PDA

View Full Version : Atletico de Madrid

Leheküljed : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27]

Metslane89
29.12.20, 21:58
Huvitav miks ta lahkus üldse?

Ründajaga kiire? Milikul lõpeb suvel leping Napoliga.

staykool
29.12.20, 23:30
Milik ja Valencia Maxi Gomez on peakandidaadid vist. Kõlakad on, et Milikuga on kokkulepe, aga Napoli bitchib ja küsib põhjendamatult suuri summasid.

Kui just Torreira või Vitolo taassündi ründajana ei tee, on tõesti tuli takus.

lorenzo
30.12.20, 01:46
see kahjutasu summa on küll veidi veider. kindel ikka et mindi sõbralikult lahku?

Punkt
30.12.20, 10:16
see kahjutasu summa on küll veidi veider. kindel ikka et mindi sõbralikult lahku?

Kindel ei saa milleski olla ja spekulatsioone on erinevaid, aga miks kahjutasu summa veider on?

Costal oli veel kehtiv leping, mis pidi lõppema 30. juunil. Väga üldistatult öeldes oli olukord, kus mõlemad pooled tinglikult võitsid:

- Costa sai lepingust priiks ning saab teatud raamides endale uue klubi valida (olgu see siis Euroopas, USAs, Hiinas või Brasiilias). Potentsiaalselt võib see olla tema viimane võimalus kuskil endale hea leping välja kaubelda ning üritada oma karjäärile uus restart teha.

- Atlético kergendas märgatavalt palgafondi, kaotamata seejuures väga palju mänguliselt, sest Costa istus niikuinii pool hooaega arstiruumis. Kahjutasu klausli lisamise lihtne eesmärk on see, et klubi ei jääks lolli olukorda. Noh, kasvõi Villa ja Suarezi näited, kus Barcelona sisuliselt kommiraha eest oma veteranründajad konkurendile kinkis.

Küll utreerides, aga olnuks väga tobe, kui 29. detsembril lõpetab Atlético kahepoolselt Costaga lepingu ning 30. detsembril sõlmib Costa uue lepingu näiteks Barcelonaga ja hakkab seal mingi imeläbi väravaid kõmmutama. Kahjutasu klausli lisamine võiks sellise võimaluse teoreetiliselt välistada, sest ilmselt ei ole väga palju konkureerivaid klubisid, kes tahaks enda kanda võtta esiteks Costa palganumbri ning lisaks aidata tal ka seda kahjutasu kinni plekkida. Ning isegi kui mõni selline klubi on, siis Atleti vaatevinklist poleks üldse halb diil: sisuliselt saadakse 31-aastase vigastustega kimpus mängija eest 15 miljonit eurot (rääkimata asjaolust, et suvel jalutanuks Costa niikuinii tasuta minema).

ElNino9
30.12.20, 16:08
Agüerol saab suvel leping läbi. Võiks ju uuesti läbi astuda.

telekavaataja
30.12.20, 23:18
Versus Getafe 😂

Aasta oli 2011, kui Getafe viimati Atletico vastu skooris.

staykool
30.12.20, 23:32
Versus Getafe 😂

Viimase 18 omavahelise mängu väravate vahe on 34:0

atleticomadrid
31.12.20, 13:14
Versus Getafe ��

Nii kummaline kui see ka pole, mäletan ma seda mängu nagu eilset päeva! Getafe mitte ainult ei löönud värava, vaid võitis selle mängu 3:2, olles ise 29.minutist saati vähemuses!

Tatine novembrikuu, nii tatine, et oli isegi otsapidi Madridi jõudnud ja seal väikesel Coliseum Alfonso Perezil see mälestusväärne madistamine siis toimus.
Selleks hetkeks oli selge, et Atletico, kus teiste seas olid rivistuses Falcao, Arda Turan, Diego ja Felipe Luis ei mängi ammugi oma tasemele vastavalt. Kui kusagil on hetk, kus tegelik reaalsus lõpuks tulemustele järgi jõuab ja neid negatiivselt mõjutama hakkab, siis see oli kindlasti see koht.

Olnud algusest peale Getafe tarmuka vastuseisuga hädas, kukkus pooltunni möödudes sülle taevalik kingitus - penalti, punane ja juhtima pääsemine! Ent isegi võhik võis näha, et Atletico loid ja plaanivaene lähenemine lõikab täna näppu. Getafe oli selgelt parem, tahtmist täis ja tige. Enne poolaja lõppu seati jalule viik ja teise alguses juba 2:1 eduseis! Alvaro Domingueze 80. minuti tabamus andis lootust, et ehk saab siit punktiga tulema või võetakse end ikkagi kokku ja lüüakse vähemuses vastasele üks veel puuri.
Ent 3 minutit hiljem toodi Atletico, eesotsas küüsi näriva Gregorio Manzanoga, maa peale tagasi - kriis kogu oma evidentsuses oli kohal.

Niiet mingis mõttes on see Getafe nullimine Simeone Atletico poolt teatava märgilise tähtsusega isegi!

telekavaataja
03.01.21, 13:46
Kirjutan ka sellele osale alla, et mänguline edasiminek on toimunud. Ma ei mäleta ühtegi hooaega, kus Simeone oleks mängude sees formatsiooniga nii palju ja niivõrd julgelt varieerinud. Minu jaoks isiklikult on olnud seda progressi üsna nauditav jälgida.

Euroopa osaga samuti nõus. Esiteks on tõesti mängude iseloom erinev ning kui mänge üksiktasandil vaadata, siis rahule ei saa jääda kolme mänguga - kaks mängu Lokomotiviga, kus küll domineeriti, aga ei suudetud seda väravateks realiseerida ning avamäng Bayerni vastu, mis kaotati suuresti Trippieri ja HH kahest individuaalsest eksimusest. Aga suures plaanis ei olnud ükski neist mängudest katastroofiline ning kusjuures tegelikult pealt seda Bayerni mängu algasidki julgemad taktikalised muudatused (seal mindi peale veel 4-4-2 formatsiooniga).

Seda juttu ei peagi võtma sellisena, et Atleti paneb nüüd kõik võistlused kinni ja hooaja võiks praegu igal pool etteruttavalt lõppenuks kuulutada, aga kindlasti ei ole praegune koduliigas kogetav kena seis tulnud ainult selle pealt, et Real ja Barcelona ei ela läbi oma võib-olla parimaid aegu. Ka Atleti endapoolne vigade parandus on siin minu silmis väga tähtsat rolli mängimas.

Ma tuleks selle teema juurde tagasi. Mitte et ma üritaks kedagi hullult ümber veenda. Aga minu meelest on siin Reali ja Barcelona (ja osaliselt ka La Liga tervikuna) taseme langus niivõrd oluline faktor, et sellest ei saa mööda vaadata.

Konkreetselt minu jaoks oli Reali ja Atletico omavaheline mäng vägagi märgiline (natuke käib siia alla ka mäng Barcelonaga). Nende vastu oli minu meelest Simeone kinni ikka enda vanas heas "annan initsiatiivi ära" mängujoonises. Kusagil see toimis, kusagil mitte. Ehk siis mängudes suurtega pole minu hinnangul edasiminekut toimunud. See pole tingimata halb. Teise numbrina mängides on ka õigus võita.

Siinkohal on ilmselt teie suurimaks argumendiks see, millise kergusega võtab Atletico punkte nõrgematelt. See on oluline, sest just nii võidetakse tiitleid. Ja mul on hea meel, et te liidrid olete ja kui valida, siis kahtlemata oleks Atletico tiitel hea. Aga suurt rolli mängib siin üks lisakäik, mis Atleticol juures. Luis Suarez. Sellise kliinilise ründaja olemasolu on väga tähtis Simeone mängujoonises, lisaks sellise mängija olemasolu lisab enesekindlust ka kogu võistkonnale (vaadake näiteks Felixit). Kuid Suareze tulek on ka lõppude lõpuks seotud ju Barca ja Reali nõrgenemisega :)

Ehk siis ma üritan seda kokku võtta. Ma isiklikult ei näe meeletut edasiminekut Simeone käe all (ma võin täiesti teist juttu hooaja lõpus rääkida), küll aga sai Simeone endale tähtsa lüli ja teiste konkurentide olulise nõrgenemise taustal tundub edasiminek suur.

Kuid selle edasimineku mulli lõhkus korralikult Meistrite Liiga (ja näiteks vastasseisud Bayerniga). Seepärast on oluline Atleticot vaadata tervikuna nii liigas kui ka Euroopas.

Aga muidu, te peate nüüd ära võtma selle tiitli!

staykool
03.01.21, 15:23
Ma olen sinuga natuke nõus. Minu meelest on 5 sisselastud väravat liigas anomaalia kui vaadata võimalusi, mida vastased on raisanud. Oblak ja kaitse on head aga suurt rolli on mänginud ka meeletu õnn. Hea näide on viimane mäng Getafega, kus neil oli vähemalt 3 väga head võimalust. Valenciaga oli sama ja neid mänge oli veel, peast ei tule kohe meelde.
Teistpidi oli meistrite liigas jälle palju ebaõnne, kui vaadata mänge Lokomotiiviga ja viimane Bayern. Paljugi jäi realiseerimise taha ja Atletile löödi ära väravad, mis pole liigas millegipärast meile sisse läinud.
Kokkuvõtteks oleme liigas väga heal positsioonil aga ülearu entusiatlik ei tasuks olla. Vähe on hooajast mängitud ja kardan et üks hetk võib fortuuna meile selja keerata.

Täna on vs Alaves kes võitis Reali ja viigistas Barcaga, üpris vastik vastane. Felix on vist varus ja Savicil mängukeeld. Samuti lubab Fifa Trippieril mängida, kuniks Atleti appeleerib aga ilmselt teda täna ei näe sest ta pole vahepeal treeninud.

Punkt
03.01.21, 16:31
Ma tuleks selle teema juurde tagasi. Mitte et ma üritaks kedagi hullult ümber veenda. Aga minu meelest on siin Reali ja Barcelona (ja osaliselt ka La Liga tervikuna) taseme langus niivõrd oluline faktor, et sellest ei saa mööda vaadata.

Konkreetselt minu jaoks oli Reali ja Atletico omavaheline mäng vägagi märgiline (natuke käib siia alla ka mäng Barcelonaga). Nende vastu oli minu meelest Simeone kinni ikka enda vanas heas "annan initsiatiivi ära" mängujoonises. Kusagil see toimis, kusagil mitte. Ehk siis mängudes suurtega pole minu hinnangul edasiminekut toimunud. See pole tingimata halb. Teise numbrina mängides on ka õigus võita.

Siinkohal on ilmselt teie suurimaks argumendiks see, millise kergusega võtab Atletico punkte nõrgematelt. See on oluline, sest just nii võidetakse tiitleid. Ja mul on hea meel, et te liidrid olete ja kui valida, siis kahtlemata oleks Atletico tiitel hea. Aga suurt rolli mängib siin üks lisakäik, mis Atleticol juures. Luis Suarez. Sellise kliinilise ründaja olemasolu on väga tähtis Simeone mängujoonises, lisaks sellise mängija olemasolu lisab enesekindlust ka kogu võistkonnale (vaadake näiteks Felixit). Kuid Suareze tulek on ka lõppude lõpuks seotud ju Barca ja Reali nõrgenemisega :)

Ehk siis ma üritan seda kokku võtta. Ma isiklikult ei näe meeletut edasiminekut Simeone käe all (ma võin täiesti teist juttu hooaja lõpus rääkida), küll aga sai Simeone endale tähtsa lüli ja teiste konkurentide olulise nõrgenemise taustal tundub edasiminek suur.

Kuid selle edasimineku mulli lõhkus korralikult Meistrite Liiga (ja näiteks vastasseisud Bayerniga). Seepärast on oluline Atleticot vaadata tervikuna nii liigas kui ka Euroopas.

Aga muidu, te peate nüüd ära võtma selle tiitli!

Ma võib-olla oponeeriks paarile punktile:

1. Liigataseme mõõtmine on selline suhteliselt keeruline (ja kohati subjektiivne) asi. Kui Real ja Barca ning võib-olla uustulnukatest Huesca ja Elche välja arvata, siis ma ei tunneta, et üldine liigatase oleks kellegi pealt väga nõrgemaks läinud.

Sevilla ja Real Sociedad on vast viimaste aastate parimate koosseisudega, Villarreal on ka päris hästi käivitunud. Kui Euroopa saldosid vaadata, siis mõnel tiimil oli pinge küll kuni viimase vooruni, aga lõppkokkuvõttes edenesid kõik Hispaania tiimid (kuigi iseasi, kas praeguses faasis on see tugev argument).

2. Reali mäng on minu meelest halb näide. Tegemist oli hooaja ühe kehvema mänguga ning pealegi oli seal olulisi taktikalisi möödapanekuid - seda on Simeone ise tagantjärgi tunnistanud. Seal anti tõesti initsiatiiv ära ning see tõi omakorda välja mis on hetkel meeskonna nõrgad kohad: kui tuleb mõni selline mäng, kus on vaja kiireid üleminekuid ning kontradesse minekuid, siis on meeskonnal paratamatult tarvis nooremat ja kiiremat ründajat. Taktikaliselt oli see Atleti poolt halb mäng ning minu jaoks selline suur tõrvatilk, aga samas ei iseloomustanud see tänavuse ülejäänud hooaja mängupilti.

Mis puudutab esimest Bayerni mängu, siis ma ikkagi tahaks rõhutada seda, et 4-0 oli veidi liiga karm. Kaks individuaalset eksimust + Tolisso individuaalne meisterlikkus, mille puhul tuli lihtsalt käed üles tõsta. Minu jaoks oli märgiline see, et kui tavapäraselt võinuks samamoodi edasi minna ning öelda, et oli halb päev, siis sealt alates hakati uus teed otsima. Ning leiti tee, mis võttis keskväljalt survet maha ning aitas kinni panna lekkiva Trippieri seljataguse.

3. Suarezi osas nõus, et tema tulek andis lisakäigu, mida enne ei olnud. Isegi oma katkise füüsisega on temasugune fox in the box hästi oluline ning ta oskab kogemuse pealt ees väga hästi palli hoida ja seda teistele jagada. Mentaalse poole mõjuga ka nõus.

Aga ma ei tahaks kõike seda ka ainult temale omistada, sest Carrasco ja Llorente on juba eelmise hooaja lõpust aina ja aina paremaks läinud, Joao Felixi puhul võis edasiminekut eeldada, sest teine hooaeg on teine hooaeg (praegu samas väsimust märgata) ning Correa eduka alguse taga peitub minu meelest ka rohkem see, et ta saab tänu taktikalistele muudatustele mängida rohkem väravale lähemal ning mitte tiksuda 4-4-2 formatsioonis äärel.

Et mida ma edasimineku all välja tooks, siis:
(i) juhuslikkust on varasemate hooaegade võrreldes palju vähem. Meeskond on ründefaasis enesekindlam, mängitakse plaaniga. Seda toetab ka klassiga tipuründaja lisandumine. Aga isegi Suarezita, siis julgeks öelda, et Correa, Carrasco ja Llorente mängivad oma elu parimat jalgpalli. Samamoodi on Lemaril ja JF-l platsil rohkem vabadust ning vähem kohustusi.
(ii) nagu staykool ütles, siis õnne on samuti olnud, kuid üldises plaanis on kaitseliin minu meelest samuti paremaks muutunud (võrreldes eelmise hooaja hetkedega) - mitte ainult kaitsetegevuses (ääred on nüüd paremini turvatud), vaid oluliselt on suurenenud ka panus ründefaasi (Hermoso pallimängiva keskkaitsjana, Carrasco ja Trippier wingbackidena).
(iii) kui mängijaid individuaalselt vaadata, siis paari erandiga (Saul, Lodi) tundub enamus end platsil märksa paremini tundvat ning mängivad üsna kõrgel tasemel.

Minu jaoks moodustavadki kõik need kolm punkti edasimineku ning kui see vabadus ja enesekindlus väljendub ka liigatabeli punktides, siis seda enam.

Veel1v2rav
03.01.21, 19:17
Ei tahaks ka selles nõustuda, et liigatase on nõrgemaks jäänud. Sevilla, Villareal ja Real Sociedad mängivad hetkel kindlasti oma üht parimat jalgpalli läbi aegade. Ainsad, kes on jäänud nõrgemaks, on Barca ja Real.
Tervikuna on see ainult hea, sest muudab liigat põnevamaks. Veel võiks Valencia omanikud vahetuda ja 00ndate tšempion samuti konkurentsi hakata pakkuma.
Barca fännina on mul hetkel meel kurb, aga kui vaadata pilti tervikuna, siis pole ammu nii huvitavat hooaja algust olnud. Tänasel päeval ei oskaks ma küll ennustada, kes võidab la liga.

telekavaataja
03.01.21, 20:05
Hispaania La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim. See ei tähenda, et see on sitt, aga ta on nõrgem.

Reali ja Barca osas vist vaielda ei tasu. Sevilla minu hinnangul paremaks läinud ei ole. Real Sociedad ületab end kõvasti, aga me ju saame aru, et lõpuks nad jäävad 5-7ks (vähemasti selle tõenäosus on väga kõrge).

Ma olen sinuga Punkt muidu nõus, aga minu point on selles, et see enesekindlus, mis võistkonnas on, tuleneb palju rohkem välisfaktoritest, kui te endale tunnistada julgete.

Kui minna xG tabelisse (mis pole tegelikult argument, kuid toodud siia lihtsalt näitlikustamiseks), siis pole ühtegi võistkonda, kellel on expected points nii palju väiksem, kui tegelik.

Sellegi poolest, see, kui teistel on halb, ei tähenda tingimata Atletico võitu. Seda olukorda peab veel ära kasutama ja teadma, kuidas seda ära kasutada. Selles mõttes on Simeone väga tugev treener ja ei karda väljakutseid. Aga ta on seda alati olnud, Atletico ei ole suures plaanis minu meelest muutunud. See, et Atletico võistkonnas on tugev kollektiiv, teadsime me ennegi.

ElNino9
03.01.21, 20:08
Magus

atleticomadrid
03.01.21, 20:40
Telkuvaataja postitusle remark: Enesekindlus klubi sees saab kasvada ja eksisteerida ainult selle põhjal mis sünnib klubi sees. See, et vahemere rannikul Valencia sitt on ei mõjuta kuidagi toimimist andaluusiasse jäävates klubides või neis linnades mis otsati Prantsusmaaga piirnevad. Selleks et punktid kätte saada, pead ikkagi ise lõpuks mees olema.
Aga teisalt nõustun osati ja tuletan meelde, et sellist episoodi, kus keegi väljapool duot Barca-Real meistriks tuleb ajal mil need klubid ise tippvormis on, ei eksisteerigi. Vähemalt mitte viimasel 30 aastal.

Tulles tänase mängu juurde siis, kui palju on varasematel hooaegadel selliselt punkte kaotsi läinud? Ei, ma ei jõuaks kokku lugeda neid. Võite ei saada, neid võetakse hetkel!
Olge õnnistatud!

Veel1v2rav
03.01.21, 20:40
Hispaania La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim. See ei tähenda, et see on sitt, aga ta on nõrgem.

Lihtsalt oleks huvitav teada, kuidas sa seda hindad?

telekavaataja
03.01.21, 20:52
Lihtsalt oleks huvitav teada, kuidas sa seda hindad?

Võib lähtuda sellest, et praegune Atletico on liigas kõige tugevam sats. Ja praegune Atletico ei ole viimaste aastate meistritest tugevam.

Võib lähtuda sellest, mida Hispaania klubid euroareenil hetkel näitavad.

Võimalusi tajuda on mitmeid.

staykool
03.01.21, 21:17
Võib lähtuda sellest, et praegune Atletico on liigas kõige tugevam sats. Ja praegune Atletico ei ole viimaste aastate meistritest tugevam.

Võib lähtuda sellest, mida Hispaania klubid euroareenil hetkel näitavad.

Võimalusi tajuda on mitmeid.

Siin vaidleks küll vastu.

Esiteks on põhituumik teist aastat koos ja on hakanud korralikult koos toimima (Felix, Llorente, Felipe, Hermoso, Trippier, Lodi, Carrasco)

Teiseks individuaalsed esitlused härrastelt Carrasco, Lemar, Felix, Llorente on võrreldes eelmise aastaga paranenud.

Kolmandaks Simeone kohanduvus uue formatsiooniga, mis laseb ründetalentidel lõpuks särada.

Neid faktoreid on veel, silmaga on näha et tegemist on üle aastate parim Atletico.

Punkt
03.01.21, 22:39

Reali ja Barca osas vist vaielda ei tasu. Sevilla minu hinnangul paremaks läinud ei ole. Real Sociedad ületab end kõvasti, aga me ju saame aru, et lõpuks nad jäävad 5-7ks (vähemasti selle tõenäosus on väga kõrge).

Ma olen sinuga Punkt muidu nõus, aga minu point on selles, et see enesekindlus, mis võistkonnas on, tuleneb palju rohkem välisfaktoritest, kui te endale tunnistada julgete.

Kui minna xG tabelisse (mis pole tegelikult argument, kuid toodud siia lihtsalt näitlikustamiseks), siis pole ühtegi võistkonda, kellel on expected points nii palju väiksem, kui tegelik.

Sellegi poolest, see, kui teistel on halb, ei tähenda tingimata Atletico võitu. Seda olukorda peab veel ära kasutama ja teadma, kuidas seda ära kasutada. Selles mõttes on Simeone väga tugev treener ja ei karda väljakutseid. Aga ta on seda alati olnud, Atletico ei ole suures plaanis minu meelest muutunud. See, et Atletico võistkonnas on tugev kollektiiv, teadsime me ennegi.

Liiga(de) taseme hindamine on iseenesest huvitav teema. Ma veidi olen ikkagi veidi skeptiline selle osas, et ka Realist ja Barcelonast allpool on liigatase oluliselt langenud.

Reali ja Barcelona osas oli ju tegelikult juba mõne aja eest näha, et post-Ronaldo ja post-Messi perioodid (jah, Messi on tehniliselt alles, aga ilmselt kõik mõistavad: Messi liigub lihtsureliku tasemele aina lähemale) saavad keerulised olema. Need kaks tegelast olid selgelt need, kes aitasid Realil ja Barcelonal pikka aega liigat domineerida ja korjata individuaalse meisterlikkusega punkte ka sealt, kus need tegelikult võinuks kaduma minna. Minu meelest on olnud mitu viimast aastat tunnetuslikult see seis, kus ühest küljest on ülejäänud liiga oma taset hooaeg-hooajalt tõstnud ning teisest küljest on arusaadavatel põhjustel Real ja Barcelona selg ees vastu liikunud. Täiesti normaalne asjade käik.

Seega see on minu meelest kindlasti liiga julge väide, et La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim - Real ja Barcelona on tasemes tagasi andnud (mis on arusaadav), aga kuidas sa seda tugevust ülejäänud satside puhul saad mõõta? Liiga keskmine tase ei väljendu ainult Reali ja Barcelona tugevuses või nõrkuses. Reaalsus on praegu see, et Atletico on oma 38 punktist kogunud Reali/Barcelona vastu 3 punkti (kuuest võimalikust), ülejäänud on tulnud meeskondade vastu, kellele on varasemalt punkte kaotatud ja hädas oldud. Kui Valencia, Elche ja Huesca välja arvata, siis ma ei oska küll rohkem meeskondi nimetada, kelle arvelt eelmiste hooaegadega võrreldes liiga oluliselt nõrgem oleks (jällegi tunnetuslik arvamus). See, et praegune Atleti ei pruugi olla võrdluses mõne aasta taguste Barcelonade ja Realidega samal pulgal ei tähenda jällegi seda, et liigatiitli hind kuidagi väiksem oleks - sest tiitel ei otsustata nende kolme meeskonna omavahelistes mängudes, vaid ikkagi terve aasta vältel punkte korjates.

Mis puudutab välisfaktoreid, siis on üsna tõenäoline, et Atleti sats annab endale aru, et Real ja Barcelona on sel aastal haavatavamad ning liigatiitel on saadaval - see on täiesti normaalne ja pole kahtlustki, et riietusruumis seda adutakse. Aga nagu ülal viidatud sai, siis punktid tuleb ära korjata eelkõige ikkagi ülejäänud meeskondade vastu. Minu meelest on jalgpalli puhul psühholoogiline aspekt hästi põnev. Kui Atleti suudab punktid eksimatult järjest ära noppida ning tiitli ära võtta, siis näitab see seekord nende mentaalset tugevust (mida alati ei ole tehtud). Eriti arvestades, et meeskond on võrreldes oma viimatiste suurte võitudega omajagu muutunud.

Minu meelest see enesekindlus ja külm närv koos taktikalise arenguga tähistabki seda, et Atleti on tiimina edasi arenenud, nii platsil kui ka riietusruumis. Võime seda kirjeldada nii, et ühtegi tiitlit ei saa võita nii, et sa ise ühtegi sammu selle suunas ei tee.

PS! Ma tooks tegelt ühe aspekti veel juurde. Mulle meeldis väga mõte, mille Gabi mõni aeg tagasi välja ütles. Real ja Barcelona võivad olla algkoosseisu poolest hetkel grammi võrra tugevamad, aga kui vaadata tervet koosseisu, siis Atleticol on võib-olla liiga tugevaim koosseis hetkel (ja uue ründaja liitumisega võib pink veelgi mõnusamaks muutuda). Pika ja intensiivse hooaja vältel on see tegelikult oluline aspekt, mida arvestada. Ehk et jällegi üks lisaküsimus juurde - kas meeskonna tugevuse hindamisel lähtume maksimaalsest tugevusest ühel ajahetkel (näiteks parim algkoosseis) või näiteks sellest, kuidas terve hooaja lõikes suudetakse kõige stabiilsemalt lõpuni sõita ning tervet koosseisu selleks rakendada?

atleticomadrid
04.01.21, 09:46
Keegi teab, millal need 2 võlgu olevat mängu ära mängitakse?

staykool
04.01.21, 09:55
Ülejärgmine liigamäng vs Sevilla, 12 jaanuar. Teist ei ole vist kokku lepitud aga kindlasti peetakse enne viimaseid mänge ära.
Õnneks Atletico seekord Hisp superkarikale ei kvalifitseerunud ja jaanuaris mängitakse see välja Barca, Reali, Sociedadi ja Bilbao vahel. Saab natukenegi puhata.

Punkt
05.01.21, 09:16
Miliku osas Napoli moosimine ei edene ning tõsiseltvõetava alternatiivina on esile tõusnud Willian Jose nimi. Suur ja tugev, kuid samas üsna mobiilne ründaja. Vajadusel leiab väravavõrgu ka üles ning näiteks Real Sociedadi ridades on ta suutnud igal liigahooajal lüüa vähemalt 10+ väravat.

Miinuspoolel vanus ning praeguses olukorras üsna kõrge hinnalipik, kui tahta mees päriselt endale soetada (räägitakse nimelt ca 25 miljonist eurost). Atleti esmane eesmärk on muidugi kaubelda välja vana hea riskivaba "laen + ostuvõimalus suvel" variant. Kui õnnestuks, siis sellise variandi korral võtaks meelsasti vastu.

Punkt
06.01.21, 22:10
No näed siis, Atleti sai näopeksu ja kukkus kolmanda liiga satsi vastu karikasarjast välja. Hakkab vaikselt traditsiooniks muutuma.

Aga muidu oli hästi imelik mäng. Tundub, et kunstmuru on vist kuttidele üsna ebameeldiv nähtus, aga niivõinaa võinuks natuke rohkem hinge näidata. Kui arvestada, et sisuliselt kõik jooksid lati alt läbi, siis ilmselt kaotasime teenitult ning keegi võiks mängijatele peeglit laenata.

Positiivselt saab esile tuua vaid Mario Soriano, kes vahetusest sekkudes mürgeldas rohkem kui ülejäänud terve mängu jooksul kokku.

Kui antikangelastest rääkida, siis eriti kohutav oli Vitolo ning ei imestaks, kui tänane jäi tema viimaseks mänguks Atleti särgis. Torreira ka tänase mänguga ilmselt algkoosseisule lähemale ei pääsenud.

PS! Boonusena läks ka Gimenez taaskord katki.

PS2! Mänguliselt Atleti küll võitu ei väärinud, aga kohtunik oli ka täna omamoodi kangelane. Pilt ütleb vahel rohkem kui tuhat sõna.

https://pbs.twimg.com/media/ErEaNerXAAIaRQv?format=jpg&name=900x900

staykool
08.01.21, 20:52
Viimane uudis on, et Atleti jahtivat Lyonist Moussa Dembelet. 24 aastane võimas ja kiire prantslane, kes on oktoobrist alates vigatatud olnud ja peaks veebruaris mängukõlbulik olema. Tundub võimalikest variantidest kõige kaunim praegu.

Punkt
09.01.21, 00:08
Moussa Dembele tundub tõesti hetkel üsna kuum teema olevat.

Praeguse koduklubi Lyoniga olevat läbirääkimised üsna sujuvalt kulgemas. Hetkeseisuga näib tõenäoline, et Dembele tuleb kõigepealt suveni laenule. Hilisemat ostukohustust ei ole, kuid ostuvõimalus vist tahetakse lepingusse sisse suruda. Kui nii läheb, siis oleks eriti hea ja riskivaba diil: kui hakkab skoorima, siis saab ilmselt enam-vähem normaalse raha eest päriseks jätta, kuid kui mitte, siis saab kellegi uuega proovida.

Tüübi poolest ka Suarezile hea alternatiiv - kiire ja mobiilne, aga üsna tugev. Kuigi tänavune hooaeg on erinevatel põhjustel kehv olnud (Rudi Garcia taktikalised eelistused ning vigastus), siis eelmisel ja üleeelmisel hooajal Lyoni eest löödud 24 ja 20 väravat on paljulubavad. Et loodetavasti midagi nüüd untsu ei lähe ning asendus Diego Costale on leitud.

Willian Jose oli ka muidu üsna kõrgel kohal eelistus, aga kuuldavasti ei olnud Real Sociedad tavalise laenudiiliga päris nõus: taheti kas kohe permanentset üleminekut või laen + ostukohustus varianti. Polnuks minu meelest ka paha variant, aga kui Dembele õnnestub headel tingimustel kotti panna, siis on prantslane minu meelest huvitavam (ka vanust ja arengut arvestades).

Lõpetuseks paar pilti ka:

Osa Hispaaniast ägab lumeuputuse all, sh ka Madrid. Homse vastase Athletic Clubi lennuk ei saanud seetõttu täna õhtul Madridis maanduda ning homse mängu toimumine on kahtluse all. Metropolitano näeb muidu selline välja:

https://pbs.twimg.com/media/ErOQc6eXAAI2_Jw?format=jpg&name=medium

Joao Felixi jalg pärast mängu Cornellaga:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/01/08/16101226081959.jpg

Samas kui homme mäng mingi ime läbi siiski toimuma peaks, siis kuuldavasti oleks platsis.

staykool
09.01.21, 11:40
Official, mäng lükatakse edasi.

Punkt
09.01.21, 19:29
Mohamed Bouhafsi sõnul on Dembele diil üsna lõppfaasis ning Lyon ja Atletico siluvad veel viimaseid detaile. Dembelel on Atleticoga kokkulepe olemas ning ootab rohelist tuld, et Madridi lennata ja meditsiiniline ülevaatus läbida.

+ kuna Hispaanias on lund vaat et rohkem kui Eestis, siis veetsid Atlético Juvenil B kutid eile rohkem kui 6 tundi kohalike inimeste autosid välja lükates:

1347876854544404480

Selle trenni pealt võib liiga ära võita küll.

staykool
10.01.21, 17:46
Midagi ametlikku veel pole aga Atletico on Lyoniga kokkuleppe Dembele ülemineku osas saavutanud ja ta lendab esmasp Madridi. Laenuleping 6 kuuks, võimalusega ostuks, 35 miljonit.

Punkt
11.01.21, 18:11
https://pbs.twimg.com/media/ErdONwyUcAYeTWk?format=jpg&name=large

Rubriigist "olulisi" uudiseid - Yannick Carrasco, Sime Vrsaljko, Mario Hermoso ja Thomas Lemar saabusid tänasele treeningule 30 aastat vana Fiat Pandaga, sest et 4x4 ikkagi!

Carrasco olla auto muidu naabri käest laenanud.

1348610226887548929

staykool
13.01.21, 01:49
Trippier tuli tagasi ja millise mänguga. Oli näha, miks ta seni kõik minutid oli mänginud. Atleticol töötas tema äär niivõrd palju paremini. Väravad tulid tema pealt, pluss veel mõned head võimalused.
Ma pole infot leidnud, kui keegi teab võib julgelt jagada, mis seis Trippieri appellatsiooniga on?
- Koke kaartidega järgmine mäng väljas.
- õiged mehed skoorisid, neil mõlemal oli seda vaja ja tähistamisel oli seda näha.
- Gimenezil on vist needus peal, hirmus oli vaadata seda pauku.
- taaskord ei suutnud vastased mingi ime läbi Atleti võrku sahistada, kardan, et lõputult (loe: hooaja lõpuni) see nii ei kesta.

Punkt
13.01.21, 09:28
Ma pole infot leidnud, kui keegi teab võib julgelt jagada, mis seis Trippieri appellatsiooniga on?

Atleti esitas apellatsiooni ning senikaua kuni seda menetletakse saab Trippier mängida. Ilmselt võib midagi veebruarikuus selguda ning tõenäoliselt on peamine küsimus, et kas mängukeeld peaks kehtima ainult Inglise jalgpallis või laieneb see ka rahvusvaheliselt muudele võistlustele. Aga on ka võimalus, et midagi ei selgu ning asi läheb edasi arbitraažikohtusse.

Mõni aeg tagasi lekkis muidu ka Inglise FA uurimismaterjale meediasse, mh nende episoodide kirjeldused, mida Trippierile ette heidetakse. Kui soov, võin need taas üles otsida.

Nasfal
13.01.21, 12:51
Polnudki varem sellise pilguga tähendanud, aga Atletico pink on ikkagi ülivõimsaks läinud. Suareze liitumise/Simeone natukene muutunud mängustiili kõrval jne on see ehk pigem tahaplaanile jäänud, kuid selgelt väga oluline faktor, miks Atletico nii edukas see hooaeg on.

Punkt
13.01.21, 20:59
1349408031898005504

Moussa Dembele ka ametlikult kotis. Räägitakse, et laenu eest maksame Lyonile miljoni ning mängija ise tuleb 1.6 miljoni eurose palga peale. Ostuvõimaluse summa puhul on enamus kanalites läbi käinud 33.5 miljonit eurot.

Kokkuvõttes selline mõnusalt riskivaba ning samas üsna low cost lahendus. Loodetavasti kohaneb kiirelt ning hakkab ka platsil edukalt toimetama.

staykool
14.01.21, 23:49
Jokk skeemidest.

Hetkel on Trippieriga sellised lood, et Atletico pole vaidlustanud tema süüdistust, vaid seda, et mängukeeld la ligas kehtiks. Ja fifa on võtnud appellatsiooni sisse ja ajutiselt lubab inglasel Hispaanias mängida.
Inglise Jalkaföderatsioonis tiksub aga keeld edasi 28 veebruarini. Ja eeldusel et fifa veski väga kiiresti pabereid ei jahvata, võib eeldada et selleks kuupäevaks saab karistus kantud ilma et Trippier peaks mängupausi pidama.

Punkt
15.01.21, 01:25
https://pbs.twimg.com/media/Ertyv0LXAAELGc-?format=jpg&name=medium

https://pbs.twimg.com/media/ErtrROQW4AI6rcn?format=jpg&name=medium

Dembelel uus kodu ja vanad iidolid üle vaadatud. Särginumbriks sai 19 ehk et Costa kantud number.

Kaurr
15.01.21, 09:21
Loodame, et saab kiirelt käima ja annab korralikult juurde.

Naised jõudsid ka supercupi finaali, alistades Barcelona naised penaltiseerias.
Finaalis ootab Levante.

Nasfal
15.01.21, 23:28
Meie poolt on hakanud erinevatest allikatest aina rohkem esile tõusma jutud, et Marcos Alonso on teile hooaja lõpuni laenule tulema + hilisem buy clause. Mis Atletico seisukohalt lekkinud on?

staykool
15.01.21, 23:44
Mingid kõlakad käisid aasta lõpu poole, praegu pole eriti silma hakanud.
Äärekaitse positsioonid on täis ka praegu, keegi peaks ära minema selleks.
Või mängib ta mõnda teist positsiooni veel?

Nasfal
16.01.21, 04:07
Mingid kõlakad käisid aasta lõpu poole, praegu pole eriti silma hakanud.
Äärekaitse positsioonid on täis ka praegu, keegi peaks ära minema selleks.
Või mängib ta mõnda teist positsiooni veel?

Kuna ta kaitse on totaalselt 0, aga rünnakul on hea, siis teatud vastaste puhul võiks ta vabalt Carrascot asendada. Samas esmapilgul kui asi oleks ainult ühes allikas arvaks, et suvaline soust, kuna eelmise+üleelmise hooaja premmi kõige kehvemate näitajatega kaitsja peaks loogika järgi olema valgusaastate kaugusel Simeone vaateväljast, aga neid allikaid on rohkem. Samas kui Atletico poolt pole nüüd midagi juurde tulnud, siis vast oligi ehk mingi lambi toodang.

Punkt
17.01.21, 11:45
Paar uudist Atleti B kohta:

Esiteks jätkab Fernando Torres oma treeneripaberite jaoks vajaliku praktika saamist nüüd Nacho Fernandezi meeskonnas. Kui seni oli ta abiks Cadete A poistel, siis täna saab Torres istuda juba Atlético B pingil, kui mängitakse Poblensega. Üks samm teekonnas edasi.

Borja Garces laenati hooaja lõpuni Segundas pallivale Fuenlabradale. Eile lõi ta debüütmängus Levante vastu kohe ka värava, Fuenlabrada ise langes kahjuks penaltitega. Loodetavasti jätkab siit edasi sama resultatiivselt. Fun fact, et eeltöö eilsele väravale tegi Oscar Pinchi, kes mõni aeg tagasi mängis samuti Atlético B eest.

Garcesi laenule minek võib ukse avada aga sellele, et Simeone noorim poeg Giuliano ülendatakse Atlético B ridadesse. Ilmselt nad Diego Lorenzoga hakkavad selle koha eest võistlema, mõlemad on sel hooajal väga head vormi näidanud.

teadlane
17.01.21, 16:47
Torres Atleticos ja Raul Realis muudkui astuvad samme edasi, kas kunagi mõlemad peatreenenriks ka jõavad, seda näitab aeg, aga väga põnev igatahes jälgidfa ka nende treenerisamme ;)

staykool
18.01.21, 18:07
Fifa pani vankrirattad kiirelt käima ja Trippieri bänn jäi jõusse. Eibari vastu teda ei näe.

JuriM
19.01.21, 21:15
1351591954098884617

Torres võib varsti kulturismiga tegelema hakata :tearsofjoy:

telekavaataja
19.01.21, 21:22
Sellisel mehel nagu Simeone on kahtlemata löömamehi vaja enda kõrvale.

staykool
21.01.21, 10:05
Eelmine hooaeg tuli Eibarilt 2:0 kaotus ja täna on Atletil 3 põhimeest puudu. Koke, Hermoso ja Trippier.
Kõige suurem kaotus on kollastega eemale jääv Koke, ilmselt alustab seal Saul, eks näis kuidas ta tiimi tiksuma paneb.
Hermoso korjas Sevilla vastu kerge vigastuse ja tema roll kaitsetöö kõrval on sarnane Kokega - käikude leidmine ülepoole. Ta on see hooaeg särama löönud ja minu meelest just tema ülesehitamisoskus on alahinnatud.
Ausaltöeldes võtaks ükskõik kui koleda mänguga need punktid ära kui pakutaks.

PS pingil on täna juba ka uus poiss Dembele.

staykool
22.01.21, 01:25
Ausaltöeldes võtaks ükskõik kui koleda mänguga need punktid ära kui pakutaks.

Aitäh, nii koledat mängu pole tükk aega näinud.

Kaurr
22.01.21, 09:00
Mängupilt oli nagu ta oli jah..
No Suarez Suarez, täpselt selline mees on atletil pikalt puudu olnud.
Llorente ilus palli blokeering ja SuareZe ründaja vaist esimese värava puhul oli ikka super.
Penalt pigem pehme.. kolm punkti on kolm punkti !

Punkt
22.01.21, 10:39
Eile oli see päev, kus Eibar oskas Atleti senini töötanud formatsiooni päris hästi neutraliseerida + muidugi hakati ise auku kaevama, kui Carrasco üsna lihtsas olukorras penalti ära kinkis. Aga seda ning puudujaid arvestades, siis väga magusad kolm punkti.

Statistikat ka veidi: hetkel on lastud endale lüüa 7 väravat. Kaks neist olid omaväravad, kaks tulid standardolukordadest ning üks (eilne) penaltist. See tähendab, et mängust on sisuliselt lastud endale vaid kaks väravat lüüa, mis on üpris impressive.

Wingback
22.01.21, 16:05
7 punkti ja 10 punkti edu. Kui mitte see hooaeg, siis millal? Andke kuuma lõpuni välja! Suarez'i üle hea meel, et selline hoog sees taas.

Kaurr
22.01.21, 16:57
Kui Punkt ütles Suareze saabumisel, et 15 väravat ründajalt oleks korralik edasiminek siis Suarez on 17 mänguga juba 11 kokku kogunud.
Loodame, et 15 täituks ruttu ning ületaks ka 20ne piiri.

Punkt
24.01.21, 22:54
https://pbs.twimg.com/media/EshNhfaXUAABbYr?format=jpg&name=medium

Valencia vastu minnakse nõndamoodi.

Aga mainime ära siis mõningad lükked, mis jaanuari jooksul veel tehtud on või teoks võivad saada:
- Manu Sanchez läks Osasunasse laenule. Esimestes mängudes on kenasti ka mänguaega saanud.
- Vanja Saponjic läks Cadizi laenule.
- Juanma Sanabria läheb ilmselt Real Zaragozasse laenule. Ametlik veel pole, aga tehing pidavat üsna lõppfaasis olema.

+

Atleti ise sihib 19-aastast Brasiilia noorukit Marcos Paulot, kes mängib kodumaal Fluminense ridades, tema agent olevat hetkel Madridis läbirääkimisi pidamas. Tegutseb peamiselt vasakäärena, kuid võib pallida ka ründeliinis. Leping saab suvel läbi, seega positiivsete läbirääkimiste korral laias laastus kaks varianti: kas tuleb suvel tasuta või nüüd jaanuarikuus paari miljoni eest.

Raam on korralik, tehnika samuti. Ei imestaks, kui temas nähakse potentsiaalset Diego Costa 2.0 kasvatamise projekti.

https://www.youtube.com/watch?v=lADl-MlMKfo

Punkt
25.01.21, 11:54
https://pbs.twimg.com/media/EsiO_vJXEAAqB79?format=jpg&name=900x900

Huvitav mäng oli. Algus oli hea, aga Racici kahurikuul oli kerge šokk ning tõmbas korraks entusiasmi maha. Samas kellelegi värava puhul midagi ette heita ei saanud - lihtsalt üks neist suurepärastest väravatest.

Esimese poolaja kohta võib öelda, et pilt liiga halb polnud, aga selgelt oli näha, et Vrsaljko on ikkagi mänguvormist veel kaugel ning see rabedus hakkas silma. Mis on igati arusaadav peale sellist mängupausi. Teisel poolajal, kui Lodi tema asemel mängu toodi ning Carrasco paremale äärele wingbacki rolli nihutati, tekkis mõlemale äärele hea ründejõud + Carrasco liikumine paremale andis ka Llorentele veidi rohkem vabadust juurde.

Felix tegi ka üle mõningase aja päris särava esituse ning loodetavasti suudab selle pealt ka järgmises mängus jätkata. Vahetus oli selles mõttes veidi ebaõiglane, aga tundus, et puhtalt taktikaline (Correa tuli vahetusest sisse pigem äärele ning Suarez jäi üksi ette).

Üle ja ümber ei saa ka Lemari taassünnist. Mängib jätkuvalt mõnusa enesekindlusega ning on Simeone jaoks tõusnud väärt algkoosseisu materjaliks. Võib vist öelda, et reamees Lemar on päästetud.

Üleüldiselt tabasin end mõtlemast, et tegelikult on päris tore aeg. Enamus mängijaid mängivad praegu väga positiivse duhhi pealt ning samas on pingilt võtta omajagu mängijaid, kellega annaks vastavalt vajadusele ka veidi teistsugust dimensiooni mängu tuua (Kondogbia, Torreira, Dembele).

Punkt
28.01.21, 09:31
Mitu eriallikat väidavad, et Marcos Pauloga on kokkulepe olemas ning 19-aastane nooruk liitub suvel Atléticoga.

Lepingu pikkuseks peaks saama 5 aastat, kuid suve alguseni jääb Paulo veel Fluminenset esindama. Kuuldavasti oli Atletil väike huvi ta juba jaanuarikuus Hispaaniasse kohaliku eluga kohanema tuua, aga üheskoos leiti, et ilmselt on parem veel Brasiilias natuke rohkem mängupraktikat koguda.

Üldises plaanis aga meeldiv uudis - kui Lodi välja arvata, siis ei mäletagi millal viimati Lõuna-Ameerikast talenti käidi ostmas. Noorust ja uljust kulub ikka ära.

staykool
30.01.21, 00:45
Carrasco ja Hermoso jätsid treeningu vahele kahtlase koroonatesti tõttu ja teevad kiirkorras uue testi.

Punkt
02.02.21, 09:01
Eile oli teemas veel Vitolo võimalik üleminek Villarreali ridadesse, aga mingitel müstilistel põhjustel see hangus siiski ära.

Muidu aga oli rahulik õhtu ning tegeleti peamiselt noortele uute kodude otsimisega:
- Cedric toodi Real Oviedost tagasi ning saadeti laenule hoopis Albacetesse.
- German Valeraga sõlmiti uus viieaastane leping ning saadeti ta seejärel laenuga Tenerife ridadesse.
- Victor Mollejo senine laenudiil Getafega lõpetati ära ning uueks koduks sai hoopis Real Mallorca.

Järeldus on vast see, et tuleb Segundat hakata rohkem jälgima.

Mollejo vaatevinklist igati hea otsus, eriti arvestades, et Mallorca juhib hetkel Segundat ning püsib kenasti promotsiooni kursil. Getafe periood oli pettumus - Bordalasil oli väga selge tuumik välja kujunenud ning kui mingi võimalus avaneski, siis tulid mängu muud probleemid (näiteks vigastused), mis kõik jälle ära rikkus.

Samamoodi olen põnevil Valera osas. Ta on küll alles 18-aastane, aga seda enam on huvitav näha, kas ta suudab juba ka kõrgemas mängus meeste vahel särada. Atlético B kippus talle väikseks jääma ning Segunda võiks olla uus põnev väljakutse.

Kaurr
02.02.21, 12:10
Vahepeal toimus mäng cadiziga.
Suarez sai taas kaks kirja, esimene karistuslöögist mille paigutas ilusti vasakule ning teine penaltist mille teenis Lemar. Suareze saldo siis 14 väravat ja 2 assisti.
Värava said kirja ka Saul ning Koke .

Oblak sai kaks seljatagant välja võtta , esimene oli negredolt väga ilus sooritus ning teine negredolt oli küll korralik pudin ning vedamine.

See selleks , mängupilt oli tegelikult hea, 40 väravat liigas ja 10 sisselastud, võib öelda, et hetkel on asjad paigas. Nii jätkata.

Punkt
03.02.21, 14:18
Joao Felix on samuti kuskilt koroonaviiruse üles korjanud ning peab pausi pidama. Kuigi pink on meeldivalt pikk, siis järjest pikenev eemalejääjate nimekiri teeb vaikselt veidi ärevaks.

Praegu liigutakse 100 punkti graafikus, eks näis kas pärast järgmisi liigakohtumisi saab sama öelda.

staykool
04.02.21, 16:45
Dembele ka positiivne.

Punkt
07.02.21, 20:39
Carrasco teeb eraldiseisvalt juba trenni - kui hästi läheb ja negatiivse testi annab, siis saab võib-olla homme Celta vastu ikkagi platsile.

Ning homme on sessuhtes veel oluline päev, et Atleti peaks UEFA-le teatama alternatiivse staadioni, kus vajadusel Chelseat võõrustatakse, kui läheb nii, et vahepeal Hispaania oma piiranguid ei leevenda. Portugal, Prantsusmaa, Belgia ja Saksamaa on samuti välistatud, seega saab igal juhul põnev valik olema.

AS viitas oma artiklis isegi Bukarestile ja Tallinnale. Aga tundus, et mingit kindlat teadmist seal taga ei olnud ning pigem viidati neile kahele linnale näitlikustamaks, et vahel on suudetud ka neutraalsetel staadionitel võidutseda. Kuigi lumejalgpall Tallinnas oleks ju äge.

Punkt
08.02.21, 22:02
https://pbs.twimg.com/media/EtuaBLNWQAoKfGu?format=jpg&name=small

Lemari eemalejäämine on kurb, aga vähemalt Carrasco suudeti pingile sebida. Algkoosseis näib kõiki puudujaid arvestades üllatavalt viisakas - kompliment meeskonna sügavusele.

Noortest tõmmati viimasel hetkel kaasa Oscar Castro ja Mario Soriano. Arvestades kadusid, siis ehk saavad mõne minutigi.

staykool
08.02.21, 23:51
Punkt, Suarez sai 15 kolli täis, võib vist ostuga rahule jääda?

Punkt
09.02.21, 09:06
Suarezit on rõõm vaadata, jah. Morata eelmise hooaja väravasaldo on juba täis löödud ning kohe-kohe on tal kirjas sama palju väravaid kui Moratal ja Costal eelmisel hooajal kokku. Füüsist väga enam pole, aga see-eest on tal olemas ikkagi korralik nälg ning tarkus liikuda õigel ajal õigesse kohta. Ning kuigi kõige enam rõõmu põhjustab kasvav väravasaldo, siis teisalt on lõbus meenutada ka seda, et uruguailane tuli poolmuidu ning Atleti ei maksa kinni isegi tervet palka.

Mis nüüd eilset mängu puudutab, siis valus kaotus. Mängu alustati uimaselt ning tundus, et teine või heal juhul kolmas käik oli sees. Poolajal aga sünniti justkui ümber, sest teine poolaeg oli iseenesest äge.

Esiteks liiguti 4-4-2 formatsiooni juurde, mis eile neutraliseeris Celtat paremini, ning teiseks oli kohe poolaja esimesest minutitest tunda hoopis teistsugust intensiivsust. Julgeks öelda, et mäng oli kuni 89. minutini kenasti kotis, aga siis lasti endale rumal ja täiesti välditav värav lüüa.

Aga noh, nagu targemad inimesed ütlevad, siis üks punkt on halvem kui kolm punkti, aga siiski parem kui mitte midagi. Positiivse poole pealt võtaks kaasa mõne individuaalse soorituse - näiteks Kondogbia tegi oma parima mängu Atleti särgis, eriti teise poolaja algus oli tema poolt täiesti elajaslik. Kirss tordil oli muidugi see moment:

1358887732857237511

Kaurr
09.02.21, 09:46
Kondogbia oli tõesti hea.
Nägin küll alates 60minutist aga celta pressis ja otsis suure isuga ka.
Pigem õiglane tulemus.

Suarezel 16 koos. Juba praegu võib öelda , et pigem on ta jackpot olnud selleks hooajaks.

9 punkti vaje ja üks mäng varuks.
Loodame, et õppisid eilsest.

staykool
09.02.21, 09:52
442 oli päris värskendav näha, tore et on plaan B olemas, kui A ei tööta, samuti oli kena nostalgialaks vaadata kuidas Kondogbia ja Savic ennastohverdavalt pallide ette viskusid - pole seda enam pikka aega näinud, mängupilt on kuidagi kontrollitum olnud vist.
Aga 352 oleme päris palju hakanud tsenderdustest väravaid sisse laskma. Chelseat ja Giroudi arvestades vbolla murekoht.
Kohutav värav mis lõpus sisse lasti, Oblak magas, Savic tegi teab mida, keskväli magas söödu äärele maha - ei pannud tähele kes, Kondogbia, Koke või Torreira. Arvestades mänge ja graafikut mis ees ootab, oli see väga valus viik.
PS minu meelest on me kaitse terve hooaeg selline olnud, lihtsalt õnne on rohkem olnud.

telekavaataja
14.02.21, 13:07
See on huvitav, et 2 järgmist mängu on Levante vastu ja mõlemad on Liiga mängud (kolmapäevane on 1. ringi edasilükatud mäng).

Wingback
17.02.21, 23:50
Suarez oskas Chelsea tuju ära võtta küll. Jätku!

Punkt
18.02.21, 09:34
Correa väravaesine eksimus oli vast murdepunkt eile. Samuti tekkis tunne, et vahetused segasid natuke rütmi ning esimene poolaeg oli parem kui teine poolaeg. Kokkuvõttes kurb, et kaks punkti taas kaduma läksid, aga kõige hullem ka pole, arvestades viimase aja kadusid. Peamine, et kiiresti kõik tüübid taas rivvi saadakse - järgmistena peaks tagasi tulema Dembele ja Lemar.

Ahjaa, räägime Llorente tänavusest hooajast ka: 28 mängu, 9 väravat, 8 väravasöötu ning roppumoodi musta ja tänamatut tööd. MVP.

https://img-estaticos.atleticodemadrid.com/system/file6s/69116/large/2qToljsuiM__L2I0078.jpg?1613588228

Kaurr
18.02.21, 10:06
Mäng oli kontrolliall aga miski jäi puudu.
Correa siis suutis teha aasta möödalöögi kui lõi tühjast 3M pealt üle .. uskumatu. Aga parem 1 punkt kui 0..
Loodame , et õpitakse ja järgmine mäng tehakse asjad selgeks.

Ära tasuks mainida ka, et viimased kuus mängu pole taga suudetud 0i hoida, kurb.

staykool
19.02.21, 23:12
Tuleb jälle keeruline mäng, puudu on Savic, Carrasco, Saul ,Vrsaljko ja Trippier.
Järgmised mängud: teisp kodus Chelsea, pühap võõrsil Villarreal, *Trippier vabaneb keelu alt, nädal puhkust ja pühap kodus Real, kolmap kodus Bilbao, laup võõrsil Getafe, kolmap võõrsil Chelsea ja laup kodus Alaves.
Ülitihe graafik ja enamus väga rasked mängud - hooaja murdehetk.

staykool
20.02.21, 19:47
Suurepärane mäng, Levante lööb kahekordsest rikoshetist mingi plönni sisse ja Atletil jäävad kogu aeg millimeetrid väravast puudu ja vv teeb supertõrjeid.
Pluss Gimenez vigane.

LeeRomeno
20.02.21, 20:26
Suurepärane mäng, Levante lööb kahekordsest rikoshetist mingi plönni sisse ja Atletil jäävad kogu aeg millimeetrid väravast puudu ja vv teeb supertõrjeid.
Pluss Gimenez vigane.

Nagu kordus Barca hooaja algusest.

telekavaataja
20.02.21, 21:23
See on huvitav, et 2 järgmist mängu on Levante vastu ja mõlemad on Liiga mängud (kolmapäevane on 1. ringi edasilükatud mäng).

Ja tulemuse mõttes ei tulnud sealt oodatud saaki.

Nasfal
21.02.21, 00:14
Pluss Gimenez vigane.

Vähemalt ehk tekib meil ikkagi praeguses olukorras mingigi võimalus teie vastu kuigi vaadates kui ühtselt Atletico hingab ja meie alles otsime oma mängu, siis ikkagi raske.

staykool
23.02.21, 19:48
Kõige paremat tunnet tänaseks ei ole. Kõrge, intensiivne press ja uus hingamine teeb Chelseast täna favoriidi ja ausaltöeldes ei imestaks, kui teisi hispaania liiga tiimide mänge võrdluseks võtta, kui siit saun tuleb.
Ma võtaks samas iga kell liigatiitli kui see tähendaks meistrite liigast väljakukkumist.
Chelsea intensiivne press teeb meile täna palju pahandust ja äärekaitsjate puudus paneb Cholo ilmselt kolmese kaitseliiniga mängima. Recipe for disaster.

telekavaataja
23.02.21, 22:08
Villas-Boas, Di Matteo, Benitez, Mourinho, Steve Holland, Hiddink, Conte, Sarri, Lampard ja Tuchel on jõudnud Chelseat juhendada Simeone ajal Atleticos.

Yattara
24.02.21, 00:32
Just kui arvad, et Simeone on enda vanast mustrist võitu saanud, tuleb selline mäng nagu täna.

ElNino9
24.02.21, 00:59
Uskumatult hambutu esitus ründefaasis Atleticolt.
Viimasest viiest mängus üks võit, kaks viiki ja kaks kaotust. Premmis räägitakse, kuidas igal klubil on oma mõõnaperiood. Realil ja Barcal on see samuti olnud ning tundub, et Atleticol ka nüüd.

La liga spets
24.02.21, 01:00
See kivi nüüd langeb küll ju Simeone kapsaaeda. 70min palle ette taguda, kui ees vist kõige pikem mees 1,8m Joao Felix on ikka väga huvitav mänguplaan. Liigas 45 väravat aga mängitakse põhimõtteliselt 6-3-1 Chelsea vastu..

Punkt
25.02.21, 10:37
Ma arvaks, et teisipäevane esitus oli lihtsalt viimase kuu-kahe halbade asjade kokkulangemise tulem.

Kergeid ohumärke (loe: väsimust) oli jaanuarikuu lõpus näha, rääkimata siis veebruarikuust, kus neljandik satsist koroonaga teatud ajaks välja langes. Ning kes koroonaga eemale ei jäänud, need jäid mingitel muudel põhjustel eemale (Trippier oma bänniga, Gimenez ja Vrsaljko oma vigastustega jne).

Ehk polnud väga lootustki, et senini hästi toiminud rotatsioon terviklikuks jääks. Lihtsalt mõned tähelepanekud sellest perioodist:

1) Varasemalt oli meeskonna edu taga 3-5-2 formatsioon (või 5-3-2 formatsioon, kuidas kellelegi), mille ühtedeks olulisemateks lülideks olid Tripper, Hermoso ja Carrasco.

Trippier, keda ma hooaja alguses puuduliku kaitsetöö pärast kirusin, leidis oma uuel positsioonil väga hea tasakaalu rünnaku ja kaitse vahel. Nüüd on tulnud sisuliselt poolteist kuud temata toimetada - ja siinkohal veelkord suured tänud Inglise jalgpalliliidule, fantastiline töö.

Teisel äärel täitis samasugust rolli Carrasco, kes muidugi oli veidi enam rünnakule orienteeritud, aga tegi väga mõnusalt ka kaitsetööd tagasi. Ning kaitsefaasis aitas tema seljatagust katta Hermoso, kes lisaks headele esitustele kaitsvas faasis oskas suurepäraselt keskkaitsest ka mängu ehitada.

Sisuliselt kaotasime nende kolme eemalejäämisega mitte ainult hästi toiminud kaitseliini, vaid ka suure osa ründepotentsiaalist.

Trippieri eemalejäämise mõju oli veel selles mõttes hästi halb, et talle polnud võtta head asendajat. Vrsaljko oli vigastuspausilt naastes alavormis ja läks nüüd juba ka uuesti katki. Llorente on küll sundlahendusena olnud enam-vähem, aga selle sundlahenduse tulemusena kaotab meeskond veelgi enam ründefaasis. Rusikareegliks on lihtsalt kujunenud, et mida lähemal Llorente vastaste väravale on, seda parem.

Hermoso asemel sai Felipe võimaluse, aga tal tundub üsna keeruline pingilt järsku algkoosseisu sekkuda ning vahel on tema pealt lollides olukordades kärisenud.

Carrasco asendamine on käinud samuti üle kivide ja kändude - kord on Lodi võimaluse saanud, siis on Saul taas vasakul mänginud ning Chelsea vastu täitis vasakkaitsja kohta ka Hermoso, kes tunneb end selgelt mugavamalt vasakujalgse keskkaitsja rollis. Ühine nimetaja ongi nende puhul see, et keegi neist ei tunne end vasaku wingbacki rollis 3-5-2 formatsioonis mugavalt, mis tähendab omakorda seda, et tuleb kompromisse teha. Aga kompromissid tähendavad efektiivsuse kaotust.

2) Samamoodi on vähemalt mulle silma jäänud, et need, kes vahepeal sunnitud koroonapausil pidid olema, ei ole sealt naastes enam sama teravas vormis olnud. Mis iganes põhjusel, aga ilmselt võtab nende mänguvormi taasleidmine ja restardi tegemine natuke aega. Hermoso ja Carrasco olid näiteks naastes veidi roostes (ja neist viimane läks siis katki). Samamoodi ka Joao Felix (kuigi tema vorm on ka varem üles-alla kõikunud).

3) Teatud mängijate koormus on koroona positiivsete ja vigastatute tulemusena viimasel ajal märkimisväärselt kasvanud. Mis tegelikult tekitab olukorra, et mingil hetkel saabub see moment, kus väsimus võtab võimust ning ei suudeta enam mängudes nii särtsakalt tegutseda.

Noh, Suarez on viimase aja hea näide - olude sunnil pole talle jaanuarikuust saati pea üldse vahetust olnud ning viimases paaris mängus on hakanud see välja lööma. Selles suhtes oli hädasti Dembele tervenemist vaja, et kasvõi mingeid puhkusehetki saaks Suarezile leida. Või siis Llorente viimaste kuude koormus, olgu ta nii raudmees kui tahes.

Ning teise külje alt, nagu ennegi sai viidatud - need, kes olid terved, pidid tihti tegutsema positsioonidel, mis polnud neile mugavad või mis ei lubanud nende parimatel omadustel esile tulla.

4) Last but not least, teisipäevase mängu kontekstis veel ka fantastiline kalender. Lennule Bukaresti eelnes tore graafik, kus perioodil 13. veebruar - 20. veebruar tuli pidada kolm mängu, neist kaks võõrsil.

Arusaadavalt ongi praeguses olukorras normaalseid kalendreid keeruline teha, aga sellegipoolest on raske mõista, miks oli vaja liigal need kolm mängu seitsme päeva sisse suruda just vahetult enne keerulist Meistrite Liiga mängu. Eriti olukorras, kus näiteks jaanuarikuus oli mitmeid kordi, kus nädala jooksul tuli üks kord platsil käia.

Mis kogu eelneva jutu mõte oli? Et tegelikult on viimase paari kuu jooksul olnud ka päris palju objektiivseid tegureid, mis on tänaseks viinud meeskonna hetkel sinna seisu, kus ta on. Halb on see, et kui liigas oli korralik puhver suudetud ette teha, siis Meistrite Liigas on iga eksimus kulla hinnaga ning nõrku päevi endale lubada ei saa.

Egas praegu polegi midagi muud teha kui et oodata ning loota, et kogu sastaav saadakse kiiresti rivvi ja heasse mänguvormi tagasi. Vahepealne aeg tuleb lihtsalt kuidagi üle elada.

Punkt
26.02.21, 19:03
https://pbs.twimg.com/media/EvGCUCFXUAcsNgT?format=jpg&name=large

Ultrad käisid meeskonna treeningut külastamas - ikka selleks, et hooaja lõpuspurdiks motivatsiooni ja jõudu pakkuda.

Pühapäeval järjekordne oluline mäng Villarrealiga. Vrsaljko ja Herrera on nüüd treeningutel tagasi, kuid Gimenez ja Carrasco peavad veel pausi. Vähemalt Carrasco puhul on lootust, et ehk on derbikohtumiseks rivis tagasi.

Ilmselt näeb homme kerget roteerimist Simeone poolt. Sahistatakse näiteks, et Dembele peaks homme rohkem minuteid teenima või suisa alustama. Arvestades, et Suarezi koormus on viimastel kuudel metsik olnud ning ta on ühe mängu kaugusel ka mängukeelust, siis tundub igati legit.