PDA

View Full Version : Kaalma vs. Pareiko

Siim
28.08.01, 21:23
Kumb neist kahest sobiks paremini Eesti koondise pingile Poomi seljataha?

Wuppi
28.08.01, 22:12
Tohver:kaval:

Arvan sama.:lahe:

Jeeg
28.08.01, 22:49
Muidu jah tohver, aga ta ei oska jalaga üldse mängida.

Martin
28.08.01, 22:54
Ma tõesti loodan südamest, et te kõik kolm teete lihtsalt halba nalja...Tohver ja parem kui Kaalma ja Pareiko?

Viktoriin: kuna te viimati Tohverit mängimas nägite ja kuidas ta praegu ka esineb?

Kõik. Tohver on Eesti umbes 7-8 väravavaht praegusel hetkel.

Mis puutub seda teemat veel, siis kahjuks pole Pareikot näinud viimasel ajal, seega ei oska tema esinemisi nii hästi kommenteerida, kuigi tundub, et ta saab seal Venemaal täitsa ilusti hakkama ja on üks oma meeskonna liidritest.

Martin
28.08.01, 23:06
Orginally posted by Jyrkaaga kust sa tohvrit komenteerida oskad?
Väga lihtne - Pareiko mängiba ja mingeid kokkuvõtteid saab ikka vahest lugeda. Samas pole Tohver selle hooajal minu teada veel välismaal platsilegi saanud (!) ning Eestis eelistati ka kõiki teisi väravavahte temale - see peaks nii mõndagi ütlema.

wal
29.08.01, 09:48
Ons Tohvri seis NII hull? Vähe sellest, et tema Klorofoss,:D kes enne hooaja algust kõrgliigast rääkis,hoopis liigas viimaste seas müttab! Esimestes voorudes laoti neile päris hoolega sisse...

-Loom-
29.08.01, 10:04
nu kaalma on igatahes parem...m6ttetu kysimus yldse

chilli_bo
29.08.01, 11:26
Nagu vanas foorumis üks member märkis, et kui Kaalma tõrjuma hakkab, vuhiseb 89 kilo läbi õhu. Tema suurepärased väljalöögid on ka kõigile teada. Pareikot nägin eelmisel nädalal ORTi jalkasaates selles mängus kus Rotor kaotas 1:2 ja kus Pareiko vigastada sai. Ühtegi viga ta ei teind ning tegi paar päris head reflekstõrjet ning kuna ka eelmisel aastal oli Eesti meistrivõistlustel parim vv Pareiko, siis on parim Eesti vv pärast Poomi siiski Pareiko.
Või mis?

MRH
29.08.01, 13:01
Me kõik nägime eile kuidas Tibu suurepäraselt välja jooksis ja see pole mitte esimene kord.

Pijpers on väga haige inimene.

sicmic
29.08.01, 14:29
tibu on viimasel ajal suure arengu l2bi teinud ja kindlustamas endale varuv2rku kohta eesti koondises.

Miq
30.08.01, 02:18
No kuulge, ega Tibu nüüd nii jube ka ei ole. Tõrjed on ju päris head ja üks-üks õtab ka ikka ära. Pareikost ma jah ei tea, kas ta parem on. Peaks ikka enne teda ka nägema.

Undi
30.08.01, 12:31
ma ei oska ka eriti pareiko mängu kommenteerida, aga ega kaalmal väga viga siiski pole. kui ta paar :P kilo alla ka võtaks, siis ehk praneks praegune olematu hüppevõime kah...

Rainman
30.08.01, 15:12
Kui siin juba kaalukategooria mängu tuli, siis võrdluseks meie praeguste arvestatavate väravavahtide pikkused ja kaalud:

Mart Poom - 196 cm, 85 kg
Martin Kaalma - 184 cm, 90 kg
Sergei Pareiko - 198 cm, 92 kg
Pavel Kisseljov - 191 cm, 82 kg

Siit lähtuvalt oleks Pareiko küll parem, pikkust 14 cm enam kui Tibul. Pakun, et Pareiko toob nii mõnegi palli ära, milleni Tibu lihtsalt ei ulatu ;)

Nr.17
31.08.01, 22:53
Kulge inimesed, Kaalma on teinud ju elu mängu
EESTI koondise eest MIKS ON VAJA KEDAGI TEIST. Kaalma on parim eestlasest väravavaht pärast POOMI! vot nii!!!!!!!!!!!

Rainman
07.09.01, 11:07
Arvan, et pärast kaotust Hollandile on Pijpersil põhjust kiiremas korras sõita Pareikot vaatama. 14 cm lisapikkust võrreldes Kaalmaga, lisaks sellele ka pikemad käed (veel lisa sentimeetreid) ja ilmselt ka parem hüppevõime võtnuks vähemalt Zendeni karistuslöögi ja van Bommeli teise värava ära. Pikkus on see, mis väravas maksab... Kuigi ka reaktsioonikiirus, pallikäsitsemisoskus, positsioonivalik ja ka muud faktorid on väga olulised :)

Udupasun
07.09.01, 11:34
Nagu juba vanas foorumis sai märgitud, on Pareikol üks suur puudus: äärmine ebakindlus väljajooksudel ja kõrgete pallide võtmisel. Niipalju kui teda vene kanalitel näidatud on, siis esimese tsenderduse puhul kaotab ta nagu täiesti pea ja kaotab igasuguse koordinatsiooni. Nii pikk ja jõuline väravavaht peaks selliseid palle lõdva randmega võtma. Ja väljajooksudel on ta ka kuidagi ebalev, nagu kardaks haiget saada. Kaalma vähemalt ei karda.

Edson
10.09.01, 11:19
Peale sauna Hollandis tuleb tõsiselt mõtelda väravavahi vahetusele. Paar reflekstõrjet olid Kaalmal väga head, kuid Tibu on liiga lühike ja paksuke sellisel tasemel mängimiseks. Peale Zendeni ja van Bommeli teise värava oleks võinud võibolla õigeaegse väljajooksuga ära hoida ka Cocu värava. Ma ei arva, et Eesti oleks mängu võitnud või viigistanud, oleks olnud väravas keegi teine, räägin ainult väravavahi tööst. Väljakumängijad olid kõik (va Oper, Zelinski) alla igasugust arvestust. Kaalma asemel võiks lõpuks tõesti proovida Pareikot. Algul loomulikult mõnes sõprusmängus või vähemtähtsas kohtumises, kuigi olgem ausad, Poomi ei asenda keegi.

Pätu
10.09.01, 13:09
Kaalma ikka tubli küll ma olen tast mingi 10 aastat noorem kuid 2 cm lühem ja kilosi ka kõvasti vähem

guitz
10.09.01, 17:50
Kui pikk Kaalma üldse on ja kui palju ta kaalub?

Pätu
10.09.01, 17:52
Martin Kaalma - 184 cm, 90 kg

guitz
10.09.01, 17:55
azzaa!
Ta on tõesti ülekaaluline!

Pätu
10.09.01, 17:59
Orginally posted by Edson

Peale sauna Hollandis tuleb tõsiselt mõtelda väravavahi vahetusele. Paar reflekstõrjet olid Kaalmal väga head, kuid Tibu on liiga lühike ja paksuke sellisel tasemel mängimiseks. Peale Zendeni ja van Bommeli teise värava oleks võinud võibolla õigeaegse väljajooksuga ära hoida ka Cocu värava. Ma ei arva, et Eesti oleks mängu võitnud või viigistanud, oleks olnud väravas keegi teine, räägin ainult väravavahi tööst. Väljakumängijad olid kõik (va Oper, Zelinski) alla igasugust arvestust. Kaalma asemel võiks lõpuks tõesti proovida Pareikot. Algul loomulikult mõnes sõprusmängus või vähemtähtsas kohtumises, kuigi olgem ausad, Poomi ei asenda keegi.

Mida head need Oper ja Zelinski siis ka tegid , nende amet on väravaid lüüa aga nagu näha nad sellega hakkama ei saanud õigemini paar korda kui nad kuhugi värava lähedale jõudsid andis Zelinski liiga kõva või pika söödu ja pall lendas auti , selliseid sööte ja tsenderdusi oskab meil ainult Oper

Kosk
10.09.01, 21:43
Tundub sedamoodi, et Arno ei taha põhimõtteliselt Pareikot koondisesse võtta. Kahju küll. Minu meelest pole tal häda midagi.

eston maravilha
10.09.01, 21:52
kaalma kaalul poleks häda midagi kui ta teeks kontoritööd

aga tema pikkune sportlane peaks kaaluma umbes 10 kilo vähem kui ta just poksiga ei tegele

ishmael
23.09.01, 18:05
ma tahan öelda teile ainult üht Kaalma armastajad. Sööge S****a. Ajast mil kaalma on väravas olnud, on sellest koondisele ainult halba sündinud. Ahjaa Sina kes sa rääkisid Pareiko ebakindlusest kõrgetel pallidel!! Oled sa näinud kunagi Kaalmad tsenderdust püüdmas või nurgalöögil väravajoonelt lahkumas. Õige vastus - Ei ole. Kui ma Kaalmat veel koondise väravas näen, siis olen nõus ma kuskilt staadionikatuselt teda kuuliga kostitamas. Pareiko igal 120-l juhul!

priity
23.09.01, 20:06
ära mölise mõtetult. eesti-hollandi mängus oli tibu-poiss ka tsenderduste püüdmisel üsna tubli. ka küprose mängu kohta kehtib sama. järelikult sinu vastus oli vale.

nwa
24.09.01, 11:59
:õnnelik:Juhtusin Venemaal Pareiko mängu jälgima,tubli mis ma üelda oskan öelda.Kohalikud kriitikud olid nõutud-miks ei mängi sellise tasemega väravavaht nugu Pareiko Esti koonduses.ma ei öska midagi ka sellele vastata .Kaalmast on ta parem.

Pätu
24.09.01, 12:02
Orginally posted by priity

ära mölise mõtetult. eesti-hollandi mängus oli tibu-poiss ka tsenderduste püüdmisel üsna tubli. ka küprose mängu kohta kehtib sama. järelikult sinu vastus oli vale.

ütlen sulle seda et ta ei püüdnid ühtegi tsenderdust enamusetele vaevalt ulatus ja lõi need rusikaga kaugemale või auti aga mingeid korralikke püüdmisi ta ei teinud

Ja ta löök on ka ilgelt s**t vaevalt poole keskringini küündib

priity
24.09.01, 16:03
tsenderdusel ja tsenderdusel on muidugi vahe. niipalju kui mäletan oli eesti-hollandi mängus tibu vähemalt nendel tsenderdustel mida ta püüdma läks julge ja kindel. nagu polekski kohe päris tibu olnud.

ishmael
24.09.01, 19:16
Kordan veelkord!!

Kaalma ei ole TIBU. Kaalma on MUNA.
Munast Tibuni on veel tükk maad areneda ning kahtlen, et meie "lugupeetud väravavaht" sellesse arengufaasi kunagi üldse jõuab!
:viha:

Wingback
28.09.01, 19:03
:doh: Kuna ei ole Pareiko mänge näinud, ei oska seisukohta võttagi eriti, et kumb siis parem on. Aga ma arvan, et ikka Kaalma, ta ikka õige eestlane ja koostöö meeskonnakaaslastega on normaalne.
:viha: Need kes mingit Tohverit toetavad võivad seda edasi tegema jääda, kuid teadagi Tohver on pask!

MRH
28.09.01, 19:18
Põhjendamata arvamus.

Eesti liigat ikka oled näinud?

Kosk
28.09.01, 21:05
Kui sa ei ole mänge näinud, siis sa ei saa niimoodi umbropsu arvamust avaldada.
Pareiko mängib Venemaal praegu väga hästi ja kindlasti on ta parem kui Kaalma.
Tohvrist polnud ju üldse juttu.

apunkto
28.09.01, 21:47
kosk.

Kui ma õieti aru saan siis olid sina see, kes laskis käibele allkirjade kogumise lehed pareiko koondisse, või midagi sellist. Panin sinna isegi allkirja alla. Siuke huvitav seik siia juurde on selline. Lugupeetuid seltsimees gaskoff võttis asja väga tõsiselt(au talle) ja nii ongi nüüd seal lehel ka selliste vendade allkirjad, kes küsisid, kes see pareiko on. Üks teadis isegi arvata, et ta eesnimi on sergei.:D Nii jätkates on pareiko peagi koondises ja näitab tibule koha kätte. ei floora süsteemile!

sander
28.09.01, 23:43
pareiko on iga kell parem kui kaalma.

Pätu
28.09.01, 23:47
mina lasen ka paberid liikvele erinevatesse kohtadesse ja vaatan kui paljud kirjutavad

ishmael
01.10.01, 21:26
Eesti liiga ei loe. Oskus mängida tipptasemel on koondise puhul kõige olulisem. Sa võid lüüa ka eesti liigas 140 väravat, millest 120 Kuressaare ja Lootuse vastu. See ei tee sinust ründajat. Sama moodi kui sa suudad püüda mõne Tuleviku trossi tsenderduse ei ole sa veel väravavaht.!

Keedumuna
02.10.01, 17:33
Nu need kaalud on ametlikud.. Ärge tulge mulle ytlema et Ipswichi mängu ajal Tibu alla 100kg oli!! ;) Igatahes eestis olevatest on ta hetkel parim aga kyll Pavel talle varsti kandadele hakkab astuma, hoidku Tibukene alt!! Kauax enam nii lihtsat elu ei ole......

Aramis
02.10.01, 18:07
Üldiselt ühes siin Kaalma-vastased exivad. Kui ta kõrgetele pallidele ulatub(ehk siis ajastab õieti), siis püüdma neid on ta väga osav ja seda oma korvpallitausta tõttu.Kaalma probleem on ainult kehakaalu liigsus ,mistõttu ta väledus kannatab.Üldiselt olen ma nõutu ,et keda eelistada.Ma eelistax Marti, aga Mart on haige.Pareiko on variant ,aga kas sobiv?

Ramm
03.10.01, 12:47
ausalt öeldes mõlemad ei ole head väravavahid!:deemon:

ishmael
08.10.01, 14:50
No kas mäng Portugalis jättis veel üldse kahtluse, et kes peaks väravas olema?

dead_moroz
08.10.01, 16:42
...Kurat, s**a ajab keema see Tibu sõimamine.:viha: Kaua võib?? Ma Pareiko taset küll väga hästi ei tea, aga Kaalma kohta võib öelda, et ega ta nüüd nii s**t ka pole kui räägitakse. Väravavaht on küll viimane "päästja", aga kui vastastel praktiliselt iga rünnak lõppeb väravale löögiga, siis on loomulik, et osa neist ka sisse läheb. Tibu on minuarust küll võrdlemisi ennastohverdavalt nii Flora kui ka koondise väravas seisnud. Ja kui ei meeldi, siis paluge jumalat, et Poom ruttu terveks saaks.:D

Miq
08.10.01, 17:30
Orginally posted by dead_moroz

...Kurat, s**a ajab keema see Tibu sõimamine.:viha: Kaua võib?? Ma Pareiko taset küll väga hästi ei tea, aga Kaalma kohta võib öelda, et ega ta nüüd nii s**t ka pole kui räägitakse. Väravavaht on küll viimane "päästja", aga kui vastastel praktiliselt iga rünnak lõppeb väravale löögiga, siis on loomulik, et osa neist ka sisse läheb. Tibu on minuarust küll võrdlemisi ennastohverdavalt nii Flora kui ka koondise väravas seisnud. Ja kui ei meeldi, siis paluge jumalat, et Poom ruttu terveks saaks.:D
Sita ajab keema tibu - kui ma veel kuu aega tagasi ka kaitsesin teda siin foorumis, siis peale Portugali mängu võiks ta kuhugi 2 liigasse mängima minna - mida mees tegi? Mitte halligi - kõrgeid palle ei läinud ühtegi isegi üritama, üks värav oli otseselt tema pask, paar tükki oleks hea väravavaht vel ära võtnud. Pealegi pole ju Kaalmal absoluutselt mingit potensiaali - mees on juba suht vana (no ok, pole vana, aga ega ta nüüd talndikas nor küll enam pole, et arenguhüppe teeks), paks ja hüpata ei jõua. Kui Pareiokt ei taha, siis Kisseljov puuri, Poomi on ka veel lootust näha, nüüd kui Smith sai kinga.

Keedumuna
09.10.01, 18:15
Kiseljov ON tubli!!!!
Nu mina kyll Poomi peale suurt enamp ei lootusi pane... :( pole teist juba nii ammuu eesti eest naind.. :(

Phillips
09.10.01, 22:44
Olen Pareikot Venemaal mängimas näinud.Tuleb tõdeda ,et Kaalma on ikka tükk maad kehvem.Minu arust ei tohiks siin mingit kõrvutamist toimudagi.Üks mees mängib Venemaa tippliigas ,teine passib Eestis...
Saab neid kahte liigat üldse võrrelda?
PAREIKO VÄRAVASSE,kui Poomi ei ole!

eston maravilha
10.10.01, 01:24
pareiko hoidis vist t2na j2lle puuri puhta. rotor vpitis 3-0

ni et mis muud kui sergei p koondisesse

ROOTSI KUNN
02.11.01, 18:15
ei ole isegi küsimust,Pareiko mängib ikkagi maailma tippliigas ,lisaks olen teda ka telekas Rootori eest mängimas näinud. Tibu on selgelt nõrgem.

kojamees
02.11.01, 19:13
Vaidlen Kunn sulle vastu.Tibu on selle aastaga tunduvalt rohkem edasi arenenud kui varasemal perioodil.:D