PDA

View Full Version : Jalgpalli sümboolika

Hellik
18.12.01, 19:24
Kirjutama sundis üks foto, mis ilmus paar päeva tagasi Pärnu kohalikus kobrulehes.Nimelt oli fotol endine Pärnu linnapea Vello Järvesalu, kellel oli kaelas Eesti JALGPALLIkoondise sall. Foto oli tehtud Slovakkias, kus ESS Pärnu VÕRKPALLImeeskond käis eurosarja mängimas. Krt, ajas ikka närvi küll :viha: . Olen ka enne mitte-jalgpallivõistlustel näinud publiku seas vutisümboolikaga(koondise särk) tüüpe. Pehmelt öeldes on see JAMA :viha:
Sallitegijad võiksid teha avaliku pöördumise, kus märgitakse ära, et vutikoondise salli kasutamine teiste spordialade võistlustel pole soovitav.

Nr11
18.12.01, 20:06
Jama muidugi kui teiste spordialade fännid kasutavad jalgpalli fännide salle ja asju.:deemon:
Aga samas vaadates müüjate vaatevinklist, siis nendele toob see rohkem raha sisse. Mistõttu sinu üleskutse ei pruugi nende poolehoidu saada.

vello99
18.12.01, 20:20
Orginally posted by Mayhem

Kirjutama sundis üks foto, mis ilmus paar päeva tagasi Pärnu kohalikus kobrulehes.Nimelt oli fotol endine Pärnu linnapea Vello Järvesalu, kellel oli kaelas Eesti JALGPALLIkoondise sall. Foto oli tehtud Slovakkias, kus ESS Pärnu VÕRKPALLImeeskond käis eurosarja mängimas. Krt, ajas ikka närvi küll :viha: . Olen ka enne mitte-jalgpallivõistlustel näinud publiku seas vutisümboolikaga(koondise särk) tüüpe. Pehmelt öeldes on see JAMA :viha:
Sallitegijad võiksid teha avaliku pöördumise, kus märgitakse ära, et vutikoondise salli kasutamine teiste spordialade võistlustel pole soovitav.

Miks?

Siim
18.12.01, 20:29
Miks tõepoolest? Tundkem pigem uhkust. Mõelgem, kui Lillekülas oleks sama laialt levinud korvpallimeened. Kas poleks mitte piinlik:punastama välismaa fännide ees.

Miq
19.12.01, 00:56
Orginally posted by vello99

Miks?

Kas teiste spordialade fännid pole aru veel saanud, et traditsiooniliselt on sallid jalgpallis ja hokis, mitte korvpallis, võrkpallis ja mujal sellistes asjades:viha:

gaskoff
19.12.01, 10:19
Osa süüd tuleb veeretada ka Sprott-landi kaela. Nimelt märkasin ma hiljuti suure õudusega, et Tallinna ühes eelpoolnimetatud poes müüakse jalkasalle komplektis korvpallisärgi ja -pükstega ning mingite plastmassist prääksutajaga. Krt, ajas ikka närvi külll. Kas tõesti on ainult raha see, mis siin ilmas maksab? Kui nüüd kunagi järgmine partii salle tehakse, siis võiks nende levitamine jääda Jalgpallihaigla või siis mõne usaldusväärse poeketi hooleks.

oku
19.12.01, 12:49
Mis te arvate sellisest asjast, kui koondise salli tänaval niisama salli pähe kantakse?

pastakanovic
19.12.01, 13:16
külm on ju....

kojamees
19.12.01, 13:37
Ilmselt taaskord pean kordama enda sõnu.Suurepärane.See et meie sallidele tasuta reklaami tehakse on igati hea.Iga üks kes vähegi atribuutikast jagab,taipab et Eestis on Futifännid kõikse progresiivsemad.Kuna tänu teiste spordialade fännide suutmatusele on nad sunnitud laenama jalkafännidelt atribuutikat.Ja võibolla see toob neid inimesi väheke lähemale jalgpallile.Nii et me võime uhkusega rinna ette lüüja ja öelda.Ilma meieta ei suudaks te ennast teistest eristada.Eks ta võiks ideaalis olla kunagi ka kohustuslikuks koolivormi osaks.See viimane oli Joke.:õlu:

Undi
19.12.01, 17:06
Orginally posted by okuzuna

Mis te arvate sellisest asjast, kui koondise salli tänaval niisama salli pähe kantakse?
mina arvan seda, et väga hea sall on :D paks ja soe ja mõnus...ei näe põhjust, miks peaksin seda kuskil kapi otsas klaasi taga või seinal või kus iganes hoidma...koondise särki ju kantakse ka muul ajal kui mängul

Miq
20.12.01, 01:42
Orginally posted by Undertaker

Orginally posted by okuzuna

mina arvan seda, et väga hea sall on :D paks ja soe ja mõnus...ei näe põhjust, miks peaksin seda kuskil kapi otsas klaasi taga või seinal või kus iganes hoidma...koondise särki ju kantakse ka muul ajal kui mängul

kusjuures ma ei näe ka midagi taunimisväärset selles, et ma salli lihtsalt sallina kannan, kui ma sellega ei lehvita ja ei karju, et korvpall on sheff. Hea soe sall on. Aga särgi kohta küll niipalju, et need vennad on ikka tiba imelikud, kes mängust muul ajal koondise särki kannavad.

kojamees
20.12.01, 12:46
Mina isiklikult kannan koondise särki vabalajal nii öelda pidulikel üritustel kus ta mingil määral haakub dress-code-ga.Ma leian et koondisesärk vabalajal rõhutab pigem minu fänniks olemise tõsisust ja püüjan igapäevases rõivastuses mitte kasutada.Paljud tuttavad on sellega harjunud ja alati küsivad mis pidupäev täna on.Samasuguse uhkusega kui statal kannan ma särki ka vabalajal,siiski rohkem mingil avalikul üritusel kus saan propageerida meid.Sama ka sallide kohta ja kui meid toetavad enda teadmatusest teised kodanikud,siis palun väga.:õlu:

ROOTSI KUNN
20.12.01, 14:02
Minul ,kui ühel sallide autoril on samuti natuke segased tunded .Ühtepidi nigu ei tahaks ,et mingid võrgu või kossuvennad meie salle kannaks. Teistpidi jälle ega see tükki küljest võta. Eestis peaksid ju kõik teadma ,et sall on jalkafännide oma ja nende tehtud.
Kui müüjad oleksime olnud meie ise,siis oleks kitsendusi saanud teha selles mõttes,et müün ainult jalkavõistlusel.
Aga kuna suur osa salle müüdi Sportlandi kaudu siis nemad müüvad kellele tahavad ja meie midagi keelata ei saa.
Samuti pole meil ega kellelgi teisel õigust keelata salli ostnud inimesel kanda seda ,kus ta heaks arvab.
Edaspidi tuleb sallitegemisel lihtsalt rohkem rõhutada,et see on vutifännide sall. Näit: mõni tekst sallipeal,ilmselt peabki järgmise mudeli peale midagi ainult vutile omast panema.

Praegusel kujul saavad kõik seda kasutada,sest salli peal olev jalgpall tõlgendatakse Pärnus võrkpalliks ja Tartus korvpalliks.:P
Aga ühest peame aru saama,et kui inimene on salli ostnud siis on tal õigus seda kanda ,kus ta ise tahab.
Kokkuvõttes oleme ikkagi meie,jalkpallifännid need,kes salli tegid ning seda tunnistavad eranditult kõik ja hindavad meie tegu.
KANDKEM UHKUSEGA EESTI JALGPALLI SALLE.

kojamees
20.12.01, 14:48
No näe siis ,ära tuli mida vaja ütelda.Samas Kunn on asjal ju ka finants külg.Kui sallid seisaks poes ja ootaks futifänne,millal raha kokku saadakse ,suhtuks vürtspoodnikud meisse kui mitte arvestatavasse partnerisse a`la teie sallid jäävad seisma.Mida kiiremini üks partii on müüdud,seda kiiremini tuleb uus.:õlu:

jots
21.12.01, 02:20
Mina Leian, et asi on geniaalne. Isegi spordivõhik saab aru, et tegemist on jalgpalliga - sellise kujundusega korv-, võrkpalli maailmas ei leidu.

Välismaalane tuleb eestisse, läheb korvpalli vaatama ja pärast räägib kodumaal - küll Eestis on jalgpall populaarne, isegi kossuvõistlustel on ainult jalkafännid kohal.

Edson
21.12.01, 11:25
Ma ei leia midagi imelikku selles, kui kanda koondise särki ka muudel juhtudel peale koondisemänu.
Ise teen seda tihti, sest särk on ilus, tunnen ennast selles hästi ja see näitab ka, et tegemist on tulihingelise vutifänniga. Kui kellegile see ei meeldi, on see tema probleem, mulle meeldib.

Martin
21.12.01, 13:02
Orginally posted by Edson Ma ei leia midagi imelikku selles, kui kanda koondise särki ka muudel juhtudel peale koondisemänu. Ise teen seda tihti, sest särk on ilus, tunnen ennast selles hästi ja see näitab ka, et tegemist on tulihingelise vutifänniga. Kui kellegile see ei meeldi, on see tema probleem, mulle meeldib.
Nõustun täielikult eelkirjitajaga - ka mina kannan nt. Eesti koondise särki ning ausalt öeldes on see üks mul lemmiksärke - ükskõik, kas siis uuem sinine või vana pikkade käistega valge. Ja kuna praegu on talv, siis sallidest kannan täpselt samamoodi vastavalt ilmale - kas õhemat Derby County oma, mille kunagi Inglismaal käies ostsin või siis paksemaid Iirimaa või Eesti oma.

Peaasi on minu jaoks ikka see, et endal mugav ja hea oleks ning kui selline atribuutika kaasa aitab, siis miks ka mitte!

Jaak
21.12.01, 15:19
Orginally posted by vello99

Miks?

Ega pole mõtet vihastada. Järvesalu on minu teada veegagi tihedalt seotud Pärnu Levadiaga, vist isegi lausa klubi president!

kojamees
24.12.01, 13:13
Ei näe selles probleemi nagu ka see kevadine reklaam "Frederiku" oma.Ja paljudele lihtsalt kingitakse jõuludeks.
:D

Martin
07.01.02, 23:43
Tuli meelde üks eriti markantne näide. Ei teagi kuidas selle ära olin unustanud.

Igatahes. Magasin ning äkki telefon helises ning kena naishääl küsis siis mind. Suurte lootustega siis väitsin, et kuulen. Selle peale teatati, et tegemist pole jalgpallifänniga. No, ok, mõtlesin - kui pole siis pole. Seejärel tuli siis see pomm - tegmist oli ratsutamise (!) fänniga ning ta soovis osta Eesti koondise salli, sest mingi seltskond oli sõitmas ratsutamist fännima ning taheti siis need sallid kaasa võtta, et teistel selge oleks, kellega tegu on.

Eks siis juhatasin talle sallid kätte. Seega Eesti jalgpallisallid on populaarsed ka sellistel spordialadel.

vello99
08.01.02, 18:45
Orginally posted by Martin

Tuli meelde üks eriti markantne näide. Ei teagi kuidas selle ära olin unustanud.

Igatahes. Magasin ning äkki telefon helises ning kena naishääl küsis siis mind. Suurte lootustega siis väitsin, et kuulen. Selle peale teatati, et tegemist pole jalgpallifänniga. No, ok, mõtlesin - kui pole siis pole. Seejärel tuli siis see pomm - tegmist oli ratsutamise (!) fänniga ning ta soovis osta Eesti koondise salli, sest mingi seltskond oli sõitmas ratsutamist fännima ning taheti siis need sallid kaasa võtta, et teistel selge oleks, kellega tegu on.

Eks siis juhatasin talle sallid kätte. Seega Eesti jalgpallisallid on populaarsed ka sellistel spordialadel.

Algselt ei saanud ma aru mõttest, et teha üleskutse et teiste spordialade
fännidel keelata ära jalka salli kasutamine. Aga nüüd ma hakkan ise seda
ka vaikselt pooldama. Kuigi see keelamine peaks olema valikuline
teatud spordialade osas. Muidu järgmine kõne on a la Tere oleme Eesti meeste
kahekelgu/käimise/iluuisutamise vms fännid... :-)

kojamees
13.01.02, 20:55
Minu meelest peaks Sa martin kõrvust tõstetud olema.See ju kena kui helistatakse Sulle ja tahetakse salli.Aga palun , me varustame varsti tervet Eesti spordi pooletoetajaid.MEIE olemegi Eesti uus Nokia.Meie kujundame Eesti mainet.
Futt massidesse.:õlu:

jansa
14.01.02, 11:53
... mnjahh kui oleks seda teadnud et turg neile sallidele nii avatud oli oleks kohe võinud ju 10 000 tk. fabritseerida, näiteks Salt Lake Ciy olümpia ju ka ukse ees, oleks neil sallid avadefileel ja võistlemiste ajal kaelas old ja Eesti jalgpall oleks ruulinud.... Eks järgmise partiiga üritame õpetuse juurde lisada et mõeldud kasutamiseks üksnes jalgpalliga seonduvatel üritustel, ehkki ...

Ertai
14.01.02, 18:07
Orginally posted by Martin

Äkki see salli värk oli ainult ettekääne et sa neiuga midagi ka ette võtaks aga sa ei jaganud matsu lahti:P?

pats
14.01.02, 19:21
:õlu: :hacker: Õige jah "ratsutamine" ja "ratsutaja" ja"sadulat selga panema","perutama".

FCB
27.01.02, 23:21
KAs te tegite 1000 salli ? kui see nii oli , siis on müük ju väääga paahasti läinud - või te panite pooled sallid kuhugi küla- ja keldripoodidesse müüki. Ise ei ost ma sest mulel lihtsalt ei meeldind see sall, muidu kiidan igati heaks selle salli projekti , aga kui tõesti 1000 salli pole rohkem kui poole aastaga veel ära müüdud , siis ma ei oska selle peale kohe midagi kosta , kui : MIKS ? Miks ei osta eesti rahvas Fännisalle ??

FCB
27.01.02, 23:28
a selle kohapealt et teiste spordialade fännid jalka salle kasutavad - väga hea ju. Miks mitte , kui ta on olemas ja sini-must-valgetes värvides , siis kasutagu seda kasvõi suusahüppe, male, nooleviske, muusika või muu ala inimesed/fännid ja igapäevane kasutamine on ka täiesti normaalne, nagu kõik muu siin ilmas.

zilde
28.01.02, 00:58
Orginally posted by FCB

KAs te tegite 1000 salli ? kui see nii oli , siis on müük ju väääga paahasti läinud - või te panite pooled sallid kuhugi küla- ja keldripoodidesse müüki. Ise ei ost ma sest mulel lihtsalt ei meeldind see sall, muidu kiidan igati heaks selle salli projekti , aga kui tõesti 1000 salli pole rohkem kui poole aastaga veel ära müüdud , siis ma ei oska selle peale kohe midagi kosta , kui : MIKS ? Miks ei osta eesti rahvas Fännisalle ??

Ei tahaks sinuga nõustuda!
Kui juba igal kolmandal Saku suurhalli külastajal
on see sama sall.
Minu meelest on see müük läinud igati hästi arvestades
sellega et tegemist oli ikkagi esimese sellelaadsega!!:õnnelik:

kojamees
31.01.02, 16:33
Sallid on jah kahjux otsas,kui neid veel kuskil müügil on siis on mõni firma lihtsalt nad enne realiseerimist kinnitagunud.:suurnutt:

Jyrka
31.01.02, 17:16
Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!Tehke juurde!
:õlu:

PS. See on mu 400. post :D

Jyrka
31.01.02, 17:17
Või härrad sallitegijad hakkavad hoopis tegema náiteks Flora salle?

sicmic
31.01.02, 18:30
Mõni sall peaks leiduma veel tallinna kaubamajas ja ka selverites( vähemalt Järve Selveris oli küll mingi 5 vist alles)
Kui vaja, tehke ruttu, veel on! 299 eeku plekivad

Muidugi võiks neid ka juurde teha...

Pätu
01.02.02, 08:14
tegelikult oleks huvitav teada miks Eesti fännisallid on võrreldes teiste maadega (nt Inglismaaga) 2x kallimad

-Loom-
01.02.02, 09:22
tegelt v6ix teha 30kr-st praaki :-)

Hellik
01.02.02, 09:53
Orginally posted by eestieest

tegelikult oleks huvitav teada miks Eesti fännisallid on võrreldes teiste maadega (nt Inglismaaga) 2x kallimad

Minu teada tehti neid salle umbes tuhat. Seal vist peitubki vastus sellele küsimusele. Kui oleks tehtud näiteks sada tuhat(nagu neid võib-olla Inglismaal tehakse) siis oleks sall 2x vähem maksnud ka. Eks Rootsi kunn teab täpsemalt vastata

jansa
01.02.02, 10:57
...sa Mayhem oled ikka paras naljahammas küll...Õige - me tegime neid salle täpselt 1000 tk. ja hind mis meie poolt oli planeeritud turu jaoks oli u. 250.-EEKi. Sportland kes tohutult seda kõike partiid enda kätte tahtis saada oli nõus kohe kõik väljaostma ja tegema turustamisega seonduvad reklaamid ja kampaaniad(mida ta lõpuks üldse ei teinud) ja alul oligi tõepoolest sallid 250.- müügis. Siis kui suurem buum üleläks(peale Hollandi-Iiri mänge) avastasid nad et sealt kuskilt leti alt või särkide vahelt ei ole neid salle eriti palju müüdud(loe: ülesse leitud), seda enam kui ka reklaami ei tehtud(-rohkem reklaamisime seda meie ise jalkafännide seas jne.) siis ei tahtnud nad meile enam kokkulepitud maksegraafiku alusel ka arveid maksta ja me läksime seal nendega kapitaalselt tülli...nii et mina isegi pole sinna uude Sportlandipoodi kordagi veel oma jalga tõstnud...ning siis nad hakkasid salle neile samadele poekettidele edasimüüma kus meie olime juba varem käinud enne Sportlandi ja peaaegu ka juba lepingud sõlminud(Hype , West Sport) . Neile muidugi müüdi seda vaheltkasuga edasi mis tõstis salli hinna 300.-ni, ehkki Sportland ise müüs vahepeal salle isegi 230.EEKiga/sügisel mingi aeg.Ühesõnaga vältige ja boikoteerige Sportlandi ja kui tunnete tänaval ära sellise mehehakatise nagu Janar Toomesoo kes on seal nn. kommertsdirektor siis andke talle jalaga persse...see on haige spordivõõras kuju..Ssetap siis salli hind nii kõrge. Kui me oleksime neid teinud 100 000 tk nagu sa välja pakkusid(e. nagu Inglismaal tehakse)... kuule mõtle peaga-Inglismaa turg, traditsioonid,jalkakultuur, jalkafännid jne. -seda kõike võib mõõta miljonites ühikutes ja enam, meil ei saa kunagi sellist massi taga olema sest absurdne oleks mõelda et peaaegu 10% Eesti elanikonnast ostaks salli isegi kui ta 10 .- maksaks(mis iseenesest samuti võimatu). Ja kuna raha sallide tegemiseks panime ise kokku omast rahakotist ilma mingeid korjandusi või fonde kasutamata ja see ei olnud ka just väikene summa, siis 100 000 fabritseerimiseks peaksime juba dollarimiljonärid olema et omast taskust see välja plekkida ja siis oodata et millal see kõik ära realisatsiooni korras ära ostaks kuna sellist kogust ka ükski spordipoekett ülesse ei ostaks mitte kunagi Eestimaal - kahjuks... Nii et härrased..elu meil siin selline Maarjamaal - ja muideks fännisallid välismaal maksavad umbes samas suurusjärgus - sõltub materjalist ja kujundusest.Elatustase jah muidugi on veic teine..siiski arvan et isegi hetkel 299.- ei ole tappev vast tõelisele huvilisele ja eks uus partii tuleb odavam ka asja positiivseks lõpetuseks... Oluline et nad olemas on..ma arvan...

Hellik
01.02.02, 11:55
to Jansa:

Sa said mu mõttest VÄGA valesti aru. Tegemist ei olnud mitte mingil juhul teie kui sallitegijate süüdistamisega. Tõin lihtsalt näite, et suurema koguse puhul tuleks ka hind väiksem.

-Loom-
01.02.02, 12:15
..olex hind 150 ostax ma kohe salli 2ra :-)

ROOTSI KUNN
01.02.02, 12:18
Head sõbrad Jansa ja Mayhem- keda mõlemaid austan
tänu sellele ,et olete asjalikud poisid. Loodan ,et te oma vaidlustes liiga ägedaks ei lähe. Aga nii ta on ,et meie turg on veel väike ja ka sallitegija koorib oma osa. Oleks meil
oma pood olemas või kui oleks kõik sallid käest kätte müünud siis oleks hind odavam tulnud ,kuid praegusel juhul läks nii nagu Jansa seletas. Katsume edspidi odavamaid võimalusi leida. Aga seda sümboolikat arvan ,et tuleb edaspidi veelgi juurde.

kojamees
01.02.02, 12:24
Jansa,Mayhem kui ka Rootsi Kunn.Siia ei ole mõtet panna ülesse finantsaruandeid.Nagu me kokku leppisime jäävad paljud asjad mis koosolekul kõlavad endateada.Saage sellest aru kuidas tahate.

jansa
01.02.02, 16:39
... sellega loeme teema lõppenuks(egas ma seda isegi silmas pidanud et Mayhem seda halvasmõttes mõelnud oleks)...

Pätu
02.02.02, 01:26
100 000 oleks tglt võimalik ju ära müüa......... aga siis peab ostjaid leidma korvpallisõprade seast(nad juba niigi ostvad)... tuleks mõlemale poole lihtsalt Eesti ja kuhugi vapp ka ja siis äkki ostetaks......... siis jalgpalli mitte-mängivad (vaatavad) inimesed ostkas äkki ka et sellega suurhalli töllerdama minna ja saadud raha des (100,000 x 150=15,000,000) saaks mingi uue asja orgunnida......... muide egas te inimesed tea palju sellise partii tootmine läheks maksma?

gaskoff
02.02.02, 09:14
Eestieestil on päris hea mõte, aga 100 000 asemel võiks juba mingi 10 miljonit teha ja siis näiteks Hiinaga mäng orgunnida ja sallid kõik maha müüa. Vaata kui palju pappi tuleks, mingi 1,5 miljardit. Sellega võiks endale elektrijaamad osta.
;)

Pätu
02.02.02, 12:19
jah......... las igaüks ostab kohe 10 tükki endale.......... ei aga see 100 000 oli päriselt mõeldud

apunkto
03.02.02, 12:34
Tartu kaubamajas on ka veel salle myygil igatahes, mingi 300 eequ tykist. nii, et päris otsas nad veel ei tundu olevat. a millal uued sallid tulevad?

Väike Tom
03.02.02, 17:41
Orginally posted by gaskoff

Eestieestil on päris hea mõte, aga 100 000 asemel võiks juba mingi 10 miljonit teha ja siis näiteks Hiinaga mäng orgunnida ja sallid kõik maha müüa. Vaata kui palju pappi tuleks, mingi 1,5 miljardit. Sellega võiks endale elektrijaamad osta.
;)
..... :))))))))))))))))))))))))) ülikõva idee.... Väike Tom ja Jansa toetavad...võiks ju veelgi absurdsema suurusjärguni lõpuks välja jõuda et teekks kogu maailmale sallid ja hakkaks Rockefelleriteks ja ostaks kogu maailma lõpuks ära...Eesti ruulib...

jansa
04.02.02, 11:07
Orginally posted by eestieest

100 000 oleks tglt võimalik ju ära müüa......... aga siis peab ostjaid leidma korvpallisõprade seast(nad juba niigi ostvad)... tuleks mõlemale poole lihtsalt Eesti ja kuhugi vapp ka ja siis äkki ostetaks......... siis jalgpalli mitte-mängivad (vaatavad) inimesed ostkas äkki ka et sellega suurhalli töllerdama minna ja saadud raha des (100,000 x 150=15,000,000) saaks mingi uue asja orgunnida......... muide egas te inimesed tea palju sellise partii tootmine läheks maksma?

.. ja ei tea kui palju need siis eesti jalkafänni sallid on...sama hästi võiks lihtsalt sinimustvalgeid salle ilma sümbolite ja tekstita teha mida näiteks ka Kapakohila vanamemmed külmal talve ilmal kannaksid. See kui palju 100 000 tk maksaksid - sa ei taha seda teada.

jjriado
15.02.02, 21:06
Tegelikult on ju täiesti ükskõik, kui korv/võrkpalli vaatajad jalkasalle kannavad. Eestlased teavad niigi, millega on tegemist ja välismaalased Eestisse korvpalli nii kui nii vaatama ei tule (erinevalt jalgpallist :D )