PDA

View Full Version : Atletico de Madrid

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26]

atleticomadrid
14.08.20, 11:17
Nõustun, et siit oli varakult näha, et Leipzigil on töötav plaan olemas Atletico pulkadeks võtmiseks. Kiired üleminekud, täpsed ja konkreetsed söödud millega ei otsitud possessionit vaid koheseid käike ettepoole toimisid õlitatult. Costa oli kadunud figuur ja Upamecano mängis ta ilusti taskusse, Dirty Diego aeg on läbi ja klubi pole suutnud sellele tõsiasjale adekvaatselt reageerida.
Siiski oli võimalus siia mängu tagasi tulla. Ma ei tea kas Atletico on õige klubi Felixile aga tema puudetest ja jalgpallilisest ajust lausa pritsib kulda. See noormees on game changer aga ma pole kindel, et ülejäänud kollektiiv kogu selle talendi realiseerimist võimaldab.
Atletico oleks pidanud jätkama nagu neil minutitel, mis eelnesid viigiväravale aga initsatiiv anti jälle ära. Näpulõige.

Yattara
14.08.20, 14:39
Ma olen siin seda varem ka toonitanud, aga minu jaoks oli Simeone best before juba mitu aastat tagasi. Ühel hetkel on vaja muutusi mitte ainult uute mängijate näol, vaid ka treeneripingile. Ma ütleksin, et tema emotsionaalsusest on saanud ka pigem midagi häirivat. Ma pean nõustuma nendega, kes silmi pööritavad, kui terve meeskond iga vea järel kohtunikele järele jookseb ja Simeone nähtamatuid kaarte vehib. See ei ole enam päris see, mille pärast aastaid järjepidevalt kaasa elasin...

Olar
14.08.20, 15:20
Costa valik ette oli lihtsalt jube. Umbes nagu mingi Vosko omal ajal Hispaania vastu. Lihtsalt iga duell oli kaotus.

ElNino9
14.08.20, 15:40
See kaotus läkski täielikult Simeone kapsaaeda. Sa alustad mehega, kes oleks Tallinna Kalevis ka Anieri vahetusmees ja LLorente võis ka pigem lühikest aega tore eksperiment olla aga hooaja peale ta 10+ väravat nüüd vaevalt lööb.
Okei, võib-olla tõesti tahtis ta pädevemad ründajad väsinud kaitsjate vastu tulla aga Felixi tulekuga oleks pidanud tulema ka Morata kohe.
Varem olin üllatunud, et Trippieri siinsed müüki kaaluksid panna aga eile oli üpris kohutav mees ja Arias jäi lihtsalt pingile. 5´st vahetusest tegi Diego ära 3 ja viimanegi 90+, kui tõi keskkaitsja ründajaks.
Väga kaheldavad otsused või nende tegemata jätmine peatreeneri poolt. Taaskord, Simeone lahkumine oleks ülimalt kurb aga äkki on ta ennast juba ammendanud.

atleticomadrid
14.08.20, 15:50
Ma olen siin seda varem ka toonitanud, aga minu jaoks oli Simeone best before juba mitu aastat tagasi. Ühel hetkel on vaja muutusi mitte ainult uute mängijate näol, vaid ka treeneripingile. Ma ütleksin, et tema emotsionaalsusest on saanud ka pigem midagi häirivat. Ma pean nõustuma nendega, kes silmi pööritavad, kui terve meeskond iga vea järel kohtunikele järele jookseb ja Simeone nähtamatuid kaarte vehib. See ei ole enam päris see, mille pärast aastaid järjepidevalt kaasa elasin...

Mulle näib, et need muudatused tulevad lähitulevikus aga klubi poolt püütakse vältida shitstormi stiilis " Tulemused ei kanna, laseme lahti ja võtame mingi CV-ga jorsi aastaks-kaheks". Ilmselgelt soovitakse Simeone asendada väljaõppinud järglasega, klubi tausta tundva inimesega ja tulevikuperspektiiviga persooniga, kes jätkab teed, millele kümnendi alguses alus pandi.

Punkt
14.08.20, 17:17
Pidu läbi, võtame hooaja peategelased kokku.

Oblak – 9/10
Kui aus olla, siis on mul Oblakist lihtsalt kahju, sest ta on pidanud aastast aastasse ja päevast päeva tervet meeskonda pidevalt tassima ning ei ole selle eest midagi vastu saanud. Ei meeskondlikul tasandil ega ka isiklikul tasandil. Maailma parim väravavaht.

Trippier – 5/10
Hooaeg algas inglasel ju nii hästi.. aga mida rohkem kevade poole, seda rohkem ta vorm langes. Otsest põhjust ei oska sellele tuuagi, kuid üsna selgelt ei toiminud ta enam ei ründefaasis ega ka kaitsefaasis.
Otsekui lõppakordiks sai veerandfinaal Leipzigi vastu, kus inglane tegi oma hooaja kõige kehvema esituse. Sellina tundub muidugi lõbusa tüübina, kes tundub igati Madridis elamist nautivat.. aga kui arvestada, et hetkel on meeskonna kolm paremkaitsjat ning kaks neist jätkavad, siis eilne esitus kindlasti tema jätkamise šanssidele kaasa ei aidanud.

Arias – 5/10
Rollercoaster hooaeg. Mingil hetkel tundus, et tüüp on Cholo soosingust väljas ning täiesti kindlasti läheb suvel müügiks, kuid siis võitles end jälle Trippieri ees algkoosseisu, sai minuteid ja oli päris tubli.
Kui Trippieri hooaeg kulges langustrendil, siis Arias jällegi liikus ülesmäge.

Vrsaljko – 5/10
Mees, kelle kohta võib naljatledes öelda, et ta on oma Atleti ajastul ilmselt kõiksuguste probleemidega arstikabinetis käinud. Nüüd siis lisandus koroona ka. Väga keeruline on mingit hinnangut anda, kui horvaat on enamuse hooajast probleemidega väljas istunud, aga eks see ole märgiline, et kui terve püsis, siis tundus Simeone soosingut võitvat ning kirsiks sai Liverpooli mäng, kus Simeone ta platsile usaldas.

Võib märgata, et kõik paremkaitsjad sai hindeks 5/10 ning tegelt ongi äärmiselt keeruline ennustada, kes neist kolmest järgmisel hooajal jätkab ning kes mitte. Pikk hooaeg tõi kõigi puhul välja selged põhjused, miks neid päris maailmaklassi paremkaitsjatest lugeda ei saa.

Lodi – 7.5/10
Minu üks lemmikoste suvest. Lodi arengut on olnud väga lust vaadata – kui ta alguses tuli, siis oli tema kohanemine ikka väga keeruline ning tundus, et Simeone nõudmised tulid talle väga raskelt. Kuid Simeone ei ole talle kordagi käega löönud, vaid teinud hooaja vältel väga palju individuaalset tööd ning see on ka kõik platsil väljendunud. Julgeks arvata, et nii Liverpooli kui Leipzigi vastu oli Lodi üks parimatest platsil.

Kaitsefaasis on tal muidugi veel juurde panna, aga ei imestaks üldsegi, kui ta varsti Brasiilia koondises vasakkaitsja koha totaalselt enda omaks teeb. Väga väärikas debüüthooaeg Lodilt ning kuigi veel on minna, siis aus mantlipärija Filipele.

Felipe – 8/10
Julgen öelda, et tõenäoliselt lõppenud hooaja parim ost. Kui ma ta esimeste pretemporada mängude põhjal jätsin enda pingereas neljandaks keskkaitsjaks, siis hooaja edenedes kujunes Felipest nii minu kui ka paljude teiste totaalne lemmik. Füüsiliselt võimas, no nonsense keskkaitsja, kes seejuures oma liidriomaduste poolest meenutas väga mitmeski mõttes Godini.

Gimenez - 6/10
El Comandante hooaja kohta on hästi raske midagi arvata. Taas. Sest mida sa ikka saad arvata mängija kohta, kes jätab igal hooajal ca 20 mängu vigastuste tõttu vahele?

Hästi suur dilemma, sest sarnaselt Felipele on Gimenez oma võitleja natuuri ja emotsionaalsuse tõttu pea iga punavalge lemmik, aga kaine mõistus ütleb ka, et tema vigastusprobleemid ei ole normaalsed ning pikas perspektiivis on nii raske rallit sõita.

Savic – 6/10
See on vist keskkaitsjate viga, aga sarnaselt Gimeneziga on vähemalt mul temaga alati suur dilemma.
Ühest küljest on Savic iga klubi poolehoidja unistus – selline tõsine Balkani muskel, kes ei ole väljakul millegi ega kellegi ees risti ette ning võitleb iga olukorra lõpuni ja lendab alati meeskonnakaaslasi kaitsma.

Samas mingites olukordades tundub ta mänguliselt võrdlemisi limiteeritud olekuga. Enamuse hooajast suudab ta oma puudujäägid ära peita, aga sellegipoolest tuleb sekka paar mängu, kus väravast korjatud palli puhul sa tead, et kuigi see polnud sajaprotsendiline Savici bläkk, siis võinuks ta ikkagi olukorras paremini tegutseda.

Hermoso – 4.5/10
Minu jaoks on Hermoso uutest ostudest üks suurimaid pettumisi. Pidi tulema Lucast vasakujalgse keskkaitsja positsioonil asendama, aga jäi sellega igas mõttes hätta ning ka minutid Lodi vahetusena vasakkaitsja positsioonil jäid kõigi osapoolte jaoks mitteveenvaks.

Suur küsimus on, et mis nüüd Hermosoga edasi? Kas müüa kohe või anda veel üks hooaeg proovimiseks? Mina veel käega ei lööks, kuid saan ka väga hästi aru, kui ta müügilehele satub.

Manu Sanchez – 6/10
Väga paljude mängude pealt ei saa hinnangut muidugi anda, aga lõvikutsikatest kujunes ta Simeone jaoks kõige vajalikumaks. Eriti hästi kulges Sanchezil post-koroona periood, kus ta pääses väga kenasti rotatsiooni sisse.

Nagu noorel ikka, siis oli paremaid ja halvemaid mänge, aga ma julgeks öelda, et lati alt ta kordagi läbi ei jooksnud ning ühtegi olulist jama kokku ei keeranud. Vanematele meestele jalgu ka ei jäänud.

Hea koht, kust edasi minna.

Thomas – 7/10
Olen ikka ja jälle öelnud, et Thomas on meeskonnale väga oluline jõud. Keskpoolkaitsjatest suudab ta kõige paremini palliga ise üles liikuda ning vastaste liine murda.

Tema puhul võis muidugi täheldada seda, et kevadel ja post-koroona perioodi paiku toimus vormis märkimisväärne langus, aga väga tugev hooaja esimene pool annab aluse panna ikkagi päris viisakas hinne hooajale.

PS! Kahju, et Thomasel jäi vahele nii eelmise hooaja kordusmäng Juventuse vastu kui ka tänavune veerandfinaal Leipzigi vastu. Arvestades, et mõlemas mängus sõideti meist keskväljal korralikult üle, siis puhtalt huvi pärast tahtnuks näha, kas koos Thomasega võinuks pilt natukenegi teistsugune olla.

Koke – 7/10
Ma arvan, et tänavuse hooaja käigus tuli taas ilmekalt välja, et meeskond Kokega on parem kui meeskond Koketa.

Muidugi, eks Koke puhul on ka oluline, et mis positsioonil ta meeskond aidata saab. Mulle on jäänud jätkuvalt mulje, et kui ta peab liiga madalal mängima, siis kaob tema efekt rohkem ära.

Saul – 6.5/10
Võib-olla teen natuke liiga, aga ootaks temalt nõksa stabiilsemat hooaega. Kuigi arusaadavalt on tema puhul olnud alatiseks probleemiks nö ühe kindla positsiooni puudumine, mistõttu on ka keerulisem stabiilsust nõuda.

Better Call Saul momendid suurtes mängudes on toredad ja vaikselt klassikaks muutunud, aga võib-olla ootaks temalt väljakul isegi veel vokaalsemat liidrirolli võtmist.

Hector Herrera – 3.5/10
Üsna kõnekas on tõenäoliselt fakt, et ma oleks ta peaaegu sellest nimekirjast välja unustanud, sest täpselt nii mittemidagiütlev oli ka tema roll meeskonnas.

Mina ütleks „aitäh ja nägemist“, sest kui on vaja prügiminuteid korjavat alternatiivi, siis on selleks ka odavamaid mooduseid. Herrera minutid võinuks vabalt Toni Moyale anda.

Et mitte liiga negatiivne olla, siis suhtumiselt oli HH suurepärane eeskuju – ei ole lugenud ühtegi virisevat või vinguvat kommentaari tema poolt väikese mänguaja suhtes, kuigi kindlasti olid ka temal endal suuremad lootused.

Marcos Llorente – 6.5/10
Ma arvan, et seekord ei saagi muudmoodi kui eristada kahte Marcos Llorentet: Marcos Llorentet, kes tegutses enne Liverpooli mängu keskpoolkaitsjana ning Marcos Llorentet, kes avastas pärast Liverpooli mängu oma talendi ülevalpool mängimiseks.

Ütleme nii, et kokkuvõttes oli see geniaalne liigutus Llorente väravale lähemale lükata, sest lisaks sellele, et ta suudab väravat ohustada nii teisest lainest tulles kui ka kaitseliini taha kiireid spurte tehes, siis on tema muljetavaldav füüsis suureks abiks ka ees pressingu tegemiseks ning palli kiireks tagasivõitmiseks.

Kokkuvõttes väga naljakas, kuidas üks mäng ja üks otsus võib mängija saatust muuta, sest ma usun, et ilma selle tähetunnita olnuks Llorentel suvel minek.

Angel Correa – 5.5/10
Tunnistan ausalt, et minu negatiivne bias Correa suhtes on jätkuv.. aga ma endiselt ei näe temas suurt kasutegurit.

Hooaja keskpaigas oli küll paar üksikut helget momenti, kuid hooaega tervikuna vaadates näib mulle tema aasta ikkagi võrdlemisi hallina – seda nii platsil nähtud tegutsemise kui ka statistika poolest. Eriline tõrvatilk oli muidugi see post-koroona osa hooajast, mis oli Correa puhul lihtsalt kohutav.

Vaadates, kui palju meeskonna tervikpilt Llorente paremasse äärde liigutamisega paranes, siis ainuüksi see ütleb ka Correa kohta nii mõndagi. Mina müüks, aga tundub, et klubil sellist tõsist plaani siiski pole.

Thomas Lemar – 2/10
Müüa. Müüa. Müüa. Aga kes teda tahaks?

Minu jaoks on Lemar täiesti müstiline tüüp. Tõenäoliselt on ta meeskonnas üks kõige tehnilisemaid mängijaid, kel on tegelt ka kõik muud atribuudid olemas, et olla kindel algkoosseisu materjal.. aga mentaalselt on tal midagi ikka väga korrast ära.

Mis ja miks? See ongi kõige suurem müsteerium, sest võimaluste puudumises asi ei saa olla. Simeone on talle isegi uskumatult palju võimalusi andnud, kui vaadata mis platsilt tagasi on saadud.

Pean ütlema, et jõhkralt kahju on. Kahju on sellepärast, et Lemaril oli ja on potentsiaali palju-palju-palju enamaks. Mina jään tema puhul mäletama seda ühte haruldast mängu Reali vastu, kus see potentsiaal päriselt ka väljakul realiseerus ning ta vähemalt korraks kunn oli.

Punkt
14.08.20, 17:17
Vitolo – 3.5/10
Ei midagi märkimisväärset, kuid eelmise hooajaga võrreldes siiski kerge edasiminek. Oli mänge, kus ta suutis pingilt hästi sekkuda, aga vaadates palganumbrit ja ootusi, mis temale olid püsitatud, siis kokkuvõttes ikkagi lati alt läbiminek.

Iseenesest võiks ta ju järgmisel hooajal jätkata, aga selleks võiks ta küll oma palganumbri rolliga meeskonnas vastavusse viia.

Carrasco – 7/10
Algus oli keeruline ning ilmselt oli belglane pika mängupausi tõttu ka alavormis.. aga post-koroona perioodil tootis kohati kulda, olles üks peamiseid ründejõude ning panustades meeldivalt palju ka kaitsetöösse.

Llorente kõrval oli Carrasco kindlasti üks suuri põhjuseid, miks mängupilt hooaja lõpufaasis veidi lustlikum tundus.

Diego Costa – 2/10
Hate to say it, aga on aeg minna, Dirty Diego. Kiirus on kadunud, liigutused on aeglased, palli ei suuda enam ees hoida ning realiseerimisoskus on ka enam kui kahtlane. Mõni eksootiline liiga madalama mängutempoga võiks veel sobida, aga kõige kõrgema mängu jaoks tundub rong läinud olevat.

Hästi kahju, et selline järsk langus viimase paari aastaga toimunud on, sest riietusruumi mõttes on Costa hästi väärtuslik tegelane ning niisama muhe sell, keda fännid tegelikult väga kõrgelt hindavad.

Morata – 7/10
Pole midagi üleliia negatiivset öelda: teeb, mis suudab ja on tegelikult sel hooajal oma väravatega nii mõnegi punkti meeskonnale võitnud. Mängijatüübilt ei olegi ta kliiniline väravakütt, kes igal hooajal 20+ väravat tooks, aga nö toetava ründaja rollis on ta täitsa omal kohal, kuigi vahel võis mõni natuke koomilisem moment sisse sattuda.

Joao Felix – 7/10
Konteksti arvestades, siis ma debüüthooaja suhtes liiga kriitiliselt meelestatud ei oleks ning arvan, et meedia on teda ka veidi karmilt kohelnud. Oli ilusaid momente, oli langushetki, aga minu jaoks oli põhiline see, et ta suutis näidata, et ta on eriline talent, kes suudab mänge otsustada. See on see, mille peale tuleb tulevikuks ehitada – ka Ronaldo ega Messi ei olnud Felixi vanuses veel väljakujunenud liidrid ja staarid.

Uueks hooajaks tuleb Felixile senisest suuremad pagunid anda ning loota, et kutt püsib vigastustest prii ja suudab stabiilsuse saavutada.

Simeone – 6/10
Simeone on selles mõttes kujunenud üsna tulise diskussiooni objektiks Atleti poolehoidjate seas: ühed tahavad, et ta iga hinna eest jätkaks, teised ihkavad muutust.

Selge on see, et Atleti praegune ajastu on väga olulises osas Simeone teene. Tema on aidanud klubil saavutada sportlikku edu, mis omakorda on muutnud klubi edukaks ka väljaspool palliplatsi ning aidanud Reali ja Barcelonaga igas mõttes vahet vähendada. Tema on olnud selle kõige arhitekt.

Kui nüüd need minevikuteened kõrvale jätta ning üritada objektiivselt olevikku hinnata, siis ma ütleks viimase paari hooaja kohta nii, et minimaalne programm on täidetud, aga mitte väga palju enamat. Liigas on viimase kolme hooaja jooksul saavutatud kahel korral teine koht ning tänavu siis kolmas koht. Meistrite liigas on samas oldud pigem tagasihoidlikud, aga ma ei ütleks, et midagi täiesti katastroofilist juhtunud oleks.

Ma ei taha olla mingi Simeone kaitseadvokaat, sest minulgi on tema puhul asju, mis mulle ei meeldi või mida ma teisiti teeks – alustades mõnedest noormängijate kasutamisest, jätkates mõne mängija pimesi usaldamisega ja lõpetades vahetuste tegemisega.

Et ma tegelikult mõistan seda leeri, kes tahaksid pingil muutust näha ning iseenesest poleks minulgi selle vastu midagi, aga minu jaoks on selle juures endiselt üks suur lahendamata probleem – Simeonel pole kellelegi teatepulka edasi anda.

Minu suurim uus teadmine ja take-away Simeone ajastust on see, et Atleti-suguse klubi treeneripingil läheb kõige paremini treeneril, kes suudab klubi erinevaid sektsioone (juhtkond, mängijad, fännid) ühendada ning kel on olemas nende kõigi respekt. Ta peab olema dirigent, nagu Simeone seda sõna otseses mõttes on olnud. Atleti on selles mõttes emotsionaalne klubi, et kui emotsioon on positiivne ning kõik on ühe asja eest väljas, siis suudetakse seda veelgi võimendada ja tulemused on selle tagajärjel kergemad tulema.

Ma ei ole kindel, et ma tahaks treeneripingil näha mõnda projektipõhist treenerit, kelle jaoks Atleti oleks pelgalt tavaline vahe-etapp ning kes paari-kolme eduka aasta möödudes mõne uue projekti juurde liigub, kui tuleb esimene tagasilöök või kui mujalt parem pakkumine tehakse. Minu jaoks puudub selles võlu ning ühtlasi tapab see ära ka stabiilsuse, sest iga teatud lühikese perioodi tagant tuleb kõige otsast alata. Atleti seda klubina lubada ei saa, sest suur osa sissetulekutest on ikkagi veel otseselt seotud eduga palliplatsil.

Atleti-Simeone puhul on senine suhe olnud tegelikult usalduslik ja vastastikune: Simeone on alati Atléticot prioritiseerinud ning Atleti jällegi on ka raskematel perioodidel alati Simeonet toetanud, seadmata tema tooli stabiilsust kahtluse alla. Näiteks kasvõi tänavune hooaeg, kus Atleti vahepeal liigatabelis päris sügavale langes, aga Simeonet väga kindlasõnaliselt toetati.

Seega peab Simeone mantlipärija olema keegi, kes täidab väga kindlad kastid ära. Ta peab olema respekteeritud nii juhtkonna kui ka poolehoidjate poolt, tal peab olema kindel side klubiga. Praegu ma sellist isikut ei näe.

See on ka põhjus, miks ma nii huviga jälgin lähiajaloo kangelaste esimesi samme treenerikarjääris – Diego Forlan (Peñarol), Tiago (Vitoria), Gabi, Mono Burgos – sest neil on potentsiaali need kastid ära täita ning pakkuda klubile samasugust stabiilsust nagu Simeone on seda senini teinud.

Võimalik, et neil läheb veel veel aasta-kaks-kolm aega, enne kui küpsevad ja ametikohaks valmis on, aga kui mul on valida, kas vahepealne aeg jätkata Simeonega või näiteks Klopi, Nagelsmanni, Guardiola või kellega iganes, siis ma valiksin kindlasti Simeone.

Aga eks see ongi puhtalt jalgpalli võlu, et arvamusi võib olla hästi palju ja hästi erinevaid.

Nagu atleticomadrid viitas, siis mõneti võib lähiajal mingeid muutusele ettevalmistuvaid märke näha, kuigi need pole võib-olla klubi enda initsiatiivil. Pean siinkohal tegelikult silmas kasvõi Simeone enda tiimis toimuvaid muudatusi – Burgose soolokarjääri algus, Carlos Menendez liikus Tiago tiimi jne. Mingi hetk võib see paratamatult jõuda selleni, et ka Simeone ise tahab kuskil mujal uuelt lehelt alustada.

Mida ma suvisest aknast ootan?
Ma igatsen natuke julgeid ja konkreetseid üleminekuid – kui leiti mõni avastamata noor täkk ning napsati ta teiste konkurentide eest kiiresti ära. Seda on hästi kurb vaadata, kuidas viimastel aastatel Martinez ja Guimaraes ära muneti, samamoodi ka Dani Olmo, kes eile eriti valusalt selle munemise ära karistas.

Ausalt öeldes ei tahakski niivõrd mingeid kalleid ja säravaid nimesid, vaid pigem toorest potentsiaali ja nälga. Mängijaid, kes ei ole end veel tõestanud, kuid kel on kange soov seda teha.

Selge on see, et ründeliini on uut verd tarvis, kedagi, kes suudab värskeid jalgu ja kiirust pakkuda. Ilma normaalse tipuründajata on tegelikult üsna võimatu midagi ära korraldada. Samamoodi tahaks paremal äärel uut verd näha. Olmo olnuks üsna ideaalne valik sinna – loov ja tehniline, aga samas võitlejahingega.

Keskväljal kuluks ka üks lisapaar ära, sest selge on see, et Thomas ei suuda tervet hooaega mängida ning oleks vaja kedagi, kes suudab edukamalt ka madalamal mängida. On räägitud, et Marc Roca võib variant olla, aga tõenäoliselt on tema allkirjale tugev konkurents ning oleksin üllatunud, kui Atleti sealt võitjana suudab väljuda.

Ka Adani asemele tuleks keegi leida. Viimastel päevadel on üles kerkinud Marko Dmitrovici ja Ivo Grbici nimed, kes mõlemad oleksid igati viisakad variandid. Aga kedagi vist täiesti lukus ei tohiks veel olla.

Veel: loodan, et klubi suudab sel suvel mõnest mängijast „lahti lasta“ ning mitte kramplikult sama reha otsa astuda. Costal, Lemaril, minu silmis ka Correal on aeg minna.

Punkt
18.08.20, 17:18
La idea es hacer 3 ó 4 cambios como máximo, excepto si algún jugador ejercitase su cláusula de rescisión, que debería ser reemplazado. Estamos convencidos de tener una buena plantilla, con un buen promedio de edad, que puede darnos un gran rendimiento en las próximas tres o cuatro temporadas.

Miguel Gil Marin kinnitas üsnagi seda, mida juba varem spekuleeriti - et muutusi saab pigem vähe olema, maksimaalselt 3-4.

Kui nüüd üritada ennustada, siis üks kindel muutus on väravavahtide osakonnas, kus Adani asendajat otsitakse. Ülejäänud kolm kohta jagunevad loodetavasti poolkaitse ja ründeliini vahel ära. Ideaalvariant oleks Herrera, Lemar, Costa out ning otsesed asendajad in.

Kõige nutusem tundub muidugi olukord ründajate turul, sest väga ideaalset varianti ei tundu leiduvat. Ausalt öeldes tunduks aina mõistlikum lahendus proovida mõne nooremapoolse ja potentsiaalika tegelasega õnne, a la Darwin Nunez või Maxi Gomez (kui Valencias juba soodusmüüke tehakse).

Adani asendaja puhul viitavad märgid järjest enam, et selleks saab 24-aastane horvaat Ivo Grbic. Praeguse koduklubi viimasesse koosseisu ta enam igatahes ei kuulunud. Hinna puhul räägitakse 6 miljonist eurost + Alex Dos Santos + võimalikud boonused. Iseenesest oleks see nii noorel puurivahil päris julge otsus Atléticosse tulla, sest Oblaki varumees olla ning aastas 2-4 mängu mängida ei ole mentaalses plaanis üldse kerge ülesanne.

Lisaks on jutud läinud konkreetsemaks Dario Poveda ja Victor Mollejo järgmise aasta mängupaikade osas, täpsemalt spekuleeritakse aastase laenudiiliga Getafe ridades. Selles suhtes on tore näha, et klubi on seekord noori pigem välja laenamas kui müümas.

Poveda ja Mollejo puhul tundub Getafe üsna ideaalilähedane koht esimese kõrgliiga kogemuse saavutamiseks. Laias laastus peaks Bordalasi filosoofia enam-vähem kattuma Simeone omaga ning Getafel on kuuldavasti nii või naa plaanis väikene noorenduskuur läbi viia. Mollejo võiks selles vaates kindlasti hulgale minutitele loota. Poveda puhul on olukord ilmselt sutsu keerulisem (hüpe Segunda B tasemelt kohe kõrgliiga tasemele), aga loogiliselt võttes võiks põhimeeskonna pilet olla Getafes lähemal kui Atléticos ning tahaks arvata, et just lootus põhimeeskonnas mänguaega teenida on see, miks ta sinna aastase laenulepinguga saadetakse (sest poleks ju vahet, kas Poveda mängib Segunda B'd Getafe B või Atlético B eest). Kumbki diil veel samas ametlik pole, Mollejo puhul olla jätkuvalt võimalus, et Simeone tahab ta enne pretemporada käigus üle vaadata ning võibolla siiski meeskonda jätta.

+

Pretemporada tuleb tänavu igas mõttes veider. Plaani kohaselt naastakse treeningutele 3. septembril ning kuigi see kindel veel pole, siis ideaalis laagerdataks üks nädal vanas heas Los Ángeles de San Rafaeli kompleksis. Mängida kavatsetakse vaid kaks sõpruskohtumist (15. ja 19. septembril), ühe sõpruskohtumise puhul on vastaseks tõenäoliselt Cadiz, kellega mängitakse legendaarse Trofeo Carranza karika peale. Ehk loodetavasti saab kasvõi midagi kõrvadest tõsta.

Liiga peaks alustama 26-27 septembri nädalavahetusel, mis tähendab, et põhimõtteliselt hakkab kogu trall juba üsna varsti taas pihta.

staykool
20.08.20, 23:11
Esimene ost tehtud, Ivo horvaatiast.

MMclub
21.08.20, 09:43
Kindlasti tuleb punkt ja parandab mind, aga esimene youtube vaste näitas 3 minutit palli tõrjumisi... Ivo püüab ka?

https://www.youtube.com/watch?v=ZKYGMIO3J0c

Punkt
21.08.20, 10:25
Kindlasti tuleb punkt ja parandab mind, aga esimene youtube vaste näitas 3 minutit palli tõrjumisi... Ivo püüab ka?

Kui ma vaid oskaks. Ehk et Ivo püüdmise oskust ei oska ma kommenteerida, aga küllap on tal aega seda treeningutel korralikult harjutada, sest ma väga ei näe, et Oblaki kõrvalt talle väga palju mänguminuteid üle jääks.

Kui laenata klassikalist küsimus-vastus stiilis kokkuvõtte formaati, siis:

Miks Grbic toodi?

Toodi seepärast, et senine number kaks Antonio Adan lahkus Lissaboni Sportingusse ning Oblaki kõrvale oli vaja varuväravavahti.

Mis roll Grbicit algaval hooajal oodata võiks?

Tõenäoliselt sama, mis tema eelkäijaid Adani ja Moyat - keskmiselt 7 mängu hooaja kohta, olenevalt sellest, kas Oblak püsib terve ning kui kaugele CdR-s purjetatakse.

Võrreldes eelkäijatega tundub Grbic siiski mõnes mõttes teistsugusem ja pikemaajalisem projekt - vanuselt noorem ning füüsilises mõttes karmima raamiga. Ega keegi temast väga midagi arvata ei oska, aga noormees jõudis just Horvaatia koondisse, mis võiks viidata, et totaalne nisanäpp olla ei tohiks (kuigi Horvaatia väravavahtide tase ei ole teatavasti viimastel aastatel kõige kõrgem olnud).

Mida Grbicist pikemas perspektiivis oodata?

Arvestades rolli, siis mina näiteks väga kõrgeid ootusi ei sea. Varuväravavahi roll ei ole kindlasti kerge ning väga paljud kipuvad enesekindluse täielikult kaotama. Ka kogenud Adani ja Moya puhul oli nende väheste mängude põhjal näha, et pikk mängupaus avaldab esitusele negatiivset mõju ning stabiilsuse saavutamiseks on tarvis praktikat.

Ma ei välistaks absoluutselt, et peale ühte hooaega on Grbic kas klubist jäädavalt lahkumas või kuhugi mujale laenule siirdumas. 3.5 miljonit eurot (+ võimalikud boonused + Alex Dos Santos) Grbici eest ei tundu õnneks siiski liiga overpriced.

https://pbs.twimg.com/media/Ef4AUEdWAAArPqN?format=jpg&name=4096x4096

Punkt
22.08.20, 12:03
Isaac Suarez raporteeris, et Correale otsitakse potentsiaalseid kosilasi ning see on omakorda pannud piduri peale Victor Mollejo laenule siirdumisele. Vitolo ja Lemari müügiga hetkel väga hästi ei edene, mistõttu on Correa järjekorras järgmine.

+

Ründaja osas on esile kerkinud taas Luis Suarezi nimi. Õnneks mitte selle kuulsa, vaid eelmisel hooajal Real Zaragozas paugutanud kolumbialase nimi. Praegu klubiga seostatud ründajatest tunduks ta vaat et kõige huvitavama variandina - poleks küll üheski mõttes turvaline ega kindel valik, aga see-eest põnev projekt.

Mu väike soov tegelt oleks, et igasugustest pensionäridest ülejäänukitest (Suarez, Higuain) hoitaks sel suvel suure kaarega eemale, sest uut pensionär + kõrge palk kombot pole Atléticol küll tarvis. Vahepeal olid jutud ka Albast, aga õnneks pole need väga tõsiseks ega konkreetseks muutunud.

Punkt
26.08.20, 10:01
Viimastel päevadel on teadjamad ajakirjanikud rääkinud, et klubi prioriteetideks on leida kaitsev poolik ning ründaja. Ründaja vajadus on niigi ilmne, aga kaitsva pooliku otsimine tuleneb sellest, et keskväljale oleks Thomase kõrvale veel ühte stopperit vaja. Suurem idee selle taga on see, et nii saaks Koke (ja potentsiaalselt ka Sauli) taas vabamasse rolli liigutada ning ta ei peaks hakkama mängu liiga alt ehitama. Iseenesest on mõistetav, kust see soov tuleneb - kui mõelda viimasele kahele Meistrite Liigast välja kukkumisele (Juventus, Leipzig), siis mõlemal juhul ei saanud Thomas mängida ning keskväljal sõideti meist seetõttu üle.

Nimedest on hetkel läbi käinud Marc Roca, kelle puhul näib üsna kindel värk, et Atleti mingit huvi tunneb. Seejuures on ka ajakirjanikke, kes möönavad küll Atleti huvi Roca vastu, kuid lisavad, et Roca ei pruugi olla päris see prioriteetne keskvälja stopper, keda otsitakse, vaid pigem hüpoteetiline asendus Herrerale, kui too minema peaks. Seega potentsiaalselt võib keskväljale isegi kaks uut nägu lisanduda.

Ründajate osas on jätkuvalt üsna vaikne aeg, aga Isaac Suarez raporteeris viimati, et Lacazette nimi on jätkuvalt nimekirjas sees (kuid polevat seal siiski number üks) ning tema puhul üritataks mõnda mängijat tehingusse kaasata. Õnneks mitte Thomast, vaid läbi käisid Lemar, Correa ja Vitolo. Kuigi Lacazette poleks minu silmis see ideaalne tüpaaž, keda tuua, siis noh, koroonaajastu tingimustes käiks kah ning olgem ausad - kõik mis on tänavuse Costaga võrreldes edasiminek, on tegelt teretulnud, eriti kui selle käigus saaks ka mõnest kõrgepalgalisest (Lemar, Vitolo) lahti.

JuriM
26.08.20, 13:26
Ründajate osas on jätkuvalt üsna vaikne aeg, aga Isaac Suarez raporteeris viimati, et Lacazette nimi on jätkuvalt nimekirjas sees (kuid polevat seal siiski number üks) ning tema puhul üritataks mõnda mängijat tehingusse kaasata. Õnneks mitte Thomast, vaid läbi käisid Lemar, Correa ja Vitolo. Kuigi Lacazette poleks minu silmis see ideaalne tüpaaž, keda tuua, siis noh, koroonaajastu tingimustes käiks kah ning olgem ausad - kõik mis on tänavuse Costaga võrreldes edasiminek, on tegelt teretulnud, eriti kui selle käigus saaks ka mõnest kõrgepalgalisest (Lemar, Vitolo) lahti.

Ma ei usu, et see reaalne oleks, Arsenalis on niigi mingi 10 ääreründajat/ääremängijat ja kui Arteta oma 3-4-3 ja 4-3-3 taktikatega jätkab, siis on neid hetkel pigem üle kui vähe :D

Punkt
27.08.20, 10:15
Jutud räägivad, et Caio Henrique müüakse siiski Monacosse, 8 miljonit eurot + 2 miljonit eurot võimalikke boonuseid. Ausalt öeldes väga head tunnet ei tekita ning ka finantsilise poole pealt ei näi see Atleti perspektiivist mingi megatehinguna. Koroonaturg või mitte, aga ka praegu tundub 10 miljonit eurot sellise taseme ja potentsiaaliga mängija eest veidi vähe.

Ühtlasi tähendab Caio müük muidugi ka seda, et Manu Sancheze vahepeal juba üsna kindlana tundunud laenudiil Osasunasse on hetkel ootele pandud.

Punkt
27.08.20, 21:04
Üsna oodatud, aga hea uudis - Carrasco suudeti veel ühe hooajaks endale jätta. Nüüd paluks veel, et belglane suudaks stabiilselt samasugust mängu näidata, nagu eelmise hooaja lõpus.

Lisaks sai ametliku kinnituse, et Cedric Wilfried veedab järgmise hooaja Real Oviedos laenul. 18-aastase ääreründaja vastu tundis tõsist huvi veel ka äsja kõrgliigasse tõusnud Cadiz, aga Gil Marini head suhted mingi Real Oviedo asjapulgaga viisid Cedricu seekord Astuuria klubi ridadesse. Mismuud kui et tuleb hakata Oviedo mänge vaatama, ikkagi Atleti enda versioon Adama Traorest.

https://pbs.twimg.com/media/EBew_fWWsAEHyOB?format=jpg&name=900x900

Punkt
28.08.20, 12:10
https://pbs.twimg.com/media/EgdRyFiWoAAq_oe?format=jpg&name=4096x4096

Iseenesest näeks see Marca esikaane uudis välja kui totaalne ebarealistlik mull, aga arvestades, et mitte väga kaua tagasi viitas ka üks teine üsna usaldusväärne ajakirjanik samale episoodile (küll veidi krüptilisemalt), siis võiks see isegi legit olla.

Pidanuks muidugi väga lühinägelik olema, et sellise pakkumisega kaasa minna.

Punkt
01.09.20, 22:51
Aeg lendab tõepoolest kiiresti - keegi võiks ühe Falcao praegu kloonida:

1300350857519792129

Muus osas:

- Marc Roca seikles täna Barcelonas lennujaamas. Madrid? Itaalia? Inglismaa? Nobody knows.
- Francisco Montero saadeti kaheks aastaks Besiktase satsi laenule.
- Dario Poveda läks Getafesse. Laen, ilma ostuvõimaluseta.
- Noor puurivaht Diego Conde saadeti Leganesi laenule.
- Riquelme seikleb kuskil Portugalis ja on Readingu treeninglaagris. Readingu peatreeneriks muide endine punavalge Veljko Paunovic.
- Nehuen Perezi vastu tunneb AS Roma huvi. Aga ilmselt ei liigu vähemalt seni kuhugi kuniks pole teada mis Hermosoga tehakse. Päriseks oleks kahju teda ära lasta, laen võiks samas isegi lahe olla.
- Schiappacasse parseldati Sassuolosse maha. Kahju, oli täielik waste of talent.
- Carlos Isaac lasti tasuta Alavesi ära, aga läheb Albacetesse laenule.
- Atleti üritab endale sebida eelisõigust ühe Brasiilia 16-aastase ründetalendi osas, kel nimeks Matheus Nascimiento. Aga noh, Bruno Guimaraesi eelisõigusega läks ju nii hästi.

Punkt
03.09.20, 15:05
Selline asi tuleb kohe-kohe välja:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=4LzbwyPsFVI&feature=emb_title

Punkt
04.09.20, 18:58
Mis siis sündimas on?

Üleminekute osas praegu väga palju lisada ei ole. Uudisväärtusega on võibolla see, et tundub, et saame Nikola Kalinicist lõpuks lahti. Teadjamad räägivad, et laenudiil Besiktasega on lähedal, kuid seekord oleks laenudiilis sees ka klausel hilisema ostukohustusega, mis peaks rahakotti tooma juurde ca 2 miljonit eurot. Uute mängijate osas on kõlamas uruguailase Mathías Olivera nimi, kes kujutaks endast siis tagavaravarianti vasakkaitsja positsioonil Renan Lodile. Hetkel üritatakse Getafet hinna osas moosida, aga huvi tundub legit.

Pretemporadaga tehti ka täna algust. Eile õhtul käisid kõik koroonateste andmas ning suvepuhkust saavad pikendada Diego Costa (had to be him!) ja Santi Arias. Loodetavasti see nüüd kumbagi mehe tulevikuplaane ei mõjuta, sest teatavasti on mõlemad potentsiaalsete lahkujate nimekirjas üsna kõrgel kohal.

Koosseis, millega pretemporada perioodi täna alustati, on muidugi üsna ahtake. Oblak, Grbic, Vrsaljko, Savic, Trippier, Joao Félix, Carrasco (kusjuures tema laenupikendus ei ole veel ametlikku kinnitust saanud) ja Manu Sánchez on kõik hetkel rahvuskoondistega hõivatud ning liituvad natuke hiljem + lisaks siis kaks koroonapositiivset. Sestap on taas, nagu tegelikult igal suvel, kaasatud väga palju noori: sel aastal näiteks Fernando Medrano, Germán Valera, Mario Soriano, Sergio Camello, Victor Mollejo, Miguel San Román, Álvaro Garcia ja Toni Moya.

Suurimad küsimused on hetkel ilmselt Mollejo ja Toni Moya tuleviku osas. Mollejo osas on küsimus selles, kas ta jäetakse satsi või saadetakse Getafesse minuteid koguma. Moya aga on minu meelest kõõlunud juba paar viimast aastat Atléti B ja Atleti põhimeeskonna piiri peal ning puusalt tulistades arvaks, et see suvi saab tema jaoks olema üsna otsustav. Vaikimisi loodan, et ta ülendatakse nüüd ametlikult põhimeeskonda, sest noh, ta vääriks seda.

Punkt
07.09.20, 22:56
https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/65572/largex2/74jos6wxHY_05_09_2020_entrenamiento_vitolo.jpg?159 9297238

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/65582/largex2/-7T9oEKwtH_07_09_2020_entrenamiento_sanabria2.jpg?1 599468601

Töö käib ning täna võeti suund Los Ángeles de San Rafaeli treeninglaagrisse. Hetkel võeti kaasa need 27 nägu:

Miguel San Román
Cristian Gómez
Alejandro Iturbe
José Saldaña

Manu Sánchez
Renan Lodi
Nehuén Pérez
Jose Giménez
Felipe
Sime Vrsaljko
Andres Solano
Ricard
Álvaro García
Mario Hermoso

Thomas Lemar
Vitolo
Angel Correa
Saúl
Koke
Thomas
Juanma Sanabria
Marcos Llorente
Hector Herrera
Víctor Mollejo
German Valera

Ivan Saponjic
Alvaro Morata

Oblak, Grbic, Savic, Trippier, Santi Arias, Joao Félix, Carrasco, Diego Costa peaks varsti järgi liituma. Esimene treeningkohtumine on 15. septembril Cadizi vastu.

Suvine aken on hetkel igas mõttes stand-by peal ja sellise tempoga saab vast isegi Grbic ründes mängida. Aga võibolla ongi parem, kui tehakse tagasihoidlik aken, sest Costa ja Lemar on elavalt tõestanud, et suured nimed ja suured üleminekud ei taga edu, samas kui mõni madala profiiliga ost on osutunud vastupidiselt edukaks ning meeldivaks üllatuseks.

Punkt
10.09.20, 11:26
https://pbs.twimg.com/media/Eheiw8XWkAITfc7?format=jpg&name=900x900

Vahepeal on Yannick Carrasco jätkamine .comis ametlikuks tehtud. Veidi üllataval kombel ei tulnud aastast laenudiili pikendust, vaid belglase mängijaõigused kuuluvad nüüd järgmiseks 4 aastaks saba ja sarvedega Atletile. Üldises plaanis on Carrasco jätkamine uudis, mille üle tuleb ainult rõõmu tunda: Hiinast naasmise järel oli ta küll veidi alavormis ja roostes, aga hooaja lõppfaasis oli juba kindlasti üks parimaid mängijaid ning tõi mängupilti sellist mõnusat teravust ja sirgjoonelisust. Vasaku äärega on seega hetkel mured lahendatud ning jääb üle loota, et Carrasco ja Lodi moodustavad seal koos väga ägeda duo. Lootust igatahes on.

Teine suurem uudis on see, et Manu Sanchez pikendas lepingut 2025. aastani. Arvestades klubi senist poliitikat, siis on tegemist juba sellise lepingu pikendusega, mis annab tubli indikatsiooni, et Sanchezis nähakse põhimeeskonna potentsiaali. Tema lähem tulevik selgub ilmselt lähinädalatel: kui uut vasakkaitsjat ei tooda, siis jääb ta ilmselt Atléticosse; kui uus vasakkaitsja siiski saabub, siis läheb Sanchez ilmselt mõnda kõrgliiga tiimi (või tugevasse Segunda tiimi) laenule mänguminuteid ja kogemust saama.

Ründajate osas on jätkuvalt vaikus. Avila näol on nüüd "tänu" uuele vigastusele üks nimi nimekirjast maas ning vaikselt on jälle mingid jutud Cavani ümber tagasi tulnud. Aga hetkeseis tundub see olema, et ka meedia on üsna suures infosulus ning midagi väga kindlat ei julge keegi välja öelda. Seega saab põnev olema.

JuriM
13.09.20, 00:10
Teie stiihia jätkub, 1304873954675503105

dinero
15.09.20, 18:12
Punkt, kes Atleticol eeldatavasti peamise keskkaitse paari moodustavad? Giménez-Savic ning Felipe back-uppimas?

staykool
15.09.20, 20:27
Punkt, kes Atleticol eeldatavasti peamise keskkaitse paari moodustavad? Giménez-Savic ning Felipe back-uppimas?

Eelmine hooaeg oli Gimenez isegi pigem kolmas kuna oli aegajalt vigane, aga Savic on pigem backup ja Felipe oleks number üks. Ainult et ta on vaid ühe hooaja teinud ja selle pealt langetaks ta Gimeneziga võrdsele pulgale (eeldusel, et too terve on)

staykool
16.09.20, 11:03
Atletico on märkamatult sel suvel 85 miljonit eurot kulutanud. Lõviosa on läinud laenatud mängijate õiguste omandamiseks. 27 milj Carrasco, 55 milj Morata. Lisaks osteti väravavaht Ivo 3 milj eest.
Vaadates reali ja barca sarnast olukorda, tundub vähetõenäoline, et oma puitu suudetakse maha parseldada. Ja ilma selleta vaevalt kedagi juurde tuuakse.

Punkt
16.09.20, 11:30

Täitsa keeruline tegelikult öelda, sest enamasti oli keegi nelikust pidevalt kas katki või muul põhjusel väljas.

Gimenezi hädadeks olid pidevad vigastused, aga kui ta terve oli, siis tundus, et uruguailane oli Simeone jaoks esimene nimi paberil. Gimenezi olulisust kinnitab tegelikult ka see, et mitme usaldusväärse allika kinnitusel lükati mõne aja eest tagasi City üsna ulmeline pakkumine.

Felipe olukorra võib tinglikult kolme faasi jagada: hooaja alguses oli ta Gimenezi ja Savici järel kolmandaks valikuks, seejärel tõusis kindlaks põhimeheks ning peale kevadist vigastuspausi langes jälle kolmandaks valikuks. Üldiselt on hetkel kuulda olnud, et ta on suvel kõvasti tööd teinud, et olla võimalikult heas füüsilises vormis ning teha kõik, et hooaega võimalikult hästi alustada.

Savici kohta oli vahepeal kuulda, et ollakse pakkumistele avatud, aga nüüd on need jutud siiski vaibunud ning tundub, et montenegrolane on jätkamas. Arvaks, et ilmselt jääb tema rolliks võidelda Felipega algkoosseisu koha nimel - ehk siis nokkimisjärjekorras paigutaks ta teiseks/kolmandaks valikuks.

Hermoso on meeskonna ainus vasakujalgne keskkaitsja, aga tema roll oli eelmine hooaeg üpris marginaalne. Algus oli ebakindel ning kui mingi kindluse juba saavutas, siis tulid teised mehed vigastuspausilt tagasi. Ei imestaks, kui läheb müügiks (Real Sociedadi huvist on räägitud), aga kui mitte, siis on raske näha, et tal algaval hooajal suurem roll olla võiks.

Ning tegelikult on meeskonnaga treenimas ka viies keskkaitsja, 20-aastane Nehuen Perez, kes tegi Portugali kõrgliigas väga vinge hooaja ning on mitme suurema meeskonna huviorbiidis. Kevadel räägiti Ajaxi huvist, suvel on näiteks Roma ja Parma kutti laenule tahtnud. Aga ilmselt ei ole ta enne laenule minemas, kui ei ole selge, et mis Hermosost saab ning mis non-EU kohtadest saab.

https://www.youtube.com/watch?v=HsVOc2tH_fk

Atletico on märkamatult sel suvel 85 miljonit eurot kulutanud. Lõviosa on läinud laenatud mängijate õiguste omandamiseks. 27 milj Carrasco, 55 milj Morata. Lisaks osteti väravavaht Ivo 3 milj eest.
Vaadates reali ja barca sarnast olukorda, tundub vähetõenäoline, et oma puitu suudetakse maha parseldada. Ja ilma selleta vaevalt kedagi juurde tuuakse.

Kusjuures ma neid numbreid nii drastiliselt ei võtakski. Seal on veidi seda maiku küljes, et juhtkond on väikest filtreerimistööd teinud, et teatud osa poolehoidjatest rahustada, kes pole senise akna aktiivsusega väga rahul. Carrasco puhul saadi vist mingi väga mugav maksegraafik ning Morata soetust on minu meelest juhtkond juba viimased kaks akent vabanduseks toonud.

Aga puidu parseldamise osas on keeruline küll. Sest kui lasti kergendada ei suudeta, siis ei saa enne ka kedagi sisse tuua.

Punkt
19.09.20, 23:31
https://pbs.twimg.com/media/EiTIV3NWkAYScR_?format=jpg&name=medium

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/65752/largex2/T55Buk1bYe_19_09_2020_atletico_almeria_joao.jpg?16 00530990

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/65751/largex2/udJ9azrbb5_19_09_2020_atletico_almeria_llorente.jp g?1600530990

Esimene (ja võibolla ainus) treeningkohtumine sai täna mängitud, vastaseks Almeria. Kuigi kui tehniliselt väga korrektne olla, siis tegelikult nimetati seda hoopis "vastasega treeningsessiooniks" ning tavapärase 90 minuti asemel mängiti 4x30 minutit.

Mäng ise mängiti suletud uste taga ning mingit telepilti sellest ei toodetud, kuid nii palju on teada, et saadi 4-1 võit ning väravalööjateks olid Morata, Costa, Mollejo ja Saponjic.

Algkoosseis oli Oblak, Trippier, Savic, Gimenez, Lodi, Saul, Llorente, Koke, Joao Felix, Lemar, Morata ning mänguaega teenisid kõik põhimeeskonnaliikmed, sh Mollejo ja Camello. Ainsad, kes mänguaega ei teeninud, olid Manu Sanchez ja Vitolo.

Mollejo osas on muidu kuulujutud sellised, et hetkeseisuga on Simeone laenudiilile piduri peale tõmmanud ning Mollejol tunduvad olema väga head võimalused järgmiseks hooajaks meeskonna täieõiguslikuks liikmeks jääda.

Lisaks räägiti vahepeal, et Riquelmega on ühise tuleviku osas kokkuleppele jõutud: pikendab lepingut ning läheb Paunovici käe alla Readingusse laenule. Järgmine hooaeg peaks naasma juba põhimeeskonna liikmeks.

MMclub
21.09.20, 11:24
Selline asi tuleb kohe-kohe välja:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=4LzbwyPsFVI&feature=emb_title

Reedel tuli välja, laupäeval proovisin siis vaatama hakata - ja seda täitsa ametlikult Amazonist... tutkit Vasja. 18.sept oli Spain ja UK esmaesitlus...

Millal see muutub siis kõigile vaatamiseks huvitav?

Punkt
21.09.20, 18:28
Kuluaarides räägitakse, et viimased pöörded on sellised, et Morata-Juventus liin on kuum. Räägitakse hetkel laenudiilist + potentsiaalsest hilisemast väljaostmise võimalusest (või kohustusest).

Miks? Sest Costa müümine praeguses turusituatsioonis on üsna mission impossible ning Moratast vabanemine pidavat raamatupidamislikult päris hea efekti andma. Ning Morata naine vist tahtvat ka Itaaliasse naasta.

Mis potentsiaalseid asendajaid puudutab, siis Luis Suarez olevat number üks variant, kui palgaootus klapib ja Barcelona tasuta minema laseb. Ka teine Luis Suarez pidavat veel pildis olema ning Cavaniga on samuti vahepeal ühenduses oldud.

Keskväljale tahetakse Lucas Torreirat, aga see olevat reaalne vaid siis, kui HH lahkub. Väidetavalt Thomase tulevikuga ei pidavat mingil moel seotud olema.

Et fun times siis.

staykool
21.09.20, 18:39
Vahepeal on järjest kõvemini hakanud kostma, et Morata on Juvesse lahkumas. Üheltpoolt olla mängija ise soovi avaldanud ja teisalt kuna Costale kosilasi pole, üritatakse hoopis Morata asemele värket verd tuua.
Laual olevat 2 vanameistrit Cavani ja Suarez (väidetavalt olevat nüüd barcaga kokkulepe tehtud ja vabaagent), kolumbia Luis Suarez kes mängis Zaragosas, Arsenali Toreira.
Isiklikult loodan et vanameistritest hoitakse eemale. Positiivne oleks kindlasti mängulised oskused ja kogemused. Negatiivne kõrge palk, Costa faktor (vana vigane ) ja on tunne et tegemist oleks diivadega.
Eks näis

Punkt
21.09.20, 18:53
Vahepeal on järjest kõvemini hakanud kostma, et Morata on Juvesse lahkumas. Üheltpoolt olla mängija ise soovi avaldanud ja teisalt kuna Costale kosilasi pole, üritatakse hoopis Morata asemele värket verd tuua.
Laual olevat 2 vanameistrit Cavani ja Suarez (väidetavalt olevat nüüd barcaga kokkulepe tehtud ja vabaagent), kolumbia Luis Suarez kes mängis Zaragosas, Arsenali Toreira.
Isiklikult loodan et vanameistritest hoitakse eemale. Positiivne oleks kindlasti mängulised oskused ja kogemused. Negatiivne kõrge palk, Costa faktor (vana vigane ) ja on tunne et tegemist oleks diivadega.
Eks näis

Ma lisaks juurde, et õnneks Costal on veel aasta lepingut järgi ning kui mitte varem, siis selle aasta lõppemisega saab tema palgafondist maha võtta.

Aga selles osas nõustuda, et kui oleks valik noor kolumbialasest Luis Suarez, vana uruguailasest Luis Suarez või Cavani, siis ilmselt valiks ma neist esimese. Riskantne jah, aga kõige huvitavam. Samas ma saan aru, et tegelikult on võimalikud veel igasugused variandid, näiteks:

a) Läheb Morata, tuleb Suarez (URU) ning Costa jääb.
b) Lähevad Morata ja Costa, tulevad Suarez (URU) ja Cavani (URU).
c) Lähevad Morata ja Costa, tulevad Suarez (URU) ja Suarez (COL).

Mis hetkel üsna kindel tundub, on Suarezi (URU) tulek. Primadonna kultuuri ma väga ei karda, sest üldjuhul on riietusruumi temperatuur senini päris hea olnud ning ühe indiviidi tulek seda vast mõjutada ei tohiks. Mis mehe võimekust puudutab, siis eks näis - ma ei kahtle, et ta on endiselt suurepärane väravakütt, aga kas ta ka Simeone nõudvas joonises ellu jääb ja ees pressi tegema hakkab, elame-näeme. Positiivne on samas kindlasti see, et tänu skandaalsele lahkumisele on tal ilmselt kõvasti motti kõigile vastupidist tõestada ning üks-kaks vinget hooaega teha.

Suarez (URU) ja Costa mehitatusega hooajale vastu minna tundub muidugi risky as hell ning ma väga loodan, et nende kõrvale tuuakse mõni noor värskete jalgadega tipuründaja lisaks või siis suudetakse ikkagi Costa väärikalt pensionile saata ning talle asendus leida. Ehk siis variant c) oleks päris kena isegi.

staykool
21.09.20, 18:54
Kuluaarides räägitakse, et viimased pöörded on sellised, et Morata-Juventus liin on kuum. Räägitakse hetkel laenudiilist + potentsiaalsest hilisemast väljaostmise võimalusest (või kohustusest).

Tundub et tegime samal ajal sama postituse

LeeRomeno
21.09.20, 19:07
Ma lisaks juurde, et õnneks Costal on veel aasta lepingut järgi ning kui mitte varem, siis selle aasta lõppemisega saab tema palgafondist maha võtta.

Aga selles osas nõustuda, et kui oleks valik noor kolumbialasest Luis Suarez, vana uruguailasest Luis Suarez või Cavani, siis ilmselt valiks ma neist esimese. Riskantne jah, aga kõige huvitavam. Samas ma saan aru, et tegelikult on võimalikud veel igasugused variandid, näiteks:

a) Läheb Morata, tuleb Suarez (URU) ning Costa jääb.
b) Lähevad Morata ja Costa, tulevad Suarez (URU) ja Cavani (URU).
c) Lähevad Morata ja Costa, tulevad Suarez (URU) ja Suarez (COL).

Mis hetkel üsna kindel tundub, on Suarezi (URU) tulek. Primadonna kultuuri ma väga ei karda, sest üldjuhul on riietusruumi temperatuur senini päris hea olnud ning ühe indiviidi tulek seda vast mõjutada ei tohiks. Mis mehe võimekust puudutab, siis eks näis - ma ei kahtle, et ta on endiselt suurepärane väravakütt, aga kas ta ka Simeone nõudvas joonises ellu jääb ja ees pressi tegema hakkab, elame-näeme. Positiivne on samas kindlasti see, et tänu skandaalsele lahkumisele on tal ilmselt kõvasti motti kõigile vastupidist tõestada ning üks-kaks vinget hooaega teha.

Suarez (URU) ja Costa mehitatusega hooajale vastu minna tundub muidugi risky as hell ning ma väga loodan, et nende kõrvale tuuakse mõni noor värskete jalgadega tipuründaja lisaks või siis suudetakse ikkagi Costa väärikalt pensionile saata ning talle asendus leida. Ehk siis variant c) oleks päris kena isegi.

Minuarust oleks väga äge kui ühes tiimis oleks 2 Luis Suarezt. Päris põnev oleks näha kuidas kommentaatorid sellise asjaga hakkama saavad. Vist väga tihti sellist asja ei juhtu ka.

Veel1v2rav
21.09.20, 20:20
Veel vingem oli, kui MMil läksid vastamisi vennad Boatengid. Üks Ghana eest ja teine Saksamaa eest.

Punkt
21.09.20, 21:06
Morata tänaõhtusel treeningul kaasa ei teinud ehk siis tundub minekuna. Hetkel räägitakse, et laenu eest kasseeritakse 10 miljonit eurot + Juventusel on 45 miljoni euro suurune väljaostuklausel. Võimalik on ka laenudiili ühe aasta võrra pikendada (ilmselt siis plekitakse veel 10 miljonit eurot otsa).

Suarez sõlmib kaheaastase lepingu ja kärbib ca 50% palka.

Kontoris saadi vist faksimasin tööle, sest Santi Arias pidi ka kuhugi minekul olema.

staykool
22.09.20, 00:47
Kontoris saadi vist faksimasin tööle, sest Santi Arias pidi ka kuhugi minekul olema.

Marc Roca Espanyolj keskväljalt väidetavalt teel Atleticosse.

23 aastane noormees on olnud see aasta Bayerni, Arsenali ja AC Milani radaril, mängib põhiliselt kaitsvat keskpoolikut ja vahel ka kõrgemal. Väljaostuklausel 40 milj, kui äriks läheb, jääb hind ilmselt sutsu alla selle.

Kõige olulisem koht väljakul, eelmine hooaeg mängis selle ainult üks mees välja ja kui teda polnud, kärises. Kui see ja ründaja ametliku kinnituse saavad võib täitsa rahule jääda, korraks tekkis juba mure et õhukesi positsioone ei jõuta täita.

staykool
22.09.20, 00:56
Video Marc Roca
https://youtu.be/g-H7M7Uy5Eo

Punkt
23.09.20, 09:57
1308511651617013766

Läinud ta ongi, nüüd ka ametliku kinnitusega. Mis siis öelda? Mulle iseenesest Morata meeldis, aga nagu ka mitu korda öelnud - ta on tüübilt pigem toetav ründaja, mitte see, kes iga hooaeg 20+ väravat garanteeriks. Mõeldes sellele ning Atleti hetke kõige suuremale vajadusele, milleks on tuim väravate löömine, siis tuleb vist lõppkokkuvõttes rahul olla.

Suarezi tehing tundub ka üsna kindel nüüdseks. Bartomeu üritas küll viimasel hetkel kauplema hakata, aga tundub, et see oli pigem tehtud PR-eesmärgil. Uus kokkulepe on väidetavalt nüüd selline, et üleminekutasu ei maksta, aga Barcelonal on võimalik teenida boonuseid, mis olevat seotud sellega, kas Atleti pääseb Meistrite Liigas veerandfinaali või mitte - kui pääseb, siis tuleb välja köhida 2 miljonit eurot, mis iseenesest tundub igati rentaabel diil.

Suarez sõlmib lepingu kaheks aastaks ning hakkab teenima 7.5-8 miljonit eurot (net). Selles suhtes arvaks ka, et pigem OK lahendus - vanus tiksub küll peale, aga kaheaastane leping ei tundu väga hullu commitmendina.

Eks näis, mis nüüd Costaga teha suudetakse. Väga optimistlik pole, aga oleks üsna suurepärane, kui õnnestuks talle mõni kosilane leida.

Muus osas tasub vast mainida, et Arias on lähedal Bayer Leverkusenisse siirdumisele. Oli tore tüüp, kes võitles kõvasti, aga taseme poolest jäi siiski üsna keskpäraseks. Vahel suutis küll väga häid mänge teha, aga paraku mitte väga stabiilselt.

staykool
24.09.20, 10:36
6823

Gimenezil koroonaviirus ja kogu meeskond on sellepärast individuaaltreeningul.

atleticomadrid
24.09.20, 11:43
Asi vist on nüüd Suareze osas täitsa ametlik! See võib olla veel korralik "rabbit from the hat" sest mulle tundub, et sel "uruguayol" on veel mõndagi pakkuda tipptasemel! Toob silmade ette pisut David Villa tulemise, kes ka enne pensionile lahkumist väga suure ja asjaliku panuse andis!
Kui pool aastat tagasi tundus vananeva ründaja a la Cavani toomine enesepettus siis tänases situatsioonis võib olla tegu ainuõige otsusega.

Punkt
25.09.20, 00:47
Lisaks Suarezele tehti ametlikuks ka Santi Ariase lahkumine Leverkusenisse: kuuldavasti esmaselt aastase laenu eest 3 miljonit eurot ning hooaja lõpus peaks Leverkusenil olemas kohustuslik ostuklausel 12 miljoni euro eest.

Mis Suarezt puudutab, siis minu mõtted on järgmised:
- Murekoht number üks on muidugi füüsiline pool: kuidas põlved vastu peavad ning kuidas ta keha Atleti stiiliga kohanduda suudab. Kui selles osas kõik edukalt läheb, siis tema ründaja klassis ei kahtle väga vist keegi. Kui ta suudaks ainuüksi 15 liigaväravat garanteerida, siis juba see oleks korralik edasiminek, sest olgem ausad - Atleti on ühte väravamasinat üsna pikka igatsenud. Kuigi siinkohal tuleb muidugi aru saada, et Atleti ei ole Barcelona ning vastupidi.
- Mis suhtumist puudutab, siis selles osas väga ei muretse. Nagu ennegi sai öeldud - indiviid tuleb seekord gruppi ning pealegi ei saa Suarez endale libisemist lubada. Ega ilmselt ka ei soovi seda, sest tal peaks tõestamise motti omajagu olema.
- Põnev saab olema ka näha, et mismoodi Suarez olemasolek mõjub näiteks Joao Felixi mängule. Ma tahaks eeldada, et nii kogenud ja kõrgeklassilise ründaja olemasolu võiks positiivset mõju avaldada ka Felixile ning tema parimaid külgi veidi rohkem võimendada.
- Ideaalis oodanuks tõesti võib-olla kedagi nooremat, aga nendel tingimustel võib ka Suareze palkamisega rahul olla. Pole ju tegelt nii paha.

Torreira jutud ka aina valjemad ning ausalt öeldes miks ka mitte. Tooks keskväljale nõksa rohkem mobiilsust ning mulle tundub, et ta annaks ka pressingu tegemisel väga palju juurde ning aitaks võibolla natuke Thomast vabastada. Aga nagu öeldud, siis eelduseks on HH lahkumine.

https://pbs.twimg.com/media/EiobRumU8AA2f_u?format=jpg&name=large

atleticomadrid
25.09.20, 15:30
Kolmanda vormi värvidesse on siginenud helesiniste toonide asemele taas kollane:
https://productview1.fanobject.com/0028/7401/00287401_00.jpg?imwidth=600

ElNino9
25.09.20, 16:50
Kolmanda vormi värvidesse on siginenud helesiniste toonide asemele taas kollane:
https://productview1.fanobject.com/0028/7401/00287401_00.jpg?imwidth=600
Tundub, et Suarezele tekitati võimalikult kodune keskkond.

Punkt
25.09.20, 17:16
Ma teen ennustuse, et seda kolmandat vormi näeme me hooaja jooksul enam-vähem kaks korda. Õnneks.

Aga Suarez jõudis juba Madridi, läbis meditsiinilised testid (kuuldavasti edukalt) ning peaks õhtul esimese treeningsessiooni kaasa tegema. Kusjuures spekuleeritakse, et uruguailane võib pühapäevases liigamängus Granada vastu juba ka koosseisu kuuluda.

https://pbs.twimg.com/media/EiwpwhdWkAAllAw?format=jpg&name=small

Nasfal
25.09.20, 17:33
Atletico hooaeg suuresti sõltub puhtalt Luis Suarezi õnnestumisest, sest kui ta peaks Floppama (loodame mida ei juhtu), siis Kalinic ja Costa praeguses vormis on suht masendav mõelda. Ma ise muidugi kõige enam tahaks näha, kuidas Suarez üldse Atletico stiiliga suudab kohaneda. Barcas kui Liverpoolis olid tal kõrval ju ikkagi väga tugevad ründajad ning kaitseliin ei saanud ainult tema ümber kokku tõmmata.

staykool
25.09.20, 18:56
Atletico hooaeg suuresti sõltub puhtalt Luis Suarezi õnnestumisest, sest kui ta peaks Floppama (loodame mida ei juhtu), siis Kalinic ja Costa praeguses vormis on suht masendav mõelda. Ma ise muidugi kõige enam tahaks näha, kuidas Suarez üldse Atletico stiiliga suudab kohaneda. Barcas kui Liverpoolis olid tal kõrval ju ikkagi väga tugevad ründajad ning kaitseliin ei saanud ainult tema ümber kokku tõmmata.

Llorente on ka tipus mänginud, lisaks felix, correa ja lemar.

Punkt
26.09.20, 17:25

Mulle jäi silma üks päris hea mõttekäik: kui sinu põhimeeskonda kuuluvad tipuründajad lõid eelmisel hooajal liigas vastavalt 12 (Morata), 5 (Costa) ja 0 (Saponjic) väravat, siis on päris raske ebaõnnestuda, sest latt on juba niivõrd madalal. Kui Suarez suudaks kasvõi 15 väravat kirja saada, siis oleks see tubli edasiminek.

Kuni aken veel kinni pole, siis säilib ka kerge lootus, et ehk suudetakse Costa siiski kuhugi paigutada ning keegi uus juurde tuua.

Allpool ka tore klipike ka eelmisel hooajal Joao Felixi poolt loodud väravavõimalustest, mis lõppkokkuvõttes suudeti ära käkkida. Liikuv pilt räägib enda eest, aga ilmselt selliste asjade lahendamist Suarezelt oodataksegi.

1309838239310675969

LeeRomeno
27.09.20, 02:23
Mulle jäi silma üks päris hea mõttekäik: kui sinu põhimeeskonda kuuluvad tipuründajad lõid eelmisel hooajal liigas vastavalt 12 (Morata), 5 (Costa) ja 0 (Saponjic) väravat, siis on päris raske ebaõnnestuda, sest latt on juba niivõrd madalal. Kui Suarez suudaks kasvõi 15 väravat kirja saada, siis oleks see tubli edasiminek.

Kuni aken veel kinni pole, siis säilib ka kerge lootus, et ehk suudetakse Costa siiski kuhugi paigutada ning keegi uus juurde tuua.

Allpool ka tore klipike ka eelmisel hooajal Joao Felixi poolt loodud väravavõimalustest, mis lõppkokkuvõttes suudeti ära käkkida. Liikuv pilt räägib enda eest, aga ilmselt selliste asjade lahendamist Suarezelt oodataksegi.

1309838239310675969

https://tribuna.com/en/fcbarcelona/news/2020-08-01-something-to-worry-about-suarez-among-3-players-with-most-big-chances-missed-in-europes-t/

Suareze puhul oli kõige frustreerivam viimastel aastatel just lihtsate võimaluste ära käkkimine. Tüüp võib lüüa täiesti absurdseid väravaid instinktiivselt, aga kui talle jääb aega mõelda, siis jookseb mõistus kokku. Teine probleem oli selles, et oma vigase põlvega muutus ta vaat üheks aeglasemaks ründajaks, pole vist mitu aastat suutnud ühegi kaitsja eest ära joosta.
Eks ole näha, 15 väravat peaks kindlasti veel jalas olema.

LaRaBla
27.09.20, 03:16
Mis värk selle Saponjiciga on üldse? Miks ta endiselt Atleticos on, mitte kuskile maha parseldatud pole? Tundub iseenesest üsna selge, et Atleticosse jõudis ta ainult mingi Mendese skeemiga kaasavarana Joao Felixit ostes. Taseme poolest on, noh, Portugali esiliiga ründaja.

staykool
27.09.20, 19:59
Põnev hooaeg tõotab tulla.

ElNino9
27.09.20, 20:08
No see ajas veits kikki küll.
Suareze diiliga vist pandi kümnesse. Ilmselt lööb Barca vastu ka mõned tänavu.
Suareze sõber Cavani võiks ka liituda.
Felix 1+1 motm. Correa 1+2. Costa 1+1. Llorente 1+1. Suarez 2+1.
Kui vaid saaks kuidagi Lemarist ja Vitolost lahti, need kaikad ei suuda sellises mängus ka särada.

telekavaataja
27.09.20, 20:25
Atletico, kas see oled sina?

atleticomadrid
27.09.20, 21:33
Noh, 13 väravat, 37 mänguga, saab hakkama küll ma usun!

ESPIRITU 2014!!!

Punkt
27.09.20, 22:48
https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/65927/largex2/J5WzoYDO5h_AGL_8402.jpg?1601221877

https://pbs.twimg.com/media/Ei7wnlpX0AEYGlB?format=jpg&name=medium

Nonoh, pole paha. Arvestades, et enne hooaja algust jõuti vaid üks treeningkohtumine maha pidada, siis üllatavalt võimas mängupilt. Midagi negatiivset oleks täna üsna nõme välja tuua ning tegelikult ega polnud ju ka.

Positiivseid asju oli samas mitmeid. Llorente jätkas sealt, kus ta eelmisel hooajal pooleli jäi. Correa ja Costa olid enda kohta üllatavalt korralikud ning mõlemad ka skoorisid. Suarez tegi suurepärase debüüdi ning näitas juba esimese 20 minutiga, et milleks ta toodi.

Aga mille üle ma võibolla isegi kõige rohkem rõõmu tunnen, siis Joao Felixi esitus oli üle prahi. Skooris, lõi teistele olukordi ning üleüldiselt oli igas mõttes boss. Ka kehakeelest oli näha, et ta on nüüd juba rohkem meeskonna osa ja kuidagi küpsem. Ma olen varemgi öelnud, et teine hooaeg on talle mingi hinnangu andmiseks olulisem kui esimene hooaeg ning JF alustas seda teist hooaega väga muljetavaldava esitusega.

1310238317380882434

All is good, aga tibusid vara lugeda ning ootame nüüd järgmised mängud ära.

Mis värk selle Saponjiciga on üldse? Miks ta endiselt Atleticos on, mitte kuskile maha parseldatud pole? Tundub iseenesest üsna selge, et Atleticosse jõudis ta ainult mingi Mendese skeemiga kaasavarana Joao Felixit ostes. Taseme poolest on, noh, Portugali esiliiga ründaja.

Pigem tasub seost otsida sellest, et Vanjal on Oblakiga sama agent (Miha Mlakar) ning tehti tollele väikene teene. Vanja on muidugi selles mõttes huvitav nähtus, et ta ise teab ka, et mänguaega ei saa, aga üritab, üritab ja üritab ikka edasi. Tal on vahepeal mingeid pakkumisi tulnud, aga on need kõik pikalt saatnud.

Temp0
28.09.20, 00:46
Eelmine hooaeg eeldasin Atletico edu. NOPE

See hooaeg tuleb ära ehk. Mitte pahaga aga ainus võimalus ju võita ongi tehes vastased nõrgemaks (Llorente ja Suarez).

Suareze kohta ei oska öelda aga kui oma mees müüakse Atleticole kes hiljem näitab klassi ja lööb Liverpooli UCLis välja ja palju muudki siis teeb meele kurvaks. Esimest korda on Atleticol siuke koosseis kus "nimed" on tuttavad ja jäävad meelde mis pigem tähendab head. Simeone pigistab oma karjääri viimased arbuusid katki?

Silver
28.09.20, 22:00
Miks müüdi Suarez peenraha eest liigas ühele peamisele rivaalile? Vot sellest ma ei saa aru. Saada see vend kuhu tahad, aga sa reaalselt annad konkurendile samas liigas sellise lisakäigu 6milj. € eest? Maailmaklassist ründaja. Kus on loogika?

Punkt
28.09.20, 22:52
Kuigi Cerezo ei ole ka ise eriline kingitus, siis isegi tema teeb olukorra üle väga peent nalja:

Bartomeu is a great president and a great person.

Aga vaadates viimase aja Barca-Atleti liikumisi, siis ei saa tõepoolest üldse mitte nuriseda.

ElNino9
01.10.20, 15:42
Isegi Lemaril olla kosilasi Saksamaalt. Leipzig ja Bayern olla huvitatud. Viimasel on täiendusi vaja aga kahtlen, et mehe välja ostaksid.

Punkt
01.10.20, 20:09
Eufooriale järgnes eile kerge pohmakas, aga väga hull ka polnud. Võimalusi iseenesest oli, eriti teisel poolajal, aga uskumatul kombel suudeti kas ise ära käkkida või viskusid Huesca mehed lihtsalt palli ette.

Ma ise oleks esimese kahe mängu järel pigem positiivsete tunnetega - just potentsiaali poolest - aga selge on see, et kui tahta tiitliheitluses sõna sekka öelda, siis sellised mängud tuleb ikkagi jõuga ära võtta. Kohe hooaja algusest peale.

Mida veel võib öelda, siis Joao Felixil on seni häid mänge olnud 2/2. Ka eile oli ta minu jaoks hästi positiivne nähtus ning eelkõige oma suhtumise poolest. Naljakas mõelda, et vähem kui kuu aega oli kahe hooaja vahel, aga areng selles vallas on ilmne. Ning noh, tehniline pool on kõrge pilotaaž.

1311434316560424963

Ja üldiselt tundub, et kui keegi suudetakse meeskonnast välja lükata, siis Torreira on tulemas. Natuke tilluke on keskväljale, aga nagu varemgi ütlesin, siis tema mobiilsus võib tegelikult päris heaks tööriistaks kujuneda.

telekavaataja
01.10.20, 20:15
Tere taas 😂

Punkt
03.10.20, 15:59
Torreira saabus eile Madridi ning peaks täna läbima kõiksugused meditsiinilised testid. Klubidevaheline kokkulepe peaks ka olemas olema: laen + hilisem ostuvõimalus.

Konks on aga jätkuvalt selles, et raamatupidamislik eeldus on, et enne Torreira tulekut peab keegi lahkuma. Seega täiesti reaalne variant on, et Torreira võib sama tühjade kätega Londonisse tagasi lennata, kui Atleti ei suuda järgnevate päevadega kedagi pardalt maha laadida.

Cavani variant pole ka laualt maas, aga see on juba veelgi keerulisem teema. Aeg hakkab samas vaikselt lõppema.

Lisaks tasub ära mainida, et Rodrigo Riquelme valis Readingu asemel laenusihtkohaks hoopis Bournemouthi. Iseenesest tundub lahe variant, eeldusel, et ka mänguaega jagub. Ja kuigi veel ametlik pole, siis kuluaarides on räägitud, et enne minekut pikendas klubiga lepingut ning järgmine hooaeg oleks tal põhimeeskonna juures koht olemas (kui külm ära ei võta).

https://phantom-marca.unidadeditorial.es/276cd6ad86a9f2230bfb4362f7758fab/resize/414/f/webp/assets/multimedia/imagenes/2020/10/02/16016679245102.jpg

Turujuttude kõrvale ka tänane koosseis Villarrealiga mänguks. Kollane allveelaev väga hästi hooaega alustanud pole, seega loodaks, et meeskond kasvatab enesekindlust ja võtab kolm punkti. Noortest kaasas Ricard ja Camello.

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/66049/medium2x2/cH4AxVtqUM_CONVOCADOS.jpg?1601659165

ChiefK
03.10.20, 19:01
Torreira täpselt selline Simeone masti mees. Vôitleja! Sai Inglismaal hakkama oma pikkusega, saab ka hispaanias.

La liga spets
03.10.20, 19:57
Simeone taktika ja koosseisu valikud on olnud ikka väga küsitavad viimasel ajal. Oleks järsku aeg vahetuseks?

dinero
03.10.20, 20:36
Simeone taktika ja koosseisu valikud on olnud ikka väga küsitavad viimasel ajal. Oleks järsku aeg vahetuseks?

Leidsin ka ennast tänast mängu vaadates mõttelt, et sellel meeksonnal on oluliselt rohkem ründepotensiaali. Simeone teeneid klubile ja saavutusi Atletico eesotsas ei ole võimalik alahinnata, aga äkki oleks tõesti aeg treenerit vahetada?

matys
03.10.20, 21:14

Leidsin ka ennast tänast mängu vaadates mõttelt, et sellel meeksonnal on oluliselt rohkem ründepotensiaali. Simeone teeneid klubile ja saavutusi Atletico eesotsas ei ole võimalik alahinnata, aga äkki oleks tõesti aeg treenerit vahetada?

Lihtsalt huvi pärast, keda on võimalik tuua? Poch?Conte? Gabi? Forlan?

Kes teeks olukorda kindlalt paremaks? Minu meelest on selge, et Cholo otsustab ise, millal ta läheb, mitte juhatus vms, kuskohast on ta klubi toonud ja kuhu viinud, metsik ja seeläbi on ootused suured, kuid tasub ikkagi realistideks jääda ja aru anda, et Atleti kohast Hispaania hierarhias ja mitte 2 mängu pärast hakata eksistentsiaalseid küsimusi küsima Cholo tuleviku kohta.

ElNino9
03.10.20, 21:34
Viigiseisul hoida väljakul Thomas ja Herrera korraga....

staykool
03.10.20, 21:34
Huesca istus 11 mehega kaitses ja ega villarrealgi palju parem polnud. Natuke jäi mõlemas mängus õnnest ka puudu. Vara on natuke hooaja alguses kirema hakata.

Costa on küll kaigas hetkel.

atleticomadrid
03.10.20, 21:39
Oeh, mina küll ei jaksa enam seda sama juttu uuesti otsast alata. Cholo teemat, alternatiive ja nende mõtekust tänases päevas on eelnevalt lahatud korduvalt, kes otsib, see viitsib.

Ja kui juba olla emotsionaalselt ülesköetud mehe rollis siis näib, et avavoorus Granadale kingitud näopeks oli puhas juhus. Same shit, different season. 1 pealelöök.

telekavaataja
03.10.20, 21:39
Atletico, kas see oled sina?

A ei, nüüd korras.

Siiski Lokomotivil pole lootustki.

Punkt
03.10.20, 23:20
Huesca istus 11 mehega kaitses ja ega villarrealgi palju parem polnud. Natuke jäi mõlemas mängus õnnest ka puudu. Vara on natuke hooaja alguses kirema hakata.

Costa on küll kaigas hetkel.

+1

Üldplaanis tõid välja Atleti äärmiselt nõrga koha - mängud, kus vastane on igati rahul viigipunktiga. Tee mis tahad, aga no ei suudeta neid lukke lahti muukida. Kui vastane on kehva kvaliteediga, siis pika peale õnnestub, aga kui vastane on piisavalt kvaliteetne (Villarreal) või kui vastasel (või nende väravavahil) on õnne poolest soodne tähtede seis (Huesca), siis need mängud nii lõppevadki.

Paraku on dünaamika viimastel aastatel muutunud selles suunas, et selliseid vastaseid on aina rohkem, eriti liigas. Ning see pole absoluutselt etteheide, sest Atleti ise on olnud ju sellise mängustiili mõnetine teerajaja.

Kui vaadata viimast kahte mängu, siis ei saa öelda, et Atleti ei oleks rünnanud või poleks initsiatiivi omanud. Iseenesest omati palli ja tehti ka pealelööke (kuigi, sihik oli mõlemas mängus totaalselt paigast). Mis lahendus olla võiks, ei tea. Võib-olla oleks vaja mobiilsemat ründajat, võib-olla olnuks vaja ikkagi keegi Jamesi taoline ära tuua, võib-olla oleks vaja Tiago nooremat klooni.

Mis Torreirat näiteks puudutab, siis ta kindlasti on hea täiendus, aga ta ei pruugi otseselt ära lahendada valukohta - neid olukordi, kus on vaja vastase stabiilset ja hästihoidvat kaitseliini murda. Pigem näen, et ta tooks edu nende meeskondade vastu, keda saab kontradega murda.

Üldiselt elame-näeme. Ma väga masenduses pole, sest võrreldes eelmise hooaja algusega näen ma siiski mingeid edasimineku kohti ja hooaeg alles algas. Mille ma muidugi välja tooks, siis Simeone asemel ei oleks ma peale Granada mängu rotatsiooniga mängima hakanud. Arusaadav, et kõiki on vaja sisse mängitada ning samas tagada, et keegi liiga suure koormuse osaliseks ei saaks, aga hooaja alguses on rütmi saavutamine ka oluline.

Lihtsalt huvi pärast, keda on võimalik tuua? Poch?Conte? Gabi? Forlan?

Kes teeks olukorda kindlalt paremaks? Minu meelest on selge, et Cholo otsustab ise, millal ta läheb, mitte juhatus vms, kuskohast on ta klubi toonud ja kuhu viinud, metsik ja seeläbi on ootused suured, kuid tasub ikkagi realistideks jääda ja aru anda, et Atleti kohast Hispaania hierarhias ja mitte 2 mängu pärast hakata eksistentsiaalseid küsimusi küsima Cholo tuleviku kohta.

Puhtalt spekulatsioon, aga arvan, et kui tänavune hooaeg totaalselt allamäge ei lähe, siis Simeone on lepingu lõpuni (juuni 2022) ära ning lahkub siis mõnele uuele väljakutsele. See tunduks igas mõttes kõige loogilisem lahendus.

"Kes asemele?" on selles mõttes trikiga küsimus. Jällegi puhas spekulatsioon, aga ma millegipärast arvan, et juhtkond ei hakka mingit suurt nime treeneripingile otsima, vaid valib pragmaatilisema lahenduse. Ning kõige pragmaatilisem lahendus oleks üritada korrata juba töötanud Simeone valemit - leida keegi, kellel on klubiga varem seos olemas ning kes suudaks poolehoidjad entusiastlikena hoida.

Tiago ja Forlan on treenerikarjääri äsja alustanud, Gabi tegeleb vist litsentside korda saamisega.. ning ma ei välistaks, et ka Fernando Torres võib väga tugev kandidaat olla. Kui klubi lähiajaloo üks suurimaid iidoleid (Simeone) lahkub, siis on üsna loogiline, et teine sama suur iidol (Torres) võiks olla see plaaster millega sentimentaalsete fännide haavu parandada. Torres alustas muide tänavu üsna kärmelt treeneriks saamist ning on juba klubi U16 noortemeeskonna juures tööle rakendatud.

https://pbs.twimg.com/media/EidWWLnWkAE5ury?format=jpg&name=large

Siinkohal tuleb muidugi öelda, et endisest tippmängijast ei pruugi saada automaatselt head treenerit, aga teatud isikuomaduste olemasolu korral ja õiges kohas võib selle tõenäosus siiski päris hea olla.

Punkt
05.10.20, 12:11
Akna viimane päev ja tööd tegelikult oi kui palju. Hetkel on seis kuuldavasti selline, et:

- Lemar ja HH minema ei kibele ning nende kuhugi mujale paigutamine ei edene.
- Kalinic ilmselt läheb kas Hellas Veronasse või Besiktasi.
- Mollejo saatus oleneb sellest, kas Lemar saab mõne ahvatleva kosilase või mitte. Aga hetkel tundub, et pigem on Getafesse laenule lahkumas.
- Vitolot ei taha kõrge palga tõttu keegi.
- Hermoso osas tundis vahepeal Real Sociedad huvi, aga viimased päevad on vaikus olnud.
- Nehuen Perez läheb ilmselt siiski laenule, hetkel tundub Granada tõenäolise sihtkohana.

Torreira nahas tegelikult väga olla ei taha, sest iga mööduva tunniga suureneb aina enam tõenäosus, et tuleb tagasi Londonisse minna. Aga praegu veel aega õnneks on.

staykool
05.10.20, 21:51
Partey väidatavalt teel Londoni poole. See oleks küll kõige sitem uudis üldse. Üks parimaid mehi platsil ja asendust talle pole. Herrera ja Toreira vähemalt küll mitte.

Punkt
05.10.20, 22:00
Partey väidatavalt teel Londoni poole. See oleks küll kõige sitem uudis üldse. Üks parimaid mehi platsil ja asendust talle pole. Herrera ja Toreira vähemalt küll mitte.

Väga rõõmus tõesti ei tasu olla. Mingil määral võis seda karta, sest väljaostuklausel oli ilmselt paljude klubide jaoks suhteliselt isuäratav. Sessuhtes tuleb klubil endale tuhka pähe raputada, sest see risk (et keegi tuleb ja selle ära maksab) oli ju pikalt üleval.

Thomaselt ka muidugi natuke dick move. Arusaadav, et ta oli praegu klubis tohutult alamakstud, aga arvestades, et lepingu läbirääkimisi peeti sisuliselt mitu aastat, siis võinuks juba varem kodinad kokku korjata ja minna, mitte jätta minekut üleminekuakna viimasele päevale.

Eks nüüd tuleb siis nuputama hakata, kuidas Thomast asendada. Tippvormis Thomase asendamine saab keeruline olema, aga kui end veidi lohutada üritada, siis tema eelmise hooaja lõpp ning selle hooaja algus on suhteliselt keskpärane olnud.

Kuuldavasti saab nüüd ühe kuu jooksul tuua liigasiseselt asenduse. Ühe variandina on juba mainitud Levante poolkaitsjat Jose Campanat. Olusid arvestades oleks hea täiendus, kuigi Mikel Merino oleks vast veel etem (aga tema on käeulatusest praegu ilmselt väljas).

Eem, ja siis võiks nii teha, et HH ka ikkagi ei jätka. Olenemata sellest, kas Thomas jääb või läheb. Enne võiks minutid Toni Moyale anda, kui et näha kuidas HH oma üliaeglaseid liigutusi platsil teeb.

dinero
06.10.20, 00:05
Kuuldavasti saab nüüd ühe kuu jooksul tuua liigasiseselt asenduse. Ühe variandina on juba mainitud Levante poolkaitsjat Jose Campanat. Olusid arvestades oleks hea täiendus, kuigi Mikel Merino oleks vast veel etem (aga tema on käeulatusest praegu ilmselt väljas).

Natukene OT Atletico teemas, aga ... see on kõige rumalam asi üldse La Ligas. Täpselt sama keiss, mis eelmine hooaeg Barcelona/Leganes/Braithwaite olukord. Et mida siis teine (üldjuhul ikka väiksem) klubi tegema peaks, kui peale üleminekuakna sulgemist nende põhivenna kallale minnakse ilma, et saaks midagi selles suhtes üldse teha.

Saarlane
06.10.20, 07:56
Atletico uudis Partey lahkumisest on nii butthurt, et naljakas hakkab: https://en.atleticodemadrid.com/noticias/arsenal-pay-thomas-parteys-buyout-clause-at-laliga-headquarters

JuriM
06.10.20, 09:37
Atletico uudis Partey lahkumisest on nii butthurt, et naljakas hakkab: https://en.atleticodemadrid.com/noticias/arsenal-pay-thomas-parteys-buyout-clause-at-laliga-headquarters

Mis seal butthurt on? See on pigem väga juriidiliselt lakooniline lause, nii nende Hispaania liiga väljaostuklauslitega ongi.

Punkt
06.10.20, 09:50

Noh, aga mis oleks siis parem variant olnud? Minu meelest lihtne ja lakooniline. Ning üldiselt - kui mängija lahkub üleminekuakna viimastel tundidel isegi klubi informeerimata, siis reaalselt mingite fanfaaride ja võltside tulevikuks edu soovimistega ei oleks ka pointi hüvasti jätta.

Klubi keeras endale käki, et Thomast (rahaliselt) piisavalt ei väärtustanud, jah, aga Thomase lahkumisviis ei olnud ka just õpikunäide kenast lahkumisest.

Positiivne eilsest:
- Kalinic saadi lõpuks permanentselt maha parseldada.
- Nehuen Perez ja Victor Mollejo läksid vastavalt Granadasse ja Getafesse laenule. Mõneti vastakad tunded, sest ma arvan, et nad väärinuks vabalt ka Atleti põhimeeskonnas mänguminuteid.. aga ratsionaalselt mõeldes on mängupraktika võimalus neis meeskondades märksa suurem ning ilmselt praeguses arengufaasis on see neile kasulikum. Mõlemad klubid tunduvad sihtkohtadena okeid - eriti jään huviga ootama, kuidas Mollejo Bordalasi mänguplaanis endale koha leiab.

Negatiivne eilsest:
- Thomase ootamatu lahkumine. Ega selgitada pole vast vaja ning pigem tuleb hakata mõtlema, kuidas nüüd auku lappida. Võimalused on võrdlemisi piiratud, sest Torreira on tüübilt ikkagi natsa teistsugune mängija ja Hispaania turul on küll mõned variandid olemas (eelkõige Campana), aga ega needki läbirääkimised igasuguste finantspiirangute tõttu kerged olema ei saa. Hädavariante on küll ka meeskonna sees, aga taustal loodan hoopis, et ehk avab see hoopis ukse mõnele noorele (Toni Moya, Oscar Castro, Juanma Sanabria). Olukord on selles mõttes küll kehv, aga varemgi on tegelt selliste ootamatute lahkumiste järel mõni positiivne üllatus esile kerkinud.
- HH, Lemar, Vitolo ja Costa on jätkuvalt meeskonnas. Kui Costa osas kadus lootus juba mõned päevad varem, siis HH ja Lemari osas oli ikkagi viimse päevani lootus üleval, et äkki suudetakse nad siiski kuhugi ära paigutada. Kahju, sest mängulises mõttes ei näe ma jätkuvalt, kuidas nad meeskonnale midagi juurde suudaks anda, aga mis teha. Costa on nüüd ilmselt suveni, kui ta leping lõppeb ning HH ja Lemari osas tuleb ilmselt talvel uus katse, kui just mingi ime ei juhtu ja nad vahepeal mängima hakkavad.

staykool
07.10.20, 10:26
Thomase lahkumise põhjus oli madal palk. Kui ta sissetulek oleks kahekordistatud, oleks see ikka väiksem olnud kui mõnedel teistel põhimängijatel. Võttes arvesse tema rolli ja mänguminuteid on frustratsioon täitsa mõistetav. Plaanis oli ta palka tõsta aga koroonaolukorras pandi sellele veto, mis oli viimane piisk ja kui Arsenal 48 tundi enne üleminekuperioodi lõppu väljaostuklausli aktiveerida lubas, mõtles Thomas päeva ja oli nõus minema.

Ma mõtlesin veel hooaja algul, et on 2 meest, keda on väga raske asendada - Oblak ja Thomas. Kui üks neist läheb, hakkab raske. (No Koke ka, aga ta ei lähe kunagi). Eks näis mis nüüd saab, dick move oli igatahes.

ElNino9
07.10.20, 11:14
No raske Thomasele väga midagi ette heita, kui ta palk tõesti nii väike võrreldes teiste põhitegijatega. Ja ilmselt see klausel oli Arsenali jaoks suht viimane piir ka, mille nad välja said käia. Oleks mingi 70milkut olnud klausel, poleks nad teda kindlasti noppinud. Ehk klubi õpib ise ka sellest. Kaotus on ränk aga äkki leiab Torreira Suarezega mingi connectioni.

Punkt
07.10.20, 11:15
Thomase lahkumise põhjus oli madal palk. Kui ta sissetulek oleks kahekordistatud, oleks see ikka väiksem olnud kui mõnedel teistel põhimängijatel. Võttes arvesse tema rolli ja mänguminuteid on frustratsioon täitsa mõistetav. Plaanis oli ta palka tõsta aga koroonaolukorras pandi sellele veto, mis oli viimane piisk ja kui Arsenal 48 tundi enne üleminekuperioodi lõppu väljaostuklausli aktiveerida lubas, mõtles Thomas päeva ja oli nõus minema.

Ma mõtlesin veel hooaja algul, et on 2 meest, keda on väga raske asendada - Oblak ja Thomas. Kui üks neist läheb, hakkab raske. (No Koke ka, aga ta ei lähe kunagi). Eks näis mis nüüd saab, dick move oli igatahes.

Väga suur tõenäosus on, et Thomasele asendajat tooma ei hakatagi. Iseenesest muudab see olukorra selles mõttes huvitavaks, et pole ju teada, mis Simeone nüüd edasise osas mõtleb. Kui vaadata nimesid, kes hetkel keskpoolikus mängida võiks, siis:

Torreira - algne eesmärk oli tuua ta Thomase kõrvale, kuid lõppkokkuvõttes peaks just tema nüüd Thomast asendama hakkama. Tüübilt on nad paraku ikkagi teistsugused mängijad ning mis efekti see vahetus annab, pole teada.
Herrera - pidi meeskonnast kaduma, aga ükski pakkumine polnud piisavalt rahuldav. Nüüd tekib tal mänguajale uus võimalus, eks näis kui hästi ta selle ära kasutab. Tal küll oli üks-kaks head mängu eelmisel hooajal, aga üldmulje temast on siiski väheliikuv ja aeglane. Võib eeldada, et vähemalt esialgu hakkab Simeone teda küll rohkem rakendama, aga kas see jääb nii ka paari kuu pärast.. oleneb temast endast.
Koke - jällegi üsna tõenäoline, et Simeone peab hakkama Koket olude sunnil madalamal kasutama, aga kindlasti pole see ideaalne variant. Minu meelest on Koke parim positsioon ikkagi veidi vastaste väravale lähemal, sest seal on tema loovusest kõige enam kasu. Mida madalamal ta mängib, seda enam on ta seotud kaitsetööga ning kuigi ta üritab seda alati väga eeskujulikult teha, siis see pole päris tema ampluaa.
Saúl - üsna sama jutt Kokega. Mida madalamal Saúl mängima peab, seda väiksem kipub tema kasutegur olema. Kindlasti peab ta olude sunnil madalamale nihkuma, aga see pole ideaalvariant. Saúl on üldse mõneti tundmata suurus, kuivõrd tema viimase aja esitused on olnud pehmelt öeldes kahvatud. On see tema vegandieet või miski muu, aga loodetavasti saab varsti rajale tagasi.
Llorente - põhimõtteliselt võiks ka hädavariant olla, aga arvestades, et ta on siiski lendama hakanud ülevalpool mängides, siis loodaks, et teda ei hakata tagasi nihutama.

Muidugi on variant, et Simeone võib ka taktikaliselt vangerdama hakata ning minna näiteks kolmemehelise keskvälja peale, kus Torreira rolliks oleks kaitsepoole korrashoid ning Koke, Saúl saaksid selle võrra natuke vabamalt ründefaasi panustada. Ründekolmik võiks sellisel juhul olla Carrasco, Suarez, JF. Aga peaksin taktikaliste vangerduste tõenäosust pigem väikeseks, vähemalt esialgu.

Ja alternatiivne võimalus on see, et tõepoolest keegi noortest saab vähe kandvama rolli põhimeeskonna juures. Pakuks taas kolm nime välja:
Toni Moya - Atlético B kapten, on tegelikult pikalt võimaluse nimel tööd teinud ning saaks mängida oma naturaalsel positsioonil. Arvestades, et ta on üks väheseid keskpoolikuid, kes praeguse rahvuskoondiste pausi ajal treeningutel Simeone käsutuses on, siis võib eeldada, et tal on suhteliselt ideaalne võimalus end hetkel tõestada.
Ismael Gutierrez - 20-aastane hispaanlane toodi klubisse sel suvel ca miljoni euro eest ning esialgse eesmärgiga, et hakkab Atlético B'd aitama ning saab regulaarselt ka põhimeeskonna treeningutel kaasa lüüa. Eelmisel hooajal sai Gutierrez Betisi eest mõned mängud ka kõrgliigas kirja, ehk et päris uus kogemus tema jaoks see poleks. Fun fact: Gutierrezi nõbuks on Fabian Ruiz, kes teatavasti samuti Betisi noortemeeskonnast välja kasvanud.
Juanma Sanabria - 20-aastane uruguailane on end duublis ja Uruguay noortekoondistes igas mõttes heast küljest näidanud ning oli pretemporada vältel tugevalt kaasatud põhimeeskonna tegemistesse. Seega Cholol peaks üsna hea ülevaade tema praegusest seisust olema.

Punkt
09.10.20, 10:24
Meistrite Liiga koosseis hõigati välja:

Väravavahid: Oblak, Grbic, San Román.
Kaitsjad: Trippier, Vrsaljko, Lodi, Felipe, Giménez, Savic, Hermoso.
Poolkaitsjad: Torreira, Koke, Saúl, Lemar, Llorente, Herrera, Vitolo, Ismael, Toni Moya.
Ründajad: Félix, Correa, Suárez, Saponjic, Costa, Carrasco.

Nagu arvata võis, siis Ismael ja Toni Moya on nimekirjas sees. Esmapilgul oli veidi üllatuslik näha, et Manu Sanchez A-listist välja jäi, aga nagu tagantjärgi kuulda oli, siis tuli ta jätta lihtsalt B-listi, et Ismaeli saaks ära registreerida.

Lisaks uutest nimedest on koosseisus ka Miguel San Roman, kes pikendas äsja klubiga lepingut (naasis laenult Elchest) ning kelle rolliks jääb sel hooajal olla põhimeeskonna kolmas väravavaht.

Mis uue keskväljalõvi hankimist puudutab, siis tundub ikkagi, et see saab juhtuma vaid siis, kui jõutakse mõne klubiga väga soodsale kokkuleppele. Üks nimi laual on endiselt Jose Campana, aga tema puhul on keeruline see, et Levante ei taha mõistetavatel põhjustel väga hinda alla lasta. Campana ise rääkis nii:

"My representative told me that there was interest from Atlético de Madrid, but it seems that the clubs are short of money and my president would not give in. Atlético de Madrid is a very good option, it is a huge compliment. I am a Levante player, but it is a very good option. My representatives are working on possible solutions."

Teine nimi laual on Geoffrey Kondogbia, kelle osas on hetkel vastukäivaid kõlakaid. Ühed ütlevad, et kuna Peter Lim teeb Valencias korralikku hävitustööd, siis on võimalik isegi mingi laenudiili variant, teised jällegi viitavad, et kuna Javi Gracia on niigi viimasele piirile viidud, siis nõuab Valencia ikkagi väljaostuklausli tasumist.

Sisetunne ütleb, et kui Kondogbiat laenule ei saa, siis ilmselt kedagi ei tule. Aga eks ennustamine on tänamatu töö.

Punkt
10.10.20, 23:02
Vrsaljko läks põlveoperatsioonile ning on neli kuud väljas. Võiks arvata, et see on halb nali, aga ei.

Mõned kiiremad jõudsid juba kiruma hakata, et miks Vrsaljko asemel ometi Santi Arias ära müüdi, aga kolumbialane suutis loetud tunnid hiljem end samuti vigastada ning ca pooleaastase vigastuspausi hankida. Ehk et tough luck.

Vrsaljko kohta veel fun fact, et tema saabumisest alates on Atleti mänginud 221 kohtumist. Vrsaljko on osalenud vaid 61 kohtumisest.

Ehk siis Trippieri varumeheks saab ilmselt 20-aastane Ricard, sest enam ei ole hädavariandiks ka Thomast võimalik sinna toppida.

Lisaks tehti algava hooaja särginumbrid ametlikuks:

https://pbs.twimg.com/media/Ej-7y0ZWsAIeGYQ?format=jpg&name=medium

staykool
14.10.20, 10:05
Peale Ariase lahkumise ja Vrsjalko vigastust ainus paremkaitsja Trippier lahkuse inglise koondise juurest, et anda selgitusi rahaga panustamise pärast. Süüdimõistmise korral ähvardab teda poole aastane bänn.

lorenzo
16.10.20, 07:30
Tiago põgenes vahepeal Vitoria Guimaraesi treeneripostilt, peale 3 mängu liigas. Portugali meedias kommentaare vaadates tundub, et fännid ei ole ka just eriti rahul mehe tööga. Iseasi palju see pea 2 kuu pikkune töö üldse võib näidata tulemuslikkust.

Punkt
16.10.20, 09:51
Atleti ainus pakkumine Kondogbia eest olevat olnud laenutehing ilma ostukohustuseta. Valencia lükkas selle muidugi tagasi ning Kondogbia läks sotsiaalmeedias närvi (ilmselt oli tal Murthyga mingi personaalne kokkulepe).

Aga ei välistaks, et räägitakse edasi ning varsti tuleb uus pakkumine.

Tiago põgenes vahepeal Vitoria Guimaraesi treeneripostilt, peale 3 mängu liigas. Portugali meedias kommentaare vaadates tundub, et fännid ei ole ka just eriti rahul mehe tööga. Iseasi palju see pea 2 kuu pikkune töö üldse võib näidata tulemuslikkust.

Saldoks jäi vist 1 võit, 1 viik ja 1 kaotus. Aga nii palju, kui kätt olen pulsil hoidnud, siis on kaks peamist versiooni:

1) Javi Gracia oli kaalumas tõsiselt Valenciast lahkumist ning Tiago olnuks üks favoriite sinna kohale.
2) Tiagol sai Vitoria juhtkonnast lihtsalt kõrini. Väidetavalt oli talle vingemat projekti lubatud, aga reaalsus oli olnud lõpuks see, et soovitud mängijaid ei ostetud ning üleliigseid mängijaid ei suudetud maha parseldada (nõnda pidi Tiago väidetavalt hooaja eel 33 mängijaga toimetama). Viimasteks piiskadeks karikasse olevat olnud kahe liidri, Pepe ja João Teixeira müügid vastavalt Olympiakosesse ja Feyenoordi.

Punkt
17.10.20, 12:58
https://pbs.twimg.com/media/EkdjH6TWkAAZnYB?format=jpg&name=medium

Täna mäng Celtaga. Kaitseliin veidi kiratseb ning põnev saab näha olema, kas ja mida Simeone uutmoodi keskvälja osas välja mõtleb. Saúl jääb samuti eemale, aga viimase aja esitusi vaadates, siis ei oska eriti teda igatseda ning loodetavasti teeb väike vigastuspaus talle hoopis head.

Kurjad keeled räägivad, et Lemar võib täna isegi algkoosseisu mahtuda ning hakkab kolmas hooaeg sarjast "Päästame reamees Lemari".

staykool
18.10.20, 10:07
Reamees Lemar oli eile isegi enam-vähem. Silmad olid üleval, söödud jõudsid kohale, korra lõi latti - loodame, et polnud ühekordne sähvatus.
Kui eelmistest mängudest väärisime pigem võitu, siis celta vastu oleks viik aus olnud. Oblak on ainuisikuliselt nii palju punkte päästnud, et väärib oma nime liigatabelis.
- mängiti säästumeeskonnaga, valmistutakse Bayerniks.
- Torreira jättis sümpaatse mulje, jooksis meeletult ja pidi lõpus platsilt krampidega lahkuma.
- Costa on mingi aeg väljas
- Suarezil 12 väravat eesmärgini jäänud
- Felixit on iga kord rõõm näha platsil.

Loodame et Torreira ajab ennast korda, Herreirat oma aegluses ei tahaks küll Bayerni vastu alustamas näha.

Punkt
18.10.20, 13:19
Reamees Lemar oli eile isegi enam-vähem. Silmad olid üleval, söödud jõudsid kohale, korra lõi latti - loodame, et polnud ühekordne sähvatus.
Kui eelmistest mängudest väärisime pigem võitu, siis celta vastu oleks viik aus olnud. Oblak on ainuisikuliselt nii palju punkte päästnud, et väärib oma nime liigatabelis.
- mängiti säästumeeskonnaga, valmistutakse Bayerniks.
- Torreira jättis sümpaatse mulje, jooksis meeletult ja pidi lõpus platsilt krampidega lahkuma.
- Costa on mingi aeg väljas
- Suarezil 12 väravat eesmärgini jäänud
- Felixit on iga kord rõõm näha platsil.

Loodame et Torreira ajab ennast korda, Herreirat oma aegluses ei tahaks küll Bayerni vastu alustamas näha.

Hea kokkuvõte.

Lemarile võib tõesti kerge pai teha. Paar olukorda rünnakul võtsid muidugi natuke kukalt kratsima ja üks kaitseapsakas jäi ka meelde, kui ta Manu Sanchezit piisavalt aitama ei jõudnud ning Celta posti lõi, aga suures plaanis tõesti selline aus esitus.

Torreira tõi võitluslikkust ning oli kaitsefaasis meeldivalt aktiivne, nagu võiski arvata. Võrreldes Thomasega on ta võib-olla mõnevõrra oma positsioonile rohkem truu ning aitab sellega just teisi (Koke, Saul) kaitseülesannetest natuke vabastada. Eriti tooks välja just kõiksugused lahtiste pallide olukorrad, kuhu Torreira alati esimesena jaole tahab saada. Esmamulje on küll positiivne, aga ootame ka järgmised mängud ära.

Felixi puhul oli minu meelest selline 50-50 mäng. Vahetusest sekkudes oli tema algus veidi aeglane, aga viimased 10 minutit olid väga head. Eks ta ongi tüübilt selline mängija, et piisab vaid ühe-kahe olukorra loomisest, et otsustav olla.

Kui midagi negatiivset välja tuua, siis Correale mõni aeg tagasi antud napi kiituse vahetan taas kriitika vastu. Eile oli täpselt see mäng, kus ta oli tavaline kaassõitja. Hermoso ei jätnud ka kõige kindlamat muljet - miks Simeone üldse ta enne Felipet algkoosseisu ennistas, ei tea. Aga jäi teatud olukordades hiljaks ning tegi ka Manu Sancheze kohtumise keerulisemaks.

Ning Trippieri osas tabasin end mõtlemast, et kui ta peab nüüd pool hooaega vahetuseta mängima, siis tema mängukvaliteet hakkab ilmselt ka väga palju kõikuma. Ma tahaks väga loota, et Simeone suudab mõne hea plaani talle puhkuse andmiseks välja mõelda, sest muidu võib seal kärisema hakata. Kasvõi Ricardi oleks vahete-vahel tore näha.

Costa puhul juhtuski näiteks see, mida võis oodata - kahjuks oli küsimus "millal?", mitte "kas?" ning kahjuks tuli vastus juba väga varakult. Ilmselt on nüüd paar nädalat või kuu aega audis ning seni tuleb palvetada, et Suarez vastu peaks. Pingile vaadates väga palju variante pole - muidugi võib Felixit või Carrascot Suareze kõrvale rakendada, aga pean silmas just pigem tüübilt ikkagi tipuründajaid, kes suudaks ka Suarezele vahetust pakkuda. Kõige tõenäolisem tunduks Camello, aga temagi ei ole päris Costaga sama tüüpi tugev tipuründaja, vaid pigem selline poacher, kes otsib liinide taha palle. Eks näis jällegi, mida Simeone välja nuputab.

Aga selles suhtes tõepoolest väga hea nädalavahetus, et raskelt Balaidoselt saadi 3 punkti kätte, samal ajal kui Barcelona, Real ja Sevilla kaotasid kõik punkte. Kaotusteta seeria on õige pikaks veninud, aga näis, mis Bayern meiega nüüd teeb.

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/66316/largex2/HvhnCS4lEY_AGL_1681.jpg?1602951743

Veel1v2rav
18.10.20, 14:45
Kui eelmistest mängudest väärisime pigem võitu, siis celta vastu oleks viik aus olnud.

Mul tekkisid siin vastastikused tunded sinu profiili logoga.

staykool
18.10.20, 15:56
Ma eeldan, et pidasid silmas vastandlikke tundeid, mitte vastastikuseid?
Hakkasin rohkem jalgpalli jälgima kui Hispaania 2008 EMi võitis ja Villa, Xavi ja Iniesta olid väga sümpaatsed, sealt ka logo, pole viitsinud ära vahetada. Ei koti ka eriti ausaltöeldes. Kui Villa Atleticosse läks, hakkasin neid rohkem jälgima. Atletico on sellest ajast palju sümpaatsemaks saanud ja Barca pigem vastupidi, nii et pean ennast Atletico toetajaks.

telekavaataja
18.10.20, 18:28
pole viitsinud ära vahetada. Ei koti ka eriti ausaltöeldes.

Pmst liiga raske pole.

Ma ka tihti imestusega jälgisin su postitusi.

Punkt
18.10.20, 20:04
Olgu ära märgitud, et noored avasid ka täna ametlikult hooaja - Sergio Camello väravast saadi 1:0 võit Poblense üle. Võiduvärav tuli ilusa poolkontra tulemusena ning Camellol ilmselt väga raske polnud Sanabria hea tsenderdus väravasse koksata. Ülejäänud esimene poolaeg oli ka pigem Atleti B käes, aga teisel poolajal hakkas Poblense veidi enam domineerima ning Atleti B rohkem kontrarünnakute peale mängima.

Kuigi muudatusi on eelmise hooajaga võrreldes meeletult tehtud, siis tuleb tõdeda, et endiselt põnev sats, keda jälgida. Täna jättis German Valera näiteks väga hea mulje: tekitas pidevalt teravust ning mängis paremal äärel Ricardiga väga hästi kokku. Tema ja 18-aastane Mario Soriano on ilmselt need, kellel tasuks tänavusest tiimist enim silma peal hoida. Mõlemad on väga hea tehnikaga ning heas mõttes iseloomuga mängijad.

Soriano üle on tegelikult veel eriti hea meel, sest tema käekäiku on saadud jälgida juba ca 5 aastat - alates sellest ajast, kui ta mainekal Arona noorteturniiril tegi Juventuse ja Reali noortesatside vastu suurepärased mängud ning valiti turniiri üheks parimaks mängijaks. Kui paljud jäävad tee peale pidama, siis Soriano on hetkel päris kenasti edasi arenenud ning mine sa tea, äkki siiski tuleb midagi.

Hea uudis on see, et mõni aeg tagasi sõlmis ta klubiga profilepingu, mis kestab kuni 2024. aastani. Halb uudis on see, et Griezmann on noorte stiilitunnetusele jäädavat kahju põhjustanud.

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/66034/large2x2/FI1EP-lNOB__SM_6061copia.jpg?1601647739

Punkt
20.10.20, 09:55
https://www.youtube.com/watch?v=CqkW9TE1efc

Never change, Diego. Hea näha, et ka Suarez on kenasti sisse sulandunud.

Lisaks üks lugemissoovitus (https://ctxt.es/es/20201001/Deportes/33816/Ricardo-Uribarri-entrevista-Juanfran-Torres-Atleti-director-deportivo.htm) - suurepärane intervjuu Juanfraniga. Minu jaoks on Juanfran kindlasti üks lahedamaid ja siiramaid isiksusi, keda minu silmad Atleti särki on kandmas näinud.

Räägib elust-olust Brasiiliast ning tulevikuplaanidest, kuid ka minevikust. Sisuliselt tahaks ta ühel päeval klubisse naasta ning aidata nii, kuidas suudab ja oskab. Suhted Gil Mariniga on väga head ning ideaalis näeks ta end spordidirektori ülesannetes. Kui küsiti, et kelle ta peatreeneriks valiks, siis oli selgeks vastuseks "Gabi", kuigi tunnistas, et valik on raske, sest ka Fernando Torres, Tiago, Filipe on peatreeneri ambitsiooni omamas.

Ning klubi käekäigul hoiab ta väga aktiivselt silma peal. Pidi väga tihti suhtlema Kokega, samuti ka teiste klubi töötajatega ning ka vanade kamraadide Gabi, Tiago, Godiniga. Üldiselt oli väga soe lugeda, et see meeskond ei olnud pelgalt suvaline meeskond, vaid kujunes aastate jooksul ikkagi sisuliselt perekonnaks.

"Con Gabi tengo una magnífica relación, de hermanos, porque nos hemos dejado la vida juntos en el Atleti durante muchos años. Eso ha creado algo especial y es para toda la vida, hasta para cuando seamos mayores. Es con el que tengo mayor relación, pero también hablo con Tiago. Son muchos años juntos, muchas batallas, muchos títulos, muchas tristezas en algunos momentos… Cuando cambias de etapa lo que quieres es seguir teniendo a tu gente cerca y los Gabi, los Godín, los voy a tener siempre cerca porque son familia."

"Hermanos de sangre. Hay una unión especial entre nosotros. El día de mi despedida, Godín lo organizó enseguida y las tengo ambas en mi casa en dos cuadros. El aficionado que vea esa foto se va a identificar. Va a decir, “este es de los míos” y eso es lo más bonito que hay para un jugador y para el aficionado. Que vean que somos iguales, aunque nosotros estemos en el césped y ellos en la tribuna, somos la misma persona, sentimos lo mismo por el Atlético de Madrid y tanto unos como otros nos sentimos orgullosos de haberlo vivido juntos."

Punkt
20.10.20, 14:22
https://pbs.twimg.com/media/Ekww2HHXIAAoLGy?format=jpg&name=900x900

Selline säästumeeskond siis Bayerni vastu. Koosseisust jäid välja Costa, Gimenez, Saul, Vrsaljko ja Manu Sanchez.

Esialgsesse koosseisu kuulusid veel ka Miguel San Román, Ricard, Juanma Sanabria ja Sergio Camello, kuid kuna keegi Atletico B ridadest oli andnud ebaselge koroonatesti tulemuse, siis ohutuse eesmärgil nimetatud nelikut põhimeeskonnaga kokku ei lasta ning Münchenisse kaasa ei võetud.

atleticomadrid
20.10.20, 23:47
Päris huvitav, kui üks äärekaitsetest haiget peaks saama. Hädavaruvariante kas pole kohal või tehti rahaks(Saul, Josema, Thomas), Felipe ja Hermoso praktika kohta puuduvad andmed.
Isegi Saponijci väljakule pääs ei tundu enam ulme, Bayerni vastu, Meistrite liigas...

staykool
21.10.20, 00:54
Päris huvitav, kui üks äärekaitsetest haiget peaks saama. Hädavaruvariante kas pole kohal või tehti rahaks(Saul, Josema, Thomas), Felipe ja Hermoso praktika kohta puuduvad andmed.
Isegi Saponijci väljakule pääs ei tundu enam ulme, Bayerni vastu, Meistrite liigas...

Felipe oli celta vastu vasak äärekaitse.

Punkt
21.10.20, 14:35
1318632457705488394

Lodi vast on mänguvalmis täna, kuigi ka teda segas mingi vigastusetont. Kui mitte, siis arvaks, et Hermoso alustab vasakkaitses - ainus vasakujalgne keskkaitsja ning minevikuski seal positsioonil tegutsenud, kuigi talle endale vist väga ei istu.

Kui paremkaitses Trippieriga mingi jama tekkima peaks, siis arvaks, et Koke on see, kes sinna ohverdatakse (isegi Del Bosque koondises vist rakendas Koket kunagi seal positsioonil). Või siis alternatiivselt üks ülejäävatest keskkaitsjatest, kui vasakul ikkagi Lodi alustab.

Kõhutunne tänase eel on selline, et jumal teab mis saama hakkab. Ühest küljest on puudujaid palju, kuid meeleolu satsis tundub hea ning tihti suudetaksegi tugevamat vastast hammustada siis, kui probleemid kimbutavad ja minnakse against all odds. Ehk siis arvaks, et kas võit või totaalne näopeks - midagi vahepealset ei oota.

PS! Kuigi ma üldse neoonifänn pole, siis peab tunnistama, et treeningvorm on imelikul moel isegi päris kena.

https://pbs.twimg.com/media/EkzCUQjXIAM7Uea?format=jpg&name=large

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/66403/large/4xjVC3ED3c_20_10_2020_entrenamiento_munich_jugador es4.jpg?1603217229

https://pbs.twimg.com/card_img/1318646666954739713/2IzEhPWv?format=jpg&name=900x900

Punkt
21.10.20, 22:50
https://pbs.twimg.com/media/Ek3sy2oW0AM2A37?format=jpg&name=large

Oleks Herrera asemel Torreira, oleks üsna ilus algkoosseis. San Roman ja Sanabria andsid negatiivsed testid ja lennutati ka viimasel hetkel ikka põhimeeskonna juurde.

Punkt
21.10.20, 23:44
Müstika, kuidas Trippieri pealt käriseb. Paneks mõlemad Bayerni väravad hetkel tema hingele ning kahjuks pole see tal viimasel ajal teps mitte esimene kord (meenutades Leipzigi kohtumist).

Varem suutis ta vähemalt ründefaasis ohtlik olla, aga sealgi on ta hästi kahvatuks jäänud. Kui nii edasi, siis tuleb talle vaikselt uut kosilast Premier Leaguest otsima hakata. "Päris õudne" on vist see väljend, mida ma kasutaks.

ElNino9
21.10.20, 23:49
Felixi võtaks ka kasvõi poolajal välja. See oli koht, kus tõsta pead ja esile tõusta aga on täielikult alt vedanud.
Oliver jagab ka kollaseid ja puhub vilet täiesti lambist vist.

Ibanez
22.10.20, 00:23
Felixi võtaks ka kasvõi poolajal välja. See oli koht, kus tõsta pead ja esile tõusta aga on täielikult alt vedanud.
Oliver jagab ka kollaseid ja puhub vilet täiesti lambist vist.
Seda ta teeb. Mülleri kaart oli täiesti lamp.

Punkt
22.10.20, 00:50
Iseenesest kurb pole, aga kerge pettumus on küll. Bayern ei olnud seekord midagi ületamatut ning lõppkokkuvõttes sai võit neile kandikul ise ulatatud. Trippieri äär kärises kaks korda ning Bayerni klassiga meeskonnale sellest piisab. Ühel korral lahendas Coman ise ära, teisel korral magas Tripper ta maha ning andis võimaluse väga mugavalt kaitse lõhki tõmmata. Need kaks viga olid minu jaoks ka mängusaatust otsustavad momendid, mille järel momentum kadus ja mott langes. Ülejäänud kaks väravat olid pigem loogilised jätkud sellele.

Tundus ka, et füüsiliselt oleks võinud veidi nahhaalsemad olla. Bayern surus ära ning mõne mängija (JF esimesel poolajal) puhul paistis see eriti silma. Ründetegevuses kriipis silma, et viimaseid sööte ei osata anda ning ka tsenderdused kipuvad liiga tihti sihtmärgini mitte jõudma.

Kui nüüd vahelduseks kedagi kiita, siis Carrasco on äge. Õpiks ta ainult realiseerimise ära ning ei raiskaks nii palju. Kuid üldiselt oli tema ja Lodi äärt silmale palju mõnusam vaadata kui paremat äärt - mõtestatud tegevus ja kombinatsioonid.

Kokkuvõttes: ühest küljest on positiivne emotsioon, et Bayern väga ei hirmutanud ning sai mängida küll, kuid teisest küljest on siiski pettumus, et ise nii lapsikuid vigasid sisse lastakse. Nagu ennustatud sai, siis seekord tuli näopeks.

staykool
22.10.20, 01:07
Coman on jõhkralt hea ja Trippieri äär kärises. Kohutav mäng.
Aga kui üldse midagi head siit, siis potentsiaali on Atleticol see hooaeg kõvasti. Vbolla just eriti liigas, kus barcal ja realil paistab see hooaeg nõrk olema.
Bayern oli täna natuke liiga hea.

atleticomadrid
22.10.20, 11:36
Mõni aasta noorem Suarez löönuks kohe alguses ära ja ...aga mis me sellest ikka. Ründepilt uruguailasega on igaljuhul julgustavam, kui ta Costa-Morataga kokku oli. Toetun laivis nähtule aga kas mitte ka Herrera teise värava sepistamises oma rolli ei mänginud?
Pole tulemus mille üle uhke olla aga need liigamängud, kus väravavõimalusi ei lahendata on märksa enam tuska tekitavad. Bayern on täna neetult hea.

staykool
25.10.20, 01:14
Täna oli siis Barcelona B vastu.
Betis tuli lahtiselt peale, mis sobis Atletile hästi aga esimesel poolajal olid külalised võibolla isegi ohtlikumad.
Poolajal söötis Simeone vist meestele lõvikonserve ja Betisest sõideti teerulliga üle.

+ Llorente el Rey, man of the match
+ Herrera üllatas suurepärase partiiga, kontrollis tempot, mängu.
+Suarezil 11 minna
- Lemar ja Correa
- Carrasco vahetati vigastusega välja

Punkt
26.10.20, 10:23
Täna oli siis Barcelona B vastu.
Betis tuli lahtiselt peale, mis sobis Atletile hästi aga esimesel poolajal olid külalised võibolla isegi ohtlikumad.
Poolajal söötis Simeone vist meestele lõvikonserve ja Betisest sõideti teerulliga üle.

+ Llorente el Rey, man of the match
+ Herrera üllatas suurepärase partiiga, kontrollis tempot, mängu.
+Suarezil 11 minna
- Lemar ja Correa
- Carrasco vahetati vigastusega välja

Liigas hetkel viiendal positsioonil, aga põhimõtteliselt oleks võimalik sama arvu mängude juures ainuliidriks tõusta.

Lisaksin omalt poolt juurde:

+ Joao Felix toodab endiselt väravavõimalusi.
- Trippier oli endiselt üsna lost.

JF osas heidetakse ette, et tal veidi jääb justkui agressiivsusest puudu - seda nii üleüldises olekus kui ka siis, kui on vaja pressingut teha, palli tagasi võita. Aga selles suhtes tuleb kaabut kergitada, et ta ikkagi pea iga mäng suudab mõne hea sööduga väravavõimalusi ei kuskilt tekitada.

Trippieri jälgisin laupäeval eriti hoolsalt ning noh, not impressed endiselt. Kaitses on ta üsna tihti positsioonist väljas ja eksleb ringi, ründes on ta oma esialgse särtsu ja teravuse kaotanud. Jäi viimase kahe mängu kontekstis silma üks selline arvamus, et "Trippier suudab vist iga oma vastase Comaniks muuta".

Laupäevasest mängust veidi kõrvale tüürides, siis uue potentsiaalse keskvälja palluri osas on endiselt üsna vaikne. Ausalt öeldes tundub, et kuna hetkel on see olukord, kus turult ei ole olemasoleva raha eest midagi kvaliteetset võimalik saada ning kellegi kvaliteetsema peale hammas ei hakka, siis võiks olemasolevate jõududega edasi pusida.

Ning suvel, kui olukord on majanduslikult veidi stabiilsem ning mõned suuremad lepingud raamatupidamisest maha saab, siis võiks Gil Marin näiteks La Reali ukse taha kraapima minna ning Mikel Merino (või Mikel Oyarzabali, kes oleks Correa positsioonil selge edasiminek) hinnalipikut küsida. Maksavad küll ilmselt hingehinda, aga ma oleks üsna pettunud, kui Atleti neist kasvõi ühte saada ei üritaks.

Päeva random video - Diego Costa being Diego Costa:

1320093221050028032

Punkt
28.10.20, 00:12
Teen ettepaneku hakata statistikat pidama, mitu viimast väravat on lastud lüüa:
a) Herrera pallikaotuse tagajärjel; ja/või
b) Trippieri tsoonist tulles.

Täiesti ulme, kuidas need kaks viimasel ajal lekivad.

telekavaataja
28.10.20, 00:23
Teen ettepaneku hakata statistikat pidama, mitu viimast väravat on lastud lüüa:
a) Herrera pallikaotuse tagajärjel; ja/või
b) Trippieri tsoonist tulles.

Täiesti ulme, kuidas need kaks viimasel ajal lekivad.

Kas neid on nädala pärast Moskvas põhikoosseisus oodata?

raudidas
28.10.20, 00:24
Trippier on inglane?

Goakjie
28.10.20, 01:33
Oleks vaid see Joao Felixi käärlöök sisse läinud ei olnud õnne seal, aga muidu päris hea mäng tema poolt peale väravate tegi ka häid driblinguid. Loodetavasti see hooaeg hakkab minema tal.

staykool
28.10.20, 09:02
Lemar sai väravasöödu kirja.....
Herrera on ründefaasis viimasel ajal päris ok olnud, kaitsetöös pigem halb ja mõlemad äärekaitsed lekkisid korralikult.
Mängupildi järgi on 2014 jäädavalt möödas - iga mäng luuakse meeletult võimalusi ja Atleti pole enam 1:0 meeskond. Ka kaitse mõttes.
Tahaks Sauli tagasi, keskväli ja äärekaitse hetkel kõige nõrgem.

Punkt
28.10.20, 09:14
https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/66523/large/kpEwNVxFe3_27_10_2020_atletico_salzburgo_celebraci on_gol_llorente5.jpg?1603832228

Paar mõtet:

- Suarez, kuigi väravat kirja ei saanud, oli väga hea. Õpikunäide kogenud ründajast, kes oskab ees palli hoida ning teab millal kuhu liikuda.
- Llorente hea vorm on tore uudis. Füüsiliselt on ta niikuinii korralik elukas ning mida rohkem ta veel enesekindlust ammutab, seda parem.
- JF tegi suurepärase mängu ning võinuks minimaalselt kolm väravat veel lüüa. Nagu varemgi öeldud, siis ootame-vaatame, kuidas ta terve hooaja lõikes stabiilsuse suudab säilitada, aga täiskasvanulikum on tema mäng kindlasti võrreldes eelmise hooajaga.
- Savic on hetkel meeskonna parim keskkaitsja. Väga kindel.
- Correa oli eile hea. Ise ka imestan, et teda kiidan.
- Simeone tundus eile taktikaliselt veidi vabam. Kaitsefaasis nihkuti 4-1-4-1 formatsiooni, samas kui ründefaasis tundus vahepeal, et liiguti 4-3-3 formatsiooni, kus JF, Suarez ja Correa üsna vabalt liikuda said.
- Herrerast ja Trippierist sai enne räägitud. Uskumatud sõelad. Mäng oli sisuliselt kontrolli all ning ootas 2-0 väravat, aga kaks individuaalset eksimust ning võinuks väga kurvalt lõppeda.

Lemar sai väravasöödu kirja.....

Ma kusjuures vaatasin seda mitu korda ja üritasin aru saada, kas see oli planeeritud või lihtsalt "silmad kinni, pall kasti" lahendus. Ei saanudki lõpuni aru. Aga tema esimene väravasööt alates 2019. aasta aprillist. 2020. aasta on ikkagi imeline.

ElNino9
28.10.20, 17:04
Õnneks tuli ära aga see on kriminaalne, kuidas Felix ainult 2 lõi. Tohutult raiskas ikka häid võimalusi ja 2 kõige lihtsamat ilmselt lõi ära.

Punkt
28.10.20, 22:50
Ajastus ei saaks olla enam parem: Sauli ja Oblaki eilse tunnelis toimunud vestluse audio lekkis:

1321461750055817216

Saul: "The little bastard [Joao] is so good. He can just change the game, when he pushes forward and enjoys himself."

Oblak: "Mother of God, he is so good."

staykool
29.10.20, 01:47
Super :D

Punkt
30.10.20, 22:56
https://pbs.twimg.com/media/Ell9_V2WoAEWd1e?format=jpg&name=medium

Väga suuri üllatusi pole: Suarezi koormus on üsna suureks läinud ning sestap otsustati talle puhkust anda ning teda Lokomotivi mänguks hoida. Saúl on ka treeningutele tagasi tulnud, aga mänguplatsile naaseb temagi alles Lokomotivi vastu.

Mis puudutab uut mängijat, siis Marca kirjutas paar päeva tagasi, et suure tõenäosusega praegu kedagi siiski ei tooda ning vähemalt jaanuarikuuni jätkatakse praeguste jõududega.

telekavaataja
30.10.20, 23:05
Väga suuri üllatusi pole: Suarezi koormus on üsna suureks läinud ning sestap otsustati talle puhkust anda ning teda Lokomotivi mänguks hoida. Saúl on ka treeningutele tagasi tulnud, aga mänguplatsile naaseb temagi alles Lokomotivi vastu.

😲😲
Kas Simeone pole näinud, mis täkud Osasuna ja Cadizi koosseisudes on?

Väsinud ja räsitud Lokomotivi saaks ka varumeestega (loe: noortega) alistatud 😉

ElNino9
30.10.20, 23:18
😲😲
Kas Simeone pole näinud, mis täkud Osasuna ja Cadizi koosseisudes on?

Väsinud ja räsitud Lokomotivi saaks ka varumeestega (loe: noortega) alistatud 😉

Bayern pidi ju ka Lokomotivi surmkindlalt mutta taguma aga tuli läbi ussiemmi minimaalne võit. Miks sa korduvalt omasid maha teed ja alahindad? Mitte ükski tippklubi ei lähe üleolevalt Venemaale mängima ja tahetakse neid vastaseid loosimisel vältida.

telekavaataja
30.10.20, 23:25
Bayern pidi ju ka Lokomotivi surmkindlalt mutta taguma aga tuli läbi ussiemmi minimaalne võit. Miks sa korduvalt omasid maha teed ja alahindad? Mitte ükski tippklubi ei lähe üleolevalt Venemaale mängima ja tahetakse neid vastaseid loosimisel vältida.

Viimased 4 omavahelist mängu:
Atletico 3-0 Lokomotiv
Lokomotiv 1-5 Atletico
Lokomotiv 0-2 Atletico
Atletico 2-0 Lokomotiv

Loko jaoks on Atleti olnud kõige ebamugavam vastane. Arusaamatu, miks Simeone ohverdab La Liga tingimustes, kus selles hooaja võib selle võita, Meistrite Liigale, kus kohtutakse kotikuga.

staykool
30.10.20, 23:28
Homme vs Osasuna tuleb hooaja otsustavamaid mänge - oleks väga hea enne kui seal suudetakse võidupunktid koju tuua. Ise panustaks 0-0 viigile, ei imestaks kaotuse üle. Salzburgi vastu oli raske mäng ja sisetunne ütleb et Osasuna on me vastu väga motiveeritud ja paneb kõik teed lukku.

Punkt
31.10.20, 18:24
Mis puudutab uut mängijat, siis Marca kirjutas paar päeva tagasi, et suure tõenäosusega praegu kedagi siiski ei tooda ning vähemalt jaanuarikuuni jätkatakse praeguste jõududega.

Näed siis. Viimasel hetkel tehti u-pööre ning enamus meediakanaleid räägivad, et kui Geoffrey Kondogbia homme meditsiinilised testid läbib, siis saab temast Atleti mängija.

Punkt
31.10.20, 23:05
Võidupunktid käes, aga üsna ohtralt raisati: kaks posti, Correa luhtunud 1 vs 1 olukord ja muudki sinna vahele. Üldiselt on emotsioonid positiivsed, eriti arvestades, et põhiründaja oli puudu ning suudeti ikkagi kolm tükki ära lüüa.

Oblak tegi ühe maruägeda tõrje ka:

1322615322596286465

telekavaataja
31.10.20, 23:11
Kas on mingi lootus, et teie imelaps saab teisipäeval puhkust?

staykool
01.11.20, 00:23
Ma pigem arvan, et Lokomotivi vastu minnakse täie rauaga 1) keeruline võõrsilmäng 2) meistrite liiga rahadega ei taheta riskida.
Ma eeldasin rasket mängu aga tuli hoopis niimoodi. Atletico mängib lõbusat jalgpalli see hooaeg ja seda on rõõm vaadata. Isegi eduseisus ei keeranud Simeone kraane kinni.
+Felix hakkab õide puhkema
+Koke - raske selgitasa miks tal endiselt assisti kirjas pole ja tundub et talle sobib eespool mängimine märksa enam kui kaitse lappimine.
+ Hermoso oli väga soliidne vasakul, tore et talle rakendus on leitud, manu sanchezile halb uudis samas. Trippierile oleks ka hädasti asendust vaja
+/-- Correa, Vitolo
Aga muidu respekt Osasunale, väikese eelarvega on hea tiim ehitatud.

Punkt
01.11.20, 16:18
Ametlik veel pole, aga Kondogbia puhul räägitakse, et lõplikuks kokkuleppeks Valenciaga jäi 11 miljonit eurot + 2 miljonit võimalikke boonuseid + 10% tuleviku müügihinnast.

Ise oodanuks kasvõi suveni ning läinuks ikkagi Mikel Merinot jahtima, aga samas väga haput nägu ei saa teha. Hind on väga mõistlik, eriti arvestades, et oktoobrikuus kandis Kondogbia veel ca 3x suuremat hinnalipikut. Seega isegi kui ta mingil põhjusel meeskonda sobima ei peaks, siis vähemalt rahaliselt ei tundu see koht, kus kaotada võiks - pigem võib isegi veel veidi vahelt teenida.

Mis nüüd mänguplaani puutub, siis päris Thomas ta pole. Minu ootus Kondogbia suhtes on see, et ta tooks keskväljale musklit juurde ning müraks eelkõige kaitsefaasis mitme mehe eest. Nagu staykool tegelt ka mainis, siis praegu on terve hulk selliseid mängijaid (Koke, Saúl, Llorente), kes vajaksid tagalasse just kaitsva suunitlusega mängijat, kes annaks neile omakorda suurema vabaduse ründefaasi panustada ning võtaks kaitsekohustusi vähemaks.

Thomase puhul meeldis mulle väga, kuidas ta julges palliga ülespoole liikuda ning liine lõhkuda. Sellist tüüpi mängijat ma praegu meeskonnas ei näe. Samas arvan, et Kondogbia/Torreira on mõlemad veidi kaitsvama suunitlusega kui Thomas ning see omakorda võimaldab loodetavasti teistel natuke rohkem särama hakata.

Moskva tripile minejate nimekiri tehti ka juba teatavaks:

https://pbs.twimg.com/media/ElvSb5xXgAECIp2?format=jpg&name=medium

staykool
03.11.20, 15:42
Kondogbia ametlik. Sellise hinnaga, Valencia omanik tahab vist tõesti klubi hävitada...

Punkt
03.11.20, 20:19
1323665429072613376

Olgu Moskva meile armuline. JF igatahes alustab ning Saul ja Luis Suarez ka tagasi platsil.

Punkt
03.11.20, 22:56
Olgu Moskva meile armuline.

Tulemus võinuks olla muidugi parem, aga ega väga hull polnudki. Mängupilt oli iseenesest normull ning eriti meeldis teisel poolajal näidatud suhtumine.

Suurt pilti vaadates ka nagu midagi katki pole - ilmselt võis peale avavooru juba eeldada, et Bayern läheb siit grupist esimesena edasi ning Atleti laeks jääb teine koht. Kui totaalselt kollapsit ei juhtu, siis ennustaks, et vähemalt neli punkti suudetakse järelejäänud mängudest veel koguda ning see võiks olla ka piisav edasipääsuks.

PS! Lokomotiv oli ka tubli. Mul on alati respekt meeskondade vastu, kes jätavad endast kõik platsile ning suudavad ära kannatada.

atleticomadrid
03.11.20, 22:57
No viik on tõsiasi, oli see arm või mitte. Loko võib punkte veel sellise mänguga võtta ja näpata, kaitsemängu eest saadaks Chololt kindlasti kiita, kuigi üldiselt olen ma seda meelt, et see grupp kulgeb üsna igavalt oma lõppfaasi.
Ja kes on see riukalik number 7 meil, ma eelmisest hooaja st sellist mängijat ei mäletagi :)

telekavaataja
03.11.20, 23:00
Lõpuks me ei kaotanud teile 😁.

Aga jah, klassivahe on nagu Vladivostokist Moskvani.

Vähemalt üks inimene siin Eestis on õnnelik. Loodan, et kommentaar liiga Loko poole kaldu polnud.

telekavaataja
04.11.20, 11:34
Olete ka kogenud seda tunnet, kui võtate pangaautomaadist raha välja ja teist järgmine inimene on kahtlaselt lähedal teile?

https://pbs.twimg.com/media/El9ntANXUAE_SAe?format=jpg&name=small

atleticomadrid
04.11.20, 11:51
Lõpuks me ei kaotanud teile ��.

Aga jah, klassivahe on nagu Vladivostokist Moskvani.

Vähemalt üks inimene siin Eestis on õnnelik. Loodan, et kommentaar liiga Loko poole kaldu polnud.

Ei tundunud, et oleks kaldu ja ega ühe klubi poolt olla ei tähenda veel teise vastu olemist.

Punkt
04.11.20, 22:32
1323243903470940160

Neile, kes mõttetust numbrimaagiast huvituvad:

Pealelöögid per mäng ollakse teisel kohal (Sevilla esimene).
Latti/posti on kõige rohkem tulistatud (7 korda).
Selgete väravaolukordade genereerimiselt ollakse teisel kohal (Real esimene).
Väravaid on löödud 13, ollakse teisel kohal (esikohal olev La Real on kaks mängu rohkem pidanud).

Boonuslugu: sel hooajal ei ole kordagi 1:0 võidetud.

Kokkuvõte võiks olla, et tore algus on olnud, aga samas täpselt seesama see hetkel ainult ongi - algus. Loodetavasti siiski suudetakse sama joont hoida ning vähemalt seda tuleb tunnistada, et Luis Suarez on mõnusas koguses elu ründesse toonud.

Kui graafikut vaadata, siis järgmised kolm mängu on üsna konksuga mängud. Alustuseks tuleb kodumurul heas vormis Cadiz üle mängida. Ühest küljest võiks ju tehtav olla, aga miskipärast arvan, et see võib olla see mäng, kus Simeone teatud põhitegelinskitele puhkust üritab anda ning sellistel juhtudel ei tea kunagi kummale poole kaalukauss minna võib. Graafik on üsna tihe olnud ning kui vaadata, kes omakorda järgmistena tulevad, siis tunduks Cadizi mäng loogilise kohana, kus veidi rotatsiooniga mängida.

Sest noh, järgmisena tulevad mängud Barcelona ja Lokomotiviga. Esimene on veidi selline statemendi tegemise koht, teine jällegi Meistrite Liiga plaani täitmise osas ülitähtis.

Punkt
05.11.20, 22:55
https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/11/05/16045831044233.jpg

Kondo sai esitletud ning tegi meeskonnaga täna esimese treeningu. Võimalik, et pääseb Cadizi vastu ka koosseisu.

Kes aga sinna ei pääse, on Vitolo. Tema puhul sai kinnitust tõsiasi, et Lokomotivi mängus saadud vigastus osutus piisavalt tõsiseks ning peab mõned nädalad eemal olema. Kokkuvõttes tema jaoks üheksas vigastus Atleti särgis ning seni kogutud muljetavaldavad 149 päeva laatsaretis saavad lähiajal lisa.

Akadeemiast ka häid uudiseid: eelmisel hooajal PSG ja Itaalia klubide tugevas huviorbiidis olnud Javier Serrano (17) sõlmis klubiga profilepingu ning jätkab 2025. aastani. On mõned korrad juba ka Simeone käe all saanud treenida, aga järgmine aasta peaks Hispaania U18 koondislast regulaarselt Atletico B ridades nägema ning mine sa tea, ehk pääseb vahepeal ka põhimeeskonna pingile.

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/66540/large2x2/VHnN6mkMEq_JaviSerrano.jpeg?1603964616

telekavaataja
05.11.20, 22:59
Härra Punkt aitäh sulle, et leiad niipalju aega ja oma lemmikvõistkonna tegemistega kursis hoiad.

Vahel ma võtan aega maha ja loen su postitusi.

Ja enne kommenteerimist Loko vastu oli väga abiks.

Veel1v2rav
05.11.20, 23:30
Härra Punkt aitäh sulle, et leiad niipalju aega ja oma lemmikvõistkonna tegemistega kursis hoiad.

+1 Barcelona toetajana.

Ei ole mingi wannabe ultra ülbik, nagu vähemalt pooled Inglismaa jalgpalli alateemas.

Punkt
06.11.20, 10:36

Aitäh :õlu: Meeldiv lugeda, et inimesed ikka hoiavad sel teemal silma peal. Õnneks on siia teemasse regulaarseid postitajaid aegamööda juurde ka tulnud, mis on väga vinge.

Mis konkreetselt mind puudutab, siis eks mu eesmärk on olnud Atletit nii palju kui võimalik siinsetele inimestele tuttavamaks teha (sest olgem ausad, Atleti tegemisi kajastab detailsemalt ikkagi pigem hispaaniakeelne meediaruum, mis ei ole alati nii kättesaadav) ning kui selle tulemusena on kasvõi üks inimene tundnud, et Atleti võiks just see temalik klubi olla, mis talle istub, siis on mu eesmärk ausalt öeldes täidetud.

Ma ise tabasin end üks päev lahedalt mõttelt, et olen enam-vähem pool oma teadlikust elust Atleti tegemistel silma peal hoidnud.. ning kuigi ma ei pea end väga vanaks (30 tiksub alles mitme aasta pärast ette), siis tundus sellegipoolest üsna korralik number.

atleticomadrid
06.11.20, 11:32
Oleks huvitav teada kuidas Atletico juurde jõudmine üldse käis?

Mina loen end toetajaks aastast 2006 ja tol ajal polnud mul isegi lauaarvutit, läpakast ja veel leiutamata nutikast rääkimata:D Kogu uudisvoog tuli kooli arvutiklassi külastamisest paar korda nädalas ja tänuväärse allikana oli kasutusel ka esmaspäevane õhtuleht, kus trükiti ära suurliigade tabelid ja tulemused. Vahest jõudis mõni väravatega kokkuvõte isegi spordiuudistesse, ei mäleta kas TV3 või AK aga pigem viimane. Oli selline paras läbi "ussimu**i ajamine! Euroopast võis tooaeg unistada ja esimest korda teleekraanil nägin enda lemmikmeeskonda üldse alles 2008 sügisel!
Kõigele aluse pani ikkagi El Nino, kes jäi silma juba Euro 2004.

Punkt
07.11.20, 12:57
Oleks huvitav teada kuidas Atletico juurde jõudmine üldse käis?

Ma arvan, et minu esimene kontakt oli ka umbkaudu 15 aastat tagasi ning tuleb tunnistada, et suur roll oli selles samuti isikul nimega Fernando Torres.

Esiteks jäi silma tema nooruslik ja äge mängustiil, teiseks aga sattusin lugema tema mingit tolleaegset intervjuud, kus ta Atlético olemusest ja erinevustest teiste (suur)klubidega väga suure kire ja põlemisega rääkis. Eks mu vanus oli tol hetkel ka täpselt selline, et tekkis kohe reaktsioon stiilis: „Oot-oot – nii äge mängija mängib sellises klubis ning ei kibelegi Reali ega Barcelonasse. Mis värk on?“

Sealt edasi hakkasin igatahes rohkem informatsiooni otsima ning klubi mineviku kohta huvi tundma - ja tulemus oli see, et mingi x-faktor oli ikkagi olemas, mis jäigi tõmbama. Kindlasti paelus Atleti puhul asjaolu, et kuigi tulemused olid olnud pikalt tagasihoidlikud (rääkimata siis Infierno aastatest Segundas), siis oli tegemist endiselt ühe Hispaania populaarseima klubiga, kelle mängude atmosfäär tundus võrreldes kahe suurega alati kuidagi elavam ning see tegi ka mängude jälgimise nauditavamaks. Rääkimata siis sellest, et Reali ja Barca pidevast domineerimisest oli villand ning iga Atleti mäng pakkus erinevat emotsiooni, alati ühest äärmusest teise.

Kuna ingliskeelset informatsiooni tõesti saadaval polnud ning ka hispaania keel oli toona veel võõras, siis saatuse tahtel sattusin ma ilmselt tol hetkel ainsasse ingliskeelsesse Atletico foorumisse. Tegemist oli Peña Atlético Centuria Germana (ehk siis sisuliselt sakslaste kohaliku fännklubi) foorumiga, kuhu saatuse tahtel oli lisaks sakslastele koondunud ka teisi rahvusi – hispaanlasi, soomlasi, hollandlasi, inglasi jne. Sealt alates tekkis ka parem ligipääs igapäevasele informatsioonile ning edasine on juba ajalugu. Liikmete arvult oli see muidugi siiski pigem selline väiksem, kodusem community, aga tagasi mõeldes oli igatahes tore aeg, sest sealt hargnes ka erinevaid lahedaid ideid, mis lõpuks teostusid.

staykool
07.11.20, 15:30
Täna tuleb järjekordne finaal Wandal, seekord väga heas hoos Cadizi vastu.
Täkk Lemar on vahepeal vigastada saanud ja seega on kõik kolm vasakut äärt - Carrasco, Vitolo, Lemar - katki. Võimalik, et näeme seal täna Koket toimetamas.
Õnneks on meeskonnas sügavust ja mehi jätkub - tõenäoliselt debüteerib Kondogbia vahetusest ja keegi noortest, juhul kui Simeone peaks tahtma kõik 5 vahetust teha.
Statistika on hetkel selline, et 22 mängu la ligas kaotuseta.
Cadizi poolel mängib täna vana tuttav Augusto Fernandez.

staykool
08.11.20, 00:57
Hooaja 7.mäng

Suarez 5 väravat
Felix 5 väravat
Llorente 3 väravat

Hetkel liidrid, STOP THE COUNT!!!

Kaurr
08.11.20, 01:05
Patt oleks nuriseda!
Toob naeratuse näole küll, JF ja Suarez toimib ikka päris ilusasti!

Nasfal
08.11.20, 22:13
Eile vaatasin ka Atletico mängu, siis Chelsea omale otsa ja see Joao Felix on tõesti GOAT väljakul. Jälgisin eelmise hooaja lõikes ka tihti tema stastistikat jms ja tundus, et ehk liiga vara ja kiiresti sai toodud ja nagu ei suuda avaneda, aga no hetkel ta taob küll oma hinda kinni iga sekundiga, mis ta väljakul on. Tabasin ennast ka mänguajal mõtlemast, et ta on ju oma mängustiililt tegelikult täielik Anti Simeone tüüpi mängija.

Kaitse pärast oleks võinud Atletico rahus 10 tiitlit järjest võita ja selle taha pole midagi jäänud, aga nüüd on rünnak ja loovus ja meistritele vääriline ning hetkel tundub, et stabiilsus ka olemas ja kui praegu gaasi ei vajuta, siis millal veel.

Punkt
09.11.20, 09:40
https://media.giphy.com/media/ZWMkr6ChTHb4n3PXFK/giphy.gif

Hea nädalavahetus oli, pole midagi öelda. Kahju ainult, et nüüd väike paus sisse tuleb, aga loodetavasti see väga palju rütmi ei sega.

Hermoso algkoosseisu lükkamine oli huvitav liigutus. Tundus, et kui kaitsefaasis oli vana hea 4-4-2 formatsioon, siis ründefaasi minekul lülitus see ümber millekski 3-4-3/3-4-2-1 laadseks: Gimenez, Savic, Hermoso oli kolmeses keskkaitses ning Tripper/Saul olid vastavalt paremal ja vasakul äärel justkui wingbacki rollis.

Individuaalses plaanis ei olegi kedagi negatiivselt esile tõsta, kõik ületasid minu meelest lati kenasti ära. Erilist kiitust vajab aga muidugi ründekooslus Felix/Suarez/Llorente (hiljem tegelt ka Correa), kes on seni väga hästi platsile kokku sobitunud. Väravad väravateks, aga Felixi puhul pakub mulle isegi rohkem rõõmu asjaolu, et kutt on nüüdseks meeskonda sisse sulandunud ning silmnähtavalt naudib platsil toimuvat.

1325430260041715712

Metslane89
09.11.20, 11:05
Alguses mäletan, kui Punkt siin kirjutas, et Llorente toomine oli suht lamp. Siis, kui ta oli esimene hooaeg poole peal.
Tundub, et nüüd arvatavasti on arvamus ka muutunud?

Aga tubli tiim tundub olevat, Suarez sellise raha eest tuua ja muuta kohe tiimi kus ka Felix on juba pmst eelmise hooaja numbrid ära teinud pole paha? Mis Diego Costast üldse saanud on? Mis tema hädaks on mäletan, kui ta oli veel esimest korda Atleticos ja läks Chelseasse, siis seal oli ta tõeline GOAT samamoodi aga nüüd kui Atleticosse tuli tagasi pole seda venda märganud. Samamoodi oli ka tegelikult ju Morataga kes, siis väga hästi hakkama ei saanud aga läks Juvesse ja lööb pmst iga mäng väravaid.

Punkt
09.11.20, 11:37
Alguses mäletan, kui Punkt siin kirjutas, et Llorente toomine oli suht lamp. Siis, kui ta oli esimene hooaeg poole peal.
Tundub, et nüüd arvatavasti on arvamus ka muutunud?

Aga tubli tiim tundub olevat, Suarez sellise raha eest tuua ja muuta kohe tiimi kus ka Felix on juba pmst eelmise hooaja numbrid ära teinud pole paha? Mis Diego Costast üldse saanud on? Mis tema hädaks on mäletan, kui ta oli veel esimest korda Atleticos ja läks Chelseasse, siis seal oli ta tõeline GOAT samamoodi aga nüüd kui Atleticosse tuli tagasi pole seda venda märganud. Samamoodi oli ka tegelikult ju Morataga kes, siis väga hästi hakkama ei saanud aga läks Juvesse ja lööb pmst iga mäng väravaid.

Llorente osas ma jääks selle juurde, et kaitsva poolkaitsja rollis ta lõplikult hakkama ei saanud (pidi ju esiti asendama Rodrit). Tema jaoks muutus olukord siis, kui ta liigutati kõigepealt paremale äärele ning hiljem juba ka nn teise ründaja positsioonile.

Seal pääsesid Llorente füüsilised omadused eriti hästi maksvusele. Kaitsetegevuse puhul võimaldasid tema füüsilised omadused teha kõrget ja väsimatut pressingut, aga samas suutis Llorente ka ründepositsioonist madalamale vajudes ülejäänud meeskonda aidata (võimas mootor võimaldab katta suurt osa väljakust). Ründes jällegi paistsid eriti silma Llorente kiirus (võimaldas otsida avanemisi kaitseliini taha) ning mõningane robustsus (st lahtised pallid ja kahevõitlused langevad üldjuhul tema saagiks).

Costa puhul on vastus lihtne - vanus ja vigastused. Morata osas arvaks, et ta ei olnud Atléticos iseenesest halb, aga täitis pigem toetava ründaja funktsiooni. See, et ta Juventuses nüüd niimoodi õide on puhkenud, on küll üllatus, aga pigem hea üllatus. Loodetavasti kõmmutab Morata seal hooaja lõpuni samas rütmis edasi ning Juventus ostab ta päriseks endale. Sest olgem ausad, hetkel on kõik osapooled võitnud: Atleti ründeliin praegu toimib ning Morata skoorib jällegi Juventuses.

atleticomadrid
09.11.20, 11:53
Vara! Vara lasite minema Suareze kulla katalaanid! Sel mehel on veel mõndagi pakkuda ja mine kurat tea millega see kulmineerub! Lisaks on mul karvane tunne, et Suarez mängib Felixi avanemises oma rolli.

Llorente keiss on sarnane Juanfrani omale. Kui ta tuli oli ta pigem ääremängija ent tema paremkaitsesse panemine oli täielik jackpot. Kusjuures minu mäletamist mööda ei teinud seda alguses üldse mitte Simeone vaid eelkäija Gregorio Manzano. Tulemuseks esimesel korral muidugi oli totaalne tulekahju aga näib, et midagi siiski tema omadustes sellel positsioonil nähti ja nagu me kõik teame ja tänagi näeme - uut Juanfrani vajaks see väljakupiirkond hädasti!

Veel1v2rav
09.11.20, 12:27
Vara! Vara lasite minema Suareze kulla katalaanid! Sel mehel on veel mõndagi pakkuda ja mine kurat tea millega see kulmineerub! Lisaks on mul karvane tunne, et Suarez mängib Felixi avanemises oma rolli.

Kahe otsaga asi. Kui eelmine hooaeg Barca mänge oleksid jälginud, siis teaksid, et ta ei olnud enam lihtsalt Barca vääriline.
Lisaks tuli meil ette noori nii palju juurde, et tulebki vanemad mehed minema saata.
Kolmandaks usun, et see kuidas Suarez minema saadeti, andis talle korralikult motivatsiooni, et ennast veel kord tõestada ja seda on ta tõesti hästi teinud.

ElNino9
09.11.20, 12:55
Kahe otsaga asi. Kui eelmine hooaeg Barca mänge oleksid jälginud, siis teaksid, et ta ei olnud enam lihtsalt Barca vääriline.
Lisaks tuli meil ette noori nii palju juurde, et tulebki vanemad mehed minema saata.
Kolmandaks usun, et see kuidas Suarez minema saadeti, andis talle korralikult motivatsiooni, et ennast veel kord tõestada ja seda on ta tõesti hästi teinud.
Ja nüüd pole teil mitte ühtegi tipuründajat. Oleks oma 15-20 kindlasti ära löönud ja ka Messile kasulikum kindlasti olnud.

Veel1v2rav
09.11.20, 13:23
Vaevalt 33-aastane ründaja, kes on Barcelonaga juba võitnud kõik, oleks see hooaeg uuesti motivatsiooni üles leidnud.
Spekuleerida võib, aga mina ei usu.

LeeRomeno
09.11.20, 22:52
Ja nüüd pole teil mitte ühtegi tipuründajat. Oleks oma 15-20 kindlasti ära löönud ja ka Messile kasulikum kindlasti olnud.

Nagu juba korduvalt kirjutatud, siis Suarez sobib tiimi, kus ülejäänud peale tema heas füüsilises vormis, teevad pressi jne. Sama lugu Messiga, aga kui nad mõlemad koos platsile lasta, siis pole enam teistel jõudu nende puudujääke korvata. Suareze lahkumine (Messi jäämisel) oli ainuõige.

Punkt
09.11.20, 23:01
Minu meelest klassikaline keiss, kus mängija tuleb uude klubisse ning peab end kohandama, et uude riietusruumi sobituda. Sellega kaasneb kindlasti ka suur tõestamistahe ja motivatsioon. Lisaks, nagu LeeRomeno mainis, siis eks Atléticos on tal ka natuke teine taustsüsteem, sest teda ümbritseb üldjuhul mitu tööhobust ning tema vajakajäämised ei tungi niivõrd esile.

Aga samas ma tahaks öelda, et seniste Atleti särgis tehtud mängude põhjal ei saa küll öelda, et Suarez oleks kuidagi laisk olnud. Vastupidi, mina olen täheldanud, et uruguailane on seni mõnusalt hea suhtumisega olnud ning kenasti ka kaitsefaasis/vastaste survestamisel pildis püsinud.

LeeRomeno
10.11.20, 09:15
Minu meelest klassikaline keiss, kus mängija tuleb uude klubisse ning peab end kohandama, et uude riietusruumi sobituda. Sellega kaasneb kindlasti ka suur tõestamistahe ja motivatsioon. Lisaks, nagu LeeRomeno mainis, siis eks Atléticos on tal ka natuke teine taustsüsteem, sest teda ümbritseb üldjuhul mitu tööhobust ning tema vajakajäämised ei tungi niivõrd esile.

Aga samas ma tahaks öelda, et seniste Atleti särgis tehtud mängude põhjal ei saa küll öelda, et Suarez oleks kuidagi laisk olnud. Vastupidi, mina olen täheldanud, et uruguailane on seni mõnusalt hea suhtumisega olnud ning kenasti ka kaitsefaasis/vastaste survestamisel pildis püsinud.

Kindlasti, viimane hooaeg Barcas jäi ta silma pigem ülbe mölakana, kes nii enda tiimi kui vastastega pidevalt vingus ja enda vajakajäämisi kellegi teise kaela ajas. Usun et klubivahetus mõjus talle hästi. Samuti oli tal närviajav komme ainult Messiga kokku mängida, mis kindlasti ei lihtsustanud Griezmanni sulandumist tiimi. Nagu ma ütlesin, diil kus kõik võitsid. Barca sai väga raskes finantssituatsioonis kõrgepalgalisest vanurist lahti ja andis võimaluse noortele, Atletico sai kõrgetasemelise ründaja ja Suarez uue keskkonna ja sobilikuma tiimi.

Punkt
12.11.20, 22:54
https://pbs.twimg.com/media/EmeqS7iXIAA3XDl?format=jpg&name=medium

Celta Vigost soetati vahepeal Hispaania U17 koondislane David Vilan, kes tegutseb ründava poolkaitsjana. Väidetavalt tundsid linnarivaal Real ja Tottenham samuti huvi, aga Atleti olevat kiiresti käpa peale pannud.

Interlulli osas on seni mitu head uudist olnud. Joao Felix jätkas resultatiivset joont ja skooris Portugali koondise eest. Koke pääses see-eest Hispaania koondise algkoosseisu ning mitte ainult - sai ka kaptenipaela kanda. Esimene Atleti mängija pärast Torrest, kes selle au osaliseks saanud on.

staykool
13.11.20, 16:55
Samuti tegi oma koondisedebüüdi Llorente, kes on nüüd kolmandat põlve Hispaania koondises - samaga on hakkama saanud ta isa, vanaisa ja ka onu.

staykool
15.11.20, 13:05
Hea artikkel Felixist https://www.theguardian.com/football/blog/2020/nov/14/joao-felixs-thrilling-emergence-halts-decline-of-footballs-superfluous-men

staykool
16.11.20, 11:08
Mõningaid murettekitavaid uudiseid ka. Koondisepaus oma tiheda kalendriga.

Oblak sai treeningul Sloveenia koondisega õlavigastuse ja lendab tagasi Madridi täpsemateks uuringuteks.

Lihaste ülekoormusega on probleemid Savicil ja Herreral, kes saadeti ettevaatuse mõttes koondise juurest koju tagasi.

Matias Vina Uruguai koondises sai positiivse koroonaproovi, seal on Suarez, Gimenez ja Torreira.

Trippier sai Hazardi käest jalaga näkku, jäi terveks.

Kalendris on järgmised mängud Barcelona, Lokomotiv, võõrsil Valencia ja Bayern.

staykool
16.11.20, 15:39
Oblak paistab terve olevat, tundis treeningul, et õlaga on midagi valesti ja seetõttu ei mänginud vs Kosovo. Atletico esindaja välistas vigastuse ja ta ilmselt mängib Kreeka vastu.

LeeRomeno
17.11.20, 00:54
Mõningaid murettekitavaid uudiseid ka. Koondisepaus oma tiheda kalendriga.

Oblak sai treeningul Sloveenia koondisega õlavigastuse ja lendab tagasi Madridi täpsemateks uuringuteks.

Lihaste ülekoormusega on probleemid Savicil ja Herreral, kes saadeti ettevaatuse mõttes koondise juurest koju tagasi.

Matias Vina Uruguai koondises sai positiivse koroonaproovi, seal on Suarez, Gimenez ja Torreira.

Trippier sai Hazardi käest jalaga näkku, jäi terveks.

Kalendris on järgmised mängud Barcelona, Lokomotiv, võõrsil Valencia ja Bayern.

Suarez ongi positiivne :(

Punkt
17.11.20, 11:26
Praegusel ajal on rahvuskoondiste kogunemised ikka eriti suur peavalu klubide jaoks. Igatahes Suarez peaks täna uue testi tegema, et äkki oli siiski valepositiivne.

Kui ei eksi, siis selleks, et Barca vastu mängida, peab negatiivse testi andma vähemalt 48h enne mängu algust. Suarez oleks selles mõttes kindlasti kaotus, et tahtnuks Barca vastu ikka parimas võimalikus koosseisus minna - olnuks täiskoosseisus meeskonnale väga hea test.

Aga kui jääb siiski eemale, siis tuleb Simeonel hakata varuvarianti nuputama. Costa on küll lõppstaadiumis oma taastumisega, aga Barca mäng tundub vist liiga kiiresti tulevat. Märksa tõenäolisem on, et saame laupäevaseks kohtumiseks Carrasco tagasi. Idee poolest võib ta laupäeval ka tipuründes mängida, sest on ta Barca vastu ju varemgi sel positsioonil tegutsenud ning väga hästi hakkama saanud.

https://www.mundodeportivo.com/r/GODO/MD/p7/Futbol/Imagenes/2020/11/16/Recortada/img_jggomara_20201116-202132_imagenes_md_terceros_carrasco-kFpG-U49505168627nJB-980x554@MundoDeportivo-Web.jpg

Keskväljalt jääb suure tõenäosusega eemale HH ning hinge tuleb kinni hoida, et Torreira ei saanud Uruguay laagrist koroonat kaasa. Esimesed testid olid küll negatiivsed, aga ilmselt on veel vara hõisata.

staykool
17.11.20, 11:42
Gimenez põdes koroona läbi, teoorias peaksid tal antikehad olema. Torreira annab sügavust meeskonnale juurde ja tore kui ta olemas on, aga Gimenez on ikka ülivajalik praegu.

Punkt
17.11.20, 11:51
Gimenez põdes koroona läbi, teoorias peaksid tal antikehad olema. Torreira annab sügavust meeskonnale juurde ja tore kui ta olemas on, aga Gimenez on ikka ülivajalik praegu.

1328471251124428802

Kontekstiks, et lisaks Suarezele istub Torreira kõrval teine COVID-19 nakatunu Rodrigo Munoz :D

Punkt
17.11.20, 19:42
https://www.youtube.com/watch?v=bv9N-dhHdKQ

Saulil täitus 300 mängu, märkimisväärne saavutus. Tahaks väga loota, et ta tänavune hooaeg hakkab siit alates taas ülesmäge liikuma, sest ta on Atleti värve kaitstes ikka märkimisväärselt ohverdanud.

staykool
18.11.20, 22:22
Torreira ka koviidis

Punkt
18.11.20, 23:06
Suareze kordustest oli ka positiivne, mis tähendab, et nüüd jääb ta kindlasti eemale.

Klubi pidavat olema Uruguai jalgpalliliidu peale üsna vihane, et kogunemisel elementaarseid ohutusnõudeid ei järgitud. Üsna arusaadavalt, sest nagu elu näitas - lõppkokkuvõttes tekkis olukord, kus igapäevast (suurt) palka maksev klubi on mängijast pikemaks ajaks ilma. Mõned päevad on veel mänguni jäänud ning ei välistaks, et tuleb veel üllatusi.

Hästi kahju igatahes, et Barcelona vastu parimas koosseisus minna ei saa, kuid mis teha. Eeldaks, et Kondogbia saab nüüd pagunid ning alustab laupäeval algüheteistkümnes. Lokomotivi vastu tuleb muidugi veel malenuppe liigutada, sest seal Kondogbiat kasutada ei saa.

Punkt
20.11.20, 23:40
- Simeone on viimastel treeningutel üsna ründavat algkoosseisu proovinud. Ei saa muidugi välistada, et viimasel hetkel mõni üllatus sisse jookseb, aga üsna suure tõenäosusega on algkoosseis homme järgmine: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Hermoso; Llorente, Saúl, Koke, Carrasco; João & Correa.

- Kuuldavasti on järgmine palgakärbe plaanis. Enamus mängijatest olevat nõusoleku juba andnud ning nende osas, kellega veel räägitakse, ollakse ka väga positiivselt meelestatud.

- Fännid toodi staadionile tagasi: täpsemalt on kõigi sociote (kokku neid üle 126000) nimed kantud nüüd staadionitunneli seintele:

https://pbs.twimg.com/media/EnQlBRpW4AIVW2X?format=jpg&name=large

https://pbs.twimg.com/media/EnQlCZ8W4AALbtP?format=jpg&name=900x900

Punkt
21.11.20, 22:13
https://pbs.twimg.com/media/EnXqN1PXcAQHqFx?format=jpg&name=large

telekavaataja
22.11.20, 00:56
Kui isegi Barcelona ei suuda teie vastu Madridis skoorida...

Deem

staykool
22.11.20, 01:27
Esimene 1-0 võit sel hooajal.

Punkt
22.11.20, 01:30
https://pbs.twimg.com/media/EnYVzSUW8Akuyjk?format=jpg&name=medium

https://pbs.twimg.com/media/EnYS-lZW4AE6fo2?format=jpg&name=medium

Tublid poisid. Kõige rohkem tegi head meelt tegelikult mängupilt: tundus, et enamus mängust oli kontroll Atleti käes ning saadi enda plaani järgi tegutseda. Kui midagi norida, siis Costa-Llorente vahetus oli miinusmärgiga, aga isegi need viimased 15 minutit, kui veidi madalamale vajuti, tundusid võrdlemisi turvalised.

See ründefaasis 3-5-2 formatsiooni lülitumine on päris ägedaks käiguks osutunud ning tore on, et selle käigus on ka Hermoso tagasi väärtuslikuks mängijaks tõusnud.

Üldiselt väga tibens-tobens. Liigas hetkel 2. kohal, üks mäng varuks, väravatevahe 18-2 ning seda vormi on suudetud hoida ka siis, kui teatud võtmemängijad on vahepeal hädadega väljas pidanud olema, mis on üsna äge.

Väga palju puhkeaega Lokomotivini ei ole, aga pink on mõnusalt pikk praegu ning kõigi emotsioon positiivne. Seega paluks samamoodi jätkata!

Veel1v2rav
22.11.20, 02:00
Kui mulle mõnda aega tagasi tundus, et Simonel on ideed otsas ja aeg oleks lahkuda, siis tundub, et ma eksisin.

staykool
22.11.20, 10:38
1) positiivne vibe on juba pikemat aega üleval ja juba mahakantud mängijad säravad. Llorentest pole mõtet rääkidagi, Hermoso oli super ja Lemar. Mul oli esimest korda tema platsile tulekuga tunne, et ta annab midagi juurde. Ma ei tea kuidas Atletico kogu organisatsiooni nii hästi toimima on saanud aga palun jätkake samamoodi.
2) Correal 6 assist see hooaeg.
3) Koke on elu vormis
4) Man of the match paneks triumviraat Koke, Llorente ja Carrasco.

Kui natuke vinguda, siis Kondogbia näeb pidevalt eksinud ilmega välja. Eks talle tuleb aega anda.

Vägev mäng ja kiiret paranemist Piquele.

Punkt
22.11.20, 15:03
Jäädvustame siis mõned ilusad hetked:

https://media.giphy.com/media/LOVwzlICShmckPoSx8/giphy.gif

https://media.giphy.com/media/xFYFBDpRWRyOh2bYW5/giphy.gif

https://media.giphy.com/media/Rls1fG4yDeRx7J8wRR/giphy.gif

telekavaataja
23.11.20, 12:00
Just nägin, et kolmapäevane Atletico - Lokomotiv on TV6 kavas. Kõige veidram valik üldse.

Punkt
25.11.20, 17:56
https://pbs.twimg.com/media/EnqyU9RWEAA2KLQ?format=jpg&name=900x900

Selline koosseis tänaseks väga oluliseks kohtumiseks. Algkoosseisu osas võib võrreldes nädalavahetusel olnud liigakohtumisega mõni vangerdus toimuda - eelkõige on spekuleeritud, et Lodi võib algkoosseisu mahtuda, aga ka Lemar võib potentsiaalne üllatus olla. Llorente ja JF osas on vahepeal treeningutel üritatud koormust doseerida - ehk et mingid minutid saavad nad täna kindlasti kätte, aga küsimus on, et kas alustavad algkoosseisus või lülituvad mängu pingilt. Arvestades mängu üsnagi suurt kaalu Atleti jaoks ja ründeliini hädasid, siis arvaks, et ilmselt kuuluvad algkoosseisu.

Nagu öeldud, siis ründeliin on üsna huvitavas seisus. Suarez on koroonaga veel väljas ning Costa korjas ka viimasel minutil mingi vaevuse üles. Reaalsetest tipuründajatest on valikus seega vaid Vanja Saponjic ja Sergio Camello.

Simeone käis muide viimast Atlético B mängu laivis vaatamas. Camello tegi seal normaalse partii, aga eriliselt säras German Valera, kes täna samuti koosseisu kuulub. Valeral on tema positsioonil olevat konkurentsi arvestades muidugi raskem mänguajale loota, aga Camellol võiks õhk-õrn lootus olla, kui peaks juhtuma, et mängu viimase veerandtunni jooksul on hädasti ründejõudu vaja.

Punkt
25.11.20, 23:52
Mängupilt on tore küll, aga mida minut edasi, seda rohkem taban end mõttelt, et sellised asjad hästi ei lõppe. Värav pidanuks juba olemas olema, nüüd mängitakse tulega.

telekavaataja
25.11.20, 23:54
Mängupilt on tore küll, aga mida minut edasi, seda rohkem taban end mõttelt, et sellised asjad hästi ei lõppe. Värav pidanuks juba olemas olema, nüüd mängitakse tulega.

Komano ausalt ka väga üritab teie ründemängijaid löögipositsioonile viia, aga teil on olnud sihik paigast esimene poolaeg.

Muidu päris hea tunne on vist fännata tiimi, kelle mängijate söödud jõuavad kohale ja kelle mängijad ei ole 35. minutil surmväsinud.

telekavaataja
26.11.20, 00:33
Selle eest, mida Felix 74. minutil üritas, lihtsalt peab tagantjärgi bännima.

staykool
26.11.20, 00:41
Ma ei imesta kui Lokomotiv rikoshetiga värava lööb ja võidab.

Pints
26.11.20, 01:04
Selle eest, mida Felix 74. minutil üritas, lihtsalt peab tagantjärgi bännima.

Mis ta tegi? Pilti/klippi?

telekavaataja
26.11.20, 01:05

Ma ei oska niihästi neid leida. Aga alatu daiv vastase kastis. Olin väga endast väljas sel hetkel. Pluss oli oht, et süda ei pea vastu, niigi pingeline on istuda ja vaadata seda õudust.

staykool
26.11.20, 01:05
Otsis kastis vastase jalga ja kukkus selle otsa.

Punkt
26.11.20, 01:17
Pole isegi pettunud. Esimese 30 minutiga pidanuks üks-kaks ära lööma, seda ei suudetud. Oli see ebaõnn või midagi muud, vahet ausalt öeldes polegi. Igatahes ülejäänud mängukäik oli selle 30 minuti absoluutselt loogiline jätk.

Kui tulemus kõrvale jätta, siis väga pole midagi ette heita, sest esimene poolaeg oli iseenesest päris tore vaatamine. Aga egas midagi teha pole, Meistrite Liigas läheb nüüd väga närviliseks see asi.

Tänasest võtaks kaasa vast Camello debüüdi Meistrite Liigas: kõigepealt uus leping teenida ning siis platsile pääseda, vinge nädal kutil. Kes tahab lähemalt tema tausta kohta lugeda, siis hiljuti jäi üks artikkel (https://www.libertaddigital.com/deportes/futbol/2020-11-13/la-historia-de-por-que-el-destino-y-el-atletico-le-deben-una-a-la-familia-camello-6680338/) silma, kus lahati Camello perekonna ja Atleti varasemaid (traagilisi) kokkupuuteid.

atleticomadrid
26.11.20, 11:38
Euroopas endiselt ebaveenvad. Lokomotiv oli eile rohkem Atletico, kui Atletico ise.

telekavaataja
26.11.20, 16:43

See video. 3.21 peal kordus näitab hästi.

https://youtu.be/qPQRyVt-fMw

Indrekolen
26.11.20, 18:26
See video. 3.21 peal kordus näitab hästi.

https://youtu.be/qPQRyVt-fMw

VAR selliste asjadest eest kollaseid ei jaga?

Punkt
27.11.20, 12:45
Mainime siis ära, mis häda Diego Costat vaevamas on: nimelt tekkis tal paremas jalas süvaveeni tromboos. Esialgu räägiti ühekuulisest mängupausist, aga nüüd on levimas ka jutud, et tegelikult võib mängupaus osutuda hoopis pikemaks, räägitakse kolmest kuni kuuest kuust. Klubis ollakse igatahes Costa tervise pärast üsna mures ning mitte ainult lähituleviku vaates.

Mängulises mõttes tähendab see jällegi seda, et Suareze koormus ilmselt jääb väga kõrgeks ning et aeg-ajalt võib ka Sergio Camello mingeid minuteid teenida.

LaRaBla
27.11.20, 13:38
Mainime siis ära, mis häda Diego Costat vaevamas on: nimelt tekkis tal paremas jalas süvaveeni tromboos. Esialgu räägiti ühekuulisest mängupausist, aga nüüd on levimas ka jutud, et tegelikult võib mängupaus osutuda hoopis pikemaks, räägitakse kolmest kuni kuuest kuust. Klubis ollakse igatahes Costa tervise pärast üsna mures ning mitte ainult lähituleviku vaates.

Mängulises mõttes tähendab see jällegi seda, et Suareze koormus ilmselt jääb väga kõrgeks ning et aeg-ajalt võib ka Sergio Camello mingeid minuteid teenida.

See võib vabalt karjääri lõppu tähendada(näiteks Chris Boshi juhtum).

Punkt
27.11.20, 14:55
See võib vabalt karjääri lõppu tähendada(näiteks Chris Boshi juhtum).

Jup ning NBA näitel jätkates, siis Brandon Ingram jättis 4 kuud sarnase asja tõttu vahele.

Aga eks Costa puhul tuleb tõesti ka passi vaadata. Ta on niigi üsna altis olnud igasugustele traumadele ja vigastustele ning see praegune diagnoos tundub selline kirss tordil. Peaasi, et ta teeks enda tervise vaatest targad otsused.

Punkt
28.11.20, 17:31
https://pbs.twimg.com/media/En6r20XW8AEFu9h?format=jpg&name=4096x4096

Rotatsioonid alaku! Täna hoitakse siis esialgu pingil Joao Felixit, kes Lokomotivi vastu täismängu kirja sai. Algkoosseisu vaadates on minu jaoks kaks päevaküsimust, et kui suurt mõju Lemar mängule omada suudab ning et kuidas Lodi ja Hermoso koos platsil hakkama saavad. Võib arvata, et ründefaasis saab Lodi täna üpris vaba rolli ning Hermoso rolliks on kaitse korras hoida ning söötudega alt ehitamist alustada.

staykool
28.11.20, 21:03
Kas teie nägite ka sama asja, et Lemar sai teenitult MOTM auhinna või mul on luulud?

Punkt
28.11.20, 23:16
https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file5s/67186/largex2/u8AGwxPBKX_A34I2200.jpg?1606582831

Lemar oli tõesti üle prahi täna. Simeone lasi tal esimesel poolajal keskelt mängida ning see tundus talle väga hästi sobivat. Teisel poolajal nihkus ta Joao tulekuga äärele ning ma natuke kartsin, et ehk kaob ta seal taas pildilt, aga õnneks seda seekord ei juhtunud. Vääris täna ka väravat, aga ebaõnne oli meeletult (nagu tema puhul kombeks). Elame-vaatame, aga tore oleks kui ühe relva rotatsiooni juurde saaks.

1332738099105968128

Mängust pole väga midagi rääkida. Suures plaanis samasugune mäng nagu Lokomotivi vastu: rünnati ja otsiti väravat, aga vastaste väravavaht tegi hea mängu ning mingi annus oli ka ebaõnne. Sellistes mängudes on karjuv vajadus korraliku number üheksa järgi. Õnneks peaks Suarez nüüd õigepea naasma.

PS! Kuigi täna polnud ta võib-olla kõige säravam, siis Corread tuleb ka kiita. Sel hooajal on ta olnud Suareze ja Joao kõrval ründemängus väga oluliseks lüliks.

telekavaataja
30.11.20, 22:24
Suarezel ikka veel koroona?

Punkt
30.11.20, 23:39
Täna andis jätkuvalt positiivse, jah. Ühe korra jõuab vist veel anda ning kui see peaks negatiivseks osutuma, siis Simeone sõnul mängib. Sama kehtib ka Torreira kohta.

https://pbs.twimg.com/media/EoGHIcAWEAYMV5L?format=jpg&name=medium

staykool
01.12.20, 12:34
Bayern tuleb täna Madridis väljakule sisuliselt B koosseisuga, mis on ikkagi hirmkõva. Saksamaale jäid maha Neuer, Lewandowski, Goretzka, Tolisso ja vigastatud Kimmich ja Davies. Tuleva Leipzigi mängu tõttu alustavad Gnabry ja Coman ilmselt pingilt ja algkoosseisus on Sane ja Douglas Costa.

Lugesin võrdlust, et Atletico rünnak on nagu oda, kus Suarez on metallist teravik ja ilma Suarezita on see lihtsalt vars või puuroigas. :D

ElNino9
01.12.20, 13:02
Bayern tuleb täna Madridis väljakule sisuliselt B koosseisuga, mis on ikkagi hirmkõva. Saksamaale jäid maha Neuer, Lewandowski, Goretzka, Tolisso ja vigastatud Kimmich ja Davies. Tuleva Leipzigi mängu tõttu alustavad Gnabry ja Coman ilmselt pingilt ja algkoosseisus on Sane ja Douglas Costa.

Lugesin võrdlust, et Atletico rünnak on nagu oda, kus Suarez on metallist teravik ja ilma Suarezita on see lihtsalt vars või puuroigas. :D

No sel juhul on kõik alla võidu täielik pettumus.

Punkt
01.12.20, 22:46
https://pbs.twimg.com/media/EoLFJq8WEAA8r-7?format=jpg&name=medium

Tuleb minna ikkagi puuroikaga Bayernit alistama. Paberil on Bayernil puudujaid palju, aga väga ei usaldaks seda - kõlavaid nimesid on sellegipoolest korralikult ning uutel tulijatel on ilmselt motivatsioon laes.

Algkoosseis on igatahes parim, millega peale lennata. Võit peaks nii või naa eesmärk olema, igasugune muu tulemus jätab viimaseks vooruks veel vastikult suure pinge õhku.

Punkt
02.12.20, 00:54
Tulemus võinuks parem olla, aga saab vaid endale tuhka pähe raputada, et teist kiiremini ära ei löönud. Nüüd tuleb Salzburgi vastu all in minna, mis graafikut arvestades muidugi hea uudis pole.

Aga üldises plaanis ei ole vingumiseks põhjust, kõik on hästi. Tore on tegelikult sellist meeskonda vaadata: mõnusalt palju nälga ja intensiivsust, samas ollakse ka meeldivalt palju väravale orienteeritud.

Ülemine nelik Carrasco-Felix-Correa-Llorente on iseenesest võimas: Carrasco ja Llorente on äärtel sellised mõnusad võinoad, Felix dirigeerib ning Correa panustab oma ebastandardsusega. Kui Suareze ka kampa saaks, siis oleks üks eristuv alternatiiv veelgi juures ning äkki suudetaks siis veidi rohkem võrku ka sahistada.

Uus formatsioon on ka Trippieri mängule ääretult positiivselt mõjunud. Kui enne oli ta meeskonna üks nõrgimaid lülisid, siis nüüd aitab kolmene keskkaitseliin tema puudujääke kaitsefaasis peita ning ta saab ründefaasis vabamalt möllata.

staykool
02.12.20, 01:00
Lõime puuroikaga Bayerni saunal ühe akna katki aga lõpuks jõudsid Müncheni suuremad kaabakad ka koju ja ajasid meie omad minema.

Kaotasime Gimenezi ja saime Herrera tagasi.

Aga tegelt oleks mängu algul ilmselt viigiga rahul olnud. Ilgelt palju on meistrite liigas juba ebaõnne olnud, edasipääs oleks pidanud juba ammu kindel olema.

Aga tegelt oleks patt see hooaeg nuriseda.

telekavaataja
02.12.20, 01:08
Salzburg võiv vabalt teid viimases voorus võita.

Punkt
02.12.20, 01:26
Võib, aga siis pole ka küsimust, kas edasipääsu väärisime. Praeguse graafikuga võib platsil igasugu asju juhtuda, aga kui sarnast mängupilti näidatakse, siis ausalt öeldes ei põe väga.

Kui aga tõesti juhtub halvim, siis tuleb iga hinna eest liiga ära võtta.

Praegu tehakse platsil 90% ära, aga puudu jääb sellest, et keegi neid äärtelt tulevaid teravaid palle õiges kohas surmata oskaks.

Yattara
02.12.20, 02:45
Ma vist vaatasin teist mängu, sest siin ei olnud küll midagi positiivset, mida kaasa võtta.

Punkt
02.12.20, 10:13
Ma vist vaatasin teist mängu, sest siin ei olnud küll midagi positiivset, mida kaasa võtta.

Ma võin siis enda perspektiivist kirjeldada, mis mängu mina nägin ning mis meeldis:

Esiteks, meeskond oli vaatamata tihedale graafikule energiline ja näljane. Varasematel hooaegadel on minu meelest jäänud väga palju puudu särtsust ja võitluslikkusest, eile (ja sel hooajal tervikuna) ei saa minu meelest seda meestele ette heita. Minu meelest oleme selle elemendi sel hooajal tagasi saanud ning ühes sellega ka osa oma identideedist.

Teiseks, enamus ajast oldi domineerivam ja ründavam pool. Kas vastas oli Bayern B või C tiim, väga ei kõiguta. Teisel poolajal küll veidi väsiti, aga see on ka mõistetav. Mille ma positiivsena kaasa võtaks - kui eelmisel hooajal oleks 1-0 eduseisus kohe kiiresti väga madalale kaitsesse vajutud, siis eile seda minu meelest ei juhtunud. Üritati samamoodi edasi mängida ning teist väravat jahtida, mitte ei kaitstud eduseisu. Jah, seda teist väravat kahjuks kätte ei saadud, aga suund oli iseenesest õige.

Kolmandaks, meil puudus reaalne number üheksa, kes pakkunuks väga head lisakäiku. Minu meelest suutsid nii Carrasco kui Llorente tekitada oma äärelt sisselõikamistega mitmeid olukordi, kus Bayerni kaitseliin suudeti tasakaalust välja tuua. Häda oli selles, et eile polnud värava ees meest, kes osanuks õigel ajal õigesse kohta liikuda, sest ei JF ega Correa pole ikkagi sellised traditsioonilised hea väravavaistuga tipuründajad. Ma ei taha öelda, et Suarez löönuks eile kaks väravat, aga kindlasti pakkunuks normaalne number üheksa teistsuguse alternatiivi. Seda konteksti arvestades ei näe ma jällegi väga suurt nurisemiskohta, sest JF ja Correa täitsid oma rolli päris hästi.

Neljandaks, mängu murdehetk toimus siis, kui Gimenez vigastada sai. Felipe on sel hooajal räigelt ebakindel olnud ning võis eeldada, et sealt võib kärisema hakata. Käriseski. Felipe põhjustas küll värava, aga oleks vigastustega natuke rohkem õnne olnud, siis poleks ta pidanud eile platsilegi pääsema. Tulevikku vaatavalt veidi muretsen, sest siin võib kaks negatiivset tagajärge olla: a) lähme taas neljasele kaitseliinile, mis oleks nõme, sest uus formatsioon hetkel töötab või b) Felipel kulub mängurütmi ja -kindluse saavutamiseks liiga kaua ning selle vältel kaotame olulisi lahinguid/punkte.

Viiendaks, kui mõtlen individuaalselt mängijatele, siis ma ausalt öeldes ei oska kellelegi midagi ette heita või kedagi negatiivselt välja tuua. Ainus, kes individuaalselt eksis, oli Felipe. Teised mängisid minu meelest oma rolli välja. Mis puudu jäi, oli võib-olla see, et pingilt ei olnud tuua alternatiivi, kes võinuks mängukäiku muuta (loe: tipuründaja).

Et jällegi üldpildi juurde tagasi tulles ja viimasele kolmele ML mängule tagasi mõeldes, siis palju me pealelööke kokku tegime? Ca 40+? Ühine nimetaja võiks olla, et neis mängudes oli Atleti ikkagi parasjagu julge ja rünnakule orienteeritud, lihtsalt ülekaalu ei suudetud väravaks vormistada. Kusjuures ma ei ütleks, et me olusid arvestades ka väga ümmargused oleksime olnud - kui ma võrdlen ründeteravust näiteks eelmise või üle-eelmise hooajaga, siis tänavuse hooaja progress on ikkagi silmnähtav.

Sestap ka minu rahulolu ja kindlus, sest meeskond on minu meelest õigel teel ning lühikese ajaga on toimunud positiivne progress. Jalgpallis on muidugi kõige tähtsam tulemus, aga kuna hetkel ei ole midagi kadunud (edasipääs on enda kätes), siis ma olen nähtu ja hetkeolukorraga tõesti üpris rahul.

Aga täitsa siiralt oleks huvitav kuulata ka sinu vaatenurka eilsest mängust - erinevad arvamused on toredad.

telekavaataja
02.12.20, 13:59
Minu meelest see, et Atletico seljatab teist aastat järjest CL-i alagrupis "teateküllkeda" on juba klassinäitaja omaette.

staykool
03.12.20, 00:49
Gimenez tõmbas lihase ära ja on ca kuu aega audis.

atleticomadrid
03.12.20, 11:19
Gimenez tõmbas lihase ära ja on ca kuu aega audis.

Väga halb. Mehest on saanud liider kaitseliinis, justnagu minema pidigi Godini lahkumise järel.

21 mängu.
15 võitu.
6 viiki.
38 väravat löödud.
10 korjatud.
Atletico Madrid on Metropolitanol olnud kaotuseta täpselt ühe aasta.
Uus kodu, uus kindlus!

Yattara
03.12.20, 15:39
Aga täitsa siiralt oleks huvitav kuulata ka sinu vaatenurka eilsest mängust - erinevad arvamused on toredad.

Tänud, sinu postitusi on alati tore lugeda. Ma nägin jah asju pisut teisiti. Mis mulle silma jäi oli passiivsus teisel poolajal. Pigem tõmmati tempo potentsiaalselt ohtlikes olukordades alla ja just nimelt ei üritatud riskida, et 2-0 lüüa. Lisaks, kui ma õigesti mäletan, siis Simeone vahetused olid kahtlased ja hilised. Sellise Bayerni vastu, kus mängivad 17-aastased poisid ja Choupo-Moting ei saa eduseisu hoidma hakata. Lemar oleks võinud varem võimaluse saada.

Ehk siis minu arvates jällegi liiga passiivne mäng nõrgalt mehitatud Bayerni vastu.

Punkt
03.12.20, 17:38
Ma seda mõtlesin mängu ajal isegi, et vahetused tulid üllatavalt hilja.

Aga ma võin vaid eeldada, et ilmselt võis see olla Simeone poolt katse võimalikult kaua parima koosseisuga lõpuni purjetada: Carrasco ja Llorente olid seni head mängu tegemas ning kui puhtalt ründavat kvaliteeti vaadata, siis ega kedagi sellist väga kindlat pingilt võtta polnud, kelle puhul olnuks kindlus, et ta positiivse murrangu suudab mängu tuua. Lemar, Vitolo, noored. Lemar tegi küll mäng varem väga ägeda partii, aga tema puhul on ikkagi see seis, et sa ei tea kunagi, kas saad selle ägeda versiooni või passiivse versiooni (seda viimast esineb kahjuks märksa enam).

Sestap ma ise tundsingi puudust just Suarezist, sest tema kasvõi pingilt sekkumine toonuks ikkagi teada-tuntud kvaliteedi ning võimaldanuks mänguplaani natuke ümber organiseerida, sh palli kauem ees hoida.