320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Aasta parim puurivaht on Oliver Kahn!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Aasta parim puurivaht on Oliver Kahn!


    Rahvusvahelise jalgpalliajaloo -ja statistika liidu küsitlusel valiti
    läinud aasta parimaks väravavahiks Saksamaa koondise ja
    Müncheni Bayerni liige Oliver Kahn. Ülekaalukalt parima
    punktisumma kogunud Kahnile järgnesid kolumbialane Oscar
    Cordoba ja itaallane Gianluigi Buffon.

    Esikümme: 1. Oliver Kahn (Saksamaa, Müncheni Bayern) 265; 2.
    Oscar Eduardo Cordoba (Kolumbia, Boca Juniors) 77; 3. Gianluigi
    Buffon (Itaalia, Torino Juventus) 69; 4. Fabien Barthez
    (Prantsusmaa, Manchester United) 51; 5. Jerzy Dudek (Poola, FC
    Liverpool) 42; 6. Jose Luis Felix Chilavert (Paraguay, RC
    Strasbourg) 36; 7. Santiago Cañizares (Hispaania, Valencia) 35;
    8. Francesco Toldo (Itaalia, Milano Inter) 29; 9. Iker Casillas
    (Hispaania, Madridi Real) 22; 10. Ruslan Nigmatullin (Venemaa,
    Moskva Lokomotiiv) 16. Kokku sai punkte 22 väravavahti

    No mida sellest arvata? Minu arvates küll ikka päris bull... see tabel!
    Musta kassi pimedas toas on raske näha. Eriti kui teda seal pole. Aga mõned siiski näevad ...

    #2
    Muidu kas see bull...t esinumbri pärast või? Selles osas ma vaidleks sulle tuliselt vastu, kuigi kõiksugu tabelid on ALATI sellised, et on osa inimesi kes ei suuda nende koostamise metoodikast ja tulemustest sugugi aru saada ja samas on need (nagu käesoleval juhul), kes tabeliga suurtes plaanides nõustuvad.

    PS Muidugi pole raske aru saada, miks ma selle tabeli parima valiku suhtes ühel nõul olen nende tegelastega, kes valisid :P
    ¡No Pasarán!

    Kommentaar


      #3
      Huvitav, kas Poom sai punkte? Eriti hästi ei usu kuna selle tabeli koostamisel on suuresti silmas peetud ka vastavate klubide saavutusi.

      Kommentaar


        #4
        Orginally posted by Siim88

        Huvitav, kas Poom sai punkte? Eriti hästi ei usu kuna selle tabeli koostamisel on suuresti silmas peetud ka vastavate klubide saavutusi.
        Täpselt minu mõte! Väikseim klubi, mis selles tabelis on, on Lokomotiv! Hinnatud on ikkagi klubide, mitte vv mängu järgi! (ON ka erandeid!)
        Kõige rohkem ajab sita keema Barthezi 4 koht, no kamooon...
        Musta kassi pimedas toas on raske näha. Eriti kui teda seal pole. Aga mõned siiski näevad ...

        Kommentaar


          #5
          Oscar Cordoba? Seesama kolumblane, kes 94.a. MM-l lasi sisse ka lombaka nunna poolelt v2ljakult teele saadetud t2ispuhutava rannapalli?
          “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
          The Special One

          Kommentaar


            #6
            Väravavahtide tugevuse hindamise kriteeriumid on mulle arusaamatud. Mingi statistika ilmselt? Aga kuidas seda statistikat teha, ründaja puhul on vähemasti näha, mitu kolli ta löönud on...sest tegelt on nii, et mõni väravavaht on kindel lähilöökidel, teine kauglöökidel, kolmas tsenderduste püüdmisel, neljas annab häid sööte ja lööb jalaga kaugele etc etc Kahn on kahtlemata väga hea väravavaht, aga Aramis ja teised Saksa fännid väga sorry, see Inglismaaga mäng ikkagi 1.septembril? Ja üleüldse - hakkasin siin mõtlema, kas keegi mäletab Argentiina 86.aasta MM-koondise väravavahti? Vaevalt. Küll mäletavad kõik Maradonat. See on enam kui ebaõiglane, sest MM-tiitlit ei võideta ilma väga hea väravavahita. Niisiis kõik kokku ja taaskord, igasugused säärased edetabelid mulle ei meeldi.
            the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
            because belle of st mark is a beauty extraordinaire

            Kommentaar


              #7
              Statistika mõneti sucks.....kui nad vaatavad palju ära võtnud ja nii ning teevad seal arvutusi siis nõme...systeemis peax rohkem ise ka olema piisavalt VV esitust näinud.....sest Nt. Kahni puhul äkki kaitsjad on piisavalt kobad et palli saax enda valdusesse Kahn....rohkem tulex vaadata ja arvestada veits ka selle järgi kuidas ta teistega läbi sääb(ehk siis kui kaitsjad on kobamad osavamad)
              Krt...sefane enam-vähem, ei viitsi pikemalt seletada.....

              Kommentaar


                #8
                1. septembri brittidega mängi- igalühel on mõnikord pahad päevad ja ka sakslaste kaitse üldiselt ei olnud siis oma parimal tasemel. Tõsi küll, pärast CL-i võitu pole Kahn enam sarnaselt hiilanud, aga minu arvates on see ikka maailma parima väravavahi tiitlit väärt küll, kui sa võtad sisuliselt Euroopa ja miks mitte ka maailma klubijalgpalli tippsündmuse ehk CL-i finaali ajal ära 3 pennalt.
                http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

                Kommentaar


                  #9
                  + veel 1 asi. Mäletate, kui Bundesligas Bayern sügisel teisi skooridega a la 4-0 ja 5-0 materdas. Nii et ka teisest hooajapoolest midagi positiivset. Imestan kusjuures, et siin pole sellist tavapärast juttu a la "Kahn=ahvinägu", delfis leidus sellist küllaga.
                  http://www.facebook.com/TallinnaFcReaal

                  Kommentaar


                    #10
                    Ma märgiks siia Fantoomile lisaks (andku kõik mulle andeks, kelle lemmikklubi ja -koondise väravavaht seda tõesti mõne vaatenurga alt kahtlast tiitlit ei võitnud), et Kahnil on see hooaeg küll pisut kehvem olnud nö väljastpoolt vaadates, aga arvestada tuleb ka seda, et finaalijärgselt teda niivõrd ülistati nii et meeskondade peaasjalikult just kaitsemängijatel (FC Bayernil ja ka Saksa rahvusmeeskonnal) hakkas väikestviisi tekkima selline kergemeelne suhtumine (mitte ei tekkinud, vaid hakkas tekkima) - et noh, kui ma ka millegagi ükskord hakkama ei saa, küll Olli siis päästab.
                    Lisaks veel et pärast kellegi Barthezi ülistamist siin paar aastat tagasi ei ole Olli saanud taoliste fopaadega hakkama vähemalt pärast vägagi õnnestunud hooaega (paljuski vist loeb siin inimese psüühika, selles osas on ka Ollil olnud mitmeti vaadatavaid juhtumeid :P kes teab, see teab, millest räägin).
                    Igatahes, mina pean teda maailma paremaks ja arvatavasti peaks ka siis kui teda poleks nüüd valitud. Samas jällegi, ei saa öelda, et ma olen täiesti silmaklappidega ja toetan pimesilmi Kahni ainult sellepärast, et ta on mu lemmikmeeskonnas - kui näiteks üks mulle enim sümpatiseerivaid mängijaid üldse on Carsten Jancker, siis ei pea ma teda mingil juhul maailma või Saksamaa või isegi FC Bayerni parimaks ründajaks. Seda ta kahjuks ei ole, tõesti. Nii et ehk olen ma Kahni parimaks pidades siiski osaliselt objektiivne
                    Pikk ja segane jutt tuli, loodetavasti on võimalik aru saada.
                    ¡No Pasarán!

                    Kommentaar


                      #11
                      mina oleks auhinna Tibule andnud

                      Kommentaar


                        #12
                        Hoolimata sellest, et Bayern on minu vihatuimate klubide edetabelis päris kõrgel kohal pean siiski tunnistama, et Kahn on 2001.aasta parim väravavaht. 2-10. kohta ei kommenteeri kuna seal läheb asi juba väga uduseks.
                        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                        Kommentaar


                          #13
                          Et keegi Argentiina 1986.aasta kollkiprit ei mäleta, värskendasin mälu ja selgus, et mehe nimi oli Pumpido! Isegi nimi ei tule esmapilgul tuttav ette, ehkki vaatasin tolle finaalturniiri kõik mängud ära - no vähemasti kõik need, mis venelased ja soomlased näitasid 1990. aastal oli sakslaste väravavaht finaalis muuseas Bodo Illgner, ka mees keda vutiajalugu superväravavahina ei mäleta.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            #14
                            Mäluvärskendus tollasest ajast(ehk 80nendad) tõid meelde kõigepealt Batsi,Pumpidu,Zoffi,Schumacheri,Dassajevi ,hiljem ka Preudhommei,Illgneri jne. olid ajad...isegi Shiltoni nimeline mees tuleb meelde.Inglastel on ikka kogu aeg väravavahtidega raske olnud.
                            Aga mis tabelisse puutub ,siis minu arust ysna hea tabel.Cordoba on Kolumbia ja Bocaga vga kindel olnud.Dudek koos Poola ja Pooliga tõenäoliselt paremgi kui Barthez.Arvestades ,et Prantsusmaa ainult sõprusmänge mängis ,siis tundub tõesti Fabiani kõrge koht imelik.Samas tabel on täica asjalik ,sest ka ylejäänud mainimist väärt mehed on sees(Toldo,Canizares,Nigmatullin).
                            Ilggnerit mäletab maailm ikka - saksa jalgpalliga läx ta tylli ,mis lubas Köpkel esivv koha võtta ja EM võita.Bodo liikus ise Hispaaniasse ja Realiga sai ta igatahes lisax portsule La Liga võitudele ka Champions League esikoha täna Predrag Mijatovici 1-0 väravale.Kui ma ei exi ,siis Juve vastu ja aastal 97.

                            Kommentaar


                              #15
                              Juve vastu ja aastal 98. (97a võitis Juvet Borussia Dortmund). Ja arvestades kuidas 98 aastast saadik Saksamaa on mänginud ei olnudki see võibolla tema isiklikust seisukohast võttes halb käik.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X