PDA

View Full Version : EM poolfinaalid

EM2008
19.06.08, 14:42
kes võiksid sinna jõuda

Tofoa
19.06.08, 15:39
Poolfinaali jõuavad need, kes alistavad enda vastase veerandfinaalis!

Aramis
19.06.08, 18:49
Liigne agarus on tihtipeale ogarus. Jälle ära tõestatud.

Lambiahv
19.06.08, 20:02
Poolfinaali jõuavad need, kes alistavad enda vastase veerandfinaalis!

Ma arvan ka nii..

cannuman
21.06.08, 02:04
kes võiksid sinna jõuda

võiks 4 parimat meeskonda, aga ilmselt ei juhtu nii

Aramis
21.06.08, 18:06
Ei saa olla, et ei juhtu. On üsna kindel, et sinna jõuab just selle turniiri neli paremat satsi. Kindlasti mitte ilusaima jalgpalli esitajat, aga effektiivsus loeb...

cannuman
21.06.08, 18:22
Ei saa olla, et ei juhtu. On üsna kindel, et sinna jõuab just selle turniiri neli paremat satsi. Kindlasti mitte ilusaima jalgpalli esitajat, aga effektiivsus loeb...

Jah võib ju vaielda, kas kaotanud või edasipääsenud meeskond oli parem.

Aga kas äkki on võimalik selline asi, et 2 parimat meeskonda lähevad veerandfinaalis kokku juba? Siis ju saab juhtuda...või mis raisk:D

ChelseaFC
21.06.08, 19:32

See kes vastase puuri rohkem palle lööb ongi ju parem:D

Aramis
21.06.08, 20:08

Aga kas äkki on võimalik selline asi, et 2 parimat meeskonda lähevad veerandfinaalis kokku juba? Siis ju saab juhtuda...või mis raisk:D

Jah, loos võib küll selle triki teha, et mõni teoreetiline esineliku sats võiks välja jääda.

Tofoa
21.06.08, 22:20
Tegelikult Türgil läheb ikkagi päris raskeks, 23-st mehest 9 on kasutuskõlbmatud, seega väljakule 11 meest ning 3 varumeest, kellest 1 on väravavaht. Väga ränk.

17
21.06.08, 22:22
Pole ju kindel, kuidas Emre, Serveti ja Metini olukord (I)

Tofoa
21.06.08, 22:23
Pole ju kindel, kuidas Emre, Serveti ja Metini olukord (I)

Emre ja Servet ei tohi isegi kerget treeningut praegu teha, Metinil on kerge treening praegu lubatud - seega, Tümer Metini ehk saaks kasutada.

telekavaataja
22.06.08, 05:12
Väike kartus tuleb peale, et Türgi põleb väga hullult teisipäeval läbi.

Aramis
23.06.08, 14:15
Väike kartus tuleb peale, et Türgi põleb väga hullult teisipäeval läbi.

Saksamaaa vastu vaevalt Türgi läbi põleb. see vastasseis on kindlasti selline, et tekitab türklastes tuld. Ma näen nede võimalust umbkaitses ja seda kuni lõpuni - isegi lõpu eel ei soovitaks ründama minna. Kuigi sakslaste kaitse on haavatavam kui nt tsehhi oma, siis Portugali mäng näitas, et kui jätta ruumi enda kaitseslasse siis Ballack ja Co lööb oma väravad ära.
Igal juhul on keeruline anda mingit vihjet, aga usun, et piisab juba keskpärasest mängust sakslaste poolt, et mäng põnevaks jääks lõpuni. ja miks mitte ka türgi edasi ei läheks.
Reaalselt aga on Saksamaa ks maailma parimaid poolfinaalide mängijaid ja olen kindel, et keskpärasust me ei näe. Küll aga võitlust ja füüsilist mängu, mis tõttu võib jääda mulje kui mitte eriti ilusast mängust.

Ruutu
25.06.08, 11:29
Täna siis selgub esimene finalist - Saksamaa :). Midagi ei ole teha, Saksamaa jõud võtab oma ja Türgi emotsioonide pealt mängimine lõpeb selleks korraks. Türklased olid tublid, aga igavesti ei saa neil ka vedada. Ootan huviga nende algkoosseisu, on neil üldse veel arvestatavaid mängijaid, kes ei ole vigastatud või kaartidega väljas?

Aramis
25.06.08, 11:44
Täna siis selgub esimene finalist - Saksamaa :). Midagi ei ole teha, Saksamaa jõud võtab oma ja Türgi emotsioonide pealt mängimine lõpeb selleks korraks. Türklased olid tublid, aga igavesti ei saa neil ka vedada. Ootan huviga nende algkoosseisu, on neil üldse veel arvestatavaid mängijaid, kes ei ole vigastatud või kaartidega väljas?

No olgem ausad - sellel tasemel ei ole üheski meeskonnas ühtegi mängijat, kellega ei saaks arvestada. Kõik on ikkagi kõrgel tasemel klubijalgpallis põhikoosseisude vennad.

surfaja
25.06.08, 17:11
Ei usu,et sellest paarist Türgi võitjana väljub.Lebagu need Türklased murul kui palju tahes aga saksa lööb mingi hetk ikka oma ära.

mcnamara
25.06.08, 20:17
Saksamaa - Türgi
Türklaste võidud on olnud aukartustäratavad, kuid täna ei ole Nihatit ega Tuncay'd. See peab lihtsalt platsil välja paistma. Kõik räägib sakslaste kasuks. Ometi on EM-ide otsustavates mängudes kõike juhtunud.
Ega rohkem suurt polegi öelda. Sakslased peavad mängima väga halvasti, et kaotada.

Aílton
25.06.08, 20:25
pff, türgi võtab kuivalt oma

Cule
25.06.08, 20:30
Peale Nihati ühe sähvatuse ja Tuncay surnuks jooksmise igas mängus ei ütleks, et nad kõige paremad Türgi poolt on olnud.Pigem on Arda Turani kaotus kõige valusam Türgile arvan.

mrtn
25.06.08, 20:42
Peale Nihati ühe sähvatuse ja Tuncay surnuks jooksmise igas mängus ei ütleks, et nad kõige paremad Türgi poolt on olnud.Pigem on Arda Turani kaotus kõige valusam Türgile arvan.

Ma olen ka nõus Arda on super olnud. Aga Nihat ja Tuncay on ka muidugi ekstraklass. Aga ehk Türgi ikka kuidagimoodi võidab ma loodan.

Tofoa
25.06.08, 20:53
No, loodetavasti suudab Türgi mängu huvitavaks teha! :) Loodaks näha lahtist jalgpalli

kaitz
25.06.08, 22:28
nu kõik loodavad,aga Saksamaa,kui saab kohe alguses oma mängu käima ,pole Türgil lootuski.

deutscha
25.06.08, 22:46
Loodan võitu türklaste üle!

kaitz
25.06.08, 23:01
Mida Saksamaa teeb,päris mannetu,võiks nagu jalad kõhualt välja võtta.

kaitz
25.06.08, 23:10
Nu nii nüüd saadud vastu näppe.

Maarek
25.06.08, 23:13
No, loodetavasti suudab Türgi mängu huvitavaks teha! :) Loodaks näha lahtist jalgpalli

Türgi andis hea põhjuse lahtisele jalgpallile :)

kaitz
25.06.08, 23:15
Nu kui vähegi liigutama hakkavad on ok viik on suht kiirelt jalule seatud.

Lauri #80
25.06.08, 23:33
Kus seda Venemaa ja Hispaania seisu jälgida saaks?

Tofoa
25.06.08, 23:33
Äkki vaatad homme seda mängu ?

sicmic
25.06.08, 23:36
Homme saab loodetavasti lambašaslõkki süüa. :)

Lauri #80
25.06.08, 23:42
Äkki vaatad homme seda mängu ?
Hää meelega, aga sõjaväe-eelne sahmerdamine hakkab pihta homme:D

surfaja
25.06.08, 23:54
saksa koju!

surfaja
25.06.08, 23:56
Miks pennut ei antud.

Tofoa
25.06.08, 23:57
Miks pennut ei antud.

Et sa küsida saaksid :)

Mõnuagent 007
26.06.08, 00:17
Chewbacca rocks!

FootYgod jr.
26.06.08, 00:29
saksa juhib 2-1

kaitz
26.06.08, 00:30
prseee küll 2:2

Shermann
26.06.08, 00:31
2-2. Täitsa hull :D

Caos
26.06.08, 00:31
kalkunid on hoos !!!

FootYgod jr.
26.06.08, 00:35
3-2 veel hullem!!!!!!!

Mõnuagent 007
26.06.08, 00:36
Mis kuradi äike, nahhui. 16 aastat olen vutti vaadanud ja alati on suudetud pilt ka tormiga genereerida. Nüüd need krdi Chewbaccad ei suuda

WeThePeople
26.06.08, 00:36
Türgi on minu jaoks võitja.

FootYgod jr.
26.06.08, 00:38
tervel euroopal on pilt ära

kaitz
26.06.08, 00:38
Lõpp hea kõik hea 3:2 Lahm Lahm Lahm

Shermann
26.06.08, 00:39
2-1 värav

http://101greatgoals.magnify.net/item/930MKYMH2KYSTWLT

Kurat
26.06.08, 00:39
Lahm on päästja :)

FootYgod jr.
26.06.08, 00:40
kahju türgist, sitt saksa sai edasi

telekavaataja
26.06.08, 00:40
Minult varastati terve hulk emotsioone. Tundus olevat hea 2. poolaeg.
1. poolajal oli Türgi parem. 2. poolajal hakkasid sakslased vist lõpuks ka jooksma. Aga olen kohe väga tujust ära nüüd.

17
26.06.08, 00:41
kas Saksamaa vääris seda? EI
vabandust, käige vittu.

Caos
26.06.08, 00:42
no fack oli seda vaja :/

mrtn
26.06.08, 00:44
Sakslased lõid Türklasi oma relvaga rsk :@

FootYgod jr.
26.06.08, 00:44
ikkagi Türgi tegi imet et nad tulid veelkord kaotusest välja

mrtn
26.06.08, 00:47
No ei tulnud ju põhimõtteliselt ikka

Aílton
26.06.08, 00:49
müts maha türklaste ees, sakslased said nibin-nabin edasi, loodetavasti venelased/hispaanlased kustutavad nende piinad:)
sakslaste mäng toimib ainult siis kui ääred tõusevad, finaalis saab Ballack teisel kuul järjest valusa kaotuse:)

magnisco
26.06.08, 00:51
Lõpp hea, kõik hea.

kaitz
26.06.08, 00:52
vabandust, käige vittu.

Nu ma arvan,et väärisid,arvestades 100% penalt jäi andmata,aga mäng oli küll mannetu,aga võitjate üle kohut ei mõista ootame finaali.

suusasaabas
26.06.08, 00:55
eks Lahm täna suurt rolli mängis.. andis tsentra Klosele teise värava puhul, penalt jäi andmata, tema äärelt tuli ka türklaste teine värav, ja siiis lõpuks tõi veel võidu ka siiski koju. LAHM LAHM LAHM :D:D

Tanel
26.06.08, 00:58
penalt jäi andmata? :eek:

---------------------

cannuman
samahästi oli ka penalti teisel pool kui Lahm isiklikult türklast särgist pikali sikutas...Niiet kuhtunikud on ikka eirit nõrgad. Türgi oli väga hea ja rääkige mis tahate aga sitem sai edasi

ALEKOK
eks Lahm täna suurt rolli mängis.. andis tsentra Klosele teise värava puhul, penalt jäi andmata, tema äärelt tuli ka türklaste teine värav, ja siiis lõpuks tõi veel võidu ka siiski koju. LAHM LAHM LAHM :D:D

Iseenesest kaitses nii ebakindlat Lahmi pole nagu näinudki..
Mina ei mõista Lehmani fenomeni, selgelt ülehinnatud mängja minu arvates..

Saarlane
26.06.08, 01:00
2-1 värav

http://101greatgoals.magnify.net/item/930MKYMH2KYSTWLT

No selle peale ütleks küll, et türklastel pole paraku mitte ainsamatki kindlat väravavahti.

kaitz
26.06.08, 01:01
samahästi oli ka penalti teisel pool kui Lahm isiklikult türklast särgist pikali sikutas...Niiet kuhtunikud on ikka eirit nõrgad. Türgi oli väga hea ja rääkige mis tahate aga sitem sai edasi

Mitte nii sitt,et Itaalia juba kodus on:D

eston maravilha
26.06.08, 01:01
POMMITOMMI!

Tofoa
26.06.08, 01:07
Nu ma arvan,et väärisid,arvestades 100% penalt jäi andmata,aga mäng oli küll mannetu,aga võitjate üle kohut ei mõista ootame finaali.

Tegelikult, kui aus olla, siis see oli viga, aga mitte penalt, see oli karistusalast väljas :) Vaata korduseid :) Sorri bob.

deutscha
vabandust, käige vittu.

Vabandust, a käi ise vittu! Saksamaa vääris seda, ime et webcamid veel suurema skooriga suhu ei saanud

Deutschland!
Deutschland!
Deutschland!

cannuman
Mitte nii sitt,et Itaalia juba kodus on:D

ei saa aru su mõttest. Kuidagi imelikult väljendad ennast

Mask
26.06.08, 01:08

Särgist tõmbamise eest tavaliselt pennalt ei anta, samas Lahmile sõideti ikka päris kõvasti türklaste karistusalas sisse.

17
26.06.08, 01:10
Vabandust, a käi ise vittu! Saksamaa vääris seda, ime et webcamid veel suurema skooriga suhu ei saanud

Deutschland!
Deutschland!
Deutschland!

kui saksamaa oleks saanud selle, mida nad täna väärisid, ehk siis haledalt vastu pükse, siis oleksid kappi jäänud?

ole hea, mine sinna tagasi ja erutu oma fritsude peale edasi

Mask
26.06.08, 01:11
Saksamaa ongi selline. Enamus turniirist on nad suht peidus nagu hallid hiirekesed aga lõpuks jõuavad ikka kaugele välja.

cannuman
26.06.08, 01:11
tavaliselt ei anta jah vigade eest penalti, kuigi ju peaks eks? Siis ükskord lõppeks ära see nuss seal karistusalas ja ei peaks lampe penalte ka andma. Keegi ju ei saa väita, et see särgist trimine polnud viga. Või siis see olukord kuidas Austria penalti sai. Kahjuks mõikord vilistatakse see ära ja siis tundub karm otsus. Kui koguaeg ära võetaks, siis kaitsjad mängiksid ka puhtamalt...

Kebab
26.06.08, 01:12
Finaalikoht siis käes, aga minu seiskoht oli juba enne turniiri, et mind rahuldab vaid tiitel. Kahju, et teine poolaeg suurenisti vaatamata jäi.

Mask
26.06.08, 01:13
tavaliselt ei anta jah vigade eest penalti, kuigi ju peaks eks? Siis ükskord lõppeks ära see nuss seal karistusalas ja ei peaks lampe penalte ka andma. Keegi ju ei saa väita, et see särgist trimine polnud viga. Või siis see olukord kuidas Austria penalti sai. Kahjuks mõikord vilistatakse see ära ja siis tundub karm otsus. Kui koguaeg ära võetaks, siis kaitsjad mängiksid ka puhtamalt...

Ja siis viskuksid igasugused Ronaldod ja Nanid veel lihtsamini karistusalas perseli.

deutscha
26.06.08, 01:14
kui saksamaa oleks saanud selle, mida nad täna väärisid, ehk siis haledalt vastu pükse, siis oleksid kappi jäänud?

Sa võiksid ise kappi tagasi kobida, mu fritsud võitsid ja see on fakt :D

eston maravilha
26.06.08, 01:15
Finaalikoht siis käes, aga minu seiskoht oli juba enne turniiri, et mind rahuldab vaid tiitel. Kahju, et teine poolaeg suurenisti vaatamata jäi.

pead nime bratwurstiks muutma

bbc lehel selline komm: 2148: "If there's one team that knows more about winning a match in the last minute than Turkey, it's Germany. Master v apprentice."
Jadath on 606

17
26.06.08, 01:16
sikişmek Uzakta Almanya!

Stella89
26.06.08, 01:17
On meil neid halle hiiri siia EM-le vaja,värvilised võiksid olla ikka.
Vähemalt nüüd on teada kelle vastu finaalis olla.........

Kebab
26.06.08, 01:17
Alemanha é melhor do que Turquia

eston maravilha
26.06.08, 01:18
sikişmek Uzakta Almanya!

ürita nüüd üle saada sellest, et fritsud sinu kristiinad veerandfinaalis koju saatsid

hammas7
26.06.08, 01:19

Kui sa ütled, et saksamaa ei väärinud edasipääsu , siis anna andeks , aga sina oled küll viimane inimene, kes sel teemal midagi jagab . Kindlasti tegi türgi ka jah väga hea mängu , nagu ka eelnevates , aga see ei tähenda ,et saksamaa ei oleks väärinud finaali pääsemist .

17
26.06.08, 01:20
kust kuradi otsast ta seda vääris, ah?
ma ei saa üldse aru, mingid kuradi 7 ja 18 postiga kutid tulevad järsku ja karjuvad deutschland deutschland. kus te siis olite, kui braasikad nad 2002 maa alla tampisid või 2004 kui nad veel sitemad olid?

ALEKOK
26.06.08, 01:21

Austriale vilistati ikka sellepärast ju ära, et nad olid koduvõistkond ja väga täbaras olukorras. Lisaks oli ju eelnevalt hoiatatud ka vea teinud mängjat.

Ma ei mõista mis mõte on üldse tekitada diskussiooni kas võit oli teenitult või mitte. Võidab alati tugevam meeskond, olgu see mängupilt milline tahes..Samahästi võiks luua ju diskussiooni, et kas Türgi sai üldse alagrupist teenitult edasi? Tulid ju võidud "õnnega pooleks" viimaste minutite väravatest.

holst9
26.06.08, 01:22
sikişmek Uzakta Almanya!

mitte kedagi ei huvita see lause

Horatio
26.06.08, 01:22
Kus seda Venemaa ja Hispaania seisu jälgida saaks? Üks võimalus on Livescore (www.livescore.com)

Karla
26.06.08, 01:23
mitte kedagi ei huvita see lause
Mind küll huvitab.

hammas7
26.06.08, 01:23
kus muidu seda teada saab , kes valiti saksa-türgi mängus parimaks mängijaks ?

Saarlane
26.06.08, 01:24
ma ei saa üldse aru, mingid kuradi 7 ja 18 postiga kutid tulevad järsku ja karjuvad deutschland deutschland. kus te siis olite, kui braasikad nad 2002 maa alla tampisid või 2004 kui nad veel sitemad olid?

Aga mida sa näiteks mäletat türklaste esitusest 1996. aasta EM-il? :)

deutscha
26.06.08, 01:25

2002. oli mul endal veel finaali ajal Ballacki särk seljas, et sa teaksid postirallikas

mcnamara
26.06.08, 01:30
Võttes rangelt neutraalse positsiooni tuleb möönda, et Türgi mängis imehead jalgpalli sel turniiril. Ja nii õnnetu lõpp - paljudel vist jäi märkamata Kazimi õnnetu vigastus, mis vabastas Lahmi võiduväravat lööma.
Teine poolaeg jäi jah katkendlikuks tänu äikesetormile, aga esimesel mängid Türgi nauditavat ründavat jalgpalli. Ei jäädud ootama ega tuntud aukartust vaid tehti seda mida osati. Mitmed mängijad tegid kindlasti oma elu võistluse.
Sakslased aga väärisid omal moel võitu. Nad suutsid teisel poolajal oma mängu piisavalt tõhustada. Fringsi mängutoomine paistis olevat väga õige otsus - ta suutis näidata hoopis teist klassi kui Rofles. Vaikselt võeti keskväljal ohjad enda kätte.

17
26.06.08, 01:32
2002. oli mul endal veel finaali ajal Ballacki särk seljas, et sa teaksid postirallikas

kõva näitaja, olid üle küla poiss?

hammas7
26.06.08, 01:35

võiksid nüüd ilusti üle saada , et türgi edasi ei pääsenud . 3:2 näitab ju, sakslased olid niivõrd üle ,et suutsid võitjatena välja tulla .

deutscha
26.06.08, 01:35

aber natürlich :p

Aramis
26.06.08, 01:37
Mnjaa, eks ta ole. Brassid ei puutu asjasse õiged fännid on üle elanud 0-3 kaotust Horvaatiale veerandfinaalis...Aga inimest ei saa süüdistada tema vanuses - seega miks mitte olla kellegi poolt, kes edukas on. Peaasi, et sama inimene pole järgmine turniir muutunud oma orientatsiooni - siis saadaks ma ta kuhugi kaugesse kohta.
Samas vihane olla, et Saksamaa võitis - 99% jalgpallivaatlejatest eeldas, et see nii läheb - kindlasti lootsid paljud kas siis türgi poolehoidjad või siis saksavastased inimesed Türgi võitu, aga see on see lootmine - sama asi, mllega me alati Eesti koondise mängudele läheme.

ALEKOK
26.06.08, 01:43
Samas vihane olla, et Saksamaa võitis - 99% jalgpallivaatlejatest eeldas, et see nii läheb - kindlasti lootsid paljud kas siis türgi poolehoidjad või siis saksavastased inimesed Türgi võitu, aga see on see lootmine - sama asi, mllega me alati Eesti koondise mängudele läheme.

Tavaliselt need 99% jalgpallivaatlejatest panevad oma ennustustega täiega puusse, nii et see nüüd küll mingi näitaja pole. Kas nad mitte ei ennustanud samamoodi ka Türgi kaotust Horvaatia vastu ja Hollandi võitu Venemaa üle. Rääkida, et Saksamaa võit oli ammu ette teada on nüüd küll jura.

Aramis
26.06.08, 01:58
No raske on peale teemat jääda objektiivseks. Aga ütleme siis nii, et 99,9% jalgpalli spetsialistidest olid sel arvamusel. Ja miks - sest oli väga-väga palju erinevaid detaile, mis viitasid Saksa üleolekule. Ja ainuke detail, mis iga selle võitu ennustava üksikasjaga Saksa vastu läks oli tekkiv üleolek.
Need, kes ennustasid suurt võitu Saksamaale on loomulikult rumalad, aga reaalselt oli see ikkagi kerge mäng. Mitte nii kerge, kui Portugali vastu, aga ikkagi kerge.
Teises väravas Türgi väraavaht tegi tõsise vea väljatulekul ja sealt suutis Türgi välja tulla, aga tegelikult olid nad juba ikka väga väsinud. Liaae oleks nii või teisiti selle mängu lõpetanud.

Martin
26.06.08, 02:27
irw, 17 käitub nimele vastavalt.

Türgi = rõve meeskond ja rõvedad fännid. Tapjad ja pussitajad. Kahju, et nii kaua nende kukutamisega aega läks.

Tofoa
26.06.08, 02:28
Ma hoiaks poliitikat jalgpallist lahus, ning elaks omadele kaasa. :)

lorenzo
26.06.08, 02:54
Alemanha é melhor do que Turquia

lihtsalt huvipärast, et miks portugali keeles?

smörgåsbord
26.06.08, 04:12
irw, 17 käitub nimele vastavalt.

Türgi = rõve meeskond ja rõvedad fännid. Tapjad ja pussitajad. Kahju, et nii kaua nende kukutamisega aega läks.hehe, nagu Su enda jutt oleks mõistlikum.

eniveis, mõne tunni pärast asun teele ainsa linna poole, mis pudelisse mahub. piletit küll pole, aga elamuse peaks sellegipoolest saama.

hõissa!

Ruutu
26.06.08, 09:14
Tubli Saksamaa. Eelpool jälle mingid tüübid siin räägivad "väärimisest ja mitte väärimisest." Selline loll jutt tüütab ära. Juba kord küsisin, millega siis seda mõõta, et hoopis Türgi "vääris" edasipääsu? Tegid nad siis trenni rohkem või olid nii palju üle? Minu arust "vääris" hoopis Saksamaa rohkem edasipääsu. Tänud Lahm ilusa värava eest, mis Saksamaa finaali viis. Nüüd tuleb veel tiitel ka ära võtta. Väga super

cannuman
26.06.08, 09:38
Võidab alati tugevam meeskond, olgu see mängupilt milline tahes..

Et siis turniiri tugevaimad meeskonnad on Horvaatia ja Hispaania kes pole ainsatki mängu kaotanud.

Võidab alati tugevam? Hui. jalgpall on just selline spordiala kus nõrgemal on väga suured võimalused, erinevalt näiteks jooksmisest või korvpallist.

Ruutu
26.06.08, 09:43
Et siis turniiri tugevaimad meeskonnad on Horvaatia ja Hispaania kes pole ainsatki mängu kaotanud.

Ma ei tahaks ninakas olla või tüli norida, aga ühe silmaga nägin, et Horvaataia on ühe mängu kaotanud, nimelt Türgile

Mõnuagent 007
26.06.08, 09:49
Ma ei tahaks ninakas olla või tüli norida, aga ühe silmaga nägin, et Horvaataia on ühe mängu kaotanud, nimelt Türgile

Ei kaotanud...

Ruutu
26.06.08, 09:51
Selge, kui ei kaotanud, siis ei kaotanud. Las see jääda nüüd sinna

ALEKOK
26.06.08, 10:19
Võidab alati tugevam? Hui. jalgpall on just selline spordiala kus nõrgemal on väga suured võimalused, erinevalt näiteks jooksmisest või korvpallist.

Ma ei mõelnud üldises plaanis. Ma mõtlesin pigem nii, et see kes momendil on tugevam, on selle mängu võitja. See kes suudab ennast mängus paremini maksma panna ja lööb rohkem väravaid on mängu võitja ja ühtlasi ka hetkel tugevam.

yheksa
26.06.08, 10:42

Kaotasid muidu olulise summa raha? Vöi misasi see sind nüüd nii sapiseks teeb?
Ja üleüldse, mis vahe seal on kas 7 vöi 18 postitust? PühaPüss, see on nagu fänn ja päris fänn. Jube lahe :) Üks on see kes vaatab jalgpalli, teine on see, kes löugab ja vaatab jalgpalli. Foorumis vöib ennastunustavalt kellegi poolt olla see, kel on vähemalt 278 postitust, alla selle mehed nohisegu niisama. Me like it.

Aga üldiselt Türgi ei ole ju Europpa, Türgi pidigi kaotama. St ma ei ole kunagi varem sakslaste poolt olnud ja ilmselt paari järgneva aasta jooksul pole jälle seda juhust, aga eile polnudki ju kellegi muu kui Saksa poolt olla. Igaljuhul üksköik kes, aga mitte Türgi.

Palun Saksa ja Vene finaali. Oleks intrgeeriv.

Aramis
26.06.08, 10:42
No just täpselt nii see ongi. Tugevus seisnebki vastase alistamises. Ja tõesti igasugused ennustused on olnud päris kahtlase väärtusega.
Lihtsalt Saksamaas enne seda mängu nii kindel olemiseks andsid aluse juba kihlveokontorid - mitte kunagi pole suurturnniri poolfinaalis olnud favoriidi koefitsent nii madal kui 1,45-1,55 ... Kõik need eelmised Tsehhid ja Horvaatiad ja isegi Holland omas palju kõrgemat numbrit. Ja neid numbreid ei võeta kuskilt lambist, sest rahad, mis liiguvad on väga suured.
Mis puutub võimalikesse finaalpaaridesse, siis on igal juhul ajalooliselt väga huvitav taust. Putin, Franco ja vana Aadi on/olid kõik suured juhid ja õnneks on jalgpall jalgpall mitte puliitika.

vandersell
26.06.08, 10:54
Kas Trios polnud mitte 1,95? Ja eile tekkis küsimus, mis võisid olla livebetis koefid peale väravaid alates 2-1 seisust. Aga seekord sa sellega vist ei tegelenud :P

Aramis
26.06.08, 10:58
Ei jälginud jah livebetti, aga hiljem tekkis küsimus, et huvitav kas üldse toimus livebetti, kui teleühendust polnud. Aga jah, Saksamaa to win normaalajal ei olnud kordagi üle 1,53 ..

kyps
26.06.08, 11:10
Tore oli ka see, et koef sellele, et Saksamaa skoorib esimesena oli 1,2.. Ju siis peeti teoreetiliselt võimalikuks, et Türgi suudab oma imelise lõpuga midagi teha, aga et kohe alguses mängima hakatakse on välistatud. Tundub et sakslased arvasid sama.

Tofoa
26.06.08, 11:19
kelle postitusele see suunatud oli? või oli eelpool postitus(i) mida ma ei ole lugenud siiani?

See ei olnud sinu pihta suunatud.

Palun Saksa ja Vene finaali. Oleks intrgeeriv.

Venemaa on ka ju Aasia riik.

Maarek
26.06.08, 11:23
No raske on peale teemat jääda objektiivseks. Aga ütleme siis nii, et 99,9% jalgpalli "spetsialistidest" olid sel arvamusel. Ja miks - sest oli väga-väga palju erinevaid detaile, mis viitasid Saksa üleolekule.

Mjaa, Horvaatia vastu alagrupis ennustasid lausa 99,99% jalgpallispetsialistidest Saksamaa võitu, eksole. :doh:
Saksamaa oli eile hale, lastes mittemidagiütleval tiimil endale lambist 2 üsna kerget väravat lüüa ja kolmandast päästis neid latt. Oleks on sitt mees, aga mõne põhimehe (nimesid pole vist vaja nimetada) abiga oleks staarmeeskonnale sarnaselt Hollandiga lihtsalt kott pähe kistud.

Maarek
26.06.08, 11:25
Ei jälginud jah livebetti, aga hiljem tekkis küsimus, et huvitav kas üldse toimus livebetti, kui teleühendust polnud. Aga jah, Saksamaa to win normaalajal ei olnud kordagi üle 1,53 ..

Livebet oli alates teisest poolajast vähemalt minu arvutis täiesti maas.

Aramis
26.06.08, 11:35
Mjaa, Horvaatia vastu alagrupis ennustasid lausa 99,99% jalgpallispetsialistidest Saksamaa võitu, eksole. :doh:
Saksamaa oli eile hale, lastes mittemidagiütleval tiimil endale lambist 2 üsna kerget väravat lüüa ja kolmandast päästis neid latt. Oleks on sitt mees, aga mõne põhimehe (nimesid pole vist vaja nimetada) abiga oleks staarmeeskonnale sarnaselt Hollandiga lihtsalt kott pähe kistud.

Vabanda, aga sa oled vist joonud. Mina isiklikult panin raha Horvaatia peale ja tean päris palju "spetsialiste" kes sama tegid.
Eile oli Saksamaa muidugi nõrk, aga ega see eriti ei morjenda.

yheksa
26.06.08, 11:40
Venemaa on ka ju Aasia riik.

Ma teadsin, et keegi selle välja rebib.
Aga üldiselt on Venemaa siiski Euroopa (tahame me seda vöi ei), kuigi suur osa Venemaast on seal Aasia pool.
Vöid ka nii lugeda, et Venemaa igaljuhul rohkem Euroopa kui Türgi.

cannuman
26.06.08, 11:47
betfairis oli livebet täisa olemas. Seal sai ka kõige kiirema info võimalik värava kohta.

ja need "spetsialistid" kes triobetis ennustavad, vist ikka väga kõvad spetsialistid pole...

qwerd
26.06.08, 11:47
Euroopa riik v6i mitte seda m22rab PEALINN,kuna venemaal pealinn on Euroopas siis ta on ka Euroopa riik.

cannuman
26.06.08, 11:48
Ma teadsin, et keegi selle välja rebib.
Aga üldiselt on Venemaa siiski Euroopa (tahame me seda vöi ei), kuigi suur osa Venemaast on seal Aasia pool.
Vöid ka nii lugeda, et Venemaa igaljuhul rohkem Euroopa kui Türgi.

Aga kumb on rohkem euroopa, kas Saksamaa või Hispaania?

Aramis
26.06.08, 12:01
No bwinis oli ka livebet olnud töös, aga vähe asju pakuti.

Ja cannuman, kui sa ütled "vist", siis parem ära ütle. Ja ma ei ole rääkinud, et mingi Trios ennustaja peaks olema "spetsialist" ...
Ning Venemaa need vennad, kes seal mängivad on muidugi eurooplased. Otsa vaadates on seda näha.

yheksa
26.06.08, 12:21
Aga kumb on rohkem euroopa, kas Saksamaa või Hispaania?

Pühapüss kui teravmeelne vöib möni olla. Proovi veel.

laas
26.06.08, 12:58
Euroopa riik v6i mitte seda m22rab PEALINN,kuna venemaal pealinn on Euroopas siis ta on ka Euroopa riik.

Kust sa seda võtad? Selle alusel Türgi tõesti pole Euroopa, sest Ankara jääb Aasiasse...

Aga üldiselt on mandrite piirid ikkagi väga selgelt paika pandud, ja määravad on siiski geograafilised aspektid: mäeahelikud, veekogud jne, mitte inimtegevuse kõrvalnähtused, nagu linnad jne.

Kebab
26.06.08, 13:02
Ei no tegelt ju normaalne, ma ise olin kah pärast Itaaliale kaotatud poolfinaali täiesti hullunud ja kirjutasin siia igast p***a kokku.

Kebab
26.06.08, 13:04
Aga üldiselt on mandrite piirid ikkagi väga selgelt paika pandud, ja määravad on siiski geograafilised aspektid: mäeahelikud, veekogud jne, mitte inimtegevuse kõrvalnähtused, nagu linnad jne.

Kas Küpros on Euroopa või Aasia riik?

AlwaysRed
26.06.08, 13:54
Äkki tuleks tulevikus EM-i asemel korraldada Euraasia meistrivõistlused. Siis Türgit ja Venemaad puudutavaid vaidlusi ei tekiks.

Eura 2008.

cannuman
26.06.08, 14:04
no ja lõppude lõpuksmängib ju Austraalia ka pilusilmadega ühes MM valikgrupis.

Aga noh..ma ei tea kui Euroopa meistrikatel mängivad neegrid asiaatidega, siis tuleks tõesti ümber nimetada turniir..näiteks afro-eura 2008

laas
26.06.08, 14:44
Euroopa on maailmajagu, Aasia on maailmajagu. Euraasia on manner ;)

Tõsi ta on, ma olen inglisekeelse terminoloogiaga harjunud ja seal nad kasutavad kontinendi sõna... my bad

Aga Küpros saarena kuulub Aasiasse, ent kuna Türgi seda okupeerib, siis seetõttu on ta Euroopas:)

Tofoa
26.06.08, 14:45
Ütleme siis, et nii Türgi, kui Venemaa on Euroopas. Aga kuidas kurat seal Kasahstan on ?

AlwaysRed
26.06.08, 14:55
Ütleme siis, et nii Türgi, kui Venemaa on Euroopas. Aga kuidas kurat seal Kasahstan on ?

Väidetavalt asub tükike Kasahstani Euroopas.

lenc
26.06.08, 15:57
Ei mäleta, et enne Eesti mänge Iisraeliga oleks käinud vaidlus selle üle, kas Iisrael Euroopasse kuulub (Geograafiliselt ei kuulu mitte mingi nipiga), aga juutide tegevust vist kahtluse alla ei seata?

Tofoa
26.06.08, 16:00
Juutidele tuleb veel järgmised 1500 aastat pugeda.

c.ronaldo07
26.06.08, 16:39
Saksamaa imes täiega. Eile oleks pidanud Türgi võitma. Saksamaa lõpuks sai õnnega edasi.

kaitz
26.06.08, 16:44
Saksamaa imes täiega. Eile oleks pidanud Türgi võitma. Saksamaa lõpuks sai õnnega edasi.

Nagu ka Portugal eesotsas teatriartistiga:D

Rein
26.06.08, 16:44
Olen juba EM algusest peale rääkinud, et finaalis on Saksamaa ja Hispaania.
Hispaania võidab.

hammas7
26.06.08, 16:54

Ei tea mis hea pärast oleks pidanud Türgi võitma ?

lammas

eika
26.06.08, 16:59
Minu jutt peale Hispaania võitu Venemaa üle, paistab, et mu ennustus läheb täppi:

Ega Hispaania koondis tervikuna just suurepärast muljet ei jätnud. Paljukiidetud poolkaitseliin oli venelastega kohati üsna hädas ning mõne distsiplineeritud ja tugeva kaitsega meeskonna vastu niimoodi kiirrünnakutega mängu ära ei tee (loe: lõpuks lükkaks Saksamaa Hispaanlased turniirilt ikkagi välja).

Aga müts maha Türklaste ees. Teise koosseisuga niimoodi võidelda ja lõpuks tänu ebaõnnele kaotada. Kahju lausa.

17
26.06.08, 17:11
Ei tea mis hea pärast oleks pidanud Türgi võitma ?

lammas

ei tea, mis hea pärast Saksamaa pidi võitma?

kaitz
26.06.08, 17:14

Ju nad siis olid natuke paremad:D

Ruutu
26.06.08, 17:19

Kle saa üle, Saksamaa on finaalis ja kõik. Ilmselt sinu lemmik klounaadmeeskond - Portugal saadeti koju ja nüüd siin pead viha. Sinu kurvastuseks pean ütlema, et näed Sakslasi ka finaalis. Ei hakka siin lahmima, et kes seal võidab, kuna siin ka Hispaania ja Venemaa fänne.

17
26.06.08, 17:26
Tõepoolest, enne turniiri lemmik olnud Portugal ja turniiri käigus teiste lemmikute kõrvale tõusnud Türgi lükati välja..

veerandfinaalis suutsin üle olla, sest siis oli Saksamaa Portugalist targem ja võibolla grammijagu parem, aga kuradi poolfinaalis pidi Türgi oma võtma, aga..

Martin
26.06.08, 17:27

Sest nad lõid kolm väravat Türgi kahe vastu? Seems reasonable...

hammas7
26.06.08, 17:40
Hispaania võidab.

Ja mina olen lootnud, et nemad on finaalis :D

Thugie
26.06.08, 20:36
Tgtl oleks aeg Hispaania keskväljal korralilkult liikuma hakata ning pääs finaali ei tohiks ületamatu olla :)

telekavaataja
26.06.08, 21:31
Tänase mängu stsenaarium: u. 10 minutist peale hakkavad venelased minema rohkem rünnakule, hispaanlased panustavad kontratele. Üks selline ka ära lüüakse, lõpuks taandutakse oma poolele ning 2. poolajal lüüakse veel üks kontrast ning Hispaania saab edasi. Ning finaali saab Hispaania.
Poolfinaal on üllatusmeeskondade lõpp.

P.S Ise oleks väga rõõmus, kui juhtuks kõik vastupidi ja Venemaa saaks finaali.
aga kahjuks on väheusutav seekord.

mcnamara
26.06.08, 21:53
Täna on mulgi siis võimalik veidi erapoolikum olla - kui mitte muul põhjusel, siis vähemalt sellepärast, et Hispaania 23 seas on neli 'pooli mängijat.
Palju oleneb kindlasti täna sellest, kumb lööb esimese värava. Usun, et venelased mängivad kindlasti julgemalt, aga kaotusseisus võib nende ründav tegutsemine hulle tagajärgi tuua. Loodame parimat.

Shermann
26.06.08, 23:55
Juhhuuu. Mine perse, venemaa

Aílton
26.06.08, 23:55
GOOOOOOOOOL

Nice, Xavi, nice!

Loodetavasti surutakse Venemaa vastu muru

kaitz
27.06.08, 00:01
Juhhuuu. Mine perse, venemaa

Täpselt nii:D

Jeti88
27.06.08, 00:05

kus sa olid kui läti 2003 türgit võitis? :D

17
27.06.08, 00:19
ma juba mainisin, et Türgisümpaatia algas tänavuse turniiriga, aga las see jääda..

põhiline see, et Hispaania finaalis on ja seal Saksamaa hävitab :)

kaitz
27.06.08, 00:20
Nu nüüd on siis lõplikult Venelased murtud:D

kaitz
27.06.08, 00:21
ma juba mainisin, et Türgisümpaatia algas tänavuse turniiriga, aga las see jääda..

põhiline see, et Hispaania finaalis on ja seal Saksamaa hävitab :)

Nu Hispaania,vaevalt Saksamaa hävitab:D

Tofoa
27.06.08, 00:26
No, Venemaa on päris hea.

Aílton
27.06.08, 00:30

hea kui optimismi jagub:)

hammas7
27.06.08, 00:31
huvitav , kas selle mängu põhjal ka keegi ütleb ,et näiteks venemaa vääris rohkem võitu :D

kaitz
27.06.08, 00:35
:D mõni kibestunud Venemaa fänn ehk:D

Bob_Loblaw
27.06.08, 00:40
üllatavalt jamad olid venkud :/ aga Hispaania oli kodutöö ikka väga põhjalikult ära teinud ja igati korralik ja teenitud võit.

telekavaataja
27.06.08, 00:46
Venelased tegid ikka sama vea, mis esimene mäng. Nende mäng ei ole kindlasti see ootamine ja vastaste eksimuste kasutamine( mida hispaanlased peaaegu täielikult välistasid). Hispaania aga teenitult läheb finaali. Venemaalt ootasin ründamist ja seda suurt motivatsiooni, mida võis eelmine mäng näha.
Noh tegelikult venelased võivad oma koondise esitusega siiski rahule jääda.

P.S Hispaania keskpoolik on liiga hea!

suusasaabas
27.06.08, 00:46
finaalis saab põnev vastasseis kahe äärekaitse (Lahmi ja Sergio Ramose) vahel olema.. mõlemad tõusevad ründefaasis väga suuresti appi ja eks näis mis seal toimumahakkab.. tänase mängu kohta et Hispaania keskväli ja kaitsetegevus olid ikka väga tasemel ;)

surfaja
27.06.08, 00:50
Venelased olid ikka täiega...Hispaania võiks nüüd selle jama kinni panna.
Viva Espana!

17
27.06.08, 00:55
luba, et sa rohkem nutma ei hakka nagu pärast Türgi mängu

kindlasti, hispaanlastega seda probleemi ei teki ;)

hammas7
27.06.08, 00:58
soccerneti uudistes siis :

Venemaa-Hispaania 3:0 (0:0)
50. Xavi, 73. Güiza, 83. Silva

et siis nagu venemaa võitis 3:0 jamh . hästi kirjutatud :)

mcnamara
27.06.08, 01:02
Ega väga palju öelda polegi. Hispaania teine poolaeg oli võimsaim esitus sel EM-il. Seni. Ja muidugi Fabregas näitas tõelist klassi - usun nagu kommentaatoridki, et see tema sunnitud sissetoomine tegi üksnes head. Silva ja Fabregas suutsid täna kahekesi ründesuunas märksa rohkem kui Villa ja Torres kahekesi ees.
Venelaste kohta ei oskagi midagi öelda. Ka 0:1 seisul ei näidanud nad sisuliselt mitte midagi, ainult võtsid vastaste rünnakuid vastu. Kehv värk.

surfaja
27.06.08, 01:11
Arshavin mõtles täna ilmselt juba Barcelona päikese üle või veel hullem,et arvutas palju need eurod *Rohelistes*on?

telekavaataja
27.06.08, 01:23
Arshavin mõtles täna ilmselt juba Barcelona päikese üle või veel hullem,et arvutas palju need eurod *Rohelistes*on?

Olgem ausad, Zeniidis saab ta ka päris palju, vaat isegi et rohkem, kui Barca talle pakuks.

qwerd
27.06.08, 01:28
Hispaania suutis mitte ainult Arshavini ja Pavlichenko v2lja lylitada,vaid nad lylitasid v2lja TERVE vene koondise ja t6id Venemaa taevast alla.

Nii kehva m2ngu ma ei oodanud.

Raix
27.06.08, 01:36
Igal oinal on oma mihklipäev, seda võiks öelda venelaste kohta. Kahjuks oli nendel see päev hollandlaste vastu. Aga õnneks hispaanlased näitasid venkudele koha kätte, nii et NÄGEMIST!!
Igaljuhul, loodetavasti finaalist tuleb ka mõnusalt terav mäng!!

Rein
27.06.08, 01:42
Hispaania võidab.

Ei väsi end kordamast.
Ma olen nii tark :eek: :D

Tofoa
27.06.08, 01:42
Ma ka, ma ka, teeme klubi.

ALEKOK
27.06.08, 01:52
Hispaania suutis mitte ainult Arshavini ja Pavlichenko v2lja lylitada,vaid nad lylitasid v2lja TERVE vene koondise ja t6id Venemaa taevast alla.

Nii kehva m2ngu ma ei oodanud.

No rohkem oli ikka venelastes endas asi kinni, kui Hispaania oskuses nad välja lülitada. Ei olnud näha kusagilt nende mängutahet, lisaks tundusid ka väsinud olema turniirist. Siin polnud väga Hiddinkil ka midagi teha, kui mängjad lihtsalt ei tahtnud mängida. Olgugi, et Hiddink on väga kõva motivaator, siin tundus küll lootusetu olukord olema. Lisaks tundus ka, et venelaste üldine kiitmine ja mõne mängja individuaalne kiitmine on neile pähe hakanud ning polnud enam väga näha seda Venemaa MEESKONDA.

Maekas
27.06.08, 01:58

Saksamaa vist tõesti kedagi hävitama ei kipu.

Rein
27.06.08, 02:00

Julge avaldus.
Vaata, et sa oma sõnu sööma ei peaks.

kaitz
27.06.08, 02:01
Julge avaldus.
Vaata, et sa oma sõnu sööma ei peaks.

Nu ma loodan,et ei pea:D

27.06.08, 02:01

Vaevalt küll, et Saksamaa siin hakkab hävitama. Ei saadud isegi Türgi 2 koosseisut jagu.

Kasper
27.06.08, 02:04
Igal oinal on oma mihklipäev, seda võiks öelda venelaste kohta.
No sakslased on oma mihklipäeva juba tunda saanud, seega kas Hispaania kaotab Saksamaale?

kaitz
27.06.08, 02:04
Vaevalt küll, et Saksamaa siin hakkab hävitama. Ei saadud isegi Türgi 2 koosseisut jagu.

Aga keegi polegi maininud,et Saksamaa hävitab Hispaania lol,jagu siiski saadi Türgist:D

27.06.08, 02:05
Aga keegi polegi maininud,et Saksamaa hävitab Hispaania lol,jagu siiski saadi.

Saadi, saadi. Läbi ussimunni tuli see võit neile.

2mSööt3mMööda
27.06.08, 02:08
Venelaste pressing oli selline, et paar venda jooksid täiega peale käima aga teine osa mehi jäi ikka mokk tõllakil ootama ja ülla-ülla, et hispaanlased nende vahel mõnuga söötu lükkasid, samal ajal kui paar lammast elu eest tööd tegid.

vendetta
27.06.08, 02:34
Vaene Hiddink, suur võlur ta on küll aga suurturniiri finaali ei jõudnud ta ka seekord. Huvitav, kas venelased veidi rahunenult on õnnelikud oma edu üle või hakkavad muutusi nõudma, WC2010 jaoks nagu materjali ju oleks, kui Guusil lasta rahus oma tööd teha ;)

gianluca
27.06.08, 04:04
Mäng vaadatud, tagasi hostelis ja kuiv riie seljas.

Hispaania ja Hollandi vastasseisu asemel nähtud Hispaania - Venemaa polnud ka halb, suur tänu siin kohal hispaanlastele.

Suhteliselt imelik oli kohalike poolne Venemaa toetamine.

Korraldus tekitas terve rida küsimusi - metroo seisis, staadionile pääs oli oma ette seiklus, aga üldiselt oli vahva:)

Eilne Saksamaa-Türgi mäng FanZone's päädis ka samuti raju äikesega. Silma torkas türklaste räige ülekaal fänni alal.

Hetkel nii vasakul kui paremal Hispaania toetajad, saab sügisel runners-upi seltskonnaga Tallinnas madistada.

telekavaataja
27.06.08, 04:23
Igaljuhul, loodetavasti finaalist tuleb ka mõnusalt terav mäng!!

Yeah, right...

Malfoy
27.06.08, 09:32
teine poolaeg oli nagu varem kohale tulnud jõuluvana oma kingikotiga. väga üli rahulolev oli seda tralli vaadata. kahju, et Medvedev-Putin tandemit kohapeal ei olnud. ja muidugi veel mõnusam oleks olnud sellist hävingut vaadata finaalis.

cannuman
27.06.08, 11:33
Russia Players Offered Two Girls For Every Goal

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=752783

Kas venksid on peded või miks nad väravat ei löönud? Tundub jah et see sitt mäng ei olnud kogemata...

AlwaysRed
27.06.08, 11:52
Russia Players Offered Two Girls For Every Goal

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=752783

Kas venksid on peded või miks nad väravat ei löönud? Tundub jah et see sitt mäng ei olnud kogemata...

Äkki on neil abikaasad ning seetõttu ei raatsinud keegi väravat lüüa. Selle peale see rikkur ei tulnud.

cannuman
27.06.08, 13:36
nojah...kes ikka naisele julgeb tünksi teha ju :S

sicmic
27.06.08, 14:35
Vaene Hiddink, suur võlur ta on küll aga suurturniiri finaali ei jõudnud ta ka seekord. Huvitav, kas venelased veidi rahunenult on õnnelikud oma edu üle või hakkavad muutusi nõudma, WC2010 jaoks nagu materjali ju oleks, kui Guusil lasta rahus oma tööd teha ;)

Kui lasta Guusil tööd teha, siis materjali jagub jah, aga võib ka juhtuda, et pärast eilset kaotust järsku ilmnevad igasugu Guusi 'kahtlased äriskeemid' ja 'maksudest kõrvalehoidmine' ...