PDA

View Full Version : Tarmo Rüütli-mees kes päästab koondise??

Leheküljed : [1] 2 3 4 5

budu
23.11.07, 11:23
lõpuks siis on õige mees pukis ja loodame et tulemused ka paranevad.ei tea kas nüüd saavad ka mõned need levadia mängijad kes siiani pole koondises võimalust saanud ehk ka kutse ja eriti huvgitavaks pean seda et kes oleks need 3 väravavahti kes põhiliselt koondisesse kutse saaks??

boobek
23.11.07, 11:28
Nagu oleks jeesus lapsuke nüüd sündinud. Jäägem ikka realistideks ja nentigem, et sitast on saia väga raske kui just mitte võimatu teha.

Edson
23.11.07, 11:41
lõpuks siis on õige mees pukis ja loodame et tulemused ka paranevad.ei tea kas nüüd saavad ka mõned need levadia mängijad kes siiani pole koondises võimalust saanud ehk ka kutse ja eriti huvgitavaks pean seda et kes oleks need 3 väravavahti kes põhiliselt koondisesse kutse saaks??

VV on küll kõige lihtsam ennustada: Poom, Londak, Kotenko. Palju huvitavam on kelle valib Rüütli noortest mängijatest juurde koondisesse ja kas üldse valib. Mis skeemi me mängima hakkame ja kes on keskväljal ja kaitseliinis. Ründes ilmselt ikka põhipaar Oper-Kink.

Aga jah. Mingit imet ei maksa loota, nüüd tuleb äkki veel raskem alagrupp kuivõrd oleme madalaimas potis loosimisel. Meie jaoks on hetkel kõik päris tugevad :(

Martin
23.11.07, 11:55
Ründes ilmselt ikka põhipaar Oper-Kink.

Kahe lühikese ründaja kasutamine on minu arvates seni täiesti mõttetu, kui pall nendeni ei jõua - mis on just seni olnud Eesti koondise suurimaks probleemiks. Ehk lahendusi oleks kolm: pikk mees ja kiire mees, maasöödud kahele lühikesele tüübile või pikk pall ette ühele kiirele.

Neist ehk loogiliseim oleks kas esimene (Oper-Zelinski vanasti) või teine (Oper). Teise puhul peaks selgelt ääred viima võimalikult nobedaks ja keskväljale tooma tõenäoliselt viis venda, kellest üks sebiks siis selle kiire ründaja taga.

Tipus (kui üksi) peaksa aga kindlasti olema Oper, mitte aga Kink või Saag või Neemelo vms.

Kui muidugi ründepaariks jääb Oper ja Kink, siis tunnen neile ainult kaasa, sest kaitseliinist jms tulevad Eestis ju ainult pikad ja kõrged pallid. Selles mõttes oleks Kingi asemel ehk mõttekas kasvõi Konsa, sest tal on vähemalt päris hea põrge.

Mis aga Rüütlisse puutub, siis mind muudab ettevaatlikuks see ilusa jalgpalli jutt.

eestimees
23.11.07, 11:56
Ärge Voskot unustage. Vosko ja Oper moodustaks parima paari, Vosko taastub opist

Sats1
23.11.07, 12:04
Huvitav teada, kas EJL teeb Rüütlile eesmärgiks või mitte?

Jaak
23.11.07, 12:08
Ärge Voskot unustage. Vosko ja Oper moodustaks aprim paari, Vosko taastub opist

Mida see Opi Voskole tegi? :)

Jaak
23.11.07, 12:08

mille ta eesmärgiks peaks tegema?

budu
23.11.07, 12:12

eesmärk on rohkem punkte saada kui seekord.
ründes näeksin mina ikka operit ja neemelot,just et üks on kiire ja teine pikkkolge ees.väravas kindlalt poom,kotenko ja pareiko ja poomi taandumisel londak.

RD
23.11.07, 12:17
ma arvan et meie eesmäek võiks olla tõusta tagantpoolt 3. potti, see oleks hea koht kust järgmist EM-valikturniiri alustada- hea loosiõnne korral (kui meil ei ole 3 giganti ja iirsaeli) võib sealt kõike juhtuda.. võib..

*ees võiksid olla vosko ja oper. Saag on ka väga tubli olnud, usun et näeme teda koondises tulevikus väga tihti. Kink on hea, aga ainult nõrgemate vastu, headele kaitsjatele pole tema tehnika mingi probleem. Neemelo on tubli, teeb hea tööd ees, aga Rootsi pole talle hästi mõjund. pealegi pole ta just väravalööja tüüp ja meil pole neid võimalusi nii palju, et võiksime ees hoida meest, kes neid luhtab.

Äärekaitses võiks võimaluse anda Tenistele, kruglov pole nii kindel seal- tema tulekuga on meie kaitse tunduvalt nõrgemaks läind(muidugi on ka stjopa vorm alla käinud, aga vasakult äärelt ikka lekib).
Ehk tuleb veel mõni noor peale.. ma täpselt ei tea, aga äkki on meil mõni noor kuskil välismaal akadeemias? et 17-18 aastast võib ju juba pm katsetada- kutse rahvuskoondisega kasvõi ainult laagrisse annab indu kindlasti juurde ja hea mäng koondises aitab ka oma klubis meeskonda murda.

käbi
23.11.07, 13:07
Rüütli ei ole selline mees, kes hakkaks noori mängitama enne kui neil vähemalt 90% teise mängija tasemest olemas. Ta on tark mees ja valib parimad mängijad, vägagi võimalik et Teniste ja Saag ei saagi niipea koondisesse uuesti.

lenc
23.11.07, 13:23
Suva need Teniste ja Saag, millal Õudzama koondisesse saab?

Alvar550
23.11.07, 15:47
Kruglovi asemel peaks Rooba mängima, Kruglov peksab jah neid palle ette ja enamus üks ühele ka kaotab. Rooba sai nt. Figoga väga hästi hakkama.
Usun, et kui Oudžaama hakkab reservides põhikooseisus olema, sii oleks ta päris normaalne kandidaat. Usun, et järgmisel hooajal teeb juba
ta League Cupis ka Derby eest kaasa.

Kasper
23.11.07, 15:57
lõpuks siis on õige mees pukis ja loodame et tulemused ka paranevad.
Peavad paranema.
Ja loodetavasti hakkab Rüütli jälle tegusid tegema.
Loodame parimat.

ALEKOK
23.11.07, 17:01
Neemelo on tubli, teeb hea tööd ees, aga Rootsi pole talle hästi mõjund. pealegi pole ta just väravalööja tüüp ja meil pole neid võimalusi nii palju, et võiksime ees hoida meest, kes neid luhtab.

Kust otsast ta väravalööja tüüp pole?

ALEKOK
23.11.07, 17:02
Kruglovi asemel peaks Rooba mängima, Kruglov peksab jah neid palle ette ja enamus üks ühele ka kaotab. Rooba sai nt. Figoga väga hästi hakkama.

Millal, mis aastal sai Rooba Figoga väga hästi hakkama?

17
Ma arvan, et kõigepealt võiks uue treeneri nime ära õppida ja seejärel rääkima hakata, eksole?

17
Millal, mis aastal sai Rooba Figoga väga hästi hakkama?

2000, kodumäng Kadriorus, 1:3.

ALEKOK
23.11.07, 17:04
Ehk siis Rooba ei ole kaugeltki enam see, kes ta kunagi oli..
Mina eelistaksin nii Tenistet kui ka Kruglovi vasakkaitsesse.

Sen
23.11.07, 17:08
Ja loodetavasti hakkab Rüütel jälle tegusid tegema.

Arnold või Margit? Keda sa mõtlesid?

magnisco
23.11.07, 17:59
Peavad paranema.
Ja loodetavasti hakkab Rüütel jälle tegusid tegema.
Loodame parimat.

Seda minagi, Kaspar.

uvv
23.11.07, 18:28
Millest Tarmo Rüütli Eesti koondise päästab?

Minu meelest on meie, asja armastajate häda see, et me vist päris täpselt ei tea, mida me tahame.
Ma saan aru küll: Me tahame väravaid, väravaid väravaid jne.
Mina oleks väga rahul, kui keegi päästaks Eesti jalgpalli marginaalsusest. Kui me oleks lõppenud valikturniiril kogunud ka näiteks 8 punkti rohkem, poleks see endiselt muutnud midagi Eesti klubijalgpallis.
Eesti koondise treeneriks ei saa kunagi, vähemalt praeguste märkide järgi, treener, kes oleks võimeline panema mängima Eesti koondist tipptasemel. Põhjus ei ole rahas, põhjus on materjalis.
Rohkem kui praegu koondise pärast, peaks muretsema Eesti liigade pärast. Sest kui praegu ei muretse, pole koondise pärast enam 7-8 aasta pärast üldse mõtet põdeda.
Ja meeldib meile see või mitte, aga Rüütli astumisega koondise ette, on Eesti klubijalgpallist kadunud viimane kvaliteetne meie mõistes tipptreener.
Saab koondis järgmises raundis lõppenuga võrreldes 50% rohkem punkte. Isegi topet punktid. Aga mis siis? Flora mängima saamiseks on tulnud palgata soomlane. Aga ülejäänud klubid?
Mulle tundub see praegu pyrrose võiduna.
Veelkord: Rüütli on väga hea treener. Mul on hea meel, et inetu saaga lõppes ja temast sai koondise tüürihoidja. Aga see retoorika, et Rüütli on Eesti koondise päästja, tuleks eos lõpetada. Meie enda vitsad on hiljem kibedad.

ALEKOK
23.11.07, 18:38
Suht õige jutt..

käbi
23.11.07, 21:13
Kas Läti klubide tõus ei saand mitte alguse koondise tõusust?

Mõnuagent 007
23.11.07, 21:32
Kas Läti klubide tõus ei saand mitte alguse koondise tõusust?

Kuhu need läti klubid sinu arvates tõusnud on? Vaksa võrra on nad alati stabiilsemad olnud kui meie, kuid seda on ka nende koondis.

käbi
23.11.07, 22:08
Kuhu need läti klubid sinu arvates tõusnud on? Vaksa võrra on nad alati stabiilsemad olnud kui meie, kuid seda on ka nende koondis.
Nagu ka alati nende koondis on meie koondist võitnud.

Mõnuagent 007
23.11.07, 22:18
Nagu ka alati nende koondis on meie koondist võitnud.

Võitsime ühe korra ning korra viigistasime. Selle korra lõpetasime ka tabelis eespool. Lätlased käisid korra EM-il (mis on ju täiesti mõttetu saavutus) ning kõik ülejäänud korrad on vist rohkem punkte ka kogutud. Klubid jõuavad enamjaolt keskmiselt ring Eurosarjades kaugemale kui Eesti, kuid ma tõesti ei ole näinud klubitasandil Läti meeskondade erilist arengut, vähemalt eurosarju vaadates.

lenc
23.11.07, 22:39
Võitsime ühe korra ning korra viigistasime. Selle korra lõpetasime ka tabelis eespool. Lätlased käisid korra EM-il (mis on ju täiesti mõttetu saavutus) ning kõik ülejäänud korrad on vist rohkem punkte ka kogutud. Klubid jõuavad enamjaolt keskmiselt ring Eurosarjades kaugemale kui Eesti, kuid ma tõesti ei ole näinud klubitasandil Läti meeskondade erilist arengut, vähemalt eurosarju vaadates.

Vist ikka ei ole nagu....

Mõnuagent 007
23.11.07, 23:00
Vist ikka ei ole nagu....

Ok võimalik. Aga ikkagi tahaks ma teada, et milline Läti klubide tõus?
ps. kontrollitud. Eesti on Lätist enam punkte saanud kahel valikturniiril (sealjuures ühel korral edestati samas grupis mängides)
Läti on Eestist 5 valikturniiril rohkem punkte saanud, neist ühel korral mängiti samas grupis ning mõlemad mängud võideti.

Saarlane
23.11.07, 23:09
Mõeldi ehk Balti Liigat?

melleboy
24.11.07, 02:43
hull värk....jensen oleks old öige uus suud...ryndav ...see et mehed algul ääri ei osand kasutada ei old taktika kysimus..romb on muidu hea aga mängijatel peab ka pea otsas pysima...ja samas oli ka paljudel välismängijatel sama systeem........seega asi ikka kokku mängus kui meestes ja treenerites...muidugi paremad mehed öpivad kiiremini...maailmas aga me ju väike riik siiski ja tuleb seda tunnistada ...et kes meil parimad ....neid kasutada, aga koos ei pruugi ju köi önnestuda....tegelt edu ryytlile... mis ikka paremat kui oma kantsi mees

Sats1
24.11.07, 09:37
põhjus on materjalis.
Sama ütles Levada eilses intervjuus "Novosti Estonii" tv-saatele. Ta ütles, et meil on 4-5 hea tase pallurit aga on olemas kuristik on nende selgade taga...

Mõnuagent 007
24.11.07, 10:49
on olemas kuristik on nende selgade taga...

Seda nimetatakse istmikuks ja veel mõne sõnaga.

-mirko-
24.11.07, 22:31
Kuulge, kas meil üldse tasub mõelda,et hakkame ründavalt mängima?
Kas meil on selleks materjali? Ehk oleks mõistlik mängida nüüd ja jäädagi mängima kaitsest lähtuvalt nagu väikeriigile oleks mõttekas. See loomulikult ei tähenda,et kui palli saame lööme pikka ette, kuid juba mängu algul minna väljakule formatsiooniga, mis eeldab et hakkame palli valdama ja ründama on natuke naiivne, kui mitte puht lollus. Me väärtustame siin oma kuni 10 head välismaal mängivat pallurit, neil, kellelt punkte tahame on selliseid kordades ja sadades rohkem ja seega saavad teha paremaid valikuid.
Nii kaua, kuni meil pole vähemalt 5 Opi tasemel ja samas heas liigas mängivat ründajat, pole mõttet isegi mõelda, et mängime ründavalt.
4-5-1 või nõrgemate/võrdsemate vastu 4-4-2 lähtudest kaitsest saab olla maksimum, mida meie materjalist välja imeb. Ometi on võimalik hoides enda värava puutumatuna aeg ajalt salvata ja võita (Kreeka).

Seega ärme ikka oota Rüütlilt väravatesadu ja ma ei tea mida. Mina isiklikult ootan,et ta mängib tugevamate vastu nii nagu ta seda viimastel hooaegadel Levadiaga teinud- lähtudes kaitsest

danel25
24.11.07, 23:32
mees võix Tikenbergi mängima tuua

JanK
24.11.07, 23:44
Täna nägin Nimeta Baaris Viggo Jensenit-oli päris pettunud näoga ja kergelt tusane. Eks ta pettunud ehk Eestist.

eston maravilha
25.11.07, 01:58
tal ongi selline nägu

billy t
25.11.07, 02:52
maksuametnik ju:D

ALEKOK
25.11.07, 11:48
dannari lause on irooniaga öeldud vms

Jaak
25.11.07, 13:17
Nii.

Et kõigil oleks selge,mis edasi saama hakkab siis:
1) 2010 korralik valiktsükkel+rohkelt mängitud sõprusmänge 2 aasta jooksul tõstavad Eesti järgmiseks loosimiseks 2 tugevusgruppi kõrgemale.
2)Edasi on juba lihtne 2012 EM`i tsüklis saame soodsa valikgrupi+jumal on eestlane ning nii teebki Rüütli Starkovsit ja viib meid finaalturniirile.

Prohvet on rääkinud.

lenc
26.11.07, 01:06
http://www.epl.ee/artikkel/409185 - Nagu kirjutaja Seevaldist teatab, tuleb Rüütlil kõigepealt see kohutav "koduväljakukramp" ära kaotada.

JanK
26.11.07, 09:19
Muide, tuleb 2009. aastal ka Prantsusmaaga sõprusmäng. Ja nagu te ikkagi kõik teate, siis seoses Türgiga ühte alagruppi sattumisega lükatakse 2 sõprusmängu edasi aastasse 2010.

vaikiv mees
26.11.07, 17:21
1) 2006 korralik valiktsükkel+rohkelt mängitud sõprusmänge 2 aasta jooksul tõstavad Eesti järgmiseks loosimiseks 2 tugevusgruppi kõrgemale.
2)Edasi on juba lihtne 2008 EM`i tsüklis saame soodsa valikgrupi+jumal on eestlane ja/.../

Prohvet on rääkinud.

mitte et me selles situatsioonis juba olnud poleks, eksju

paraku peale võitu kõrgema asetusega lätlaste üle ja head valiktsüklit ei suutnud me oma uut ja paremat väljavõideldud positsiooni (loe: asetus Makedooniast eespool) kaitsta ja ära kasutada ning langesime 2 potti madalamale Andorra tasemele

Leaf
26.11.07, 19:20
Kuulge, kas meil üldse tasub mõelda,et hakkame ründavalt mängima?
Kas meil on selleks materjali? Ehk oleks mõistlik mängida nüüd ja jäädagi mängima kaitsest lähtuvalt nagu väikeriigile oleks mõttekas. See loomulikult ei tähenda,et kui palli saame lööme pikka ette, kuid juba mängu algul minna väljakule formatsiooniga, mis eeldab et hakkame palli valdama ja ründama on natuke naiivne, kui mitte puht lollus. Me väärtustame siin oma kuni 10 head välismaal mängivat pallurit, neil, kellelt punkte tahame on selliseid kordades ja sadades rohkem ja seega saavad teha paremaid valikuid.
Nii kaua, kuni meil pole vähemalt 5 Opi tasemel ja samas heas liigas mängivat ründajat, pole mõttet isegi mõelda, et mängime ründavalt.
4-5-1 või nõrgemate/võrdsemate vastu 4-4-2 lähtudest kaitsest saab olla maksimum, mida meie materjalist välja imeb. Ometi on võimalik hoides enda värava puutumatuna aeg ajalt salvata ja võita (Kreeka).

Seega ärme ikka oota Rüütlilt väravatesadu ja ma ei tea mida. Mina isiklikult ootan,et ta mängib tugevamate vastu nii nagu ta seda viimastel hooaegadel Levadiaga teinud- lähtudes kaitsest

Mnjaa, kahe otsaga asi selline, teiselt poolt jällegi, miks mängivad San marino, Luxemburg, Fääri saared ja veel mõned teised väikesed riigid kolme kaitsja ja kolme ründajaga? Sest, et kuipalju tahes seal enda värava ees müüris mehi poleks, ka 6 kaitsjaga tippriikide vastu ei saa . Nad aga hoiavad oma mängu avatuna, ründavad ise, ja on ka paljudel kordadel suurtele peavalu valmistand :) .

urmar
26.11.07, 20:10
Mnjaa, kahe otsaga asi selline, teiselt poolt jällegi, miks mängivad San marino, Luxemburg, Fääri saared ja veel mõned teised väikesed riigid kolme kaitsja ja kolme ründajaga? Sest, et kuipalju tahes seal enda värava ees müüris mehi poleks, ka 6 kaitsjaga tippriikide vastu ei saa . Nad aga hoiavad oma mängu avatuna, ründavad ise, ja on ka paljudel kordadel suurtele peavalu valmistand :) .

Ma pole kahjuks juhtunud nägema nende mänge teiste riikide koondistega, kuid eriti ei usu küll, et nad lahtist mängu mängivad. Kui neil on kirjas 3 kaitsjat, küllap siis on kaitses poolkaitsjad. :D Muidu on nats imelik, kui Eesti võidab neid sama suurelt, kui tippriigidki. Vahel veel suuremaltki. Luxiga oli vist nii. :)

Jaak
26.11.07, 22:00
mitte et me selles situatsioonis juba olnud poleks, eksju

paraku peale võitu kõrgema asetusega lätlaste üle ja head valiktsüklit ei suutnud me oma uut ja paremat väljavõideldud positsiooni kaitsta ja ära kasutada ning langesime 2 potti madalamale Andorra tasemele

no ses osas sai meile tegelikult vaat et rohkemgi saatuslikuks tugevusgruppidesse jagunemise uus skeem. Vana süsteemi järgi olnuks me eelviimases grupis nagu viimased korrad ikka.

Uue süsteemi järgi on üsna tähtis mängida palju sõprusmänge ja võimalikult korralike vastastega.Loomulikult ka tulemus on oluline :)

lenc
26.11.07, 22:28
Uue süsteemi järgi on üsna tähtis mängida palju sõprusmänge ja võimalikult korralike vastastega.Loomulikult ka tulemus on oluline :)

Jah, aga seda sitta kasutatakse praegu ainult FIFA võistlustel. Järgmine Euro kvaliturniir tuleb vist vana süsteemiga ja siis ei aita mingi kagu-aasia ja okeaania turnee. Muideks, FIFA ränkingusüsteemis on vastase raskuse koefitsendi arvutamise valemiks "2.00-(vastase ranking/100)". Kas siis kui võidad 200+ ränkinguga meeskonda antakse miinuspunktid või :doh:

jaamu
26.11.07, 22:31
Muideks, FIFA ränkingusüsteemis on vastase raskuse koefitsendi arvutamise valemiks "2.00-(vastase ranking/100)". Kas siis kui võidad 200+ ränkinguga meeskonda antakse miinuspunktid või :doh:

"Teams ranked 150th and below are assigned the minimum multiplier of 0.50"

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Ranking#Opponent_strength

lenc
26.11.07, 22:32
"Teams ranked 150th and below are assigned the minimum multiplier of 0.50"

http://en.wikipedia.org/wiki/FIFA_World_Ranking

Vaat kui lünklik võib mälu olla.

Sats1
18.06.08, 09:47
Rüütli ütles intervjuus (Sky Raadios, 10.06.2008), et ühe aasta pärast meie koondis kuulub 100 (FIFA reitingu kaudu) maailma parima meeskonnade hulga.
http://rus.delfi.ee/sport/sportlocal/article.php?id=19100812

JanK
18.06.08, 12:42
No kõva lubadus.

Epic
18.06.08, 17:40
Poolkõva pigem.

Sats1
20.06.08, 09:39
No kõva lubadus.
Miks nii sa arvad?

JanK
20.06.08, 12:01
Sest see on olnud suht raske .

meelis989
22.06.08, 01:28
mees kes ise platsil olles ropendab ja sõimab , ütleb kohtuniku kohta mu*n kui see kogematta valesti vilistab . edu talle koondise eesotsas.
tore et ta noortekoondiseid ei juhi .
eeskujuks meile kõigile jalgpalluritele ja fännidele(Y)

buub
22.06.08, 05:14
mees kes ise platsil olles ropendab ja sõimab , ütleb kohtuniku kohta mu*n kui see kogematta valesti vilistab . edu talle koondise eesotsas.

Kas Eesti jalgpallikoondise peatreener polegi (tavaline) inimene?

meelis989
22.06.08, 15:45
Kas Eesti jalgpallikoondise peatreener polegi (tavaline) inimene?

kui platsil on noored , kes õpivad venematelt , siis oma suud peaks oskama kontrollida .

buub
22.06.08, 18:39
kui platsil on noored , kes õpivad venematelt , siis oma suud peaks oskama kontrollida .

IV liigas mängivad tõesti üldjuhul noored mängumehed. Räägid Sa üldiselt või on Sul tuua mõni konkreetne näide teemal ''Rüütli Vs. Noored''?

meelis989
22.06.08, 18:42
IV liigas mängivad tõesti üldjuhul noored mängumehed. Räägid Sa üldiselt või on Sul tuua mõni konkreetne näide?

ma räägin , kui rüütli mängib Viljandimaakonna
mesitrivõistlusi , ja vut , kül seal neid noori ka on .

Even
22.06.08, 23:10
meil soccernetis on rüütli küllaltki korrektne

Rein
22.06.08, 23:39

Löö pihku, jobu.

17
22.06.08, 23:44
Rein võttis mul sõnad suust.

23.06.08, 01:34
Täna oli Rüütli ise Pärnu Vaprus II vs Viljandi II mängu vaatamas, õpetas ka isegi mängijaid.

Warren
23.06.08, 03:29

No anna andeks aga kohtunikule tulebki ütelda, et ta seesamune on kui ta valesti vilistab:D. Ja eeskujusid võid sa sellise jutu peale kuremäelt otsida. Noored ropendavad platsil rohkem kui Rüütli numbreid tunneb ja ma ei usu, et nad sellepärast volumi maha keeravad kui ta ei ropenda ebaõigluse peale.

Tofoa
23.06.08, 12:04
Mina pole veel kuulnud ühtegi treenerit Eestis, kes ei ropendaks ega närvitseks seal väljakuääres.

Sats1
23.06.08, 12:56
Mina pole veel kuulnud ühtegi treenerit Eestis, kes ei ropendaks ega närvitseks seal väljakuääres.
Mina pole veel kuulnud ühtegi juhti maailmas, kes ei ropendaks ega närvitseks kontoris.

23.06.08, 15:23

Täitsa perses vend oled, mine kuula meie kalleid noortekoondiste treenerid, vot sealt tuleb sellist teksti, et ise ka ei usu, eesotsas Aivar Lilleverega. :)

er1k
24.06.08, 20:44
Täitsa perses vend oled, mine kuula meie kalleid noortekoondiste treenerid, vot sealt tuleb sellist teksti, et ise ka ei usu, eesotsas Aivar Lilleverega. :)

Ega Tammus eriti tagasi end ei hoia :)

meelis989
24.06.08, 22:51
Löö pihku, jobu.

s*tu verd piimake , ja vaata et vähem oma emale taha paned , sinusugused hälvikuid ei lähe meie riiki juurde vaja !

meelis989
24.06.08, 22:52
Rein võttis mul sõnad suust.

paksuke kes sulle suhu jobistas , et oma suu lahti julgesid teha?

Tofoa
24.06.08, 22:54
Tuleb veel midagi ?

WeThePeople
24.06.08, 23:01
Kõike ei saa ravida.

17
24.06.08, 23:05

Seda õppisid väljakul Rüütli käest, eks?

Martin
24.06.08, 23:16
Jeeee, ropendamine on lahe!!!

meelis989
24.06.08, 23:59
Seda õppisid väljakul Rüütli käest, eks?

ei , aga mõnel vennal siin väga suur suu , ja kui minule midagi öeldakse siis leppige sellega et saate oma rappused vastu ka .

buub
25.06.08, 00:03
ei , aga mõnel vennal siin väga suur suu , ja kui minule midagi öeldakse siis leppige sellega et saate oma rappused vastu ka .

Võta kokku ennast, tühikargaja.
Jalgpallis oled ka s*tt. :)

meelis989
25.06.08, 00:07
Võta kokku ennast, tühikargaja.
Jalgpallis oled ka s*tt. :)

vähemalt pole emakargaja , vastupidiselt mõnele.
aga sina oled kindlasti jalgpallis eesti tipp , ja kellegil teisel sõnaõigust pole ?
mida sa üldse lärtsud ma ei saa aru , et mulle ei meeldinud kuidas Rüütli oma sõnavara platsil kasutab? kaitseingel? lambineeger? või mis see sinu mune üldse kotib?

Even
25.06.08, 00:10
ma olen ka paha, ma ütlesin kohtunikule "kuradi debiilik", ära palun minust edaspidi eeskuju võta, äkki saab siis veel isegi asja.

pole mõtet robustseks ka minna, kaitz peaks sulle õpetust jagama.

meelis989
25.06.08, 00:16
ma olen ka paha, ma ütlesin kohtunikule "kuradi debiilik", ära palun minust edaspidi eeskuju võta, äkki saab siis veel isegi asja.

ega mul pole ka praegu midagi muud teha , kui mõne venna iroonitsemist kuulata/lugeda. aga eks jätkame siis:
ega sa koondise treeneriks ei saa ka , nii et sõima palju tahad kohtunike , iseaasi palju mängida saad - kollane + kollane= punane ja mänguke vahel ;/

meelis989
25.06.08, 00:17

pole mõtet robustseks ka minna, kaitz peaks sulle õpetust jagama.

Rein; " Löö pihku, jobu. "

räägi seda neile , kes tahtsid " robustseks" asja ajada .
ma oleks ilma saanud ka hakkama , nagu nemadki.

morsk
25.06.08, 14:35
mell on korralik isalõvi :)

Arks
27.06.08, 00:06
Tule taevas appi! Nii lolli juttu annab ikka ajada. :D

wenur111
27.06.08, 01:09
Kust otsast ta väravalööja tüüp pole?

Kust otsast ta siis on ?:eek:

ChelseaFC
29.06.08, 03:31
Kust otsast ta siis on ?:eek:

kougi veel poole aasta taguseid postitusi välja

Sats1
04.08.08, 19:50
Mis Rüütli tegi tööl pärast 04.06.2008 (mängu vs. Fääri saari): kas sõitis meie välismaal mänginud pallureid vaatama või igavles kontoris ?

vtp
04.08.08, 20:09
Viggo muud ei teinudki, kui vaatas meie välismaal mänginud pallureid, aga minu arust ei muutunud selle tõttu ikka midagi.

yheksa
04.08.08, 22:13
Mis Rüütli tegi tööl pärast 04.06.2008 (mängu vs. Fääri saari): kas sõitis meie välismaal mänginud pallureid vaatama või igavles kontoris ?

Kindlasti igavles kontoris. Äärmisel juhul läks Stromkale päevitama, aga see on väheusutav.

budu
04.08.08, 23:03
Kindlasti igavles kontoris. Äärmisel juhul läks Stromkale päevitama, aga see on väheusutav.

aga ega keegi ei olegi Sats1-lt küsinud keda tema soovis peatreeneriks ja vaevalt see rüütli oli

PraS
04.08.08, 23:33

Niitis kodus muru ma arvan. Selle jaoks on peatreeneril teine isik, kes teda välismaal pallivate mängijatega kursis hoiab.

käbi
05.08.08, 01:14
Viljandi maakonna meistrikal mängis. Tekkis nüüd suur huvi endal, et keda Sats1 peatreenerina ise näha soovis, edukas Tartu treener Zamogilnõi??

Sats1
05.08.08, 10:31
Viggo muud ei teinudki, kui vaatas meie välismaal mänginud pallureid, aga minu arust ei muutunud selle tõttu ikka midagi.
Viggo täidis oma lubaduse ja EJL-u ülesande, nimelt tema käe all ning meie eripära (kooseisu komplekteerimine) tingimusel meie koondis kogus 7 punkti.

eestimees
05.08.08, 11:49
Viggo täidis oma lubaduse ja EJL-u ülesande, nimelt tema käe all ning meie eripära (kooseisu komplekteerimine) tingimusel meie koondis kogus 7 punkti.

Keda Sats1 ta siis peaks vaatama minema?

Sats1
05.08.08, 12:23
Keda Sats1 ta siis peaks vaatama minema?
Meie väilismaal mänginud pallureid kes mängivad kõrgliigades ning põhikooseisudes. Pole mõtet vaadata näiteks Pareiko, Kotenko, Voskoboinikovi jne.

eestimees
05.08.08, 12:37
Meie väilismaal mänginud pallureid kes mängivad kõrgliigades ning põhikooseisudes. Pole mõtet vaadata näiteks Pareiko, Kotenko, Voskoboinikovi jne.

Keda oleks mõtet vaadata siis su arvates?

taku*
05.08.08, 13:32
sander posti

Sats1
05.08.08, 13:43
Keda oleks mõtet vaadata siis su arvates?
Näiteks, Rähni, Vassiljevi, Purje, Novikovi, Kruglovi, Rooba, Shvetsi.

dobermann
05.08.08, 13:54

esimesed 6 on ju nagunii koondises...

17
05.08.08, 13:59
Ja Švets on ju umbes 48-aastane ja seega mis tast enam vaadata. :lahe:

budu
05.08.08, 14:17

arvan et kes hetkel koondises nende tegemistega on Rüütli piisavalt hästi kursis ja oli vist eestimees kes tõi põhjenduse miks shvets enam koondise kanditaatide nimekirja ei kuulu.

Sats1
05.08.08, 14:22
arvan et kes hetkel koondises nende tegemistega on Rüütli piisavalt hästi kursis ja oli vist eestimees kes tõi põhjenduse miks shvets enam koondise kanditaatide nimekirja ei kuulu.
Küsimus on teises- mis nimelt Rüütli teeb tööl suvis?

Martin
05.08.08, 14:24

Normaalne inimene teeks täna heina, Rüüütli tõenäoliselt on kodus ja loeb foorumist soovitusi.

Tundmatu
05.08.08, 15:32

Kuid on võimalik ju, et Rüütlil on suvel korraline puhkus, mis on inimestele ette nähtud

RantZ
05.08.08, 15:40
Normaalne inimene teeks täna heina, Rüüütli tõenäoliselt on kodus ja loeb foorumist soovitusi.

Ükski normaalne inimene ei teeks tänase ilmaga heina.

Martin
05.08.08, 16:22
Ükski normaalne inimene ei teeks tänase ilmaga heina.

Paradoks. Süveneda!

Kuid teemasse kirjutades, siis tegelikult oleks päris vahva, kui keegi räägiks või teeks loo koondisetreeneri argipäevast. Laupäeviti käib küll mängul või mängudel, kuid millele muu aeg kulub? Näiteks kui palju linte ja kui palju lillede istutamist.

budu
05.08.08, 16:30
Paradoks. Süveneda!

Kuid teemasse kirjutades, siis tegelikult oleks päris vahva, kui keegi räägiks või teeks loo koondisetreeneri argipäevast. Laupäeviti käib küll mängul või mängudel, kuid millele muu aeg kulub? Näiteks kui palju linte ja kui palju lillede istutamist.

Urmar peaks sellega kursis olema aga muidu pole paha mõte.ehk teed ise

Maekas
05.08.08, 16:50
Kanal 2. Üks päev Tarmo Rüütliga.

Tehke petitsioon vms.

Sats1
05.08.08, 17:10
Rüütlil on suvel korraline puhkus, mis on inimestele ette nähtud
Sel juhul kõik on tip-top

eestimees
05.08.08, 20:55
arvan et kes hetkel koondises nende tegemistega on Rüütli piisavalt hästi kursis.

Rüütlil on inimene, kes teda kursis hoiab nendega:D

ALEKOK
05.08.08, 21:51

Mine perse.

urmar
05.08.08, 23:39
Urmar peaks sellega kursis olema aga muidu pole paha mõte.ehk teed ise

Jälle mina, aina mina, juba lapsest saati... :D

Darren
06.08.08, 12:33
Rüütli sööb mõnikord jäätist säästutribüünil ja sügab kõhtu. Only in Estonia.

hacker12
06.08.08, 12:45
koondise treener peabki tark mees olema
loll mees teeks ainult teistmoodi kui eelmises postituses kirjas

Tofoa
11.08.08, 14:18
Palju õnne, Rüütli. (http://www.sportnet.ee/artikkel/73446)

Sen
25.08.08, 14:23
Kes eile ei kuulanud siis:
Rüütli Kukul külas (http://podcast.kuku.ee/saated/kukul-kulas/)

budu
31.08.08, 23:04
teatud härrad seostavad Hr.Rüütlit uuest hooajast Fc flora dirigendina sis teised teavad rääkida et peale seda avatakse Sats1 soovil uuesti ka must nimekiri kuhu kuuluvad Hr.Pohlakule mitte sümpaatsed mängijad

Silver
31.08.08, 23:26
Ka mina olen mitmest kohast kuulnud, et Rüütlil on Floraga suhted soojenemas. Eks aeg näitab. Kui nii ka läheb, siis võib küll öelda, et Pohlak 1 Levada 0. Korralikult tõmmati treeneriga kott pähe. :D

meesmuiste
31.08.08, 23:48
Kes eile ei kuulanud siis:
Rüütli Kukul külas (http://podcast.kuku.ee/saated/kukul-kulas/)

kusjuures kiidan siiralt Rüütli muusika valikut! :)

aanvaller
31.08.08, 23:58
Rüütli hoiab siiski Postil ja Teeveril silma peal.

kollikonn
01.09.08, 00:12
Rüütli hoiab siiski Postil ja Teeveril silma peal.

kust tead?:)

aanvaller
01.09.08, 00:13
kust tead?:)

ma kuulan vikerraadiot.:D

Sats1
03.09.08, 14:21
Mis eesmärgi EJL seadis Rüütlile MM-2010 valikturniiriks ?

Jürvi-Hool
03.09.08, 14:31
Mitte mingit.

smörgåsbord
03.09.08, 17:11
98,4% söötudest peavad olema antud ettepoole.

elx
03.09.08, 17:54
siis sobib ju hästi pika söödu taktika..

Sats1
04.09.08, 12:27
Mitte mingit.
Sul on õigus. Peatreener, treneritestaap ning koondislased töötavad/mängivad enda lõbuks.

•• Mis on Eesti koondise eesmärk algavas valiktsüklis?

T.Rüütli: Alagrupist edasisaamine pole kuigi reaalne eesmärk. Kui püstitaksime endale sellise sihi ja põruksime, siis kas meid peetakse läbikukkujateks? Me ei saa asju päris nii võtta, arvestades, kes sellesse gruppi kuuluvad. Kujutan ette, et näiteks Belgia unistused edasipääsu suhtes on ikkagi mitu korda optimistlikumad.

Meie meeskonna eesmärki on mul isegi raske sõnastada... (väga pikk mõttepaus) Kindlasti tuleb lähtuda mäng-mängult edasimineku printsiibist – püüda väärtustada iga kohtumist võimalikult kõrgelt, katsuda kõigis heitlustes võimalikult hästi esineda ja viia nii koondise üldine tase senisest kõrgemale astmele.

Loodan, et algavas tsüklis kasvab meie pallurite enesekindlus, suureneb võime taluda tippkohtumiste pinget ja tärkab usk soovitud tulemuse saavutamise võimalusse. Need on eeldused, mille arvelt võib kunagi hakata lootma alagrupist edasipääsu.

•• Kui püüaksid ikkagi eesmärgi täpsemalt sõnastada!

Nivoo, millest Eesti koondis allapoole ei lasku, peab tõusma. Teisisõnu: keskmine tase peab tõusma! Loodetavasti hakkavad põlvkondade vahetus ja meeskonna kokkusulandumine nii ladusalt toimima, et edaspidi saame juba selgemalt oma eesmärkidest rääkida. Kordan taas: kui püstitaksin praegu eesmärgiks alagrupist edasi pääsemise, siis ei võetaks mind ju tõsiselt. Eesmärgid peaksid jääma ikkagi realistlikuks!

Mina jääks rahule, kui inimesed ei oleks selle MM-tsükli järel Eesti koondise esinemise tõttu pettunud või masendunud. Oleks väga valus, kui publik lahkuks koondise mängudelt pidevalt noruspäi, sest meeskond ei suuda praktiliselt midagi pakkuda – ei hasarti, ei väravaid, ei võrdset mängu, rääkimata mänguilust... Seda, mida inimesed jalgpallist otsivad.

Kui tuhanded pealtvaatajad tulevad staadionile, peaks meeskond suutma neile midagi pakkuda. Ka välismängudel, sest televisioon näitab ju kõiki Eesti koondise kohtumisi. Normaalses maailmas on jalgpall ju mõeldud inimestele rõõmu valmistamiseks ning selle poole pürgimine peaks olema meiegi üks eesmärke. Tänapäeva jalgpallis leidub küllalt näiteid, kus edu saavutavad meeskonnad, kes pole objektiivselt hinnates mitte päris tippu kuuluvad. Üritame jõuda nende sekka.
http://www.epl.ee/artikkel/440571

Jürvi-Hool
04.09.08, 13:32
Okei, Sats, mis eesmärgi sa neile paneks?

eestimees
04.09.08, 14:00

50 tagasisöötu, 80 diagonaalis, 40 risti-rästi söötu

budu
04.09.08, 14:06

mustasnimekirjas olevad mängijad peavad saama koondisesse

Sats1
04.09.08, 14:52
Näiteks (!), 9 punkti või vähemalt eelviimane koht gruppis. Väga mugav juhtida koondist või mängida koondises juhul kui ei ole vaja tulemuse eest vastutada.

Martin
04.09.08, 16:06
Näiteks (!), 9 punkti või vähemalt eelviimane koht gruppis. Väga mugav juhtida koondist või mängida koondises juhul kui ei ole vaja tulemuse eest vastutada.

Aga võib-olla on just hea, et eesmärki pole? Ei pea silmad pilukil punnitama, et mingi punktinumbrini jõuda ja saab hoopiski lõdvalt enda ideid proovida, mis võib tuua hoopis parema tulemuse.

Või ei?

Sats1
04.09.08, 16:31
Aga võib-olla on just hea, et eesmärki pole? Ei pea silmad pilukil punnitama, et mingi punktinumbrini jõuda ja saab hoopiski lõdvalt enda ideid proovida, mis võib tuua hoopis parema tulemuse.
Või ei?
Hea küll sest peatreener, treneritestaap ning koondislased võivad töötada/mängida enda lõbuks. Mulle ka meeldiks, et mu boss ei nõuda minust konkreetseid tulemusi.

Tundmatu
04.09.08, 17:04
Hea küll sest peatreener, treneritestaap ning koondislased võivad töötada/mängida enda lõbuks. Mulle ka meeldiks, et mu boss ei nõuda minust konkreetseid tulemusi.

Vaheta siis töökohta või hakka iseeenda tööandjaks ;)

smörgåsbord
04.09.08, 17:20
Hea küll sest peatreener, treneritestaap ning koondislased võivad töötada/mängida enda lõbuks. Mulle ka meeldiks, et mu boss ei nõuda minust konkreetseid tulemusi.kui Rüütlile ongi kõrgemalt poolt mingi arv punkte ette antud, siis vaevalt ta sellest meediale pasundaks. liiga lihtne hiljem nina alla hõõruda. meenutagem Jellet ja tema ülioptimistlikke eesmärke eelmise valiktsükli eel.

Sats1
04.09.08, 18:14
meenutagem Jellet ja tema ülioptimistlikke eesmärke eelmise valiktsükli eel.
Tõtt öelda ei mäleta, et EJL seadis Jellele eesmärke. Kus sa seda lugesid ?

smörgåsbord
04.09.08, 18:16
Tõtt öelda ei mäleta, et EJL seadis Jellele eesmärke. Kus sa seda lugesid ?miki hiirest.

urmar
04.09.08, 19:08
Tõtt öelda ei mäleta, et EJL seadis Jellele eesmärke. Kus sa seda lugesid ?

Kuidas sa sellise asja maha oled maganud? Selle ülesande pani vist Jelle ise ja korrutas seda seni, kuni see teoreetiliselt võimalik oli. Kui enam polnud, siis hakkas eesmärki vähendama. :)

Nahkpea
04.09.08, 23:14
Reaalselt võttes ei aita mingite punktiliste ja kohaliste eesmärkide püstitamine kuidagi koondist neid ka saavutada. Tuleb igas mängus anda endast maksimum ja küll siis valikturniiri lõppedes selge on, paljuks sellest piisas.

See peakski olema eesmärk: anda endast igas mängus nii palju, et lõpuvile kõlades ei peaks tagantjärgi midagi kahetsema.

Sats1
04.09.08, 23:56
See peakski olema eesmärk: anda endast igas mängus nii palju, et lõpuvile kõlades ei peaks tagantjärgi midagi kahetsema.
Järjekordne Loosung.

urmar
05.09.08, 00:37
Järjekordne Loosung.

Täpselt, justkui sööt ette ja põiki. :)

smörgåsbord
05.09.08, 00:39
Järjekordne Loosung.Sa oled ise universumi suurim loosung.

saad Sa ikka aru, et kõik siin ilmas ei ole must ja valge ja arvuliselt mõõdetav ja matemaatiliselt defineeritav ja et eksisteerib ka muid väärtusi peale selle, kas Mark Švets on koondises või mitte?

edit: ja üleüldse ma ei saa aru, mis masohistlikud kalduvused Sind Eesti koondise käekäigu pärast südant panevad valutama. ilmselgelt ei hakka asjad eales Sinu meele järgi käima. et äkki otsid midagi rohkem rahuldust pakkuvat?

Aramis
05.09.08, 00:54

Hmmm - mille eest siis palka maksta? Minu arust on konkeetsed nõudmised töötegemiseks väga olulised. Igasugune hämamine tekitab segadust ja üksteise valestimõistmist. Samas tulles teemasse tagasi, siis jalgpallis on minu arust vastupidi - kindlasti tuleks määrata mingid boonused erinevaate tulemuste koha pealt, aga sellest täpsemaks ei tohiks oma "nõudmistega "minna.

sicmic
06.09.08, 02:26

Kas sa tõesti oletad, et Eestis spordiametnikud, eriti jalgpallis, mis võitleb esispordiala staatuse eest, mõtlevad praegu mugavusele?

Ja meie koondislased lähevad mängudele mõttega, et oh kui tore, et millegi eest vastutama ei pea, sest viimane koht alagrupis on ka vastuvõetav?

Ja siis need nn. mustas nimekirjas olijad tuleksid ja tooksid korra majja, ehk siis pingutaksid oluliselt rohkem kui praegused koondislased? Miks?

Mõistan, et osa mu argumentidest on ülepingutatud, aga väga ootan su vastust.

Sats1
06.09.08, 09:58
Kas sa tõesti oletad, et Eestis spordiametnikud, eriti jalgpallis, mis võitleb esispordiala staatuse eest, mõtlevad praegu mugavusele?
Ma ei tea millest nad mõtlevad aga näen mis nad teevad.

Ja meie koondislased lähevad mängudele mõttega, et oh kui tore, et millegi eest vastutama ei pea, sest viimane koht alagrupis on ka vastuvõetav?
Pole mõttet seda sinuga arutada sest kooliajal vanemad ei seadnud vist sulle eesmärke (näiteks, "Kallis Sicmic, sa ei pea teiseks aastaks jääta!!!"). Sa õppis enda lõbuks.

Ja siis need nn. mustas nimekirjas olijad tuleksid ja tooksid korra majja, ehk siis pingutaksid oluliselt rohkem kui praegused koondislased?
On olemas konkreetseid näideid:
18.10.2007, Pareikole lubati (pika vaheaja pärast) mängida vs. Montenegro ning ta mängis väga hea (ei lasknud värava sisse).
04.06.2008, Novikovile lubati (pika vaheaja pärast) mängida vs. Fääri ning ta mängis väga hea (lõi võiduvärava ning oli üks parimatest).

Miks?
On olemas spordis nii mõistet nagu "näljane sportlane".

WeThePeople
06.09.08, 11:17
Okei, Eesti eesmärk on 2 punkti ja teema läbi?!

sicmic
06.09.08, 14:31
Seega oleks musta nimekirja kuulumine jalgpalluritele hea ju? Muutuvad näljasemaks ja tulevad võimsalt tagasi.

Eks Novikov ka esimeste koondisemängudega vist sai isu täis ja kui uuesti tahtmine tuli, siis pingutas ja lastigi 'söögilaua' taha? Ootame veidi, vahest Pareiko muutub ka isukamaks, siis saab näiteks Hispaania vastu mängitada, sest vorm on koondisest eemal püsimisega uskumatult tõusnud.

Aga muidu vanemad mind ikka hüüavad Mikuks, seda kas ma 'teiseks aastaks jääta' pidin või ei pidanud, ei suuda meenutada. Enda lõbuks õpin muidugi, kohe kahju mõelda, et professionaalsed sportlased näiteks oma tööd vastutahtmist ja emotsioonita teevad, nagu Satsi jutust selgub.

budu
07.09.08, 01:45
nüüd belgia mänguga rüütli taktikat vaadates tekkib küsimus et kes lõpuks otsustab selle keda mängu panna.kahtlane on aga tundub et suur aivar ikka dikteerib seda sest miks muidu on koondises Vunk kes ikka mitu korda ikka kehvem kui Vassiljev,miks kaitses et võiks Alo asemel proovida noort Morozovit.kui nii edasi siis minu usk Rüütlisse kui eesti koondise päästjasse hakkab vaikselt kaduma ning kui need kuulujutud tõele peaks vastama et temast saab uus fc flora peatreener siis läheb see kemüüse väga hapuks

ALEKOK
07.09.08, 01:49
nüüd belgia mänguga rüütli taktikat vaadates tekkib küsimus et kes lõpuks otsustab selle keda mängu panna.kahtlane on aga tundub et suur aivar ikka dikteerib seda sest miks muidu on koondises Vunk kes ikka mitu korda ikka kehvem kui Vassiljev,miks kaitses et võiks Alo asemel proovida noort Morozovit.kui nii edasi siis minu usk Rüütlisse kui eesti koondise päästjasse hakkab vaikselt kaduma ning kui need kuulujutud tõele peaks vastama et temast saab uus fc flora peatreener siis läheb see kemüüse väga hapuks
Täna oleks pidanud kindlasti Morozovit katsetama? :D

budu
07.09.08, 01:51
Täna oleks pidanud kindlasti Morozovit katsetama? :D

kle parem oleks ta ikka olnud kui alo

Tofoa
07.09.08, 01:52

ime ennast

budu
07.09.08, 01:58
ime ennast

ime ise kui meeldib

Maekas
07.09.08, 02:04
Budu, sa oled ikka suhteliselt rumal!

krissucool
07.09.08, 02:05

Ära kujuta ette.Eks peale mängu on jah hea parastada.Ennem mängu oleksid ka soovind Morozovit Alo asemele w?

erxu
07.09.08, 11:58
Ma oleks. Sest see kuradi Alo üritab seal väljakul wannabe'lt kõvamees olla.

Tofoa
07.09.08, 13:07
Ma oleks. Sest see kuradi Alo üritab seal väljakul wannabe'lt kõvamees olla.

I poolaeg Alo oli vägagi korralik!

Shermann
07.09.08, 13:41
n.kui nii edasi siis minu usk Rüütlisse kui eesti koondise päästjasse hakkab vaikselt kaduma
Tarmo Rüütli on viimane inimene, keda kritiseerida. Tema tegi täpselt seda, mida ta lubas (ja mida rahvas on aastaid nõudnud, kuid Jelle ja Viggo ajal jäi see ainult unistuseks) ehk koondis hakkas mängima ründavamalt ja julgemalt. Jelle ja Viggo valitsemisajal oli tüüpiline rünnakujoonis selline, et pikk pall ette ja eks siis näeb, mis juhtub. Nüüd on seis palju parem, kuna nii kui pall pikemalt saadakse, üritatakse ikka mõttega rünnakule minna. Paraku pole meie koondise tase veel nii hea, et mitmel rindel suudetakse korralikult mängida ning seetõttu saab Eesti mõnele suurturniirile ainult meie märgades unenägudes.

Aga kui sulle sobib, siis võiks ju Jelle tagasi kutsuda ning pidevalt lõpetada mänge 0-1 ja 0-2 resultaatidega.

Minupoolest saluut Rüütlile!

Sats1
07.09.08, 13:49
Rüütli tegi täpselt seda, mida ta lubas (ja mida rahvas on aastaid nõudnud, kuid Jelle ja Viggo ajal jäi see ainult unistuseks) ehk koondis hakkas mängima ründavamalt ja julgemalt. Jelle ja Viggo valitsemisajal oli tüüpiline rünnakujoonis selline, et pikk pall ette ja eks siis näeb, mis juhtub.
Kas esimesed mängud Jelle käe all meie koondis mängis "pikk pall ette ja eks siis näeb, mis juhtub" moodi ??? Oled korras ?

Rein
07.09.08, 14:03
Kas esimesed mängud Jelle käe all meie koondis mängis "pikk pall ette ja eks siis näeb, mis juhtub" moodi ??? Oled korras ?

Tead mees, sa oled kõige rumalam inimene kes siin foorumis pesitseb. Isegi 14 aastased räägivad arukamat juttu kui sina. Alati on sul Eesti koondise kohta midagi kobiseda. Ükskõik kes on treener või kes on mängijad.

Palun mine PERSE ja palun säästa kaasfoorumlasi ning otsi muu koht kus saad oma rumalusega hiilata.

Shermann
07.09.08, 14:07

jah, ma olen küll. Eks ütle, siis millal Jelle ajal ühe TUGEVA Euroopa satsi vastu 2 väravat löödi võõrsil?

Nahkpea
07.09.08, 15:13
Kui hakata mõtlema, siis Rüütli teatas pärast koondise etteotsa saamist, et meeskond peab hakkama väravaid lööma. Ja kes saab öelda, et väravaid ei ole löödud? Tegelikult isegi korralikul hulgal on väravavõrku sahistatud.

Enne mängu Belgiaga ma tõesti ei lootnud uneski, et suudame kaks väravat üldse neile lüüa. Ja ma olen alati optimist olnud. Kui nüüd vähe maharahunenuna eilsele mängule mõelda, siis kaitse oli kokkuvõttes küll üsna hõre, aga arvestage ka sellega, millise pressi all see oli kõik 90 minutit (esimesed 5 minutit ehk välja arvata).

Me peame lihtsalt suutma rohkem palli keskväljal vallata, muidu satub kaitseliin turmtule alla ja kui see press on nii kõva ja järjekindel, siis loomulikult laseb see ka ükskord eksimusi läbi. Hiilgav näide eile Bärengrub. Esimese poolaja põhjal minuarust üks parimaid mängijaid üldse meil. Teisel poolajal ei pidanud aga temagi enam vastu.

-Silver-
07.09.08, 15:38
,miks kaitses et võiks Alo asemel proovida noort Morozovit.

No, proovimiseks on sõpruskohtumised, mitte valikmängud...

urmar
07.09.08, 18:42
Morozov on raskelt Levadias duublisse vajunud. Las harjutab veel.

Sats1
07.09.08, 22:13
Eks ütle, siis millal Jelle ajal ühe TUGEVA Euroopa satsi vastu 2 väravat löödi võõrsil?
Inimesed vaevalt mäletavad kui palju väravaid meie koondislased lõid võõrsil mõned aastat tagasi või kas jalaga või peaga. Mälestustes elavad võidud ning mängupilt edasi.

Epic
07.09.08, 22:16
Inimesed vaevalt mäletavad kui palju väravaid meie koondislased lõid võõrsil mõned aastat tagasi või kas jalaga või peaga. Mälestustes elavad võidud ning mängupilt edasi.

Vastupidi just. Ajalukku lähevad ikka numbrid.

Tofoa
07.09.08, 22:59

Ma ütleks ka, et mina mäletan pigem väravaid kui võite.

budu
11.09.08, 01:25
Kas sellist päästmist me ootasime??Kas Tarmo peaks jätkama või peaks ameti maha panema?

Kasper
11.09.08, 01:35
Kas sellist päästmist me ootasime??Kas Tarmo peaks jätkama või peaks ameti maha panema?
Ausalt öeldes oli tulemus nii masendav, et Tarmol ei olnud ka enam selles rolli. Seega las jätkab.

Wingback
11.09.08, 01:39
Täna võinuks meie peatreeneriks olla kasvõi Scolari, aga tundub et miskit poleks lõpptulemuses olnud teisiti. Mängijatelt totaalne lohakus.

Nahkpea
11.09.08, 19:44

Selline kahe otsaga küsimus. Ühest küljest on peatreener vastutav tulemuste eest, kuid kellega teda üldse asendada? Eestis võrdväärset peatreenerit küll võtta pole ja välismaalt treeneri toomine on seotud suure riskiga.

Selline "nokk kinni, saba lahti" teema.

proff4
11.09.08, 22:03
Kuigi ma tahaks Rüütlid süüdistada selles et ta sita väljakule pani on ta ikkagi hea treener.

Shermann
12.09.08, 08:23
Rüütli PEAB jätkama, aga eilses mängus oli kaks imelikku hetke. Kõigepealt pandi Vunk mängu ja Zenjov pingile. Ja siis tuli Kaimar Saag väljakule ning Zenjov ei saanud ikka mängu

sicmic
12.09.08, 12:00
Rüütli PEAB jätkama, aga eilses mängus oli kaks imelikku hetke. Kõigepealt pandi Vunk mängu ja Zenjov pingile. Ja siis tuli Kaimar Saag väljakule ning Zenjov ei saanud ikka mängu

Mida see Zenjov seal teinud oleks, kui pall isegi ründajateni ei jõua?

dareth
12.09.08, 13:20
no nende vahetuste hetkeks ei olnud enam erilist vahet, kes seal platsil olid

zlatan13
12.09.08, 13:37
Rüütli on hea treener ja ta jätkab kindlasti. süü on alati kahepoolne, treeneris ja mängijates-Rüütli viga oli tegelikult ikkagi see et pani sellise algkoosseisu väljakule, mis ei lubanudki eestil ründavalt mängida, vaid kaitses passimist, kruglov ja 2 eelneva kohtumise üks parim Zenjov-oleksid ikkagi pidanud olema algul kohe mängus, Rähn keskele panna oli ammu teada et see riskile minek, lisaks ka Aksalu kohe oleks tulnud väravasse panna, Londak oli ju ikkagi juba eelnevalt vigastatud, ja nende taseme vahe pole erinev. Aksalu oleks hakkama saanud ka alguses minnes. Aga jh mängukäigus ei olnud Rüütlil tõesti enam midagi teha, kui mehed ikka longivad väljakul siis nad longivad! Muidugi Bosnia mängis ka võimsalt, alguses oli näha juba kui keskendunult nad seda võtavad. Aga see mäng on möödanik ja tuleb mõelda edaspidisele. loodame et sellist mängu nii pea enam jälle ei näe.

Keiss
12.09.08, 16:56
Iga treener, kes Rähni usaldab on minu silmis kahtlase väärtusega. Keskkaitsesse oleks ju saanud panna Klavani või kutsuda Koondisse Post. Oli ju näha, et toks-toks oma tööga hakkama ei saa, no vahetage ta välja siis sealt! Zenjov oleks pidanud mängima alguses kuid hiljem oli vast tõesti Saagi sissetoomine mõistlikum kuna Saag vähemalt viitsib ühena vähestest panna vastaste kaitseliin pinge alla, sest Kaimar viitsib pallita mängijana kõvasti tööd teha.

Martin
12.09.08, 18:40
Iga treener, kes Rähni usaldab on minu silmis kahtlase väärtusega. Keskkaitsesse oleks ju saanud panna Klavani või kutsuda Koondisse Post.

Iga postitaja, kes soovitab Rähni asemel koondisse keskkaitsesse Posti, on minu silmis kahtlase väärtusega.

Nahkpea
12.09.08, 23:36
Meile on keskväljale vaja tasemel mängijaid, kes suudaks seal palle võita ning samuti ka ründajateni toimetada. Vahelt läbisöödud, mõõdetud pallid kaitseliini selja taha jne. Praegu ei suuda meie keskvälja mängijad seda teha. Üle liini sööt maandub enamasti väravavahi kätes ning läbisööt kaitsjate jalgades.

Ka minuarust on Eesti koondise nõrgimaks lüliks poolkaitse (keskpoolkaitse). Me ei suuda palli keskel hoida. Kaitset võib küll kiruda, aga meie koondise kaitse satub tänu keskvälja nõrkusele pideva surve alla. Nii on ikka väga raske.

Kui vaatame viimast mängu Bosniaga (esimest poolaega, teisest pole mõtet üldse enam rääkida), siis Rüütli püüdis seda defitsiiti 3 keskpoolikuga kompenseerida. Võib-olla mõte oli isegi õige, aga teostus jäi nõrgaks. Näide: Vassiljev tegi kõik juba ära, mängis vastasest mööda ja lükkas söödu äärelt tõusnud Klavanile. Kõik õige, ainult et...see sööt lendas nagu kuul paar meetrit Klavani eest mööda. Selline rumal ja mõttetu praak, mida viimases mängus oli ikka talumatult palju. Iga selline viga andis taas uue võimaluse Bosniale.

Niikaua kui me ei hakka suutma keskväljal natukegi palli hoidma ja mitte sellest kiirelt nagu katkutõbisest vabanema, niikaua me jäämegi lootma...

rallikas
13.09.08, 00:08
Keskväli on meil tõesti nõrgim lüli. Kuna Dmitrjev on meil see suur musta töö tegija on meil keskväljal mänguehitaja puudu. Vunk küll ehk oleks, aga ta pole veel tasemel. Vassiljev on ka ääremängija, et tema ka sinna ei sobi. Kõige parem oleks tõesti Novikov ma usun. Tal juba elukogemust ka natuke seljataga ning juttude järgi on ta see hooaeg oma klubides üks parimaid olnud.

Mõtte järgi sobiks nagu midagi sellist..

----------GK---------
--DR---DC--DC--DL--
-----DMC------------
-A/MR-----MC--A/ML-
-----ST------ST-----

DMC oleks see töörügaja ning MC oleks see söödulükkaja...

zlatan13
13.09.08, 16:12
õigus, keskväli nõrk. kui martin reim loobus siis pole meil enam meest kes meil mängu üles ehitaks:D

aron8888
13.09.08, 20:25
Viimasel ajal on kuidagi kahtlaseks ta otsused jäänud. Miks on vaja et eesti koondises on kõik mängijad, kes mängivad välismaal, ja meie kutsume neid 'staarideks' . Meiega juhtub sama, nagu portugali koondisega, kõik on omaette tegijad, meeskonna kokkusobivus aga ümmargune 0. Me vajaks ühte tõelist venda, kes võistkonda edasi viiks. Nagu uudises : Hughes : Robinhos saab meie Cantona. Ennem jah oli Reim, Martin selle koha peal, aga keda uut ja võimalikult noort sinna saata, see peaks juba treeneri otsustada olla. Praegu mõeldakse ainult palli oma kastist auti löömisele (:

Tofoa
14.09.08, 01:06
Ennem jah oli Reim, Martin selle koha peal, aga keda uut ja võimalikult noort sinna saata, see peaks juba treeneri otsustada olla.

Treeneri otsustada küll, aga rahvas tahaks Ojamaad näha.

budu
16.09.08, 23:06
Kui Tarmo otsustab ikkagi Flora peatreeneriks hakata siis õige samm oleks siis koondise peatreeneri amet maha panna.kunagi pohlak ju ütles et sellist asja enam kunagi ei juhtu et koondise peatreener ka kuskil klubis oleks.krt ükskord võiks keegi sõna ka pidada

Jürvi-Hool
16.09.08, 23:09
Kuule idikas. Arvamuse muutumine ei ole "sõna mitte pidamine." Mine hääleta USAs Bushi poolt ja ole vait.

budu
16.09.08, 23:12
Kuule idikas. Arvamuse muutumine ei ole "sõna mitte pidamine." Mine hääleta USAs Bushi poolt ja ole vait.

kle tont see oli minu arvamus ja kõik,kui sulle midagi ei meeldi eks kaeba kohtusse

smörgåsbord
16.09.08, 23:18
03.11.2006:

Osutasid juba, et omal ajal mõjutati Flora omaniku poolt koondise peatreenerit. Kui palju Pohlak sulle siis vihjeid jagas, kui 2000. aastal koondise ohje hoidsid?
Mis kuradi vihjeid! Seal polnud mingeid vihjeid, asi oli nii selge, et... Aga kuna see oli aastal 2000 ja praegu tuleb juba aasta 2007, siis miks vanast asjast enam rääkida. See on teada – kusjuures pole vaja üldse isiklikuks minna, et Pohlak või mitte –, et kui mingi klubi ja koondise treener on üks ja sama isik, tekivad probleemid. Täiesti selge, et treener pole siis enam oma valikutes vaba.
Eestis, tänu jumalale, on selline olukord nüüd möödas ja rohkem ma seda otseselt torkida ei tahaks. Kui palju mind seal käsutati või mitte, on ammu minevik.

Kas sa näed praeguses pingelises olukorras üldse veel mingit võimalust kunagi Flora rüppe tagasi kolida?
Praegu pole mingit põhjust sellisele asjale mõelda. Jätaks ehk küsimusele vastamata...
Ütlen veelkord, et kuna asi on aetud pooleldi poliitiliseks ja lahterdatud süsteemideks, siis ühest süsteemist teise liikumine pole niisama lihtne, kui klubist klubisse. Küllaltki keeruline olukord.
Mina liiguks heameelega klubist klubisse.

http://www.epl.ee/artikkel/361231

Sats1
03.10.08, 10:44
Mis Rüütli tegi tööl pärast 10.09.2008 (mängu vs. Bosnia): kas sõitis meie välismaal mänginud pallureid vaatama või igavles kontoris ?

Jasper
03.10.08, 10:48
Mis Rüütli tegi tööl pärast 10.09.2008 (mängu vs. Bosnia): kas sõitis meie välismaal mänginud pallureid vaatama või igavles kontoris ?

Soccerneti trennis on käinud mitu korda.

yheksa
03.10.08, 11:39

Selliste ilmadega nagu meil siin? Küllap igavles kontoris.
Ja ega seal Norras, Soomes vöi Venemaal oluliselt soojem pole, kui meil siin.

NIRK
03.10.08, 16:12
Tarmo Rüütli teatas koondise koosseisu mängudeks Hispaania ja Türgiga
http://sport.err.ee/index.php?0581099

Miks pole Ats Purjet ?? .

vincent
03.10.08, 16:15
Miks pole Ats Purjet ?? .
Endiselt katki?

NIRK
03.10.08, 16:24
Endiselt katki?
Jahh nii ta on, http://www.soccernet.ee/news.php?id=21680
Kahju lootsin teda põhimehena ikka näha.

Lisaks, Vosko asemel oleks Novikov kasulik.

luisfigo7
03.10.08, 16:26
hispaania kooseis ka olemas http://es.eurosport.yahoo.com/03102008/47/clasificacion-mundial-2010-marchena-arbeloa-vuelven-seleccion.html

Mondotek
03.10.08, 16:33
Väga kahju, et see kuradi Taavi Rähn ikka on. :(

03.10.08, 16:55
taavi rähna asendaks novikoviga ja voskoboinikovi postiga. vosko lihtsalt ei saa mängu venemaal samas kui post aint skoorib hollandis

ROOTSI KUNN
03.10.08, 18:19
Väga kahju, et see kuradi Taavi Rähn ikka on. :(

Mul on kahju ,et sellised debiilikud siin sõna võtavad .

ALEKOK
03.10.08, 18:23

Huvi pärast küsin, et kas Sinu arvates Rähn väärib koondisekohta?

ROOTSI KUNN
03.10.08, 18:36
Huvi pärast küsin, et kas Sinu arvates Rähn väärib koondisekohta?

Mind ajab lihtsalt tigedaks ,kui mingid suvalised sepad ajavad mulli suust välja. Kes jalgpallist jagab see näeb Taavi mängus ka väga palju head . Rähn tuleb sel aastal Leedu meistriks ja see pole kukesupp. Ta on tõesti mõned mängud koondises ebaõnnestunud ,kuid ainult teda kaotustes süüdistada on rumalus. Mina hindan teda tugevaks mängijaks ja koondise kutses mingit probleemi ei näe.

Hellik
03.10.08, 19:08
Mulle jääb veidi arusaamatuks, miks eelistatakse Saagi Postile. Mängulõpu ehk kuni 20 minuti taktika 'pikk torn vastaste 16-kasti' rollitäitjaks sobib Post oluliselt paremini, ta on seda tõestanud Djurgardeni vastu ja Hollandis.

Rüütli tundub olevat lihtsalt liiga põikpäine tüüp ehk kui ta juba korra ütles, et tema Posti ründajana ei näe, siis nii jääbki :P

Shermann
03.10.08, 19:59
http://jp.youtube.com/watch?v=g_0uNg5LAmw

ehk keegi oskab tõlkida?

Jürvi-Hool
03.10.08, 20:19

Mul on kahju, et sinusugune debiilik sõna võtab. Iga kord kui Rähn koondise eest platsil on, keerab ta sitta nii, et vähe pole. Mida ta veel tegema peaks, et teda enam mitte kutsuda? Ei, päriselt, kirjuta, mida Rähn tegema peaks, et ta enam kutset ei vääriks.

NIRK
03.10.08, 20:40
Pole vaja Rähni sõimata. Ta mängib oma võimete järgi ning tal on tõesti häid külgi näiteks mängu lõhkumine. Ning kui te pole nõus siis ikkagi on tal midagi,et on siit eestist välja pallima saanud.

Rähn mängib nii kuidas suudab ning kui see ei sobi siis tuleb lihtsalt keegi teine valida.

Ma isegi kardan,et ta võib lolluse kokku keerata kuid keda tema asemel konkreetselt panna ka ei oska.Või kui saada keegi tema asemele siis jääks ta ikka hetkel varusse(pingile).

Ning kas näiteks kiirete hispaania ja türgi mängijate vastu on hea mängitada rähni ?

Kuigi kui meenutan Portugali mängu siis seal oli ta mu meelest ok,sai ka kollase kaardi mu mäletamist mööda.

Nahkpea
03.10.08, 21:13
Post oleks ikka pidanud koondisekutse saama. Võib-olla tõesti mitte kohe algkoosseisus väljakule jooksma, aga no andke andeks, Voskoboinikov väärib seda kohta rohkem? Mängija, kes ei saa õieti Venemaa esiliigas lõpukohtade eest võitleva klubi eestki korralikult platsile? Aga no eks Rüütli teab paremini.

Rähni vastu pole mul vähimatki. Närvidele käib, kuidas püütakse kogu meeskonna ebaõnnestumine (viimane mäng Bosniaga) ühe mängija kaela veeretada. Rähn ei mänginud selle mängu tõesti hästi, kuid lubage küsida, kes üldse seal hästi mängis? Meeskond on tervik ja lagunes ka tervikuna. Rähn mängib stabiilselt Leedu meistrivõistluste liidri algkoosseisus ja järelikult saab seal kenasti hakkama kui usaldatakse. Rähn on teinud ka koondises väga ilusaid etteasteid, seda küll kaitsva pooliku rollis.

Ch1ller666
05.10.08, 01:17
Posti oleks võinud tõesti kutsuda. Vorm tundub tal ju hea ja kasti saadetud pikkade pallide(mis arvatavasti saabki olema eesti üks väheseid võimalusi) noolimine väiksemate Hispaanlaste eest ei tohiks tal ju ülemõistuse raske olla.
Aga jah eks Rüütli tea paremini.

Mis rähni puutub siis keskkaitses teda küll eriti näha ei soovi... Aga lõhkuvaks poolikuks Hispaania vastu on tegelt selline jõuline mängija ju nagu rusikas silmaauku! Ja türgi vastu on tal ka täitsa paras selle karutapjaga maadelda :)

Muidu tundub et meil on tegelikult ju küllalt kobe koosseis, aga meestel jääb eneseusust ja julgusest tihti puudu. Peale 0-7 sauna pole meestel kindlasti kerge Hispaania vastu minna. Samas võiks arvata/loota et mehed tahavad nüüd tõestada et "nii sitad me ka pole"!

Jaak
05.10.08, 17:22
Post oleks ikka pidanud koondisekutse saama. Võib-olla tõesti mitte kohe algkoosseisus väljakule jooksma, aga no andke andeks, Voskoboinikov väärib seda kohta rohkem? Mängija, kes ei saa õieti Venemaa esiliigas lõpukohtade eest võitleva klubi eestki korralikult platsile? Aga no eks Rüütli teab paremini.

Rähni vastu pole mul vähimatki. Närvidele käib, kuidas püütakse kogu meeskonna ebaõnnestumine (viimane mäng Bosniaga) ühe mängija kaela veeretada. Rähn ei mänginud selle mängu tõesti hästi, kuid lubage küsida, kes üldse seal hästi mängis? Meeskond on tervik ja lagunes ka tervikuna. Rähn mängib stabiilselt Leedu meistrivõistluste liidri algkoosseisus ja järelikult saab seal kenasti hakkama kui usaldatakse. Rähn on teinud ka koondises väga ilusaid etteasteid, seda küll kaitsva pooliku rollis.

mitte,et see midagi väga muudaks, aga hooaja teiseks pooleks on Rähn algkooseisust välja kukkunud. Reeglina saab mängu 2 pa keskel.

--andres--
28.10.08, 09:52
Rüütli, mine oma kuradi Levadiasse tagasi, seal olid sul paremad ajad kui olla Eesti koondise peatreener.

kala2
28.10.08, 10:23
Rüütli, mine oma kuradi Levadiasse tagasi, seal olid sul paremad ajad kui olla Eesti koondise peatreener.närvid läbi? ei leia veeni yles ve?

yimanya
28.10.08, 11:54
Rüütli, mine oma kuradi Levadiasse tagasi, seal olid sul paremad ajad kui olla Eesti koondise peatreener.

Rüütli on igaljuhul etem kui jälle võtta mingi keskpärane hollandlane.

-mirko-
28.10.08, 17:01
Ma usun,et Rüütli näitab edaspidi head mängu. Eks tuli asus ta ametipostile natuke liiga kõrgete ootustega: ilmselgelt näha, et tema ründav iseloom on esialgu segadust tekitav ja harjumatu. Esimesed vitsad sai Bosnias, samas Belgia vastu löödi värav, Türgi vastu oldi teravad, et asi võib võtta väga ilusa pöörde veel.
Minul ikkagi on usku Rüütlisse, hoolimata sellest Zenjovi virinast, kui ta kasutas Saagi, siis oli see ilmselglet taktikalistel kaalutlustel: kiire ja võitlev targetman.

budu
08.11.08, 11:27
Isiklikult lootsin, et Rüütli toob endaga kaasa muudatusi nii mängustiilis kui ka koosseisus ning katsetab uusi mängijaid ja taktikaid. Paraku aga on koondises ikka ja alati samad näod ning ikka peksame enamuse ajast ebatäpset pikka palli.

Äkki on tal olnud liiga vähe aega veel ning loodame, et asi hakkab vaikselt paremuse poole liikuma nüüd.

mul olid samad lootused aga tundub et pannakse ikka vana rada pidi edasi.kui juba sõpruskohtumistes noori ei proovita siis kus veel?minu usk Tarmosse hakkab vaikselt ära kaduma

Jürvi-Hool
08.11.08, 11:41
Foorumi kaks kõige udusemat liiget pole Rüütliga rahul - see on vist rohkem kompliment Rüütlile.

Sats1
08.11.08, 17:07
Isiklikult lootsin, et Rüütli toob endaga kaasa muudatusi nii mängustiilis
Kas sa TÕSISELT ei näe muudatusi mängustiilis ("Viggo" koondisega võrreldes) ???

Äkki on tal olnud liiga vähe aega veel ning loodame, et asi hakkab vaikselt paremuse poole liikuma nüüd.

minu usk Tarmosse hakkab vaikselt ära kaduma
Te kirjutate „Tarmo Rüütli-mees kes päästab koondise??“ teema all. Mis te arvate „päästab“ all? Kas endise peatreeneri tulemuse (7 punkti) ületamist/kordumist või midagi muud ? Oma intervjuus Tarmo selgelt ütles, et EJL ei seandnud temale eesmärki (kvantiteedi poolest). Ükskõik kas null, neli, seltse või rohkem punkti.

Kuno
13.11.08, 05:06
No ma ei tea... loe ja imesta... Imemehi tuleks äkki otsida mõnest Hollywoodi filmist... Andke mehele ikka nats aega ka... Päris üleöö ka midagi ei juhtu ma kahtlustan... Lihtsalt erapooletu arvamus, kui selline.

Kuno
13.11.08, 05:11
Viimasel ajal on kuidagi kahtlaseks ta otsused jäänud. Miks on vaja et eesti koondises on kõik mängijad, kes mängivad välismaal, ja meie kutsume neid 'staarideks' . Meiega juhtub sama, nagu portugali koondisega, kõik on omaette tegijad, meeskonna kokkusobivus aga ümmargune 0. Me vajaks ühte tõelist venda, kes võistkonda edasi viiks. Nagu uudises : Hughes : Robinhos saab meie Cantona. Ennem jah oli Reim, Martin selle koha peal, aga keda uut ja võimalikult noort sinna saata, see peaks juba treeneri otsustada olla. Praegu mõeldakse ainult palli oma kastist auti löömisele (:

Päris mõistlik arvamus tegelikult!

budu
23.11.08, 11:04
nu Tarmol esimene hooaeg peatreenerina läbi.kuidas teie tema tööga rahule olete jäänud?mis on olnud miinuseks ja mis plussideks ning mida võiks mees muuta?

aga sporditähes on minu arust Pasi õigetele asjadele viidanud

Shaq
23.11.08, 11:21
No ta lubas väravaid, seda on ka tulnud..Harju keskmine, oli nii häid hetki, kui ka halbu.

Shermann
23.11.08, 13:44
nu Tarmol esimene hooaeg peatreenerina läbi.kuidas teie tema tööga rahule olete jäänud?mis on olnud miinuseks ja mis plussideks ning mida võiks mees muuta?

aga sporditähes on minu arust Pasi õigetele asjadele viidanud
mina olen rahul ,ega vist praegu paremini saakski.

Ainus miinus on see, et noortele ei anta mänguaega. Plussiks on see, et me lööme kõvasti väravaid ja tulemused on ikkagi suhteliselt head

nonoh
23.11.08, 13:47
kodus kaotasime ainult Hispaaniale... üldse lõime kokku 14 väravat, see on üks värav mängu peale

ei olegi nii hull?

SunWolf
23.11.08, 16:05
Rüütli ettevaatlikus noorte mängijate kasutamise/mittekasutamise osas on mõistetav. Kahjuks on Eesti koondis langenud mutta ja kõigepealt on vaja taastada meeskonna enesekindlus. On vaja uuesti hakata lööma väravaid, mis ongi iga võidu aluseks. Eks seepärast praegu eelistabki Rüütli pigem kogenenumaid mängijaid. Zenjovile võiks ta siiski rohke mänguaega anda. See mees mängb liigas, kus ründaja lihtsalt peab hästi triblama. Operi kõrval on Zenjov ainuke, kes seda ka oskab.

Ruutu
23.11.08, 16:26
Vunk ja Puri on noored ja saavad palju mängida. Olen nõus SunWolf`i arvamusega. Olgem ausad, koondise tulemused on need, mis aitavad ka teistel mängijatel välismaale siirduda. Just suurte vastu head mängud(Türgi 0:0 viik) toob huvi meie mängijate vastu. Välismal mängides saaavd mehed tugevaid mänge ja seeläbi peaks paranema ka kondise olukord. olgem ausad, Eesti koondisel on nüüd ainult tõusta. Mina olen Rüütli tegevusega rahul

Rein
24.11.08, 17:32
Mis kuradi august sa sokid?

allars
24.11.08, 17:36
kodus kaotasime ainult Hispaaniale... üldse lõime kokku 14 väravat, see on üks värav mängu peale

ei olegi nii hull?

Muidugi pole hull. Üheksast kodumängust kaotas Eesti ainult ühe ja seda jah ainult Hispaaniale. Minu meelest suurepärane tulemus. Pole siin joriseda midagi.

mikk
25.11.08, 14:48
Isiklikult lootsin, et Rüütli toob endaga kaasa muudatusi nii mängustiilis kui ka koosseisus ning katsetab uusi mängijaid ja taktikaid. Paraku aga on koondises ikka ja alati samad näod ning ikka peksame enamuse ajast ebatäpset pikka palli.

Ma ei tea küll millistest uutest taktikatest jutt, aga ma ise ei näe küll muud varianti, et Eesti peab mängima mingil kujul vasturünnaku jalgpalli. Näiteks mängu "ehitamisest" keskväljakul, millest vahel ka siin räägitakse, pole küll mõtet unistada.

dareth
25.11.08, 15:00
Minu arust on Vassiljev selle ehitajana väga hästi hakkama saanud viimastes mängudes.

mikk
26.11.08, 13:28
Minu arust on Vassiljev selle ehitajana väga hästi hakkama saanud viimastes mängudes.

See ehitamisega hästi hakkama saamine on illusioon.

Ja kui ma ütlesin, et Eesti peaks ikka mingil kujul vasturünnaku jalgpalli mängima, siis ei tähenda see (ainult) pika palli etteläämist.

90% maailma meeskondadest mängib vasturünnaku jalgpalli. Ja mitte ainult nõrgemad tugevamate vastu. Näidet tuues. 2003-04 Arsenali The Invincibles mängis vasturünnaku jalgpalli. 2008-09 Arsenal aga mängib seda ehitavat 20 söötu põigiti jalgpalli.

dareth
26.11.08, 13:41
See ehitamisega hästi hakkama saamine on illusioon.

Ja kui ma ütlesin, et Eesti peaks ikka mingil kujul vasturünnaku jalgpalli mängima, siis ei tähenda see (ainult) pika palli etteläämist.

90% maailma meeskondadest mängib vasturünnaku jalgpalli. Ja mitte ainult nõrgemad tugevamate vastu. Näidet tuues. 2003-04 Arsenali The Invincibles mängis vasturünnaku jalgpalli. 2008-09 Arsenal aga mängib seda ehitavat 20 söötu põigiti jalgpalli.

Sinu arvates kuulub Eesti rahvusmeeskond siis selle ülejäänud 10% hulka? Ei tahaks nagu hästi uskuda. Kui sa nii tark oled, siis äkki on sulle ka meelde jäänud, et Rüütli on mitmel korral öelnud, et mängutaktika valitakse sõltuvalt vastasest ja ma ei usu, et see varieerub üliründava, ründava ja natuke vähem ründava hulgas.

Purusta veel mul mõni illusioon. :)

mikk
26.11.08, 17:23
Sinu arvates kuulub Eesti rahvusmeeskond siis selle ülejäänud 10% hulka? Ei tahaks nagu hästi uskuda. Kui sa nii tark oled, siis äkki on sulle ka meelde jäänud, et Rüütli on mitmel korral öelnud, et mängutaktika valitakse sõltuvalt vastasest ja ma ei usu, et see varieerub üliründava, ründava ja natuke vähem ründava hulgas.

Purusta veel mul mõni illusioon. :)

Rüütli jutt mängutaktika valikust on diplomaatiline demagoogia. Meie tase on kusagil Malediivide ja Kribati tasemel, mis tähendab te üheksal juhul kümnest tulevad vastased siia kohustusliku kolme punkti järele. Nemad ründavad, meie kaitseme. Selles kontekstis on nõrgema meeskonna taktika aluseks ikka hea kaitse, vasturünnakud ja standardolukorrad.

staaaaaar
26.11.08, 17:33
Rüütli jutt mängutaktika valikust on diplomaatiline demagoogia. Meie tase on kusagil Malediivide ja Kribati tasemel, mis tähendab te üheksal juhul kümnest tulevad vastased siia kohustusliku kolme punkti järele. Nemad ründavad, meie kaitseme. Selles kontekstis on nõrgema meeskonna taktika aluseks ikka hea kaitse, vasturünnakud ja standardolukorrad.

Tead mis ma arvan , Koondise treener ei saa rääkida ennem igat mängu kui nõrgad me olema ja kui palju me kaitsema peame ja värki . See mõjuks meeskonna enesekindlusele. Tõesti riigid kes on fifa tabelis kuni 50. kohani nende vastu kaidsed rohkem sealt edasi tuleks ikka juba rünnakule kah mõelda sest muidu eestike ei saagi võite.

budu
09.12.08, 16:26
krt Rüütli oleks võinud ikka Pohlaku pikalt saata.krt koondise peatreener ei tohiks klubi juhendada

staaaaaar
09.12.08, 17:00
[QUOTE=budulojus;967119]krt Rüütli oleks võinud ikka Pohlaku pikalt saata.krt koondise peatreener ei tohiks klubi juhendada[/Q

Nõuestun

Kui tal on nii väga mingit klubi juhendada siis võtku mõni väiksem klubi näiteks tulevik vms.

$$$
09.12.08, 17:07
:S .

Ülinõme :S .

aanvaller
09.12.08, 17:25
nüüd ütlen siis seda mida poleks kunagi uskunud.
tarmo rüütli on mõtetu mees.

aanvaller
09.12.08, 17:28
huvitav, et jälle on jah floral ja koondisel sama peatreener, asjad nagu ei edene siin eestimaal. Oleme samas sitatsioonis nagu kunagi.
Huvitav kui Floral läheks nüüd see aasta ülihalvasti, jääksid kuuendaks, kas siis Rüütel saaks kohe koondise troonilt ka kinga :D?

dareth
09.12.08, 17:34
Kus vingujad siis olid, kui Rüütli korraga Levadia ja koondise tüüri juures oli?

$$$
09.12.08, 17:39
Ving-ving-ving.

Kadedus on eestlase põhiline iseloomustus.

wow. Ja mille üle ma/me su arust siis kadedad oleme?

elx
09.12.08, 17:54
muud polegi kui, et kahju vaadata kuidas inimene meeletult oma sõnu sööb ja enda veendumustele vastu hakkab aga nagu üeldakse - igaühel on oma hind.

aanvaller
09.12.08, 17:58
Pettunud jalgpallifänn üritas enesetappu (http://eesti.info/uudised/uudis.php?uudis=Pettunud_jalgpallif%E4nn_%FCritas_ enesetappu&uid=404746)
ma juba mõtlesin et....

erxu
09.12.08, 18:24
Pole üldse rahul selle asjaga, võiks siis ju Flora noored ja tüdrukud ja kõik ka endapeale juba võtta. Ja veel välismaale ka treeneriks!

$$$
09.12.08, 18:31
On seda raske siis mõista, et sinu puhul see, et Rüütli Kalevit ei juhenda?

No vot see on küll üks võimas tarkusetera, sa psüholoogiks ei taha hakkata, sest tundub, et sa tunned inimesi nii hästi D:D: .

zaz
09.12.08, 18:46
Rohkem ei hakka sellel teemal rääkima kuna vingumine-kadetsemine kestab ikka edasi niikaua kuni FC Flora ja Pohlak eksisteerivad.

Ja mis võiks olla siis minu motivatsioon vinguda ja OLLA TÄIELIKULT PETTUNUD OMA LEMMIKKLUBI tegevuses.
Toon siia vaid mõned aspektid, mis asja juures mulle ei meeldi, kõik ehk ei ole paljude jaoks olulised, kuid ma üritan avada enda vastumeelsust olukorrale siis.

1. Flora on profiklubi ning profiklubi treenimine ja juhendamine nõuab täielikku pühendumist. Ei ole mõeldav olukord kus näiteks teisipäeviti ja neljapäeviti on treeneril tegemist hoopis koondise asjadega.

2. Vaikselt on see ka esimese punktiga sarnane, kuid teisest küljest. Ehk koondise vaatenurgast. Kui koondisetreener on hõivatud klubi treenimisega, siis kust peaks tulema see aeg, mille ta pühendab koondisele? Mängijate jälgimisele, treeneritega suhtlemisele ning ka koondise teiste treeneritega plaanide ja strateegiate koostamisele.
Ka välismaistel meestel peaks aeg-ajalt silma peale viskama. Kui mitte neile, kes meie vutiparemikku kuuluvad (nagu Klavan, Oper, Piiroja), siis vähemalt sellised mehed nagu Neemelo, Viikmäe, Post, Zenjov jne vääriksid kindlasti seda võimalust, et treeneril oleks selge üevaade meeste võimetest ja vormist. Näiteks Udu toomine koondise juurde viimati oli suhteliselt arulage siiski.

3. Rüütli enda sõnad ja nendest taganemine. Mees on ju ise öelnud, et paratamatult pole ta valikutes vaba, kui peaks juhendatama klubi ja koondist üheaegselt. Aumees ta pole ja kui ta juba tõdenud on, et nii läheb töötamine keeruliseks, siis millest veel rääkida.
Samuti on Pohlak ju sarjanud Rüütlit, kui tallalakkuja ja selgrootu jobu. Nüüd aga suured semud ja vana vimm unustatud... Aga noh see suht ongi nagu Aivar Pohlaku stiil.

4. Levadale "ärapanemine". Ehk konkurendi oskuslik nõrgendamine. Okei, saime korraliku(ilmselt parima eestlasest treeneri) omale koondise etteotsa ja Levada leppis kaotusega. Kuid sujuvalt sama mehe liigutamine siis konkureeriva klubi pingile on ju tegelikult ikkagi inetu ja äärmiselt kahetusväärne lugu.
Eelkõige võib selline tegutsemine eemale tõugata potensiaalseid sponsoreid. Lugu anna ju selge signaali, et aumehi siin alal väga palju ei leia ja sõnu süüakse samuti päris aplalt.

5. Argument, et nii on ainuõige väikeriigile. Pjipers ja Starkovs on väga õiged mehed seda juttu kindlasti ajama :D Mõlemad on just sellise stiiliga harjunud ja tegutsenud ning reaalselt neil puudub kogemus teistmoodi olukorrale. Aga mida võiks arvata Islandi, Montenegro, Gruusia jne pisemate vutiliidrid, miks seal samamoodi siis ei talitata?
Küllap ikka on konkurents edasiviiv jõud ;) Ja olukord kus koondisetreener on mõne klubi treener ainult lämmatab seda konkurentsi. On ju eeldada ka seda, et siis hakatakse taas eelisarendama just sedasama koondisetreeneri klubi.
Üldiselt on see läbitud etapp, ma ei kujuta ette miks peaks me tagasi astuma, edasimineku asemel.

6. Säästab raha?! Flora ja EJLi rahakott EI TOHI, EI SAA, EGA OLE MÕELDAV ühena. Seega ei saa mingist säästmisest juttu ollagi. EJL maksab koondise treenerile palka ja Flora oma treenerile. Kust siin sääst tuleb?
Kõik muud klubid, ka amatöörid, saavad enesele korraliku treeneri palkamisega hakkama, aga suur ja vägev ning majanduslikult üliheas seisus (Pohlaku enda sõnad) olev Flora ei saa? Vägagi veider, eksole.

7. Talendi raiskamine? (vist urmar kasutas sellist väidet) Et koondise treenerina teeb ta ainult nii vähe tööd et blablabla... Aga siis võib ju võtta ette ka U21 ja vaadta üle ka muud noortekoondised vms.
Antud olukord on aga pigem siis juba talendi kurnamine.

Rohkem ei kirjutaks hetkel... Aga ma ei ole mitte mingisugune tagurlik jõud siin, et kõike pean mustama ja laimama. Mulle ei meeldi antud olukord ja ütlen seda ka välja, nagu vabas riigis kohane. Eelkõige muserdab just see, et liikumine toimub tagasi mitte edasi. Tulevad tagasi pakid nagu too 0:7, siis koondisel ja Floral sama treener... mida veel?!
Vana koer uusi trikke ei õpi. Tuleks ehk mõelda siis verevahetusele või värskete ideede ammutamisele, ehk?

budu
09.12.08, 19:12
Rüütli võiks siis hoopis koondise jätta.Oleks vähemalt AUMEES

Shermann
09.12.08, 19:32
Koondisest lahkumine oleks lauslollus. Aga miks Kivisild ei hakanud Flora peatreeneriks?

zaz
09.12.08, 19:34
koondisest lahkumine olnuks auasi.. aga seda juba peale 0:7 pakki.

budu
09.12.08, 19:45
ESMASPÄEV, 24. NOVEMBER 2008
Suurimad vutispetsid: Sirel, Sedin ja Leppänen. Ja võhik: Rüütli
Arvake ära, kes on Eesti suurimad jalgpalliasjatundjad? Aasta parima jalgpalluri hääletamine tõestas, et too au kuulub Tõnu Sirelile, Pjotr Sedinile ja Ainar Leppänenile.

Viimastel aastatel on parimat valinud jalgpalliametnikud ja vutist kirjutajad üheskoos. Tänavu sai kummastki "sektist" hääleõiguse 17 inimest.

Raio Piiroja (pildil ees) sai veenva esi- ja Pavel Londak (kollases särgis) teise koha. Norra klubide triumfi kindlustas Joel Lindpere, edestades pingelises kolmanda koha duellis ühe punktiga Soome meistrit Ats Purjet.

Lõpptulemuse arvasid täpselt ära kolm meest: jalgpalliliidu peasekretär Tõnu Sirel, asepresident Pjotr Sedin ja juriidiline nõustaja Ainar Leppänen. Seega: aplaus ja lillevarred, teie olete Eesti suurimad vutispetsid!

(Siinkohal ei saa jätta mainimata, et kui Purje Lindperet siiski edestanuks, kuulunuks lilleõied Tarmo Lehistele, Arvu Sillale ja Andres Vaherile).

* * *

Aga kes on suurim võhik?

Kahtlemata Tarmo Rüütli.

Vaadake koondise peatreeneri valikut: 1. Ats Purje, 2. Raio Piiroja, 3. Sander Post.

Nali naljaks, Purje Purjeks ja Piiroja Piirojaks, aga üht tahaks küll teada: mille pagana pärast oli Rüütlil vaja Post kolmandaks hääletada? Kui oli vaja seni koondisekutseta Hollandi esiliigaründaja eneseteadvust tõsta ja talle tulevikuks lootust anda, oleks ehk hõlpsam võtta kätte telefon.

Oli ju Rüütli varem avalikult kuulutanud: pole mingit põhjust Postile kutset saata, koondisekoht tuleb ikka mänguga välja teenida.

see on võetud ÕHTULEHE spordiblogist

-thierry-
09.12.08, 21:13
No ei tea.. on see koondisele hea? Vaevalt, Florale? Jah.

urmar
09.12.08, 21:14
Ausalt, ei saa mina aru, mis hea pärast zaz üldse Flora fänn on? Igatpidi keerutab, et kõike halvemast küljest näidata, kui tegelikult on. Tõde otsi tikutulega taga. :)

Imelik, et teistel klubidel selliseid fänne pole, kes iga uudise peale vinguma pistavad.

Kuskil vist lubasid lõpetada flora mängudel käimise, kui Rüütli peatreeneriks saab. Mis teed siis nüüd? Kas asud sõnu sööma? Meisterparastaja. :D

urmar
09.12.08, 22:23
7. Talendi raiskamine? (vist urmar kasutas sellist väidet) Et koondise treenerina teeb ta ainult nii vähe tööd et blablabla... Aga siis võib ju võtta ette ka U21 ja vaadta üle ka muud noortekoondised vms.
Antud olukord on aga pigem siis juba talendi kurnamine.

Võtame siis ühe võimaluse arutada. Peab vist üpris asjalik diletant olema, et arvata, justkui need koondised ei osaleks ametlikes mängudes ühel ja samal ajal. Kas härra zaz soovib, et Eesti ettepanekul tehtaks maailma jalgpallikalender põhjalikult ringi, et A-koondise mängud ei klapiks ajaliselt ei U-21, U-19 ja küllap ka U-17 aegadega. 2008 aastal nad paraku kattusid ja kohe päris tihti. Aga vot siis, kui Eesti A-koondis kogunes, justkui nõiaväel MLi mänge ei toimunud. :)

budu
09.12.08, 22:55
aga millal leiab Hr.Rüütli aega et minna piiritaha koondisekanditaate vaatama?

Urmar ole hea ja valgusta mind sel pimedal õhtupoolikul

zaz
09.12.08, 22:56
Võtame siis ühe võimaluse arutada. Peab vist üpris asjalik diletant olema, et arvata, justkui need koondised ei osaleks ametlikes mängudes ühel ja samal ajal. Kas härra zaz soovib, et Eesti ettepanekul tehtaks maailma jalgpallikalender põhjalikult ringi, et A-koondise mängud ei klapiks ajaliselt ei U-21, U-19 ja küllap ka U-17 aegadega. 2008 aastal nad paraku kattusid ja kohe päris tihti. Aga vot siis, kui Eesti A-koondis kogunes, justkui nõiaväel MLi mänge ei toimunud. :)

See näide oli sama absurd kui see, et ta klubitreeneriks asuks. Ei soovinudki mingit reaalset lahendust pakkuda, kuna ilmselt pole see mõistlik niiehknaa.
Samas ei ole mõistlik ka klubitreeneri ja koondisetreeneri töö ühildamine.
Aga huvi pärast küsin siis, et palju nad siis kattusid? Mõnda noortemängu olen ikka vaatama juhtunud ja need pole A-koondisega samal ajal olnud :)

Olen omal ajal neid positivismist läbi immutatud rõõmuheietusi juba piisavalt postitanud. Nüüd tuleb teinekord ka teisest küljest asju hinnata, eksole. Mis ei tähenda et ma ei tunneks edusammudest rõõmu ega uhkust. Siiani on uhke mõelda näiteks suvisele mängule Djurgardensiga, kus NIIIII VÄHE jäi puudu, et neile väärt õppetund anda ikka:) Usun, et olen ka tunnistanud et vanake Reim tegi uhke hooaja lõpu ja näitas mulle et jaksab ja suudab veel mängida küll! Samuti Anier.

Ja tõesti! Lubasin, et 2009 hooaeg ma Flora kodumängudele ei tule (kui Rüütli asub mõlemale töökohale) ja punkt. Nii nüüd siis ongi, kahjuks.

urmar
09.12.08, 22:59
aga millal leiab Hr.Rüütli aega et minna piiritaha koondisekanditaate vaatama?

Urmar ole hea ja valgusta mind sel pimedal õhtupoolikul

Mis neist ikka nii väga vaadata on vaja? Niigi teada, milleks nad võimelised on, aga kui vajalik on, küllap siis leiab ka selle aja.

-RoMaRiO-
09.12.08, 23:17
Mis neist ikka nii väga vaadata on vaja? Niigi teada, milleks nad võimelised on, aga kui vajalik on, küllap siis leiab ka selle aja.

No sa oled ikka uskumatu. Milleks üldse meeskonnale treener, küll mängijad ise mängida suudavad, eks?

Kui Pohlak ühel heal päeval kriminaalsüüdistusega meediasse satub, kas oled ka siis teda kinnisilmi kaitsmas?

Aga arusaadav kui boss loeb seda.

urmar
09.12.08, 23:21
Aga huvi pärast küsin siis, et palju nad siis kattusid? Mõnda noortemängu olen ikka vaatama juhtunud ja need pole A-koondisega samal ajal olnud :)

Nad kattusid ikka vägagi palju, ju siis oled viletsa mäluga.

Toon nad siis välja.
26.3 Eesti - Kanda, U-21 Hollandiga
27.5 Eesti - Gruusia, U-19 samal ajal turniiril Itaalias
30.-31.5 Balti turniirid A ja U-21 koondisel praktiliselt samal ajal
4.6 Eesti - Fäärid, 3.-5.6. U-17 ja U-19 Balti turniir
20.8 Eesti - Malta, U21 Makedooniaga
10.9 Belgia - Eesti, U-17 samal ajal Soomes
11.10 Eesti - Hispaania, U-19 valikturniir 5-10 oktoobrini eestis
15.10. Eesti - Türgi, 14.10 U-17 Lätiga.

Ongi ehk huvitav tähelepanek, et alati, kui on A-koondiste mängupäev, siis mängib ka suht tihti mingi noortekoondis, mis on ka loomulik, kuna lisaks A-koondislastele peavad klubid ju ka noortekoondislasi koondistesse lubama ja need päevad tunduvad kattuvat.