.

woodoo
01.09.03, 23:47
Kaege,kes on praegu tabeli lõpus.Kuus mansat kes on olnud premieris mitte kaua aega tagasi.Praegu on muidugi vara veel järeldusi teha aga äkki julgeb keegi ennustada kes neist seda hooaega üle ei ela(relegation or bankrupt)?

Muidugi Watfordiga võiks \"karvane\" oma projekti ellu viia.Watford peaks olema harjunud ,et mingid \"imelikud mehed tulevad ja ostavad\"mansa ära.Nad on ehk paksema nahaga ja on harjund kõiksuguste\" lunastajatega\" .

eston maravilha
02.09.03, 00:05
19 Bradford City 5 -4 4
20 Wimbledon 5 -5 3
21 Coventry City 4 -3 2
22 Ipswich Town 5 -3 2
23 Watford 4 -4 1
24 Derby County 5 -8 1

shit happens.. dons, cov shitty ja derby on scum, bradford ja watford ei ole kunagi eriti head olnud ja ipswich ei ole nothing more kui runners up to villa ;).. kahju et hooaja lõpp pole ja 6 meeskonda alla ei kuku

mcnamara
02.09.03, 13:24
Soome soccernetist lugesin, et divarit nad enam näitama ei hakka. Laupäeviti hakkab YLE2st hoopis Hollandi liiga olema.

Hollandi liiga??? Jeesus... aga eks seal vist tõesti kõige rohkem soomlasi mängi. Minul jääb see küll vaatamata - kolm klubi oli läinud hooaja lõppedes teistest mitukümmend punkti ees. Väga kahju.
Oh jah - säilitaks nad vähemalt FA Cup\'i...

mcnamara
25.09.03, 17:58
Järgmisel hooajal karistab Liiga finantsraskustes 1.-3. divisjoni klubisid päris karmilt: - 10 punkti (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/3136404.stm)

martin007
21.10.03, 23:39
Derbyl uued omanikud. (http://www.therams.co.uk/scripts/news/details.asp?id=12708)

vandersell
22.10.03, 14:06
Tuu miis sääl pildi pääl paistab täpselt kui \"meite\" Ernesto olevat :D

mcnamara
27.10.03, 12:46
Võrratu uudis! Olid need Hollandi liiga jutud vist nali, sest pilguheit Soome YLE kodukale teeb rõõmu. :) 08. novembril lubatakse nimelt taaskord YLE TV2-st taas ühte divarimängu näidata! Plaanis on mäng Nottingham Forest - Watford. Tänud soomlastele. Lovely!

mihkel
27.10.03, 14:22

Võrratu uudis! Olid need Hollandi liiga jutud vist nali, sest pilguheit Soome YLE kodukale teeb rõõmu. :) 08. novembril lubatakse nimelt taaskord YLE TV2-st taas ühte divarimängu näidata! Plaanis on mäng Nottingham Forest - Watford. Tänud soomlastele. Lovely!

Divari mängud YLE TV2-st novembri neljal laupäeval. Detsembris loodetavasti ka midagi. Uuest aastast FA Cup ja divari juba suuremas mahus. :)

mcnamara
07.11.03, 18:10
Homme siis lõpuks see päev - Inglise jalkat telerist tasuta! :)
Nottingham Forest kohtub koduväljakul Watfordiga. Esmapilgul veider valik TV-mänguks, sest kodumeeskonna võit on enam kui tõenäoline. Watford on näidanud ennast sel hooajal nõrga kodumeeskonnana - 6 kaotust 8-st mängust. Samal ajal tuleb, aga tõdeda, et Nottinghami ilus hooaeg on just viimasel nädalal toppama jäänud. Kaotati Millwallile, siis Walsallile... Asjad koguni nii hullusti, et klubi on langenud divaris 11. kohale.
Kellele homme tähelepanu pöörata? Foresti ridades on sel hooajal säranud väravakütt Marlon Harewood ning just divari kuu mängijaks nimetatud äär Andy Reid. Noor kaitseäss Michael Dawson on kahjuks tõenäoliselt ka homme vigastusega eemal.
Watfordil sääraseid tippe vastu panna pole. Vahest tasub siiski mainida nüüd keskkaitsjana tegutsevat Marcus Gayle\'i (endiselt võimeline peaga kolle lööma, nagu möödunud hooajast mäletame) ja ründaja Paul Devlinit.

Homme Soome TV2 kell 16.55 - tune in!

dreyd
07.11.03, 18:24
olgu ka siis siia kohe mainitud, et 15.11 näitab Yle-2 mängu Sheffield Utd ja Walsall ja stuudios saab siis kuulata kõikide mängude juures Keke komme, mis kindlasti on väärtust täis omaette.

mcnamara
10.11.03, 15:26
Divarimäng ei pakkunud kahjuks laupäeval päris loodetut. Kuigi mängutaseme üle küll kurta ei saanud. Aga soomlased panid mänguvalikuga mööda - tegi ju West Brom samal ajal Londonis Hammersitele Hundid! :P Aga võib-olla ka, et seda mängu Inglismaalt näitamiseks ei pakutudki.
Forest tundus tsipa soliidsem. Andy Reid, divari oktoobrikuu mängija, oli äärel tõeline tulekera - kindlasti tulevikumees. Ja keskkaitses mängis Dawson ikkagi ja jättis väga enesekindla mulje. 19-aastaselt juba meeskonna kapten! Watfordi mänguplaan õnnestus siiski paremini ja 1:1 viigiga olid nemad kahtlemata rohkem rahul.
Kumbagi Premier\'i tõusmas hetkel ei näe, aga divarihooaeg on pikk ja mänguderohke.

1. divisjoni tabelitipp (mängud, väravatevahe, punktid):
1 West Brom 17 11 35
2 Sheff Utd 18 11 34
3 Norwich 17 10 34
4 Wigan Athletic 18 12 33
5 Sunderland 18 10 32
6 West Ham Utd 17 7 28
7 Ipswich Town 18 6 28
8 Cardiff City 17 13 27
9 Preston 18 5 27
10 Reading 17 5 27
11 Millwall 18 3 27
12 Nottm Forest 18 6 25

Norwich ja Wigan on kindlasti üllatuslikult nii kõrgel - kas ikka peavad terve hooaja vastu?

dreyd
10.11.03, 21:54
hea uudis endistele ja praegustele Derby County fännidele, nimelt näitab Yle2 ülejärgmine laupäev I divisjoni kohtumist Millwall vs Derby

mcnamara
21.11.03, 18:19
Homses Soome TV2 divarimängus kohtuvad kell 17 Millwall ja Derby.

Kodumeeskond on selge favoriit, eriti sellele mõeldes, millise viletsa mulje Derby eelmisel nädalal jättis. Toretseval Pride Parkil resideerub meeskond, millel pole mõneaastataguse Premier\'i satsiga midagi ühist. Meeskonna ülivõimsalt parim mängija on Inglismaa noortekoondistes mänginud noor vv Lee Grant. Eelmisel laupäeval tegi paar hiilgavat tõrjet. Temale lisaks kuulub põhikoosseisu nt kaks 16-aastast poissi - fakt, mis räägib klubi olukorrast selget keelt. Derby võib napilt divarisse püsima jääda, kuid napilt.
Kodumeeskond Millwall mängib nüüd Dennis Wise\'i juhtimisel. Endine Inglise koondislane üritab meeskonda tabeli keskosas hoida, enamat vast selle materjaliga ei suuda. Homme on Millwallil raskusi ründajate leidmisega, nimelt olla neist koguni neli vigastatud, sh Premieriski ilma teinud Noel Whelan. Millwalli parimad mängijad on ehk Paul Ifill ja Dave Livermore.

moya
21.11.03, 20:27
lee grant nüüd kohe surmkindlasti derby parim (pigem üks halvimaid) mängija ei ole, kui sa teaksid kui palju \"soft goale\" ta sel hooajal sisse on lasknud, derby fännide jutu järgi on ta nt kasvõi andy oakesist (kes on praegu vigastatud) selgelt kehvem,,,

derbyga on lood muidugi üsna viletsad, kuigi tundub, et asjad (mängupilt, finantsolukord) on paranemas ja et põhjas on vist ära käidud,, üldise arvamuse järgi on george burley \"the right man\" ja et aasta-paari pärast võib ehk hakata mõtlema kõrgliiga peale,

korralikke ründajaid oleks vaja,, junior (endine walsalli brasiillasest kesktormaja, kui keegi veel ei teadnud ;) oli päris hea, aga on nüüd hooaja lõpuni vigastusega väljas,, matthias svenssoni laenuleping lõppes ja ta kutsuti charltonisse tagasi,, izale mcleod vigastuspaus on õnneks küll lõppemas, aga senikaua tuleb loota, et lee morris lõpuks jalad kõhu alt välja võtaks ja et lee bradbury midagi teha suudab,,

endal ei ole võimalik soome tvd näha, nii et oleks huvitav siit lugeda, mida erapooletuma/ \"objektiivsema\" pilguga vaatajad derby mängust (ja nt 16-aastastest tom huddlestone\'ist ja lee holmes\'ist arvavad),

zaz
22.11.03, 20:26
Eelmine mäng jättis päris hea mulje Lee Morris:doh: lõi värava ja teenis ka pendla, kui õieti mäletan:oih:

Kuid Poomil läks täna halvasti:( Sunderland sai Crewe\'lt 0:3 tappa, masendav:kurb9:

dreyd
22.11.03, 21:07
tänane mäng Millwalliga näitas ilmekalt miks Derby I divisjoni lõpuossa jääb. Vaid Grant päästis sedapuhku paar-kolm korda halvimast, ka oli õnne Derbyl, kui latt värises. Ka Morris ei saanud suurt millegagi hakkama, teiset ründajast parem ei räägigi.

Jaan
22.11.03, 21:24
Originally posted by zaz

Sunderland sai Crewe\'lt 0:3 tappa, masendav:kurb9:

Ei ütleks nii! :D

mcnamara
24.11.03, 11:03
Originally posted by moya
lee grant nüüd kohe surmkindlasti derby parim (pigem üks halvimaid) mängija ei ole, kui sa teaksid kui palju \"soft goale\" ta sel hooajal sisse on lasknud, derby fännide jutu järgi on ta nt kasvõi andy oakesist (kes on praegu vigastatud) selgelt kehvem,,,

Väga võimalik, aga kahes nähtud mängus oli ta minu ebaobjektiivse ja erapooliku arvamuse järgi parim mees platsil. Tuleb tõdeda, et laupäeval midagi suurt vaadata polnud - ei saa hästi aru, mile põhjal soomlased neid telemänge valivad. Võib-olla näidati Derbyt kaks nädalat soomlase Valakari pärast - sel juhul küll ilmaasjata.

Epic
24.11.03, 11:50
veidi off topic aga selline huvitav uudis (http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/west_midlands/3230716.stm) :sega1:

vaikiv mees
24.11.03, 16:06
Originally posted by moya

endal ei ole võimalik soome tvd näha, nii et oleks huvitav siit lugeda, mida erapooletuma/ \"objektiivsema\" pilguga vaatajad derby mängust (ja nt 16-aastastest tom huddlestone\'ist ja lee holmes\'ist arvavad),

Grant millegi hulluga küll hakkama ei saand, pigem tegi mõned õigeaegsed väljajooksud, mis päästsid hullemast,
soome komm-ar ülistas teismelisi korduvalt, mängu lõpul väsisid nad väidetavalt ära

Chazlor
27.11.03, 11:29
Allo

Tehes taustauuringut Londoni klubide veebruari mängudele sattusin Wimbeldoni kodulehel kus avanes selline huvitav tabel, minge vaadake:

http://www.wimbledon-fc.premiumtv.co.uk/page/1stTeamFixtures/0,,10420,00.html?ptvParm=

Tuleb välja, et neid klubisid, kus säärane pilt avaneb on veel teisigi, aga ei hakka rohkem linke ära tooma. Watford näiteks, aga kuna kodulehe tegija on sama, siis see seletab asja.

Parimatega

mcnamara
17.12.03, 13:06
Omal kohal on väike ülevaade divari hetkeseisust - nimelt on 46 mängudevoorust peetud täpselt pooled.

Kõigepealt tabel (mängud, vv, punktid):
1 West Brom 23 15 45
2 Norwich 23 13 43
3 Sheff Utd 23 11 41
4 Ipswich Town 23 11 39
5 Wigan Athletic 23 7 38
6 West Ham Utd 23 11 37
7 Reading 23 3 37
8 Cardiff City 23 11 35
9 Preston 23 7 35
10 Sunderland 23 6 35
11 Crewe 23 -1 32
12 Millwall 23 1 30
13 Walsall 23 0 30
14 Coventry City 23 -1 29
15 Nottm Forest 23 2 28
16 Burnley 23 -5 28
17 Gillingham 23 -8 27
18 Rotherham Utd 23 -9 27
19 Stoke City 23 -4 26
20 Watford 23 -4 26
21 Crystal Palace 23 -12 25
22 Derby County 23 -12 23
23 Bradford City 23 -15 17
24 Wimbledon 23 -27 14

Nagu näha, oleks praeguse seisuga Premieri teel WBA ning Norwich. Meeskondi ühendab hetkel jaht Darren Huckerby\'le - äkki on just see liigatiitli võtmeks. :) Tegelikult pole kumbki praegune juhtklubi eriti glamuurne ja kumbagi ei loetud ka enne hooaega divari soosikute sekka kuuluvaiks. Mõlema senine edu teeb aga rõõmu - kanaarilindudel vähemalt oleks ammu aeg tippseltskonda tagasi tõusta.
Suuri lootusi heietasid enne hooaja algust kindlasti Sheff Utd, West Hami, Sunderlandi ning Nottingham Foresti poolehoidjad. Küllaltki hullusti on hakanud viimasel ajal minema just Sunderlandil ning Forestil. Kui nad kiiresti ennast ei kogu, võib tabelitipp liiga kaugele rännata.
Sügise üllatajaks võib pidada Wiganit - tõsi nendegi minekus pole enam sellist sära nagu septembris-oktoobris.
Tabeli lõpus hakkavad Bradford ning Wimbledon maha jääma - mõlemad endised Premieri satsid, nagu ka vaene Derby siplevad raskustes ja ei oma piisavalt head mängijatevalikut.
Üldisemalt hakkab divaris silma ettearvamatu tasavägisus. Pole ühtegi meeskonda, kel oleks kirjas alla nelja kaotuse ja ühtegi esikümnesse kuuluvat meeskonda ei saa hetkel Premieri tõusjakandidaatide nimekirjast maha kriipsutada.

Ega muud, kui jälgima, mis muudatusi pühadeaeg toob ja loodame uuel aastal Soome YLE 2-lt põnevamaid divarimänge! :)

mcnamara
19.12.03, 16:30
Looking good for the Canaries! Matthias Svensson on lepingu sõlminud ja ehk järgneb talle õige pea ka Darren Huckerby. link (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/n/norwich/3333907.stm)

mcnamara
05.01.04, 17:53
Tore ja kole uudis.
10. jaanuaril võivad Soome nägijad YLE TV2 vahendusel näha mängu Wigan - Millwall.
Koledam lugu selline, et 17.01 divarimäng on kolitud sellele neetud YLE24 digitaalkanalile. Sinna näib minevat aina rohkem sporti (eile ainult seal näiteks Villa-ManUtd) ja tõenäoliselt ka suurem osa Ateena olümpiast. :(

Äkki loeb seda mõni asjatundja - kui osta see digitaalbox, kas selle abil siin Eestis neid Soome digitaalkanaleid näha on võimalik? Kardan muidugi, et mitte. Nii kaob vaikselt see meie kunagine \"aken maailma\".

SleepWalking
05.01.04, 18:19
copy-paste antennieksperdi kodulehelt:

http://www.antenniekspert.ee/dvbkanalid.htm

Helsinki DVB-T saatjate juuresolevalt kattekaartilt on näha, et Tallinn jääb sootuks välja garanteeritud levialast. Nimelt on Soome DVB-T saatjate võimsus umbes 10 korda väiksem analoogsaatjate võimsusest. Nõrgast signaalist hoolimata on võimalik digisignaale Soomest vastu võtta. See õnnestub nendes kohtades, kus vastuvõtuantenni asukohast, Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses, Helsinki (Espoo) suunas meri paistab. Lisaks Espoost tulevale nõrgale signaalile on Tallinnas probleemiks veel meie oma 45. kanali (TV1) saatja (töötab kahe Espoo digisaatja kõrvalkanalil). Digi-tv vastuvõtjad kannatavad kuni 40 dB (100 korda) tugevamat analoog-tv signaali kõrvalkanalil ja ka selle tingimuse täitmine nõuab Tallinnas täiendavat pingutust.

samas räägivad mõned onud, et on mustamäel ja nõmmel suutnud signaali täiesti perfektselt vastu võtta.

Undi
05.01.04, 18:21
Mu teada Eestis veel poodides digibokse müügil pole. Kui muidugi hirmus tahtmine on, saab kusagilt alati. Kui juba ise lugenud pole, siis enne aastavahetust ilmus Postimehes selline lugu (http://www.postimees.ee/271203/esileht/siseuudised/122598.php). Artiklist endast ja kommentaaridest peaks üht-teist teada saama küll.

mcnamara
30.01.04, 11:45
Homme taas kõik tallinnlased teleri manu, sest YLE 2 lubab meile tõelist põnevusmängu Norwich - Sheffield United. Algus nagu ikka kell 17.
Kui seni on soomlased meile sel hooajal pakkunud pisut tagasihoidlikumate satside matshe, siis seekord viiakse meid otse divari tippu. Kohtuvad ju liiga liider, sel hooajal koguni 11 kodumängu võitnud Kanaarilinnud, ja liigas kolmandal kohal olev United. Sheffieldi mehed on seejuures võõrsil kenasti hakkama saanud ja võtnud juba ringreisidelt kuus võitu.

Oma poolehoidu Kanaarilindudele ma üldse varjama ei hakka. Meeskond oli sümpaatne juba kümmekonna aasta eest, kui nad kõrgemas liigas ilma tegid. Norwichi tipp oli esimene Premieri hooaeg 1992/93, mis lõpetati koguni 3.kohaga. Hooaja vältel viibiti kõrgemalgi. Paar aastat hiljem aga öeldi Premierile juba hüvasti.
Nüüd ometi kord on nad võib-olla teel üles tagasi. Mehed, kellele homme kindlasti tähelepanu soovitan pöörata, on väravavaht Robert Green, keskväljamees Iwan Roberts ning uued ründajad Darren Huckerby ning Leon McKenzie. Kahjuks on pikemalt vigastusega väljas rootslane Mathias Svensson.
United on hetkel väikest viisi masenduses, sest Derby käest saadi viimati 2:0 tappa. Divaris võib aga mõne päevaga palju muutuda. Ründajad Lester ja Peschisolido, samuti kindlasti Michael Tonge võivad aidata punavalgetriibulised homme võiduni.
Aga mina soovin kõigest südamest: Go Canaries! ;)

Kaarel
30.01.04, 12:27
Iwan Roberts peaks ikka puhas ründemängija olema.

mcnamara
02.02.04, 15:47
Norwich - Sheffield United mängust õnnestus vaid teist poolaega näha. Peab vist ütlema õnneks, sest silmailu oli vähe. Esihammasteta kesktormaja (nagu Kaarel väga õigesti ütles) Iwan Roberts sai korra siiski palli väravasse toimetatud ja tõi sellega Kanaarilindudele väärt võidu.
Seda tahaks küll öelda, et Premieris sellise mänguga (ja nende mängijatega) ilma ei tee, aga eks sellised ennustused ole ennegi rappa läinud. Kanaarilinnud ja West Brom on igatahes ennast divari tipus pisut lahti rebinud.

skint
09.02.04, 23:53
Kas see (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/w/walsall/3473233.stm) tähendab tõesti Paul Mersoni eduka karjääri lõppu?? Mina vähemalt arvan, et peagi 36 aastat vanaks saav Merson enam pärast võõrutusravi palliplatsile ei naase... Pakun, et tegemist on ühe andekaima mängumehega, kes viimase 15 aasta jooksul uduselt maalt sirgunud. Vägiteod Arsenalis ja miks mitte ka Inglise koondises oleks kindlasti veelgi jätkunud, kuid alkohol tegi oma töö. Veel mängis mees Middlesbrough` ja Aston Villa eest ning viimaseks saavutuseks jäi Pompay abistamine kõrgliigasse. Wallsalligi meeskonnas on mees sel aastal olnud keskne tegelane

Loo moraal: EI alkole ja narkootikumidele!

mcnamara
10.02.04, 09:55
Originally posted by efafan
Pakun, et tegemist on ühe andekaima mängumehega, kes viimase 15 aasta jooksul uduselt maalt sirgunud. Vägiteod Arsenalis ja miks mitte ka Inglise koondises oleks kindlasti veelgi jätkunud, kuid alkohol tegi oma töö.

Sa oled meil küll nüüd väga aktiivne ja tubli, mis pole sugugi paha, aga palun seleta lähemalt neid Paul Mersoni vägitegusid Inglise koondises. Mitte kuidagi ei taha nad mulle meenuda...

eston maravilha
10.02.04, 10:42
see et paul \'the god\' merson ei mänginud liverpooli ridades ei tähenda et ta midagi väärt poleks... ja viimase 15 aastaga on paul saavutanud rohkem kui kogu liverpooli meeskond kokku

THERES ONLY ONE PAUL MERSON!!!

kahju et see va viinapisik küljes on ja ära ei taha minna.. ja tänud et kinkisid oma parimad aastad villale..

mcnamara
10.02.04, 11:23
Originally posted by eston#21
see et paul \'the god\' merson ei mänginud liverpooli ridades ei tähenda et ta midagi väärt poleks... ja viimase 15 aastaga on paul saavutanud rohkem kui kogu liverpooli meeskond kokku

Sul võib omas suhtes ju õiguski olla, aga mind huvitasidki ainult need tema vägiteod Inglise koondises. Miks Liverpool siin üldse mängu võtta?

skint
10.02.04, 12:16

Pakun, et tegemist on ühe andekaima mängumehega, kes viimase 15 aasta jooksul uduselt maalt sirgunud. Vägiteod Arsenalis ja miks mitte ka Inglise koondises oleks kindlasti veelgi jätkunud, kuid alkohol tegi oma töö.

Sa oled meil küll nüüd väga aktiivne ja tubli, mis pole sugugi paha, aga palun seleta lähemalt neid Paul Mersoni vägitegusid Inglise koondises. Mitte kuidagi ei taha nad mulle meenuda...

See, mis minu aktiivsus või mitteaktiivsus Paul Mersonisse või McNamarasse puutub, jääb mulle taaskord pisut ebaselgeks, aga juhtub parimateski peredes...
Põhimõtteliselt lugesin kirjutades ja loen praegugi enda postitusest välja, et vägiteod käisid pigem Arsenali-aastate kohta. Võib-olla oleksin pidanud tõesti kirjutama midagi sarnast lausele: \"Vägiteod Arsenalis oleks kindlasti veelgi jätkunud ja miks mitte ka Inglise koondises ei oleks mees võinud tulevikus suuri tegusid tegema hakata...\", kuid minu arvates muutuks lause sellega segasemaks ning võiks mõnele kaasfoormulasele koguni arusaamatuks osutuda. Minu vaatevinklist vaadates mängis Merson koondises täiesti korralikult...
Samas muidugi ei saa rääkida ainult tema heast mängust Arsenali meeskonnas, sest egas ainult võidetud karikad jms mängija taset näita. Merson teenis Inglise koondises vaatamata kõigele 21 mängu, milles lõi ka mõned väravad. Inglise koondis ei ole aga mitte Eesti koondis, kus mõned võivad vabalt teha 150 maavõistlusmängu.
Seega loo mõte oleks selles, et Merson on minu jaoks suur mängija, olgugi et ta ei tegutsenud koondises võib-olla mitte just kõige säravamalt, aga lihtsalt remargina võiks lisada, et seda ei ole siiamaani teinud ka näiteks Steven Gerrard... :kaval:

mcnamara
10.02.04, 13:28
Seega loo mõte oleks selles, et Merson on minu jaoks suur mängija, olgugi et ta ei tegutsenud koondises võib-olla mitte just kõige säravamalt, aga lihtsalt remargina võiks lisada, et seda ei ole siiamaani teinud ka näiteks Steven Gerrard... :kaval:

Väga kaval remark tõesti sinu poolt, natuke pahatahtlikkust ei tee kunagi halba, eks ole - aga jällegi palun lähemat selgitust. Mis puutub siia Steven Gerrard, kes minu teada ei ole ei 35 aastat vana ega ka esialgu oma karjääri lõpetamas?
Ma olen teadlik, et Paul Merson on Inglise koondises rea mänge pidanud, aga sama võib öelda ka paljude teiste, mitte just silmapaistvate saavutusteni jõudnud mängijate kohta. Vägiteoks koondises mängimise fakti veel iseenesest pidada ei saa.

Martin
10.02.04, 13:45
Ma olen teadlik, et Paul Merson on Inglise koondises rea mänge pidanud, aga sama võib öelda ka paljude teiste, mitte just silmapaistvate saavutusteni jõudnud mängijate kohta. Vägiteoks koondises mängimise fakti veel iseenesest pidada ei saa.

Einoh, vaest Heskey\'t pole ju vaja ka kogu aeg mõnitada, las sibab ja kukub rahus edasi :)

mcnamara
10.02.04, 15:07
Originally posted by Martin
Einoh, vaest Heskey\'t pole ju vaja ka kogu aeg mõnitada, las sibab ja kukub rahus edasi :)

See, Martin on jah tõesti juba habemega nali. Väga pika, valge ja kulunud habemega.

eston maravilha
10.02.04, 15:29

Väga kaval remark tõesti sinu poolt, natuke pahatahtlikkust ei tee kunagi halba, eks ole - aga jällegi palun lähemat selgitust. Mis puutub siia Steven Gerrard, kes minu teada ei ole ei 35 aastat vana ega ka esialgu oma karjääri lõpetamas?

viimase peaaegu 40 aasta jooksul pole ükski inglise koondislane koondisega silmapaistva saavutuseni küündinud..

21 käppi the godi poolt on siiski suht suur saavutus kui võtta arvesse et ta pole just kunagi first-choice olnud, alati on olnud keegi kes temast kas siis kogemuste põhjal või siis noorenduskuuri käigus eespool olnud, samuti ka tema probleeme väljapool väljakut kuigi need said suuremale üldsusele teatavaks alles peale tema koondisekarjääri lõppu. aga siiski koondisega oli ta väga tihedalt seotud 90ndate algusest kuni 98nda aastani, mil pidas oma viimase mängu koondise eest.

Jaan
10.02.04, 18:40
Mcnamara vs the world... long may it continue! Mina sain küll aru, mida efafan mõtles. Kui mägedes palju mürgeldad, on laviin kerge tulema.

vaikiv mees
11.02.04, 13:52
viimase peaaegu 40 aasta jooksul pole ükski inglise koondislane koondisega silmapaistva saavutuseni küündinud
nojust noh (peale 86 ja \'90 MMi, mis läksid enam-vähem)
90test muud ei meenu kui \'96 kodune EM, aga 90te algus oli koondises küll ülimalt vaene aeg,

aga see on küll imetlemist väärt, kuidas ta peale Arsenali ning Villa-perioodi veel Portsmouthigi kõrgemasse liigasse viis

eston maravilha
11.02.04, 21:11
lisaks pompeyle tiris ta ka boro enne villasse tulekut premieri.

mcnamara
27.02.04, 16:02
Homme kell 17 pakub YLE TV2 vutisõprdele midagi päris magusat, nimelt divarimängu West Ham United - Cardiff City.
West Ham United on vana tuttav Premieri sats, kellel eelmisel hooajal väga kehvasti läks. Uus tõus tundus tõenäoline, aga et jalga on lasknud võtmemängijad Joe Cole ja nüüd ka Jermaine Defoe, polegi see nii kerge. Hetkel hoiab Londoni klubi divaris 7. kohta 49 punktiga, otsepilet tagasi üles on seega juba praegu vähetõenäoline, play-offidesse pääs aga täiesti võimalik. Kodus on West Ham mänginud küllaltki nigelalt - 6 võitu, 5 viiki, 4 kaotust. Viimati saadi karikamängus kodus tappa Fulhamilt.
Paberil on West Ham päris arvestatav meeskond - nö. \"vanast kaardiväest\" on alles endine Inglise U21 koondislane Michael Carrick, Christian Dailly, Tomas Repka. Suurt tulevikku on mõnikord ennustatud Anton Ferdinandile. Juurde on ostetud näiteks ründeäss Marlon Harewood, tema kõrval võivad mängida ka kogenud Brian Deane või Bobby Zamora.

Cardiff City on üks neid Inglise sarjade uusrikkaid. Walesi klubi silmaterad on sama maa koondises mängivad Robert Earnshaw ja Danny Gabbidon, aga klubisse on hangitud ka hulgaliselt divaritasemel tipptegijaid. Väga hästi ei ole viimasel ajal läinud, 11st viimasest mängust on saadud 2 võitu. Kuid viimatine Sunderlandi 4:0 purustamine oli muljetavaldav. Võõrsil on Cardiff saanud küllalt võrdselt nii võite, viike kui kaotusi. Tabelis on Cardiff 11.kohal, aga West Hamist üksnes 3 silma kaugusel.

Seega võib vist öelda, et laupäeval on oodata tasavägist lahingut.

Ja veel: Liiga on saanud endale uue suursponsori. Nationwide out, Juku-Kalle in (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/3492654.stm)

skint
21.03.04, 23:45
Täna leidis aset siis Londoni derby: Millwall 4-1 West Ham. Kohal oli u 1000 korravalvurit - ligi 3 korda rohkem kui Inglismaa-Türgi mängul Stadium of Lightil. Mäng oli väga võitluslik, mida näitavad ka punane kaart WHU väravavahile ja kolm määratud penaltit (Millwall ei saanud neist kumbagi väravasse)... Pisikeseks madinaks läks ka tribüünidel, West Hami fännid olid vaat et väljakule tormamas...

Üks kohal olnud Crippled Alice meeskonna toetaja kirjutas pärast niiviisi:
I have just had a very stark reminder of why we are a fine football club, and West Ham and Millwall arent.

The riot which eventuated, meant i had to go to hospital to patch up my head.

The Millscum and the whu seemed happy to keep kicking me and getting me out the way so they could beat each other senseless, they did have bats and sticks and they came from nowhere and everyone else turned out to be west ham, so i thought i was exempt cos i was neutral.

go nowhere near bermonsdey tomorrow, please take care, don\'t risk it, you will be risking the lives of your children, keep a wide berth of bermondsey and wish me luck.

Loodan südamest, et Millwall ei saa karikasarjas Sunderlandist jagu ja seda mitte ainult Mart Poomi pärast. See oleks (inglise) jalgpallile taaskord halb reklaam, eriti kui eksisteerib võimalus, et UEFA Cupil võidakse kokku minna nt Galatasarayga... mida jubedat sealt veel tuleks :ham11: :ham11:.

mcnamara
22.03.04, 10:31
Loodan südamest, et Millwall ei saa karikasarjas Sunderlandist jagu ja seda mitte ainult Mart Poomi pärast. See oleks (inglise) jalgpallile taaskord halb reklaam, eriti kui eksisteerib võimalus, et UEFA Cupil võidakse kokku minna nt Galatasarayga... mida jubedat sealt veel tuleks :ham11: :ham11:.

Pole tõesti päris võimatu. Galatasaray on Türgi liigas sedavõrd kehvasti mänginud, et CL jääb neile järgmisel hooajal ainult unistuseks.
Divaritabel on hetkel päris huvitav:
1 Norwich 37 70
2 West Brom 37 70
3 Sheff Utd 37 62
4 Wigan Athletic 37 61
5 West Ham Utd 38 60
6 Sunderland 35 59
7 Millwall 36 59
8 Ipswich Town 38 59
9 Reading 38 57
10 Coventry City 38 55
11 Crystal Palace 37 54
12 Cardiff City 37 52
13 Preston 38 52
14 Stoke City 36 52

Kõik ülaltoodud võivad veel väikest viisi Premierist unistada. Mängitakse ju tervelt 46 vooru. Sunderland võib vahelejäänud mängude toel koguni kolmandaks tõusta.

skint
07.04.04, 01:05
Ja vutiõhtu ootamatum:P ja olulisem;) uudis tuleb siit: fc milton keynes... köh-köh... wimbledon on nüüd ametlikult 1. divisjonist välja langenud, enam pole ka teoreetilisi võimalusi sinna pidama jääda, sest kaotati Mart Poomile ja Sunderlandile 2-1, kuigi osutati tulist vastupanu \"suure pealtvaatajahulga\" ees - koguni 4800...

BBC (http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/teams/w/wimbledon/3596377.stm) ja Guardiani (http://football.guardian.co.uk/Match_Report/0,1527,1187418,00.html) lood Wimbledoni viletsusest...

Nagu BBC artiklist lugeda võib, oleksid AFC Wimbledon ja Wimbledon FC kolme aasta pärast samas divisjonis, kui üks jätkaks iga aasta oma tõusu ja teine langemist.

skint
18.04.04, 01:05
Nüüd siis on selgunud ka teine meeskond, kellest järgmisel hooajal tuleb rääkida madalamate divisjonide teema all: pärast 2-3 kaotust divari viimaselt Wimbledon FC-lt on sunnitud Coca-Cola liiga 2. divisjoni kolima Bradford City. 2001. aastal mängis see meeskond veel Premieris, tänast kohtumist jälgis kaheksa aasta väikseim publikuhulk liigamängudel - 9000.

Veebruaris läks Bradfordi klubi administratsiooni alla (teist korda viimase kahe aasta jooksul) ja nüüd seisab neil ees veel tähtsam võitlus - (saja-aastase ajalooga) klubi krediitorid kogunevad 7. mail.

Guardian (http://football.guardian.co.uk/News_Story/0,1563,1193815,00.html) räägib, kuidas pärast 2. divisjoni liidri Plymouthiga kõnelusi pidanud peatreener Colin Lee vallandamist tehti Paul Mersonile ülesandeks Wallsalli hoidmine 1. divisjonis. Huvitava ametinimetusega (caretaker player-manager) debüüt lõppes Mersonile fiaskoga - tema meeskond sai hävitava 5-0 kaotuse divari liidrilt Norwichilt. Väljalangemistsoonist lahutab Wallsalli üks punkt. BTW täna 5-1 Prestoni purustanud Derby County möödus üle pika aja Wallsallist ka tabelis...

vaikiv mees
21.04.04, 22:34
niisiis on Norwichil v2ga v2he (2p) puudu, et p22seda tagasi valitute sekka (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/n/norwich/3641435.stm), kust 10kond a-t tagasi v2lja kukuti.. piisab veel 1 v6idust, aga promotsioon v6ib selguda juba t2na, kui Sunderland v6ita (&liidrit pyyda) ei suuda
edit> ongi olemas.. (p2rast seda kui C.Palace Sunderlandi 3v-ga l6i, skoor avati penaltist, kui Mart oli punasega v2lja aetud)

mcnamara
22.04.04, 09:45
Go Canaries! Lõpuks ometi kõrgemas seltskonnas tagasi. Asja kindlustas Palace\'i eilne 3:0 Sunderlandi vastu.
Olgu kiidetud miljonärist kokatädi Delia Smith, et ta ühe mu vanadest lemmikutest pankrotist päästis ja muidugi vana hea Nigel Worthington, kes tegi meeskonna juhendamisel vapustava töö. On lootust, et mõnevõrra lisaraha leidub ka tulevaks hooajaks. Et seda vaid õigesti kasutatakse.

Jah kes teab - ehk tuleb veel päev, kui lisaks Liverpoolile ka kaks ülejäänud noorpõlve lemmikut (küll juba siis minu jaoks \'poolist kaugel taga) Norwich ja QPR kõrgeimas liigas mängivad. Kunagi ennemuistsel ajal see ju nii oligi. :)

skint
22.04.04, 21:40
Norwich mängis viimati Premieris hooajal 1994-1995. Sel korral olid Kanaarilinnud pärast jõule täiesti lubaval, 7. kohal. Kuid seitse järjestikust kaotust jätsid Norwichi tabelis 18. positsioonile, 17. koht jäi vaid kahe punkti kaugusele. Saatuse irooniana oli mainitud hooajal Norwichi suurim konkurent püsimajäämisele seesama Palace, kes oma eilse teoga vallandas Carrow Roadil, kus enne seda oli lõppenud reservide mäng, kohalike fännide rõõmupeo.

Aastad 1. divisjonis ei olnud mitte kergete killast. Premierisse tagasipääs tehti ülesandeks manager`iks määrtud, tänasel päeval juba väga hinnatud treenerile, Martin O`Neillile. Sellel positsioonil sai O`Neill olla vaid mõned kuud, vaatamata heale kohale divaritabelis oli meeskonnal probleeme finantsidega ja aumehena lahkus tänane Celticu treener ametist. Seejärel vahetati treenereid juba igal hooajal, mis oli tingitud suurel määral kehvadest liigapositsioonidest...

2000. aasta lõpul ülendati klubi treeneriks tollane abitreener Nigel Worthington, kes samal hooajal päästis klubi kohe relegatsioonist 2. divisjoni. Pärast klubi rahalise olukorra paranemist sai Worthington suvel tuua meeskonda mitmeid uusi mängijaid, kelle toel jõuti 2001-2002. hooajal playoffi. Poolfinaalis alistati kahe mängu kokkuvõttes Wolverhampton Wanderers 3-2. Otsustavas mängus Birmingham City vastu Cardiffis jõuti pärast 1-1 penaltiteni, kus Birminghami klubi jäi peale 4-2. Järgneval hooajal jäi playoff-kohast puudu õige pisut - 8. koht.

Kui rääkida Norwichi järgmisest hooajast, siis esialgu mina seda igatahes eriti optimistlikuna ei näe... summade suurusjärk Premieri ja divari vahel on liiga suur, et ilma suurt raha kulutamata esimesse püsima jääda. Samas on Worthington hea treener, kes pärast jõule tõi meeskonda £1m (ja natuke peale) eest sellised mängumehed nagu Darren Huckerby (Manchester Cityst), Matthias Svensson (Charltonist) ja Leon McKenzie (Peterborough`st). Need mehed on ka klubi suurimad väravakütid sel hooajal - Huckerby 12, Svensson ja McKenzie mõlemad 7. Ühest küljest näitab see treeneritarkust, teisalt aga klubi ühtsust - skooritegemine on jagunenud ühtlaselt, mitte ei ole ühe mehe õlal.

Jah kes teab - ehk tuleb veel päev, kui lisaks Liverpoolile ka kaks ülejäänud noorpõlve lemmikut (küll juba siis minu jaoks \'poolist kaugel taga) Norwich ja QPR kõrgeimas liigas mängivad. Kunagi ennemuistsel ajal see ju nii oligi. :)

Praeguse olukorra juures pean seda vaid helekollaseks unistuseks... Nagu juba mainitud, ei saa Norwichil Premieris kerge olema ja hetkel reaalselt tulevikku vaadates oleks hea, kui suudetakse sinna püsima jääda. QPR-ist rääkides... minu arvates võiks see meeskond küll automaatse pääsme 1. divisjoni saada, sest kui mina Brightonile playoff-vastast valida saaks, siis eelistaks pigem Bristol Cityt (mis sest, et esimese mängu sel hooajal 4-1 kaotasime). Edu korral sel hooajal on Queens Park Rangers järgmisel hooajal ikkagi divari autsaider, parimal juhul keskmik, aga vähemalt omab see meeskond staadionit ;). Pall on ümmargune, kuid üha enam paberist sõltuv ...

mcnamara
22.04.04, 23:50
Optimist nagu ikka, usun ma, et Kanaarilinnud saavad Premieris hakkama. Tõsi, läinud hooaja lõpul Wolvesi mänge vaadates poleks ka uskunud, et nad üleval nii abituks osutuvad. Mitte, et nende võitlus vel tänase seisuga võideldud oleks.
Muidugi on tõusjad alati esimesed kandidaadid väljalangemiseks, kuid see, et nii läheb, pole mingi murdmatu reegel. Tänavune hooaeg on pealegi Premieris näidanud, et õieti leidub kaks taset: esikolmik ja kõik ülejäänud.
Norwichile järgneb nüüd iga hetk WBA. Neile saab see olema teine katsetus üleval püsima jääda - kas seekord õnnestunum?

skint
25.04.04, 02:15

Norwichile järgneb nüüd iga hetk WBA. Neile saab see olema teine katsetus üleval püsima jääda - kas seekord õnnestunum?

Nii ta läks - meeskond, mis eelmisel aastal kogus Premieris 26 punkti on kindlustanud endale koha järgmiseks aastaks kõrgliigas. Õigupoolest kindlustati see juba paar tundi enne mängu, kui Sunderland ei suutnud enamat 0-0 viigist Wiganiga, paremad võimalused tiitlivõiduks andis aga 2-0 võit juba 2. divisjoni langenud Bradfordi üle. Väravad lõid Lee Hughes ja sel hooajal Wigani eest 16-s mängus 7 kolli ja seejärel WBA-sse üle kolinud Geoff Horsfield. Klubis on tähtsat rolli mänginud minu jaoks sümpaatsed Jason Koumas, Mark Kinsella ja endine traktoripoiss Thomas Gaardsoe.

Divari meistritiitli otsustavad viimased kolm kohtumist, aga kui kiigata juba tulevasse hooaega, siis võrreldes kahe üles mineva meeskonna võimalusi pean mina tugevamaks Albioni lootusi püsima jääda. Oluliseks võib siinkohal saada WBA Premieri-kogemus ja pikem pink. Norwichil tundub hetkeseisuga koosseisus olevat liiga vähe \"Premieri\" mängumehi...

Playoff-võitlus on aga väga tihe - koguni kaheksal meeskonnal on veel matemaatilisi võimalusi see koht ära võtta, hetkeseisuga läheb igatahes playoff-joon õige koha pealt ;), minupärast võiks nii jäädagi:

1 Norwich 43 38 88
2 West Brom 43 28 86
---------------------------
3 Sunderland 43 15 72
4 Ipswich Town 44 12 71
5 West Ham Utd 44 18 70
6 Wigan Athletic 44 16 70
---------------------------
7 Crystal Palace 44 11 70
8 Sheff Utd 44 9 69
9 Reading 44 -2 67
10 Millwall 44 8 66

Siis järgnevad neli meeskonda, kellel pole enam midagi suuremat püüda-vältida:

11 Cardiff City 44 10 63
12 Coventry City 44 9 59
13 Stoke City 43 -2 59
14 Preston 44 -1 58

Kaheksa meeskonda \"konkureerivad\" hetkeseisuga veel viimasele vabale relegatsioonikohale, kuigi positsioonidel 15-18 asetsevate tiimide võimalused püsimajäämiseks on üsna kindlad:

15 Nottm Forest 44 0 54
16 Watford 44 -11 54
17 Burnley 44 -13 53
18 Crewe 44 -7 52
19 Rotherham Utd 44 -10 51
20 Gillingham 44 -16 50
21 Derby County 44 -15 49
-----------------------------
22 Walsall 44 -20 48
23 Bradford City 44 -28 36
24 Wimbledon 44 -49 25

Hooaja lõpp saab divaris olema igatahes põnev!!!

marabella666
25.04.04, 03:38
terav oleks, kui Mart \"eesti ebajumal\" Poomi värav Derby välja kukutaks:lahe: :lahe: :lahe:

jazzjansa
25.04.04, 14:16
Heidkem pilk eelseisvatele siis kohtumistele..

III ...... FC Sunderland 72 punkti (43 mängu)

1.mai (K) Crewe
4.mai (K) Norwich
9.mai (V) Burnley

Mustadel kassidel on ees ootamas siis kaks kodumängu ning üks kohtumine võõrsil...Kohtutakse Premiumi pileti juba taganud Norwichiga ning \"loodetavsti\" võtab Norwichi meeskond seda kohtumist vähe lõdvemalt :D:(mida ma aga tegelikult ei usu) ning kahe väljakukkumistsooni tipus oleva klubiga..Esimeses \"ringis\" saadi nende kolme klubi vastu 7 punkti..Play-off pääsu tagamiseks ei oleks nii palju punkte vajagi koguda. Piiskaks isegi kolmest-neljast punktist, aga kui tahetakse saavutada play-offiks ka koduväljaku eelis, siis tuleks kindlasti kaks kohtumist võita. Kuue punkti kogumine ei tohiks Mardile&CO. üle jõu käiv ülessanne olla

IV .... Ipswich Town 71 punkti (44 mängu)

30.aprill (V) Sheff. Utd
9.mai (K) Cardiff City

Ka Tallinnas käinud klubi ootab ees kodumäng Walsi lipulaevaga ning välismäng väikest võimalust play-offi jõudmiseks omava Kesk-Inglismaa klubiga..Avaringis saadi statistiliselt kindel 3:0 võit Sheffildi esiklubi üle ning valus kuid samas ka õpetlik 2:3 kaotus Cardiffilt.

V ...... West Ham United 70 punkti (44 mängu)

1.mai (K) Watford
9.mai (V) Wigan

Kevade hakul üliheasse vormi tõusnud \"singipoisse\" (12-st mängu järjest kaotuseta sealhulgas üheksa võitu) ootab ees kohtumine Watfordiga(avamäng 0:0) ning tõenäoliselt üks tähtsamaid mänge play-offe silmas pidades...Kohtumine teise play-off pääset taotleva klubiga tõotab tulla põnev...Wiganil on West Hamile nii mõndagi tõestada, sest teadavasti just West Hamilt on Wigan saanud oma selle hooaja suurima kaotuse

VI ...... Wigan Athletic 70 punkti (44 mängu)

1.mai (V) Nottingam Forest
9.mai (K) West Ham United

Wigani edasipääsu läbi play-offi peaksin mina küll väikeseks imeks, sest meeskonnas puuduvad selged staarid....Kellele ütleb midagi selline nimi nagu Nathan Ellington:sega4: Muidugi juhul, kui sa ei ole I Divisjoni pidev jälgija...
Üldises plaanis läheb Wiganil raskeks, sest klubil puuduvad erilised kogemused nii mängijate kui ka personali tasemel..Ning ega kaks eelseisvat mängugi just kergemate killast ei tõota tulla...Juba play-offi jõudmine oleks klubile vägagi suureks saavutuseks..Esimeses ringis saavutati Foresti ning West Hami vastu vaid üks punkt...

VII ...... Crystal Palace 70 punkti (44 mängu)

1.mai (K) Walsall
9.mai (V) Coventry City

Esimese ringis saavutati kahe tulevase vastase vastu kaks viigipunkti..Preaguses olukorras vajaks meeskond kindlasti rohkem punkte...

VIII .... Sheffield United 69 punkti (44 mängu)

30.aprill (K) Ipswich
9.mai (V) Preston

Aprillikuu viimasel päeval ootab meid ees Bramall Lane staadionil kotumine kus üksteiselt võtavad mõõtu kodumeeskond Sheff.Utd ja külalislahkust ootav Ipswich Town..Juhul kui klubi soovib pääseda play-offi tuleb kindlasti võita Prestonit ning viiki mängida vähemalt Ipswichiga..

Readingul ja Millwallil on võimalusi vaid sellisel juhul, kui tabelis eespool olevatest meeskondadest vähemalt kaks klubi täielikult läbi põruvad..

skint
25.04.04, 14:44
Originally posted by jazzjansa

V ...... West Ham United 70 punkti (44 mängu)

1.mai (K) Watford
9.mai (V) Wigan

Kevade hakul üliheasse vormi tõusnud \"singipoisse\" (12-st mängu järjest kaotuseta sealhulgas üheksa võitu) ootab ees kohtumine Watfordiga(avamäng 0:0) ning tõenäoliselt üks tähtsamaid mänge play-offe silmas pidades...Kohtumine teise play-off pääset taotleva klubiga tõotab tulla põnev...Wiganil on West Hamile nii mõndagi tõestada, sest teadavasti just West Hamilt on Wigan saanud oma selle hooaja suurima kaotuse.

Muidu igati tore postitus, mis näitab, et keegi teine ka ikka divarit lähemalt jälgib... aga West Hami imeline vorm on küll kuskilt mujalt kui reaalsusest võetud. Sellist seeriat Hammers`il igatahes kahjuks ette näidata pole, pigem vahelduvad võidud viikide ja kaotustega...
Ja peale kodus 4-0 võidetud mängu Wiganiga on West Ham sama meeskonnaga karikasarjas ka võõrsil kohtunud... ka sealt tuli võit (2-1).

jazzjansa
25.04.04, 15:19
Nõustun igati Etafani parandusega...Viga tuli ilmselt sellest, et lugedes West Hami mänguraporteid ja tulemusi veelkord üle unustasin ma, et lõppresultaadis kirjutatakse ju ettepoole selle meeskonna väravate arv, kes mängib kodus...

West Hamist veel nii palju rääkides, et klubil on probleeme just võõrsil mängides.
Kui viimatine 2:0 võit Stoke vastu välja arvata, siis oldi võõrsil järjest neli mängu kaotatud( kõik neli kohtumist teoreetiliste play-off mängudele saajatega) ja seitse mängu võiduta oldud(kaks suhteliselt meeldivat viiki Norwichi ja Premiumi klubi Fulhamiga).

skint
26.04.04, 14:53
PFA Players` Team of the year - Division 1

Robert Green (Norwich)

Phil Jagielka (Sheffield United), Danny Gabbidon (Cardiff), Malky Mackay (Norwich), Julio Arca (Sunderland)

Tim Cahill (Millwall), Michael Carrick (West Ham), Jason Koumas (West Brom), Andrew Reid (Nottingham Forest)

Robert Earnshaw (Cardiff), Andrew Johnson (Crystal Palace)

Ei midagi eriti üllatavat, kui midagi siiski välja tuua, siis võib-olla vaid Walesi lipulaeva Cardiff City kahe mehe kuulumine sümboolsesse meeskonda. Seda eeskätt kaitsja Gabbidoni näol, v-o oleks võinud Earnshaw` asemel olla sel hooajal nii Foresti kui West Hami eest resultatiivselt mänginud Marlon Harewood, kuid ju ikka mängijad ise teavad paremini, kelle vastu neil raskem mängida on...

Kahe aasta tagusest vahetuskaubast Palace`i ja Birminghami vahel, kui viimane maksis Clinton Morrisoni eest £4,25M + kellegi Andrew Johnsoni, on igatahes praeguse seisuga rohkem kasu saanud CP. Paar kuud pärast transfer`it kahetses Simon Jordan Morrisoni lahkumist tuliselt, kuid nagu näha, oskas Trevor Francis peale lätlase Kolinkoga kaklemise ka muid treeneriasju ajada ... Kas Johnson aga Premieris sama hästi hakkama saaks, seda me vist järgmisel aastal õnneks ei näe... (või äkki hoopis kahjuks: Liverpool 9 - Crystal Palace 0 :kaval:)

Karla
26.04.04, 17:25
sunderland mängis wiganiga 0-0 viiki ,poom mängis terve kohtumise.

dimaggio
26.04.04, 18:26
Originally posted by saar

sunderland mängis wiganiga 0-0 viiki ,poom mängis terve kohtumise.
sa lausa pakatad informatsioonist( pealekauba kiirest) :doh:

jazzjansa
26.04.04, 20:17
Ah jaaaa...Muideks kui te ei tea veel, siis Sunderland kaotas FA Cupi poolfinaalis 0:1 Millwallile:kurb4:

Karla
26.04.04, 20:25
no ja,see oli mega mõtetu.siin ma ei lugenud postitusi.

dimaggio
26.04.04, 21:36
Originally posted by saar

mõtetu
m\'kay, mõttetu kirjutatakse kahe \"t\"ga...see viga lipsab sul läbi väga mitmes postituses;)

oku
28.04.04, 10:10
Mind, Smutti, Konna, Rünnot ja veel mõningaid tegelasi hakkab esimene divar järgmine aasta arvatavasti üsna palju kottima ;)

eston maravilha
28.04.04, 10:55
noh poisid ärge veel püssi põõsasse viskae.. loodame siiski et selle auhinnalise 18nda koha hõivab evertoin või tottenham

skint
02.05.04, 02:14
Norwich astus selles voorus suure sammu tiitlile lähemale, seda loomulikult WBA, Steve Coppelli ja Readingu abiga... Järgmises voorus piisab neile põhimõtteliselt viigistki.

Playoff-kohtadele pürgijatest näitas võimu West Ham United, kes purustas 4-0 Watfordi - Don Hutchison tegi oma lubaduse teoks ja toetas üle pika aja klubi hea mängu ja värava(te)ga, Harewoodi ja Zamoragi poolt korralikud partiid. Huvitav oli kahe viimati mainitud ründaja väike võitlus Zammo väljateenitud penalti löömisõigusele: kuigi Zamora lubas alates järgmisest hooajast tõsisemalt sekkuda sellesse vaidlusesse, näitas ta oma soovi juba täna, aga seekord veel jäi peale Harewoodi tahtmine. Mees lõi muideks esimesel korral penalti väravahile sülle, kui kohtunik aga selle uuesti võtta käskis, siis mees enam ei eksinud... WHU võib viimases voorus isegi 0-5 Wiganile alla jääda, aga playoffi pääsetakse sellise kaotuse puhul ikkagi...
Sunderland seevastu tegi jälle suht mannetu 1-1 viigi Crewe`ga, pärast karikast välja langemist on vorm oluliselt langenud.
5. kohale tõusis CP, kes kahtlasest Johnsoni penaltist, mille Walker algselt tõrjus, võitis Wallsalli. Palace vajab nüüd vaid viiki playoff-koha tagamiseks.
Ipswich on ka enam-vähem kohal, Wigan jääb neist maha 2 punktiga, nagu ka Sheffield United ja Reading... Seega on neil meeskondadel veel väike lootus olemas.

Praegust vormi arvestades on favoriitideks tõusmas West Ham ja Palace, Sunderland on suhteliselt ebastabiilne, sama ka Ipswichi kohta...

Tabeli teises otsas kindlustas Derby endale ka järgmiseks aastaks koha 1. divisjonis, viimasele 2. divisjoni viivale positsioonile konkureerivad Wallsall ja Gillingham, Paul Mersoni tiimi päästaks vaid võit Rotherhami üle, samal ajal tuleb loota, et Gillingham ei saavuta võõrsilt Stoke vastu rohkem kui viiki.

mcnamara
05.05.04, 11:29
Norwich City krooniti eile õhtul 1. divisjoni tshempioniks 2003/2004. Kanaarilindude kaotus Sunderlandile ei maksnud midagi, sest West Brom jäi samal ajal alla Stoke\'ile ja peab leppima teise kohaga.

Kes pääseb playoff\'i? Seis voor enne lõppu järgmine:
3 Sunderland +16 76
4 West Ham Utd +22 73
5 Crystal Palace +12 73
6 Ipswich Town +12 72
7 Wigan Athletic +15 70
8 Sheff Utd +9 70
9 Reading -1 70
Mart Poomi koduklubi on seega koha kuue hulgas kindlustanud. Samuti praktikas tänu väravatevahele ka Hammers. Ülejäänud kahele kohale läheb veel madinaks. Päris hea seis ehk Ipswichil, kel ees kodumäng Cardiffiga. Palace peab võõrsil Coventry vastu viiki üritama, mis pole ehk samuti võimatu. Wigan mängib West Hamiga kodus. Sheffieldi ja eriti Readingu lootused on rohkem teoreetilised.

skint
05.05.04, 13:02
Hetkeseisuga ei ole veel ühtegi playoff-paari võimalik ette näha, aga arvan, et praeguse seisuga 3.-6. kohal olevad meeskonnad ei lange alla playoff-joont.

Sheffield ja Reading vajavad tõesti imet, samas poleks vist keegi hooaja algul julenud pakkuda Wiganit nii kõrgele kohale - kokkuvõttes arvan, et nendegi võit viimases voorus WHU üle ja playoff-koha kindlustamine oleks pisukene ime.

Enda eelmises postituses pakutud Ipswichi ebastabiilsus võis olla veidi ülepingutatud ja kui eeldada, et neile võib viigistki piisada, siis fakt, et viimasest 6st mängust on nad võitnud 5, näitab veelkord, et selle meeskonna võimalused edasi pääsemiseks on väga head...

Et mitte ära unustada Ian Dowie` Crystal Palace`it, siis nende edasipääs tundub olevat küll üsnagi kindel. CP vorm on hea, Coventry oma mitte. Palace`il on treener, Coventryl hetkeseisuga mitte. Nimelt lasid Taevasinised minna alles jaanuaris McAllisteri asemel tööle asunud, viimases voorus meeskonna 5-2 võiduni Gillinghami vastu ja tabelis 13. kohale viinud Eric Blackil (http://www.ccfc.co.uk/vsite/vcontent/content/transnews/0,10869,4761-120158-19728-14825-125623-6457-4628-layout56-121428-news-item,00.html), kellega koos lahkusid ka assistant manager ja väravavahtide treener. Coventry boss on lubanud, et uue peatreeneriga sõlmitakse leping juba enne nädala lõppu, Coventry tagasi viimine Premierisse tahetakse teha ülesandeks Peter Reidile (http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/c/coventry_city/3681639.stm). On see ikka õige mees selleks väljakutseks??
And as has been the case with both McAllister and Black, the new manager at Coventry will have no money to spend on transfer and will be expected to use the knowledge they have acquired to attract players. Ei ole just kõige lootustandvam seis!
Aga igatahes imelik lüke Coventry juhtkonnalt - ei ole päris tavaline vallandada treener 1 mäng enne hooaja lõppu...

Läheb põnevaks igatahes!

skint
09.05.04, 19:02
Viimases voorus võitis meister Norwich suhteliselt veenvalt Crewe, runner-up West Bromwich Albion asus aga juba selle hooaja lõpus end järgmiseks raskeks hooajaks ette valmistama ja kaotustega harjuma: 3. järjestikune aotus tuli seekord vastu võtta Forestilt.

Läks nii nagu arvata võis, et viimane voor playoff-kohtadel olevaid meeskondi sealt ei kõigutanud, kuigi sellele oldi väga lähedal. Sunderland saavutas lõppkokkuvõttes üsna kindla 3. koha võites täna võõrsil Burnleyd. 5. jäänud Ipswich tegi 1-1 viigi Cardiffiga. Kõige olulisemaks kohtumiseks osutus Wigani mõõduvõtt West Hamiga, kuna Coventry oli kogu mängu Palace`i vastu eduseisus (Reidi debüüt seega võidukas). Selle hooaja 1. divisjoni üllataja Wigan oli kuni mängu lõpuni kinni viimases playoff-kohas, sest pärast pooletunnist mängu juhiti Hammersi vastu Robertsi väravast 1-0. Wiganile tegi aga karuteene ja Crystal Palace`ile ühtlasi suuuuuure teene Brian Deane, kes üleajal tõi West Hamile viigi ja Palarsile viimase playoff-koha.

Playoffis lähevad siis kokku Sunderland - Crystal Palace ja West Ham - Ipswich.

Tabeli allosas läks taaskord väga põnevaks. Viimase väljakukkuja pidid otsustama Walsall ja Gillingham. Kahjuks jäi seekord veel 1. divisjoni meeskonnaks Gillingham, kes viigistas 0-0 Stoke`iga. Walsall küll võitles mehiselt, tramaatilises mängus võitsid nad Rotherhami 3-2, kusjuures mõlemad Rotherhami väravad sündisid penaltist ning Walsall suutis veel pärast üleajal vastasele kingitud väravat end veelkord kokku võtta ja värav lüüa. Sellest jäi siiski väheks, kuna Gillinghami väravate vahe oli ühe võrra parem...

1. divisjoni lõplik tabel:

http://img10.imageshack.us/img10/861/1div.gif

Nüüd ei ole siis midagi muud, kui vaadata, kuidas Poom võtab Johnsoni ja Freedmani löögid ära ja Sunderland ikka mõne oma võimaluse ära lööb. Teises paaris ootaks siiski West Hami ja Bobby võitu!

jazzjansa
12.05.04, 00:29
Heitkem pilk play-offi esimesele paarile

Crystal Palace

Väravavahid:

Meeskonna esiväravavahiks on tänavusel hooajal olnud prantslane Cedric Berthelin. 2002.aastal kodumaa pinna jalge alt pühkinud 1976.aasta poiss jõudis kotkapessa Luton Towni kaudu, kus ta veetis ka kahe kuulise puhkuse. Koheselt pärst liitumist Palace meeskonnaga teenis Cedric koheselt meeskonna kaaslaste usalduse, kuid peatreeneri usaldus õnnestus mehel võita alles tänavuse hooaja alguses. Tõsi, oma osa mängis peatreeneri usalduses ka see, et eelmine põhiväravavaht Matt Clarke
( liitus Palaciga müstilise 1,0 milj. £ naela eest Bradfordist) vigastas ennast hooaja alguses sedavõrd tõsiselt, et selle tagajärjel lõpetas Clarke enda mängijakarjääri.
Väravavahtidest veel rääkides tuleb mainida ka seda, et klubi on ennast play-offi ootuses tugevdanud ka ühe vääääga tugeva kogenud väravavahiga. Nimelt laenas kotkaste meeskond endale juba kevade hakul Birmingam Cityst 35-aastase belglase Nico Vaeseni. Mullu Birminghami ridades nii mõnegi mängu Premiershipis kaasa teinud väravavaht teenis kotkastega liitudes koheselt peatreener Iain Dowie usalduse(jälle usaldus:D ). Ning Iaini usaldus ei ole olnud asjatu. Crystal Palace meeskond püsis Vaeseni väravas olles terve aprillikuu ja ühe mängu veel maisgi kaotuseta. Ning mis veelgi tähtsam on see, et tervelt neljas kohtumises suutis belglasest puurivaht värava puutumatuna hoida (s.h. ka Sunderlandi vastu)

Kaitse:

Meeskonna kaitsealustalaks on 25-aastane Danny Butterfield. Tänavu enim mänge Kotkaste rivistuses kaasa teinud võiväljak on lisaks heale kaitsetööle silma paistnud ka ohtliku mehena vastaste karistusalas( tänavu tervelt neli väravat tema arvel). Butterfieldi kaaslaseks keskkaitses on austraallane Popovic. Nii mõnegi kohtumise Austraalia koondises mänginud keskkaitsjat peaksid mäletama paljud Inglise koondise tõelised fännid. Osales ju ka Popovic selles mälestusväärses 3:1 võidumängus Inglismaa vastu ning minu väheste teadmiste kohaselt lõi ta ka selles mängus värava. Rohkem kaitsjaid kindlalt põhikoosseisus Palacil ei ole. Viimastes kohtumistes on peatreener Dowie usaldanud Chelsea, Leeds Unitedi kui ka Man.City vormi kandnud Danny Granvillet. Tõenäöliselt usaldab ka Sunderlandi vastu.

Poolkaitse:

Poolkaitses teeb mehetegusid Aki Riihilahti. Oma tänavuse hooaja hea mänguga on see kogenud kaitsev poolkaitsja jäänud silma nii mõnelegi meeskonnale. Viimasel ajal on teda Saksamaa pressis seostatud Saksamaa üheksa kordse meistri Nürnburgi meeskonnaga. Nimelt on liikumas kuuldusi, et meie põhjanaaber siirduvat suvel Läänemere ja Alpide vahelisele alale jalkapallot taguma. Kuigi Riihilahti mängib meeskonnas üpriski tähtsat rolli on peadirigendi kepp siiski ühe teise mehe käes. Selleks meheks on põhja-iirlane(üllatus-üllatus) Michael Hughes. Väga ammustel aegadel koguni 16,0 miljonit naela maksnud mängija on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt kogu Palaci meeskonna mootoriks. Julgen väita, et kui teda meeskonnas ei oleks, siis suure tõenäosusega jõuaks pall kotkaste ründajateni ikka väga harva. Lisaks kahele põhjamaalasele on poolkaitses üsna tihti näha olnud Julian Greyd ja Shaun Derryt.

Rünnak:

Meeskonna edurivi juhatajaks on I divisjoni edukaim väravakütt Andrew Johnson. Põhihooajal vastaseid 27 väravaga kostitanud noor britt valiti tänavusel hooajal ka Umbro Isotonic Goalscorer of the Seasonnimelise auastme vääriliseks. Selles kategoorias järgnesid talle West Hami ründaja Marlon Harewood ning vahest inglise madalamate liigade valdkonnas enim sõna võtva efafani rõõm Leon Knight. Tõenäoliselt me Andrew poissi enam järgmine aasta siiski I divisjonis mängimas enam ei näe(isegi juhul kui Crystalit näeme). Johnsoni paariliseks rünnakul on viimastes kohtumistes olnud kas Neil Shipperley või Wayne Routledge( peatreener mängitab neid kolme ründajat vahel ka koos). Maha ei tohi ka kanda viimastes kohtumistes pigem vahetusmeeste pingilt alustavat Dougie Freedmanni, kes oma väravalöömisoskust tõestas just viimatises 1:2 kaotusmängus Coventry Cityle.

Crystal Palace meeskonnale peaks edu tagama olukord, kui mängitakse üpriski lahtist ning ründavat jalgpalli(ees ikkagi ju Johnson). Ise isiklikult arvan, et me näeme kõike muud, aga mitte lahtist jalgpalli. Pigem tuleb Sunderlandi ning Crystali vahelisest kohtumisest üpriski kinnine ning lõhkuv mäng. Esimeses kohtumisest pakuks võitluslikku viiki, kuid teises mängus Sunderlandis peaks kõigi eelduste kohaselt siiski tugevam oma võtma.

FC Sunderland

Selle koha pealt sõna võtma ei hakka, kuna foorumis on minust tunduvalt targemaid ning intelligentsemaid inimesi, kes võiksid Mustadest Kassidest rääkida öid ning seejuures laskmata suul puhata.

Tänavuse hooaja eelnevad kohtumised selles paaris lõppesid järgnevalt:

FC Sunderland vs. Crystal Palace 2:1 Kyle, Stewart(pen) - Johnson
Imepärane lõpp oli sellel kohtumisel.
Crystal Palace vs. FC Sunderland 3:0 Johnson, Shipperley, Freedmann
Teadagi mida Poom selles kohtumises tegi.

Väravavaht : Poom on selgelt parim :P

Kaitse : Sunderland peaks natuke üle olema

Poolkaitse : Mustadel Kasside võiduvõti asub siin

Rünnak : pelgalt Johnsoni tõttu panustan Palacile

Peatreener : McCarthy peaks selgelt kogenum treener olema

Hetkevorm : kiita pole kummalgi

Minu eelduste kohaselt peaks Sunderland siiski suhteliselt tagasihoidlikule vormile vaatamata(kuigi kaks viimast kohtumist on võidetud) siit paarist edasi saama. Täpsemalt öeldes, siis 71,4%-lise tõenäosusega.

jazzjansa
12.05.04, 00:39

Wigani edasipääsu läbi play-offi peaksin mina küll väikeseks imeks

Näe ei sündinudki imet..:r66m17:

eston maravilha
12.05.04, 02:01
fc sunderland võib tõesti olemas olla aga 1ses divisjonis nad kindlasti ei mängi.. türa mind ajavad sellised asjad närvi

jazzjansa
12.05.04, 08:55
No lisagem siis juurde üks suur ning ilus täishäälik.

skint
13.05.04, 01:01
Väravavahid:

Kui rääkida veel lisaks Matthew Clarke`ist, siis sai ta tugevalt vigastata juba eelmise - 2002/03 hooaja alguses, mil ta mängs vaid augustikuistes mängudes. Pärast operatsiooni septembri keskel taastus ta ligi terve hooaja, selle hooaja alguseks oli mees mängukõlblik, kuid seda vaid neljaks mänguks. Edasised operatsioonid lõpetasid aga Clarke`i karjääri.
Oktoobrist jaanuari lõpuni oli Palace`il laenuks Sunderlandi vv Thomas Myhre, kes pidi mängudes küll üsna palju palle väravast välja tooma, kuid praegu loodavad klubi fännid tulevaks hooajaks enda ridades näha just ühte kahest leanul olnud väravavahist: Vaesen või Myhre.
Mart Poomist pole mõtet siin rääkida ma arvan...

Kaitse:

Sunderlandi kaitse lasi hooaja mängudes sisse u 15 väravat vähem kui Palace`i oma, aga see ei pruugi midagi tähendada... mäletatavasti asus CP veel detsembri keskel 22. kohal, kuhu ta ka tegelikkuses kuulub ;). Pärast seda on aga läbi tehtud tõsine tõus. Kui aga vaid pelgalt nimesid vaadata, siis Sunderlandi rivistuses olevad mehed peaksid veidi kõrgema tasemega olema, kuid pall on ümmargune ja Palarse on viimasel ajal heas vormis olnud...

Poolkaitse:

Üldiselt peab nõustuma jazzjansaga, et Sunderlandi võidu võti asub siin. Samas ei ole praegu eriti kursis Sunderlandi vigastustega, mida vahepeal oli igatahes üsnagi palju... Loodetavasti on need taandunud ja sommile ei jäeta keskväljal eriti palju ruumi.
Palarsi fännide peamine rünnakuobjekt hooaja keskel oli igatahes Julian Gray, kelle süüks pandi kõik ja palju muudki... sellised toredad fännid siis Crippled Alice`il.

Rünnak:

Rünnaku stabiilsus on parem Palace`il, Johnsoni kõrval pean ma tähtsaimaks meheks ikkagi Freedmani, kes igal hooajal oma kollid ikka ära taob. Sunderlandi ründeliin tundub seevastu olevat väheke tujukas, heal päeval leidub mitmeid mehi, kes lõbusalt väravaid lüüa tahavad, järgmisel aga raiuvad ilma suurema edu ja mõtteta niisama...
Erinevalt jazzjansast usun mina, et Andrew Johnson mängib ka järgmisel hooajal samas meeskonnas ja seda ka samas, 1. divisjonis...

Peatreener: McCarthy peaks selgelt kogenum treener olema

McCarthy`t eelistan minagi selles osas, Dowie`i värdjalikku Victory Punchi ma lihtsalt ei taha enam näha...

Hetkevorm: kiita pole kummalgi

Ei julgeks siiski Palarse vormi mitte kiiduväärseks pidada, seda viimast kaotust Coventryle ei tohiks üle tähtsustada. Õnneks suutis Sunderland põhihooaja võidukalt lõpetada, ehk nii ka jätkatakse. Protsendiks Sunderlandi poolt pakuks 68,9 :P

jazzjansa
13.05.04, 09:34
Kas Palace esimene üleminek....Kahtlen selles sügavalt...:D

http://skysports.planetfootball.com/article.asp?id=202942&cpid=10

Jaan
17.05.04, 06:30

Selleks meheks on põhja-iirlane(üllatus-üllatus) Michael Hughes. Väga ammustel aegadel koguni 16,0 miljonit naela maksnud mängija on minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt kogu Palaci meeskonna mootoriks.

Excuse me?

Peale esimese mängu nägemist võib konstanteerida, et ilma Arcata on Sunderlandi poolkaitse sitt mis sitt. Oster ja Thornton küll üritasid, aga oskusi jäi vajaka. McCarthy armastus McAteeri vastu (paremäär??) on lihtsalt müstiline. Crystal Palace jääb kah sellise mänguga Premieris hätta. Neil Shipperley nime kuulmine ei võta Premieri kaitsjaid värisema.

skint
18.05.04, 22:49
Newcastle`i fännidele väike rõõmustav videoklipp asub siin (http://www.dvi2u.com/transfer/winner.mpg), tegemist siis CP võidupenaltiga, mille tõrjumine Poomi poolt ei olnud mitte väga kaugel...
Peale seda võite üle kaeda ka Dowie`s victory punchi (http://www.rosemead.co.uk/dowie.mpg), või ärge tehke seda, mul vahet pole... haige igatahes!

Nüüd West Hamile kaasa elama!!