PDA

View Full Version : kohtunike tegevus madalamates liigades

mati
28.12.01, 12:31
Mis mulje on jätnud Teile kohtunike tegevus ja kirjutage markantsemaid juhtumeid nendega seoses.

Stimpi
28.12.01, 15:33
üldine mulje on hea, kuid kahjuks on erandeid.
üks noorem tüüp (nimesid ei nimeta) andis kollase mängijale "sellepärast, et kellegile on ju vaja anda"
kõige parem et kaardisaaja ei olnud teinud ühtegi keelatud liigutust....

nwa
28.12.01, 16:33
Ega niisama ikka ka kaarte ei anta ,ju siis tegi või ütles midagi

.Võin kindlalt väita ,et 50% madalemate liigade mängijad ei tunne mängureegleid korralikult ja sealt need lahkarvamused.

Aga on jobusi ka kes ei taha või saamatusest ei suuda mängu vilistada.

Edson
28.12.01, 16:55
Suurim probleem on see, et mõned kohtunikud on mingid vanad peerud, kellele meeldib, vabandust - ülivägahästi meeldib suurtes kogustes salaviina juua. Teinekord nad teevad seda eelmisel õhtul enne mängu ja siis ei suvatse mängule ilmuda. See on suurim probleem.
Nooremad arbiitrid ja muud lojused lihtsalt harjutavad veel seda kohtuniku rasket tööd, tasemest ei maksa sel juhul eriti rääkida- see on sitt. Aga pole hullu, esineb ka paar -kolm normaalselt vilistatud mängu hooajal.

PS Alati on kasulik on enne matsi algust ka hr kohtunikule pohmakaleevendusõlut anda.

Ertai
28.12.01, 17:08
Orginally posted by Edson

Suurim probleem on see, et mõned kohtunikud on mingid vanad peerud, kellele meeldib, vabandust - ülivägahästi meeldib suurtes kogustes salaviina juua. Teinekord nad teevad seda eelmisel õhtul enne mängu ja siis ei suvatse mängule ilmuda. See on suurim probleem.
[/i]

Kas mingit trahvisüsteemi pole?Näitkes meeskonna mängule mitte-ilmumine olex ju rahaliselt karistatav?
Mingi normaalne süsteem võix olla...

Edson
28.12.01, 17:12
Pidi nii olema, et kui peer mängule ei ilmu, siis pannakse kirja ja iga kuu esimesel neljapäeval saavad Pohlaku käest soolapiitsa Flora katakombides. :)

Ausalt öelda ei ole kursis.

Lincoln
28.12.01, 17:54
Kohtunik on ju alati süüdi ega ometi mitte sõber kõrvalpingil (need on PAPA kuulsusrikkad sõnad).
Jah on esinenud selliseid juhtumeid, kus kohtunik vaevalt vilistades jalgadel püsib. Ise ootaksin Jalgpalli Liidult seda, et hinnataks tulevast kohtunikku rohkem. Praegalt käib asi nii, et igaüks, kes isegi 2 korda on kursustel käinud saab oma E kategooria litsentsi kätte. Kuulun ka ise sellisete inismeste hulka ja arvatavasti olen praegu Eesti üks nooremaid kohtunikke. Hädasti tunnen puudust vilistamise praktiseerimisest, sest neid võimalusi antakse väga vähe.

Ertai
28.12.01, 19:32
Krt mõned siiski paremad kohtunikud kes siiski jalgadel pysivad kas neid ei saax nt. mõlema meeskonna nõusolekul vana peeru asemel välja vahetada?et paned tollele kohtunikule aja kirja:P

Lincoln
28.12.01, 19:51
Kahjuks määrab Eesti Jalgpalli Liit kohtunikud enne kindlaks. Protesti kohtuniku vastu saab avaldada pärast mängu alles ja siis võetakse asi arutlusele.

Jokker
28.12.01, 19:56
Kohtunike tase on tõesti jube.
Kõige rohkem tekkis tüli suluseisude pärast,aga äärekohtunikke ju madalamates liigades pole.

Aga nalja saab nendega kõvasti.
Kadriorus mängides sai keegi kollase kaardi ja kui kohtunik hakkas ta nime üles kirjutama,tuli välja et vennal on pastakas kadunud.Otsisime siis kõik koos ta pastakat,aga ei leidnud.Jooksis siis vaene mees paarsada meetrit eemal olevasse riideruumi uue pastaka järele ja pärast 10 minutilist seisakut läks mäng lõbusalt edasi.

Üleelmine aasta Sillamäel mängides soovis kohtunik et peale mängu tuleks ta hea meelega autoga Tallinna tagasi.
Kuna ise oli ta tulnud liinibussiga,siis lubasime teda lahkelt aidata.Loomulikult tahtsime saada väikest vastuteenet.
Ja oh imet,seiul 0-1,saimegi 2 pennalt mittemillegi eest,millest küll ühe suutsime mööda lüüa.
Aga sellest polnud palju abi sest kaotasime lõpuks 1-7.
Loomulikult jäi ka kohtunik autost maha.
Jne...

Kõige haigem kohtunik läbi aegade on üks paks tüüp nimega Aare Tartust.
Kas keegi Tartu omadest teab kas ta veel hingitseb?.

Ertai
28.12.01, 23:57
Ma arvan et kõik olex sellega nõus(igatahes meeeskonnad madalamates liigades):
Töödata välja süsteem et madalamates liigades olex ka äärekohtunikud...ehki nad palka ei saax(ollex äärekohtunk madalamas) aga see olex kohustus maybe nagu...v saaxid vähem selle mängu eest....kui peakohtunik...samas garanteerides igale kohtunikule vajalikud mängud:nädalas, kuus, aastas jne.mille tõttu ad rohkem rahhi saax....
Fair play?

nwa
29.12.01, 00:16
ettepanek hea aga kas oleks piisavalt kes tahaks passida(seista) neljandaliiga piiripeal.-kahtlen selles.

Nr11
29.12.01, 01:03
Minu arust kõige suurem probleem on selles, et madalamate liigade kohtunikud on väga mõjutatavad. Piisab vaid sellest kui paar meest väljakul karjuvad \"käsi, käsi\" või mida iganes ja kohe kohtunik vilistab.

Ertai
29.12.01, 12:28
Orginally posted by Nr11

Minu arust kõige suurem probleem on selles, et madalamate liigade kohtunikud on väga mõjutatavad. Piisab vaid sellest kui paar meest väljakul karjuvad \"käsi, käsi\" või mida iganes ja kohe kohtunik vilistab.
See ajax kyll närvi...kohtunikul peax keskmise näpunäitamisõigus olema:P

Lineker
29.12.01, 12:38
Teada on, et suluseisudega on probleeme, kuid sama on ka kohtuniku otsusega mitte nõustumisega. Tihtilugu on nii et vilistatakse süütu vabalöök, kuid kuna vastasmeeskond sellega nõus pole läheb suureks kisaks - käiku tulevad kollased.

pastakanovic
29.12.01, 13:29
meil läks rannaväravas kord pall üle aia, trammitee peale täpselt. kuna teist korralikku mänguvahendit polnud, ja mäng seisis, siis jooksis keegi vastastest palli järele. pärast sai platsilt loata lahkumise eest kollase.

seve
29.12.01, 14:05
Orginally posted by Jokker

Kõige haigem kohtunik läbi aegade on üks paks tüüp nimega Aare Tartust.
Kas keegi Tartu omadest teab kas ta veel hingitseb?.

See arbuus veereb minu arust Merkuuri treeneripingi kõrval.

tanielo
31.12.01, 10:17
See, et kohtunik mängule ei ilmu, on üsna sageli EJLi süü, kuna saadavad kohtuniku tegelikust mängupaigast hoopis erinevasse kohta. :doh:

Lasnaman
03.01.02, 03:45
Kuulge, aga mis te seda lauset pole kuulnud et nii kuida mängijate tase, nii ka kohtunike, sest nii see kipub olema.
Aga pean ka tunnistama, et mõned kohtunikud on ikka nii puud et täitsa jube, näiteks ühes mängus näitas kohtunik alati valele poole nagu vilistaks võrkpalli ja asi läks nii käest ära, aga on ka väga häid kohtunike olnud.

Phillips
04.01.02, 21:03
Ükskord pidime kohtuniku soovil soojenduse vahele jätma ja mängu 20-mintsi varem alustama.Tal olevat kiire olnud...

Darren
05.01.02, 00:21
Tean sellist markantsemat juhust, et oli liigamäng ja kohtunik juhtus täpselt selline olema, et ta riigikeelt ei osanud. Kuna härra kohtuniku mõningad otsused tundusid vahepeal olema suhteliselt kaheldavad, siis härrased meie võistkonnast tihtipeale protesteerisid agaralt ja mis seal salata, ka mina ise lasksin vahepeal lendu mõne maakeelse kergelt ebatsensuurse sõna kohtuniku aadressil.
Ärra Kohtunikku see ei paistnud eriti äirivat ning mäng läks omasoodu edasi, kuni etkeni, mil meie võistkonna ründes mänginud härrasmees otsustas millegipärast kellegi või millegi suunas (mitte kohtuniku) öelda ühe venekeelse roppuse. Ärra Kohtunik seevastu muutuks koheselt letargilisest seisundist hyperaktiivseks, näidates mu võistkonnakaaslasele kohe punast kaarti ning vilistas olematust olukorrast vastastele penalti.
Iseenesest võib see tunduda tavaline, kuid nagu peale mängu selgus oli ta võtnud vaevaks teha EJL-ile kaebuse ning lasta meie punasekaardi kangelase mängukeeldu pikendada 4 mänguni.
Arvate, et see oli veel kõik?
Eksite.
Nimelt, oli ärra Kohtunik otsustanud ka mulle kollase kaardi anda, mitte, et ta seda mulle oleks mänguolukorras näitanud, see kurb tõde selgus pärast EJL-st tulnud infot.

Jokker
11.01.02, 23:56
Kohtunikud on :thefinger

Chazlor
14.02.02, 03:41
:P

Jah jah huvitav lugeda, olen ise kah kohtunik ja igast kalasid on ette tulnud. Seda me ei usu, et purjus kohtunike palju on, sest enamus mehed ikka austavad oma tööd.

Teiseks neljanda ja viienda liiga mängutempo on piisavalt aeglane, et kohtunik suudab ka üksi suluseisud ära võtta. Muidugi eeldades, et tegemist on korraliku kohtunikuga. Samas peavad ka noored mehed kusagil proovida saama ja ei ole midagi teha, 4. ja 5. liiga peab selle ära kannatama.
Ma vilistasin eelmine aasta ligi 70 mängu ja ei jaksaks küll neljanda liiga külje peale ronida...hehe eriti veel ilma rahata.

Andke kohtunikele vähe asu ja nad teevad oma tööd paremini, aga loomulikult tuleb öelda mis arvate, sest läbi kriitika näeme vigu ja vigadest õpime.

Ja paks Aare Tartus vilistab vist noori ikka ja muidub tööta Merkuuri treenerina jah :)

Jaan
14.02.02, 05:09
Tere tulemast foorumisse Chazlor... Chazlor, hehhee...

margunn
14.02.02, 09:28
Orginally posted by Chazlor
Teiseks neljanda ja viienda liiga mängutempo on piisavalt aeglane, et kohtunik suudab ka üksi suluseisud ära võtta. Muidugi eeldades, et tegemist on korraliku kohtunikuga.

tähendab...
millal sa viimati nägid 4-5 liiga mängu? tempo ei ole piisavalt aeglane, et kohtunik suudaks üksi suluseisud ära võtta. kohtunik võtab ära need "suluseisud", kus vastasmeeskonna kaitsjad käe tõstavad ja "süluseis-suluseis!" karjuvad.
ah jaa, piisavalt aeglasest mängutempost rääkides veel seda, et...
kas need meeskonnad, mis on komplekteeritud eelneval hooajal lagunenud 1-2 liiga meeskondadest, mängivad 1 hooaja piisavalt aeglaselt ja 3 liigasse tõustes hakkavad mängima mitte-piisavalt- aeglaselt?
heh, rumal oled chazlor

ek
14.02.02, 10:26
tähendab...
millal sa viimati nägid 4-5 liiga mängu? tempo ei ole piisavalt aeglane, et kohtunik suudaks üksi suluseisud ära võtta. kohtunik võtab ära need "suluseisud", kus vastasmeeskonna kaitsjad käe tõstavad ja "süluseis-suluseis!" karjuvad.
ah jaa, piisavalt aeglasest mängutempost rääkides veel seda, et...
kas need meeskonnad, mis on komplekteeritud eelneval hooajal lagunenud 1-2 liiga meeskondadest, mängivad 1 hooaja piisavalt aeglaselt ja 3 liigasse tõustes hakkavad mängima mitte-piisavalt- aeglaselt?
heh, rumal oled chazlor

bla-bla
oled sa ise kunagi 1-2 liiga tüüpidega mänginud?
Tempo on kõrgemates liigades ikka 2-3 korda kiirem kui neljanas liigas

margunn
14.02.02, 10:32
Orginally posted by ek
bla-bla
oled sa ise kunagi 1-2 liiga tüüpidega mänginud?
Tempo on kõrgemates liigades ikka 2-3 korda kiirem kui neljanas liigas

olen küll.
üritasin seda väita, et kõik meeskonnad ei mängi piisavalt aeglaselt.
kui aru ei saanud, sinu probleem.

Stimpi
14.02.02, 10:46

Teiseks neljanda ja viienda liiga mängutempo on piisavalt aeglane, et kohtunik suudab ka üksi suluseisud ära võtta. Muidugi eeldades, et tegemist on korraliku kohtunikuga.

vaata, suluseis eeldab ikka seda et on näha kas vastased on ühel joonel või mitte ja kui kohtunik on kest platsi siis on optiliselt võimatu saada adekvaatset pilti kas keegi on sulus või mitte. va. julmalt suured sulud.
teiseks, kiire ründaja jõuab selleajaga kui kohtunik ennast keerab joosta kaitsjast mööda ja vilistataksegi olematu sulg

siuksed asajd ikka juhtuvad:)

Glazza
14.02.02, 14:17
[quote]Orginally posted by margunn

tähendab...

Näe sattusin ka kiuste foorumisse ning nagu mõned kompanioonid kaitsen ka kohtunike seisukohta.
See väide, mis sa esitad, tundub sulle nii ning jääbki tunduma, niikaua kui sa ise selle mehe ametisse
ei asu. Kõige lihtsam oletus on tõepoolest, et kohtunik vilistab selle
pärast, et keegi miskit hõiskab, aga omadest kogemustest võin tõdeda, et
see totter mulje on tihtipeale petlik. Nimme võtab kohtunikul nägemise järel
otsustamisprotsessist vile suhu toppimiseni ning vileni jõudmine omajagu aega, mille vältel kaks lolli ees
ning 9 järel jõuavad lõbusalt lõugu laksutada. Sellest jääb ju loomulik mulje, et vilistas kisa peale, kuigi
ainus, kes teab et see teps mitte nii ei olnud on mees mustas. Aga kellele kurdad.

Nagu keegi teadjamees juba väitis, on jah kohtuniketegevus üldise jalgpallitaseme nägu.
Mitte mingigi loogika põhjal ei saaks Eesti madalamates liigades tegutseda kogenud ja asjalikud näöd.
Kuna jalgpalliliit ka ise tervisest pakatav ning tõhusalt toimiv ei ole, siis
ei maksa ka sellele liinile panuseid panna.

Siiski leian, et kohtunike tase on aasta-aastalt märgatavalt paranenud
ning nooremad kohtunikud omavad head potensiaali ning need noored, kes end
madalamal katsetavad peavad selle juhtiva rolli peagi vanadelt üle võtma.
Kui näete end paremas valguses, siis proovige oma võimeid, seniks aga andke
praegustele asu.

Man in black..

Jaan
14.02.02, 22:02
Jajah, Sten-poiss kah siia j6udnud... M6ttetu vaidlus siin, muuseas. Kas sa ei teadnudki, et kohtunikud on alati lollid ja k6iges syydi??

Chazlor
15.02.02, 16:46
Margunn poiss, pean sinu kuravstuseks teatama, et ainult rumal kohtunik satub seljaga sinna poole, kus mäng toimub. Samuti hea kohtunik ei seisa tavaliselt kunagi väljaku keskel kui "kiire ründaja" palliga on ...hehe

Teiseks jään oma seisukoha juurde, et mängu tase on madalates liigades aeglane, see et mehed jaksavad kiiresti joosta ei tähenda, et mäng ise kah kiire on...

Madalates liigades vilistades on suurim oht minu arust selles, et sa ootdad mängjalt palli minema löömist ja hakkad juba vastavalt mujale liikuma, ag amees lööb pallist mööda või laseb jalgevahelt läbi :)

Loomulikult on erandeid ja väga hästi mämgivaid võistkondi, kui üldistada tuleb ka osata

Tere Jaan ja Sten :)

Jaan
15.02.02, 19:49

Tere Jaan ja Sten :)

Jah, brigaad on j2lle koos, ytleme nii.

Bobik
01.03.02, 21:55
Kas sellist asja ka on,et kohtunik erapooletu on ja kui tihti?
Ise pole meeste liigat veel mänginud, ainult noortes. seal oli see nii tavaline, et ei lõpuks oli juba päris ükskõik.
Kõige toredamad olid ikka ülivintis kohtunikud, andis kohe mängule vürtsi nende tegevu(setu)s....:)

Jaan
02.03.02, 00:05
Orginally posted by Nistelrooy

Kas sellist asja ka on,et kohtunik erapooletu on ja kui tihti?
Ise pole meeste liigat veel mänginud, ainult noortes. seal oli see nii tavaline, et ei lõpuks oli juba päris ükskõik.
Kõige toredamad olid ikka ülivintis kohtunikud, andis kohe mängule vürtsi nende tegevu(setu)s....:)

Kurat, kui sihukesed juhtumid on, siis tuleb ju jalkaliitu kaevata, mitte p2rast viriseda. Yleyldse, kysimus on ikka 22rmiselt loll sul. Kohtuniku yks eeldusi ongi erapooletus ja enamik kohtunikke on seda p2ris kindlasti.

greenday
02.03.02, 05:59
Sain ka äsja kohtunikupaberid ja loodan kevadel madalamaid liigasid vilistama hakata. Loodan ka, et minust jääb mängijatele mulje kui erapooletust ja professionaalselt käituvast kohtunikust - igal juhul pingutan selle nimel.

zilde
02.03.02, 13:58
Mina pole sellest ajast kui ma kohtunikupaberid kätte sain (u aasta tagasi) ühtegi korda vilistada saanud kuigi olin üks kahest kes käis kõikides kursuse tundides. Asi on selles et kui ma peaksin hakkama mingi ime läbi sellel hooajal mänge vilistama siis ei ole ma enda otsustes sugugi enam nii kindel ning võib tulla ka prohamkaid kuid annan endast parima. Nimelt on viga juba jalkaliidu süsteemis sellest ka meie kohtunike tase. :õlu:

Jaan
03.03.02, 06:15
Aga miks sa ei vilistanud siis, zilde? Ei antud m2nge v6i m2ngid ise kuskil, et aega pole?

zilde
03.03.02, 22:10
Orginally posted by Jaan

Aga miks sa ei vilistanud siis, zilde? Ei antud m2nge v6i m2ngid ise kuskil, et aega pole?

Heh, lihtsalt ei antud mänge :viha: minu korduvatele mailidele ja kõnedele kutsus kolleeg Uno mind ka ejl kuid see oli asjatu käik :D ning sinna see jäigi.

Jaan
03.03.02, 23:02
Mul ka omal ajal alguses ei tahetud midagi jagada. Helistasin siis paar korda n2dalas ja p2risin, et kas on midagi. Oleg kyll alguses r22kis, et ikka kogemusi on vaja ja ma siis loomulikult vastu, et aga kuidas need kogemused tulevad, kui m2nge ei saa. Siis hakati saatma ka igale poole, peksa peale m2nge ei saanud ja nii ta l2ks.

greenday
04.03.02, 02:36
Orginally posted by Jaan

Mul ka omal ajal alguses ei tahetud midagi jagada. Helistasin siis paar orda n2dalas ja p2risin, et kas on midagi. Oleg kyll alguses r22kis, et ikka kogemusi on vaja ja ma siis loomulikult vastu, et aga kuidas need kogemused tulevad, kui m2nge ei saa. Siis hakati saatama ka igale poole, peksa peale m2nge ei saanud ja nii ta l2ks.Tänks, see info võib mulle suureks abiks olla tulevikus! Hakkasin ka juba muretsema, et mis siis saab, kui ei määratiagi mänge.

Jaan
04.03.02, 15:06
Orginally posted by Jaan

Mul ka omal ajal alguses ei tahetud midagi jagada. Helistasin siis paar korda n2dalas ja p2risin, et kas on midagi. Oleg kyll alguses r22kis, et ikka kogemusi on vaja ja ma siis loomulikult vastu, et aga kuidas need kogemused tulevad, kui m2nge ei saa. Siis hakati saatma ka igale poole, peksa peale m2nge ei saanud ja nii ta l2ks.

Moderaator! Ole t2itsa ja kustuta see postitus 2ra. Tahtsin editit teha, aga vajutasin quote kogemata.

Ertai
05.03.02, 15:33
Eh...mulle räägiti väga valesti.....nii juhtus hoopis Rocki ja miski mängul.....

Rain
05.03.02, 17:31
Orginally posted by Ertai

Mida sellest järeldada?
1) Too fänn oli purjus ning tal oli (on) äärmiselt raske lapsepõlv.
2) See leedukas ei tule enam kunagi Eestisse.
3) Teismeliste vahelisi kohtumisi ning külaturniire vilistades peab kohtunikul närvigaas ning pisike kärbik kaasas olema.
4) Jalgpall on emotsionaalne mäng.

Jaan
05.03.02, 21:12
Unustasid lisada, et f2nn oli idioot ja/v6i haige.

Phillips
06.03.02, 14:43
Põhiteema juurde tagasi tulles juhtub seoses kohtunikega pehmelt öeldes idiootseid juhtumeid pea iga mäng.
Näiteks kõige eredam elamus (hiljuti)

Peale seda ,kui oponent oli mulle jalaga praktiliselt vastu larhvi lajatanud läksin kohtuniku manu ja pärisin kas ta polnud ohtliku mängu momenti tähele pannud.Kuna ta seisis mänguolukorras paari meetri kaugusel,siis võis järeldada,et ta seda siiski nägi.
Niisis minu küsimuse peale vastas ta süütu pilguga :"Nägin küll,mis siis"
See on vaid üks näide.
Minu sõnum:kohtunike tegevus jätab madalamates liigades tugevasti soovid.

INCE
06.03.02, 18:01
Ja jalkaliitu pole mõtet kohtunike peale kaevata.Ega hunt hunti murra, vähemalt pole kordagi ette tulnud et protest klubi kasuks lahendataks.
Samas on olukord võrreldes paari aasta taguse seisyuga oluliselt paremaks muutunud.
:lahe:

pallimees
06.03.02, 18:47
tundub, et virisemine sellel teemal jätkub endiselt, kuid ühtki lahendust pole välja pakutud. Kui vaadata eelmist hooaega, siis mängis meistrivõistlustel veidi üle 100 klubi, samapalju on meil ka umbes kohtunikke. Mingi osa neist mängib ka meistrivõistlustel, nii et reaalne arv jääb veelgi väiksemaks.

Voorus toimub (tavaliselt küll erinevatel päevadel) 50 mängu, siis peaks töös olema 150 kohtunikku.Kahjuks meie riigis ei ole nii palju jalgpallikohtunikke ja lähemal ajal ei ole ka tõenäoliselt juurde tulemas, kuna kohtunikke kool toodab aastas 10 -15 kohtunikku, kahjuks samapalju ka loobub sellest tänamatust tööst.

Nii et lähemal ajal tuleb läbi ajada nende kohtunikega, kes meil on ning oodata ja loota, et lähitulevikus tekkib selline olukord, kus määrajatel(EJL) on võimalik valida kohtunike vahel keda saata mängu teenindama ja keda mitte.Praegu lihtsalt saadetakse kõik kes olemas on.

Enda poolne lahendus:EJL peaks aktiivsemalt tegelema uute kohtunikke otsimisega. Samas saame me kõik ise minna kohtunikuks või/ja soovitada sõbrale seda teha.

Bobik
06.03.02, 19:08
Noorteturniiridel nt: Taanis sai ka ikka igasuguseid asju näha... kui ikka taheti,et Norra võsukesed alagrupist edasi peavad saama, siis osteti kohtunik ikka ära...ja ärge arvake,et ma siin ette kujutan, see oli ikka rohkem kui naljakas, mille eest me penalte ja kollased saime.

Lincoln
06.03.02, 20:01
Orginally posted by pastakas

meil läks rannaväravas kord pall üle aia, trammitee peale täpselt. kuna teist korralikku mänguvahendit polnud, ja mäng seisis, siis jooksis keegi vastastest palli järele. pärast sai platsilt loata lahkumise eest kollase.

Kuidas sai mängu alustada ainult ühe palliga???

INCE
06.03.02, 21:43
Orginally posted by Lincoln

Orginally posted by pastakas

Kuidas sai mängu alustada ainult ühe palliga???

Mängu on alustatud ka ilma pallita, st. et on küsitud külalismeeskonnalt mängupall ja kohtunikul on jummalast savi, kui seegi viimane peaks ära kaduma.Ükskord Karksis otsiti 5 minutit kuusehekist palli.

Jaan
07.03.02, 01:16
Teisest liigast allapoole ei peagi olema rohkem kui yks pall.

See Karksi variant on isegi normaalne. K2isin kunagi Kehras m2ngimas ja seal lendas pall j6kke.

Bobik
07.03.02, 17:03
...Jaan, teil polnud ainuke juhus. Igakord käib ikka korra pall jões ära...paljud jäävad ka ilma seetõttu. Isegi mitu korda järgi käinud:)

Glazza
07.03.02, 20:55
Voorus toimub (tavaliselt küll erinevatel päevadel) 50 mängu, siis peaks töös olema 150 kohtunikku.Kahjuks meie riigis ei ole nii palju jalgpallikohtunikke ja lähemal ajal ei ole ka tõenäoliselt juurde tulemas, kuna kohtunikke kool toodab aastas 10 -15 kohtunikku, kahjuks samapalju ka loobub sellest tänamatust tööst.

Enda poolne lahendus:EJL peaks aktiivsemalt tegelema uute kohtunikke otsimisega. Samas saame me kõik ise minna kohtunikuks või/ja soovitada sõbrale seda teha.[/quote]

Võtaks kah siis korra sõna. Esiteks, kes soovib kritiseerida - mingu tehku paremini. Nagu eelkõneleja juba väitis, on tõepoolest suvel päevi, mil teatud põhjustel lihtsalt ei ole EJL'l kuhugi mehi saata ja seepärast toimuvad ka mängud kell 12, 15 ja 18, et üks vend jõuaks kõikjale ja kellegi eemale jäämisel saaks keegi kiiresti asendada. Vägagi tavapärane on see, kui nädalas sind EJL ning mitu kohtunikku taga utsitavad, et tee see ära, ma ei saa ja kedagi teist ei ole. Ja kui keegi teeb veel tüdinuna ja väsinuna kolmandat mängu päevas, siis ei ole tõesti lihtne!

Tõsine probleem, on siin asja taga tegelikult nooruke puberteet EJL, kus kõik ei toimi veel nii nagu mõnel Mighty maal. Samas tuleb tõdeda, et selle arendamisel ka väga suurt vaeva ei nähta. Ei ole seda, kes käiks-õiendaks, võtaks enda peale arendamise. Jah ta areneb, aga vaikselt ja sunnita. Kohtunike küsimus peaks saama lahendatud, kui EJL natuke jõudsamaks muutub.

Miks tuleb aastas juurde 20 kohtunikku ja lahkub teist samapalju. Kus on siis konks? Puuduvad perspektiivid ja väljakutse. Kui palju nähakse vaeva meelitamisega-reklaamiga. Neli kuulutust kirjas 10 Postimehes. Kursused toimuvad Tallinnas 2 tundi, kord nädalas, 8 nädalat. Keda paeluks selline lisakohustus, ainult fanaatikut. Lisaks imestatakse, miks ei ole kohtunikke Lõunas, Idas - miks küll? Kas oleks raske promoda asja, minna kohale ja teha kahe päevaga endale 20 abilist Narva, Tartu, saartele. EJL sai endale üle 10 kohtunikku tänu ühe tartlase vaevale, kes esiteks otsis huvilisi ning kuna neist 80% ei olnud huvitatud Tallinna seiklustest, soovitas tulla neil siia. Toimusid kursused ning oleme jälle 18ne kohtuniku võrra rikkamad. Kas on see siis keeruline - pöörduda meedia poole. Arvan, et kui oleks tõsisemalt müüdud asja netis, oleks vilemehi jälle rohkem.

Teine asi on huvitatuse ja väljakutse esitamine. Kui Eestis tekib ja areneb kohtunik omaenda eestvedamisel, siis on ladvikus ju mäda. Pole ühtset korrastatud süsteemi (väga paljud Eestis vilistavad pisemaid nüansse \"oma reeglite\" järgi, ühel mehel on must maika, teisel hall, mõnel veneaegne vilepill) ning vastav korrektne tasustaminse ja edutamise süsteem puudub jne.

Kokkuvõttes ei maksa nuriseda nende inimeste najal (kohtunike), kelle heatahtlikkuse najal tegelikult see süsteem püsib. Areneb riik, areneb jalgpall koos EJLga, arenevad ka kohtunikud.

Seni aga vilistab Kernu Kadakat Villu Puhjast, nii nagu Puhjas kombeks..

Jaan
07.03.02, 22:36
EJL sai endale üle 10 kohtunikku tänu ühe tartlase vaevale, kes esiteks otsis huvilisi ning kuna neist 80% ei olnud huvitatud Tallinna seiklustest, soovitas tulla neil siia.

See olid sina v6i? :)

Glazza
15.05.02, 15:55
Kuna 4-5 vooru igalpool möödunud, siis oleks taas meeldiv teie kui suurelt jaolt 3-5 liiga amatööride muljeid mustade meeste kohta kuulda.

Toon ka ühe lõbusa loo Lootose lehelt: http://www.fclootos.ee/event.php?dir=2002&file=emv02m1

mis algab nii

Lootose selle hooaja esimesele mängule Põlva linnastaadionile oli kogunenud üllatavalt palju rahvast ja pealtvaatajad ei pidanud pettuma. Umbes 50-60 inimest nägid kuidas üks mees võib mängu perfektselt p....e keerata ja see üks mees oli ...... kohtunik V***** D******* Tartust. Vennike kaotas kontrolli mängu üle juba enne kui see alatagi sai ja see mis toimus täna Põlva Linnastaadionil oli kõike muud kui maailma sportmängude kuningaks kutsutav -jalgpall. Aga nüüd kõigest lähemalt.