PDA

View Full Version : Toetus mängijatele.

vibu
13.03.08, 11:51
Järjekordne artikkel ajakirjanduses pani mind mõtisklema.
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=270823

Huvitav on see, et kõik teavad, et selline olukord on lubamatu ja ebaeetiline, mida Dmitjeviga tehakse, kuid keegi midagi ette ei võta. Töölisena oleks Dmitjevil raske suure hiiuga vastamisi seista, samas peaks siinkohal asjade klattimiseks minu arvates Eesti Jalgpalli Liit midagi ette võtma. Olukorras, kus inimene eemaldatakse töölt, kuna ta ei ole nõus sõlmima uut töölepingut, peaks Liit paluma asja uurida Tööinspektsioonil ja igasugustel teistel asutustel. Võib ju öelda- "palka makstakse ju edasi! mida sa vingud?", kuid probleemid mis mängijale (ja kogu eesti jalgpallile) kaasas käivad on samuti suured. Arvan, et siinkohal peaks Jalgpallihaigla ka mingi kindla seisukoha võtma ja kasvõi moraalselt toetama mängijat.

Loomulikult ei tea ma töölepingu sisu, kuid eetiliselt on asi jama.
Et siis teema selleks, et arutleda, mida saame me ise fännidena ja ametnikud kontorites teha selleks, et kaoks ära olukord, kus kõik võib juriidiliselt OK olla aga moraalselt ja eetiliselt on pask...
ja nagu öeldud- teema puudutab ju kõiki mängijaid, mitte ainult neid, kes koondises või siis antud juhul Dmitrjevit...

Ajud Tööle!

zaz
13.03.08, 12:39
terve see EJLi üles töötatud süsteem on ju pask...
kus isegi aasta peale lepingu lõppemist (või oli isegi kauem?) on klubil õigus nõuda tema eest pappi. sama möll ka noormängijatega.
suht ebaterve, või mis

elx
13.03.08, 13:31
paraku nii ongi, et kõik on JOKK ja tööinspektsioonil pole midagi uurida - tegemist on tähtajalise lepinguga ning, kui töötaja pole nõus uue pakitud lepinguga, siis ei ole tööandja ka tema tööjõudu ostma. Samas endine leping veel kahtib ning, kui töötajal lihtsalt tööd ei anta, kuid palka makstakse edasi siis pole siin tõesti midagi uurida.

kusjuures ei saa öelda, et ainult eestis seetõttu asi mäda on - tegi ju näiteks Real sama Beckhamiga, kui selgus, et mees ameerikamaal lepingu sõlmis.

aga muidugi - moraalse toe pakkumine on omaette teema, iseasi palju sellest kasu on.

vibu
13.03.08, 14:29
Üldjoontes olen nõus. Samas unstagem ära paralleelid välismaailmaga. Alustaks ikke koduhoovist. Kui ma olen raamatupidaja, kellel on tähtajaline leping mingi firmaga, kes ütleb, et maksab mulle palka edasi, aga samas ei taha minu tööd, siis on üks asi. Teen siis oma vabal ajal teistele firmadele. Ja kui leping lõppeb lähen täiskohaga uude firmasse. Seda enam, et mul on aega seda firmat otsida, kuhu minna. Praegusel juhul on ju asi sootuks teistsugune- on raske leida tööandjat, kes tahab mängijat, kes pole mänge saanud, treeninguid saanud ja omal käel harjutanud.
ELX- sa ütled, et PARAKU. See tähendab, et ei kiida heaks. See on tore. Aga mida siis ette võtta?
Mina pakun välja, et niikaua kui selline situatsioon kestab, peab leidma lahenduse Jalgpalliliit. Kulutama kasvõi raha selle peale, et leida meestele võimalus saada proffessionaalset juriidilist nõustamist, tekitama mingi võimaluse proffessionaalseteks treeninguteks. Või midagi muud?
Esialgu aga peaks kindlasti jalgpalluritele nõu ja jõuga abiks olema. Krt! Isegi kui ei oska, võtku seisukoht, et midagi on vaja muuta ja tegeletakse võimaluste otsimisega sellise pasa likvideerimiseks!

zaz
13.03.08, 16:35
kõige haigem on ikkagi see, et ka järgmine hooaeg, kui tal enam kehtivat lepingut ei ole puudub noormehel võimalus mängida Eesti klubides (kui välismaalt ei õnnestugi kosliast leida) kuna tõenäoliselt küsiks Levadia tema eest veel päris jõhkrat pappi... halleluuja eesdi jalkpall!!!

jaamu
13.03.08, 16:49
Kas Bosmani reeglid Eesti jalgpallis ei kehti?

Aílton
13.03.08, 16:55
kõige haigem on ikkagi see, et ka järgmine hooaeg, kui tal enam kehtivat lepingut ei ole puudub noormehel võimalus mängida Eesti klubides (kui välismaalt ei õnnestugi kosliast leida) kuna tõenäoliselt küsiks Levadia tema eest veel päris jõhkrat pappi... halleluuja eesdi jalkpall!!!

kuidas saab nii olla et kui lepingut ei ole siis ikka on klubi omand?

zaz
13.03.08, 17:15
http://jalgpall.struktuur.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=3165/M%E4ngijate+%FCleminekute+kord+2008.doc

vibu
13.03.08, 18:02
"Mängija ülemineku vormistamiseks peab uus klubi tasuma endisele klubile summa, mis võrdub mängijale endise klubi poolt viimase 12 kuu jooksul töötasuna tehtud väljamaksete summaga."

See peaks olema maksimum.
Aastapalk. Kui EJL ei suuda oma debiilsust kõrvaldada, siis peaks ja võiks EJL välja pakkuda, et uue klubi huvi leidumisel maksab EJL selle summa kinni. Muidu on taas üks hea mängija nii koondise kui ka koduse liiga jaoks kaduma minemas...

zaz
13.03.08, 18:31
noh vähemalt mäletasin siis veitsa valesti...
huvitav palju see Dimitrijevi aastapalk ka tuleks?
mingi Flora vms häid kontakte omav klubi teeniks ehk miskit asjalikku vahelt, kui võtaks mehe omale ja siis parseldaks väljamaale äkki? :D

2mSööt3mMööda
13.03.08, 18:33
Postimees võiks Dmitrijevi toetuseks allkirju koguma hakata. Martin pane rattad veerema =)

vibu
13.03.08, 19:20
Kahjuks oleme jõudnud sinnamaani, kus kodanikualgatus allkirjade näol on saavutamas vastupidist effekti. Isegi kui eelkõneleja oma pakkumist tüsiselt ei mõelnud...
Konstruktiivsust palun!

vibu
13.03.08, 20:55
Kindlasti on Ballacki ettepanek mõjus. Samas ei tahaks ju kohe alguses laskuda samale tasemele, millega meid on üllatanud tööandja. See võib täiesti olla mõjutusvahend, kuid ainult siis, kui seda kohe mitte käiku lasta.
niisiis- BALLACKI pakkumine mõjutada tööandja rahakotti.
Arvesse läinud. Kuidas see vaid välja näeks? Arvan, et sellest igamehe kirjasaatmisest suuremat tolku ei pruugi olla. Kindlasti aga siis kui näiteks Jalgpallihaigla ütleb, et KUI midagi ei muutu, siis võetakse ühendust sponsoritega, et need ei toetaks sellist meeskonda. Kui siiski toetavad, siis kutsutakse avalikult selliste firmade tooteid-teenuseid mitte tarbima, sest firmade sponsorluspoliitika on "vigane".
Siinkohal PEAN märkima, et olles MITTE Jalgpallihaigla liige, ei saa ma kuidagi mõjutada MTÜ juhatuse otsuseid, või veel vähem tahan ma neid kuhugi poole suunata. Samas pakun BALLACKI mõtet edasi arendades seda varianti kaaluda...

jansa
13.03.08, 22:48
... Arvan, et sellest igamehe kirjasaatmisest suuremat tolku ei pruugi olla. Kindlasti aga siis kui näiteks Jalgpallihaigla ütleb, et KUI midagi ei muutu, siis võetakse ühendust sponsoritega, et need ei toetaks sellist meeskonda. Kui siiski toetavad, siis kutsutakse avalikult selliste firmade tooteid-teenuseid mitte tarbima, sest firmade sponsorluspoliitika on "vigane".
.[/QUOTE]

...see oli nüüd küll väga hea nali - et nagu kuri pressiteadeanne arvamusliidrilt!!! Ja kui isegi mingi kiri tehtaks siis on sellest nii Levadale kui tema/FC Levadia sponsoritele kõige sügavamalt bo..i. Nagu ka sel juhul, kui aasta lõpul peaks JPHaigla omistama selle käitumismaneeri eest Levadale jobu tiiti.
P.S. see oli tõesti naljakas

vibu
13.03.08, 23:38
JANSA. Ma austan sind ja sinu arvamust, aga ma tõesti mõtlesin seda tõsiselt. Kui me vaatame meedia mõju ja analüüsime seda, siis võime üllatuda. Ei hakka siin rääkima Reiljanitest ja teistest näidetest, mis on liiga äärmuslikud, samas on need näited teinud firmad, kes pole panustanud pressiga suhtlemisele ja koolitusele väga õrnaks. Kõik eavad, et kui piisavalt sitta loopida siis midagi ikkagi külge jääb. Isegi kui mitte sitt siis vähemalt hais ja nõrganärvilisi hirmutab ka hais. Kahjuks või õnneks on see nii.
Mis puudutab jalgpallijobu valimist... Tegemist väga jalgpalli keskse määratlusega. Tavainimest jätab külmaks. Kui aga rõhud selle peale, et "meie kui jalkafännid taunime firma X toetust erakonnale, kes plaanib pensione langetada" siis unustatakse ära esimene sõna ja jäetakse meelde viimane. Ja firma X. Küsimus ei ole mitte selles, MIDA kuulutada, vaid KUIDAS.
See siis selline lühikursus...

Martin
14.03.08, 00:46
Võiks musta nimekirja ka teha, kes enam kunagi Levadia mängudele ei lähe, ja siis võiks veel Levadia treeningkeskuse eest istumisstreigi teha ja trennide ajal muusikat lasta ja Levada autot blokeerida ja punaseid nelke kojameeste vahele toppida ja siis võiks ...

vibu
14.03.08, 09:22
MARTIN. Jah kõike seda võiks. Samas ei kindlusta miski, et seda sama tegevust ei pea sa näiteks järgmisel aastal migi teise meeskonna treeningutel tegema. Kuidas seda vältida?
Ah perset.
Lihtsam on tõesti ju mitte midagi ette võtta ja isegi mitte probleemist rääkida- siis pole ju ka probleemi.
Saan Teist täielikult aru...

Martin
14.03.08, 09:41
Lihtsam on tõesti ju mitte midagi ette võtta ja isegi mitte probleemist rääkida- siis pole ju ka probleemi.

Põhimõtteliselt ju probleemi ei olegi. Iga mängija peab lihtsalt arvestama, et kui nende leping lõppemas on, siis Levadias nad mängida ei saa. Ehk märkavad, et omanik on selline vähe veidram. Kui ei märka, pole ka eriti midagi, tuleb lihtsalt vähe nooremalt ja kiiremini endale välisleping kindlustada - ehk teevad setõttu hoopis innukamalt trenni.

Selliseid asju on väljamaalgi piisavalt palju juhtunud ja midagi erilist siin ohkida pole.

Marduk
14.03.08, 12:51
Leping lepinguks. On olemas sellised asjad nagu Töölepingu seadus ja töövaidlus komisjon. Kui üks osapool tunneb, et talle on liiga tehtud siis võib ta vabalt pöörduda töövaidlus komisjoni ja lasta nendel tegelastel asja uurida.

jansa
14.03.08, 16:01
JANSA. Ma austan sind ja sinu arvamust, aga ma tõesti mõtlesin seda tõsiselt. Kui me vaatame meedia mõju ja analüüsime seda, siis võime üllatuda. ..

..just , meedia mõjuvõimus ja surves ei kahtle keegi, aga ma arvan et JPH poolt esitletuna/teema ülesvõtmisena ei võta seda küll keegi tõsiselt - nende jobude jms. valimistega on kahjuks selle organisatsiooni maine tavakodanike ja s.h. äriringkonna otsustajate seas (nagu ka osade jalgpalli fännide seas) suht olematu ning oma ja üldsuse maine ümberkujundamist ega hoiaku muutust herr Levada suhtes see vaevalt et kaasa tooks.... Palun - tehku asi ära ja tõestagu vastupidist.

elx
14.03.08, 17:27
Leping lepinguks. On olemas sellised asjad nagu Töölepingu seadus ja töövaidlus komisjon. Kui üks osapool tunneb, et talle on liiga tehtud siis võib ta vabalt pöörduda töövaidlus komisjoni ja lasta nendel tegelastel asja uurida.

loe minu poolt tehtud kolmandat posti, ei hakka uuesti kirjutama

vibu
15.03.08, 14:23
http://www.delfi.ee/news/sport/_jalgpall/article.php?id=18435303

siit saab Pohaku kommentaare kuulata-vaadata antud teemal. Vähemalt mingi seisukoht on võetud ja abistatakse klubi leidmisel. Absurdivaldkonda kuulub olukord, kus isegi TREENIDA ei või üheski teises võistkonnas! Midagi tuleks nagu seleglt reeglitega ette võtta... Kasvõi teha nii, et kui meest ei osteta, siis peab laenule andma... Aga seda praegusel juhul ka oodata pole...

Sir. Nuutu
15.03.08, 14:23
No mida veel. Nüüd hakatakse kõigi kallal võtma juba. Leiti Joel Lindpere minig fucking Orkuti konto ja võeti kohe teemast kinni, et mängija joob jne. No perset, ma võin sinna panna, et ma oskan hiina keelt kah, mis ei tähenda, et ma seda tegelikult oskan. Fuck noh, jätke rahule nüüd mängijad.

Darren
15.03.08, 18:55
Kas Bosmani reeglid Eesti jalgpallis ei kehti?

Bosman ruling oli mängijate liikumise kohta liikmesriikide vahel.

On those grounds,

THE COURT,

in answer to the questions referred to it by the Cour d'Appel, Liège, by judgment of 1 October 1993, hereby rules:

1. Article 48 of the EEC Treaty precludes the application of rules laid down by sporting associations, under which a professional footballer who is a national of one Member State may not, on the expiry of his contract with a club, be employed by a club of another Member State unless the latter club has paid to the former club a transfer, training or development fee.

2. Article 48 of the EEC Treaty precludes the application of rules laid down by sporting associations under which, in matches in competitions which they organize, football clubs may field only a limited number of professional players who are nationals of other Member States.

3. The direct effect of Article 48 of the EEC Treaty cannot be relied upon in support of claims relating to a fee in respect of transfer, training or development which has already been paid on, or is still payable under an obligation which arose before, the date of this judgment, except by those who have brought court proceedings or raised an equivalent claim under the applicable national law before that date.

hacker12
18.03.08, 19:53
Dmitrijev 1 - Levada 0

17
18.03.08, 20:35
Dmitrijev 1 - Levada 0

Midagi, mida me ei tea või loed Dmitrijevi võiduks seda, et ta aasta aega mängida ei saa?

ROOTSI KUNN
19.03.08, 11:03
Aga ,mis te sellest arvate ,kui näiteks toetaks hoopis Taio Tenistet selliste sopaneegrite nagu Ott Järvela eest. Odava uudise janus võttis see tont orkutist mingi lause ja nüüd peab Teniste ennast igasugu süüdistuste eest kaitsma.
Järvelale tuleks tegelt ploomidesse anda selle sita eest ,mis ta Lindpere ja Teniste kohta on kokku keeranud. Papparazod on ennegi fännide käest peksa saanud.

eestimees
19.03.08, 12:10
Aga ,mis te sellest arvate ,kui näiteks toetaks hoopis Taio Tenistet selliste sopaneegrite nagu Ott Järvela eest. Odava uudise janus võttis see tont orkutist mingi lause ja nüüd peab Teniste ennast igasugu süüdistuste eest kaitsma.
Järvelale tuleks tegelt ploomidesse anda selle sita eest ,mis ta Lindpere ja Teniste kohta on kokku keeranud. Papparazod on ennegi fännide käest peksa saanud.

täielik totu on see Ott Järvela

budu
19.03.08, 12:12

Olen eestkõnelejaga väga ühtemeelt.Krt kas ajakirjandusel pole muud teha kui ksukilt orkutis umbluud taga ajada.krt igaüks võib enda kohta igat jampsi kirjutada aga ega see ei pea tõsi olema.spordiajakirjanik võiks ikka rohkem tegeleda spordist kirjutamisega kui mingi jama ajamisega mis ei vii mitte kuhugi vaid tekitab süütule mängijale palju mõtetut probleeme.

Martin
19.03.08, 12:13
Järvela tegi täiesti normaalne loo, sportlane oli aga mõistuse jagamise ajal vist trennis. Jube lahe on tõesti end jõhkra joodikuna näidata.

Eesti koondise mängija võiks nagu endale aru anda, et tema tegemisi jälgitakse ka ja tegemiste suhtes on kõrgendatud ootused.

Lisaks - Orkutit loevad ja uurivad tõenäoliselt ka need inimesed, kes Taijot, Joeli või keda iganes veel ei tunne ning ei pea kohe aru saama, et tegemist on ju hiilgavate huumorimeestega.

dareth
19.03.08, 14:28
Igaüks, kes Orkutis vähegi ringi on vaadanud, peaks aru saama, et sealset infot ei tasu alati tõe pähe võtta. Paras jobudus on selline "uudis" fakte kontrollimata välja imeda.

Tõenäoliselt oled sa oma kollasest sopast nii läbi imbunud, et ei oska enam muul moel mõeldagi. Rahvale tsirkust ja leiba!

edit: Muidugi ei vabanda see jalgpallureid välja, kes hoolimatult enda kohta "fakte" avaldavad.

Martin
19.03.08, 14:34
Igaüks, kes Orkutis vähegi ringi on vaadanud, peaks aru saama, et sealset infot ei tasu alati tõe pähe võtta. Paras jobudus on selline "uudis" fakte kontrollimata välja imeda.

Mis tähendab fakte kontrollimata?

Ott ei kirjuta, et Joel ja Taijo on joodikud. Oti loos on kirjeldatud seda, mis need jalgpallurid on ise enda kohta kirjutanud või mis pildid üles pannud.

Ott on isegi loo alguses selgitatud, mis on Orkut.

Mis siin kontrollida või välja imeda on?

dareth
19.03.08, 15:06
Ok, ma saan aru, et sinu jaoks on sellised uudised normaalsed lood, minu jaoks mitte.

Loodetavasti ei trükitud seda paber-SLÕhtulehes "spordiuudisena" (ei ole selle lehe lugeja).

Antud loo uudisväärtus on minu arvamust mööda pehmelt öeldes madal. Pallurite südametunnistusele koputamiseks võib see ju üks võimalik viis olla. Samas jääb kapipede ikka pedeks, kui ta ka vastupidist väidab.

d-fens
19.03.08, 15:17
Nojah, inimese jaoks, kes elu24-a treib uudiseid sellest, kuidas mingi suvaline rnb-staar kuskil suvalises auulis kohvikus istudes nina nokib, on selline kontekstist sõltuvate sitatükikeste väljanuuskimine ilmselt suht normaalne tegevus tõesti. Eks see oleneb taustsüsteemist tõepoolest.

Mis, ma annan endale aru, ei vabanda meid, ülejäänuid tuhandeid ja kümneid tuhandeid, kes me seda paska loeme, enamuses täiesti vabatahtlikult.

Vabandan kohe ühtlasi ka argumentum ad hominemi eest, aga no siia see sobis. :)

TeeleS
19.03.08, 15:27
Ma ei hakka hetkel oma seisukohta avaldama, vaid küsin ainult, kas keegi oskab öelda, mida selle artikliga saavutada taheti?

vandersell
19.03.08, 15:32
Lugejaid, klikke, reklaami vaatamist. Raha.

ALEKOK
19.03.08, 15:43
..promo Eesti jalgpallile?

Kui jah, siis kukkus päris sitasti välja. Viimasel ajal on meedia päris aktiivselt hakanud kajastama Eesti jalgpalliga seonduvaid asju (eriti Meistriliigaga), kindlasti tuleb suur tänu selle eest just Martinile öelda. Muidugi Järvela kirjutis ei teinud just head promo Eesti jalgpallile.

TeeleS
19.03.08, 17:30
Hmmm... jah. Kuulsus on kuulsus ja feim on feim, aga vähemalt mina ei leia, et keegi jalgpallivõhik, kes nagunii asjast midagi ei tea, tuleks sellise artikli peale väljaku äärde vaatama, et oh, kes see Taijo Teniste on, pigem tekitaks see vastumeelsust, et mida ma neid ikka vaatama lähen ja ega Eesti jalgpallis muud nagunii polegi. Aga tegelikult on.

Loomulikult peaks jalgpallurid, kui avalikkusele veidi tuntumad inimesed jälgima, mida, kuhu ja kuidas nad kirjutavad, aga samas kas inimene, (ma tõesti ei tunne seda autorit, kuid ma eeldan, et ta pigem on Eesti jalgpalli ja spordi edenemise poolt), kes teoreetiliselt võiks toetada sporti, sellele hoopis (vähemalt minu silmis) negatiivset varjundit loob.

Mõelgem selle peale, et ka jalgpallurid on tegelikult inimesed nagu meie kõik.

vaikiv mees
19.03.08, 17:39
Igaüks, kes Orkutis vähegi ringi on vaadanud, peaks aru saama, et sealset infot ei tasu alati tõe pähe võtta.
jätame nüüd kõrvale delfi-põlvkonna, kes uue lainena sinna saabunud ja arvavad, et lahe on endale nimeks panna Kätu Pätu
- enamik inimesi esineb seal siiski oma ees- ja perekonnanime ja tihtipeale adekvaatse näopildiga

Paras jobudus on selline "uudis" fakte kontrollimata välja imeda.
sulle juba eelnevates postides lühidalt selgitati delfi erinevust portaalist, kuhu logitakse sisse parooliga, mida teab ainult teniste ise

http://www.orkut.com/Profile.aspx?uid=6996047049264738220
noh näiteks.. mille krdi pärast ma peaks kahtlema selles, et oku on hõivatud??
(ei tasu tõepähe võtta, ütled sa? aga milleks sellised naljad, mis oleks naljakad ainult vaimselt haigele inimesele?)

kollasest sopast nii läbi imbunud
möönan, et päris eraldi artikli mõõtu veel välja ei anna, aga kui inimesed veel paar kraadi peale keeravad nagu nood noored (endised muidugi) ühispankurid, siis vabalt,
et keegi Taavi R. on kesköises Tln-s arret-tud, on krimiuudis isegi siis, kui tegu pole jalgpalluriga

edit: Muidugi ei vabanda see jalgpallureid välja, kes hoolimatult enda kohta "fakte" avaldavad.
noh, lõpuks jõudsid ise ka põhiliseni

inimesed paraku teevad teinekord asju
millest nii valuline reaktsioon? jutt pole salaja susserdamisest, vaid millegi avalikust deklareerimisest ja mõttetu on pärast slolehele väita, et pole teind või siis tv3-le, kus Joel üritas rääkida, et on "juba 1,5a Norras", jättes arusaamatuks, kas seal pole alkoholi või internetti, et oma profiilis aegunud punktid ära muuta

Nende asi, kes esimest kivi visata ei saa miks ei saa? need, kes 4-5x näd. joovad ja sellest saladust ei tee, võivad vabalt

vandersell
19.03.08, 17:57
Mina küll ülallingitatud noorsandi kontol olevat infot tõe pähe ei võta. Drinking: occasionally. Jee rait.

d-fens
19.03.08, 23:55
http://www.orkut.com/Profile.aspx?uid=6996047049264738220
noh näiteks.. mille krdi pärast ma peaks kahtlema selles, et oku on hõivatud??
(ei tasu tõepähe võtta, ütled sa? aga milleks sellised naljad, mis oleks naljakad ainult vaimselt haigele inimesele?)

Oleneb, mis eesmärgil sa tahad seda teada. Kui Sa tahad artiklit kirjutada, siis ära kahtlegi, lihtsalt pane kirja. Kui puudu jääb, mõtle välja. Aga kui sa tahad tegelikku seisu teada saada, siis elu karm tõde ongi paraku see, et ega sa ennem mitte milleski päris kindel ei saa olla, kui sa talle käe oled lõpuks püksi saand -- siis tuleb alles üsna kindlasti välja, kas oku on kinni või lahti või on ta sedapsi või otseti hoopis teistmoodi mees. Mõnede tüdrukutega pole asjad ka siis sootukski mitte selged veel, annaks jumal, et oku oleks teistmoodi mees.

Mina ka kirjutasin oma orkuti-profiili, et ma olen ilus, tark ja lõbus, sest ma tahtsin keppi saada. Ei saand ma midagi. Ma olen sinuga nõus, et see on ilgelt kurb. Ja naljakas ainult vaimselt haigele inimesele. Sest kesse muu ikka teise õnnetust osatab.

Aga inimesed paraku teevad teinekord asju, mis ülejäänutele esmapilgul päris sirget muljet ei jäta. Nende asi, kes esimest kivi visata ei saa, pole ka kohut mõista.

Aílton
20.03.08, 00:46
poleks nö valesid fakte, poleks probleemi. kui sa avalikus portaalis annad mõista et juua meeldib ja veel tihti, siis mida sa pärast ulud, kui selle pärast selga hüpatakse.

urmar
20.03.08, 00:49
Järvela tegi täiesti normaalne loo, sportlane oli aga mõistuse jagamise ajal vist trennis. Jube lahe on tõesti end jõhkra joodikuna näidata.

Eesti koondise mängija võiks nagu endale aru anda, et tema tegemisi jälgitakse ka ja tegemiste suhtes on kõrgendatud ootused.

Lisaks - Orkutit loevad ja uurivad tõenäoliselt ka need inimesed, kes Taijot, Joeli või keda iganes veel ei tunne ning ei pea kohe aru saama, et tegemist on ju hiilgavate huumorimeestega.

Mina olen ka seda meelt, et see orkut, kuhu mina küll pole kunagi vaadanud, on sellest hoolimata avalik koht ja kui seal enda kohta lollusi kirjutad, siis ajakirjanik siin süüdi küll ei ole.

vibu
20.03.08, 09:43
Olen nõus inimestega, kes väidavad, et Orkut on avalik koht ja sinna üles riputatut võib ajakirjanik kasutada. Küsimus on vaid- MIDA ja KUIDAS.
Kui ajakirjanik räägib sellest, et tema tahtis vaid head- täelepanu pöörata, siis efekt oli vastupidine. Ja ajakirjanikuna on ta imbetsill, kui seda ei teadnud. Kui enne oli ülevalpool mainitute kontot vaadanud oletame- 1000 inimest, kellest 10 protsenti on psüühiliselt kergelt mõjutatavad, ning peavad neid sportlasi iidoliteks ja hakkasid peale konto vaatamist jooma, siis peale ajakirjaniku artiklit võisid mõlemad arvud kümnekordistuda.
Väga utreeritud näide, aga ajakirjandus peaks tajuma oma vastutust teatud info ja uudiste edastamisel. Ja jutt- "tahtsin vaid head" ei loe, kui efekt on vastpidine...

Martin
20.03.08, 11:08
Kui enne oli ülevalpool mainitute kontot vaadanud oletame- 1000 inimest, kellest 10 protsenti on psüühiliselt kergelt mõjutatavad, ning peavad neid sportlasi iidoliteks ja hakkasid peale konto vaatamist jooma, siis peale ajakirjaniku artiklit võisid mõlemad arvud kümnekordistuda.
Väga utreeritud näide, aga ajakirjandus peaks tajuma oma vastutust teatud info ja uudiste edastamisel. Ja jutt- "tahtsin vaid head" ei loe, kui efekt on vastpidine...

Aaaa, et Veerpalu kihutamisest, Rähna kaklusest ja Rahnu bordellindusest poleks ka pidanud kirjutama, sest Onud Eeskujud annavad nüüd oma järgijatele halba mõju ja Eesti on kohe-kohe täis kihutajaid, kaklejaid ja litsipidajaid?

See on muidugi väga hea loogika.

vincent
20.03.08, 11:43
1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib autoga kiiresti sõita.
2) Sportlane jääb räige kihutamisega vahele.

1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib tänaval poksida.
2) Sportlane annab Viru tänava otsas kellelegi lõuga.

1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib regulaarselt tina panna.
2) Sportlane vedeleb purjakil hollika ukse ees.

jne

Kas ainult mulle tundub, et neil variantidel on vahe? Et kumma teo eest tuleks inimest avalikult tampima hakata ja kumma eest mitte. Ja kui Teniste oleks orkutis hobide alla kirjutanud, et talle meeldib seks krokodillidega, kas siis oleks lausa esikaaneuudise välja andnud? Kirjutada võib kõigest, iseküsimus on see, kas alati ka peab. Muidugi tegid poisid selliseid asju avalikku kohta üles märkides lollisti, aga samas tundub mulle, et ka ajakirjanik läks siinkohal liiga kergelt odava populaarsuse püüdmise teed.

fitti
20.03.08, 11:53
samas tundub mulle, et ka ajakirjanik läks siinkohal liiga kergelt odava populaarsuse püüdmise teed.

Võiks isegi öelda, et järvela sittus omaenda kaevu; mind väga huvitab, kuidas teda jalgpalliajakirjanikuna edaspidi jalgpallurite poolt vastu võetakse.

Rein
20.03.08, 12:06
Kui ma kirjutan foorumis, et Ott Jarvela on maailma parim jalgpalli kommentaator ja SL Ohtuleht on kvaliteetajakirjandus, siis on see puhas kuld.

Maekas
20.03.08, 12:28
Võiks isegi öelda, et järvela sittus omaenda kaevu; mind väga huvitab, kuidas teda jalgpalliajakirjanikuna edaspidi jalgpallurite poolt vastu võetakse.

Eile oli Seitsmestes uudistes selle kohta lõik, kus kommentaare andsid Järvela, Teniste, Lindpere ja Prins. Kõlas seal korra igatahes, et jalgpallurite hulgas on Järvela edaspidi persona non grata ja Lindpere isiklik kommentaar kõlas nii: "Igasugu parasiitide eest tuleb end edaspidi hoida."

Mädavagla
20.03.08, 12:58
Vähe sellest et mul on kopp ees igasugustest pasaajakirjanduse uudistest a la beckhami uus tätoveering ja igasugused orkutikontod, on mul sellest Otist täiega siiber ja see artikkel ainult süvendas seda. Ta võib ju muidu tore poiss olla, aga ajakirjanikuna on ta jobu ja kommentaatorina veel hullem. Ausalt ma ei saa aru kuidas nii paljud teda kiidavad. See et ta röögib (ülepingutatult) ei tee temast head kommentaatorit. Ta jutt on ka selline lasteaiaslängi naljade tasemel, et anna olla. Palun vabandust kõik tema sõbrad ja fännid, aga nii see on

jansa
20.03.08, 13:15
1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib autoga kiiresti sõita.
2) Sportlane jääb räige kihutamisega vahele.

1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib tänaval poksida.
2) Sportlane annab Viru tänava otsas kellelegi lõuga.

1) Sportlane kirjutab netis, et talle meeldib regulaarselt tina panna.
2) Sportlane vedeleb purjakil hollika ukse ees.

jne

Kas ainult mulle tundub, et neil variantidel on vahe? Et kumma teo eest tuleks inimest avalikult tampima hakata ja kumma eest mitte. Ja kui Teniste oleks orkutis hobide alla kirjutanud, et talle meeldib seks krokodillidega, kas siis oleks lausa esikaaneuudise välja andnud? Kirjutada võib kõigest, iseküsimus on see, kas alati ka peab. Muidugi tegid poisid selliseid asju avalikku kohta üles märkides lollisti, aga samas tundub mulle, et ka ajakirjanik läks siinkohal liiga kergelt odava populaarsuse püüdmise teed.

... seega väikene tänapäevane piibli mugandus :käitu mu tegude, mitte mu sõnade järgi - AAMEN!

Martin
20.03.08, 13:20
Eile oli Seitsmestes uudistes selle kohta lõik, kus kommentaare andsid Järvela, Teniste, Lindpere ja Prins. Kõlas seal korra igatahes, et jalgpallurite hulgas on Järvela edaspidi persona non grata ja Lindpere isiklik kommentaar kõlas nii: "Igasugu parasiitide eest tuleb end edaspidi hoida."

http://www.elu24.ee/?r=0&id=12240 (pildile klikates hakkab video jooksma)

vandersell
20.03.08, 13:25
Nats tuksis pole see klipp, või mis?

Martin
20.03.08, 13:42
Nats tuksis pole see klipp, või mis?

Täpsustada. Mul jookseb kenasti. Firefox.

vandersell
20.03.08, 13:43
IE. Hääl ei tule läbi.
St ainult mingid taustahääled on, nagu kontoris keegi midagi räägiks. Aga intervjuude ajal on vaikus.

Martin
20.03.08, 13:52
IE. Hääl ei tule läbi.
St ainult mingid taustahääled on, nagu kontoris keegi midagi räägiks. Aga intervjuude ajal on vaikus.

Kõik töötab. IE 7.0.5730.13. Ja mul on veel eriti juust arvuti.

Võta volume nupu juurest mute maha ja need hääled, mida sa kuuled, on su enda kontorist :)

ek
20.03.08, 14:01
Kuna jalgpallipoisid ütlevad üht aga teevad teist, siis pole Järvelal põhjust muretsemiseks - ütlevad et on persona non grata aga tegelikult saab suurimaks sõbraks

zaz
20.03.08, 14:17
okei, saan aru, et jalgpallurid ka joovad VAHEL, täiesti mõistetav. Põhiline ju et ennem mängu täis ei tõmbaks ja pohmelliga mängule ei tuleks ja trenni teeks normaalselt, rohkem pole kellelgi ilmselt liiga palju vinugda. Aga vabandada sellega välja, et see oli nali... kamoon, midagi lollakamat enam ei andud välja mõelda? :D
Oleks poisid rahulikult omaette muianud ja rahulikud olnud ning asja vabalt võtnud oleks ju asi ammu rahunenud... nüüd iga hinnaga ennast õigustada (väidetega a la ma elan Norras või ma ju nii noor et ei joogi jne .D ).
Ott Järvela tegi normaalse uudise, mis tolle ajalehe repertuaari igati sobis, milleks teda süüdistada? Seda enam et noormehed ise avalikustasid endast sellised andmed.

Raix
20.03.08, 17:14
Alustuseks ütleks, et minu arust on see artikkel ilmselge pask. Poisil polnud nähtavasti midagi teha, jutud kõik otsas ja hakkas tühjast kohast imema - tööandja käest on ju leivaraha vaja kuidagi kätte saada. Kirjatükil sisuline väärtus puudub. Aga no mis sa siin ikka nõuad seda, Õhtuleht ju.
Samas kui moraalijüngri enda kontot kõikvõimsas orkutis vaadata, siis leiab kiiruga komjuunitid "Tahan Tartus õlut juua" ja "Õllesõprade klubi!" - selle põhjal võiks vabalt öelda, et kuradi joodik, mis topeltstandardid siin on ja mis kuradi eeskuju sa tulevastele räuskavatele ajakirjanikele näitad??
Aga mis ma siin ikka kütan ennast üles, fiti juba ütles väga hästi, et kutt ise sittus oma kaevu.

zaz
20.03.08, 18:07
Samas kui moraalijüngri enda kontot kõikvõimsas orkutis vaadata, siis leiab kiiruga komjuunitid "Tahan Tartus õlut juua" ja "Õllesõprade klubi!"

aga siin ongi ju vahe... üks on profisportlane, teine aga tugitoolisportlane, kes on osutunud piisavalt asjalikuks et on lastud ka teistele tugitoolisportlastele meeleolu tõstmiseks peale mögiseda :D

või siis arvate et kui ta mängib 3nda-4ndas liigas siis peab ka sama karske ja eeskujulik olema? :)

edit: ma muidugi mingit Õhtulehe artiklit lugenud pole, seda tv 3 klippi hommikul korra kiikasin.

urmar
21.03.08, 00:31
Kui ma kirjutan foorumis, et Ott Jarvela on maailma parim jalgpalli kommentaator ja SL Ohtuleht on kvaliteetajakirjandus, siis on see puhas kuld.

mis sinu jutt ikka maksab? Puhas kuld... Viis krooni ehk? :D

Raix
21.03.08, 02:56
aga siin ongi ju vahe... üks on profisportlane, teine aga tugitoolisportlane, kes on osutunud piisavalt ....
blablabla

Loe ikka teinekord lause lõpuni, ehk leiad poindi ja siis tsiteeri.
Aga noh, iseenesest vahet ju pole, sest uues lambi kirjatükis vastus ka olemas: "Selles mõttes erinevad sportlased suuresti ülejäänud avaliku huvi subjektidest – poliitikutest, anusaagimitest, ka ajakirjanikest –, kellest huvitutakse, kuid keda ei võeta eeskujuks. Sportlasi võetakse. Sest nad on tugevad, töökad ja edukad."
Seljuhul jah, minu kala, pohh mis see poiss teeb, las joob: http://paris.city.ee/media/Ott1.jpg ning ajagu oma moraalijura edasi kuskil sõprade seltsis, aga türa küll, ärgu üritagu olla mingi maailmapäästja leheveergudel ja keerata sitta olematu materjali põhjal.

Martin
21.03.08, 10:55
Seljuhul jah, minu kala, pohh mis see poiss teeb, las joob: http://paris.city.ee/media/Ott1.jpg ning ajagu oma moraalijura edasi kuskil sõprade seltsis, aga türa küll, ärgu üritagu olla mingi maailmapäästja leheveergudel ja keerata sitta olematu materjali põhjal.

Sa Raix oled ju suht nutikas poizz, kuid kuidas selline pizike asi kahe silma vahele jäi, et see netiavarustest leitud pilt, mida siia kõikjale üüd topitakse, pole tõenäoliselt ühegi Oti konto juurest, kus ta ennast tutvustab.

Lihtsamalt öeldes pole sinugi ja tõenäoliselt paljude teiste konto juures sellist pilti, kuid ma võin kihla vedada, et ma suudaks sellise pildi leida, netti virutada ja juurde kirjutada, et ju koos Juki ja Taijoga koos tinutab, need vutipoisid ju kõik ühesugused parmukeses vms.

Kuid on ka põhjus, miks sa seda pilti pole sinna pannud - sa ei näita ennast lihtsalt sellisena, sest miks peaks. Kuigi napsu võtab peaaegu igaüks, siis igaüks ennast sellega ei reklaami. Sellele võiks ka nati enne linkide postitamist mõelda.

Lisaks: kui onud jalgpallurid nii head nalja tegid, siis miks nad need andmed ja pildid maha on võtnud? Ju oli siis ikkagi sitt nali.

billy t
21.03.08, 12:32
naisega läksid tülli või on sul päevad et oma pettumuse/viha/halva tuju/millegi muu minu peale valad? pole ma mingi kõva tegija siin foorumis enda arvates ja kui sa tahad nii arvata siis arva aga edasi. kui kaua veel ei suuda foorumis olla siis saame kokku ja räägi mulle otse näkku milles su probleem seisneb.

sinusugust küll ei tohiks relvade ligi lasta

zaz
21.03.08, 15:59
hahaha. seda ma ootasingi järgmiseks, et ütled, et saame kokku ja siis paned veel kõigile molli ka onju:D
väga mõttetu jutt on selline, kas sulle endale ei tundu. ei saa ka aru, miks ei võiks asja rahulikumalt võtta veidi. sina tundud see, kellel on närvid läbi minu arvates. väga närviline tekst. äkki rahuned maha lõpuks juba.
ära unusta, et see on kõigest foorum.

alustan sellest, et ütlen oma arvamuse ja te mõlemad olete ühspalju lollakad, kui hakkate teemas TOETUS MÄNGIJALE mingit tobedat jama ajama ja ei suuda nagu mõistusega asja võtta ja peate end veel rohkem üles kütma...

Aga kolenaljakas on ka see, et ennem jättis pedro sellise mulje, et ballack miskine äpu ja tema teda ei karda jne Siis kui ballack aga pakkus välja et saaks kokku ja räägiks siis asjad normaalselt sirgeks ja ei lagastaks enam foorumit, siis hakkas järsku pedro'l hirm ja jutt kohe muutus :D

Raix
21.03.08, 17:28
Sa Raix oled ju suht nutikas poizz, kuid kuidas selline pizike asi kahe silma vahele jäi, et see netiavarustest leitud pilt, mida siia kõikjale üüd topitakse, pole tõenäoliselt ühegi Oti konto juurest, kus ta ennast tutvustab.

Lihtsamalt öeldes pole sinugi ja tõenäoliselt paljude teiste konto juures sellist pilti, kuid ma võin kihla vedada, et ma suudaks sellise pildi leida, netti virutada ja juurde kirjutada, et ju koos Juki ja Taijoga koos tinutab, need vutipoisid ju kõik ühesugused parmukeses vms.

Kuid on ka põhjus, miks sa seda pilti pole sinna pannud - sa ei näita ennast lihtsalt sellisena, sest miks peaks. Kuigi napsu võtab peaaegu igaüks, siis igaüks ennast sellega ei reklaami. Sellele võiks ka nati enne linkide postitamist mõelda.

Lisaks: kui onud jalgpallurid nii head nalja tegid, siis miks nad need andmed ja pildid maha on võtnud? Ju oli siis ikkagi sitt nali.

Pole vist mõtet enam seda konti edasi järada, su point on piisavalt hea, et teema minu poolt lõpetatuks lugeda! Nii et Smuti, ilusaid pühi sulle ja su prouale ning saagu teie pere viimanegi muna värvitud! ;)

urmar
21.03.08, 21:33
Mina jälle pole kuidagi nõus sellega, et Ott mõttetu mees on. Kui mängijad nii rumalad on, et enda kohta mõttetusi kirja panevad, siis ajakirjanikud siin küll süüdi ei ole. Näiteks tänases Reporteris räägiti segadusest mingis lõhkeainelaos. Kas siin on ka ajakirjanik süüdi, et selle avalikustas. Nüüd saavad pätid ju teada, kust lõhkeainet saada võib. Kusjuures üllatuslik oli see, et selle lao juht oli ühe jalgpallitegelase nimekaim.

Rein
22.03.08, 19:19
Mina jälle pole kuidagi nõus sellega, et Ott mõttetu mees on. Kui mängijad nii rumalad on, et enda kohta mõttetusi kirja panevad, siis ajakirjanikud siin küll süüdi ei ole. Näiteks tänases Reporteris räägiti segadusest mingis lõhkeainelaos. Kas siin on ka ajakirjanik süüdi, et selle avalikustas. Nüüd saavad pätid ju teada, kust lõhkeainet saada võib. Kusjuures üllatuslik oli see, et selle lao juht oli ühe jalgpallitegelase nimekaim.

Hea võrdlus muidugi :D
Üks kujutab otsest ohtu Maardu linnale ja poolele Tallinale ja mis ohtu kujutavad need mõttetused mida poisid Orkutisse kirjutasid? Äkki vastad sina urmarikene.

Edit:Reporter on ka muidugi kvaliteet ajakirjandus. Meenub üks traagiline juhus mis alleti hiljuti aset leidis ja mida Reporter siis kajastas. Lõik kubises faktivigadest ja üle poole jutust oli täielik jama.

Eks vaata aga Reporterit ja loe Sõnnikulehte see ütleb sinu kohta juba palju.
Minu arvates normaalsed inimesed Reporterit ei vaata.

alvarez
22.03.08, 19:54
sportlased on lollid
slõhtuleht on saast
mida te jahute paska?

peace out gangstas!

Mõnuagent 007
22.03.08, 20:43
Lugesin ka nüüd lõpuks selle lärmipõhjustaja läbi. Alkoteema minu arvates piire ei ületanud, see pildi kallal ilkumine oli see-eest natuke rohkem "pastakast imetud". Samas lasi Lindpere läbi totaalse prohmaka, et ta sellele nii valuliselt reageeris. Leian, et ka fännid. Praeguse kisaga jääb tahes-tahtmata kogu see jama Lindperele veelgi kõvemini külge. Järvela oleks võinud tegelikult seda kirjutades Lindperega ka ühendust võtta, kuid noh, ju ta ei viitsinud :)
Ja Lindpere oleks pidanud teadma, et Orkutis peab ikka puhast poissi kasvõi mängima.

smörgåsbord
22.03.08, 21:21
siin on mingi arusaamatus.

Lindpere elab juba poolteist aasta Norras, ta ei saa olla alkohoolik.

ja Taijo imeb ju alles lutti, mis joomisest saab siin juttu olla?

on siis nii raske aru saada?

huumorivaesed inimesed.

ühtlasi teatan, et ma olen räige narkar.

HAHAHAHAHAHA!!!

nali.

biist
23.03.08, 10:53
Järvela siin küll midagi valesti ei teinud - Kaks Eesti koondislast kuulutasid kõva häälega avalikult, et nad joovad väga tihti. Järvela võttis loo ülesse ja ajakirjanikule kohaselt ka selle avaldas. Kahjuks natuke suurelt ja päevakangelastega mitte ühendust võttes seega natuke lohakalt ajakirjaniku kohta.
Järvela õigustused on ka igati paikapidavad - koondislased on just paljudele lastele ja seega ka tulevastele koondislastele eeskujuks ning näitavad, et pidaevalt tina pannes on ka võimalik tippu jõuda ja ka tipus püsida. Pole just kõige parem nali.
Mis puutub koondislaste väljaütlemistesse, siis mehed tõestasid praegu mille pärast on PR-inimesed ja suhtekorraldajad vajalikud inimesed ning muidugi oli halenalajakas mängijate väide nagu nad üldse ei jooks. Klubitreenerina võtaksin meestelt munad maha sellise lolluse eest.

Darren
23.03.08, 13:20
Järvela siin küll midagi valesti ei teinud - Kaks Eesti koondislast kuulutasid kõva häälega avalikult, et nad joovad väga tihti. Järvela võttis loo ülesse ja ajakirjanikule kohaselt ka selle avaldas. Kahjuks natuke suurelt ja päevakangelastega mitte ühendust võttes seega natuke lohakalt ajakirjaniku kohta.
Järvela õigustused on ka igati paikapidavad - koondislased on just paljudele lastele ja seega ka tulevastele koondislastele eeskujuks ning näitavad, et pidaevalt tina pannes on ka võimalik tippu jõuda ja ka tipus püsida. Pole just kõige parem nali.
Mis puutub koondislaste väljaütlemistesse, siis mehed tõestasid praegu mille pärast on PR-inimesed ja suhtekorraldajad vajalikud inimesed ning muidugi oli halenalajakas mängijate väide nagu nad üldse ei jooks. Klubitreenerina võtaksin meestelt munad maha sellise lolluse eest.

Olgem ikka ausad, kellele on eeskujuks Teniste? Anyone? Lambiantsud joogu palju tahes ja kuulutagu seda orkutis palju tahes.

biist
23.03.08, 13:32
Olgem ikka ausad, kellele on eeskujuks Teniste? Anyone? Lambiantsud joogu palju tahes ja kuulutagu seda orkutis palju tahes.

Nõustun joomise ja kuulutamisega aga samas siis ei tasu väga kisama pista kui keegi sellest ka artikkli teeb, et sa jood.

Teniste lihtsalt näitab seda, et ka palju juues on võimalik eesti jalgpallis läbi lüüa.
Ja see pole hea eeskuju noorematele lihtsalt.

2mSööt3mMööda
23.03.08, 18:34
Nõustun joomise ja kuulutamisega aga samas siis ei tasu väga kisama pista kui keegi sellest ka artikkli teeb, et sa jood.

Teniste lihtsalt näitab seda, et ka palju juues on võimalik eesti jalgpallis läbi lüüa.
Ja see pole hea eeskuju noorematele lihtsalt.
Kust sa tead, et ta palju joob? Äkki on Teniste ja Lindpere suured veinisõbrad ja iga õhtusöögi kõrvale võtavad klaasikese veini?

Zidane tõmbas suitsu ntx aga vaat kui hästi mängis.

Üldiselt selle loo põhjal ei ajagi närvi see, et Ott selle teema ülesse võttis vaid see, et ta enne artikli kirjutamist jalgpalluritelt kommentaare ei küsinud. Loodetavasti ei ole nüüd nii, et ükski ajakirjanik ei julge enam jalgpallurite kohta midagi teravat kirjutada sest muidu oled hullult tülis nendega kohe ja keegi mingeid kommentaare edaspidi antud ajakirjanikele ei anna.

Tegelikult on ju Ott suht norm vend ja südamega jalgpalli juures.

zaz
23.03.08, 19:02
kui lindpere oleks kirjutanud et tõmbaba iga jumala päev 2 triipu herot siis see on jumala tõsi. tublid on need ajakirjanikud et loevad kõik" faktid" välja ja "toetavad" igas võimalikus elemendis jalgpalli.

nali või mitte, aga mina koondise peatreenerine sellisel juhul enam meest koondises ei hoiaks...

ja see ongi jalgpallist hoolimine ju, kui igasugused joodikud välja leida ja sellest kirjutada (ei pea hetkel päevakangelasi silmas)

urmar
23.03.08, 20:29
Loodetavasti ei ole nüüd nii, et ükski ajakirjanik ei julge enam jalgpallurite kohta midagi teravat kirjutada sest muidu oled hullult tülis nendega kohe ja keegi mingeid kommentaare edaspidi antud ajakirjanikele ei anna.

No boikotti pole nüüd küll karta vaja. ega siis jalgpallurid nii lollid ka ei ole. :)

jansa
24.03.08, 12:40
Kust sa tead, et ta palju joob? Äkki on Teniste ja Lindpere suured veinisõbrad ja iga õhtusöögi kõrvale võtavad klaasikese veini?

Zidane tõmbas suitsu ntx aga vaat kui hästi mängis.

.... ja hiljuti lahkunud Georges "the best" BEST pani ka tina nii et vähe polnud aga näe mängis nagu kulda :)

alvarez
24.03.08, 14:18
oi see nimekiri tuleks pikk :)

gazza on eriti tore näide ju

Mõnuagent 007
25.03.08, 15:57
oi see nimekiri tuleks pikk :)

gazza on eriti tore näide ju

Edward Sheringham, Tony Adams?

meesmuiste
14.06.08, 01:43
Toon korra teema üles. Kord kuus on Vikerraadios eetris Meediatund. Saatejuht on ERRi eetikanõunik (ombudsman) Tammu Tammerk (http://www.err.ee/ajakirjanduseetika_nounik/tutvustus1/).

Viimases saates räägiti blogi pidamisest (ja ka Ratest ja Orkutist) ja sellest, kuidas ajakirjanikud seda infot kasutada võiks ja võivad, kuna on eetiline ja kuna mitte. Viimasel ajal ka natukene dannari EMi blogi furoori tekitanud.

Igatahes soovitan seda kuulata http://vikerraadio.err.ee/helid?main_id=967711 (umbes 10% peal konkreetselt jutt Järvala loost) Siis teate, kuidas ajakirjanikud sellesse asja suhtuvad ja kuidas seda vaadatakse.