PDA

View Full Version : Henrik Ojamaa (Legnica Miedz, Poola)

Leheküljed : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

17
02.07.07, 02:25
Nagu arvata oli - http://www.epl.ee/artikkel/391698

ROOTSI KUNN
02.07.07, 11:25
Kui eesti jalgpall igal aastal ühe või kaks sellist noort mängijat suudaks toota siis võiks öelda ,et asjad lliguvad õiges suunas aga kahjuks on Ojamaa erand . Ta on lihtsalt väga andekas poiss.
Mina olen tema mängu mitmetel turniiridel näinud .Teemant ,mis vajab veel väga kõvasti lihvi. Peaasi ,et katus ära ei sõidaks nagu juhtus hiljuti ühe teise andekaga.

Silver
02.07.07, 11:36
Kui eesti jalgpall igal aastal ühe või kaks sellist noort mängijat suudaks toota siis võiks öelda ,et asjad lliguvad õiges suunas aga kahjuks on Ojamaa erand . Ta on lihtsalt väga andekas poiss.
Mina olen tema mängu mitmetel turniiridel näinud .Teemant ,mis vajab veel väga kõvasti lihvi. Peaasi ,et katus ära ei sõidaks nagu juhtus hiljuti ühe teise andekaga.

Üks asi on mängija andekus, teine omakorda management. Üks peamiseid põhjuseid (loomulikult ka andekus), miks lepinguni jõuti oli Henriku vanemate oskus pigistada olukorrast välja maksimum. Nii palju, kui olen kuulnud, siis järjepidevus viis sihile. Päris mitu korda käidi Inglismaal "maad" uurimas.

Selliseid noormängija vanemaid, kes suudavad välja otsida kontakte ja neid ka reaalselt ära kasutada on ülivähe. Müts maha ja Henrikule tuult tiibadesse! :)

JanK
02.07.07, 11:38
Tahaks juba soccernetist lugeda:Noor tulevikulootus Henrik Ojamaa lõi Chelseale 2 väravat.

midfielder
02.07.07, 12:23
Edu noorele mehele. Tahaks samuti loota, et lõpuks ühest eesti poisist ka A-koondisele vajalik mängumees tuleks. Kinki ebaedust Spartakis on juba mainitud, kuid Derby akadeemia sarnaneb vast rohkem Heerenveeniga, kus teatavasti ka väga noorelt mängis Mośnikov, kes paraku samuti ei suutnud end friisi klubi põhisse mängida. Ehk on Ojamaale tulevik helgem.

Kasper
02.07.07, 15:26
Tahaks juba soccernetist lugeda:Noor tulevikulootus Henrik Ojamaa lõi Chelseale 2 väravat.

No sellega läheb veel kõvasti aega, sest mees hakkab ju pallima Derby U18´s. Et Chelsea põhitiimile kaks kolli lüüa peab ta ikka kõvasti pingutama. Loodame parimat.

ChelseaFC
02.07.07, 16:29

siis poleks ta enam tulevikulootus ju;)

mult
02.07.07, 16:48
Henrikule edu.
Kindlasti oli keegi aitamas sinna pääsemisel. Suured tänud neile inimestele.
Usun, et Henrik ja taustainimesrd saavad aru, et sellesse jalgpalliklubisse minnakse öppima. Pöhikoondisesse pääsemine nöuab väga tugevat tööd ja kahjuks see ka veel ei piisa. Nagu Giggs utles - "Maailamas on väga palju häid ja andekaid mängijaid, kuid köikidel ei ole önnejuhust". Sellega tuleb arvestada et mitte pärast pettuda. Silmad ja körvad lahti. Köik on Henriku enda kätes. Kahe, kolme aastaga saadud koolitus avab uksed järgmisele tasemele.

Tuur
02.07.07, 17:47
Edu sulle noor eestlane! Tee tööd noormees siis täie eest! Ja sondeeri ning valmista vaikselt pinda ette järgmistele kaasmaalastele, kes võiksid ka sulle kõrvale tulla.

Montag
02.07.07, 19:09
Minu koolivend, vot nii.

Mr Self Destruct
02.07.07, 19:27
Minu trennikaaslase vend,vot nii.

ChelseaFC
02.07.07, 20:03
Minu trennikaaslase vend,vot nii.

Ära uhkusta

ALEKOK
02.07.07, 20:07
Minu foorumikaaslase koolivend! VOT!

17
02.07.07, 20:12
Kustutage parem heaga oma postitused ära, sest te ju ei taha, et keegi teine seda teeb?

eika
02.07.07, 20:12
Minu naabri tädi venna vanaisa õe poja trennikaaslase sõbra tuttava õe poisi sugulane, vot nii. Jee, olen ka lahe.

Tegelikult on noormehel ikka väga pikk tee minna. Nt Noori Soomlasi on Inglismaa klubides ikka väga palju olnud ja läbi pole vist mitte keegi murdnud (Forsell ainult).

indrek
03.07.07, 10:57
Kas keegi oskab sellisele lollile küsimusele vastata - mis positsiooni ta mängib?

Even
03.07.07, 10:59
Kas keegi oskab sellisele lollile küsimusele vastata - mis positsiooni ta mängib?Kas ründaja või äärel. Meie vastu mängis ta algul ääres.

hassan74
03.07.07, 13:10
Ma väga loodan, et poisil on mõistus peas.Viimasel ajal on eesti "võistkondlikus" spordis juurdunud mentaliteet, et kui juba kuulun eesti meistrikate klubisse, siis olen kõva sõna(välisklubisse - veel ägedam) ja rohkem higi pole vaja valada.Kõrge lend, palk ja alkohol on nii mõnegi ande seisma pannud.Kuidagi ei viitsita individuaal trenni teha, et veel kõrgemale jõuda.Andke andeks mu üldistus, aga nii ju on.
Tuult tiibadesse ja tõesti loodan, et noormees meid veel rõõmustab.

Marduk
03.07.07, 16:47
Viimasel ajal? Selline jama on olnud juba pea 15 aastat.

magnisco
06.07.07, 23:41
Kuna ma ei ole teda kunagi mängimas näinud sis kas keegi räägiks lähemalt mis on tema tugevad küljed ja mis tüüpi mängija ta on.

Even
06.07.07, 23:56
Minu arust, kiirus, nahaalsus, tehnika, löök, väljakunägemine. Iga eksimus läheb südamesse ja ta väljendab ka seda väljakul.

17
07.07.07, 00:37
Kel huvi on, siis www.henrikojamaa.blogspot.com saate jälgida kuti tegemisi tema enese pilgu läbi ;)

marrrtin
07.07.07, 00:44
Väga kõva.

Nagu liiga kade, tema jutt on super.
EDU TALLE ! ;)

btw, nice boots :D

//: Tal socceernetis on kasutaja?

magnisco
07.07.07, 00:45
aitäh, see blog on ka sht norm värk.

ROOTSI KUNN
07.07.07, 12:33
Blogi on huvitav lugeda.Eriti kindlasti neil noortel ,kes sama teed sooviksid minna nagu Hendrik . Nii ,et kriba aga usinamalt :) Sa oled ju nüüd teistele eeskujuks.

IndrekL
07.07.07, 22:49
Blogi on huvitav lugeda.Eriti kindlasti neil noortel ,kes sama teed sooviksid minna nagu Hendrik . Nii ,et kriba aga usinamalt :) Sa oled ju nüüd teistele eeskujuks.
HENRIK, HENRIK! :)

magnisco
08.07.07, 11:54
Ta võiks täna midagi juurde kirjutada, sest neil vast ikka pühapäev vaba.:doh:

nurmalna
08.07.07, 11:59
Kas mitte tal polnud siin Eestis suured suhtumisprobleemid trennides jne? Mina küll vähemalt selliseid jutte kuulnud, aga blogit lugedes muidugi tundub, et poiss tahab kõvasti Inglismaal tööd teha.

magnisco
08.07.07, 12:36
Kust sa neid jutte kuulsid? Mina ei olnud temast enne midagi kuulnud.

nurmalna
08.07.07, 12:55
Teistelt noorjalgpalluritelt. Lihtsalt Kunn rääkis, et teda tuua eeskujuks, siis mõtlesin, et kas andekust saab eeskujuks tuua, pigem saaks head suhtumist ja töökust ju.

magnisco
08.07.07, 13:09
Sinu jutt on õige aga ma arvan, et Kunn mõtles saavutusi ja nende poolest peaks ta küll eeskujuks olema.

PraS
08.07.07, 17:52
Kas mitte tal polnud siin Eestis suured suhtumisprobleemid trennides jne? Mina küll vähemalt selliseid jutte kuulnud, aga blogit lugedes muidugi tundub, et poiss tahab kõvasti Inglismaal tööd teha.

Zauriga oli tal tõesti kevade probleemid. Ei teagi kas need lahenesid või mitte.

varix
08.07.07, 20:28
pras kust sul nii palju infot tema kohta on?

PraS
08.07.07, 23:47
pras kust sul nii palju infot tema kohta on?

Mul on suured kõrvad :)
Sinugi kohta mul infot jagub.

magnisco
09.07.07, 00:02
Ma loodan, et sa kedagi ei piilu:)

Silver
09.07.07, 00:25
Ma ei oleks selles nii kindel! :D

PraS
09.07.07, 00:34
Ma ei oleks selles nii kindel! :D

Jah. Laupäeval piilusin sinu ilusat nokakat. Nii nunnult oli see sul peas. Viltu ja puha :)

magnisco
09.07.07, 00:45
Oi kui armas.:D

magnisco
10.07.07, 22:41
Muideks Henriku blogis on natuke lisa.

Hogweed
10.07.07, 22:46
eesti jalgpalli staar 5 aasta pärast

magnisco
10.07.07, 22:58
Loodame, et ta siis pre-seasoni üle elab:)

marcello
12.07.07, 22:26
valuvaigistid...

17
12.07.07, 22:28
noojah misteha, homme võtan raudselt enne trenni valuvaigisteid et ei peaks enam vahele jätma midagi

nojah, nii ta läheb...

kurask, marcello oli kiirem.

17
12.07.07, 22:48
oli ju alles dokfilm sellest, kuidas noormängijad valuvaigisteid täis topitakse ja siis kutid platsil kokku vajuvad.

magnisco
12.07.07, 22:56
Selles filmis muide öeldi, et teatud valuvaigistid muudavad südant väga kiiresti.

IndrekL
13.07.07, 00:01
Ma just mõtlesin ka teistele teada anda, aga nagu näha, on siin juba elav arutlus käimas. Muidu hästi tore, et ta blogi peab, saab ikka suht täpse pildi kätte, mis seal toimub.

Aílton
13.07.07, 01:10
kui asi oleks nii hull nagu seal räägiti, siis sureks 99% profijalgpalluritest.

asi on kindlasti hull, aga mitte päris nii.

eks see loe inimesest ka ja kui palju tarbitakse, kuigi filmist jäi mulje et ka 1 võib tappa.

magnisco
13.07.07, 13:19
Mulle jäi kah sihuke mulje aga eks ta sõltub ikka inimesest, sest muidu oleks tõesti kõik juba surnud.

magnisco
13.07.07, 23:36
Ja blogis on jällegi uut positiivset lisa.

Piaoviaopiuviao
14.07.07, 10:31
Ma väga loodan, et poisil on mõistus peas.Viimasel ajal on eesti "võistkondlikus" spordis juurdunud mentaliteet, et kui juba kuulun eesti meistrikate klubisse, siis olen kõva sõna(välisklubisse - veel ägedam) ja rohkem higi pole vaja valada.Kõrge lend, palk ja alkohol on nii mõnegi ande seisma pannud.Kuidagi ei viitsita individuaal trenni teha, et veel kõrgemale jõuda.Andke andeks mu üldistus, aga nii ju on.
Tuult tiibadesse ja tõesti loodan, et noormees meid veel rõõmustab.

Tekstis on iva sees,sporditäht kirjutab koguaeg vutilootustest.
Aga mis välja tuleb?
Keegi pole siiamaani kuskile jõudnud.Reinumäe pidi ka olema tuleviku ÄSS aga näe imet,Loobus hoopis
Need U16,U17 need pole määravad,et olen seal siis olen Jalgpallur,panen nata geeli ka veel pähe ja siis olen valmis Pelaja
Lemmik Lause:Kuidagi ei viitsita individuaal trenni teha, et veel kõrgemale jõuda(Võite siin foorumis paukuda palju tahate aga nii see on muidu me ei kaotaks igat EM Valikmängu!(Palju Eesti poisid Individuaal trenni teevad?,10prossa
?

Aramis
14.07.07, 11:55
Igal juhul hea on lugeda seda eilset teksti. Loodame, et vigastus taandub ja poiss suudab end näidata ka sõprusmängudes.

Piaoviaopiuviao
14.07.07, 15:16
mõistan, mida räägid. eesti noortekoondistes enamus mängijad omavanuste liigas tegijad. Löövad seal väravaid ja on üldse nii-öelda staarid. ollakse oma liigades nii kõvad, et ei kujutata ettegi, et keegi võiks neist parem olla. aga siis kui tulevad rahvusvahelised mängud, siis poisid ei paista üldse silma.
viga on ka muidugi selles, et jalkaliit ei suuda korraldada piisavalt sõpruskohtumisi ja turniire noortekoondistele. poistele oleks vaja tugevaid kiire tempoga mänge, siis oldaks valmis, kui vaja valikturniire mängida. muidu jääbki eesti kaotama noortes.

siiski reinumäega teda võrrelda ei saa.ütled, et keegi pole siiamaani kuskile jõudnud. Kink ja Ojamaa ju on. Kink nii-öelda põles läbi. Eks näis, kuidas Ojamaal läheb.

Just Rahvusvahelised mängud on kõik peppus,Hollandilt 1-5(kui õigesti mäletan)Mis vahe siin on?`
Hollandi poisid tahavad tööd teha,eesti poisid oleks platsil vägisi,selline tunne nagu keegi sunniks mängima,kui omal pole tahtejõudu siis pole mõtet platsil klouni mängida.
Muidugi ma vabandan,et ma pole Ojamaad mängimas näinud vaid kuulnud tast.
Hoidku poiss pea üleval
Tehku meeletult tööd,tehnika kallal(kõige tähtsaim asi vutis)
Ja kui poisil tuleb see kuradima mõnus Puberteet pähe Viin,naised on tähtsamad kui vutt siis tuleb sealt varsti tagasi
Edu talle!

nurmalna
14.07.07, 16:25
Kuskil lugesin, et Ojamaa lõpetas kiituskirjaga, järelikult poisil peas asjad korras, minu arust see väga tähtis.

magnisco
14.07.07, 20:48
Just Rahvusvahelised mängud on kõik peppus,Hollandilt 1-5(kui õigesti mäletan)Mis vahe siin on?`
Hollandi poisid tahavad tööd teha,eesti poisid oleks platsil vägisi,selline tunne nagu keegi sunniks mängima,kui omal pole tahtejõudu siis pole mõtet platsil klouni mängida.
Hoidku poiss pea üleval
Ja kui poisil tuleb see kuradima mõnus Puberteet pähe Viin,naised on tähtsamad kui vutt siis tuleb sealt varsti tagasi
Edu talle!

See puberteedi lause on veidi rumal. Kui lugeda tema blogi siis on aru saada, et tal on prioriteedid paigas.

masturr
14.07.07, 23:09
Hoidku poiss pea üleval
Edu talle!

õnnex on seal jube koledad naised :)

holst9
15.07.07, 00:25
no ennul nüüd kül puberteet alles peale ei tule, pigem see tal juba läbi.

Piaoviaopiuviao
15.07.07, 11:04
õnnex on seal jube koledad naised :)

sul on kogemusi?:D

Olympi
15.07.07, 14:23
Henrik Ojamaa tegi eile siis Dery särgis debüüdi mängides Staffordi vastu, kui ta sai 70. minutil väljakule, vahetades välja põhimeeskonna kaitsja Darren Moore. Lõpptulemus oli 1-1. Derby kodukal ei ole sellest mängust hetkel midagi kirjas, küll on aga Staffordi Rangersi kodukal uudis http://www.staffordrangers.co.uk/rp0708derby-fr-h.htm

-21-
15.07.07, 20:30
No ma ei tea. Ma elan ikka täiega kaasa talle. Blogit lugedes tuleb väike kadeduse uss ka peale. Aga eks ta õige ole, see on asi, mille nimel tööd teha. Inglismaal on asi paigas ikka. Sinu töö on jalgpalli mängida, mitte tegeleda kõrvaliste asjadega.

magnisco
15.07.07, 20:38
No ma ei tea. Ma elan ikka täiega kaasa talle. Blogit lugedes tuleb väike kadeduse uss ka peale. Aga eks ta õige ole, see on asi, mille nimel tööd teha. Inglismaal on asi paigas ikka. Sinu töö on jalgpalli mängida, mitte tegeleda kõrvaliste asjadega.

Ongi, ma ka elan täiega kaasa. minujaoks on see blog huvitav nagu see sari jalgpalli akadeemiast.

Aramis
15.07.07, 23:43
Täiesti sama tunne endalgi.

buub
15.07.07, 23:45
Ongi, ma ka elan täiega kaasa. minujaoks on see blog huvitav nagu see sari jalgpalli akadeemiast.

Sama siin. :)

Silver
15.07.07, 23:56
Järgmine nädal tuleb pikem ülevaade Henrikuga. Olge valvel! ;)

öövel
18.07.07, 16:46
kas pilte ei ole võimalik kuidagi nihverdada? :P suht hea oleks

Põnn
21.07.07, 11:50
Suht kena vorm Derbyl

marrrtin
24.07.07, 19:44
Järgmine nädal tuleb pikem ülevaade Henrikuga. Olge valvel! ;)

Soccernetis?
Huvitav ..

magnisco
26.07.07, 20:13
Juba 8 päeva on viimasest blogitamisest:( :confused:

vincent
27.07.07, 00:45
pakun, et poiss teeb trenni näiteks ja ei ole aega niisama netis plära ajada.

magnisco
27.07.07, 13:56
pakun, et poiss teeb trenni näiteks ja ei ole aega niisama netis plära ajada.

Karta on, aga ikkagi oleks huvitav lugeda tema tegemistest.:p

$$$
28.07.07, 01:05
Blogis on lisa kah siis nüüd juba :) .

Aílton
28.07.07, 11:49
tore on lugeda et poisile stiil sobib ja ta ise tahab vaeva näha ja näeb rõõmuga vaeva et kaugele jõuda, tähtis ongi et kõrvade vahel on kõik korras

marcello
31.07.07, 20:13
Tuesday, July 31, 2007

tere taas, s6prusm2ngus pidime paraku vastu v6tma kaotuse aga seda ka v2ga tugeva vastase , manchester city vastu, kohati oli aga m2ngupilt p2ris kena ning praegu on prioriteediks siiski enda vormi ajamine, tulemused veel ei loe. sain k2tte ka hooaja m2ngude plaani. kindlasti tuleb raske hooaeg, m2ngime n2iteks liverpooli, newcastle, sunderlandi jne vastu. aga tuju on endiselt hea, vaja vaid veidi harjuda veel kohaliku m2nguga siis on k6ik korras. praegu pean tegelikult mingit kirjat66d siin tegema, joogatrenn oli juba 2ra, t2itsa m6nus oli taaskord aga no kaks trenni veel t2na ees niiet jah, loodan varsti j2lle kirjutada kui aega leian. tsau

Hogweed
31.07.07, 20:15
millal tal järgmine mäng on

magnisco
05.08.07, 17:49
Blogis on lisa ja järgmine mäng siis juba vist liigamäng readinguga.

Silver
06.08.07, 01:27
http://soccernet.ee/news.php?id=16454

Võttis aega, aga asja sai.

marrrtin
06.08.07, 15:00
(Y)

Huvitav lugeda.

Olympi
12.08.07, 13:09
Henriku blogisse on lisa tulnud,vahepeal mängisid Aston Villaga ja võitsid 5-1. Ojamaa andis 2 väravasöötu

-mirko-
12.08.07, 22:54
väga väga tore lugeda sellisest asjast:)
poiss vähemalt meeskonnale kasulik

vtp
17.08.07, 10:47
Treener: just Henrikut tahan meil näha!
http://epl.ee/sport/396520
Inglased kasvatavad Henrik Ojamaast profijalgpallurit
http://epl.ee/artikkel/396521

Pluss pisike uus lõik blogis.

thisway
19.08.07, 21:57
pmts, ma usun temasse, ta oli mu koolivend ja ma tean ,et ta saab hakkama. Ta oli päris osav ja kui ta sai sellise võimaluse, siis ta kasutab selle ära (:

Olympi
19.08.07, 22:03
Eile pidas Ojamaa meeskond oma esimese liigamängu Readingu vastu
hetkel veel tulemust ei ole leidnud.

Defa
20.08.07, 00:27
muig, suht naljakas jah, mäng oli eile ja tulemust ei leia kusagilt, nii Derby enda kodukas kui ka Readingu oma ei kajasta midagi akadeemia uudistest...

Zavjalov
20.08.07, 13:14
Nad kaotasid Readingule 3:1

$$$
20.08.07, 13:14
blogist saab nüüd lugeda, et kaotasid 1:3 :( .

magnisco
20.08.07, 16:59
Ojamaa sai vähemalt mängida ja esines hästi, järgmine mäng läheb vast paremini.

JanK
21.08.07, 12:47
Kellega järgmine mäng?

Olympi
21.08.07, 14:23
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/AcademyTeam/0,,10270~1086616,00.html

Siin kogu hooaja kalender

-21-
21.08.07, 18:50
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/AcademyNews/0,,10270~1096690,00.html

magnisco
21.08.07, 20:29
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/AcademyNews/0,,10270~1096690,00.html

Ainult 13 mängijat võtsid osa ja Ojamaa oli nende seas, normaalne.

vertex
27.08.07, 19:53
25.08 THERAM
The first thing Henrik Ojamaa wil do at the end of the 2008/09 season is take a look in the mirror. But that's not because of any self-inflated feelings of grandeur, or any belief that he's a star. It won't be to check out the latest bling accessories, or his new haircut. Henrik will be looking himself in the eye to find out whether he heas done himself justice at the Derby County Academy.

"If at the end of those two years I can look in the mirror and say I've done everything that I can then I will be satisfied," the 16 year old said. "But it will be the worst thing to think after those two years to think 'I could have done this' or 'I could have done that'. If I do everything of myself in those two years then I will be happy. There is no point sitting with your friends saying 'If I could have done that I would have been playing there, I would be playing on Sky now'. Those two years are really important to your career."

The two years Henrik refers to is his time as a scholar in the Academy. The Estonian is just beginning his year at Moor Farm having come over during the summer from Tallinn, his homeland's capital. His arrival is testament to the scouting network at the Academy that has allowed the club to bring in several talented youngsters over recent years.

"They first spotted me when I was playing youth football in Estonia and sent a scout to see me playing for the national U-17 team," he said. "I think I did well and the scout talked to me after the match, he said he thought I'd done well and i was invited over for a trial."

"I came over and Kev (Academy manager Thelwell) and Jimmy (assistant academy manager Hunter) were pleased with what they saw, so here I am now. I think the facilitieshere are absolutely brilliant and I've never seen anything like this before. The staff are really friendly, supportive, they make it really easy for me to come from such a long way to play my football."

Moving to a different country, a new environment and culture with new people around you and your family so far away is a major decision for anyone. At such a young age - Henrik only turned 15 in May this year - it becomes doubly difficult. But there's an old saying that goes 'nothing ventured nothing gained' and sometimes you just have to go for it. And having great support from his family back home in Estonia made things a whole lot easier for Henrik.

"My parents always helped me a lot - mum used to take me to football training, and dad would come and pick me up," he said. "They were always interested in my football and would come and watch matches. Of course it was a hard decision to come over, both for me and my family, at such a young age. But I've got to make sacrifices to fulfill my dreams. My parents came over and were really surprised with what they found at the club. They met the staff and were really happy for me to come here as they saw that I would definitely be happy here. And I am definitely happy here - I have enjoyed every single day."

Striker Henrik joined Derby from FC Flora Tallinn - but he's not the first player to make that move. In March 1997 a talented young goalkeeper by the name of Mart Poom signed for Jim Smith's Premier League Rams. Poom went on to become one of the club's most popular players of recent years and he helped increase Derby's profile in Estonia. And Henrik was fortunate enough to come across the former number one a couple of times.

"I've been lucky enough to train with Mart Poom when I was in Estonia," he recalls. "He is a great goalkeeper, he always talks with the players and gives advice to the youngsters. Poom is a great lad, on and off the pitch. I saw a lot of Derby's results when Mart was here and they were last in the Premier League. Derby has played one game in Estonia against my club FC Flora Tallinn - Derby won and Fabrizio Ravanelli played. I always checked their results as Derby was one of the most popular clubs in Estonia when Poom was playing there. Whenever he talked to the press in Estonia he talked about the facilities here and always said that the atmosphere here was brilliant."

The facilities and support network at Moor Farm - and beyond, as Henrik stays at the Academy House on Kedleston Road - make it easy for any youngster to settle in.

Being with his team-mates pretty much 24 hours a day, seven days a week, means that he's already bonding well with the other scholars. But while many people might think life as a footballer is easy, it most certainly isn't especially for the teenagers trying to make their way in the game.

Henrik and his fellow scholars will be at Moore Farm for around 8.30am on an average day and quite often aren't back home until 6pm. In between times there's training to contend with, often double sessions and continuing their education at college.

"People think that football is an easy job, that players just play games, sign autographs and drive fast cars," Henrik reflects, but there's not a tone of complaint in his voice.

"It is really hard for us. We train a lot, we have our education, and we don't have a lot of spare time. But we have got to make the most of every single opportunity. I feel really lucky to have been spotted but I have also worked very hard to get here. All of the other lads in my national team play for Estonian clubs but I'm here and taking this step forward. If I'd have carried on playing in Estonia I would have tried to make it in the first team before maybe moving on to a foreign club. Now I'm here I want to make it as a professional as it's the top of football - it doesn't get any better."

Montag
27.08.07, 20:03
25.08 THERAM
The first thing Henrik Ojamaa wil do at the end of the 2008/09 season is take a look in the mirror. But that's not because of any self-inflated feelings of grandeur, or any belief that he's a star. It won't be to check out the latest bling accessories, or his new haircut. Henrik will be looking himself in the eye to find out whether he heas done himself justice at the Derby County Academy.

"If at the end of those two years I can look in the mirror and say I've done everything that I can then I will be satisfied," the 16 year old said. "But it will be the worst thing to think after those two years to think 'I could have done this' or 'I could have done that'. If I do everything of myself in those two years then I will be happy. There is no point sitting with your friends saying 'If I could have done that I would have been playing there, I would be playing on Sky now'. Those two years are really important to your career."

The two years Henrik refers to is his time as a scholar in the Academy. The Estonian is just beginning his year at Moor Farm having come over during the summer from Tallinn, his homeland's capital. His arrival is testament to the scouting network at the Academy that has allowed the club to bring in several talented youngsters over recent years.

"They first spotted me when I was playing youth football in Estonia and sent a scout to see me playing for the national U-17 team," he said. "I think I did well and the scout talked to me after the match, he said he thought I'd done well and i was invited over for a trial."

"I came over and Kev (Academy manager Thelwell) and Jimmy (assistant academy manager Hunter) were pleased with what they saw, so here I am now. I think the facilitieshere are absolutely brilliant and I've never seen anything like this before. The staff are really friendly, supportive, they make it really easy for me to come from such a long way to play my football."

Moving to a different country, a new environment and culture with new people around you and your family so far away is a major decision for anyone. At such a young age - Henrik only turned 15 in May this year - it becomes doubly difficult. But there's an old saying that goes 'nothing ventured nothing gained' and sometimes you just have to go for it. And having great support from his family back home in Estonia made things a whole lot easier for Henrik.

"My parents always helped me a lot - mum used to take me to football training, and dad would come and pick me up," he said. "They were always interested in my football and would come and watch matches. Of course it was a hard decision to come over, both for me and my family, at such a young age. But I've got to make sacrifices to fulfill my dreams. My parents came over and were really surprised with what they found at the club. They met the staff and were really happy for me to come here as they saw that I would definitely be happy here. And I am definitely happy here - I have enjoyed every single day."

Striker Henrik joined Derby from FC Flora Tallinn - but he's not the first player to make that move. In March 1997 a talented young goalkeeper by the name of Mart Poom signed for Jim Smith's Premier League Rams. Poom went on to become one of the club's most popular players of recent years and he helped increase Derby's profile in Estonia. And Henrik was fortunate enough to come across the former number one a couple of times.

"I've been lucky enough to train with Mart Poom when I was in Estonia," he recalls. "He is a great goalkeeper, he always talks with the players and gives advice to the youngsters. Poom is a great lad, on and off the pitch. I saw a lot of Derby's results when Mart was here and they were last in the Premier League. Derby has played one game in Estonia against my club FC Flora Tallinn - Derby won and Fabrizio Ravanelli played. I always checked their results as Derby was one of the most popular clubs in Estonia when Poom was playing there. Whenever he talked to the press in Estonia he talked about the facilities here and always said that the atmosphere here was brilliant."

The facilities and support network at Moor Farm - and beyond, as Henrik stays at the Academy House on Kedleston Road - make it easy for any youngster to settle in.

Being with his team-mates pretty much 24 hours a day, seven days a week, means that he's already bonding well with the other scholars. But while many people might think life as a footballer is easy, it most certainly isn't especially for the teenagers trying to make their way in the game.

Henrik and his fellow scholars will be at Moore Farm for around 8.30am on an average day and quite often aren't back home until 6pm. In between times there's training to contend with, often double sessions and continuing their education at college.

"People think that football is an easy job, that players just play games, sign autographs and drive fast cars," Henrik reflects, but there's not a tone of complaint in his voice.

"It is really hard for us. We train a lot, we have our education, and we don't have a lot of spare time. But we have got to make the most of every single opportunity. I feel really lucky to have been spotted but I have also worked very hard to get here. All of the other lads in my national team play for Estonian clubs but I'm here and taking this step forward. If I'd have carried on playing in Estonia I would have tried to make it in the first team before maybe moving on to a foreign club. Now I'm here I want to make it as a professional as it's the top of football - it doesn't get any better."

Tark poiss. (Y)

Põnn
27.08.07, 20:33
Blogis on lisa.

Kopipeist on see siis:

Paraku tuli ka teises liigamängus vastu võtta kaotus, lausa 1-4 Leicesterilt siis seekord. peab tunnistama et mäng oli väga võrdne, aga meie kaitseliin eksis liiga kergelt paar korda ja olimegi jälitaja rollis. üleüldiselt ei olnud üldse halb m2ng, meil oli päris tublisti šansse väravaid lüüa , aga nemad kasutasid oma võimalused paremini ära. Ise sekkusin 50ndal minutil ja olin väga aktiivne, andsin väravasöödu ja kombineerisin seal teistega hästi, teenisin paar karistuslööki,nurgalööki jne. See, et meil esimestest mängudest pole võitu veel tulnud, mind ei sega, sest tean kuidas meeskond suudab mängida, usun et tõuseme veel väga kõrgetele kohtadele noorteliigas ja karikamängudes esineme edukalt. Enda esitused paranevad pidevalt aga nähes Premier League mänge tean et arenemisruumi on veel küllaga.

Montag
28.08.07, 13:59
Blogis on lisa.

Kopipeist on see siis:

Paraku tuli ka teises liigamängus vastu võtta kaotus, lausa 1-4 Leicesterilt siis seekord. peab tunnistama et mäng oli väga võrdne, aga meie kaitseliin eksis liiga kergelt paar korda ja olimegi jälitaja rollis. üleüldiselt ei olnud üldse halb m2ng, meil oli päris tublisti šansse väravaid lüüa , aga nemad kasutasid oma võimalused paremini ära. Ise sekkusin 50ndal minutil ja olin väga aktiivne, andsin väravasöödu ja kombineerisin seal teistega hästi, teenisin paar karistuslööki,nurgalööki jne. See, et meil esimestest mängudest pole võitu veel tulnud, mind ei sega, sest tean kuidas meeskond suudab mängida, usun et tõuseme veel väga kõrgetele kohtadele noorteliigas ja karikamängudes esineme edukalt. Enda esitused paranevad pidevalt aga nähes Premier League mänge tean et arenemisruumi on veel küllaga.

Ega keegi tea, kas oleks võimalik kusagilt Derby noorte mänge vaadata.

Põnn
28.08.07, 21:32
Küllaltki hea uudis.

Tema blogist on see siis.

tervist

Hea uudis on see, et esimeseks reservide liigamänguks Tottenhami vastu, olen kaasatud meeskonda. Täna oli reservide treening ja nii umbes 7 põhimeeskonna mängijat oli kohal. Väga kiire tempoga oli ikka trenn aga samas ääretult nauditav. Arvatavasti sekkun homme varumeeste pingilt aga ikkagi suur asi Pride Parkil m2ngida ja juba reservmeeskonnas olla.

magnisco
29.08.07, 19:26
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10270~1101742,00.html#continue

Olympi
29.08.07, 20:10
Ega keegi tea, kas oleks võimalik kusagilt Derby noorte mänge vaadata.
Derby TV peaks midagi ikka näitama ainult nutsu tuleb lauale käia.

vello99
30.08.07, 02:52
Lõppes 2-2. Paistab, et teda pingilt veel lahti ei lastud.

http://www.tottenhamhotspur.com/news/articles/reserveslive290807.html

Derby County: Price, Hanson, Edworthy, Addison, Johnson (Ujcik, 66), Richards, Simmons, Feilhaber (Loesch, 58), Robertson, Macken, Holmes (Dudley, 46). Subs: Hinchcliffe, Ojamaa.

varix
30.08.07, 18:03
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10270~1101929,00.html
Derby kodulehelt
Nagu näha said teised välismaallased, kes akadeemis on mängu.

vtp
30.08.07, 18:17
Nagu näha said teised välismaallased, kes akadeemis on mängu.

Ojamaa paistab olevat ainuke selles koosseisus, kes akadeemias alles esimest aastat, nii et pole hullu.

AnZ Antzon
31.08.07, 15:36
Küll poiss areneb ja saab ka mängida vähemalt on minul on tekkinud on helelootuskiir, et lõpuks ometi saab koonidsesse kaasata ka mehe kes ei sööda sama filigraanselt ja täpselt nagu näiteks M.Reim. (Irisejatele nii palju, et pole midagi Reimi kui Fc Flora mängija vastu, küll arvan aga, et koondisekarjääri oleks ta pidanud lõpetama juba ammu enne 150 mängu täitumist.)

marrrtin
31.08.07, 17:31
Küll poiss areneb ja saab ka mängida vähemalt on minul on tekkinud on helelootuskiir, et lõpuks ometi saab koonidsesse kaasata ka mehe kes ei sööda sama filigraanselt ja täpselt nagu näiteks M.Reim.Kas mina ei saa ainukesena sellest lausest aru?

Martin
31.08.07, 17:34
Kas mina ei saa ainukesena sellest lausest aru?

Anz on meil irooniline poizz.

Piaoviaopiuviao
31.08.07, 19:27
Kas mina ei saa ainukesena sellest lausest aru?

Ma ei mõista ka seda:D

ttBoll
31.08.07, 20:17
Küll poiss areneb ja saab ka mängida vähemalt on minul on tekkinud on helelootuskiir, et lõpuks ometi saab koonidsesse kaasata ka mehe kes ei sööda sama filigraanselt ja täpselt nagu näiteks M.Reim. (Irisejatele nii palju, et pole midagi Reimi kui Fc Flora mängija vastu, küll arvan aga, et koondisekarjääri oleks ta pidanud lõpetama juba ammu enne 150 mängu täitumist.)

Ma teen sulle ühe õlle välja, kui sa ise ka aru said mis sa kirjutasid.

terav äär
31.08.07, 20:19

kui seda bold osa sakrkasmiga lugeda siis tundub ikka loogiline küll.

marrrtin
31.08.07, 23:34
Esmaspäeval on reservide mäng võõrsil Chelsea vastu, ma olen nimetatud ka meeskonda, loodetavasti seekord teen oma debüüdi reservmeeskonnas. Kui ma ei eksi siis saab seda mängu ka Viasatilt Chelsea TV kaudu vaadata.

Vot see on hea uudis!

Uudis natuke pikemalt ka blogis.

lenc
31.08.07, 23:49
Jah, Viasat Sport 2 täitsa näitab. Esmaspäeval kell 21:00 eesti aja järgi.

Montag
01.09.07, 00:08
Jah, Viasat Sport 2 täitsa näitab. Esmaspäeval kell 21:00 eesti aja järgi.

Väga hea, seda ei tohi maha magada.

magnisco
03.09.07, 13:03
Uus tekst blogis.

Epic
03.09.07, 13:38
copy/paste'ida seda teksti on muidugi raske

magnisco
03.09.07, 13:49
Nuta jõgi. blogi lingile teisel leheküljel on ka julm raske ju klikkida.

Maekas
03.09.07, 13:55
Nuta jõgi. blogi lingile teisel leheküljel on ka julm raske ju klikkida.

No aga selleks peab ju lausa teisele leheküljele minema ja lingi üles otsima - jube aegavõttev ju. Blogi aadress eraldi välja trükkida võtab samuti aega ja viitsimist.

magnisco
03.09.07, 13:58
teie tungival soovil.

Sunday, September 2, 2007

Reservitrennis läheb järjest paremini, pallihoidmises ja väikestes mängudes olen kahtlemata arenenud, mängin palju kiiremini jne, tempo on trennis ikka väga kõva. Homme võib siis Viasat 2 vahendusel Eesti aja järgi 20:45 jälgida meie reservimängu Chelsea vastu, kõigi eelduste kohaselt peaks ma ka oma debüüdi reservides tegema. Head jalgpallielamust siis kõigile:D

ian.
03.09.07, 14:11
suur tänu, magnisco.
vaatan raudselt mängu.

käbi
03.09.07, 14:19
Streamitakse ka kuskilt seda mängu?

magnisco
03.09.07, 14:22
suur tänu, magnisco.
vaatan raudselt mängu.

Võta heaks.

riho
03.09.07, 16:01
Tahaks küll mängu vaadata aga kahjuks pole Viasati. Ja ega vist mingilt Hotbirdi/Astra kanalilt ka seda mängu ei näita. :S
Streami ka vaevalt selle mängu jaoks kusagilt leiab.

ian.
03.09.07, 21:39
kohe hakkab, jeei!

Epic
03.09.07, 21:43
Tahaks küll mängu vaadata aga kahjuks pole Viasati. Ja ega vist mingilt Hotbirdi/Astra kanalilt ka seda mängu ei näita. :S
Streami ka vaevalt selle mängu jaoks kusagilt leiab.

goal tv 1 peaks näitama

Piaoviaopiuviao
03.09.07, 21:46
goal tv 1 peaks näitama

Mis kell?
slkdölsklfkdsöklclfd

lenc
03.09.07, 21:58
Special One on isiklikult kohale tulnud :)

Ja Ojamaa põhis kui õigesti nägin?

lenc
03.09.07, 22:00
Henrik on nr. 11 siis.

KoogelMoogel
03.09.07, 22:14
kuna ise kahjuks mängu ei näe siis äkki annab keegi teada kui ta mängu saab ja seisu jms :)

magnisco
03.09.07, 22:20
Ojamaa andis ilusa, pika, kõrge, pehme söödu aga ründaja lõi pallist mööda. Kommentaator ütles, et oli hea sööt.

khristo
03.09.07, 22:29
"oudžama" rabeles palli kaitsjatel endale ja a ei saanud päris jalale, ja libistades antud sööt ka päris kohale ei jõudnud - kommentaatorid analüüsisid olukorda minutikese jagu:P

magnisco
03.09.07, 22:42
Kuna ma algust ei näinud, siis kas keegi saaks postitada mõlemad koosseisud?

Kristo7
03.09.07, 22:43
kuidas ojamaa tundub? on ka tubli?

magnisco
03.09.07, 22:46
Ei ole kordagi eksinud aga õhuvõitlustega on raske tal pikkade vastu seal.

nurmalna
03.09.07, 22:48
Tundus, et poolaja lõpus väsis, aga jah, ainult kiidusõnu, sai isegi hästi hakkama.

Kristo7
03.09.07, 22:49
vähemalt üritab ja võitleb

lenc
03.09.07, 22:49
Seda mainiks ka, et seis on 1:0 Chelsea kasuks.

magnisco
03.09.07, 22:51
Loodetavasti ei saa ta veel vahetust. Hästi mängis.
edit: ei vahetatud õnneks

magnisco
03.09.07, 23:06
Henrik lükkas neegri pikali.Peale seda abistas kaitset ja libistamise pealt lükkas palli auti.

magnisco
03.09.07, 23:08
Läks uuesti kaitsele appi, libistas, chelsea mees jooksis natuke kuid hüppas siis pikali ja kohtunik vislistas. Henrik ütles, et viga polnud ja siis kohtunik lobises temaga kuid kaarti ei andnud.

ericbana
03.09.07, 23:09
Kas netist ei näita kuskilt mängu??

ericbana
03.09.07, 23:11
Hei magnisco! Netist ei näita mängu äkki?

lenc
03.09.07, 23:12
2-0 chelsea juhib. värava lõi nr.9. neeger.

Sellel neegril on nimi ka olemas, jobu!

magnisco
03.09.07, 23:13
Hei magnisco! Netist ei näita mängu äkki?

Ma ei tea.

magnisco
03.09.07, 23:14
Sellel neegril on nimi ka olemas, jobu!

Ära vihasta. Nad ei öelnud ta nime ju.

lenc
03.09.07, 23:16
Ära vihasta. Nad ei öelnud ta nime ju.

Pese kõrvad puhtaks :p

Martin
03.09.07, 23:20
See on vahva, et nime nimetamise asemel võib hoopis targutada.

magnisco
03.09.07, 23:21
Mulle ka meeldib.

Kristo7
03.09.07, 23:21
milleks ajada tühja loba siin? olge rahulikud

magnisco
03.09.07, 23:23
Ojamaa välja, Amory sisse.

Defa
03.09.07, 23:29
Ojamaa siis välja, mhmh no see 1 sööt Jon Mackenile oli küll hea esimesel poolajal, macken ei suutnud pallile aint pihta saada, muidu vahel natuke rabe tundus hendrik, samas see ka tema esimene mäng alles küll kosub, aga püüdis ja näitas teravust, kommentaatorid isegi mainisid et tal natuke kiirust on ;)
teisel poolajal üks pealelöök ma mis blokeeriti though... no eks järgmine kord skoorib :p

eestimees
03.09.07, 23:31
arvestades mis tasemel ta mängind on ja mis tasemega nüüd tegu on siis sai päris hästi hakkaama, julgust poisil on

dareth
03.09.07, 23:31
kuidas Henrik võrreldes ülejäänud Derby ansambliga tundus?

kaala
03.09.07, 23:34
vahepeal ikka räägiti sellest noormehest ühtteist, nime nad ainult ei teadnud õelda:D

Saarlane
03.09.07, 23:34
Mitmendal Henrik välja võeti?

lenc
03.09.07, 23:36
66. minutil võeti välja.

magnisco
03.09.07, 23:49
3-1 Hanson lõi Derby auvärava.

ALEKOK
04.09.07, 00:17
Keegi koosseise oskab kuskilt välja võluda?

Devil
04.09.07, 00:44
kas mitte teine mäng polnud? ja neeger on neeger, nimi pole oluline.

reservide eest vist esimene jah ... akadeemia reservid ... üks pask :P

marrrtin
04.09.07, 08:31
No, oudžama oli ju noorim poiss platsil.

Pikkuselt ja jõuliselt jäi vahel päris alla, aga särtsu ja kiirust jagub.
Hästi mängis tegelikult, sest ajas koguaeg kaitsjad surve alla eespool. Ja sellest tekkisid ka mõned ohtlikud rünnakud.

Phillips
04.09.07, 09:34
Keegi koosseise oskab kuskilt välja võluda?

CHELSEA: Rhys Taylor, Anthony Grant, Carl Magnay, Sam Hutchinson, Patrick van Aanholt (Jack Saville 90), James Simmonds (Jeffrey Bruma 75), Liam Bridcutt, Lee Sawyer, Fabio Ferreira (Gael Kakuta HT), Shaun Cummings, Scott Sinclair.

DERBY: Ben Hinchliffe, Jason Beardsley, Marc Edworthy, Miles Addison, Michael Johnson, Mitch Hanson, Paris Simmons (Robert Ujcik 74), Mario Loesch (Greg Mills 60), Jon Macken, Matt Richards, Henrik Ojamaa (Tyron Amory 65).

ALEKOK
04.09.07, 16:26
A mis positsioonil ta eile mängis täpsemalt?

PETSINHO
04.09.07, 16:30
A mis positsioonil ta eile mängis täpsemalt?

I-poolaeg ründes, II-poolaeg vasak äärepoolik

Zavjalov
04.09.07, 21:29
Ojamaa siis välja, mhmh no see 1 sööt Jon Mackenile oli küll hea esimesel poolajal, macken ei suutnud pallile aint pihta saada, muidu vahel natuke rabe tundus hendrik, samas see ka tema esimene mäng alles küll kosub, aga püüdis ja näitas teravust, kommentaatorid isegi mainisid et tal natuke kiirust on ;)
teisel poolajal üks pealelöök ma mis blokeeriti though... no eks järgmine kord skoorib :p

Henrik siiski:)

Defa
04.09.07, 23:02
Henrik siiski:)

my bad, kogemata :p

vertex
05.09.07, 00:15
Derby-fänni ülevaade mängust nende foorumis:

A couple of hundred Chelsea fans were joined by a dozen or so Rams fans in the main stand at Griffin Park, home of Brentford FC. Mourinho sat in the upper half of the stand, Craig Brown was taking notes and texting from the Paddock, Gordon Guthrie the ever-faithful was there too - has he ever missed a Rams first-team or reserves game?

The Rams:

Hinchcliffe
Beardsley - Edworthy - Addison - Johnson
Hanson - Simmons - Loesch - Macken
Richards - Ojamaa

A slow start saw Chelsea pinnng the Rams well into their own half for the first 10 minutes, the Blues keeper enjoying the last of the September sunshine. In central defence, Jonno jumped strongly and dealt well with balls from the centre of midfield, although Fabio Ferreira for the Blues was able to make too much progress down the right flank against Jason Beardsley and threatened with quality deliveries into the box.

Macken played as the target man, doing fairly well to be honest, providing knock-downs and flick-ons for the lively Henrik Ojamaa, who played up alongside him in the first half, and the Rams started to have their share of the game. Chelsea continued to menace however and we conceded the first goal on 21 mins, a cracking shot from 20 yards out on the left, Hinchcliffe well beaten. From a deeper position Henrik Ojamaa played a nice ball from the left of midfield towards Macken on the right-hand side of the box to give our best chance of the half, but sweet first touches are not his strong point and the ball spun harmlessly wide.

As the half progressed we did have our share of the ball, but too often we gave the ball away cheaply, either through misplaced passes or by the more eager Chelsea midfield dispossessing us, and the 1-0 half time score seemed just about fair.

In the second half, Paris Simmons swapped his left midfield role with Ojamaa to give a different attacking approach, but the half started badly, as the Rams conceded a soft goal, a header that Derby should have defended better.

Chelsea built more attacks down the left hand side, Edworthy was sold a couple of sweet dummies, but their final ball wasn't good enough to cause any serious problems for Jonno and Miles Addison, who played well in central defence. The Rams seemed to cut back slightly on the long ball in the second half, Macken having less of the game, and Simmons tried to carry the ball past players. He showed some neat turns and touches and Mitch Hanson managed a good shot from the edge of the area that skimmed the top of the crossbar, as Derby matched Chelsea attack for attack. That shot came shortly before Chelsea's third goal, slotted home after a rebound into a crowd of players in the box.

With seconds of injury time remaining, Derby got a deserved consolation goal, as Hanson fired a neat shot from just inside the box after nice approach play.

All in all it was good to see the team in action, although I was disappointed that no-one on the pitch seemed to take any kind of leadership role to encourage more urgency in the team's play. In the first half Simmons was often too far away from his man when Chelsea attacked for example, and it was left to the coaches on the sidelines to tell the players to get close and pressure the opposition.

Hinchcliffe played well enough, although I would have liked him to do more for the second goal, Beardsley has good control and ball skills but needs to tighen up his marking, Edworthy did OK but should have talked to the younger lads more, Addison seems a strong central defender with decent ball skills to go with his height and strength, Jonno won most balls in the air but let himself down with poor distribution, Hanson worked well in midfield with a good balance of creative and defensive skills, Simmons is a skilful player but needs to work harder tracking back and moving into space to receive the ball, Mario Loesch doesn't look quick enough for this level although he worked hard, Macken is an old pro who would be great in League 1 or 2 working with the long ball game but not at our level, Richards worked hard and was always looking for the ball to him and Ojamaa showed decent ball skills while also chasing and putting the Chelsea defenders under pressure. Of the subs Greg Mills was my pick, showing pace, good ball skills and decent energy, Tyron Amory did OK as did Ujcik.

You won't find the solution to our current first team problems in the group of players that turned out last night, that's for sure, although it was encouraging to see that our academy continues to turn out good young players.

Epic
05.09.07, 22:11
blogist:

Reservimängus paraku kaotasime 1-3 aga mõnevõrra teenimatult, väärisime minu arvates viigipunkti vähemalt aga nad said esimese värava kauglöögist ja siis pidime veidi oma mängu avama jne. Ise mängisin ümmarguselt 70 minutit ja hiljem kordusest vaadates tundus et läks täitsa hästi, kuigi kohati oleks võinud rohkem palli saada. Järgmine reservimäng siis 18ndal Aston Villaga, noortemäng juba see laupäev Wolvesiga. Täna oli kolledž, sai veidi puhata ja jõudu koguda. Kodus puhates vaatan tavaliselt mõnda filmi või loen raamatut. Praegu siis Väino Linna "Sõjaromaan" käsil, täitsa huvitav.

http://www.henrikojamaa.blogspot.com/

etsajo
06.09.07, 12:57
hetkel mitte eriti teemasse, aga mul oleks selline palve, et äkki kellelgi on henrikust mingisugust pilti (portree vms), et ma saaksin kasutada seda Fifa Manageris. Tänud!

eston maravilha
06.09.07, 13:47
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/javaImages/50/b6/0,,10270~3323472,00.jpg

Homie
06.09.07, 17:49
praegu käib Viasat Sport 2 pealt Chelsea ja Derby reservide mäng, Ojamaa ka korralikult pildis.

khristo
06.09.07, 18:57
praegu käib Viasat Sport 2 pealt Chelsea ja Derby reservide mäng, Ojamaa ka korralikult pildis.

käsi on katkematult infotulva pulsil, mis?

okei-okei - kordusest on see tõenäoliselt sama nauditav;)

albertu
07.09.07, 12:41
käsi on katkematult infotulva pulsil, mis?

okei-okei - kordusest on see tõenäoliselt sama nauditav;)

millal kordus on?

eston maravilha
07.09.07, 12:43
see oligi kordus

albertu
07.09.07, 17:09
ok, nägin mängu viimast 15 minti, seega täpselt õigel ajal jõudsin teleka ette:D

-mirko-
07.09.07, 17:38
ja 66. võeti Henrik välja:) tubli

vtp
15.09.07, 00:55
Blogist.

Friday, September 14, 2007

Pole üpriski kaua aega siia kirjutanud.
Veidi vanem uudis on see, et laupäeval võitsime tugevat ning füüsilist Wolvesi meeskonda 1-0. Mängisin kõik 90 minutit ja oli veidi ebaõnne et seekord väravat ei löönud, tekitasin palju ohtlikke olukordi, tegin mitmeid pealelööke. Homme siis Stoke Cityga mäng võõrsil. Loodan et suudame taas võita, ise tahan hea panuse anda selleks.

Jutt peaks olema siis Academy Leaguest.

Olympi
16.09.07, 16:01
Eile võitis Derby Stoke'i 3-1, Ojamaa sai jala valgeks ning teenis penalti, mis ka realiseeriti

magnisco
16.09.07, 18:38

z3ro
19.09.07, 11:49
et siis Aston Villa reservide käest 1-4, Henrik tribüünile seekord :)

etsajo
19.09.07, 14:16
Minu arvates ülimalt positiivne aga Eesti jalgpallis suhteliselt haruldane nähtus, kui juba nii noorelt tead mida sa tahad ja näed ka kõvasti vaeva selle nimel (Poisil tundub olevat väga hea eneseanalüüsi võime)

Hellik
19.09.07, 14:23
Üsna positiivne jah. Koormused tunduvad päris jõhkrad, eriti võrreldes Eestis oldud ajaga. Loodetavasti on seal ikka meditsiiniline kontroll heal tasemel ja teda päris ära ei tapeta.

Kuna talenti tundub olevat ja arenemistingimused ka nüüd ideaalilähedased, siis teoreetiliselt võib tast juba järgmisel aastal U-21 koondisele abi loota.

marrrtin
19.09.07, 18:05
Oktoobris saab ka näha ju A Le. Coqil, milleks ta võimeline on ;)

ALEKOK
19.09.07, 18:32
Oktoobris saab ka näha ju A Le. Coqil, milleks ta võimeline on ;)

Kus? Mis? Kes?

PraS
19.09.07, 18:44
Kus? Mis? Kes?

U17 valikturniir äkki?

PraS
19.09.07, 19:21
Samas võisk teda ka kaasata U19 koondisesse, kus temast vast oleks märksa rohkem kasu. Ehk suudaksid nad koos Zenjoviga midagi ees ka korda saata.

magnisco
21.09.07, 21:53
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/AcademyNews/0,,10270~1116025,00.html
Inglased kirjutavad jälle Ojamaa nime valesti.

TonZo
21.09.07, 22:07
http://www.dcfc.premiumtv.co.uk/page/AcademyNews/0,,10270~1116025,00.html
Inglased kirjutavad jälle Ojamaa nime valesti.

seegi hea et teavad et ta on eestlane

dareth
27.09.07, 12:41
blogis tiba järelkaja laupäevase mängu kohta

marrrtin
30.09.07, 21:03
Normaalne, ootan juba oktoobrit, et teda mängimas näha.

väga pro/bro

west sass
02.10.07, 21:55
Miks etvsport Ojamaa esitusest nii hilja teatab (http://etvsport.ee/index.php?0560719)?

Darren
02.10.07, 23:33
Miks etvsport Ojamaa esitusest nii hilja teatab (http://etvsport.ee/index.php?0560719)?

Räigelt suur uudisväärtus ju üldsuse jaoks.

marrrtin
07.10.07, 22:25
2 kuud on Henrik nüüd väljas :( ning Eestis teda mängimas ei näegi.

Kahju.

magnisco
07.10.07, 22:40
Väga nõme lugu.:(
Loodame, et saab ruttu terveks.

lupard
11.10.07, 19:14
2 kuud on Henrik nüüd väljas :( ning Eestis teda mängimas ei näegi.

Kahju.

Nuta või naera aga tavliselt vigastused ongi need mis nii paljulubava karjääri ära suudavad rikkuda. Igaljuhul loodan, et seekord nii ei lähe ja Henrikul jääb see viimaseks tõsiseks vigastuseks.

malagar
17.10.07, 12:40
Kahjuks puudub täpne info vigastusest - siiski paistab, et läks õnneks ja poisil on ainult luumuurd hüpeliigese piirkonnas. Kui said vigastada ka liigese kõhred, kõõlused ja sidekoed , siis on perses. Viimaste vigastused jäävad krooniliselt korduma - heaks näiteks Diaby Arsenalis. Aga ka vigastuspausi lühiajalisus viitab Ojamaa puhul õnneks kergemale matsule.

silvester
22.10.07, 14:38
ei saa poistelt midagi erilist oodata ka kui nad on ainult noorteliigat mänginud eestis ja siis äkki tuleb mängida inglise ja portugaliga.tempo on absoluutselt erinev. poisid pole elus mänginud nii tugevate mängijate vastu. see on jalgpalliliidu süü et pole korraldatud tugevaid välisturniire noortekoondistele, kust saaks kogemusi ja harjuda veidigi tempoga.

Aílton
22.10.07, 15:51
ei saa poistelt midagi erilist oodata ka kui nad on ainult noorteliigat mänginud eestis ja siis äkki tuleb mängida inglise ja portugaliga.tempo on absoluutselt erinev. poisid pole elus mänginud nii tugevate mängijate vastu. see on jalgpalliliidu süü et pole korraldatud tugevaid välisturniire noortekoondistele, kust saaks kogemusi ja harjuda veidigi tempoga.

ja kuidas see Henrikusse puutub?

gaius
22.10.07, 16:12
Ilmselt siis, et eks seda vigastust oli ehk oodata, kuna treeningtase,kiirus ja mahud on totaalselt tugevamad ja keha pole sellega veel harjunud?

Aílton
22.10.07, 16:55
kui keha poleks sellega harjunud siis oleks suvisel põhjaladumisel juba tervis jukerdama hakanud niiet ei usu seda et oodata oli vigastust

Olympi
30.10.07, 22:18
Henrik on täna oma blogi täiendanud

http://henrikojamaa.blogspot.com/

Olen nüüd tagasi Inglismaal ja taastun vigastusest. Viibisin oktoobri keskpaigas ligikaudu 2 nädalat Eestis puhkamas. Käisin ka U17 esitlusi jälgimas. Pühapäevast saabusin Inglismaale ja täna ja eile olen juba treeninud. Teen enamasti ülakeha jõudu ja veidi joogat. Loodetavasti, kui röntgenpilt paranemist näitab, võetakse reedel juba kips ära ja asendatakse äravõetava toetava õhksaapaga ning saan juba vasakut jalga treenima hakata. Arvatavasti võtab see aga siiski paar-kolm nädalat aega et taas jooksma hakata ning kahtlen kas selle aastanumbri sees enam mängin.

Kõike paremat

Henrik

magnisco
03.11.07, 23:03
Henrik ütles:

Saturday, November 3, 2007

Reedel käisin spetsialisti juures ja õnneks sain ainult meeldivaid uudised sealt. Fibula on nimelt hästi kokku kasvanud ning käin nüüd äravõetava õhksaapaga. Vajadusel võtan selle ära, et kas siis sõudeergomeetril töötada või jõusaalis rattaga sõita. Saan ka tihti massaaži, et liigeste liikuvust taastada. Käin ka ujulas ujumas ning physioga spetsiaalseid harjutusi tegemas, vees on ka parem kõndida, kuiva maa peal veidi lonkan veel. Uute prognooside kohaselt peaksin juba 2 nädala pärast sörkida saama ning loodetavasti 4 nädala pärast juba trenni teha.

svennus
09.11.07, 08:18
See nädal tehti meil klubis Premier League jaoks noortelepingut tutvustav filmilõik.

http://www.premierleaguelearning-news.com/pages/Film_Lounge.html?flv_id=7.

sibierski
09.11.07, 11:08
http://www.premierleaguelearning-news.com/pages/Film_Lounge.html?flv_id=7.

ja mis see üks intervjueeritavatest on ojamaa?

eston maravilha
09.11.07, 11:29
ei, see kelle näo all on kiri henrik ojamaa, on tegelikult paulo di canio

sibierski
09.11.07, 11:33
ei, see kelle näo all on kiri hendrik ojamaa, on tegelikult paulo di canio

hommmmmik on veel ja padi näos. no esimese kaadriga ei littind nime välja

magnisco
10.11.07, 00:24
ei, see kelle näo all on kiri hendrik ojamaa, on tegelikult paulo di canio

Pole sinna mingit hendrik ojamaad kirjutatud.

J.R.I.M
10.11.07, 00:49
Pole sinna mingit hendrik ojamaad kirjutatud.

Oled sa loll või mängid lolli?

Montag
10.11.07, 00:49
Oled sa loll või mängid lolli?

Ta vihjab sellele, et seal on Henrik Ojamaa mitte Hendrik Ojamaa

magnisco
10.11.07, 00:54

Just nii.;)

J.R.I.M
10.11.07, 01:34

Kõik on tähenärijad, kaasaarvatud mina:D

magnisco
10.11.07, 01:35
Kõik on tähenärijad, kaasaarvatud mina:D

Näha on jah.

varix
04.12.07, 17:40
http://www.arsenal.com/matchreport.asp?thisNav=fixtures&fxid=326770
nagu näha, siis ta Arsenaliga ikkagist ei mänginud, kahju.

aanvaller
07.12.07, 00:40
Thursday, December 6, 2007
Viimastel nädalatel olen kõvasti vastupidavus - ning kiirustrenni teinud ja täna olin siis esimeseks trenniks valmis. Tegime peale soojendust sööduharjutusi, pallihoidmist ning erinevaid mänge väikse ala peal. Esimese trenni kohta üle pika aja läks täitsa hästi. Kohati oli otsuste tegemine veidi aeglane ja söödukvaliteet krobeline aga üldiselt jäin ise rahule trenniga. Ei tea veel kas laupäevasesse mängu Newcastlega mind kaasatakse, kuid olen väga positiivselt meelestatud.

Martin
12.12.07, 10:38
Ojamaa on üks kandidaatidest Aasta Mehe tiitlile. Kas tõesti hääletatakse esimeseks?

http://www.mees.ee/

$$$
12.12.07, 16:15
Kõigile 1 , Rüütlile ja Hennule 5 :D .

Ja ta on juba 6.
;)

erxu
12.12.07, 16:18
Juba 6es, ma panen konkurentidele ühtesid ja topin igalt erinevalt 5tesid. TEHKE SAMAMOODI !!
jalgpall eestis nr1ekss !!

-Silver-
12.12.07, 17:19
Praegu juhib Bedwetters. No mida? Jutt käib ju aasta mehest ja meestest on asi kaugel, juhindudes nende sõjaväe jutust...

aanvaller
12.12.07, 17:56
kuidas oleks mõtekam aljosa ja bedwettersi poolt, kas jätta hääletamata või panna 1, kumb kasulikum? A hetkel Ojamaa juba viies, samas kui rüütli alles 9.
kui juba eestlased said sellise imega hakkama et märgajad said võitjaks siis oleks teie abi vaja, et ojamaa aasta meheks, või rüütli, sest bedwettersi "meestest" on asi ikka väga kaugel.Nii jääbgi.
Bedwetters - 4.3
Aljoša - 3.6
Gerd Kanter - 3.5
Marko Matvere - 3.3
Henrik Ojamaa - 3.3
Toomas Hendrik Ilves - 3.1
Marko Asmer - 3.0
Peeter Võsa - 2.9
Tarmo Rüütli - 2.9

magnisco
12.12.07, 17:57
1 vist kasulikum panna, kui ei hinda siis jääb keskmine samaks.

JanK
12.12.07, 19:40
Ojamaa 3.4 punktiga 3.koht. Kanter 4. koht 3.3 punkti. Rüütli 6. koht.

aanvaller
12.12.07, 19:50
tunnistage ausalt kes nolk seda nõmedat bändi nii hoolikalt hääletab, et iga 2. minut tuleb neile punne juurde? sorry ot.
Ojamaa jagas vahepeal teist kohta, aga siis äkiliselt tuli sitasõdurile punkte juurde.
Bedwetters - 4.1
Aljoša - 3.6 (3.5)
Henrik Ojamaa - 3.5

JanK
12.12.07, 20:31
Mingid virupubekad on.

Olympi
12.12.07, 22:56
Bedwettersil pole midagi viga. Täiesti normaalset muusikat teevad, kuigi aasta meesteks neid vaevalt lugeda saab, kõik teavad ju miks

Mask
12.12.07, 22:59
Asmer For The WIN!

kuuraa
13.12.07, 15:03
andsin ise ka ojamaale 5 ja bedwettersile 1 :)

erxu
13.12.07, 15:47
Okei, koolist tagasi jälle kõvasti hääletama :))

Aílton
13.12.07, 16:00
Ma ei saa aru, Ojamaa on alles poisike ja mida ta seal listis teeb nagu ka bedwetters.

varix
13.12.07, 18:22
nagu näha, on venemeelsed inimesed ka selle lehe avastanud

Olympi
13.12.07, 18:35
Hetkel Ojamaa 3., Rüütli 5. Liider ikka Aljoša, 2. on Bedwetters

kuuraa
13.12.07, 23:54
täiesti pointless on see hääletamine üleüldse, kui mõni paadunud emode fänn hääletab päevas ei tea kui palju.
1 korra peaks ikka saama :doh:
see ojamaa tipus olek on ka tegelikult nii nagu ta on.

Saarlane
14.12.07, 00:15
Miks sellest üldse siin teemas peab rääkima?

$$$
16.12.07, 17:45
Sest see on Ojamaa teema ja Ojamaa on hääletusel :D .

magnisco
26.12.07, 16:40

Sunday, December 23, 2007

Viibin nüüd kodus, 9-päevasel jõulupuhkusel. Kahju, et aasta lõpp vigastustega nahka läks ja oktoobrist alates mängida pole saanud, kuid suure tõenäosusega naasen uuel aastal 5. jaanuari mängus Middlesbrough vastu. Noortemeeskonnal on viimased 2 kuud kahjuks veidi probleeme olnud, pole juba 2 kuud võidurõõmu maitsta saanud. Loodetavasti suudan meeskonda aidata ja hakkame taas punkte korjama.
Tänaks siinkohal kõiki, kes mind toetanud on ja mu tegemistel silma peal hoidnud on.

Soovin kõigile ilusaid jõulupühi ning head uud aastat!!

Henrik

läusi
02.01.08, 16:28
ojamaa on suppernoor jalgpallur :)

alvarez
02.01.08, 16:39
ojamaa on suppernoor jalgpallur :)

eston, sinu väike tüdruk väää?

riido
04.01.08, 21:21
Blogist lisa!

Friday, January 4, 2008

Taas viibin Derbys ja treeningud algasid 2l jaanuaril. Seni on treeningutes hästi läinud ja vanad vigastused ei anna absoluutselt tunda. Olen nimetatud ka meeskonda homseks liigamänguks Middlesbrough vastu võõrsil. Nad pole kaotanud oma viimases 5 mängus ning me pole suutnud paraku punkte võtta viimase kahe kuu jooksul. Tõenäoliselt sekkun homme varumeestepingilt ja loodetavasti suudame uut aastat 3 punktiga alustada

Nurmekas
10.01.08, 02:51
Blogist lisa!

Friday, January 4, 2008

Taas viibin Derbys ja treeningud algasid 2l jaanuaril. Seni on treeningutes hästi läinud ja vanad vigastused ei anna absoluutselt tunda. Olen nimetatud ka meeskonda homseks liigamänguks Middlesbrough vastu võõrsil. Nad pole kaotanud oma viimases 5 mängus ning me pole suutnud paraku punkte võtta viimase kahe kuu jooksul. Tõenäoliselt sekkun homme varumeestepingilt ja loodetavasti suudame uut aastat 3 punktiga alustada
Nu, mis juhtus?

z3ro
10.01.08, 16:20
http://henrikojamaa.blogspot.com/

smörgåsbord
11.01.08, 17:27
Nu, mis juhtus?1-1, Ojamaa osaluse kohta ei tea öelda.

vtp
14.01.08, 16:49
Sunday, January 13, 2008

Middlesbrough mäng lõppes 1-1 viigiga, mäng ise oleks võinud meie kasuks pöörduda kuid ei kasutanud ära oma võimalusi. Ise jälgisin mängu käiku pingilt. Eilse mängu Sheff. Unitedi vastu võitsime 1-0 kuid mängupilt oli väga rabe ning enamasti oli pall keskväljal ing kumbki meeskond ei suutnud teravusi luua. Ise mängisin 3 minutit.

magnisco
19.01.08, 21:21
Saturday, January 19, 2008

Sellenädalane treening oli hästi läinud ja senine vorm tundus taastuvat. Täna mängisime võõrsil Leedsiga ja suutsime 3-0 kaotada kuigi oleks pidanud ise sarnaste numbritega võitma. Nad lõid esimese 10 minutiga penaltist ja karistuslöögist 2-0 ning seejärel domineerisime meie kuni nad lõpuminutitel vasturünnakust viimase värava lõid. Sekkusin 60ndal minutil ja muutsin mängu rütmi, lõin teravusi ning võimalusi endale ja teistele. Sain mitu lööki kirja ja palju ohtlikke tsenderdusi samuti. 1v1 olukordades kaitsjatega olin ka ohtlik. Negatiivne oli aga see , et ei suutnud oma löökidest väravat lüüa. Meeskonna peale oli meil u 4-5 väga head võimalust, paraku ei suutnud ühtegi realiseerida kuigi see oli siiski taktikaliselt väga hea mäng meie poolt.

Posted by Ennu at 10:03 AM 0 comments

lennu
21.01.08, 00:58
Saturday, January 19, 2008

muutsin mängu rütmi, lõin teravusi ning võimalusi endale ja teistele. Sain mitu lööki kirja ja palju ohtlikke tsenderdusi samuti. 1v1 olukordades kaitsjatega olin ka ohtlik. Negatiivne oli aga see , et ei suutnud oma löökidest väravat lüüa.

Posted by Ennu at 10:03 AM 0 comments

Kui poiss vahetusest sekkudes kõige sellega hakkama saab, siis tekib küll küsimus, miks teda algkoosseisus platsile ei lasta. Ilmselt on treener jobu. Teised Eesti jalgpallurid võiksidi ka blogisid pidama hakata, saaks kah teada, kuidas asjad tegelikult on.

malagar
21.01.08, 01:29
Algkoosseisus ei olnud selle pärast et on äsja vigastuspausilt naasnud - loogiline ju.

magnisco
03.02.08, 16:10
Saturday, February 2, 2008

Eelmine laupäev ei suutnud me taas oma võimalusi realiseerida ning kaotasime Sheffield Wednesdayle 1-0. Statistiliselt olime neist mäekõrguselt üle kuid ei suutnud seda mängu siiski võita, eksisime ka penaltipunktilt paraku. Enda mäng oli täitsa hea, mängisinterve teise poolaja ning sain meeskonnakaaslastelt positiivset vastukaja. Trenn on see nädal programmilt veidi teistsugune olnud, agaääretult nauditav. Loodetavasti võtame homme Coventry vastu kohustuslikud punktid ära. Teisipäeval vigastas trennis mu meeskonnakaaslaneja hea sõber oma põlve ja täna saime tema skänni tulemused teada. Kahjuks peab Rob vähemalt 9 kuud palliplatsilt eemal olema ning peale seda perioodi ei ole ka 100%-lt kindel kas ta saab mängida. Sellised asjad panevad ikka mõtlema, et jalgpalluri karjäär on väga habras ja ühe sekundiga võib kõik kaotada. Loodan, et Rob oma vigastusest üle saab ning taas mängida saab järgmine hooaeg.

"edit" ainuke positiivne asi tänase mängu juures Coventryga oli see, et mängisin üle pika aja 90 minutit. Tulemus oli kohutav, kaotasime 3-0 ja ei oskagi seda millegiga põhjendada peale halva esituse. Peale jõule on meie vorm läinud järjest allamäge ja seda on juba treenigutel näha.
Loodan et suudame ennast kokku võtta sest viimased 3 mängu oleme kaotanud ja liigapositsioon järjest halveneb.

Mask
03.02.08, 17:25
Positiivne ,et poiss saab ikka mänguaega.

Sir. Nuutu
05.02.08, 16:19
Veel vara.. kannatust.

Litmanen37
06.02.08, 21:55
ütlen ausalt,et pole kunagi näinud seda poissi mängis.Kui ta tõesti Eesti suur tulevikulootus on,siis peaks poiss juba a koondise uksele koputama hakkama...16 - 17 aastaselt paar mängu vahetusest...19 aastaselt põhitegija...sest enamus supertähed on u sellises vanuses koondiseuksele koputanud....

Epic
06.02.08, 22:01
ütlen ausalt,et pole kunagi näinud seda poissi mängis.Kui ta tõesti Eesti suur tulevikulootus on,siis peaks poiss juba a koondise uksele koputama hakkama...16 - 17 aastaselt paar mängu vahetusest...19 aastaselt põhitegija...sest enamus supertähed on u sellises vanuses koondiseuksele koputanud....

Samas on ka nad oma klubis olnud põhimängijad. Ojamaa on sellest veel väga kaugel. Koondise ja Inglise akadeemia ning reservliigade vahel on ikka suur-suur vahe.

vaikiv mees
06.02.08, 22:41
no selleks, et Eestis suur tulevikulootus olla ehk veel ei pea a-koondise uksele koputama, eestlased ei arene nii (sg.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080113075201AAuKGFS) kiiresti..
Eesti andekamaid tegevjalgpallureid A. Oper nt debuteeris A-koondises 1997, vist 19a-lt
(ja klubist raakides vist murdis u samal ajal 96/97 Kristali asemel Flora rundeliini)

seega Ojamaa jaoks ehk..

Veel vara

Asi on - ja ainult on - treenituses
ju siis selles, sest 16a on meil v6rreldes nt 10a vanema koondislasega lihtsalt laps, kes pikali lukatakse

Taki- ka harvaesinev anne, kuid 17a Spartaki duublisse mineku ajaks oli teinud Transis meeste seas m6ned etteasted

Martin
06.02.08, 23:41
no selleks, et Eestis suur tulevikulootus olla ehk veel ei pea a-koondise uksele koputama, eestlased ei arene nii (sg.answers.yahoo.com/question/index?qid=20080113075201AAuKGFS) kiiresti..
Eesti andekamaid tegevjalgpallureid A. Oper nt debuteeris A-koondises 1997, vist 19a-lt
(ja klubist raakides vist murdis u samal ajal 96/97 Kristali asemel Flora rundeliini)

seega Ojamaa jaoks ehk..

See, et eestlased ei arene on täiesti mõttetu jutt. Mis siin kasvavad mingid habraste luudega päkapikud või? Et Lätist, Soomest, Venemaalt, Rootsist ja mujalt võivad jõhkralt noorässad tulla, kuid eestlased peavad enne ülikooli jõudma ja siis ehk palliplatsile piiluma?

Asi on - ja ainult on - treenituses ja sellest tulenevas tasemes. Seda lihtsalt Eestis pole. Kuid Ojamaal, kui ikkagi jalgpalliriigis midagigi tegeval noormehel, oleks ammu aeg vähemalt U-21 koondises väljakul rassida. Äkki siis hakkaks enne 30-aastaseks saamist ka A-koondise uksele kolkima.

PraS
07.02.08, 01:15
Samas on ka nad oma klubis olnud põhimängijad. Ojamaa on sellest veel väga kaugel. Koondise ja Inglise akadeemia ning reservliigade vahel on ikka suur-suur vahe.

Näiteks juutide koondises mängis eelmisel aastal meie vastu Sahar(lõi ka vist värava), kes polnd ka Chelsea-s teps mitte põhitegija. Oli temagi vist toona 17-18a. vana.

Litmanen37
07.02.08, 16:17
seda ma nagu mõtlengi...et kui poiss praegu saaks juba teada,kuidas A- koondises asjad käivad,siis 19 aastaselt on ta selleks juba täiesti küps.

dareth
07.02.08, 16:52
Tore oleks, kui Ojamaa vähemalt näiteks U-21-sse kutsutaks. Järgmise kogunemise nimekirjas on küll kõik Maarjamaal pallivad poisid.

TonZo
07.02.08, 17:01
Paraku Ei kutsutud

willane
07.02.08, 20:34
ehk on Ojamaaga räägitud ja arutatud? ega see Inglismaalt tulemine niisama ole. koduklubi peab ka nõus olema.

biist
07.02.08, 21:34
ma arvan, et tegu on pigem ojamaa, klubi ja eesti koondise vahelise kokkuleppe/arusaamise taga kinni, et nii noorelt ei hakata meest ära kiskuma. Ojamaa jaoks ma pakun poleks eesti u21 eest mängimine eriliseks arenguks ka pole. Eesmärk vast pigem ojamaa areng ja õppimine derby akadeemias, millest pikemas perspektiivis on eestile ja eesti koondisele vast rohkem tolku.

Eks mees teab ise paremini miks ja miks mitte.