PDA

View Full Version : Jalgrattasport

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

^H!ghRoad.
05.06.07, 12:24
..........

budu
05.06.07, 14:08
Kes võiks olla tulevikus Eesti koondises?

Mina pakuks praegu M-14 võistlevad Mihkel Räim ja Henri Rebane
Samuti M-16 pedaalivad Sten Sarv ja Meelis Raba

kle ratta teema olemas ja kas kuresaares ei ole suvel muud teha??

Nurmekas
06.06.07, 00:56
David Vseviovil pidi hakkama suvest jooksma Vikerraadiost uus sari "Müstiline Kuressaare", asendamaks praegust ca 10 aastat kestnud sarja.

Jeti88
06.06.07, 11:09
Rahu rahu nüüd. Tegu on mingi 12-aastasega, ega kõik saarlased siis sellised pole.

to Budulojus: Kuressaares on suvel tegevust küll ja küll;)

lorenzo
03.09.07, 20:00
no Mandri teeb küll head tööd hetkel Vueltal. teist päeva järjest 6. koht ja üldjärjestuses on poiss koguni 4. kohal

FootYgod jr.
03.09.07, 23:14
^H!ghRoad. on 14

hassan74
11.09.07, 19:54
See, et Mandri oli tasastel etappidel esikümnes ei üllata mind eriti.Absoluutselt teine asi on aga Mandri kohad kahel viimasel mägisel etapil.Et Eestist pärit sõitja, kes on alles algaja proffide hulgas, suudab sellisel rajal 2 päeva järjest kaotada võitjale veidi üle minuti - see on TASE.Olles suurtuuril mägedes 23 ja 17 üllatab mind ajakirjanduse täielik vaikelu.Kui ta oli lauskmaa etappidel esikümnes, siis veel räägiti, aga viimastel etappidel on nimetatud vaid etapi võitjaid ja muuseas mainitud, et Mandri oli seekord 17.

aanvaller
29.09.07, 23:50
leedu trekikoondis tahab eestit esindada.
üsna lahe.

aanvaller
03.10.07, 20:22
Belgia profiklubi tahab Eesti lipu alla .

17
03.10.07, 20:26
Mis värk sellega on, et kõik rattamehed Eestisse tahavad?

hofnar
03.10.07, 23:12
ilusad tüdrukud ja odav õlu

aanvaller
03.10.07, 23:24
Tuletan siiski meelde, et profiklubi tahab ainult sini-must-valget mütsi enda tiimile,ehk registreerida tiim "Eesti klubiks" Sest seal juba kaks eestlast ja eesti värgiga oleks midagi odavam
vms.

mcnamara
28.03.08, 14:45
Briti trekiratturid on vapustavad Manchesteri MM-il. Oleks olümpia vaid praegu.
Rebecca Romero on nüüd maailmameister nii sõudmises kui jalgrattasõidus ja Pekingis vahest siis ka mõlema ala olümpiamedalivõitja.

budu
20.06.08, 13:12
CFC Spordiklubi püüab Saaremaa tuuril neljandat järjestikust võitu meeskondlikus arvestuses.

Seni pole ükski klubi sellise trikiga hakkama saanud, ehkki velotuuri värvikas ajalugu ulatub eelmise sajandi keskpaika.

Aastatel 1964-66 valitsesid tuuri Kingissepa ehitusmehed, kelle saavutust suudeti korrata alles mullu kui kolmanda järjestikuse võidu, meeskondlikus arvestuses, võttis CFC.

Kui tänavune velotuur on jõudnud poole peale (proloog ja kaks etappi mandril sõidetud), liigub pealinna klubi uue rekordi suunas. Meeskondlikus arvestuses hoitakse liidrikohta, edestades 19 sekundiga Arctic Sporti ja ligi kolme minutiga Alexela võistkonda.
Seda vaatamata ebaõnnele, mis tabas CFC esinduskoosseisu 1. etapil Tartust Viljandisse kui Mart Ojaveel purunes esijooks ja meeskonna üks liidreid kukkus kõrgest mängust välja.

Individuaalselt on Jaan Kirsipuu meeskonna parimana neljas, kaotades liidrile Erki Pütsepale kokkuvõttes 20 sekundiga.

tuleb välja et Kingiseppa ehitusmehed olid omal ajal kõvad ratturid.ei tea kas meestel oli aega normaalselt ehitada või on saaremaal enamus maju varisemis ohtlikud?

Maarek
23.09.08, 16:24
Keegi siis pühapäeval Tartu Rattamaratoni ka läbi sõitis?
Endal see kolmandat aastat järjepanu õnnestus, kuigi juba umbes poolel maal sain haamri ja tänu poristele oludele otsustas käiguvahetaja natuke streikima hakata, mistõttu raja teine pool psüühilises mõttes raskeks kujunes. Ainsaks rõõmu tekitavaks faktoriks oli ca 20 minutit parem aeg ja umbes 100 kohta kõrgem koht võrreldes eelmise aastaga.

kyps
25.09.08, 10:32
Pori ju praktiliselt polnud (võrreldes möödunud aastaga). Endal õnnestus eelmise aastaga võrreldes üle tunni kiirem olla ja harrastusportlase indikaatormehest Pulleritsust eespool lõpetada.

Edit: Vaatan et napilt enne lõppu olen ka sinust mööda saand ja vahe ca poolteist mintsa.

Maarek
25.09.08, 13:05
Edit: Vaatan et napilt enne lõppu olen ka sinust mööda saand ja vahe ca poolteist mintsa.

Sest mu "rahulik" algus tähendas seda, et minek oli nii hea, et sai lausa gruppigi kruusal kokku veetud. Kõik oli ilus kuni umbes poole distantsini ja siis vaatasin heldimusega mööduvaid gruppe.
Pulleritsust õnnestus ka mul mööduda, aga hetk hiljem olin temaga koos ja jälgisin sabas tükk aega tema valgeid tenniseid, kuni need eemaldusid.
Kurb tunnistada, et juba teine aasta sama ämber, et alguses maru hea minek, aga raja teine pool hävimine.
Vist lähen taktikalistel kaalutlustel järgmine aasta stardigruppi 1500-2000, sest siis ei ole vähemalt alguses tunne, et kõik on kiiremad ja vaja kohe virutada.
Vaatan, et oled ka Kõrvemaal stardiprotokollis. Kui ratta korda saan, olen ka rivis ja põrutan, nii kuis jaksan. Kui TRM'l pidasin vastu umbes 50 km, siis on lootust, et jõuab Kõrvemaal enne finishisse ;)

kyps
25.09.08, 13:13
Mulle jah need "sprint"maratonid eriti ei sobi ja ilmselt oled must kiirem:) Samas TRM-i kohta see, et ees startides annab ilmselt ikka rohkem jõudu säästa, sest seal selliseid kruusal grupivedajaid rohkem. Seekord pidin enamus tööd ise tegema, alles lõpus oli mehi kelle selja taga ka veidi puhata võis. Tegelt tuli tagant ju kõvasid kah, aga 70 km/h meestel ei jaksa tuules püsida:)

Mask
25.09.08, 16:51
Keegi MM-i eurospordi vahendusel ei jälgi? Täna ju meie poisid rajal eraldistardis.

RantZ
25.09.08, 16:54
Jälgin ühe silmaga Prison Breaki vahepealt. Kas kuskil netis ei ole mingit live tulemusi või kasvõi stardijärjekorda. (Ise ei viitsi otsida)

Mask
25.09.08, 17:04
Live ei tea aga stardinimekiri siin: http://www.varese2008.org/eng/news/dettaglio.asp?i=689

Kangert tuli mõni mint tagasi lõppu 10ndana.

Maarek
29.09.08, 23:09
Mulle jah need "sprint"maratonid eriti ei sobi ja ilmselt oled must kiirem:)

Mnjaa, 20 minutit parandust "sprint" maratonil võrreldes eelmise aastaga pole paha. Palju siis sel hooajal treeningkilomeetreid jalgades on, et tõelisel maratonil rohkem kui tunnike võitu tuli ja nüüd rattasõidul siis 20 mintsa parandasid?

kyps
30.09.08, 11:37
Ei tea isegi, suurusjärgus 3-4k (peaasjalikult maanteed). Kõrvemaa oli muidugi lahe, sest suutsin kuskil 25 km enne lõppu ühel liivasel laskumisel ~kaheksasest grupist nii maha jääda, et ei suutnud neid enam kinni sõita ja nii kulgesingi viimased 25 kiltsa uhkes üksinduses. Ei tuld kedagi eest ega tagant. Eest mingi 5-6 üksikut ikka pudenes + mõned kes tehnikaga hädas olid. Ajad on suuresti paranenud ka tänu võistluskogemusele, mis mul möödunud aastal oli null.

Sa said Kõrvemaal grupis sõita?

Edit: Lihtne arvutus näitab ka seda, et sama arengukiirusega võidan ma tuleval aastal nii TRM-i kui Kõrvemaa ära:)

Maarek
30.09.08, 14:26
Sa said Kõrvemaal grupis sõita?

Edit: Lihtne arvutus näitab ka seda, et sama arengukiirusega võidan ma tuleval aastal nii TRM-i kui Kõrvemaa ära:)

Ühes suures grupis seni kuni väsisin ning siis järgmises grupis Pukimäeni, kuni nemad mu minema lasid ja sealt praktiliselt üksi finishisse kulgesin.

Eelmine aasta mul arvesse ei lähe, sest mängisin oma naisele vedurit ja üritasin ta võimalikult heale kohale vedada (sama nalja tegin ka sel aastal Elvas). Kaks aastat tagasi oma debüüthooajal õnnestus ühe pisikese grupiga praktiliselt terve tee sõita ning oma lollus ca 5 km enne lõppu üksi eest ära sõita oli see, mis koha 100 parema hulgas maksis, sest jõudsin üsna kustuda. Aeg oli siis 1:31 vist, seega edasiminekut nagu eriti polekski :p, mis siis, et sellest ajast 2 hooajaga ca 6k sõidetud ja ca 20'l võistlusel osaletud. Ju siis oli enne põhi täitsa ok all :D

kyps
01.10.08, 09:54
mis siis, et sellest ajast 2 hooajaga ca 6k sõidetud ja ca 20'l võistlusel osaletud. Ju siis oli enne põhi täitsa ok all :D

Järelikult andis siis minu tulemuse kah ratta vahetus.

kyps
09.03.09, 13:02
Kas rahval rattad kuurist juba väljas? Pea kuu aja pärast ju Jõelähtme maraton.

Maarek
09.03.09, 13:57
Kas rahval rattad kuurist juba väljas? Pea kuu aja pärast ju Jõelähtme maraton.

Laupäeval väike debüütsõit ja pühapäeval tegime lausa perekondliku tunnikese rataste seljas ;)
Jõelähtme maratoni paraku tõenäoliselt kavasse ei võta, sest selleks peaks korralikult enne juba trenni tegema, aga vaadates aknast välja ja kuulates ilmateateid, siis tundub, et korralikult ei saa ratast sõita veel niipea :(

kyps
16.03.09, 10:45
No mis trenni? Sinna lendavad ju enamus eelmise aasta saiavormiga peale. Aprilli alguses saab jalad käima tõmmatud ja just selline vajalik treening-võistluse kogemus enne Elioni algust. Ilmselt matkarada oleks mõistlikum, aga mul au ei lubanud lühikesele rajale regada.

Põhilised ettevalmistused rattahooaja alguseks on tehtud kah. Eelmisest kiivrist 100 g kergem peavari muretsetud ja TRM-i ajal kaduma läinud prillidele asendused muretsetud. Muidugi peas võidetud 0,1 kg asemel on kõhu peale 3 kg asemele tulnud:)

Maarek
16.03.09, 22:05
No mis trenni? Sinna lendavad ju enamus eelmise aasta saiavormiga peale. Aprilli alguses saab jalad käima tõmmatud ja just selline vajalik treening-võistluse kogemus enne Elioni algust. Ilmselt matkarada oleks mõistlikum, aga mul au ei lubanud lühikesele rajale regada.

Põhilised ettevalmistused rattahooaja alguseks on tehtud kah. Eelmisest kiivrist 100 g kergem peavari muretsetud ja TRM-i ajal kaduma läinud prillidele asendused muretsetud. Muidugi peas võidetud 0,1 kg asemel on kõhu peale 3 kg asemele tulnud:)

Matkarada on ka minu jaoks variant. Pikk rada minu hinnangul päris saiavormiga sõidetav pole ja ei taha sel põhjusel minna, et on oht ennast täiesti pooleks sõita ja siis võib nädal hiljem XDreamile võibolla kehv minna olla.

kyps
21.04.09, 11:36
.... Pikk rada minu hinnangul päris saiavormiga sõidetav pole ....

Jõelähtme saiavormiga läbitud ja eks ta raske muidugi oli. Pold see aasta veel rattaga metsa saanud ja pärast sõidu algusjärgus ühel laskumisel üle nipli käimist tekkis laskumiste suhtes üsna suur aukartus:) Kuna võtsin seda võistlust, kui lihtsalt intensiivset treeningut siis pooleks ennast ei sõitnud. Aeg 5:23 räägib enda eest.

Maarek
21.04.09, 14:10
Jõelähtme saiavormiga läbitud ja eks ta raske muidugi oli. Pold see aasta veel rattaga metsa saanud ja pärast sõidu algusjärgus ühel laskumisel üle nipli käimist tekkis laskumiste suhtes üsna suur aukartus:) Kuna võtsin seda võistlust, kui lihtsalt intensiivset treeningut siis pooleks ennast ei sõitnud. Aeg 5:23 räägib enda eest.

Ma olin seal golfiklubi lähistel tee ääres pealtvaatajana ja mõtlesin, et hüüatan ka mõne krõbeda kommentaari, aga sa vist tuhisesid nii suure hooga mööda või jäid kellegi suurema varju, et ma ei märganudki. Selle tõttu oletasin, et ju siis oli saiavorm liiga sai, et kohale ei läinudki :p
Minu Jõelähtme sõit oli siis noortesõidul 12 km jooksul oma pägalikule tuulevarju üritada pakkuda.
Kokku veetsin kaunis Jõelähtmes aega terve "ilusa" ilmaga päeva, sest naisuke arvas, et 6:45 peaks rajal aega veetma (hoidis end selle nädalavahetuse XDream etapiks) :D

kyps
21.04.09, 15:32
Arvasingi, et nägin sind seal puu all kükitamas. Tol hetkel lasin end ühel Cosmose tiimi mehel vedada, kes sama tiimi naist vedas.

Maarek
21.04.09, 17:26
Arvasingi, et nägin sind seal puu all kükitamas. Tol hetkel lasin end ühel Cosmose tiimi mehel vedada, kes sama tiimi naist vedas.

Ja see Cosmose tüdruk mulle veel vist hõikas, et "ära muretse, varsti läheb üle" või midagi sellist :p

Rattaga ja täisvormis oli seal puu varjus hea kükitada. Päris mitmeid kaastundlikke ja muretsevaid inimesi sõitis mööda, kes abi pakkusid või kaasa tundsid ;)

Maarek
02.05.09, 23:49
Rõõm tõdeda, et meil on jalgrattasõidus mehi, kelle jaoks pole ainsaks võimaluseks vaid laugmaa etapil grupifinishis hästi esineda.
See mees ei lähe lähiaastatel Tour de France lihtsalt läbi sõitma http://xtratime.org/forum/images/smilies/proud.gifhttp://xtratime.org/forum/images/smilies/proud.gif
http://www.delfi.ee/news/sport/muud_uudised/article.php?id=23149427

kyps
04.05.09, 13:04
Ajastad mingit eriti kõva pauku või miks veel see aasta võistelnud pole? Mulgi oli muidugi tüüpiline Mulgi, ainult natuke mudasem. Kui mõned jooksukad ja Holstre-Polli välja arvata siis ikka ilge littimine. Endal pole kevadine kiirus kuigi hea ja kruusal oli algul suisa raskusi. Vaadates tulevikku: Rõuge loen siis õnnestunuks, kui lõputõusust rattaga üles saan.

Taarakas on muidugi äss. Loodan et püsib õigel kursil.

Tofoa
04.05.09, 23:42
Taaramäe on nii püss (http://www.delfi.ee/news/sport/muud_uudised/article.php?id=23175891)

Maarek
05.05.09, 11:52
Ajastad mingit eriti kõva pauku või miks veel see aasta võistelnud pole?

Kuidagi tujutu on sel aastal see jalgrattavärk, mistõttu jätan ka Rõuge tõenäoliselt plaanist välja. Kuna ma pean eelmise aasta koefitsendi säilitama, et mitte stardikohta kaotada, siis Kõrvemaal loodetavasti rajal. Hetkel on eesmärk natuke orienteerumist harjutada, sest XDream esimese etapi 6 tundi üsna karmide orienteerumisvigade tõttu oli ikka suts liiga palju :p

Samas on pägalik päris hästi panema hakanud (KoMo esimesel etapil tegi nõks vanematele omakandi poistele tuule alla ;)), mistõttu sel aastal vist isegi mõned matkasõidud temaga koos plaanis.

Vaadates tulevikku: Rõuge loen siis õnnestunuks, kui lõputõusust rattaga üles saan.

2 aastat tagasi Rõuges sõitsin ja pean tunnistama, et lõputõusule jõudes oli sellest etapist kopp nii ees, et ma isegi ei tahtnud proovida :D

kyps
02.07.09, 13:50
2 aastat tagasi Rõuges sõitsin ja pean tunnistama, et lõputõusule jõudes oli sellest etapist kopp nii ees, et ma isegi ei tahtnud proovida :D

Stiilinäide sellest, millise pühendumusega möirapullid lõputõusu võtsid: http://www.sportfoto.ee/index.php?lang=est&main_id=3&id=119796&pid=120651
Asi oleks muidugi veel stiilsem siis, kui kett oleks ikka eest suure peal:)

Maarek
02.07.09, 16:02
Stiilinäide sellest, millise pühendumusega möirapullid lõputõusu võtsid: http://www.sportfoto.ee/index.php?lang=est&main_id=3&id=119796&pid=120651
Asi oleks muidugi veel stiilsem siis, kui kett oleks ikka eest suure peal:)

Ei kommentaari :p

Vaatasin tulemustest, et sa sattusid isegi KoMo Järta etapile. Kuna ei osanud otsida, siis nagu ei pannud tähelegi. Meil oli kogurõhk pisikese tegelase sõidul ja edasi vedelesime seal päikse käes juba niisama ja ei jälginud meestesõitu väga süvenenult (väljaarvatud Pesori ja Homutovi lõpuspurt, mis üsna korraliku lennukiga lõppes :D).

kyps
02.07.09, 16:31
Tulemusi vaadates selgub, et Homutov lendas kiiremini.

Maarek
02.07.09, 20:39
Tulemusi vaadates selgub, et Homutov lendas kiiremini.

Päris finišini ei lennanud :p, aga arvatav süüdlane Pesor (kelle esikumm olukorras päris ilusa pauguga lõhkes) lihtsalt lasi Valeril esimesena üle finišijoone jalutada. Nende õnneks järgmine mees olukorrast kasu ei jõudnud lõigata, kuna oli piisavalt kaugel.

Juuru etapile plaanid ka minna?

kyps
02.07.09, 22:44
Nühkan samal ajal koduõuel Aruküla rattarallil. Komo omadest on järgmisena sihikul Keava mäed. Aga poiss on sul päris kõva. Ainult poodiumekohti tunnistabki:) Kas isal on juba poja ees aukartus ja seepärast pole end see hooaeg puhtal rattadistantsil testinud?

Maarek
03.07.09, 13:55
Nühkan samal ajal koduõuel Aruküla rattarallil. Komo omadest on järgmisena sihikul Keava mäed. Aga poiss on sul päris kõva. Ainult poodiumekohti tunnistabki:) Kas isal on juba poja ees aukartus ja seepärast pole end see hooaeg puhtal rattadistantsil testinud?

Mulle meeldis Järta etapil see, et kui hakati stardikoridori kutsuma, siis Markuse nime peale tulid kommentaarid "häh, miks tema alati esimesena" stiilis kommentaarid, kuigi seekord üldse esimest korda paremusjärjestuse järgi rivvi paluti :D Tema õnneks on KoMo võitlustel tase vähe tagasihoidlikum ja saab pjedestaalikohtadega vaikselt harjuda :p Elion lastesõitudel konkurentideks spordikooli noored kuked ja seal asi nii lihtsalt veel ei käi.

Endal on laiskus ikka nii konkreetne, et nüüd jääb olude sunnil ka planeeritud Kõrvemaa triatlon ära, töö pärast ei jõua vist isegi KoMo Juuru etapile, Xdream "rikub" ära võimaluse osaleda Elion Elva etapil ja Otepää pole ka väga kindel. Kindlasti tahaks minna lemmikrajale Rakkes, aga tahaks ka KoMo sõidu ikka ära proovida (kui Juuru ei õnnestu, siis Keava ikka) ning eesmärk on ratas joonele ikka ajada ka aasta tippsündmusel, maastikumaratoni EM'il :p

Lapeteus
13.07.09, 11:38
Sa Maarek olid juurus siis ka see õnnetu, kel ei õnnestunud 7-et ringi sõita.
Ise jäin grupist suht alguses maha, selline 15 meetrine vahe oli sees ja vahet kinni ei õnnestunud sõita. Metsavahel veel vilksamisi nägin neid. Selle pingutuse tulemusena olid 2-3 ring päris raseked, õnneks tulid tagant 2 vedajat ning nendega sai koos lõpuni sõidetud. Kaotus sulle siis 1 minut ja 17 sekundit.

to kyps: ma vaatasin seda rõuge pilti ja peaks ütlema, et sa oled ikka täielik loom. rattasõidul võiks ikka mingi inimlikuse säilitada :)

Lapeteus
13.07.09, 11:52
kyps, mine vaata KoMo lehelt vahekokkuvõtet ka. Ma meeste arvestuses 72 punniga 11-nes, sa oma 39 punniga 18-nes. Et otsi mitte lahtiseks jätta, siis peaks kõigil järelejäänud võistlustel osalema. Siis õnnestub meeste arvestuses ehk isegi 10-ne hulka tulla :) ja sinu lootused mulle punktides järgi tulla saan ka sedasi ära nullida.

Jama on see, et kui kõik etapid ära sõita, siis tuleb aasta peale kokku 5 KoMo etappi. Kuuest osavõtmise puhul osaleks juba 8000 eeguse ratta loosis.

kyps
14.07.09, 11:43
Keavas raudselt katkestad:) Koduseinte pinge murrab su maha, aga ma saan magusad punktid.

Ja mis loom? See pilt kubiseb puhtast graatsiast.

Lapeteus
14.07.09, 22:35
Keava rajal on haamer väga kerge tulema. Peab minema seal veel tehnikat lihvima. Viimne kord seal käies oli juba päris kerge, sest teadis, kus mis tuleb. samas on rajal ainult üks möödumise lõik + siis 2 tõusu, kus on võimalik mööda minna. Seda on 2,8 km ringi kohta päris vähe.

Maarek
15.07.09, 12:36
Sa Maarek olid juurus siis ka see õnnetu, kel ei õnnestunud 7-et ringi sõita.

Jah, ma veel mõtlesin enne liidrite möödumist, et krt, kuidas on võimalik, et minu jälitajad mulle nii kiiresti lähenesid :p Pakkusin neile muidugi aupaklikult teed, sõites raja kõrval heina sees ja tulemuseks oli see, et tagumine hammakas hakkas räigelt üle viskama ja pidin muidugi rõõmsalt teeveeres kassetti ka veel puhtaks rookima, olles üsna veendunud, et pikka pidu pole ja küll jälitajad mu kätte saavad (mingi jälitusmaania vist hakanud tekkima :D).
Kolmanda ringi alguses sai pärast esimest küngast muidugi ka külg maha pandud, sest minek oli nii julge, et eriti pidurdama ei vaevunud. Kuna hein oli juba märg, siis oli see viga ja selles 90-kraadises kurvis ma uperkuuti lendasin.

Tase on KoMo sõitutel üsna hea ja kuna pole lühikeste krossidega harjunud, siis oli see esimene sõit ikka vähe ehmatav. Kui ikka stardist sellist lennukit pannakse, siis tuleb vist treenigute intensiivsust tõsta, et oleks järgmisel korral võimalus grupiga vähe pikemalt kaasa sõita.

Jama on see, et kui kõik etapid ära sõita, siis tuleb aasta peale kokku 5 KoMo etappi. Kuuest osavõtmise puhul osaleks juba 8000 eeguse ratta loosis.

Mul juba võimalus loosimises osalemiseks puudub, aga õnneks vähe aktiivsemad pereliikmed peaksid 2 häält loosikorvis garanteerima ;)

kyps
15.07.09, 13:49
Lape, pead eeskuju võtma! Kui ma Keavas sulle ringiga koti pähe vajutan siis ei kavatse ma su selja taga oodata neid üksikuid möödumiskohti, vaid tõmbad kiiresti aupaklikult võssa:)

Maarek
15.07.09, 15:07
Lape, pead eeskuju võtma! Kui ma Keavas sulle ringiga koti pähe vajutan siis ei kavatse ma su selja taga oodata neid üksikuid möödumiskohti, vaid tõmbad kiiresti aupaklikult võssa:)

Oi kurva, kyps juba nii kõvaks meheks saanud :D

Kuigi vist ei õnnestu, oleks hirmus soov sind Keavas maa peale tagasi tuua :p

kyps
15.07.09, 16:19
Muidugi! Sain täna ratta hooldusest kätte ja jälle on asi ikka hull püss. Sellisel rattal saan tirri lastes kah lape juba teisel ringil kätte:D

Lapeteus
15.07.09, 20:16
kyps, lepi tõsiasjaga, et keavas stardid sa minust tagapool, seega pead sa minust kõigepeal mööduma, et alustada minu ringiga kinni püüdmist. Ja ma katsun sul esimese möödumise võimalikult raskeks teha. kui vaja lükkan kas või võssa :P

sellel juuru kiirel laskumisel hakkas ka ratas korra vänderdama, aga jäin õnneks püsti.

Maarek
15.07.09, 22:53
kyps, lepi tõsiasjaga, et keavas stardid sa minust tagapool, seega pead sa minust kõigepeal mööduma, et alustada minu ringiga kinni püüdmist. Ja ma katsun sul esimese möödumise võimalikult raskeks teha. kui vaja lükkan kas või võssa :P

sellel juuru kiirel laskumisel hakkas ka ratas korra vänderdama, aga jäin õnneks püsti.

Nagu Juuru etapil selgus, ei viitsi nad paremusjärjestuse järgi eriti palju rahvast stardikoridori kutsuda (ma oleks ju muidu viimasena pidanud startima :D), mistõttu ära ole selles nii kindel :p

Aga kypsi hull püss põõsasse organiseerida pole paha mõte :p

Lapeteus
16.07.09, 11:08
kyps, ma palkan mõne kohaliku tati, kes igal ringil sulle raudkangi kodaratesse viskab :)
sinu pildi printisin sportfotost juba välja, et siis sabotööridele sihtmärk teada oleks :).

kyps
16.07.09, 12:07
Sohitemp ma ütlen. Nagu "Kevad südames" öeldi: -"Ära lõhu ratast!"

Lapeteus
16.07.09, 14:49
enne keava sõitu peaks elukindlustuse igaksjuhuks tegema, praegu seal sõites olen rahulikult võtnud, aga kui seal vajutama ka hakata, siis võib iga eksimus kurvalt lõppeda.

mai kuus mõõtsin omal ühe 2,8 km ringi aja ära, siis oli natuke üle 12 minuti. Kui praegu keskmiselt jõuaks kõik kuus ringi sedasi ära sõita, siis oleks päris hea tulemus.

Tembu
16.07.09, 15:32
Rattapeded MSNi!:)

Lapeteus
17.07.09, 14:30
said omale ühe postituse jälle kirja. nagu minagi just :D

teistele siinsetele rattaspordi austajatele teadmiseks, et lähen täna keava rada sõitma.

Lapeteus
20.07.09, 10:26
loodetud 4-5 ringi asemel sõitsin ikkagi ühe ringi, sest rohi on raja ääres ikka nii pikk, et laskumistel on juhitavusega probleeme. kui enne oli rohi lihtsalt pikk, siis nüüd on see ka raja peale vajunud, ühesõnaga jälge ees ei näe.
hea oli see, et ringi läbisin suht rahulikus tempos ning ringi aeg oli 10 minutit ja 20 sekki.
kusjuures kui rada veel tundma õppida ja õigetel laskumistel täiega vändata, siis on kogu raja peale ainult üks tõus. ülejäänutest saab inertisga praktiliselt ülesse.
seega oleks ajast võimalik veel vähemalt minut kärpida.

kyps
20.07.09, 13:08
Sa oled lihtsalt nõrk! Õiged ratturid rassivadki rinnuni nõgestes ja karuputkes.

Lapeteus
21.07.09, 11:00
just, lühikestes pükstes ja palja ülakehaga.

Lapeteus
23.07.09, 12:22
laupäeval lubab elvas vihma sadada. soparalli seega.

kyps
23.07.09, 13:01
Sopastuvaid kohti seal rajal suht vähe ja enne laupäeva eriti sademeid ei luba. Seega midagi hullu küll ei tohiks olla. Prillid peavad muidugi peas olema:)

Maarek
23.07.09, 13:49
Sopastuvaid kohti seal rajal suht vähe ja enne laupäeva eriti sademeid ei luba. Seega midagi hullu küll ei tohiks olla. Prillid peavad muidugi peas olema:)

Kui vahetult sõidu ajal sajab, siis muidugi mõnus :D
Eelmine aasta tegime padukaga proovisõitu ja kui vesi ikka naljalt rajalt ära ei voola, siis on tsirkust rohkem kui rubla eest :p

Mudaseid kohti palju polnud, aga kuna eelmine aasta sõitsin koos naisega trenni mõttes, siis kohtadel 600-800 oli juba nii mõnigi koht ratta seljas läbimatu.

kyps
23.07.09, 14:02
Sa see aasta prouaga stardis? Lapele oleks hea siht, kas saab su teisest poolest jagu või mitte:)

Lapeteus
23.07.09, 14:57
kyps, sa ära intrigeeri siin.

Maarek
23.07.09, 15:03
Sa see aasta prouaga stardis? Lapele oleks hea siht, kas saab su teisest poolest jagu või mitte:)

Kahjuks mitte :p
Lape peab siis päev hiljem sinnasamasse Elvasse Xdreamile tulema, aga kuna seal individuaalarvestust pole, siis veits raske paremusjärjestust selgitada :D

Lape, võta piiriks 3 tundi (möödunud aasta aeg naisel 2:56) ja kui üle selle läheb, siis võid kindel olla, et kõvasti trenni vaja veel teha ;)

Lapeteus
23.07.09, 15:20
3 tunniga kindlalt välja ei tule. treenitus pole veel nii hea. pigem rihin sinna 3:30 kanti. samas oli su naisel eelmine aasta hea vedaja ka olemas.

Lapeteus
03.08.09, 09:19
nii, kes laupäeval teenusele tuleb? 18 km eraldistardist.

kyps
03.08.09, 10:32
Sina ja ilmselt ka väike Pajur:)

Maarek
03.08.09, 12:02
Sina ja ilmselt ka väike Pajur:)

Väike Pajur kindlasti, naissoost Pajur samuti ;)
Mina pole veel 100% kindel, sest XDreamil lõhkusin oma põlve veits ja kuigi nädalavahetusel pidas 200 km suuremate probleemideta vastu, siis temposõidul ei pruugi nii hästi minna.

kyps, kuidas siis Otepää Rain & Mud Cup oli? Ei jäänud tulemusega rahule?

kyps
03.08.09, 12:43
kyps, kuidas siis Otepää Rain & Mud Cup oli? Ei jäänud tulemusega rahule?

Üsna ekstreemne oli, aga 2008 Rakvere kõrval ikka poisike. Mäest lasid alla nagu rasvane siga rulluiskudel ja mäkke minekud olid enamasti "jalutuskäik rattaga loodusesse" sarjast. Ses suhtes ei jäänud tulemusega rahule, et jalga oli ja Otepää profiil sobib, aga muda pole minu ala. Eriti rahulikult võtsin alguses, kus ratas rattas sõit. Nähes, mis stardinumbritega mehed mu ümber on siis sai prillid peast võetud ja julgemalt vajutama hakatud. Vahepeal loeti mulle kohta ~600, lõpuks 432.-ks jõuda poldki väga hull. Kuivalt oleks ikka 350 sisse saanud:)

Lapeteus
04.08.09, 14:20
ma ei saa aru, millal sul on aeg teiste numbreid vahtida? sul lenksu küljes peegel vist, et näed. ise pole kunagi kellegi nubrit sõidu ajal tähele pannud. ainult peale finishit on aega üle õla vaadata, et kes tagantpoolt tulemas on.

teenuse kohta, et komo omad oleks võinud rattaklassi ikka samaks jätta, kust ma nüüd selle mnt ratta välja võlun. tegelt saab MTB-ga ka sõita, mul slikid nüüd olemas, aga lenks on ikka vale natuke.

yheksa
04.08.09, 14:54
Kuulge veloässad, kas kuskilt saaks laenutada mönd normaalset maanteratast? Tahaks jubedamalt proovida, et mis tunne on ikkagi maanterattaga maanteel söita. Räägitakse vaid head.

kyps
04.08.09, 15:12
Raske küsimus, sest rattalaenutustes tavaliselt ainult mtb ja linnarattad. Üks võimalus on minna näiteks Pirita Hawaisse ja teha nägu, et sa tahaks ratast osta. Seal nad peaks andma ratta ka proovisõiduks.

Lape: siis kui meestest mööda sõidad, on võimalus ikka pilk ta poole heita:)

Maarek
06.08.09, 00:01
Kuulge veloässad, kas kuskilt saaks laenutada mönd normaalset maanteratast? Tahaks jubedamalt proovida, et mis tunne on ikkagi maanterattaga maanteel söita. Räägitakse vaid head.

City Bike's käisime täna vaatamas. Täitsa normaalsed pillid (nii cyclo-cross kui ka MNT) pakuti isegi välja (ka S mõõtu). Muuseas, üks neist oli veel eraldistardi lenksuga (vihjega pühapäevasele üritusele) ja kuigi mõõtu peal polnud, siis tundus, et midagi M ja L kanti ;)
Ainsaks miinuseks oli see, et raha taheti 400 kulli / 24 h, mida ma nüüd ühe väikse ürituse (seesama pühapäevane) pärast küll välja käia ei viitsi, seda enam, et peab ennast veel vanalinna rattale järgi sõitma ja pärast veel ära ka viima.

kyps
06.08.09, 10:31
Kas pesema kah peab? Ma mõtlen, et võtad üheks mudaseks elioni etapiks ja siis viskad porise käkra neile tagasi:)

Maarek
06.08.09, 10:47
Kas pesema kah peab? Ma mõtlen, et võtad üheks mudaseks elioni etapiks ja siis viskad porise käkra neile tagasi:)

Hea idee :D

Kyps, neil on ka paar vinget konverentsijalgratast 7 istekohaga. Võtaks kamba kokku ja läheks TRM'le äkki? :p

http://engine.koduleht.net/templates/citybike/files/mdl_images.php/pilt_CoBilehelt.JPG

kyps
06.08.09, 11:05
Ei saa seda luksust endale lubada. Pulleritsule on vaja ikka kott pähe tõmmata.

yheksa
06.08.09, 12:45
Kas ma saan öigesti aru, et Pulleritsu alistamine ratta- ja rulluisumaratonil on iga harrastussportlase eesmärk? :P
Jooksus ja suusatamises läheb see vist tsipa raskeks.

kyps
06.08.09, 13:03
Jep, need alad kalduvad ulmevaldkonda. Aga küll ka tema varsti vanaks ja nõdraks jääb:)

Maarek
06.08.09, 13:56
Kas ma saan öigesti aru, et Pulleritsu alistamine ratta- ja rulluisumaratonil on iga harrastussportlase eesmärk? :P
Jooksus ja suusatamises läheb see vist tsipa raskeks.

Enesetunne oli tõesti kehv, kui eelmise aasta Tartu Rattamaratonil Pullerits mõned kilomeetrid enne lõppu mööda sõitis :p
Vabanduseks võib küll haamri tuua, aga hoolimata sellest, et tema sõitis tavapärase "Optima" asemel laenatud tipprattaga, oleks pidanud jagu saama.
Sel aastal tahaks selle vea parandada :D. SEB jooksule lähen temaga võidu jooksma ka, aga hoolimata paremast stardikoridorist, tundub tema tase ikka liiga kaugel (veel ;)).
Kypsist tahaks ka mööda saada, aga kuna treeningute peale sel hooajal piisavalt aega pole kulunud, siis nii kõrgeid lootusi veel ei hellita :p

kyps
06.08.09, 14:12
No stabiilselt 5000 km hooajaga läbinud mehena on sul nii tugev põhi all, et selle hooaja kergem treening on jalga ainult teravamaks muutnud;) Stardikast peaks meil sama olema.

yheksa
06.08.09, 14:13
Jube hea, et ma daamina ei pea Pulleritsuga üht klassi rebima, muidu tekiks veel äkki konkurents :)
Minu rööm oli startida Tallinna rattamaratonil Kõrvemaal kõige viimasena ning asuda siis mööduma eessöitjatest, pea sajast ratturist söitsin mööda. Päris distantsi löpus (see lühem muidugi) oli veel üks töukega mees - hea, et sellele alla ei jäänud.
Igaühel omad röömud.

kyps
06.08.09, 14:59
Üks endast lugupidav rattur peab Pulleritsust TRM-il jagu saama tema sporiblogi loba pärast ratturite aadressil. Mees kes sõidab rattaga 200 km aastas ja võistleb ketsides, tuleb lihtsalt seljataha jätta. Kas ma eksin Maarek?:)

Maarek
06.08.09, 17:27
Üks endast lugupidav rattur peab Pulleritsust TRM-il jagu saama tema sporiblogi loba pärast ratturite aadressil. Mees kes sõidab rattaga 200 km aastas ja võistleb ketsides, tuleb lihtsalt seljataha jätta. Kas ma eksin Maarek?

Muidugi, eriti kui seda räägib mees, kes aastal 2007 tegi raja läbi ajaga 4:45 kopikatega, kui Pulleritsul võttis selleks aega 3:58 ;)
Ei saa ka mainimata jätta, et sa võitsid minu naist tol aastal lausa 44 sekundiga :p

Eelmise aasta edu 7 sekundit ei saa samuti 200 km aastas ja ketsidega sõitva tegelase vastu pidada väga aukartustäratavaks :D

Mina lähen sel aastal rajale mõttega mitte üle pingutada ja tahaks seekord rahulikult, ilma haamrita ikka lõpuni jõuda.

PS. Kui nüüd lõpuni aus olla, siis oli eelmine aasta sama mõte :D

kyps
06.08.09, 18:00
No areng on ju pöörane:P 2007 a. pold ma veel ka endast lugupidav rattur. Sellel aastal võiks Priidule ikka 5-10 mintsaga ära vajutada.

Lapeteus
07.08.09, 11:53
Jube hea, et ma daamina ei pea Pulleritsuga üht klassi rebima, muidu tekiks veel äkki konkurents :)
Minu rööm oli startida Tallinna rattamaratonil Kõrvemaal kõige viimasena ning asuda siis mööduma eessöitjatest, pea sajast ratturist söitsin mööda. Päris distantsi löpus (see lühem muidugi) oli veel üks töukega mees - hea, et sellele alla ei jäänud.
Igaühel omad röömud.

ehee, minu number oli kõrvemaal eelviimane :) aga siis läks 14 minutit ratta remondi nahka ning 5 km enne lõppu madistasin ka selle tõukeka vennaga, jupp tegu oli et temast mööda saada. peaks ka seda tehnikat viljelema hakkama, äkki saab sedasi rutem edasi.
ma sõitsin muidugi pikka maad. vaatasin just sportinfost, et kõrvemaal põhisõidu viimane number lõpetas 20-dana :)

yheksa
07.08.09, 15:26
Numbritest ma ei tea midagi, ma lihtsalt sisenesin stardikoridori üsna viimasel minutil ja siis ei tundunud väga sobilik kohe teiste vahelt ettepoole pressima hakata. Önneks sai seda teha mööda suurt teed uhades :)

Raoy
12.08.09, 18:11
Valitsev Eesti meister Rein Taaramäe (Cofidis) teenis profina esimese tuurivõidu, vahendab rattaprofid.com.

22-aastane Vändrast pärit noormees võitis Prantsusmaal lõppenud 1. kategooria velotuuri Tour de l´Ain. Cofidise meeskond sai viimasel etapil koguni kolmikvõidu - Taaramäele järgnesid David Moncoutie ja Damien Monier.

129 kilomeetri pikkuse mägise etapi algfaasis õnnestus peagrupist põgeneda 13 mehel. Umbes 10 kilomeetri pikkuse lõputõusu alguses oli ette jäänud veel viis meest. Seejärel kihutas peagrupist välja Taaramäe, kes püüdis kiiresti jooksikud kinni ning jättis nad peagi ka seljataha. Peagi jõudsid hommikustele jooksikutele järgi ka teised favoriidid, kelle seas liidrisärgis sõitnud ameeriklane Chris Horner (Astana) ja Taaramäe meeskonnakaaslane David Moncoutie, kes hoidis enne etapi algust kolmandat kohta.

7 kilomeetrit enne finishit oli Taaramäe edu jälitajate ees veel üks minut, neli kilomeetrit hiljem oli vahe kasvanud aga juba 1.10-le ning eestlane liikus võidu suunas.

Hetkel ei ole täpselt teada, kui palju järgnevad kaotasid Reinule, kuid Prantsuse rattaportaalide andmetel oli vahe piisav, et anda Taaramäele tuuri üldvõit!

karl54
12.08.09, 20:31
Kas Taaramäe Vueltale saab peale, tahaks näha teda juba ühel suurel velotuuril.

lorenzo
12.08.09, 20:35
Taaramäe on kindlasti Vueltal kui nüüd midagi ei juhtu (ptüi-ptüi) ja olema oma meeskonna liider

kyps
13.08.09, 10:59
Taarakalt kõva sõna. Eks paistab, mis Vueltal juhtuma hakkab. Mehes on sisu näiteks, et polkadot särki rünnata.

Teistele rattapededele, aga veidi meelelahutust:
http://www.youtube.com/watch?v=Vn29DvMITu4

Lapeteus
18.08.09, 10:56
kyps, see sina või? :)

lorenzo
24.08.09, 22:38
Mandri küll mainis siin, et klubi ei taha teda kuidagi Vueltale panna, kuid Vuelta kodulehel on ta vähemalt reservina üles antud. ehk siiski on mingi lootus

eika
01.09.09, 17:53
Kas Vueltalt ka mingisugune livegraafika netis on (nagu Tour de France`il oli)?

lorenzo
01.09.09, 22:00
http://www.lavuelta.com/09/ingles/online/index.html?e=4

Maarek
02.09.09, 00:24
Kas Vueltalt ka mingisugune livegraafika netis on (nagu Tour de France`il oli)?

Rattaprofid.com (http://www.rattaprofid.com/index.php/news/view/1018) pole küll graafiline, aga LIVE ülekandes saab üsna hea ülevaate toimuvast ja hoitakse ikka ka oma poisil silma ka peal ;)

Maarek
02.09.09, 15:06
See eilne kukkumine oli ikka päris karm.

http://www.youtube.com/v/klrp9eh3L1w

lorenzo
04.09.09, 20:40
nojah, täna siis oli meie mees väsinud. kaotust ligemale 7 minutit ja kokkuvõttes juba 7.36 liidrile.
homme siis eraldistart. ehk suudab kohta parandada

lorenzo
06.09.09, 20:58
läbi siis selleks korraks vuelta meie mehele. sõidab küll edasi, kuid püüab ainult etapivõitu. sellist loksumist pole huvitav vaadata. krt oleks võinud veel püüda. tänane 25 minutiline kaotus muidugi oli liiast

Maarek
06.09.09, 22:51
läbi siis selleks korraks vuelta meie mehele. sõidab küll edasi, kuid püüab ainult etapivõitu. sellist loksumist pole huvitav vaadata. krt oleks võinud veel püüda. tänane 25 minutiline kaotus muidugi oli liiast

Vuelta üldkohale oli tal sõit juba 2 etappi tagasi läbi, kui kuumarabanduse ohvrina koos kahe abilisega lõpuni "kulges".
Ei näinud ta ju ka eraldistardis erilist vajadust pingutada.

Loodame, et tuleb veel olukorrast välja ja suudab siiski midagi korraldada. Kui tema tugevuseks peetakse mägesid, siis tänane ekstra kategooria lõputõus, kus ca 25 minutit ära andis, seda paraku (veel) ei näidanud.

Raoy
07.09.09, 01:34
Loodame, et enesetunne paraneb ja mõni etapp õnnestuks. Minupoolt jõudu ja jaksu talle.

budu
07.09.09, 18:51
taaramäe võitleb etappi võidu eest.http://sport.delfi.ee/news/varia/jalgrattasport/article.php?id=25536751&l=fplead

EgoTrip
07.09.09, 19:31
nooh rsk
Taaramäe minekut nägite
loodame, et peab lõpuni

E:ei pidanud siiski. kahju

Mystic
07.09.09, 20:00
Ai kahju ,et nii läks. Alustas oma spurti liiga vara. Muidugi peleton tuli ikka värdjaliku kiirusega järele. A no peamine ikka ,et Eurospordi kommentaatorid ei osanud kuidagi Taaramäe nime öelda. Kord oli Rain Taamarai, siis jälle Rain Taramai jne

lorenzo
07.09.09, 20:10
no krt sai sihukese haamri siis viimasel kilomeetril. lõpuks kaotas pea 9 minutiga võitjale. vähemalt tõstis üldkohta.
loodetavasti on mehel enesetunne enam-vähem et nädalalõpus kohta veelgi parandada

Kaspy
07.09.09, 21:01
Lõpuosa oli siis päris ränk tõus ikka jah? Ei juhtunud ise nägema aga uudist lugedes ja aegu ning kohti vaadates ei meenugi millal keegi liidrina nii ränga haamri oleks saanud.

lorenzo
07.09.09, 21:42
heh, nagu siis karta oligi, meie mees lihtsalt andis alla viimasel kilomeetril. kurb. oleks edasi punnitanud, poleks 9 minutilist kaotust olnud vaid hoopis oleks 1-2 minti vahe jäänud. sihukese suhtumisega kaugele ei jõua

JFP
07.09.09, 21:53
Nagu Rein ise ütles: "Lõpus mind enam ei huvitanud, mis koha saan. Võit või mitte midagi. Rattaspordis teisi ja kolmandaid kohti ei loeti. Medalit teise koha eest ei anta. Tiitlivõistlustel on esimesed kolm võitjad, aga rattaspordis on nii palju sõite, et loevad ainult võidud."

Ning palun lõpeta sa jauramine üldkohast ära, valus on lugeda. Selge ju ,et keegi ei lähe sõitma 40. koha peale kui on hea võimalus võtta etapi võit.

lorenzo
07.09.09, 22:18
Nagu Rein ise ütles: "Lõpus mind enam ei huvitanud, mis koha saan. Võit või mitte midagi. Rattaspordis teisi ja kolmandaid kohti ei loeti. Medalit teise koha eest ei anta. Tiitlivõistlustel on esimesed kolm võitjad, aga rattaspordis on nii palju sõite, et loevad ainult võidud."

Ning palun lõpeta sa jauramine üldkohast ära, valus on lugeda. Selge ju ,et keegi ei lähe sõitma 40. koha peale kui on hea võimalus võtta etapi võit.

kaota võideldes, mitte alla andes.
võrrelda on keeruline, kuid samas siis ju vahet pole kas kaotada jalgpallis 3-0 või 7-0. või et korvpallis kas kaotada 10 või 40 punktiga. või et võrkpallis näiteks kas kaotada 2-3 või 0-3.

pealegi üldkoht üldkohaks, kuid üle pika aja on meil jälle ratturid, kes suudavad kõigi eelduste kohaselt ka tuuri lõpetada finishis, mitte nagu sangar Kirsipuu.

ja kõige nõmedam on minu arust lugeda sportlaste selliseid mõtteid, et kui võit läks käest, siis vahet pole kui palju kaotan ja mis koha saan. pealegi tegu oli ju ainult umbes 3 km distantsiga finishini.

kyps
07.09.09, 22:39
heh, nagu siis karta oligi, meie mees lihtsalt andis alla viimasel kilomeetril. kurb. oleks edasi punnitanud, poleks 9 minutilist kaotust olnud vaid hoopis oleks 1-2 minti vahe jäänud. sihukese suhtumisega kaugele ei jõua

Kuna üldvõit on läinud siis just sellise suhtumisega jõutaksegi kaugele. Tegu ju väga pika tuuriga. Milleks ennast mõttetult lõhkuda. Pigem säilitada võimalus veel rünnata.

mikk
07.09.09, 22:58
kaota võideldes, mitte alla andes.
võrrelda on keeruline, kuid samas siis ju vahet pole kas kaotada jalgpallis 3-0 või 7-0. või et korvpallis kas kaotada 10 või 40 punktiga. või et võrkpallis näiteks kas kaotada 2-3 või 0-3.

pealegi üldkoht üldkohaks, kuid üle pika aja on meil jälle ratturid, kes suudavad kõigi eelduste kohaselt ka tuuri lõpetada finishis, mitte nagu sangar Kirsipuu.

ja kõige nõmedam on minu arust lugeda sportlaste selliseid mõtteid, et kui võit läks käest, siis vahet pole kui palju kaotan ja mis koha saan. pealegi tegu oli ju ainult umbes 3 km distantsiga finishini.

Selle tekstiga sa näitad , et rattaspordist ei tea sa küll midagi.

lorenzo
07.09.09, 23:14
ega ma polegi väitnud et ma teab mis spets olen. ja usun, et siin foorumis sõnavõtvad isikud on kindlasti targemad minust, eriti mis puudutab "köögi poolt". pigem olen väikest viisi fänn, kellele meeldib juba vat et 15 aastat rattasporti jälgida teleri vahendusel ja loomulikult meeldib mulle näha kui ikkagi võideldakse ja vihaselt pannakse. eriti just mägedes. sest sile maa ja sprint on suht igav. oma arvamust ma juba tiimi taktikate suhtes olen eelnevalt avaldanud.

kyps siin avaldas arvamust, et milleks end mõtetult lõhkuda. kusjuures ma just vaatasin tänase etapi rajaprofiili ja lõpus oli ju veel laskumine. veidi uskumatutena tunduvad ikkagi laskumise valguses need 9 minutit. huvitav oleks muidugi teada palju ta kaotas liidritele kui mäe tipus oli

lorenzo
08.09.09, 00:37
aga jätame selle Reinu.
keda arvate võitvat selleaastast Vueltat?
täna paistis, et Basso on jälle tagasi. niivõrd sitkelt istus mees sadulas.
kui esimesed mägised etapid on läbi, siis pakuks et võitjaks tuleb siiski Valverde. pearivaalideks oleksid talle siis Evans, Gesink, Basso, Samuel Sanchez ja Cunego. Miskipärast arvan, et kõvem lahing tuleb just Samuel Sancheziga

Maarek
08.09.09, 11:40
Kurb, et tänu veale legendis valearvestuse tegi ja enne lõppu kustus :(

Anyway, pildis istus ta korralikult ja sinimustvalge jäi silma küll. See, mis koha ta pärast ärakukkumist sai, ei oma tõesti erilist tähtsust. Tähtis on see, et mees näitas, et ta on etapivõiduks võimeline ja olen kindel, et selle ta Vueltal ka ära teeb ;)

Eilse päeva pilt:
http://cdn.media.cyclingnews.com//2009/09/07/2/pic57123s_600.jpg

eston maravilha
08.09.09, 13:16
tra te ilgute? viimane vend, kes tipptuuril üle mägede sai oli lauri, kuid tema ei võidelnud kunagi etapivõidu eest. nüüd on meil vend, kes ei karda tulistada grupilt eest ja ikka ei sobi. rattasõit ongi kullas või mullas sport. seekord läks nii, järgmine kord paneb lõpuni.

maarek, kus see valearvestuse info pärit? kahju, et sellise asja tõttu võit tulemata jäi, aga ehk kogub mõned etapid ja proovib uuesti.

kyps
08.09.09, 13:22
kus see valearvestuse info pärit?

http://www.rattaprofid.com/index.php/news/view/1053

mikk
08.09.09, 13:30
Üks teine pilt Taaramäest.
http://galleryserver.myff.org/gallery/598518/1252343489_extras_albumes_0.jpg

Lapeteus
08.09.09, 14:25
sinna see 9 minutit läks.

kyps
09.09.09, 13:38
http://izismile.com/img/img2/20090904/selection_235_64.jpg

Lapeteus
09.09.09, 22:46
üks on veits ette rebinud, kui juhtgrupp teda kätte ei saa, siis lasevad lihtsalt maha :)

kyps
11.09.09, 13:27
Legendaarne rahvaüritus Tartu Rattamaraton ukse ees. Kes lähevad ja millised sihid on? Kes tahab esimeses kolmandikus või pooles lõpetada, kes üritab toitlustuspunktides viimast võtta?

Maarek
12.09.09, 00:23
Legendaarne rahvaüritus Tartu Rattamaraton ukse ees. Kes lähevad ja millised sihid on? Kes tahab esimeses kolmandikus või pooles lõpetada, kes üritab toitlustuspunktides viimast võtta?

See aasta jääb vahele :(
I vooru registreerimise ajal olin üsna kindel, et TRM nädalavahetus jookseb töö tõttu umbe, et ei õnnestu ja seeõttu pärast tõsist kaalumist otsustasime loobuda.
Nüüd pilt natuke muutunud, aga kuna TRM'le regada pole enam mõtet, siis otsustasin hoopis samal päeval 8h rogainil end proovile panna ;) (tänu ürituse toimumisele samal ajal õnnestus populaarsele üritusele sel aastal isegi veel nüüd regada :))

vaikiv mees
12.09.09, 17:52
nonii, 13.etapil alla 60km veel minna
ja meie mees taas jooksikute hulgas

Lapeteus
13.09.09, 09:09
oi jeh, mul on juba sptembris jõulumeeleolu peal. sai eile päev otsa jõuluvana radadel rassitud. preemiaks hooaja parim koht (loe 639) ja valutavad lihased.
rada oli piisavalt raske, isegi nii raske, et mõni mees murdus seal.
edu paranemisel.

Maarek
13.09.09, 11:15
rada oli piisavalt raske, isegi nii raske, et mõni mees murdus seal.
edu paranemisel.

Üllatavalt kombel oli fikseeritud kätega mehi oli seal võistlusjärgselt üsna mitmeid ringi jalutamas.
Paistab olevat üsna kavalalt ülesehitatud rada, kus alguses hea üsnagi lauge profiiliga maal pulss punases kütta, et siis raja lõpuosas liivastel tõusudel ülikurnatud näoilmega, haamer peas tagumas, kannatada :p Neid mehi, kelle pilk kõike reetis, oli seal eelviimasel tõusul üsna palju.

Edu paranemisel, kyps.

Lapeteus
13.09.09, 20:35
ma olin eelviimasel tõusul suht krapsakas, finishi sirgel sain veel 35 sisse. muidugi raja teisel poolel andsin 45 kohta järele, sest kerge haamer oli. ja just selle esimese raja poole kiire tempo pärast tuli endal ka pärast paar vääratus sisse.

Kasepats-Pidur
03.11.09, 19:13
http://sport.delfi.ee/news/varia/jalgrattasport/article.php?id=26656619

Taaramäe vs Oras.

Kas nüüd ühe suht mõttetu autasu ümber on nüüd mõistlik selliseid kirgi kütta?

Aílton
03.11.09, 19:40
http://sport.delfi.ee/news/varia/jalgrattasport/article.php?id=26656619

Taaramäe vs Oras.

Kas nüüd ühe suht mõttetu autasu ümber on nüüd mõistlik selliseid kirgi kütta?

Arvad ka, et Oras väärib rohkem seda autasu?

Kasepats-Pidur
03.11.09, 20:23
Arvad ka, et Oras väärib rohkem seda autasu?

Medal maksab! :) Aga tegelt las ta siis olla elutööpreemia või nii. Vaevalt Taaramäe ise eriti kurvastab.

Aílton
04.11.09, 12:24
"Kui uudist kuulsin, oli esimene mõte: "Ohoo!" Ega ma ütle, et Orase tulemus s**t on. Aga kui minu otsustada olnuks, andnuks ikkagi tiitli kellelegi teisele," tunnistas tänavu läbimurde teinud ning Romandia ja Šveitsi tuuridel säranud Rein Taaramäe talle omase võltshäbita.

http://sport.err.ee/index.php?06100835

Kasepats-Pidur
04.11.09, 17:31
Okei, sinu võit.

Lapeteus
04.11.09, 21:00
see on tsitaat õhtulehest. naiivitarid.

Maarek
07.11.09, 16:04
Niiöelda elutööpreemia Orasele ja jutud stiilis, et küll Taaramäe neid aasta parima tiitleid veel saab on pehmelt öeldes jabur.

Jalgrattaliidul on 5 kriteeriumit, mille alusel aasta parim valida ja ainus, milles Oras Taaramäed edestas oli see niinimetatud tiitlivõistlus, kus maanteemehed maastikumaratonil oma ala tegijatele särgi püksi panid sel samal lihtsalt põhjusel, et sellel maastikusõidul selle põhidetaili ehk maastiku osakaal üsna tagasihoidlik (kes käinud, see näinud :p)
Taaramäel ju sisuliselt polnud võimalust saada tiitlit, sest Pro Tour klubi liikmena U23 MM'le ei lubatud ja maanteesõidu MM'l ei tee väikeriik mõne tubli osalejaga paraku midagi. Tema viga oli see, et ta on tõeline proff, mitte Orase sugune tippharrastaja. Ta poleks aasta parima tiitlit saanud isegi siis, kui Vuelta etapivõidu oleks välja sõitnud ja näiteks kokkuvõttes kümne parema hulka tulnud, sest seadusandlikku alust selleks pole :doh:
Kahju, et maastikumaratoni EM-il tähtsat rolli mänginud 40-aastane Kirsipuu ise võidu peale välja ei üritanud minna. Siis oleks nalja veel rohkem saanud :p

Kui rääkida maastikusõidust, siis korraliku XC rajaga Audi Cup Nõmmel näitas, kui kõva mees maastikul Euroopa maastikumaratonimeister on, rääkimata sellest, et Eesti XCO maastikuratta meistrivõistlusel ta üldse raja ei tihanud minna :p

budu
15.12.09, 12:24
Janek Tombak siis lõpetas proffikarjääri.nüüd keskendub eesti sisestele võistlustele

kyps
18.12.09, 15:11
Mägiratta tiimi kaaslane Jüri otsustas sellest aastast alates mõtetstatult trenni tegema hakata. Koos oma sõbraga palgati endale treener ning alustati hoolsat ettevalmistust aastaks 2010. Põnevat ja rasket teekonda oma sihtide suunas valgustab Jüri sõber Lars oma blogis http://kyljetuul.wordpress.com/

Igati nauditav ja humoorikas lugemine. Samas kui keegi ka ise mõlgutab enda käsile võtmise mõtteid, leiab sealt nii mõndagi asjalikku. Poisid on muidugi mitmeid aastaid ratast sõitnud ja ka Eesti sarjades keskmisel tasemel võistelnud, seega algajad võiks ikka oluliselt rahulikumalt võtta kui nemad:)

kyps
12.03.10, 11:27
Rattateema on teenimatult soiku jäänud, arvestades tõika, et Taarakas teeb Pariis-Nice velotuuril tegusid. Hetkel poiss löögipositsioonil ja põnevust järgmisteks etappideks jagub. 5. etapp mõõdukalt künklik kuigi suhteliselt lihtsa lõpuga.

Üks meeleolukas kunstipilt eilselt etapilt: http://www.steephill.tv/2010/paris-nice/photos/stage-04/330-PIC93413866.jpg

Maarek
12.03.10, 12:18
Rattateema on teenimatult soiku jäänud

Väljas ju tõsine talv ja siinsete kasutajate huvi asja vastu tõenäoliselt üsna tagasihoidlik, kui mitte olematu.

Rein "The Lion of Estonia" paneb hästi ja ajakirja Procyclingandmetel nelja noore hulgas, kel sel hooajal tõsiselt silm peal tuleb hoida :)

vincent
12.03.10, 17:47
Keegi 'Rain Tamarai' on hetkel viiendal etapil koos veel kolme selliga peagrupil enam kui minutiga eest ära raiunud, veits üle 30km veel minna. Usu siis jah sellist juttu, et haigus oli kallal ja vorm pole suurem asi.

Mariotti
12.03.10, 21:10
Kuigi kommentaatorid arvasid, et Rein läks mäepunktide järele, siis pole siin ju loogikat, need olidki ta ainsad 4 punkti. Aga igal juhul on ta teenitult top 10 seas, meeldiv näha teda pildis:) Homme tuleb ka lõpus tõus, keegi paneb kindlasti seal tempo peale.

Kaspy
14.03.10, 18:33
Ning 8. kohaga Taaramäe tuuri ka lõpetas. Kaotus Contadorile polnud lõppkokkuvõttes sugugi suur.

http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=370555

kyps
15.03.10, 15:57
Oleksitega mõtteid lennutada siis ilmselt ilma selle 3 päeva kestnud kõhuviiruseta oleks meie poiss veel mõned kohad kõrgemal lõpetanud. Eraldistarti läks ta vist praktiliselt potilt tõustes.

Maarek
15.03.10, 23:13
Oleksitega mõtteid lennutada siis ilmselt ilma selle 3 päeva kestnud kõhuviiruseta oleks meie poiss veel mõned kohad kõrgemal lõpetanud. Eraldistarti läks ta vist praktiliselt potilt tõustes.

Ta rääkis ju seoses kerge haigusega kaotusest umbes 5 + 5 sekki, seega poleks esimeste etappide parem enesetunne teda eriti aidanud.

Võrreldes eelmise korraga oli selle hooaja Pariis-Nice velotuuril muidugi meeletu edasiminek :)

kyps
26.03.10, 10:09
Meie mees eile jälle näitas ennast, jäädes lõpuspurdis küll alla, aga nagu Taaraks ise ütles, oli see ka nii mõeldud. Muidu oleks pidanud ta üksi seal ees tööd tegema. Ühesõnaga, kutt panustab üldjärjestusele, kus ta nüüd kolmandaks tõusis.

4. etappi kokkuvõte. Taaramäe pildis alates 6:30 http://www.youtube.com/watch?v=9nnz8wfWyjw

Maarek
27.03.10, 01:16
Cofidis selle mehe najal püsibki. Nimesponsor pidavat ka lepingut 2 aasta võrra pikendama, seega Vaderil võimalus särada ja anda endast parim, et tiim tagasi Pro Touri liikmeskonda tagasi tuua.

^H!ghRoad.
27.03.10, 14:28
kui Cofidise hooaeg samamoodi jätkub, peaks Pro Touri koht järgmiseks aastat kindel olema

Devil
13.04.10, 18:02
Taaramäe läks Türgi tuuri juhtima (y)

lorenzo
12.05.10, 18:15
krt seda Girot saab ainult laiekraaniga vaadata? mis jaoks see krdi ekraanigraafika niivõrd kitsa fondiga on kirjutatud? umbes nagu vaata luubiga ülekannet

lorenzo
15.05.10, 18:15
tra mis tondid girol sõidavad:) nii võib lapsed ära hirmutada
homme kindlasti head pildid tänasest mudaetapist

lorenzo
21.05.10, 17:29
meie Kalle ka siis jooksikutegrupis täna ja pildil

lorenzo
21.05.10, 18:45
meie Kalle ka siis jooksikutegrupis täna ja pildil

meie mehe poolt igatahes kõva paugutamine hetkel

rauulo
21.05.10, 19:01
Kuues koht lõpuks, kui silm ei petnud. Väga tubli sõit !!

Devil
29.05.10, 00:18
Posse Basso Bossa on ikka kõva vend. Mr Arroyo laskumise stiilinäide oli samuti suurepärane!

lorenzo
12.06.10, 22:23
see sõit läks siis jälle nihu. kindlasti jälle hindamatu kogemus poisile. loodetavasti siis Touril näitab samuti taset.

kyps
14.06.10, 11:18
Kõhuvalu võttis võimalused. Ilmselt tuuri üldjärjestuses kõrgele tõusmiseks veel liiga roheline, aga mõned head sõidud Taaraka poolt tahaks seal ära näha küll.

kyps
28.06.10, 15:17
Tuletan kõigile meelde, et juba sellel nädalal (3. juulil) läheb lahti Tour De France ja üle mitme aasta saab jälle rahvuskaaslasele pöialt hoida. Tuuri eel mitmeid intriige üleval ja võrreldes möödunud aastaga kaarte omajagu segatud. Taarakalt üldkokkuvõttes kõrget positsiooni on ilmselt veel vara loota, aga mõnel mägisel etapil loodan poissi esimeste seas näha küll.

Trass on sellel aastal mõnevõrra üllatav, et erinevalt traditsioonilisest ringist võetakse seekord enne ette Alpid ja alles siis Püreneed. Paraku on sellel aastal välja jäetud sellised klassikalised tõusud nagu Alpe d'Huez ja Mont Ventoux.

lorenzo
28.06.10, 15:49
Tuletan kõigile meelde, et juba sellel nädalal (3. juulil) läheb lahti Tour De France ja üle mitme aasta saab jälle rahvuskaaslasele pöialt hoida. Tuuri eel mitmeid intriige üleval ja võrreldes möödunud aastaga kaarte omajagu segatud. Taarakalt üldkokkuvõttes kõrget positsiooni on ilmselt veel vara loota, aga mõnel mägisel etapil loodan poissi esimeste seas näha küll.

Trass on sellel aastal mõnevõrra üllatav, et erinevalt traditsioonilisest ringist võetakse seekord enne ette Alpid ja alles siis Püreneed. Paraku on sellel aastal välja jäetud sellised klassikalised tõusud nagu Alpe d'Huez ja Mont Ventoux.

huvitav et Cofidis Moncoutie'd ei kaasanud ja ka suht ok ronija(ta küll vist jah tegelt sprinter, kuid ka ronib päris ok-lt, võrreldes teiste Cofidise meestega) Duque on ainult varumehena kaasas.

kyps
01.07.10, 16:28
Tuuri trassist veel niipalju, et sarnaselt Girole alustatakse Hollandis ja kes ei mäleta siis meenutuseks, et Giro algus oli ikka üsna verine. Touri alguse peamiseks maasikaks on muidugi 3. etapp (teisipäev), kui Belgias toimuv etapp sõidetakse osaliselt munakivisillutisel. Mitmed tiimid on juba kohal, et just seda rada proovida ja võistluseks kogemusi ammutada. Lance "lubas" igatahes suurt verevalamist sinna. Basso oli kah shokeeritud ja ei kujutanud ette, kuidas seal grupi keskel sõitmine välja nägema hakkab.

uukaa
01.07.10, 23:23
Tuuri trassist veel niipalju, et sarnaselt Girole alustatakse Hollandis ja kes ei mäleta siis meenutuseks, et Giro algus oli ikka üsna verine. Touri alguse peamiseks maasikaks on muidugi 3. etapp (teisipäev), kui Belgias toimuv etapp sõidetakse osaliselt munakivisillutisel. Mitmed tiimid on juba kohal, et just seda rada proovida ja võistluseks kogemusi ammutada. Lance "lubas" igatahes suurt verevalamist sinna. Basso oli kah shokeeritud ja ei kujutanud ette, kuidas seal grupi keskel sõitmine välja nägema hakkab.

tänasel võistkondade presentatsioonil staarid väga muust ei rääkinudki, kui sellest kolmanda etapi lõigust ja kõik lubasid selles kohas eesotsas olla :) ehk siis tuleb tavapärasest erinevalt väga põnev esimene nädal. Enamus tipptegijaid (ka itaallased) on tänavu kohal ja üldarvestuse pärast tuleb kindlasti kõva rebimine. Ise hoian pöialt Evansile ja Sastrele, kel peakonkurentidega võrreldes tunduvalt nõrgem tiim ja peavad üksi palju rabelema.

LaLiga>Premier
03.07.10, 22:13
Taaramäelt korralik algus tourile, kaotus võitjale oli 45 sekundit ja koht 34.
Kahe suure vahel sai väikese hingamisvahe sisse Lance edestades Contadori viie sekundiga.

rauulo
05.07.10, 16:37
Taarakas on hetkel siis üks kaheksast jooksikust, kes on umbes poole maa peal üle kolme minuti pelotonist ees ning ühtlasi ka tuuri virtuaalne liider. Võiks lõpuni ära kesta :P

eston maravilha
05.07.10, 16:46
siin ei ole asi kestmises, vaid selles, millal grupp ennast pöördesse ajab.

rauulo
05.07.10, 16:50
Sõnastasin natuke halvasti, mõtlesingi seda, et jooksikud võiksid lõpuni eest ära olla.

eston maravilha
05.07.10, 17:00
lauskmaaetapil peab ikka midagi erakorralist juhtuma, et see nii läheks. ja veel tuuri esimesel nädalal.

lorenzo
05.07.10, 20:37
Reinult vist väike taktikaline lüke. laupäev-pühapäev saab jälle norm enesetunde korral proovida näiteks etapivõitu, sest põhimeestel nüüd puudub põhjus teda mitte ära lasta. ja võib olla on seega ka mummuline särk võimalik selga saada

rauulo
05.07.10, 22:41
Reinult vist väike taktikaline lüke. laupäev-pühapäev saab jälle norm enesetunde korral proovida näiteks etapivõitu, sest põhimeestel nüüd puudub põhjus teda mitte ära lasta. ja võib olla on seega ka mummuline särk võimalik selga saada

ETV spordiuudistes ta seda rääkis jah, et läheb mõni päev ilmselt etapivõitu üritama. Edu talle igal juhul ning jääme etapivõitu ootama !! :)

Kaspy
06.07.10, 00:32
Kuigi mehes sisu paistab olevat, tundub siiski, et tema laeks kipubki eelkõige jääma rusikaga vastu rinda tagumine, vähemalt senised võistlused on seda näidanud, et suuga teeb mees suure linna, kätega aga mitte M.....i.
Eks edaspidine võistlus seda näita, loodan, et ma siiski eksin.

lenc
06.07.10, 01:04
Kuigi mehes sisu paistab olevat, tundub siiski, et tema laeks kipubki eelkõige jääma rusikaga vastu rinda tagumine, vähemalt senised võistlused on seda näidanud, et suuga teeb mees suure linna, kätega aga mitte M.....i.

Mida ta kätega tegema peaks? Ega ta käsipallur pole.

eston maravilha
06.07.10, 02:02
lauskmaaetapil peab ikka midagi erakorralist juhtuma, et see nii läheks. ja veel tuuri esimesel nädalal.

ja juhtuski.

kyps
06.07.10, 09:45
vähemalt senised võistlused on seda näidanud, et suuga teeb mees suure linna, kätega aga mitte M.....i.

2006
Estonia U23 Time Trial Champion
1st, GP Ouest-France - U23 version
2007
1st, Stage 4, Circuit des Ardennes
, European U23 Time Trial Championship
2nd, National Time Trial Championship
2008
1st, Stages 2 & 3, Grand Prix du Portugal
1st, Stage 6, Tour de l'Avenir
17th, Mens Time Trial Beijing Olympic Games
48th, Mens Road Race Beijing Olympic Games
2009
1st, Mountains Classification, Vuelta al País Vasco
3rd, Overall, Tour de Romandie
2nd, Youth Classification
8th, Overall, Tour de Suisse
Estonia Time Trial Champion
Estonia Road Race Champion
1st, Overall, Tour de l'Ain
1st, Stage 5
2010
8th, Overall, Paris-Nice
2nd, Youth Classification
3rd, Overall, Volta a Catalunya
9th, Overall, 2010 Route du Sud - La Dépêche du Midi

Käed on Taarakal lenksul jah suhteliselt rahulikud, aga jalgadega annab korralikult tuld. Tuletan meelde, et tuuril on ligi 200 meest, kellest pooled sisimas loodavad etapi või kaks ära võtta.

Kaspy
11.07.10, 01:28
Vaikses on jäänud kuidagi siin....

Taaramäe pedaalib 186 mehe konkurentsis 172. kohal. Chavanelist jääb eestlane maha 44.39.

lorenzo
11.07.10, 03:54
krdi kahju et ta ainult etappivõitu taga ajab ja kui etapil võiduks lootust pole, siis lõpetab mägisel etapil sprinteritega koos, võitjast taga ca 20-30 minutit.
kui ta peaks tuuri siiski finishis lõpetama, siis loodetavasti tuleb ikka 100 parema hulka (meenutuseks Kriit lõpetas Giro 98. kohaga).

kyps
13.07.10, 10:07
Täna siis tõeline maiuspala rattasõpradele. Ronimist on nii et küll saab (kaks 1 klassi tõusu ja üks H tõus). Terad on juba sõkaldest eraldatud, aga terade paigutus võib küll täna uue ilme saada. H tõus on ronimine Col de la Madeleine-le ja kuigi keskmine tõus pole väga hull (6,2%) siis tuleb arvestada asjaoluga, et tõus kestab 25 km.

Taarakast nii palju, et suured mäed pole tema teema. Samas kui tal jalga ikka on ja ei panda tiimi eest tööd tegema siis homne ja reedene etapp oleks küll sellised, kus poiss võiks etapivõidu nimel rünnata.

lorenzo
13.07.10, 15:08
hetkel vahemalt jalga paistab olema ja meie mees ees jooksikute grupis

Kaspy
14.07.10, 05:52
Tundub et selleks korraks on siis tour tehtud meie mehe jaoks:

Taaramäe tunnistas, et ettevalmistusprotsessis on tehtud möödapanekuid. «Ilmselt on midagi valesti tehtud, kõik pole päris nii läinud, nagu lootsin,» arutles ta. «Viimasel ajal on üldse sõidud halvasti läinud, ilmselt mingi väsimus istub sees. Ega sellest enne päris lahti ei saa kui aja maha võtan.»

kyps
14.07.10, 09:53
Eilne sõit osutuski tõeliseks maiuspalaks. Draamat ja võitlust rohkem kui rubla eest. Kui nüüd mingi viperus asja tuksi ei keera, sai eile kindlaks nende kahe ratturi nimi, kes sellel aastal tuuri üldvõidu eest sõidavad.

Hetkel siis Schleckil 41 sekine edu Contadori ees, aga viimane on eraldistardis oluliselt tugevam. Põnevus igatahes säilib. Eile pühiti siis Evans pildilt, kes vapralt läbi valu lõpuni punnis ja finishis emotsionaalselt plahvatas.

Cofidise tuuri parim poiss Monier oli veel viimase mäe tipul virtuaalselt tuuri 10., aga kukkumine laskumisel "kukutas" ta üldarvestuses 21. kohale. Kukutas oli jutumärkides seetõttu, et härra hoidis sama kohta ka enne eilset etappi.

Taarakal paistavad jah mingid ületreenituse sümptomid silma, aga isegi tubli, et selle vormiga suutis eile jooksikutega üle saada kahest 1. kati ja ühest 2. kati mäest. Loodan siiski, et mingi puraka ta veel tuuri jooksul välja võlub.

Täna oodata selliste jooksikute triumfeerimist, kes üldarvestuses esimest viiulit ei mängi.

lorenzo
14.07.10, 13:59
täna on siis enam vähem sama etapp ka kus kuulus mägironija Beloki 2003. aastal põhimõtteliselt oma eduka karjääri lõpetas kurikuulsa kukkumisega laskumisel

norsk
14.07.10, 15:01
See oli tõsiselt kole vaatepilt.

http://www.youtube.com/v/h_8m5-sR6I4

kyps
15.07.10, 09:51
Täna oodata selliste jooksikute triumfeerimist, kes üldarvestuses esimest viiulit ei mängi.

Läks nagu ennustatud. Tulemuseks äärmiselt igav etapp, kus pold ka seda tavalist sileda maa pinget sees, kus on põnev jälgida, kas peagrupp saab jooksikud kätte või mitte.

Järgmine tõeline maiuspala tuleb muidugi pühapäeval, kus rajal põrgatakse Püreneedega:) Raja lõppu on istutatud üks H ja üks 1. kati tõus. Tegu kindlasti sellise sõiduga, kus esikümnes mängitakse kaarte ümber ja suured püssid paugutavad.

H tõus Port de Pailhères - 15.5 km keskmine tõus 7.9 %
1. kati tõus Ax-3-Domaines - 7.8 km keskmine tõus 8.2 %

kyps
16.07.10, 15:24
Eile siis võrdlemisi põnev etapp kuigi põhimõtteliselt oleks võinud enne sõidu algust julgelt raha Cavendishi peale panna. Samuti pold seekord seda pinget õhus, kas jooksikud saadakse kätte või mitte. Põhimõtteliselt ei lastud neid kordagi kaugemale, kui 3 mintsa ja püüti kinni üsna varakult. 10 kiltsa enne lõppu läks aga asi üsna nauditavaks. Tõeline klass mismoodi tiimid end grupis ümber reformivad ja liine hakkavad looma.

Lõppuspudis sai selle: http://www.youtube.com/watch?v=_L8VLgLX7AM intsidendi eest Renshaw tuurilt disklafi. Trekiratta kogemusega mehena on ta ilmselt harjunud sellise kiivri ja õlaga nügimisega. Olgem ausad, kui ta poleks sõdima hakanud, oleks ta rahulikult serva nügitud ja Mark oleks kenasti kotti võetud Garmini mehe poolt. Hoopis inetum oli Renshaw poolt Garmini sprinteri Farrari blokeerimine peale Cavendishi lahti tõmbamist.

Tuurilt eemaldamine tundub siiski liiga karm karistus ja kui oleks tahetud vana joont hoida, oleks piirdutud trahvi või hoiatusega. Nüüd siis HTC rongis üks mees vähem ja teiste võimalused kasvasid. Vähemalt Lampre poisid saavad rahulolevalt käsi hõõruda.

lorenzo
17.07.10, 16:15
Rein tuli siis tana sadulast maha. ju siis seis ikka vaga hull

SleepWalking
19.07.10, 18:57
Contador õigustas lõputõusul igati mu arvamust temast. Oijah.

Raoy
19.07.10, 19:13
Täielik ebaõnn.

PraS
20.07.10, 01:16
Contador õigustas lõputõusul igati mu arvamust temast. Oijah.

Igati normaalselt käitus.

Vaevalt,et Andy oleks teisiti käitunud.

Kui võrrelda meeskondi siis Astanal on kordades võimsam seltskond ikka. Nüüd vähemalt on jälle põneb ning pole ka võimalik, et venelane paneb asja kotti kui tõusud järgnevatel päevadel ära kannatab.

vincent
20.07.10, 01:53
võidule iga hinna eest vs fair play. eks ta nii ole, et mida keegi kõrgemalt hindab.

PraS
20.07.10, 02:38
võidule iga hinna eest vs fair play. eks ta nii ole, et mida keegi kõrgemalt hindab.

muidugi aitame poisil kõik keti peale ja siis sõidame sõbralikult ratast edasi. onju ?

-RoMaRiO-
20.07.10, 03:06
See ikka tõesti üpris jabur mõttemaailm. Spordis ei koti kedagi aus mäng, oluline on resultaat.

Ei hakka ju jalgpallis ründaja kaitsjat järgi ootama, kui viimane ootamatult libastunud on, samas kui ründajal võimalus üks-ühele minna.

Seega täiesti normaalne sportlik käitumine!

vincent
20.07.10, 03:32
rääkige seda Armstrongile ja Ullrichile näiteks. läbi aegade on olnud tuuril kirjutamata reegel, et kui liidril on tehnikaga probleeme, siis ei rünnata selle koha peal, pigem oodatakse järgi.

aga noh, tore teada, et "spordis ei koti kedagi aus mäng". mõne jaoks õnneks veel päris nii pole, samas eks need on valdavalt tahtejõuetud pussyd ka, nagu kasvõi eeltoodud näidetest näha.

kyps
20.07.10, 10:13
Contador poleks pidanudki seisma jääma vaid oleks võinud rahulikult omas tempos edasi sõita, aga liidri tehnilise probleemi peale kontrat panna on ikkagi alatuse tipp. Me ei räägi siin mingist külavõistlusest, tegu ikkagi Tour de Francega, kus kehtivad mõned kirjutamata reeglid. Seni pole sellist jama Touril olnud. Indurain vist kunagi üritas vastase ebaõnne ära kasutada, aga tiimikaaslane kutsus ta mõistusele ning oodati konkurent järgi. Rattamaailma kõrgeimal tiitlil pole ju erilist mõtet, kui sellel sitamaitse man on. Seetõttu sai ka Contador poodiumil mõnuga vilet ja buutamist kuulda.

Päris puhtad poisid pole ka Sanchez ja Menchov. See oli loomulik, et nad Contadoriga kaasa läksid, aga kui nad aumehed oleksid olnud siis oleks nad ainult Contadori sabas jõlkunud ja ette tööd tegema poleks läinud. Nüüd tegid tolle hetke 2., 3. ja 4. tehnilise probleemi käes vaevelnud liidrile kambaka.

Tuuri saatus on kah paraku otsustatud. Isegi kui Andy suudab korraks kollase tagasi võtta siis ajasõiduks vajalikku vahemaad ta küll kuskilt välja ei võlu.

Edit: Contador sai lõpuks ka ise aru, et ei käitunud kui härrasmees: http://www.cyclingnews.com/news/contador-makes-youtube-apology-to-schleck

Devil
20.07.10, 17:29
Olgem ausad, see pole siin decisive 39 sekundit. Need esimesed munakiviteede etapid olid samamoodi paras tsirkus. Tänane etapp vist kah midagi erilist ei otsusta.

Küll aga homne, ränkraske tõusuga finish. Seal selgitatakse, kumb on paremas vormis. Kui Shleck minutise vahe proloogiks ära teeb, siis suudab ta ka hoida seda tõenäoliselt. Kui ei peaks suutma edu, mida ta võiks saavutada mägedes, hoida. Pole ta ka tuuri väärt võitma.

PraS
20.07.10, 17:37
rääkige seda Armstrongile ja Ullrichile näiteks. läbi aegade on olnud tuuril kirjutamata reegel, et kui liidril on tehnikaga probleeme, siis ei rünnata selle koha peal, pigem oodatakse järgi.

aga noh, tore teada, et "spordis ei koti kedagi aus mäng". mõne jaoks õnneks veel päris nii pole, samas eks need on valdavalt tahtejõuetud pussyd ka, nagu kasvõi eeltoodud näidetest näha.

Armstrong ootas toona ta järgi ja siis kohe ka ründas ?
või eksin ma ?

SleepWalking
20.07.10, 17:56
Olgem ausad, see pole siin decisive 39 sekundit.

oleme? aritmeetika ütleb jah, et andy vajaks vähemalt kaks-kolm minutit varu enne viimast eraldistarti. samas mõjub see kollane särk imeliselt - küsi või sastre käest 2008. aasta tuuri kohta. ainus, mis jäänud, ongi spekuleerida, et mis ja kas oleks olnud.

Devil
20.07.10, 18:02
no seda ma mõtlengi, et see kollane särk paneb ikka pingutama ja contador nii head minekut näidanud, kui varasematel aastatel.

Devil
22.07.10, 18:40
Kohekohe hakkab siis "Tourmalet" lahing.

Devil
22.07.10, 19:35
Tjah igav lahing siis :P. Aga meeldiv teada, et kõrsik pole lihtsalt piisavalt hea.

SleepWalking
24.07.10, 19:10
Olgem ausad, see pole siin decisive 39 sekundit.

hehh.
ühesõnaga oleks onud läinud võrdlemisi põnevas seisus homme elysees-le tiirlema.

Devil
24.07.10, 19:17
Tra, mulle meeldib see iroonia.

Samas minu jaoks ei ole need 39 sekundit ikkagi olulised, lihtsalt võrdsustati olukorda viimaseks lahinguks :). Parem võitis.

erxx
26.07.10, 12:53
Tra, mulle meeldib see iroonia.

Samas minu jaoks ei ole need 39 sekundit ikkagi olulised, lihtsalt võrdsustati olukorda viimaseks lahinguks :). Parem võitis.

Mnjah, maitse asi täpselt. Kõrsik võitis samas kaks etappi, Contadorile jäi puhas leht. Õnneks oli seekord tegu mõnusalt tasavägise Touriga, kuigi mägietappe oli eelnevate aastatega võrreldes rohkem isegi.

Järgmine aasta saab ilmselt esikahekümnes palju uusi nimesi olema - Armstrong lahkub, Evans, Sastre, Vinokourov, Leipheimer, Klöden ja Basso kipuvad aastatele ilmselt jalgu jääma.

Van den Broeck oli seekord positiivne üllataja.

lorenzo
27.07.10, 18:29
http://www.youtube.com/v/wOur8qXvpnk

Devil
27.07.10, 21:51
Mnjah, maitse asi täpselt. Kõrsik võitis samas kaks etappi, Contadorile jäi puhas leht. Õnneks oli seekord tegu mõnusalt tasavägise Touriga, kuigi mägietappe oli eelnevate aastatega võrreldes rohkem isegi.

Järgmine aasta saab ilmselt esikahekümnes palju uusi nimesi olema - Armstrong lahkub, Evans, Sastre, Vinokourov, Leipheimer, Klöden ja Basso kipuvad aastatele ilmselt jalgu jääma.

Van den Broeck oli seekord positiivne üllataja.Njah Püstol oleks võinud ju nn non-fair play-d rohkemgi teha ja spurtida Col de Tourmalet´i finishi peale.

Evansit ja Bassot küll ei tasu maha kanda, usun, et nende värskus jäi Giro taha.

Devil
27.07.10, 22:02
http://www.youtube.com/v/wOur8qXvpnk

fcking brilliant :)

Raoy
11.08.10, 13:09
Kangert sõlmis lepingu Astanaga (http://sport.delfi.ee/news/varia/jalgrattasport/rene-mandri-solmis-lepingu-tippklubiga-astana.d?id=32546761)

lorenzo
11.08.10, 14:29
Kangert sõlmis lepingu Astanaga (http://sport.delfi.ee/news/varia/jalgrattasport/rene-mandri-solmis-lepingu-tippklubiga-astana.d?id=32546761)

nojah, delfi pani alguses et Mandri

kyps
11.08.10, 15:28
Amatöörtiimist Astanasse on muidugi kõva sõna. Aasta asemel oleks võind muidugi pikema lepingu saada, aga ka aasta nii suures tiimis pudeleid tassides ja tööd tehes annab poisile kõvasti kogemust juurde. Peamine on ikka see, et tervis vastu peaks.

Devil
11.08.10, 15:33
nojah, delfi pani alguses et Mandri

Mnjaah, ise mõtlesin kaa, et mida vittu see mandri nii heasse kohta sai :D.

meesmuiste
18.08.10, 00:15
nii sõbrad. eriti äikseline ja tormiline Elioni rattamaratonisaade üleval. Rakke sõit oli ka EMV eest.

http://sport.err.ee/index.php?0&popup=video&id=10310

kyps
23.08.10, 14:37
Sõit oli mõnus, paraku purunes 10 kiltsa enne lõppu kumm ja seekord tuli katkestamine. Video oli päris hea ja lauluvalik muhe.

Devil
23.08.10, 15:01
Tundub, et Taaramäe tahab hakata kasutama norra imesuustajate astmaravimeid :).

maanus
31.08.10, 17:10
Palju siin muidu neid tugitoolikaid on ,kes ratast sõidavad, lihtsalt küsin ilma tagamõtteta, näiteks Elione või neid kolmapäevakuid keegi ka sõidab ?

kyps
01.09.10, 12:05
Saan aru, et sa ise sõidad kah? Mina sõidan elioni ja mõned võistlused võtan kõrvalt juurde. Lapeteus sõidab kah Elioni ja KoMo sarja, pluss samuti eksib vahel mõnele lühikesele EMS-ile ära.

maanus
01.09.10, 12:23
Hetkel ei sõida elione, aga mingil perioodil ei jäänud suht ükski Elion või offlist maraton vahele,hetkel laksan nii oma rõõmuks kas siis maanteed või metsa sõltuvalt tujust.Töögi on otsapidi sellega seotud.

Maarek
02.09.10, 13:32
Palju siin muidu neid tugitoolikaid on ,kes ratast sõidavad, lihtsalt küsin ilma tagamõtteta, näiteks Elione või neid kolmapäevakuid keegi ka sõidab ?

3 aastat vana Elioni "läbisin kõik etapid" särk täitsa olemas, aga nüüd põhiaur orienteerumisel ja oma pojale rattasõitudele kaasaelamisel (tema pakub rõõmu kõvasti :)).
Selle aasta kontos puhtalt rattasõitudest vaid KOMO etapid Keaval ja Palukülas ja lähiaja plaanides koos pojaga Tallinna Rattaralli kodutohtri sõit ja TRM lühike rada.

Töögi on otsapidi sellega seotud.
Mõne kauplusega seoses?

kyps
03.09.10, 14:28
Kui jutt juba poodide peale läks. Ise lasen mudida oma ratast Fixuses ja sealt üks härra stardib 20. septembril rattaga aasta pikkusele ümber maailma reisile. Tema tegemisi saab jälgida facebookis FUJIMEES alt.

Maarek
03.09.10, 17:12
Kui jutt juba poodide peale läks. Ise lasen mudida oma ratast Fixuses ja sealt üks härra stardib 20. septembril rattaga aasta pikkusele ümber maailma reisile. Tema tegemisi saab jälgida facebookis FUJIMEES alt.

Päris karm katsumus. Sai ei tea, mis tal selle "reisu" eelarve võib olla?

kyps
03.09.10, 19:47
Ei tea. Oma võistlusratta ja auto müüs igatahes maha ja korteri andis üürile. Uue ratta sai Fixuselt ja Craft vist aitab teda riietada.

Maarek
04.09.10, 19:50
Ei tea. Oma võistlusratta ja auto müüs igatahes maha ja korteri andis üürile. Uue ratta sai Fixuselt ja Craft vist aitab teda riietada.

Jah, märkasin, et lisaks Fixusele ka Craft pundis.
Endal hakkas ka ükskord üks hullumeelne plaan peas mõlkuma (kerge arvestuse järgi umbes 12000 km), aga kuna maja ei saa üürile anda ja tööandja autot ka enda kulude katteks maha ei kannata müüa, siis enne loteriivõitu vist varianti pole.

maanus
08.09.10, 19:21
Paistab , et pead endale nike sponsoriks sebima, sest praegu küll kogu selle planeerimise ja ette pabistamise peale kõlab enam kui sobivalt just do it.
Ma arvan, et maailm või ka alustuseks Euroopa on täis selliseid isehakanud ratturändureid, et väga palju planeerimist ka nüüd asjad ei vaja.
Endal just õnnestus kohtuda alles hiljuti ühe ehtsa inglise piigaga, kes ratas täis pampusi rõõmsa näoga üksi ringi kulges ja oli alates juulist saartel siia jõudnud läbi Skandinaavia ja juba 1200 mahatallanud . Aga ta oli tõesti selline rõõmus ja positiivne tegelane, ütleks , et porgandipea väiksem õde.Küsisin siis , et noh raske ka või, ei, lihtsalt viskas kodus passimine kopa ette ja tuligi rattaga sõitma.Poolega naljaks või mitte aga nii kolmandik varustust on teel olles endale soetatud ehk siis selline muretu suhtumine.
Oma näitegi põhjal kaldun arvama , et me rahvusliku omapärale iseloomulikult palju planeerime ja üldse liiga tõsised oleme, rääkimata olematule huumorisoonel.

Aa viskan siis veel ühe lingi reisihulludest planeeriatest.

http://www.hawaii.ee/?id=74806&tpl=1005&year=2010

SleepWalking
30.09.10, 10:58
Lõpuks ometi (http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-11441045)

Cyclist Alberto Contador, winner of the 2010 Tour de France, has said he has tested positive for a banned substance.

lenc
30.09.10, 11:31
Ja samal ajal on ameerikas riigionud Armstrongile jälile saamas. Igati toredad ajad.

kyps
01.10.10, 16:13
Siiralt loodan, et tegemist eksitusega. Rattaspordile väga must päev. Ise pole kunagi Conta fänn olnud, aga no selliseid musti plekke lihtsalt maha ei pese. Lisaks on tuurid ikka oluliselt huvitavamad, kui titaanid on rattaseljas, mitte dopingubänniga kodus. Kahju!

Maarek
01.10.10, 17:26
Siiralt loodan, et tegemist eksitusega. Rattaspordile väga must päev. Ise pole kunagi Conta fänn olnud, aga no selliseid musti plekke lihtsalt maha ei pese. Lisaks on tuurid ikka oluliselt huvitavamad, kui titaanid on rattaseljas, mitte dopingubänniga kodus. Kahju!

Kahjuks on sellel spordialal (eriti sel ühel konkreetsel tuuril) sitamaitse küljes olnud juba aastaid ja kuigi tõenäoliselt Contador ka seekord "puhtaks pestakse", siis sarnaselt Armstrongile on mul ka tema puhul juba raske uskuda, et need saavutused ausad on olnud.

kyps
01.10.10, 22:31
Paistab et asi tõsisem, kui esialgu paista võis http://www.cyclingnews.com/news/lequipe-raises-new-doubts-over-contador

Ma arvan, et see ülikarm dopingukontroll on aidanud asja tegelt puhtamaks teha ja kuna sõel on nii tihedaks aetud, ei tohiks sealt varsti enam keegi läbi mahtuda. Lihtsalt halva maigu jätab see, et sõelale jäänud sõitjad on sellise suurusjärgu vennad.

kyps
17.12.10, 11:09

Pea 3 kuud stardist möödas ja härra pääses USA-s ka televisiooni. Seekord seoses Sahk vs. Mees võitlusega http://pahomepage.com/fulltext/?nxd_id=164997

Kirjutas, et peale telesse sattumist lehvitatakse talle päris palju. Samas eile hommikul ärgates oli keegi ta rattalt Eesti lipu tuuri pannud.

kyps
16.02.11, 16:56
Viimasel ajal päris nimekaid esimese suurusjärgu tähed nii hokis kui jalgpallis oma karjääri lõpetanud. Nüüd siis ka jalgrattaspordis, oma spotlaskarjääri lõppemisest teatas Lance Armstrong.

http://www.bikeradar.com/news/article/lance-armstrong-retires-from-professional-cycling-29315

kyps
09.03.11, 10:30
Vaikselt on see teema minu blogiks muutumas, aga täna ei saa mitte vaiki olla. Teadupärast on käimas Paris-Nice velotuur, kus joonel ka Taarakas. Eile peetud 3. etapi lõpus juhtus aga ikka väga kole intsident. Nimelt ei tulnud Peter Sagan viimases kurvis oma rattavalitsemisega toime ning kukkus. Aga selle asemel, et ennast võimalikult väikseks teha ja kenasti paigal püsida, et teised tast tervelt mööda pääseks, kukkus ta oma rattaga vehkima jättes selgelt mulje, et tahab kedagi lisaks endale veel maha kukutada. Loomulikult see tal õnnestus ja sel viisil ca 60 km/h kiirusel Nikolas Maesi maha tõmmates põhjustas ta selle et ülekande lõpuks Maes veel jalgu alla ei võtnud.

Kurat küll, isegi Tartu Rattarallil pole selliseid troppe.

Intsident ise algab ca 2:40 http://www.youtube.com/watch?v=hCUkwf4ZvjQ

Maarek
10.03.11, 01:04
Loomulikult see tal õnnestus ja sel viisil ca 60 km/h kiirusel Nikolas Maesi maha tõmmates põhjustas ta selle et ülekande lõpuks Maes veel jalgu alla ei võtnud.

Haige tüüp. :mad:
Hilisem röntgen õnneks luumurde polevat tuvastanud, seega järgmisel etapil võib-olla isegi stardis.

lorenzo
10.03.11, 15:59
täna siis esimene tõsisem mägedes turnimine. 10 km enne lõppu on viimane 1. kat. tõus ja siis valdavalt laskumine, kuid finish iseenesest paistab kergelt ülesmäge olevat. ehk siis Reinule peaks päris sobiv olema

Iceman
10.03.11, 18:45
Nice...taaramäe ründas, sai 15sekki ees olnud esi duo kinni ja nüüd ründab täiega, et eest ära saada.
alla 8km veel, meie mees on hetkel esimene ja eurosport näitab sõitu.

E: Ilus, mingi 5. koht tuli vist, aga lõpetas liidri grupis ja 0 sekundit kaotust.

E2: Kokkuvõttes on ta nüüd 8. kohal, 10 sekundit kaotust hetke liidrile. homme on 27km pikkune etapp. Noorte arvestuses jagab esimest kohta.

Iceman
11.03.11, 17:37
Täna siis on eraldistardist 27km. meie mehe stardi aeg on kell 17.15, eurospordi ülekanne algab kell 17.00

marconius
11.03.11, 18:49
Hea algus,15km järel 7aeg.Loodame et lõpuni hea:)
Lõpuks kaotas koha,aga üldseisus tõuseb...

Raoy
11.03.11, 19:21
Täna siis 8s ja kokkuvõttes 4s. Kokkuvõttes kaotus 1.10 ja valge särk tema.
http://www.letour.fr/2011/PNC/LIVE/us/600/classement/index.html

Maarek
11.03.11, 23:43
Täna siis 8s ja kokkuvõttes 4s. Kokkuvõttes kaotus 1.10 ja valge särk tema.
http://www.letour.fr/2011/PNC/LIVE/us/600/classement/index.html

2 viimast mägist etappi peaksid andma hea võimaluse veel kõrgemale tõusta või vähemalt saada kokkuvõttes parem tulemus, kui möödunud aastal :)

Iceman
12.03.11, 18:05
77km lõpuni. 2 venda on eest ära saanud, edu grupi uus 3.50, kus taaramäe peaks ka olema. muidu need esi duo vennad ohtlikud ei ole, üks kaotab liidrile üle 9 minuti, teine koguni 25minutit.

meie eurosport kahjuks sõitu ei näita, küll aga näitab briti eurosport, siin striim ,kes on huvitatud. http://mypremium.tv/

Maarek
12.03.11, 20:07
Väga kõva sõit jälle :)
Lõpuks tõmmati grupp üsna korralikult laiali ja 6.koht tulemuseks :)
Wigginsilt õnnestus küll vaid 2 sekundit tagasi võtta, aga homme on veel võimalus ;)

lorenzo
12.03.11, 20:51
niipalju kukkumisi pole ammu näinud. võitja poolt väga hea ratta valitsemine.

Maarek
12.03.11, 21:41
niipalju kukkumisi pole ammu näinud. võitja poolt väga hea ratta valitsemine.

Vihmamärg asfalt ja suht nõmedalt kurviline lõpp andsid sellele oma tugeva osa. Di Gregorio hakkas külge ette kiskuma küll üsna ohutus situatsioonis, aga vedas superhästi välja.
Kõige valusam laks paistis olevat Kiserlovski bussi alla lendamine. Olevat otse haiglasse viidud pärast lõppu.

Koduraja eelis annab tõesti Reinule üsna hea boonuse. Ronis õigel ajal peagrupi esimeste hulka ja kulges Martini sabas üsna hästi lõpuni :)

Iceman
13.03.11, 01:53
Reinul ikka päris tõsiselt vedas täna...5 venda umbes olevat vist temale väga lähedal kukkunud..korra pidi õlaga vastu kiviseina ka minema seal kus see Haussler kukkus.
http://www.rattaprofid.ee/blogi?entry_id=121

kyps
13.03.11, 09:38
Di Gregorio hakkas külge ette kiskuma küll üsna ohutus situatsioonis, aga vedas superhästi välja.

Ta sõitis üle asfaltimärgistuse ja see on märjana nagu kiilasjää. Selline pidevas stressis sõitmine võtab ikka nii füüsiliselt kui moraalselt täitsa läbi. Pärast sellist ärevat sõitu on ka uinumine raske, sest aju hakkab neid ohtlikuid kohti silmeeest läbi ketrama. Taarakale tänaseks edu!

kyps
15.03.11, 10:59
Taarakalt kokkuvõttes supertulemus ja siiras rõõm on näha, et mees on jälle järjele saanud.

Artikkel kah kohe http://www.cyclingnews.com/news/taaramae-believes-in-top-10-placing-at-tour-de-france

Kui ise vormis ja tiim hea siis loodab Tuuril 10 hulka mahtuda, mis on päris kõrge siht arvestades seda, et seni pole ta nii pikkadel tuuridel lõpuni kestnud. Samas sellel aastal saab enne Tuuri vähe vabamalt võtta ja tuurile puhanud mehena minna.

dnb
16.03.11, 00:16
Mis on siiani eestlaste parim koht Tour de France'il?

vincent
16.03.11, 00:49
24. koht. Kuum, 1988.

Maarek
16.03.11, 00:49
Mis on siiani eestlaste parim koht Tour de France'il?

Jaanus Kuum saavutas aastal 1988 Touril 24. koha.

Senimaani ülekaalukalt parim koht, sest Lauri Aus kaotas 9 aastat hiljem lõpparvestuses talle 100 kohta.

lorenzo
22.03.11, 19:49
Kataloonia velotuuri korraldajad arvavad, et tänavusel tuuril sõidab koguni 2 eestlast- lisaks Kangertile paistab et oleme "kodustanud" ka prantslase Remi Cusini, kes protokollis figureerib nimega Remi Cujin ja pedaalib Cofidise särgis.

Mask
27.03.11, 21:04
Taaramäe sai tugeval kahepäevasõidul Korsikal kolmanda koha (http://sport.err.ee/index.php?06122646)
http://sport.etv.ee/failid/51968.jpg
ERR SPORT

Väga uhke on ikka meie meest pidevalt pildil näha. Sai ka kõvastu Paris-Nice tuuri vaadatud ja pöialt hoitud mõned nädalad tagasi. Muidu eriti ei ole tuure vaadanud, kuna väga raske on neid jälgida aga Taaramäed kiidaks küll veel ka selle eest, et ta pidevalt kollaseid papusi kannab. Alati on grupis teda nende järgi kerge märgata. :D

Aga võimas ja loodame, et vorm ikka püsib hooaja vältel.

lorenzo
27.03.11, 21:46
Taaramäed kiidaks küll veel ka selle eest, et ta pidevalt kollaseid papusi kannab. Alati on grupis teda nende järgi kerge märgata. :D

Reinu meeskonnakaaslane Dumoulin kannab samuti kollaseid papusid

Mask
27.03.11, 21:54
Reinu meeskonnakaaslane Dumoulin kannab samuti kollaseid papusid

Võimalik aga ju teda siis esimeses otsas nende tuuridel ei olnud, vähemalt mitte sõidu lõpuosas.

Igaljuhul jäi just Taaramäe oma kollastega mulle silma neil kahel tuuril.

lorenzo
27.03.11, 22:07
seda nüüd küll jah. ta vähe sprinteri tüüpi ka. näiteks täna pani Kataloonias viimase etapi kinni. Dumoulin siin hetkel Cofidisele sel hooajal kõige rohkem sõite (etappe) võitnud. Teine sõitja kes on veel miskit sel hooajal võitnud on Moncoutie. Loodetavasti saab lõpuks ka Rein midagi peale valgete särkide võidetud

kyps
28.03.11, 13:17
Ei ütleks küll, et etapivõidud kõvemad sõnad on, kui lõpetamised tuuri üldarvestuse esimese 10 hulgas ja valged särgid. Samas heameel on Cofidise üle üldiselt ja hooaja alguses ollakse jälle protouri tiimi konkurentsis.

Siin analüüs Taaraka sõidutehnikast ja jalaprobleemist, mis jälle Paris-Nice ajal tundma hakkas andma http://rannama.wordpress.com/2011/03/28/rein-taaramae-soidutehnika-analuusist/

Teadupärast läks tal ka viimase tuuri võimalik võit sinna nahka.

Taaraka "kuldsed" kaunad:
http://farm4.static.flickr.com/3409/3530290914_a3540f3acb.jpg
Omast kogemusest võin öelda, et mõnusad jäigad ja kerged, aga igale pardijalale ikka ei sobi, sest mõõdukalt kitsa liistuga.

lorenzo
28.03.11, 16:22
arusaadav et suurtuuridel lõppkokkuvõttes kõrgetel kohtadel lõpetamine on väga prestiizhne ja tõstab eelkõige mainet, kuid kas mitte klubi seisukohast pole parem saada etapivõit kui koht esikümnes? pean siin silmas auhinnarahasid ja eelkõige edetabelipunkte. ma võin muidugi valel teel olla.
ja noh eks muidugi sprinteritele on vähe suurema kaaluga need etapivõidud kui mägironijatele.

vähe huvitav et Taaramäe laborivideod on youtubes üleval:)