320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Küsitlus - teemal Eesti jalgpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Küsitlus - teemal Eesti jalgpall

    Tere, ma teen siin kooli jaoks väikest uurimust Eesti jalgpalli kohta ning nüüd oleks vaja kuulda ka Teie arvamust selle kohta, muidugi kui teil on see. Seega kui Teil on vähekegi vaba aega siis ma oleks hästi tänulik kui Te üritaks vastata järgmistele küsimustele. Vastused võib panna siia teemasse või saata mulle e-mailile(siim.kalbus@hot.ee)

    1. Kuidas te olete jalgpalliga seotud(mängite ise kuskil klubis, olete fänn, meeldib niisama sõpradega mängida, käite trennis või polegi seotud vms)?
    2. Mis aastat loetakse Eesti jalgpalli sünnipäevaks?
    3. Mis oli Eesti esimese jalgpalli meeskonna nimi?
    4. Kuidas Te hindate Eesti jalgpallikoondise peatreeneri Jelle Goes tööd ning kas te arvate, et Jelle Goes oleks sobiv treener jätkamaks või oleks vaja uut treenerit, sest nagu näha pole praegune taktika eriti tulemisi toonud või on asi lihtsalt ebaõnnes?
    5. Kui Te oleks Eesti jalgpallikoondise peatreeneri, kas Te teeks midagi teisiti koondise juhtimises või mängiks enamvähem samasuguse taktikaga nagu J. Goes?
    6. Mis te arvate, kas Eesti jalgpallikoondisel võiks kunagi üldse tekkida võimalus pääseda EM-i või MM-i finaalturniirile? Kui JAH, siis mis te arvate, et millal võiks see üleüldse juhtuda?
    7. Kas Te jälgite ka mingil määral Eesti U17, U19, U21-koondiste käekäiku ja klubi jalgpalli käekäiku(Meistriliiga, esiliiga jne) või huvitab ainult A-koondise käekäik?
    8. Keda Te peate Eesti jalgpalli ajaloo parimaks jalgpalluriks, kui oskate põhjendada siis palun tehke seda?



    Suured tänud neile, kes viitsivad oma aega kulutada ning vastata!!

    #2
    Mängin jalgpalli juba üle kuue aasta, hetkel FC Levadias, 93 aasta sündinud poiste grupis. Jalgpalliga olen igat pidi seotud.

    Tõesti ei tea, arvatavasti aastat 1991? Või 92.

    Vaevalt ta FC Flora oli, pole ajaloo mees eriti. Norma vms? Ei tea kahjuks.

    Suur asi on ka ebaõnnes. Aga natuke on minu arust asi ka mängijate valikus. Eks nad ise teavad seal EJLis, mis nad teevad, meie pole siin nende jaoks keegi.

    Taktikat saab alles siis vaadata, kui kõik vajalikud mehed koos. Iga treener on erineva käekirjaga.

    Õnne peale kunagi, nagu Lätigi. Lähitulevikus loodan. Proovin ka panust anda.

    Kõige rohkem huvitun ma FC Levadia tegemistest. Käin ka igal koondise mängul ning külastan ka U-17 mänge, sest paljud tuttavad pallivad nimelt seal. Teisi noortekoondisi vaatan ka vahepeal, kui aega on.

    Mart Poom, no Arsenalis mängida/pingil istuda pole teab, mis kerge saavutus.
    Väga professionaalse suhtumisega. Tal on kõik olemas, mida jalgpalluril on vaja.

    Kommentaar


      #3
      Algselt postitas MaRtin_12 Vaata postitust
      Tõesti ei tea, arvatavasti aastat 1991? Või 92.

      Vaevalt ta FC Flora oli, pole ajaloo mees eriti.Norma vms?Ei tea kahjuks.

      Jube kurb,et noored ei tea midagi mis enne taasiseseisvumist toimus...
      INTER ARMA CARITAS

      Kommentaar


        #4
        kes ei tea, siis 2 aasta pärast on Eesti jalgpallil 100. sünnipäev
        See seotud inglastega, kes siia randusid. Nende firmamärk oli verine käsi. Sry praegu ei viitsi täpsemalt seletada, jube unine...

        Kommentaar


          #5
          Ja EJL-i loomisest sai eelmine aasta 85 aastat...
          INTER ARMA CARITAS

          Kommentaar


            #6
            Kuidas te olete jalgpalliga seotud?
            Olen jalgpallihuviline. Viimased 40 aastat.
            Mis aastat loetakse Eesti jalgpalli sünnipäevaks?
            1909.
            Mis oli Eesti esimese jalgpalli meeskonna nimi?
            Meteor.
            Kuidas Te hindate Eesti jalgpallikoondise peatreeneri Jelle Goes tööd ning kas te arvate, et Jelle Goes oleks sobiv treener jätkamaks või oleks vaja uut treenerit, sest nagu näha pole praegune taktika eriti tulemisi toonud või on asi lihtsalt ebaõnnes?
            Mina treeneri ametit ei kommenteeri, aga ebaõnne rohkus on paraku ilmselge meisterlikkuse puudumine, mida koondise treener enam ei saa muuta.
            Kui Te oleks Eesti jalgpallikoondise peatreener, kas Te teeks midagi teisiti koondise juhtimises või mängiks enamvähem samasuguse taktikaga nagu J.Goes?
            Vaata eelmise küsimuse vastust.
            Mis te arvate, kas Eesti jalgpallikoondisel võiks kunagi üldse tekkida võimalus pääseda EM-i või MM-i finaalturniirile? Kui JAH, siis mis te arvate, et millal võiks see üleüldse juhtuda?
            Ei usu.
            Kas Te jälgite ka mingil määral Eesti U17, U19, U21-koondiste käekäiku ja klubi jalgpalli käekäiku (Meistriliiga, esiliiga jne) või huvitab ainult A-koondise käekäik?
            Jälgin. Mind huvitab Eesti liigajalgpall samamoodi kui koondisejalgpall.
            Keda Te peate Eesti jalgpalli ajaloo parimaks jalgpalluriks, kui oskate põhjendada siis palun tehke seda?
            Ott Mõtsnik. Tema oli mees, kes tõi rahva staadionitele. Praegusel ajal sellist tegijat siin ei ole. Kuigi tahaksin, et minu silmad teda veel näeksid.

            Suured tänud neile, kes viitsivad oma aega kulutada ning vastata!!
            Võta heaks

            Kommentaar


              #7
              Kuidas te olete jalgpalliga seotud(mängite ise kuskil klubis, olete fänn, meeldib niisama sõpradega mängida, käite trennis või polegi seotud vms)?

              mängin fännan olen seotud

              Mis aastat loetakse Eesti jalgpalli sünnipäevaks?

              täpselt ei tea

              Mis oli Eesti esimese jalgpalli meeskonna nimi?

              ei tea

              Kuidas Te hindate Eesti jalgpallikoondise peatreeneri Jelle Goes tööd ning kas te arvate, et Jelle Goes oleks sobiv treener jätkamaks või oleks vaja uut treenerit, sest nagu näha pole praegune taktika eriti tulemisi toonud või on asi lihtsalt ebaõnnes?

              JELLE KOJU!!! ega sitast enam saiia ei tee

              Kui Te oleks Eesti jalgpallikoondise peatreeneri, kas Te teeks midagi teisiti koondise juhtimises või mängiks enamvähem samasuguse taktikaga nagu J. Goes?

              enam-vähem taoline

              Mis te arvate, kas Eesti jalgpallikoondisel võiks kunagi üldse tekkida võimalus pääseda EM-i või MM-i finaalturniirile? Kui JAH, siis mis te arvate, et millal võiks see üleüldse juhtuda?

              ei jõua

              Kas Te jälgite ka mingil määral Eesti U17, U19, U21-koondiste käekäiku ja klubi jalgpalli käekäiku(Meistriliiga, esiliiga jne) või huvitab ainult A-koondise käekäik?

              huvitub põhiliselt ainult EMV, mingil määral ka koondis

              Keda Te peate Eesti jalgpalli ajaloo parimaks jalgpalluriks, kui oskate põhjendada siis palun tehke seda?

              Ott Mõtsnikku - miks? http://foorum.soccernet.ee/showthrea...ight=m%F5tsnik no comments, Oper on poisike Mõtsniku kõrval

              Kommentaar


                #8
                Mina ei viitsi vastata, aga niipalju arvan, et Operit võib juba Mõtsnikuga võrrelda, tema mõned väravad meenutavad oma trikitamisega juba Oti sooritusi! Ta ei ole enam mingil juhul poisike. Eriti kui võrrelda vastaseid, kellega mängis Ott ja kellega mängib Andres. Seda arvestades võiks juba öelda, et Opi on juba parem!

                Kommentaar


                  #9
                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Mina ei viitsi vastata, aga niipalju arvan, et Operit võib juba Mõtsnikuga võrrelda, tema mõned väravad meenutavad oma trikitamisega juba Oti sooritusi! Ta ei ole enam mingil juhul poisike. Eriti kui võrrelda vastaseid, kellega mängis Ott ja kellega mängib Andres. Seda arvestades võiks juba öelda, et Opi on juba parem!
                  samamoodi võib öelda et vaata milliste vastastega Pele mängis, tolajal oli ju taktika et 3 kaitset ja kõik ründama. olen kindel et ENSVL tase oli kõrgem kui hetke ML tase eestis. pealekauba kõik piir ubakivi tiidus schwede vaher hepner vms spetsid ütlevad et Mõtsnik on eesti parim ründaja kes kunagi on olnud. Operit võrrelda Mõtsniku on Mõtsniku nime häbistamine. ega ilma asjate Mõtsniku ei valitud 1979 parimaks noor-ründajaks NSV! Operil võib kiirust olla aga tehnikat pole. küsi kellelt tahad ENSV aegselt vutifännilt OPeri ja mÕtsniku paremuse kohta siis näed kuidas Oper välja naerdakse

                  Kommentaar


                    #10
                    ma pakun et Evald Tipner on parim eestlasest jalgpallur
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas eestimees Vaata postitust
                      samamoodi võib öelda et vaata milliste vastastega Pele mängis, tolajal oli ju taktika et 3 kaitset ja kõik ründama. olen kindel et ENSVL tase oli kõrgem kui hetke ML tase eestis. pealekauba kõik piir ubakivi tiidus schwede vaher hepner vms spetsid ütlevad et Mõtsnik on eesti parim ründaja kes kunagi on olnud. Operit võrrelda Mõtsniku on Mõtsniku nime häbistamine. ega ilma asjate Mõtsniku ei valitud 1979 parimaks noor-ründajaks NSV! Operil võib kiirust olla aga tehnikat pole. küsi kellelt tahad ENSV aegselt vutifännilt OPeri ja mÕtsniku paremuse kohta siis näed kuidas Oper välja naerdakse
                      Ainult oleksid, aga Oper on! Mõtsnik hiilgas Liidu II liigas, aga Oper on kuulus üle maailma, tema väravad on valitud parimaks Eurospordi poolt. Olen nõus, et Mõtsnik oli geenius, aga kahjuks ei suutnud ta end absoluutselt tõestada kõrgel tasemel. Liidu II liiga ei olnud ikkagi kõrge tase.

                      Ja need muinasjutud, kui kõrge eesti tase vanasti oli, on ka mõttetud. sellega ehk oled nõus, et vähemalt eestlased mängivad praegu paremini, kui 20 aastat tagasi, või ei ole sa ka sellega nõus?

                      Kommentaar


                        #12
                        Oper on praegu 29 aastane, selleks ajaks oli Mõtsnik end vigastuste ja ka muudel põhjustel juba jalgpallist ära kaotanud.

                        Kommentaar


                          #13
                          Mina paneks parimaks Poomi, järgneksid järjestamata reana Oper, Mõtsnik, Tipner, Kuremaa jt. raske hinnata ja ega polegi erilist põhjust neid reastada, legendid nad kõik. Oper vast mängiv legend.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas urmar Vaata postitust

                            Ja need muinasjutud, kui kõrge eesti tase vanasti oli, on ka mõttetud. sellega ehk oled nõus, et vähemalt eestlased mängivad praegu paremini, kui 20 aastat tagasi, või ei ole sa ka sellega nõus?
                            arvan, et pole ju motet vorrelda, kes mangib paremini vorrelduna erinevaid polvkondi. iseenesest moistetav et tase pidevalt touseb, kuid kas ka vorrelduna teiste riikidega? meil on ju barameetriteks ikkagi tulemused teiste riikidega, jalgpalli ei saa ju muudmoodi moota, vorrelduna naiteks kergejoustikut
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              #15
                              NSVL-u Teises Liigas (5-s tsoonis kus mängis “Mõtsniku” FC Sport Tallinn) meeskonnad ei lasknud hooaja jooksul üle/umbes 100 väravat nagu EV Meistriliigas.

                              Mul ei ole käel täpset info, aga ARVAN et ENVL-u Meistriliigas meeskonnad ei lasknud hooaja jooksul üle/umbes 100 väravat nagi EV Meistriliigas.
                              ENSV-u ajal, meie Meistriliiga meeskonnade tase oli küll ühtlasem.

                              NSVL-u Teise Liiga/ENSV-u Meistriliiga ja EV Meistriliiga PEAERINEVUS on selles, et EV Meistriliigas mängivad pallurid/meeskonnad kel on rahvusvaheline kogemus.

                              Mõtsnikul ei olnud (üldiselt) rahvusvahelist kogemust, kuid Oper omab suurt rahvusvahelist kogemust.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X