PDA

View Full Version : Uus lipp

sicmic
03.12.01, 19:16
Mida arvate nn uuest lipust, mis pidavat põhjamaadele omasem olema?
Ise olen vastu, kuna vana hea sinimustvalgega kaasnevad igasugu toredad traditsioonid ja ajalugu, üldse on see igavesti tore lipp:õnnelik:

Uus lipp on siis selline:
http://www.epl.ee/pildid/uudised/asjad2/uuseestilipp.jpg

ROOTSI KUNN
03.12.01, 19:46
mulle isegi uus variant meeldib. andsin ka hääle vaatame palju uus siis hääli saab.
muide kavatsen teha ühe vutilipu just sellise kuju ja värvidega. ESTLAND -meeldib samuti .
Ainult hümn peaks samaks jääma.

Jaan
03.12.01, 20:29
Mulle meeldib ka vana lipp rohkem. Samas, ega tal miskeid erilisi traditsioone pikalt kyll pole. Riigi- ja rahvuslipuna mitte. Oli ta ju esimesed aastakymned peaasjalikult Eesti Yli6pilaste Seltsi lipp.

sicmic
03.12.01, 20:43
Orginally posted by Jaan

Mulle meeldib ka vana lipp rohkem. Samas, ega tal miskeid erilisi traditsioone pikalt kyll pole. Riigi- ja rahvuslipuna mitte. Oli ta ju esimesed aastakymned peaasjalikult Eesti Yli6pilaste Seltsi lipp.

Esimesed paar aastakümmet jah(1884-u.1904), sest ajast on ta siiski rahvusliku sümbolina ka tähtis olnud. niisiis ei näe mingit piisavalt asjalikku põhjust selle muutmiseks. :kisakõri: Las jääda nii kuis on! :reiv:

Fazz
04.12.01, 00:10
Lugesin just Päevalehest kommentaare sellele Kaarel Tarandi lipuloole. Valdav enamus mõistis selle uue lipu idee üsna üksmeelselt hukka. Keegi teadis märkida, et Soomes olevat skinnidel juba taoline lipp :juuksed:. Ega endale ka see Päevalehe poolt pakutud kavand väga ei meeldi, trikoloor on riigilipuna ikka kenam. Tegelt võibolla sobikski see rohkem meie vutifännide lipuks praeguse sinimustvalge Union Jacki asemel. Skandinaavlastega peaks ikka rohkem ühist olema kui brittidega.

Aga kui sel uuel lipul must rant ära võtta, saame tegelt Pärnu linna lipu :):
http://www.rk.ee/symb/lipp/parnul.gif

Või äkki meeldib mõnele kõige rohkem hoopis Mustvee linna lipp ;):
http://www.rk.ee/symb/lipp/mustveel.gif

mcnamara
04.12.01, 08:53
üldiselt ei ole mul soovi siin jalgpalliväliste teemade üle diskuteerida, kuid härra tarandi ettepanek paistab silma erilise innovaatilise tobedusega. mõned inimesed võiksid natukene mõelda, mis ikkagi eestis tegelikult valesti on ja muutmist vajab. aga ilmselt on isiklik heolu juba sellisel tasemel, et võib oma meelest igasugust jama ajada. pathetic.

Jeeg
04.12.01, 09:54
Ehe näide sellest, et eestlased ei suuda kohe kuidagi iseendaks jääda, on lugematul hulgal asju ja põhimõtteid mida eestlased läänest (või mujalt) üle võtavad ja oma eripärad täiesti ära kaotavad ja niimoodi ongi varsti tegemist vaid ühe tiri-aga-tõmba riiginäruga, kellel endast nagu päris ükskõik on.

kojamees
04.12.01, 10:35
Ma leian et uue lipu üle sellisel kujul rõõmustaks kõige rohkem venelased.See helesinine venekeeles "golubõije" on slängis pederastid ja valgel ristil must rant ümber on konkreetselt kalmu tähis.Seega loevad venelased sellelt lipult välja "lööge pederastid maha" või "Taguge eesti pederastid kasti".Oled sa mees või hale paroodia mehest Kaarel Tarand??!?Aru ma ei saa kas sa ikka Eesti riigi huve esindad seal välisministeeriumis.Võta üks pits viina ja suhtle suvalise tiblaga ,enne kui mingi kavandi valmis soperdad.Või tegi selle kavandi O.S.C.E.:õlu:

tanielo
04.12.01, 10:48
Kaarel ei ole Välisministeeriumis, tema vend Indrek on.
Aga loodetavasti nad suhtlevad omavahel ja vend paneb talle aru pähe. ;)

Fazz
04.12.01, 11:12
kojamees:
KT selgitus oma lipuloole eilses EPL Online's:

Kaarel Tarand (kaarel.tarand@riik.ee), 10:24 03.12.2001

Väike täpsustus. Ajalehes trükitud lipukavand on ajalehe omalooming, mina kujutan lippu pisut teistsugusena ette. Kolmest värvist kombineerimisel on hulka rohkem variante kui see ainus - mis seetõttu pisut eksitav. Õige oleks panna kõik kombinatsioonid kõrvuti vaatamiseks välja - nagu seda muuseas ka 80 aastat tagasi Riigikogu komisjonile tehti. Riigikogu protokollid on väga lõbusad antud teemal. Soovitan kõigil lugeda./.../

Taidur
04.12.01, 12:01
Krt, ei ole vahet, millisena mingi Tarand ette kujutab oma lippu. Mõte iseenesest väga rumal on. Muuta välimust/kesta, samas kui sisu ei muutu. Inimesel ei ole vist lihtsalt midagi muud teha kui sellis jama kokku kirjutada.

Järgmine ettepanek võiks olla, et eesti keele asemel võtame kasutusele inglise keel, siis oleme juba hulka rohkem \"Euroopa\" või siis rootsi keele ja olemegi kohe põhjamaa valmis.

Jaan
04.12.01, 14:54
Kui Eesti riik miingeid otsuseid teeb on viimane asi arvestada sellega, kuidas asi vene p2ttide sl2ngis v2lja paistab. Kui niiv6rd detailidesse laskuda, siis leidub alati mingi takistav aspekt.

kojamees
04.12.01, 15:55
Tegu ei ole mitte ainult vene pättide slängiga vaid valge rist musta randiga on ja jääb kalmu tähiseks.Kui meie lipp ja seda ülistavates lauludes on kõik kolm värvi võrdsed siis sellel kavandil on sinine ülekaalus.Soomlased kutsuvad enda lippu "Siniristilippu" selle järgi on meie oma "valge risti lipp".:õlu: :õlu:

kyps
04.12.01, 16:28
Kui valge ja must kohad vahetaksid, kas siis oleks tulemus parem?

Miks mitte hümni vahetada, ikkagi jama ju kui soomlastel täpselt sama. To Ernesaksa lugu sobiks ideaalselt...ma arvan.

Siim
04.12.01, 20:11
Kuna hümn ja lipp on niivõrd olulised asjad, ei sooviks ma mingeid muutusi. Mis riik see on, mille tunnused sõltuvad moevooludest?

Kui võtta aga isikliku arvamuse järgi, siis on minu eelistus selline: must ja valge ära vahetada ning hümniks "Kas tunned maad?"

Mõm17
04.12.01, 21:17
Loomulikult vana lipp!:love: , mis pulli te teete. See uus lipp meenutab millegipärast sakslaste haakristiga lippu(väga karm) :juuksed: :eiei:

Martin
05.12.01, 09:59
Lippu ja mingeid linde-loomi pole küll mitte mingisugune mõte muuta, samas tasub kaaluda hümni vahetamist ,sest ei taha küll nende soomlastega sama viisi kuulata, kuigi praegune on iseenesest täiesti pandav lugu.

Kuid ikkagi - vahetagu hümni ning ärgu lippu puutugu.

indrek
05.12.01, 11:17
Ma ei saa aru - miks te sõimate inimesi, kes tulevad huvitavate ideedega välja rumalateks. Tore, et kellelgi on uusi ideid mille üle diskuteerida.
Hümn ja lipp pole mingil põhjusel nii igavesed asjad, mille muutmise üle arutamine oleks täielik tabu.
Ise leian, et mingit olulist põhjust nende muutmiseks pole - ei ole riigikord muutunud, ega midagi. Las jääda esialgu samaks. Aga tore kui diskussioon selle ümber käib.
Võiks äkki mõne rõngasristiga lipu teha - mitte sellise rõngasristiga nagu välismaistel skinnidel on, aga sellise kus risti otsad jäävad rõnga sisse - eestis kasutati mõlemit sorti riste, aga sissejääva ristiga varianti on vähem ekspluateeritud. Ise kavatsen sedasorti lipu kevadeks, hiljemalt makedoonia mänguks valmis teha. Näeb siis kas saab asja.

Fazz
05.12.01, 11:21
Praeguse hümni sõnad on ju täielikult ajast ja arust. Seega on täiesti mõistetav, miks näiteks spordivõistlustel seda nii vähesed kaasa laulavad. Võiks tõesti kaaluda selle asendamist Ernesaksa looga 'Mu isamaa on minu arm', mis sisuliselt ENSV ajal oli ka laulupidude lõpuloona varjatud hümniks. Alternatiivne variant oleks ka Vinteri 'Põhjamaa'.

Aga hümnidest ilmus jumala lahe lugu paar aastat tagasi Luubis: http://arhiiv.postimees.ee/luup/99/09/kult1.shtm

yheksa
05.12.01, 12:01
Praeguse hümni sõnad ei ole mitte ajast ja arust. See, et nad kohati on vanas eesti keeles ei tähenda, et nad on ajast ja arust. Pealekauba on ka täitsa loogiline seletus nende salmide järjestusele - 1. salm on kiitus; 2. salm on tänu; 3. salm on palve. Kahe esimese kohta ei saa midagi öelda, kui kolmas salm ei meeldi näiteks ateistidele, siis võivad nad oma suu selle ajal lihtsalt kinni hoida ju.
Väga broo hümn on meil! Pealekauba miks peaks meie muutma hümne, äkki oleks õigem hoopis, et hümni vahetavad soomlased. Kusjuures Soomes on see teema vist samatihti arutusel kui meil siin Eestis. Nemad siis oma Finlandiaga.

Aga artikkel oli vägagi hea. Tänud :-)

mcnamara
05.12.01, 13:33
see on asi, mis minus ei tekita soovi diskuteerida vaid ainult pimedat :viha: :viha: isegi selline intelligentne mees nagu enn soosaar on sellele lipuvahetamise ronglie astunud! kurat, meie lipp on üks ilusaimaid ja omapärasemaid terves maailmas. ja riigilipp ei ole midagi sellist, mida iga valitsuse ajal ja isegi mitte igal sajandil muutma peaks. ma ei tea, mida oleksid vanad eestlased teinud nende meestega, kes oleksid meie oma riigi kohale ristilippu püstitada tahtnud! väga kuri olen.

sicmic
05.12.01, 16:43
Las vahetavad soomlased oma hümni parem, Eestil peaks ikka kõik sümbolid ja värgid samaks jääma.

Äkki vahetame vapi ka ära, sest pole kindel, kas seal peal on 3 lõvi või leopardi?:kaval:

Jorgan
05.12.01, 17:13
Paistab, et viimasel ajal tahetakse Eestit võimalikult palju Soomele lähendada:

1) Hümn meil juba on samasugune

2) Viimasel ajal tahetakse Eesti rahvusvahelist nime muuta Estlandiks, et siis on samasugune nagu Finland :P

3) Nüüd on kuskilt välja ujund mingi põtrade riigilipu hübriid, mis targemate meeste arvates sobiks paremini Eesti lipuks. :viha:
No k*rat praegune lipp on hea ja tore ning värvikombinatsiooni poolest küllaltki omapärane ja silmapaistev.

Ertai
05.12.01, 17:18
Orginally posted by Martin

Lippu ja mingeid linde-loomi pole küll mitte mingisugune mõte muuta, samas tasub kaaluda hümni vahetamist ,sest ei taha küll nende soomlastega sama viisi kuulata, kuigi praegune on iseenesest täiesti pandav lugu.

Kuid ikkagi - vahetagu hümni ning ärgu lippu puutugu.

Cmon mit sa juuss old?:)Ühti himni alati!!!
P.S. Sommid vist varsti vastu ei pea ja muudavad oma songi ära.
P.P.S. Kui sõda tuleb siis purjus sommid arvavad et Soome on eesti ning et kaasmaalased on täis ja laulavad segaselt hümni:P

Jaan
09.12.01, 19:05
J2tke nyid j2rgi. Mida vanem ja arhailisem hymn on, seda parem. Muidugi p2ris keskaja algusesse tagasi minna pole m6tet. Aga no v2ike n2ide. Inglise hymn, mis on tehtud 17. sajandi alguses kui ma ei eksi ja banaanivabariikide ylil6busad ja joviaalsed marsistiilis hymnid (nende s6nadega ma yldiselt kursis pole, muidugi). Kumb ob kenam ja soliidsem? Mina tean. Kas teie ka?