PDA

View Full Version : Saksamaa koondis EM 2008

Aramis
05.05.08, 22:49
Kickeri lugejate seisukohad koondise esiväravavahi osas:

Jens Lehmann 43,22%
Rene Adler 27,40%
Timo Hildebrand 12,19%
Robert Enke 8,55%
Manuel Neuer 4,05%
Frank Rost 2,75%
Tim Wiese 1,84%

boobek
05.05.08, 23:17
No kui Löw Lehmanni Hildele ja Enkele eelistab siis on maailm ikka väga hukas. Adler ja Neuer on veel tiba noored ja kipuvad pudistama...võibolla tulevikus...

Ibanez
06.05.08, 00:23
Kui Lehmann tõepoolest peaks esiväravavaht olema, siis parem juba mitte EM vaadatagi...

Mask
06.05.08, 01:02
Minuarust on Adler väga häid esitlusi teinud see hooaeg. Oleks ma Saksa koondise peatreener, paneks kohe Adleri väravasse :P

Aramis
06.05.08, 08:43
Mina ei usu, et Löw eksib. Õnneks mingit sotsiaalset survet pole - raske oli see aeg, kui tuli kahn vabaks lasta. Aga ka sellega saadi hakkama. Lehmannile on lihtne öelda, et sorry- vana oled juba. Aga võib juhtuda, et mees on piisavalt hea ja mängib Sellisel juhul usaldan ma Löwi otsust.
Kas peatreeneril on varasemast ajast kellegiga (Rost,Hilde, Enke) mõni isiklik kana kitkuda seda ma ei tea. Tundub, et peaks tulema aus valik - palju oleneb ka väravavhitreeneri nõuannetest ja seda asja ma pole uurinud, et mis sealt tulla võiks.

Aílton
13.05.08, 21:43
Kas mingi algne koosseis turnaks on välja meedias hõigatud?

Saarlane
13.05.08, 21:55
Minu teada ei ole ja ka Wikipedia ütleb, et algne meeskond teatatakse 16. mail.

ChelseaFC
14.05.08, 02:49
Mina ei usu, et Löw eksib. Õnneks mingit sotsiaalset survet pole - raske oli see aeg, kui tuli kahn vabaks lasta. Aga ka sellega saadi hakkama. Lehmannile on lihtne öelda, et sorry- vana oled juba. Aga võib juhtuda, et mees on piisavalt hea ja mängib Sellisel juhul usaldan ma Löwi otsust.
Kas peatreeneril on varasemast ajast kellegiga (Rost,Hilde, Enke) mõni isiklik kana kitkuda seda ma ei tea. Tundub, et peaks tulema aus valik - palju oleneb ka väravavhitreeneri nõuannetest ja seda asja ma pole uurinud, et mis sealt tulla võiks.

Variante idee järgi on ju hulgi: Hildebrand, Lehmann, Enke, Neuer, Adler - kõik neist on minu arvates võimelised postide vahel seisma eeloleval EM-il. Vahest maksavad siiski kogemused ja puuride vahel seisab üks kolmest esimesest eelpool nimetatust. Kuid mine tea. Adleri või Neueri põhiväravavahiks tõstmine oleks ebatõenäoline kuid meeldiv üllatus. Eriti just viimase.

mel21
16.05.08, 16:27
Kauaoodatud, kaunikesed. Siin-seal mõned üllatused. Kolm peavad veel koju jääma.

Jens Lehmann FC Arsenal 10.11.1969
Robert Enke Hannover 96 24.08.1977
René Adler Bayer Leverkusen 15.01.1985

Arne Friedrich Hertha BSC 29.05.1979
Clemens Fritz Werder Bremen 07.12.1980
Christoph Metzelder Real Madrid 05.11.1980
Per Mertesacker Werder Bremen 29.09.1984
Marcell Jansen Bayern München 04.11.1985
Philipp Lahm Bayern München 11.11.1983
Heiko Westermann Schalke 04 14.08.1983

Michael Ballack FC Chelsea 26.09.1976
Torsten Frings Werder Bremen 22.11.1976
Thomas Hitzlsperger VfB Stuttgart 05.04.1982
Bastian Schweinsteiger Bayern München 01.08.1984
Simon Rolfes Bayer Leverkusen 21.01.1982
Piotr Trochowski Hamburger SV 22.03.1984
Tim Borowski Werder Bremen 02.05.1980
Jermaine Jones FC Schalke 04 03.11.1981
David Odonkor Betis Sevilla 21.02.1984
Marko Marin Borussia Mönchengladbach 13.03.1989

Miroslav Klose Bayern München 09.06.1978
Mario Gomez VfB Stuttgart 10.07.1985
Kevin Kuranyi Schalke 04 02.03.1982
Lukas Podolski Bayern München 04.06.1985
Oliver Neuville Borussia Mönchengladbach 01.05.1973
Patrick Helmes 1. FC Köln 01.03.1984

Aramis
16.05.08, 16:37
Nii, kolm koju?
Kaitsest ma jätaks Westermani, aga see on asi, millele võib julgelt vastu vaielda.Huvitav, et keskkaitsjatega arvatakse kõik ok olevat ja meeskonnast jäeti välja nii Manuel Friedrich (üllatus minu jaoks) kui ka Robert Huth.
Keskväli on põnev - kas Schweini suudab uuesti koondise jaoks avaneda ja kes mängib Schneideri asemel? Mina pean oma häbiks tunnistama, et Gladbachi Marini pole mina actionis näinud ja ei tea mehest praktiliselt midagi.
Veel küsimusi -mis vormis on Odonkor - kas ta mitte pingipoiss pole see klubihooaeg olnud? Põhikooseisu keskväljale jõudmiseks näen võimalusi Jonesil, Borowskil ja ka Trochowskil. Viimane küll sobiks vast vasakule äärele Schweinit asendama, kui too peaks oma ebakindlaid esitusi jätkama. Kuid ma usun, et Basti tuleb ja näitab korralikku mängu.
Rünnak - kindel esipaar peaks olema Gomez-Klose. Väga tugev jokker Podolski ja neljanda mehena piisavalt kogemust omav Kuranyi. Neuville on kogemus suure tähega ja kui ta oma kiiruses palju kaotanud pole, siis selgelt jätaks siit ansmablist välja Kölni Bundesliigasse tõsta aidanud Helmese.

Mask
16.05.08, 18:52
Ma näeks ründes nooremat paari Podolski, Gomez.
Aga nimekiri on päris kena, ei oskakski kedagi koju jätta...

Kasper
16.05.08, 19:23
Odonkor oli vigastatud ning seega ei saanud mängida. Nüüd paranenud ning algkoosseisus. Lõi hiljuti ka Almeria vastu kolli.

Mina jätaksin turniirilt kõrvale Lehmanni. Vana, väsinud, viimaselajal mängupraktikata ja ebakindel. Timo Hildebrand on vähemalt hetkel temast kordades parem. Esiväravavahiks Adler!

mel21
16.05.08, 19:53
Hildebrand on oma veebilehel juba jõudnud sügavat pettumust avaldada. Eks valik tuli langetada Lehmanni või Hildebrandi vahel, sest mõlema pääs EM-ile oleks tähendatud lõputuid kahtlusi ja paratamatuid sisepingeid. Löw ohverdas noorema, sest Lehmanni kojujätmine oleks palju rohkem kära tekitanud.

Enke on ideaalne number kaks. Hannoveri tugitala, kindel mäng, ei virise ega turtsu.

Adlerist saab EM-il ilmselt kolmas number. Tal on meedias tohutult hea foon, teda peetakse "täiuslikuks kaasaegseks väravavahiks". Eks näis, kas temast saab pärast Lehmanni lõppvaatust kohe uus esinumber või antakse näiteks Hildebrandile veel võimalus.

Lõppkokkuvõttes on aga sakslastel taas luksus valida mitme rahvusvahelisest klassist tegija vahel. Sellisele ühtlusele pole teistel vutijõududel midagi vastu panna.

Ibanez
18.05.08, 13:21
Lehmanni koht platsil küll ei ole. Keda kotivad kogemused kui hooajal klubivutis mängupraktika praktiliselt olematu on. Eelistaks Adlerit või Enket esiväravavahina näha, samas jääb mulle arusaamatuks Hildebrandi eemalejäämine. Lehmanni asemele oleks ju Wiese või Neurerigi võnud koondisesse arvata. Löw paneb mind imestama nagu tegi Klinsmann 2006. aasta MM-i eel, valides Lehmanni Kahni asemele postidevahele.

Ründepaarina näeksin meelsasti siiski Klose-Podolski duot, sest nad on väga hästi koondises kokku mänginud. Kuigi jah, Bastian paremale äärele ja Lukas vasakule äärele on ka varjant, mis jätab Klose kõrvale Gomezile või Kuranyile koha. Pigem siiski Gomezele, sest klubihooaeg on tal jällegi resultatiivselt lõppenud :)

Blue Rock
18.05.08, 20:27
Lehmanni koht platsil küll ei ole. Keda kotivad kogemused kui hooajal klubivutis mängupraktika praktiliselt olematu on. Eelistaks Adlerit või Enket esiväravavahina näha, samas jääb mulle arusaamatuks Hildebrandi eemalejäämine. Lehmanni asemele oleks ju Wiese või Neurerigi võnud koondisesse arvata. Löw paneb mind imestama nagu tegi Klinsmann 2006. aasta MM-i eel, valides Lehmanni Kahni asemele postidevahele.
Lehmann on enda tähtsuse Die Nationalelfis juba tõestanud ja koha esipuurivahina välja teeninud, seega ei näe põhjust miks nüüd järsku oleks põhjust muutusteks. Hildebrandi eemale jäämine oli väike üllatus, kuid mitte mingil juhul tagasilöök. Pingil ta oleks nagunii istunud.
Kuna Lehmann on nagunii Löwi valik postide vahele, on suhteliselt tähtsusetu, kes need kaks ülejäänut on. Taseme vahe on sedavõrd marginaalne pingil istujate suhtes, et parimaks valiku kriteeriumiks on meeskonda sobimine, mitte niivõrd traditsiooni jätkamine, kus üks tõrjub ja teine istub kümme aastat pingil ja seejärel, kui teine postide vahele lõpuks saab, esimene hakkab virisema (Kahn/Lehmann).

Ründepaarina näeksin meelsasti siiski Klose-Podolski duot, sest nad on väga hästi koondises kokku mänginud. Kuigi jah, Bastian paremale äärele ja Lukas vasakule äärele on ka varjant, mis jätab Klose kõrvale Gomezile või Kuranyile koha. Pigem siiski Gomezele, sest klubihooaeg on tal jällegi resultatiivselt lõppenud :)
Suhteliselt põrunud peast peaks Löw olema, kui Gomez pole suvel sakslaste esiründaja mehe valikutes, sedavõrd surmavalt on Super-Mario võrku paisutanud. See, kes on mehe partneriks, on juba mõnevõrra lahtisem küsimus. Poldi on tõestatud, et saab hästi hakkama ka äärel, kuid koondises vaevalt, et Borowskist või Schweinist nokkimisjärjekorras ette kisub.

Aramis
19.05.08, 03:05
Täpselt minu mõtted, mis eelkõneleja esle tõi. Lehmann ja Gomez on oma kohale esimesed valikud - oskste poolest on vv kohale palju võrdseid - siiski Jens pole vajalikul ajal alt vedanud - Saksa turniiriaegsed laagrid on legendaarsed, et vorm ajastada. Ja Gomez on selge ründeduo lüli ja Kevin K on selles valikus kaugel neljandal kohal.

Aramis
27.05.08, 22:51
Sõprusmäng Valgevenega tõi viigi 2-2 ... seda pean mina siis väga heaks endeks. Saksamaa peab eksima ettevalmistusmängudes - see on teada tõde.

Kebab
28.05.08, 13:52
Ja see ka veel, et Saksamaa ei ole just sõprusmängude meeskond.
Saksamaa jaoks on kõik kohad peale tiitli ebaõnnestumine ning tiitli ootuses muutsin EM ajaks ka avatari.

Mask
28.05.08, 15:05
Sõprusmäng Valgevenega tõi viigi 2-2 ... seda pean mina siis väga heaks endeks. Saksamaa peab eksima ettevalmistusmängudes - see on teada tõde.

Ma Eesti - Gruusia vaheajal natuke vaatasin Saksa ja Valgevene kohtumist ka.
Sakslased tundusid siis valitsema mängu ja Klose lõi suht vara selle esimese kolli ka venkude võrku.
Siis panin tagasi ETV peale :)

mel21
28.05.08, 15:14
Jones, Marin ja Helmes jäävad siis koju, ilmselt Trochowski, Odonkor ja Neuville pääsesid - väga napilt, nagu ütleb Löw ise (http://www.faz.net/s/RubB7A8FA5FA12D4B20A3A3B3662F3A2127/Doc~E1C7B0D996A8E4443B8331C329E608E0D~ATpl~Ecommon ~Scontent.html).

Saarlane
08.06.08, 22:23
Koosseis Poola vastu siis järgmine:

Lehmann
Lahm, Metzelder, Mertesacker, Jansen
Fritz, Frings, Ballack, Podolski
Klose, Gomez

Aramis
09.06.08, 01:08
Ära tuli. Ma usun, et jagate mu arvamust, et mureks pole põhjust. Põhi on hea ja on ka parandamise ruumi.

Kebab
09.06.08, 01:44
2-0 on ilus algus turniirile, kuid sellist sära nagu MM avamängus siiski polnud. Kõik on hea ja võib-olla isegi kindlam mäng kui MM-l üldse oli, kuid sellist Klinsmanni KIRGE polnud mängus.
........................................
Kõik alla tiitli on jama.

Blue Rock
09.06.08, 02:57
Igatpidi rutiinne võit sakslastelt senini ülekaalukalt kõige igavamas partiis. Löw mõistis jätta Schweini pingile ja Podolski tänas usalduse eest. Katastrofaalselt viletsa Poola vastu Poldi sai ka kaitsemängus hakkama, kuid mingisuguseid suuremaid järeldusi enne Horvaatia -mängu veel teha ei saa. Klose oli ründes pettumus, Gomez seevastu suur pettumus, seega võimalik et järgmises mängus kindlustatakse keskvälja ja tuuakse eesliini teravust Lukasi kaudu.

Aramis
09.06.08, 11:05
Mnjah, ma tahaks loota, et Poola oli nii kehv vastase pärast. Eks aeg näitb - esimesed mängud on alati suurvõistlustel natuke petlikud.
Lisaks ma arvan, et Löw tunnetas ära, et see on nõrgem vastane ja pani ääred kõvasti ründama. Kindlasti nt kui minil põhjusel tuleks mängida veerandfinaali Portugali vastu, siis oleks keskväli palju kaitsvam ja Podolski keskväljale ei mahuks. Aga talle tuleb au anda - jaksas äärel olla küll.

Mask
09.06.08, 14:13
Igatpidi rutiinne võit sakslastelt senini ülekaalukalt kõige igavamas partiis. Löw mõistis jätta Schweini pingile ja Podolski tänas usalduse eest. Katastrofaalselt viletsa Poola vastu Poldi sai ka kaitsemängus hakkama, kuid mingisuguseid suuremaid järeldusi enne Horvaatia -mängu veel teha ei saa. Klose oli ründes pettumus, Gomez seevastu suur pettumus, seega võimalik et järgmises mängus kindlustatakse keskvälja ja tuuakse eesliini teravust Lukasi kaudu.

Kuidas Klose pettumus oli?
Sellepärast ,et väravat ei löönud?
Kaks väga kenat söötu andis värava alla, millest Podolski värava lõi ja Gomez napilt löömata jättis.

Ibanez
09.06.08, 20:06
Ütleks ka, et Klose olnuks teine valik mängu parima mängija tiitlile.

deutscha
09.06.08, 20:13
Klose oli tõesti hea eile, täna täitus Mirol siis 30.aastat :)

lorenzo
09.06.08, 20:20
noh see Klose löögiüritus, millele järgnes Podolski värav, see oli juba nagu meie oma ründaja etteaste:) Viikmäe?:D

Aílton
09.06.08, 20:51
noh see Klose löögiüritus, millele järgnes Podolski värav, see oli juba nagu meie oma ründaja etteaste:) Viikmäe?:D

miroslav viikmäe indeed!

boobek
12.06.08, 21:51
Kisub persse see värk.

fcfloraforever
12.06.08, 21:53
MASENDAV!!!
no seda nüüd küll ei oodanud sellest mängust.

Austriale Saksa taob puuritäis!

mel21
12.06.08, 22:59
Hämmastavalt nõrk Saksa koondis sai suurepäraselt häälestatud horvaatidelt teenitult vastu kuppu. Bilic oli oma neljased liinid geniaalselt kalibreerinud ja 90 minuti jooksul ei tekkinud kordagi tunnet, et Nationalelf on ohjad lõpuks enda kätte saanud.

Kui kedagi üldse saab helgema poole pealt välja tuua, siis on see pea veatult mänginud Lehmann ning mööndustega Mertesacker ja Lahm. Keskväljal suutsid Frings ja Ballack kaitses nibin-nabin rahuldavalt mängida, samas kui rünnakul ei jaksanud ükski poolkaitsjatest -- ja seda oodatakse mõistagi eelkõige Chelsea-mehelt -- mängu enda kanda võtta. Fritz näitas, et Poola-kohtumise hea partii paremal äärel oli pigem erand, Jansen oli paraku taas nõrgimaks kohaks. Klose on säilitanud kevadhooja kõhkleva mänguvormi, kuid paraku on ka Gomez oma ponnistuses õnnetu. Yogi vahetused aitasid eelkõige kaitsele kindlust anda, kuid ümmarguseks nulliks osutus "kiire" Odonkor. Ehk oleks Marini võinud siiski jokrina suurtuurile kaasa võtta.

Nüüd jääb üle vaid Austria balletitrupile tuul alla teha ja valmistuda Portugali-mänguks, võiks arvata. Samas olid DFB poistel veebruarikuises sõprusmängus lõunanaabritega tõsiseid probleeme ja mine tea, äkki kordub 30 aastat hiljem Cordoba ime/häbi. Hakka või kahtlema.

Aramis
13.06.08, 00:34
MASENDAV!!!
no seda nüüd küll ei oodanud sellest mängust.

Austriale Saksa taob puuritäis!
Arusaadav reaktsioon, sest sa ei ole eriti terav vend.
Mina ennustasin enne turniiri põhiliselt viiki, aga enne mängu panin raha juba Horvaatia võidu peale. Kõik läks nii nagu peab. Endiselt on kõik hästi - võidame nii Austria, kui ka Portugali.

kaitz
13.06.08, 00:46
Arusaadav reaktsioon, sest sa ei ole eriti terav vend.
Mina ennustasin enne turniiri põhiliselt viiki, aga enne mängu panin raha juba Horvaatia võidu peale. Kõik läks nii nagu peab. Endiselt on kõik hästi - võidame nii Austria, kui ka Portugali.

YEEEEEE Go Germany!!!!

mel21
14.06.08, 16:35
Jogi nuputab juba Austria-mängu koosseisu (http://www.kicker.de/news/fussball/em/startseite/artikel/379736/) üle. Pärast teise mängu sahmakat ja järgnenud korralikku peapesu on oodata korralikku kaadrimuudatust:

a) Lahm vahetab äärt ja siirdub vasakkaitsesse, Fritz tõmmatakse tagasi paremkaitsesse. Friedrich võib veel Metze või Fritzi varupingile nügida.
b) parempoolikus mängis Odonkor horvaatide vastu oma niigi nigelad kaardid maha, tema koha võtab sisse uusmünhenlane Borowski või veel üks "meie poolakas" Trochowski.
c) vasakpoolikus on Schweinsteiger sunnitud puhkust võtma, aga kuivõrd Poldi liigub ilmselt Gomeze asemel ründeteravikku, siis saab hoopis Hitze võimaluse Macho väravavõrgu auklikuks pommitada.

boobek
18.06.08, 00:27
Ja kisub persse ära. Fringsil on ribi katki ja vist enam platsile ei jookse. Üldpilti see vist eriti ei muuda kuna on kaks varianti:
a) Mängitakse s*****i nagu terve turniir seda tehtud on.
b) Löw on geenius ja kohe triblatakse kogu Portugali kaitseliin surnuks.

JanK
19.06.08, 17:02
Las olla ründes Podolski - Klose.

KID
19.06.08, 20:51
Saksa uudistes öeldi, et Podolski ja Frings mängivad ja Löwil olevat mingi salajane taktika, aga räägiti, et taktika võib seee olla, et aint Klose on ründes.

Edit: Ma siiski eksisin.

Aramis
20.06.08, 01:41
Frings oli tõesti katki. Kuna Podolski tuli Klose kõrvale ründesse ja ka Fritz ei pääsenud platsile, siis oli keskväli selle EMi kohta väga uus - Rolfes Bayerist ja Hitzie Stuttgartist pluss Schweini ja Ballack.
Võit tuli - kergemini kui keegi oskas oodata. Portugal oli esimese 20 minutid üsna jääs ja see sai neile saatuslikuks. Samas au tuleb anda - esimene värav oli thing of beauty!
Kui seal on mingi dopingukontroll, siis soovitaks neil Bastit kontrollida - pole see mees tevrve hooaja jooksul kordagi Bayerni eest nii jooksnud. Samas ma siiski arvan, et on ka legaalne lahendus sellele müsteeriumile. Saksa valmennusjohto tegi valmistumislaagri silmas pidades suht nõrka alagruppi nii, et vormi peak hakkabki praegu kätte jõudmaa. Ka Klose oli Austria vastu juba hoopis teine mees kui kahes esimeses mängus. Ja eks sellist tippvormi on hooaja sees raske saavutada, aga üheks turniiriks ja nädalaks on see tõenäoliselt võõimalik, et keha pannakse 110% valmisolekusse.

kaitz
20.06.08, 01:44
Nüüd valmistume poolfinaaliks ja võtame ka selle,olgu see siis Horvaatia(mis on eriti magus,algrupil saadud kaotuses eest) või siis Türgi.

Me võidame selle EM

Aramis
20.06.08, 01:53
Ma eelistaks Horvaatiat - siis on motivatsioon omast käest võtta. Ja no võitu ei julge loota - teiselt poolt tuleb igal juhul kõva sats vastu. St loota julgen, aga välja kuulutada mitte.

boobek
20.06.08, 10:04
b) Löw on geenius ja kohe triblatakse kogu Portugali kaitseliin surnuks.

Aga enda kaitseliin laseb endiselt kergeid vigu läbi. Õnneks ei saanud ilueedid pallile korralikult pihta. Lisaks ei saa ma aru Podolski kasutamisest äärepoolikuna. No peale selle ühe söödu ja napilt mööda lennanud kauglöögi ei teinud ta suurt midagi. Kas siis tõesti pole mitte kedgi teist sinna panna?

KID
20.06.08, 17:09
Poldi oli ju eilses mängus ründaja kohal või on mul midagi valesti meeles?

Tofoa
20.06.08, 18:17
Paberi peal oli küll nagu ründaja, aga väljakul kohati ei tundunud küll, kui ta oma ilusa kauglöögi teele saatis, oli temast eespool ikka päris palju sakslasi

KID
20.06.08, 18:51
Muidugi asi võis selles ka olla, et nurgalöögijärgne olukord.

Wingback
20.06.08, 19:44
Samas au tuleb anda - esimene värav oli thing of beauty!
Kui seal on mingi dopingukontroll, siis soovitaks neil Bastit kontrollida - pole see mees tevrve hooaja jooksul kordagi Bayerni eest nii jooksnud.
Heh, hea märkus. Ehk Bayerni eest ei olegi tarvis niimoodi joosta, st. väravad tulevad niigi. :)

Aramis
20.06.08, 19:52
Muidugi asi võis selles ka olla, et nurgalöögijärgne olukord.

Ja täpselt nii ta oligi. Poldi ikka alustas ründavalt, aga hiljem jäi üha rohkem äärele.

KID
21.06.08, 19:33
Järgmine vastane on poolfinaalis Türgi. Kuna mitmed türklased on vigastatud ja ka kaartidega väljas pluss veel see, et mängiti 120 minutit, siis mul on selline tunne Saksamaa võtab siit kindla võidu.

Tofoa
21.06.08, 20:11
KID, ära unusta, et Türgi tuleb emotsiooni pealt! ;) Kuid kas see on piisav ... seda näeb varsti ;)

mrtn
22.06.08, 11:57
Järgmine vastane on poolfinaalis Türgi. Kuna mitmed türklased on vigastatud ja ka kaartidega väljas pluss veel see, et mängiti 120 minutit, siis mul on selline tunne Saksamaa võtab siit kindla võidu.

Nagu seekord EMil nähtud ei selles midagi kindlat mis puudutab Türgi üle võidu saamist

mel21
22.06.08, 13:57
Läbi VIP-looži häguse akna võis pärast portugallaste hilist väravat näha, kuidas Löw -- kaasmaalaste üllatuseks ja mõne mehe pahameeleks (http://www.spiegel.de/panorama/0,1518,561108,00.html) -- sigareti läitis. Kohtumise viimased minutid venisid kui tatt ja kapisuitsetaja reaktsioon pinevale mänguseisule näitasid veelkord, kuivõrd sakslased väljalangemist pelgasid.

Löw oli üpris vara kuulutanud sihiks pääseda EM-i finaali. Jogil oli samas põhjust olla enesekindel. Koduse suurturniiri järel üllatuslikult pukki ülendatud švaab (avalikkuse soosik oli toona veel veatu mainega Hitzfeld) vaigistas kiiresti pläralõuad ja Klinsi-aegne eufooria kandus kuni Tšehhi saunani valiksarja lõppjärgus. Pärast horvaatide õppetundi oli jalgpalliliidu esimees Zwanziger aga sunnitud juba kinnitama, et peatreener säilitab oma ametikoha 2010. aasta MM-ini.

Austria-õuduse järel oli Löw nurka aetud, kuid kummalisel kombel sundisid just kolm näilist kirstunaela -- juhendamiskeeld, Fringsi roidemurd ja Schweinsteigeri võlakoorem -- treeneristaapi langetama julgeid, kuid lõppkokkuvõteks otsustavateks osutunud otsuseid. Taktikaline võti oli Hitzlspergeri ja klubihooaja tippvormi kinnitanud Rolfesi tandem kaitseliini ees. See võimaldas Ballacki ettepoole nihituda ja taas ebakindlust üles näidanud keskkaitsepaari (paraku ka Mertesackeri seni nõrgim mäng) ninaesist kindlustada ja apsakaid siluda. Abitreener Hansi Flick, kelle osatäitmist peetakse sarnaseks Löwi omaga Klinsmanni all, tegi aga mängu käigus "100-protsendiliselt õiged otsused" (http://www.kicker.de/news/fussball/em/startseite/artikel/379972/).

Türgi vastu pidavat Frings jälle rivis olema ja jääb üle põnevusega oodata seekordseid valikuid. Ilmselgelt on aga nii meeskonnalt kui saksa avalikkuselt langenud surve ja poolfinaali oodatakse türklaste imeseeriast hoolimata juba pingevabalt.

kaitz
24.06.08, 00:42
Nu ka mina olen enesekindel,et Saksamaa suudab ennast vaatamata Türgi visadusele ennast finaali murda,aga eks kolmap õhtu oleme targemad.

KID
24.06.08, 02:05
Ma ei tea, kas sellel tõepõhi on all, aga kuulsin, et türklased olevat mõelnud selle peale, et kasutada oma kolmandat väravavahti ründajana.

17
24.06.08, 14:13
Nagu TVMK II, kus Ilja Kassjantšuk Daniil Savitski mängimise korral ründes tegutseb :D

kaitz
26.06.08, 22:11
Finaali me pääsesime,aga mängupilti on vaja 99%parandada,kui tahame EM võita.

Go Germany!!!

Ibanez
27.06.08, 00:14
Kui suudame asja kuival hoida ja ühe standardist ära lüüa, kõik kompu kah :P

Aramis
27.06.08, 01:25
Finaali me pääsesime,aga mängupilti on vaja 99%parandada,kui tahame EM võita.

Go Germany!!!

Ei, mängupilt Portugali vastu olli OK, pole palju vaja parandada.m Ära vaata mänge mida ei saa aluseks võtta.

KID
27.06.08, 01:54
Vist peaks ikka kahe ründaja peale tagasi minema, siis võibolla paistaks Ballack ka rohkem silma.

Aramis
27.06.08, 14:59
Vist peaks ikka kahe ründaja peale tagasi minema, siis võibolla paistaks Ballack ka rohkem silma.

Ei, vastupidi, sama mängujoonis peaks olema..Frings Hitziega taga ja Ballack nr 10 ja Poldi ning Schweini äärtel. Hispaania kiired ja tehnilised poolkaitsjad jäävad suure Ballacki jaoks liiga väledaks - ta saab toetada ülevalt ja kaitsjaid ja eriti Sennat surve all hoida. Võibolla tuleb ka Klose päris madalale - Marchena pole suurem asi mängu avaja, Puyol ehk on parem, aga pigem ikkagi keskenduda keskvälja valvamisele.

ChelseaFC
27.06.08, 15:41
Kaitse on vaja saksal nüüd küll korda saata. Ei tundu kuidagi olevat Jensi ja keskkaitsepaari töö kooskõlas. Sellest ka mitmed väravad. Minagi arvan, et finaaliks on 4-2-3-1 skeem parim, kuid mina eelistaksin Rolfesi asemel algkooseisus Fringsi. Saksa trumbid peaks siiski välja tulema teisel korrusel ning ma arvan, et selle peale peakski mängima. Ääred on Podolski ja Bastiani näol väga tehnilised ja kiired nii et tuleb neid palle sinna kasti riputada vaid ja küll Klose või Ballack mõne neid ära ka löövad:)

KID
29.06.08, 15:50
Olete juba kuulnud, et Ballack ei saa võibolla mängida.

boobek
29.06.08, 17:08
Olete juba kuulnud, et Ballack ei saa võibolla mängida.

Ei. Me oleme ju maalt ja hobusega.

kaitz
29.06.08, 22:41
UH õnneks on Ballack väljakul

JanK
29.06.08, 23:22
Ja nüüd ta veritseb...

kaitz
30.06.08, 00:29
Ballack on täielikult pildilt II poolajal väljas.

Bob_Loblaw
30.06.08, 00:43
terve meeskond oli pask 2-el poolajal :mad: Ballackit nägi aint siis kui kohtunikku oli vaja sõimata, Lahmi kaitsebläkk oli ka ikka masendav, see lammas kes teda turniiri parimaks pakkus võiks nüüd ette astuda

KID
30.06.08, 00:46
Järgmine võimalus, siis aastal 2010 Lõuna Aafrikas. Seal peaks loogiliselt võttes Saksamaa meistriks tulema, sest 2006 pronks, 2008 hõbe ja 2010 kuld. Jäägem positiivseks siis.

JanK
30.06.08, 02:04
see lammas kes teda turniiri parimaks pakkus võiks nüüd ette astuda

Selleks inimeseks oli ballack.

boobek
30.06.08, 05:26
Lahmi sõimamine on täiesti mõttetu. Kogu mäng näitas ju, et heal juhul oleks suudetud 0:0 välja venitada, kui sedagi. Selgelt oli näha, et vaja on uut peatreenerit, kes oskaks muuta taktikat ja teha vahetusi. Keskväli oli ümmargune null ja ründeliini polnud üldse näha. Lahmi asemele Janseni toppimine oli idiootsuse tipp. Firrip vähemalt suutis rünnakul elevust tekitada, samas kui Jansen sai paar korda palliga üle keskjoone. Poldi äärel mängitamine maksis just nüüd valusalt kätte ja teine äär...kes iganes seal mängis... Spaanlased võtsid Ballacki kinni ja oligi puuks. Lõpus ei suudetud isegi pikki palle ette taguda, lihtsalt mõistus oli otsas. Uut peatreenerit on vaja.

Aramis
30.06.08, 13:46
Kuidagi väga palju on hakanud neid kaotatud suuri finaale olema, kus Ballcki meeskond kaotab, alates Leverkusenist jne.
Selgelt parem meeskond võitis. Oleks oodanud Saksamaalt tihedamat pressi ja rohkem seda vana kooli saksa sisu, millega lõpus hambad ristis pingutatakse - see, kus taga olev meeskond peaks mingit survet avaldama - sellist asja üldse ei olnud. Ja see tegi kurvaks küll.

mel21
30.06.08, 14:03
Lõppenud EM-il olid venelased paremad hollandlased, sakslased paremad türklased ja hispaanlased paremad sakslased. Viimaseid peetakse turniirimeeskonnaks, tihti kõlavad kujundid "mootor" või "masin", kuid sel EM-il -- eriti aga poolfinaalis ja finaalis -- näitasid hispaanlased, kuidas hästiõlitatud kellavärk pea täiuslikku, enesekindlat ja silmailu pakkuvat vutti mängib. Sakslased olid pärast kaotust väga pettunud, eesotsas oma igavese teise mainet kinnistanud Ballack, kes tiimisehkendaja Bierhoffiga lõpuvile järel lausa karvupidi kokku läks. Ülekaalukatele hispaanlastele polnud siiski häbi kaotada, EM-il ootamatult oma oskuste piiratust tajunud meeskond saavutas lõpuks maksimumi.

Kuidas edasi? DFB peab ilmselt lepingust kinni ja Löw jääb ametisse 2010. aastani maailmameistrivõistlusteni. Tema kahel senisel ametiaastal on koondis jätkanud suuresti Klinsmanni-aegse säraga, mis alles suurturniiri eel kippus tuhmuma. Löwi ja tema meeskonna (Flick, Köpke) kasuks räägib see, et nad langetesid raskeil hetkil (pärast Horvaatia- ja enne Portugali-mängu) surve alla sattununa õiged taktikalised otsused. Finaalis tehtud vahetustele ei oska midagi ette heita, jalga vigastanud Lahmi väljavõtt oli sunnitud ja pink paraku lühike.

Lehmanni jaoks oli tegu esimese ja viimase EM-iga. Esiväravahi mäng oli küll ebakindel, kuid sakslased jõudsid lõpuks finaali, kus ta näitas end vast ainsana parimast küljest. Löw on juba teatanud, et EM-i järel algab kõik nullist. Lehmanni saab rahuldada vaid esinumbrikoht, kuid kui näiteks Adler peaks hoidma oma eelmise hooaja taset, võivad sakslased tõsta väravasuule eelmise 15 aasta vanade peerudega võrreldes poisikese.

Ballack on juba 31-aastane ja 2010. aasta MM jääb ilmselt tema viimaseks. Kuigi lõppenud suurturniir kulges temagi jaoks üle kivide ja kändude, pole sakslastel hetkel oodata temaga võrreldavat tähte ja väärikat mantlipärijat. Kuid Löw on näidanud end meeskonna komplekteerimisel julgest küljest, mistõttu pole vähemalt karta, et mõnele noorele võimalust ei anta.

EM-i võitjate poolele saab lugeda Podolskit ja Schweinsteigerit, kes vähemalt koondises on suutnud oma väärtuslikkust tõestada. Miinuspoolel on aga loomulikult kaitseliin: Mertesacker ei suutnud täita juhirolli, Metzelder mängis vähemalt finaalis võimete piiril, Jansen põles oma esimesel suurvõistlusel ilmselt läbi, Friedrich on vana hea puujalg (äkki oleks pidanud Westermanniga katsetema). Suurim, sest ootamatuim põruja on aga Gomez. Tugeva BuLi-hooaja järel oli ründaja paras õnnetusehunnik, kel arvatavasti olid mõtted rohkem Bayerni peibutuskutsete juures.

Valikgrupis, mida alguses peeti pigem nõrgaks, ootavad sakslasi Hiddink ja venelased. Otsepilet Lõuna-Aafrikasse ei pruugi sugugi lihtsaks ülesandeks osutuda.

PaTholoucs
30.06.08, 14:08
V2ga halb m2ng oli Sakslaste poolt.

Ei saa syydistada m2ngijaid, sest syydi on ikkagi kogu meeskond.

Kui teine poolaeg hakkas, oli n2ha, et saksa oli JUBA alla andnud.

Hispaania oli terveaeg Sakslaste penalti kastis ja tegi rynnakuid, aga sakslased ei proovinud isegi vastu rynnata.

Ja need viimased 10min m2ngust, olid eriti masendavad, sest nad oleks pidanud ikka k6vasti peale k2ima Hispaanlastele, aga selle asemel, nad lihtsalt seisid. Isegi kui nad said palli, siis nad s66tsid seda oma meeste vahel, ega liikunud oma poolelt edasi.

Rein
30.06.08, 15:06
mina ütlesin, ja siis? oli midagi öelda või? pärast finaali on sul muidugi hea targutada.

Pärast finaali targutamisest on ainult hullem enne finaali targutamine.

2mSööt3mMööda
30.06.08, 16:34
Aru ma ei saa miks sakslased lõpus ühtegi pikka palli ei lasknud kui endal sellised elukad meeskonnas on. Oleks viitsimist, siis lööks kõikide platsil olnud hispaanlaste ja sakslaste pikkused ja kaalud kokku ning võrdleks neid.

Tofoa
30.06.08, 16:44
Kaljuveer tegi seda, ütles, et Hispaanlased on kõige lühemad ja kergemad sellel turniiril.

KID
30.06.08, 18:32
Seda ma küll ei arva, et sakslased juba teise poolaja algul alla oleks andnud nagu keegi siin väitis. Väravaolukorras süüdistaks ma rohkem Lehmanni, sest kui ta ei oleks ette tulnud oleks Lahm arvatavasti olukorra lõpuni mänginud ja palli üle otsajoone lükanud. Väravavahtide koha pealt ei oska ma midagi öelda. Minuteada Lehmann ütles juba peale MM´i, et peale 2008 EM´i lõpetab ta koondisekarjääri. Ei oskagi kedagi uueks esiväravavhiks pakkuda, kuigi skslaste väravvavaht on alati selline suurkoju olnud, kes igaüks oma 5-10 aastat esiväravavaht olnud nt. Kahn, Kõpke, Illgner, Schumacher jne.