PDA

View Full Version : Meistriliiga publikunumbrid hooajal 2007

Erko
26.02.07, 15:07
Uus hooaeg kohe algamas koos külma ja lumega. Võiks siin siis juba vaikselt ennustada, et kuidas saab see aasta olema publikunumbritega ja eks hooaja lõpus näeb siis, et kui täppi need ennustused lähevad. Balti liigat siis nende numbrite juures ei arvestaks.

FC Levadia Tallinn- Eelmine hooaeg oli keskmiseks 255 kodumängul ja oli ka üsna hea hooaeg, aga hetkel küll midagi ei näe, mis võiks nende kodumängule rahvast juurde tuua. Pakuks siis selle hooaja keskmiseks 250. Levadiale annab muidugi numbrite osas palju juurde üritus „Lastele tervis – EI narkootikumidele!”. Viimane aasa oli seal ju 1500 inimest, mis on kuus keskmist mängu.
JK Narva trans- Eelmine aasta sai siis hõbemedali ja mänge käis kodus vaatamas keskmiselt 141 inimest. Arvan, et see aasta võtab hõbemedali hoopis TVMK või Flora ja sellega koos langevad natukene ka publikunumbrid. Pakun 130.
FC Flora Tallinn- Floral on juba päris korralik fännklubi olemas ja see aasta suureneb neil kindlasti ka inimeste arva, kes käivad välismängudel. Kuigi samas ega selle fännklubiga seoses publikunumbrid metsikult ei tõuse, aga siiski ennustan paremaid numbreid. Pakun Levadiaga võrdse 250, eelmise aasta 204 asemel.
FC TVMK Tallinn- No hooaeg peaks eelmisest parem tulema ja sellega ehk natukene ka publikuarv. Pakun 140
JK Maag Tammeka- Ühinenud Tartu klubi siis. Eelmine aasta olid neil rahvast staadionil 226 ja 266 Tammeka kasuks. Liita neid numbreid kindlasti ei saa, aga pakun siiski suuremat arvu selelst ehk 300
JK Pärnu Vaprus- Eelmine aasta esimest korda meistriliigas olnud Vaprus tegi väga hea hooaja ja kindlasti loodavad fännid see aasta samaväärset esinemist. Neil areneb see fännivärk ka väga hästi ja pakuks neile siis mingi 240.
FC Lasnamäe Ajax- Pole siin midagi nagu pikalt mul öelda ja pakun 90, millest suur osa on kindlasti teiste Tallinna klubide fännid.
FC Kuressaare- Jälle meistriliigas tagasi. Väga sümpaatne meeskond, tingimused neil vist eriti head ei ole, aga kellel oleks. Fänne palju ei ole, aga need on väga ustavad fännid nagu ma aru olen saanud. Pakun 110.
JK Tallinna Kalev- Eelmine aasta esiliigas küll rahvast kohal palju ei käinud, aga klubi teeb väga suurt tööd, et rahvas staadionile tuleks. 100 pakun
JK Viljandi Tulevik- No eelmisest hooajast peaks palju parem hooaeg tulema. Üsna palju oleneb siin ka sellest, et palju Viljandis pärit mängijaid mängib. Eelmise aasta lõpuks oli see arv 0. Kui kevadel uus kunstmuru valmis saab, siis näeb vast sügisel ka mänge Tallinna asemel Viljandis ja see vast enam nii alla keskmist ei vii nagu tavaliselt. Pakun ja loodan 160

Kokku tuli mul keskmiseks siis 177

Erko
04.03.07, 00:07
Esimene meistriliiga mäng näitas küll täna head tulemust. Poleks uskunud, et sellele mängule 250 inimest kokku tuleb. Olgu siis need head tribüünid või ilm, aga loodame, et nii asi ka jätkub:)

-RoMaRiO-
04.03.07, 10:25
Esimene meistriliiga mäng näitas küll täna head tulemust. Poleks uskunud, et sellele mängule 250 inimest kokku tuleb. Olgu siis need head tribüünid või ilm, aga loodame, et nii asi ka jätkub:)

Kindlasti oli asi ka selles, et tegemist oli hooaja avamänguga ja see oli ainus mäng eilsel päeval. Muidu kas loeti ka inimesi kes värava tagant vaatasid?

ALEKOK
04.03.07, 11:10
1. Pärnu Vaprus 355 (meistriliiga laupäeva toomine tõstab publikuarvu)
2. Maag-Tammeka 340
3. Tallinna Levadia 290
4. Fc Flora 235
5. Tallinna Tvmk 170
6. Narva Trans 160
7. Fc Kuressaare 135 (meistriliga laupäeva toomine tõstab publikuarvu)
8. Viljandi Tulevik 110
9. Tallinna Kalev 105
10. Lasnamäe Ajax 90

Keskmine publikuarv : 199

lorenzo
04.03.07, 12:23
fannideuhendused voiks omavahel voistluse teha, kelle klubi kodumangule tuleb esimesena 1000 inimest kokku:) EJL voiks aga anda sellele fannklubile mingi auhinna:)

marrrtin
04.03.07, 12:28
Kindlasti oli asi ka selles, et tegemist oli hooaja avamänguga ja see oli ainus mäng eilsel päeval. Muidu kas loeti ka inimesi kes värava tagant vaatasid?Jah, väravate taga oli ka üpris palju inimesi.

Ei usu, et neid loetakse.

ChelseaFC
04.03.07, 12:58
fannideuhendused voiks omavahel voistluse teha, kelle klubi kodumangule tuleb esimesena 1000 inimest kokku:) EJL voiks aga anda sellele fannklubile mingi auhinna:)

euromängul poleks see mingi probleem, liigas arvan, et Flora-Levadia mängus oleks see ainult reaalne. Eelmine aasta vist oli ka ühel mängul, aga see oli vist see " Ei narkootikumidele" raames peetud mäng.

lennat
04.03.07, 13:40

Meistriliiga rekord peaks olema juba praegu üle 2000. Maardu FC Levadia vs FC Flora 05.06.2002. Rahvast oli tribüünidel tihedasti ja Sergei Bubka oli ka kohal. Aga seegi oli jälle seesama "Einar Kootikumidele" sarjas peetud mäng kui lihtrahvas lasti tasuta tribüünidele.
http://www.fclevadia.ee/dyna/site/cgi/galleryeng?get=b840#gallery

Art1
04.03.07, 19:14
Kogu austuse juures Kuressaare vastu oleks suur ime,kui pealtvaatajate hulk seal 50 ületab.Olen seal kõik Tuleviku mängud ära näinud ja pealtvaatajaid on alati napilt olnud.

urmar
04.03.07, 20:13
No 2002 novembris, kui Flora purustas Maardu Levadia tiitlilootused, oli vast rohkem rahvast, kui 2000? Aga see oli see Maardu Levadia, juba unustatud meeskond. ;)
Ühtlasi, kui mõnel nooremal jalgpallisõbral kerkib huulile õigustatud küsimus, kuhu on kadunud Eesti kahekordne meister Maardu Levadia, siis kadunud pole ta kuhugi, mängib veidi muudetud nime all III liiga ida tsoonis.

ALEKOK
04.03.07, 20:25
Kogu austuse juures Kuressaare vastu oleks suur ime,kui pealtvaatajate hulk seal 50 ületab.Olen seal kõik Tuleviku mängud ära näinud ja pealtvaatajaid on alati napilt olnud.

Kas mina olen ainuke loll, kes arvab et Meistriliiga laupäevasse toomine suurendab Pärnu ja Kuressaare vaatajaarve?

urmar
04.03.07, 20:35
Miks sa loll peaksid olema? :) Pärnu kohta ei oska öelda, eeldavalt läheb neil sel hooajal raskemalt, kui mullu. Kui koht kehvem, kuidas publik sellele reageerib?

Erko
04.03.07, 21:08
Pärnut ja Kuressaaret nimetad sa sellepärast, et need on suured turismilinnad suvel Eestis? Kui su teooria on selline, siis vaeval need inimesed jalgaplli vaatama tulevad.

Erko
31.03.07, 23:34
Võtsin ette eelmise aasta publikunumbrid ja huvi pärast võrdlesin neid linna elanike arvuga. Sellest leiab siis, et iga mitmes inimene käib mänge vaatamas.
Vaprus: iga 191. inimene
Tulevik: iga 209. inimene
Warrior: iga 366. inimene
Tammeka: iga 373. inimene
Maag: iga 439. inimene
Trans: iga 478. inimene
Levadia: iga 1570. inimene
Flora: iga1962. inimene
TVMK: iga 3128. inimene
Ajax: iga 5133. inimene

Sellised tulid siia arvud ja oli Vaprus parim, aga see aasta teeb Tulevik selles vallas kindlasti silmad ette. Muidugi Tallinnas on raske seda arvu suurena hoida, aga võimalused on seal jällegi paremad. Elanike arvud on võetud wikipeediast.

ALEKOK
07.04.07, 19:40
Senised meistriliiga publikunumbrid koduväljakul:
Tallinna Levadia 196
Fc Flora Tallinn 190
Jk Maag-Tammeka 190
Pärnu Vaprus 155
Tallinna Kalev 140
Narva Trans 127
Lasnamäe Ajax 90
Fc Kuressaare 57
Viljandi Tulevik 40 ("koduväljakul")
Tallinna TVMK 28

Keskmine publikuarv: 121 (eelmise aastaga võrreldes samal ajal +12)

-thierry-
07.04.07, 22:34
Ega kui mingi Pohlak seal ees röögib sellest, et inimesi vähe, ega see ei too raffast staadionile

Nurmekas
07.04.07, 22:58
Tea, kas hetkel sooja ka mingio +12 rohkem väljas (täna tegelikult mitte, küll aga eelmine ndlv.

budu
10.04.07, 11:48
Senised meistriliiga publikunumbrid koduväljakul:
Tallinna Levadia 196
Fc Flora Tallinn 190
Jk Maag-Tammeka 190
Pärnu Vaprus 155
Tallinna Kalev 140
Narva Trans 127
Lasnamäe Ajax 90
Fc Kuressaare 57
Viljandi Tulevik 40 ("koduväljakul")
Tallinna TVMK 28

tvmk-l nii vähe vaatajaid???peab ise ikka kohale ronima ja keegi veel ehk saame 30nd kokku

ALEKOK
21.04.07, 20:04
Senised Meistriliiga publikunumbrid koduväljakul:
1. Fc Flora Tallinn 183
2. Jk Maag-Tammeka 180
3. Tallinna Kalev 170
4. Tallinna Levadia 169
5. Pärnu Vaprus 155
6. Narva Trans 120
7. Lasnamäe Ajax 68
8. Viljandi Tulevik 67
9. Fc Kuressaare 55
10. Tallinna Tvmk 38

Keskmine: 121(eelmise aastaga võrreldes samal ajal -22)

lorenzo
21.04.07, 20:08
Senised Meistriliiga publikunumbrid koduväljakul:
1 Fc Flora Tallinn 183
2. Jk Maag-Tammeka 180
3. Tallinna Kalev 170
4. Tallinna Levadia 169
5. Pärnu Vaprus 155
6. Narva Trans 120
7. Lasnamäe Ajax 68
8. Viljandi Tulevik 67
9. Fc Kuressaare 55
10. Tallinna Tvmk 38

Keskmine: 121(eelmise aastaga võrreldes samal ajal -22)

et nagu siis veel vahem pealtvaatajaid praegu? oh teid jalgpalli populariseerijaid kull:p

Erko
22.04.07, 14:07
Suurim asi, mis seda arvu praegu vähendab on Tartu ühendklubi väiksed arvud. Eelmisel aastal oli ju kaks Tartu klubi ja mõlemal oli selleks hetkeks keskmine üle 300.

lorenzo
22.04.07, 14:22
mind pigem huvitab mida on teinud EJL ja iga klubi selleks, et inimesed leiaks tee staadionile.
siiani olen kahjuks kuulnud ainult Kuno ja Nomme Kalju tegevusest. ja arge tulge raakima, et pole jalgpallihuvilisi. on ju. kes need ligi 10000 inimest siis on, kes koondise mangudel kaivad? tuleb tegeleda inimestega. aga mulle tundub, et klubidel on suht poogen ja keegi ei viitsi, voi oigemini ei oska, ei kujuta ette, kuidas rahvast oma klubi mangudele tuua.

asdf
22.04.07, 15:38
mind pigem huvitab mida on teinud EJL ja iga klubi selleks, et inimesed leiaks tee staadionile.
siiani olen kahjuks kuulnud ainult Kuno ja Nomme Kalju tegevusest.
tuleb tegeleda inimestega. aga mulle tundub, et klubidel on suht poogen ja keegi ei viitsi, voi oigemini ei oska, ei kujuta ette, kuidas rahvast oma klubi mangudele tuua.

Hea näide on FC Kuressaare.

Esiteks on Saaremaal kaks ajalehte - Meie Maa ja Oma Saar. Mõlemad kirjutavad regulaarselt ja maakonnalehe kohta väga pikalt ja korralikult klubi tegemistest, st reklaamivad teemat ja annavad teada ka kodumängude toimumise kohta. Lisaks ilmuvad kuulutused Kuressaare mängude kohta lehtede teadete rubriigis. Ja peame arvestama, et maakonnalehed pälvivad väiksemates kohtades palju rohkem tähelepanu kui suured lehed linnades, st neid loetakse tavaliselt kaanest kaaneni.

Lisaks on Kuressaares üleval 12 (kui mälu ei peta) plakatit, mis annavad infot Kuressaare mängude kohta.

Ja veel: kodumängu eelsel päeval on kohalikus raadios spetsiaalne vutisaade. Lisaks toimuvad raadios lülitused staadionile vahetult enne mängu, poolajal ja pärast mängu.

Lisaks on Kuressaare meeskond koostatud saarlastest (mõned täiendused ka mujalt, aga see on loomulik), staadionil on ka mõned aktiivsed ja häälekad fännid (ideaalis võiks nende ümber koonduda suurem punt). Klubil on ka korralik kodulehekülg.

Ometi on publikunumbrid Saaremaal väikesed. Tekib küsimus, mida oleks Kuressaare klubil veel võimalik teha - nii väikse linna kohta on tehtud väga tänuväärne töö. Loomulikult Kuressaare klubi jätkab seda kõike ja loodab, et ükskord hakkab see vilja kandma.

Loodetavasti sellistest Kuressaare-taolistest aktiivsetest ettevõtmistest võtavad ka teised eeskuju. Selle jaoks on juba mõnda aega käinud klubide tegevjuhtide/esindajate koolitus, mis loomulikult jätkub.

Erko
22.04.07, 18:00
Minu meelest on see asi ikkagi nii, et ükskõik kui palju mängudele reklaami ka ei tehtakse tulevad selle abil UUSI vaatajaid suhteliselt vähe. Ma arvan siiski seda, et uue inimese staadionile toob tema sõber. Reklaam ja muu promo aitab olemasolevaid vaatajaid säilitada. Ei väsi siis kordamast, et vedage oma sõpru, tuttavaid, sugulasi mängudele. See on nagu heategevus, et 10kr võib näida tühine summa annetamiseks, aga kokku saab sellest ikkagi kuidagi miljon.

ROOTSI KUNN
23.04.07, 14:19
Vägisi kedagi kohale ei too. Nagu näha tehakse Kuressaares selleks meeletult tööd aga tulemuseks ikka aastast aastasse 50-60 inimest .
Olen samuti selle üle palju juurelnud ,et miks pole rahvast isegi liiga parematel mängudel ja järelduseks on põhiliselt see ,et traditsioonide puudumine on siiski põhitegur. Kuni 90. alguseni oli jalgpalli vaatamise traditsioon ikkagi üsna väike võrelldes korvpalliga ,mida näidati N.Liidu ajal kogu aeg telekast. Mitmed inimpõlved on sellega üles kasvanud ,kaasaarvatud ma ise. Selle mõjud on ka praegu silmnähtavad,inimesed saavad mängust aru ,sest see tundub tuttavlik ja paljud on ju omal ajal Kalevi halliski käinud. Koondise mängudes oleme vaatamise populaarsuselt selgelt teistest aladest üle aga selle võrra on koduliiga vastu jälle vähene huvi. Harjumused ,harjumused ja veel kord harjumused. Kui minu põlvkond ,vanemad ja isegi veel nooremad polnud enne iseseisvust jalgpalli vaadanud siis nüüd on seda huvi samuti raske tekitada. Koondise mängude vastu ehk tekib ,sest näed maailma nimesid jne. aga kodune jalgpall tundub ikka hall ja ebahuvitav. No ja mängust arusaamisega on samuti raskusi ,kui pole ennem eriti näinud. Ka nõuka ajal näidati TV -st MM ja EM mänge ja nüüd selle kõrval tundubki ,et kodune vutt on igav ja nõrk. Oleks meil sovjeti ajal olnud jalgapalli klubi N.Liidu Meistrisarjas siis oleks siin asjad teistmoodi. Need on oleksid. Tuleb edasi minna ja oma tööd teha ,kuni ükskord ka Kuressaare kedagi võitma hakkab ,küll siis ka huvi suurem tekib..

lorenzo
23.04.07, 17:09
Rootsi Kunn, sa ise siin uhes teises teemas nentisid, et Kalev ja Kalju teevad mangust rahvale toelise peo, samas teised Meistriliiga klubid ei tee miskit.

ma saan ka aru et kedagi vagisi kohale ei too, aga tegelikult on ju tegemist puhtalt meelelahutusega, mis ei tohiks nii drastiliselt erineda mone diskoteegi voi teatri avamisega ja populariseerimisega. Labimoeldud turundustegevus on see, mis on raigelt puudu minu arust meie jalgpallis.
ja moelge nuud sellele, et koik klubid peavad ju veel jarelkasvuga ja noortega tegelema. miskiparast on suvaline Otto-Triinu puhapaevane lastedisko ka tunduvalt populaarsem kui mone meistriliiga mang. siin ju kusimus puhtalt suhtumises. ma kardan, et void votta ukspuha millise Euroopa klubi kodumangu ja naed kuipalju klubi kasvandikke on vaatamas esindusmeeskonna mangu. siit see ju pihta hakkabki. voi toesti on nii, et naiteks Flora klubis on arvel ainult 200 inimest? voi naiteks TVMK-ga on seotud 40 inimest? siit saab jareldada ainult uht, et klubi ise ei tee ka midagi, et oleks pealtvaatajaid. ja alustada tuleks juba iseendast. muidu jaategi omavahel sajakonna pealtvaataja ette palli veeretama. rahvas tahab tsirkust ja praanikut. ses suhtes ma arvan et Kuno Tehva koos Kaljuga on oigel teel. lihtsalt on vaja jarjepidevust ja seda ta kindlasti teab, olles kaima saanud oma ooklubi naiteks.

ja edu ja jarjepidevust teile sinna Kuressaarde! uks hetk hakkab see kindlasti toimima. pange aga rohkelt plakateid linna valja. hea idee on veel viia inf turismipunkti naiteks. moelge, mismoodi rahvas saaks teada, et sel paeval ja sel kellaajal on just see mang ja mismoodi on talle mugavam sinna jouda ja mida te talle pakkuda voite.

saage aru sellest, et potentsiaalne pealtvaataja ei pea selleks, et teada saada kus mis toimub, kulastama soccernetti, vaid see inf peab temani joudma soogi alla ja soogi peale igast voimalikust meediavahendist.

eston maravilha
23.04.07, 19:53
kas eesti klubid pole mõelnud selle peale, et jagada tasuta pileteid koolidele? lapsed tuleksid koos vanematega ja neile peab niikuinii krõpsu ostma. nii et võitu on ikka rohkem kui 3le lapikust viina joovale vanamehele 5-kroonist sooduspiletit müüa

urmar
24.04.07, 03:20
Ja pruugib mingil Pirita kossutiimil sõita mängule Kuressaarde, kui saal on kohe täis. Mis turundusest Pirita puhul rääkida?
Müstika pigem. Trikimees peaks aitama. :D

zaz
24.04.07, 09:46
Kossul oli aasta-paar tagasi väga kõva reklaam kaa taga. Selline korralikult promotod asi pluss mängud seal, kus neid varem pole kunagi suurt olnudki ja saabki eduvalemi Pirita moodi.

ROOTSI KUNN
24.04.07, 11:03
Üks väga oluline asi publiku ligimeelitamiseks on kindlasti ka uued,mugavad spordihallid. Kui Kuressaare taolises linnas pole seda kunagi olnud ja äkki ehitatakse uus ja särav hoone siis tõmbab see igal juhul suvalise sportmängu ajal tribüüni täis.
Mida on aga Kuressaare linnastaadionil vastu pakkuda? Vihmavarjuta , logisev tribüün,rõve peldik ! Kunstmuru ääres pole isegi tribüüni. Nii ,et hakkame juba siit põhjuseid otsima.

Mängude orgunn on Nõmme Kaljul tõesti lahe ja nalja saab aga see ületab kahjuks mitmekordselt nende mänguoskuse (: Need asjad peaksid ikka kuidagi moodi tasakaalus olema. Selles osas on Tallinna Kalev hetkel parem.

kaups
24.04.07, 11:12
Üks väga oluline asi publiku ligimeelitamiseks on kindlasti ka uued,mugavad spordihallid...
Mida on aga Kuressaare linnastaadionil vastu pakkuda? Vihmavarjuta , logisev tribüün,rõve peldik ! Kunstmuru ääres pole isegi tribüüni. Nii ,et hakkame juba siit põhjuseid otsima.
Peldik on nüüd korralik uus EURO WC! :)
Loodame, et ka ülejäänud asjad hakkavad peagi tulema.

urmar
24.04.07, 12:32
Mängude orgunn on Nõmme Kaljul tõesti lahe ja nalja saab aga see ületab kahjuks mitmekordselt nende mänguoskuse (: Need asjad peaksid ikka kuidagi moodi tasakaalus olema. Selles osas on Tallinna Kalev hetkel parem.

aga publikut Kaljul ikka heal juhul 100 :(

ROOTSI KUNN
24.04.07, 12:37
aga publikut Kaljul ikka heal juhul 100 :(

Mis Esiliiga kohta on väga bro .Kui veel mänguoskus ka paraneks siis ei näe põhjust ,miks ei võiks seal rohkemgi kohal käia.

Jeti88
24.04.07, 22:34
täna mõnel pool päris head publikunumbrid:
narva - 300
kuressaare - 110
viljandi - 100

ROOTSI KUNN
25.04.07, 10:10
täna mõnel pool päris head publikunumbrid:
narva - 300
kuressaare - 110
viljandi - 100

Viljandi kohta ikka häbiväärselt vähe. Kui Tulevik mängiks korralikul staadionil ja oleks iseseisev Viljandi klubi ning suudaks stabiilselt selliseid tulemusi näidata oleks seal kindlasti publikut kordades rohkem.

Erko
25.04.07, 15:11
Noh ma ei tea. Mulle tundus, et tegelikult oli Viljandis rohkem rahvast kohal isegi. Kuna eile oli ikkagi tööpäev ja ilm ka kiita ei olnud, siis pole see minu meelest väga hull. Ma arvan, et järgmine laupäev Maag Tammeka mängul Viljandis võib juba päris korralik rahvas kohale tulla. Isiklikult tean juba mitut inimest, kes ei saanud eile vaatama tulla sellepärast, et mäng toimus nädala sees ja nad mujal linnas tööl või koolis.

ALEKOK
29.04.07, 15:45
http://www.soccernet.ee/news.php?id=15330

Erko
05.05.07, 12:53
Hoolimata sellest, et publikuhuvi püütakse Eesti jalgpalli vastu suurendada, on eestlaste huvi Meistriliiga vastu ka käesoleval hooajal leige.

Me ei saa ju loota, et see asi mõne kuuga toimima hakkab. Selleks on ikka vaja järjepidevat tööd vaja teha.

IndrekL
05.05.07, 23:18
Urmar, sina, kes sa paistad olevat tihedalt Floraga seotud - ehk teeks sellise pulli asja ja ei küsiks õpilastelt 50 eeku per pilet?

17
05.05.07, 23:24
Ma sain küll eelmine nädal 25-ga.

Saarlane
05.05.07, 23:34
Ja sa, Miko, orgunni Kure mängudele õpilastele tasuta sissepääs.

ALEKOK
05.05.07, 23:52
Ise olete suured jalgpallihuvilised ja vingute niigi odava piletihinna üle.
Proovige seda asja nii võtta, et iga krooniga mis te pileti eest maksate, aitate te Eesti jalgpalli arengusse kaasa.

IndrekL
06.05.07, 00:55
Areng arenguks. Enne on vaja need potensiaalsed toetajad ka platsile tuua. Hooaja alguses oli vähemasti Floral kõigile piletihinnaks 50 eeku ning kui sa oled õpilane ja käid kuus nelja-viit mängu vaatamas, siis see summa läheb ikka päris suureks. Tuletame meelde, et kõik ei saa emmelt-issilt kuu alguses viit sotti kulutamiseks.

zaz
06.05.07, 02:14
Flora mängudel on jah alla 18 aatastele pilet 25 raha ;)

-RoMaRiO-
06.05.07, 11:36
Flora mängudel on jah alla 18 aatastele pilet 25 raha ;)

Baltikas Vetra vastu oli 50. Ja eile Kalevi - Ajaxi mängul oli kahju lausa kümmet eeku raisata. Mängutase oli kuskil kolmas liiga.

Erko
07.05.07, 22:11
Selle õpilastele tasuta sissepääsu poolt ma pole, aga küll oleks minu meelest kasulik näiteks klubil jagada ühele mängule tasuta pileteid koolides. Sellega kaotaks mõne külastaja, kes oleks võib-olla tulnud mängu vaatama ja maksnud pileti eest, aga sellega võiks meelitada palju uusi pealtvaatajaid. Kasutegur oleks palju suurem ja mingit rahalist väljaminekut see eriti ei nõua.

lorenzo
07.05.07, 22:16
arvate et vanem seltskond ei tuleks mangu vaatama, sest tribuun on koolijutse tais?

Erko
07.05.07, 22:22
Kes sul seda väitnud on? Ma arvan seda, et klubid võiksid jagada tasuta pileteid igast kampaaniate käigus. Koolid oleks lihtsalt esimene hea võimalus.

elx
08.05.07, 10:53
aga mina olen küll õpilaste tasuta pileti poolt - see just ongi jalgpallipisiku süstimine - saavad noorena pisiku sisse ning 5-.. aasta pärast tulevad ja ostavad pileti. need summad mis nende paari juntsu pealt praegu teenitakse on ikkagi liiga väikesed, et nende kaotus midagi väga olulist määraks.

Martin
08.05.07, 12:47
arvate et vanem seltskond ei tuleks mangu vaatama, sest tribuun on koolijutse tais?

Praegu on jah põhiliseks probleemiks, et kuidagi end rahvamassist läbi suruda, et ikka mängu näha.

lorenzo
08.05.07, 14:26
Kes sul seda väitnud on? Ma arvan seda, et klubid võiksid jagada tasuta pileteid igast kampaaniate käigus. Koolid oleks lihtsalt esimene hea võimalus.

su enda lause- Sellega kaotaks mõne külastaja, kes oleks võib-olla tulnud mängu vaatama ja maksnud pileti eest, aga sellega võiks meelitada palju uusi pealtvaatajaid.

voi mis sa sellega oelda tahtsid? voi arvasid sa, et need kes pileti eest maksid saavad teada kes tasuta mangule tulevad? mismoodi nad seda teada saavad sel juhul sinu arust? et koolijutsid lahevad nende nina ette kelkima va?

Erko
08.05.07, 14:42
Ma mõtlesin jah rohkem seda, et rahaliselt jääb mõni kroon saamata. Sõnastasin natukene lause valesti.

Jeti88
09.05.07, 10:38
Hoolimata sellest, et publiku huvi Eesti jalgpalli vastu püütakse suurendada, on eestlaste huvi meistriliiga vastu ka käesoleval hooajal leige. Kui FC Kuressaare hooaja esimesi kodumänge käis keskmiselt vaatamas 66 inimest, siis viimastes voorudes on olnud tribüünidel 120–130 pealtvaatajat.

Sellest hooajast hakkas ilmuma põhiliselt kohalikku vutti kajastav ajakiri Jalka ning ETV lasi käiku uue jalgpallisaate “Lisaaeg”. Lisaks loodi uus ametikoht – Dmitri Skiperski määrati meistri- ja esiliiga tegevjuhiks.

Ent ponnistustest hoolimata on meistriliiga publikunumbrid eelmise aastaga võrreldes märgatavalt vähenenud. Silma torkab, et Tartus on publiku huvi kordi vähenenud – eelmisel hooajal oli samal ajal nii Maagi kui Tammeka kodumängudel käinud kaks korda rohkem huvilisi kui sel hooajal nende ühendklubi Maag Tammeka kodumängudel.

10 tähemärki

Erko
19.05.07, 20:17
12. voor siis:
Kalev - Maag Tammeka: 135
TVMK - Flora: 200
Tulevik - Levadia: 100
Kuressaare - Vaprus: 25
Trans - Ajax: 70

Keskmine: 106

Üsna kehv number, arvestades, et ilm oli päris mõnus soe. Muidugi äkki Kure number veel muutub!? Tuleviku number muudeti küll ära, mis alguses oli 50 ja pärast 100 ja minu meelest tundus seda isegi väga, aga mine sa tea.

ROOTSI KUNN
20.05.07, 11:35
Mida rohkem suve poole seda selgemalt hakkab publikut mõjutama soe ilm ja seda just Tallinnas. Reede sõdetakse maale ja pühapäeval tagasi.
Iga aasta muudame neid mängude toimumise päevi ja kellaaegu. Kellaajad pole ka just parimad aga siin on probleem juba valgustuse olemasolus.
Aga tabeliseis on ikkagi intrigeeriv igas mõttes. Käib kullaheitlus ja väga huvitav ,kas Tartu suudab ennast Balti liigasse mängida ja Flora esimest korda üle pika aja lausa viiendaks tõrjuda.

elx
21.05.07, 17:32
kui kuulsin, et mängud lükatakse laupäevale, siis iseenda näite varal sain aru, et ilmselt jäävad nii mõnedki inimesed publikust vähemaks. fänlus-fänluseks, kuid laupäeval kell 17 on väga palju muud teha - kodu korrashoid, perekond, sõbrad, mida iganes. igal juhul oli see minu arvates publiku seisukohast vale samm.

lorenzo
21.05.07, 17:53
ma ei saa aru kuidas siis Eestis pole korraliku valgustusega staadioneid? igas linnas peaks vahemalt 1 selline staadion olema. pange mangud hilisemale ajale, ehk paneb ka mone inimese jalgpalli armastama

eston maravilha
21.05.07, 18:16
kas kadriorus on kunagi valgusmastid olnud? nurkades on vundamendid neile olemas aga pole seal kunagi midagi püsivat vist olnud.

Erko
22.05.07, 16:13
kui kuulsin, et mängud lükatakse laupäevale, siis iseenda näite varal sain aru, et ilmselt jäävad nii mõnedki inimesed publikust vähemaks. fänlus-fänluseks, kuid laupäeval kell 17 on väga palju muud teha - kodu korrashoid, perekond, sõbrad, mida iganes. igal juhul oli see minu arvates publiku seisukohast vale samm.

No aga jällegi on see palju sobivam fännidele, kes tahavad peale mängud vähe pidutseda või sõita võõrsil toimuvale mängule. Kui sa näiteks ikka Tartust Kuressaarde sõidad ja siis veel pärast mängu tagasi, siis sa ei taha, et järgmine päev juba tööpäev oleks. Kusjuures tegelikult olen ma mõelnud isegi, et väga lahe oleks ju kui mängud toimuksid reede õhtul, et sellist mõtet polegi veel keegi välja käinud, aga jah toimub see mäng laupäeva päeval või kolmapäeva öösel, vaatamas käivad ikka samad inimesed üldjuhul.

eika
22.05.07, 20:31
Minu meelest võiks neli mängu olla laupäeval ja siis üks "võtmekohtumine" võiks olla pühapäeval. Sellisel juhul jõuaksid hardcore fännid (a la Rootsi Kunn) mitmele mängule ning inimene, kes laupäeval ei saaks mängu vaatama teeks seda pühapäeval. Aga üldiselt on Eestis põhiprobleemiks ikkagi madalamate liigade ja meistriliiga mängude tõstmine võimalikult erinevatele aegadele. Eesti on ju nii väike, et pea iga jalgpallifänn mängib kuskil klubis amatöörina.

gianluca
23.05.07, 10:27
Kes EJL-s mõtles välja selle laupäevase graafiku???

Kui oli vaja ML tõsta Esiliigale eelnevale päevale, siis oleks tulnud mängupäevadeks teha pühapäev - esmaspäev.

Mandri piires jõuab kell 18.45 lõppenud mängult suvalisest linnast ilusti koju, kui ikka vähegi tahtmist on "võõrsil mänge" vaadata. Keerulisem lugu on saarlastega, aga kindlasti on võimalik graafik koostada ka nii et mängud Tartu, Viljandi ja Narvaga oleksid näiteks algusega 14.00.

Bussid tulevad Kuressaarest päris suure tihedusega, märgin siinkohal ära kõige hilisemad reisid:
19:15 KURESSAARE - TALLINN 23:40
18:45 KURESSAARE - TARTU 01:25
16:30 KURESSAARE - NARVA 00:40
18:45 KURESSAARE - PÄRNU 01:00
17:20 KURESSAARE - VILJANDI 22:30.

Oma transpordil liikumisega probleeme pole, kuna asi on puhtalt tahtmises kinni.

Üldiselt, kui varasematel aastatel jäi vahele mõni üksik Flora kodumäng, siis sel aastal saab neid kindlasti oluliselt rohkem olema. Rääkimata sellest, et kui ei vaadanud Florat, siis sai Kadriorus käidud Levadiat ja TVMK-d kaemas (sel aastal isegi ei mõtle sellele, kuna muidu jääks Flora mängudel käimine veel harvemaks). Pühapäeval kella kaheks või viieks polnud mingi probleem, ennast suvalisest Eesti punktist Tallinnasse tagasi tulla.

Sõltumata sellest, kui suur toetaja oma klubile olla on selge, et suve kõiki nädalavahetusi ei ole võimalik ainult jalgpalliga siduda. Pühapäevased mängud andsid võimaluse reede õhtul ja terve laupäeva jooksul teha ära oma toimetused ja jätsid võimaluse võimalikult palju mange vaadata. Nüüd sellist vabadust lihtsalt pole.

Mis puudutab eelpool toodud pidutsemise küsimust, siis võimalusi on mitmeid:
· Sõida kohale laupäeval ja pidage pidu maha laupäeva õhtul – pühapäeva hommikul hea võimalus teha “virgutusvõimlemist” nt. fännide vutilahingus.
· Oma transpordiga liikudes tuleb seltskonnas leida igaks reisiks kaine grupijuht.
· Mõistlikult napsutades ei ole ka esmaspäevane tööpäev hirmus.
· Leida lahendus tööandjaga – endal nt koondise mängude järgselt on tavaks saanud, et tööle järgmise päeva lõunaks ja töö saab ette või järgi tehtud ületunde kasutades.
· Kindlasti on variante veelgi.

17
23.05.07, 15:59
Laupäevased mängud on minu seisukohalt paremad, sest pühapäeva õhtul näiteks Tartust või Narvast tagasi jõuda ning järgmisel päeval suuremat ajukasutamist nõudvaid tegevusi teostada ei ole kerge. Lisaks kui Narva mäng toimub kell 17 näiteks, siis õhtul enam tagasi ei jõuaks ning nii tuleks üks lisapäev mandril veeta, mida kõik endale aga lubada nädala algusest ei saa, nädalavahetusest aga küll.

mazz
23.05.07, 16:53
Kes EJL-s mõtles välja selle laupäevase graafiku???

Soccernet korraldas hooaja eel hääletuse:

Kuidas Sulle sobib, et Meistriliiga mängupäevad on nüüd laupäev ja teisipäev?

Vahet ei ole 159 (40.56%)
Paremini kui enne 158 (40.31%)
Halvemini kui enne 75 (19.13%)

Kokku hääli: 392
Kuigi ka mulle isiklikult sobis pühapäev paremini, siis kokkuvõttes näis see siiski mõistlik otsus olevat.

gianluca
23.05.07, 17:12
Eks kokkuvõtteid tuleb teha sügisel, kui hooaeg läbi. Aga sellel aastal siiani ära vaadatud mängude põhjal tundub publiku arv veelgi langevat Tallinnas.

elx
23.05.07, 17:39
mina olin seal 19.13% hulgas kusjuures

Erko
09.06.07, 20:47
Tänased publikunubrid siis:

Narva JK Trans - Tartu JK Maag Tammeka 0:1 (0:0)
Pealtvaatajaid: 300
Tundub, et kuna Trans võitleb Levadiaga üldvõidu eest, siis käib mänge vaatamas ka päris korralikult inimesi. Seekord siis pidi kodupublik pettuma

Viljandi JK Tulevik - JK Tallinna Kalev 2:1 (1:0)
Pealtvaatajaid: 200
Ise olin kohal ja publikut oli tõesti üsna mõnusalt palju. Kindlasti aitasid kaasa Hansapäevade üritused ja muu selline. Enne seda toimus mäng kunstmurul ka ja kindlasti andis see ka natukene juurde. Kuigi jah potentsiaali on kõrvasti rohkemaks nagu kõigil

Tallinna FC Flora - Lasnamäe FC Ajax 11:0 (5:0)
Pealtvaatajaid: 90
Kindlaid põhjuseid ei tea, aga tulemus häbiväärselt väike

FC Kuressaare - Tallinna FC Levadia 0:5 (0:2)
Pealtvaatajaid: 90
Tavaline!

Tallinna FC TVMK - Pärnu JK Vaprus 9:0 (3:0)
Pealtvaatajaid: 50
Üllatus polnud, et nii vähe rahvast, aga häbiväärne ikkagi, et sellisel kohal oleval klubil nii vähe pealtvaatajaid on

Erko
16.06.07, 22:12
Tallinna FC Levadia - Narva JK Trans
Pealtvaatajaid: 600

Vat nii juba läheb!

IndrekL
30.06.07, 21:03
Tallinna FC Levadia - Tallinna FC Flora 2:1 (1:0)
Pealtvaatajaid: 700

Pärnu JK Vaprus - Viljandi JK Tulevik 2:3 (1:0)
Pealtvaatajaid: 520

Tartu JK Maag Tammeka - Lasnamäe FC Ajax 2:0 (2:0)
Pealtvaatajaid: 150

Kadriorus olles oli kohe jalgpallimatši tunne.

Erko
15.07.07, 20:19
Tegin siis väikse vahekokkuvõtte seniste numbrite kohta:

1. voor: 725 inimest kokku 145 inimest keskmiselt
2. voor 530 inimest kokku 106 inimest keskmiselt
3. voor 935 inimest kokku 187 inimest keskmiselt
4. voor 355 inimest kokku 71 inimest keskmiselt
5. voor 505 inimest kokku 101 inimest keskmiselt
6. voor 590 inimest kokku 118 inimest keskmiselt
7. voor 605 inimest kokku 121 inimest keskmiselt
8. voor 680 inimest kokku 136 inimest keskmiselt
9. voor 630 inimest kokku 126 inimest keskmiselt
10. voor 810 inimest kokku 162 inimest keskmiselt
11. voor 945 inimest kokku 189 inimest keskmiselt
12. voor 530 inimest kokku 106 inimest keskmiselt
13. voor 550 inimest kokku 110 inimest keskmiselt
14. voor 730 inimest kokku 146 inimest keskmiselt
15. voor 930 inimest kokku 186 inimest keskmiselt
16. voor 725 inimest kokku 145 inimest keskmiselt
17. voor 1420 inimest kokku 355 inimest keskmiselt *4 mängu
18. voor 520 inimest kokku 130 inimest keskmiselt *4 mängu
19. voor 830 inimest kokku 166 inimest keskmiselt

Võistkondade publikunumbrid paremuse järgi:

1. Levadia: kokku 2095 keskmine 232,8 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
2. Vaprus: kokku 1980 keskmine 220 Koht võrdluses tabeliseisuga +6
3. Flora: kokku 1850 keskmine 185 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
4. Trans: kokku 1580 keskmine 175,6 Koht võrdluses tabeliseisuga -2
5. Maag Tammeka: kokku 1740 keskmine 174 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
6. Kalev: kokku 1060 keskmine 132,5 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
7. Tulevik: kokku 940 keskmine 104,4 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
8.TVMK: kokku 785 keskmine 87,2 Koht võrdluses tabeliseisuga 4
9. Kuressaare: kokku 665 keskmine 66,5 Koht võrdluses tabeliseisuga 0
10. Ajax: kokku 530 keskmine 58,9 Koht võrdluses tabeliseisuga 0

Huvitav fakt ongi see, et suht palju publikunumbrid on võrdelised meeskonna kohaga meistriliigas. Kokku on muidu siis seni käinud meistriliiga mänge vaatamas 13225 inimest.

ALEKOK
16.07.07, 02:10
. Kokku on muidu siis seni käinud meistriliiga mänge vaatamas 13225 inimest.

Inimesi kindlasti pole nii palju käinud, pigem nii palju on pileteid ostetud mängudele.

IndrekL
16.07.07, 03:21
Kas sa läksid eelmisele mängule viie piletiga?

ALEKOK
16.07.07, 16:14
Mis mõttes?
Ma ütlesin seda, et see 13225 pole kindlasti inimeste arv, sest samad inimesed korduvad erinevatel mängudel.

Erko
21.07.07, 20:12
Viljandis tuli ka täna lõpuks 200 ära! Parim asi tänase mängu juures!

Erko
28.08.07, 16:09
Hetkel on keskmine 159 inimesi jõudnud.

Erko
25.09.07, 13:08
Hetkel on seis siis selline:
http://vana.jktulevik.ee/numbrid.htm