320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Georgia ja Lõuna-Osseetia konflikt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Georgia ja Lõuna-Osseetia konflikt

    Kusma vedas teemat juba jalkastaadionitele; dannari unistus purunes; lahti kisti 3. maailmasõja teema - ei ole muud, kui pean ise teema tegema.

    Kuigi paljud arvavad otsemaid, et venelane oma tuntud headuses alustas kallaletungi, kohtasin ka huvitavamat arvamust. Dikussiooni edendamiseks oli see järgnev:

    Olles ise Gruusia päritolu (jah, faking. Mu isa kasvas üles Tbilisis) olen ma loomulikult väga suure entusiasmiga seda tervet teemat jälginud (kuigi ma olen hetkel meeldivalt vindine).
    Probleem on selles, et kas Venemaad või Gruusiat mõlemat süüdistada või ei süüdista kumbagi. Mart Laar käis hiljuti Gruusias ja seletas väga ilusti lahti, et Gruusia valitusel pole mingit plaanigi sõda alustada.
    Paar kuud tagasi oli samuti Gruusia sõjavalmis, sest tekkis taoline olukord. Probleem pole ei Gruusias ega Venemaas, vaid kelleski kolmandas, kes Gruusias uproar'i tahab tekitada. See jääb nüüd spekulatsiooniks, kas tegemist on patriootliku/natsistliku gruuslasega või infiltreeriva venelasega (nagu me ise Eesti okupatsioonist enne II Maailmasõda mäletame tulid venelased eesti revolutsionäärselt talupoegi mängima). Ma rõhutan sõna spekulatsioon, sest see on hetkel hämar. Aga selleks, et aru saada, miks venemaa üldse ründab ja et miks Eesti hetkel midagi suuremat kartma ei pea, räägin järgmises lõigus (to be continued...)

    (... continued) Lõuna-Osseetia oli NSV Liidu ajal autonoomne riik Gruusia riigi koosseisus. Peale NSVL langemist läks ametlikult Lõuna-Osseetia Gruusia riigi valdusesse. Aga siiski oli Venemaal väga suur võim ja toetus Lõuna-Osseetias (kujutage analoogselt ette, et Setumaal või Narval oleks hullem toetus Venemaalt [rahusõdalased Setumaal/Narvas]). Aga Venemaa loeb tänapäevaseni Lõuna-Osseetiat enda valdusesse (ja to be honest, kõiki eelmisi sotsialistlike impeeriumi riike). Niiet Lõuna-Osseetiat võib hetkel võtta kui pool Venemaa ja pool Gruusia territooriumi.
    Nüüd keegi Gruusiast, ükskõik kas riigisiseselt või väliselt, mõtles, et kas mängib patriooti või vallandab sõja, mis laseks Venemaal Gruusiat rünnata.
    Niiet ei tea täpselt, et kumma poolt olla. Ühelt poolt ründas Gruusia Venemaad (kuigi ametlikult kuulus Lõuna-Osseetia Gruusiale mängivad suurt rolli ka mitteametlikud asjaolud), aga samas Venemaa ei uurinud täpselt asjaolusid (Gruusia valitsusel endal pole äkki mingit pistmistki asjaga, keegi guerilla võis asja korraldada).
    Loomulikult olles ise väga negatiivse suhtumisega Venemaa vastu ning olles Gruusia päritolu, võiks arvata, et olen Gruusia poolt, aga hetkel on tegemist väga VÄGA häguse asjaga.

    EDIT: Kuna hetkel Venemaa vist pommitab Gruusia infrastruktuuri juba, siis ma kahtlen, et tegu on tavalise 'karistusega' nagu Putin ja Medvedev seda sõnastavad. Võimalik, et äkki on tõesti Gruusia infiltreeritud, nagu Eestimaad enne okupeerimist infiltreeriti (aga seda saab alles järgmise paari nädalaga teada).



    Arvatavasti parim eestikeelne foorum antud teemal - http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?t=14549

    Isiklikult olen viimasel ajal nii rõvedalt noulaifinud, et ei hakka oma tagasihoidliku info põhjal paukuma. Kui trollidearmee võtab nõuks antud teemas lugejarolli võtta, siis millalgi kujundan ka enda arvamuse.
    35
    Venemaa
    65,71%
    23
    Georgia
    2,86%
    1
    Mõlemad
    31,43%
    11
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    #2
    Eriti haige vabandus tiblade poolt, et "nad kaitsevad oma riigi kodanikke". Kui mõni venku saab Nigeerias tongi, mis siis minnakse ka vallutusretkele Aafrikasse

    Kommentaar


      #3
      rahune Sherminaator
      kas keegi on ka tähele pannud, et google mapis on gruusia kohal valge laik
      pole märgitud ühtegi teed, ega linna

      sõja seisukohast peaks suured liidud ja riigid kiiremini tegutsema, et seal asi väga hulluks ei kisuks
      sest kui ikkagi lähima paari päeva jooksul rahu ei tehta, ning sõjategevus jätkub, siis on võimatu öelda mis hakkab juhtuma venemaa võidu puhul
      ok, saadakse Põhja-Osseetia tagasi and then?
      vaadatakse, et neil kuradi gruusinidel on ju naftat, miks mitte see endale võtta, ning hakatakse marssima edasi?
      ei näe positiivselt välja see tegevus seal
      Слава Україні! Героям слава!

      Kommentaar


        #4


        E: tiblade kindrall on jubs vigane

        Kommentaar


          #5
          Mis te arvate, miks just Pekingi ajal selline asi juhtus? loomulikult tahetakse tähelepanu kõrvale saada.
          AILTON

          Kommentaar


            #6
            Gruusia kõrgete ametnike sõnul pommitasid Vene väed täna öösel Thbilisi lähedal asuvat sõjalennuvälja, rahvusvahelise lennuvälja töö jätkub aga igapäevases rütmis.

            Nüüd on tšeteenia tulemas ka.
            slimm.ee

            Kommentaar


              #7
              Millest sa sonid muidu?

              Kommentaar


                #8
                Oma pärisarvamust välja öelda ma ei julge sest pärast tuleb teeb kapo muidu trahvi aga siiski arvan,et Venemaa võiks oma lollused ära lõpetada

                Kommentaar


                  #9
                  venemaa tapab iseennast sellega. Alguses räägib medveedjev, et sõjategevus lõpetatakse, kui Georgia teeb seda. Nüüd pakub Saakašvili pakub vaherahu, aga tiblad toovad sellepeal vägesid juurde. Türa, mis see on siis tsiviilelanike ja oma kodanike kaitsmine?
                  USA'l oleks viimane aeg minna Georgiale appi, sest tema olekski ainus riik, kes sõjaliselt suudaks venemaa paika panna. Georgia oli omad sõdurid Iraagis, ei ole teab mis suur armee aga vähemalt midagigi on. Kui USA nüüd usaldusväärsust üles ei näita, siis ei näita ta seda ka juhul, kui meil on perse majas. Lääne-Euroopa peale pole üldse mõtet hakatagi lootma, nende arvates on venemaa suur ja tubli, tänu sellele, et Euroopas on suur energiasõltuvus. Ja kui mõni konflikt naabritevahel tekib, siis tihtipeale vaadatakse viltu mitte venemaale, vaid konflikti teisele osapoolele.
                  Jumal võiks ka halastada maailmas õiglusele ja teha nii, et venemaa ei saa enne ühtegi medalit, kui selle sõja ära lõpetavad

                  Kommentaar


                    #10
                    täiesti müstika on see mis olevused need seal venemaal elavad - süüdimatud lollid

                    Kommentaar


                      #11
                      Ma ei imesta kui Medvejev teeb Putinist varsti ametliku jumala, nagu seda tehti Hitleriga.

                      Kommentaar


                        #12
                        Andeke mulle andeks mu lollus,aga ma pole tõesti kursis mis seal toimub,tean ainult et tiblad sõdivad Gruusiaga aga MIKS?
                        i don t like u u don t like me

                        Kommentaar


                          #13
                          Gruusia tungis Loseetiasse, sest seal enne Losseedid tulistasid piiril grusiine.
                          slimm.ee

                          Kommentaar


                            #14
                            Vene relvajõudude sõjalaevastik on blokeerinud Gruusia Musta mere ranniku, et takistada võimalikku relvavedu Gruusiasse.
                            slimm.ee

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                              Kui trollidearmee võtab nõuks antud teemas lugejarolli võtta...
                              ROLFCOPTER.

                              Ületamatu naiivsus.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar

                              Working...
                              X