320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Vabaduse sammas / Vabadussõja monument

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Vabaduse sammas / Vabadussõja monument

    Selgus, et isegi minu heal sõbral Martin Šmutovil on täisväärastunud seisukohad samba küsimustes. Kuna sellist ühiskonnas põhjalikku vastukaja leidnud küsimus on meil täitsa käsitlemata, siis võiks ju kasutada võimalust, ning lõhestuda ka foorumis.

    Aga arutlegem, ma siis tulistan ise ka kui tööl vabam hetk saabub.
    108
    Suurepärane idee ja supersammas
    36,11%
    39
    Suurepärane idee aga perses sammas
    36,11%
    39
    Perses idee aga supersammas
    6,48%
    7
    Perses idee ja perses sammas
    12,04%
    13
    See on tore, kui sõjaministeerium kunsti kaudu rahvast ühendab
    9,26%
    10
    «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
    «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

    #2
    pistke perse see 100 miljonit

    Kommentaar


      #3
      pistke perse see teema

      sammas püsti ja jutul lõpp
      When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

      Kommentaar


        #4
        ........
        parmu aasta says: niikuinii mingi järjekordne selline jobu, kes arvab, et riigikogu palgatõus on saatanast, ning vabadussõja monument on ilus
        Martin says: sa ei arvagi?
        parmu aasta says: jobude seisukohad
        Martin says: monument on pohhui, välimuselt
        Martin says: püsti tuleb panna
        Martin says: ja end onf!
        parmu aasta says: idioot
        parmu aasta says: kuule, ega meil ju foorumis selle kohta teemat ei ole?
        parmu aasta says: ma teen
        Martin says: jajah, ütle seda minu vanaisale, kes läks 17-aastasena vabatahtlikult sõtta ja on seda närust märki mingi 15 aastat oodanud, jube geniaalne plaan on veel 15 aastat oodata ja selle jooksul alati allkirju kogud ja vinguda
        parmu aasta says: ei, palju parem mõte on panna püsti mingi asi, mis on valdkonnagurude arvates kole, ning mida kolmandik rahvast ei toeta
        parmu aasta says: aga foorumis teema on vä?
        Martin says: kust see kolmandik on? need 7000 putinit, kes on oma allkirja pannud ja mis valdkonnainimesed? mingid närused jobud, kes raha ei saanud lihtsalt
        Martin says: ja jubedalt oldaks järgmine kord nõus kõigega
        Martin says: teada see eestlaste üksmeelsus
        Martin says: kui praegu peaks balti kett toimuma
        Martin says: siis oleks jälle häda, et äkki ei peaks kätest kinni hoidma
        Martin says: ja kogume parem netiallkirju
        Martin says: tra. haiged inimsed ju
        Martin says: oleks mul natuke raha, maksaks selle samba ise kinni
        Martin says: ja annaks 200 milli uue tegemiseks
        Martin says: ja koguks just need kultuurijumbud kokku
        Martin says: et need lahenduse leiaksid
        Martin says: tahaks näha, mida ahvid suudavad
        Martin says: ja siis laseks rahval hinnata
        Martin says: tulemuse võin juba ette öelda
        parmu aasta says: jobu
        parmu aasta says: tüüpiline tartlase sesiukoht
        parmu aasta says: nagu peaminister
        parmu aasta says: idee on ilus, ning sama ürituse raames keerame vabaduse väljaku ka persse
        parmu aasta says: tallinnas
        parmu aasta says: kõik tartlased on rahul
        Martin says: no näita mulle seda tüüpi, kes teeks mingi asja, mis inimestele meeldiks ja kus need kuradi tööd olid siis, sügasid kodus kotte need kultuuriahvid
        Martin says: ja nüüd ägisevad ,sest tabasid ära, et äkki oleks pappi saanud
        Martin says: pärast on alati hea analüütik ja tark olla ju
        Martin says: need, kes samba vastu on, on samasugused tolad nagu nood, kes arvasid, et Sakala keskus on ilge kultuuriväärtus ja seal ees ulgumas käisid ja betooni kodutoad täis tassisid, et pärasti see räige pask uuesti üles ehitada
        Martin says: juhtoinaks oli muidugi eit, kes konkursi kaotas
        Martin says: aga see selleks, väärtused ja kultuur ja värki
        Martin says: teada asi
        Martin says: kultuuripealinn
        parmu aasta says: tegelikult oli nii, et sõjaministeerium hakkas kultuuri kaudu rahvast ühendama
        parmu aasta says: tulemus oli see, et konkurss korraldati sitalt ning selle tase jäi madalaks
        parmu aasta says: aga sammast oli vaja hoolimata sellest, et ainult sitad kavandid olid
        parmu aasta says: tegin teema kah
        parmu aasta says: ning Sakala keskuse lõhkumine oli viga
        parmu aasta says: tegemist oli ilusa objektiga, erinevalt nt Linnahallist
        Martin says: kõige ilusam
        parmu aasta says: no perse, Sfinks on ka kole, aga ta on oma aja tipp ja monument sellele ajastule
        parmu aasta says: Sammas oleks ka, kui see oleks püstitatud umbes 1750
        Martin says: siis sa peaks viru poja poolt ka olema
        Martin says: ajastu värk ikka
        parmu aasta says: loogika viga
        Martin says: ja mis sa siis sambal tahaks? saksa mundris eestlane paneks pilusilmsele neegril taha? alla interdissiplinaarne tekst
        parmu aasta says: tegelikult on tallinnas kaks monumenti, mis on igati tänapäevased ja ilusad
        parmu aasta says: üks on lapini vabaduse kell ja teine on estonia mälestusmärk
        parmu aasta says: see ei ole nii raske
        Martin says: su teema võib kinni panna
        parmu aasta says: ja mul pole midagi selle vastu, et vabadusele tehakse ilus monment
        Martin says: foorumi korüfeed on oma sõna öelnud
        Martin says: rünno jaoks võib ehk korraks avada
        parmu aasta says:
        aga esiteks on idee muutunud Vabadusest Vabadussõjaks, teiseks on sammas kole, ning kolmandaks meenutab ta liiga palju natsisümboolikat
        parmu aasta says: ning see, et rist on vanem, kui natsirežiim, on umbes samasugune loogika, et svastika on vanem kui natsirežiim
        parmu aasta says: ikkagi ei pea me selist irriteerivat sümboolikat vabaduse auks kasutama
        Martin says: risti või?
        Martin says: et päike, kuu ja tähed?
        parmu aasta says: natsiristi meenutavat risti
        Martin says: kuskohas sul see on
        parmu aasta says: tulevase samba tipus
        Martin says: on rist
        Martin says: nagu surnuaedades
        Martin says: või seal on ka kõik natsid maetud?
        parmu aasta says: no vabalt võiks sinna panna maausuliste auks svastika
        Martin says: paljugi mis võiks, küsimus on, et mis on
        Martin says: et selles haakristi näha, peab ikka mcn klassist analüüs juba olema
        parmu aasta says: ma ikkagi arvan, et vabadust saaks autstada ka mitmetimõistetavat sümboolikat kasutamata
        parmu aasta says: (loll: natsid kasutasid sarvase kujuga risti oma sümboolika hulgas)
        Martin says: sa ka kunagi maetud saad? lased millegi päisesse ka panna? laeva või risti või mille?
        Martin says: rist on rist ja end of täiesti
        parmu aasta says: ei ole
        Martin says: kuskuil jumbukülas aafrikas on ka äkki midagi kasutatud
        Martin says: kah asi, mille pärast põdeda
        Martin says: peaasi, et moslemeid ei solva
        Martin says: need hakkavad kohe märatsema
        parmu aasta says: on küll. sümbol on võimas asi.
        Martin says: loll jutt on ka võimas asi
        Martin says: vaata parem seda: http://www.youtube.com/watch?v=xM7-i8ghVXs
        Martin says: owned on air
        parmu aasta says: ma preagu ei viitsi
        parmu aasta says: kiire ka
        parmu aasta says: ega sa oma seisukohti ei häbene muidu?
        Martin says: no sinu omadega võrreldes või?
        Martin says: tuntud haakristikütt konn
        parmu aasta says: munn
        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

        Kommentaar


          #5
          Mõttetu teema, mille ümber nüüd lärmi teha. Igas asjas on keegi vastu. Kas see peaks tähendama, et kõik tuleks tegemata jätta? Pealegi on ühiskonnas palju olulisemaid teemasid, mida arutada. Praegu näib, et keegi on huvitatud tähelepanu suunamisest tähtsatelt teemadelt pseudoprobleemidele. Seega kordan Martini sõnu: "sammas püsti ja jutul lõpp".

          Kommentaar


            #6
            Ma olen juba selles küsimuses allkirja andnud ja siin seda küll kordama ei hakka. Võite kolm korda arvata, kas ma olen Martiniga samal seisukohal või mitte.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #7
              kahe martini vaidluses on keeruline martininga mitte nõustuda, kui nad just mõlemad täiesti tropid pole

              Kommentaar


                #8
                Pole eriti kursis - kas see pulga otsas rist tehaksegi? Natuke kole ja kolmandareichilik, aga kui sinna normaalne park või midagi ka tehakse, siis on normaalne ju.

                Kommentaar


                  #9
                  tegelt oleneb, mille auks sammas püstitatakse. Kas vabadussõja või vabaduse auks? Vabadussõja sambana ta sobib aga vabaduse sambana on sitt mis sitt
                  Rien en ce monde ne peut arrźter OM!



                  Ken Lee tulibu dibu douchoo

                  Kommentaar


                    #10
                    asi püsti ja jutul lõpp

                    Kommentaar


                      #11
                      Variant - "Mul on jumala po...i!" - puudub valikust. Ei saa hääletada.
                      Hello! I“m mentaly ill.

                      Kommentaar


                        #12
                        Algselt postitas boobek Vaata postitust
                        Variant - "Mul on jumala po...i!" - puudub valikust. Ei saa hääletada.
                        Eks ta nii ole.

                        Kommentaar


                          #13
                          Püsti ja korras.

                          Kommentaar


                            #14
                            Närvi ajab, koguaeg on kellegil millegi kohta vinguda, küll on riigikogulaste palk kõrge, küll on vabadussammas kole. Igati kena monument, mina olen poolt. Huvitaks vastaste kindlad argumendid, et miks see kole on.
                            Algselt postitas budulojus
                            kle kui üks vend on pätt ei tähenda et ka teine on.võrdle kasvõi vendasi Uuspõlde

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas ALEKOK Vaata postitust
                              Huvitaks vastaste kindlad argumendid, et miks see kole on.
                              sammas on kole. fakt. sellega nõustus isegi Šmutov. kuna kunst on ikka väga maiste asi, siis on seda natuke keeruline seletada. ma siiski proovin seda teha ja lihtsaimal võimalikul moel. olen seda võimeline ka keerulisemalt tegema.

                              ilmselt nõustuvad austatud foorumlased, et kõikides valdkondades ei saa inimene olla spetsialist. sellest on kõige lihtsam aru saada nii, et võtta oma eriala, või mõni muu valdkond, mida te väga hästi tunnete (kasvõi jalgpall), ning rääkida sellest suvaliste inimestega. eriti, kui olet spetsialiseerunud mõnele kitsamale alale, siis mõistate, et keskmine inimene (ning ka keskmine ajakirjanik) on sel teemal ikka täielik turbiin. seetõttu ongi tore, et meil on kõikvõimalike spetsialiste, ning see vend kes opereerib su silma ei ole sama vend, kes paneb sulle küproki ja vastupidi.

                              samba on kuulutanud ebasobivaks muuhulgas Arhitektide Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Humanitaarinstituudi kolleegium. need koosnevad inimestest, kes oskavad tavainimestest paremini monumentaalkunstile hinnangut anda. ehk siis teisisõnu, ärge opereerige oma silma ise, vaid laske seda teha spetsialistidel. inimestel on alati raske leppida asjaoluga, et nende ilumeel on persses. tuleks siiski proovida hetkel mõista, et arhitektid ja kunstnikud on sel teemal natuke pädevamad, kui keskmine ühsikonna liige. ei ole ju keeruline!
                              «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                              «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                              Kommentaar

                              Working...
                              X